Об утверждении норм потребления коммунальных услуг по газоснабжению, электроснабжению, водоснабжению, водоотведению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета в Восточно-Казахстанской области
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 4 мая 2018 года № 120. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 22 мая 2018 года № 5638. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 2 ноября 2020 года № 394
Сноска. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 02.11.2020 № 394 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 34) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые нормы потребления коммунальных услуг по газоснабжению, электроснабжению, водоснабжению, водоотведению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета в Восточно-Казахстанской области.
2. Аппарату акима области, управлению энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления акимата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории Восточно-Казахстанской области;
4) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акима Восточно-Казахстанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области по вопросам строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Восточно-Казахстанской области Д. Ахметов
Утверждены постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата от
"4" мая 2018 года № 120
Нормы потребления коммунальных услуг по газоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета в Восточно-Казахстанской области
№ п/п
Характеристика потребления газа (товарный газ)
Единица измерения
Норма потребления газа
1
При наличии газовой плиты и центрального горячего водоснабжения
кубический метр на 1 человека в месяц

Шығыс Қазақстан облысында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормаларын бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2018 жылғы 4 мамырдағы № 120 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 22 мамырда № 5638 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 2 қарашадағы № 394 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 02.11.2020 № 394 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 1-тармағының 34) тармақшасына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген Шығыс Қазақстан облысында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары бекітілсін.
2. Облыс әкімінің аппараты, облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы әкімдік қаулысы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесінің Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкiне жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің Шығыс Қазақстан облысы аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы қаулының ресми жарияланғаннан кейін Шығыс Қазақстан облысы әкімінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық мәселелері жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысының әкімі Д. Ахметов
Шығыс Қазақстан
облысы әкімдігінің
2018 жылғы "4" мамырдағы
№ 120 қаулысымен бекітілген
Шығыс Қазақстан облысында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары
р/с
Газ тұтыну сипаттамасы (тауарлық газ)
Өлшем бірлігі
Газ тұтыну нормасы
1
Газ плитасы және орталықтандырылған ыстық сумен қамту болған кезде
1 адамға айына текше метр

297
Примечание: Нормы расхода электрической энергии рассчитаны в соответствии с Типовыми правилами расчета норм потребления коммунальных услуг по электроснабжению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета, утвержденных приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 января 2015 года № 15, зарегистрированного в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 февраля 2015 года № 10313.
Нормы потребления коммунальных услуг по водоснабжению, водоотведению для потребителей, не имеющих приборов учета в Восточно-Казахстанской области
по городу Усть-Каменогорск:
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного введения "Өскемен-Водоканал"
№
Характеристика потребления
Измеритель
Норма, литр/сутки
водоснабжение
водоотведение
1)
Разбор воды из уличных водоразборных колонок
на 1 человека в сутки
56
-
2
Жилые дома:
1)
с централизованным холодным водоснабжением без канализации
на 1 человека в сутки

297
Ескертпе: Электр энергиясы шығындарының нормалары Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 13 қаңтардағы № 15 қаулысымен бекітілген, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылғы 20 ақпанда № 10313 болып тіркелген, Есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін электрмен жабдықтау және жылумен жабдықтау бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормаларын есептеудің үлгі қағидаларына сәйкес есептелген.
Шығыс Қазақстан облысында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін сумен жабдықтау, су бұру бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары
Өскемен қаласы бойынша:
"Өскемен-Водоканал" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны
№
Тұтыну сипаты
Өлшем
Норма, литр/тәулік
сумен қамту
су бұру
1
Көшедегі су тарту құдықтарынан су тарту
тәулігіне
1 адамға
56
-
2
Тұрғын үйлер:
1)
канализациясыз орталықтандырылған суық сумен қамтылған
тәулігіне
1 адамға

Жилые дома с центральным горячим водоснабжением, оборудованными умывальниками, мойками, душами и ваннами длиной от 1500 до 1700 мм
на 1 человека в сутки
355
Нормы расхода холодной воды и стоков на хозяйственно-питьевые
нужды населения, не имеющего приборов учета села Уланское
1
Жилые дома с водопроводом, но без канализации
на 1 человека в сутки
75
по Урджарскому району:
Нормы расхода холодной воды и стоков на хозяйственно-питьевые нужды населения села Науалы, Колденен, Жана Тилек, Караколь, Тасырык, Таскескен, Карабута не имеющего приборов учета
№
Характеристика потребления
Измеритель
Норма, литр/сутки
водоснабжение
1
Разбор воды из уличных водоразборных колонок
на 1 человека в сутки
40
2
Жилые дома с централизованным холодным водоснабжением без канализации
на 1 человека в сутки
60
Нормы расхода холодной воды и стоков на хозяйственно-питьевые нужды населения села Урджар, не имеющего приборов учета
3
Жилые дома:
1)
с централизованным холодным водоснабжением без канализации
на 1 человека в сутки
60

Орталықтандырылған ыстық сумен қамтылған, қол жуғыш, жуғыш және душпен және ұзындығы 1500-ден 1700 мм дейін ваннамен жабдықталған тұрғын үйлер
тәулігіне
1 адамға
355
Ұлан ауылының есептеу құралдары жоқ тұрғындардың суық су және шаруашылық-ауыз су қажетіне пайдаланатын суағызу шығынының нормалары
1
Су құбыры бар канализациясыз тұрғын үйлер
тәулігіне
1 адамға
75
Үржар ауданы бойынша:
Науалы, Көлденең, Жана Тілек, Қарақол, Тасырық, Таскескен, Қарабұта ауылдарының есептеу құралдары жоқ тұрғындардың суық су және шаруашылық-ауыз су қажетіне пайдаланатын суағызу шығынының нормалары
№
Тұтыну сипаты
Өлшем
Норма, литр/тәулік
сумен қамту
1
Көшедегі су тарату колонкаларынан су тарату
тәулігіне 1 адамға
40
2
Орталықтандырылған суық сумен қамтылған, канализациясыз тұрғын үйлер
тәулігіне 1 адамға
60
Үржар ауылының есептеу құралдары жоқ тұрғындардың суық су және шаруашылық-ауыз су қажетіне пайдаланатын суағызу шығынының нормалары
3
Тұрғын үйлер:
1)
орталықтандырылған суық сумен қамтылған, канализациясыз
тәулігіне 1 адамға
60

2)
с централизованным холодным водоснабжением и канализацией
на 1 человека в сутки
100
по Шемонаихинскому району:
№
Характеристика потребления
Измеритель
Норма, литр/сутки
водоснабжение
канализация
1
Разбор воды из уличных водоразборных колонок
на 1 человека в сутки
65
-
2
Жилые дома:
1)
с централизованным холодным и горячим водоснабжением и канализацией
на 1 человека в сутки
190
-
2)
с централизованным холодным водоснабжением и канализацией без ванн
на 1 человека в сутки
105
105
3)
с централизованным холодным водоснабжением, местной канализацией, без централизованного горячего водоснабжения
на 1 человека в сутки

2)
орталықтандырылған суық сумен қамтылған және канализациясы бар
тәулігіне 1 адамға
100
Шемонайха ауданы бойынша:
№
Тұтыну сипаты
Өлшем
Норма, литр/ тәулік
сумен қамту
су бұру
1
Көшедегі су тарату колонкаларынан су тарату
тәулігіне
1 адамға
65
-
2
Тұрғын үйлер:
1)
орталықтандырылған суық және ыстық сумен қамтылған және канализациясы бар
тәулігіне
1 адамға
190
-
2)
орталықтандырылған суық сумен қамтылған және канализациясы бар, ваннасыз
тәулігіне
1 адамға
105
105
3)
орталықтандырылған ыстық сусыз, орталықтандырылған суық су мен жергілікті канализациясы бар
тәулігіне
1 адамға

125
-
4)
с централизованным холодным водоснабжением, без канализации
на 1 человека в сутки
95
-
3
Общежития с централизованным холодным водоснабжением без канализации
на 1 человека в сутки
65
-
Нормы потребления коммунальных услуг по водоснабжению и водоотведению рассчитаны в соответствии с Типовыми правилами расчета норм потребления коммунальных услуг по водоснабжению и водоотведению для потребителей, не имеющих приборов учета, утвержденных приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 292, зарегистрированного в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 мая 2015 года № 11017, Методикой расчета объемов предоставленных услуг по водоснабжению и водоотведению, утвержденным приказом Председателя Агенства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 26 сентября 2011 года № 354, зарегистрированного в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 октября 2011 года № 7257.
Нормы потребления коммунальных услуг по теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета в Восточно-Казахстанской области
№
Поставщики
Теплоснабжение, горячее водоснабжение (ГВС)
Норма расхода тепла, Гкал/кв.м
Норма потребления горячей воды, Гкал/1 человек в месяц
1
Нормы потребления коммунальных услуг по теплоснабжению для потребителей города Усть-Каменогорска
0,030068 (в расчете на отопительный период 7 месяцев) / 0,01754 (в расчете на год)
0,174
2
Нормы потребления коммунальных услуг по теплоснабжению для потребителей города Семей
0,038 (в расчете на отопительный период 7 месяцев) / 0,019 (в расчете на год)
0,197
3
Нормы потребления коммунальных услуг по теплоснабжению для потребителей города Риддер (Акционерное общество "Риддер-ТЭЦ")
0,03428 (в расчете на отопительный период 7 месяцев) / 0,02 (в расчете на год)
0,284
4
Нормы потребления коммунальных услуг по теплоснабжению для потребителей частного сектора города Риддер (Товарищество с ограниченной ответственностью "Л-ТВК")
0,02586
(в расчете на год)
0,175
5
Нормы потребления коммунальных услуг по теплоснабжению для потребителей многоквартирных домов города Риддер (Товарищество с ограниченной ответственностью "Л-ТВК")
0,019
(в расчете на год)
0,175
6
Нормы потребления коммунальных услуг по теплоснабжению для потребителей города Зыряновск Зыряновского района
0,043 (в расчете на 6 месяцев) / 0,025 (в расчете на год)
0,18
7
Нормы потребления коммунальных услуг по теплоснабжению для потребителей города Серебрянск Зыряновского района

125
-
4)
орталықтандырылған суық сумен қамтылған, канализациясыз
тәулігіне
1 адамға
95
-
3
орталықтандырылған суық сумен қамтылған, канализациясыз жатақханалар
тәулігіне
1 адамға
65
-
Сумен жабдықтау және су бұру жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормалары Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 292 бұйрығымен бекітілген, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 12 мамырда № 11017 болып тіркелген, Есепке алу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін сумен жабдықтау және су бұру жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормаларын есептеудің үлгі қағидаларына, Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі Төрағасының 2011 жылғы 26 қыркүйектегі № 354 бұйрығымен бекітілген, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылғы 17 қазанда № 7257 болып тіркелген, Сумен жабдықтау және су бұру жөнінде көрсетілген қызметтің көлемін есептеу әдістемесіне сәйкес есептелген.
Шығыс Қазақстан облысында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін жылумен жабдықтау жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормалары
№
Қызмет көрсетушілер
Жылумен қамту, ыстық сумен қамту(ЫСҚ)
Жылу шығынының нормасы, Гкал/шаршы метр
Ыстық су тұтыну нормасы, Гкал/1 адам айына
1
Өскемен қаласының тұтынушылары үшін жылумен қамту бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары
0,030068 (жылу беру кезеңіне есептегенде 7 ай) / 0,01754 (бір жылға есептегенде)
0,174
2
Семей қаласының тұтынушылары үшін жылумен қамту бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары
0,038 (жылу беру кезеңіне есептегенде 7 ай) / 0,019 (бір жылға есептегенде)
0,197
3
Риддер қаласының тұтынушылары үшін жылумен қамту бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары ("Риддер-ЖЭО" акционерлік қоғамы)
0,03428 (жылу беру кезеңіне есептегенде 7 ай) / 0,02 (бір жылға есептегенде)
0,284
4
Риддер қаласының жеке секторындағы тұтынушылары үшін жылумен қамту бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары ("Л-ТВК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі)
0,02586 (бір жылға есептегенде)
0,175
5
Риддер қаласының көп пәтерлі тұрғын үйлерінің тұтынушылары үшін жылумен қамту бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары ("Л-ТВК" Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі)
0,019 (бір жылға есептегенде)
0,175
6
Зырян ауданы Зырян қаласының тұтынушылар үшін жылумен қамту бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары
0,043 (жылу беру кезеңіне есептегенде 6 ай) / 0,025 (бір жылға есептегенде)
0,18
7
Зырян ауданы Серебрянск қаласының тұтынушылары үшін жылумен қамту бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары

0,03 (в расчете на 7 месяцев) / 0,0175 (в расчете на год)
0,03
8
Нормы потребления коммунальных услуг по теплоснабжению для потребителей поселка Новая Бухтарма Зыряновского района
0,029 (в расчете на 7 месяцев) / 0,0169 (в расчете на год)
0,029
9
Нормы потребления коммунальных услуг по теплоснабжению для потребителей города Курчатов
0,034 (в расчете на 6 месяцев) / 0,0169 (в расчете на год)
-
10
Нормы потребления коммунальных услуг по теплоснабжению для потребителей города Аягоз Аягозского района
0,0462 ( в расчете на 6 месяцев) / 0,0231 (в расчете на год)
-
11
Нормы потребления коммунальных услуг по теплоснабжению для потребителей города Шемонаиха Шемонаихинского района
многоэтажные дома - 0,0328 (в расчете на отопительный период 7 месяцев) / одноэтажные дома - 0,0414 (в расчете на отопительный период 7 месяцев)
0,163
12
Нормы потребления коммунальных услуг по теплоснабжению для потребителей города Зайсан Зайсанского района
0,0406 (в расчете на отопительный период 6 месяцев)
-
13
Нормы потребления коммунальных услуг по теплоснабжению для потребителей поселка Глубокое Глубоковского района
0,0404 (в расчете на отопительный период 6 месяцев) /0,0202 (в расчете на год)
0,1896
14
Нормы потребления коммунальных услуг по теплоснабжению для потребителей поселка Касыма Кайсенова Уланского района
0,0329 (в расчете на отопительный период 7 месяцев) /0,0192 (в расчете на год)
0,174
15
Нормы потребления коммунальных услуг по теплоснабжению для потребителей села Улкен Нарын Катон-Карагайского района
0,04 (в расчете на отопительный период)
-
16
Нормы потребления коммунальных услуг по теплоснабжению для потребителей поселка Бородулиха Бородулихинского района
0,038 (в расчете на отопительный период) / 0,019 (в расчете на год)
-
17
Нормы потребления коммунальных услуг по теплоснабжению для потребителей поселка Курчум Курчумского района
0,0626 (в расчете на отопительный период 6 месяцев)
-
18
Нормы потребления коммунальных услуг по теплоснабжению для потребителей поселка Урджар Урджарского района
0,026 (в расчете на отопительный период 6 месяцев) /0,013 (в расчете на год)
-
19
Нормы потребления коммунальных услуг по теплоснабжению для потребителей Жарминского района

0,03 (жылу беру кезеңіне есептегенде 7 ай) / 0,0175 (бір жылға есептегенде)
0,03
8
Зырян ауданы Жаңа Бұхтарма кентінің тұтынушылары үшін жылумен қамту бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары
0,029 (жылу беру кезеңіне есептегенде 7 ай) / 0,0169 (бір жылға есептегенде)
0,029
9
Курчатов қаласының тұтынушылары үшін жылумен қамту бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары
0,034 (жылу беру кезеңіне есептегенде 6 ай) / 0,0169 (бір жылға есептегенде)
-
10
Аягөз ауданы Аягөз қаласының тұтынушылары үшін жылумен қамту бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары
0,0462 (жылу беру кезеңіне есептегенде 6 ай) / 0,0231 (бір жылға есептегенде)
-
11
Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының тұтынушылары үшін жылумен қамту бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары
көп қабатты үйлер – 0,0328 (жылу беру кезеңіне есептегенде 7 ай) /бір қабатты үйлер – 0,0414 (жылу беру кезеңіне есептегенде 7 ай)
0,163
12
Зайсан ауданы Зайсан қаласының тұтынушылары үшін жылумен қамту бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары
0,0406 (жылу беру кезеңіне есептегенде 6 ай)
-
13
Глубокое ауданы Глубокое кентінің тұтынушылары үшін жылумен қамту бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары
0,0404 (жылу беру кезеңіне есептегенде 6 ай) / 0,0202 (бір жылға есептегенде)
0,1896
14
Ұлан ауданы Қасым Қайсенов кентінің тұтынушылары үшін жылумен қамту бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары
0,0329 (жылу беру кезеңіне есептегенде 7 ай) / 0,0192 (бір жылға есептегенде)
0,174
15
Катонқарағай ауданы Үлкен Нарын ауылының тұтынушылары үшін жылумен қамту бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары
0,04 (жылу беру кезеңіне есептегенде)
-
16
Бородулиха ауданы Бородулиха кентінің тұтынушылары үшін жылумен қамту бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары
0,038 (жылу беру кезеңіне есептегенде) / 0,019 (бір жылға есептегенде)
-
17
Күршім ауданы Күршім кентінің тұтынушылары үшін жылумен қамту бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары
0,0626 (жылу беру кезеңіне есептегенде 6 ай)
-
18
Үржар ауданы Үржар кентінің тұтынушылары үшін жылумен қамту бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары
0,026 (жылу беру кезеңіне есептегенде 6 ай) /0,013 (бір жылға есептегенде)
-
19
Жарма ауданы Жарма кентінің тұтынушылары үшін жылумен қамту бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары

0,3276 (в расчете на отопительный период 6 месяцев) /1,9656 (в расчете на год)
0,1638
Примечание: Нормы расхода тепловой энергии рассчитаны в соответствии с Типовыми правилами расчета норм потребления коммунальных услуг по электроснабжению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета, утвержденных приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 января 2015 года № 15, зарегистрированного в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 февраля 2015 года № 10313, Правилами пользования тепловой энергией утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 211, зарегистрированного в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 февраля 2015 года № 10234.

0,3276 (жылу беру кезеңіне есептегенде 6 ай) /1,9656 (бір жылға есептегенде)
0,1638
Ескертпе: Жылу энергиясы шығындарының нормалары Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 13 қаңтардағы № 15 бұйрығымен бекітілген, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 20 ақпанда № 10313 болып тіркелген, Есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін электрмен жабдықтау және жылумен жабдықтау бойынша коммуналдық қызметтерді тұтыну нормаларын есептеудің үлгі қағидаларына, Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 211 бұйрығымен бекітілген, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылғы 12 ақпанда № 10234 болып тіркелген, Жылу энергиясын пайдалану қағидаларына сәйкес есептелген.

Нормы потребления горячей воды рассчитаны в соответствии с Методикой расчета тарифов или их предельных уровней на регулируемые услуги субъектов естественной монополии по снабжению тепловой энергией, утвержденным приказом исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 17 сентября 2013 года № 284-ОД, зарегистрированного в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 ноября 2013 года № 8887.

Ыстық суды тұтыну нормалары Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының міндетін атқарушы 2013 жылғы 17 қыркүйектегі № 284-НҚ бұйрығымен бекітілген, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 7 қарашада № 8887 болып тіркелген, Табиғи монополия субъектілерінің жылу энергиясымен жабдықтау жөніндегі реттеліп көрсетілетін қызметтеріне тарифтер немесе олардың шектi деңгейлерiн есептеу әдістемесіне сәйкес есептелген.