О бюджете города на 2019-2021 годы
Решение Атырауского городского маслихата Атырауской области от 20 декабря 2018 года № 297. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 10 января 2019 года № 4324.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение акимата города об утверждении бюджета города на 2019-2021 годы, Маслихат города Атырау РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 183 930 297 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 154 886 958 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 223 150 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 822 025 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 998 164 тысяч тенге;
2) затраты – 191 374 078 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -21 084 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов –0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 21 084 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 422 697 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 422 697 тысяч тенге;
поступление займов – 8 836 860 тысяч тенге;
погашение займов – 1 800 000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 385 837 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27.03.2019 № 344; от 27.06.2019 № 383; от 27.09.2019 № 419; от 26.11.2019 № 439; от 23.12.2019 № 448 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить на 2019 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджет города Атырау в следующих объемах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 50%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты – 50%;
по социальному налогу – 59%.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 23.12.2019 № 448 (вводится в действие с 01.01.2019).
3. Предусмотреть на 2019 год объем бюджетных изъятий, перечисляемых из бюджета города Атырау в областной бюджет в сумме 85 880 398 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в сельские бюджеты, в сумме 37 549 тысяч тенге, в том числе:

2019-2021 жылдарға арналған қала бюджеті туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 297 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 10 қаңтарда № 4324 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және қала әкімдігінің 2019-2021 жылдарға арналған қала бюджетін бекіту туралы ұсынысын қарап, Атырау қаласының Мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес бекітілсін, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер –183 930 297 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 154 886 958 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 223 150 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 822 025 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24 998 164 мың теңге;
2) шығындар – 191 374 078 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -21 084 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 21 084 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 422 697 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 422 697 мың теңге;
қарыздар түсімі – 8 836 860 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 800 000 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 385 837 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 27.03.2019 № 344; 27.06.2019 № 383; 27.09.2019 № 419; 27.09.2019 № 439; 23.12.2019 № 448 шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Атырау қаласы бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2019 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 50 %;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 50 %;
әлеуметтік салық бойынша – 59 %.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 23.12.2019 № 448 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2019 жылға Атырау қаласының бюджетінен облыстық бюджетке аударылатын бюджеттік алып қоюлар көлемі 85 880 398 мың теңге соммасында көзделсін.
4. 2019 жылға қалалық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 37 549 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:

Атыраускому сельскому округу – 10 937 тысяч тенге;
Аксайскому сельскому округу – 3 325 тысяч тенге;
Дамбинскому сельскому округу – 8 378 тысяч тенге;
Еркинкалинскому сельскому округу – 3 218 тысяч тенге;
Кенузекскому сельскому округу – 11 691 тысяч тенге.
5. Установить на 2019 год специалистам в области образования и культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, за счет средств городского бюджета.
6. Предусмотреть на 2019 год специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты города Атырау следующие меры социальной поддержки:
1) подъемное пособие в сумме, равной семидесятикратному месячному расчетному показателю;
2) бюджетный кредит для приобретения или строительства жилья в сумме, не превышающей одну тысячу пятисоткратного размера месячного расчетного показателя.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2019 год в сумме 1 033 273 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27.03.2019 № 344 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Учесть, что в городском бюджете предусмотрены поступления займов для финансирования строительства жилья на 2019 год в сумме – 8 836 860 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27.03.2019 № 344 (вводится в действие с 01.01.2019).
9. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
2 2 595 011 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
65 227 тысяч тенге – на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
0 тысяч тенге – на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
0 тысяч тенге – на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
0 тысяч тенге – на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования;
0 тысяч тенге – на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
0 тысяч тенге – на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
0 тысяч тенге - на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ;

Атырау ауылдық округі – 10 937 мың теңге;
Ақсай ауылдық округі – 3 325 мың теңге;
Дамбы ауылдық округі – 8 378 мың теңге;
Еркінқала ауылдық округі – 3 218 мың теңге;
Кеңөзек ауылдық округі – 11 691 мың теңге.
5. 2019 жылға қалалық бюджетінің қаражат есебінен, азаматтық қызметші болып табылатын және елді мекендерде жұмыс істейтін білім беру және мәдениет саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелері белгіленсін.
6. 2019 жылға Атырау қаласының ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға келесі әлеуметтік қолдау шаралары қарастырылсын:
1) жетпіс еселік айлық есептік көрсеткішке тең сомада көтерме жәрдемақы;
2) тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін бір мың бес жүз еселік айлық есептік көрсеткіштен аспайтын сомада бюджеттік кредит.
7. 2019 жылға жергілікті атқарушы органының резерві – 1 033 273 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 27.03.2019 № 344 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2019 жылға қалалық бюджетте тұрғын үй құрылысын салуға – 8 836 860 мың теңге қарыздардың түсімдері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 27.03.2019 № 344 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 2 595 011 мың теңге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 65 227 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 0 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге –0 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге – 0 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестісінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 0 мың теңге;
мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға – 0 мың теңге;
мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 0 мың теңге;

1 466 831 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
8 975 тысяч тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
112 791 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
10 094 тысяч тенге – на частичное субсидирование заработной платы;
91 500 тысяч тенге – на молодежную практику;
1 263 – тысяч тенге – на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27.03.2019 № 344; от 27.06.2019 № 383; от 27.09.2019 № 419; от 26.11.2019 № 439; от 23.12.2019 № 448 (вводится в действие с 01.01.2019).
10. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующих объемах:
2 363 822 тысяч тенге – на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда, в рамках программы жилищного строительтва "Нұрлы жер";
1 091 555 тысяч тенге – на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры, в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер".
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27.06.2019 № 383 (вводится в действие с 01.01.2019).
11. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих объемах:
0 тысяч тенге - на текущее содержание и материально-техническое оснащение аппаратов государственных органов;
43 621 тысяч тенге – на материально – техническое оснащение организаций образования;
662 501 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
0 тысяч тенге – на текущее содержание учреждений образования;
0 тысяч тенге – на укрепление материально-техническое оснащение объектов культуры;
0 тысяч тенге – на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27.03.2019 № 344; от 26.11.2019 № 439 (вводится в действие с 01.01.2019).
12. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на развитие объектов культуры – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменением, внесенным решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27.03.2019 № 344 (вводится в действие с 01.01.2019).

мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек төлеуге – 1 466 831 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына ассистенттерді және әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттарды енгізуге – 8 975 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 112 791 мың теңге;
ішінара жалақыны субсидиялауға – 10 094 мың теңге;
жастар тәжірибесіне – 91 500 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттарды ұсынуға – 1 263 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 27.03.2019 № 344; 27.06.2019 № 383; 27.09.2019 № 419; 27.09.2019 № 439; 23.12.2019 № 448 шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2019 жылға қалалық бюджетте республикалық бюджет есебінен келесі көлемдерде:
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 2 363 822 мың теңге;
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 1 091 555 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 27.06.2019 № 383 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2019 жылға қалалық бюджетте облыстық бюджеттен келесідей көлемдерде:
мемлекеттік органдарды ұстауға және материалдық-техникалық жарықтандыруға – 0 мың теңге;
білім беру ұйымдарына материалдық-техникалық жарықтандыруға – 43 621 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге – 662 501 мың теңге;
білім беру мекемелерін ұстауға – 0 мың теңге;
мәдениет нысандарына материалдық-техникалық жарықтандыруға – 0 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға – 0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 27.03.2019 № 344; 27.09.2019 № 439 шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2019 жылға қалалық бюджетте облыстық бюджеттен мәдениет объектілерін дамытуға – 0 мың теңге нысаналы даму трансферті көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 27.03.2019 № 344 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).

13. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4.
14. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (А. Семгалиев) по вопросам экономики, бюджете и аграрного развития.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
16. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на строительство и реконструкцию объектов образования – 2 200 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 16 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27.03.2019 № 344 (вводится в действие с 01.01.2019).
17. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
2 141 670 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования;
61 194 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
13 635 тысяч тенге - на предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020";
1 068 450 тысяч тенге - на приобретение жилья из коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей";
1 127 642 тысяч тенге – на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 17 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27.06.2019 № 383 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменениями, внесенными решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 26.11.2019 № 439; от 23.12.2019 № 448 (вводится в действие с 01.01.2019); от 23.12.2019 № 448 (вводится в действие с 01.01.2019).
18. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих объемах:
16 290 тысяч тенге - на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;
807 543 тысяч тенге – на выполнение государственных обязательствпо проектам государственно-частного партнерства.
Сноска. Решение дополнено пунктом 18 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27.06.2019 № 383 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменением, внесенным решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 26.11.2019 № 439 (вводится в действие с 01.01.2019).

13. 2019 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешімнің орындалуын бақылау экономика, бюджет және аграрлық даму мәселелері жөніндегі тұрақты Комиссиясына жүктелсін (А. Семгалиев).
15. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
16. 2019 жылға қалалық бюджетте республикалық бюджеттен білім нысандарының құрылысын салуға және қайта жаңғыртуға – 2 200 000 мың теңге даму трансферті көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 16-тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 27.03.2019 № 344 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. 2019 жылға қалалық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім ұйымдарының мұғалімдері менпедагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 2 141 670 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 61 194 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге – 13 635 мың теңге;
аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға – 1 068 450 мың теңге;
төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге – 1 127 642 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 17-тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 27.06.2019 № 383 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 26.11.2019 № 439; 23.12.2019 № 448 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18. 2019 жылға қалалық бюджетте облыстық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмекке – 16 290 мың теңге;
мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындауға – 807 543 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 18-тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 27.06.2019 № 383 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 26.11.2019 № 439 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

19. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на развитие транспортной инфраструктуры – 5 000 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 19 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27.06.2019 № 383 (вводится в действие с 01.01.2019).
20. Произведенные кассовые расходы по специфике 111 "Оплата труда" программы 04 2 464 003 015 "Общеобразовательное обучение" в сумме 786 876 000 тенге перенести на специфику 111 "Оплата труда" программы 04 2 464 003 011 "Общеобразовательное обучение".
Сноска. Решение дополнено пунктом 20 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27.06.2019 № 383 (вводится в действие с 01.01.2019).
21. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета за счет Национального Фонда Республики Казахстан в следующих объемах:
90 900 тысяч тенге –на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей для молодежи, членам малообеспеченных и многодетных семей трудоспособным инвалидам;
280 325 тысяч тенге - на обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением.
Сноска. Решение дополнено пунктом 21 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27.09.2019 № 419 (вводится в действие с 01.01.2019).
22. Произведенные кассовые расходы по специфике 431"Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов" программы 07 1 467 004 011 "Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры" в сумме 56 728 536 тенге перенести на специфику 431 "Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов"" программы 07 1 467 004 015 "Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры".
Сноска. Решение дополнено пунктом 22 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27.09.2019 № 419 (вводится в действие с 01.01.2019).
23. Произведенные кассовые расходы по специфике 131 "Оплата труда технического персонала" программы 01 5 453 001 011 "Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования" в сумме 17 600 тенге перенести на специфику 131 "Оплата труда технического персонала"" программы 01 5 453 001 015 "Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования".

19. 2019 жылға қалалық бюджетте облыстық бюджеттен көлік инфрақұрылымын дамытуға – 5 000 000 мың теңге нысаналы даму трансферті көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 19-тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 27.06.2019 № 383 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
20. 04 2 464 003 015 "Жалпы білім беру" бағдарламасының 111 "Еңбекақы" ерекшелігі бойынша жұмсалған 786 876 000 теңге кассалық шығындары 04 2 464 003 011 "Жалпы білім беру" бағдарламасының тиісінше 111 "Еңбекақы" ерекшелігіне жылжытылсын".
Ескерту. Шешім 20-тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 27.06.2019 № 383 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
21. 2019 жылға қалалық бюджетте республикалық бюджеттен Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының есебінен төмендегідей көлемдерде:
жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жастарға, аз қамтылған көпбалалы отбасы мүшелеріне, еңбекке жарамды мүгедектерге мемлекеттік гранттар беруге– 90 900 мың теңге;
кысқа мерзімді кәсіби оқытуды қосымша қамтуды қамтамасыз етуге – 280 325 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 21-тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 27.09.2019 № 419 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
22. 07 1 467 004 011 "Инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру" бағдарламасының 431 "Жаңа объектілерді салу және қолдағы объектілерді реконструкциялау" ерекшелігі бойынша жұмсалған 56 728 536 теңге кассалық шығындары 07 1 467 004 015 "Инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру" бағдарламасының тиісінше 431 "Жаңа объектілерді салу және қолдағы объектілерді реконструкциялау" ерекшелігіне жылжытылсын.
Ескерту. Шешім 22-тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 27.09.2019 № 419 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
23. 01 5 453 001 011 "Экономикалық саясатты, мемлекеттiк жоспарлау жүйесiн қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер" бағдарламасының 131 "Техникалық персоналдың еңбегіне ақы төлеу" ерекшелігі бойынша жұмсалған 17 600 теңге кассалық шығындары 01 5 453 001 015"Экономикалық саясатты, мемлекеттiк жоспарлау жүйесiн қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер" бағдарламасының тиісінше 131 "Техникалық персоналдың еңбегіне ақы төлеу" ерекшелігіне жылжытылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 23 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27.09.2019 № 419 (вводится в действие с 01.01.2019).
24. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на бюджетные кредиты для предоставления жилищных сертификатов - 0 тысяч тенге;
Сноска. Решение дополнено пунктом 24 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 26.11.2019 № 439 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменением, внесенным решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 23.12.2019 448 (вводится в действие с 01.01.2019).

Ескерту. Шешім 23-тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 27.09.2019 № 419 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
24. 2019 жылға қалалық бюджетте республикалық бюджеттен әлеуметтік қолдау ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру үшін бюджеттік кредиттерге – 0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферті көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 24-тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 26.11.2019 № 439 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 23.12.2019 № 448 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

25. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих объемах:
на предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь – 8 330 тысяч тенге;
на субсидирование пассажирских перевозок – 1 020 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 25 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 26.11.2019 № 439 (вводится в действие с 01.01.2019); ); с изменением, внесенным решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 23.12.2019 № 448 (вводится в действие с 01.01.2019).

25. 2019 жылға қалалық бюджетте облыстық бюджеттен келесідей көлемдерде:
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 8 330 мың теңге;
жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға – 1 020 000 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 25-тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 26.11.2019 № 439 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 23.12.2019 № 448 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

26. Произведенные кассовые расходы по специфике 431 "Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов" программы 07 1 467 004 011 "Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры" в сумме 188 464 тенге перенести на специфику 431 "Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов" программы 07 1 467 004 015 "Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры".

26. 07 1 467 004 011 "Инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру" бағдарламасының 431 "Жаңа объектілерді салу және қолдағы объектілерді реконструкциялау" ерекшелігі бойынша жұмсалған 188 464 теңге кассалық шығындары 07 1 467 004 015 "Инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру" бағдарламасының тиісінше 431 "Жаңа объектілерді салу және қолдағы объектілерді реконструкциялау" ерекшелігіне жылжытылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 26 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 26.11.2019 № 439 (вводится в действие с 01.01.2019).
Председатель сессии ХХХІ К. Джаумбаев
Секретарь Маслихата Р. Джанглишов
Приложение 1 к решению Маслихата города Атырау от 20 декабря 2018 года № 297
Бюджет города на 2019 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Атырауского городского маслихата Атырауской области от 23.12.2019 № 448 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. ДОХОДЫ

Ескерту. Шешім 26-тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 26.11.2019 № 439 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
ХХХІ сессия төрағасы К. Джаумбаев
Мәслихат хатшысы Р. Джанглишов
Атырау қаласы Мәслихатының 2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 297 шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 23.12.2019 № 448 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I.Кірістер

79 081
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
1 167 179
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
736
012
Капитальные расходы государственных органов
2 260
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
58 529
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 843
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
21 047
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 807 975
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 524 334
01
Социальное обеспечение
1 752 315
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 959
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
4 959
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 747 356
010
Государственная адресная социальная помощь
1 747 356
2
Социальная помощь
2 611 239
464
Отдел образования района (города областного значения)
261 841
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
261 841
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
2 349 398
004
Программа занятости
1 095 179
007
Оказание жилищной помощи
21 165
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 581
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
642 078
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
80 314
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
79 718
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
337 350
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
85 013
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

79 081
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
1 167 179
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
736
012
Мемлекеттiк органның күрделi шығыстары
2 260
015
Жетiм баланы (жетiм балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтiп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
58 529
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2 843
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педогогикалық консультациялық көмек көрсету
21 047
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 807 975
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 524 334
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
1 752 315
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 959
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
4 959
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 747 356
010
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
1 747 356
2
Әлеуметтiк көмек
2 611 239
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
261 841
008
Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмi бойынша бiлiм беру ұйымдарының күндiзгi оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушiлердi қоғамдық көлiкте (таксиден басқа) жеңiлдiкпен жол жүру түрiнде әлеуметтiк қолдау
261 841
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2 349 398
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 095 179
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
21 165
009
Үйден тәрбиеленiп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 581
011
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
642 078
013
Белгiленген тұрғылықты жерi жоқ тұлғаларды әлеуметтiк бейiмдеу
80 314
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
79 718
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
337 350
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметiн қамтамасыз ету
85 013
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер