О внесении изменений в решение маслихата от 20 декабря 2017 года № 140 "О районном бюджете Наурзумского района на 2018-2020 годы"
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 28 ноября 2018 года № 233. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 7 декабря 2018 года № 8154
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 20 декабря 2017 года № 140 "О районном бюджете Наурзумского района на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7450, опубликовано 16 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 599 675,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 238 518,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5 169,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 18,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 355 970,8 тысяч тенге;
2) затраты – 2 634 988,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 162,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 10 994,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 832,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 42 475,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 42 475,1 тысячи тенге:
поступление займов – 10 994,0 тысяч тенге;
погашение займов – 3 832,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 35 313,1 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 1 142,0 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общесреднего образования в сумме 4 558,0 тысяч тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов на 2018 год в сумме 30 697,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 140 "Науырзым ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2018 жылғы 28 қарашадағы № 233 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 7 желтоқсанда № 8154 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106 және 109-баптарына сәйкес, Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 140 "Науырзым ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7450 болып тіркелген, 2018 жылғы 16 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Науырзым ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 599 675,8 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 238 518,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5 169,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 18,0 мың теңге;
трансферт түсімдері бойынша – 2 355 970,8 мың теңге;
2) шығындар – 2 634 988,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 7 162,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 10 994,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 3 832,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -42 475,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 42 475,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10 994,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 832,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 35 313,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 1 142,0 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім білім беру бағдарламасын іске асыратын және ұлттық біліктілік тестінен өткен, педагогикалық дағдылардың біліктілігі үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 4558,0 мың теңге сомасында;
жаңартылған білім мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және осы бағыттағы 2018 жылға арналған жергілікті бюджет есебінен шығыстар сомасын өтеуге 30 697,0 мың теңге сомасында;

на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 2 651,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 11 210,0 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения в сумме 4 456,0 тысяч тенге;
возврат целевых трансфертов в следующих объемах:
в республиканский бюджет в сумме 0,3 тысяч тенге:
в областной бюджет в сумме 25,3 тысяч тенге.";
пункт 4-1 указанного решения изложить в новой редакции:
"4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на реконструкцию системы водоснабжения из месторождения подземных вод в сумме 565 158,0 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено использование средств из республиканского бюджета на развитие рынка труда в сумме 20 705,0 тысяч тенге, в том числе на:
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику в сумме 12 302,0 тысяч тенге;
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателем оказывающим содействие в переселении в сумме 7 441,0 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей в сумме 962,0 тысяч тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 6 427,0 тысяч тенге;
на заработную плату педагогам дополнительного образования IT классов в сумме 626,4 тысяч тенге;
на подключения организаций образования к высокоскоростному интернету в сумме 327,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 5 594,0 тысяч тенге;
на средний ремонт участка автомобильной дороги районного значения "Уленды-Буревестник" 0-10 километров в сумме 240 181,0 тысяч тенге;
на установление и пропашку административных границ в сумме 2 597,4 тысяч тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 4 565,0 тысяч тенге;

Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 2 651,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін төлеуге 11 210,0 мың теңге сомасында;
жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі кеңесшілерін және ассистенттерін енгізуге 4 456,0 мың теңге сомасында;
нысаналы трансферттерді қайтару мынадай көлемінде:
республикалық бюджетке 0,3 мың теңге сомасында:
облыстық бюджетке 25,3 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 4-1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4-1. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте қаржыландыру үшін республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімдерінің дамуының көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
жер асты сулары кен орнын сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңартуға 565 158,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте еңбек нарығын дамытуға республикалық бюджеттен 20 705,0 мың теңге қаражат жұмсау көзделген, оның ішінде:
жалақы мен жастар тәжірбиесін ішінара субсидиялауға 12 302,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен жұмыс берушілері анықтаған аймақтарға ерікті түрде қоныс аударатын азаматтарға қоныс аудару үшін мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге 7 441,0 мың теңге сомасында;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарды ұсынуға 962,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
сандық білім беру инфрақұрылымын құру үшін 6 427,0 мың теңге сомасында;
IT сыныптардағы қосымша білім беретін педагогтардың жалақыларына 626,4 мың теңге сомасында;
білім беру ұйымының жоғары жылдамдық интернетке қосылуы үшін 327,0 мың теңге сомасында;
2017-2021 жылдарға арналған нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсiпкерлiктi дамыту Бағдарламасы шеңберiнде еңбек нарығында сұранысқа ие жұмысшы кадрларды қажетті мамандықтар мен дағдыларды, мобильді орталықтарда кадрларды оқытуды қоса алғанда қысқа мерзiмдi кәсiби даярлауға 5 594,0 мың теңге сомасында;
"Өлеңді-Буревестник" аудандық маңызы бар автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеуге 0-10 шақырымға 240 181,0 мың теңге сомасында;
әкімшілік шекараларды орнатуға және қазып салуға 2 597,4 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринарлық іс-шаралар жүргізуге 4 565,0 мың теңге сомасында;

на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 3 168,0 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий против нодулярного дерматита крупного рогатого скота в сумме 3 013,0 тысяч тенге.";
пункт 7-1 указанного решения изложить в новой редакции:
"7-1. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
на реконструкцию системы водоснабжения из месторождения подземных вод в сумме 62 296,0 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии К. Байдильдинов
Секретарь районного маслихата Г. Абенова
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
руководителя государственного
учреждения "Отдел экономики и
финансов Наурзумского района"
________________ А. Абдикенов
"28" ноября 2018 года
Приложение
к решению маслихата
от 28 ноября 2018 года
№ 233
Приложение 1
к решению маслихата

инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды пайдаға асыруға 3 168,0 мың теңге сомасында;
мүйізді ірі қара малының нодулярлы дерматитке қарсы эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 3 013,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 7-1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7-1. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте қаржыландыру үшін облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімдерінің дамуының көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
жер асты сулары кен орнын сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңартуға 62 296,0 мың теңге сомасында.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Қ. Байдильдинов
Аудандық мәслихаттың хатшысы Г. Әбенова
"КЕЛІСІЛДІ"
"Науырзым ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесі басшысының
міндетін атқарушы
___________________ А. Әбдікенов
2018 жылғы "28" қараша
Мәслихаттың
2018 жылғы 28 қарашадағы
№ 233 шешіміне
қосымша
Мәслихаттың