О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 7 февраля 2019 года № 26. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 февраля 2019 года № 18340. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 71 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 18.05.2020 № 71 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534, опубликовано 15 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
стандарт государственной услуги "Учетная регистрация микрофинансовых организаций", утвержденный согласно приложению 3 к указанному постановлению, изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
в стандарте государственной услуги "Выдача согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов, акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат", утвержденном согласно приложению 6 к указанному постановлению:
подпункт 2) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"2) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя по приему и выдаче документов - 15 (пятнадцать) минут.
Услугополучатель представляет полный пакет документов (с указанием кандидатов, ответственных лиц, номеров контактных телефонов и адресов электронной почты) услугодателю для согласования кандидатов в срок не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней со дня их назначения (избрания).
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренных пунктами 9, 9-1 и 10 настоящего стандарта государственной услуги, услугодатель отказывает в приеме документов для согласования кандидата и в течение 3 (трех) рабочих дней возвращает пакет документов заявителю без рассмотрения.

"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 7 ақпандағы № 26 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 22 ақпанда № 18340 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2020 жылғы 18 мамырдағы № 71 қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 18.05.2020 № 71 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 болып тіркелген, 2015 жылғы 15 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 3-қосымшаға сәйкес бекітілген "Микроқаржылық ұйымдарды есептік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 6-қосымшаға сәйкес бекітілген "Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
4-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды қабылдау және беру бойынша қызмет көрсетуінің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
Көрсетілетін қызметті алушы үміткерлер тағайындалған (сайланған) күннен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешікпейтін мерзімде оларды келісу үшін көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың толық топтамасын (үміткерлерді, жауапты адамдарды, байланыс телефондарының нөмірлерін және электрондық пошта мекенжайларын көрсетіп) ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9, 9-1 және 10-тармақтарында көзделген құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші үміткерді келісу үшін құжаттарды қабылдаудан бас тартады және 3 (үш) жұмыс күні ішінде өтініш берушіге құжаттардың топтамасын қараусыз қайтарады.

В случае несоответствия представленных документов требованиям пунктов 9, 9-1 и 10 настоящего стандарта государственной услуги услугодатель направляет услугополучателю письмо с замечаниями для их устранения и представления доработанных (исправленных) документов, соответствующих требованиям законодательства Республики Казахстан. При этом срок рассмотрения уполномоченным органом документов для согласования кандидата не прерывается.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Государственная услуга оказывается на платной основе при выдаче согласия на назначение (избрание) руководящих работников банков, страховых (перестраховочных) организаций, страхового брокера, холдинга, Фонда. Ставка сбора составляет 25 (двадцать пять) месячных расчетных показателей.
Государственная услуга оказывается бесплатно при выдаче согласия на назначение (избрание) руководящих работников единого накопительного пенсионного фонда, добровольных накопительных пенсионных фондов, юридических лиц, претендующих на получение лицензии или обладающих лицензиями для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг, центрального депозитария.
Оплата сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства".";
подпункт 1) части первой пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
график приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;";
в пункте 9:
подпункт 2) исключить;
в подпункте 5):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"5) выписка из решения уполномоченного органа услугополучателя либо копия приказа о назначении кандидата с указанием даты назначения (избрания) кандидата, в случае обращения услугополучателя к услугодателю до представления Сведений об изменении состава руководящих работников по форме согласно приложению 1 к Правилам выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов, акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат", включая критерии отсутствия безупречной деловой репутации, и перечню документов, необходимых для получения согласия, утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 305, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14784.";
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"Выписка из решения уполномоченного органа услугополучателя заверяется подписью работника (работников), уполномоченного (уполномоченных) на подписание данного документа, и содержит указание на верность выписки;";
подпункты 7), 9) и 10) исключить;
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Документы, перечисленные в части первой настоящего пункта, состоящие из нескольких листов, представляются пронумерованными и прошитыми с указанием количества прошитых листов на ярлыке, наклеенном на обороте последнего листа на узел прошивки, заверенными подписью руководителя исполнительного органа услугополучателя (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа) либо лица, исполняющего его обязанности (с представлением копии подтверждающего документа о возложении исполнения обязанностей), за исключением документов, указанных в части третьей настоящего пункта.";
часть четвертую изложить в следующей редакции:
"Копии документов заверяются подписью руководителя исполнительного органа услугополучателя (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа) либо лица, исполняющего его обязанности (с представлением копии подтверждающего документа о возложении исполнения обязанностей), с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии) должностного лица услугополучателя с указанием на верность копии, за исключением документов, указанных в части третьей настоящего пункта.";

Ұсынылған құжаттар осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9, 9-1 және 10-тармақтарының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші оларды жою және Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келетін пысықталған (түзетілген) құжаттарды ұсыну үшін ескертулермен көрсетілетін қызметті алушыға хат жібереді. Бұл ретте уәкілетті органның үміткерді келісуге арналған құжаттарды қарау мерзімі үзілмейді.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттік қызмет банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, сақтандыру брокерінің, холдингтің, Қордың басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру кезінде ақылы негізде көрсетіледі. Алымның мөлшерлемесі 25 (жиырма бес) айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Мемлекеттік қызмет бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларының, бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыру үшін лицензия алудан үміткер немесе лицензиялары бар заңды тұлғалардың, орталық депозитарийдің басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру кезінде тегін көрсетіледі.
Алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшамен немесе қолма-қол ақшасыз нысанда, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.";
8-тармақтың бірінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушінікі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру кестесі – сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін;";
9-тармақта:
2) тармақша алып тасталсын;
5) тармақшада:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"5) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14784 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 305 қаулысымен бекітілген Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру қағидаларына және келісім алу үшін қажетті құжаттардың тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Басшы қызметкерлердің құрамындағы өзгерістер туралы мәліметтер ұсынылғанға дейін өтініш жасаған жағдайда, үміткердің тағайындалған (сайланған) күні көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті органының шешімінен үзінді-көшірме не үміткерді тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесі.";
он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті органының шешімінен үзінді-көшірме осы құжатқа қол қоюға уәкілетті қызметкердің (қызметкерлердің) қолымен куәландырылады және үзінді-көшірменің дұрыс екендігі көрсетіледі;";
7), 9) және 10) тармақшалар алып тасталсын;
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы тармақтың үшінші бөлігінде көрсетілген құжаттарды қоспағанда, осы тармақтың бірінші бөлігінде аталған, бірнеше парақтан тұратын құжаттар нөмірленген және соңғы парақтың сырт жағына жапсырылған жапсырмада тігілген парақтардың саны көрсетіліп тігілген, көрсетілетін қызметті алушының атқарушы органы басшысының (атқарушы органның функцияларын жалғыз жүзеге асыратын адамның) не оның міндеттерін орындайтын адамның (міндеттерді орындаудың жүктелгені туралы растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қолымен расталған күйінде ұсынылады.";
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы тармақтың үшінші бөлігінде көрсетілген құжаттарды қоспағанда, құжаттардың көшірмелері олардың дұрыстығы көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті алушының лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті алушының атқарушы органы басшысының (атқарушы органның функцияларын жалғыз жүзеге асыратын адамның) не оның міндеттерін орындайтын адамның (міндеттерді орындаудың жүктелгені туралы растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қолымен расталады.";

дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю при согласовании руководящего работника банка, страховой (перестраховочной) организации, страхового брокера, холдинга, Фонда дополнительно представляется копия документа, подтверждающего уплату сбора за выдачу согласия на назначение (избрание) руководящего работника банка, страховой (перестраховочной) организации, страхового брокера, холдинга, Фонда, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства".";
подпункт 2) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"2) документы, указанные в подпунктах 3), 4), 5), 6), 8), 11) и 12) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги (в виде электронных копий документов в формате PDF) и пункте 9-1 (в виде электронных копий документов, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства"), которые прикрепляются к электронному запросу. В случае оказания государственной услуги при обращении услугополучателя - единого накопительного пенсионного фонда, добровольных накопительных пенсионных фондов, юридических лиц, претендующих на получение лицензии или обладающих лицензиями для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг, центрального депозитария документ, предусмотренный пунктом 9-1 настоящего стандарта государственной услуги, не предоставляется.";
подпункт 1) пункта 11 изложить в следующей редакции:
"1) основания, установленные пунктом 8 статьи 20 Закона о банках, пунктом 8 статьи 34 Закона о страховой деятельности, пунктом 4 статьи 4-1 Закона о Фонде гарантирования, пунктом 7 статьи 54 Закона о рынке ценных бумаг, пунктом 6 статьи 55 Закона о пенсионном обеспечении;";
Сведения о кандидате на должность руководящего работника по форме согласно приложению изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
в стандарте государственной услуги "Выдача согласия на приобретение статуса крупного участника банка или банковского холдинга", утвержденном согласно приложению 9 к указанному постановлению:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Государственная услуга оказывается на платной основе. Ставка сбора при оказании государственной услуги составляет:
1) для физических лиц – 100 (сто) месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) для юридических лиц – 500 (пятьсот) МРП.
Оплата сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства".";

мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру брокерінің, холдингтің, Қордың басшы қызметкерін келіскен кезде көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтініш жасаған кезде "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру брокерінің, холдингтің, Қордың басшы қызметкерін тағайындауға (сайлауға) келісім бергені үшін алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі қосымша ұсынылады.";
10-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) электрондық сұрау салуға қоса берілетін ("электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда), осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 3), 4), 5), 6), 8), 11) және 12) тармақшаларында (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде) және 9-1-тармағында көрсетілген құжаттар. Көрсетілетін қызметті алушы – бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары, бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыру үшін лицензия алудан үміткер немесе лицензиялары бар заңды тұлғалар, орталық депозитарий өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызмет көрсетілген жағдайда, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-1-тармағында көзделген құжат ұсынылмайды.";
11-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Банктер туралы заңның 20-бабының 8-тармағында, Сақтандыру қызметі туралы заңның 34-бабының 8-тармағында, Кепілдік беру қоры туралы заңның 4-1-бабының 4-тармағында, Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 54-бабының 7-тармағында, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 55-бабының 6-тармағында белгіленген негіздер;";
қосымшаға сәйкес нысан бойынша Басшы қызметкердің лауазымына үміткер туралы мәліметтер осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 9-қосымшаға сәйкес бекітілген "Банктің немесе банк холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі алымның мөлшерлемесі:
1) жеке тұлғалар үшін – 100 (бір жүз) айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК);
2) заңды тұлғалар үшін – 500 (бес жүз) АЕК-ті құрайды.
Алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшамен немесе қолма-қол ақшасыз нысанда, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.";

подпункт 1) части первой пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
график приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги - с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю для получения согласия на приобретение статуса крупного участника банка или банковского холдинга, в случаях, предусмотренных пунктами 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 20 и 21 настояшего стандарта государственной улуги, дополнительно представляется копия документа, подтверждающего уплату сбора за выдачу согласия на приобретение статуса крупного участника банка или банковского холдинга, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства".";
подпункт 2) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"2) копию решения соответствующего органа услугополучателя о приобретении акций банка.
В случае если услугополучателем является банк, приобретающий статус крупного участника банка, осуществившего операцию, предусмотренную статьей 61-4 и 61-11 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон о банках), или финансовая организация-нерезидент Республики Казахстан, то представляется копия решения органа управления услугополучателя о приобретении акций банка;";
подпункт 3) части первой пункта 11 изложить в следующей редакции:
"3) сведения о кредитном рейтинге услугополучателя, присвоенном одним из международных рейтинговых агентств, перечень которых устанавливается уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган), за исключением случаев, предусмотренных пунктом 1 статьи 17-1 Закона о банках.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
2) для получения услугополучателю - физическому лицу согласия на приобретение статуса крупного участника банка:
документы, указанные:

8-тармақтың бірінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушінікі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру кестесі – сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін;";
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 20 және 21-тармақтарында көзделген жағдайларда көрсетілетін қызметті берушіге банктің немесе банк холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісімді алу үшін өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін "электрондық үкімет" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, банктің немесе банк холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісімді беру үшін алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі қосымша ұсынылады.";
10-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) көрсетілетін қызметті алушының тиісті органының банктің акцияларын иелену туралы шешімінің көшірмесі.
Егер көрсетілетін қызметті алушы "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Банктер туралы заң) 61-4 және 61-11-баптарында көзделген операцияны жүзеге асырған банктің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуші банк немесе Қазақстан Республикасының бейрезиденті-қаржы ұйымы болып табылса, көрсетілетін қызметті алушы органының банктің акцияларын иелену туралы шешімінің көшірмесі ұсынылады;";
11-тармақтың бірінші бөлігінің 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "Банктер туралы заңның 17-1-бабының 1-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, тізбесін қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) белгілейтін халықаралық рейтингтік агенттіктердің бірі тағайындаған көрсетілетін қызметті алушының кредиттік рейтингі туралы мәліметтер.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Көрсетілетін қызметті алушы порталға өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) банктің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім алу үшін көрсетілетін қызметті алушы-жеке тұлға:
мыналарда:

в подпунктах 2), 3), 4), 5), 8) и 9) (в виде электронных копий документов в формате PDF), подпунктах 6) и 7) (в виде электронных документов) пункта 9 и пункте 9-1 (в виде электронной копии документа, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства") настоящего стандарта государственной услуги, которые прикрепляются к электронному запросу;
3) в случае, если услугополучатель - физическое лицо стало соответствовать признакам крупного участника банка без получения предварительного письменного согласия уполномоченного органа на основании договора дарения, при представлении им заявления о приобретении соответствующего статуса, дополнительно представляются:
документы, указанные в пункте 21 (в виде электронных копий документов в формате PDF) настоящего стандарта государственной услуги, которые прикрепляются к электронному запросу;
4) для получения услугополучателю - юридическому лицу-резиденту Республики Казахстан согласия на приобретение статуса крупного участника банка:
документы, указанные:
в пункте 9-1 (в виде электронной копии документа, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства") и подпунктах 2), 3), 5), 6), 7), 8) и 9) (в виде электронных копий документов в формате PDF), подпунктах 4) и 10) (в виде электронных документов) пункта 10 настоящего стандарта государственной услуги, которые прикрепляются к электронному запросу;
5) услугополучатели - физические лица, желающие приобрести статус крупного участника банка с долей владения 25 (двадцать пять) или более процентов размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных банком) акций, а также услугополучатели - юридические лица, желающие приобрести статус банковского холдинга, в дополнение к документам и сведениям, указанным в пунктах 9, 9-1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 и 21 настоящего стандарта государственной услуги, представляют бизнес-план (в виде электронной копии документа в формате PDF);
6) для одновременного получения согласия на приобретение статуса крупного участника, банковского холдинга нескольких финансовых организаций услугополучатель-физическое лицо представляет документы, указанные в пунктах 9-1 (в виде электронной копии документа, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства") и 13 настоящего стандарта государственной услуги (в виде электронных копий документов в формате PDF), которые прикрепляются к электронному запросу;
7) для одновременного получения согласия на приобретение статуса крупного участника, банковского холдинга и (или) страхового холдинга нескольких финансовых организаций услугополучатель, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, представляет:
документы, указанные:

электрондық сұрау салуға қоса берілетін, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 2), 3), 4), 5), 8) және 9) тармақшаларында (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде), 6) және 7) тармақшаларында (электрондық құжаттар түрінде) және 9-1-тармағында ("электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, құжаттың электрондық көшірмесі түрінде) көрсетілген құжаттар;
3) егер көрсетілетін қызметті алушы - жеке тұлға уәкілетті органның алдын ала жазбаша келісімін алмай, сыйға тарту шарты негізінде банктің ірі қатысушысы белгілеріне сәйкес келген жағдайда, ол тиісті мәртебені иелену туралы өтінішті берген кезде:
электрондық сұрау салуға қоса берілетін, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 21-тармағында (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде) көрсетілген құжаттар қосымша ұсынылады;
4) банктің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім алу үшін көрсетілетін қызметті алушы-Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға:
мыналарда:
электрондық сұрау салуға қоса берілетін, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-1-тармағында ("электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, құжаттың электрондық көшірмесі түрінде), 10-тармағының 2), 3), 5), 6), 7), 8) және 9) тармақшаларында (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде), 4) және 10) тармақшаларында (электрондық құжаттар түрінде) көрсетілген құжаттар;
5) орналастырылған (артықшылық берілген және банк сатып алған) акциялардың 25 (жиырма бес) немесе одан көп пайызын құрайтын иелену үлесімен банктің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге ниет білдіретін көрсетілетін қызметті алушы-жеке тұлғалар, сондай-ақ банк холдингі мәртебесін иеленуге ниет білдіретін көрсетілетін қызметті алушы-заңды тұлғалар осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9, 9-1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 және 21-тармақтарында көрсетілген құжаттар мен мәліметтерге қоса бизнес-жоспарын (PDF форматындағы құжаттың электрондық көшірмесі түрінде);
6) көрсетілетін қызметті алушы-жеке тұлға бірнеше қаржы ұйымының ірі қатысушы, банк холдингі мәртебесін иеленуге келісімді бірмезгілде алу үшін электрондық сұрау салуға қоса берілетін, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-1-тармағында ("электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, құжаттың электрондық көшірмесі түрінде) және 13-тармағында көрсетілген (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде) құжаттарды ұсынады;
7) Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлғасы болып табылатын көрсетілетін қызметті алушы бірнеше қаржы ұйымының ірі қатысушысы, банк холдингі және (немесе) сақтандыру холдингі мәртебесін иеленуге келісімді бірмезгілде алу үшін:
мыналарда:

в пункте 9-1 настоящего стандарта государственной услуги (в виде электронной копии документа, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства"), который прикрепляется к электронному запросу;
в подпунктах 2), 3), 5), 6), 7), 8) и 9) пункта 14 настоящего стандарта государственной услуги (в виде электронных копий документов в формате PDF), которые прикрепляются к электронному запросу;
в подпунктах 4) и 10) пункта 14 настоящего стандарта государственной услуги (в виде электронных документов), которые прикрепляются к электронному запросу;
8) услугополучатель, желающий получить статус банковского холдинга, помимо документов и сведений, предусмотренных пунктами 9-1, 10, 11 и 12 настоящего стандарта государственной услуги, представляет документы, указанные в пункте 17 настоящего стандарта государственной услуги (в виде электронных копий документов в формате PDF), которые прикрепляются к электронному запросу.
Сведения документов, удостоверяющих личность, подтверждающих отсутствие неснятой или непогашенной судимости, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) услугополучатель - физическое лицо либо руководящий работник услугополучателя-юридического лица:
ранее являлся руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником - физическим лицом, руководителем крупного участника (банковского холдинга) - юридического лица финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до принятия уполномоченным органом решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке. Указанное требование применяется в течение 5 (пяти) лет после принятия уполномоченным органом решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке. Настоящее требование не распространяется на руководящих работников банков, 50 (пятьдесят) и более процентов голосующих акций, которых прямо или косвенно принадлежит национальному управляющему холдингу, в отношении которых была осуществлена реструктуризация в соответствии с Законом о банках, за исключением руководящих работников, назначенных (избранных) до приобретения Правительством Республики Казахстан либо национальным управляющим холдингом акций указанных банков в соответствии со статьей 17-2 Закона о банках;

электрондық сұрау салуға қоса берілетін, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-1-тармағында ("электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, құжаттың электрондық көшірмесі түрінде);
электрондық сұрау салуға қоса берілетін, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағының 2), 3), 5), 6), 7), 8) және 9) тармақшаларында (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);
электрондық сұрау салуға қоса берілетін, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағының 4) және 10) тармақшаларында (электрондық құжаттар түрінде) көрсетілген құжаттарды ұсынады;
8) банк холдингі мәртебесін алуға ниет білдірген көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-1, 10, 11 және 12-тармақтарында көзделген құжаттар мен мәліметтерден басқа осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 17-тармағында көрсетілген, электрондық сұрау салуға қоса берілетін құжаттарды (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде) ұсынады.
Жеке басты куәландыратын, алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқтығын растайтын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Мыналар:
1) көрсетілетін қызметті алушы-жеке тұлға не көрсетілетін қызметті алушы-заңды тұлғаның басшы қызметкері:
бұдан бұрын, уәкілетті орган қаржы ұйымын таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруын тоқтатуға апарған банкті төлем жасауға қабілетсіз банктер санатына жатқызу, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы шешім қабылдағанға дейін, не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енгенге дейін 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде бұрын қаржы ұйымын басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, қаржы ұйымының ірі қатысушысы - жеке тұлға, ірі қатысушысы (банк холдингі) - заңды тұлғаның басшысы болған. Көрсетілген талап уәкілетті орган қаржы ұйымын таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруын тоқтатуға апарған банкті төлем жасауға қабілетсіз банктер санатына жатқызу, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы шешім қабылдағаннан кейін, не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енгеннен кейін 5 (бес) жыл бойы қолданылады. Бұл талап көрсетілген банктердің акцияларын Банктер туралы заңның 17-2-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі не ұлттық басқарушы холдинг иеленгенге дейін тағайындалған (сайланған) басшы қызметкерлерді қоспағанда, дауыс беретін акцияларының 50 (елу) және одан да көп пайызы ұлттық басқарушы холдингке тікелей немесе жанама түрде тиесілі, өздеріне қатысты Банктер туралы заңға сәйкес қайта құрылымдау жүзеге асырылған банктердің басшы қызметкерлеріне қолданылмайды;

у которого было отозвано согласие на назначение (избрание) на должность руководящего работника в данной и (или) иной финансовой организации. Указанное требование применяется в течение последних 12 (двенадцати) последовательных месяцев после принятия уполномоченным органом решения об отзыве согласия на назначение (избрание) на должность руководящего работника. Руководящим работником услугополучателя (лицензиата) не может быть назначено (избрано) также лицо, совершившее коррупционное преступление либо привлекавшееся в течение 3 (трех) лет до даты назначения (избрания) к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения;
ранее являлся руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником (крупным акционером) - физическим лицом, руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером крупного участника (крупного акционера) - юридического лица-эмитента, допустившего дефолт по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам в течение 4 (четырех) и более последовательных периодов либо сумма задолженности которого по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам, по которым был допущен дефолт, составляет четырехкратный и (или) более размер купонного вознаграждения, либо размер дефолта по выплате основного долга по выпущенным эмиссионным ценным бумагам составляет сумму, в десять тысяч раз превышающую месячный расчетный показатель, установленный законом о республиканском бюджете на дату выплаты. Указанное требование применяется в течение 5 (пяти) лет с момента возникновения обстоятельств, предусмотренных настоящим подпунктом;
2) неустойчивое финансовое положение услугополучателя.
Признаком неустойчивого финансового положения услугополучателя является наличие одного из следующих условий:
юридическое лицо-услугополучатель создано менее чем за 2 (два) года до дня подачи заявления;
обязательства услугополучателя превышают его активы за вычетом суммы активов, размещенных в акции и доли участия в уставном капитале других юридических лиц, и предполагаемых к приобретению акций банка;
убытки по результатам каждого из 2 (двух) завершенных финансовых лет;
размер обязательств услугополучателя представляет значительный риск для финансового состояния банка;
наличие просроченной и (или) отнесенной за баланс банка задолженности услугополучателя перед банком;
анализ финансовых последствий приобретения услугополучателем статуса крупного участника банка предполагает ухудшение финансового состояния услугополучателя;
стоимость имущества услугополучателя (за вычетом обязательств услугополучателя) недостаточна для приобретения акций банка;
иные основания, свидетельствующие о наличии неустойчивого финансового положения услугополучателя и (или) возможности нанесения ущерба банку и (или) его депозиторам;

осы және (немесе) өзге де қаржы ұйымында басшы қызметкер лауазымына тағайындауға (сайлауға) берілген келісім кері қайтарып алынған адам банктің басшы қызметкері болып тағайындала (сайлана) алмайды. Көрсетілген талап уәкілетті орган басшы қызметкер лауазымына тағайындауға (сайлауға) келісімін кері қайтарып алу туралы шешімді қабылдағаннан кейін қатарынан соңғы 12 (он екі) ай ішінде қолданылады. Сыбайлас жемқорлық қылмысын жасаған не тағайындалған (сайланған) күнге дейін 3 (үш) жыл бойы сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты жасағаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылған адам да көрсетілетін қызметті алушының (лицензиаттың) басшы қызметкері болып тағайындалмайды (сайланбайды);
бұдан бұрын, қатарынан 4 (төрт) және одан да көп кезең ішінде шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша дефолтқа жол берген не өзі бойынша дефолтқа жол берілген шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу жөніндегі берешек сомасы купондық сыйақының төрт еселенген және (немесе) одан да көп мөлшерін құрайтын не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты төлеу бойынша дефолт мөлшері төлеу күніне республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштен он мың есе асатын соманы құрайтын қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, ірі қатысушысының (ірі акционерінің) - заңды тұлғасының - эмитенттің ірі қатысушы (ірі акционері) - жеке тұлғасы, басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері болған адам банктің басшы қызметкері болып тағайындала (сайлана) алмайды. Көрсетілген талап осы тармақшада көзделген мән-жайлар туындаған кезден бастап 5 (бес) жыл ішінде қолданылады;
2) көрсетілетін қызметті алушының қаржылық жағдайының тұрақсыздығы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Мына талаптардың бірінің болуы көрсетілетін қызметті алушының қаржылық жай-күйі тұрақсыздығының белгісі болып табылады:
көрсетілетін қызметті алушы-заңды тұлға өтініш берген күнге дейін 2 (екі) жылдан аз уақыт бұрын құрылған;
көрсетілетін қызметті алушының міндеттемелері акцияларға орналастырылған активтер сомасын және басқа заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысу үлесін шегергенде оның активтерінен және банктің иеленуге болжанатын акцияларынан асып кетеді;
аяқталған әрбір 2 (екі) қаржы жылының нәтижелері бойынша зиян;
көрсетілетін қызметті алушы міндеттемелерінің мөлшері банктің қаржылық жай-күйі үшін айтарлықтай тәуекел туындатады;
көрсетілетін қызметті алушының банк алдында мерзімі өткен және (немесе) банк балансына жатқызылған берешегінің болуы;
көрсетілетін қызметті алушының банктің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуінің қаржылық салдарына жасалған талдау көрсетілетін қызметті алушының қаржылық жай-күйінің нашарлауын болжайды;
көрсетілетін қызметті алушының мүлкінің құны (көрсетілетін қызметті алушының міндеттемелерін шегергенде) банктің акцияларын иелену үшін жеткіліксіз болса;
көрсетілетін қызметті алушының қаржылық жай-күйі тұрақсыз екендігін және (немесе) банкке және (немесе) оның депозиторларына шығын келтіруі мүмкін екендігін білдіретін өзге негіздер;

3) нарушение в результате приобретения услугополучателем статуса крупного участника банка или банковского холдинга требований законодательства Республики Казахстан в области защиты конкуренции;
4) случаи, когда в сделке по приобретению статуса крупного участника банка или банковского холдинга приобретающей стороной является юридическое лицо (его крупный участник (крупный акционер), зарегистрированное в оффшорных зонах, перечень которых устанавливается уполномоченным органом;
5) несоблюдение услугополучателем иных требований, установленных законодательными актами Республики Казахстан, к крупным участникам банка и банковским холдингам;
6) анализ финансовых последствий приобретения услугополучателем статуса крупного участника банка или банковского холдинга предполагает ухудшение финансового состояния банка;
7) отсутствие у услугополучателя-финансовой организации-нерезидента Республики Казахстан полномочий по осуществлению финансовой деятельности в рамках законодательства страны происхождения;
8) отсутствие у услугополучателя-юридического лица-нерезидента Республики Казахстан минимально необходимого рейтинга одного из международных рейтинговых агентств, перечень которых предусмотрен пунктом 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированного Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318, за исключением случаев, когда наличие указанного рейтинга не требуется для юридического лица-нерезидента Республики Казахстан, предполагающего косвенно владеть 10 (десятью) или более процентами размещенных акций банка или голосовать косвенно 10 (десятью) или более процентами голосующих акций банка через владение (голосование) акциями (долями участия) юридического лица - нерезидента Республики Казахстан, являющегося крупным участником банка, прямо владеющего 10 (десятью) или более процентами размещенных акций банка или имеющего возможность голосовать 10 (десятью) или более процентами голосующих акций банка, имеющего минимальный требуемый рейтинг;
9) неэффективности представленного плана рекапитализации банка в случае возможного ухудшения финансового состояния банка;
10) отсутствие у услугополучателя - физического лица, у руководящего работника услугополучателя - юридического лица безупречной деловой репутации;

3) көрсетілетін қызметті алушы банктің немесе банк холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуі нәтижесінде Қазақстан Республикасының бәсекелестікті қорғау саласындағы заңнамасы талаптарының бұзылуы;
4) банктің немесе банк холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иелену бойынша мәміледе иеленуші тарап тізбесін уәкілетті орган белгілейтін, оффшорлық аймақтарда тіркелген заңды тұлға (оның ірі қатысушысы (ірі акционері) болып табылатын жағдайлар;
5) көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген банктің ірі қатысушыларына және банк холдингтеріне қойылатын өзге де талаптарды сақтамауы;
6) көрсетілетін қызметті алушының банктің немесе банк холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуінің қаржылық салдарына жасалған талдау банктің қаржылық жай-күйінің нашарлауын болжаса;
7) Қазақстан Республикасының бейрезидент-қаржы ұйымы-көрсетілетін қызметті алушыда шыққан елінің заңнамасы шеңберінде қаржылық қызметті жүзеге асыру өкілеттіктерінің болмауы;
8) банктің орналастырылған акцияларының 10 (он) немесе одан да көп пайызын тікелей иеленуші немесе ең төменгі талап етілетін рейтингі бар банктің дауыс беретін 10 (он) немесе одан да көп акцияларымен дауыс беру мүмкіндігіне немесе банктің ірі қатысушысы болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғасының акцияларын (қатысу үлестерін) иелену (дауыс беру) арқылы банктің орналастырылған акцияларының 10 (он) немесе одан да көп пайызын жанама иеленуді немесе банктің дауыс беретін акцияларының 10 (он) немесе одан да көп акцияларымен жанама дауыс беруді көздейтін Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғасы үшін аталған рейтингтің болуы талап етілмеген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғасы-көрсетілетін қызметті алушыда тізбесі Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының 3-тармағында көзделген халықаралық рейтингтік агенттіктердің бірінің ең төменгі қажет етілетін рейтингінің болмауы;
9) банктің қаржылық жай-күйі ықтимал нашарлаған жағдайда банкті қайта капиталдандырудың ұсынылған жоспарының тиімсіз болуы;
10) көрсетілетін қызметті алушы-жеке тұлғада, көрсетілетін қызметті алушы-заңды тұлғаның басшы қызметкерінде мінсіз іскерлік беделдің болмауы;

11) случаи, когда услугополучатель ранее являлся либо является крупным участником - физическим лицом либо первым руководителем крупного участника - юридического лица и (или) руководящим работником финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до принятия уполномоченным органом решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации, принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, а также о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке. Указанное требование применяется в течение 5 (пяти) лет после принятия уполномоченным органом решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации, принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, а также о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
12) несоответствие законодательства в области консолидированного надзора за финансовыми организациями страны места нахождения услугополучателя - юридического лица требованиям по консолидированному надзору, установленным законодательными актами Республики Казахстан;
13) по крупным участникам - юридическим лицам и банковским холдингам, являющимся финансовыми организациями-нерезидентами Республики Казахстан - отсутствие соглашения между уполномоченным органом и органами финансового надзора государства, резидентом которого является услугополучатель, предусматривающего обмен информацией, за исключением случаев, установленных нормативным правовым актом уполномоченного органа;
14) случаи, когда услугополучатель – финансовая организация не подлежит надзору на консолидированной основе в стране своего места нахождения;
15) невозможность проведения консолидированного надзора за банковским конгломератом в связи с тем, что законодательство стран нахождения участников банковского конгломерата – нерезидентов Республики Казахстан делает невозможным выполнение ими и банковским конгломератом предусмотренных законами Республики Казахстан требований;
16) наличие оснований для отказа в выдаче разрешения на открытие банка.
В случае, если лицо, желающее приобрести статус банковского холдинга, создает или приобретает дочернюю финансовую организацию либо приобретает значительное участие в капитале финансовой организации, при рассмотрении уполномоченным органом представленных документов учитываются основания отказа, предусмотренные пунктом 6 статьи 11-1 Закона о банках. При наличии оснований отказа в выдаче разрешения на создание (приобретение) дочерней организации, значительное участие в уставном капитале организаций уполномоченный орган отказывает в выдаче согласия на приобретение статуса банковского холдинга или крупного участника банка.";

11) көрсетілетін қызметті алушы бұрын уәкілетті орган банкті төлем жасауға қабілетсіз банктер санатына жатқызу, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау туралы, оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны банкрот деп тану туралы шешім қабылдағанға дейін 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде ірі қатысушы - жеке тұлға не ірі қатысушы - заңды тұлғаның бірінші басшысы және (немесе) қаржы ұйымының басшы қызметкері болып табылған не болып табылатын жағдайлар. Көрсетілген талап уәкілетті орган Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен банкті төлем жасауға қабілетсіз банктер санатына жатқызу, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау, оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиядан айыру туралы, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны банкрот деп тану туралы шешім қабылдағаннан кейін 5 (бес) жыл бойы қолданылады;
12) көрсетілетін қызметті алушы-заңды тұлға орналасқан елдің қаржы ұйымдарын шоғырландырылған қадағалау саласындағы заңнаманың Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген шоғырландырылған қадағалау жөніндегі талаптарға сәйкес келмеуі;
13) Қазақстан Республикасының бейрезидент-қаржы ұйымдары болып табылатын ірі қатысушы-заңды тұлғалар және банк холдингтері бойынша – уәкілетті органның нормативтік құқықтық актісінде белгіленген жағдайларды қоспағанда, уәкілетті орган мен көрсетілетін қызметті алушы резидент болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органдары арасында ақпарат алмасуды көздейтін келісімнің болмауы;
14) көрсетілетін қызметті алушы қаржы ұйымы өзі орналасқан елде шоғырландырылған негізде қадағалауға жатпайтын жағдайлар;
15) Қазақстан Республикасының бейрезидент-банк конгломератына қатысушылар орналасқан елдің заңнамасы олардың және банк конгломератының Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген талаптарды орындауына мүмкіндік бермейтіндігіне байланысты банк конгломератына шоғырландырылған қадағалау жүргізудің мүмкін болмауы;
16) банкті ашуға рұқсат беруден бас тарту үшін негіздердің болуы мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тартуға негіз болып табылады.
Егер банк холдингі мәртебесін алғысы келетін тұлға еншілес қаржы ұйымын құратын немесе сатып алатын не қаржы ұйымының капиталына қомақты қатысуды сатып алатын жағдайда, уәкілетті орган ұсынылған құжаттарды қарау кезінде Банктер туралы заңның 11-1-бабының 6-тармағында көзделген бас тарту негіздерін ескереді. Еншілес ұйым құруға (сатып алуға), ұйымдардың жарғылық капиталына қомақты қатысуға рұқсат беруден бас тартуға негіздері болған кезде, уәкілетті орган банк холдингі немесе банктің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беруден бас тартады.";

Краткие данные об услугополучателе - физическом лице, руководящем работнике услугополучателя - юридического лица по форме согласно приложению 1 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
Сведения о безупречной деловой репутации услугополучателя - физического лица, руководящего работника услугополучателя - юридического лица согласно приложению 2 изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
Сведения о доходах и имуществе, а также информация об имеющейся задолженности по всем обязательствам услугополучателя согласно приложению 3 изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
в стандарте государственной услуги "Выдача согласия на приобретение статуса страхового холдинга или крупного участника страховой (перестраховочной) организации", утвержденном согласно приложению 10 к указанному постановлению:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Государственная услуга оказывается на платной основе. Ставка сбора при оказании государственной услуги для физических и юридических лиц составляет 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей.
Оплата сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства".";
подпункт 1) части первой пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
график приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги - с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю для получения согласия на приобретение статуса страхового холдинга или крупного участника страховой (перестраховочной) организации в случаях, предусмотренных пунктами 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 и 20 настояшего стандарта государственной улуги, дополнительно представляется копия документа, подтверждающего уплату сбора за выдачу согласия на приобретение статуса страхового холдинга или крупного участника страховой (перестраховочной) организации, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства".";

1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Көрсетілетін қызметті алушы - жеке тұлға, көрсетілетін қызметті алушы - заңды тұлғаның басшы қызметкері туралы қысқаша деректер осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Көрсетілетін қызметті алушы - жеке тұлғаның, көрсетілетін қызметті алушы - заңды тұлғаның басшы қызметкерінің мінсіз іскерлік беделі туралы мәліметтер осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Көрсетілетін қызметті алушының кірісі және мүлкі туралы мәліметтер, сондай-ақ барлық міндеттемелері бойынша берешегінің болуы туралы ақпарат осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 10-қосымшаға сәйкес бекітілген "Сақтандыру холдингінің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі алымның мөлшерлемесі жеке және заңды тұлғалар үшін 50 (елу) айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшамен немесе қолма-қол ақшасыз нысанда, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.";
8-тармақтың бірінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушінікі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру кестесі – сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін;";
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 және 20-тармақтарында көзделген жағдайларда көрсетілетін қызметті берушіге сақтандыру холдингінің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісімді алу үшін өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін "электрондық үкімет" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, сақтандыру холдингінің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісімді беру үшін алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі де ұсынылады.";

подпункт 2) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"2) копия решения соответствующего органа услугополучателя о приобретении акций страховой (перестраховочной) организации;";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
2) для получения согласия на приобретение статуса крупного участника страховой (перестраховочной) организации услугополучателю - физическому лицу:
документы, указанные:
в подпунктах 2), 6) и 7) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги (в виде электронных документов), которые прикрепляются к электронному запросу;
в подпунктах 3), 4), 5) и 8) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги (в виде электронных копий документов в формате PDF), которые прикрепляются к электронному запросу;
в пункте 9-1 настоящего стандарта государственной услуги (в виде электронной копии документа, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства"), который прикрепляется к электронному запросу;
3) для получения согласия на приобретение статуса крупного участника страховой (перестраховочной) организации услугополучателю - юридическому лицу-резиденту Республики Казахстан:
документы, указанные:
в пункте 9-1 настоящего стандарта государственной услуги (в виде электронной копии документа, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства"), который прикрепляется к электронному запросу;
в подпункте 4) пункта 10 настоящего стандарта государственной услуги (в виде электронного документа), который прикрепляется к электронному запросу;
в подпунктах 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9) и 10) пункта 10 настоящего стандарта государственной услуги (в виде электронных копий документов в формате PDF), которые прикрепляются к электронному запросу;
4) для одновременного получения согласия на приобретение статуса крупного участника, страхового холдинга нескольких финансовых организаций услугополучателю - физическому лицу документы, указанные в пункте 9-1 настоящего стандарта государственной услуги (в виде электронной копии документа, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства") и подпунктах 2), 3), 4), 5), 6) и 7) пункта 14 настоящего стандарта государственной услуги (в виде электронных копий документов в формате PDF), которые прикрепляются к электронному запросу;

10-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) көрсетілетін қызметті алушының тиісті органының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акцияларын иелену туралы шешімінің көшірмесі;";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Көрсетілетін қызметті алушы порталға өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім алу үшін көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлға:
мыналарда:
электрондық сұрау салуға қоса берілетін, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 2), 6) және 7) тармақшаларында (электрондық құжат түрінде);
электрондық сұрау салуға қоса берілетін, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 3), 4), 5) және 8) тармақшаларында (құжаттардың PDF форматындағы электрондық көшірмелері түрінде);
электрондық сұрау салуға қоса берілетін, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-1-тармағында ("электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, құжаттың электрондық көшірмесі түрінде) көрсетілген құжаттарды;
3) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім алу үшін көрсетілетін қызметті алушы - Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлғасы:
мыналарда:
электрондық сұрау салуға қоса берілетін, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-1-тармағында ("электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, құжаттың электрондық көшірмесі түрінде) көрсетілген құжаттарды;
электрондық сұрау салуға қоса берілетін, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағының 4) тармақшасында (электрондық құжат түрінде);
электрондық сұрау салуға қоса берілетін, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағының 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9) және 10) тармақшаларында (құжаттардың PDF форматындағы электрондық көшірмелері түрінде) көрсетілген құжаттарды;
4) бірнеше қаржы ұйымының ірі қатысушысы, сақтандыру холдингі мәртебесін иеленуге келісімді бірмезгілде алу үшін көрсетілетін қызметті алушы-жеке тұлға электрондық сұрау салуға қоса берілетін, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-1-тармағында ("электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, құжаттың электрондық көшірмесі түрінде) және 14-тармағының 2), 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында (құжаттардың PDF форматындағы электрондық көшірмелері түрінде) көрсетілген құжаттар;

5) для одновременного получения согласия на приобретение статуса крупного участника, страхового холдинга нескольких финансовых организаций услугополучателю, являющемуся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан:
документы, указанные:
в пункте 9-1 настоящего стандарта государственной услуги (в виде электронной копии документа, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства"), который прикрепляется к электронному запросу;
в подпункте 4) пункта 15 настоящего стандарта государственной услуги (в виде электронного документа), который прикрепляется к электронному запросу;
в подпунктах 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9) и 10) пункта 15 настоящего стандарта государственной услуги (в виде электронных копий документов в формате PDF), которые прикрепляются к электронному запросу;
6) услугополучатели - физические лица, желающие приобрести статус крупного участника страховой (перестраховочной) организации с долей владения 25 (двадцать пять) или более процентов размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных страховой (перестраховочной) организацией) акций, а также услугополучатели-юридические лица, желающие приобрести статус страхового холдинга в дополнение к документам и сведениям, указанным в статье 26 Закона, представляют документы, указанные в пункте 18 настоящего стандарта государственной услуги (в виде электронных документов), которые прикрепляются к электронному запросу;
7) в случае, если услугополучатель - физическое лицо стало соответствовать признакам крупного участника страховой (перестраховочной) организации без получения предварительного письменного согласия уполномоченного органа на основании договора дарения, при представлении им заявления о приобретении соответствующего статуса, дополнительно представляются документы, указанные в пункте 19 настоящего стандарта государственной услуги (в виде электронных копий документов в формате PDF), которые прикрепляются к электронному запросу;
8) услугополучатель (резидент Республики Казахстан), желающий получить статус страхового холдинга, помимо документов и сведений, предусмотренных пунктами 9-1, 10, 18 и 20 настоящего стандарта государственной услуги, представляет документы, указанные в пункте 21 настоящего стандарта государственной услуги (в виде электронных копий документов в формате PDF), которые прикрепляются к электронному запросу.
Сведения документов, удостоверяющих личность, подтверждающих отсутствие неснятой или непогашенной судимости, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".";
в пункте 24:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:

5) Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлғасы болып табылатын көрсетілетін қызметті алушы бірнеше қаржы ұйымының ірі қатысушысы, сақтандыру холдингі мәртебесін иеленуге келісімді бірмезгілде алу үшін:
мыналарда:
электрондық сұрау салуға қоса берілетін, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-1-тармағында ("электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, құжаттың электрондық көшірмесі түрінде) көрсетілген құжаттарды;
электрондық сұрау салуға қоса берілетін, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 15-тармағының 4) тармақшасында (электрондық құжат түрінде);
электрондық сұрау салуға қоса берілетін, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 15-тармағының 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9) және 10) тармақшаларында (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде) көрсетілген құжаттарды;
6) орналастырылған акциялардың (артықшылықты және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы сатып алған акцияларды қоспағанда) 25 (жиырма бес) немесе одан көп пайызын иелену үлесімен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге ниетті көрсетілетін қызметті алушы-жеке тұлғалар, сондай-ақ сақтандыру холдингі мәртебесін иеленуге ниетті көрсетілетін қызметті алушы-заңды тұлғалар Заңның 26-бабында көрсетілген құжаттар мен мәліметтерге қоса осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 18-тармағында көрсетілген құжаттарды (электрондық құжаттар түрінде) да ұсынады, олар электрондық сұрау салуға қоса беріледі;
7) егер көрсетілетін қызметті алушы-жеке тұлға уәкілетті органның алдын ала жазбаша келісімін алмай, сыйға тарту шарты негізінде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы белгілеріне сәйкес келген жағдайда, ол тиісті мәртебені иелену туралы өтініш берген кезінде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 19-тармағында көрсетілген құжаттарды (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде) да ұсынады, олар электрондық сұрау салуға қоса беріледі;
8) сақтандыру холдингі мәртебесін иеленуге ниетті көрсетілетін қызметті алушы (Қазақстан Республикасының резиденті) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-1, 10, 18 және 20-тармақтарында көрсетілген құжаттар мен мәліметтермен қатар осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 21-тармағында көрсетілген құжаттарды (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде) ұсынады, олар электрондық сұрау салуға қоса беріледі.
Жеке басты куәландыратын, алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екенін растайтын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.";
24-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

"1) несоответствие представленных документов требованиям указанных в пунктах 9, 9-1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 22 и 23 настоящего стандарта государственной услуги, либо неустранение замечаний уполномоченного органа по представленным документам в установленный им срок;";
абзац второй подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"ранее являлся руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником - физическим лицом, руководителем крупного участника (страхового холдинга) - юридического лица финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до принятия уполномоченным органом решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке. Указанное требование применяется в течение 5 (пяти) лет после принятия уполномоченным органом решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) неустойчивое финансовое положение услугополучателя.
Признаком неустойчивого финансового положения услугополучателя является наличие одного из следующих условий:
юридическое лицо-услугополучатель создано менее чем за 2 (два) года до дня подачи заявления;
обязательства услугополучателя превышают его активы за вычетом суммы активов, размещенных в акции и доли участия в уставном капитале других юридических лиц, и предполагаемых к приобретению акций банка;
убытки по результатам каждого из 2 (двух) завершенных финансовых лет;
размер обязательств заявителя представляет значительный риск для финансового состояния банка;
наличие просроченной и (или) отнесенной за баланс банка задолженности услугополучателя перед банком;
анализ финансовых последствий приобретения услугополучателем статуса крупного участника банка предполагает ухудшение финансового состояния услугополучателя;
стоимость имущества услугополучателя (за вычетом обязательств услугополучателя) недостаточна для приобретения акций страховой (перестраховочной) организации;
иные основания, свидетельствующие о наличии неустойчивого финансового положения услугополучателя и (или) возможности нанесения ущерба страховой (перестраховочной) организации и (или) ее клиентам;";
подпункт 14) изложить в следующей редакции:

"1) ұсынылған құжаттардың осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9, 9-1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 22 және 23-тармақтарында көрсетілген талаптарға сәйкес келмеуі не уәкілетті органның ұсынылған құжаттар бойынша ескертулерін ол белгілеген мерзімде жоймау;";
2) тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"бұдан бұрын, уәкілетті орган қаржы ұйымын таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруын тоқтатуға апарған банкті төлем жасауға қабілетсіз банктер санатына жатқызу, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы шешім қабылдағанға дейін, не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енгенге дейін 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде бұрын қаржы ұйымын басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, қаржы ұйымының ірі қатысушысы - жеке тұлға, ірі қатысушысы (сақтандыру холдингі) - заңды тұлғаның басшысы болған. Көрсетілген талап уәкілетті орган қаржы ұйымын мәжбүрлеп таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруын тоқтатуға апарған банктерді төлем жасауға қабілетсіз банктер санатына жатқызу, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы шешім қабылдағаннан кейін, не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енгеннен кейін 5 (бес) жыл бойы қолданылады;";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) көрсетілетін қызметті алушының қаржылық жағдайының тұрақсыздығы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Мына талаптардың бірінің болуы көрсетілетін қызметті алушының қаржылық жай-күйі тұрақсыздығының белгісі болып табылады:
көрсетілетін қызметті алушы-заңды тұлға өтініш берген күнге дейін 2 (екі) жылдан аз уақыт бұрын құрылған;
көрсетілетін қызметті алушының міндеттемелері акцияларға орналастырылған активтер сомасын және басқа заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысу үлесін шегергенде оның активтерінен және банктің иеленуге болжанатын акцияларынан асып кетеді;
аяқталған әрбір 2 (екі) қаржы жылының нәтижелері бойынша зиян;
көрсетілетін қызметті алушы міндеттемелерінің мөлшері банктің қаржылық жай-күйі үшін айтарлықтай тәуекел туындатады;
көрсетілетін қызметті алушының банк алдында мерзімі өткен және (немесе) банк балансына жатқызылған берешегінің болуы;
көрсетілетін қызметті алушының банктің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуінің қаржылық салдарына жасалған талдау көрсетілетін қызметті алушының қаржылық жай-күйінің нашарлауын болжайды;
көрсетілетін қызметті алушының мүлкінің құны (көрсетілетін қызметті алушының міндеттемелерін шегергенде) банктің акцияларын иелену үшін жеткіліксіз болса;
көрсетілетін қызметті алушының қаржылық жай-күйі тұрақсыз екендігін және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына және (немесе) оның клиенттеріне шығын келтіруі мүмкін екендігін білдіретін өзге негіздер;";
14) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

"14) случаи, когда услугополучатель ранее являлся либо является крупным участником - физическим лицом либо первым руководителем крупного участника юридического лица финансовой организации и (или) руководящим работником финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до принятия уполномоченным органом решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации, принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, а также о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательными актами Республики Казахстан порядке.
Указанное требование применяется в течение 5 (пяти) лет после принятия уполномоченным органом решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации, принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, а также о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;";
Краткие данные об услугополучателе - физическом лице, руководящем работнике услугополучателя - юридического лица согласно приложению 1 изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
Сведения о безупречной деловой репутации услугополучателя - физического лица, руководящего работника услугополучателя - юридического лица согласно приложению 2 изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
Сведения о доходах и имуществе, а также информация об имеющейся задолженности по всем обязательствам услугополучателя согласно приложению 3 изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящему постановлению.
в стандарте государственной услуги "Государственная регистрация выпуска паев паевых инвестиционных фондов", утвержденном согласно приложению 14 к указанному постановлению:
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней после дня их представления на государственную регистрацию;";
подпункт 1) части первой пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
график приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

"14) көрсетілетін қызметті алушы бұрын уәкілетті орган банкті төлем жасауға қабілетсіз банктер санатына жатқызу, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау туралы, оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны банкрот деп тану туралы шешім қабылдағанға дейін 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде ірі қатысушы - жеке тұлға не ірі қатысушы - заңды тұлғаның бірінші басшысы және (немесе) қаржы ұйымының басшы қызметкері болып табылған не болып табылатын жағдайлар.
Көрсетілген талап уәкілетті орган Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен банкті төлем жасауға қабілетсіз банктер санатына жатқызу, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау, оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиядан айыру туралы, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны банкрот деп тану туралы шешім қабылдағаннан кейін 5 (бес) жыл бойы қолданылады;";
1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлға, көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаның басшы қызметкері туралы қысқаша деректер осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Көрсетілетін қызметті алушы - жеке тұлғаның, көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаның басшы қызметкерінің мінсіз іскерлік беделі туралы мәліметтер осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Көрсетілетін қызметті алушының кірісі және мүлкі туралы мәліметтер, сондай-ақ барлық міндеттемелері бойынша берешегінің болуы туралы ақпарат осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 14-қосымшаға сәйкес бекітілген "Инвестициялық пай қорлары пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға өтініш берген кезде – олар мемлекеттік тіркеуге ұсынылған күннен кейін 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;";
8-тармақтың бірінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушінікі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру кестесі – сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін;";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
к услугодателю:
1) заявление, составленное в произвольной форме с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах;
2) копию решения о создании паевого инвестиционного фонда, принятого советом директоров или общим собранием акционеров (единственным акционером, владеющим всеми голосующими акциями) управляющей компании в соответствии с ее уставом;
3) правила фонда, утвержденные советом директоров или общим собранием акционеров (единственным акционером, владеющим всеми голосующими акциями) управляющей компании в соответствии с ее уставом (в двух экземплярах);
4) внутренние документы управляющей компании, регламентирующие условия и порядок деятельности, деятельность структурных подразделений и работников управляющей компании по созданию, обеспечению, функционированию и прекращению существования паевого инвестиционного фонда, соответствующие требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг, если указанные документы не были ранее согласованы с услугодателем (в двух экземплярах).
На портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
2) документы, указанные в подпунктах 2), 3) (в виде электронных копий документов в формате PDF), 4) (в виде электронных документов) части первой настоящего пункта, которые прикрепляются к электронному запросу.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".";
стандарт государственной услуги "Выдача лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, на инкассацию банкнот, монет и ценностей", утвержденный согласно приложению 24 к указанному постановлению, изложить в редакции согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, на банковские операции", утвержденном согласно приложению 26 к указанному постановлению:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Государственная услуга оказывается на платной основе. При оказании государственной услуги уплачивается лицензионный сбор за выдачу лицензии на право занятия отдельными видами деятельности (за каждую банковскую операцию отдельно):
1) лицензионный сбор за выдачу лицензии на право занятия данным видом деятельности составляет 400 (четыреста) месячных расчетных показателей;

"9. Көрсетілетін қызметті алушы өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім бар еркін нысанда жасалған өтініш;
2) басқарушы компанияның жарғысына сәйкес оның директорлар кеңесі немесе акционерлерінің жалпы жиналысы (барлық дауыс беретін акцияларды иеленуші жалғыз акционері) қабылдаған инвестициялық пай қорын құру туралы шешімнің көшірмесі;
3) басқарушы компанияның жарғысына сәйкес оның директорлар кеңесi немесе акционерлерiнің жалпы жиналысы (дауыс беретiн барлық акцияларды иеленушi жалғыз акционерi) бекiткен қор қағидалары (екi данада);
4) егер көрсетілген құжаттар бұрын көрсетілетін қызметті берушімен келісілмеген болса, Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы туралы заңнамасының талаптарына сәйкес келетін басқарушы компания қызметінің талаптары мен тәртібін, басқарушы компания құрылымдық бөлімшелерінің және қызметкерлерінің инвестициялық пай қорын құру, қамтамасыз ету, оның жұмыс істеуі және жұмысын тоқтату бойынша қызметін регламенттейтін ішкі құжаттары (екі данада).
Порталда:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) электрондық сұрау салуға қоса берілетін осы тармақтың бірінші бөлігінің 2), 3) (құжаттардың PDF форматындағы электрондық көшірмелері түрінде), 4) тармақшаларында (электрондық құжаттар түрінде) көрсетілген құжаттар.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.";
көрсетілген қаулыға 24-қосымшаға сәйкес бекітілген "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банкноталарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 26-қосымшаға сәйкес бекітілген "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банк операцияларына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензияның берілгені үшін лицензиялық алым (әрбір банктік операция үшін жеке) төленеді:
1) осы қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия берілгені үшін лицензиялық алым 400 (төрт жүз) айлық есептік көрсеткішті құрайды;

2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки при выдаче лицензии;
3) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства".";
подпункт 1) части первой пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
график приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;";
подпункт 1) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;";
в пункте 15:
часть третью изложить в следующей редакции:
"Для переоформления лицензии:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
2) копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензии (в виде электронной копии документа), за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
3) копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах (в виде электронных копий документов в формате PDF).";
часть пятую изложить в следующей редакции:
"Документы, перечисленные в пунктах 9, 10 и 12 настоящего стандарта государственной услуги, состоящие из нескольких листов, представляются пронумерованными, прошитыми, частично поверх ярлыка с указанием количества прошитых листов, наклеенного на узел прошивки на обороте последнего листа. Копии документов заверяются подписями должностных лиц услугополучателя, обладающих правом подписи таких документов.";
Заявление по форме согласно приложению 1 изложить в редакции согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
Сведения об акционере (участнике) услугополучателя (для юридического лица), Сведения об акционере (участнике) услугополучателя (для физического лица) по формам согласно приложению 3 изложить в редакции согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками", утвержденном согласно приложению 27 к указанному постановлению:
пункт 7 изложить в следующей редакции:

2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшамен немесе қолма-қол ақшасыз нысанда, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.";
8-тармақтың бірінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушінікі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру кестесі – сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін;";
9-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;";
15-тармақта:
үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Лицензияны қайта ресімдеу үшін:
1)көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2)"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі (құжаттың электрондық көшірмесі түрінде);
3)ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде бар құжаттарды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін негіз болатын өзгерістер туралы ақпараттан тұратын құжаттардың көшірмелері (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде).";
бесінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9, 10 және 12-тармақтарында көрсетілген бірнеше парақтан тұратын құжаттар нөмірленіп, тігіліп және соңғы парағының сырт жағына тігістің түйініне жапсырылған, тігілген парақтар саны көрсетілген жапсырманың үстіне жартылай баса отырып ұсынылады. Құжаттардың көшірмелері көрсетілетін қызметті алушының осындай құжаттарға қол қою құқығы бар лауазымды адамдарының қолымен расталады.";
1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Өтініш осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
14-қосымшаға сәйкес нысандар бойынша Көрсетілетін қызметті алушының акционері (қатысушысы) туралы мәліметтер (заңды тұлға үшін), Көрсетілетін қызметті алушының акционері (қатысушысы) туралы мәліметтер (жеке тұлға үшін) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 27-қосымшаға сәйкес бекітілген "Ислам банктері жүзеге асыратын банктік және өзге операцияларды жүргізуге арналған лицензияны беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Государственная услуга оказывается на платной основе. При оказании государственной услуги уплачивается лицензионный сбор за выдачу лицензии на право занятия отдельными видами деятельности (за каждую банковскую операцию отдельно):
1) лицензионный сбор за выдачу лицензии на право занятия данным видом деятельности составляет 800 (восемьсот) месячных расчетных показателей;
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки при выдаче лицензии;
3) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства".";
подпункт 1) части первой пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
график приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;";
подпункт 8) пункта 9 исключить;
подпункт 3) пункта 13 изложить в следующей редакции:
"3) документы, указанные в подпунктах 3), 4), 5), 6), 9) и 10) (в виде электронных копий документов в формате PDF), 7) (штатное расписание в виде электронного документа по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, которые прикрепляются к электронному запросу;";
абзац пятый подпункта 1) пункта 16 изложить в следующей редакции:
"обеспечение наличия систем управления рисками и внутреннего контроля, соответствующих требованиям уполномоченного органа;";
Заявление о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций исламского банка по форме согласно приложению 1 изложить в редакции согласно приложению 15 к настоящему постановлению;
Заявление по форме согласно приложению 2 изложить в редакции согласно приложению 16 к настоящему постановлению;
в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии банкам на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан", утвержденном согласно приложению 28 к указанному постановлению:
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензияның берілгені үшін лицензиялық алым (әрбір банктік операция үшін жеке) төленеді:
1) осы қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия берілгені үшін лицензиялық алым 800 (сегіз жүз) айлық есептік көрсеткішті құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшамен немесе қолма-қол ақшасыз нысанда, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.";
8-тармақтың бірінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушінікі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру кестесі – сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін;";
9-тармақтың 8) тармақшасы алып тасталсын;
13-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) электрондық сұрау салуға қоса берілетін, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 3), 4), 5), 6), 9) және 10) (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде), 7) (осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық құжат түріндегі штат кестесі) тармақшаларында көрсетілген құжаттар;";
16-тармақтың 1) тармақшасының бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"уәкілетті органның талаптарына сәйкес келетін тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйелерінің болуын қамтамасыз ету;";
1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Ислам банкінің банктік және өзге операцияларды жүргізуге лицензия беру туралы өтініш осы қаулыға 15-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Өтініш осы қаулыға 16-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 28-қосымшаға сәйкес бекітілген "Банктерге банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Государственная услуга оказывается на платной основе. При оказании государственной услуги уплачивается лицензионный сбор за выдачу лицензии на право занятия отдельными видами деятельности:
1) лицензионный сбор за выдачу лицензии на право занятия данным видом деятельности составляет 800 (восемьсот) месячных расчетных показателей (за каждую банковскую операцию отдельно);
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки при выдаче лицензии;
3) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства".";
подпункт 1) части первой пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
график приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;";
подпункт 8) пункта 9 исключить;
подпункт 3) пункта 13 изложить в следующей редакции:
"3) документы, указанные в подпунктах 3), 4), 5), 6) и 9) (в виде электронных копий документов в формате PDF), 7) (штатное расписание в виде электронного документа по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, которые прикрепляются к электронному запросу;";
абзац шестой подпункта 1) пункта 16 изложить в следующей редакции:
"обеспечение наличия систем управления рисками и внутреннего контроля, соответствующих требованиям уполномоченного органа;";
Заявление о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций по форме согласно приложению 1 изложить в редакции согласно приложению 17 к настоящему постановлению;
Заявление по форме согласно приложению 2 изложить в редакции согласно приложению 18 к настоящему постановлению;
в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление актуарной деятельности", утвержденном согласно приложению 30 к указанному постановлению:
подпункт 1) части первой пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии - в течение 1 (одного) месяца;
при переоформлении лицензии - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии - в течение 2 (двух) рабочих дней;";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензияның берілгені үшін лицензиялық алым төленеді:
1) осы қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия берілгені үшін лицензиялық алым 800 (сегіз жүз) айлық есептік көрсеткішті құрайды (әрбір банктік операция үшін жеке);
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшамен немесе қолма-қол ақшасыз нысанда, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.";
8-тармақтың бірінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушінікі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру кестесі – сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін;";
9-тармақтың 8) тармақшасы алып тасталсын;
13-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) электрондық сұрау салуға қоса берілетін, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 3), 4), 5), 6) және 9) (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде), 7) (осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық құжат түріндегі штат кестесі) тармақшаларында көрсетілген құжаттар;";
16-тармақтың 1) тармақшасының алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"уәкілетті органның талаптарына сәйкес келетін тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйелерінің болуын қамтамасыз ету;";
1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Банктік және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру туралы өтініш осы қаулыға 17-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Өтініш осы қаулыға 18-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 30-қосымшаға сәйкес бекітілген "Актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
4-тармақтың бірінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға өтініш бергенде:
лицензияны берген кезде – 1 (бір) ай ішінде;
лицензияны қайта ресімдеген кезде – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқаларын берген кезде – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Государственная услуга оказывается на платной основе. При оказании государственной услуги уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:
1) лицензионный сбор за выдачу лицензии на право занятия данным видом деятельности составляет 10 (десять) месячных расчетных показателей;
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки при выдаче лицензии;
3) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 100 (сто) процентов от ставки при выдаче лицензии.
Оплата сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства".";
подпункт 1) части первой пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
график приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю для получения лицензии:
1) заявление о выдаче лицензии на осуществление актуарной деятельности по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) сведения об услугополучателе на получение лицензии на осуществление актуарной деятельности по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) копия диплома о высшем образовании (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригиналов для сверки);
4) копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора, за исключением оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
5) копии документов, свидетельствующих о том, что услугополучатель на получение лицензии прошел обучение и успешно сдал соответствующие экзамены по Минимальной обязательной программе обучения актуариев, утвержденной согласно приложению 1 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 191 "Об утверждении минимальной обязательной программы обучения актуариев, перечня и требований к международным ассоциациям актуариев, Требований к содержанию и порядку предоставления обязательного актуарного заключения, Правил проведения тестирования, Требований к подтверждению квалификации актуария, Правил и сроков привлечения независимого актуария для проверки деятельности актуария, состоящего в штате страховой (перестраховочной) организации, направления независимым актуарием результатов проверки достоверности расчетов, проведенных актуарием, состоящим в штате страховой (перестраховочной) организации, форм лицензии на осуществление актуарной деятельности, заявления о выдаче лицензии на осуществление актуарной деятельности и сведений о заявителе на получение лицензии на осуществление актуарной деятельности", зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17618 (далее – постановление № 191), и (или) копию диплома магистра, соответствующего требованиям, указанным в Сведениях о заявителе на получение лицензии на осуществление актуарной деятельности по форме, утвержденной согласно приложению 9 к постановлению № 191;

"7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензияның берілгені үшін лицензиялық алым төленеді:
1) осы қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия берілгені үшін лицензиялық алым 10 (он) айлық есептік көрсеткішті құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 (бір жүз) пайызын құрайды.
Алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшамен немесе қолма-қол ақшасыз нысанда, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.";
8-тармақтың бірінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушінікі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру кестесі – сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін;";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы лицензия алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге лицензия алу үшін өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша актуарлық қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру туралы өтініш;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензияны алуға көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер;
3) жоғары білімі туралы дипломның көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқалар берілмеген жағдайда нотариат куәландырған);
4) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеуді қоспағанда, лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшірмесі;
5) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17618 болып тіркелген "Актуарийлерді оқытудың ең қысқа міндетті бағдарламасын, халықаралық актуарийлер қауымдастықтарының тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Міндетті актуарлық қорытындының мазмұнына және табыс етілу тәртібіне қойылатын талаптарды, Тестілеу өткізу қағидаларын, Актуарийдің біліктілігін растауға қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының штатында тұрған актуарийдің қызметін тексеру үшін тәуелсіз актуарийді тарту, тәуелсіз актуарийдің сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының штатында тұрған актуарий жүргізген есептеулердің шынайылығын тексеру нәтижелерін жіберу қағидаларын және мерзімдерін, актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензияның, актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру туралы өтініштің және актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия алуға өтініш беруші туралы мәліметтердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 191 қаулысына (бұдан әрі – №191 қаулы) 1-қосымшаға сәйкес бекітілген Актуарийлерді оқытудың ең қысқа міндетті бағдарламасы бойынша көрсетілетін қызметті алушының оқудан өткеніне және тиісті емтихандарды сәтті тапсырғанына лицензия алғандығын білдіретін құжаттардың көшірмелері және (немесе) № 191 қаулыға 9-қосымшаға сәйкес бекітілген нысан бойынша Актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия алуға өтініш беруші туралы мәліметтерде көрсетілген талаптарға сәйкес келетін магистр дипломының көшірмесі;

6) для физических лиц-нерезидентов Республики Казахстан – копии документов, подтверждающих статус актуария и членство в международных ассоциациях актуариев, согласно Перечню и требованиям к международным ассоциациям актуариев, утвержденным согласно приложению 2 к постановлению № 191;
7) копии документов, свидетельствующих о том, что заявитель на получение лицензии сдал международные экзамены, соответствующие требованиям Минимальной обязательной программы обучения актуариев, утвержденной согласно приложению 1 к постановлению № 191 (при наличии);
8) копия документа, подтверждающего наличие опыта работы, соответствующего требованиям, указанным в Сведениях о заявителе на получение лицензии на осуществление актуарной деятельности по форме, утвержденной согласно приложению 9 к постановлению № 191.
Лицензия на осуществление актуарной деятельности на страховом рынке выдается при соблюдении требований, предусмотренных пунктом 3 статьи 40 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее – Закон).";
подпункт 1) пункта 11 изложить в следующей редакции:
"1) заявление в произвольной форме;";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя на портал:
для получения лицензии:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
2) документ об оплате лицензионного сбора (в виде электронной копии документа), за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
3) документы, указанные в подпунктах 2) (в виде электронной формы сведений согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги), 3), 5) и 6) (в виде электронных копий документов) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, которые прикрепляются к электронному запросу.
Для получения дубликата лицензии (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме):
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
2) документ об оплате лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при выдаче дубликата лицензии (в виде электронной копии документа), за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства".
Для переоформления лицензии:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
2) документ об оплате лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензии (в виде электронной копии документа), за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";

6) Қазақстан Республикасының бейрезидент-жеке тұлғалары үшін – № 191 қаулыға 2-қосымшаға сәйкес бекітілген Халықаралық актуарийлер қауымдастықтарының тізбесіне және оларға қойылатын талаптарға сәйкес актуарийдің мәртебесін және актуарийлердің халықаралық қауымдастықтарында мүшелігін растайтын құжаттардың көшірмелері;
7) өтініш берушінің лицензия алуға № 191 қаулыға 1-қосымшаға сәйкес бекітілген Актуарийлерді оқытудың ең қысқа міндетті бағдарламасының талаптарына сәйкес келетін халықаралық емтихандарды тапсырғанын растайтын құжаттардың көшірмелері (бар болса);
8) № 191 қаулыға 9-қосымшаға сәйкес бекітілген нысан бойынша Актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия алуға өтініш беруші туралы мәліметтерде көрсетілген талаптарға сәйкес келетін жұмыс тәжірибесінің болуын растайтын құжаттың көшірмесі.
Сақтандыру нарығында актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 40-бабының 3-тармағында көзделген талаптар сақталған жағдайда беріледі.";
11-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) еркін нысанда жазылған өтініш;";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Көрсетілетін қызметті алушы порталға өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
лицензия алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеген жағдайларды қоспағанда, лицензиялық алымды төлеу туралы құжат (құжаттың электрондық көшірмесі түрінде);
3) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 2) (осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес мәліметтердің электрондық түріндегі), 3), 5) және 6) (құжаттардың электрондық көшірмелері түріндегі) тармақшаларында көрсетілген электрондық сұрау салуға қоса тіркелетін құжаттар.
Лицензияның телнұсқасын алу үшін (егер бұдан бұрын берілген лицензия қағаз нысанында ресімделген болса):
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеген жағдайларды қоспағанда, лицензияның телнұсқасын беру кезінде жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығына лицензиялық алымды төлеу туралы құжат (құжаттың электрондық көшірмесі түрінде).
Лицензияны қайта ресімдеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеген жағдайларды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеген кезде жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығына лицензиялық алымды төлеу туралы құжат (құжаттың электрондық көшірмесі түрінде);

3) копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах (в виде электронных копий документов).";
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Сведения документов, удостоверяющих личность, о лицензии услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) несоответствие представленных документов требованиям законодательства Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности;
2) наличие данных о лишении лицензии по основаниям, предусмотренным подпунктами 2), 3) и 4) пункта 1 статьи 60 Закона;
3) отрицательный результат тестирования, проведенного услугодателем.";
Заявление о выдаче лицензии на осуществление актуарной деятельности согласно приложению 1 изложить в редакции согласно приложению 19 к настоящему постановлению;
Сведения об услугополучателе на получение лицензии на осуществление актуарной деятельности по форме согласно приложению 2 изложить в редакции согласно приложению 20 к настоящему постановлению;
в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление страховой деятельности или право осуществления исламской страховой деятельности по отрасли "страхование жизни", утвержденном согласно приложению 31 к указанному постановлению:
подпункт 1) части первой пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии - в течение 30 (тридцати) рабочих дней;
при переоформлении лицензии - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
при переоформлении лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения - не позднее 30 (тридцати) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии - в течение 2 (двух) рабочих дней;";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Государственная услуга оказывается на платной основе. При оказании государственной услуги уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:
1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 500 (пятьсот) месячных расчетных показателей (за каждый класс страхования отдельно);
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки при выдаче лицензии;

3) ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпараты бар құжаттардың көшірмелері (құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде) ұсынылады.";
мынадай мазмұндағы 12-1-тармақпен толықтырылсын:
"12-1. Жеке басын куәландыратын құжаттар, лицензия туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Мыналар:
1) ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасының талаптарына сәйкес келмеуі;
2) Заңның 60-бабы 1-тармағының 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша лицензиядан айыру туралы деректердің болуы;
3) көрсетілетін қызметті беруші жүргізген тестілеудің теріс нәтижесі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.";
1-қосымшаға сәйкес Актуарлық қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру туралы өтініш осы қаулыға 19-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия алу үшін көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер осы қаулыға 20-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 31-қосымшаға сәйкес бекітілген "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру қызметін жүзеге асыруға немесе исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
4-тармақтың бірінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға өтініш берген кезде:
лицензия берген кезде – 30 (отыз) жұмыс күні ішінде;
лицензияны қайта ресімдеген кезде – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
көрсетілетін қызметті алушыны бөлініп шығу немесе бөлу нысанында қайта ұйымдастырған жағдайда, лицензияны қайта ресімдеген кезде – 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияның телнұсқаларын берген кезде – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін мынадай лицензиялық алым төленеді:
1) аталған қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия беру кезіндегі лицензиялық алым 500 (бес жүз) айлық есептік көрсеткішті құрайды (әрбір сақтандыру сыныбы үшін жеке);
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды;

3) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки при выдаче лицензии.
Оплата сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства".";
подпункт 1) части первой пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
график приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю для получения лицензии:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
3) документы, свидетельствующие о выполнении всех организационно-технических мероприятий, в том числе по вопросам бухгалтерского учета и автоматизации ведения бухгалтерского учета, соответствующих требованиям, установленным Инструкцией о требованиях к автоматизации страховой (перестраховочной) организации, утвержденной постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 апреля 2006 года № 102, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4232, Инструкцией по ведению бухгалтерского учета операций по страхованию и перестрахованию, утвержденной постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 июня 2013 года № 149, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8596, и Правилами автоматизации ведения бухгалтерского учета, утверженными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 47, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15084;
4) копия устава (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригиналов для сверки) со всеми изменениями и дополнениями в него (при наличии таковых);

3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызы болады.
Лицензиялық алымды төлеуді екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар қолма-қол ақша немесе қолма-қол ақшасыз нысанда, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырады.";
8-тармақтың бірінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушінікі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру кестесі - сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін;";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы лицензия алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеу жағдайларын қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшірмесі;
3) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4232 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 15 сәуірдегі № 102 қаулысымен бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын автоматтандыруға қойылатын талаптар туралы нұсқаулықта, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8596 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 28 маусымдағы № 149 қаулысымен бекітілген Сақтандыру және қайта сақтандыру операцияларының бухгалтерлік есебін жүргізу жөніндегі нұсқаулықта, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 27 наурыздағы № 47 қаулысымен бекітілген Бухгалтерлік есеп жүргізуді автоматтандыру қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келетін барлық ұйымдастыру-техникалық, оның ішінде бухгалтерлік есеп және бухгалтерлік есеп жүргізуді автоматтандыру мәселелері жөніндегі іс-шаралардың орындалғанын куәландыратын құжаттар;
4) барлық өзгерістерімен және толықтыруларымен бірге (осындайлар бар болса) жарғының көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларын ұсынбаған жағдайда, жарғының нотариат куәландырған көшірмесі);

5) документы лиц, предлагаемых на должности руководящих работников услугополучателя в соответствии с требованиями статьи 34 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее – Закон);
6) копии документов, подтверждающих оплату уставного капитала, минимальный размер которого определен Инструкцией об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов исламской страховой (перестраховочной) организации и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, утвержденной постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2015 года № 95, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11751, и Нормативными значениями и методикой расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 304, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14794.
Документами, подтверждающими полную оплату минимального размера уставного капитала услугополучателя, являются платежные документы (платежные поручения, приходные кассовые ордера), подтверждающие его оплату учредителями, акционерами, а также свидетельство о государственной регистрации выпуска ценных бумаг;
7) внутренние правила осуществления страховой деятельности или исламской страховой деятельности, которые определяют:
структуру, задачи, функции и полномочия подразделений услугополучателя, за исключением подразделений, осуществляющих хозяйственную деятельность;
структуру, количество членов, задачи, функции и полномочия службы внутреннего аудита и других постоянно действующих органов;
систему управления рисками, раскрывающую политику услугополучателя по управлению техническими (страховыми), инвестиционными, кредитным, операционным, рыночным и другими рисками;
права и обязанности руководителей структурных подразделений, за исключением подразделений, осуществляющих хозяйственную деятельность;
полномочия должностных лиц и работников услугополучателя при осуществлении ими сделок от его имени и за его счет;
8) положение о службе внутреннего аудита услугополучателя, которое содержит следующие сведения:
информацию о структуре службы внутреннего аудита;
задачи и функции службы внутреннего аудита;
права и обязанности службы внутреннего аудита;
информацию о порядке взаимодействия службы внутреннего аудита с другими структурными подразделениями;
периодичность аудиторских проверок всей или части деятельности услугополучателя, с учетом характера и масштабов осуществляемой ею деятельности;

5) "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңы (бұдан әрі – Заң) 34-бабының талаптарына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының басшы қызметкерлері лауазымына ұсынылатын адамдардың құжаттары;
6) ең төменгі мөлшері Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11751 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 27 мамырдағы № 95 қаулысымен бекітілген Исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының нормативтік мәндері мен пруденциялық нормативтерді есептеу әдістемесін және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді белгілеу жөніндегі нұсқаулықта және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14794 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 304 қаулысымен бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерінде және оларды есептеу әдістемесінде айқындалған жарғылық капиталдың төленгенін растайтын құжаттардың көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті алушының жарғылық капиталының ең төменгі мөлшерінің толық төленгенін растайтын құжаттар құрылтайшылардың, акционерлердің оны төлегенін растайтын төлем құжаттары (төлем тапсырмалары, кіріс касса ордерлері), сондай-ақ бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік болып табылады;
7) сақтандыру қызметін немесе исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асырудың ішкі қағидалары, олар мыналарды айқындайды:
шаруашылық қызметті жүзеге асыратын бөлімшелерді қоспағанда, көрсетілетін қызметті алушы бөлімшелерінің құрылымын, міндеттерін, функцияларын және өкілеттіктерін;
ішкі аудит қызметінің және басқа да тұрақты жұмыс істейтін органдардың құрылымын, мүшелер санын, міндеттерін, функцияларын және өкілеттіктерін;
көрсетілетін қызметті алушының техникалық (сақтандыру), инвестициялық, кредиттік, операциялық, нарықтық және басқа да тәуекелдерді басқару бойынша саясатын ашатын тәуекелдерді басқару жүйесін;
шаруашылық қызметті жүзеге асыратын бөлімшелерді қоспағанда, құрылымдық бөлімшелер басшыларының құқықтары мен міндеттерін;
көрсетілетін қызметті алушының лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерінің оның атынан және оның есебінен мәмілелерді жүзеге асырған кездегі өкілеттіктерін;
8) көрсетілетін қызметті алушының ішкі аудит қызметі туралы, мынадай мәліметтер қамтылатын ереже:
ішкі аудит қызметінің құрылымы туралы ақпарат;
ішкі аудит қызметінің міндеттері мен функциялары;
ішкі аудит қызметінің құқықтары мен міндеттері;
ішкі аудит қызметінің басқа құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-әрекет жасау тәртібі туралы ақпарат;
өзі жүзеге асыратын қызметтің сипаты мен ауқымдарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының бүкіл қызметін немесе бір бөлігін аудиторлық тексеру кезеңділігі;

9) сведения о наличии в штате услугополучателя актуария, имеющего лицензию на осуществление актуарной деятельности на страховом рынке, по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
10) решение общего собрания акционеров о назначении совета по принципам исламского финансирования (для исламской страховой (перестраховочной) организации);
11) нотариально засвидетельствованная копия договора участия в организации, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае принудительной ликвидации услугополучателя по договорам страхования, если обязательное участие услугополучателя в такой организации установлено отдельными законодательными актами Республики Казахстан, регулирующими обязательные виды страхования;
12) документы, подтверждающие участие в базе данных в соответствии с требованиями Закона и отдельных законодательных актов Республики Казахстан, регулирующих обязательные виды страхования.
Требования, изложенные в части первой настоящего пункта, не распространяются на действующие страховые (перестраховочные) организации или исламские страховые (перестраховочные) организации.";
в пункте 10:
в подпункте 3):
абзац первый изложить в следюущей редакции:
"3) бизнес-план по классу (классам) страхования, подписанный актуарием, имеющим лицензию на осуществление актуарной деятельности на страховом рынке.";
абзац пятнадцатый изложить в следующей редакции:
"Бизнес-план по классу страхования, подписанный актуарием, содержит информацию, предусмотренную пунктом 3 статьи 37 Закона, и представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) в пронумерованном и прошитом виде в одном экземпляре, с указанием количества прошитых листов на ярлыке, наклеенном на обороте последнего листа на узел прошивки. Титульный лист бизнес-плана по классу страхования содержит в правом верхнем углу следующую формулировку: "Утверждено Советом директоров (наименование страховой (перестраховочной) организации). Протокол № от "____" __________ 20 __ года".";
подпункт 4) исключить;
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Для получения лицензии на осуществление страховой деятельности или право осуществления исламской страховой деятельности по дополнительным классам страхования услугополучатель обеспечивает наличие систем управления рисками и внутреннего контроля, соответствующих требованиям уполномоченного органа.";

9) көрсетілетін қызметті алушының штатында осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сақтандыру нарығында актуарий қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар актуарийдің болуы туралы мәліметтер;
10) акционерлердің жалпы жиналысының исламдық қаржыландыру қағидаттары бойынша кеңесті тағайындау туралы шешімі (исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы үшін);
11) егер Қазақстан Республикасының сақтандырудың міндетті түрлерін реттейтін жекелеген заңнамалық актiлерiнде көрсетілетін қызметті алушыны мәжбүрлеп тарату кезінде сақтандыру шарттары бойынша сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерiн жүзеге асыруға кепiлдiк беретін ұйымға көрсетілетін қызметті алушының мiндеттi қатысуы белгiленген болса, осындай ұйымға қатысу шартының нотариат куәландырған көшірмесі;
12) Заңның және Қазақстан Республикасының сақтандырудың міндетті түрлерін реттейтін жекелеген заңнамалық актілерінің талаптарына сәйкес дерекқорға қатысуын растайтын құжаттар.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде жазылған талаптар жұмыс істеп тұрған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына немесе исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына қолданылмайды.";
10-тармақта:
3) тармақшада:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"3) сақтандыру нарығында актуарлық қызметті жүзеге асыруға арналған лицензиясы бар актуарий қол қойған, сақтандыру сыныбы (сыныптары) бойынша бизнес-жоспар.";
он бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Актуарий қол қойған сақтандыру сыныбы бойынша бизнес-жоспарда Заңның 37-бабының 3-тармағында көзделген ақпарат қамтылады және қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) тігілген және нөмірленген түрде, соңғы парағының сыртқы жағындағы тігіс түйініне желімделген жапсырма қағазда тігілген парақтардың саны көрсетіле отырып, бір данада беріледі. Сақтандыру сыныбы бойынша бизнес-жоспардың титул парағында жоғарғы оң бұрышында мынадай айқындама болады: (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы) "Директорлар кеңесі бекітті 20__жылғы "__" _____________ № ___ хаттама".";
4) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. Сақтандыру қызметін жүзеге асыруға немесе сақтандырудың қосымша сыныптары бойынша исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия алу үшін көрсетілетін қызметті алушы уәкілетті органның талаптарына сәйкес келетін тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйелерінің болуын қамтамасыз етеді.";

подпункт 3) пункта 13 изложить в следующей редакции:
"3) документы, указанные в подпунктах 3) (документы, свидетельствующие о выполнении всех организационно-технических мероприятий, в том числе по вопросам бухгалтерского учета и автоматизации ведения бухгалтерского учета, соответствующих требованиям нормативных правовых актов уполномоченного органа, указанных в подпункте 3) части первой пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, в виде электронной формы сведений по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги), 4), 6), 10), 11) и 12) (в виде электронных копий документов в формате PDF), 5) (в соответствии с требованиями стандарта государственной услуги "Выдача согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов, акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат") 7) и 8) (в виде электронных документов), 9) (в виде электронной формы сведений по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, в подпункте 3) (в виде электронных копий документов в формате PDF) пункта 10 настоящего стандарта государственной услуги, которые прикрепляются к электронному запросу.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" сведения, указанные в документах:
удостоверяющих личность физического лица - резидента Республики Казахстан;
подтверждающих отсутствие у физического лица - резидента Республики Казахстан неснятой или непогашенной судимости;
о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица - резидента Республики Казахстан.";
Заявление по форме согласно приложению 1 изложить в редакции согласно приложению 21 к настоящему постановлению;
Сведения о наличии в штате страховой (перестраховочной) организации или исламской страховой (перестраховочной) организации актуария по форме согласно приложению 2 изложить в редакции согласно приложению 22 к настоящему постановлению;
Заявление по форме согласно приложению 3 изложить в редакции согласно приложению 23 к настоящему постановлению;
Документы, свидетельствующие о выполнении всех организационно-технических мероприятий, в том числе по вопросам бухгалтерского учета и автоматизации ведения бухгалтерского учета, соответствующих требованиям нормативных правовых актов уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, по форме согласно приложению 4 изложить в редакции согласно приложению 24 к настоящему постановлению;
в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности или исламской страховой (перестраховочной) деятельности по отрасли "общее страхование", утвержденном согласно приложению 32 к указанному постановлению:

13-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 3) (осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы бірінші бөлігінің 3) тармақшасында осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтердің электрондық нысаны түрінде көрсетілген уәкілетті органның нормативтік құқықтық актілерінің талаптарына сәйкес келетін барлық ұйымдастыру-техникалық, оның ішінде бухгалтерлік есеп және бухгалтерлік есеп жүргізуді автоматтандыру мәселелері бойынша іс-шаралар орындалғанын білдіретін құжаттар), 4), 6), 10), 11) және 12) (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде), 5) ("Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерін сайлауға (тағайындауға) келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының талаптарына сәйкес), 7) және 8) (электрондық құжаттар түрінде), 9) (осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтердің электрондық нысаны түрінде) тармақшаларында, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағының 3) тармақшасында (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде) көрсетілген құжаттар электрондық сұрау салуға қоса беріледі.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы:
Қазақстан Республикасының резидент - жеке тұлғасының жеке басын куәландыратын;
Қазақстан Республикасының резидент - жеке тұлғасында алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екенін растайтын;
Қазақстан Республикасының резидент - заңды тұлғасын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттарда көрсетілген мәліметтерді алады.";
1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш осы қаулыға 21-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының немесе исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының штатында актуарийдің болуы туралы мәліметтер осы қаулыға 22-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш осы қаулыға 23-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның нормативтік құқықтық актілерінің талаптарына сәйкес келетін барлық ұйымдастыру-техникалық, оның ішінде бухгалтерлік есеп және бухгалтерлік есеп жүргізуді автоматтандыру мәселелері бойынша іс-шаралардың орындалғанын білдіретін құжаттар осы қаулыға 24-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 32-қосымшаға сәйкес бекітілген "Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін немесе исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:

"Бизнес-план по классу страхования, подписанный актуарием, содержит информацию, предусмотренную пунктом 3 статьи 37 Закона, и представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) в пронумерованном и прошитом виде в одном экземпляре, с указанием количества прошитых листов на ярлыке, наклеенном на обороте последнего листа на узел прошивки. Титульный лист бизнес-плана по классу страхования содержит в правом верхнем углу следующую формулировку: "Утверждено Советом директоров (наименование страховой (перестраховочной) организации). Протокол № от "____" __________ 20 __ года".";
подпункт 4) исключить;
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Для получения лицензии на осуществление страховой деятельности или право осуществления исламской страховой деятельности по дополнительным классам страхования услугополучатель обеспечивает наличие систем управления рисками и внутреннего контроля, соответствующих требованиям уполномоченного органа.";
подпункт 3) пункта 13 изложить в следующей редакции:
"3) документы, указанные в подпунктах 4), 5), 6), 10), 11) и 12) (в виде электронных копий документов в формате PDF), 3) (документы, свидетельствующие о выполнении всех организационно-технических мероприятий, в том числе по вопросам бухгалтерского учета и автоматизации ведения бухгалтерского учета, соответствующих требованиям нормативных правовых актов уполномоченного органа, указанных в подпункте 3) части первой пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, в виде электронной формы сведений по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги), 7) и 8) (в виде электронных документов), 9) (в виде электронной формы сведений по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, в подпунктах 3) и 4) (в виде электронных копий документов в формате PDF) пункта 10 настоящего стандарта государственной услуги, которые прикрепляются к электронному запросу.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" сведения, указанные в документах:
удостоверяющих личность физического лица-резидента Республики Казахстан;
подтверждающих отсутствие у физического лица-резидента Республики Казахстан неснятой или непогашенной судимости;
о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица-резидента Республики Казахстан.";

"Актуарий қол қойған сақтандыру сыныбы бойынша бизнес-жоспарда Заңның 37-бабының 3-тармағында көзделген ақпарат қамтылады және қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) тігілген және нөмірленген түрде, соңғы парағының сыртқы жағындағы тігіс түйініне желімделген жапсырма қағазда тігілген парақтардың саны көрсетіле отырып, бір данада беріледі. Сақтандыру сыныбы бойынша бизнес-жоспардың титул парағында жоғарғы оң бұрышында мынадай айқындама болады: (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы) "Директорлар кеңесі бекітті 20__жылғы "__" _____________ № ___ хаттама".";
4) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. Сақтандыру қызметін жүзеге асыруға немесе сақтандырудың қосымша сыныптары бойынша исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия алу үшін көрсетілетін қызметті алушы уәкілетті органның талаптарына сәйкес келетін тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйелерінің болуын қамтамасыз етеді.";
13-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 3) (осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы бірінші бөлігінің 3) тармақшасында осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтердің электрондық нысаны түрінде көрсетілген уәкілетті органның нормативтік құқықтық актілерінің талаптарына сәйкес келетін барлық ұйымдастыру-техникалық, оның ішінде бухгалтерлік есеп және бухгалтерлік есеп жүргізуді автоматтандыру мәселелері бойынша іс-шаралардың орындалғанын білдіретін құжаттар), 4), 5), 6), 10), 11) және 12) (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде), 7) және 8) (электрондық құжаттар түрінде) тармақшаларында, 9) (осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтердің электрондық нысаны түрінде) тармақшасында, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағының 3) және 4) тармақшаларында (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде) көрсетілген құжаттар электрондық сұратуға қоса беріледі.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы:
Қазақстан Республикасының резидент - жеке тұлғасының жеке басын куәландыратын;
Қазақстан Республикасының резидент - жеке тұлғасында алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екенін растайтын;
Қазақстан Республикасының резидент - заңды тұлғасын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттарда көрсетілген мәліметтерді алады.";

подпункт 1) части первой пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
график приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;";
пункты 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю для получения лицензии:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
3) документы, свидетельствующие о выполнении всех организационно-технических мероприятий, в том числе по вопросам бухгалтерского учета и автоматизации ведения бухгалтерского учета, соответствующих требованиям, установленным Инструкцией о требованиях к автоматизации страховой (перестраховочной) организации, утвержденной постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 апреля 2006 года № 102, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4232, Инструкцией по ведению бухгалтерского учета операций по страхованию и перестрахованию, утвержденной постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 июня 2013 года № 149, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8596, и Правилами автоматизации ведения бухгалтерского учета, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 47, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15084;
4) копия устава (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригиналов для сверки) со всеми изменениями и дополнениями в него (при наличии таковых);
5) документы лиц, предлагаемых на должности руководящих работников услугополучателя в соответствии с требованиями статьи 34 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее – Закон);
6) копии документов, подтверждающих оплату уставного капитала, минимальный размер которого определен Инструкцией об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов исламской страховой (перестраховочной) организации и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, утвержденной постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2015 года № 95, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11751, и Нормативными значениями и методикой расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 304, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14794.
Документами, подтверждающими полную оплату минимального размера уставного капитала услугополучателя, являются платежные документы (платежные поручения, приходные кассовые ордера), подтверждающие его оплату учредителями, акционерами, а также свидетельство о государственной регистрации выпуска ценных бумаг;

8-тармақтың бірінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушінікі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру кестесі - сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін;";
9 және 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы лицензия алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеу жағдайларын қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшірмесі;
3) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4232 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 15 сәуірдегі № 102 қаулысымен бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын автоматтандыруға қойылатын талаптар туралы нұсқаулықта, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8596 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 28 маусымдағы № 149 қаулысымен бекітілген Сақтандыру және қайта сақтандыру операцияларының бухгалтерлік есебін жүргізу жөніндегі нұсқаулықта және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 27 наурыздағы № 47 қаулысымен бекітілген Бухгалтерлік есеп жүргізуді автоматтандыру қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келетін барлық ұйымдастыру-техникалық, оның ішінде бухгалтерлік есеп және бухгалтерлік есеп жүргізуді автоматтандыру мәселелері жөніндегі іс-шаралардың орындалғанын куәландыратын құжаттар;
4) барлық өзгерістерімен және толықтыруларымен бірге (осындайлар бар болса) жарғының (салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларын ұсынбаған жағдайда, нотариат куәландырған) көшірмесі;
5) "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 34-бабының талаптарына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының басшы қызметкерлерінің лауазымына ұсынылатын адамдардың құжаттары;
6) ең төменгі мөлшері Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11751 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 27 мамырдағы № 95 қаулысымен бекітілген Исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының нормативтік мәндері мен пруденциялық нормативтерді есептеу әдістемесін және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді белгілеу жөніндегі нұсқаулықта және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14794 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 304 қаулысымен бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерінде және оларды есептеу әдістемесінде айқындалған жарғылық капиталдың төленгенін растайтын құжаттардың көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті алушының жарғылық капиталының ең төменгі мөлшерінің толық төлегенін растайтын құжаттар құрылтайшылардың, акционерлердің оны төлегенін растайтын төлем құжаттары (төлем тапсырмалары, кіріс касса ордерлері), сондай-ақ бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік болып табылады;

10. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю для получения лицензии на право осуществления страховой деятельности или исламской страховой деятельности по дополнительным классам страхования:
1) заявление о выдаче лицензии по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
3) бизнес-план по классу (классам) страхования, подписанный актуарием, имеющим лицензию на осуществление актуарной деятельности на страховом рынке.
Бизнес-план по классу страхования содержит следующую информацию:
основные характеристики покрываемых рисков по классу страхования;
основные характеристики доли класса страхования в структуре страхового портфеля; сегмента рынка предоставления услуг по классу страхования (объема рынка, потенциальных страхователей, географической местности);
основные характеристики способов реализации страховых продуктов в рамках класса страхования;
требования к порядку расчета страховых тарифов и их экономическому обоснованию;
прогноз на ближайшие два года о прибылях, убытках, расчетах страховых резервов по данному классу страхования, прогноз убыточности, оценка рисков в наихудшей и наилучшей ситуации, прогноз соблюдения пруденциальных нормативов;
политику перестрахования или исламского перестрахования (формы и методы перестрахования, критерии оценки перестраховочных организаций или исламских перестраховочных организаций);
инвестиционную политику.
В информации по инвестиционной политике следует раскрыть следующие сведения:
цели инвестирования;
формирование инвестиционного портфеля и его доходности, включая диверсификацию по типам инвестиций и оценку качества активов;
инвестиционные ограничения в зависимости от типа активов, а также от привлечения средств извне;
лица организации, ответственные за инвестиционную политику.
Бизнес-план по классу страхования, подписанный актуарием, содержит информацию, предусмотренную пунктом 3 статьи 37 Закона, и представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) в пронумерованном и прошитом виде в одном экземпляре, с указанием количества прошитых листов на ярлыке, наклеенном на обороте последнего листа на узел прошивки. Титульный лист бизнес-плана по классу страхования содержит в правом верхнем углу следующую формулировку: "Утверждено Советом директоров (наименование страховой (перестраховочной) организации). Протокол № от "____" __________ 20 __ года".
При представлении заявления на получение лицензии на право осуществления страховой деятельности или исламской страховой деятельности по нескольким классам страхования представляется один бизнес-план в разрезе классов страхования;

10. Сақтандырудың қосымша сыныптары бойынша сақтандыру қызметін немесе исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензия беру туралы өтініш;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеу жағдайларын қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшірмесі;
3) сақтандыру нарығында актуарлық қызметті жүзеге асыруға арналған лицензиясы бар актуарий қол қойған сақтандыру сыныбы (сыныптары) бойынша бизнес-жоспар.
Сақтандыру сыныбы бойынша бизнес-жоспарда мынадай ақпарат қамтылады:
сақтандыру сыныбы бойынша өтелетін тәуекелдердің негізгі сипаттамалары;
сақтандыру портфелінің құрылымындағы сақтандыру сыныбы үлесінің; сақтандыру сыныбы бойынша қызметтер көрсету нарығы сегментінің (нарық көлемінің, әлеуетті сақтанушылардың, географиялық жерінің) негізгі сипаттамалары;
сақтандыру сыныбы шеңберінде сақтандыру өнімдерін өткізу тәсілдерінің негізгі сипаттамалары;
сақтандыру тарифтерін есептеу тәртібіне және олардың экономикалық негіздемесіне қойылатын талаптар;
осы сақтандыру сыныбы бойынша таяудағы екі жылға арналған пайдалар, шығындар, сақтандыру резервтерінің есептері туралы болжам, шығындылық болжамы, ең нашар және ең жақсы жағдайдағы тәуекелдерді бағалау, пруденциялық нормативтердің сақталу болжамы;
қайта сақтандыру немесе исламдық қайта сақтандыру саясаты (қайта сақтандыру нысандары мен әдістері, қайта сақтандыру ұйымдарын немесе исламдық қайта сақтандыру ұйымдарын бағалау өлшемшарттары);
инвестициялық саясат.
Инвестициялық саясат жөніндегі ақпаратта мынадай мәліметтер:
инвестициялау мақсаты;
инвестиция түрлері бойынша әртараптандыруды және активтердің сапасын бағалауды қоса алғанда, инвестициялық портфельді және оның кірістілігін қалыптастыру;
активтердің түріне, сондай-ақ сырттан қаражат тартуға қарай инвестициялық шектеулер;
инвестициялық саясатқа жауапты ұйымның адамдары ашып көрсетілуге тиіс.
Актуарий қол қойған сақтандыру сыныбы бойынша бизнес-жоспарда Заңның 37-бабының 3-тармағында көзделген ақпарат қамтылады және қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) нөмірленген және тігілген түрде, соңғы парағының сыртқы жағындағы тігіс түйініне желімделген жапсырма қағазда тігілген парақтардың саны көрсетіле отырып, бір данада беріледі. Сақтандыру сыныбы бойынша бизнес-жоспардың титул парағында жоғарғы оң бұрышында мынадай айқындама болады: (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы) "Директорлар кеңесі бекітті 20__жылғы "__" _____________ № ___ хаттама".
Сақтандырудың бірнеше сыныбы бойынша сақтандыру қызметін немесе исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия алуға өтініш берген кезде сақтандыру сыныптары бойынша бір бизнес-жоспар ұсынылады;

4) нотариально засвидетельствованная копия договора участия в организации, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае принудительной ликвидации услугополучателя, если обязательное участие услугополучателя в такой организации установлено отдельными законодательными актами Республики Казахстан, регулирующими обязательные виды страхования;
5) документ, подтверждающий наличие крупного участника - физического лица или страхового холдинга (для получения лицензии на право осуществления обязательных видов страхования), за исключением случаев, когда более пятидесяти процентов размещенных акций страховой (перестраховочной) организации прямо или косвенно принадлежат или переданы в доверительное управление государству или национальному управляющему холдингу;
6) документы, подтверждающие участие в базе данных в соответствии с требованиями Закона и отдельных законодательных актов Республики Казахстан, регулирующих обязательные виды страхования.";
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Для получения лицензии на осуществление страховой деятельности или право осуществления исламской страховой деятельности по дополнительным классам страхования услугополучатель обеспечивает наличие систем управления рисками и внутреннего контроля, соответствующих требованиям уполномоченного органа.";
подпункт 3) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"3) документы, указанные в подпунктах 3) (документы, свидетельствующие о выполнении всех организационно-технических мероприятий, в том числе по вопросам бухгалтерского учета и автоматизации ведения бухгалтерского учета, соответствующих требованиям нормативных правовых актов уполномоченного органа, указанным в подпункте 3) части первой пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, в виде электронной формы сведений по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги), 5), 6), 11), 12) и 13) (в виде электронных копий документов в формате PDF), 7) и 8) (в виде электронных документов), 9) (в виде электронной формы сведений по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги) пункта 9, в подпунктах 3) (в виде электронного документа), 4), 5) и 6) (в виде электронных копий документов в формате PDF) пункта 10, в пункте 11 настоящего стандарта государственной услуги (в виде электронных копий документов в формате PDF), которые прикрепляются к электронному запросу.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:

4) егер Қазақстан Республикасының сақтандырудың міндетті түрлерін реттейтін жекелеген заңнамалық актiлерiнде көрсетілетін қызметті алушыны мәжбүрлеп тарату кезінде сақтандыру шарттары бойынша сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерiн жүзеге асыруға кепiлдiк беретін ұйымға көрсетілетін қызметті алушының мiндеттi қатысуы белгiленген болса, осындай ұйымға қатысу шартының нотариат куәландырған көшірмесі;
5) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының орналастырылған акцияларының елу пайызынан астамы мемлекетке немесе ұлттық басқарушы холдингке тікелей немесе жанама түрде тиесілі немесе сенімгерлік басқаруға берілген жағдайларды қоспағанда, ірі қатысушы - жеке тұлғаның немесе сақтандыру холдингінің бар екенін растайтын құжат (сақтандырудың міндетті түрлерін жүзеге асыру құқығына лицензия алу үшін);
6) Заңның және Қазақстан Республикасының сақтандырудың міндетті түрлерін реттейтін жекелеген заңнамалық актілерінің талаптарына сәйкес дерекқорға қатысуын растайтын құжаттар.";
мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. Сақтандыру қызметін жүзеге асыруға немесе сақтандырудың қосымша сыныптары бойынша исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия алу үшін көрсетілетін қызметті алушы уәкілетті органның талаптарына сәйкес келетін тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйелерінің болуын қамтамасыз етеді.";
14-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 3) (осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы бірінші бөлігінің 3) тармақшасында осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтердің электрондық нысаны түрінде көрсетілген уәкілетті органның нормативтік құқықтық актілерінің талаптарына сәйкес келетін барлық ұйымдастыру-техникалық, оның ішінде бухгалтерлік есеп және бухгалтерлік есеп жүргізуді автоматтандыру мәселелері бойынша іс-шаралардың орындалғанын білдіретін құжаттар), 5), 6), 11), 12) және 13) (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде), 7) және 8) (электрондық құжаттар түрінде), 9) (осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтердің электрондық нысаны түрінде) тармақшаларында, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағының 3) (электрондық құжаттар түрінде), 4), 5) және 6) (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде) тармақшасында, 11-тармағында (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде) көрсетілген құжаттар электрондық сұратуға қоса беріледі.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки при выдаче лицензии;
3) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки при выдаче лицензии.
Оплата сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства".";
подпункт 1) части первой пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
график приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;";
в пункте 9:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) заявление о выдаче лицензии в пределах видов брокерской деятельности по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;";
абзац первый подпункта 6) изложить в следующей редакции:
"6) внутренний регламент работы, предусматривающий порядок осуществления посреднической деятельности по заключению договоров страхования и (или) перестрахования.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю для получения лицензии на право осуществления деятельности страхового брокера по дополнительному виду брокерской деятельности необходимо представить документы, указанные в подпунктах 1), 2), 4), 6) и 7) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги.";
часть четвертую пункта 12 изложить в следующей редакции:
"Уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" сведения, указанные в документах:
удостоверяющих личность физического лица-резидента Республики Казахстан;
подтверждающих отсутствие у физического лица-резидента Республики Казахстан неснятой или непогашенной судимости;
о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица-резидента Республики Казахстан.";
Заявление по форме согласно приложению 1 к указанному стандарту государственной услуги изложить в редакции согласно приложению 35 к настоящему постановлению;
Заявление по форме согласно приложению 2 к указанному стандарту государственной услуги изложить в редакции согласно приложению 36 к настоящему постановлению;
в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на создание или приобретение банком и (или) банковским холдингом дочерней организации и (или) значительное участие банка и (или) банковского холдинга в уставном капитале организаций", утвержденном согласно приложению 44 к указанному постановлению:
пункт 7 изложить в следующей редакции:

2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды.
Алымды төлеу қолма-қол ақша немесе қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар, сондай-ақ қолма-қол ақшасыз нысанда "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.";
8-тармақтың бірінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушінікі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру кестесі - сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін;";
9-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша брокерлік қызмет түрлері шегінде лицензия беру өтініш;";
6) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) сақтандыру және (немесе) қайта сақтандыру шарттарын жасау бойынша делдалдық қызметті жүзеге асыру тәртібін көздейтін ішкі жұмыс регламенті.";
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге брокерлік қызметтің қосымша түрі бойынша сақтандыру брокерінің қызметін жүзеге асыру құқығына лицензияны алу үшін өтініш білдірген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 1), 2), 4), 6) және 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсыну қажет.";
12-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы:
Қазақстан Республикасының резидент - жеке тұлғасының жеке басын куәландыратын;
Қазақстан Республикасының резидент - жеке тұлғасында алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екенін растайтын;
Қазақстан Республикасының резидент - заңды тұлғасын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттарда көрсетілген мәліметтерді алады.";
Аталған мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш осы қаулыға 35-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Аталған мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш осы қаулыға 36-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 44-қосымшаға сәйкес бекітілген "Банктің және (немесе) банк холдингінің еншілес ұйым құруына немесе сатып алуына және (немесе) банктің және (немесе) банк холдингінің ұйымдардың жарғылық капиталына қомақты қатысуына рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Государственная услуга оказывается на платной основе. Ставка сбора при оказании государственной услуги составляет 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей.
Оплата сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства".";
подпункт 1) части первой пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
график приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;";
подпункт 12) части первой пункта 9 изложить в следующей редакции:
"12) документ, подтверждающий уплату сбора за выдачу разрешения, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства;";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Для получения разрешения на создание или приобретение дочерней организации, приобретающей сомнительные и безнадежные активы родительского банка, услугополучатель - банк представляет услугодателю заявление с приложением документов, предусмотренных в подпунктах 2), 3), 4), 5), 8), 10), 11), 12) и 14) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, а также:
1) финансовую отчетность дочерней организации за последний завершенный квартал перед представлением соответствующего заявления - в случае приобретения дочерней организации;
2) бизнес-план и план мероприятий по улучшению качества сомнительных и безнадежных активов, требования к которым определяются нормативным правовым актом уполномоченного органа;
3) расчет, в том числе на консолидированной основе пруденциальных нормативов и других обязательных к соблюдению банками норм и лимитов, в результате предполагаемого наличия дочерней организации, приобретающей сомнительные и безнадежные активы родительского банка, установленных уполномоченным органом.";
в пункте 11:
подпункт 2) части первой изложить в следующей редакции:
"2) документы, предусмотренные в подпунктах 3), 6), 7), 8), 10), 11) и 12) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;";
часть четвертую изложить в следующей редакции:
"В случае подачи услугополучателем - банком заявления на получение разрешения на значительное участие услугополучателя - банка в капитале банка - резидента Республики Казахстан (заявления о приобретении статуса банковского холдинга) либо банковским холдингом заявления для получения разрешения на значительное участие в капитале банка, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем - резидентов Республики Казахстан документы, указанные в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги, не представляются, за исключением документа, подтверждающего уплату сбора за выдачу разрешения.";

"7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі алым мөлшерлемесі 50 (елу) айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Алымды төлеу қолма-қол ақша немесе қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар, сондай-ақ қолма-қол ақшасыз нысанда "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.";
8-тармақтың бірінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушінікі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру кестесі - сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін;";
9-тармақтың бірінші бөлігінің 12) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"12) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеу жағдайларын қоспағанда, рұқсат беру үшін алымның төленгенiн растайтын құжат;";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Бас банктің күмәнді және үмітсіз активтерін иеленетін еншілес ұйымды құруға немесе сатып алуға рұқсатты алу үшін көрсетілетін қызметті алушы - банк көрсетілетін қызметті берушіге осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 2), 3), 4), 5), 8), 10), 11), 12) және 14) тармақшаларында көзделген құжаттарды қоса бере отырып өтінішті, сондай-ақ мыналарды ұсынады:
1) тиісті өтінішті берудің алдындағы соңғы аяқталған тоқсан үшін еншілес ұйымның қаржылық есептілігі – еншілес ұйымды сатып алған жағдайда;
2) қойылатын талаптар уәкілетті органның нормативтік құқықтық актісінде айқындалатын күмәнді және үмітсіз активтердің сапасын жақсарту бойынша бизнес-жоспар мен іс-шаралар жоспары;
3) пруденциялық нормативтердің және бас банктің күмәнді және үмітсіз активтерді иеленуші еншілес ұйымның болуын болжаудың нәтижесінде банктердің сақтауы міндетті басқа міндетті басқа да нормалар мен лимиттердің есебі, оның ішінде уәкілетті орган белгілеген шоғырландырылған негізде.";
11-тармақта:
бірінші бөліктің 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 3), 6), 7), 8), 10), 11) және 12) тармақшаларында көзделген құжаттар;";
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы - банк Қазақстан Республикасының резидент - банкінің капиталына көрсетілетін қызметті алушы - банктің елеулі қатысуына рұқсат алуға өтініш (банк холдингінің мәртебесін иелену туралы өтініш) не банк холдингі Қазақстан Республикасының резидент – банкінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының капиталына елеулі қатысуға рұқсатты алу үшін өтініш берген жағдайда, рұқсат алу үшін алымды төлегенін растайтын құжатты қоспағанда, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбайды.";

подпункты 3) и 4) части первой пункта 13 изложить в следующей редакции:
"3) для получения разрешения на создание или приобретение дочерней организации, приобретающей сомнительные и безнадежные активы родительского банка:
документы и сведения, предусмотренные в подпунктах 2), 3), 4), 5), 8), 10), 11), 12) и 14) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги - в соответствии с подпунктом 2) настоящего пункта, а также документы, указанные:
в подпункте 1) пункта 10 настоящего стандарта государственной услуги (в виде электронных документов), которые прикрепляются к электронному запросу;
в подпунктах 2) и 3) пункта 10 настоящего стандарта государственной услуги (в виде электронных копий документов в формате PDF), которые прикрепляются к электронному запросу документов;
4) для получения разрешения на значительное участие услугополучателя в уставном капитале организаций:
документы, предусмотренные в подпунктах 3), 4), 6), 7), 8), 10), 11) и 12) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги - в соответствии с подпунктом 2) настоящего пункта.";
в пункте 14:
абзац третий подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"ранее являлись руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником - физическим лицом, руководителем крупного участника (банковского холдинга) - юридического лица финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до принятия уполномоченным органом решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке. Указанное требование применяется в течение 5 (пяти) лет после принятия решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) несоответствие систем управления рисками и внутреннего контроля, в том числе в отношении рисков, связанных с деятельностью дочерней организации, требованиям уполномоченного органа к системам управления рисками и внутреннего контроля;";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:

13-тармақтың бірінші бөлігінің 3) және 4) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
3) бас банктің күмәнді және үмітсіз активтерін иеленетін еншілес ұйымды құруға немесе иеленуге рұқсат алу үшін:
осы тармақтың 2) тармақшасына сәйкес – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 2), 3), 4), 5), 8), 10), 11), 12) және 14) тармақшаларында көзделген құжаттар мен мәліметтер, сондай-ақ:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген, электрондық сұратуға қоса берілетін құжаттар (электрондық құжаттар түрінде);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағының 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген, электрондық сұратуға қоса берілетін құжаттар (PDF форматтағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);
4) көрсетілетін қызметті алушы ұйымдардың жарғылық капиталына қомақты қатысуға рұқсат алу үшін:
осы тармақтың 2) тармақшасына сәйкес осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 3), 4), 6), 7), 8), 10), 11) және 12) тармақшаларында көрсетілген құжаттар.";
14-тармақта:
2) тармақшаның үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"уәкілетті орган қаржы ұйымын таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруын тоқтатуға әкеп соққан, банкті төлем жасауға қабілетсіз банктер санатына жатқызу туралы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы шешім қабылдағанға дейін не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енгенге дейін 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде бұрын қаржы ұйымын басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, қаржы ұйымының ірі қатысушысы - жеке тұлға, ірі қатысушысы (банк холдингі) - заңды тұлғаның басшысы болған. Аталған талап қаржы ұйымын таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруын тоқтатуға әкеп соққан, банкті төлем жасауға қабілетсіз банктер санатына жатқызу туралы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы шешім қабылданғаннан кейін не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енгеннен кейін 5 (бес) жыл бойы қолданылады;";
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйелерінің уәкілетті органның тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйелеріне, оның ішінде еншілес ұйымның қызметіне байланысты тәуекелдерге қатысты талаптарына сәйкес келмеуі;";
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

"7) наличие у банка и (или) банковского холдинга и (или) предполагаемой к приобретению дочерней организации действующих мер надзорного реагирования и (или) административных взысканий за административные правонарушения, предусмотренные частями шестой, восьмой статьи 213, статьей 227 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях от 5 июля 2014 года, на дату подачи заявления и в период рассмотрения документов;";
Заявление на получение разрешения на создание или приобретение дочерней организации, в том числе на создание или приобретение дочерней организации, приобретающей сомнительные и безнадежные активы родительского банка, по форме согласно приложению 1 изложить в редакции согласно приложению 40 к настоящему постановлению;
Информацию о руководящих работниках дочерней организации (или кандидатах, рекомендуемых для назначения или избрания на должности руководящих работников), по форме согласно приложению 2 изложить в редакции согласно приложению 41 к настоящему постановлению;
Заявление на получение разрешения на значительное участие услугополучателя в капитале организации по форме согласно приложению 4 изложить в редакции согласно приложению 42 к настоящему постановлению;
Информацию о руководящих работниках организации, в которой услугополучатель имеют значительное участие в капитале (или кандидатах, рекомендуемых для назначения или избрания на должности руководящих работников), по форме согласно приложению 5 изложить в редакции согласно приложению 43 к настоящему постановлению;
в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на создание или приобретение дочерней организации страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом, значительное участие страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга в капитале организаций", утвержденном согласно приложению 45 к указанному постановлению:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Государственная услуга оказывается на платной основе. Ставка сбора при оказании государственной услуги составляет 50 (пятьдесят) месячных показателей.
Оплата сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства".";
подпункт 12) пункта 9 изложить в следующей редакции: :
"12) документ, подтверждающий уплату сбора за выдачу разрешения, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства;";
подпункт 2) пункта 10 изложить в следующей редакции:

"7) өтініш берілген күні және құжаттарды қарау кезеңінде банкте және (немесе) банк холдингінде және (немесе) иелену болжанған еншілес ұйымда қолданыстағы қадағалап ден қою шараларының және (немесе) 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 213-бабының алтыншы, сегізінші бөліктерінде, 227-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін әкімшілік шаралардың болуы;";
1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша еншілес ұйымды құруға немесе сатып алуға, оның ішінде бас банктің күмәнді және үмітсіз активтерін иеленуші еншілес ұйымды құруға немесе сатып алуға рұқсат алуға өтініш осы қаулыға 40-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша еншілес ұйымның басшы қызметкерлері (немесе басшы қызметкерлер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсыныс жасалған кандидаттар) туралы ақпарат осы қаулыға 41-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ұйымның капиталына қомақты қатысуына рұқсат алуға өтініш осы қаулыға 42-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының капиталына қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкерлерi (немесе басшы қызметкерлер лауазымдарына тағайындау немесе сайлау үшін ұсынылып отырған кандидаттар) туралы ақпарат осы қаулыға 43-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 45-қосымшаға сәйкес бекітілген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің еншілес ұйымды құруына немесе иеленуіне, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуына рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі алым мөлшерлемесі 50 (елу) айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Алымды төлеу қолма-қол ақша немесе қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар, сондай-ақ қолма-қол ақшасыз нысанда "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.";
9-тармақтың 12) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"12) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеу жағдайларын қоспағанда, рұқсат беру үшін алымның төленгенiн растайтын құжат;";
10-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"2) документы, предусмотренные в подпунктах 3), 6), 7), 8), 10), 11) и 12) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;";
подпункт 3) части первой пункта 11 изложить в следующей редакции:
"3) для получения разрешения на значительное участие в капитале организаций:
документы, предусмотренные в подпунктах 3), 6), 7), 8), 10) 11) и 12) пункта 9 в соответствии с подпунктом 2) настоящего пункта и подпункте 3) пункта 10 (в виде электронной копии документа) настоящего стандарта государственной услуги.";
в пункте 12:
абзац третий подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"ранее являлся руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником - физическим лицом, руководителем крупного участника (страхового холдинга) - юридического лица финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до принятия уполномоченным органом решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке. Указанное требование применяется в течение 5 (пяти) лет после принятия уполномоченным органом решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) наличие у страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга, и (или) предполагаемой к приобретению дочерней организации действующих мер надзорного реагирования и (или) административных взысканий за административные правонарушения, предусмотренные статьями 227, 229, 230, частью четвертой статьи 239 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях от 5 июля 2014 года, на дату подачи заявления и в период рассмотрения документов;";
Информацию о руководящих работниках дочерней организации (или кандидатах, рекомендуемых для назначения или избрания на должности руководящих работников), по форме согласно приложению 1 изложить в редакции согласно приложению 44 к настоящему постановлению;

"2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 3), 6), 7), 8), 10), 11) және 12) тармақшаларында көзделген құжаттар;";
11-тармақтың бірінші бөлігінің 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
3) ұйымдардың капиталына қомақты қатысуына рұқсат алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының осы тармағының 2) тармақшасына сәйкес 9-тармағының 3), 6), 7), 8), 10), 11) және 12) тармақшаларында және 10-тармағының 3) тармақшасында (құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде) көзделген құжаттар.";
12-тармақта:
2) тармақшаның үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"уәкілетті орган қаржы ұйымын таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруын тоқтатуға әкеп соққан, банкті төлем жасауға қабілетсіз банктер санатына жатқызу туралы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы шешім қабылданғанға дейін не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енгенге дейін 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде бұрын қаржы ұйымын басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, қаржы ұйымының ірі қатысушысы - жеке тұлға, ірі қатысушысы (сақтандыру холдингі) - заңды тұлғаның басшысы болған. Аталған талап қаржы ұйымын мәжбүрлеп таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруын тоқтатуға әкеп соққан, банкті төлем жасауға қабілетсіз банктер санатына жатқызу туралы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы шешім қабылданғаннан кейін не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енгеннен кейін 5 (бес) жыл бойы қолданылады;";
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) өтініш берілген күні және құжаттарды қарау кезеңінде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында және (немесе) банк холдингінде және (немесе) иелену болжанған еншілес ұйымда қолданыстағы қадағалап ден қою шараларының және (немесе) 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 227, 229, 230-баптарында, 239-бабының төртінші бөлігінде көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін әкімшілік шаралардың болуы;";
1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша еншілес ұйымның басшы қызметкерлері (немесе басшы қызметкерлері лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидаттар) туралы ақпарат осы қаулыға 44-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

Информацию о руководящих работниках организации, в которой страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг имеют значительное участие в капитале (или кандидатах, рекомендуемых для назначения или избрания на должности руководящих работников), по форме согласно приложению 2 изложить в редакции согласно приложению 45 к настоящему постановлению;
в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства", утвержденном согласно приложению 46 к указанному постановлению:
часть вторую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).";
пункты 4, 5 и 6 изложить следующей редакции:
"4. Сроки оказания государственной услуги: в течение 15 (пятнадцати) календарных дней с даты их представления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – выдача разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 11 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
График работы услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.";
подпункт 1) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"1) запрос о выдаче разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг услугополучателя на территории иностранного государства, составленное в произвольной форме, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, и с указанием информации об отсутствии фактов несвоевременного исполнения или неисполнения условий выпуска ценных бумаг (для долговых ценных бумаг), находящихся в обращении (в том числе обязательств по выплате вознаграждения или погашению ценных бумаг), а также об отсутствии случаев делистинга ценных бумаг (за исключением акций), находящихся в обращении;";
часть первую пункта 10 изложить в следующей редакции:

2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің капиталына қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкерлері (немесе басшы қызметкерлері лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидаттар) туралы ақпарат осы қаулыға 45-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 46-қосымшаға сәйкес бекітілген "Қазақстан Республикасының резидент-ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
4, 5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері: олар тапсырылған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – Қазақстан Республикасының резидент-ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат беру не осы көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартының 11-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты болатын техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.";
9-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) айналыстағы бағалы қағаздар (борыштық бағалы қағаздар үшін) шығару шарттарын (оның iшiнде сыйақы төлеу немесе бағалы қағаздары өтеу жөнiндегi мiндеттемелерiн) уақтылы кезінде орындамау немесе орындамау фактілерінің болмауы, сондай-ақ айналыстағы бағалы қағаздардың (акцияларды қоспағанда) делистинг жағдайларының болмауы туралы ақпаратты көрсете отырып, ақпараттық жүйелерде орналастырылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім берумен еркін нысанда жасалған, шет мемлекеттің аумағындағы көрсетілетін қызмет алушының эмиссиялық бағалы қағаздарын шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру туралы, электрондық нысандағы, көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған сұрау салу;";
10-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"10. Документы, указанные в подпунктах 2) (в виде электронного документа), 3), 4) и 5) части первой, в частях третьей и четвертой (в виде электронных копий документов в формате PDF) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги прикрепляются к запросу о выдаче разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг услугополучателя на территории иностранного государства, составленному в форме электронного документа.";
в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на выпуск эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства", утвержденный согласно приложению 47 к указанному постановлению:
часть вторую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).";
пункты 4, 5 и 6 изложить следующей редакции:
"4. Сроки оказания государственной услуги: в течение 15 (пятнадцати) календарных дней с даты их представления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – выдача разрешения на выпуск эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 11 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
График работы услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.";
подпункт 1) пункта 9 изложить в следующей редакции:

"10. Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 2) тармақшасында (электрондық құжат түрінде), 3), 4) және 5) тармақшаларында (PDF форматындағы құжаттың электрондық көшірмелері түрінде), үшінші және төртінші бөліктеріндегі (электрондық құжаттар түрінде) көрсетілген құжаттар электрондық құжат нысанда жасалған, көрсетілетін қызметті алушының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат беру туралы сұрау салуға қоса беріледі.";
көрсетілген қаулыға 47-қосымшаға сәйкес бекітілген "Шет мемлекеттің аумағындағы Қазақстан Республикасының резидент-ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шығаруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
4, 5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері: олар тапсырылған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – Қазақстан Республикасының резидент-ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында шығаруға рұқсат беру не осы көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартының 11-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты болатын техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.";
9-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"1) запрос о выдаче разрешения на выпуск эмиссионных ценных бумаг услугополучателя на территории иностранного государства, составленное в произвольной форме, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, и с указанием информации об отсутствии фактов несвоевременного исполнения или неисполнения условий выпуска ценных бумаг (для долговых ценных бумаг), находящихся в обращении (в том числе обязательств по выплате вознаграждения или погашению ценных бумаг), а также об отсутствии случаев делистинга ценных бумаг (за исключением акций), находящихся в обращении;";
часть первую пункта 10 изложить в следующей редакции:
"10. Документы, указанные в подпунктах 2) (в виде электронного документа), 3), 4) и 5) части первой, в частях третьей и четвертой (в виде электронных копий документов в формате PDF) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги прикрепляются к запросу о выдаче разрешения на выпуск эмиссионных ценных бумаг услугополучателя на территории иностранного государства, составленному в форме электронного документа.";
стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по организации обменных операций с наличной иностранной валютой уполномоченным организациям", утвержденный согласно приложению 53 к указанному постановлению, изложить в редакции согласно приложению 46 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 38 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); от 30.03.2020 № 39 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); от 30.03.2020 № 40 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); от 30.03.2020 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 30.03.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Управлению организационной работы и контроля (Итимгенов А.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

"1) айналыстағы бағалы қағаздар (борыштық бағалы қағаздар үшін) шығару шарттарын (оның iшiнде сыйақы төлеу немесе бағалы қағаздары өтеу жөнiндегi мiндеттемелерiн) уақтылы кезінде орындамау немесе орындамау фактілерінің болмауы, сондай-ақ айналыстағы бағалы қағаздардың (акцияларды қоспағанда) делистинг жағдайларының болмауы туралы ақпаратты көрсете отырып, ақпараттық жүйелерде орналастырылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім берумен еркін нысанда жасалған, шет мемлекеттің аумағындағы көрсетілетін қызмет алушының эмиссиялық бағалы қағаздарын шығаруға және (немесе) шығаруға рұқсат беру туралы, электрондық нысандағы, көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған сұрау салу;";
10-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 2) тармақшасында (электрондық құжат түрінде), 3), 4) және 5) тармақшаларында (PDF форматындағы құжаттың электрондық көшірмелері түрінде), үшінші және төртінші бөліктеріндегі (электрондық құжаттар түрінде) көрсетілген құжаттар электрондық құжат нысанда жасалған, көрсетілетін қызметті алушының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында шығаруға рұқсат беру туралы сұрау салуға қоса беріледі.";
көрсетілген қаулыға 53-қосымшаға сәйкес бекітілген "Уәкілетті ұйымдарға қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы қаулыға 46-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 38 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 30.03.2020 № 39 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 30.03.2020 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 30.03.2020 № 41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 30.03.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2. Ұйымдастыру жұмысы және бақылау басқармасы (Итимгенов А.А.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления его направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) настоящего пункта и пунктом 3 настоящего постановления.
3. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Галиеву Д.Т.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев второго, тридцать пятого – сто шестидесятого, двести семнадцатого – шестьсот семьдесят шестого, семьсот девятого – семьсот восемьдесят четвертого пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Председатель Национального Банка Д. Акишев
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года № 26
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 71
Стандарт государственной услуги "Учетная регистрация микрофинансовых организаций"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Учетная регистрация микрофинансовых организаций" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Национальным Банком Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Национальным Банком Республики Казахстан (далее – услугодатель) юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).

2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2), 3) тармақшаларында және 3-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Д.Т. Ғалиеваға жүктелсін.
5. Осы қаулы, осы қаулының 1-тармағының алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізілетін екінші, отыз бесінші – бір жүз алпысыншы, екі жүз он жетінші – алты жүз жетпіс алтыншы, жеті жүз тоғызыншы – жеті жүз сексен төртінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 26 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 71 қаулысына
3-қосымша
"Микроқаржылық ұйымдарды есептік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Микроқаржылық ұйымдарды есептік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги составляют 15 (пятнадцать) рабочих дней.
Услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения документов услугополучателя дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление микрофинансовой организации о внесении ее в реестр микрофинансовых организаций, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе. Ставка регистрационного сбора при оказании государственной услуги составляет 10 (десять) месячных расчетных показателей.
Оплата сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства".
8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
График работы услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) заявление, удостоверенное ЭЦП лица, уполномоченного на подачу заявления, по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копии документов, подтверждающих оплату уставного капитала, а также сведения о соблюдении минимального размера собственного капитала по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;

2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері 15 (он бес) жұмыс күнін құрайды.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күн ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды алған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды береді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – микроқаржылық ұйымына оны микроқаржылық ұйымдардың тізіліміне енгізу туралы хабарлама не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 11-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі тіркеу алымының мөлшерлемесі 10 (он) айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар алым төлеуді қолма-қол ақша немесе қолма-қол ақшасыз нысанда, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырады.
8. Порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты болатын техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш беруге уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған өтініш;
2) жарғылық капиталдың төленгенін растайтын құжаттардың көшірмелері, сондай-ақ осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша меншікті капиталдың ең төменгі мөлшерін сақтау туралы мәліметтер;

3) положение о службе внутреннего контроля (при наличии);
4) бизнес-план, который раскрывает:
стратегию деятельности микрофинансовой организации;
определение сегмента рынка, на который ориентирована микрофинансовая организация (потенциальные потребители услуг, текущая ситуация и прогноз их доли на рынке в динамике);
виды услуг (предоставление микрокредита, оказание консультационных услуг по вопросам, связанным с деятельностью по предоставлению микрокредитов и (или) другой вид деятельности, предусмотренный статьей 19 Закона Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года "О микрофинансовых организациях" (далее – Закон);
план маркетинга (формирования клиентуры), включающий анализ текущей ситуации, рекламу услуг, меры по обеспечению качества предоставляемых услуг, меры по формированию и стимулированию потребностей потребителей;
источники финансирования деятельности организации (средства учредителей, привлеченные средства, гранты или другие средства);
5) сведения об учредителе (участнике) услугополучателя по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги по состоянию на дату, предшествующую дате представления заявления;
6) сведения о первом руководителе (членах) исполнительного органа, главном бухгалтере (при наличии) по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги по состоянию на дату, предшествующую дате представления заявления;
7) копия правил предоставления микрокредитов, утвержденных высшим органом микрофинансовой организации;
8) копия договора о предоставлении информации, заключенного кредитным бюро с государственным участием в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан";
9) документ, подтверждающий уплату сбора за прохождение учетной регистрации микрофинансовой организации, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства;
10) копия налоговой декларации за последние три года, отражающая доходы по выданным микрокредитам и исчисленную сумму корпоративного подоходного налога (представляется микрофинансовыми организациями, созданными в результате перерегистрации или реорганизации микрокредитных организаций).
Микрофинансовая организация извещает услугодателя об изменении места нахождения, указанного в заявлении, не позднее 30 (тридцати) календарных дней с даты таких изменений.
В случае внесения изменений и дополнений в документы, указанные в подпункте 5) части первой настоящего пункта, микрофинансовая организация представляет измененные и (или) дополненные документы услугодателю в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня внесения таких изменений и дополнений.

3) ішкі бақылау қызметі туралы ереже (бар болса);
4) мыналарды:
микроқаржылық ұйым қызметінің стратегиясын;
микроқаржылық ұйым бағдарланған нарық сегментінің айқындамасын (қызметтерді әлеуетті тұтынушылар, ағымдағы жағдай және олардың нарықтағы үлесінің серпінді болжамы);
қызмет түрлерін (микрокредит беру, микрокредиттерді беру қызметіне байланысты мәселелер жөнінде консультациялық қызметтер көрсету және (немесе) "Микроқаржы ұйымдары туралы" 2012 жылғы 26 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабында (бұдан әрі – Заң) көзделген қызметтің басқа түрі);
ағымдағы ахуалдың талдауын, қызметтердің жарнамасын, көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз ету шараларын, тұтынушылардың қажеттіліктерін қалыптастыру және ынталандыру шараларын қамтитын маркетинг (клиентураны қалыптастыру) жоспарын;
ұйымның қызметін қаржыландыру көздерін (құрылтайшылар қаражаты, тартылған қаражат, гранттар немесе басқа қаражат) ашып көрсететін бизнес-жоспар;
5) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 3-қосымшасына сәйкес нысандар бойынша көрсетілетін қызметті алушының құрылтайшысы (қатысушысы) туралы мәліметтер өтініш берген күннің алдындағы күнгі жағдай бойынша;
6) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша атқарушы органның бірінші басшысы (мүшелері), бас бухгалтері (бар болса) туралы мәліметтер өтініш берген күннің алдындағы күнгі жағдай бойынша;
7) микроқаржылық ұйымның жоғары органы бекіткен микрокредиттер беру қағидаларының көшірмесі;
8) мемлекеттің қатысуы бар кредиттік бюромен "Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған ақпарат беру туралы шарттың көшірмесі;
9) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеу жағдайларын қоспағанда, микроқаржылық ұйымның есептік тіркеуден өткені үшін алым төлегенін растайтын құжат;
10) берілген микрокредиттер бойынша кірісті және корпоративтік табыс салығының есептелген сомасын көрсететін соңғы үш жылдағы салық декларациясының көшірмесі (микрокредиттік ұйымдарды қайта тіркеу немесе қайта ұйымдастыру нәтижесінде құрылған микроқаржылық ұйымдар ұсынады).
Микроқаржылық ұйым өтініште көрсетілген орналасқан жерiнің өзгергені туралы көрсетілетін қызметті берушіге осындай өзгерiстер болған күннен бастап күнтiзбелiк 30 (отыз) күннен кешіктірмей хабарлайды.
Осы тармақтың бірінші бөлігінің 5) тармақшасында көрсетілген құжаттарға өзгерістер мен толықтырулар енгізілген жағдайда, микроқаржылық ұйым осындай өзгерістер мен толықтырулар енгізілген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге өзгертілген және (немесе) толықтырылған құжаттарды ұсынады.

10. Документы, предусмотренные подпунктом 2) (в виде электронной формы сведений согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги), 3), 4), 5), 6), 7), 8) и 9) (в виде электронных копий документов в формате PDF) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги прикрепляются к заявлению, удостоверенным ЭЦП лица, уполномоченного на подачу заявления, и представляется микрофинансовой организацией через портал.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
11. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) несоответствие представленных документов требованиям, установленным пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги;
2) предоставление недостоверных сведений и информации, подлежащих отражению в документах, указанных в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги государственной услуги;
3) если микрофинансовая организация в течение одного года со дня ее государственной регистрации (перерегистрации) в органах юстиции не обратилась с заявлением о прохождении учетной регистрации;
4) если у руководителя или одного из учредителей микрофинансовой организации имеется непогашенная или неснятая судимость, а также когда лицо ранее являлось первым руководителем или учредителем микрофинансовой организации в период не более чем за один год до принятия уполномоченным органом решения об исключении из реестра данной микрофинансовой организации;
5) непредставления документов, предусмотренных подпунктом 10) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
6) несоблюдение срока государственной перерегистрации, установленного пунктом 1 статьи 31 Закона.
В случае отказа в учетной регистрации по основаниям, предусмотренным подпунктами 1), 2), 4) и 5) пункта 11 настоящего стандарта государственной услуги, юридическое лицо, зарегистрированное в качестве микрофинансовой организации, в течение 30 (тридцати) рабочих дней после дня получения отказа в учетной регистрации повторно представляет заявление.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
12. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг производится в письменном виде на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
В жалобе:

10. Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 2) (осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес мәліметтердің электрондық нысаны түрінде), 3), 4), 5), 6), 7), 8) және 9) тармақшаларында (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде) көзделген құжаттар өтінішті беруге уәкілетті адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған өтінішке қоса беріледі және микроқаржылық ұйым портал арқылы ұсынады.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
11. Мыналар:
1) ұсынылған құжаттардың осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттарда көрсетілуге тиіс дәйексіз мәліметтерді және ақпаратты ұсынуы;
3) егер микроқаржылық ұйым әділет органдарында мемлекеттік тіркелген (қайта тіркелген) күнінен бастап бір жыл ішінде есептік тіркеуден өту туралы өтініш жасамаса;
4) егер микроқаржылық ұйымның басшысында немесе құрылтайшыларының бірінде өтелмеген немесе алынбаған соттылығы болса, сондай-ақ тұлға бұған дейін уәкілетті орган осы микроқаржылық ұйымды тізілімнен шығару туралы шешім қабылдағанға дейін бір жылдан бұрын аспайтын кезеңде қаржы ұйымының бірінші басшысы немесе құрылтайшысы болып табылған жағдайда;
5) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 10) тармақшасында көзделген құжаттарды ұсынбауы;
6) Заңның 31-бабының 1-тармағында белгіленген мемлекеттік қайта тіркеу мерзімінің сақталмауы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 11-тармағының 1), 2), 4) және 5) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша есептік тіркеуден бас тартылған жағдайда, микроқаржылық ұйым ретінде тіркелген заңды тұлға есептік тіркеуден бас тартуды алған күннен кейін 30 (отыз) жұмыс күні ішінде микроқаржылық ұйымдарды есептік тіркеуден өтуге қайтадан өтініш береді.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
12. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына жазбаша түрде жүргізіледі.
Шағымда:

1) физического лица указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Обращение подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Национального Банка Республики Казахстан, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес услугодателя, рассматривается в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 8-800-080-7777 или 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
13. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя: www.nationalbank.kz, раздел "Государственные услуги".
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единогоконтакт - центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан: www.nationalbank.kz, раздел "Государственные услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Учетная регистрация
микрофинансовых организаций"
Форма
____________________________
(полное наименование услугодателя)
от ______________________________
(полное наименование
услугополучателя)
Заявление
Прошу произвести учетную регистрацию в качестве микрофинансовой организации
Сведения об услугополучателе:

1) жеке тұлғаның тегі, аты, сондай-ақ қалауына қарай әкесінің аты (ол бар болса), пошталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның оның атауы, пошталық мекенжайы, жіберілген нөмірі мен күні көрсетіледі.
Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
Портал арқылы өтініш берген жағдайда шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 8-800-080-7777 немесе 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші шағымды өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
13. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге талаптар
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің www.nationalbank.kz ресми интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің www.nationalbank.kz ресми интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
"Микроқаржылық ұйымдарды
есептік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
____________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің толық атауы)
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының толық атауы)
Өтініш Микроқаржылық ұйым ретінде есептік тіркеу жүргізуді сұраймын. Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер:

1. Место нахождения услугополучателя
____________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома, офиса)
____________________________________________________________________
(телефон, факс, адрес электронной почты, интернет-ресурс при наличии)
2. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов по каждому из них:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Подтверждаю, что прилагаемые к заявлению документы и информация были проверены и являются достоверными и полными.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица, уполномоченного на подачу заявления__________________
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Учетная регистрация
микрофинансовых организаций"
Форма
Сведения о соблюдении минимального размера собственного капитала
Наименование микрофинансовой организации
Дата
Размер собственного капитала (в тысячах тенге)
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Учетная регистрация
микрофинансовых организаций"
Форма 1
Сведения об учредителе (участнике) услугополучателя (для юридического лица)
_____________________________________________________________
(полное наименование услугополучателя)
1. Учредитель (участник) услугополучателя
____________________________________________________________________
(полное наименование)
Место нахождения
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, адрес)
Реквизиты связи
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номера телефона и факса, адрес электронной почты (при ее наличии)
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации)
____________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
Резидент (нерезидент) Республики Казахстан
____________________________________________________________________
Основной вид деятельности
____________________________________________________________________
2. Доля участия в уставном капитале услугополучателя
____________________________________________________________________
3. Размер собственного капитала учредителя (участника) услугополучателя перед внесением денег в долю участия в уставном капитале услугополучателя и сумма, внесенная в оплату доли участия в уставном капитале услугополучателя
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

1. Көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері
____________________________________________________________________
(индексі, қаласы, ауданы, облысы, көшесі, үйдің, офистің нөмірі)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(телефон, факс, электрондық пошта мекенжайы, бар болса интернет-ресурсы)
2. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, даналарының және олардың әрқайсысындағы
парақ саны:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Өтінішке қоса берілген құжаттарды және ақпаратты тексергенімді және оның дәйекті және толық екендігін растаймын.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтердің пайдаланылуына келісемін.
Өтініш беруге уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), лауазымы
___________________________________________________________
"Микроқаржылық ұйымдарды
есептік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Меншікті капиталдың ең төменгі мөлшерін сақтау туралы мәліметтер
Микроқаржылық ұйымдардың атауы
Күні
Меншікті капиталдың мөлшері (мың теңге)
1
2
3
"Микроқаржылық ұйымдарды
есептік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
1-нысан
Көрсетілетін қызметті алушының құрылтайшысы (қатысушы) туралы мәліметтер (заңды тұлға үшін) ____________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті алушының толық атауы)
1. Көрсетілетін қызметті алушының құрылтайшысы (қатысушы)
_________________________________________________________________
(толық атауы)
Орналасқан жері __________________________________________________
(пошталық индексі, мекенжайы)
Байланыс деректемелері
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(телефон және факс нөмірлері, электрондық пошта (ол бар болса) мекенжайы)
Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтер
_________________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні, кім берді)
Қазақстан Республикасының резиденті (бейрезиденті)
_________________________________________________________________
Қызметтің негізгі түрі
_________________________________________________________________
2. Көрсетілетін қызметті алушының жарғылық капиталына қатысу үлесі
____________________________________________________________________
3. Көрсетілетін қызметті алушының жарғылық капиталына қатысу үлесіне ақша енгізу алдындағы көрсетілетін қызметті алушы құрылтайшысының (қатысушысының) меншікті капиталының мөлшері және көрсетілетін қызметті алушының жарғылық капиталына қатысу үлесін төлеуге енгізілген сома
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

4. Сведения об участии учредителя (участника) услугополучателя в создании и деятельности иных юридических лиц в качестве участника, акционера, с указанием полных наименований и мест нахождения юридических лиц:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Сведения о промышленных, банковских, финансовых группах, холдингах, концернах, ассоциациях, консорциумах, в которых участвует учредитель (участник) услугополучателя, с указанием полных наименований, мест нахождения организаций
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Сведения о руководителе учредителя (участника) услугополучателя:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" _____________ 20 __ года.
Подпись руководителя учредителя (участника) услугополучателя
______________
Форма
2
Сведения об учредителе (участнике) услугополучателя (для физического лица)
____________________________________________________________________
(полное наименование услугополучателя)
1. Учредитель (участник) услугополучателя
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
____________________________________________________________________
Гражданство
____________________________________________________________________
Данные документа, удостоверяющего личность
____________________________________________________________________
(наименование документа, номер, серия и дата выдачи, кем выдан)
Место жительства
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, адрес)
Реквизиты связи
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер телефона, адрес электронной почты (при ее наличии)
Место работы (с указанием адреса), должность
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Доля участия в уставном капитале услугополучателя
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

4. Заңды тұлғалардың толық атауын және тұрған жерін көрсете отырып, қатысушы, акционер ретінде көрсетілетін қызметті алушы құрылтайшысының (қатысушыcының) өзге заңды тұлғалар құруға және қызметіне қатысуы туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Ұйымдардың толық атауларын, орналасқан жерлерін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының құрылтайшысы (қатысушысы) қатысатын өнеркәсіптік, банктік, қаржылық топтар, холдингтер, концерндер, қауымдастықтар, консорциумдар туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Көрсетілетін қызметті алушы құрылтайшысының (қатысушысының) басшысы туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
20 __ жылғы "____" _____________
Көрсетілетін қызметті алушы құрылтайшысы (қатысушысы) басшысының қолы
_____________________________
2-нысан
Көрсетілетін қызметті алушының құрылтайшысы (қатысушысы) туралы мәліметтер
(жеке тұлға үшін)
___________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының толық атауы)
1. Көрсетілетін қызметті алушының құрылтайшысы (қатысушы) ______
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған күні
____________________________________________________________________
Азаматтығы _________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат деректері
____________________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмірі, сериясы және берілген күні, кім берді)
Тұрғылықты жері _____________________________________________________
____________________________________________________________________
(пошталық индексі, мекенжайы)
Байланыс деректемелері
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(телефон нөмірі, электрондық пошта (ол бар болса) мекенжайы)
Жұмыс орны (мекенжайын көрсете отырып), лауазымы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Көрсетілетін қызметті алушының жарғылық капиталдағы қатысу үлесі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

3. Сведения об участии учредителя (участника) услугополучателя в создании и деятельности иных юридических лиц в качестве участника, акционера, с указанием полных наименований и мест нахождения юридических лиц:
____________________________________________________________________
4. Сведения о наличии непогашенной или неснятой судимости:
____________________________________________________________________;
5. Сведения, когда лицо ранее являлось первым руководителем или учредителем микрофинансовой организации в период не более чем за один год до принятия уполномоченным органом по государственному регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения об исключении из реестра данной микрофинансовой организации.
"____" ____________ 20 __ года.
Подпись учредителя (участника) услугополучателя
________________________
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Учетная регистрация
микрофинансовых организаций"
Сведения о первом руководителе (членах) исполнительного органа, главном бухгалтере (при наличии)
____________________________________________________________________
(указывается должность работника услугополучателя и наименование услугополучателя)
1. Общие сведения:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
(в полном соответствии с документом, удостоверяющим личность,
в случае изменения фамилии, имени, отчества - указать, когда и по
какой причине они были изменены)
Дата и место рождения
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Постоянное место жительства, номера телефонов
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________ (указать подробный адрес, номера служебного, домашнего, контактного телефонов, включая код населенного пункта)
Гражданство
Полные реквизиты документа, удостоверяющего личность
______________________________________________________________
_____________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Сведения об участии услугополучателя в создании и деятельности иных юридических лиц в качестве участника, акционера:
Наименование и место нахождения юридического лица
Уставные виды деятельности юридического лица
Доля участия должностного лица в уставном капитале юридического лица, количество акций и процентное соотношение акций, принадлежащих должностному лицу, к общему количеству голосующих акций юридического лица

3. Заңды тұлғалардың толық атауларын және орналасқан жерлерін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушы құрылтайшысының (қатысушысының) қатысушы, акционер ретінде өзге заңды тұлғаларды құруға және қызметіне қатысуы туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
4. Өтелмеген немесе алынбаған соттылығының болуы туралы мәліметтер:
___________________________________________________________________;
5. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның осы микроқаржылық ұйымды тізілімнен шығару туралы шешім қабылдағанға дейін бір жыл бұрыннан аспайтын кезеңде тұлғаның бұған дейін микроқаржылық ұйымның бірінші басшысы немесе құрылтайшысы болып табылғандығы туралы мәліметтер.
20 __ жылғы "___" _____________
Көрсетілетін қызметті алушы құрылтайшысының (қатысушының) қолы
_____________________
"Микроқаржылық ұйымдарды
есептік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
Нысан
Атқарушы органның бірінші басшысы (мүшелері), бас бухгалтері (бар болса) туралы мәліметтер ____________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті алушы қызметкерінің лауазымы және көрсетілетін қызметті алушының атауы көрсетіледі)
1. Жалпы мәліметтер:
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________ (жеке басын куәландыратын құжатқа толық сәйкес, тегі, аты, әкесінің аты өзгерген жағдайда - олардың қашан және қандай себеппен өзгертілгенін көрсету керек)
Туылған күні және жері
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Тұрақты тұратын жері, телефон нөмірлері
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________ (толық мекенжайын, елді-мекеннің кодын қоса алғанда, қызметтік, үйінің, байланыс телефондарының нөмірлерін көрсету керек)
Азаматтығы
Жеке басын куәландыратын құжаттың толық деректемелері
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының қатысушы, акционер ретінде өзге заңды тұлғаларды құруға және олардың қызметіне қатысуы туралы мәліметтер:
Заңды тұлғаның атауы және тұрған жері
Заңды тұлға қызметінің жарғылық түрлері
Лауазымды тұлғаның заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі, заңды тұлғаның дауыс беретін акцияларының жалпы санына лауазымды тұлғаға тиесілі акциялардың пайыздық арақатынасы

2. Профессиональные данные:
Образование, в том числе профессиональное
образование, соответствующее профилю работы
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________ (указать наименование и место нахождения учебного заведения, факультета или отделения, период обучения, присвоенную квалификацию, реквизиты диплома об образовании)
Дополнительное образование, в том числе курсы повышения квалификации в сфере, в которой работает, ученые степени
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________ (указать наименование и место нахождения учебного заведения, период обучения, реквизиты диплома об образовании, сертификат, свидетельства)
Имеющиеся достижения
___________________________________________________________
___________________________________________________________
__________________________________________________________ данному вопросу, например, название научных публикаций, участие в научных разработках, законопроектах и другое)
Другая информация, имеющая отношение к данному вопросу
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________ (указывается информация, характеризующая профессиональную компетентность кандидата)
Сведения о трудовой деятельности:
Период работы (месяц, год)
Наименование организации, занимаемые должности и должностные обязанности
3. Другие сведения:
Наличие непогашенной или неснятой судимости
Да/нет
(если да, то указать дату и номер приговора о привлечении к уголовной ответственности, статью Уголовного кодекса Республики Казахстан от 16 июля 1997 года либо Уголовного кодекса Республики Казахстан от 3 июля 2014 года)
Наличие данных об отстранении органами надзора от выполнения служебных обязанностей за нарушение законодательства Республики Казахстан
Да/нет (если да, то указать дату и наименование органа, применившего данную меру)
Ранее являлся первым руководителем или учредителем микрофинансовой организации в период не более чем за один год до принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организации решения об исключении из реестра данной микрофинансовой организации
Наименование организации, должность, период работы
Привлекался ли в качестве ответчика как руководитель микрофинансовой организации в судебные разбирательства по вопросам оказания финансовых услуг
(указать дату, наименование организации - ответчика в судебном разбирательстве, рассматриваемый вопрос и решение суда)
Другая информация, имеющая отношение к данному вопросу
(указывается произвольно)
Я,____________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подтверждаю, что настоящая информация была мною проверена и является
достоверной и полной ____________________.
(подпись, дата)
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года № 26
Приложение
к стандарту государственной услуги
"Выдача согласия на назначение
(избрание) руководящих работников
финансовых организаций, банковских,
страховых холдингов, акционерного
общества "Фонд гарантирования
страховых выплат"
Форма
Сведения о кандидате на должность руководящего работника
____________________________________________________________________
(наименование финансовой организации, холдинга, Фонда)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)

2. Кәсіби деректері:
Білімі, оның ішінде жұмыс бейініне сәйкес келетін кәсіби білімі
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________ (оқу орнының, факультеттің немесе бөлімнің атауы мен орналасқан жерін, оқу кезеңін, берілген біліктілікті, білімі туралы дипломның деректемелерін көрсету керек)
Қосымша білімі, оның ішінде жұмыс істейтін саладағы біліктілікті көтеру курстары, ғылыми дәрежесі
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________ (оқу орнының атауы мен орналасқан жерін, оқу кезеңін, білімі туралы дипломның деректемелерін, сертификатты, куәлікті көрсету керек)
Жетістіктері
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________ (осы мәселе бойынша ақпарат көрсету керек: мысалы, ғылыми жарияланымдарының аты, ғылыми әзірлемелерге, заң жобаларына қатысуы және басқалары)
Осы мәселеге қатысы бар басқа ақпарат
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________ (кандидаттың кәсіби құзыреттілігін сипаттайтын ақпарат көрсетіледі)
Еңбек қызметі туралы мәліметтер:
Жұмыс кезеңі (айы/жылы)
Ұйымның атауы, атқаратын лауазымдары және лауазымдық міндеттері
3. Басқа мәліметтер:
Өтелмеген немесе алынбаған соттылығының болуы
Иә/жоқ
(егер иә деген жауап болса, онда қылмыстық жауаптылыққа тартылғаны туралы үкімнің күнін және нөмірін, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 шілдедегі Қылмыстық кодексінің не Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 3 шілдедегі Қылмыстық кодексінің бабын көрсету керек)
Қадағалау органдарының Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзғаны үшін қызметтік міндеттерін орындаудан шеттетуі туралы деректердің болуы
Иә/жоқ (егер иә деген жауап болса, онда осындай шара қолданған органның атауын және қолдану күнін көрсету керек)
Бұрын, Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган осы микроқаржы ұйымын тізілімнен шығару туралы шешім қабылдағанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде микроқаржы ұйымының бірінші басшысы немесе құрылтайшысы болып табылғандығы туралы мәліметтер
Ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі
Қаржы қызметтерін көрсету мәселелері жөнінде сот талқылауына микроқаржы ұйымының басшысы ретінде жауапқа тартылды ма
(күнін, сот талқылауындағы жауапкер-ұйымның атауын, қаралған мәселені және соттың шешімін көрсету керек)
Осы мәселеге қатысы бар басқа ақпарат
(еркін түрде көрсетіледі)
Мен,_____________________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
осы ақпаратты тексергенімді және оның дәйекті және толық екендігін
растаймын ____________________.
(қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 26 қаулысына
2-қосымша
"Қаржы ұйымдарының, банк,
сақтандыру холдингтерінің,
"Сақтандыру төлемдеріне
кепілдік беру қоры" акционерлік
қоғамының басшы
қызметкерлерін тағайындауға
(сайлауға) келісім беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
қосымша
Нысан
Басшы қызметкер лауазымына үміткер туралы мәліметтер __________________________________________________________________ (қаржы ұйымының, холдингтің, Қордың атауы) __________________________________________________________________ (тегі, аты әкесінің аты (ол бар болса))

1. Общие сведения:
Дата и место рождения
Гражданство
Данные документа, удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер (при наличии)
2. Образование:
Наименование учебного заведения
Год поступления - год окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании (дата и номер при наличии)
1
2
3
4
5
3. Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат, сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги):
№
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
1
2
3
4
5
4. Сведения об участии кандидата в уставном капитале или владении акциями юридических лиц:
Наименование и место нахождения юридического лица
Уставные виды деятельности юридического лица
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих кандидату, к общему количеству голосующих акций юридического лица (в процентах)
1
2
3
4
5. Сведения о трудовой деятельности.
В данном пункте указываются сведения о всей трудовой деятельности кандидата (также членство в органе управления), в том числе с момента окончания высшего учебного заведения, с указанием должности в финансовой организации, холдинге, Фонде, представившем в уполномоченный орган ходатайство о согласовании, а также период, в течение которого кандидатом трудовая деятельность не осуществлялась.
Период работы (дата, месяц, год)
Место работы (с указанием страны регистрации финансовой организации, в случае если финансовая организация, является нерезидентом Республики Казахстан)
Должность
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
В случае занятия должности руководителя (заместителя руководителя) самостоятельного структурного подразделения (департамента, управления, филиала) финансовой организаций, финансового, управляющего и (или) исполнительного директора - указываются курируемые подразделения, вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг в данной организации. В случае наличия стажа работы в уполномоченном органе, осуществляющем регулирование в области аудиторской деятельности, указываются основные функциональные обязанности, относящиеся к регулированию услуг по проведению аудита финансовых организаций
1
2
3
4
5
6
7

1. Жалпы мәліметтер:
Туған күні және жері
Азаматтығы
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, жеке сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
2. Білімі:
Оқу орнының атауы
Түскен жылы - бітірген жылы
Мамандығы
Білімі туралы дипломның деректемелері (бар болса күні және нөмірі)
1
2
3
4
5
3. Жұбайы (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, апа-сіңлісі, қарындасы, балалары) және жекжаттары (жұбайының (зайыбының) ата-анасы, аға-інісі, апа-сіңлісі, қарындасы, балалары) туралы мәліметтер:
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынастары
Жұмыс орны және лауазымы
1
2
3
4
5
4. Үміткердің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы немесе акцияларды иеленуі туралы мәліметтер
Заңды тұлғаның атауы және орналасқан жерi
Заңды тұлға қызметінің жарғылық түрлерi
Жарғылық капиталға қатысу үлесі немесе үміткерге тиесілі акциялар санының заңды тұлғаның дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы (пайызбен)
1
2
3
4
5. Еңбек қызметі туралы мәліметтер.
Осы тармақта үміткердің бүкіл еңбек қызметі (сондай-ақ басқару органына мүшелігі), оның ішінде жоғарғы оқу орнын аяқтаған сәттен бастап еңбек қызметі туралы мәліметтер, уәкілетті органға келісу туралы өтінішті берген қаржы ұйымындағы, холдингтегі, Қордағы лауазымын көрсете отырып, сондай-ақ үміткер еңбек қызметін жүзеге асырмаған кезең көрсетіледі.
Жұмыс кезеңі (күні, айы, жылы)
Жұмыс орны (егер қаржы ұйымы Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылған жағдайда, қаржы ұйымының тіркелген елін көрсете отырып)
Лауазымы
Тәртіптік жазалардың болуы
Жұмыстан шығу, лауазымнан босату себептері
Қаржы ұйымының дербес құрылымдық бөлімшесінің (департамент, басқарма, филиал) басшысы (басшысы орынбасарының), қаржы, басқарушы және (немесе) атқарушы директорының лауазымына орналасқан жағдайда - жетекшілік ететін бөлімшелер, осы ұйымда қаржылық қызмет көрсетуге байланысты мәселелер көрсетіледі. Аудиторлық қызмет саласында реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті органда жұмыс стажы болған жағдайда, қаржы ұйымдарына аудит жүргізу қызметін реттеуге қатысты негізгі функционалдық міндеттер көрсетіледі
1
2
3
4
5
6
7

6. Сведения об участии кандидата в проведении аудита финансовых организаций, включая аудит по налогам:
__________________________________________________________________
(указать наименование финансовой организации, срок проведения аудита,
__________________________________________________________________
а также дата подписания кандидатом аудиторского отчета
в качестве аудитора – исполнителя (при наличии)
7. Сведения о членстве в инвестиционных комитетах в данной организации и (или) в других организациях:
Период (дата, месяц, год)
Наименование организации
Должность
Причины увольнения, освобождения от должности
1
2
3
4
5

6. Үміткердің қаржы ұйымдарының аудитін жүргізуіне, салық бойынша аудтті қоса
алғанда, қатысуы туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
(қаржы ұйымының атауын, аудит жүргізу мерзімін,
____________________________________________________________________
үміткердің аудитор-орындаушы (бар болса) ретінде аудиторлық есепке қол қойған
күнін көрсету)
7. Осы ұйымның және (немесе) басқа ұйымдардың инвестициялық комитеттеріне
мүшелігі туралы мәліметтер:
Кезең (күні, айы, жылы)
Ұйымның атауы
Лауазымы
Жұмыстан шығу, лауазымнан босату себептері
1
2
3
4
5

8. Сведения о том, являлся ли кандидат ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа и его заместителем), главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником - физическим лицом, руководителем крупного участника (банковского, страхового холдинга) - юридического лица финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации, или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке
_______________________________________________________________
(да (нет), указать
____________________________________________________________________
наименование организации, должность, период работы)
9. Сведения о том, являлся ли кандидат ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником (крупным акционером) - физическим лицом, руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером крупного участника (крупного акционера) - юридического лица-эмитента, допустившего дефолт по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам в течение четырех и более последовательных периодов либо сумма задолженности которого по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам, по которым был допущен дефолт, составляет четырехкратный и (или) более размер купонного вознаграждения, либо размер дефолта по выплате основного долга по выпущенным эмиссионным ценным бумагам составляет сумму, в десять тысяч раз превышающую месячный расчетный показатель, установленный законом о республиканском бюджете на дату выплаты (не заполняется кандидатом на должность руководящего работника Фонда)
_________________
(да (нет), указать
____________________________________________________________________
наименование организации, должность, период работы)
10. Привлекался ли как руководитель финансовой организации, холдинга, Фонда, в качестве ответчика в судебных разбирательствах по вопросам деятельности финансовой организации, холдинга, Фонда
___________________
(да (нет), указать
____________________________________________________________________
дату, наименование организации, ответчика в судебном
____________________________________________________________________
разбирательстве, рассматриваемый вопрос и решение суда,
вступившее в законную силу (в случае его вынесения)

8. Үміткер қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның банкті төлемге қабілетсіз банктер санатына жатқызу, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, қаржы ұйымын таратуға және (немесе) қаржы нарығындағы қызметін тоқтатуға алып келу салдарынан оны лицензиясынан айыру не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енгені туралы шешім қабылданғанға дейін 1 (бір) жылдан бұрын аспайтын кезеңде бұрын қаржы ұйымының (банктік немесе сақтандыру холдингінің) басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі (атқарушы органның және оның орынбасарының функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) бас бухгалтері, қаржы ұйымының жеке тұлға - ірі қатысушысы, заңды тұлға - ірі қатысушысының (банк, сақтандыру холдингінің) басшысы болғандығы туралы мәліметтер____________________________________________________________________
(иә (жоқ),
__________________________________________________________________________
ұйымның атауы, қызметі, жұмыс кезеңі көрсетілсін)
9. Үміткердің қатарынан төрт және одан да көп кезең бойы шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша дефолтқа жол берген не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша берешегінің сомасы купондық сыйақының төрт еселенген және (немесе) одан да көп мөлшерін құрайтын не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты төлеу бойынша дефолттың мөлшері республикалық бюджет туралы заңда төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштен он мың есе асып түсетін соманы құрайтын дефолтқа жол берген бұрын қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, ірі қатысушы (ірі акционер) - жеке тұлға, ірі қатысушы (ірі акционер) - заңды тұлға - эмитенттің басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері болып табылғаны не болып табылмағаны туралы мәліметтер (Қордың басшы қызметкері лауазымына үміткер толтырмайды)________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі көрсетілсін)
10. Қаржы ұйымының, холдингтің, Қордың басшысы ретінде қаржы ұйымы, холдинг, Қор қызметінің мәселелері бойынша сотта істі қарау кезінде жауап беруші ретінде тартылды ма:____________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(иә (жоқ), күні, сотта істі қарау кезіндегі ұйымның, жауап берушінің атауы, қаралатын
мәселе және сот шешімі көрсетілсін)

11. Сведения о курируемых структурных подразделениях и полномочиях кандидата на подписание документов, с приложением подтверждающих документов (заполняется кандидатом на должность иного руководящего работника)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
12. Привлекался ли кандидат к ответственности за совершение коррупционного преступления либо к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения в течение трех лет до даты назначения (избрания) (не заполняется кандидатом на должность руководящего работника Фонда)
____________________________________________________________________
(да (нет), краткое описание правонарушения, преступления
____________________________________________________________________
реквизиты акта о наложении дисциплинарного взыскания или решения суда,
____________________________________________________________________
с указанием оснований привлечения к ответственности)
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и является достоверной и полной, а также подтверждаю наличие безупречной деловой репутации.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________________________________
(заполняется кандидатом собственноручно печатными буквами)
Подпись ______________________________________________________
Заполняется кандидатом на должность независимого директора финансовой организации, холдинга, Фонда:
Подтверждаю, что я, __________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
соответствую требованиям, установленным Законом Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" для назначения (избрания) на должность независимого директора.
Подпись _________________
Дата _____________________
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года № 26
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача согласия на приобретение
статуса крупного участника
банка или банковского холдинга"
Форма
Краткие данные об услугополучателе - физическом лице, руководящем работнике услугополучателя - юридического лица
________________________________________________________________________________
(наименование банка)
1. Фамилия, имя и отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер
________________________________________________________________________________

11. Жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелер және үміткердің растайтын құжаттармен қоса, құжаттарға қол қоюға уәкілеттіктері туралы мәліметтер (өзге басшы қызметкердің лауазымына үміткер толтырады)____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
12. Үміткер тағайындалған (сайланған) күніне дейін үш жыл ішінде сыбайлас жемқорлық қылмысын жасағаны үшін жауапкершілікке не сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылығы үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылды ма (Қордың басшы қызметкері лауазымына үміткер толтырмайды)___________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(иә (жоқ), жауапкершілікке тарту негіздерін көрсете отырып,
__________________________________________________________________________
құқық бұзушылықтың, қылмыстың қысқаша сипаты
__________________________________________________________________________
тәртіптік жаза қолдану туралы актінің немесе сот шешімінің деректемелері
көрсетілсін).
Осы ақпаратты тексергенімді және оның толық және дәйекті болып табылатындығын растаймын, сондай-ақ іскерлік беделімнің мінсіз екендігін растаймын.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті дербес деректерді жинау мен өңдеуге және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын, ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
________________________________________________________________________
(үміткер өз қолымен баспа әріптерімен толтырады).
Қолы ____________________
Қаржы ұйымының, холдингтің, Қордың тәуелсіз директоры лауазымына үміткер толтырады:
Мен,______________________________________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
тәуелсіз директор лауазымына сайлау (тағайындау) үшін "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген талаптарға сәйкес келетіндігімді растаймын.
Қолы________________________
Күні _________________________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 26 қаулысына
3-қосымша
"Банктің немесе банк
холдингінің ірі қатысушысы
мәртебесін иеленуге келісім
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан Көрсетілетін қызметті алушы - жеке тұлға, көрсетілетін қызметті алушы - заңды тұлғаның басшы қызметкері туралы қысқаша деректер ________________________________________________________________________________ (банктің атауы)
1. Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________________

2. Гражданство
________________________________________________________________________________
3. Наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность
________________________________________________________________________________
4. Место (места) работы, должность (должности)
________________________________________________________________________________
5. Почтовый адрес и (или) место нахождения работы, контактный телефон
________________________________________________________________________________
6. Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат, сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги):
Фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
Сумма участия в уставном капитале или стоимость приобретенных акций юридических лиц (в тысячах тенге), с указанием их наименования
Соотношение количества акций, принадлежащих данному лицу, к общему количеству голосующих акций юридического лица или доля участия в его уставном капитале (в процентах),
Индивидуальное владение
Совместное владение
прямо
косвенно
процент
наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии)
7. Образование:
Наименование учебного заведения
Дата поступления дата окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании, квалификация
Место нахождения учебного заведения
8. Сведения о прохождении семинаров, курсов по повышению квалификации за последние три года:
Наименование организации
Дата и место проведения
Реквизиты сертификата
9. Сведения о трудовой деятельности:
Период работы
Место работы
Должность
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
10. Сведения о том, являлся ли услугополучатель - физическое лицо, или руководящий работник услугополучателя - юридического лица ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа регистратора трансфер-агента и его заместителем), главным бухгалтером финансовой организации (банковского или страхового холдинга), крупным участником - физическим лицом, руководителем крупного участника - юридического лица и (или) руководящим работником финансовой организации (банковского или страхового холдинга) в период не более чем за 1 (один) год до принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации, холдинга, принудительном выкупе акций, лишении лицензии финансовой организации, а также принудительной ликвидации финансовой организации, или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке"
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)

2. Азаматтығы
__________________________________________________________________________
3. Атауы және жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелері
__________________________________________________________________________
4. Жұмыс орны (орындары), лауазымы (лауазымдары)
__________________________________________________________________________
5. Пошталық мекенжайы және (немесе) жұмыс орны орналасқан жер, байланыс
телефоны
__________________________________________________________________________
6. Жұбайы (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, апа-сіңлісі, қарындасы,
балалары) және жекжаттары (жұбайының (зайыбының) ата-анасы, аға-інісі, апа-сіңлісі,
қарындасы, балалары) туралы мәліметтер:
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынасы
Жұмыс орны және лауазымы
Заңды тұлғалардың атауын көрсете отырып, жарғылық капиталға қатысу сомасы/сатып алынған акцияларының құны (мың теңге)
Осы тұлғаға тиесілі акциялар санының заңды тұлғаның дауыс беруші акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе оның жарғылық капиталға қатысу үлесі (пайызбен),
Дара иелену
Бірлесіп иелену
тікелей
жанама
пайыз
Заңды тұлғаның атауы/жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
1
2
7. Білімі:
Оқу орнының атауы
Түскен күні - аяқтаған күні
Мамандығы
Білімі туралы дипломның деректері, біліктілігі
Оқу орнының орналасқан жері
8. Соңғы үш жылдағы біліктілігін арттыру жөніндегі семинарлардан, курстардан өткендігі туралы мәліметтер:
Ұйымның атауы
Өткізілген күні және орны
Сертификат деректері
9. Еңбек қызметі туралы мәліметтер:
Жұмыс кезеңі
Жұмыс орны
Лауазымы
Тәртіптік жазаның болуы
Жұмыстан шығу, лауазымнан босату себептері
10. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) банкті төлем жасауға қабілетсіз банктер санатына жатқызу, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын, холдингті консервациялау, акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, қаржы ұйымын лицензиядан айыру, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы шешім қабылдағанға дейін кемінде 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлғаның немесе көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаның басшы қызметкерінің бұрын қаржы ұйымының (банк немесе сақтандыру холдингінің) басқару органының басшысы, атқарушы органның (тіркеуші трансфер-агенттің атқару органының функциясын жеке жүзеге асыратын адам және оның орынбасары) басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, жеке тұлға - ірі қатысушысы, заңды тұлға - ірі қатысушысының басшысы және (немесе) қаржы ұйымының (банк немесе сақтандыру холдингінің) басшы қызметкері болып табылғаны туралы мәліметтер______________________________
__________________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңi көрсетiлсін)

11. Сведения о том, являлся ли услугополучатель - физическое лицо, или руководящий работник услугополучателя - юридического лица ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником (крупным акционером) - физическим лицом, руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером крупного участника (крупного акционера) - юридического лица-эмитента, допустившего дефолт по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам в течение четырех и более последовательных периодов либо сумма задолженности которого по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам, по которым был допущен дефолт, составляет четырехкратный и (или) более размер купонного вознаграждения, либо размер дефолта по выплате основного долга по выпущенным эмиссионным ценным бумагам составляет сумму, в десять тысяч раз превышающую месячный расчетный показатель, установленный законом о республиканском бюджете на дату выплаты"
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)
12. Наличие данных об отзыве согласия на назначение (избрание) на должность руководящего работника и об отстранении уполномоченным органом от выполнения служебных обязанностей руководящего и иного работника в финансовых организациях, банковских и страховых холдингах, акционерном обществе "Фонд гарантирования страховых выплат"
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы, основания для отзыва согласия
на назначение (избрание) и наименование государственного органа, принявшего такое решение)
13. Привлекался ли к ответственности за совершение коррупционного преступления либо к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения в течение 3 (трех) лет до даты назначения (избрания)
_______________________________________________________________________________
(да (нет), краткое описание правонарушения, преступления,
_______________________________________________________________________________
реквизиты акта о наложении дисциплинарного взыскания или решение суда,
_______________________________________________________________________________
с указанием оснований привлечения к ответственности).

11. Көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлғаның немесе көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаның басшы қызметкерінің бұрын төрт және қатарынан одан астам кезең ішінде шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купонды сыйақыны төлеуден дефолт жіберген не дефолт жіберген шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купонды сыйақыны төлеу бойынша берешек сомасы купонды сыйақының төрт еселік және (немесе) және одан астам мөлшерін құрайтын не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты төлеу жөніндегі дефолт мөлшері төлеу күні республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштен он мың есе асатын соманы құрайтын эмитент басқару органының басшысы, атқарушы органның басшысы, мүшесі, қаржы ұйымының бас бухгалтері, жеке тұлға ірі қатысушы (ірі акционер), басқару органының басшысы, атқарушы органның басшысы, мүшесі, қаржы ұйымының бас бухгалтері, заңды тұлға ірі қатысушы (ірі акционер) болып табылғаны туралы мәліметтер ______________________________________
__________________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңi көрсетiлсін)
12. Уәкілетті органның басшы қызметкерді тағайындауға (сайлауға) келісімді кері қайтарып алу және қаржы ұйымындағы, холдингтегі, банктік және сақтандыру холдингіндегі, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамындағы басшы және өзге қызметкерді қызметтік мiндеттерiн орындаудан шеттетуі туралы деректердің болуы__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңi, тағайындауға (сайлауға) келісімді қайтарып алуға негіздеме және осындай шешім қабылдаған мемлекеттік органның атауы көрсетiлсiн)
13. Тағайындалған (сайланған) күнге дейін 3 (үш) жыл ішінде сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін жауапкершілікке не сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жазаға тартылды ма _________________________________________________
__________________________________________________________________________
(иә (жоқ), құқық бұзушылықтың, қылмыстың қысқаша сипаты,
__________________________________________________________________________
жауапкершілікке тарту негіздерін көрсете отырып
__________________________________________________________________________
тәртіптік жаза қолдану туралы актінің деректемелері немесе соттың шешімі)

14. Имеющиеся публикации, научные разработки и другие достижения:_______________________________________
________________________________________________________________________________
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена и является достоверной и полной, а также подтверждаю наличие безупречной деловой репутации. Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Услугополучатель - физическое лицо
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), заполняется печатными буквами) (подпись)
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) руководящего работника
услугополучателя - юридического лица
_____________________________________________________________________________
(заполняется руководящим работником собственноручно печатными буквами) (подпись)
Первый руководитель исполнительного органа услугополучателя - юридического лица
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), заполняется печатными буквами) (подпись)
Дата
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года № 26
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача согласия на приобретение
статуса крупного участника
банка или банковского холдинга"
Сведения о безупречной деловой репутации услугополучателя - физического лица, руководящего работника услугополучателя - юридического лица
1. Сведения о наличии неснятой или непогашенной судимости:
Дата
Наименование судебного органа
Место нахождения суда
Вид наказания
Статья Уголовного кодекса Республики Казахстан от 16 июля 1997 года либо Уголовного кодекса Республики Казахстан от 3 июля 2014 года
Дата принятия процессуального решения судом
2. Наличие фактов ухудшения финансового положения или банкротства юридического лица в период, когда услугополучатель - являлся крупным участником либо руководящим работником:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Наличие (отсутствие) аффилиированности с финансовой организации:
___________________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да (нет), указать признаки аффилиированности)
4. Другая информация, имеющая отношение к данному вопросу:_____________
____________________________________________________________________
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена и является достоверной и полной.
Услугополучатель - физическое лицо
___________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), заполняется печатными буквами)
___________________________
(подпись)
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) руководящего работника
услугополучателя - юридического лица
____________________________________________________________________
(заполняется руководящим работником собственноручно печатными буквами)
___________________________
(подпись)
Первый руководитель исполнительного органа услугополучателя - юридического лица
___________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), заполняется печатными буквами)
___________________________
(подпись)
Дата
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года № 26
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача согласия на приобретение
статуса крупного участника
банка или банковского холдинга"
Сведения о доходах и имуществе, а также информация об имеющейся задолженности по всем обязательствам услугополучателя

14. Жарияланымдарының, ғылыми әзірлемелерінің және басқа жетістіктерінің болуы:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Осы ақпараттың тексерілгенін және оның дәйекті және толық екенін растаймын, сондай-ақ мінсіз іскери беделдің болуын растаймын. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлға
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), баспа әріптерімен толтырылады)
___________________________ (қолы)
Көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлға басшы қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болса)
__________________________________________________________________________
(басшы қызметкер өз қолымен баспа әріптерімен толтырады)
__________________________
(қолы)
Көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлға өтініш берушінің атқарушы органының
бірінші басшысы
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), баспа әріптерімен толтырылады)
___________________________
(қолы)
Күні
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 26 қаулысына
4-қосымша
"Банктің немесе банк
холдингінің ірі қатысушысы
мәртебесін иеленуге келісім
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Көрсетілетін қызметті алушы - жеке тұлғаның, көрсетілетін қызметті алушы - заңды тұлғаның басшы қызметкерінің мінсіз іскерлік беделі туралы мәліметтер
1. Алынбаған немесе өтелмеген соттылығының болуы туралы мәліметтер:
Күні
Сот органының атауы
Соттың орналасқан жері
Жаза түрі
1997 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің не 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің бабы
Соттың іс жүргізуге шешім қабылдаған күні
2. Көрсетілетін қызметті алушы ірі қатысушы не басшы қызметкер болып табылған кезеңде заңды тұлғаның қаржылық жағдайының нашарлауы немесе банкроттығы фактілерінің болуы:
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Қаржы ұйымымен үлестес болуы (болмауы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(иә (жоқ), үлестес болу белгілерін көрсету керек)
4. Осы мәселеге қатысы бар басқа ақпарат:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Осы ақпаратты тексергенімді және оның дәйекті әрі толық екенін растаймын.
Көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлға
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), баспа әріптерімен толтырылады)
___________________________ (қолы)
Көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаның басшы қызметкерінің тегі, аты, әкесінің
аты (ол бар болса)
___________________________________________________________________
(басшы қызметкер өз қолымен баспа әріптерімен толтырады)
___________________________ (қолы)
Көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаның атқарушы органының бірінші басшысы
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), баспа әріптерімен толтырылады)
___________________________
(қолы)
Күні
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 26 қаулысына
5-қосымша
"Банктің немесе банк
холдингінің ірі қатысушысы
мәртебесін иеленуге келісім
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Көрсетілетін қызметті алушының кірісі және мүлкі туралы мәліметтер, сондай-ақ барлық міндеттемелері бойынша берешегінің болуы туралы ақпарат

1. Фамилия, имя и отчество (при его наличии)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
2. Наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(серия, номер, кем и когда выдан)
3. Наименование финансовых организаций, в уставном капитале которых отчитывающееся лицо является крупным участником __________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
4. Юридический адрес и (или) местожительства
__________________________________________________________________________
5. Телефон:
домашний _______________________
рабочий_________________________
6. Отчетный период __________________________________________________
7. Доходы и имущество, а также информация об имеющейся задолженности по всем обязательствам услугополучателя:
Наименование
Единица измерения
За предыдущий отчетный период
За отчетный период
Изменения за отчетный период
Количество
Сумма доходов (задолженности) Стоимость актива (тенге)
Количество
Сумма доходов (задолженности) Стоимость актива (тенге)
Количество
Сумма доходов (задолженности) Стоимость актива (тенге)
1.
Доходы, полученные за отчетный период:
X
X
X
1.1
Заработная плата
X
X
X
1.2
Дивиденды и доход от долей участия в уставных капиталах (акций) организаций
X
X
X
1.3
Вознаграждение по вкладам
X
X
X
1.4
Доход от сдачи в аренду имущества
X
X
X
1.5
Доход от предпринимательской деятельности
X
X
X
1.6
Доход от реализации имущества
X
X
X
1.7
Прочие виды дохода (с расшифровкой)
X
X
X
2.
Имущество:
2.1
Деньги:
в национальной валюте,
в том числе:
наличными на банковских счетах в иностранной валюте,
в том числе:
наличными на банковских счетах
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
2.2
Ценные бумаги (с указанием наименования эмитента), в том числе простые акции привилегированные акции облигации
2.3
Соотношение количества акций, принадлежащих крупному участнику финансовой организации, к общему количеству голосующих акций организаций (указать наименование) или доли участия в их уставных капиталах, в том числе нерезидентов Республики Казахстан (в процентах)
X
2.4
Недвижимость (с указанием наименования и место расположения)
2.5
Прочее имущество (с расшифровкой)
2n
X
X
X
3.
Задолженность по всем обязательствам
X
X
X
3.1
Непогашенные займы
X
X
X
3.2
Просроченная задолженность по займам
X
X
X
3.3
Прочая задолженность по обязательствам (с расшифровкой)
X
X
X
3n
X
X
X
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена и является достоверной и полной.
Услугополучатель _________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
___________________________
(подпись)
Дата
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года № 26
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача согласия
на приобретение статуса
страхового холдинга или
крупного участника
страховой (перестраховочной)
организации"
Краткие данные об услугополучателе - физическом лице, руководящем работнике услугополучателя - юридического лица
________________________________________________________________________________
(наименование финансовой организации)

1. Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) _______________________________________
__________________________________________________________________________
2. Жеке басын куәландыратын құжаттың атауы және деректемелері
__________________________________________________________________________
_________________________________
(сериясы, нөмірі, кім және қашан берді)
3. Жарғылық капиталында есеп беретін тұлға ірі қатысушы болып табылатын қаржы
ұйымдарының атауы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
4. Заңды мекенжайы және (немесе) тұрғылықты жері
_____________________________________________________
5. Телефоны:
үйінің
__________________________________________________________________________
жұмысының
__________________________________________________________________________
6. Есепті кезең
__________________________________________________________________________
7. Көрсетілетін қызметті алушының кірісі және мүлкі, сондай-ақ барлық міндеттемелері
бойынша берешегі туралы ақпарат:
Атауы
Өлшем бірлігі
Өткен есепті кезеңде
Есепті кезеңде
Есепті кезеңдегі өзгерістер
Саны
Кіріс (берешек) сомасы Актив құны (теңге)
Саны
Кіріс (берешек) сомасы Актив құны (теңге)
Саны
Кіріс (берешек) сомасы Актив құны (теңге)
1.
Есепті кезеңде алынған кірістер:
X
X
X
1.1
Жалақы
X
X
X
1.2
Ұйымның жарғылық капиталына (акцияларына) қатысу үлесінен түскен дивидендтер және кіріс
X
X
X
1.3
Салымдар бойынша сыйақы
X
X
X
1.4
Мүлікті жалға тапсырудан түскен кіріс
X
X
X
1.5
Кәсіпкерлік қызметтен түскен кіріс
X
X
X
1.6
Мүлікті сатудан түскен кіріс
X
X
X
1.7
Кірістің басқа түрлері (таратып көрсету)
X
X
X
2.
Мүлік:
2.1
Ақша:
ұлттық валютада, оның ішінде:
шетел
валютасындағы банк шоттарындағы қолма-қол ақша, оның ішінде:
банктік шоттардағы қолма-қол ақша
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
2.2
Бағалы қағаздар (эмитенттің атауын көрсете отырып), оның ішінде жай акциялар, артықшылықты акциялар, облигациялар
2.3
Қаржы ұйымының ірі қатысушысына тиесілі акциялар санының ұйымдардың (атауын көрсету) дауыс беретін акцияларының немесе олардың оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидентінің жарғылық капиталына қатысу үлесінің жалпы санына арақатынасы (пайызбен)
X
2.4
Жылжымайтын мүлік (атауын және орналасқан жерін көрсете отырып)
2.5
Басқа мүлік (таратып көрсету)
2n
X
X
X
3.
Барлық міндеттемелер бойынша берешек
X
X
X
3.1
Өтелмеген қарыздар
X
X
X
3.2
Қарыздар бойынша мерзімі өткен берешек
X
X
X
3.3
Міндеттемелер бойынша басқа да берешек (таратып көрсету)
X
X
X
3n
X
X
X
Осы ақпаратты тексергенімді және оның дәйекті әрі толық екенін растаймын.
Көрсетілетін қызметті алушы
___________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
___________________________
(қолы)
Күні
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 26 қаулысына
6-қосымша
"Сақтандыру холдингінің
немесе сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
ірі қатысушысы мәртебесін
иеленуге келісім беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлға, көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаның басшы қызметкері туралы қысқаша деректер
__________________________________________________________________________
(қаржы ұйымының атауы)

1. Фамилия, имя и отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер
________________________________________________________________________________
2. Гражданство
________________________________________________________________________________
3. Наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность
________________________________________________________________________________
4. Место (места) работы, должность (должности)
________________________________________________________________________________
5. Почтовый адрес и (или) место нахождения работы, контактный телефон
________________________________________________________________________________
6. Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат, сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги):
Фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
Сумма участия в уставном капитале или стоимость приобретенных акций юридических лиц (в тысячах тенге), с указанием их наименования
Соотношение количества акций, принадлежащих данному лицу, к общему количеству голосующих акций юридического лица или доля участия в его уставном капитале (в процентах),
Индивидуальное владение
Совместное владение
прямо
косвенно
процент
наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии)
7. Образование:
Наименование учебного заведения
Дата поступления дата окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании, квалификация
Место нахождения учебного заведения
8. Сведения о прохождении семинаров, курсов по повышению квалификации за последние три года:
Наименование организации
Дата и место проведения
Реквизиты сертификата
9. Сведения о трудовой деятельности:
Период работы
Место работы
Должность
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
10. Сведения о том, являлся ли услугополучатель - физическое лицо, или руководящий работник услугополучателя - юридического лица ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа регистратора трансфер-агента и его заместителем), главным бухгалтером финансовой организации (банковского или страхового холдинга), крупным участником - физическим лицом, руководителем крупного участника - юридического лица и (или) руководящим работником финансовой организации (банковского или страхового холдинга) в период не более чем за 1 (один) год до принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации, холдинга, принудительном выкупе акций, лишении лицензии финансовой организации, а также принудительной ликвидации финансовой организации, или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке"
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)

1. Тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________________
2. Азаматтығы
__________________________________________________________________________
3. Атауы және жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелері
__________________________________________________________________________
4. Жұмыс орны (орындары), лауазымы (лауазымдары)
__________________________________________________________________________
5. Пошталық мекенжайы және (немесе) жұмыс орнының тұрған жері, байланыс
телефоны
__________________________________________________________________________
6. Жұбайы, жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, апа-сіңлісі, қарындасы, балалары)
және жекжаттары (жұбайының (зайыбының) ата-анасы, аға-інісі, апа-сіңлісі,
қарындасы, балалары) туралы мәліметтер):
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынасы
Жұмыс орны және лауазымы
Заңды тұлғалардың атауын көрсете отырып, жарғылық капиталға қатысу сомасы немесе сатып алған акцияларының құны (мың теңге)
Осы тұлғаға тиесілі акциялар санының заңды тұлғаның дауыс беруші акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе оның жарғылық капиталға қатысу үлесі (пайызбен)
Дара иелену
Бірлесіп иелену
тікелей
жанама
пайыз
заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
1
2
7. Білімі:
Оқу орнының атауы
Түскен күні - аяқтаған күні
Мамандығы
Білімі туралы диплом деректері, біліктілігі
Оқу орнының орналасқан жері
8. Соңғы үш жылда біліктілігін арттыру жөніндегі семинарлардан, курстардан өткендігі туралы мәліметтер:
Ұйымның атауы
Өткізілген күні және орны
Сертификат деректері
9. Еңбек қызметі туралы мәліметтер:
Жұмыс кезеңі
Жұмыс орны
Лауазымы
Тәртіптік жазаның болуы
Жұмыстан шығу, лауазымнан босату себептері
10. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) банкті төлем жасауға қабілетсіз банктер санатына жатқызу, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын, холдингті консервациялау, акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, қаржы ұйымын лицензиядан айыру, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы шешім қабылдағанға дейін кемінде 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлғаның немесе көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаның басшы қызметкерінің бұрын қаржы ұйымының (банк немесе сақтандыру холдингінің) басқару органының басшысы, атқарушы органның (тіркеуші трансфер-агенттің атқару органының функциясын жеке жүзеге асыратын адам және оның орынбасары) басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, жеке тұлға - ірі қатысушысы, заңды тұлға - ірі қатысушысының басшысы және (немесе) қаржы ұйымының (банк немесе сақтандыру холдингінің) басшы қызметкері болып табылғаны туралы мәліметтер_______________________________
__________________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңi көрсетiлсін)

11. Сведения о том, являлся ли услугополучатель - физическое лицо, или руководящий работник услугополучателя - юридического лица ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником (крупным акционером) - физическим лицом, руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером крупного участника (крупного акционера) - юридического лица-эмитента, допустившего дефолт по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам в течение четырех и более последовательных периодов либо сумма задолженности которого по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам, по которым был допущен дефолт, составляет четырехкратный и (или) более размер купонного вознаграждения, либо размер дефолта по выплате основного долга по выпущенным эмиссионным ценным бумагам составляет сумму, в десять тысяч раз превышающую месячный расчетный показатель, установленный законом о республиканском бюджете на дату выплаты"
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)
12. Наличие данных об отзыве согласия на назначение (избрание) на должность руководящего работника и об отстранении уполномоченным органом от выполнения служебных обязанностей руководящего и иного работника в финансовых организациях, банковских и страховых холдингах, акционерном обществе "Фонд гарантирования страховых выплат"
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы, основания для отзыва
согласия на назначение (избрание) и наименование государственного органа, принявшего такое решение)
13. Привлекался ли к ответственности за совершение коррупционного преступления либо к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения в течение 3 (трех) лет до даты назначения (избрания)
________________________________________________________________________________
(да (нет), краткое описание правонарушения, преступления,
________________________________________________________________________________
реквизиты акта о наложении дисциплинарного взыскания или решение суда,
________________________________________________________________________________
с указанием оснований привлечения к ответственности)
________________________________________________________________________________

11. Көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлғаның немесе көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаның басшы қызметкерінің бұрын төрт және қатарынан одан астам кезең ішінде шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купонды сыйақыны төлеуден дефолт жіберген не дефолт жіберген шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купонды сыйақыны төлеу бойынша берешек сомасы купонды сыйақының төрт еселік және (немесе) және одан астам мөлшерін құрайтын не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты төлеу жөніндегі дефолт мөлшері төлеу күні республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштен он мың есе асатын соманы құрайтын эмитент басқару органының басшысы, атқарушы органның басшысы, мүшесі, қаржы ұйымының бас бухгалтері, жеке тұлға ірі қатысушы (ірі акционер), басқару органының басшысы, атқарушы органның басшысы, мүшесі, қаржы ұйымының бас бухгалтері, заңды тұлға ірі қатысушы (ірі акционер) болып табылғаны туралы мәліметтер
________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңi көрсетiлсін)
12. Уәкілетті органның басшы қызметкерді тағайындауға (сайлауға) келісімді кері қайтарып алу және қаржы ұйымындағы, банктік және сақтандыру холдингіндегі, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамындағы басшы және өзге қызметкерді қызметтік мiндеттерiн орындаудан шеттетуі туралы деректердің болуы"
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңi, тағайындауға (сайлауға) келісімді
қайтарып алуға негіздеме және осындай шешім қабылдаған мемлекеттік органның
атауы көрсетiлсiн)
13. Тағайындалған (сайланған) күнге дейін 3 (үш) жыл ішінде сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін жауапкершілікке не сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жазаға тартылды ма
__________________________________________________________________________
(иә (жоқ), құқық бұзушылықтың, қылмыстың қысқаша сипаты,
__________________________________________________________________________
жауапкершілікке тарту негіздерін көрсете отырып
__________________________________________________________________________
тәртіптік жаза қолдану туралы актінің деректемелері немесе соттың шешімі).

14. Имеющиеся публикации, научные разработки и другие достижения:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена и является достоверной и полной, а также подтверждаю наличие безупречной деловой репутации. Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Услугополучатель - физическое лицо ________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии),
заполняется печатными буквами)
______________
(подпись)
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) руководящего работника услугополучателя - юридического лица
________________________________________________________________________________
(заполняется руководящим работником собственноручно печатными буквами)
______________
(подпись)
Первый руководитель исполнительного органа услугополучателя-юридического лица
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), заполняется печатными буквами)
______________
(подпись)
Дата
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года № 26
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача согласия на
приобретение статуса
страхового холдинга или
крупного участника
страховой (перестраховочной)
организации"
Сведения о безупречной деловой репутации услугополучателя - физического лица, руководящего работника услугополучателя - юридического лица
1. Сведения о наличии неснятой или непогашенной судимости:
Дата
Наименование судебного органа
Место нахождения суда
Вид наказания
Статья Уголовного кодекса Республики Казахстан от 16 июля 1997 года либо Уголовного кодекса Республики Казахстан от 3 июля 2014 года
Дата принятия процессуального решения судом
2. Наличие фактов ухудшения финансового положения или банкротства юридического лица в период, когда услугополучатель являлся крупным участником либо руководящим работником:
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
3. Наличие (отсутствие) аффилиированности с финансовой организации:
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(да (нет), указать признаки аффилиированности)

14. Жарияланымдарының, ғылыми әзірлемелерінің және басқа жетістіктерінің болуы:
__________________________________________________________________________
Осы ақпараттың тексерілгенін және оның дәйекті және толық екенін растаймын, сондай-ақ мінсіз іскери беделдің болуын растаймын. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін
Көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлға ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), баспа әріптерімен толтырылады)
________________
(қолы)
Көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлға басшы қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болса)______
______________________________________________________________
(басшы қызметкер өз қолымен баспа әріптерімен толтырады) (қолы)
Көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлға атқарушы органының бірінші
басшысы______________
______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), баспа әріптерімен толтырылады) (қолы)
___________________________
Күні
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 26 қаулысына
7-қосымша
"Сақтандыру холдингінің
немесе сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының ірі
қатысушысы мәртебесін
иеленуге келісім беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Көрсетілетін қызметті алушы - жеке тұлғаның, көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаның басшы қызметкерінің мінсіз іскерлік беделі туралы мәліметтер
1. Алынбаған немесе өтелмеген соттылығының болуы туралы мәліметтер:
Күні
Сот органының атауы
Соттың орналасқан жері
Жаза түрі
1997 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің не 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің бабы
Соттың іс жүргізуге шешім қабылдаған күні
2. Көрсетілетін қызметті алушы ірі қатысушы не басшы қызметкер болып табылған
кезеңде заңды тұлғаның қаржылық жағдайының нашарлауы немесе банкроттығы
фактілерінің болуы:_______________________________
____________________________________________________________________
3. Қаржы ұйымымен үлестес болуы (болмауы):_______________________
____________________________________________________________________
(ия (жоқ), үлестес болу белгілерін көрсету керек)

Сноска. Приложение 9 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года № 26
Стандарт государственной услуги "Государственная регистрация выпуска негосударственных облигаций"
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года № 26
Структура отчета об итогах размещения акций акционерного общества
Сноска. Приложение 11 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года № 26
Приложение 24
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 71
Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, на инкассацию банкнот, монет и ценностей"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, на инкассацию банкнот, монет и ценностей" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Национальным Банком Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Национальным Банком Республики Казахстан (далее – услугодатель) юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
при выдаче лицензии – в течение 20 (двадцати) рабочих дней;
при переоформлении лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней;
при переоформлении лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения – не позднее 30 (тридцати) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии – в течение 2 (двух) рабочих дней.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.

Ескерту. 9-қосымшаның күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 26 қаулысына
10-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 26 қаулысына
11-қосымша
Ескерту. 11-қосымшаның күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 26 қаулысына
12-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 71 қаулысына
24-қосымша
"Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банкноталарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банкноталарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
лицензия берген кезде – 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде;
лицензияны қайта ресімдеген кезде – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
көрсетілетін қызметті алушы бөлініп шығу және бөлу нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны қайта ресімдеген кезде – 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияның телнұсқаларын берген кезде – 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды береді.

5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе. При оказании государственной услуги уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:
1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 400 (четыреста) месячных расчетных показателей;
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки при выдаче лицензии;
3) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства".
8. График работы: портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
График работы услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
для получения лицензии:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
2) документ, подтверждающий уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
3) нотариально засвидетельствованная копия устава услугополучателя;
4) договор об аренде помещений или правоустанавливающий документ на помещения, необходимые для проведения операций по инкассации банкнот, монет и ценностей, предусмотренные в части первой пункта 40 Правил организации охраны и устройства помещений банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 250 "Об утверждении Правил организации охраны и устройства помещений банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8080;

5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу, телнұсқасын беру не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 11-тармағында көзделген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Порталда көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді:
1) аталған қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия беру кезіндегі лицензиялық алым 400 (төрт жүз) айлық есептік көрсеткішті құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеуді екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар қолма-қол ақша немесе қолма-қол ақшасыз нысанда "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырады.
8. Жұмыс кестесі: порталдікі - жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
лицензия алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеу жағдайларын қоспағанда, қызметтің жеке түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжат;
3) көрсетілетін қызметті алушы жарғысының нотариат куәландырған көшірмесі;
4) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8080 болып тіркелген "Банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың үй-жайларын күзетуді және жайластыруды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 тамыздағы № 250 қаулысымен бекітілген Банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың үй-жайларын күзетуді және жайластыруды ұйымдастыру қағидаларының 40-тармағының бірінші бөлігінде көзделген банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау бойынша операцияларды жүзеге асыру үшін қажетті үй-жайларды жалдау туралы шарт немесе үй-жайларға құқық белгілейтін құжат;

5) свидетельства о регистрации не менее 2 (двух) транспортных средств, находящихся на праве собственности у услугополучателя, соответствующих требованиям, предусмотренным Инструкцией по организации автомобильных инкассаторских перевозок в Республике Казахстан, утвержденной постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года № 110 "Об утверждении Инструкции по организации автомобильных инкассаторских перевозок в Республике Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1549;
6) сведения о первом руководителе исполнительного органа услугополучателя в соответствии с приложением к настоящему стандарту государственной услуги.
Для получения дубликата лицензии (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме):
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
2) документ об оплате лицензионного сбора за выдачу дубликата лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства".
Для переоформления лицензии:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
2) документ, подтверждающий уплату лицензионного сбора за переоформление лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
3) копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
10. Документы, указанные в подпунктах 2), 3), 4), 5) и 6) (в виде электронных копий документов в формате PDF) части первой пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги прикрепляются к электронному запросу.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, об оплате суммы лицензионного сбора (в случае оплаты через платежный шлюз "электронного правительства"), услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
11. Отказ в оказании государственной услуги осуществляется в случаях если:
1) занятие видом деятельности, запрещенным законами Республики Казахстан для данной категории юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям, установленным пунктом 3 Правил выдачи лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, на инкассацию банкнот, монет и ценностей, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 22 "Об утверждении Правил выдачи лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, на инкассацию банкнот, монет и ценностей", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11772;

5) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1549 болып тіркелген "Қазақстан Республикасында автомобильдiк инкассаторлық тасымалды ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2001 жылғы 20 сәуірдегі № 110 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында автомобильдiк инкассаторлық тасымалды ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықта көзделген талаптарға сәйкес келетін көрсетілетін қызметті алушының меншік құқығындағы кемінде 2 (екі) көлік құралын тіркеу туралы куәлік;
6) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының атқарушы органының бірінші басшысы туралы мәліметтер.
Лицензияның телнұсқасын алу үшін (егер бұрын берілген лицензия қағаз нысанда ресімделген болса):
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алымға төленгені туралы құжат.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияны қайта ресісмдеу үшін лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжат;
3) ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде бар құжаттарды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеуге негіз болып табылатын өзгерістер туралы ақпаратты құрайтын құжаттардың көшірмелері.
10. Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы бірінші бөлігінің 2), 3), 4), 5) және 6) тармақшаларында (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде) көрсетілген құжаттар электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, лицензиялық алым сомасының төленгені ("электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеген жағдайда) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
11. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында заңды тұлғалардың осы санаты үшін тыйым салынған қызмет түрімен айналысқан;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) көрсетілетін қызметті алушы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11772 болып тіркелген "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензия беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 25 ақпандағы № 22 қаулысымен бекітілген Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензия беру қағидаларының 3-тармағында белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;

4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию;
6) установлена недостоверность документов, представленных заявителем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Услугодатель отказывает в переоформлении лицензии в случае ненадлежащего оформления документов, указанных в части третьей пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги.
Отказ в оказании государственной услуги осуществляется в сроки, предусмотренные пунктом 4 настоящего стандарта государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
12. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг производится в письменном виде на имя руководителя услугодателя по адресу: 050040, город Алматы, микрорайон "Коктем-3", дом 21.
В жалобе юридического лица указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Обращение подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес услугодателя, рассматривается в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информация о порядке обжалования доступна по телефону единого контакт-центра: 8-800-080-7777 или 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялануға тиіс қызметті немесе қызметтің жекелеген түрлерін тоқтата тұру немесе тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болған;
5) сот орындаушысының ұсынысы негізінде сот көрсетілетін қызметті алушы борышкерге уақытша лицензия беруге тыйым салынған;
6) өтініш беруші лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) ондағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған жағдайларда жүзеге асырылады.
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының үшінші бөлігінде көрсетілген құжаттар тиісінше ресімделмеген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші лицензияны қайта ресімдеуден бас тартады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 4-тармағында көзделген мерзімдерде жүзеге асырылады.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
12. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану мына мекенжай бойынша: 050040, Алматы қаласы, "Көктем-3" ықшам ауданы, 21-үйге көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына жазбаша түрде жүргізіледі.
Заңды тұлғаның шағымында оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орнын көрсете отырып тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
Портал арқылы өтініш берген жағдайда шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 8-800-080-7777 немесе 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындалуы туралы белгілер, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.

13. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя: www.nationalbank.kz, раздел "Государственные услуги".
15. Услугополучателю открыт доступ для получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя: www.nationalbank.kz, раздел "Государственные услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии организациям,
осуществляющим отдельные виды
банковских операций, на инкассацию
банкнот, монет и ценностей"
Сведения о первом руководителе исполнительного органа услугополучателя
____________________________________________________________________
(указывается должность руководителя и наименование услугополучателя)
Общие сведения:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________ (в соответствии с документом, удостоверяющим личность первого руководителя)
Дата и место рождения
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
Постоянное место жительства, номера телефонов
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________ (указать подробный адрес, номера мобильного, служебного, домашнего телефона, включая код населенного пункта)
Сведения о трудовой деятельности:
Период работы (месяц, год)
Наименование организации, занимаемые должности и должностные обязанности, координаты организации
Другие сведения:
Наличие непогашенной или неснятой судимости за преступления против собственности, в сфере экономической деятельности, против интересов службы в коммерческих и иных организациях, коррупционные преступления (для нерезидентов Республики Казахстан)
Да (нет)
(при наличии непогашенной судимости, указать статью Уголовного кодекса Республики Казахстан, дату и номер приговора)
Я __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подтверждаю, что настоящая информация была тщательно мною проверена и является
достоверной и полной, ______________________________ (подпись, дата).
Приложение 13
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года № 26
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии организациям,
осуществляющим отдельные виды
банковских операций, на
банковские операции"
Форма
В___________________________
(полное наименование услугодателя)
от__________________________
(полное наименование
услугополучателя)
Заявление
Прошу выдать лицензию на осуществление следующих банковских операций:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указать вид валюты (в национальной и (или) иностранной).
Сведения об услугополучателе:

13. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге талаптар
14. Мемлекеттік қызметтер көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.nationalbank.kz ресми интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің www.nationalbank.kz ресми интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселесі жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
"Банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдарға
банкноталарды, монеталарды
және құндылықтарды
инкассациялауға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
қосымша
Көрсетілетін қызметті алушының атқарушы органының бірінші басшысы туралы мәліметтер ____________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті алушының атауы және басшының лауазымы көрсетіледі) Жалпы мәліметтер:
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі
_________________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________ (бірінші басшының жеке басын куәландыратын құжатқа сәйкес)
Туған күні және жері
________________________________________________________
________________________________________________________
________________________________________________________
Тұрақты тұратын жері, телефон нөмірлері
________________________________________________________
________________________________________________________
_________________________________________________________ (толық мекенжайын, елді мекеннің кодын қоса алғанда, ұялы, қызметтік, үй телефондарының нөмірлерін көрсету керек)
Еңбек қызметі туралы мәліметтер:
Жұмыс кезеңі (ай, жыл)
Ұйымның атауы, атқарған қызметі және лауазымдық міндеттері, ұйымның координаттары
Басқа мәліметтер:
Меншікке қарсы, экономикалық қызмет саласындағы қылмыстары, коммерциялық және өзге ұйымдардағы қызмет мүдделеріне қарсы қылмыс, сыбайлас жемқорлыққа қатысты қылмыстары үшін өтелмеген немесе заңда белгіленген тәртіппен алынбаған соттылығының болуы (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Иә (жоқ)
(өтелмеген соттылығы болған кезде Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің бабын, үкім шығарылған күнді және нөмірін көрсету керек)
Мен ______________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
осы ақпаратты мұқият тексергенімді және оның дұрыс және толық екенін растаймын,
__________________________
(қолы, күні).
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 26 қаулысына
13-қосымша
"Банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдарға банк
операцияларына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Кімге_______________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің толық атауы)
Кімнен______________________
(көрсетілетін қызметті
алушының толық атауы)
Өтініш
Мынадай банк операцияларын жүзеге асыруға лицензия беруіңізді өтінемін:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(валютаның түрін көрсету (ұлттық және (немесе) шетел).
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер:

1. Место нахождения услугополучателя
____________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома)
____________________________________________________________________
(номер телефона, факса)
2. Номер и дата свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций и минимальный размер уставного капитала, установленный уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций ____________________________________________________________________
3. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов по каждому из них:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Услугополучатель полностью подтверждает достоверность прилагаемых к заявлению документов (информации). Предоставляю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчетсво (при его наличии), должность лица, уполномоченного на подачу заявления
____________________________________________________________________
(подпись)
"___" _____________ 20__ года
Приложение 14
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года № 26
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии организациям,
осуществляющим отдельные виды
банковских операций, на
банковские операции"
Форма
Сведения об акционере (участнике) услугополучателя (для юридического лица)
_______________________________________________________________
(полное наименование услугополучателя)
1. Акционер (участник) услугополучателя ___________________________
____________________________________________________________________
(полное наименование)
Место нахождения ___________________________________________________
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, адрес)
Реквизиты связи
____________________________________________________________________
(номера телефона и факса, адрес электронной почты при ее наличии)
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) ________________
____________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
Резидент или нерезидент Республики Казахстан______________________
Основной вид деятельности_______________________________________
2. Процентное соотношение количества голосующих акций услугополучателя, принадлежащих акционеру, к общему количеству голосующих акций услугополучателя или доля участия в уставном капитале услугополучателя
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________

1. Көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері
____________________________________________________________________
(индекс, облыс, қала, аудан, көше, үйдің нөмірі)
____________________________________________________________________
(телефон, факс нөмірі)
2. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі мен күні және қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган белгілеген жарғылық капиталдың ең төмен мөлшері
_________________________________________
3. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, олардың әрқайсысы бойынша даналар мен
парақтар саны:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қоса берілген құжаттардың (ақпараттың) дәйектілігін толық растайды. Ақпарат жүйелеріндегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтердің пайдаланылуына келісем беремін.
Өтінішті беруге уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), лауазымы
____________________________________________________________________
(қолы)
20__ жылғы "___" _____________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 26 қаулысына
14-қосымша
"Банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдарға банк
операцияларына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
Көрсетілетін қызметті алушының акционері (қатысушысы) туралы мәліметтер (заңды тұлға үшін)
____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының толық атауы)
1. Көрсетілетін қызметті алушының акционері (қатысушысы)
____________________________________________________________________
(толық атауы)
Орналасқан жері _____________________________________________________
____________________________________________________________________
(пошталық индексі, мекенжайы)
Байланыс деректемелері
____________________________________________________________________
(телефон және факс нөмірлері, электрондық пошта мекенжайы (ол бар болса)
Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтер) ______________________
____________________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні, кім берді)
Қазақстан Республикасының резиденті немесе бейрезиденті ___________
Негізгі қызмет түрі _______________________________________
2. Акционерге тиесілі көрсетілетін қызметті алушының дауыс беретін акциялары санының көрсетілетін қызметті алушының дауыс беретін акцияларының жалпы санына пайыздық арақатынасы немесе көрсетілетін қызметті алушының жарғылық капиталына қатысу үлесі___________________
____________________________________________________________________

3. Размер собственного капитала акционера (участника) услугополучателя перед внесением денег в оплату акций услугополучателя (в долю участия в уставном капитале услугополучателя) и сумма, внесенная в оплату акции услугополучателя (в долю участия в уставном капитале услугополучателя) ______________________________________________
4. Сведения об участии акционера (участника) услугополучателя в создании и деятельности иных юридических лиц в качестве участника, акционера, с указанием полных наименований и мест нахождения юридических лиц:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Сведения о промышленных, банковских, финансовых группах, холдингах, концернах, ассоциациях, консорциумах, в которых участвует акционер (участник) услугополучателя, с указанием полных наименований, мест нахождения организаций
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Сведения о руководителе акционера (участника) услугополучателя: _______
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Предоставляю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
"___"_____________ 20__ года.
Подпись руководителя акционера (участника) услугополучателя ____________
Форма
Сведения об акционере (участнике) услугополучателя (для физического лица)
___________________________________________________________________
(полное наименование услугополучателя)
1. Акционер (участник) услугополучателя ______________________________
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата и год рождения______________________________________________________
Гражданство____________________________________________________________
Данные документа, удостоверяющего личность_______________________________
_______________________________________________________________________
(наименование документа, номер, серия и дата выдачи, кем выдан)
Место жительства ______________________________________________________
______________________________________________________________________
(почтовый индекс, адрес)
Реквизиты связи ______________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер телефона, адрес электронной почты)
Место работы (с указанием адреса), должность_______________________

3. Көрсетілетін қызметті алушының акцияларын төлеу үшін (көрсетілетін қызметті алушының жарғылық капиталына қатысу үлесіне) ақшаны енгізер алдындағы көрсетілетін қызметті алушы акционерінің (қатысушысының) меншікті капиталының мөлшері және көрсетілетін қызметті алушының акцияларын төлеу үшін (көрсетілетін қызметті алушының жарғылық капиталына қатысу үлесіне) енгізілген сома
________________________________________________________________
4. Заңды тұлғалардың толық атауын және орналасқан жерін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушы акционерінің (қатысушысының) қатысушы, акционер ретінде өзге заңды тұлғаларды құруға және қызметіне қатысуы туралы мәліметтер:___________________________________________
____________________________________________________________________
5. Ұйымдардың толық атауларын, орналасқан жерін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының акционері (қатысушысы) қатысатын өнеркәсіптік, банктік, қаржылық топтары, холдингтері, концерндері, қауымдастықтары, консорциумдары туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Көрсетілетін қызметті алушы акционерінің (қатысушысының) басшысы туралы мәліметтер:___________________________________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалауға келісім беремін.
20__ жылғы "___"_____________
Көрсетілетін қызметті алушының акционері (қатысушысы) басшысының
қолы ________
Нысан
Көрсетілетін қызметті алушының акционері (қатысушысы) туралы мәліметтер
(жеке тұлға үшін)
___________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының толық атауы)
1. Көрсетілетін қызметті алушының акционері (қатысушысы _________
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған күні мен жылы_________________________________________________
Азаматтығы ________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері_________________________
___________________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмірі, сериясы және берілген күні, кім берді)
Тұрғылықты жері ____________________________________________________
____________________________________________________________________
(пошталық индексі, мекенжайы)
Байланыс деректемелері______________________________________________
____________________________________________________________________
(телефон нөмірі, электрондық пошта мекенжайы)
Жұмыс орны (мекенжайы көрсетіле отырып), лауазымы____________________

2. Процентное соотношение количества голосующих акций услугополучателя, принадлежащих акционеру, к общему количеству голосующих акций услугополучателя или доля участия в уставном капитале услугополучателя
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Сведения об участии акционера (участника) услугополучателя в создании и деятельности иных юридических лиц в качестве участника, акционера, с указанием полных наименований и мест нахождения юридических лиц
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
"___"_____________ 20__ года
Подпись акционера (участника) услугополучателя _________________________
Приложение 15
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года № 26
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на проведение
банковских и иных операций,
осуществляемых исламскими
банками"
Форма
В________________________________
__________________________________
(полное наименование услугодателя)
от_________________________________
___________________________________
(полное наименование услугополучателя)
Заявление о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций исламского банка
Прошу выдать лицензию на проведение (указать вид валюты - в национальной и (или) иностранной):
1) банковских операций исламского банка:________________________________
____________________________________________________________________
2) банковских и иных операций:_________________________________________
____________________________________________________________________
Сведения об услугополучателе:
1. Наименование, место нахождения:____________________________________
____________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, телефон, факс)
2. Данные о лицензии на проведение банковских и иных операций услугополучателя, полученной впервые:__________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
3. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов по каждому из них:________________________________________________________________
Услугополучатель и учредители (акционеры) полностью подтверждают достоверность прилагаемых к заявлению документов (информации).
Предоставляю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица, уполномоченного на подачу заявления____________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________       ______________________
(подпись)                         (дата)
Приложение 16
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года № 26
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на проведение
банковских и иных операций,
осуществляемых исламскими банками"
Форма
В_________________________________
(полное наименование услугодателя)
от_________________________________
(полное наименование услугополучателя)
Заявление
Прошу переоформить лицензию ____________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(указать наименование лицензии, вид валюты - национальная и (или) иностранная)
в связи ____________________________________________________________________
(указать причину переоформления лицензии)
Сведения об услугополучателе:

2. Акционерге тиесілі көрсетілетін қызметті алушының дауыс беретін акциялары санының көрсетілетін қызметті алушының дауыс беретін акцияларының жалпы санына пайыздық ара қатынасы немесе көрсетілетін қызметті алушының жарғылық капиталына қатысу үлесі
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Заңды тұлғалардың толық атауын және орналасқан жерін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушы акционерінің (қатысушысының) қатысушы, акционер ретінде өзге заңды тұлғаларды құруға және қызметіне қатысуы туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті дербес деректерімді жинау мен өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
20__ жылғы "___"_____________
Көрсетілетін қызметті алушы акционерінің (қатысушысының)
қолы ___________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 26 қаулысына
15-қосымша
"Ислам банктері жүзеге
асыратын банктік және өзге де
операцияларды жүргізуге
арналған лицензияны беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Кімге_______________________
____________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің толық атауы)
кімнен______________________
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының толық атауы)
Ислам банкінің банктік және өзге операцияларын жүргізуге лицензия беру туралы өтініш
Мыналарды:
1) ислам банкінің банктік операцияларын:_______________________________
___________________________________________________________________
2) банктік және өзге операцияларды:____________________________________
____________________________________________________________________
жүргізуге (валютаның түрін көрсету – ұлттық және (немесе) шетел) лицензия беруіңізді
сұраймын
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер:
1. Атауы, орналасқан жері:________________________________________
____________________________________________________________________
(индекс, облыс, қала, аудан, көше, үйдің нөмірі, телефон, факс)
2. Көрсетілетін қызметті алушының банктік және өзге операцияларды жүргізуге бірінші
рет алынған лицензиясы туралы деректер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
3. Жіберілген құжаттардың тізбесі, олардың әрқайсысы бойынша даналар және
парақтар саны:___________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушы және құрылтайшылар (акционерлер) өтінішке қоса
берілген құжаттардың (ақпараттың) дұрыстығын толық растайды.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісім беремін.
Өтінішті беруге өкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), лауазымы
________________________________________________________
_________________________________________________________
____________________ ______________________
(қолы)                   (күні)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 26 қаулысына
16-қосымша
"Ислам банктері жүзеге
асыратын банктік және өзге
де операцияларды
жүргізуге арналған лицензияны
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Кімге_______________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің толық атауы)
кімнен______________________
(көрсетілетін қызметті
алушының толық атауы)
Өтініш
__________________________________________________________байланысты
(лицензияны қайта ресімдеудің себебі)
____________________________________________________________________
(лицензияның атауы, валюта түрі (ұлттық және (немесе) шетел) көрсетілсін)
_________________________________ лицензиясын қайта ресімдеуді сұраймын.
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер:

1. Наименование, место нахождения _______________________________
____________________________________________________________________.
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, телефона, факса)
2. Данные о лицензии на проведение банковских и иных операций услугополучателя, полученной впервые __________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
3. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов по каждому из них:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Услугополучатель и учредители (акционеры) полностью подтверждают достоверность прилагаемых к заявлению документов (информации).
Предоставляю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица, уполномоченного на подачу заявления
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_______________________             _____________________
(подпись)                                     (дата)
Приложение 17
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года № 26
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии банкам на
проведение банковских и иных
операций, предусмотренных
банковским законодательством
Республики Казахстан"
Форма
В_________________________________
___________________________________
(полное наименование услугодателя)
от_________________________________
___________________________________
(полное наименование услугополучателя)
Заявление о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций
Прошу выдать лицензию на проведение:
банковских операций (указать вид валюты - в национальной и (или) иностранной):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
иных операций: ________________________
____________________________________________________________________.
Сведения о услугополучателе:
1. Наименование, место нахождения________________________________
____________________________________________________________________.
(индекс, область, город, район, улица, номер дома)
____________________________________________________________________.
(номер телефона, факса)

1. Атауы және орналасқан жері ____________________________________
____________________________________________________________________.
(индекс, облыс, қала, аудан, көше, үйдің нөмірі, телефон, факс)
2. Көрсетілетін қызметті алушының банктік және өзге операцияларды жүргізуге бірінші
рет алынған лицензиясы туралы деректер ________________
____________________________________________________________________
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
3. Жіберілген құжаттардың тізбесі, олардың әрқайсысы бойынша даналар және
парақтар саны:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушы және құрылтайшылар (акционерлер) өтінішке қоса берілген құжаттардың (ақпараттың) дұрыстығын толық растайды).
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Өтінішті беруге өкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), лауазымы
__________________________________________________________
_____________________________________________________________
_______________________ _____________________
(қолы)                   (күні)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 26 қаулысына
17-қосымша
"Банктерге банк операцияларын
және
Қазақстан Республикасының
банк заңнамасында көзделген
өзге де операцияларды жүргізуге
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Кімге_______________________
____________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің толық атауы)
кімнен______________________
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының толық атауы)
Банктік және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру туралы өтініш
Банк операцияларын (валюта түрін көрсету - ұлттық және (немесе) шетел)
көрсетілсін:__________________________________________________________
__________________________________________________________________;
өзге операцияларды:__________________________________________________
_________________________________ жүзеге асыруға лицензия беруіңізді сұраймын.
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер:
1. Атауы, орналасқан жері ________________________________
____________________________________________________________________.
(индекс, облыс, қала, аудан, көше, үйдің нөмірі)
____________________________________________________________________.
(телефон, факс нөмірі)

2. Данные о лицензии, полученной впервые:
на проведение банковских и иных операций _________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
3. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов по каждому из них:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Услугополучатель и учредители (акционеры) полностью подтверждают достоверность прилагаемых к заявлению документов (информации).
Предоставляю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица, уполномоченного на подачу заявления
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
_____________________       _____________________
(подпись)                   (дата)
Приложение 18
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года № 26
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии банкам на
проведение банковских и иных
операций, предусмотренных
банковским законодательством
Республики Казахстан"
Форма
В________________________________
(полное наименование услугодателя)
от_______________________________
(полное наименование услугополучателя)
Заявление
Прошу переоформить лицензию ___________________________________
____________________________________________________________________
(указать наименование лицензии, вид валюты - национальная и (или) иностранная)
в связи _________________________________________________________
(указать причину переоформления лицензии)
Сведения о услугополучателе:
1. Наименование, место нахождения ________________________________
____________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, телефона, факса)
2. Данные о лицензии на проведение банковских и (или) иных операций и (или) деятельности на рынке ценных бумаг, полученной впервые ____________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
3. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов по каждому из них:
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Услугополучатель и учредители (акционеры) полностью подтверждают достоверность прилагаемых к заявлению документов (информации).
Предоставляю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица, уполномоченного на подачу заявления
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_______________________             _____________________
(подпись)                         (дата)
Приложение 19
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года № 26
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
актуарной деятельности"
Форма
Заявление о выдаче лицензии на осуществление актуарной деятельности
В _____________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от_____________________________________________________________
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и индивидуальный
идентификационный номер услугополучателя)
Прошу выдать лицензию на осуществление актуарной деятельности
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление актуарной деятельности".
Предоставляю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Сведения о услугополучателе:

2. Банктік және өзге операцияларды жүргізуге бірінші рет алған лицензия туралы
деректер _____________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
3. Жіберген құжаттардың тізбесі, әрқайсысы бойынша даналар және парақтар саны:____________________________________________________
____________________________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушы және құрылтайшылар (акционерлер) өтінішке қоса берілген құжаттардың (ақпараттың) дәйектілігін толық растайды.
Ақпарат жүйелеріндегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтердің пайдаланылуына келісім беремін.
Өтініш беруге уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), лауазымы ___________________________________________________________
________________________________________________________.
_____________________ _____________________
(қолы)             (күні)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 26 қаулысына
18-қосымша
"Банктерге банк операцияларын
және
Қазақстан Республикасының
банк заңнамасында көзделген
өзге де операцияларды жүргізуге
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Кімге_______________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің толық атауы)
кімнен______________________
(көрсетілетін қызметті
алушының толық атауы)
Өтініш
_________________________________________________________ байланысты
(лицензияны қайта ресімдеудің себебі көрсетілсін)
____________________________________________________________________
(лицензияның атауы, валюта түрі - ұлттық және (немесе) шетел) көрсетілсін)
___________________________________________________ лицензиясын қайта
ресімдеуді сұраймын
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер:
1. Атауы және орналасқан жері ____________________________________
____________________________________________________________________
(индекс, облыс, қала, аудан, көше, үйдің нөмірі, телефон, факс)
2. Банктік және (немесе) өзге операцияларды және (немесе) бағалы қағаздар нарығында
қызметті жүргізуге бірінші рет алынған лицензиясы туралы деректер
_______________________________________________________________
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
3. Жіберілген құжаттардың тізбесі, олардың әрқайсысы бойынша даналар және
парақтар саны: __________________________________________________
____________________________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушы және құрылтайшылар (акционерлер) өтінішке қоса берілген құжаттардың (ақпараттың) дұрыстығын толық растайды.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Өтінішті беруге өкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), лауазымы____________________________________________________________
___________________________________________________________
_______________________ _____________________
(қолы)                   (күні)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 26 қаулысына
19-қосымша
"Актуарлық қызметті
жүзеге асыруға
лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру туралы өтініш
Кімге __________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
кімнен____________________________________________________
_______________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) және жеке
сәйкестендіру нөмірі)
Актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беруді сұраймын.
"Актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер:

1) год рождения_________________________________________________;
2) данные документа, удостоверяющего личность ____________________
_________________________________________________________________;
(серия, номер, дата выдачи, наименование органа, выдавшего документ)
3) образование __________________________________________________
____________________________________________________________________;
(год окончания, специальность, наименование учебного заведения)
4) место проживания ____________________________________________;
5) место работы, должность ______________________________________
______________________________________________________________;
6) номера телефонов (код города, рабочий и домашний) ______________.
Прилагаемые документы _________________________________________.
Услугополучатель полностью подтверждает достоверность прилагаемых к заявлению документов (информации).
_______________             ______________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"___" __________ 20__ года
Приложение 20
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года № 26
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
актуарной деятельности"
Форма
Сведения о заявителе на получение лицензии на осуществление актуарной деятельности
1. Общие сведения:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________________________________________
_________________________________________________________
(в полном соответствии с документом, удостоверяющим личность, в случае изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии), указать, когда и по какой причине они были изменены)
Дата и место рождения
__________________________________________________________
Адрес места жительства, номера телефонов
_________________________________________________________
________________________________________________________
(указать подробный адрес, номера служебного, домашнего, контактного телефонов, включая код населенного пункта)
Гражданство
Полные реквизиты документа, удостоверяющего личность

1) туған жылы_________________________________________________;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың деректері ___________________
__________________________________________________________________;
(сериясы, нөмірі, берілген күні, құжат берген органның атауы)
3) білімі ________________________________________________________
____________________________________________________________________;
(бітірген жылы, мамандығы, оқу орнының атауы)
4) тұратын жері ________________________________________________;
5) жұмыс орны, лауазымы ________________________________________
____________________________________________________________________;
6) телефон нөмірлері (қаланың коды, жұмысының және үйінің) ________.
Қоса берілетін құжаттар _________________________________________.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қоса берілетін құжаттардың (ақпараттың)
дәйектілігін толық растайды.
_______________ ______________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
20__ жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 26 қаулысына
20-қосымша
"Актуарлық қызметті
жүзеге асыруға
лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензияны алуға өтініш білдіруші туралы мәліметтер
1. Жалпы мәліметтер:
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
__________________________________________________________
_________________________________________________________ (жеке басын куәландыратын құжатқа толығымен сәйкес, тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) өзгерген жағдайда, қашан және қандай себеппен олардың өзгертілгені көрсетілсін)
Туған күні мен жері
__________________________________________________________
Тұрғылықты жерінің мекенжайы, телефон нөмірлері
_________________________________________________________
________________________________________________________
(елді-мекеннің кодын қоса алғанда, толық мекенжайы, қызметтік, үй, байланыс телефондарының нөмірлері көрсетілсін)
Азаматтығы
Жеке басын куәландыратын құжаттың толық деректемелері

4. Профессиональные данные:
Образование
_________________________________________________________
________________________________________________________
(указать наименование и место нахождения учебного заведения, факультета или отделения, период обучения, присвоенную квалификацию, реквизиты (дату, номер) диплома об образовании) В целях подпункта 6) пункта 2 статьи 40 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее – Закон) дипломом магистра признается диплом магистра делового администрирования по специализации "Актуарий" или диплом магистра экономики и бизнеса по специальности "Финансы" по специализации "Актуарий" с рейтингом не менее восьмидесяти процентов по каждому курсу, относящемуся к Минимальной обязательной программе обучения актуариев, утвержденной согласно приложению 1 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 191 "Об утверждении минимальной обязательной программы обучения актуариев, перечня и требований к международным ассоциациям актуариев, Требований к содержанию и порядку предоставления обязательного актуарного заключения, Правил проведения тестирования, Требований к подтверждению квалификации актуария, Правил и сроков привлечения независимого актуария для проверки деятельности актуария, состоящего в штате страховой (перестраховочной) организации, направления независимым актуарием результатов проверки достоверности расчетов, проведенных актуарием, состоящим в штате страховой (перестраховочной) организации, форм лицензии на осуществление актуарной деятельности, заявления о выдаче лицензии на осуществление актуарной деятельности и сведений о заявителе на получение лицензии на осуществление актуарной деятельности", зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17618 (далее – постановление № 191).
Сведения о сдаче квалификационных экзаменов актуария
________________________________________________________
________________________________________________________
(указать дату сдачи квалификационного экзамена и реквизиты документа, подтверждающего сдачу квалификационного экзамена)
В целях подпункта 8) пункта 2 статьи 40 Закона международными экзаменами признаются экзамены, которые покрывают минимальные перечни разделов, включенные в содержание курсов Минимальной обязательной программе обучения актуариев, утверженной согласно приложению 1 к постановлению № 191.
Дополнительное образование, в том числе курсы повышения квалификации в сфере, в которой работает, ученые степени
________________________________________________________
________________________________________________________
(указать наименование и место нахождения учебного заведения, период обучения, реквизиты диплома об образовании, сертификата, свидетельства)
Опыт работы в сфере финансовых услуг, в том числе в области, в которой намерен работать
________________________________________________________
________________________________________________________
(указать количество лет работы в финансовых организациях, занятие должности аудитора, бухгалтера по видам деятельности)

4. Кәсіптік деректері:
Білімі
_________________________________________________________
________________________________________________________
(оқу орнының, факультеттің немесе бөлімнің атауы мен орналасқан жері, оқу кезеңі, берілген біліктілігі, білімі туралы дипломның деректемелері (күні, нөмірі) көрсетілсін) "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 40-бабы 2-тармағының 6) тармақшасы мақсатында Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17618 болып тіркелген "Актуарийлерді оқытудың ең қысқа міндетті бағдарламасын, халықаралық актуарийлер қауымдастықтарының тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Міндетті актуарлық қорытындының мазмұнына және табыс етілу тәртібіне қойылатын талаптарды, Тестілеу өткізу қағидаларын, Актуарийдің біліктілігін растауға қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының штатында тұрған актуарийдің қызметін тексеру үшін тәуелсіз актуарийді тарту, тәуелсіз актуарийдің сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының штатында тұрған актуарий жүргізген есептеулердің шынайылығын тексеру нәтижелерін жіберу қағидаларын және мерзімдерін, актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензияның, актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру туралы өтініштің және актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия алуға өтініш беруші туралы мәліметтердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 191 қаулысына (бұдан әрі – № 191 қаулы) 1-қосымшаға сәйкес бекітілген актуарийлердi оқытудың ең төменгi мiндеттi бағдарламасына қатысты әрбір курсы бойынша сексен пайыздан кем емес рейтингі бар "Актуарий" мамандығы бойынша іскерлік басқару магистрінің дипломы немесе "Актуарий" мамандығының "Қаржы" мамандығы бойынша экономика және бизнес магистрінің дипломы магистрдің дипломы болып танылады
Актуарийдің біліктілік емтихандарын тапсырғандығы туралы мәліметтер
________________________________________________________
________________________________________________________
(біліктілік емтиханын тапсырған күні, біліктілік емтиханын тапсырғанын растайтын құжаттың деректемелері көрсетілсін) Заңның 40-бабы 2-тармағының 8) тармақшасы мақсатында № 191 қаулының 1-қосымшасына сәйкес бекітілген Актуарийлердi оқытудың ең төменгi мiндеттi бағдарламасы курстарының мазмұнына енгізілген бөлімдердің ең төменгі тізбесін жабатын емтихандар халықаралық емтихандар болып танылады.
Қосымша білімі, оның ішінде жұмыс істейтін салада біліктілігін көтеру курстары, ғылыми дәрежелері
________________________________________________________
________________________________________________________ (оқу орнының атауы мен орналасқан жері, оқу кезеңі, білімі туралы дипломның, сертификаттың, куәліктің деректемелері)
Қаржылық қызмет көрсету саласындағы, оның ішінде жұмыс істеуге ниетті саладағы жұмыс тәжірибесі
________________________________________________________
________________________________________________________

1. Общие сведения:
Дата и место рождения
Гражданство
Данные документа, удостоверяющего личность (номер, дата выдачи, кем выдано), индивидуальный идентификационный номер
2. Образование:
Наименование учебного заведения
Дата поступления - дата окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании, квалификация
1
2
3
4
5
3. Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат, сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги):
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
1
2
3
4
5
4. Сведения об участии руководящего работника дочерней организации (или кандидата, рекомендуемого для назначения или избрания на должности руководящих работников) в уставном капитале или владении акциями юридических лиц:
Наименование и место нахождения юридического лица
Уставные виды деятельности юридического лица
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих кандидату, к общему количеству голосующих акций юридического лица (в процентах)
1
2
3
4
5. Сведения о трудовой деятельности.
В данном пункте указываются сведения о всей трудовой деятельности руководящего работника дочерней организации (или кандидата, рекомендуемого для назначения или избрания на должности руководящего работника), в том числе с момента окончания высшего учебного заведения, с указанием должности в дочерней организации или должности, на которую кандидат назначается или избирается в дочерней организации, а также период, в течение которого кандидатом трудовая деятельность не осуществлялась.
Период работы (дата, месяц, год)
Место работы
Должность (с указанием даты согласования, если требовалось)
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
1
2
3
4
5
6
6. Сведения о членстве в инвестиционных комитетах в дочерней организации и (или) в других организациях:
Период (дата, месяц, год)
Наименование организации
Должность
Причины увольнения, освобождения от должности
1
2
3
4
5
7. Сведения о наличии неснятой и непогашенной судимости:
Дата
Наименование суда
Место нахождения суда
Вид наказания
Статья законодательного акта, в соответствии с которой кандидат привлечен к уголовной ответственности
Дата принятия процессуального решения судом
1
2
3
4
5
6
7

1. Жалпы мәліметтер:
Туған күні және жері
Азаматтығы
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректерi (нөмірі, берілген күні, кім берді), жеке сәйкестендіру нөмірі
2. Білімі:
Оқу орнының атауы
Түскен күні – аяқтаған күні
Мамандығы
Білімі туралы дипломның деректемелері, біліктігі
1
2
3
4
5
3. Жұбайы (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі, балалары) және жекжаты (жұбайының (зайыбының) ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі, балалары) туралы мәліметтер:
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынасы
Жұмыс орны мен лауазымы
1
2
3
4
5
4. Еншілес ұйымның басшы қызметкерінің (немесе басшы қызметкерлер лауазымдарына тағайындау немесе сайлау үшін ұсынылып отырған кандидаттың) заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы немесе акцияларын иеленуі туралы мәліметтер:
Заңды тұлғаның атауы және орналасқан жері
Заңды тұлға қызметінің жарғылық түрлері
Заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі немесе кандидатқа тиесілі акциялары санының дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы (пайызбен)
1
2
3
4
5. Еңбек қызметі туралы мәліметтер.
Осы тармақта еншілес ұйымның басшы қызметкерінің (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындау немесе сайлау үшін ұсынылып отырған кандидаттың) бүкіл еңбек қызметi, оның iшiнде еншілес ұйымдағы лауазымын немесе кандидат еншілес ұйымда тағайындалатын немесе сайланатын лауазымды көрсете отырып, жоғарғы оқу орнын аяқтаған кезден бастап еңбек қызметi туралы мәліметтер, сондай-ақ кандидат еңбек қызметін жүзеге асырмаған кезең көрсетіледі.
Жұмыс істеген кезеңі (күні, айы, жылы)
Жұмыс орны
Лауазымы (талап етілсе келісу күнін көрсете отырып)
Тәртіптік жаза қолданудың болуы
Жұмыстан шығару, лауазымнан босату себептері
1
2
3
4
5
6
6. Еншілес ұйымдағы және (немесе) басқа ұйымдардағы инвестициялық комитеттердегі мүшелігі туралы мәліметтер:
Кезеңі (күні, айы, жылы)
Ұйымның атауы
Лауазымы
Жұмыстан шығару, лауазымнан босату себептері
1
2
3
4
5
7. Алынбаған және өтелмеген соттылығы туралы мәліметтер:
Күні
Соттың атауы
Соттың орналасқан жері
Жаза түрі
Кандидат қылмыстық жауапкершілікке тартылған заңнамалық актінің бабы
Соттың іс жүргізу шешімін қабылдау күні
1
2
3
4
5
6
7

8. Сведения о привлечении к административной ответственности за совершение правонарушений, связанных с банковской деятельностью:
Дата
Орган, принявший решение о привлечении к административной ответственности
Местонахождение органа, принявшего решение о привлечении к административной ответственности
Вид административного взыскания
Статья законодательного акта, в соответствии с которой кандидат привлечен к административной ответственности
Дата принятия решения
1
2
3
4
5
6
9. Сведения о том, являлся ли руководящий работник дочерней организации (или кандидат, рекомендуемый для назначения или избрания на должность руководящего работника) ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником - физическим лицом, руководителем крупного участника (банковского холдинга) - юридического лица финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке
__________________________________________________________________________
(да (нет), указать
__________________________________________________________________________
наименование организации, должность, период работы).

8. Банк қызметімен байланысты құқық бұзушылық жасағаны үшін әкімшілік жауапкершілікке тартылуы туралы мәліметтер:
Күні
Әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы шешім қабылдаған орган
Әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы шешім қабылдаған органның орналасқан жерi
Әкімшілік жазаның түрі
Кандидат әкімшілік жауапкершілікке тартылған заңнамалық актінің бабы
Шешім қабылданған күн
1
2
3
4
5
6
9. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган банкті төлем жасауға қабілетсіз банктер санатына жатқызу туралы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, қаржы ұйымының таратылуына және (немесе) қаржы нарығында қызметін жүзеге асыруды тоқтатуына әкеп соққан қаржы ұйымын лицензиядан айыру туралы шешім қабылдағанға не қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте оны банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енгенге дейін кемінде 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде еншілес ұйымның басшы қызметкері (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындау немесе сайлау үшін ұсынылып отырған кандидат) бұрын қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, жеке тұлға - ірі қатысушысы, қаржы ұйымының ірі қатысушысы - заңды тұлғаның (банк холдингінің) басшысы болып табылғаны туралы мәліметтер
_________________________________________________________________ (иә (жоқ),
ұйымның атауын,
_________________________________________________________________
лауазымын, жұмыс істеген кезеңiн көрсету).

10. Сведения о том, являлся ли руководящий работник дочерней организации (или кандидат, рекомендуемый для назначения или избрания на должность руководящего работника) ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником (крупным акционером) - физическим лицом, руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером крупного участника (крупного акционера) - юридического лица-эмитента, допустившего дефолт по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам в течение четырех и более последовательных периодов либо сумма задолженности которого по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам, по которым был допущен дефолт, составляет четырехкратный и (или) более размер купонного вознаграждения, либо размер дефолта по выплате основного долга по выпущенным эмиссионным ценным бумагам составляет сумму, в десять тысяч раз превышающую месячный расчетный показатель, установленный законом о республиканском бюджете на дату выплаты
___________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование
___________________________________________________________________________
наименование организации, должность, период работы)
11. Наличие данных об отзыве согласия на назначение (избрание) на должность руководящего работника и об отстранении уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций от выполнения служебных обязанностей в финансовых организациях, банковских и страховых холдингах, акционерном обществе "Фонд гарантирования страховых выплат"_______________________________________________
___________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование
___________________________________________________________________________
организации, должность, период работы, основания для отзыва согласия
___________________________________________________________________________
на назначение (избрание) и наименование государственного органа,
___________________________________________________________________________
принявшего такое решение)
12. Привлекался ли руководящий работник дочерней организации (или кандидат, рекомендуемый для назначения или избрания на должность руководящего работника) к ответственности за совершение коррупционного преступления либо к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения в течение 3 (трех) лет до даты назначения избрания)
___________________________________________________________________________
(да (нет), краткое описание правонарушения, преступления
___________________________________________________________________________
реквизиты акта о наложении дисциплинарного взыскания или решения суда,
___________________________________________________________________________
с указанием оснований привлечения к ответственности)
Подтверждаю, что информация, содержащаяся в этом заявлении, была проверена мною и является достоверной и полной, а также подтверждаю наличие безупречной деловой репутации.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги, и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________________________
(печатными буквами)
Дата ____________________________________
Подпись ________________________________
Приложение 42
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года № 26
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на создание
или приобретение банком и (или)
банковским холдингом дочерней
организации и (или) значительное
участие банка и (или) банковского
холдинга в уставном капитале
организаций"
Форма
"___" _______ ___ года № _____
Заявление на получение разрешения на значительное участие услугополучателя в капитале организации
____________________________________________________________________
(наименование услугополучателя)
просит в соответствии с решением уполномоченного органа услугополучателя
№_____ от "____" _______________ _____ года,__________________________
___________________________________________________________________
(место проведения)
выдать разрешение на значительное участие в капитале организации_______
___________________________________________________________________
(наименование, место нахождения организации)
Услугополучатель подтверждает достоверность прилагаемых к заявлению документов и информации, а также своевременное представление услугодателю дополнительной информации и документов, запрашиваемых в связи с рассмотрением заявления.
Предоставляем согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Прилагаемые документы (указать поименный перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов по каждому).
Руководитель исполнительного органа (лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа)_______________________
(подпись)
Руководитель органа управления (при наличии)
_____________________________
(подпись)
Приложение 43
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года № 26
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на создание
или приобретение банком и (или)
банковским холдингом дочерней
организации и (или) значительное
участие банка и (или) банковского
холдинга в уставном капитале
организаций"
Форма
Информация о руководящих работниках организации, в которой услугополучатель имеют значительное участие в капитале (или кандидатах, рекомендуемых для назначения или избрания на должности руководящих работников)
________________________________________________________________________________
(указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководящего работника организации,
в которой услугополучатель имеют значительное участие в капитале (или кандидата,
рекомендуемого для назначения или избрания на должность руководящего работника),
________________________________________________________________________________
и должность руководящего работника или должность, на которую кандидат назначается или
избирается в организации, в которой услугополучатель имеют значительное участие в капитале)
________________________________________________________________________________
(наименование организации, в которой услугополучателя имеют значительное участие в капитале)

10. Еншілес ұйымның басшы қызметкері (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындау немесе сайлау үшін ұсынылып отырған кандидат) қатарынан төрт және одан да көп кезең бойы шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша дефолтқа жол берген не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша берешегінің сомасы купондық сыйақының төрт еселенген және (немесе) одан да көп мөлшерін құрайтын не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты төлеу бойынша дефолттың мөлшері республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштен он мың есе асып түсетін соманы құрайтын дефолтқа жол берген қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, ірі қатысушы (ірі акционер) – жеке тұлға, ірі қатысушы (ірі акционер) – заңды тұлға-эмитенттің басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері болып табылғаны туралы мәліметтер
__________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауын,
__________________________________________________________________
лауазымын, жұмыс істеген кезеңiн көрсету)
11. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның басшы қызметкері лауазымына тағайындауға (сайлауға) келісімді қайтарып алу және қаржы ұйымдарында, банк және сақтандыру холдингтерінде, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамында қызметтік мiндеттерiн орындаудан шеттету туралы деректердің болуы
___________________________________________________
__________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауын,
__________________________________________________________________
лауазымын, жұмыс істеген кезеңін, тағайындауға (сайлауға) келісімді
__________________________________________________________________
қайтарып алудың негіздерін және осындай шешім қабылдаған
__________________________________________________________________
мемлекеттік органның атауын көрсету)
12. Еншілес ұйымның басшы қызметкері (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындау немесе сайлау үшін ұсынылып отырған кандидат) тағайындау (сайлау) күніне дейін 3 (үш) жыл ішінде сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін жауапкершілікке не сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылды ма
__________________________________________________________________
(иә (жоқ), құқық бұзушылықтың, қылмыстың
__________________________________________________________________ қысқаша
сипаттамасын, жауапкершілікке тарту негіздерін көрсете отырып,
__________________________________________________________________ тәртіптік
жаза қолдану туралы актінің немесе сот шешімінің деректемелері)
Осы өтініштегі ақпаратты өзім тексергенімді және оның дәйекті және толық екендігін
растаймын, сондай-ақ мінсіз іскерлік беделімнің болуын растаймын.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) _____________________________________
(баспа әріптерімен)
Күні ____________________________________
Қолы ________________________________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 26 қаулысына
42-қосымша
"Банктің және (немесе) банк
холдингінің еншілес ұйым
құруына немесе сатып алуына
және (немесе) банктің және
(немесе) банк холдингінің
ұйымдардың жарғылық
капиталына қомақты
қатысуына рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
Нысан
___ жылғы "___" _______ № _____ Көрсетілетін қызметті алушының ұйымның капиталына қомақты қатысуы на рұқсат алуға өтініш
____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының атауы)
Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті органының ______ жылғы "____"
____________ № _____ шешіміне сәйкес
____________________________________________________________________
(өткізу орны)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(ұйымның атауы, орналасқан орны)
ұйымның капиталына қомақты қатысуы на рұқсат беруді сұрайды.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қоса берілетін құжаттар мен ақпараттың дәйектілігін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушіге өтінішті қарауға байланысты сұратылған қосымша ақпарат пен құжаттардың уақтылы берілуін растайды.
Ақпарат жүйелеріндегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтердің пайдаланылуына келісім береміз.
Қоса берілетін құжаттар (жіберілетін құжаттардың атаулы тізбесін, әрқайсысы бойынша дана және парақ санын көрсету қажет)
____________________________________________________________________
Атқарушы орган басшысы (атқарушы органның функцияларын жекедара жүзеге
асыратын тұлға)
____________________________
(қолы)
Басқару органының басшысы (бар болса)
____________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 26 қаулысына
43-қосымша
"Банктің және (немесе) банк
холдингінің еншілес ұйым
құруына немесе сатып алуына
және (немесе) банктің және
(немесе) банк холдингінің
ұйымдардың жарғылық
капиталына қомақты
қатысуына рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
5-қосымша
Нысан
Көрсетілетін қызметті алушының капиталына қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкерлерi (немесе басшы қызметкерлер лауазымдарына тағайындау немесе сайлау үшін ұсынылып отырған кандидаттар) туралы ақпарат
__________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының капиталына қомақты қатысуы бар ұйымның басшы
қызметкерiнің (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындау немесе сайлау үшін
ұсынылып отырған кандидаттың) тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
__________________________________________________________________________
және басшы қызметкердің лауазымы немесе кандидаттың көрсетілетін қызметті
алушының капиталына қомақты қатысуы бар ұйымда тағайындалатын немесе
сайланатын лауазымы)
__________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының капиталына қомақты қатысуы бар ұйымның атауы
көрсетіледі)

1. Общие сведения:
Дата и место рождения
Гражданство
Данные документа, удостоверяющего личность (номер, дата выдачи, кем выдано), индивидуальный идентификационный номер
2. Образование:
Наименование учебного заведения
Дата поступления-дата окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании, квалификация
1
2
3
4
5
3. Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат, сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги):
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
1
2
3
4
5
4. Сведения об участии руководящего работника организации, в которой банк и (или) банковский холдинг имеют значительное участие в капитале (или кандидата, рекомендуемого для назначения или избрания на должности руководящих работников) в уставном капитале или владении акциями юридических лиц:
Наименование и место нахождения юридического лица
Уставные виды деятельности юридического лица
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих кандидату, к общему количеству голосующих акций юридического лица (в процентах)
1
2
3
4
5. Сведения о трудовой деятельности.
В данном пункте указываются сведения о всей трудовой деятельности руководящего работника организации, в которой банк и (или) банковский холдинг имеют значительное участие в капитале (или кандидата, рекомендуемого для назначения или избрания на должность руководящего работника), в том числе с момента окончания высшего учебного заведения, с указанием должности в организации, в которой банк и (или) банковский холдинг имеют значительное участие в капитале или должности, на которую кандидат назначается или избирается в организации, в которой банк и (или) банковский холдинг имеют значительное участие в капитале, а также период, в течение которого кандидатом трудовая деятельность не осуществлялась.
Период работы (дата, месяц, год)
Место работы
Должность (с указанием даты согласования, если требовалось)
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
1
2
3
4
5
6
6. Сведения о членстве в инвестиционных комитетах организации, в которой банк и (или) банковский холдинг имеют значительное участие в капитале, и (или) в других организациях:
Период (дата, месяц, год)
Наименование организации
Должность,
Причины увольнения, освобождения от должности
1
2
3
4
5
7. Сведения о наличии неснятой и непогашенной судимости:
Дата
Наименование судебного органа
Место нахождения суда
Вид наказания
Статья законодательного акта, в соответствии с которой кандидат привлечен к уголовной ответственности
Дата принятия процессуального решения судом
1
2
3
4
5
6
7

1. Жалпы мәліметтер:
Туған күні және жері
Азаматтығы
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректерi (нөмірі, берілген күні, кім берді), жеке сәйкестендіру нөмірі
2. Білімі:
Оқу орнының атауы
Түскен күні – аяқтаған күні
Мамандығы
Білімі туралы дипломның деректемелері, біліктігі
1
2
3
4
5
3. Жұбайы (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі, балалары) және жекжаты (жұбайының (зайыбының) ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі, балалары) туралы мәліметтер):
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынасы
Жұмыс орны мен лауазымы
1
2
3
4
5
4. Банктің және (немесе) банк холдингінің капиталына қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкерiнің (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындау немесе сайлау үшін ұсынылып отырған кандидаттың) заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы немесе акцияларын иеленуі туралы мәліметтер:
Заңды тұлғаның атауы және орналасқан жері
Заңды тұлға қызметінің жарғылық түрлері
Заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі немесе кандидатқа тиесілі акциялары санының дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы (пайызбен)
1
2
3
4
5. Еңбек қызметі туралы мәліметтер.
Осы тармақта банктің және (немесе) банк холдингінің капиталына қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкерiнің (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындау немесе сайлау үшін ұсынылып отырған кандидаттың) бүкіл еңбек қызметiнде атқарған лауазымдары, оның iшiнде банктің және (немесе) банк холдингінің капиталына қомақты қатысуы бар ұйымдағы лауазымын немесе кандидат банктің және (немесе) банк холдингінің капиталына қомақты қатысуы бар ұйымда тағайындалатын немесе сайланатын лауазымды көрсете отырып, жоғарғы оқу орнын аяқтаған кезден бастап еңбек қызметi туралы мәліметтер, сондай-ақ кандидат еңбек қызметін жүзеге асырмаған кезең көрсетіледі.
Жұмыс істеген кезеңі (күні, айы, жылы)
Жұмыс орны
Лауазымы (егер талап етілсе, келісу күнін көрсете отырып)
Тәртіптік жаза қолданудың болуы
Жұмыстан шығару, лауазымнан босату себептері
1
2
3
4
5
6
6. Банктің және (немесе) банк холдингінің капиталына қомақты қатысуы бар ұйымдағы және (немесе) басқа ұйымдардағы инвестициялық комитеттерде мүшелігі туралы мәліметтер:
Кезеңі (күні, айы, жылы)
Ұйымның атауы
Лауазымы
Жұмыстан шығару, лауазымнан босату себептері
1
2
3
4
5
7. Алынбаған және өтелмеген соттылығы туралы мәліметтер:
Күні
Сот органының атауы
Соттың орналасқан жері
Жаза түрі
Кандидат қылмыстық жауапкершілікке тартылған заңнамалық актінің бабы
Соттың іс жүргізу шешімін қабылдау күні
1
2
3
4
5
6
7

8. Сведения о привлечении к административной ответственности за совершение правонарушений, связанных с банковской деятельностью:
Дата
Орган, принявший решение о привлечении к административной ответственности
Место нахождения органа, принявшего решение о привлечении к административной ответственности
Вид административного взыскания
Статья законодательного акта, в соответствии с которой кандидат привлечен к административной ответственности
Дата принятия решения
1
2
3
4
5
6
9. Сведения о том, являлся ли руководящий работник организации, в которой банк и (или) банковский холдинг имеют значительное участие в капитале (или кандидат, рекомендуемый для назначения или избрания на должность руководящего работника), ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником - физическим лицом, руководителем крупного участника (банковского холдинга) - юридического лица финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке
_______________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации,
_______________________________________________________________________________
должность, период работы).

8. Банк қызметімен байланысты құқық бұзушылық жасағаны үшін әкімшілік жауапкершілікке тартылуы туралы мәліметтер:
Күні
Әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы шешім қабылдаған орган
Әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы шешім қабылдаған органның орналасқан жерi
Әкімшілік жазаның түрі
Кандидат әкімшілік жауапкершілікке тартылған заңнамалық актінің бабы
Шешім қабылданған күн
1
2
3
4
5
6
9. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган банкті төлем жасауға қабілетсіз банктер санатына жатқызу, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын конвервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, қаржы ұйымының таратылуына және (немесе) қаржы нарығында қызметін жүзеге асыруды тоқтатуына әкеп соққан қаржы ұйымын лицензиядан айыру не қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте банкрот деп тану туралы сот шешімінің заңды күшіне енуіне дейін кемінде 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде банк және (немесе) банк холдингі капиталына қомақты қатысу үлесі бар ұйымның басшы қызметкері (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындау немесе сайлау үшін ұсынылып отырған кандидат) бұрын қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, ірі қатысушы - жеке тұлға, қаржы ұйымының ірі қатысушысының (банк холдингінің) - заңды тұлғаның басшысы болып табылғаны туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауын,
_____________________________________________________________________
лауазымын, жұмыс істеген кезеңiн көрсету).

10. Сведения о том, являлся ли руководящий работник организации, в которой банк и (или) банковский холдинг имеют значительное участие в капитале (или кандидат, рекомендуемый для назначения или избрания на должность руководящего работника), ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником (крупным акционером) - физическим лицом, руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером крупного участника (крупного акционера) - юридического лица-эмитента, допустившего дефолт по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам в течение четырех и более последовательных периодов либо сумма задолженности которого по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам, по которым был допущен дефолт, составляет четырехкратный и (или) более размер купонного вознаграждения, либо размер дефолта по выплате основного долга по выпущенным эмиссионным ценным бумагам составляет сумму, в десять тысяч раз превышающую месячный расчетный показатель, установленный законом о республиканском бюджете на дату выплаты
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)
11. Наличие данных об отзыве согласия на назначение (избрание) на должность руководящего работника и об отстранении уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций от выполнения служебных обязанностей в финансовых организациях, банковских и страховых холдингах, акционерном обществе "Фонд гарантирования страховых выплат"
________________________________
________________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации,
________________________________________________________________________________
должность, период работы, основания для отзыва согласия на назначение
________________________________________________________________________________
(избрание) и наименование государственного органа, принявшего такое решение)
12. Привлекался ли руководящий работник организации, в которой банк и (или) банковский холдинг имеют значительное участие в капитале (или кандидат, рекомендуемый для назначения или избрания на должность руководящего работника), к ответственности за совершение коррупционного преступления либо к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения в течение 3 (трех) лет до даты назначения (избрания)
________________________________________________________________________________
(да (нет), краткое описание правонарушения, преступления,
________________________________________________________________________________
реквизиты акта о наложении дисциплинарного взыскания или решение суда,
________________________________________________________________________________
с указанием оснований привлечения к ответственности).
Подтверждаю, что информация, содержащаяся в этом заявлении, была проверена мною и является достоверной и полной, а также подтверждаю наличие безупречной деловой репутации.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги, и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________________
(печатными буквами)
Дата ___________________________________
Подпись _______________________________
Приложение 44
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года № 26
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на
создание или приобретение дочерней
организации страховой (перестраховочной)
организацией и (или) страховым холдингом,
значительное участие страховой
(перестраховочной) организации
и (или) страхового холдинга
в капитале организаций"
Информация о руководящих работниках организации, в которой страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг имеют значительное участие в капитале (или кандидатах, рекомендуемых для назначения или избрания на должности руководящих работников)
____________________________________________________________________
(указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководящего работника
организации, в которой страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой
холдинг имеют значительное участие в капитале (или кандидата, рекомендуемого
для назначения или избрания на должность руководящего работника),
____________________________________________________________________
и должность руководящего работника или должность, на которую кандидат
назначается или избирается в организации, в которой страховая (перестраховочная)
организация и (или) страховой холдинг имеют значительное участие в капитале)
____________________________________________________________________
(наименование организации, в которой страховая (перестраховочная) организация
и (или) страховой холдинг имеют значительное участие)

10. Банк және (немесе)банк холдингінің капиталына қомақты қатысу үлесі бар ұйымның басшы қызметкері (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындау немесе сайлау үшін ұсынылып отырған кандидат) қатарынан төрт және одан да көп кезең бойы шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша дефолтқа жол берген не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша берешегінің сомасы купондық сыйақының төрт еселенген және (немесе) одан да көп мөлшерін құрайтын не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты төлеу бойынша дефолттың мөлшері республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштен он мың есе асып түсетін соманы құрайтын дефолтқа жол берген қаржы ұйымының басқару органының бұрын басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, ірі қатысушы (ірі акционер) – жеке тұлға, ірі қатысушы (ірі акционер) – заңды тұлға-эмитенттің басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері болып табылғаны туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
иә (жоқ), ұйымның атауын,
_____________________________________________________________________
лауазымын, жұмыс істеген кезеңiн көрсету)
11. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның басшы қызметкері лауазымына тағайындауға (сайлауға) келісімді қайтарып алу және қаржы ұйымдарында, банк және сақтандыру холдингтерінде, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамында қызметтік мiндеттерiн орындаудан шеттету туралы деректердің болуы ______________________________________________
_____________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауын,
_____________________________________________________________________
лауазымын, жұмыс істеген кезеңін, тағайындауға (сайлауға) келісімді
_____________________________________________________________________
қайтарып алудың негіздерін және осындай шешім қабылдаған
_____________________________________________________________________
мемлекеттік органның атауын көрсету)
12. Банктің және (немесе) банк холдингінің капиталына қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкері (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындау немесе сайлау үшін ұсынылып отырған кандидат) тағайындау (сайлау) күніне дейін 3 (үш) жыл ішінде сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін жауапкершілікке не сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін жауапкершілікке тартылды ма
_____________________________________________________________________
(иә (жоқ), құқық бұзушылықтың, қылмыстың қысқаша
_____________________________________________________________________
сипаттамасы, жауапкершілікке тарту негіздерін көрсете отырып,
_____________________________________________________________________
тәртіптік жаза қолдану туралы актінің немесе сот шешімінің деректемелері).
Осы өтініштегі ақпаратты өзім тексергенімді және оның дәйекті және толық екендігін растаймын, сондай-ақ мінсіз іскерлік беделімнің болуын растаймын.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) ___________________________________
(баспа әріптерімен)
Күні ___________________________________
Қолы _______________________________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 26 қаулысына
44-қосымша
"Сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының және
(немесе) сақтандыру
холдингінің еншілес ұйымды
құруына немесе иеленуіне,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының және (немесе)
сақтандыру холдингінің
ұйымдардың капиталына
қомақты қатысуына рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің капиталына қомақты қатысуы бар ұйымдардың басшы қызметкерлері (немесе басшы қызметкерлері лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидаттар) туралы ақпарат
_________________________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің капиталына қомақты қатысуы бар ұйымдардың басшы қызметкерінің (немесе басшы қызметкерлері лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидаттың) тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса),
________________________________________________________________________
және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің капиталына қомақты қатысуы бар ұйымдардың басшы қызметкерінің лауазымы немесе кандидат ұйымда тағайындалатын немесе сайланатын лауазым)
________________________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің капиталына қомақты қатысуы бар ұйымның атауы)

1. Общие сведения:
Дата и место рождения
Гражданство
Данные документа, удостоверяющего личность (номер, дата выдачи, кем выдано)
2. Место (места) работы, должность (должности):
____________________________________________________________________
3. Адрес (адреса) места (мест) работы, контактный телефон:
____________________________________________________________________
4. Образование:
Наименование учебного заведения
Дата поступления - дата окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании, квалификация
Место нахождения учебного заведения
1.
5. Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат, сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги):
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
1.
6. Сведения об участии руководящего работника (или кандидата, рекомендуемого для назначения или избрания на должность руководящего работника) организации, в которой страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг имеют значительное участие, в уставном капитале или владении акциями юридических лиц:
Наименование и место нахождения юридического лица
Уставные виды деятельности юридического лица
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих кандидату, к общему количеству голосующих акций юридического лица (в процентах)
1.
7. Сведения о прохождении семинаров, курсов по повышению квалификации за последние три года:
Наименование организации
Дата и место проведения
Реквизиты сертификата (номер, дата выдачи)
1.
8. Сведения о трудовой деятельности.
В данном пункте указываются сведения о должностях, которые занимал (занимает) руководящий работник (или кандидат, рекомендуемый для назначения или избрания на должность руководящего работника) организации, в которой страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг имеют значительное участие, за всю трудовую деятельность, в том числе в организации, в которой страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг имеют значительное участие:
Период работы дата, месяц, год)
Место работы
Должность
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
1.
9. Сведения о проведении руководящим работником (или кандидатом, рекомендуемым для назначения или избрания на должность руководящего работника) организации, в которой страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг имеют значительное участие, аудита финансовых организаций:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указать наименование финансовой организации, дата подписания кандидатом
аудиторского отчета в качестве аудитора - исполнителя)

1. Жалпы мәліметтер:
Туған күні және туған жері
Азаматтығы
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері (нөмірі, берілген күні, кім берді)
2. Жұмыс орны (орындары), лауазымы (лауазымдары): ________________
___________________________________________________________________
3. Жұмыс орнының (орындарының) мекенжайы (мекенжайлары), байланыс телефоны:
_________________________________________________
___________________________________________________________________
4. Білімі:
Оқу орнының атауы
Түскен күні - бітірген күні
Мамандығы
Білімі туралы диплом деректемелері, біліктілігі
Оқу орнының орналасқан жері
1.
5. Жұбайы (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, апа-сіңлісі, қарындасы, балалары) және жекжаттары (ерлі-зайыптылардың ата-анасы, аға-інісі, апа-сіңлісі, қарындасы, балалары) туралы мәліметтер:
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынасы
Жұмыс орны және лауазымы
1.
6. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің капиталына қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкерінің (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидаттың) заңды тұлғалардың жарғылық капиталына немесе акцияларын иеленуіне қатысуы туралы мәліметтер:
Заңды тұлғаның атауы және орналасқан жері
Заңды тұлға қызметінің жарғылық түрлері
Жарғылық капиталға қатысу үлесі немесе кандидатқа тиесілі акциялар санының заңды тұлғаның дауыс беруші акцияларының жалпы санына арақатынасы (пайызбен)
1.
7. Соңғы үш жылдағы біліктілігін арттыру жөніндегі семинарлардан, курстардан өткендігі туралы мәліметтер:
Ұйымның атауы
Өткізілген күні және орны
Сертификат деректемелері (нөмірі, берілген күні)
1.
8. Еңбек қызметі туралы мәліметтер.
Осы тармақта сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкерінің (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидаттың) бүкіл еңбек қызметінде атқарған (атқаратын) лауазымдары, оның ішінде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің қомақты қатысуы бар ұйымдағы лауазымы туралы мәліметтер көрсетіледі:
Жұмыс кезеңі
(күні, айы, жылы)
Жұмыс орны
Лауазымы
Тәртіптік жазаның болуы
Жұмыстан шығару, лауазымнан босату себептері
1.
9. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкерінің (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидаттың) қаржы ұйымдарына аудит жүргізгені туралы мәліметтер:
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(қаржы ұйымының атауын, кандидаттың орындаушы-аудитор ретінде аудиторлық
есепке қол қойған күнін көрсету керек)

10. Сведения о членстве в совете директоров и инвестиционных комитетах в данной организации и (или) в других организациях:
Период
(дата, месяц, год)
Наименование организации
Должность, дата согласования
(если требовалось)
Причины увольнения, освобождения
от должности
1.
11. Имеющиеся публикации, научные разработки и другие достижения:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да (нет), в случае наличия указать дату, в каких изданиях)
12. Сведения о наличии неснятой и непогашенной судимости (для нерезидентов Республики Казахстан):
Дата
Наименование судебного органа
Место нахождения суда
Вид наказания
Статья законодательного акта, в соответствии с которой кандидат привлечен к уголовной ответственности
Дата принятия процессуального решения судом
1.
13. Сведения о наличии фактов неисполнения принятых на себя денежных обязательств:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да (нет), в случае наличия указанных фактов необходимо указать
наименование организации и сумму обязательств)
14. Сведения о том, являлся ли руководящий работник (или кандидат, рекомендуемый для назначения или избрания на должность руководящего работника) организации, в которой страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг имеют значительное участие, ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником - физическим лицом, руководителем крупного участника (страхового холдинга) - юридического лица финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)

10. Осы ұйымның және (немесе) басқа ұйымдардың директорлар кеңесіндегі және инвестициялық комитеттердегі мүшелігі туралы мәліметтер:
Кезең (күні, айы, жылы)
Ұйымның атауы
Лауазымы, келісу күні (егер талап етілсе)
Жұмыстан шығару, лауазымнан босату себептері
1.
11. Бар жарияланымдары, ғылыми әзірлемелері және басқа да
жетістіктері:______________________________________________________
____________________________________________________________________
(иә (жоқ), бар болса күнін, қандай басылымдарда екендігін көрсету керек)
12. Алынбаған және өтелмеген соттылығының болуы туралы мәліметтер (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін):
Күні
Сот органының атауы
Соттың орналасқан жері
Жазаның түрі
Кандидаттың қылмыстық жауаптылыққа тартылуына сәйкес келетін заңнамалық актінің бабы
Соттың процессуалдық шешімді қабылдаған күні
1.
13. Өзіне қабылдаған ақшалай міндеттемелерді орындамау фактілерінің болуы туралы
мәліметтер: _____________________________________________
____________________________________________________________________
(иә (жоқ), аталған фактілер болған жағдайда, ұйымның атауын және міндеттемелер
сомасын көрсету қажет)
14. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкері (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидат) бұрын қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган қаржы ұйымын таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруды тоқтатуға алып келген, банкті төлем жасауға қабілетсіз банктердің санатына жатқызу, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы шешім қабылдағанға дейін не қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енгенге дейін 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, ірі қатысушысы – жеке тұлға, қаржы ұйымының ірі қатысушысы (сақтандыру холдингі) – заңды тұлғаның басшысы болған-болмағандығы туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(иә (жоқ) ұйымның атауын, лауазымын, жұмыс кезеңін көрсету керек)

15. Сведения о том, являлся ли руководящий работник (или кандидат, рекомендуемый для назначения или избрания на должность руководящего работника) организации, в которой страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг имеют значительное участие, ранее руководителем, членом совета директоров, руководителем, членом правления, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником (крупным акционером) - физическим лицом, руководителем, членом совета директоров, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером крупного участника (крупного акционера) - юридического лица-эмитента, допустившего дефолт по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам в течение четырех и более последовательных периодов либо сумма задолженности которого по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам, по которым был допущен дефолт, составляет четырехкратный и (или) более размер купонного вознаграждения, либо размер дефолта по выплате основного долга по выпущенным эмиссионным ценным бумагам составляет сумму, в десять тысяч раз превышающую месячный расчетный показатель, установленный законом о республиканском бюджете на дату выплаты:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)
16. Наличие данных об отзыве согласия на назначение (избрание) руководящего работника и об отстранении уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций от выполнения служебных обязанностей в финансовых организациях, банковских и страховых холдингах, Акционерном обществе "Фонд гарантирования страховых выплат":
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы,
основания для отзыва согласия на назначение (избрание) и (или) отстранения
от выполнения служебных обязанностей и наименование государственного
органа, принявшего такое решение)
17. Привлекался ли как руководитель финансовой организации, холдинга в качестве ответчика в судебные разбирательства по вопросам деятельности финансовой организации, холдинга:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да (нет), указать дату, наименование финансовой организации, холдинга,
ответчика в судебном разбирательстве, рассматриваемый вопрос и решение суда)

15. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкері (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидат) қатарынан төрт және одан да көп кезең ішінде шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша дефолтқа жол берген не дефолтқа жол берілген шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша берешегінің сомасы купондық сыйақының төрт еселенген және (немесе) одан да көп мөлшерін құрайтын не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты төлеу бойынша дефолттың мөлшері республикалық бюджет туралы заңда төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштен он мың есе асып түсетін соманы құрайтын, бұрын қаржы ұйымының директорлар кеңесінің басшысы, мүшесі, басқарма басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, ірі қатысушы (ірі акционер)-жеке тұлға, ірі қатысушы (ірі акционер)-заңды тұлға-эмитенттің директорлар кеңесінің басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері болған-болмағандығы туралы мәліметтер: ______________________
____________________________________________________________________
(иә (жоқ) ұйымның атауын, лауазымын, жұмыс кезеңін көрсету керек)
16. Басшы қызметкерді тағайындауға (сайлауға) келісімді кері қайтару туралы және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган қаржы ұйымдарындағы, банк және сақтандыру холдингтеріндегі, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамындағы қызметтік міндеттерін орындаудан шеттету туралы деректердің болуы:
_______________________________________________
________________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі, тағайындауға (сайлауға) келісімді кері қайтару үшін негіздемелер және (немесе) қызметтік міндеттерін орындаудан шеттету және осындай шешім қабылдаған мемлекеттік органның атауы)
17. Қаржы ұйымының, холдингтің басшысы ретінде қаржы ұйымының, холдингтің қызмет мәселелері бойынша сот талқылауларына жауапкер ретінде тартылды ма:
________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(иә (жоқ), күнін, қаржы ұйымының, холдингтің, сот талқылауындағы жауапкердің,
атауын, қаралған мәселені және сот шешімін көрсету керек)

18. Привлекался ли руководящий работник организации, в которой страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг имеют значительное участие (или кандидат, рекомендуемый для назначения или избрания на должность руководящего работника), к ответственности за совершение коррупционного преступления либо к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения в течение (трех) лет до даты назначения избрания):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да (нет), краткое описание правонарушения, преступления,
____________________________________________________________________
реквизиты акта о наложении дисциплинарного взыскания или решение суда,
____________________________________________________________________
с указанием оснований привлечения к ответственности)
Подтверждаю, что информация, содержащаяся в этом заявлении, была проверена мною и является достоверной и полной, а также подтверждаю наличие безупречной деловой репутации.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги, и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________
(печатными буквами)
Дата ___________________________________
Подпись________________________________
Приложение 45
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года № 26
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на
создание или приобретение дочерней
организации страховой (перестраховочной)
организацией и (или) страховым холдингом,
значительное участие страховой
(перестраховочной) организации
и (или) страхового холдинга
в капитале организаций"
Форма
Информация о руководящих работниках организации, в которой страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг имеют значительное участие в капитале (или кандидатах, рекомендуемых для назначения или избрания на должности руководящих работников)
____________________________________________________________________
(указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководящего работника
организации, в которой страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой
холдинг имеют значительное участие в капитале (или кандидата, рекомендуемого
для назначения или избрания на должность руководящего работника),
____________________________________________________________________
и должность руководящего работника или должность, на которую кандидат
назначается или избирается в организации, в которой страховая (перестраховочная)
организация и (или) страховой холдинг имеют значительное участие в капитале)
____________________________________________________________________
(наименование организации, в которой страховая (перестраховочная) организация
и (или) страховой холдинг имеют значительное участие)

18. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкері (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидат) тағайындалған (сайланған) күнге дейін 3 (үш) жыл ішінде сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін жауапкершілікке не сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылды ма:
____________________________________________________________________
(ия (жоқ), құқық бұзушылықтың, қылмыстың қысқаша сипаттамасы
____________________________________________________________________
жауапкершілікке тарту негіздемелерін көрсете отырып,
____________________________________________________________________
тәртіптік жаза қолдану туралы актінің немесе сот шешімінің деректемелері)
Осы өтініште қамтылған ақпаратты өзімнің тексергенімді және оның дәйектілігі мен толықтығын растаймын, сондай-ақ мінсіз іскерлік беделдің болуын растаймын.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
____________________________________________________________________
(баспа әріптерімен)
Күні _________________________________
Қолы ________________________________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 26 қаулысына
45-қосымша
"Сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының және
(немесе) сақтандыру
холдингінің еншілес ұйымды
құруына немесе иеленуіне,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының және (немесе)
сақтандыру холдингінің
ұйымдардың капиталына
қомақты қатысуына рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің капиталына қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкерлері (немесе басшы қызметкерлері лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидаттар) туралы ақпарат
________________________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің капиталына қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкерінің (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидаттың) тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
________________________________________________________________________
және басшы қызметкердің лауазымы немесе кандидат сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің капиталына қомақты қатысуы бар ұйымда тағайындалатын немесе сайланатын лауазым)
________________________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің қомақты қатысуы бар ұйымның атауы) көрсетіледі)

10. Сведения о членстве в совете директоров и инвестиционных комитетах в данной организации и (или) в других организациях:
Период (дата, месяц, год)
Наименование организации
Должность, дата согласования (если требовалось)
Причины увольнения, освобождения от должности
1.
11. Имеющиеся публикации, научные разработки и другие достижения:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да (нет), в случае наличия указать дату, в каких изданиях)
12. Сведения о наличии неснятой и непогашенной судимости (для нерезидентов Республики Казахстан):
Дата
Наименование судебного органа
Место нахождения суда
Вид наказания
Статья законодательного акта, в соответствии с которой кандидат привлечен к уголовной ответственности
Дата принятия процессуального решения судом
1.
13. Сведения о наличии фактов неисполнения принятых на себя денежных обязательств:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да (нет), в случае наличия указанных фактов необходимо указать
наименование организации и сумму обязательств)
14. Сведения о том, являлся ли руководящий работник (или кандидат, рекомендуемый для назначения или избрания на должность руководящего работника) организации, в которой страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг имеют значительное участие, ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником - физическим лицом, руководителем крупного участника (страхового холдинга) - юридического лица финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)

10. Осы ұйымның және (немесе) басқа ұйымдардың директорлар кеңесіндегі және инвестициялық комитеттердегі мүшелігі туралы мәліметтер:
Кезең (күні, айы, жылы)
Ұйымның атауы
Лауазымы, келісу күні (егер талап етілсе)
Жұмыстан шығару, лауазымнан босату себептері
1.
11. Жарияланымдары, ғылыми әзірлемелері және басқа
жетістіктері:_________________________________________________________
____________________________________________________________________
(иә (жоқ), бар болса күнін, қандай басылымдарда екендігін көрсету керек)
12. Алынбаған және өтелмеген соттылығының болуы туралы мәліметтер (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін):
Күні
Сот органының атауы
Соттың орналасқан жері
Жазаның түрі
Кандидаттың қылмыстық жауаптылыққа тартылуына сәйкес келетін заңнамалық актінің бабы
Соттың процессуалдық шешімді қабылдаған күні
1.
13. Өзіне қабылдаған ақшалай міндеттемелердің орындалмау фактілерінің болуы
туралы мәліметтер: _____________________________________________
________________________________________________________________________
(иә/жоқ, аталған фактілер бар болған жағдайда ұйымның атауын және міндеттемелер сомасын көрсету қажет)
14. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкері (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидат) бұрын қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган қаржы ұйымын таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруды тоқтатуға алып келген, банкті төлем жасауға қабілетсіз банктердің санатына жатқызу, қаржы ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, оны лицензиясынан айыру туралы шешім қабылдағанға дейін не қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енгенге дейін 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, ірі қатысушысы - жеке тұлға, қаржы ұйымының ірі қатысушысы (сақтандыру холдингі) - заңды тұлғаның басшысы болған-болмағандығы туралы мәліметтер: _______________
____________________________________________________________________
(иә (жоқ) ұйымның атауын, лауазымын, жұмыс кезеңін көрсету керек)

18. Привлекался ли руководящий работник организации, в которой страховая (перестраховочная) организация и (или) страховой холдинг имеют значительное участие (или кандидат, рекомендуемый для назначения или избрания на должность руководящего работника), к ответственности за совершение коррупционного преступления либо к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения в течение (трех) лет до даты назначения избрания): _________________________________
____________________________________________________________________
(да (нет), краткое описание правонарушения, преступления,
____________________________________________________________________
реквизиты акта о наложении дисциплинарного взыскания или решение суда,
____________________________________________________________________
с указанием оснований привлечения к ответственности)
Подтверждаю, что информация, содержащаяся в этом заявлении, была проверена мною и является достоверной и полной, а также подтверждаю наличие безупречной деловой репутации.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги, и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
(печатными буквами)
Дата ___________________________________
Подпись________________________________
Приложение 46
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 7 февраля 2019 года № 26
Приложение 53
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 71
Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по организации обменных операций с наличной иностранной валютой уполномоченным организациям"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности по организации обменных операций с наличной иностранной валютой уполномоченным организациям" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Национальным Банком Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Национальным Банком Республики Казахстан (далее – услугодатель) юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги

18. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің қомақты қатысуы бар ұйымның басшы қызметкері (немесе басшы қызметкер лауазымына тағайындауға немесе сайлауға ұсынылған кандидат) тағайындалған (сайланған) күнге дейін 3 (үш) жыл ішінде сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін жауапкершілікке не сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылды ма:
_________
____________________________________________________________________
(ия (жоқ), құқық бұзушылықтың, қылмыстың қысқаша сипаттамасы,
____________________________________________________________________
жауапкершілікке тарту негіздемелерін көрсете отырып,
____________________________________________________________________
тәртіптік жаза қолдану туралы актінің немесе сот шешімінің деректемелері)
Осы өтініште қамтылған ақпаратты өзімнің тексергенімді және оның дәйектілігі мен толықтығын растаймын, сондай-ақ мінсіз іскерлік беделдің болуын растаймын.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
____________________________________________________________________
(баспа әріптерімен)
Күні _________________________________
Қолы ________________________________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 7 ақпандағы
№ 26 қаулысына
46-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 71 қаулысына
53-қосымша
"Уәкілетті ұйымдарға қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Уәкілетті ұйымдарға қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі

4. Сроки оказания государственной услуги:
при выдаче лицензии и приложения к ней – в течение 30 (тридцати) рабочих дней;
при выдаче приложения к действительной лицензии – в течение 10 (десяти) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к ней – в течение 10 (десяти) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии (дубликата приложения к лицензии) – в течение 2 (двух) рабочих дней.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – выдача лицензии и приложения к ней, приложения к действительной лицензии, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии, выдача дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктами 12 и 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе. При оказании государственной услуги уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:
1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 40 (сорок) месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки при выдаче лицензии;
3) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 100 (сто) процентов от ставки при выдаче лицензии.
При выдаче приложений к действительной лицензии (дубликатов приложений к лицензии) и переоформлении приложений к действительной лицензии лицензионный сбор не взимается.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, и в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства".

4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
лицензияны және оған қосымшаны берген кезде – 30 (отыз) жұмыс күні ішінде;
қолданыстағы лицензияға қосымша берген кезде – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
лицензияны және (немесе) оған қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқаларын (лицензияға қосымшаның телнұсқасын) бергенде – 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күн ішінде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды береді;
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – лицензияны және оған қосымшаны, қолданыстағы лицензияға қосымшаны беру, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын беру не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12 және 13-тармақтарында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабы.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Порталда көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді:
1) аталған қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия беру кезіндегі лицензиялық алым 40 (қырық) айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 (бір жүз) пайызын құрайды.
Қолданыстағы лицензияға қосымшаларды (лицензияға қосымшалардың телнұсқаларын) беру және қолданыстағы лицензияға қосымшаларды қайта ресімдеу кезінде лицензиялық алым алынбайды.
Лицензиялық алымды төлеуді екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар қолма-қол ақшамен немесе қолма-қол ақшасыз нысанда, оның ішінде "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырады.

8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
График работы услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
для получения лицензии и приложения к ней:
1) документы, подтверждающие соответствие заявителя квалификационным требованиям, предусмотренные пунктом 11 настоящего стандарта государственной услуг;
2) нотариально засвидетельствованная копия устава;
3) копию документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
4) справку банка о наличии счета в иностранной валюте.
10. Для получения приложения к действительной лицензии при открытии дополнительного обменного пункта услугополучатель или его филиал представляет услугодателю по месту нахождения обменного пункта документы, подтверждающие соответствие услугополучателя квалификационным требованиям, предусмотренные в пункте 11 настоящего стандарта государственной услуги.
11. В качестве подтверждения соответствия квалификационным требованиям услугополучатель направляет через портал следующие документы:
1) заявление на получение лицензии на организацию обменных операций с наличной иностранной валютой и приложения к ней по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги (в случае, предусмотренном в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги), заявление на получение приложения к действительной лицензии на организацию обменных операций с наличной иностранной валютой для дополнительно открываемого обменного пункта по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги (в случае, предусмотренном в пункте 10 настоящего стандарта государственной услуги);
2) документ банка второго уровня (в том числе, выписка о движении денег по банковским счетам клиента), подтверждающий зачисление на банковский счет уполномоченной организации денег в качестве взноса в уставный капитал в соответствии с требованиями пункта 6 Правил организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 144, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9801, (далее – Правила), выданный не ранее 30 (тридцати) календарных дней до даты обращения за получением лицензии и (или) приложения к лицензии, либо финансовая отчетность по состоянию на первое число месяца подачи заявления на получение приложения к действительной лицензии на организацию обменных операций с наличной иностранной валютой для дополнительно открываемого обменного пункта по форме согласно приложению 5 к Правилам, которая подтверждает соответствие размера уставного капитала уполномоченной организации установленным требованиям с учетом дополнительного обменного пункта (в случае, предусмотренном в пункте 10 настоящего стандарта государственной услуги);

8. Порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
лицензияны және оған қосымшаны алу үшін:
1) өтініш берушінің осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 11-тармағында көзделген біліктілік талаптарына сәйкес келуін растайтын құжаттар;
2) жарғының нотариат куәландырған көшірмесі;
3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеген жағдайларды қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгендігін растайтын құжаттың көшірмесі;
4) шетел валютасындағы шотының бар екендігі туралы банктің анықтамасы.
10. Қосымша айырбастау пунктін ашу кезінде қолданыстағы лицензияға қосымшаны алу үшін көрсетілетін қызметті алушы немесе оның филиалы көрсетілетін қызметті берушіге айырбастау пунктінің орналасқан жері бойынша осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 11-тармағында көзделген біліктілік талаптарына көрсетілетін қызметті алушының сәйкес келуін растайтын құжаттарды ұсынады.
11. Көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкестігін растау ретінде портал арқылы мынадай құжаттар жібереді:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға лицензияны және оған қосымшаларды алуға өтініш (осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген жағдайда), осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қосымша ашылатын айырбастау пункті үшін қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға қолданыстағы лицензияға қосымша алуға өтініш (осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайда);
2) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9801 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 16 шілдедегі № 144 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) 6-тармағының талаптарына сәйкес уәкілетті ұйымның банк шотына жарғылық капиталға жарна ретіндегі ақшаның есептелуін растайтын екінші деңгейдегі банктің лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға өтініш білдірген күнге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен ерте емес берілген құжаты (оның ішінде клиенттің банк шоттары бойынша ақша қозғалысы туралы үзінді-көшірме) не қосымша айырбастау пунктін есепке алғанда уәкілетті ұйымның жарғылық капиталы мөлшерінің белгіленген талаптарға сәйкестігін растайтын Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қосымша ашылатын айырбастау пункті үшін қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға арналған қолданыстағы лицензияға қосымшаны алуға өтініш берген айдың біріндегі жағдай бойынша қаржылық есептілік (осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайда);

3) копия документа, подтверждающего прохождение кассиром подготовки по работе с наличной иностранной валютой, либо копия (нотариально засвидетельствованная) документа, предусмотренного трудовым законодательством Республики Казахстан и подтверждающего трудовую деятельность работника не менее шести месяцев в качестве кассира по работе с наличной иностранной валютой.
Осмотр обменного пункта уполномоченной организации на соответствие требованиям, предъявляемым к его помещению и технической оснащенности, проводится услугодателем в течение срока, предусмотренного для выдачи лицензии на организацию обменных операций с наличной иностранной валютой и (или) приложения к лицензии.
Для получения дубликата лицензии, ранее выданной в бумажной форме, представляется запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя.
Для получения дубликата приложения к лицензии представляется заявление в произвольной форме.
Для переоформления лицензии:
1) заявление на переоформление лицензии на организацию обменных операций с наличной иностранной валютой и (или) приложения к лицензии на организацию обменных операций с наличной иностранной валютой по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, подтверждающий уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
3) копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
Для переоформления приложения к лицензии:
1) заявление на переоформление лицензии на организацию обменных операций с наличной иностранной валютой и (или) приложения к лицензии на организацию обменных операций с наличной иностранной валютой по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
Для перевода лицензии и (или) приложения к лицензии, выданной на бумажном носителе в электронный формат, услугополучатель представляет запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, об оплате суммы лицензионного сбора (в случае оплаты через платежный шлюз "электронного правительства") услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".

3) кассирдің қолма-қол шетел валютасымен жұмыс бойынша дайындықтан өткендігін растайтын құжаттың көшірмесі не Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасында көзделген және қызметкердің қолма-қол шетел валютасымен жұмыс істейтін кассир ретінде кемінде алты ай еңбек қызметін растайтын құжаттың көшірмесі (нотариат куәландырған).
Уәкілетті ұйымның айырбастау пунктін оның үй-жайына және техникалық жабдықталуына қойылатын талаптарға сәйкес келуін тексеруді көрсетілетін қызметті беруші қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру үшін көзделген мерзім ішінде жүргізеді.
Бұрын қағаз нысанында берілген лицензияның телнұсқасын алу үшін көрсетілген қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу ұсынылады.
Лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін өтініш еркін нысанда беріледі.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға лицензияны және (немесе) қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға берілген лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге өтініш;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеген кезде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжат;
3) ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде бар құжаттарды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеуге негіз болып табылатын өзгерістер туралы ақпаратты құрайтын құжаттардың көшірмелері.
Лицензияның қосымшасын қайта ресімдеу үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға лицензияны және (немесе) қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге өтініш;
2) ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде бар құжаттарды қоспағанда, лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге негіз болып табылатын өзгерістер туралы ақпаратты құрайтын құжаттардың көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті алушы қағаз жеткізгіште берілген лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық форматқа аудару үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салуды ұсынады.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, лицензиялық алым сомасының төленгені ("электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеген жағдайда) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.

12. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) непредставление документов либо сведений, предусмотренных в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 июня 2005 года "О валютном регулировании и валютном контроле" (далее – Закон);
2) несоответствие услугополучателя требованиям, установленным в соответствии с Законом;
3) иные основания, предусмотренные законами Республики Казахстан;
4) занятие видом деятельности, запрещенным законами Республики Казахстан для данной категории юридических лиц;
5) не внесен лицензионный сбор;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
7) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию;
8) установлена недостоверность документов, представленных заявителем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Отказ в оказании государственной услуги осуществляется в сроки, предусмотренные пунктом 4 настоящего стандарта государственной услуги.
13. Услугодатель отказывает в переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случае ненадлежащего оформления документов, указанных в частях пятой и (или) шестой пункта 11 настоящего стандарта государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
14. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг производится в письменном виде:
на имя руководителя услугодателя либо лица, его замещающего, по адресу: 050040, город Алматы, микрорайон "Коктем-3", дом 21;
на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным на официальном интернет-ресурсе услугодателя, (раздел "Государственные услуги").
В жалобе юридического лица указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Обращение подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес услугодателя, рассматривается в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Мыналар:
1) "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" 2005 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес көзделген құжаттарды не мәліметтерді ұсынбау;
2) көрсетілетін қызметті алушының Заңға сәйкес белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген өзге де негіздер;
4) Қазақстан Республикасының заңдарында заңды тұлғалардың осы санаты үшін тыйым салынған қызмет түрімен айналысуы;
5) лицензиялық алымның енгізілмеуі;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялануға тиіс қызметті немесе қызметтің жекелеген түрлерін тоқтата тұру немесе тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
7) сот орындаушысының ұсынысы негізінде сот көрсетілетін қызметті алушы-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салуы;
8) лицензия алу үшін өтініш беруші ұсынған құжаттардың және (немесе) ондағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігінің белгіленуі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 4-тармағында көзделген мерзімдерде жүзеге асырылады.
13. Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 11-тармағының бесінші және (немесе) алтыншы бөліктерінде көрсетілген құжаттар тиісінше ресімделмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуден бас тартады.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
14. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану жазбаша түрде:
көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оның орнындағы адамның атына: 050040, Алматы қаласы, "Көктем-3" шағын ауданы, 21-үй мекенжайы бойынша;
көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына ("Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі) жүргізіледі.
Заңды тұлғаның шағымында оның атауы, пошталық мекенжайы, жіберілген нөмірі мен күні көрсетіледі.
Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен мемлекеттік қызметтер көрсету мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралады.

При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 8-800-080-7777 или 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
15. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
16. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя: www.nationalbank.kz, раздел "Государственные услуги".
17. Услугополучателю открыт доступ для получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
18. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя: www.nationalbank.kz, раздел "Государственные услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности
по организации обменных операций
с наличной иностранной валютой
уполномоченным организациям"
Форма
Заявление на получение лицензии на организацию обменных операций с наличной иностранной валютой и приложения к ней
В Национальный Банк Республики Казахстан
От ____________________________________________________________
(наименование юридического лица, БИН, место нахождения)
Прошу выдать лицензию на организацию обменных операций с наличной иностранной валютой и приложение к лицензии для открытия обменного пункта, расположенного по адресу:
_____________________________________
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, название улицы,
номер дома (здания) (стационарного помещения), а также этаж, сектор,
блок и прочее (при наличии)
Сведения о соответствии квалификационным требованиям:

Портал арқылы өтініш берген жағдайда шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 8-800-080-7777 немесе 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші шағымды өңдеген (жеткізу, тіркеу, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) кезде жаңартылып отырады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымданады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
15. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге талаптар
16. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.nationalbank.kz ресми интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
17. Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтан қол жеткізу режимінде, порталдағы "жеке кабинет", сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға рұқсат берілген.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің www.nationalbank.kz ресми интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
"Уәкілетті ұйымдарға қолма-
қол шетел валютасымен
Айырбастау операцияларын
ұйымдастыру бойынша
қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға лицензияны және оған қосымшаны алуға өтініш
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
(кімнен) _______________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, БСН, орналасқан жері)
Айырбастау пунктін мына мекенжай бойынша:
_______________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көшесінің атауы, үйінің (ғимаратының) (стационарлық үй-жайының) нөмірі, сондай-ақ қабаты, секторы, блогы және басқалары (бар болса) ашу үшін қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға лицензияны және лицензияға қосымшаны беруді сұраймын
Біліктілік талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер:

1. Доля участия участников в уставном капитале уполномоченной организации:
1) физические лица:
данные документа, удостоверяющего личность, (фамилия, имя и отчество (при его наличии), дата рождения);
ИИН (для резидентов);
место жительства;
доля в уставном капитале (% (сумма).
2) юридические лица:
наименование юридического лица;
БИН (для резидентов);
место нахождения;
доля в уставном капитале (% (сумма).
2. Характеристики технических средств для определения подлинности денежных знаков:
Модель (Наименование)
Заводской номер
Проверка банкнот в ультрафиолетовом свете (контроль люминесценции бумаги и иное)
Проверка банкнот на наличие магнитных меток
Да
Нет
Да
Нет
Да
Нет
Да
Нет
3. Технические характеристики контрольно-кассового аппарата (компьютерной системы):
Модель (Наименование)
Заводской номер
Обеспечение некорректируемой ежедневной регистрации обменных операций
Обеспечение энергонезависимого хранения информации по совершенным обменным операциям в течение пяти лет со дня их совершения
Да
Нет
Да
Нет
Да
Нет
Да
Нет
4. Технические характеристики программного обеспечения:
Наименование
Производитель (Поставщик)
Обеспечение некорректируемой ежедневной регистрации обменных операций
Обеспечение энергонезависимого хранения информации по совершенным обменным операциям в течение пяти лет со дня их совершения
Да
Нет
Да
Нет
5. Технические характеристики системы видеонаблюдения:
Наименование системы
Производитель (Поставщик)
Обеспечение записи и хранения информации в течение тридцати календарных дней
Обеспечение в зоне видимости видеонаблюдения рабочей зоны кассира и клиента, а также установления в местах, обеспечивающих отсутствие помех для видеонаблюдения
Да
Нет
Да
Нет
Прилагаемые документы:
1.
2.
Электронная почта ___________________________________________
Телефоны___________________________________________________
Факс _______________________________________________________
Банковский счет в тенге________________________________________
(номер счета, наименование уполномоченного банка)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами для направления любой
информации по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом деятельности;
все прилагаемые документы (сведения) являются действительными (соответствуют) действительности.
Уполномоченное лицо заявителя:
__________             __________________________________________________
(должность)                   (фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на
осуществление деятельности
по организации обменных
операций с наличной
иностранной валютой
уполномоченным организациям"
Форма
__________________________________
(В Национальный Банк
Республики Казахстан)
__________________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя)
Заявление на получение приложения к действительной лицензии на организацию обменных операций с наличной иностранной валютой для дополнительно открываемого обменного пункта
Лицензиат: _____________________________________________________
(полное наименование юридического лица, место
государственной регистрации, БИН)
Филиал лицензиата*:
___________________________________________________
(наименование филиала, место нахождения филиала, БИН)
Номер и дата лицензии на организацию обменных операций с наличной иностранной валютой: ________________________________________________
Прошу выдать приложение к действительной лицензии на организацию обменных операций с наличной иностранной валютой на обменный пункт, расположенный по адресу**:________________________________________
Сведения о соответствии квалификационным требованиям:

1. Уәкілетті ұйымның жарғылық капиталына қатысушылардың қатысу үлесі:
1) жеке тұлғалар:
жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, (тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса), туған күні);
ЖСН (резиденттер үшін);
тұрғылықты жері;
жарғылық капиталдағы үлесі (% (сомасы).
2) заңды тұлғалар:
заңды тұлғаның атауы;
БСН (резиденттер үшін);
орналасқан жері;
жарғылық капиталдағы үлесі (% (сомасы).
2. Ақша белгілерінің түпнұсқалығын айқындау үшін техникалық құралдардың сипаттамалары:
Үлгісі (Атауы)
Зауыттық нөмірі
Банкнотты ультракүлгін сәулемен тексеру (қағаздың люминесценциясы және басқа)
Банкнотты магниттік белгілердің болуына тексеру
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
3. Бақылау-касса аппаратының (компьютерлік жүйенің) техникалық сипаттамалары:
Үлгісі (Атауы)
Зауыттық нөмірі
Айырбастау операцияларын күнделікті түзетілмейтін тіркеуді қамтамасыз ету
Жасалған айырбастау операциялары жөніндегі ақпараттың энергияға тәуелсіз сақталуын оларды жасаған күннен бастап бес жыл ішінде қамтамасыз ету
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
4. Бағдарламалық қамтамасыз етудің техникалық сипаттамалары:
Атауы
Өндіруші (Жеткізуші)
Айырбастау операцияларын күнделікті түзетілмейтін тіркеуді қамтамасыз ету
Жасалған айырбастау операциялары жөніндегі ақпараттың энергияға тәуелсіз сақталуын оларды жасаған күннен бастап бес жыл ішінде қамтамасыз ету
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
5. Бейнебақылау жүйесінің техникалық сипаттамалары:
Жүйенің атауы
Өндіруші (Жеткізуші)
Күнтізбелік отыз күн ішінде ақпараттың жазылуын және сақталуын қамтамасыз ету
Көру аймағында кассирдің жұмыс аймағы мен клиенттің бейнебақылауда болуын қамтамасыз ету, сондай-ақ бейнебақылау үшін бөгеттің болмауын қамтамасыз ететін жерлерде орнату
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Қоса берілетін құжаттар:
1.
2.
Электрондық пошта ___________________________________________
Телефондар___________________________________________________
Факс _______________________________________________________
Теңгемен банктік шот________________________________________
(шоттың нөмірі, уәкілетті банктің атауы)
Осы арқылы мыналар:
көрсетілген барлық деректер лицензияны және лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберу үшін ресми байланыс деректері болып табылады;
өтініш берушіге лицензияланатын қызмет түрімен айналысуға сотта тыйым салынбаған;
барлық қоса берілетін құжаттар (мәліметтер) жарамды болып табылады (сәйкес келеді).
Өтініш берушінің уәкілетті адамы:
__________ ______________________________________
(лауазымы) (тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
"Уәкілетті ұйымдарға қолма-
қол шетел валютасымен
айырбастау операцияларын
ұйымдастыру бойынша
қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
____________________________
(Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкіне)
____________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің
аты (ол бар болса)
Қосымша ашылатын айырбастау пункті үшін қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға берілген қолданыстағы лицензияға қосымшаны алуға өтініш
Лицензиат: _____________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, мемлекеттік тіркеу орны, БСН-і)
Лицензиаттың филиалы *:
____________________________________________________________
(филиалдың атауы, филиалдың орналасқан жері, БСН-і)
Қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға берілген
лицензияның нөмірі мен күні:_____________________
Мына мекенжай **:______________________________________________ бойынша орналасқан айырбастау пунктіне қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға берілген қолданыстағы лицензияға қосымша беруді сұраймын
Біліктілік талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер:

1. Доля участия учредителей (участников) в уставном капитале уполномоченной организации:
1) физические лица:
данные документа, удостоверяющего личность, (фамилия, имя и отчество (при его наличии), дата рождения);
ИИН (для резидентов);
место жительства;
доля в уставном капитале (% (сумма)).
2) юридические лица:
наименование юридического лица;
место нахождения;
БИН (для резидентов);
доля в уставном капитале (% (сумма)).
2. Характеристики технических средств для определения подлинности денежных знаков:
Модель (Наименование)
Заводской номер
Проверка банкнот в ультрафиолетовом свете (контроль люминесценции бумаги и иное)
Проверка банкнот на наличие магнитных меток
Да
Нет
Да
Нет
Да
Нет
Да
Нет
3. Технические характеристики контрольно-кассового аппарата (компьютерной системы):
Модель (Наименование)
Заводской номер
Обеспечение некорректируемой ежедневной регистрации обменных операций
Обеспечение энергонезависимого хранения информации по совершенным обменным операциям в течение пяти лет со дня их совершения
Да
Нет
Да
Нет
Да
Нет
Да
Нет
4. Технические характеристики программного обеспечения:
Наименование
Производитель (Поставщик)
Обеспечение некорректируемой ежедневной регистрации обменных операций
Обеспечение энергонезависимого хранения информации по совершенным обменным операциям в течение пяти лет со дня их совершения
Да
Нет
Да
Нет
5. Технические характеристики системы видеонаблюдения:
Наименование системы
Производитель (Поставщик)
Обеспечение записи и хранения информации в течение тридцати календарных дней
Обеспечение в зоне видимости видеонаблюдения рабочей зоны кассира и клиента, а также установления в местах, обеспечивающих отсутствие помех для видеонаблюдения
Да
Нет
Да
Нет
Прилагаемые документы:
1.
2.
Уполномоченное лицо заявителя:
__________             _____________________________________
(должность)             фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
* - указывается при открытии дополнительного обменного пункта вне региона места нахождения лицензиата
** - адрес, по которому располагается помещение обменного пункта, с указанием, в случае размещения обменного пункта в зданиях и сооружениях многофункционального назначения (в том числе железнодорожных вокзалах, аэропортах, деловых и торговых центрах), данных, уточняющих место нахождения обменного пункта (например, этаж, сектор, блок)
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности
по организации обменных операций
с наличной иностранной валютой
уполномоченным организациям"
________________________________
(В Национальный Банк
Республики Казахстан)
_________________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя)
Заявление на переоформление лицензии на организацию обменных операций с наличной иностранной валютой и (или) приложения к лицензии на организацию обменных операций с наличной иностранной валютой
Лицензиат:
__________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, место государственной регистрации, БИН)
Филиал лицензиата*:
___________________________________________________________________
(наименование филиала, место нахождения филиала, БИН)
Прошу переоформить лицензию № _______ от _______ года и (или) приложение № _______ от _______ года к лицензии № ________ от ________ года на обменный пункт, расположенный по адресу**:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Основание для переоформления:
____________________________________________________________________
Прилагаемые документы:
1.
2.
Уполномоченное лицо заявителя:
____________       ________________________________________       _____________
(должность)                   (фамилия, имя, отчество                   (при его наличии)
* указывается при подаче заявления о переоформлении приложения к лицензии на обменный пункт, расположенный вне региона места нахождения лицензиата
** адрес, по которому располагается помещение обменного пункта, с указанием, в случае размещения обменного пункта в зданиях и сооружениях многофункционального назначения (в том числе железнодорожных вокзалах, аэропортах, деловых и торговых центрах), данных, уточняющих место нахождения обменного пункта (например, этаж, сектор, блок)

1. Уәкілетті ұйымның жарғылық капиталына құрылтайшылардың (қатысушылардың) қатысу үлесі:
1) Жеке тұлғалар:
жеке басын куәландыратын құжаттың деректері (тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса), туған күні);
ЖСН (резиденттер үшін);
тұрғылықты жері;
жарғылық капиталдағы үлесі (% (сомасы).
2. Ақша белгілерінің түпнұсқалылығын айқындау үшін техникалық құралдардың сипаттамалары:
Үлгісі (Атауы)
Зауыт-тық нөмірі
Банкнотты ультракүлгін сәулемен тексеру (қағаздың люминесценциясы және басқа)
Банкнотты магниттік белгілердің болуына тексеру
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
3. Бақылау-касса аппаратының (компьютерлік жүйенің) техникалық сипаттамалары:
Үлгісі (Атауы)
Зауыт-тық нөмірі
Айырбастау операцияларын күнделікті түзетілмейтін тіркеуді қамтамасыз ету
Жасалған айырбастау операциялары жөніндегі ақпаратың энергияға тәуелсіз сақталуын оларды жасаған күннен бастап бес жыл ішінде қамтамасыз ету
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
4. Бағдарламалық қамтамасыз етудің техникалық сипаттамалары:
Атауы
Өндіруші (Жеткізуші)
Айырбастау операцияла-рын күнделікті түзетілмейтін тіркеуді қамтамасыз ету
Жасалған айырбастау операциялары жөніндегі ақпаратың энергияға тәуелсіз сақталуын оларды жасаған күннен бастап бес жыл ішінде қамтамасыз ету
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
5. Бейнебақылау жүйесінің техникалық сипаттамалары:
Жүйенің атауы
Өндіруші (Жеткізуші)
Күнтізбелік отыз күн ішінде ақпараттың жазылуын және сақталуын қамтамасыз ету
Көру аймағында кассирдің жұмыс аймағы мен клиенттің бейнебақылауда болуын қамтамасыз ету, сондай-ақ бейнебақылау үшін бөгеттің болмауын қамтамасыз ететін жерлерде орнату
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Қоса берілетін құжаттар:
1.
2.
Өтініш берушінің уәкілетті адамы:
__________ _____________________________________
(лауазымы) тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
* - лицензиаттың орналасқан жеріндегі өңірден тыс жерде қосымша айырбастау пунктін ашу кезінде көрсетіледі
** - айырбастау пунктінің үй-жайы орналасатын мекенжай, айырбастау пункті көпфункционалды үйлер мен ғимараттарда (оның ішінде теміржол вокзалдарында, әуежайларда, іскерлік және сауда орталықтарында) орналасқан жағдайда айырбастау пунктінің орналасқан жерін нақтылайтын деректер (мысалы, қабаты, секторы, блогы)
"Уәкілетті ұйымдарға қолма-
қол шетел валютасымен
айырбастау операцияларын
ұйымдастыру бойынша
қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
____________________________
(Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкіне)
____________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің
аты (ол бар болса)
Қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға лицензияны және (немесе) қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыруға берілген лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге өтініш
Лицензиат:
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, мемлекеттік тіркеу орны, БСН-і)
Лицензиаттың филиалы*:
___________________________________________________________________
(филиалдың атауы, филиалдың орналасқан жері, БСН-і)
Мына мекенжай **:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
бойынша орналасқан айырбастау пунктіне ____ жылғы ____ № _______ лицензияны және (немесе) ____ жылғы ____ № _______ лицензияға ____ жылғы ____ № _______
қосымшаны қайта ресімдеуді сұраймын
Ресімдеу үшін негіздеме:
____________________________________________________________________
Қоса берілетін құжаттар:
1.
2.
Өтініш берушінің уәкілетті адамы:
____________ _____________________________________
(лауазымы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
* лицензиаттың орналасқан жеріндегі өңірден тыс орналасқан айырбастау пунктіне берілген лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу туралы өтінішті беру кезінде көрсетіледі
** айырбастау пунктінің үй-жайы орналасатын мекенжай, айырбастау пункті көпфункционалды үйлер мен ғимараттарда (оның ішінде теміржол вокзалдарында, әуежайларда, іскерлік және сауда орталықтарында) орналасқан жағдайда айырбастау пунктінің орналасқан жерін нақтылайтын деректер (мысалы, қабаты, секторы, блогы)