О внесении изменений и дополнений в решение Уалихановского районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 2-20 с "О бюджете Уалихановского района на 2018 -2020 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 12 февраля 2018 года № 2-23 с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 26 февраля 2018 года № 4578
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 и статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьи 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "О бюджете Уалихановского района на 2018-2020 годы" от 22 декабря 2017 года № 2-20 с (зарегистрировано под №4484 от 10 января 2018 года в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов, опубликовано 22 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Уалихановский районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1 и 2 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы — 3 156 610,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям — 405 766 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям — 22 825,3 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала — 11 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов — 2 717 019 тысяч тенге;
2) затраты — 3 158 203,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование — 44 762 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 61 327 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16 565 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами — 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета — - 46 354,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 46 354,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 61 327 тысяч тенге;
погашение займов – 16 565 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1592,9 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 7 559 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:

"2018-2020 жылдарға арналған Уәлиханов ауданының бюджеті туралы" Уәлиханов аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 2-20 с шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық маслихатының 2018 жылғы 12 ақпандағы № 2-23 с шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 26 ақпанда № 4578 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына және 109 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 26-бабына сәйкес Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2018-2020 жылдарға арналған Уәлиханов ауданының бюджеті туралы" Уәлиханов аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы №2-20 с шешіміне (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2018 жылғы 10 қаңтардағы №4484 тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 22 қаңтарда жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Сәйкесінше 1 және 2 қосымшаларға сәйкес 2018-2020 жылдарға, соның ішінде 2018 жылға арналған Уәлиханов аудандық бюджеті келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 156 610,3 мың теңге, соның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 405 766 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22 825,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 717 019 мың теңге;
2) шығындар – 3 158 203,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44 762 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 61 327 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 16 565 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 46 354,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 46 354,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 61 327 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16 565 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 592,9 мың теңге.".
8 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға резерві 7 559 мың теңге көлемінде бекітілсін.";
келесі мазмұндағы 15-1 тармағымен толықтырылсын:

"15-1. Предусмотреть в районном бюджете расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 1592,9 тысяч тенге, согласно приложению 10.".
Приложение 1 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 и 2 к настоящему решению.
Дополнить приложением 10 к указанному решению согласно приложению 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель
ХXІІІ сессии VI созыва Б.Топанбаева
Секретарь
Уалихановского районного
Маслихата Б. Кадиров
Приложение 1
к решению Уалихановского районного маслихата №2-23с от 12 февраля 2018 года
Приложение 1
к решению Уалихановского районного маслихата №2-20с от 22 декабря 2017 года
Уалихановский районный бюджет на 2018 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

"15-1. 10 қосымшаға сәйкес 1 592,9 мың теңге қаржылық жыл басынан қосылған, бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен аудандық бюджетте шығыстар қарастырылсын.".
Көрсетілген шешімге 1 және 5 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Осы шешімнің 3 қосымшаға сәйкес көрсетілген шешімі 10 қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
VІ шақырылған
ХХІІІ сессия төрайымы Б.Топанбаева
Уәлиханов аудандық
мәслихатының хатшысы Б.Кәдіров
Уәлиханов аудандық маслихатының 2018 жылғы 12 ақпандағы №2-23с шешіміне 1 қосымша
Уәлиханов аудандық маслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 2-20с шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған Уәлиханов ауданының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3

559
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
921
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16769
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
16769
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28221
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета района и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
28221
2
Оборона
9299
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9299
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5299
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1000
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1500
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1500
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1500
4
Образование
1908602
464
Отдел образования района (города областного значения)
242066
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
116132
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
125934
464
Отдел образования района (города областного значения)
1585472
003
Общеобразовательное обучение
1539524
006
Дополнительное образование для детей
23564
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
22384
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
43199
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
43199
464
Отдел образования района (города областного значения)
37865
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
17542
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

559
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
921
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16769
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16769
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28221
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28221
2
Қорғаныс
9299
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9299
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5299
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1000
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1500
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1500
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1500
4
Бiлiм беру
1908602
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
242066
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
116132
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
125934
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1585472
003
Жалпы білім беру
1539524
006
Балаларға қосымша білім беру
23564
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
22384
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
43199
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
43199
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
37865
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17542
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі