О внесении изменений в решение маслихата от 20 декабря 2017 года № 142 "О бюджете города Аркалыка на 2018-2020 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 21 ноября 2018 года № 211. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 23 ноября 2018 года № 8125
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 20 декабря 2017 года № 142 "О бюджете города Аркалыка на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7461, опубликовано 18 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 5669910,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1812706,2 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 228208,8 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 26929,2 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3601566,6 тысяч тенге, из них объем субвенций – 2279684,0 тысячи тенге;
2) затраты – 5750695,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -126656,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 19006,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 145662,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 6159,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 52030,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -52030,4 тысяч тенге:
поступление займов – 18964,5 тысячи тенге;
погашение займов – 145662,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 74667,1 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в бюджете города на 2018 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 393441,0 тысяча тенге, в том числе:
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 503,0 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 54648,0 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения в сумме 9030,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012–2018 годы в сумме 9097,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 142 "Арқалық қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2018 жылғы 21 қарашадағы № 211 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 23 қарашада № 8125 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106-бабына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 142 "Арқалық қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7461 тіркелген, 2018 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5669910,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1812706,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 228208,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 26929,2 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3601566,6 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 2279684,0 мың теңге;
2) шығындар – 5750695,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -126656,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 19006,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 145662,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -6159,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 52030,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 52030,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 18964,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 145662,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 74667,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2018 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 393441,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 503,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 54648,0 мың теңге сомасында;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге 9030,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 9097,0 мың теңге сомасында;

на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов в сумме 279,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда в сумме 41135,0 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общесреднего образования в сумме 14804,0 тысячи тенге;
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры в сумме 140000,0 тысяч тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов в сумме 123945,0 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в бюджете города на 2018 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 874803,6 тысяч тенге, в том числе:
на капитальный ремонт здания государственного учреждения "Средняя общеобразовательная школа № 3 имени Б. Майлина отдела образования акимата города Аркалыка" в сумме 94757,5 тысяч тенге;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 17758,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования за счет государственного-частного партнерства города Аркалыка детского сада "Балдырган" на 150 мест в сумме 45736,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 14154,0 тысячи тенге;
на капитальный ремонт здания государственного учреждения "Центр социальной адаптации для женщин, подростков и детей" по адресу: город Аркалык, улица Горбачева, 34 в сумме 21050,0 тысяч тенге;
на средний ремонт улиц и автодорог города Аркалыка в сумме 159905,0 тысяч тенге;
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры в сумме 140000,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт улиц города Аркалыка в сумме 63757,0 тысяч тенге;
на установление и пропашку административных границ в сумме 1914,0 тысяч тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 5306,0 тысяч тенге;
на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 4674,0 тысячи тенге;

мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға 279,0 мың теңге сомасында;
еңбек нарығын дамытуға 41135,0 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын және ұлттық біліктілік тестінен өткен мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге 14804,0 мың теңге сомасында;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 140000,0 мың теңге сомасында;
жаңартылған мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және осы бағытттағы жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстары бойынша төленген сомаларын өтеуге 123945,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2018 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 874803,6 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
"Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің Б. Майлин атындағы № 3 жалпы орта білім беретін мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеуге 94757,5 мың теңге сомасында;
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 17758,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының 150 орынға арналған "Балдырған" балабақшасының мемлекеттік-жекешелік әріптестік есебінен мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 45736,0 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қосқанда еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 14154,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласы Горбачев көшесі, 34 мекен-жайы бойынша "Әйелдерге, жасөспірімдерге және балаларға арналған әлеуметтік бейімделу орталығы" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеуге 21050,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының көшелері мен автожолдарын орташа жөндеуге 159905,0 мың теңге сомасында;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 140000,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының көшелерін ағымдағы жөндеуге 63757,0 мың теңге сомасында;
әкімшілік шекараларды белгілеу мен қазып салуға 1914,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 5306,0 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға 4674,0 мың теңге сомасында;

на текущий ремонт здания государственного учреждения "Средняя общеобразовательная школа № 5 имени М. Ауезова отдела образования акимата города Аркалыка" в сумме 3200,0 тысяч тенге;
для подключения организаций образования к высокоскоростному Интернету в сумме 10932,5 тысячи тенге;
на приобретение учебников по обновленному содержанию в сумме 3661,0 тысяча тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий против нодулярного дерматита крупного рогатого скота в сумме 3108,0 тысяч тенге;
на присуждение гранта "Лучшая организация среднего образования" государственному учреждению "Средняя общеобразовательная гимназия имени И. Алтынсарина отдела образования акимата города Аркалыка" в сумме 22627,2 тысяч тенге;
на заработную плату педагогам дополнительного образования IТ классов в сумме 521,0 тысяч тенге;
на оплату коммунальных услуг организаций образования в сумме 29351,9 тысяча тенге;
на выплату заработной платы работников образования в сумме 70000,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы государственного учреждения "Средняя общеобразовательная школа № 3 имени Б. Майлина отдела образования акимата города Аркалыка" в сумме 17330,0 тысяч тенге;
на внедрение электронной очереди в детские сады в сумме 4470,0 тысяч тенге;
на мазут для государственного коммунального предприятия "Аркалыкская теплоэнергетическая компания" акимата города Аркалыка Костанайской области в сумме 140590,5 тысяч тенге.";
пункт 6-1 указанного решения изложить в новой редакции:
"6-1. Учесть, что в бюджете города на 2018 год предусмотрен объем целевых трансфертов из областного бюджета на развитие в сумме 53638,0 тысяч тенге, в том числе:
на строительство водопроводных сетей в селе Восточное города Аркалыка в сумме 1000,0 тысяч тенге;
на строительство по укреплению берегов реки Терсаккан на территории села Целинный города Аркалыка в сумме 30967,0 тысяч тенге;
на реконструкцию гаража под Центр оперативного управления государственного учреждения "Управление внутренних дел города Аркалыка Департамента внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в сумме 10000,0 тысяч тенге;
на реконструкцию Аркалыкской теплоэлектроцентрали в части замены турбоагрегата станции № 2 мощностью 2,5 мегаватт в городе Аркалык Костанайской области в сумме 11671,0 тысяча тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в бюджете города на 2018 год предусмотрен объем бюджетных кредитов из республиканского бюджета в сумме 18964,5 тысяч тенге, в том числе:
местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 18964,5 тысяч тенге.";

"Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің М. Әуезов атындағы № 5 жалпы орта білім беретін мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын ағымдағы жөндеуге 3200,0 мың теңге сомасында;
білім беру ұйымдарын жоғары жылдамдықты Интернетке қосу үшін 10932,5 мың теңге сомасында;
жаңартылған мазмұндағы оқулықтарды сатып алуға 3661,0 мың теңге сомасында;
мүйiздi iрi қара малының нодулярлы дерматитіне қарсы эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 3108,0 мың теңге сомасында;
"Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің Ы. Алтынсарин атындағы жалпы орта білім беретін гимназиясы" мемлекеттік мекемесіне "Орта білім берудің үздік ұйымы" грантын беруге 22627,2 мың теңге сомасында;
IТ сыныптарының қосымша білім беру педагогтарының жалақысына 521,0 мың теңге сомасында;
білім беру ұйымдарының коммуналдық қызметтеріне ақы төлеуге 29351,9 мың теңге сомасында;
білім беру жұмыскерлерінің жалақысын төлеуге 70000,0 мың теңге сомасында;
"Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің Б. Майлин атындағы № 3 жалпы орта білім беретін мектебі" мемлекеттік мекемесінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 17330,0 мың теңге сомасында;
балабақшаларға электрондық кезек енгізуге 4470,0 мың теңге сомасында;
Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің "Арқалық жылу - энергетикалық компаниясы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны үшін мазутқа 140590,5 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 6-1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6-1. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттерінің көлемі 53638,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, соның ішінде:
Арқалық қаласы Восточный ауылында су құбырлары желілерінің құрылысына 1000,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласы Целинный ауылы аумағында Терісаққан өзенінің жағалауын бекіту бойынша құрылысына 30967,0 мың теңге сомасында;
"Қазақстан Республикасы ішкі істер Министрлігі Қостанай облысы ішкі істер Департаментінің Арқалық қаласының ішкі істер басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Жедел басқару орталығына гаражды реконструкциялауға 10000,0 мың теңге сомасында;
Қостанай облысы Арқалық қаласындағы қуаттылығы 2,5 мегаватт болатын № 2 станциясындағы турбоагрегатын ауыстыру бөлігінде Арқалық жылу электр орталығын реконструкциялауға 11671,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2018 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер көлемі 18964,5 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға 18964,5 мың теңге сомасында.";

360,3
Государственное учреждение "Аппарат акима села Коктау города Аркалыка"
489,9
Государственное учреждение "Аппарат акима села Молодежное города Аркалыка"
773,2
Государственное учреждение "Аппарат акима села Матросово города Аркалыка"
426,8
Государственное учреждение "Аппарат акима села Мирное города Аркалыка"
221,6
Государственное учреждение "Аппарат акима села Уштобе города Аркалыка"
527,7
Государственное учреждение "Аппарат акима села Фурманово города Аркалыка"
1174,1

360,3
"Арқалық қаласы Көктау ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
489,9
"Арқалық қаласы Молодежный ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
773,2
"Арқалық қаласының Матросов ауылының аппараты" мемлекеттік мекемесі
426,8
"Арқалық қаласы Мирный ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
221,6
"Арқалық қаласы Үштөбе ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
527,7
"Арқалық қаласы Фурманов ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1174,1