О внесении изменения в постановление акимата Кызылординской области от 20 августа 2015 года № 125 "Об утверждении регламента государственной услуги"
Постановление акимата Кызылординской области от 23 февраля 2018 года № 1054. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 6 марта 2018 года № 6188. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 6 февраля 2020 года № 163
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 06.02.2020 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Кызылординской области от 20 августа 2015 года № 125 "Об утверждении регламента государственной услуги" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5125, опубликовано 12 сентября 2015 года в газетах "Кызылординские вести" и "Сыр бойы") следующее изменение:
пункт 1 указанного постановления на казахском языке изложить в новой редакции, текст на русском языке остается без изменений;
регламент государственной услуги "Выдача и продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы, либо в рамках внутрикорпоративного перевода", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Искакова К.Д.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области К. Кушербаев
Приложение к постановлению акимата Кызылординской области от 23 февраля 2018 года № 1054
Утвержден постановлением акимата Кызылординской области от 20 августа 2015 года № 125
Регламент государственной услуги "Выдача и продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы, либо в рамках внутрикорпоративного перевода"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Кызылординской области" (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

"Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2015 жылғы 20 тамыздағы № 125 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 1054 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 6 наурызда № 6188 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2020 жылғы 6 ақпандағы № 163 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 06.02.2020 № 163 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2015 жылғы 20 тамыздағы № 125 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5125 нөмірімен тіркелген, "Кызылординские вести" және "Сыр бойы" газеттерінде 2015 жылғы 12 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
аталған қаулының 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған "Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында немесе корпоративішілік ауыстыру шеңберінде еңбек қызметін жүзеге асыру үшін жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген "Жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін не корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары Қ.Д. Ысқақовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Қ. Көшербаев
Қызылорда облысы әкімдігінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 1054 қаулысына қосымша
Қызылорда облысы әкімдігінің 2015 жылғы 20 тамыздағы № 125 қаулысымен бекітілген
"Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында немесе корпоративішілік ауыстыру шеңберінде еңбек қызметін жүзеге асыру үшін жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: "Қызылорда облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерде қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
разрешение, переоформленное разрешение и продленное разрешение работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы по форме согласно приложению 1 (далее – разрешение на привлечение иностранной рабочей силы) к стандарту государственной услуги "Выдача и продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы, либо в рамках внутрикорпоративного перевода", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11342) (далее – стандарт), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: обращение услугополучателя к услугодателю с пакетом документов согласно пункту 9 стандарта либо направление заявления в форме электронного документа через портал.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
для получения разрешения на привлечение иностранной рабочей силы:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункту 9 стандарта. Результат процедуры (действия): предоставленный пакет документов;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии, имени отчества (при его наличии) лица, принявшего документы и соответствующую расписку по форме согласно приложению 7 к стандарту (далее – расписка) и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более двадцати минут).
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления (не более двадцати минут). Результат процедуры (действия): регистрация и предоставление документов руководителю услугодателя либо отказ в приеме заявления;
работник канцелярии услугодателя получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі:
"Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11342 болып тіркелген) бекітілген "Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында немесе корпоративішілік ауыстыру шеңберінде еңбек қызметін жүзеге асыру үшін жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға берілген рұқсат, қайта ресімделген рұқсат және ұзартылған рұқсат (бұдан әрі – шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат) не стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттар топтамасымен жүгінуі немесе портал арқылы электрондық құжат нысанында сұраныс жолдауы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындаудың ұзақтығы:
шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат алу үшін:
1)көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады. Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: ұсынылған құжаттар топтамасы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) көрсетілген өтініштің үзбелі талонын және стандарттың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тиісті қолхатты (бұдан әрі – қолхат) береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (жиырма минуттан аспайды).
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады (жиырма минуттан аспайды). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: құжаттарды тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсыну немесе өтінішті қабылдаудан бас тарту;
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады;

3) руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя (не более тридцати минут). Результат процедуры (действия): направление документов исполнителю услугодателя;
4) исполнитель услугодателя рассматривает документы и предоставляет документы на рассмотрение комиссии по выдаче разрешения работодателям на привлечение иностранной рабочей силы в Кызылординскую область (далее - комиссия) (в течение шести рабочих дней). Результат процедуры (действия): предоставление документов на рассмотрение комиссии;
5) комиссия рассматривает документы и направляет рекомендацию о выдаче разрешения либо об отказе в выдаче разрешения (далее – рекомендация) исполнителю услугодателя (в течение одного рабочего дня). Результат процедуры (действия): направление рекомендации исполнителю услугодателя;
6) исполнитель услугодателя согласно рекомендации комиссии подготавливает и предоставляет руководителю услугодателя уведомление о принятом решении (далее - уведомление) (в течение двух часов). Результат процедуры (действия): предоставление уведомления руководителю услугодателя;
7) руководитель услугодателя подписывает и направляет уведомление исполнителю услугодателя (не более тридцати минут). Результат процедуры (действия): направление подписанного уведомления исполнителю услугодателя;
8) исполнитель услугодателя регистрирует и направляет уведомление услугополучателю (в течение одного рабочего дня), после предоставления услугополучателем (в течение десяти рабочих дней) копий документов, подтверждающих внесение сбора за выдачу разрешения (далее – копии необходимых документов) подготавливает и направляет услугополучателю разрешение, в случае неявки услугополучателя по истечении двух рабочих дней за получением разрешения, исполнитель направляет сотруднику канцелярии услугодателя разрешение (не более тридцати минут). Результат процедуры (действия): направление услугополучателю уведомления, сотруднику канцелярии услугодателя - разрешения;
9) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и отправляет разрешение по адресу регистрации услугополучателя посредством почтовой связи с получением уведомления о получении почтового отправления (в течение одного рабочего дня). Результат процедуры (действия): отправка разрешения услугополучателю посредством почтовой связи.
Для переоформления разрешения на привлечение иностранной рабочей силы:

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды (отыз минуттан аспайды). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдау;
4) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды қарайды және Қызылорда облысына шетелдік жұмыс күшін тартуға жұмыс берушілерге рұқсат беру жөніндегі комиссиясының (бұдан әрі – комиссия) қарауына ұсынады (алты жұмыс күні ішінде). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: құжаттарды комиссияның қарауына ұсыну;
5) комиссия құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына рұқсатты беру не рұқсатты беруден бас тарту туралы ұсынымын (бұдан әрі – ұсыным) жолдайды (бір жұмыс күні ішінде). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: ұсынымды көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдау;
6) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы комиссияның ұсынымына сәйкес қабылданған шешiм жөнiнде хабарламаны (бұдан әрі – хабарлама) дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (екі сағат ішінде). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдау;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (отыз минуттан аспайды). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: қол қойылған хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдау;
8) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы хабарламаны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды (бір жұмыс күні ішінде), көрсетілетін қызметті алушы рұқсатты бергені үшін алымды енгізгенін растайтын құжаттардың көшірмелерін (бұдан әрі – қажетті құжаттар көшірмелері) ұсынғаннан кейін (он жұмыс күні ішінде) рұқсатты әзірлейді және көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды, ал көрсетілетін қызметті алушы екі жұмыс күнi өткен соң рұқсатты алуға келмеген жағдайда, орындаушы рұқсатты көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды (отыз минуттан аспайды). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға, рұқсатты - көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдау;
9) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға тiркелген мекен-жайы бойынша пошталық жөнелтiлiмдi алу туралы хабарламаны ала отырып, рұқсатты пошта байланысы арқылы жібереді (бір жұмыс күні ішінде). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: рұқсатты көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жолдау;
Шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты қайта ресімдеу үшін:

1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункту 9 стандарта. Результат процедуры (действия): предоставленный пакет документов;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю расписку и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более двадцати минут).
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления. Результат процедуры (действия): регистрация и предоставление документов руководителю услугодателя либо отказ в приеме заявления;
3) руководитель услугодателя рассматривает документы, принимает решение о переоформлении разрешения либо об отказе в переоформлении и направляет документы исполнителю услугодателя (в течение пяти рабочих дней). Результат процедуры (действия): принятие решения и направление документов исполнителю услугодателя;
4) исполнитель услугодателя согласно решению руководителя услугодателя подготавливает и предоставляет руководителю услугодателя разрешение либо уведомление об отказе (далее – уведомление) (в течение двух часов). Результат процедуры (действия): предоставление руководителю услугодателя переоформленного разрешения либо уведомления;
5) руководитель услугодателя подписывает и направляет разрешение либо уведомление сотруднику канцелярии услугодателя (не более тридцати минут). Результат процедуры (действия): направление переоформленного разрешения либо уведомления сотруднику канцелярии услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает услугополучателю переоформленное разрешение либо уведомление (в течение одного рабочего дня). Результат процедуры (действия): выдача услугополучателю переоформленного разрешения либо уведомления.
Для продления разрешения на привлечение иностранной рабочей силы:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункту 9 стандарта. Результат процедуры (действия): предоставленный пакет документов;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю расписку и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более двадцати минут).
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления. Результат процедуры (действия): регистрация и предоставление документов руководителю услугодателя либо отказ в приеме заявления;

1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады. Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: ұсынылған құжаттар топтамасы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға қолхатты береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (жиырма минуттан аспайды).
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады. Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: құжаттарды тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсыну немесе өтінішті қабылдаудан бас тарту;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды, рұқсатты қайта ресімдеу немесе қайта ресімдеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (бес жұмыс күні ішінде). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: шешім қабылдау және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдау;
4) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы көрсетілетін қызметті беруші басшысының шешіміне сәйкес рұқсатты немесе бас тарту туралы хабарламаны (бұдан әрі – хабарлама) дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (екі сағат ішінде). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: қайта ресімделген рұқсатты және хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсыну;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы рұқсатқа немесе хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды (отыз минуттан аспайды). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне хабарламаны, қайта ресімделген рұқсатты жолдау;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері хабарламаны немесе рұқсатты тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді (бір жұмыс күні ішінде). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушыға хабарламаны, қайта ресімделген рұқсатты беру.
Шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты ұзарту үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады. Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: ұсынылған құжаттар топтамасы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға қолхатты береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (жиырма минуттан аспайды).
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады. Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: құжаттарды тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсыну немесе өтінішті қабылдаудан бас тарту;

3) руководитель услугодателя рассматривает документы, принимает решение о продлении разрешения либо об отказе в продлении и направляет исполнителю услугодателя (в течение трех рабочих дней). Результат процедуры (действия): принятие решения и направление документов исполнителю услугодателя;
4) исполнитель услугодателя согласно решению руководителя услугодателя о продлении разрешения либо об отказе в продлении разрешения подготавливает и предоставляет руководителю услугодателя разрешение и уведомление о принятом решении (далее - уведомление) (в течение двух часов). Результат процедуры (действия): предоставление разрешения и уведомления руководителю услугодателя;
5) руководитель услугодателя подписывает и направляет исполнителю услугодателя уведомление и разрешение (не более тридцати минут). Результат процедуры (действия): направление разрешения и уведомления исполнителю услугодателя;
6) исполнитель услугодателя регистрирует и направляет уведомление услугополучателю (в течение одного рабочего дня), после сдачи услугополучателем (в течение десяти рабочих дней) копий документов, направляет услугополучателю разрешение, в случае неявки услугополучателя по истечении двух рабочих дней за получением разрешения, исполнитель услугодателя направляет разрешение сотруднику канцелярии услугодателя (не более тридцати минут). Результат процедуры (действия): направление услугополучателю уведомления, сотруднику канцелярии услугодателя - разрешения;
7) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и отправляет разрешение по адресу регистрации услугополучателя посредством почтовой связи с получением уведомления о получении почтового отправления (в течение одного рабочего дня). Результат процедуры (действия): отправка разрешения услугополучателю посредством почтовой связи;
Для получения разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в рамках внутрикорпоративного перевода:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункту 9 стандарта. Результат процедуры (действия): предоставленный пакет документов;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю расписку и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более двадцати минут).
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления. Результат процедуры (действия): регистрация и предоставление документов руководителю услугодателя либо отказ в приеме заявления;

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды, рұқсатты ұзарту немесе ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (үш жұмыс күні ішінде). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: шешім қабылдау және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдау;
4) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы көрсетілетін қызметті беруші басшысының рұқсатты ұзарту немесе рұқсатты ұзартудан бас тарту туралы шешіміне сәйкес рұқсатты және қабылдаған шешімі жөнiнде хабарламаны (бұдан әрі – хабарлама) дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (екі сағат ішінде). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: рұқсатты және хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсыну;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға және рұқсатқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (отыз минуттан аспайды) Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: рұқсатты және хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдау;
6) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы хабарламаны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды (бір жұмыс күні ішінде), көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың көшірмелерін тапсырғаннан кейін (он жұмыс күні ішінде) рұқсатты көрсетілетін қызметті алушыға, ал көрсетілетін қызметті алушы екі жұмыс күнi өткен соң рұқсатты алуға келмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы рұқсатты көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды (отыз минуттан аспайды). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға, рұқсатты - көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдау;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тiркелген мекен-жайы бойынша пошталық жөнелтiлiмдi алу туралы хабарламаны ала отырып, рұқсатты пошта байланысы арқылы жібереді (бір жұмыс күні ішінде). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: рұқсатты көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жолдау;
Корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады. Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: ұсынылған құжаттар топтамасы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға қолхатты береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (жиырма минуттан аспайды).
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады. Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: құжаттарды тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсыну немесе өтінішті қабылдаудан бас тарту;

3) руководитель услугодателя рассматривает документы, принимает решение о выдаче услугополучателю разрешения в рамках внутрикорпоративного перевода либо об отказе и направляет документы исполнителю услугодателя (в течение семи рабочих дней). Результат процедуры (действия): принятие решения и направление документов исполнителю услугодателя;
4) исполнитель услугодателя рассматривает документы, согласно принятого решения подготавливает и предоставляет руководителю услугодателя разрешение либо уведомление (в течение двух часов). Результат процедуры (действия): предоставление руководителю услугодателя разрешения либо уведомления;
5) руководитель услугодателя подписывает и направляет разрешение либо уведомление исполнителю услугодателя (не более тридцати минут). Результат процедуры (действия): направление разрешения либо уведомления исполнителю услугодателя;
6) исполнитель услугодателя регистрирует и направляет разрешение либо уведомление сотруднику канцелярии услугодателя (не более тридцати минут). Результат процедуры (действия): направление разрешения либо уведомления сотруднику канцелярии услугодателя;
7) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает услугополучателю разрешение либо уведомление (в течение одного рабочего дня). Результат процедуры (действия): выдача услугополучателю разрешения либо уведомления.
Для переоформления и продления разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в рамках внутрикорпоративного перевода:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункту 9 стандарта. Результат процедуры (действия): предоставленный пакет документов;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю расписку и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более двадцати минут).
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления. Результат процедуры (действия): регистрация и предоставление документов руководителю услугодателя либо отказ в приеме заявления;
3) руководитель услугодателя рассматривает документы, принимает решение о переоформлении или продлении разрешения либо отказе услугополучателю в рамках внутрикорпоративного перевода и направляет документы исполнителю услугодателя (в течение пяти рабочих дней). Результат процедуры (действия): принятие решения и направление документов исполнителю услугодателя;

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды, корпоративішілік ауыстыру шеңберінде рұқсат беру немесе бас тарту туралы шешім қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (жеті жұмыс күні ішінде). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: шешім қабылдау және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдау;
4) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды қарайды, қабылданған шешімге сәйкес рұқсатты немесе хабарламаны дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (екі сағаттың ішінде). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: рұқсатты немесе хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсыну;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы рұқсатқа немесе хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (отыз минуттан аспайды). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: рұқсатты немесе хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдау;
6) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы рұқсатты немесе хабарламаны тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды (отыз минуттан аспайды). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: рұқсатты немесе хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдау;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері рұқсатты немесе хабарламаны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді (бір жұмыс күні ішінде). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: хабарламаны және рұқсатты көрсетілетін қызметті алушыға беру.
Корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты қайта ресімдеу және ұзарту үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады. Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: ұсынылған құжаттар топтамасы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға қолхатты береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (жиырма минуттан аспайды).
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады. Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: құжаттарды тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсыну немесе өтінішті қабылдаудан бас тарту;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды, корпоративішілік ауыстыру шеңберінде рұқсатты қайта ресімдеу не ұзарту немесе бас тарту туралы шешім қабылдайды және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (бес жұмыс күні ішінде). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: шешім қабылдау және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдау;

4) исполнитель услугодателя рассматривает документы, согласно принятого решения подготавливает и предоставляет руководителю услугодателя переоформленное или продленое разрешение (далее - разрешение) либо уведомление об отказе (далее - уведомление) (в течение двух часов). Результат процедуры (действия): предоставление руководителю услугодателя разрешения либо уведомления;
5) руководитель услугодателя подписывает и направляет разрешение либо уведомление исполнителю услугодателя (не более тридцати минут). Результат процедуры (действия): направление разрешения либо уведомления исполнителю услугодателя;
6) исполнитель услугодателя регистрирует и направляет разрешение либо уведомление сотруднику канцелярии услугодателя (не более тридцати минут). Результат процедуры (действия): направление разрешения либо уведомления сотруднику канцелярии услугодателя;
7) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает услугополучателю разрешение либо уведомление (в течение одного рабочего дня). Результат процедуры (действия): выдача услугополучателю разрешения либо уведомления.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя и комиссии в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя и комиссии, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) исполнитель услугодателя;
4) комиссия.
8. Подробное описание процедур (действий), взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на официальных интернет-ресурсах государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Кызылординской области", акимата Кызылординской области.
4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании услуги через портал:

4) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды қарайды, қабылданған шешімге сәйкес қайта ресімделген немесе ұзартылған рұқсатты (бұдан әрі – рұқсат) немесе бас тарту туралы хабарламаны (бұдан әрі – хабарлама) дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (екі сағаттың ішінде). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: рұқсатты немесе хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсыну;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы рұқсатқа немесе хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (отыз минуттан аспайды). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: рұқсатты немесе хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдау;
6) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы рұқсатты немесе хабарламаны тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды (отыз минуттан аспайды). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: хабарламаны немесе рұқсатты көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдау;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері рұқсатты немесе хабарламаны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді (бір жұмыс күні ішінде). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: рұқсатты немесе хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) және комиссияның өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің және комиссияның құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы;
4) комиссия.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдері (іс-қимылдары), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары реттілігінің толық сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Қызылорда облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің, Қызылорда облысы әкімдігінің ресми интернет-ресурстарында орналастырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Қызметті портал арқылы көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезектілігі мен жүгіну тәртібінің сипаттамасы:

1) услугополучатель регистрируется на портале и направляет заявление в форме электронного документа (далее – электронный запрос), удостоверенное электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя и документы согласно пункту 9 стандарта. Результат процедуры (действия): направление пакета документов;
2) исполнитель услугодателя принимает электронный запрос и документы, в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии электронного запроса для оказания государственной услуги (не более двадцати минут): Результат процедуры (действия): прием и регистрация документов;
3) после принятия электронного запроса и документов, действия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги осуществляются в соответствии с подпунктами 2-8, 2-6) пункта 6 настоящего регламента. Результат процедуры (действия): предоставление документов руководителю услугодателя;
4) исполнитель услугодателя регистрирует и отправляет результат оказания государственной услуги в "личный кабинет" услугополучателя (не более двадцати минут). Результат процедуры (действия): направление результата оказания государственной услуги в "личный кабинет" услугополучателя.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Выдача и продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы, либо в рамках внутрикорпоративного перевода"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
при получении разрешения на привлечение иностранной рабочей силы:
продолжение таблицы
при переоформлении разрешения на привлечение иностранной рабочей силы:
при продлении разрешения на привлечение иностранной рабочей силы:
Для получения разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в рамках внутрикорпоративного перевода:
при переоформлении и продлении разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в рамках внутрикорпоративного перевода:
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Выдача и продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы, либо в рамках внутрикорпоративного перевода"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме
при получении разрешения на привлечение иностранной рабочей силы:
при переоформлении разрешения на привлечение иностранной рабочей силы:
при продлении разрешения на привлечение иностранной рабочей силы:
при получении разрешения, переоформлении либо продлении разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в рамках внутрикорпоративного перевода:
Условные обозначения:

1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеледі және көрсетілетін қызметті алушының электронды цифрлы қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш (бұдан әрі – электрондық сұраныс) пен стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды жолдайды. Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: құжаттар топтамасын ұсыну;
2) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы электрондық сұраныс пен құжаттарды қабылдайды, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін электрондық сұраныстың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді (жиырма минуттан аспайды). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: құжаттарды қабылдау және тіркеу;
3) электрондық сұраныс пен құжаттар қабылданғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдары осы регламенттің 6-тармағының 2-8, 2-6) тармақшаларына сәйкес жүзеге асырылады. Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсыну;
4) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды (жиырма минуттан аспайды). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдау.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған графикалық нысандағы ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
"Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында немесе корпоративішілік ауыстыру шеңберінде еңбек қызметін жүзеге асыру үшін жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес - процесінің анықтамалығы
шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат алу кезінде:
кестенің жалғасы
шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты қайта ресімдеу кезінде:
шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты ұзарту кезінде:
корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты алу кезінде:
корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты қайта ресімдеу және ұзарту кезінде:
"Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында немесе корпоративішілік ауыстыру шеңберінде еңбек қызметін жүзеге асыру үшін жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған графикалық нысандағы ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат алу кезінде:
шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты қайта ресімдеу кезінде:
шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты ұзарту кезінде:
корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты алу, қайта ресімдеу немесе ұзарту кезінде:
Шартты белгілемелер: