О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 695 "Об утверждении перечня продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 16 января 2019 года № 12. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 января 2019 года № 18222. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 9 ноября 2022 года № 689
Сноска. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 09.11.2022 № 689 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 695 "Об утверждении перечня продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12565, опубликован 19 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Перечень продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров), утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту управления отходами Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.

"Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 695 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2019 жылғы 16 қаңтардағы № 12 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 22 қаңтарда № 18222 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 9 қарашадағы № 689 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 09.11.2022 № 689 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 695 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12565 болып тіркелген, 2016 жылғы 19 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Қалдықтарды басқару департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 16 января 2019 года № 12
Утвержден
приказом исполняющего обязанности Министра
энергетики
Республики Казахстан
от 4 декабря 2015 года № 695
Перечень
продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)
№ п/п
Код ТН ВЭД ЕАЭС*
Продукция (товары)
1.
Средства наземного транспорта, кроме железнодорожного или трамвайного подвижного состава, и их части и принадлежности
1.1.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2019 жылғы 16 қаңтардағы № 12
бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
201 5 жылғы 4 желтоқсандағы № 695
бұйрығымен бекітілді
Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тізбесі
р/с № ЕАЭО СЭҚТН коды* Өнім (тауарлар)
1. Темір жол немесе трамвай жылжымалы құрамынан басқа, жерүсті көлігінің құралдары, олардың бөліктері және жабдықтары
1.1.

8701 20 101
новые седельные тягачи, за исключением транспортных средств полной массы свыше 50 тонн
1.2.
8701 20 901
бывшие в эксплуатации седельные тягачи, за исключением транспортных средств полной массы свыше 50 тонн
1.3.
8702
моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя
1.4.
8703
автомобили легковые и прочие моторные транспортные средства, предназначенные главным образом для перевозки людей (кроме моторных транспортных средств товарной позиции 8702), включая грузопассажирские автомобили-фургоны и гоночные автомобили
1.5.
8704
моторные транспортные средства для перевозки грузов, за исключением транспортных средств полной массы свыше 50 тонн
1.6.
8705
моторные транспортные средства специального назначения (например, автомобили грузовые аварийные, автокраны, пожарные транспортные средства, автобетономешалки, автомобили для уборки дорог, поливомоечные автомобили, автомастерские, автомобили с рентгеновскими установками), кроме используемых для перевозки пассажиров или грузов, за исключением транспортных средств полной массы свыше 50 тонн
1.7.
8706 00 910 9
прочие для транспортных средств товарной позиции 8703
2.
Каучук, резина и изделия из них
2.1.
4011 10 000
шины и покрышки пневматические резиновые новые, для легковых автомобилей (включая грузопассажирские автомобили-фургоны и спортивные автомобили)
2.2.
4011 20
шины и покрышки пневматические резиновые новые, для автобусов или моторных транспортных средств для перевозки грузов
2.3.
4011 30 000 0
шины и покрышки пневматические резиновые новые, для использования на воздушных судах
2.4.
4011 40 000 0
шины и покрышки пневматические резиновые новые, для мотоциклов
2.5.
4011 50 000
шины и покрышки пневматические резиновые новые, для велосипедов
2.6.
4011 70 000 0
шины и покрышки пневматические резиновые новые, для сельскохозяйственных или лесохозяйственных транспортных средств и машин
2.7.
4011 80 000 0
шины и покрышки пневматические резиновые новые, для транспортных средств и машин, используемых в строительстве, горном деле или промышленности
2.8.
4011 90 000 0
прочие шины и покрышки пневматические резиновые новые
2.9.
4012 11 000 0
шины и покрышки пневматические резиновые, восстановленные или бывшие в употреблении; шины и покрышки массивные или полупневматические, шинные протекторы и ободные ленты, резиновые, шины и покрышки восстановленные, для легковых автомобилей (включая грузопассажирские автомобили-фургоны и спортивные автомобили)

8701 20 101
жаңа ершікті тартқыштар, толық массасы 50 тоннадан асатын көлік құралдарын қоспағанда
1.2.
8701 20 901
бұрын қолданыста болған ершікті тартқыштар, толық массасы 50 тоннадан асатын көлік құралдарын қоспағанда
1.3.
8702
жүргізушіні қоса алғанда, 10 немесе одан да көп адамды тасымалдауға арналған моторлы көлік құралдары
1.4.
8703
жеңiл автомобильдер және жүк-жолаушы автомобильдер-фургондарды және жарыс автомобильдерін қоса алғанда, негiзiнен адамдарды тасымалдауға арналған өзге де моторлы көлiк құралдары (8702 тауар позициясының моторлы көлік құралдарынан басқа)
1.5.
8704
жүк тасымалдауға арналған моторлы көлік құралдары, толық массасы 50 тоннадан асатын көлік құралдарын қоспағанда
1.6.
8705
арнайы мақсаттағы моторлы көлік кұралдары (мысалы, апатты жағдайдағы жүк көліктері, автокрандар, өрт сөндіру, бетон араластырушы, жол тазалайтын, суаратын көліктері, автошеберхана, рентген құрылғысы орнатылған автокөліктер), жолаушылар және жүк тасымалына арналған қолданыстағы траспорттан басқа, толық массасы 50 тоннадан асатын көлік құралдарын қоспағанда
1.7.
8706 00 910 9
8703 тауар позициясының көлiк құралдарына арналған өзгелер
2. Каучук, резеңке және олардан жасалған бұйымдар
2.1.
4011 10 000
жеңіл автомобильдерге арналған жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар (жүк-жолаушы автомобильдер-фургондар мен спорттық автомобильдерді қоса алғанда)
2.2.
4011 20
автобустар немесе жүк тасымалдайтын моторлы көлік құралдарына арналған жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар
2.3.
4011 30 000 0
әуе кемелерінде пайдалануға арналған жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар
2.4.
4011 40 000 0
мотоциклге арналған жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар
2.5.
4011 50 000
велосипедтерге арналған жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар
2.6.
4011 70 000 0
ауыл шаруашылығы немесе орман шаруашылығы көлік құралдарына және машиналарға арналған жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар
2.7.
4011 80 000 0
құрылыста, тау-кен ісінде немесе өнеркәсіпте пайдаланылатын көлік құралдарына және машиналарға арналған жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар
2.8.
4011 90 000 0
өзге де жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар
2.9.
4012 11 000 0
қалпына келтірілген немесе бұрын пайдалануда болған пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар; үлкен немесе жартылай пневматикалық шиналар мен қақпақшалар, шина протекторлары мен жиектік ленталар, жеңіл автомобильдер үшін (жүк-жолаушы автомобиль-фургондар мен спорттық автомобильдерді қоса алғанда) қалпына келтірілген резеңке шиналар мен қақпақшалар

2.10.
4012 12 000 0
шины и покрышки пневматические резиновые, восстановленные или бывшие в употреблении; шины и покрышки массивные или полупневматические, шинные протекторы и ободные ленты, резиновые, шины и покрышки восстановленные, для автобусов или моторных транспортных средств для перевозки грузов
2.11.
4012 13 000
шины и покрышки пневматические резиновые, восстановленные или бывшие в употреблении; шины и покрышки массивные или полупневматические, шинные протекторы и ободные ленты, резиновые, шины и покрышки восстановленные, для использования на воздушных судах
2.12.
4012 19
шины и покрышки пневматические резиновые, восстановленные или бывшие в употреблении; шины и покрышки массивные или полупневматические, шинные протекторы и ободные ленты, резиновые, шины и покрышки восстановленные, прочие
2.13.
4012 20 000
шины и покрышки пневматические резиновые, восстановленные или бывшие в употреблении; шины и покрышки массивные или полупневматические, шинные протекторы и ободные ленты, резиновые, шины и покрышки пневматические, бывшие в употреблении
3.
Аккумуляторы электрические, включая сепараторы для них
3.1.
8507 10
аккумуляторы электрические, включая сепараторы для них, прямоугольной (в том числе квадратной) или иной формы, свинцовые, используемые для запуска поршневых двигателей
3.2.
8507 20
аккумуляторы электрические, включая сепараторы для них, прямоугольной (в том числе квадратной) или иной формы, аккумуляторы свинцовые прочие
3.3.
8507 30
аккумуляторы электрические, включая сепараторы для них, прямоугольной (в том числе квадратной) или иной формы, никель-кадмиевые
3.4.
8507 40 000 0
аккумуляторы электрические, включая сепараторы для них, прямоугольной (в том числе квадратной) или иной формы, никель-железные
3.5.
8507 50 000 0
аккумуляторы электрические, включая сепараторы для них, прямоугольной (в том числе квадратной) или иной формы, гидридно-никелевые
3.6.
8507 60 000 0
аккумуляторы электрические, включая сепараторы для них, прямоугольной (в том числе квадратной) или иной формы, литий-ионные
3.7.
8507 80 000 0
аккумуляторы электрические, включая сепараторы для них, прямоугольной (в том числе квадратной) или иной формы, аккумуляторы прочие
4.
Нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 массовых процентов или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов
4.1.

2.10.
4012 12 000 0
қалпына келтірілген немесе бұрын пайдалануда болған пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар; үлкен немесе жартылай пневматикалық шиналар мен қақпақшалар, шина протекторлары мен жиектік ленталар, автобустар немесе жүк тасымалдауға арналған моторлы көлік құралдары үшін қалпына келтірілген резеңке шиналар мен қақпақшалар
2.11.
4012 13 000
қалпына келтірілген немесе бұрын пайдалануда болған пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар; үлкен немесе жартылай пневматикалық шиналар мен қақпақшалар, шина протекторлары мен жиектік ленталар, әуе кемелерінде пайдалану үшін қалпына келтірілген резеңке шиналар мен қақпақшалар
2.12.
4012 19
қалпына келтірілген немесе бұрын пайдалануда болған пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар; үлкен немесе жартылай пневматикалық шиналар мен қақпақшалар, шина протекторлары мен жиектік ленталар, өзге қалпына келтірілген резеңке шиналар мен қақпақшалар
2.13.
4012 20 000
қалпына келтірілген немесе бұрын пайдалануда болған пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар; үлкен немесе жартылай пневматикалық шиналар мен қақпақшалар, шина протекторлары мен жиектік ленталар, бұрын пайдалануда болған пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар
3. Электр аккумуляторлар және оларға арналған сепараторларды қоса алғанда
3.1
8507 10
поршенды қозғалтқышты іске қосу үшін пайдаланылатын тікбұрышты (соның ішінде төртбұрышты) немесе басқа пішіндегі қорғасынды электр аккумуляторлары, оған қоса сепараторлар
3.2
8507 20
тікбұрышты (соның ішінде төртбұрышты) немесе басқа пішіндегі электр аккумуляторлары, оған қоса сепараторлар, өзге қорғасынды аккумуляторлар
3.3
8507 30
тікбұрышты (соның ішінде төртбұрышты) немесе басқа пішіндегі электр аккумуляторлары, оған қоса сепараторлар, никельді-кадмий аккумуляторлар
3.4
8507 40 000 0
тікбұрышты (соның ішінде төртбұрышты) немесе басқа пішіндегі электр аккумуляторлары, оған қоса сепараторлар, никельді-темір аккумуляторлар
3.5
8507 50 000 0
тікбұрышты (соның ішінде төртбұрышты) немесе басқа пішіндегі электр аккумуляторлары, оған қоса сепараторлар, гидридті-никель аккумуляторлары
3.6
8507 60 000 0
тікбұрышты (соның ішінде төртбұрышты) немесе басқа пішіндегі электр аккумуляторлары, оған қоса сепараторлар, литий-ионды аккумуляторлар
3.7
8507 80 000 0
тікбұрышты (соның ішінде төртбұрышты) немесе басқа пішіндегі электр аккумуляторлары, оған қоса сепараторлар, өзге де аккумуляторлар
4. Битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері (шикілерден басқасы) және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, құрамында 70 салмақты пайыз немесе одан да артығы болатын мұнай немесе мұнай өнімдері бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстіне бұл мұнай өнімдері құрамында биодизель және өңделген мұнай өнімдері барларын қоспағанда, негізгі өнімдерді құрайтын өнімдер болып табылады
4.1

2710 19 820 0
моторные масла, компрессорное смазочное масло, турбинное смазочное масло
4.2.
2710 19 840 0
жидкости для гидравлических целей
4.3.
2710 19 860 0
светлые масла, вазелиновое масло
4.4.
2710 19 880 0
масло для шестерен и масло для редукторов
5.
Прочие химические продукты
5.1.
3819 00 000 0
жидкости тормозные гидравлические и жидкости готовые прочие для гидравлических передач, не содержащие или содержащие менее 70 массовых процентов нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
5.2.
3820 00 000 0
антифризы и жидкости антиобледенительные готовые, за исключением омывателей стекол
6.
Полимерная, стеклянная, бумажная, картонная, металлическая упаковки, упаковка из комбинированных материалов
6.1.
3920 10
пленка и полосы или ленты, прочие, из пластмасс, непористые и неармированные, неслоистые, без подложки и не соединенные аналогичным способом с другими материалами, из полимеров этилена
6.2.
3920 20
пленка и полосы или ленты, прочие, из пластмасс, непористые и неармированные, неслоистые, без подложки и не соединенные аналогичным способом с другими материалами, из полимеров пропилена
6.3.
3920 62
пленка и полосы или ленты, прочие, из пластмасс, непористые и неармированные, неслоистые, без подложки и не соединенные аналогичным способом с другими материалами, из полиэтилентерефталата
6.4.
3923
изделия для транспортировки или упаковки товаров, из пластмасс
6.5.
4811 51 000 9
бумага и картон с покрытием, пропиткой или ламинированных пластмассой (за исключением клеев)
6.6.
4811 59 000 9
6.7.
4819
картонки, ящики, коробки, мешки, пакеты и другая упаковочная тара, из бумаги, картона, целлюлозной ваты или полотна из целлюлозных волокон
6.8.
7010
бутыли, бутылки, флаконы, банки и прочие стеклянные емкости для хранения, транспортировки или упаковки товаров; банки для консервирования стеклянные
6.9.
7310 21
банки консервные, закрываемые пайкой или отбортовкой, из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа), вместимостью не более 1 литра
6.10.
7310 29
прочие банки консервные, закрываемые пайкой или отбортовкой, из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа), вместимостью не более 1 литра
6.11.
7612 90 200 0
емкости алюминиевые, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа), используемые для аэрозолей, вместимостью не более 1 литра

2710 19 820 0
мотор майлары, компрессорлық майлау майлары, турбиналық майлау майы
4.2
2710 19 840 0
гидравликалық мақсаттарға арналған сұйықтықтар
4.3
2710 19 860 0
ашық түсті майлар, вазелин майы
4.4
2710 19 880 0
жетектерге арналған май және редукторларға арналған май
5. Өзге де химия өнімдері
5.1
3819 00 000 0
Битуминоздық жыныстардан алынған құрамында 70 салмақты пайыздан аспайтын мұнай немесе мұнай өнімдері болатын немесе болмайтын гидравликалық тежегіштік сұйықтықтар және гидравликалық берілістерге арналған өзге дайын сұйықтықтар
5.2
3820 00 000 0
антифриздер және шыны жуғыштарды қоспағанда, мұздауға қарсы дайын сұйықтықтар
6. Полимерлік, шыны, қағаз, картон, металл қаптамалар, құрамдастырылған материалдан жасалған қаптама
6.1
3920 10
үлдір және жолақтар немесе таспалар, пластмассадан жасалған басқалары, кеуексіз және армирленбеген, қабатсыз, төсемсіз және ұқсас тәсілдермен этилен полимерлерінен дайындалған басқа материалдармен жалғанбаған
6.2
3920 20
үлдір және жолақтар немесе таспалар, пластмассадан жасалған басқалары, кеуексіз және армирленбеген, қабатсыз, төсемсіз және ұқсас тәсілдермен пропилен полимерлерінен дайындалған басқа материалдармен жалғанбаған.
6.3
3920 62
үлдір және жолақтар немесе таспалар, пластмассадан жасалған басқалары, кеуексіз және армирленбеген, қабатсыз, төсемсіз және ұқсас тәсілдермен полиэтилентерефталат полимерлерінен дайындалған басқа материалдармен жалғанбаған
6.4
3923
пластмассадан жасалған тауарларды тасымалдау немесе орамдауға арналған өнімдер;
6.5
4811 51 000 9
жабыны, сіңіруі бар қағаздан және картоннан немесе ламинатталған пластмассадан (желімдерді қоспағанда) жасалған орама (орама материалы)
6.6
4811 59 000 9
6.7
4819
қағаздан,картоннан, целлюлозалық мақтадан жасалған қатты қағаздар, жәшіктер, қаптар,пакеттер және басқа да орамдаушы ыдыстар мақтадан немесе целлюлозалық талшықтан жасалған кенептер
6.8
7010
үлкен бөтелкелер, бөтелкелер, флакондар, құтылар және тауарларды сақтауға, тасымалдауға немесе буып-түюге арналған басқа да шыны ыдыстар; консервілеуге арналған шыны құтылар
6.9
7310 21
қара металдардан жасалған қалайымен немесе қаусыршамен жабылған консерві банкілері: кез келген заттарға (тығыздалған немесе сұйытылған газдан басқа) сыйымдылығы 1 литерден аспайтын
6.10
7310 29
өзгелері қара металдардан жасалған қалайымен немесе қаусыршамен жабылған консерві банкілері: кез келген заттарға (тығыздалған немесе сұйытылған газдан басқа) сыйымдылығы 1 литерден аспайтын
6.11
7612 90 200 0
аэрозольдер пайдаланылатын үшін алюминийден жасалған ұқсас сыйымдылықтар кез келген заттарға (тығыздалған немесе сұйытылған газдан басқа) сыйымдылығы 1 литерден аспайтын

6.12.
7612 90 800
прочие емкости жесткие цилиндрические вместимостью не более 1 литра
7.
Посуда столовая и кухонная, приборы столовые и кухонные принадлежности, прочие предметы домашнего обихода и предметы гигиены или туалета, из пластмасс
7.1.
3924
посуда столовая и кухонная, приборы столовые и кухонные принадлежности, прочие предметы домашнего обихода и предметы гигиены или туалета, из пластмасс
8.
Газеты, журналы и прочие периодические издания, иллюстрированные или неиллюстрированные, содержащие или не содержащие рекламный материал
8.1.
4902
газеты, журналы и прочие периодические издания, иллюстрированные или неиллюстрированные, содержащие или не содержащие рекламный материал
9.
Бумага и картон ручного отлива, немелованные, используемые для письма, печати или других графических целей
9.1.
4802 10 000 0
бумага и картон ручного отлива, немелованные, используемые для письма, печати или других графических целей
10.
Первичные элементы и первичные батареи
10.1.
8506
первичные элементы и первичные батареи
11.
Лампы накаливания электрические или газоразрядные, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы, ртутьсодержащие:
11.1.
8539 31
лампы газоразрядные, за исключением ламп ультрафиолетового излучения: люминесцентные с термокатодом
11.2.
8539 32
ртутные или натриевые лампы; лампы металлогалогенные
11.3.
8539 39 000 0
прочие лампы газоразрядные, за исключением ламп ультрафиолетового излучения
11.4.
8539 41 000 0
дуговые лампы
11.5.
8539 49 000 0
прочие лампы ультрафиолетового или инфракрасного излучения
12.
Термометры медицинские или ветеринарные, ртутьсодержащие
12.1.
9025 11 200
термометры медицинские или ветеринарные, ртутьсодержащие
13.
Крупногабаритное электрическое и электронное оборудование
13.1.
7321 11
устройства для приготовления и подогрева пищи только на газовом или на газовом и других видах топлива бытовые
13.2.
8418
холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов бытовые
13.3.
8422 11 000 0
посудомоечные машины бытовые
13.4.
8422 19 000 0
прочие посудомоечные машины бытовые
13.5.
8450
машины стиральные бытовые
13.6.
8451 21 000
машины сушильные емкостью не более 10 килограмма сухого белья бытовые
13.7.
8451 29 000 0
прочие машины сушильные бытовые
13.8.
8516 60 10
электроплиты (имеющие, по крайней мере, духовой шкаф и варочную панель) бытовые
14.
Среднегабаритное электрическое и электронное оборудование

6.12
7612 90 800
сыйымдылығы 1 литерден аспайтын басқа да қатты цилиндрлі ыдыстар
7. Пластмассадан жасалған асхана және ас үй ыдыстары, асхана және ас үй жарақтары, үй тұрмысына қажетті және гигиеналық немесе дәретханаға арналған басқа да заттар
7.1
3924
пластмассадан жасалған асхана және ас үй ыдыстары, асхана және ас үй жарақтары, үй тұрмысына қажетті және гигиеналық немесе дәретханаға арналған басқа да заттар
8 Иллюстрацияланған немесе иллюстрацияланбаған, жарнамалық материалы бар немесе жоқ газеттер, журналдар және өзге де баспа басылымдары
8.1
4902
иллюстрацияланған немесе иллюстрацияланбаған, жарнамалық материалы бар немесе жоқ газеттер, журналдар және өзге де баспа басылымдары
9 Жылтыр емес, хат жазу, басып шығару немесе басқа да графикалық мақсаттар үшін пайдаланылатын қолмен құйып жасалған қағаз және картон
9.1
4802 10 000 0
жылтыр емес, хат жазу, басып шығару немесе басқа да графикалық мақсаттар үшін пайдаланылатын қолмен құйып жасалған қағаз және картон
10 Бастапқы элементтер және бастапқы батареялар
10.1
8506
бастапқы элементтер және бастапқы батареялар
11. Электрлік қыздыру немесе газразрядты шамдар, герметикалық бағытталған жарық шамдарын қосқанда, сондай-ақ ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдар; құрамында сынап бар доғалық шамдар:
11.1
8539 31
термокатодты люминесценттік шамдарды қоспағанда, газразрядты шамдар, ультрақызыл сәулелену шамдары
11.2
8539 32
сынаптық немесе натрий шамдары; металл-галогендік шамдар
11.3
8539 39 000 0
басқа да газразрядты шамдар, ультрақызыл сәулелену шамдарын қоспағанда.
11.4
8539 41 000 0
доғалық шамдар
11.5
8539 49 000 0
басқа да ультракүлгін немесе инфрақызыл сәулелену шамдары
12. Құрамында сынап бар медициналық немесе ветеринариялық термометрлер
12.1
9025 11 200
құрамында сынап бар медициналық немесе ветеринариялық термометрлер
13.
Ірі габаритті электр және электрондық жабдықтар
13.1
7321 11
тамақты тек қана газда немесе газда, сондай-ақ басқа да отындар түрлерінде дайындау мен жылытуға арналған тұрмыстық қондырғы
13.2
8418
тұрмыстық электр немесе басқа типтегі тоңазытқыштар, мұздатқыштар және басқа да тоңазыту немесе мұздату құрылғылары
13.3
8422 11 000 0
тұрмыстық ыдыс-аяқ жуатын машиналар
13.4
8422 19 000 0
тұрмыстық басқа да ыдыс жуатын машиналар
13.5
8450
тұрмыстық кір жуатын машиналар:
13.6
8451 21 000
сыйымдылығы 10 килограммнан аспайтын құрғақ киім-кешек болатын кептіргіш тұрмыстық машиналар
13.7
8451 29 000 0
басқа да тұрмыстық кептіргіш машиналар
13.8
8516 60 10
тұрмыстық электр плиталары (ең жоқ дегенде, духовкалық шкафы және пісіру панелі бар)
14. Орташа габаритті электр және электрондық жабдықтар

14.1.
8415 10
установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно, оконного или настенного типа, в едином корпусе или "сплит-системы" бытовые
14.2.
8443 31
машины, которые выполняют две или более функции, такие как печать, копирование или факсимильная передача, имеющие возможность подключения к вычислительной машине или к сети бытовые
14.3.
8443 32
прочие машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности, имеющие возможность подключения к вычислительной машине или к сети бытовые
14.4.
8443 39 100
машины, выполняющие функцию копирования посредством сканирования оригинала и печати копий электростатическим способом бытовые
14.5.
8443 39 310 0
прочие копировальные аппараты со встроенной оптической системой бытовые
14.6.
8452 10
швейные машины бытовые
14.7.
8508
пылесосы бытовые
14.8.
8509
машины электромеханические бытовые со встроенным электродвигателем, кроме указанных в товарной позиции 8508
14.9.
8516 10
электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные бытовые
14.10.
8516 21 000 0
радиаторы теплоаккумулирующие бытовые
14.11.
8516 29
прочие электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545 бытовые
14.12.
8467
инструменты ручные пневматические, гидравлические или со встроенным электрическим или неэлектрическим двигателем бытовые
14.13.
8471
вычислительные машины и их блоки, магнитные или оптические считывающие устройства, машины для переноса данных на носители информации в кодированной форме и машины для обработки подобной информации, в другом месте не поименованные или не включенные бытовые
14.14.
8516 50 000 0
печи микроволновые бытовые
14.15.
8516 60 500 0
электроплитки, варочные электрокотлы и варочные панели бытовые
14.16.

14.1
8415 10
температураны және ауа ылғалдылығын өзгертіп тұруға арналған қозғалтқышы және аспаптары бар, желдеткішпен жабдықталған, ауаны жақсартуға арналған қондырғылар, ылғалдылығы жеке реттелмейтін, терезеге орнатылатын немесе қабырғалық типтегі бір корпусты кондиционерлерді немесе тұрмыстық "сплит-жүйелерді" қоса алғанда
14.2
8443 31
есептеу машинасына немесе желіге қосылуға мүмкіндігі бар басып шығару, көшірме жасау немесе факс арқылы жөнелту сияқты екі немесе одан да көп қызметтерді атқаратын тұрмыстық машиналар
14.3
8443 32
пластиналар, цилиндрлер мен 8442 тауарлық позициясындағы басқа да баспа нысандары арқылы басып шығару үшін пайдаланылатын өзге де баспа машиналары; өзге де принтерлер, көшірме аппараттары мен факсимильді аппараттар, біріктірілген немесе біріктірілмеген; есептеу машинасына немесе желіге қосылу мүмкіндігі бар олардың бөліктері мен керек-жарақтары, тұрмыстық
14.4
8443 39 100
түпнұсқаны сканерлеу арқылы көшірмесін жасау және көшірмелерді электр статикалық әдіспен басып шығару функциясын атқаратын машиналар, тұрмыстық
14.5
8443 39 310 0
кіріктірілген оптикалық жүйесі бар басқа да көшіру аппараттары
14.6
8452 10
тұрмыстық тігін машиналары
14.7
8508
тұрмыстық шаңсорғыштар
14.8
8509
электр қозғалтқышы кіріктірілген тұрмыстық электр механикалық машиналар, 8508 тауарлық позицияның шаңсорғыштарынан басқа
14.9
8516 10
электрлік ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) сужылытқыштар және батпалы тұрмыстық электр жылытқыштар
14.10
8516 21 000 0
жылуды жинақтағыш тұрмыстық радиаторлар
14.11
8516 29
өзге де электр ағынды немесе жинақтаушы (сыйымды) су қыздырғыштар және батпалы электр қыздырғыштар; кеңістікті жылыту және топырақты жылыту электр жабдығы, шашты күтуге арналған электртермиялық аппараттар (мысалы, шашты кептіргіштер, бигуди, шаш бұйралайтын қысқаш) және қол кептіргіштер; электрүтіктер; өзге де тұрмыстық электрқыздырғыш аспапаптар; электр қыздырғыш кедергілер, 8545 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа тұрмыстық
14.12
8467
пневматикалық, гидравликалық немесе кіріктірілген электрлі немесе электрлі емес қозғалтқышты қол аспаптары тұрмыстық
14.13
8471
есептеу машиналары және олардың блоктары, магниттік немесе оптикалық есептеуіш қондырғылар, деректерді кодталған формадағы ақпаратты тасымалдағыштарға көшіруге арналған машиналар және басқа жерде аты аталмаған немесе қосылмаған осындай ақпаратты өңдеуге арналған машиналар тұрмыстық
14.14
8516 50 000 0
қысқа толқынды пештер тұрмыстық
14.15
8516 60 500 0
электр плиталар, қайнату электр қазандары және тұрмыстық қайнату панельдері
14.16

8516 60 700 0
грили и тостеры бытовые
14.17.
8516 60 800 0
печи встраиваемые бытовые
14.18.
8516 60 900 0
печи прочие бытовые
14.19.
8516 71 000 0
приборы электронагревательные прочие для приготовления кофе или чая бытовые
14.20.
8519
аппаратура звукозаписывающая или звуковоспроизводящая бытовые, кроме 851920
14.21.
8521
аппаратура видеозаписывающая или видеовоспроизводящая, совмещенная или не совмещенная с видеотюнером бытовые
14.22.
8527
аппаратура приемная для радиовещания, совмещенная или не совмещенная в одном корпусе со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой или часами (кроме предназначенной для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиции 8701-8705, их узлов и агрегатов) бытовые
14.23.
8528
мониторы и проекторы, не включающие в свой состав приемную телевизионную аппаратуру, аппаратура приемная для телевизионной связи, включающая или не включающая в свой состав широковещательный радиоприемник или аппаратуру, записывающую или воспроизводящую звук или изображение бытовые
14.24.
9504 50 000
консоли и оборудование для видеоигр, кроме части, бытовые
15.
Мелкогабаритное электрическое и электронное оборудование
15.1.
8470 10 000 0
калькуляторы электронные, способные работать без внешнего источника питания, и карманные машины для записи, воспроизведения и визуального представления данных с вычислительными функциями бытовые
15.2.
8510
электробритвы, машинки для стрижки волос и приспособления для удаления волос со встроенным электродвигателем, кроме 8510900000
15.3.
8516 31 000
сушилки для волос
15.4.
8516 40 000 0
электроутюги бытовые
15.5.
8516 79
прочие приборы электронагревательные бытовые
15.6.
8516 72 000 0
тостеры бытовые
15.7.
8517 11 000 0
телефонные аппараты для проводной связи с беспроводной трубкой бытовые
15.8.
8517 12 000 0
телефонные аппараты для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи
15.9.
8517 69
видеофоны, домофоны
15.10.
8517 18 000 0
прочие телефонные аппараты, включая телефонные аппараты для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи
15.11.
8525 80 300 0
цифровые камеры
15.12.
9006 40 000 0
фотокамеры с моментальным получением готового снимка
15.13.
9006 51 000 0
фотокамеры зеркальные, для катушечной фотопленки шириной не более 35 миллиметра
15.14.
9006 52 000
фотокамеры прочие, для катушечной фотопленки шириной менее 35 миллиметра
15.15.
9006 53
фотокамеры прочие, для катушечной фотопленки шириной 35 миллиметра

8516 60 700 0
грильдер және тұрмыстық тостерлер
14.17
8516 60 800 0
тұрмыстық, кіріктірілген пештер
14.18
8516 60 900 0
басқа да тұрмыстық пештер
14.19
8516 71 000 0
кофе немесе шай дайындауға арналған, тұрмыстық басқа да электрлі қыздырғыш аспаптар
14.20
8519
дыбысты жазып алатын немесе дыбыс шығаратын тұрмыстық аппаратура, 851920-дан басқа
14.21
8521
бейнені жазып алатын немесе бейнені көрсететін, бейнетюнермен біріктірілген немесе біріктірілмеген аппаратура тұрмыстық
14.22
8527
радиохабарламаларды қабылдауға арналған, дыбыс жазып алғышпен немесе дыбысты шығарғыш аппаратурамен немесе сағаттармен бір корпуста біріктірілген немесе біріктірілмеген аппаратура (8701-8705 тауарлық позициялардағы моторлық көлік құралдарын, немесе олардың бөлшектері мен агрегаттарын өнеркәсіптік жинауға арналғаннан басқасы) тұрмыстық
14.23
8528
құрамына қабылдағыш телевизиялық аппаратура кірмейтін мониторлар және проекторлар, құрамына хабарды кең таратушы радиоқабылдағыш немесе дыбысты немесе бейнені жазып алу немесе көрсету аппаратурасы кірмейтін, телевизиялық байланысты қабылдауға арналған аппаратура тұрмыстық
14.24
9504 50 000
консольдер және бейне ойындарға арналған жабдық тұрмыстық
15. Ұсақ габаритті электр және электрондық жабдықтар
15.1
8470 10 000
сыртқы қуат беру көзінсіз жұмыс істеуге бейім электрондық калькуляторлар, және есептеу қызметтері бар деректерді жазып алуға, көрсетуге және сырттай қарап шығуға арналған қалта машиналары тұрмыстық
15.2
8510
электр ұстаралар, шаш алуға арналған машиналар және кіріктірілген электр қозғалтқышы бар шаштарды алып тастауға арналған аспаптар, 8510900000-ден басқа
15.3
8516 31 000
шаш кептіргіштер
15.4
8516 40 000 0
тұрмыстық электр үтіктері
15.5
8516 79
басқа да тұрмыстық электр қыздырғыш аспаптар
15.6
8516 72 000 0
тұрмыстық тостерлер
15.7
8517 11 000 0
сымсыз тұтқалы байланыс жасайтын телефон аппараттары тұрмыстық
15.8
8517 12 000 0
ұялы байланыс желісіне немесе басқа да сымсыз байланыс желісіне арналған телефон аппараттары
15.9
8517 69
бейнефондар, домофондар
15.10
8517 18 000 0
байланыстың ұялы желілеріне немесе басқа да сымсыз байланыс желілеріне арналған телефон аппараттарын қоса алғанда, басқа да телефон аппараттары
15.11
8525 80 300 0
цифрлық камералар
15.12
9006 40 000 0
дайын суреттерді лезде алатын фотокамералар
15.13
9006 51 000 0
жалпақтығы 35 миллиметрден аспайтын катушка түріндегі фотоүлдірге арналған айналы фотокамералар
15.14
9006 52 000
жалпақтығы 35 миллиметрден кем катушка түріндегі фотоүлдірге арналған басқа да фотокамералар
15.15
9006 53
жалпақтығы 35 миллиметр катушка түріндегі фотоүлдірге арналған басқа да фотокамералар

15.16.
9006 59 000
прочие фотокамеры
15.17.
9006 61 000 0
фотовспышки разрядные (электронные)
15.18.
9006 69 000 0
прочие фотовспышки и лампы-вспышки
16.
Продукция (товары) в упаковке (полимерная, стеклянная, бумажная, картонная, металлическая и (или) из комбинированных материалов), на упаковку которой распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)
16.1.
0210
мясо и пищевые мясные субпродукты, соленые, в рассоле, сушеные или копченые; пищевая мука тонкого и грубого помола из мяса или мясных субпродуктов
16.2.
0303
рыба мороженая, за исключением рыбного филе и прочего мяса рыбы товарной позиции 0304
16.3.
0304
филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные или мороженые
16.4.
0305
рыба сушеная, соленая или в рассоле; рыба копченая, не подвергнутая или подвергнутая тепловой обработке до или в процессе копчения; рыбная мука тонкого и грубого помола и гранулы из рыбы, пригодные для употребления в пищу
16.5.
0306
ракообразные, в панцире или без панциря, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; ракообразные копченые, в панцире или без панциря, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; ракообразные в панцире, сваренные на пару или в кипящей воде, охлажденные или неохлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; мука тонкого и грубого помола и гранулы из ракообразных, пригодные для употребления в пищу
16.6.
0307
моллюски, в раковине или без раковины, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; моллюски копченые, в раковине или без раковины, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; мука тонкого и грубого помола и гранулы из моллюсков, пригодные для употребления в пищу
16.7.
0308
водные беспозвоночные, кроме ракообразных и моллюсков, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; водные беспозвоночные, кроме ракообразных и моллюсков, копченые, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; мука тонкого и грубого помола и гранулы из водных беспозвоночных, кроме ракообразных и моллюсков, пригодные для употребления в пищу
16.8.
0401
молоко и сливки, несгущенные и без добавления сахара или других подслащивающих веществ
16.9.
0402
молоко и сливки, сгущенные или с добавлением сахара или других подслащивающих веществ
16.10.
0403
пахта, свернувшиеся молоко и сливки, йогурт, кефир и прочие ферментированные или сквашенные молоко и сливки, сгущенные или несгущенные, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ, со вкусо-ароматическими добавками или без них, с добавлением или без добавления фруктов, орехов или какао

15.16
9006 59 000
басқа да фотокамералар
15.17
9006 61 000 0
разрядтық фотожарқылдар (электрондық)
15.18
9006 69 000 0
басқа да фотожарқылдар және жарқыл шамдар
16. Орамасына өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын орамадағы (полимерлік, шыныдан, қағаздан, картоннан, металдан және (немесе) құрамдастырылған материалдан жасалған) өнім (тауарлар)
16.1.
0210
тұздалған, тұздықтағы, кептірілген немесе қақталған ет және тағамдық қосымша өнімдер, еттен немесе ет тағамдық қосымша өнімдерден ұсақ және ірі иленген тағам ұны
16.2.
0303
0304 тауар позициясының балық сүбесі мен басқа балық етін қоспағанда, мұздатылған балық
16.3.
0304
жаңа ұсталған, салқындатылған немесе мұздатылған балық сүбесі (балық фаршын қоса алғанда) және басқа балық еті
16.4.
0305
кептірілген, тұздалған және тұздықтағы балық; қақтау процесі кезінде не оған дейін жылулық өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған қақталған балық; тамаққа қолдануға жарамды майда немесе ірі тартылған балық ұны және балық түйіршіктері
16.5.
0306
тірі, жаңа ұсталған, салқындатылған, мұздатылған, кептірілген, тұздалған немесе тұздықтағы бақалшақтағы немесе бақалшағы жоқ шаянтәріздестер; қақтау процесі кезінде не оған дейін жылулық өндеуге ұшыраған немесе ұшырамаған бақалшақтағы немесе бақалшағы жоқ қақталған шаянтәріздестер; бумен немесе қайнаған суда пісірілген, салқындатылған немесе салқындатылмаған, мұздатылған, кептірілген, тұздалған немесе тұздықтағы бақалшақтағы шаянтәріздестер; тамаққа қолдануға жарамды майда немесе ірі тартылған шаянтәріздестер ұны және түйіршіктері
16.6.
0307
ұлулар, бақалшықтағы немесе бақалшықсыз, тiрi, жас, тоңазытылған, мұздатылған, кептірілген, тұздалған немесе тұздықтағы; кептірілген ұлулар, бақалшықтағы немесе бақалшықсыз, кептіру процесінде немесе оған дейін жылумен өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған, тамаққа пайдалану үшін жарамды майда немесе ipi тартылған ұлу ұны және түйiршiктер
16.7.
0308
тірі, жаңа ауланған, салқындатылған, мұздатылған, кептірілген, тұздалған немесе тұздықтағы шаянтәрізділер мен ұлулардан басқа, су омыртқасыздары; кептіру процесінде немесе оған дейін жылумен өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған қақталған шаянтәрізділер мен ұлулардан басқа, су омыртқасыздары; тамаққа пайдалану үшін жарамды шаянтәрізділер мен ұлулардан басқа, майда немесе ipi тартылған ұлу ұны және түйiршiктер
16.8.
0401
қоюландырылмаған және қант немесе басқа да тәтті заттар қосылмаған сүт және кілегей
16.9.
0402
қоюландырылған және қант немесе басқа да тәтті заттар қосылмаған сүт және кілегей
16.10.
0403
іркіт, іріген сүт пен қатық, йогурт, айран мен өзге де ферменттелген немесе ашытылған сүт және қатық, қоюландырылған немесе қоюландырылмаған, қант немесе басқа да тәттiлегiш заттар қосылған немесе қосылмаған, дәм мен хош иіс беретін қосындылары бар немесе оларсыз, жемістер, жаңғақтар немесе какао қосылған немесе қосылмаған

16.11.
0404
молочная сыворотка, сгущенная или несгущенная, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ;
продукты из натуральных компонентов молока, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ, в другом месте не поименованные или не включенные
16.12.
0405
сливочное масло и прочие жиры и масла, изготовленные из молока; молочные пасты
16.13.
0406
сыры и творог
16.14.
0407
яйца птиц, в скорлупе, свежие, консервированные или вареные
16.15.
0408
яйца птиц без скорлупы и яичные желтки, свежие, сушеные, сваренные на пару или в кипящей воде, формованные, замороженные или консервированные другим способом, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ
16.16.
0409 00 000 0
мед натуральный
16.17.
0410 00 000 0
пищевые продукты животного происхождения, в другом месте не поименованные или не включенные
16.18.
0701
картофель свежий или охлажденный
16.19.
0702 00 000
томаты свежие или охлажденные
16.20.
0703
лук репчатый, лук шалот, чеснок, лук-порей и прочие луковичные овощи, свежие или охлажденные
16.21.
0704
капуста кочанная, капуста цветная, кольраби, капуста листовая и аналогичные съедобные овощи из рода Brassica, свежие или охлажденные
16.22.
0705
салат-латук (Lactuca sativa) и цикорий (Cichorium spp.), свежие или охлажденные
16.23.
0706
морковь, репа, свекла столовая, козлобородник, сельдерей корневой, редис и прочие аналогичные съедобные корнеплоды, свежие или охлажденные
16.24.
0707 00
огурцы и корнишоны, свежие или охлажденные
16.25.
0708
бобовые овощи, лущеные или нелущеные, свежие или охлажденные
16.26.
0709
овощи прочие, свежие или охлажденные
16.27.
0710
овощи (сырые или сваренные в воде или на пару) замороженные
16.28.
0711
овощи консервированные для кратковременного хранения (например, диоксидом серы, в рассоле, сернистой воде или в другом временно консервирующем растворе), но в таком виде непригодные для непосредственного употребления в пищу
16.29.
0712
овощи сушеные, целые, нарезанные кусками, ломтиками, измельченные или в виде порошка, но не подвергнутые дальнейшей обработке
16.30.
0713
овощи бобовые сушеные, лущеные, очищенные от семенной кожуры или неочищенные, колотые или неколотые
16.31.
0714
маниок, маранта, салеп, земляная груша, или топинамбур, сладкий картофель, или батат, и аналогичные корнеплоды и клубнеплоды с высоким содержанием крахмала или инулина, свежие, охлажденные, замороженные или сушеные, целые или нарезанные ломтиками или в виде гранул; сердцевина саговой пальмы

16.11.
0404
сүт сарысуы, қоюландырылған немесе қоюландырылмаған, қант немесе басқа да тәттiлегiш заттар қосылған немесе қосылмаған;
сүттің табиғи компоненттерінен азық-түлік, қант немесе басқа да тәттiлегiш заттар қосылған немесе қосылмаған, басқа жерде аты аталмаған немесе енгізілмеген
16.12.
0405
сары май мен басқа да майлар және сүттен жасалған май; сүт пасталары
16.13.
0406
ірімшік пен сүзбе
16.14.
0407
құс жұмыртқалары, қабықтағы, жаңа салған, консервіленген немесе піскен
16.15.
0408
қабықсыз құс жұмыртқасы мен жұмыртқа сарысы, жаңа салған, кептірілген, буға немесе қайнаған суға пісірілген, қалыпталған, мұздатылған немесе басқа тәсілмен консервіленген, қант немесе басқа да тәттiлегiш заттар қосылған немесе қосылмаған
16.16.
0409 00 000 0
табиғи бал;
16.17.
0410 00 000 0
жануарлардан алынатын тамақ өнiмдерi, басқа жерде аты аталмаған немесе енгізілмеген
16.18.
0701
жаңа піскен немесе салқындатылған картоп
16.19.
0702 00 000
жаңа піскен немесе салқындатылған томаттар
16.20.
0703
түйінді пияз, шалот пиязы, сарымсақ, порей пиязы және басқа да пияз көкөністері, жаңа піскен немесе салқындатылған
16.21.
0704
қауданды қырыққабат, түсті қырыққабат, кольраби, жапырақты қырыққабат және осыған ұқсас Brassica тектес жейтін көкөністер, жаңа піскен немесе салқындатылған
16.22.
0705
латук салаты (Lactuca sativa) және шашыратқы (Cichorium spp.), жаңа піскен немесе салқындатылған
16.23.
0706
сәбіз, шалқан, ас қызылшасы, желкек, тамырлы балдыркөк, шалғам және өзге де осыған ұқсас желінетін тамыр жемістер, жаңа піскен немесе салқындатылған
16.24.
0707 00
қияр және корнишондар, жаңа піскен немесе салқындатылған
16.25.
0708
бұршақ көкөністер, аршылған немесе аршылмаған, жаңа піскен немесе салқындатылған
16.26.
0709
өзге де көкөністер, жаңа піскен немесе салқындатылған
16.27.
0710
мұздатылған көкөністер (шикі немесе суға немесе буға пісірілген
16.28.
0711
қысқа уақытқа сақтауға арналған консервіленген (мысалы, күкірттің еселенген тотығында, тұздықта, күкіртті суда немесе басқа да уақытша консервілейтін ерітіндіде) көкөністер, бірақ мұндай түрде тамаққа тікелей пайдалану үшін жарамсыз
16.29.
0712
кептірілген, тұтастай, кесектерге, тілімдерге кесілген, ұсақталған немесе ұнтақ түріндегі, бірақ кейіннен өңдеуге ұшырамаған көкөністер
16.30.
0713
бұршақты кептірілген, аршылған, тұқым қабығынан тазаланған немесе тазаланбаған көкөністер, шағылған немесе шағылмаған
16.31.
0714
маниок, маранта, салеп, жер алмұрты, немесе топинамбур, тәтті картоп, немесе батат, және құрамында крахмалы немесе инулині жоғары осыған ұқсас тамыр жемістер, жаңа піскен, салқындатылған, мұздатылған немесе кептірілген, тұтас немесе тілімге кесілген немесе түйіршіктер түрінде; саго пальмасының өзегі

16.59.
1101
мука пшеничная или пшенично-ржаная
16.60.
1102
мука из зерна прочих злаков, кроме пшеничной или пшенично-ржаной
16.61.
1103
крупа, мука грубого помола и гранулы из зерна злаков
16.62.
1104
зерно злаков, обработанное другими способами (например, шелушеное, плющеное, переработанное в хлопья, обрушенное, в виде сечки или дробленое), кроме риса товарной позиции 1006; зародыши зерна злаков, целые, плющеные, в виде хлопьев или молотые
16.63.
1105
мука тонкого и грубого помола, порошок, хлопья, гранулы картофельные
16.64
1106
мука тонкого и грубого помола и порошок из сушеных бобовых овощей товарной позиции 0713, из сердцевины саговой пальмы, из корнеплодов или клубнеплодов товарной позиции 0714 или продуктов группы 08
16.65
1107
солод, поджаренный или неподжаренный
16.66.
1108
крахмал; инулин
16.67.
1201
соевые бобы, дробленые или недробленые
16.68.
1202
арахис, нежареный или не приготовленный каким-либо другим способом, лущеный или нелущеный, дробленый или недробленый
16.69.
1206 00
семена подсолнечника, дробленые или недробленые
16.70.
1208
мука тонкого и грубого помола из семян или плодов масличных культур, кроме семян горчицы
16.71.
1501
жир свиной (включая лард) и жир домашней птицы кроме жира товарной позиции 0209 или 1503
16.72.
1502
жир крупного рогатого скота, овец или коз, кроме жира товарной позиции 1503
16.73.
1504
жиры, масла и их фракции, из рыбы или морских млекопитающих, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
16.74.
1506 00 000 0
прочие животные жиры, масла и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
16.75.
1509
масло оливковое и его фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
16.76.
1510 00
прочие масла и их фракции, получаемые только из маслин, или оливок, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава, включая смеси этих масел или фракций с маслами или фракциями товарной позиции 1509
16.77.
1512
масло подсолнечное, сафлоровое или хлопковое и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
16.78.
1516
жиры и масла животные или растительные и их фракции, полностью или частично гидрогенизированные, переэтерифицированные, реэтерифицированные или элаидинизированные, нерафинированные или рафинированные, но не подвергнутые дальнейшей обработке

16.59.
1101
бидай немесе бидай-қарабидай ұны
16.60.
1102
бидай немесе бидай-қарабидай ұнынан басқа, өзге дақылдардың дәндерінен жасалған ұн
16.61.
1103
жарма, ірі тартылған ұн және дақыл дәндерінің түйіршіктері
16.62.
1104
басқа тәсілмен өңделген дақылдар дәні (мысалы, қабыршақтанған, жұқартылған, қауызға қайта өңделген, құлатылған, дәнек түрінде немесе ұсақталған), 1006 тауар позициясының күрішінен басқа
16.63.
1105
майда және ірі үгілген ұн, ұнтақ, қауыз, картоп түйіршіктері
16.64
1106
майда және ірі үгілген ұн және 0713 тауар позициясының кептірілген бұршақ көкөністерінен ұнтақ, саго пальмасының өзегінен, тамыр жемістерінен немесе 0714 тауар позициясының тамыр жемістерінен немесе 08-топтағы өнімнен
16.65
1107
уыт, қуырылған немесе қуырылмаған
16.66.
1108
крахмал; инулин
16.67.
1201
ұсатылған немесе ұсатылмаған соя ноқаттары
16.68.
1202
қуырылмаған немесе басқа да тәсiлмен дайындалған, аршылған немесе аршылмаған, ұсатылған немесе ұсатылмаған арахис
16.69.
1206 00
ұсатылған немесе ұсатылмаған күнбағыстың тұқымдары
16.70.
1208
қышаның тұқымдарынан басқа, майлық дақылдардың тұқымдарынан немесе жемiстерiнен алынған майда немесе iрi тартылған ұн
16.71.
1501
0209 немесе 1503 тауар позициясының тоң майынан басқа, шошқаның майы (қорытылған шошқа майын қоса алғанда) және үй құсының тоң майы
16.72.
1502
1503 тауар позициясының тоң майынан басқа, мүйiздi iрi қара малдардың, қойлардың немесе ешкiлердiң тоң майы
16.73.
1504
тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы өзгермеген балықтың немесе теңiз сүтқоректiлерiнiң тоң майлары, майлары және олардың фракциялары
16.74.
1506 00 000 0
тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы өзгермеген өзге де тоң майлар және жануарлардың майлары және олардың фракциялары
16.75.
1509
тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы өзгермеген зәйтүн майы және олардың фракциялары
16.76.
1510 00
тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы өзгермеген зәйтүн немесе зәйтүн жемістерінен алынған өзге де майлар және олардың фракциялары, тауар
позициясы 1509 майлармен немесе фракциялармен осы майлардың немесе фракцияларының қоспаларын қоса алғанда
16.77.
1512
тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы өзгермеген күнбағыс, мақсары немесе мақта майлары және олардың фракциялары
16.78.
1516
толық немесе ішінара сутектендiрiлген, қайта этерифицирленген, реэтерифицирленген немесе элаидинизирленген, тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ кейiнгi өңдеуге ұшырамаған тоң майлар және жануарлардан немесе өсiмдiктен алынатын тоң майлар және олардың фракциялары

16.79.
1517
маргарин; пригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из животных или растительных жиров или масел или фракций различных жиров или масел данной группы, кроме пищевых жиров или масел или их фракций товарной позиции 1516
16.80
1601 00
колбасы и аналогичные продукты из мяса, мясных субпродуктов или крови; готовые пищевые продукты, изготовленные на их основе
16.81.
1602
готовые или консервированные продукты из мяса, мясных субпродуктов или крови прочие
16.82.
1603 00
экстракты и соки из мяса, рыбы или ракообразных, моллюсков или прочих водных беспозвоночных
16.83.
1604
готовая или консервированная рыба; икра осетровых и ее заменители, изготовленные из икринок рыбы
16.84.
1605
готовые или консервированные ракообразные, моллюски и прочие водные беспозвоночные
16.85.
1701
сахар тростниковый или свекловичный и химически чистая сахароза, в твердом состоянии
16.86.
1702
прочие сахара, включая химически чистые лактозу, мальтозу, глюкозу и фруктозу, в твердом состоянии; сиропы сахарные без добавления вкусо-ароматических или красящих веществ; искусственный мед, смешанный или не смешанный с натуральным медом; карамельный кулер
16.87.
1704
кондитерские изделия из сахара (включая белый шоколад), не содержащие какао
16.88.
1805 00 000 0
какао-порошок без добавок сахара или других подслащивающих веществ
16.89.
1806
шоколад и прочие готовые пищевые продукты, содержащие какао
16.90.
1901
экстракт солодовый; готовые пищевые продукты из муки тонкого или грубого помола, крупы, крахмала или солодового экстракта, не содержащие какао или содержащие менее 40 массовых процентов какао в пересчете на полностью обезжиренную основу, в другом месте не поименованные или не включенные; готовые пищевые продукты из сырья товарных позиций 0401 - 0404, не содержащие или содержащие менее 5 массовых процентов какао в пересчете на полностью обезжиренную основу, в другом месте не поименованные или не включенные
16.91.
1902
макаронные изделия, подвергнутые или не подвергнутые тепловой обработке, с начинкой (из мяса или прочих продуктов) или без начинки, или приготовленные другим способом или неприготовленные, такие как спагетти, макароны, лапша, лазанья, клецки, равиоли, каннеллони; кускус, приготовленный или неприготовленный
16.92.
1904
готовые пищевые продукты, полученные путем вздувания или обжаривания зерна злаков или зерновых продуктов (например, кукурузные хлопья); злаки (кроме зерна кукурузы) в виде зерна или в виде хлопьев или зерна, обработанного иным способом (за исключением муки тонкого и грубого помола, крупы), предварительно отваренные или приготовленные иным способом, в другом месте не поименованные или не включенные

16.79.
1517
маргарин; 1516 тауар позициясының тағамдық тоң майларынан немесе майлардан немесе олардың фракцияларынан басқа, жеуге жарайтын қоспалар немесе жануарлардың немесе өсiмдiктердiң тоң майларынан немесе майларынан немесе фракциялардағы әртүрлi тоң майларынан және аталған топтың майларынан алынатын дайын өнiмдер
16.80
1601 00
шұжықтар және еттен, етті қосалқы өнімнен немесе қаннан жасалған ұқсас өнімдер; солардың негізінде жасалған дайын тамақ өнімдері
16.81.
1602
еттен, етті қосалқы өнімнен немесе қаннан жасалған дайын немесе консервіленген өнім басқалары
16.82.
1603 00
еттен, балықтан немесе шаянтәрізділерден, ұлулардан немесе басқа да омыртқасыздардан жасалған сығынды және шырын
16.83.
1604
дайын немесе консервіленген балық;
бекірелердің уылдырығы және балық уылдырықшаларынан жасалған оны алмастырғыштар
16.84.
1605
дайын немесе консервіленген шаянтектестер, ұлулар және өзге де су омыртқасыздар
16.85.
1701
құрақ немесе қызылша қанты және қатты түрдегi химиялық таза сахароза
16.86.
1702
қатты түрдегі химиялық таза лактозаны, мальтозаны, глюкозаны және фруктозаны қоса алғанда, өзге де қанттар; дәмді хош иісті немесе бояғыш заттар қосылмаған қант шәрбаттары; табиғи балмен араласқан немесе араласпаған қолдан жасалған бал; карамельді кулері
16.87.
1704
құрамында какаосы жоқ, қанттан жасалған кондитерлiк өнiмдер (ақ шоколадты қоса алғанда)
16.88.
1805 00 000 0
қант немесе басқа да тәттiлегiш заттар қосылмаған ұнтақ какао
16.89.
1806
шоколад және құрамында какао бар дайын тағам өнiмдерi
16.90.
1901
ашытқы сығындысы; майда тартылған немесе iрi тартылған ұннан, жармадан, крахмалдан немесе құрамында какао немесе толық майсыздандырылған негiзiмен қайта есептегенде кемiнде 40 салмақты пайыз какао бар ашытқы сығындысынан жасалған, басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген дайын тамақ өнiмдерi; 0401-0404 тауар позицияларындағы шикiзаттан жасалған, толық майсыздандырылған негiзiмен қайта есептегенде құрамында какао жоқ немесе кемiнде 5 салмақты пайыз болатын, басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген дайын тамақ өнiмдерi
16.91.
1902
жылытып өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған, iшiнде дәмi бар (еттен немесе басқа өнiмдерден) немесе дәмi жоқ, спагетти, макарон, кеспе, қысқа тiлiк кеспе, лазанья, өзбендер, равиоли, каннеллони сияқты басқа тәсiлдермен әзiрленген немесе әзірленбеген макарон бұйымдары; әзiр немесе әзiр емес кускус
16.92.
1904
дақылдар дәндерiн немесе дақылдар өнiмдерiн, бөрту немесе қуыру жолымен алынған дайын тамақ өнiмдерi (мысалы, жүгерiнiң үлпектерi); дән түрiнде немесе үлпек түрiнде немесе өзге де тәсiлмен өңделген дәндер (майда және ipi тартылған ұнды, жарманы қоспағанда), алдын ала пiсiрiлген немесе өзге де тәсiлмен дайындалған, басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген дақылдар (жүгерi дәнiнен басқа)

16.93.
1905
хлеб, мучные кондитерские изделия, пирожные, печенье и прочие хлебобулочные и мучные кондитерские изделия, содержащие или не содержащие какао; вафельные пластины, пустые капсулы, пригодные для использования в фармацевтических целях, вафельные облатки для запечатывания, рисовая бумага и аналогичные продукты
16.94.
2001
овощи, фрукты, орехи и другие съедобные части растений, приготовленные или консервированные с добавлением уксуса или уксусной кислоты
16.95.
2002
томаты, приготовленные или консервированные без добавления уксуса или уксусной кислоты
16.96.
2003
грибы и трюфели, приготовленные или консервированные без добавления уксуса или уксусной кислоты
16.97.
2004
овощи прочие, приготовленные или консервированные без добавления уксуса или уксусной кислоты, замороженные, кроме продуктов товарной позиции 2006
16.98.
2005
овощи прочие, приготовленные или консервированные, без добавления уксуса или уксусной кислоты, незамороженные, кроме продуктов товарной позиции 2006
16.99.
2006 00
овощи, фрукты, орехи, кожура плодов и другие части растений, консервированные с помощью сахара (пропитанные сахарным сиропом, глазированные или засахаренные)
16.100.
2007
джемы, желе фруктовое, мармелады, пюре фруктовое или ореховое, паста фруктовая или ореховая, полученные путем тепловой обработки, в том числе с добавлением сахара или других подслащивающих веществ
16.101.
2008
фрукты, орехи и прочие съедобные части растений, приготовленные или консервированные иным способом, содержащие или не содержащие добавок сахара или других подслащивающих веществ или спирта, в другом месте не поименованные или не включенные
16.102.
2009
соки фруктовые (включая виноградное сусло) и соки овощные, несброженные и не содержащие добавок спирта, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ
16.103.
2101
экстракты, эссенции и концентраты кофе, чая или мате, или парагвайского чая, и готовые продукты на их основе или на основе кофе, чая или мате, или парагвайского чая; обжаренный цикорий и прочие обжаренные заменители кофе и экстракты, эссенции и концентраты из них
16.104.
2102
дрожжи (активные или неактивные); прочие мертвые одноклеточные микроорганизмы (кроме вакцин товарной позиции 3002); готовые пекарные порошки
16.105.
2103
продукты для приготовления соусов и готовые соусы; вкусовые добавки и приправы смешанные; горчичный порошок и готовая горчица
16.106.
2104
супы и бульоны готовые и заготовки для их приготовления; гомогенизированные составные готовые пищевые продукты

16.93.
1905
құрамында какаосы бар немесе жоқ нан, ұннан жасалған кондитерлiк өнiмдер, тәтті бәліштер, печенье және өзге де нан өнiмдерi мен ұннан жасалған кондитерлік өнімдер; фармацевтикалық мақсаттарда пайдалану үшiн жарамды вафильдi пластиналар, бос капсулалар, жапсыру үшiн қажеттi вафельдi қабықтар, күрiш қағазы және ұқсас өнiмдер
16.94.
2001
сірке немесе сірке қышқылы қосылып дайындалған немесе консервіленген көкөністер, жемістер, жаңғақтар мен өсімдіктің басқа да жеуге жарамды бөліктері
16.95.
2002
сірке немесе сірке қышқылы қосылмай дайындалған немесе консервіленген томаттар
16.96.
2003
сірке немесе сірке қышқылы қосылмай дайындалған немесе консервіленген саңырауқұлақтар мен трюфельдер
16.97.
2004
сірке немесе сірке қышқылы қосылмай дайындалған немесе консервіленген өзге де көкөністер, мұздатылған, 2006 тауар позициясының өнімінен басқа
16.98.
2005
сірке немесе сірке қышқылы қосылмай дайындалған немесе консервіленген өзге де көкөністер, мұздатылмаған, 2006 тауар позициясының өнімінен басқа
16.99.
2006 00
қанттың көмегімен консервіленген (қант шәрбаты сіңген, әйнекеленген немесе қантталған) көкөністер, жемістер, жаңғақтар, жемістер қабығы мен өсімдіктің басқа да жеуге жарамды бөліктері
16.100.
2007
джемдер, жеміс желесі, мармеладтар, жеміс немесе жаңғақ езбесі, жеміс немесе жаңғақ пастасы, жылумен өңдеу арқылы алынған, оның ішінде қант немесе басқа да тәттiлегiш заттар қосылған
16.101.
2008
өзге тәсілмен дайындалған немесе консервіленген жемістер, жаңғақтар және өсімдіктің басқа да жеуге жарамды бөліктері, құрамында қанттың немесе басқа да тәттілегіш заттардың немесе спирттің қоспалары бар немесе жоқ, басқа жерде аты аталмаған немесе енгізілмеген
16.102.
2009
жеміс шырындары (жүзім суслосын қоса алғанда) және көкөніс шырындары, ашымаған және спирт қоспалары жоқ, қант немесе басқа да тәттiлегiш заттар қосылған немесе қосылмаған
16.103.
2101
кофе, шай немесе мате,парагвай шайының сығындысы, эссенциясы және олардың негізінде немесе кофе, шай немесе мате, парагвай шайының негізінде жасалған дайын өнім; қуырылған шашыратқы және кофенің, және сығындының, эссенцияның басқа да қуырылған алмастырғыштары және олардан жасалған концентраттар
16.104.
2102
ашықты (белсенді немесе белсенді емес); басқа да бір жасушалы өлі микроорганизмдер (3002 тауар позициясының вакциналарынан басқа); дайын наубайханалық ұнтақтар
16.105.
2103
соусты дайындауға арналған өнімдер мен дайын тұздықтар; дәмдік қоспалар мен аралас дәмдеуіштер; қыша ұнтағы және дайын қыша
16.106.
2104
көжелер мен дайын сорпалар және оларды жасау үшін дайындамалар; гомогенделген құрамдас дайын тамақ өнімдері

16.107.
2105 00
мороженое и прочие виды пищевого льда, не содержащие или содержащие какао
16.108.
2106
пищевые продукты, в другом месте не поименованные или не включенные
16.109.
2201
воды, включая природные или искусственные минеральные, газированные, без добавления сахара или других подслащивающих или вкусо-ароматических веществ; лед и снег
16.110.
2202
воды, включая минеральные и газированные, содержащие добавки сахара или других подслащивающих или вкусо-ароматических веществ, и прочие безалкогольные напитки, за исключением фруктовых или овощных соков товарной позиции 2009
16.111.
2203 00
пиво солодовое
16.112.
2204
вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009
16.113.
2205
вермуты и виноградные натуральные вина прочие с добавлением растительных или ароматических веществ
16.114.
2206 00
напитки прочие сброженные (например, сидр, перри, или сидр грушевый, напиток медовый, сакэ); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте не поименованные или не включенные
16.115.
2207
спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 объемных процентов или более; этиловый спирт и прочие спиртовые настойки, денатурированные, любой концентрации
16.116.
2208
спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки
16.117.
2209
уксус и его заменители, полученные из уксусной кислоты
16.118.
2402
сигары, сигары с обрезанными концами, сигариллы и сигареты из табака или его заменителей
16.119.
2403 11 000 0
курительный табак, содержащий или не содержащий заменители табака в любой пропорции: табак для кальяна
16.120.
2403 99 100 0
курительный табак, содержащий или не содержащий заменители табака в любой пропорции: жевательный и нюхательный табак
16.121.
2501 00
соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде, или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть; вода морская
16.122.
2523 30 000 0
цемент глиноземистый
16.123.
2523 90 000 0
цементы гидравлические прочие
16.124.
2707
масла и другие продукты высокотемпературной перегонки каменноугольной смолы; аналогичные продукты, в которых масса ароматических составных частей превышает массу неароматических
16.125.
3205 00 000 0
цветные лаки; препараты на основе цветных лаков как металлические хлопья или металлические порошки, используемые для крашения любого материала или в качестве компонентов при производстве красящих средств, за исключением пигментов, диспергированные в неводных средах, жидкие или пастообразные, используемые при производстве красок, включая эмали

16.107.
2105 00
балмұздақ пен құрамында какао бар немесе жоқ тамақ мұзының өзге де түрлері
16.108.
2106
басқа жерде аты аталмаған немесе енгізілмеген түрлі тамақ өнімдері
16.109.
2201
су, табиғи немесе жасанды минералды, газдалғанды қоса алғанда, қант немесе басқа да тәттілегіш немесе дәм мен хош иіс беретін заттар қосылмаған; мұз және қар
16.110.
2202
су, минералды және газдалғанды қоса алғанда, қант немесе басқа да тәттiлегiш қоспалары бар немесе дәм мен хош иіс беретін қосындылары бар, және басқа да алкогольсіз сусындар, 2009 тауар позициясының жеміс немесе көкөніс сусындарын қоспағанда
16.111.
2203 00
уыт сырасы
16.112.
2204
табиғи жүзім шараптары, күшейтілгенді қоса; жүзім суслосы, 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа
16.113.
2205
вермуттар мен табиғи жүзім шараптары, өсімдік немесе хош иіс заттар қосылған өзгелері
16.114.
2206 00
жаңа ғана ашытылған сусындар (мысалы, сидр, перри, немесе алмұрт сидыр, бал сусыны, сакэ); ашытылған сусындардан қоспалар және ашытылған сусындар мен алкогольсіз сусындардың қоспалары, басқа жерде аты аталмаған немесе енгізілмеген
16.115.
2207
спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыз немесе одан жоғары денатуратталмаған этил спирті; этил спирті және басқа да спирт тұнбалары, денатуратталған, кез келген концентрацияда
16.116.
2208
спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары
16.117.
2209
сірке мен оның сірке қышқылынан алынған басқа да алмастырғыштары
16.118.
2402
сигаралар, ұштары кесiлген сигаралар, сигариллалар мен темекiден немесе оларды алмастырғыштардан жасалған сигареталар
16.119.
2403 11 000 0
құрамында кез келген үлесте темекi алмастырғыштары бар немесе жоқ шегуге арналған табак: кальянға арналған табак
16.120.
2403 99 100 0
құрамында кез келген үлесте темекi алмастырғыштары бар немесе жоқ шегуге арналған табак: шайнайтын және иіскейтін табак
16.121.
250100
суда ерiтiлген немесе ерiтiлмеген немесе құрамында жабысуына кедергi жасайтын немесе сусымалылығын қамтамасыз ететiн агенттiң қоспалары болатын немесе болмайтын тұз (асханалық және денатураландырылған тұзды қоса алғанда) бен таза натрий хлоридi; теңiз суы
16.122.
2523 30 000 0
сазбалшықты цемент
16.123.
2523 90 000 0
өзге де гидравликалық цемент
16.124.
2707
майлар және таскөмірлі шайырдың жоғары температурада айдалатын басқа өнімдері; хош иісті құрамдық бөліктердің массасы хош иіссіз массасынан артатын ұқсас өнімдер
16.125.
3205 00 000 0
кез келген материалды бояу үшін немесе бояу заттарын өндіру кезінде компонент ретінде пайдаланылатын түрлi-түстi лактар; металл қауыз немесе металл ұнтақ ретінде түрлi-түстi лактардың негiзiнде жасалған препараттар, сусыз орталарға диспергацияланған пигменттерді қоспағанда, сұйық немесе паста тәріздес, бояуларды өндіру кезінде пайдаланылады, эмальды қоса алғанда

16.126.
3207
готовые пигменты, готовые глушители стекла и готовые краски, эмали и глазури стекловидные, ангобы (шликеры), глянцы жидкие и аналогичные препараты, используемые при производстве керамики, эмали или стекла; фритта стекловидная и стекло прочее в порошке, гранулах или хлопьях
16.127.
3208
краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в неводной среде; растворы, указанные в примечании 4 к данной группе
16.128.
3209
краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в водной среде
16.129.
3210 00
краски и лаки прочие (включая эмали, политуры и клеевые краски); готовые водные пигменты, используемые для отделки кож
16.130.
3212
пигменты (включая металлические порошки и хлопья), диспергированные в неводных средах, жидкие или пастообразные, используемые при производстве красок (включая эмали); фольга для тиснения; красители и прочие красящие вещества, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи
16.131.
3213
краски художественные, используемые художниками, студентами или для оформления вывесок, лессировочные краски, краски для досуга и аналогичные продукты в таблетках, тюбиках, банках, флаконах, лотках или в аналогичных формах или упаковках
16.132.
3214
замазки стекольная и садовая, цементы смоляные, составы для уплотнения и прочие мастики; шпатлевки для малярных работ; неогнеупорные составы для подготовки поверхностей фасадов, внутренних стен зданий, полов, потолков или аналогичные
16.133.
3215
краска полиграфическая, чернила или тушь для письма или рисования и прочие чернила, концентрированные или неконцентрированные, твердые или нетвердые
16.134.
3303 00
духи и туалетная вода
16.135.
3304
косметические средства или средства для макияжа и средства для ухода за кожей (кроме лекарственных), включая средства против загара или для загара; средства для маникюра или педикюра
16.136.
3305
средства для волос
16.137.
3306
средства для гигиены полости рта или зубов, включая фиксирующие порошки и пасты для зубных протезов; нитки, используемые для очистки межзубных промежутков (зубной шелк), в индивидуальной упаковке для розничной продажи
16.138.
3307
средства, используемые до, во время или после бритья, дезодоранты индивидуального назначения, составы для принятия ванн, средства для удаления волос и прочие парфюмерные, косметические или туалетные средства, в другом месте не поименованные или не включенные; дезодоранты для помещений, ароматизированные или неароматизированные, обладающие или не обладающие дезинфицирующими свойствами

16.126.
3207
қыш, эмаль немесе шыны өндiруде қолданылатын дайын пигменттер, дайын шыны күңгiрттерi, дайын бояулар, эмальдар және шыны тәрiздi жылтыратпалар, ангобтар (шликерлер), сұйық глянецтер мен ұқсас препараттар; шыны тәрiздi фритта және ұнтақтағы, түйiршiктердегi және үлектердегi шынылар
16.127.
3208
синтетикалық полимерлер немесе химиялы түрлендiрiлген табиғи полимерлер негiзiндегi, майдаланған немесе сулы емес ортада ерiтiлген бояулар мен лактар (эмальдар мен политурларды қоса алғанда); осы топқа 4-ескертуде көрсетiлген ерiтiндiлер
16.128.
3209
синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрде өзгертiлген табиғи полимерлер негiзiндегi, майдаланған немесе сулы емес ортада ерiтiлген бояулар мен лактар (эмальдар мен политураларды қоса алғанда)
16.129.
3210 00
басқа бояулар мен лактар (эмальдарды, политураларды және желiмдiк бояуларды қоса алғанда); терiнi өңдеу үшiн қолданылатын дайын су пигменттерi
16.130.
3212
бояуларды өндiруде қолданылатын (эмальдарды қоса алғанда) сулы емес ортада майдаланған, сұйық немесе паста тәрiздi пигменттер (металдық ұнтақтар мен үлпектердi қоса алғанда); баспа таңбалау фольгасы; бөлшек сауда үшiн нысандарға немесе орамдарға өлшенiп салынған бояулар және өзге бояу заттары
16.131.
3213
суретшiлер, студенттер пайдаланатын немесе маңдайша жазуларын безендiруге арналған көркем бояулар, бос уақытта пайдалануға арналған өзгерткiш реңдер, бояулар және таблеткалардағы, тюбиктердегi, банкалардағы, флакондардағы, ұяшықтардағы немесе ұқсас нысандардағы немесе орамдардағы ұқсас өнiмдер
16.132.
3214
шыны және бақша жақпасы, шайырлы цементтер, тығыздауға арналған құрамдар және басқа да мастикалар; сырлау жұмыстарына арналған тығыздағыштар; фасадтардың үстiн, ғимараттардың iшкi қабырғасын, едендердi, төбелердi дайындауға арналған өтқа төзiмдi емес құрамдар немесе осыған ұқсастар
16.133.
3215
баспаханалық бояу, жазу немесе сурет салуға арналған тушь немесе сия және басқа да концентратты немесе концентратты емес, қатты немесе қатты емес сиялар
16.134.
3303 00
әтiр және иiс сулар
16.135.
3304
косметикалық құралдар және макияжға арналған заттар, терi күтiмiне арналған заттар (дәрiлiктерден басқа), күнге күю және күнге күюге қарсы заттарды, маникюр мен педикюр заттарын қоса алғанда
16.136.
3305
шашқа арналған заттар
16.137.
3306
тiс протездерiн бекiтетiн ұнтақтар мен пасталарды қоса алғанда, ауыз қуысы немесе тiстердiң тазалығына арналған заттар; бөлшек сауда үшiн жеке орамдағы тiстердiң аралығын тазалау үшiн пайдаланылатын жiптер (тiс шыты)
16.138.
3307
қырынардан бұрын, қырыну кезiнде немесе қырынғаннан кейiн пайдаланылатын құралдар, жеке мақсаттағы дезодоранттар, ванна қабылдауға арналған құрамдар, шаш алатын құралдар және басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген өзге де парфюмерлiк, косметикалық және иiс заттары, хош иістендірілген немесе хош иістендірілмеген, дезинфекциялық қасиеттерi бар немесе жоқ үй-жайларға арналған дезодоранттары

16.139.
3401
мыло; поверхностно-активные органические вещества и средства, применяемые в качестве мыла, в форме брусков, кусков или в виде формованных изделий, содержащие или не содержащие мыло; поверхностно-активные органические вещества и средства для мытья кожи в виде жидкости или крема и расфасованные для розничной продажи, содержащие или не содержащие мыло; бумага, вата, войлок или фетр и нетканые материалы, пропитанные или покрытые мылом или моющим средством
16.140.
3402
вещества поверхностно-активные органические (кроме мыла); поверхностно-активные средства, моющие средства (включая вспомогательные моющие средства) и средства чистящие, содержащие или не содержащие мыло (кроме средств товарной позиции 3401)
16.141.
3403
материалы смазочные (включая смазочно-охлаждающие эмульсии для режущих инструментов, средства для облегчения вывинчивания болтов или гаек, средства для удаления ржавчины или антикоррозионные средства и препараты для облегчения выемки изделий из форм, изготовленные на основе смазок) и средства, используемые для масляной или жировой обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов, кроме средств, содержащих в качестве основных компонентов 70 массовых процентов или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
16.142.
3404
воски искусственные и готовые воски
16.143.
3405
ваксы и кремы для обуви, полироли и мастики для мебели, полов, автомобильных кузовов, стекла или металла, чистящие пасты и порошки и аналогичные средства (в том числе бумага, вата, войлок или фетр, нетканые материалы, пористые пластмассы или пористая резина, пропитанные или покрытые такими средствами), кроме восков товарной позиции 3404
16.144.
3406 00 000 0
свечи, тонкие восковые свечки и аналогичные изделия
16.145.
3407 00 000 0
пасты для лепки, включая пластилин для детской лепки; "зубоврачебный воск" или составы для получения слепков зубов, расфасованные в наборы, в упаковки для розничной продажи или в виде плиток, в форме подков, в брусках или аналогичных формах; составы для зубоврачебных целей прочие на основе гипса (кальцинированного гипса или сульфата кальция)
16.146.
3501
казеин, казеинаты и прочие производные казеина; клеи казеиновые
16.147.
3502
альбумины (включая концентраты двух или более сывороточных белков, содержащих более 80 массовых процентов сывороточных белков в пересчете на сухое вещество), альбуминаты и прочие производные альбумина
16.148.
3503 00
желатин (в том числе в прямоугольных (включая квадратные) листах, с поверхностной обработкой или без обработки, окрашенный или неокрашенный) и производные желатина; клей рыбий; клеи прочие животного происхождения, кроме казеиновых товарной позиции 3501

16.139.
3401
сабын; кесек, кесiк түрiнде немесе нысандалған түрде, құрамында сабын болатын немесе болмайтын, сабын ретiнде қолданылатын, үстiңгi органикалық белсендi заттар; бөлшек сауда үшiн өлшенiп салынған, сұйық немесе крем түрiндегi, құрамында сабын болатын немесе болмайтын беттiк белсендi органикалық заттар мен дененi жууға арналған құралдар; сабын немесе жуғыш зат сiңiрiлген қағаз, мақта, киiз немесе фетр және тоқымалық емес материалдар
16.140.
3402
беттiк-белсендi органикалық заттар (сабыннан басқа); беттiк-белсендi құралдар, жуғыш заттар (қосалқы жуғыш заттарды қоса алғанда) және тазалайтын, құрамында сабын болатын немесе болмайтын құралдар (3401 тауар позициясының құралдарынан басқа)
16.141.
3403
жақпа материалдары (кескiш жабдықтар үшiн жақпа-салқындатқыш эмульсияларды, болттар мен гайкаларды бұрауды жеңiлдететiн құралдарды, датты кетiруге арналған құралдар мен жақпалар негiзiндегi бұйымдарды қалыптан алып шығуды жеңiлдететiн датқа қарсы құралдар мен препараттарды қоса алғанда) және битуминоздық жыныстардан алынған негiзгi құрамдас бөлiктер ретiнде 70 салмақты пайыздан не одан көп мұнай не мұнай өнiмдерi бар құралдардан басқа, тоқыма материалдарын, терiнi, жүндi жаққы маймен және маймен өңдеу үшiн пайдаланылатын құралдар
16.142.
3404
жасанды балауыздар және дайын балауыздар
16.143.
3405
3404 тауар позициясының балауыздарынан басқа, аяқ киiмге арналған ваксалар мен кремдер, жиhаз, едендер, автомобиль кузовтары, шыны не металға арналған жылтыратпалар (полироль) және мастикалар, тазартқыш пасталар, ұнтақтар және ұқсас құралдаp (оның iшiнде, сол құралдар сiңiрiлген мақта, киiз не фетр, тоқымалық емес материалдар, кеуектi пластмассалар не кеуектi резеңке)
16.144.
3406 00 000 0
балауыз шамдар, жiңiшке балауыз шамдар және ұқсас бұйымдар
16.145.
3407 00 000 0
балаларға арналған пластилиндi қоса алғанда, жабыстыру пасталары; "тiс дәрiгерлiк балауыз" немесе орамдарға, жиынтықтарға өлшенiп салынған, тiстiң көшiрме бедерiн алуға арналған құрамдар, плитка түрiнде, таға нысанында, кесектердегi немесе ұқсас нысандардағы; гипс (кальциленген гипс не кальций сульфаты) негiзiндегi өзге де тiс дәрiгерлiк мақсаттарға арналған құрамдар
16.146.
3501
казеин, казеинаттар мен казеиннің басқа да туындылары; казеин желімі
16.147.
3502
альбуминдер (құрғақ затқа қайта есептегенде құрамында 80 салмақты пайыздан артық сарысу ақуызы бар екі немесе одан артық сарысу ақуызының концентраттарын қоса алғанда), альбуминаттар мен басқа да альбумин туындылары
16.148.
3503 00
желатин (оның ішінде тікбұрышты (шаршыны қоса алғанда) парақтарда, сырты өңделген немесе өңделмеген, боялған немесе боялмаған) және желатиннің туындылары; балық желімі; басқа да жануардан жасалған желімдер, 3501 тауар позициясының казеинділерінен басқа

16.149.
3504 00
пептоны и их производные; белковые вещества прочие и их производные, в другом месте не поименованные или не включенные; порошок из кожи, или голья, хромированный или нехромированный
16.150.
3505
декстрины и прочие модифицированные крахмалы (например, крахмалы, предварительно желатинизированные или превращенные в сложный эфир); клеи на основе крахмалов или декстринов, или прочих модифицированных крахмалов
16.151.
3506
готовые клеи и прочие готовые адгезивы, в другом месте не поименованные или не включенные; продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 килограмма
16.152.
3506
ферменты; ферментные препараты, в другом месте не поименованные или не включенные
16.153.
3604
фейерверки, ракеты сигнальные, дождевые ракеты, сигналы противотуманные и изделия пиротехнические прочие
16.154.
3605 00 000 0
спички, кроме пиротехнических изделий товарной позиции 3604
16.155.
3701
фотопластинки и фотопленки плоские, сенсибилизированные, неэкспонированные, из любых материалов, кроме бумаги, картона или текстильных; пленки плоские для моментальной фотографии, сенсибилизированные, неэкспонированные, в упаковке
16.156.
3702
фотопленка в рулонах, сенсибилизированная, неэкспонированная, из любых материалов, кроме бумаги, картона или текстильных; пленка для моментальной фотографии в рулонах, сенсибилизированная, неэкспонированная
16.157.
3703
фотографические бумага, картон и текстильные материалы, сенсибилизированные, неэкспонированные
16.158.
3704 00
фотографические пластинки, пленка, бумага, картон и текстильные материалы, экспонированные, но не проявленные
16.159.
3705 00
фотопластинки и фотопленка, экспонированные и проявленные, кроме кинопленки
16.160.
3706
кинопленка, экспонированная и проявленная, со звуковой дорожкой или без звуковой дорожки, или содержащая только звуковую дорожку
16.161.
3707
фотохимикаты (кроме лаков, клеев, адгезивов и аналогичных препаратов); продукты несмешанные, используемые для фотографических целей, представленные в отмеренных дозах или упакованные для розничной продажи в готовом к использованию виде
16.162.
3819 00 000 0
жидкости тормозные гидравлические и жидкости готовые прочие для гидравлических передач, не содержащие или содержащие менее 70 массовых процентов нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород

16.149.
3504 00
пептондар мен олардың туындылары; ақуыз заттар мен олардың туындылары, басқа жерде аты аталмаған немесе енгізілмеген; теріден жасалған ұнтақ, немесе голья, хромдалған немесе хромдалмаған
16.150.
3505
декстриндер мен басқа да түрлендірілген крахмалдар (мысалы, алдын ала желатинделген немесе күрделі эфирге айналдырылған крахмалдар); крахмалдар немесе декстриндер немесе өзге де түрлендірілген крахмалдар негізіндегі желім
16.151.
3506
дайын желімдер мен басқа да айын адгезивтер, басқа жерде аты аталмаған немесе енгізілмеген; желімдер немесе адгезивтер ретінде пайдалануға жарамды өнімдер, желімдер немесе адгезивтер ретінде бөлшектеп сату үшін өлшенген, таза массасы 1 кг-нан артық емес
16.152.
3506
ферменты; ферментті препараттар, басқа жерде аты аталмаған немесе енгізілмеген
16.153.
3604
фейерверктер, белгi беру зымырандары, жаңбырлық зымырандар, тұманға қарсы сигналдар және басқа да пиротехникалық бұйымдар
16.154.
3605 00 000 0
3.04 тауар позициясының пиротехникалық бұйымдарынан басқа, сiрiңкелер
16.155.
3701
фотопластинкалар мен фотоүлдiрлер, жұқа, сенсибилизацияланған, экспонизацияланбаған, қағаздан, картоннан немесе тоқымалардан басқа, кез келген материалдардан жасалған; жылдам суретке түсiруге арналған жұқа үлдiрлер, сенсибилизацияланған, экспонизацияланбаған, орамда немесе орамсыз
16.156.
3702
фотопластинка, орамадағы, сенсибилизацияланған, экспонизацияланбаған, қағаздан, картоннан немесе тоқымалардан басқа, кез келген материалдардан жасалған; жылдам суретке түсiруге арналған орамдағы жұқа үлдiрлер, сенсибилизацияланған, экспонизацияланбаған
16.157.
3703
фото сурет қағазы, картон және тоқыма материалдар, сенсибилизацияланған, экспонизацияланбаған
16.158.
3704 00
фотопластинкалар, үлдір, қағаз, картон және тоқыма материалдары, экспонизацияланған, бірақ шығарылмаған
16.159.
3705 00
фотопластинкалар мен фотоүлдiрлер, экспонизацияланған және кино үлдірден басқа шығарылғандар
16.160.
3706
экспозицияланған және шығарылған кинопленка, дыбыс жолағы бар немесе жоқ, немесе тек дыбыс жолағын ғана қамтитын
16.161.
3707
фотохимикаттар (лактардан, желімдерден, адгезивтерден және ұқсас препараттардан басқа); фотографиялық мақсатта пайдаланылатын, өлшенген мөлшерде берілетін немесе пайдалануға дайын түрде бөлшектеп сату үшін оралған араласпаған өнімдер
16.162.
3819 00 000 0
битуминоздық жыныстардан алынған құрамында 70 салмақты пайыздан аспайтын мұнай немесе мұнай өнiмдерi болатын немесе болмайтын гидравликалық тежегiштiк сұйықтар және гидравликалық берiлiстерге арналған өзге де дайын сұйықтықтар

16.163.
3820 00 000 0
антифризы и жидкости антиобледенительные готовые
16.164.
3918
покрытия для пола из пластмасс, самоклеящиеся или несамоклеящиеся, в рулонах или пластинах; покрытия для стен или потолков из пластмасс, в рулонах шириной не менее 45 см, применяемые для декорирования стен или потолков, состоящие из пластмасс, закрепленных на подложке из любого материала, кроме бумаги
16.165.
3922
ванны, души, раковины для стока воды, раковины для умывания, биде, унитазы, сиденья и крышки для них, бачки сливные и аналогичные санитарно-технические изделия, из пластмасс
16.166.
3924
посуда столовая и кухонная, приборы столовые и кухонные принадлежности, прочие предметы домашнего обихода и предметы гигиены или туалета, из пластмасс
16.167.
3925
детали строительные из пластмасс, в другом месте не поименованные или не включенные
16.168.
3926
изделия прочие из пластмасс и изделия из прочих материалов товарных позиций 3901 - 3914
16.169.
4014
изделия гигиенические или фармацевтические (включая соски) из вулканизованной резины, кроме твердой резины, с фитингами из твердой резины или без них
16.170.
4015
одежда и принадлежности к одежде (включая перчатки, рукавицы и митенки) из вулканизованной резины, кроме твердой резины, для различных целей
16.171.
4201 00 000 0
изделия шорно-седельные и упряжь для любых животных (включая постромки, поводья, наколенники, намордники, попоны, переметные сумы, собачьи попоны и аналогичные изделия), изготовленные из любого материала
16.172.
4202
сундуки дорожные, чемоданы, чемоданчики для косметических средств или наборов для личной гигиены, кейсы для деловых бумаг, портфели, школьные сумки и ранцы, футляры для очков, биноклей, фотоаппаратов, музыкальных инструментов, ружей, кобура и аналогичные изделия; сумки дорожные, сумки-термосы для пищевых продуктов или напитков, сумочки для косметических средств или наборов для личной гигиены, рюкзаки, сумки дамские и мужские, сумки хозяйственные, портмоне, кошельки, футляры для географических карт, портсигары, кисеты, сумки для рабочего инструмента, сумки спортивные, футляры для бутылок, шкатулки для ювелирных изделий, пудреницы, футляры для режущих предметов и аналогичные изделия, из натуральной или композиционной кожи, из листов пластмассы, текстильных материалов, вулканизованных волокон или картона или полностью или преимущественно покрытые такими материалами или бумагой

16.163.
3820 00 000 0
антифриздер және мұздануға қарсы дайын сұйықтықтар
16.164.
3918
пластмассадан жасалған еденге арналған, өздігінен жабысатын немесе өздігінен жабыспайтын, орамдардағы немесе пластиналардағы жабындар; пластмассадан жасалған қабырғалар мен төбелерге арналған, ені 45 см кем емес орамдардағы, пластмассадан жасалған қабырғалар мен төбелерді безендіру үшін қолданылатын, пластмассадан тұратын, кез келген материалдан жасалған төсеніште бекітілген, қағаздан басқа, пластмассадан жасалған қабырғалар мен төбелерді безендіру үшін қолданылатын жабындар
16.165.
3922
пластмассадан жасалған ванналар, себезгілер, су ағызуға арналған раковиналар, жуынуға арналған раковиналар, биде, унитаздар, отыратын орындар мен оларға арналған қақпақтар, ағызу бөшкелерi және ұқсас санитарлық-техникалық бұйымдар
16.166.
3924
пластмассадан жасалған асханалық және ас үйлiк ыдыс-аяқ, асханалық аспаптар мен ас үйлiк қажеттiлiктер, өзге де үй-тұрмыстық бұйымдар мен гигиена немесе жуыну заттары
16.167.
3925
пластмассадан жасалған басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген құрылыс бөлшектерi
16.168.
3926
пластмассадан жасалған басқа бұйымдар және 3901-3914 тауар позицияларының материалдарынан жасалған өзге де бұйымдар
16.169.
4014
қатты резеңкеден басқа, вулканданған резеңкеден алынған, қатты резеңкеден жасалған фитингтерi бар немесе оларсыз гигиеналық немесе фармацевтикалық бұйымдар (емiзiктердi қоса алғанда)
16.170.
4015
түрлi мақсаттарға арналған, қатты резеңкеден басқа, вулканданған резеңкеден жасалған киiмдер және оларға керек-жарақтар (биялайларды, қолғаптарды және митенкiлердi қоса алғанда)
16.171.
4201 00 000 0
кез келген материалдан жасалған кез келген жануарға арналған ер-тұрмандық бұйымдар мен жегу әбзелі (постромкаларды, тізгіндерді, тізеқаптарды, тұмылдырықтарды, жабуларды, қоржындарды, ит жабулары мен ұқсас бұйымдарды қоса алғанда)
16.172.
4202
табиғи былғарыдан немесе композициялық былғарыдан, пластмасса парақтарынан, тоқыма материалдарынан, вулканизациялық талшықтардан немесе картоннан жасалған немесе осындай материалдармен немесе қағазбен толық немесе көбінесе жабылған жол сандықтары, шабадандарды, косметикалық құралдарға немесе жеке гигиена жинақтарына арналған шағын шабадандар, іскерлік қағаздарға арналған кейстер, портфелдер, мектеп сөмкелері мен арқа сөмкелер, көзілдірікке, дүрбіге, фотоаппараттарға, музыка аспаптарына, мылтықтарға арналған футлярлар, тапанша қап пен ұқсас бұйымдар; жол сөмкелері, тамақ өнімдеріне немесе сусындарға арналған термос-сөмкелер, косметикалық құралдарға немесе жеке гигиена жинақтарына арналған шағын сөмкелер, арқа қоржындар, әйелдер және ерлер сөмкелері, шаруашылық сөмкелер, портмоне, әмияндар, географиялық карталарға арналған футлярлар, портсигарлар, кисеттер, жұмыс құралдарына арналған сөмкелер, спорттық сумкалар, бөтелкеге арналған футлярлар, зергерлік бұйымдарға арналған қобдишалар, кесетін заттарға арналған футлярлар және ұқсас бұйымдар

16.173.
4203
предметы одежды и принадлежности к одежде, из натуральной кожи или композиционной кожи
16.174.
4205 00
прочие изделия из натуральной кожи или композиционной кожи
16.175.
4206 00 000 0
изделия из внутренних органов (кроме шелкоотделительных желез шелкопряда), синюги, пузырей или сухожилий
16.176.
4303
предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха
16.177.
4304 00 000 0
мех искусственный и изделия из него
16.178.
4414 00
рамы деревянные для картин, фотографий, зеркал или аналогичных предметов
16.179.
4417 00 000 0
инструменты, корпуса и ручки для инструментов, из древесины, деревянные части и ручки метел или щеток; деревянные сапожные колодки и растяжки для обуви
16.180.
4419
принадлежности столовые и кухонные, деревянные
16.181.
4420
изделия деревянные мозаичные и инкрустированные; шкатулки и коробки для ювелирных или ножевых и аналогичных изделий, деревянные; статуэтки и прочие декоративные изделия, деревянные; деревянные предметы мебели, не указанные в товарных позициях 9401, 9402, 9403, 9404, 9405, 9406
16.182.
4421
изделия деревянные прочие
16.183.
4601
плетеные и аналогичные изделия из материалов для плетения, соединенные или не соединенные в полосы или ленты; материалы для плетения, плетеные и аналогичные изделия из материалов для плетения, связанные в параллельные пряди или сотканные, в виде листов, законченные или незаконченные (например, коврики, циновки, ширмы)
16.184.
4602
корзиночные, плетеные и другие изделия, изготовленные непосредственно по форме из материалов для плетения или из товаров товарной позиции 4601; изделия из люфы
16.185.
4801 00 000 0
бумага газетная в рулонах или листах
16.186.
4802
бумага и картон немелованные, используемые для письма, печати или других графических целей, и неперфорированные карты и неперфорированные бумажные ленты, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера, кроме бумаги товарной позиции 4801 или 4803; бумага и картон ручного отлива
16.187.
4803
бумажные туалетные салфетки или салфетки для лица, полотенца и другие виды бумаги хозяйственно-бытового или санитарно-гигиенического назначения, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, крепированные или некрепированные, гофрированные или негофрированные, тисненые или нетисненые, перфорированные или неперфорированные, с окрашенной или неокрашенной поверхностью, напечатанные или ненапечатанные, в рулонах или листах

16.173.
4203
табиғи былғарыдан немесе композициялық былғарыдан жасалған киім заттары мен киімге керек-жарақтар
16.174.
4205 00
табиғи былғарыдан немесе композициялық былғарыдан басқа да бұйымдар
16.175.
4206 00 000 0
синюганың ішкі органдарынан (жібеккөбелектің жібек бөлетін бездерінен басқа), қуықтардан немесе сіңірлерден жасалған бұйымдар
16.176.
4303
табиғи теріден жасалған киiм заттары, киiмге керек-жарақтар және өзге бұйымдар
16.177.
4304 00 000 0
жасанды тері және одан жасалған бұйымдар
16.178.
4414 00
картиналардың, фотосуреттердiң, айналардың немесе соған ұқсас заттардың жақтаулары
16.179.
4417 00 000 0
аспаптар, корпус және сүректен жасалған аспаптар, сыпырғы немесе шөткелердiң ағаш бөлiктерi мен тұтқалары; етiктiң ағаш қалыптары мен аяқкиiмге арналған тартқыштар
16.180.
4419
асханалық және асүйлiк ағаш керек-жарақтар
16.181.
4420
мозаикалық және безендiрiлген ағаш бұйымдар; қобдишалар және зергерлiк немесе пышақтар үшiн қораптар және ұқсас ағаш бұйымдар; мүсіншелер және өзге де сәндiк ағаш бұйымдар; 9401, 9402, 9403, 9404, 9405, 9406 тауар позициясында көрсетiлмеген жиһаздардың ағаш заттары
16.182.
4421
өзге де ағаш бұйымдары
16.183.
4601
өруге арналған материалдан өрілген және ұқсас бұйымдар, жолақтарға немесе таспаларға біріктірілген немесе біріктірілмеген; өруге арналған материалдар, өруге арналған материалдан өрілген және ұқсас бұйымдар, параллель бұрамға байланған немесе тоқылған, жапырақтар түрінде, аяқталған немесе аяқталмаған (мысалы, кілемшелер, жөке орауыштар, шымылдықтар)
16.184.
4602
себеттік, өруге арналған материалдан немесе 4601 тауар позициясының тауарларынан нысан бойынша тікелей жасалған өрілген және ұқсас бұйымдар; люфадан бұйымдар
16.185.
4801 00 000 0
рулонмен немесе парақтармен әжетхана қағазы
16.186.
4802
хат жазу, басып шығару немесе басқа да географиялық мақсаттарда пайдаланылатын жылтыр емес қағаз бен картон, және перфорацияланбаған карталар мен перфорацияланбаған қағаз ленталары, рулонмен немесе кез келген мөлшердегі тікбұрышты (шаршыны қоса алғанда) парақпен, 4801 немесе 4803 тауар позициясының қағазынан басқа; қолмен құйылған қағаз бен картон
16.187.
4803
қағаз әжетхана салфеткалары немесе бетке арналған салфеткалар, сүлгілер мен шаруашылық-тұрмыстық немесе санитариялық-гигиеналық мақсаттағы қағаздың басқа да түрлері, целлюлоза мақтасы мен целлюлоза талшықтарынан кенеп мата сығымдалған немесе сығымдалмаған, гофрленген немесе гофрленбеген, мәнерленген немесе мәнерленбеген, перфорацияланған немесе перфорацияланбаған, беті боялған немесе боялмаған, басылған немесе басылмаған, рулонмен немесе парақтармен

16.188.
4804
крафт-бумага и крафт-картон немелованные, в рулонах или листах, кроме указанных в товарной позиции 4802 или 4803
16.189.
4805
бумага и картон немелованные прочие, в рулонах или листах, без дальнейшей обработки или обработанные, как это указано в примечании 3 к данной группе
16.190.
4806
пергамент растительный, бумага жиронепроницаемая, калька и пергамин и прочая лощеная прозрачная или полупрозрачная бумага, в рулонах или листах
16.191.
4807 00
бумага и картон многослойные (изготовленные путем склеивания с помощью адгезива плоских слоев бумаги или картона) без поверхностного покрытия или пропитки, армированные или неармированные, в рулонах или листах
16.192.
4808
бумага и картон гофрированные (оклеенные или не оклеенные гладкими наружными листами), крепированные, тисненые или перфорированные, в рулонах или листах, кроме указанных в товарной позиции 4803
16.193.
4809
бумага копировальная, самокопировальная и прочая копировальная или переводная бумага (включая покрытую или пропитанную бумагу для трафаретов копировальных аппаратов или офсетных пластин), напечатанная или ненапечатанная, в рулонах или листах
16.194.
4810
бумага и картон, покрытые с одной или с обеих сторон каолином (китайской глиной) или другими неорганическими веществами, с использованием связующего вещества или без него, и без какого-либо другого покрытия, с окрашенной или неокрашенной, декорированной или недекорированной поверхностью, напечатанные или ненапечатанные, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера
16.195.
4811
бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, с покрытием, пропитанные, ламинированные, с окрашенной или декорированной поверхностью или напечатанные, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера, кроме товаров товарной позиции 4803, 4809 или 4810
16.196.
4812 00 000 0
блоки, плиты и пластины фильтровальные, из бумажной массы
16.197.
4813
бумага папиросная, нарезанная или не нарезанная по размеру или в форме книжечек или трубок
16.198.
4814
обои и аналогичные настенные покрытия; бумага прозрачная для окон
16.199.
4816
бумага копировальная, самокопировальная и прочая копировальная или переводная бумага (кроме бумаги товарной позиции 4809), трафареты для копировальных аппаратов и офсетные пластины из бумаги, упакованные или не упакованные в коробки
16.200.
4817
конверты, карточки для писем, почтовые открытки без рисунков и карточки для переписки, из бумаги или картона; коробки, сумки, футляры и компендиумы, из бумаги или картона, содержащие наборы бумажных канцелярских принадлежностей

16.188.
4804
жылтыр емес крафт-қағаз бен крафт-картон, рулонмен немесе парақтармен, 4802 немесе 4803 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа
16.189.
4805
өзге де жылтыр емес қағаз бен, рулонмен немесе парақтармен, осы топқа 3 ескертпеде көрсетілгендей кейіннен өңдеусіз немесе өңделген
16.190.
4806
өсімдік пергаменті, май өткізбейтін қағаз, калька және пергамин және басқа да жылтыратылған мөлдір немесе жартылай мөлдір қағаз, рулонмен немесе парақтармен
16.191.
4807 00
бетіндегі жабыны немесе сіңіруі жоқ көп қабатты қағаз бен картон (қағаздың немесе картонның жалпақ қабаттарының адгезиві көмегімен желімдеу арқылы дайындалған армирленген немесен армирленбеген, рулонмен немесе парақтармен
16.192.
4808
гофрленген қағаз және картон (сыртқы тегіс парақтармен желімделген немесе желімделмеген), сығымдалған, мәнерленген немесе перфорацияланған, рулонмен немесе парақтармен, 4803 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа
16.193.
4809
көшіргіш, өздігінен көшіргіш қағаз және басқа да көшіргіш немесе аударма қағаз (көшірме аппараттарының трафареттеріне немесе офсет пластиналарына арналған жабылған немесе сіңіруі бар қағазды қоса алғанда), басылған немесе басылмаған, рулонмен немесе парақтармен
16.194.
4810
қағаз және картон, бір жағынан немесе екі жағынан каолинмен (қытайлық саз) немесе басқа да органикалық емес заттармен байланыстырушы зат пайдаланыла отырып немесе ол затсыз жабылған және қандай да бір жабыны жоқ, боялған немесе боялмаған, беті декорацияланған немесе декорацияланбаған, басылған немесе басылмаған, рулонмен немесе кез келген мөлшердегі (шаршыны қоса алғанда) парақтармен
16.195.
4811
қағаз, картон, целлюлоза мақтасы және целлюлоза талшықтарынан кенеп мата, жабыны бар, сіңірілген, ламинатталған, беті боялған немесе декорацияланған немесе басылған, рулонмен немесе кез келген мөлшердегі тікбұрышты (шаршыны қоса алғанда) парақпен, 4803, 4809 немесе 4810 тауар позициясының тауарынан басқа
16.196.
4812 00 000 0
блоктар, плиталар және пластиналар сүзгіш, қағаз массасынан
16.197.
4813
папирос қағаз, кітапшалар немесе құбыршалар мөлшері немесе нысаны бойынша кесілген немесе кесілмеген
16.198.
4814
тұсқағаздар мен қабырға жабындары; терезелерге арналған мөлдір қағаз
16.199.
4816
көшіргіш, өздігінен көшіргіш қағаз және басқа да көшіргіш немесе аударма қағаз (4809 тауар позициясының қағазынан басқа), көшірме аппараттарының арналған қағаздан трафареттер немесе офсет пластиналар жабылған, қораптарға оралған немесе оралмаған
16.200.
4817
хаттарға арналған конверттер, карточкалар, суреттері жоқ пошталық ашық хаттар мен хат жазысуға арналған карточкалар, қағаздан немесе картоннан; қораптар, сөмкелер, футлярлар мен компендиумдар, қағаздан немесе картоннан, қағаздан кеңсе керек-жарақтарының жиынтықтары бар

16.201.
4818
бумага туалетная и аналогичная бумага, целлюлозная вата или полотно из целлюлозных волокон хозяйственно-бытового или санитарно-гигиенического назначения, в рулонах шириной не более 36 см или разрезанные по размеру или форме; носовые платки, косметические салфетки, полотенца, скатерти, салфетки, простыни и аналогичные изделия хозяйственно-бытового, санитарно-гигиенического или медицинского назначения, предметы одежды и принадлежности к одежде, из бумажной массы, бумаги, целлюлозной ваты или полотна из целлюлозных волокон
16.202.
4819
картонки, ящики, коробки, мешки, пакеты и другая упаковочная тара, из бумаги, картона, целлюлозной ваты или полотна из целлюлозных волокон; коробки для картотек, лотки для писем и аналогичные изделия, из бумаги или картона, используемые в учреждениях, магазинах или в аналогичных целях
16.203.
4820
журналы регистрационные, бухгалтерские книги, записные книжки, книги заказов, квитанционные книжки, блокноты для писем, памятных записок, дневники и аналогичные изделия, тетради, блокноты с промокательной бумагой, съемные переплеты (для отрывных листов или другие), папки, скоросшиватели, самокопировальные деловые бланки, полистно проложенные копировальные наборы и прочие канцелярские товары, из бумаги или картона; альбомы для образцов или для коллекций и обложки для книг, из бумаги или картона
16.204.
4821
ярлыки и этикетки всех видов, из бумаги или картона, напечатанные или ненапечатанные
16.205.
4822
бобины, катушки, шпули и аналогичные держатели, из бумажной массы, бумаги или картона (перфорированные или неперфорированные, армированные или неармированные)
16.206.
4823
бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, прочие, нарезанные по размеру или форме; изделия из бумажной массы, бумаги, картона, целлюлозной ваты или полотна из целлюлозных волокон, прочие
16.207.
4901
печатные книги, брошюры, листовки и аналогичные печатные материалы, сброшюрованные или в виде отдельных листов
16.208.
4902
газеты, журналы и прочие периодические издания, иллюстрированные или неиллюстрированные, содержащие или не содержащие рекламный материал
16.209.
4903 00 000 0
книги-картинки, книги для рисования или для раскрашивания, детские
16.210.
4904 00 000 0
ноты, печатные или рукописные, в переплете или непереплетенные, иллюстрированные или неиллюстрированные

16.201.
4818
әжетхана қағазы және ұқсас қағаз, целлюлоза мақтасы немесе целлюлоза талшықтарынан шаруашылық-тұрмыстық немесе санитарлық-гигиеналық мақсаттағы кенеп мата, ені 36 см-ден аспайтын рулонмен немесе мөлшер немесе нысан бойынша кесілген; қол орамалдар, косметикалық салфеткалар, сүлгілер, дастарқандар, салфеткалар, жаймалар мен шаруашылық-тұрмыстық, санитарлық-гигиеналық немесе медициналық мақсаттағы ұқсас бұйымдар, киім заттары мен киімге керек-жарақтар, қағаз массасынан, қағаздан, целлюлоза мақтасынан немесе целлюлоза талшықтарынан кенеп матадан
16.202.
4819
картондар, жәшіктер, қораптар, қаптар, пакеттер және қағаздан, картоннан, целлюлоза мақтасынан немесе целлюлоза талшықтарынан жасалған кенептен жасалған басқа орау ыдысы; картотекаға арналған қораптар, хаттарға арналған лотоктар және мекемелерде, дүкендерде немесе осыған ұқсас мақсаттарда пайдаланылатын қағаздан немесе картоннан жасалған осыған ұқсас бұйымдар
16.203.
4820
қағаздан немесе картоннан тіркеу журналдары, бухгалтерлік кітаптар, жазба кітаптар, тапсырыс беру кітаптары, түбіртектер кітаптары, хаттарға, жаднама жазбаларға арналған блокноттар, күнделіктер мен ұқсас бұйымдар, дәптерлер, қағазы суланатын блокноттар, шешілетін мұқабалар(жыртылатын парақтарға арналған немесе басқалары), папкалар, тезтікпелер, өздігінен көшіргіш іскерлік бланкілер, парақтап салынған көшіргіш жинақтар мен басқа да кеңсе тауарлары; үлгілерге және жинақтамаларға арналған альбомдар және кітаптарға арналған тыстар, қағаздан немесе картоннан
16.204.
4821
барлық түрдегі таңбашалар мен затбелгілер, қағаздан немесе картоннан, басылған немесе басылмаған
16.205.
4822
белдектер, катушкалар, шарықтар мен ұқсас ұстағыштар, қағаз массасынан, қағаздан немесе картоннан (перфорацияланған немесе перфорацияланбаған, армирленген немесе армирленбеген)
16.206.
4823
қағаз, картон, целлюлоза мақтасы және целлюлоза талшықтарынан кенеп мата, басқалары, мөлшер немесе нысан бойынша кесілген; қағаз массасынан қағаздан, картоннан, целлюлоза мақтасынан немесе целлюлоза талшықтарынан кенеп матадан бұйымдар, басқалары
16.207.
4901
баспа кітаптар, брошюры, листовкалар мен ұқсас баспа материалдары, брошюраланған немесе жекелеген парақтар түрінде
16.208.
4902
газеттер, журналдар мен басқа да мерзімді басылымдар, иллюстрацияланған немесе иллюстрацияланбаған, жарнамалық материалы бар немесе жоқ
16.209.
4903 00 000 0
сурет-кітаптар, сурет салуға немесе бояуға арналған кітаптар, балаларға арналған
16.210.
4904 00 000 0
ноталар, баспа немесе қолмен жазылған, мұқабада немесе мұқабасыз, иллюстрацияланған немесе иллюстрацияланбаған

16.211.
4905
карты географические и гидрографические или аналогичные карты всех видов, включая атласы, настенные карты, топографические планы и глобусы, отпечатанные
16.212.
4906 00 000 0
планы и чертежи для архитектурных, инженерных, промышленных, коммерческих, топографических или аналогичных целей, представляющие собой оригиналы, выполненные от руки; тексты рукописные; фоторепродукции на сенсибилизированной бумаге и подкопирочные экземпляры вышепоименованных товаров
16.213.
4907 00
почтовые марки, марки госпошлин или аналогичные марки, негашеные, текущего или нового выпуска в стране, в которой они имеют или будут иметь признанную номинальную стоимость; гербовая бумага; банкноты; чековые книжки; акции, облигации или боны и аналогичные виды ценных бумаг
16.214.
4908
картинки переводные (декалькомания)
16.215.
4909 00 000 0
открытки почтовые печатные или иллюстрированные; карточки с напечатанными поздравлениями, посланиями или сообщениями, иллюстрированные или неиллюстрированные, с конвертами или без конвертов, с украшениями или без украшений
16.216.
4910 00 000 0
печатные календари всех видов, включая отрывные
16.217.
4911
прочая печатная продукция, включая печатные репродукции и фотографии
16.218.
5006 00
нить шелковая и пряжа из шелковых отходов, расфасованные для розничной продажи; волокно из шелкоотделительных желез шелкопряда
16.219.
5109
пряжа из шерсти или тонкого волоса животных, расфасованная для розничной продажи
16.220.
5207
пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), расфасованная для розничной продажи
16.221.
5406 00 000 0
нити комплексные химические (кроме швейных ниток), расфасованные для розничной продажи
16.222.
5511
пряжа из химических волокон (кроме швейных ниток), расфасованная для розничной продажи
16.223.
5601 21
вата из хлопковых волокон
16.224.
5601 22
вата из химических волокон
16.225.
5601 29 000 0
прочие вата из текстильных материалов и изделия из нее; текстильные волокна, не превышающие по длине 5 миллиграмма (пух), текстильная пыль и узелки
16.226.
5701
узелковые ковры и прочие текстильные напольные покрытия, готовые или неготовые
16.227.
5702
тканые ковры и прочие текстильные напольные покрытия, нетафтинговые или нефлокированные, готовые или неготовые, включая "килим", "сумах", "кермани" и аналогичные ковры ручной работы
16.228.
5703
ковры и прочие текстильные напольные покрытия тафтинговые, готовые или неготовые
16.229.

16.211.
4905
географиялық және гидрогеографиялық карталар немесе барлық түрдегі ұқсас карталар, атластарды, қабырға карталарын, топографиялық жоспарлар мен глобустарды қоса алғанда, басылған
16.212.
4906 00 000 0
сәулет, инженерлік, өнеркәсіптік, коммерциялық, топографиялық немесе ұқсас мақсаттарға арналған жоспарлар мен сызбалар, түпнұсқаларды білдіреді, қолмен жасалған; қолмен жазылған мәтіндер; жоғарыда аталған тауарлардың сенсибилизделген қағаздағы фоторепродукциясы және көшірмелі даналары
16.213.
4907 00
пошта маркалары, мемлекеттік баж маркалары немесе ұқсас маркалар, пайдаланылмаған, танылған номиналдық құны бар немесе болатын елде ағымдағы немесе жаңа шығарылымдағы; елтаңбалы қағаз; банкноттар; чек кітапшалары; акциялар, облигациялар немесе бондар және бағалы қағаздардың ұқсас түрлері
16.214.
4908
аударым суреттер (декалькомания)
16.215.
4909 00 000 0
пошталық баспа немесе иллюстрацияланған ашық хаттар, басылған құттықтаулары, жолдаулары немесе хабарламалары бар карточкалар, иллюстрацияланған немесе иллюстрацияланбаған, конверттерімен немесе конверттерсіз, әшекейлері бар немесе әшекейсіз
16.216.
4910 00 000 0
барлық түрдегі баспа күнтізбелері, жыртылмалыны қоса алғанда
16.217.
4911
басқа да баспа өнімі, баспа репродукциясы мен фотографияны қоса алғанда
16.218.
5006 00
бөлшек сауда үшiн өлшеп салынған, жiбек қалдықтарынан жасалған жiбек жiбi және иiрiмжiп; жiбек жiбек құртының жібек бөлуші темірлерінен жасалған талшық
16.219.
5109
бөлшек сауда үшiн өлшенiп салынған жануарлардың жүнiнен немесе биязы қылынан жасалған иiрiмжiп
16.220.
5207
бөлшек сауда үшiн өлшенiп салынған мақта иiрiмжiбi (тiгiн жiптерiнен басқа)
16.221.
5406 00 000 0
бөлшек сауда үшiн салынған кешендi химиялық жiптер (тiгiн жiптерiнен басқа)
16.222.
5511
химиялық талшықтардан жасалған иiрiмжiп (тiгiн жiбiнен басқа), бөлшек саудада сату үшiн өлшеп оралмаған
16.223.
5601 21
мақта талшықтарынан жасалғандар
16.224.
5601 22
химиялық талшықтардан жасалғандар
16.225.
5601 29 000 0
басқа да тоқыма материалдарынан мақта және одан жасалатын бұйымдар; ұзындығы 5 миллиметрден аспайтын тоқыма талшықтары (мамық), тоқыма шаңы мен мен түйіндер
16.226.
5701
түйінді кілемдер мен басқа да тоқыма еден үстілік жабындар, дайын немесе дайын емес
16.227.
5702
тоқылған кілемдер мен басқа да тоқыма еден үстілік жабындар, тафтингтік емес немесе флокирленбеген, дайын немесе дайын емес, "килим", "сумах", "кермани" және қолмен жасалған ұқсас кілемдер қоса алғанда
16.228.
5703
кілемдер және басқа да тоқыма еден үстілік жабындар тафтингтік дайын немесе дайын емес
16.229.

5704
ковры и прочие текстильные напольные покрытия из войлока или фетра, нетафтинговые или нефлокированные, готовые или неготовые
16.230.
5705 00
ковры и текстильные напольные покрытия прочие, готовые или неготовые
16.231.
6101
пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или для мальчиков, кроме изделий товарной позиции 6103
16.232.
6102
пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек, кроме изделий товарной позиции 6104
16.233.
6103
костюмы, комплекты, пиджаки, блайзеры, брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты (кроме купальных) трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или для мальчиков
16.234.
6104
костюмы, комплекты, жакеты, блайзеры, платья, юбки, юбки-брюки, брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты (кроме купальных) трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек
16.235.
6105
рубашки трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или для мальчиков
16.236.
6106
блузки, блузы и блузоны трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек
16.237.
6107
кальсоны, трусы, ночные сорочки, пижамы, купальные халаты, домашние халаты и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или для мальчиков
16.238.
6108
комбинации, нижние юбки, трусы, панталоны, ночные сорочки, пижамы, пеньюары, купальные халаты, домашние халаты и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек
16.239.
6109
майки, фуфайки с рукавами и прочие нательные фуфайки трикотажные машинного или ручного вязания
16.240.
6110
свитеры, пуловеры, кардиганы, жилеты и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания
16.241.
6111
детская одежда и принадлежности к детской одежде трикотажные машинного или ручного вязания
16.242.
6112
костюмы спортивные, лыжные и купальные трикотажные машинного или ручного вязания
16.243.
6113 00
предметы одежды из трикотажного полотна машинного или ручного вязания товарной позиции 5903, 5906 или 5907
16.244.
6114
предметы одежды прочие трикотажные машинного или ручного вязания
16.245.
6115
колготы, чулки, гольфы, носки и подследники и прочие чулочно-носочные изделия, включая компрессионные чулочно-носочные изделия с распределенным давлением (например, чулки для страдающих варикозным расширением вен) и обувь без подошв, трикотажные машинного или ручного вязания

5704
кигізден немесе фетрден жасалған басқа да тоқыма еден үстілік жабындар, тафтингтік емес немесе флокирленбеген, дайын немесе дайын емес
16.230.
5705 00
кілемдер және басқа да тоқыма еден үстілік жабындар, дайын немесе дайын емес
16.231.
6101
машинамен немесе қолмен тоқылған пальто, жартылай пальто, жамылғылар, плащтар, күртешелер (шаңғыларын қоса алғанда), кәжектер, штормовкалар және ұқсас тоқыма бұйымдар, ерлерге немесе ұл балаларға арналған, 6103 тауар позициясындағы бұйымдарды қоспағанда
16.232.
6102
машинамен немесе қолмен тоқылған пальто, жартылай пальто, жамылғылар, плащтар, күртешелер (шаңғыларын қоса алғанда), кәжектер, штормовкалар және ұқсас тоқыма бұйымдар, әйелдерге немесе қыз балаларға арналған, 6104 тауар позициясының бұйымдарын қоспағанда
16.233.
6103
машинамен немесе қолмен тоқылған костюмдер, жиынтықтар, пиджактар, блайзерлер, шалбарлар, кеудешесі және иықбауы бар комбинезондар, бриджилер мен қысқа шалбарлар (шомылатындардан басқа), ерлерге немесе ұл балаларға арналған
16.234.
6104
машинамен немесе қолмен тоқылған костюмдер, жиынтықтар, пиджактар, блайзерлер, шалбарлар, кеудешесі және иықбауы бар комбинезондар, бриджилер мен қысқа шалбарлар (шомылатындардан басқа), әйелдерге немесе қыз балаларға арналған
16.235.
6105
машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма жейделер, ерлерге немесе ұл балаларға арналған
16.236.
6106
машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма блузкалар, блузалар мен блузондар, әйелдерге немесе қыз балаларға арналған
16.237.
6107
машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма кальсондар, трусылар, іш көйлектер, пижамалар, шомылу халаттары, үй халаттары және ұқсас бұйымдар, ерлерге немесе ұл балаларға арналған
16.238.
6108
машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма комбинациялар, ішкі юбкалар, трусылар, дамбалдар, іш көйлектер, пижамалар, пеньюарлар, шомылу халаттары, үй халаттары және ұқсас бұйымдар, әйелдерге немесе қыз балаларға арналған
16.239.
6109
машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма майкалар, жеңі бар күпәйкелер және басқа да дене күпәйкелері
16.240.
6110
машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма свитерлер, пуловерлер, кардигандар, желеткелер және ұқсас бұйымдар
16.241.
6111
машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма бала киімі және бала киіміне керек-жарақтар
16.242.
6112
машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма спорт, шаңғы және шомылу костюмдері
16.243.
6113 00
5903, 5906 немесе 5907 тауар позициясындағы машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма кенептен жасалған киім заттары
16.244.
6114
машинамен немесе қолмен тоқылған басқа да тоқыма киім заттары
16.245.
6115
машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма колготкалар, ұзын шұлықтар, гольфтар, шұлықтар және подследниктер мен басқа да шұлық бұйымдары, қысымды бөліп тарататын компрессиондық шұлық бұйымдары (мысалы, тамырлардың түйнеліп кеңеюімен ауыратын адамдарға арналған шұлықтар) және табаны жоқ аяқкиім

16.246.
6116
перчатки, рукавицы и митенки трикотажные машинного или ручного вязания
16.247.
6117
принадлежности к одежде трикотажные машинного или ручного вязания готовые прочие; части одежды или принадлежностей к одежде трикотажные машинного или ручного вязания
16.248.
6201
пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия мужские или для мальчиков, кроме изделий товарной позиции 6203
16.249.
6202
пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия женские или для девочек, кроме изделий товарной позиции 6204
16.250.
6203
костюмы, комплекты, пиджаки, блайзеры, брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты (кроме купальных) мужские или для мальчиков
16.251.
6204
костюмы, комплекты, жакеты, блайзеры, платья, юбки, юбки-брюки, брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты (кроме купальных) женские или для девочек
16.252.
6205
рубашки мужские или для мальчиков
16.253.
6206
блузки, блузы и блузоны женские или для девочек
16.254.
6207
майки и нательные фуфайки прочие, кальсоны, трусы, ночные сорочки, пижамы, купальные халаты, домашние халаты и аналогичные изделия мужские или для мальчиков
16.255.
6208
майки и нательные фуфайки прочие, комбинации, нижние юбки, трусы, панталоны, ночные сорочки, пижамы, пеньюары, купальные халаты, домашние халаты и аналогичные изделия женские или для девочек
16.256.
6209
детская одежда и принадлежности к детской одежде
16.257.
6210
предметы одежды, изготовленные из материалов товарной позиции 5602, 5603, 5903, 5906 или 5907
16.258.
6211
костюмы спортивные, лыжные и купальные; предметы одежды прочие
16.259.
6212
бюстгальтеры, пояса, корсеты, подтяжки, подвязки и аналогичные изделия и их части трикотажные машинного или ручного вязания или нетрикотажные
16.260.
6213
платки
16.261.
6214
шали, шарфы, кашне, мантильи, вуали и аналогичные изделия
16.262.
6215
галстуки, галстуки-бабочки и шейные платки
16.263.
6216 00 000 0
перчатки, рукавицы и митенки
16.264.
6217
принадлежности к одежде готовые прочие; части одежды или принадлежностей к одежде, кроме включенных в товарную позицию 6212
16.265.
6301
одеяла и пледы дорожные

16.246.
6116
машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма қолғаптар, биялайлар және митенкилер
16.247.
6117
машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма басқа да дайын киімдерге керек-жарақтар; машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма киімнің немесе киімге керек-жарақтардың бөліктері
16.248.
6201
пальто, жартылай пальто, жамылғылар, плащтар, күртешелер (шаңғыларын қоса алғанда), кәжектер, штормовкалар және ұқсас бұйымдар, ерлерге немесе ұл балаларға арналған, 6203 тауар позициясындағы бұйымдарды қоспағанда
16.249.
6202
пальто, жартылай пальто, жамылғылар, плащтар, күртешелер (шаңғыларын қоса алғанда), кәжектер, штормовкалар және ұқсас бұйымдар, қыздарға немесе қыз балаларға арналған, 6204 тауар позициясындағы бұйымдарды қоспағанда
16.250.
6203
костюмдер, жиынтықтар, пиджактар, блайзерлер, шалбарлар, кеудешесі және иықбауы бар комбинезондар, бриджилер мен қысқа шалбарлар (шомылатындардан басқа), ерлерге немесе ұл балаларға арналған
16.251.
6204
костюмдер, жиынтықтар, жакеттер, блайзерлер, көйлектер, юбкалар, шалбар-юбкалар, шалбарлар, кеудешесі және иықбауы бар комбинезондар, бриджилер мен қысқа шалбарлар (шомылатындардан басқа), әйелдерге немесе қыз балаларға арналған
16.252.
6205
ерлерге немесе ұл балаларға арналған жейделер
16.253.
6206
әйелдерге немесе қыз балаларға арналған блузкалар, блузалар және блузондар
16.254.
6207
майкалар және басқа да дене күпәйкелер, кальсондар, трусылар, іш көйлектер, пижамамалар, шомылу халаттары, үй халаттары және ұқсас бұйымдар ерлерге немесе ұл балаларға арналған
16.255.
6208
майкалар және басқа да дене күпәйкелер, комбинациялар, ішкі юбкалар, трусылар, дамбалдар, іш көйлектер, пижамалар, пеньюарлар, шомылу халаттары, үй халаттары және ұқсас бұйымдар, әйелдерге немесе қыз балаларға арналған
16.256.
6209
бала киімі мен бала киіміне керек-жарақтары
16.257.
6210
5602, 5603, 5903, 5906 немесе 5907 тауар позициясындағы материалдан жасалған киім заттары
16.258.
6211
спорт, шаңғы және шомылу костюмдері; басқа да киім заттары
16.259.
6212
машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма немесе тоқыма емес бюстгальтерлер, белбеулер, корсеттер, иық баулар, байлам жіптер және ұқсас бұйымдар мен олардың бөліктері
16.260.
6213
Орамалдар
16.261.
6214
шәлілер, шарфтар, кашне, мантилья, вуальдар және ұқсас заттар
16.262.
6215
галстуктар, көбелек-галстуктар мен мойын орамалдары
16.263.
6216 00 000 0
қолғаптар, биялайлар және митенки
16.264.
6217
басқа да дайын киімге керек-жарақтар; киімнің немесе киімге керек-жарақтардың бөліктері, 6212 тауар позициясындағы енгізілгендерден басқа
16.265.
6301
көрпелер мен жол пледтері

16.266.
6302
белье постельное, столовое, туалетное и кухонное
16.267.
6303
занавеси (включая портьеры) и внутренние шторы; ламбрекены или подзоры для кроватей
16.268.
6304
изделия декоративные прочие, кроме изделий товарной позиции 9404
16.269.
6305
мешки и пакеты упаковочные
16.270.
6306
брезенты, навесы, тенты; палатки; паруса для лодок, досок для виндсерфинга или сухопутных транспортных средств; снаряжение для кемпинга
16.271.
6307
готовые изделия прочие, включая выкройки одежды
16.272.
6401
водонепроницаемая обувь с подошвой и с верхом из резины или пластмассы, верх которой не крепится к подошве и не соединяется с ней ни ниточным, ни шпилечным, ни гвоздевым, ни винтовым, ни заклепочным, ни каким-либо другим аналогичным способом
16.273.
6402
прочая обувь с подошвой и с верхом из резины или пластмассы
16.274.
6403
обувь с подошвой из резины, пластмассы, натуральной или композиционной кожи и с верхом из натуральной кожи
16.275.
6404
обувь с подошвой из резины, пластмассы, натуральной или композиционной кожи и с верхом из текстильных материалов
16.276.
6405
обувь прочая
16.277.
6501 00 000 0
шляпные формы, шляпные заготовки и колпаки из фетра, неформованные, без полей; плоские и цилиндрические заготовки (включая с продольным разрезом) из фетра
16.278.
6502 00 000 0
шляпные полуфабрикаты, плетеные или изготовленные путем соединения полос из любого материала, неформованные, без полей, без подкладки и без отделки
16.279.
6504 00 000 0
шляпы и прочие головные уборы, плетеные или изготовленные путем соединения полос из любого материала, с подкладкой или без подкладки, с отделкой или без отделки
16.280.
6505 00
шляпы и прочие головные уборы трикотажные машинного или ручного вязания, или изготовленные из цельного куска (но не из полос) кружева, фетра или прочего текстильного материала, с подкладкой или без подкладки или с отделкой или без отделки; сетки для волос из любого материала, с подкладкой или без подкладки или с отделкой или без отделки
16.281.
6506
головные уборы прочие, с подкладкой или без подкладки или с отделкой или без отделки
16.282.
6507 00 000 0
ленты, подкладки, чехлы, основы, каркасы, козырьки и завязки для головных уборов
16.283.
6601
зонты и солнцезащитные зонты (включая зонты-трости, садовые зонты и аналогичные зонты)
16.284.
6602 00 000 0
трости, трости-сиденья, хлысты, кнуты для верховой езды и аналогичные изделия

16.266.
6302
төсек-орын, асхана, әжетхана және асүй киім-кешек жабдығы
16.267.
6303
перделер (портьерлерді қоса алғанда) және ішкі перделер; ламбрекендер немесе кереуетке арналған шілтер жиектер
16.268.
6304
өзге де безендіру бұйымдары, 9404 тауар позициясындағы бұйымдардан басқа
16.269.
6305
орама қаптар мен пакеттер
16.270.
6306
брезенттер, бастырмалар, тенттер палаткалар; қайыққа, виндсерфинг тақтайларына немесе құрлықтағы көлік құралдарына арналған желкендер; кемпингке арналған жарақтар
16.271.
6307
басқа да дайын бұйымдар, киім пішу үлгісін қоса алғанда
16.272.
6401
ұлтанды және жiппен де, түйреуiшпен де, шегемен де, бұрандамен де, бекiткiшпен де, қандай да болмасын басқа да ұқсас тәсiлдермен ұлтанға бекiтiлмейтiн және онымен бiрiкпейтiн резеңке немесе пластмассадан жасалған үстi бар су өткiзбейтiн аяқ киiм
16.273.
6402
резеңкеден немесе пластмассадан қонышы бар ұлтанды өзге де аяқ киiм
16.274.
6403
резеңкеден, пластмассадан, табиғи немесе құрақ терiден жасалған ұлтанды және қонышы табиғи былғарыдан жасалған аяқ киiм
16.275.
6404
резеңкеден, пластмассадан, табиғи немесе құрақ былғарыдан жасалған ұлтанды және қонышы тоқыма материалдардан жасалған аяқ киiм
16.276.
6405
басқа да аяқ киiм
16.277.
6501 00 000 0
шляпа пішіні, шляпа дайындамалары және фетр қалпақтар, қалыпталмаған, жиектерсіз; жазық және цилиндрлік фетр дайындамалар (бойлық кесікті қоса алғанда)
16.278.
6502 00 000 0
шляпалық жартылай фабрикаттар, тоқылған немесе кез келген материалдың жолақтарын қосу арқылы дайындалған, қалыпталмаған, жиектерсіз, астарсыз және өңдеусіз
16.279.
6504 00 000 0
шляпалар мен басқа да бас киімдер, тоқылған немесе кез келген материалдың жолақтарын қосу арқылы дайындалған, астары бар немесе астарсыз, өңделген немесе өңдеусіз
16.280.
6505 00
трикотаждық машинамен немесе қолмен тоқылған немесе шілтердің тұтас кесілген (бірақ жолақтарынан емес), фетрден немесе басқа да тоқыма материалдан жасалған шляпалар мен басқа да бас киімдер, астары бар немесе астарсыз немесе өңделген немесе өңдеусіз; кез келген материалдан жасалған шашқа арналған тор, астары бар немесе астарсыз немесе өңделген немесе өңдеусіз
16.281.
6506
басқа да бас киімдер, астары бар немесе астарсыз немесе өңделген немесе өңдеусіз
16.282.
6507 00 000 0
бас киімдерге арналған ленталар, астарлар, тысқаптар, негіздер, қаңқалар, күнқағарлар және баулар
16.283.
6601
қолшатырлар мен күннен қорғайтын қолшатырлар (таяқ-қолшатырларды, бақша қолшатырларын және ұқсас қолшатырларды қоса алғанда)
16.284.
6602 00 000 0
атпен жүруге арналған таяқтар, отырғыш-таяқтар, шыбықтар, қамшылар және ұқсас бұйымдар

16.285.
6603
части, отделочные детали и принадлежности для изделий товарной позиции 6601 или 6602
16.286.
6702
цветы, листья и плоды искусственные и их части; изделия из искусственных цветов, листьев или плодов
16.287.
6704
парики, бороды накладные, брови и ресницы, накладки и аналогичные изделия из человеческого волоса или волоса животных или из текстильных материалов; изделия из человеческого волоса, в другом месте не поименованные или не включенные
16.288.
6804
жернова, камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия без опорных конструкций, предназначенные для шлифовки, заточки, полировки, подгонки или резания, камни для ручной заточки или полировки и их части из природного камня, из агломерированных природных или искусственных абразивов или из керамики, в сборе с деталями из других материалов или без этих деталей
16.289.
6905
черепица, дефлекторы, зонты над дымовыми трубами, части дымоходов, архитектурные украшения и прочие строительные детали из керамики
16.290.
6907
плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен керамические; кубики керамические для мозаичных работ и аналогичные изделия, на основе или без нее; керамические изделия отделочные
16.291.
6910
раковины, умывальники, консоли раковин, ванны, биде, унитазы, сливные бачки, писсуары и аналогичные санитарно-технические изделия из керамики
16.292.
6911
посуда столовая, кухонная и прочие хозяйственные и туалетные изделия из фарфора
16.293.
6912 00
посуда столовая, кухонная и прочие хозяйственные и туалетные изделия из керамики, кроме фарфора
16.294.
6913
статуэтки и прочие декоративные изделия из керамики
16.295.
6914
прочие керамические изделия
16.296.
7009
зеркала стеклянные, в рамах или без рам, включая зеркала заднего обзора
16.297.
7013
посуда столовая и кухонная, принадлежности туалетные и канцелярские, изделия для домашнего убранства или аналогичных целей, стеклянные (кроме изделий товарной позиции 7010 или 7018)
16.300.
7113
ювелирные изделия и их части из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами
16.301.
7114
изделия золотых или серебряных дел мастеров и их части из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами
16.302.
7115
прочие изделия из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами

16.285.
6603
бөліктер, өңдеу керек-жарақтары мен 6601 немесе 6602 тауар позициясының бұйымдарына арналған керек-жарақтар
16.286.
6702
гүлдер, жапырақтар және жасанды жемістер және олардың бөліктері; жасанды гүлдерден, жапырақтардан немесе жемістерден жасалған бұйымдар
16.287.
6704
адам шаштарынан немесе жануарлар шаштарынан немесе тоқыма материалдарынан жасалған париктер, жапсырмалы сақалдар, қастар және кiрпiктер, жапсырмалар және ұқсас бұйымдар; басқа жерлерде аталмаған немесе енгiзiлмеген адам шаштарынан жасалған бұйымдар;
16.288.
6804
тегiстеуге, қайрауға, жалтыратуға, икемдеуге немесе кесуге арналған диiрмен тас, қайрақ тастар, тегiстеу шеңберлерi мен ұқсас қаңқасыз бұйымдар, басқа материалдардан жасалған бөлшектермен жиынтықтағы немесе бұл бөлшектерсiз қолдан қайрауға немесе жалтыратуға арналған тастар және олардың табиғи тастан, агломериялацияланған табиғи немесе абразивтерден немесе қыштан жасалған бөлiктерi
16.289.
6905
жабынқыш, дефлекторлар, түтін шығу тұрбаларының үстiндегi зонттар, түтiнжүргiштердiң бөлiктерi, архитектуралық әшекейлер және қыштан жасалатын өзге де құрылыс бөлшектерi
16.290.
6907
өруге арналған тақталар, еденге, пештерге, каминдерге немесе зертасталған қыш қабырғаларға арналған қаптама тақташалар; таскестелiк жұмыстарға арналған зертасталған қыш кубиктер және негiздегi немесе онысыз ұқсас бұйымдар
16.291.
6910
раковиналар, қолжуғыштар, раковиналардың аспалары, ванналар, биде, унитаздар, ағызу бәктерi, писсуарлар және қыштан жасалған ұқсас санитарлық-техникалық бұйымдар
16.292.
6911
асхана, асүй ыдыстары және фарфордан жасалған өзге де шаруашылық және туалет бұйымдары
16.293.
6912 00
асхана, асүй ыдыстары және фарфордан басқа, қыштан жасалған өзге де шаруашылық және туалет бұйымдары
16.294.
6913
статуэткалар және қыштан жасалған өзге де әсемдiк бұйымдар
16.295.
6914
өзге де қыш бұйымдар
16.296.
7009
артқы жақты шолу айналарын қоса алғанда, рамаларға салынған немесе рамасыз шыны айналар
16.297.
7013
асханалық және ас үйлiк шыны ыдыстар, дәретхана және кеңсе керек-жарақтары, үй жасауларына немесе ұқсас мақсаттарға арналған шыны бұйымдар (7010 немесе 7018 тауар позицияларының бұйымдарынан басқа)
16.300.
7113
зергерлiк бұйымдар және қымбат бағалы металдардан немесе қымбат бағалы металдар жалатылған металдардан жасалған олардың бөліктелерi
16.301.
7114
шеберлердiң алтын немесе күмiс iскерлiк бұйымдары және қымбат бағалы металдардан немесе қымбат бағалы металдар жалатылған металдардан жасалған олардың бөлiктерi
16.302.
7115
қымбат бағалы металдардан немесе қымбат бағалы металдар жалатылған металдардан жасалған өзге де бұйымдар

16.303.
7116
изделия из природного или культивированного жемчуга, драгоценных или полудрагоценных камней (природных, искусственных или реконструированных)
16.304.
7117
бижутерия
16.305.
7318
винты, болты, гайки, глухари, ввертные крюки, заклепки, шпонки, шплинты, шайбы (включая пружинные) и аналогичные изделия, из черных металлов
16.306.
7319
иглы швейные, спицы вязальные, шила, крючки вязальные, иглы деккерные и аналогичные изделия, для ручной работы, из черных металлов; английские и прочие булавки, из черных металлов, в других товарных позициях не поименованные или не включенные
16.307.
7323
изделия столовые, кухонные или прочие изделия для бытовых нужд и их части, из черных металлов; "шерсть" из черных металлов; мочалки для чистки кухонной посуды, подушечки для чистки или полировки, перчатки и аналогичные изделия, из черных металлов
16.308.
7324
оборудование санитарно-техническое и его части, из черных металлов
16.309.
7325
изделия литые прочие из черных металлов
16.310.
7415
гвозди, кнопки, кнопки чертежные, скобы (кроме относящихся к товарной позиции 8305) и аналогичные изделия из меди или из черных металлов с медными головками; винты, болты, гайки, глухари, ввертные крюки, заклепки, шпонки, шплинты, шайбы (включая пружинные) и аналогичные изделия из меди
16.311.
7418
изделия столовые, кухонные или прочие изделия для бытовых нужд и их части, из меди; мочалки для чистки кухонной посуды, подушечки для чистки или полировки, перчатки и аналогичные изделия из меди; оборудование санитарно-техническое и его части, из меди
16.312.
7419
прочие изделия из меди
16.313.
7615
изделия столовые, кухонные или прочие изделия для бытовых нужд и их части из алюминия; мочалки для чистки кухонной посуды, подушечки для чистки или полировки, перчатки и аналогичные изделия из алюминия; оборудование санитарно-техническое и его части из алюминия
16.314.
8201
инструменты ручные: лопаты штыковые и совковые, мотыги, кирки, тяпки, вилы и грабли; топоры, секачи и аналогичные рубящие инструменты; секаторы всех видов; косы, серпы, ножи для измельчения сена, ножницы садовые, клинья для раскалывания древесины и прочие инструменты, используемые в сельском хозяйстве, садоводстве или лесном хозяйстве

16.303.
7116
тaбиғи немесе қопсытылған iнжуден, қымбат бағалы немесе, жартылай қымбат бағалы тастардан жасалған бұйымдар (табиғи, жасанды немесе өзгертілген)
16.304.
7117
Бижутерия
16.305.
7318
қара металдардан жасалған бұрамалар, бұрандамалар, сомындар, глухарлар, бұрама iлмектер, тойтарма шегелер, сыналар, шплинттер, шайбалар (серiппелiлердi қоса алғанда) және ұқсас бұйымдар
16.306.
7319
қара металдардан жасалған, қолөнерiне арналған тiгiн инелер, тоқу сымдар, бiздер, тоқу iлгектері, деккер инелерi және ұқсас бұйымдар; қара металдардан жасалған, басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген ағылшын және өзге де түйрегiштер
16.307.
7323
қара металдардан жасалған, тұрмыстық қажеттiлiкке арналған асхана бұйымдары, ас үй немесе өзге де бұйымдар және олардың бөлiктерi; қара металдардан жасалған "жүн"; қара металдардан жасалған, ас үй ыдыстарын жууға арналған жөке, тазалауға немесе жалтыратуға арналған жәкешiктер, қолғаптар және ұқсас бұйымдар
16.308.
7324
қара металдардан жасалған санитарлық-техникалық жабдық және оның бөлiктерi
16.309.
7325
қара металдардан жасалған өзге де құйма бұйымдар
16.310.
7415
мыстан жасалған, шегелер, түймешегелер, сызба түймешегелерi, қапсырмалар (8305 тауар позициясына жататындардан басқа) және мыстан жасалған немесе мыс бастиектермен қара металдардан жасалған ұқсас бұйымдар; мыстан жасалған бұрамалар, бұрандамалар, сомындар, глухарлар, бұрама iлмектер, тойтармалар, сыналар, шплинттер, шайбалар (серiппелердi қоса алғанда) және мыстан жасалған ұқсас бұйымдар
16.311.
7418
мыстан жасалған, тұрмыстық қажеттiлiкке арналған асхана бұйымдары, ас үй немесе өзге де бұйымдар; мыстан жасалған, ас үй ыдыстарын жууға арналған жөке, тазалауға немесе жалтыратуға арналған жөкешiктер, колғаптар және ұқсас бұйымдар; мыстан жасалған санитарлық-техникалық жабдық және оның бөлiктерi
16.312.
7419
өзге де мыстан жасалған бұйымдар
16.313.
7615
алюминийден жасалған асхана, ас үй бұйымдары немесе тұрмыстық қажеттiлiкке арналған өзге де бұйымдар және олардың бөлiктерi; алюминийден жасалған ac үй ыдыстарын жууға арналған жөке, тазалауға немесе жалтыратуға арналған жөкешiктер, қолғаптар және ұқсас бұйымдар; алюминийден жасалған санитарлық-техникалық жабдық және оның бөлiктерi
16.314.
8201
қол құралдары: сүймен және жалпақ күректер, кетпендер, балға шоттар, теселер, айырлар мен тырнауыштар; балталар, қиғыштар және ұқсас шапқыш құралдар; барлық түрлері үлкен қайшылар; шалғылар, орақтар, шөпті ұсақтауға арналған пышақтар, бақша қайшылары, ағашты жаруға сыналар және ауыл шаруашылығында, бақша шаруашылығында немесе орман шаруашылығында пайдаланылатын басқа да құралдар

16.315.
8202
пилы ручные; полотна для пил всех типов (включая полотна пил для продольной резки, для прорезывания пазов или беззубые)
16.316.
8203
напильники, надфили, рашпили, клещи (включая кусачки), плоскогубцы, пассатижи, пинцеты, щипчики, ножницы для резки металла, устройства трубоотрезные, ножницы болторезные, пробойники и аналогичные ручные инструменты
16.317.
8204
ключи гаечные ручные (включая гаечные ключи с торсиометрами, но исключая воротки); сменные головки для гаечных ключей, с ручками или без них
16.318.
8205
инструменты ручные (включая алмазные стеклорезы), в другом месте не поименованные или не включенные; лампы паяльные; тиски, зажимы и аналогичные изделия, кроме принадлежностей и частей станков или водоструйных резательных машин; наковальни; горны переносные; шлифовальные круги с опорными конструкциями, с ручным или ножным приводом
16.319.
8206
инструменты из двух или более товарных позиций 8202 - 8205, в наборах, предназначенных для розничной продажи
16.320.
8207
сменные рабочие инструменты для ручных инструментов, с механическим приводом или без него или для станков (например, для прессования, штамповки, вырубки, нарезания резьбы, сверления, растачивания, протягивания, фрезерования, токарной обработки или завинчивания), включая фильеры для волочения или экструдирования металла, инструменты для бурения скальных пород или грунтов
16.321.
8208
ножи и режущие лезвия для машин или механических приспособлений
16.322.
8209
пластины, бруски, наконечники и аналогичные изделия для инструментов, не установленные на них, из металлокерамики
16.323.
8210
устройства ручные механические массой 10 килограмм или менее для приготовления, обработки или подачи пищи или напитков
16.324.
8211
ножи с режущими лезвиями, пилообразными или нет (включая ножи для обрезки деревьев), кроме ножей товарной позиции 8208, и лезвия для них
16.325.
8212
бритвы и лезвия для них (включая полосовые заготовки для лезвий)
16.326.
8213
ножницы, портновские ножницы и аналогичные ножницы, и лезвия для них
16.327.
8214
изделия режущие прочие (например, машинки для стрижки волос, специальные ножи для мясников или специальные кухонные ножи и сечки, ножи для бумаги); маникюрные или педикюрные наборы и инструменты (включая пилки для ногтей)
16.328.
8215
ложки, вилки, половники, шумовки, лопаточки для тортов, ножи для рыбы, масла, щипцы для сахара и аналогичные кухонные или столовые приборы

16.315.
8202
қол аралар; барлық типтегі араларға арналған төсемдер (бойлық кесуге арналған, қималарды кесуге арналған аралардың төсемдерін немесе тіссіздерді қоса алғанда)
16.316.
8203
егеулер, қылауықтар, жонғыштар, қысқаштар (тістеуіктерді қоса алғанда), атауыздар, пассатижилер, пинцеттер, кішкентай қысқаштар, металды кесуге арналған қайшылар, құбыр кескіш құрылғылар, бұранкескіш қайшылар, ойғыштар мен ұқсас қол құралдары
16.317.
8204
сомын қол кілттер (торсиометрлері бар сомын кілттерді қоса алғанда, бірақ бұрауыштарды қоспағанда); сомын кілттерге арналған ауыспалы бастиектер, тұтқалары бар немесе тұтқалары жоқ
16.318.
8205
қол құралдары (алмас әйнеккескішті қоса алғанда), басқа жерде аты аталмаған немесе енгізілмеген; дәнекерлеу шамдары; қысқыштар, қыспақтар мен ұқсас бұйымдар, білдектердің немесе суағынды кескіш машиналардың керек-жарақтары мен бөліктерінен басқа; төстер; жылжымалы көріктер; тіреуіш конструкциялары , қол немесе пышақ жетегі бар ажарлауыш дөңгелектер
16.319.
8206
бөлшектеп сатуға арналған жиынтықтағы екі немесе одан артық 8202 – 8205 тауар позициясының құралдары
16.320.
8207
механикалық жетегі бар немесе жетексіз қол құралдарына немесе білдектерге арналған ауысымды қол құралдары (мысалы, тығыздауға, қалыптауға, шабуға, ойма тілуге, бұрғылауға, қашауға, жүргізуге, фрезерлеуге, токарлық өңдеуге немесе бұрандалауға), металды сүйреуге немесе экструдирлеуге арналған фильерлерді, тастақты жыныстар мен топырақты бұрғылауға арналған құралдарды қоса
16.321.
8208
машиналарға немесе механикалық тетіктерге арналған пышақтар мен кесетін жүздер
16.322.
8209
пластиналар, қайрақтар, ұштар мен оларға орнатылмаған құралдарға арналған ұқсас бұйымдар, металқыштан
16.323.
8210
массасы 10 килограмм немесе одан кем тамақты немесе сусындарды дайындауға, өңдеуге немесе беруге арналған механикалық қол құрылғылары
16.324.
8211
кесетін жүзі бар пышақтар, ара тәрізді немесе ондай емес (ағаштар кесуге арналған пышақты қоса алғанда), 8208 тауар позициясының пышақтарынан басқа, және оларға арналған жүздер
16.325.
8212
ұсталар мен олардың жүзі (жүздерге арналған жолақтық дайындамаларды қоса алғанда)
16.326.
8213
қайшылар, тігін қайшылары және ұқсас қайшылар, және олардың жүзі
16.327.
8214
өзге де кесетін бұйымдар (мысалы, шаш алуға арналған машинкалар, қасапшылардың арнайы пышақтары немесе арнайы ас пышақтары мен шапқы темірлер, қағазға арналған пышақтар); маникюр немесе педикюр жинақтары мен құралдары (тырнақ егеуіштерін қоса алғанда)
16.328.
8215
қасықтар, шанышқылар, шөміштер, кәкпірлер, торттарға арналған қалақшалар,
балыққа, етке арналған пышақтар, қантқа арналған қысқаштар мен осыларға ұқсас ас үй немесе асхана аспаптары

16.329.
8302
крепежная арматура, фурнитура и аналогичные изделия из недрагоценных металлов, используемые для мебели, дверей, лестниц, окон, штор, в салонах транспортных средств, шорных изделий, чемоданов, ящиков, шкатулок или аналогичных изделий; вешалки для шляп, крючки для шляп, кронштейны и аналогичные изделия из недрагоценных металлов; мебельные колеса с крепежными приспособлениями из недрагоценных металлов; автоматические устройства из недрагоценных металлов для закрывания дверей
16.330.
8308
застежки, рамы с застежками, пряжки, пряжки- застежки, крючки, колечки, блочки и аналогичные изделия, из недрагоценных металлов, используемые для одежды или принадлежностей одежды, обуви, ювелирных изделий, наручных часов, книг, тентов, изделий из кожи, дорожных принадлежностей или шорно-седельных изделий или других готовых изделий; заклепки трубчатые или раздвоенные, из недрагоценных металлов; бусины и блестки, из недрагоценных металлов
16.331.
9101
часы наручные, карманные и прочие, предназначенные для ношения на себе или с собой, включая секундомеры, с корпусом, изготовленным из драгоценного металла или металла, плакированного драгоценным металлом
16.332.
9102
часы наручные, карманные и прочие, предназначенные для ношения на себе или с собой, включая секундомеры, кроме часов и секундомеров товарной позиции 9101
16.333.
9103
часы, не предназначенные для ношения на себе или с собой, с часовыми механизмами для часов, предназначенных для ношения на себе или с собой, кроме часов товарной позиции 9104
16.334.
9105
часы, не предназначенные для ношения на себе или с собой, прочие
16.335.
9401
мебель для сидения (кроме указанной в товарной позиции 9402), трансформируемая или не трансформируемая в кровати, и ее части
16.336.
9402
мебель медицинская, хирургическая, стоматологическая или ветеринарная (например, операционные столы, столы для осмотра, больничные койки с механическими приспособлениями, стоматологические кресла); парикмахерские кресла и аналогичные кресла с приспособлениями для вращения и одновременно для наклона и подъема; части вышеупомянутых изделий
16.337.
9403
мебель прочая и ее части
16.338.
9404
основы матрацные; принадлежности постельные и аналогичные изделия меблировки (например, матрацы, стеганые одеяла, стеганые одеяла пуховые, диванные подушки, пуфы и подушки) с пружинами или набитые любыми материалами или состоящие из пористой резины или пластмассы, с покрытием или без покрытия
16.339.
9405
лампы и осветительное оборудование, включая прожекторы, лампы узконаправленного света, фары и их части, в другом месте не поименованные или не включенные; световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия, имеющие встроенный источник света, и их части, в другом месте не поименованные или не включенные

16.329.
8302
жиhазға, есiктерге, баспалдақтарға, терезелерге, перделерге, көлiк құралдарының салондарына, ер-тұрман бұйымдарына, шабадандарға, жәшiктерге, қобдишаларға немесе ұқсас бұйымдарға пайдаланылатын қымбат бағалы емес металдардан жасалған бекiту арматурасы, фурнитура және ұқсас бұйымдары; қымбат бағалы емес металдардан жасалған бекiту керек-жарақтарымен қоса жиhаз дөңгелектерi; қымбат бағалы емес металдардан жасалған есiктердi жабуға арналған автоматты қондырғылар
16.330.
8308
қымбат бағалы емес металдардан жасалған, киiм, аяқ киiм, тенттер, сөмкелер, жол керек-жарақтары немесе басқа да дайын бұйымдар үшiн пайдаланылатын iлгектер, iлгектi рамалар, айылбастар, айылбас-iлгектер, iлмешектер, сақиналар, блочкалар және ұқсас бұйымдар; қымбат бағалы емес металдардан жасалған түтiкшелi немесе қосарланған шегеншелер; қымбат бағалы емес металдардан жасалған моншақтар мен жылтырақтар:
16.331.
9101
қымбат бағалы металдардан немесе қымбат бағалы металл жалатылған металдардан дайындалған корпусы бар секундомерлердi қоса алғанда, тағуға немесе өзiмен бipгe алып жүруге арналған қол, қалта немесе өзге де сағаттар
16.332.
9102
9101 тауар позициясының сағаттар мен секундомерлерден басқа, секундомерлердi қоса алғанда, тағуға немесе өзiмен бiрге алып жүруге арналған қол, қалта немесе өзге де сағаттар
16.333.
9103
9104 тауар позициясының сағаттардан басқа, тағуға немесе өзiмен бiрге алып жүруге арналған, сағаттарға арналған сағат тетiктерiмен, тағуға немесе өзiмен бiрге алып жүруге арналмаған сағаттар
16.334.
9105
тағуға немесе өзiмен бiрге алып жүруге арналмаған сағаттар
16.335.
9401
отыруға арналған жиһаз (9402 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа), кереуетке өзгеретін немесе өзрмейтін, және оның бөліктері
16.336.
9402
медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринариялық жиһаз (мысалы, ота жасайтын үстел, қарап-тексеруге арналған үстел, механикалық тетігі бараурулар төсегі, стоматологиялық креслолар); шаштараз креслолары және айналу мен бір мезгілде еңкею мен көтеру үшін тетіктері бар осыларға ұқсас креслолар; жоғарыда аталған бұйымдардың бөліктері
16.337.
9403
өзге де жиһаз және оның бөліктері
16.338.
9404
матрас негіздері; төсек керек-жарағы және жиһаздаудың осыған ұқсас бұйымдары (мысалы, матрастар, сырмалы көрпелер, сырмалы мамық көрпелер, диван жастықтары, пуфтар мен жастықтар) кез келген материалдармен толтырылған немесе серіппесі бар немесе ұсақ тесікті резеңкеден немесе пластмассадан тұратын, жабыны бар немесе жоқ
16.339.
9405
шамдар мен жарықтандыру жабдығы, прожекторларды, тар бағыттағы жарық шамдарын, фаралар мен олардың бөліктерін қоса алғанда, басқа жерде аты аталмаған немесе енгізілмеген; жарық маңдайшалары, аты немесе атауы немесе мекенжай көрсетілген жарық тақтайшалары және кіріктірілген жарық көзі бар осыған ұқсас бұйымдар, және олардың бөліктері, басқа жерде аты аталмаған немесе енгізілмеген

16.340.
9406
сборные строительные конструкции
16.341.
9504
консоли и оборудование для видеоигр, товары для развлечений, настольные или комнатные игры, включая столы для игры в пинбол, бильярд, специальные столы для игр в казино и автоматическое оборудование для боулинга
16.342.
9505
изделия для праздников, карнавалов или прочие изделия для увеселения, включая предметы для показа фокусов и шуток
16.343.
9507
удочки рыболовные, крючки рыболовные и прочие снасти для рыбной ловли с использованием лесы; сачки для рыб, сачки для бабочек и аналогичные сачки; приманки в виде муляжей птиц (кроме указанных в товарной позиции 9208 или 9705) и аналогичные принадлежности для охоты или стрельбы
16.344.
9603
метлы, щетки (включая щетки, являющиеся частями механизмов, приборов или транспортных средств), щетки ручные механические без двигателей для уборки полов, швабры и метелки из перьев для смахивания пыли; узлы и пучки, подготовленные для изготовления метел или щеточных изделий; подушечки и валики малярные для краски; резиновые швабры (кроме резиновых валиков для удаления влаги)
16.345.
9608
ручки шариковые; ручки и маркеры с наконечником из фетра и прочих пористых материалов; авторучки чернильные, стилографы и ручки прочие; перья копировальные; карандаши с выталкиваемым или скользящим стержнем; держатели для перьев, держатели для карандашей и аналогичные держатели; части (включая колпачки и зажимы) изделий, перечисленных выше, кроме изделий товарной позиции 9609
16.346.
9609
карандаши простые (кроме указанных в товарной позиции 9608), карандаши цветные, грифели карандашей, пастели, карандаши угольные, мелки для письма или рисования и мелки для портных
16.347.
9613
зажигалки сигаретные и прочие зажигалки, включая механические или электрические, и части к ним, кроме кремней и фитилей
16.348.
9614 00
трубки курительные (включая чашеобразные части), мундштуки для сигар или сигарет, и их части
16.349.
9615
расчески, гребни для волос и аналогичные предметы; шпильки для волос, зажимы для завивки, бигуди и аналогичные предметы, кроме указанных в товарной позиции 8516, и их части: - расчески, гребни для волос и аналогичные предметы
16.350.
9616
распылители ароматических веществ и аналогичные распылители для гигиенических целей, их насадки и головки; пуховки и подушечки для нанесения косметических или туалетных средств

16.340.
9406
құрама құрылыс конструкциялары
16.341.
9504
пинбол, бильярд ойындарына арналған үстелдердi, казино ойынына арналған арнаулы үстелдердi және кегельбанға арналған автоматтандырылған жабдықты қоса алғанда, ойын-сауыққа арналған тауарлар, үстелдi немесе бөлмелi ойындар
16.342.
9505
фокустар мен әзiлдердi көpceтуге арналған заттарды қоса алғанда, мерекелерге, карнавалдарға арналған бұйымдар немесе көңiл көтеруге арналған өзге де бұйымдар
16.343.
9507
балық аулау қармақтары, қармақ бауды пайдалану арқылы балық аулауға арналған күршектер мен басқа да құралдар; балық аулау торлары, көбелек аулайтын торлар және осындай торлар; құс пiшіндерi түрiндегi алдауыштар (92.08 немесе 97.05 тауар позициясында көрсетiлгендерден басқа) және аңшылық пен нысана атуға арналған басқа да керек-жарақтар
16.344.
9603
сыпырғыштар, щеткалар (механизмдердiң, аспаптардың немесе көлiк құралдардың бөлiктерi болып табылатын щеткаларды қоса алғанда), едендi жинауға арналған қозғалтқышсыз механикалық қол щеткалары, швабралар және шаңды қағуға арналған қауырсыннан жасалған сыпырғылар; сыпырғыштарды немесе щетка бұйымдарын жасау үшiн дайындалған түйіндер мен будалар; сырлауға арналған жастықшалар мен бiлiкшелер; резеңкелi швабралар (ылғалды алуға арналған резеңкелi бiлiкшелерден басқа)
16.345.
9608
шарикты қаламсаптар; фетрден және кеуектiлiк материалдардан жасалған ұшы бар қаламсаптар мен маркерлер; сия қаламсаптары, стилографтар мен өзге де қаламсаптар; көшiргiш қауырсындары; итеретiн немесе сырғитын стерженi бар қаламдар; қауырсындарға арналған ұстағыштар; 9609 тауар позициясының бұйымдардан басқа, жоғарыда айтылған бұйымдардың бөлiктерi (қақпақтарын және қысқыштарын қоса алғанда)
16.346.
9609
жай қаламдар (9608 тауар позициясында көрсетiлгендерден басқа), түрлi-түстi қаламдар, қаламдардың грифельдерi, пастелдер, көмiр қаламдары, жазуға немесе сурет салуға арналған борлар және тiгiншiлерге арналған борлар
16.347.
9613
механикалық немесе электрлiк оттықтарды қоса алғанда, темекi оттықтар және өзге де оттықтар, және шақпақ тастар мен бiлтелердi қоспағанда, олардың бөлiктерi
16.348.
9614 00
шылым түтiкшелерi (тостаған тәрiздi бөлшектерiн қоса алғанда), сигарларға немесе темекiге арналған мүштектер, және олардың бөлшектepi
16.349.
9615
тарақтар, шашқа арналған тарақтар және ұқсас заттар; шашқа арналған түйреуiштер, бұйралауға арналған қысқыштар, 8516 тауар позициясында көрсетiлгендерден басқа, бигудилар мен ұқсас заттар, және олардың бөлшектерi
16.350.
9616
гигиеналық мақсаттарға арналған хош иiстi заттардың тозаңдатқыштар мен ұқсас тозаңдатқыштар, олардың қондырғылары мен бастиектерi; косметикалық немесе жуыну заттарды жағуға арналған мамықшалар мен жастықшалар

16.351.
9617 00 000 1
термосы и вакуумные сосуды прочие в собранном виде
16.352.
9619 00
женские гигиенические прокладки и тампоны, детские пеленки и подгузники и аналогичные изделия, из любого материала
16.353.
8539 31
лампы газоразрядные, за исключением ламп ультрафиолетового излучения: люминесцентные с термокатодом
16.354.
8539 32
ртутные или натриевые лампы; лампы металлогалогенные
16.355.
8539 39 000 0
прочие лампы газоразрядные, за исключением ламп ультрафиолетового излучения
16.356.
8539 41 000 0
дуговые лампы
16.357.
8539 49 000 0
прочие лампы ультрафиолетового или инфракрасного излучения
16.358.
9025 11 200
термометры медицинские или ветеринарные, ртутьсодержащие
16.359.
7321 11
устройства для приготовления и подогрева пищи только на газовом или на газовом и других видах топлива
16.360.
8418
холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов
16.361.
8422 11 000 0
посудомоечные машины бытовые
16.362.
8422 19 000 0
посудомоечные машины прочие бытовые
16.363.
8450
машины стиральные
16.364.
8451 21 000
машины сушильные емкостью не более 10 килограмм сухого белья
16.365.
8451 29 000 0
машины сушильные бытовые прочие
16.366.
8516 60 10
электроплиты (имеющие, по крайней мере, духовой шкаф и варочную панель) бытовые
16.367.
8415 10
установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно, оконного, настенного, потолочного или напольного типа, в едином корпусе или "сплит-системы"
16.367.
8443 31
машины, которые выполняют две или более функции, такие как печать, копирование или факсимильная передача, имеющие возможность подключения к вычислительной машине или к сети
16.368.
8443 32
прочие машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности, имеющие возможность подключения к вычислительной машине или к сети, бытовые
16.369.
8443 39 100
машины, выполняющие функцию копирования посредством сканирования оригинала и печати копий электростатическим способом
16.370.
8443 39 310 0
прочие копировальные аппараты со встроенной оптической системой
16.371.
8452 10
швейные машины бытовые

16.351.
9617 00 000 1
термостар және жинақталған түрдегi өзге де вакуумдық ыдыстар
16.352.
9619 00
қай материалдан болса, әйел гигиеналық прокладка мен тампондар, бала жаялық пен кішкене үшкіл жаялық және ұқсас бұйымдар
16.353.
8539 31
ультракүлгін сәулелі шамдарды қоспағанда, газ разрядты шамдар: термокатоды бар люминесцентті
16.354.
8539 32
сынапты немесе натрийлі шамдар; металл-галогенді шамдар
16.355.
8539 39 000 0
ультракүлгін сәулелі шамдарды қоспағанда,өзге де газ разрядты шамдар
16.356.
8539 41 000 0
доғалық шамдар
16.357.
8539 49 000 0
өзге де ультракүлгiн немесе инфрақызыл сәулелену шамдары
16.358.
9025 11 200
құрамында сынап бар медициналық немесе ветеринариялық термометрлер
16.359.
7321 11
газда ғана немесе газ және басқа да отын түрлерiнде тамақ дайындауға және жылытуға арналған құрылғылар
16.360.
8418
электрлiк немесе басқа да түрлердегi тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де тоңазыту немесе мұздату жабдықтары
16.361.
8422 11 000 0
ыдыс жуатын тұрмыстық машиналар
16.362.
8422 19 000 0
өзге де ыдыс жуатын машиналар
16.363.
8450
кір жуатын машиналар
16.364.
8451 21 000
10 килограмм құрғақ кірден артық емес көлемдегі кептіретін машиналар
16.365.
8451 29 0000
өзге де тұрмыстық кептіретін машиналар
16.366.
8516 60 10
тұрмыстық электр плиталары (ең жоқ дегенде, духовкалық шкафы бар және электр қыздырғыш элементтері бар панельді)
16.367.
8415 10
температураны және ауа ылғалдылығын өзгертіп тұруға арналған қозғалтқышы және аспаптары бар желдеткішпен жабдықталған, ауаны жақсартуға арналған қондырғылар, ылғалдылығы жеке реттелмейтін, терезеге орнатылатын немесе қабырғалық типтегі бір корпусты немесе "сплит-жүйелі" кондиционерлерді қоса алғанда
16.367.
8443 31
есептеу машинасына немесе желіге қосылуға мүмкіндігі бар басып шығару, көшірме жасау немесе факс арқылы жөнелту сияқты екі немесе одан да көп қызметтерді атқаратын машиналар
16.368.
8443 32
пластиналар, цилиндрлер және 8442 тауар позициясының басқа да баспа нысандары арқылы басып шығару үшін пайдаланылатын өзге де баспа машиналары; біріктірілген немесе біріктірілмеген өзге де принтерлер, көшіру аппараттары және факсимильді аппараттар; есептеу машинасына немесе желіге қосылу мүмкіндігі бар олардың бөліктері мен керек-жарақтары, тұрмыстық
16.369.
8443 39 100
түпнұсқаны сканерлеу арқылы көшірмесін жасау және көшірмелерді электр статикалық әдіспен басып шығару қызметін атқаратын машиналар, кіріктірілген оптикалық жүйесі бар басқа да көшіру аппараттары
16.370.
8443 39 310 0
кіріктірілген оптика жүйесі бар басқа да көшірме аппараттары
16.371.
8452 10
тұрмыстық тігін машиналары

16.372.
8508
пылесосы
16.373.
8509
машины электромеханические бытовые со встроенным электродвигателем, кроме пылесосов товарной позиции 8508
16.374.
8516 10
электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные бытовые
16.375.
8516 21 000 0
радиаторы теплоаккумулирующие бытовые
16.376.
8516 29
прочие электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545 бытовые
16.377.
8467
инструменты ручные пневматические, гидравлические или со встроенным электрическим или неэлектрическим двигателем
16.378.
8471
вычислительные машины и их блоки, магнитные или оптические считывающие устройства, машины для переноса данных на носители информации в кодированной форме и машины для обработки подобной информации, в другом месте не поименованные или не включенные
16.379.
8516 50 000 0
печи микроволновые
16.380.
8516 60 500 0
электроплитки, варочные электрокотлы и варочные панели
16.381.
8516 60 900 0
печи прочие, бытовые
16.382.
8516 60 700 0
грили и тостеры бытовые
16.383.
8516 60 800 0
печи встраиваемые бытовые
16.384.
8516 71 000 0
приборы электронагревательные прочие для приготовления кофе или чая
16.385.
8519
аппаратура звукозаписывающая или звуковоспроизводящая, кроме 851920
16.386.
8521
аппаратура видеозаписывающая или видеовоспроизводящая, совмещенная или не совмещенная с видеотюнером
16.387.
8527
аппаратура приемная для радиовещания, совмещенная или не совмещенная в одном корпусе со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой или часами (кроме предназначенной для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиции 8701-8705, их узлов и агрегатов)
16.388.
8528
мониторы и проекторы, не включающие в свой состав приемную телевизионную аппаратуру, аппаратура приемная для телевизионной связи, включающая или не включающая в свой состав широковещательный радиоприемник или аппаратуру, записывающую или воспроизводящую звук или изображение
16.389.
9504 50 000
консоли и оборудование для видеоигр, кроме части
16.390.
8470 10 000 0
калькуляторы электронные, способные работать без внешнего источника питания, и карманные машины для записи, воспроизведения и визуального представления данных с вычислительными функциями

16.372.
8508
шаңсорғыштар
16.373.
8509
8508 тауар позициясының шаңсорғыштарынан басқа, электр қозғалтқышы орнатылған тұрмыстық электромеханикалық машиналар
16.374.
8516 10
электрлік ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) сужылытқыштар және батпалы тұрмыстық электр жылытқыштар
16.375.
8516 21 000 0
жылуды жинақтағыш тұрмыстық радиаторлар
16.376.
8516 29
ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) өзге де электр су жылытқыштары және батырылған электр жылытқыштар; кеңістікті жылыту және топырақты жылыту электр жабдықтары, шашты күтуге арналған электротермиялық аппараттар (мысалы, шашқа арналған кептіргіштер, бигудилер, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электржылыту аспаптары; 8545 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа, электр жылыту кедергілері, тұрмыстық
16.377.
8467
пневматикалық, гидравликалық немесе кіріктірілген электрлі немесе электрлі емес қозғалтқышты қол аспаптары
16.378.
8471
есептеу машиналары және олардың блоктары, магниттік немесе оптикалық есептеуіш қондырғылар, деректерді кодталған формадағы ақпаратты тасымалдағыштарға көшіруге арналған машиналар және басқа жерде аты аталмаған немесе қосылмаған осындай ақпаратты өңдеуге арналған машиналар
16.379.
8516 50 000 0
қысқа толқынды пештер
16.380.
8516 60 500 0
электр плиталар, қайнату қазандары және қыздырғыш панельдер
16.381.
8516 60 900 0
басқа да тұрмыстық пештер
16.382.
8516 60 700 0
грильдер және тұрмыстық тостерлер
16.383.
8516 60 800 0
тұрмыстық, кіріктірілген пештер
16.384.
8516 71 000 0
кофе немесе шай дайындауға арналған, тұрмыстық басқа да электрлі қыздырғыш аспаптар
16.385.
8519
851920-дан басқа, дыбыс жазатын немесе дыбыс шығаратын аппаратура
16.386.
8521
бейнені жазып алатын немесе бейнені көрсететін, бейнетюнермен біріктірілген немесе біріктірілмеген аппаратура
16.387.
8527
дыбыс жазатын немесе дыбыс шығаратын аппаратурамен немесе сағаттармен (8701-8705 тауар позициясының моторлы көлік құралдарын, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналғандардан басқа) бір корпуста біріктірілген немесе біріктірілмеген радиохабар таратуға арналған қабылдау аппаратурасы)
16.388.
8528
құрамына қабылдағыш телевизиялық аппаратура кірмейтін мониторлар және проекторлар, құрамына хабарды кең таратушы радиоқабылдағыш немесе дыбысты немесе бейнені жазып алу немесе көрсету аппаратурасы кірмейтін, телевизиялық байланысты қабылдауға арналған аппаратура
16.389.
9504 50
консольдер және бейне ойындарға арналған жабдық
16.390.
8470 10 000
сыртқы қуат беру көзінсіз жұмыс істеуге бейім электрондық калькуляторлар, және есептеу қызметтері бар деректерді жазып алуға, көрсетуге және сырттай қарап шығуға арналған қалта машиналары

*Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, утвержденный решением Совета Евразийской экономической комиссии от 16 июля 2012 года № 54.

* Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2012 жылғы 16 шілдедегі № 54 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды.