О бюджете города Аксу на 2019 - 2021 годы
Решение маслихата города Аксу Павлодарской области от 25 декабря 2018 года № 277/36. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 27 декабря 2018 года № 6199
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Аксу на 2019 - 2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 18303566 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7056568 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 27328 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 28000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11191670 тысяч тенге;
2) затраты – 17986748 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -49751 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 101561 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 151312 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 366569 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -366569 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Аксу Павлодарской области от 19.06.2019 № 316/43 (вводится в действие с 01.01.2019); от 23.08.2019 № 336/46 (вводится в действие с 01.01.2019); от 14.11.2019 № 370/51 (вводится в действие с 01.01.2019); от 06.12.2019 № 375/53 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить в бюджете города Аксу на 2019 - 2021 годы объемы субвенций, передаваемые из бюджета города Аксу в бюджеты сельских округов на 2019 - 2021 годы согласно приложению 4.
2-1. Учесть в бюджете города Аксу на 2019 - 2021 годы объем целевых текущих трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета в бюджеты сел, поселков, сельских округов в объеме 21195 тысяч тенге, в том числе:
19245 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в связи с изменением минимальной заработной платы;
1950 тысяч тенге на расходы текущего и капитального характера в сфере образования.

2019 - 2021 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 277/36 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 желтоқсанда № 6199 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақсу қаласының 2019 - 2021 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес бекітілсін, соның ішінде 2019 жылға арналған келесі көлемдерде:
1) кірістер – 18303566 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7056568 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27328 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 28000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 11191670 мың теңге;
2) шығындар – 17986748 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -49751 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 101561 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 151312 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 366569 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -366569 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 19.06.2019 № 316/43 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.08.2019 № 336/46 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.11.2019 № 370/51 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.12.2019 № 375/53 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ақсу қаласының 2019 - 2021 жылдарға арналған бюджетінде 2019 - 2021 жылдарға Ақсу қаласының бюджетінен селолық округтердің бюджеттеріне берілетін жәрдемқаржы көлемі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2-1. Ақсу қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджетінде ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне жоғары тұрған бюджеттен бөлінген 21195 мың теңге көлеміндегі нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемі ескерілсін, соның ішінде:
19245 мың теңге ең аз жалақы төлемінің өзгеруіне байланысты жеке санаттағы азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақыларын көтеруге;
1950 мың теңге білім саласында ағымдағы және күрделі сипаттағы шығыстарға.

Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 19.06.2019 № 316/43 (вводится в действие с 01.01.2019).
2-2. Учесть в бюджете города Аксу на 2019 - 2021 годы объем целевых текущих трансфертов, выделенных из городского бюджета в бюджеты сельских округов в объеме 24515 тысяч тенге, в том числе:
на приобретение и установку комплексных блок-модулей - 10674 тысячи тенге;
на ликвидацию мест несанкционированного складирования отходов - 7781 тысяча тенге;
на проведение ямочного ремонта улиц - 3000 тысячи тенге;
на текущий ремонт фекально-насосной станции в селе Калкаман Калкаманского сельского округа - 2921 тысяча тенге;
на приобретение энергосберегающих ламп в селе Алгабас Алгабасского сельского округа - 139 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии с решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 19.06.2019 № 316/43 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата города Аксу Павлодарской области от 14.11.2019 № 370/51 (вводится в действие с 01.01.2019).

Ескерту. Шешім 2-1 тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 19.06.2019 № 316/43 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-2. Ақсу қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне қалалық бюджеттен бөлінген 24515 мың теңге көлеміндегі нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемі ескерілсін, соның ішінде:
10674 мың теңге кешенді блок-модульдерді сатып алуға және орнатуға;
7781 мың теңге қалдықтарды рұқсатсыз жинау орындарын жоюға;
3000 мың теңге көшелердің шұңқырларын жөндеуге;
2921 мың теңге Қалқаман ауылдық округінің Қалқаман ауылында нәжіс сорғы станциясын ағымдағы жөндеуге;
139 мың теңге Алғабас ауылдық округінің Алғабас ауылына энергия үнемдеуіш шамдарын сатып алуға.
Ескерту. Шешім 2-2 тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 19.06.2019 № 316/43 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 14.11.2019 № 370/51 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3. Утвердить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Аксу на 2019 год, согласно приложению 5.
4. Предусмотреть специалистам в области здравоохранении, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

3. Ақсу қаласының 2019 жылға арналған бюджеттін орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын қалалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк ставкалар қарастырылсын.

5. Исключен решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 14.11.2019 № 370/51 (вводится в действие с 01.01.2019).
6. Контроль за выполнением данного решения возложить на постоянную комиссию по вопросам экономики и бюджета городского маслихата.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии,
секретарь городского маслихата М. Омаргалиев
Приложение 1
к решению Аксуского
городского маслихата от 25
декабря 2018 года № 277/36
Бюджет города Аксу на 2019 год
(с изменениями)

5. Алынып тасталды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 14.11.2019 № 370/51 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
қалалық мәслихат хатшысы М. Омарғалиев
Ақсу қалалық мәслихатының
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 277/36 шешіміне
1-қосымша
2019 жылға арналған Ақсу қаласының бюджеті
(өзгерістермен)

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 6
к решению Аксуского
городского маслихата от 25
декабря 2018 года № 277/36
Распределение сумм резерва местного исполнительного органа города Аксу
Сноска. Приложение 6 исключено решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 14.11.2019 № 370/51 (вводится в действие с 01.01.2019).

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білімге оқыту
Ақсу қалалық мәслихатының
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 277/36 шешіміне
6-қосымша
Ақсу қаласының жергілікті атқарушы органдарының резерв сомасын бөлу
Ескерту. 6-қосымша алынып тасталды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 14.11.2019 № 370/51 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.