Об утверждении Правил и размера возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану
Решение Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29 мая 2018 года № 21-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 13 июня 2018 года № 5246. Утратило силу решением маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 3 апреля 2020 года № 47-5
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 03.04.2020 № 47-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" Зеленовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила и размер возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану согласно приложению.
2. Признать утратившим силу решение Зеленовского районного маслихата от 26 декабря 2014 года № 30-3 "Об определении порядка и размера возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану в Зеленовском районе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3755, опубликованное 29 января 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Руководителю аппарата районного маслихата (Г.Терехов) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии Г.Кораблева
Секретарь маслихата Р.Исмагулов
Приложение
к решению Зеленовского
районного маслихата
от 29 мая 2018 года № 21-5
Правила и размер возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану
1. Общие положения
Настоящие Правила возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану (далее – Правила) определяют порядок возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану и разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" и стандартом государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей инвалидов", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально - трудовой сфере" (зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июня 2015 года № 11342) (далее – стандарт).

Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу қағидасы мен мөлшерін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 мамырдағы № 21-5 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 13 маусымда № 5246 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 2020 жылғы 3 сәуірдегі № 47-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 03.04.2020 № 47-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2002 жылғы 11 шілдедегі "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық - педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Заңдарына сәйкес, Зеленов аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу қағидасы мен мөлшері қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Зеленов аудандық мәслихатының 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 30-3 "Зеленов ауданында мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу тәртібін және мөлшерін айқындау туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3755 тіркелген, 2015 жылғы 29 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Г.Терехов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Г.Кораблева
Мәслихат хатшысы Р.Исмагулов
Зеленов аудандық
мәслихатының
2018 жылғы 29 мамырдағы
№ 21-5 шешіміне
қосымша
Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу қағидасы мен мөлшері
1. Жалпы ережелер
Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсалған шығындарын өндіріп алу қағидасы (бұдан әрі – Қағида) мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсалған шығындарын өндіріп алу тәртібін айқындайды және Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 12 маусымда № 11342 тіркелген) бұйрығымен бекітілген "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді.

2. Порядок и размер возмещения затрат на обучение на дому детей
с ограниченными возможностями из числа инвалидов
1. Возмещение затрат производится государственным учреждением "Зеленовский районный отдел занятости и социальных программ" (далее - уполномоченный орган) на основании справки из учебного заведения, подтверждающей факт обучения ребенка - инвалида на дому, в размере трех месячных расчетных показателей ежемесячно.
2. Возмещение затрат на обучение на дому (кроме детей-инвалидов, находящихся на полном государственном обеспечении и детей инвалидов, в отношении которых родители лишены родительских прав) предоставляется одному из родителей и иным законным представителям детей инвалидов независимо от дохода семьи.
3. Возмещение затрат производится с месяца обращения до окончания срока, установленного в заключении областного учреждения психолого – медико - педагогической консультации (далее - заключение).
4. Выплата прекращается с месяца, в котором наступили следующие обстоятельства:
1) окончание срока, установленного в заключении;
2) смерть ребенка-инвалида;
3) снятие инвалидности;
4) в период обучения ребенка-инвалида в доме интернате или санаторной школе.
5. Возмещение затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов осуществляется согласно требованиям стандарта и регламента государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей инвалидов", утвержденного постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 4 августа 2015 года № 204 "Об утверждении регламентов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 11 сентября 2015 года № 4030).
6. Возмещение затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов предоставляется за счет средств местного бюджета постоянно проживающим лицам в Зеленовском районе и осуществляется уполномоченным органом через банки второго уровня за счет бюджетных средств на лицевые счета получателей.
3. Заключительные положения
Все споры и разногласия, возникшие при назначении возмещения затрат на обучение на дому для детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов, разрешаются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.

2. Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды үйде оқытуға жұмсалға шығындарды өндіріп алу тәртібі мен мөлшері
1. Мүгедек баланы үйде оқыту фактісін растайтын оқу орнының анықтамасы болған жағдайда ай сайын үш айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде "Зеленов аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - уәкілетті орган) жүргізіледі.
2. Үйде оқытуға жұмсаған шығындарды өндіріп алу (толықтай мемлекет қамтамасыз ететін мүгедек балалар және ата-аналары ата-ана құқығынан айырылған мүгедек балалардан басқа) мүгедек балалардың ата-анасының біреуіне және басқа заңды өкілдеріне отбасы кірісі есепке алынбай беріледі.
3. Шығындарды өтеу өтініш білдірген айдан бастап облыстық психологиялық - дәрігерлік - педогогикалық кеңес беру мекемесінің қорытындысында (бұдан әрі - қорытынды) белгіленген мерзім аяқталғанға дейін беріледі.
4. Төлемдерді тоқтату келесі жағдайлар туындағаннан кейінгі айдан бастап тоқтатылады:
1) қорытындыда белгіленген мерзімнің аяқталуы;
2) мүгедек баланың қайтыс болуы;
3) мүгедектікті алып тастау;
4) мүгедек баланың интернат үйі немесе санаториялық мектепте оқу кезеңінде.
5. Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өндіріп алу стандартқа және Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 4 тамыздағы № 204 "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне (Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 11 қыркүйекте № 4030 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады.
6. Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды төлеу жергілікті бюджет қаражаты есебінен Зеленов ауданында тұрақты тұратын тұлғаларға уәкілетті органдармен екінші деңгейдегі банктер арқылы арызда көрсетілген алушының жеке есеп шотына аударылады.
3. Қорытынды ережелер
Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды тағайындау барысында туындаған барлық даулар мен келіспеушіліктер Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шешіледі.