Об оказании социальной помощи специалистам государственных организаций, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Зайсанского района
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18 сентября 2018 года № 30-3. Зарегистрировано Управлением юстиции Зайсанского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 12 октября 2018 года № 5-11-168. Утратило силу решением Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 сентября 2020 года № 61-6
Сноска. Утратило силу решением Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.09.2020 № 61-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ. Действие приостановлено до 01.08.2020 решением Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 31.03.2020 № 52-8/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 5 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Зайсанский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Социальная помощь по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива оказывается один раз в год за счет бюджетных средств в 2020 году в размере 11.733 месячного расчетного показателя (31104 тенге) специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Зайсанского района.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24.02.2020 № 51-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Определить следующий порядок оказания социальной помощи по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива (далее - социальная помощь):
1) назначение социальной помощи осуществляется уполномоченным органом – государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ Зайсанского района" (далее - услугодатель);
2) Для получения социальной поддержки физическое лицо или его представитель по нотариально заверенной доверенности с заявлением в произвольной форме обращается в некомерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан", уполномоченный орган или акиму поселка, сельского округа и предоставляет перечень документов, указанных в пункте 9 стандарта государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работющим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива" утвержденный приказом Министра Здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279.

Зайсан ауданының ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік ұйымдардың мамандарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2018 жылғы 18 қыркүйектегі № 30-3 шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Зайсан аудандық Әділет басқармасында 2018 жылғы 12 қазанда № 5-11-168 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2020 жылғы 21 қыркүйектегі № 61-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 21.09.2020 № 61-6 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі. Қолданысы 01.08.2020 дейін тоқтатылсын - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 31.03.2020 № 52-8/2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына сәйкес Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зайсан ауданының ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебінен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек жылына бір рет 2020 жылы 11.733 айлық есептік көрсеткіш (31104 теңге) мөлшерде көрсетіледі.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 24.02.2020 № 51-4 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек (әрі қарай - әлеуметтік көмек) көрсетудің келесі тәртібі белгіленсін:
1) әлеуметтік көмек көрсетуді тағайындауды уәкілетті орган – "Зайсан ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – қызмет беруші) жүзеге асырады;
2) Әлеуметтік көмек алу үшін жеке тұлға немесе оның нотариалдық сенімхатпен расталған өкілі еркін түрде өтінішпен "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамға, уәкілетті органға немесе ауылдық округ әкіміне жүгінеді және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9 тармағында көрсетілген құжаттарды береді.

3) решение о назначении социальной помощи либо мотивированный ответ об отказе принимается уполномоченным органом, осуществляющим назначение социальной помощи в следующие сроки:
при обращении в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан", услугодателю – с момента регистрации пакета документов услугодателем – 10 (десять) рабочих дней;
с момента сдачи пакета документов акиму сельского округа по месту жительства – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
4) основанием для отказа в назначении социальной помощи является:
недостоверность сведений или несоответствие документов предоставляемых заявителем;
проживание в сельской местности за пределами Зайсанского района.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.12.2019 № 49-3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Признать утратившим силу решение Зайсанского районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 20-11 "О предоставлении социальной помощи на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Зайсанского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5401, опубликовано 20 января 2018 года в газете "Достык" и в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 22 января 2018 года)
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого офицального опубликования.
Председатель сессии Б. Булакпаев
Секретарь районного маслихата Д. Ыдырышев

3) әлеуметтік көмек көрсету туралы шешімді немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты әлеуметтік көмекті тағайындауды жүзеге асыратын уәкілетті орган келесі мерзімде қабылдайды:
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамға, қызметті берушіге жүгінген кезде – қызметті беруші құжаттардың топтамасын тіркеген сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күні;
тұрғылықты жері бойынша ауылдық округтің әкіміне құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні;
4) әлеуметтік көмек көрсетуден бас тартуға негіз болады:
өтініш беруші берген мәліметтердің жалған болуы немесе берілген құжаттардың сәйкес болмауы;
Зайсан ауданынан тыс ауылды жерде тұруы.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 27.12.2019 № 49-3 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. "Зайсан ауданының ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу үшін әлеуметтік көмек беру туралы" Зайсан аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы №20-11 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5401 нөмірмен тіркелген, 2018 жылы 20 қаңтарда "Достық" газетінде және 2018 жылғы 22 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Б. Булакпаев
Аудандық мәслихат хатшысы Д. Ыдырышев