Об утверждении типовой формы Договора о субсидировании и гарантировании в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", форм Договора субсидирования, Договора гарантии, Договора о предоставлении гранта на реализацию новых бизнес-идей, Договора о предоставлении гранта на реализацию индустриально-инновационных проектов в рамках бизнес-инкубирования
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 марта 2019 года № 18. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 марта 2019 года № 18377. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 января 2020 года № 5.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 29.01.2020 № 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2016 года № 234 "О некоторых мерах государственной поддержки частного предпринимательства" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) типовую форму Договора о субсидировании и гарантировании в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму Договора субсидирования согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму Договора гарантии согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму Договора о предоставлении гранта на реализацию новых бизнес-идей согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму Договора о предоставлении гранта на реализацию индустриально-инновационных проектов в рамках бизнес-инкубирования согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 августа 2017 года № 299 "Об утверждении типовой формы Договора о субсидировании и гарантировании в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", форм Договора субсидирования, Договора гарантии, Договора о предоставлении гранта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15674, опубликован 27 сентября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
2) приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 апреля 2018 года № 148 "О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 августа 2017 года № 299 "Об утверждении типовой формы Договора о субсидировании и гарантировании в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", форм Договора субсидирования, Договора гарантии, Договора о предоставлении гранта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16824, опубликован 11 мая 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде субсидиялау және кепілдік беру туралы шарттың үлгілік нысанын, Субсидиялау шартының, Кепілдік шартының, Жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға грант беру туралы шарттың, Бизнес-инкубациялау шеңберінде индустриялық-инновациялық жобаларды іске асыруға грант беру туралы шарттың нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 6 наурыздағы № 18 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 11 наурызда № 18377 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 29 қаңтардағы № 5 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.01.2020 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдаудың кейбір шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 19 сәуірдегі № 234 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде субсидиялау және кепілдік беру туралы шарттың үлгілік нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Субсидиялау шартының нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Кепілдік шартының нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға грант беру туралы шарттың нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Бизнес-инкубациялау шеңберінде индустриялық-инновациялық жобаларды іске асыруға грант беру туралы шарттың нысаны бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде субсидиялау және кепілдік беру туралы шарттың үлгі нысанын, Субсидиялау шартының, Кепілдік шартының, Грант беру туралы шарттың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 11 тамыздағы № 299 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15674 болып тіркелген, 2017 жылғы 27 қыркүйекте Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
2) "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде субсидиялау және кепілдік беру туралы шарттың үлгі нысанын, Субсидиялау шартының, Кепілдік шартының, Грант беру туралы шарттың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 11 тамыздағы № 299 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 11 сәуірдегі № 148 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16824 болып тіркелген, 2018 жылғы 11 мамырда Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).

3. Департаменту государственной поддержки предпринимательства обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Р. Даленов
Приложение 1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 марта 2019 года № 18
Форма
Типовой договор о субсидировании и гарантировании в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
город_____________
"____" __________ 20__ года
Настоящий Договор о субсидировании и гарантировании в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020" (далее – Договор) заключен между:
1) "Региональным координатором Программы":
_______________________________________________________________в лице _____________________________________, действующем на основании __________________________________________________________________, и
2) "Финансовым агентством":
Акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму" в лице _______________________________, действующем на основании ____________________________________________________________________, совместно именуемыми "Стороны", а каждый в отдельности "Сторона", либо как указано выше, в соответствии с:
Государственной программой поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2018 года № 522 (далее – Программа);

3. Кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметті Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Р. Дәленов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 6 наурыздағы
№ 18 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде субсидиялау және кепілдік беру туралы үлгі шарт
____________ қаласы
20__ жылғы "____" __________
Осы "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде субсидиялау және кепілдік беру туралы шарт (бұдан әрі – Шарт):
бірлесіп "Тараптар", ал әрқайсысы жеке алғанда "Тарап" деп не төменде көрсетілгендей аталатын
1) "Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі":
____________________________________________________________________
атынан ______________________________________________________ негізінде
әрекет ететін ____________________________________________________ және
2) "Қаржы агенттігі":
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамының атынан
____________________________ негізінде әрекет ететін _________________
____________________________________________________________________
арасында:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 25 тамыздағы № 522 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасына (бұдан әрі – Бағдарлама);

Правилами субсидирования части ставки вознаграждения в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020" (далее – Правила субсидирования), Правилами субсидирования части наценки на товар и части арендного платежа, составляющего доход исламских банков, при финансировании исламскими банками субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020" (далее – Правила субсидирования при финансировании исламскими банками) и Правилами гарантирования по кредитам субъектов малого и среднего предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020" (далее – Правила гарантирования), утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2016 года № 234.
1. Термины и определения
1. В настоящем Договоре используются следующие основные термины и определения:
1) приоритетные сектора экономики в рамках Программы – приоритетные сектора экономики в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности (далее – ОКЭД);
2) банк-платежный агент – уполномоченный банк лизинговой компании/исламской лизинговой компании, который согласовывается с финансовым агентством и осуществляет функции по ведению специального счета лизинговой компании/исламской лизинговой компании, предназначенного для перечисления и списания субсидий по проектам;
3) первое направление – поддержка новых бизнес-инициатив предпринимателей моногородов, малых городов и сельских населенных пунктов;
4) второе направление – отраслевая поддержка предпринимателей/субъектов индустриально-инновационной деятельности, осуществляющих деятельность в приоритетных секторах экономики и отраслях обрабатывающей промышленности;
5) исламский банк – банк второго уровня, осуществляющий банковскую деятельность, предусмотренную главой 4-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", на основании лицензии и участвующий в Программе;
6) субсидирование по исламскому финансированию – форма государственной финансовой поддержки предпринимателей, используемая для частичного возмещения расходов, уплачиваемых предпринимателем исламскому банку/исламской лизинговой компании, в качестве наценки на товар/части арендного платежа, составляющего доход исламского банка/исламской лизинговой компании, по финансированиям в обмен на выполнение в будущем определенных условий, относящихся к операционной деятельности предпринимателя;

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 19 сәуірдегі № 234 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Субсидиялау қағидалары), "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін ислам банктері қаржыландырған кезде ислам банктерінің кірісін құрайтын тауарларға үстеме бағаның бір бөлігін және жалдау ақысының бір бөлігін субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Ислам банктерінің қаржыландыруы кезінде субсидиялау қағидалары) және "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша кепілдік беру қағидаларына (бұдан әрі – Кепілдік беру қағидалары) сәйкес жасалды.
1. Терминдер мен анықтамалар
1. Осы Шартта мынадай негізгі терминдер мен анықтамалар пайдаланылады:
1) Бағдарлама шеңберінде экономиканың басым секторлары – экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне (бұдан әрі – ЭҚЖЖ) сәйкес экономиканың басым секторлары;
2) банк-төлем агенті – лизингтік компанияның/исламдық лизингтік компанияның уәкілетті банкі, ол қаржы агенттігімен келісіледі және лизингтік компанияның/исламдық лизингтік компанияның жобалар бойынша субсидияларды аудару мен есептен шығаруға арналған арнайы шотын жүргізу жөніндегі функцияларды жүзеге асырады;
3) бірінші бағыт – моноқалалар, шағын қалалар мен ауылдық елді мекендер кәсіпкерлерінің жаңа бизнес-бастамаларын қолдау;
4) екінші бағыт – экономиканың басым секторларында және өңдеу өнеркәсібі салаларында қызметін жүзеге асыратын кәсіпкерлерді/ индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерін салалық қолдау;
5) ислам банкі – лицензияның негізінде "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-1-тарауында көзделген банк қызметін жүзеге асыратын және Бағдарламаға қатысатын екінші деңгейдегі банк;
6) исламдық қаржыландыру бойынша субсидиялау – болашақта кәсіпкердің операциялық қызметіне жататын белгілі бір шарттарды орындау орнына қаржыландыру бойынша тауарға үстеме баға/ислам банкінің/исламдық лизингтік компанияның кірісін құрайтын жалгерлік төлемнің бір бөлігі ретінде ислам банкіне/исламдық лизингтік компанияға кәсіпкер төлейтін шығыстарды ішінара өтеу үшін пайдаланылатын кәсіпкерлерді мемлекеттік қаржылай қолдау нысаны;

7) договор субсидирования по исламскому финансированию – трехстороннее письменное соглашение, заключаемое между финансовым агентством, исламским банком/исламской лизинговой компанией и предпринимателем, по условиям которого финансовое агентство частично субсидирует наценку на товар/часть арендного платежа, составляющего доход исламского банка/исламской лизинговой компании, по финансированию предпринимателя, выданному исламским банком/исламской лизинговой компанией;
8) исламская лизинговая компания – юридическое лицо, созданное в форме акционерного общества, не являющееся банком, осуществляющее свою деятельность в соответствии с главой 2-1 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2000 года "О финансовом лизинге" и участвующее в Программе;
9) уполномоченный орган финансового агентства – постоянно действующий коллегиальный орган, осуществляющий свою деятельность в пределах полномочий, предоставленных ему внутренними актами акционерного общества "Фонд развития предпринимательства "Даму" по рассмотрению и принятию решения о возможности/невозможности и прекращении/возобновлении субсидирования проекта предпринимателя;
10) договор финансового лизинга – письменное соглашение, заключенное между лизинговой компанией/банком/банком развития и предпринимателем, по условиям которого лизинговая компания/банк/банк развития предоставляет предпринимателю финансовый лизинг;
11) субсидии – периодические выплаты на безвозмездной и безвозвратной основе, выплачиваемые финансовым агентством банку/банку развития/исламскому банку/лизинговой компании/исламской лизинговой компании, в рамках субсидирования предпринимателей на основании договоров субсидирования/договоров субсидирования по исламскому финансированию;
12) субсидирование – форма государственной финансовой поддержки предпринимателей, используемая для частичного возмещения расходов, уплачиваемых предпринимателем банку/банку развития/лизинговой компании, в качестве вознаграждения по кредитам/лизингу в обмен на выполнение в будущем определенных условий, относящихся к операционной деятельности предпринимателя;
13) договор субсидирования – трехстороннее письменное соглашение, заключенное между финансовым агентством, банком/банком развития/лизинговой компанией и предпринимателем, по условиям которого финансовое агентство частично субсидирует ставку вознаграждения по кредиту/лизингу предпринимателя, выданному банком/банком развития/лизинговой компанией.
14) третье направление – снижение валютных рисков предпринимателей.
Иные термины и определения, используемые в настоящем Договоре, определены Программой, Правилами субсидирования, Правилами субсидирования при финансировании исламскими банками и Правилами гарантирования.

7) исламдық қаржыландыру жөніндегі субсидиялау шарты – қаржы агенттігі, ислам банкі/исламдық лизингтік компания және кәсіпкер арасында жасалатын үшжақты жазбаша келісім, оның шарттары бойынша қаржы агенттігі кәсіпкерді ислам банкі/исламдық лизингтік компания берген қаржыландыру бойынша тауарға үстеме бағаны/ислам банкінің/исламдық лизингтік компанияның кірісін құрайтын жалгерлік төлемнің бір бөлігін ішінара субсидиялайды;
8) исламдық лизингтік компания – өз қызметін "Қаржы лизингі туралы" 2000 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 2-1-тарауына сәйкес жүзеге асыратын, акционерлік қоғам нысанында құрылған, банк болып табылмайтын Бағдарламаға қатысушы заңды тұлға;
9) қаржы агенттігінің уәкілетті органы – "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлық қоғамының ішкі актілерінде берілген кәсіпкердің жобасын субсидиялау мүмкіндіктері/мүмкін еместігі және тоқтатылуы/басталуы туралы шешімді қарау және қабылдау жөніндегі өкілеттіктер шегінде өз қызметін жүзеге асыратын, тұрақты әрекет ететін алқалы орган;
10) қаржылық лизинг шарты – лизингтік компания/банк/даму банкі және кәсіпкер арасында жасалған жазбаша келісім, оның шарттары бойынша лизингтік компания/банк/даму банкі кәсіпкерге қаржылық лизинг береді;
11) субсидиялар – қаржы агенттігі субсидиялау шарттарының/исламдық қаржыландыру жөніндегі субсидиялау шарттарының негізінде кәсіпкерлерді субсидиялау шеңберінде өтеусіз және қайтарымсыз негізде банкке/даму банкіне/ислам банкіне/лизингтік компанияға/исламдық лизингтік компанияға төлейтін мерзімді төлемдер;
12) субсидиялау – болашақта кәсіпкердің операциялық қызметіне жататын белгілі бір шарттарды орындау орнына кәсіпкер банкке/даму банкіне/лизингтік компанияға кредиттер/лизинг бойынша сыйақы ретінде төлейтін шығыстарды ішінара өтеу үшін пайдаланылатын кәсіпкерлерді мемлекеттік қаржылай қолдау нысаны;
13) субсидиялау шарты – қаржы агенттігі, банк/даму банкі/лизингтік компания және кәсіпкер арасында жасалған үшжақты жазбаша келісім, оның шарттары бойынша қаржы агенттігі кәсіпкердің банк/даму банкі/лизингтік компания берген кредиті/лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемесін ішінара субсидиялайды;
14) үшінші бағыт – кәсіпкерлердің валюталық тәуекелін төмендету.
Осы Шартта пайдаланылатын басқа терминдер мен анықтамалар Бағдарламада, Субсидиялау қағидаларында, Ислам банктерінің қаржыландыруы кезінде субсидиялау қағидаларында және Кепілдік беру қағидаларында айқындалған.

2. Предмет Договора
2. По условиям настоящего Договора региональный координатор Программы перечисляет финансовому агентству средства, предусмотренные для субсидирования и гарантирования, за счет средств республиканского и (или) местного бюджетов.
3. Права и обязанности Сторон
3. Финансовое агентство вправе:
1) осуществлять контроль за соблюдением сроков исполнения обязательств, установленных настоящим Договором, и требовать их своевременного исполнения;
2) контролировать и требовать своевременного перечисления региональным координатором Программы денежных средств по настоящему Договору;
3) в случае направления финансовым агентством уведомления региональному координатору Программы о возникшей потребности в перечислении средств для субсидирования предпринимателей и не получения средств в течение месяца с даты направления уведомления, не перечислять субсидии банку/банку развития/исламскому банку/лизинговой компании/исламской лизинговой компании до получения необходимых средств от регионального координатора Программы;
4) прекратить выплату субсидий в случаях, предусмотренных пунктом 130 Правил субсидирования.
4. Финансовое агентство обязуется:
1) перечислять суммы субсидий на специальный текущий счет открытый в банке/банке развития/исламском банке/лизинговой компании/исламской лизинговой компании/банке-платежном агенте;
2) своевременно уведомлять регионального координатора Программы о возникшей потребности в перечислении средств для субсидирования предпринимателей;
3) в течение 3 (трех) рабочих дней после подписания каждого договора гарантии направлять соответствующее письменное уведомление региональному координатору Программы;
4) проводить мониторинг, предусмотренный Программой;
5) заключать договора гарантирования при наличии средств из местного бюджета;
6) принимать документы предпринимателя и выносить проекты на рассмотрение уполномоченного органа финансового агентства при наличии средств для субсидирования из бюджета.
5. Региональный координатор Программы вправе:
1) запрашивать от финансового агентства информацию об освоении денежных средств, перечисленных на субсидирование и гарантирование в рамках Программы.
2) требовать от финансового агентства целевого использования денежных средств, перечисленных на субсидирование и гарантирование в рамках Программы.
6. Региональный координатор Программы обязуется:
1) своевременно перечислять финансовому агентству средства для субсидирования на счет, указанный финансовым агентством;
2) с момента поступления средств, предусмотренных для субсидирования, в течение 10 (десяти) рабочих дней перечислять финансовому агентству средства, в размере 50 % от суммы, выделенной на реализацию Программы в соответствующем финансовом году, на счет, указанный финансовым агентством и осуществлять последующие платежи в соответствии с заявками финансового агентства;

2. Шарттың нысанасы
2. Осы Шарттың талаптары бойынша Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі республикалық және (немесе) жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен субсидиялау мен кепілдік беру үшін көзделген қаражатты қаржы агенттігіне аударады.
3. Тараптардың құқықтары және міндеттері
3. Қаржы агенттігі:
1) осы Шартта белгіленген міндеттемелерді орындау мерзімдерінің сақталуына бақылауды жүзеге асыруға және олардың уақтылы орындалуын талап етуге;
2) Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісінің осы Шарт бойынша ақшалай қаражатты уақтылы аударуын бақылауға және талап етуге;
3) қаржы агенттігі Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісіне кәсіпкерлерді субсидиялауға арналған қаражатты аудару қажеттігінің туындағаны туралы хабарламаны жіберген жағдайда және хабарлама жіберілген күннен бастап бір ай ішінде қаражатты алмаған жағдайда Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісінен қажетті қаражатты алғанға дейін банкке/даму банкіне/ислам банкіне/лизингтік компанияға/исламдық лизингтік компанияға субсидияларды аудармауға;
4) Субсидиялау қағидаларының 130-тармағында көзделген жағдайларда субсидиялар төлеуді тоқтатуға құқылы.
4. Қаржы агенттігі:
1) субсидиялар сомасын банкте/даму банкінде/ислам банкінде/ лизингтік компанияда/исламдық лизингтік компанияда банк-төлем агентінде ашылған арнайы ағымдағы шотқа аударуға;
2) Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісіне кәсіпкерлерді субсидиялау үшін қаражат аудару қажеттігінің туындағаны туралы уақтылы хабарлауға;
3) әрбір кепілдік беру шартына қол қойылғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісіне тиісті жазбаша хабарлама жіберуге;
4) Бағдарламада көзделген мониторингті жүргізуге;
5) жергілікті бюджетте қаражат болған кезде кепілдік беру шартын жасауға;
6) бюджеттен субсидиялау үшін қаражат болған жағдайда кәсіпкердің құжаттарын қабылдауға және жобаларды қаржы агенттігінің уәкілетті органының қарауына шығаруға міндеттенеді.
5. Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі:
1) қаржы агенттігінен Бағдарлама шеңберінде субсидиялауға және кепілдік беруге аударылған ақшалай қаражаттың игерілуі туралы ақпаратты сұратуға;
2) қаржы агенттігінен Бағдарлама шеңберінде субсидиялауға және кепілдік беруге аударылған ақшалай қаражаттың нысаналы пайдаланылуын талап етуге құқылы.
6. Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі:
1) қаржы агенттігіне субсидиялауға арналған қаражатты қаржы агенттігі көрсеткен шотқа уақтылы аударуға;
2) субсидиялау үшін көзделген қаражат түскен кезден бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қаражатты қаржы агенттігіне тиісті қаржы жылында Бағдарламаны іске асыру үшін бөлінген соманың 50 %-ы мөлшерінде қаржы агенттігі көрсеткен шотқа аударуға және одан кейінгі төлемдерді қаржы агенттігінің өтінімдеріне сай жүзеге асыруға;

3) в течение 3 (трех) рабочих дней после получения уведомления от финансового агентства произвести перечисление средств финансовому агентству, предусмотренных для гарантирования кредитов в размере 20 % от суммы каждой выданной гарантии, установленной в Договоре гарантии;
4) в течение 1 (одного) месяца с даты получения заявки финансового агентства внести изменения в план финансирования по платежам и произвести перечисление средств для субсидирования;
5) в случае отсутствия заявки финансового агентства не осуществлять перечисление оставшихся средств, предусмотренных для субсидирования предпринимателей.
4. Ответственность Сторон
7. Каждая из Сторон в настоящем Договоре несет ответственность за неисполнение и (или) ненадлежащее исполнение обязательств, вытекающих из настоящего Договора, в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
8. Между региональным координатором Программы и финансовым агентством ежеквартально в срок до 15-го числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом, подписываются акты сверок по зачисленным средствам и объемам субсидирования в рамках настоящего Договора.
9. Между региональным координатором Программы и финансовым агентством ежеквартально в срок до 25-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом, подписываются акты сверок по зачисленным средствам и объемам гарантирования.
5. Обстоятельства непреодолимой силы
10. Обстоятельства непреодолимой силы – обстоятельства невозможности полного или частичного исполнения любой из Сторон обязательств по Договору (стихийные явления, военные действия, форс-мажорные обстоятельства). При этом характер, период действия, факт наступления обстоятельств непреодолимой силы подтверждаются соответствующими документами уполномоченных государственных органов.
11. Стороны освобождаются от ответственности за неисполнение, либо ненадлежащее исполнение своих обязанностей по Договору, если невозможность исполнения явилась следствием обстоятельств непреодолимой силы.
12. При наступлении обстоятельств непреодолимой силы Сторона, для которой создалась невозможность исполнения ее обязательств по Договору, своевременно, в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента наступления извещает другие Стороны о таких обстоятельствах.
13. При отсутствии своевременного извещения Сторона обязана возместить другой Стороне ущерб, причиненный неизвещением или несвоевременным извещением.
14. Наступление обстоятельств непреодолимой силы вызывает увеличение срока исполнения Договора на период их действия.
15. Если такие обстоятельства продолжаются более 2 (двух) месяцев подряд, то каждая из Сторон вправе отказаться от дальнейшего исполнения обязательств по Договору.

3) қаржы агенттігінен хабарламаны алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде кредиттерге кепілдік беру үшін көзделген қаражатты Кепілдік беру шартында белгіленген әрбір берілген кепілдік сомасының 20 %-ы мөлшерінде қаржы агенттігіне аударуға;
4) қаржы агенттігінің өтінімі алынған күннен бастап 1 (бір) ай ішінде төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізуге және субсидиялауға арналған қаражатты аударуға;
5) қаржы агенттігінің өтінімі болмаған жағдайда кәсіпкерлерді субсидиялауға көзделген қалған қаражатты төлеуді жүзеге асырмауға міндеттенеді.
4. Тараптардың жауапкершілігі
7. Осы Шартта Тараптардың әрқайсысы осы Шарттан туындайтын міндеттемелерді орындамағаны және (немесе) тиісінше орындамағаны үшін Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жауапкершілікте болады.
8. Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі мен қаржы агенттігінің арасында тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың 15 күніне дейінгі мерзімде есептелген қаражат және осы Шарттың шеңберінде субсидиялау көлемі бойынша салыстырып тексеру актілеріне қол қойылады.
9. Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі мен қаржы агенттігінің арасында тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 күніне дейінгі мерзімде есептелген қаражат және кепілдік беру көлемі бойынша салыстырып тексеру актілеріне қол қойылады.
5. Еңсерілмейтін күш жағдайлары
10. Еңсерілмейтін күш жағдайлары – кез келген Тараптың Шарт бойынша міндеттемелерді толық немесе ішінара орындауы мүмкін болмайтын жағдайлар (дүлей құбылыстар, соғыс қимылдары, форс-мажорлық жағдайлар). Бұл ретте еңсерілмейтін күш жағдайларының сипаты, әрекет ету кезеңі, басталу фактісі уәкілетті мемлекеттік органдардың тиісті құжаттарымен расталады.
11. Егер Тараптар еңсерілмейтін күш жағдайларының салдарынан Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамағаны үшін немесе тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады.
12. Еңсерілмейтін күш жағдайлары басталған кезде Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін орындауы мүмкін болмаған Тарап осындай жағдайлар басталған кезден бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде басқа Тарапқа осындай жағдайлар жөнінде уақтылы хабарлайды.
13. Уақтылы хабарлама болмаған кезде Тарап басқа Тарапқа хабарламаудың немесе уақтылы хабарламаудың салдарынан келтірілген залалды өтеуге міндетті.
14. Еңсерілмейтін күш жағдайларының туындауы Шартты орындау мерзімінің аталған жағдайлар әрекет еткен кезеңге сай ұзартылуын туындатады.
15. Егер осындай жағдайлар 2 (екі) айдан астам уақытқа созылса, онда Тараптардың әрқайсысы Шарт бойынша міндеттемелерді одан әрі орындаудан бас тартуға құқылы.

6. Разрешение споров
16. Все споры и разногласия, связанные или вытекающие из Договора, разрешаются путем переговоров между Сторонами. Споры, неурегулированные переговорным путем разрешаются в судебном порядке в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
7. Изменение условий Договора
17. Положения настоящего Договора могут быть изменены и (или) дополнены в порядке, предусмотренном гражданским законодательством Республики Казахстан. Действительными и обязательными для Сторон признаются только те изменения и дополнения, которые составлены по согласию Сторон в письменной форме и подписаны уполномоченными представителями Сторон, и скреплены печатью (при наличии).
8. Заключительные положения
18. В случае изменения правового статуса Сторон, все права и обязанности по Договору и во исполнение Договора, в том числе права и обязанности, возникшие в связи с урегулированием возникших споров и разногласий, переходят к правопреемникам Сторон.
19. Настоящий Договор представляет собой полное взаимопонимание Сторон в связи с предметом настоящего Договора и заменяет собой все предыдущие письменные или устные соглашения и договоренности, имевшиеся между ними в отношении предмета Договора.
20. Настоящий Договор составлен в ___ (__________) идентичных экземплярах на казахском и русском языках по ___ (______) экземпляру на казахском и русском языках для каждой из Сторон, каждый из которых имеет равную юридическую силу.
21. Настоящий Договор вступает в силу со дня подписания всеми Сторонами и действует до полного выполнения Сторонами своих обязательств по Договору.
22. Во всем ином, не предусмотренном настоящим Договором, Стороны руководствуются гражданским законодательством Республики Казахстан.
9. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон
Региональный координатор Программы (Государственное учреждение)
Финансовое агентство акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму"
Республика Казахстан
город ____________________
улица____________________
телефон__________________
БИН_____________________
ИИК KZ__________________
БИК _____________________
КБЕ _____________________
ГУ "_______________"
место для печати
Республика Казахстан
город ____________________
улица ____________________
телефон___________________
БИН _____________________
ИИК KZ __________________
БИК _____________________
КБЕ _____________________
АО "_______________"
место для печати
Приложение 2
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 марта 2019 года № 18
Форма
Договор субсидирования № ___
город ____________
"___" __________20___ года
Акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму" в лице ______________________________________, действующем на основании _____________, именуемое в дальнейшем "финансовое агентство", с одной стороны,
и Акционерное общество/Товарищество с ограниченной ответственностью, "банк/банк развития/лизинговая компания __________________" в лице _______________________________, действующем на основании _____________, именуемое в дальнейшем "банк/лизинговая компания", с другой стороны,
и ____________________ в лице ______________________, действующем на основании ___________________, именуемый в дальнейшем "Получатель", совместно именуемые "Стороны", а по отдельности "Сторона" либо как указано выше, заключили настоящий договор субсидирования (далее – Договор) в соответствии с:

6. Дауларды шешу
16. Шартқа байланысты немесе одан туындайтын барлық даулар және келіспеушіліктер Тараптардың арасында келіссөздер арқылы шешіледі. Келіссөздер жүргізу арқылы реттелмеген даулар Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес сот тәртібімен шешіледі.
7. Шарттың талаптарын өзгерту
17. Осы Шарттың ережелері Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында көзделген тәртіппен өзгертілуі және (немесе) толықтырылуы мүмкін. Тараптардың келісімі бойынша жазбаша нысанда жасалған және Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойған және мөрмен (болған жағдайда) бекітілген өзгерістер мен толықтырулар ғана жарамды және Тараптар үшін міндетті болып танылады.
8. Қорытынды ережелер
18. Тараптардың құқықтық мәртебесі өзгерген жағдайда Шарт бойынша және Шартты орындау жөніндегі барлық құқықтар мен міндеттер, оның ішінде туындаған даулар мен келіспеушіліктерді реттеуге байланысты туындаған құқықтар мен міндеттер Тараптардың құқықтық мирасқорларына беріледі.
19. Осы Шарт Тараптардың осы Шарттың нысанасына байланысты толық өзара түсіністігін білдіреді және олардың арасында Шарттың нысанасына қатысты болған барлық бұрынғы жазбаша немесе ауызша келісімдер мен уағдаластықтарды алмастырады.
20. Осы Шарт Тараптардың әрқайсысы үшін қазақ және орыс тілдерінде ___ (__________) данадан әрқайсысының заңды күші бірдей қазақ және орыс тілдерінде ___ (______) бірдей данада жасалды.
21. Осы Шарт барлық Тараптар қол қойған күннен бастап күшіне енеді және Тараптар Шарт бойынша өздерінің міндеттемелерін толық орындағанға дейін қолданылады.
22. Осы Шартта көзделмеген қалған барлық жағдайларда Тараптар Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасын басшылыққа алады.
9. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары
Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі (Мемлекеттік мекемесі)
Қаржы агенттігі "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
___________________________ қаласы
___________________________ көшесі
телефон___________________________
БСН _____________________________
ЖСК KZ _________________________
БСК _____________________________
КБЕ _____________________________
"_______________" ММ
мөр орны
Қазақстан Республикасы
___________________ қаласы
___________________ көшесі
телефон___________________
БСН _____________________
ЖСК KZ__________________
БСК ____________________
КБЕ _____________________
"______________" АҚ
мөр орны (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 6 наурыздағы
№ 18 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
№ ___ субсидиялау шарты
_________ қаласы
20___ жылғы "___" __________
Бұдан әрі "қаржы агенттігі" деп аталатын "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры"
акционерлік қоғамының атынан _________________________ негізінде
әрекет ететін ______________________________________ бір тараптан және
бұдан әрі "банк/лизингтік компания" деп аталатын "__________________
банкі/даму банкі/лизингтік компаниясы" акционерлік қоғамының/жауапкерлігі
шектеулі серіктестігінің атынан ________________________________________
негізінде әрекет ететін ______________________________________ екінші
тараптан және
бұдан әрі "Алушы" деп аталатын ____________________________ атынан
________________________ негізінде әрекет ететін _______________________,
бірлесіп "Тараптар", ал жеке алғанда "Тарап" деп немесе жоғарыда көрсетілгендей аталатындар:

Государственной программой поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2018 года № 522 (далее – Программа);
Правилами субсидирования части ставки вознаграждения в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2016 года № 234 (далее – Правила субсидирования);
Механизмом кредитования приоритетных проектов, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 "О некоторых вопросах обеспечения долгосрочной тенговой ликвидности для решения задачи доступного кредитования" (далее – Механизм);
протоколом №___ от__ ________20__года заседания уполномоченного органа финансового агентства.
1. Термины и определения
1. В настоящем Договоре используются следующие основные термины и определения:
1) приоритетные сектора экономики в рамках Программы/Механизма – приоритетные сектора экономики в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности (далее – ОКЭД);
2) уполномоченный орган финансового агентства – постоянно действующий коллегиальный орган акционерного общества "Фонд развития предпринимательства "Даму", осуществляющий свою деятельность в пределах полномочий, предоставленных ему внутренними актами по рассмотрению и принятию решения о возможности/невозможности и прекращении/возобновлении субсидирования проекта Получателя;
3) договор финансового лизинга – письменное соглашение, заключенное между лизинговой компанией/банком/банком развития и предпринимателем, по условиям которого лизинговая компания/банк/банк развития предоставляет предпринимателю финансовый лизинг;
4) договор субсидирования – трехстороннее письменное соглашение, заключенное между финансовым агентством, банком/банком развития/лизинговой компанией и предпринимателем, по условиям которого финансовое агентство частично субсидирует ставку вознаграждения по кредиту/лизингу предпринимателя, выданному банком/банком развития/лизинговой компанией; 5) субсидии – периодические выплаты на безвозмездной и безвозвратной основе, выплачиваемые финансовым агентством банку/банку развития/исламскому банку/лизинговой компании/исламской лизинговой компании, в рамках субсидирования предпринимателей на основании договоров субсидирования/договоров субсидирования по исламскому финансированию;
6) субсидирование – форма государственной финансовой поддержки предпринимателей, используемая для частичного возмещения расходов, уплачиваемых предпринимателем банку/лизинговой компании, в качестве вознаграждения по кредитам/лизингу в обмен на выполнение в будущем определенных условий, относящихся к операционной деятельности предпринимателя.
Иные термины и определения, используемые в настоящем договоре, определены Программой, Правилами субсидирования/Механизмом.

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 25 тамыздағы № 522 қаулысымен бекітілген, "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасына (бұдан әрі – Бағдарлама);
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 19 сәуірдегі № 234 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Субсидиялау қағидалары);
"Қолжетімді кредит беру міндетін шешу үшін ұзақ мерзімді теңгелік өтімділікті қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысымен бекітілген Басым жобаларға кредит беру тетігіне (бұдан әрі – Тетік);
қаржы агенттігінің уәкілетті органы отырысының 20__ жылғы____ __________ № ____ хаттамасына сәйкес осы субсидиялау шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты.
1. Терминдер мен анықтамалар
1. Осы Шартта мынадай негізгі терминдер мен анықтамалар пайдаланылады:
1) Бағдарлама/Тетік шеңберіндегі экономиканың басым секторлары – экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне (бұдан әрі – ЭҚЖЖ) сәйкес экономиканың басым секторлары;
2) қаржы агенттігінің уәкілетті органы – Алушының жобасын субсидиялау мүмкіндігі/мүмкін еместігі және тоқтатылуы/қалпына келтірілуі туралы шешімді қарау және қабылдау жөніндегі ішкі актілерде оған берілген өкілеттіктер шегінде өз қызметін жүзеге асыратын тұрақты әрекет ететін "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамының алқалы органы;
3) қаржылық лизинг шарты – лизингтік компания/банк/даму банкі және кәсіпкердің арасында жасалған жазбаша келісім, оның талаптары бойынша лизингтік компания/банк/даму банкі кәсіпкерге қаржылық лизинг береді;
4) субсидиялау шарты – қаржы агенттігі, банк/даму банкі/лизингтік компания және кәсіпкердің арасында жасалған үшжақты жазбаша келісім, оның талаптары бойынша қаржы агенттігі банк/даму банкі/лизингтік компания берген кәсіпкердің кредиті/лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемесін ішінара субсидиялайды;
5) субсидиялар – қаржы агенттігінің субсидиялау шарттары/исламдық қаржыландыру бойынша субсидиялау шарттары негізінде кәсіпкерлерді субсидиялау шеңберінде банкке/ислам банкіне/лизингтік компанияға/исламдық лизингтік компанияға төлейтін өтеусіз және өтелетін негіздегі мерзімдік төлемдері;
5) субсидиялау – кәсіпкердің банкке/лизингтік компанияға кредиттер/лизинг бойынша сыйақы ретінде төлейтін шығыстарын болашақта кәсіпкердің операциялық қызметіне жататын белгілі бір шарттарды орындауына айырбас ретінде ішінара өтеу үшін пайдаланылатын кәсіпкерлерді мемлекеттік қаржылық қолдау нысаны.
Осы Шартта қолданылатын өзге де терминдер мен анықтамалар Бағдарламада, Субсидиялау қағидаларында/Тетікте айқындалады.

2. Предмет Договора
2. По условиям настоящего Договора финансовое агентство осуществляет субсидирование части ставки вознаграждения Получателя по кредиту, полученному в ______________ (наименование финансовой организации) на следующих условиях:
Договор банковского займа/Договор финансового лизинга
№ ________ от ______________ года
Целевое назначение
__________________________________
Сумма кредита/лизинга на датузаключения настоящего Договора
__________________________________
Валюта кредита/лизинга
__________________________________
Ставка вознаграждения
__________________________________
Срок кредита/лизинга
__________________________________
3. Субсидирование производится за счет средств республиканского и местного бюджетов в соответствии с Правилами субсидирования.
4. Банк/лизинговая компания после заключения настоящего Договора предоставляет финансовому агентству следующие документы:
1) договор банковского займа/договор финансового лизинга с приложением графика погашения, заключенный с Получателем (копия заверенная подписью должностного лица и печатью (при наличии) банка/лизинговой компании);
2) справка банка/лизинговой компании о выдаче нового кредита/лизинга, либо документ, подтверждающий факт получения Получателем нового кредита/лизинга.
5. Субсидирование осуществляется в рамках _____________ направления "______________________" (наименование направления) Программы/Механизма.
6. Субсидированию подлежит часть ставки вознаграждения по кредиту/лизингу в размере __________, при этом часть ставки вознаграждения в размере ________ оплачивает финансовое агентство, а остальную часть ставки вознаграждения в размере _________ оплачивает Получатель, в соответствии с графиком погашений к Договору субсидирования по форме согласно приложению к настоящему Договору (далее – Приложение).
7. Субсидированию не подлежат вознаграждения, начисленные банком/лизинговой компании и не уплаченные Получателем по просроченной задолженности.
8. Перечисление средств, предусмотренных для субсидирования, осуществляется финансовым агентством на текущий счет, открытый в банке/банке-платежного агента, ежемесячно авансовыми платежами в соответствии с графиком погашений к Договору субсидирования по форме согласно Приложению.
9. Начало срока субсидирования: ____________года.
10. Финансовое агентство после подписания настоящего Договора выплачивает субсидии.
11. Стороны в рамках настоящего Договора согласились, что в случае если день платежа приходится на выходной или праздничный день, платеж производится на следующий за ним рабочий день.

2. Шарттың нысанасы
2. Осы Шарттың талаптары бойынша қаржы агенттігі ______________ (қаржы ұйымының атауы) алынған кредит бойынша Алушының сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялауды мынадай талаптарда жүзеге асырады:
Банктік қарыз шарты/Қаржылық лизинг шарты
______________ жылғы № ___________
Нысаналы мақсаты
__________________________________
Осы Шарт жасалған күндегі кредиттің/лизингтің сомасы
__________________________________
Кредиттің/лизингтің валютасы
__________________________________
Сыйақы мөлшерлемесі
__________________________________
Кредиттің/лизингтің мерзімі
__________________________________
3. Субсидиялау Субсидиялау қағидаларына сәйкес республикалық және жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүргізіледі.
4. Банк/лизингтік компания осы Шарт жасалғаннан кейін қаржы агенттігіне мынадай құжаттарды:
1) өтеу кестесін қоса бере отырып, Алушымен жасалған банктік қарыз шартын/қаржылық лизинг шартын (лауазымды адамның қолымен және банктің/лизингтік компанияның мөрімен (бар болған жағдайда) расталған көшірме);
2) жаңа кредиттің/лизингтің берілгені туралы банктің/лизингтік компанияның анықтамасын не Алушының жаңа кредит/лизинг алуы фактісін растайтын құжатты ұсынады.
5. Субсидиялау Бағдарламаның/Тетіктің "______________________" (бағыттың атауы) _______________бағыты шеңберінде жүзеге асырылады.
6. Кредит/лизинг бойынша ____________ мөлшеріндегі сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігі субсидиялануға тиіс, бұл ретте қаржы агенттігі төлейді, ал сыйақы мөлшерлемесінің ________ мөлшеріндегі бір бөлігін осы Шартқа қосымшаға (бұдан әрі – Қосымша) сәйкес нысан бойынша Субсидиялау шартына өтеу кестесіне сәйкес сыйақы мөлшерлемесінің _______ мөлшеріндегі бір бөлігін Алушы төлейді.
7. Банк/лизингтік компания аударған және Алушы мерзімі өткен берешек бойынша төлемеген сыйақылар субсидияланбауы тиіс.
8. Субсидиялау үшін көзделген қаражатты аударуды қаржы агенттігі Қосымшаға сәйкес нысан бойынша Субсидиялау шартының өтеу кестесіне сәйкес банкте/төлем агентінің банкінде ашылған ағымдағы шотқа ай сайын аванстық төлемдермен жүзеге асырады.
9. Субсидиялау мерзімінің басталуы: ____ жыл.
10. Қаржы агенттігі осы Шартқа қол қойылғаннан кейін субсидияларды төлейді.
11. Тараптар осы Шарттың шеңберінде төлем жасалатын күн демалыс күніне немесе мереке күніне сай келген жағдайда төлем аталған күннен кейінгі жұмыс күні жасалады деп келісті.

3. Права и обязанности Сторон
12. Финансовое агентство обязано:
1) своевременно пополнить текущий счет, открытый в банке/банке-платежного агента суммой, достаточной для субсидирования, на условиях настоящего Договора;
2) приостановить субсидирование при выявлении следующих фактов:
нецелевого использования кредита, по которому осуществляется субсидирование;
неполучения предпринимателем предмета лизинга по договору финансового лизинга, по которому осуществляется субсидирование;
несоответствия проекта и/или предпринимателя условиям Программы и/или решению уполномоченного органа;
неисполнения предпринимателем в течение 3 (трех) месяцев подряд обязательств по оплате платежей перед банком согласно графику платежей к договору банковского займа/договору субсидирования;
неисполнения предпринимателем 2 (двух) и более раза подряд обязательств по внесению лизинговых платежей перед лизинговой компанией/банком согласно графику погашения платежей к договору финансового лизинга;
ареста денег на счетах предпринимателя и/или приостановления расходных операций по счету предпринимателя;
истребования предмета лизинга у должника в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
неисполнения обязательств предпринимателями по достижении роста дохода и увеличения среднегодовой численности рабочих мест, на основе данных по обязательным пенсионным взносам и (или) социальным отчислениям на 10 % после 2 (двух) финансовых лет с даты решения уполномоченного органа финансового агентства (по проектам предпринимателей в рамках первого направления Программы, а также по проектам предпринимателей – субъектов малого предпринимательства в рамках второго направления Программы;
неисполнения обязательств предпринимателями в рамках Механизма: сохранения и (или) увеличения среднегодовой численности рабочих мест, на основе данных налоговой отчетности и (или) достижения роста дохода на 10% после 2 (двух) финансовых лет с даты решения уполномоченного органа финансового агентства;
3) в целях предоставления отчета в уполномоченный орган осуществлять мониторинг реализации Программы/Механизма в части субсидирования ставки вознаграждения по кредитам/лизингу;
4) принять меры по обеспечению возмещения Получателем оплаченной суммы вознаграждения при установлении фактов нецелевого использования кредитных средств и (или) несоответствия проекта Получателя условиям Программы/Механизма, в том числе в судебном порядке;
13. Финансовое агентство вправе:
1) не перечислять субсидии в случае неполучения средств от регионального координатора в рамках Программы/уполномоченного органа по предпринимательству в рамках Программы/Механизма;

3. Тараптардың құқықтары және міндеттері
12. Қаржы агенттігі:
1) осы Шарттың талаптарында субсидиялау үшін жеткілікті сомамен банкте/төлем агентінің банкінде ашылған ағымдағы шотты уақтылы толтыруға;
2) Мынадай:
субсидиялау жүзеге асырылатын кредитті мақсатсыз пайдалану;
кәсіпкердің субсидиялау жүзеге асырылатын қаржылық лизинг шарты бойынша лизинг нысанасын алмау;
жобаның және/немесе кәсіпкердің Бағдарламаның талаптарына және/немесе уәкілетті органның шешіміне сәйкес келмеу;
кәсіпкердің банктік қарыз шартына/субсидиялау шартына төлемдер кестесіне сәйкес банк алдындағы төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттемелерді қатарынан 3 (үш) ай бойы орындамау;
кәсіпкердің қаржылық лизинг шартының төлемдерді өтеу кестесіне сәйкес лизингтік компания/банк алдында лизингтік төлемдер жасау бойынша міндеттемелерді қатарынан 2 (екі) рет және одан да көп орындамау;
кәсіпкердің шоттарындағы ақшаға тыйым салу және/немесе кәсіпкердің шоты бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда борышкерден лизинг нысанасын кері талап ету;
қаржы агенттігінің уәкілетті органы шешім қабылдаған күннен бастап 2 (екі) қаржы жылынан кейін кәсіпкерлердің міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) әлеуметтік аударымдар жөніндегі деректердің негізінде кірістің және жұмыс орындарының орташа жылдық санының 10 %-ға өсуіне қол жеткізу жөніндегі міндеттемелерін орындамау (Бағдарламаның бірінші бағыты шеңберіндегі кәсіпкерлердің жобалары бойынша, сондай-ақ Бағдарламаның екінші бағыты шеңберінде кәсіпкерлер – шағын кәсіпкерлік субъектілерінің жобалары бойынша);
салық есептілігі деректерінің негізінде жұмыс орындарының орташа жылдық санын сақтау және (немесе) ұлғайту және (немесе) қаржы агенттігінің уәкілетті органы шешім қабылдаған күннен бастап 2 (екі) қаржы жылынан кейін табыстың 10 % - ға өсуіне қол жеткізу Тетігі шеңберінде кәсіпкерлердің міндеттемелерін орындамау фактілері анықталған кезде субсидиялауды тоқтата тұруға;
3) уәкілетті органға есеп беру мақсатында кредиттер/лизинг бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау бөлігінде Бағдарламаның/Тетіктің іске асырылуын мониторингілеуді жүзеге асыруға;
4) Алушы жобасының Бағдарламаның/Тетіктің талаптарына сәйкес келмеуі және (немесе) кредит қаражатын мақсатсыз пайдалану фактілері анықталған кезде Алушының төленген сыйақы сомасын өтеуін қамтамасыз ету шараларын, оның ішінде сот тәртібінде қолдануға міндетті.
13. Қаржы агенттігі:
1) Бағдарлама шеңберінде өңірлік үйлестірушіден/Бағдарлама/Тетік шеңберінде кәсіпкерлік бойынша уәкілетті органнан қаражат алынбаған жағдайда субсидияны аудармауға;

2) проводить проверки Получателя на предмет целевого использования средств. Требовать от Получателя документы и сведения, подтверждающие целевое использование кредита;
3) запрашивать и получать от банка/лизинговой компании документы и информацию о Получателе, а также о реализации договора банковского займа/договора финансового лизинга, участвующего в Программе/ Механизме;
4) с предварительным письменным уведомлением банка/лизинговой компании и Получателя осуществлять мониторинг соответствия проекта и (или) Получателя условиям Программы/Механизма, мониторинг целевого использования средств, по которому осуществляется субсидирование, с выездом на место реализации Проекта в рамках прав, предусмотренных в договоре банковского займа/договоре финансового лизинга между банком/лизинговой компании и Получателем, не реже 1 (одного) раза в полугодие;
5) дополнительно запрашивать у Получателя необходимые сведения о результатах его финансово-хозяйственной деятельности в рамках реализации Программы/Механизма в течение срока действия настоящего Договора в целях формирования отчета;
6) осуществлять контроль за соблюдением сроков исполнения обязательств Получателя, установленных настоящим Договором, предусмотренных для Сторон, и требовать их своевременного исполнения Получателем;
7) осуществлять проверку исполнения обязательств настоящего Договора с выездом в банк/лизинговую компанию без вмешательства в их оперативную деятельность с письменного уведомления банка/лизинговой компании;
8) использовать информацию о Получателе, полученную от Получателя или банка/лизинговой компании в рамках исполнения настоящего Договора, при проведении рекламной кампании, при размещении информации на официальном сайте финансового агентства, а также передавать ее третьим лицам с письменного согласия Получателя;
9) досрочно расторгнуть в одностороннем внесудебном порядке настоящий Договор, в случае принятия решения о прекращении субсидирования на основании выявления следующих фактов:
нецелевое использование нового финансирования, по которому осуществляется субсидирование;
неполучение предпринимателем предмета лизинга (аренды) по договору исламского лизинга, по которому осуществляется субсидирование;
несоответствие проекта и/или предпринимателя условиям Программы и/или решению уполномоченного органа финансового агентства;
неисполнение предпринимателем в течение 3 (трех) месяцев подряд обязательств по оплате платежей перед исламским банком согласно графику платежей к договору финансирования;
неисполнение предпринимателем 2 (два) и более раза подряд обязательств по внесению лизинговых (арендных) платежей перед исламским банком/исламской лизинговой компанией согласно графику погашения платежей;
арест счетов предпринимателя;
истребование предмета лизинга (аренды) у должника в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.

2) қаражаттың нысаналы пайдаланылуы тұрғысынан Алушыға тексерулер жүргізуге құқылы. Алушыдан кредиттің нысаналы пайдаланылуын растайтын құжаттар мен мәліметтерді талап етуге;
3) банктен/лизингтік компаниядан Алушы туралы, сондай-ақ Бағдарламаға/Тетікке қатысатын банктік қарыз шартының/қаржылық лизинг шартының іске асырылуы туралы құжаттарды және ақпаратты сұратуға және алуға;
4) банкке/лизингтік компанияға және Алушыға алдын ала жазбаша хабарлай отырып, банк/лизингтік компания мен Алушының арасындағы банктік қарыз шартында/қаржылық лизинг шартында көзделген құқықтардың шеңберінде Жоба іске асырылатын орынға жарты жылда кемінде 1 (бір) рет шығумен, жобаның және (немесе) Алушының Бағдарлама/Тетік талаптарына сәйкестігіне мониторингті, субсидиялау жүзеге асырылатын қаражаттың нысаналы пайдаланылуына мониторингті жүзеге асыруға;
5) уәкілетті органға есеп беру мақсатында осы Шарттың қолданылу мерзімі ішінде Бағдарламаны/Тетікті іске асыру шеңберінде Алушыдан оның қаржылық-шаруашылық қызметінің нәтижелері туралы қажетті мәліметтерді қосымша сұратуға;
6) осы Шартта белгіленген, Тараптар үшін көзделген Алушының міндеттемелерді орындау мерзімінің сақталуын бақылауды жүзеге асыруға және Алушының оларды уақтылы орындауын талап етуге;
7) банкке/лизингтік компанияға жазбаша хабарлай отырып, олардың жедел қызметіне араласпай, банкке/лизингтік компанияға барумен осы Шарттың міндеттемелердің орындалуын тексеруді жүзеге асыруға;
8) жарнама науқанын жүргізген кезде, қаржы агенттігінің ресми сайтында ақпаратты орналастырған кезде осы Шартты орындау шеңберінде Алушыдан немесе банктен/лизингтік компаниядан алынған Алушы туралы ақпаратты пайдалануға, сондай-ақ Алушыдан алынған жазбаша келісіммен оны үшінші тұлғаларға беруге;
9) мынадай:
субсидиялау жүзеге асырылатын жаңа қаржыландыруды мақсатсыз пайдалануы;
кәсіпкердің субсидиялау жүзеге асырылатын исламдық лизинг шарты бойынша лизинг (жалдау) нысанасын алмауы;
жобаның және/немесе кәсіпкердің Бағдарламаның талаптарына және/немесе қаржы агенттігінің уәкілетті органының шешіміне сәйкес келмеуі;
кәсіпкердің қаржыландыру шартына төлемдер кестесіне сәйкес ислам банкі алдындағы төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттемелерді қатарынан 3 (үш) ай ішінде орындамауы;
кәсіпкердің төлемдерді өтеу кестесіне сәйкес ислам банкі/исламдық лизингтік компания алдындағы лизингтік (жалгерлік) төлемдерді енгізу жөніндегі міндеттемелерді 2 (екі) және одан көп рет қатарынан орындамауы;
кәсіпкердің шоттарына тыйым салынуы;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда борышкерден лизинг (жалдау) нысанасын талап ету фактілерін анықтау негізінде субсидиялауды тоқтату туралы шешім қабылданған жағдайда осы Шартты соттан тыс біржақты тәртіппен мерзімінен бұрын бұзуға құқылы.

14. Получатель обязан:
1) своевременно и в полном объеме исполнять свои обязательства по договору банковского займа/договору финансового лизинга;
2) производить выплату вознаграждения банку/лизинговой компании в части не субсидируемой ставки вознаграждения согласно графику погашения в соответствии с договором банковского займа/договором финансового лизинга;
3) предоставить финансовому агентству по письменному запросу право проводить проверки целевого использования кредита, соответствия проекта и (или) Получателя условиям Программы/Механизма на территории реализации проекта;
4) предоставлять по письменному запросу финансового агентства документы и информацию, связанные с исполнением условий Программы/Механизма, договора банковского займа/договора финансового лизинга и настоящего Договора;
5) не передавать и не раскрывать информацию об условиях и реализации настоящего Договора третьим лицам без предварительного письменного согласия Сторон;
6) в случае различия видов деятельности, с которым будет оказана настоящая государственная поддержка, присвоить соответствующий ОКЭД в органах статистики в течение 30 (тридцати) рабочих дней с даты заключения настоящего Договора и уведомить финансовое агентство;
15. Получатель вправе:
1) требовать от финансового агентства выплаты субсидий банку/лизинговой компании в части субсидируемой ставки вознаграждения;
2) подать заявку на продление срока действия договора субсидирования в банк/лизинговую компанию не позднее 75 (семидесяти пяти) календарных дней до истечения срока действия договора субсидирования;
3) для целей ведения мониторинга реализации Программы/Механизма представить заявление на предоставление согласия финансовому агентству на получение от Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан следующие сведения, являющиеся налоговой тайной в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан:
доходы предпринимателя для определения финансовым агентством динамики роста доходов;
численность работников предпринимателя для определения финансовым агентством роста среднегодовой численности рабочих мест;
сумма уплаченных предпринимателем налогов для определения финансовым агентством динамики увеличения уплаченных налогов в бюджет.
16. Банк/лизинговая компания обязаны:
1) после заключения настоящего Договора, не увеличивать ставку вознаграждения по кредиту/лизингу Получателя на весь срок действия настоящего Договора;
2) в случае несвоевременного заключения настоящего Договора в сроки, предусмотренные в Правилах субсидирования, уведомить финансовое агентство официальным письмом с разъяснением причин задержки;

14. Алушы:
1) банктік қарыз шарты/қаржылық лизинг шарты бойынша өз міндеттемелерін уақтылы және толық көлемде орындауға;
2) банктік қарыз шартына/қаржылық лизинг шартына сәйкес банкке/лизингтік компанияға субсидияланбайтын сыйақы мөлшерлемесі бөлігінде сыйақыны өтеу кестесіне сәйкес төлеуге;
3) қаржы агенттігіне жазбаша сұрау салу бойынша кредиттің нысаналы пайдаланылуына, жобаның және (немесе) Алушының Бағдарламаның/Тетіктің талаптарына сәйкестігіне жобаның іске асырылатын аумағында тексерулер жүргізу құқығын беруге;
4) қаржы агенттігінің жазбаша сұрау салуы бойынша Бағдарламаның/Тетіктің, банктік қарыз шартының/қаржылық лизинг шартының және осы Шарттың талаптарын орындауға байланысты құжаттар мен ақпаратты беруге;
5) Тараптардың алдын ала жазбаша келісімінсіз осы Шарттың талаптары және оның іске асырылуы туралы ақпаратты үшінші тұлғаларға бермеуге және жария етпеуге;
6) осы мемлекеттік қолдау көрсетілетін қызмет түрлерінің айырмашылығы болған жағдайда, осы Шарт жасалған күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде статистика органдарында тиісті ЭҚЖЖ беруге және қаржы агенттігіне хабарлауға;
15. Алушы:
1) қаржы агенттігінен банкке/лизингтік компанияға субсидияланатын сыйақы мөлшерлемесі бөлігінде субсидиялар төлеуді талап етуге;
2) субсидиялау шартының қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін күнтізбелік 75 (жетпіс бес) күннен кешіктірмей банкке/лизингтік компанияға субсидиялау шартының қолданылу мерзімін ұзартуға өтінім беруге құқылы;
3) Бағдарламаның/Тетіктің іске асырылуына мониторинг жүргізу үшін қаржы агенттігіне Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінен Қазақстан Республикасының салықтық заңнамасына сәйкес салықтық құпия болып табылатын мынадай:
қаржы агенттігінің кірістің өсу серпінін айқындау үшін кәсіпкердің кірістері;
қаржы агенттігінің жұмыс орындарының орташа жылдық санының өсуін айқындауы үшін кәсіпкердің жұмыскерлерінің саны;
қаржы агенттігінің бюджетке төленген салықтардың ұлғаюы серпінін айқындауы үшін кәсіпкердің төлеген салықтарының сомасы туралы мәліметтерді қаржы агенттігіне ұсынуға келісім беру туралы өтініш береді.
16. Банк/лизингтік компания:
1) осы Шарт жасалғаннан кейін осы Шарттың қолданылуының барлық мерзімінде Алушының кредиті/лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемесін ұлғайтпауға;
2) осы Шарт Субсидиялау қағидаларында көзделген мерзімде уақтылы жасалмаған жағдайда кідірту себептерін түсіндіре отырып, ресми хатпен қаржы агенттігін хабардар етуге;

3) осуществлять ежемесячное списание с текущего счета финансового агентства суммы субсидий по проекту Получателя на основании соответствующего уведомления финансового агентства, при этом банк/лизинговая компания не имеет права списывать с общих текущих остатков средств на счетах. В случае списания сумм субсидий с текущего счета финансового агентства для погашения субсидируемой части ставки вознаграждения по истечению 30 (тридцати) календарных дней со дня фактического погашения предпринимателем планового платежа по кредиту/лизингу, банк/лизинговая компания по требованию финансового агентства уплачивает финансовому агентству штраф в размере 100 (ста) месячных расчетных показателей (далее – МРП);
4) в случае несвоевременного погашения Получателем платежа по кредиту/лизингу, в том числе несвоевременного погашения не субсидируемой части ставки вознаграждения или неисполнения Получателем в течение 3 (трех) месяцев подряд (по договору финансового лизинга – 2 (два) и более раза подряд) обязательств по оплате платежей перед банком/лизинговой компании, не производить списание средств с текущего счета финансового агентства для погашения субсидируемой части ставки вознаграждения до погашения задолженности Получателем, и уведомлять об этом финансовое агентство в течение 2 (двух) рабочих дней. В случае не уведомления/уведомления по истечению 30 (тридцати) календарных дней со дня наступления случаев, предусмотренных настоящим подпунктом, банк/лизинговая компания по требованию финансового агентства уплачивает финансовому агентству штраф в размере 100 (ста) МРП;
5) в случае прекращения субсидирования части ставки вознаграждения по кредиту/лизингу Получателя, частичного/полного досрочного погашения основного долга по кредиту/лизингу Получателя, в течение 7 (семи) рабочих дней представить акт сверки взаиморасчетов финансовому агентству. При этом банк/лизинговая компания в акте сверки указывает суммы и даты фактического списания субсидий, а финансовое агентство указывает суммы и даты перечисления субсидий. В случае не уведомления/уведомления по истечению 30 (тридцати) календарных дней со дня частичного/полного досрочного погашения Получателем основного долга, банк/лизинговая компания по требованию финансового агентства уплачивает финансовому агентству штраф в размере 100 (ста) МРП;
6) в случае уплаты Получателем суммы субсидий самостоятельно, в последующем, при возмещении средств финансовым агентством, производить списание соответствующей суммы субсидий на основании уведомления финансового агентства и зачислять на текущий счет Получателя;

3) қаржы агенттігінің тиісті хабарламасының негізінде Алушының жобасы бойынша қаржы агенттігінің ағымдағы шотынан субсидиялардың сомасын ай сайын есептен шығаруды жүзеге асыруға міндетті, бұл ретте банктің/лизингтік компанияның шоттардағы қаражаттың ағымдағы жалпы қалдықтарын есептен шығаруға құқығы жоқ. Кәсіпкер кредит/лизинг бойынша жоспарлы төлемді нақты өтеген күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз күн) өткеннен кейін сыйақы мөлшерлемесінің субсидияланатын бір бөлігін өтеу үшін қаржы агенттігінің ағымдағы шотынан субсидиялар сомасы есептен шығарылған жағдайда қаржы агенттігінің талабы бойынша банк/лизингтік компания қаржы агенттігіне 100 (жүз) айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК) мөлшерінде айыппұл төлейді;
4) Алушы кредит/лизинг бойынша төлемді уақтылы өтемеген жағдайда, оның ішінде сыйақы мөлшерлемесінің субсидияланбайтын бір бөлігін уақтылы өтемеген жағдайда немесе Алушы 3 (үш) ай қатарынан (қаржылық лизинг шарты бойынша қатарынан 2 (екі) және одан көп рет) банктің/лизингтік компанияның алдында төлемдерді төлеу бойынша міндеттемелерді орындамаған жағдайда, Алушы берешекті өтегенге дейін сыйақы мөлшерлемесінің субсидияланатын бір бөлігін өтеу үшін қаржы агенттігінің ағымдағы шотынан қаражатты есептен шығаруды жүргізбеуге және бұл туралы қаржы агенттігіне 2 (екі) жұмыс күні ішінде хабарлауға міндетті. Хабарламаған/осы тармақшада көзделген жағдайлар басталған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн өткеннен кейін хабарлаған жағдайда, қаржы агенттігінің талабы бойынша банк/лизингтік компания қаржы агенттігіне 100 (жүз) АЕК мөлшерінде айыппұл төлейді;
5) Алушының кредиті/лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау тоқтатылған, Алушының кредиті/лизингі бойынша негізгі борышы мерзімінен бұрын ішінара/толық өтелген жағдайда, 7 (жеті) жұмыс күні ішінде қаржы агенттігіне өзара есеп айырысулардың салыстырып тексеру актісін беруге міндетті. Бұл ретте банк/лизингтік компания салыстырып тексеру актісінде іс жүзінде есептен шығарылған субсидиялардың сомасы мен күндерін көрсетеді, ал қаржы агенттігі субсидиялардың аударылған сомасы мен күндерін көрсетеді. Хабарламаған/Алушы негізгі борышты мерзімінен бұрын ішінара/толық өтеген күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн өткеннен кейін хабарлаған жағдайда, қаржы агенттігінің талабы бойынша банк/лизингтік компания қаржы агенттігіне 100 (жүз) АЕК мөлшерінде айыппұл төлейді;
6) Алушы субсидиялардың сомасын дербес төлеген жағдайда, кейін қаржы агенттігі қаражатты өтеген кезде қаржы агенттігі хабарламасының негізінде субсидиялардың тиісті сомасын есептен шығаруға және Алушының ағымдағы шотына аударуға;

7) предоставлять финансовому агентству данные касательно платежной дисциплины субсидируемого кредита/лизинга Получателя;
8) предоставлять необходимые документы для проведения мониторинга проекта, подписывать мониторинговые отчеты с финансовым агентством и Получателем;
9) своевременно извещать финансовое агентство обо всех обстоятельствах, способных повлиять на выполнение условий настоящего Договора;
10) не изменять сумму кредита/лизинга и (или) номинальную ставку вознаграждения по кредиту/лизингу в течение срока действия настоящего Договора;
11) в случае принятия уполномоченным органом финансового агентства решения о субсидировании действующего кредита/договора финансового лизинга, возместить Получателю в текущем финансовом году ранее полученные комиссии, сборы и (или) иные платежи, за исключением возможных к взиманию комиссий со стороны банка/лизинговой компании, предусмотренных Программой/Механизмом. При этом данные комиссии, сборы и/или иные платежи подлежат возмещению Получателю в течение 3 (трех) месяцев с даты получения от финансового агентства подписанного Договора. В случае несвоевременного возмещения, по истечению 30 (тридцати) календарных дней со дня выявления данного факта финансовым агентством, по требованию финансового агентства уплачивает финансовому агентству штраф в размере 100 (ста) МРП;
12) в случае частичного/полного досрочного погашения основного долга по кредиту/лизингу Получателем уведомить финансовое агентство о факте частичного/полного досрочного погашения основного долга по кредиту/лизингу.
В случае частичного досрочного погашения основного долга по кредиту/лизингу Получателя, банк/лизинговая компания при заключении дополнительного соглашения к договору банковского займа/договору финансового лизинга, направляет финансовому агентству копию дополнительного соглашения к договору банковского займа/договору финансового лизинга с приложением соответствующего дополнительного соглашения к договору субсидирования с изменением графика погашения платежей в течение 7 (семи) рабочих дней с даты частичного погашения основного долга;
13) в случае неполучения уведомления об адресном перечислении сумм субсидий от финансового агентства, уведомить Получателя о погашении ставки вознаграждения в полном объеме;
14) при положительном рассмотрении заявки Получателя, поступившей согласно подпункту 2) пункта 15 настоящего Договора по проекту, одобренному до 27 января 2018 года в рамках Программы, со сроком субсидирования три года, ходатайствовать о продлении срока действия договора субсидирования не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней.

7) қаржы агенттігіне Алушының субсидияланатын кредитінің/лизингінің төлем тәртібіне қатысты деректерді беруге;
8) жобаға мониторинг жүргізу үшін қажетті құжаттарды беруге, қаржы агенттігімен және Алушымен мониторингтік есептерге қол қоюға;
9) осы Шарттың талаптарын орындауға әсерін тигізуі мүмкін барлық мән-жайлар туралы қаржы агенттігіне уақтылы хабарлауға;
10) осы Шарттың қолданылау мерзімі ішінде кредиттің/лизингтің сомасын және (немесе) кредит/лизинг бойынша сыйақының номиналдық мөлшерлемесін өзгертпеуге;
11) банк/лизингтік компания тарапынан Бағдарламада/Тетікте көзделген өндіріп алынуы мүмкін комиссияларды қоспағанда, қаржы агенттігінің уәкілетті органы қолданыстағы кредитті/қаржылық лизинг шартын субсидиялау туралы шешім қабылдаған жағдайда, Алушыға ағымдағы қаржы жылы бұрын алынған комиссияларды, алымдарды және (немесе) өзге де төлемдерді өтеуге міндетті. Бұл ретте осы комиссиялар, алымдар және/немесе өзге де төлемдер қаржы агенттігінен қол қойылған Шартты алған күннен бастап 3 (үш) ай ішінде Алушыға өтелуге жатады. Уақтылы өтемеген жағдайда, қаржы агенттігі бұл фактіні анықтаған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз күн) өткеннен кейін, қаржы агенттігінің талабы бойынша қаржы агенттігіне 100 (жүз) АЕК мөлшерінде айыппұл төлейді;
12) Алушы кредит/лизинг бойынша негізгі борышты мерзімінен бұрын ішінара/толық өтеген жағдайда, қаржы агенттігіне кредит/лизинг бойынша негізгі борыштың мерзімінен бұрын ішінара/толық өтелуі фактісі туралы хабарлауға міндетті.
Алушының кредиті/лизингі бойынша негізгі борыш мерзімінен бұрын ішінара өтелген жағдайда, банк/лизингтік компания банктік қарыз шартына/қаржылық лизинг шартына қосымша келісім жасаған кезде қаржы агенттігіне негізгі борышты ішінара өтеу күнінен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде төлемдерді өтеу кестесін өзгерте отырып, субсидиялау шартына тиісті қосымша келісімді қоса берумен банктік қарыз шартына/қаржылық лизинг шартына қосымша келісімнің көшірмесін жолдайды;
13) қаржы агенттігінен субсидиялар сомасын атаулы аудару туралы хабарлама алмаған жағдайда, Алушыға сыйақы мөлшерлемесін толық көлемде өтеу туралы хабарлауға;
14) субсидиялау мерзімі үш жыл болатын Бағдарлама шеңберінде 2018 жылғы 27 қаңтарға дейін мақұлданған жоба бойынша осы Шарттың 15-тармағының 2) тармақшасына сәйкес келіп түскен Алушының өтінімін қарау нәтижесі оң болған кезде, күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей субсидиялау шартының қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтініш жасауға міндетті.

17. Банк/лизинговая компания вправе:
1) требовать от финансового агентства своевременного перечисления субсидий, предусмотренных в рамках настоящего Договора;
2) в случае прекращения субсидирования по действующему кредиту на основании фактов, установленных пунктом 109 Правил субсидирования установить Получателю ранее действовавшие условия финансирования (в том числе ставку вознаграждения, комиссии, сборы и (или) иные платежи).
3) в случае завершения срока субсидирования по действующему кредиту установить Получателю ранее действовавшие условия финансирования, за исключением ранее уплаченных Получателем и возвращенных Банком/лизинговой компанией комиссии, сборов и (или) иных платежей по действующему кредиту.
4. Срок действия Договора
18. Настоящий Договор вступает в силу с даты его подписания Сторонами, с учетом начала срока субсидирования и действует по _____________ 20___ года, а в части неисполненных обязательств – до их полного исполнения.
19. Настоящий Договор, расторгается в одностороннем порядке финансовым агентством в случае принятия решения о прекращении субсидирования, при выявлении фактов, предусмотренных подпунктом 9) пункта 13 настоящего Договора.
5. Ответственность
20. Стороны по настоящему Договору несут ответственность за неисполнение и (или) ненадлежащее исполнение обязательств, вытекающих из настоящего Договора, в соответствии с настоящим Договором и гражданским законодательством Республики Казахстан.
21. Всю ответственность перед банком/лизинговой компанией за ненадлежащее исполнение обязательств по своевременному и полному возврату кредита/лизинга и погашению части не субсидируемой ставки вознаграждения несет Получатель в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан и договором банковского займа/договором финансового лизинга. При этом такая ответственность ни при каких условиях не может быть возложена на финансовое агентство.
6. Обстоятельства непреодолимой силы
22. Стороны освобождаются от ответственности за неисполнение, либо ненадлежащее исполнение своих обязанностей по настоящему Договору, если невозможность исполнения оказалось вследствие непреодолимой силы, то есть чрезвычайных и непредотвратимых при данных условиях обстоятельствах (стихийные явления, военные действия, форс-мажорные обстоятельства).
23. При наступлении непреодолимой силы, то есть чрезвычайных и непредотвратимых обстоятельств Сторона, для которой создалась невозможность исполнения ее обязательств по настоящему Договору, своевременно в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента наступления извещает другую Сторону о таких обстоятельствах. При этом характер, период действия, факт наступления форс-мажорных обстоятельств подтверждаются соответствующими документами уполномоченных государственных органов.

17. Банк/лизингтік компания:
1) қаржы агенттігінен осы Шарттың шеңберінде көзделген субсидияларды уақтылы аударуды талап етуге;
2) Субсидиялау қағидаларының 109-тармағында белгіленген фактілердің негізінде қолданыстағы кредит бойынша субсидиялау тоқтатылған жағдайда Алушыға бұрын қолданыста болған қаржыландыру шарттарын (оның ішінде сыйақы мөлшерлемесін, комиссияларды, алымдарды және (немесе) басқа төлемдерді) белгілеуге;
3) қолданыстағы кредит бойынша субсидиялау мерзімі аяқталған жағдайда Алушыға ол бұрын төлеген және банк/лизингтік компания қайтарған комиссияларды, алымдарды және (немесе) басқа төлемдерді қоспағанда бұрын қолданыста болған қаржыландыру шарттарын белгілеуге құқылы.
4. Шарттың қолданылу мерзімі
18. Осы Шарт субсидиялау мерзімінің басталуын ескере отырып, Тараптар оған қол қойған күнінен бастап күшіне енеді және 20___ жылғы _____________ қоса алғанда, ал орындалмаған міндеттемелер бөлігінде олар толық орындалғанға дейін қолданылады.
19. Қаржы агенттігі осы Шарттың 13-тармақ 9) тармақшасында көзделген фактілер анықталып, субсидиялауды тоқтату туралы шешім қабылданған жағдайда осы Шартты біржақты тәртіппен бұзады.
5. Жауапкершілік
20. Осы Шарт бойынша Тараптар осы Шарттан туындайтын міндеттемелерді орындамағаны және (немесе) тиісінше орындамағаны үшін осы Шартқа және Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жауапты болады.
21. Қазақстан Республикасының қолданыстағы азаматтық заңнамасына және банктік қарыз шартына/қаржылық лизинг шартына сәйкес кредитті/лизингті уақтылы және толық қайтару бойынша міндеттемелерді тиісінше орындамағаны және сыйақы мөлшерлемесінің субсидияланбайтын бір бөлігін өтемегені үшін банктің/лизингтік компанияның алдындағы барлық жауапкершілікті Алушы көтереді. Бұл ретте осындай жауапкершілік ешбір жағдайда қаржы агенттігіне жүктеле алмайды.
6. Еңсерілмейтін күш жағдайлары
22. Егер орындау еңсерілмейтiн күштің, яғни төтенше және тойтаруға болмайтын жағдайлардың (зілзала құбылыстары, әскери іс-шаралар, форс-мажорлық жағдайлар) салдарынан мүмкін болмаса, Тараптар осы Шарт бойынша өздерінің міндеттерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады.
23. Еңсерілмейтін күш, яғни төтенше және тойтаруға болмайтын жағдайлар туындаған кезде осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау мүмкін болмайтын Тарап осындай жағдайлар орын алған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде басқа Тарапқа осындай жағдайлар туралы уақтылы хабарлайды. Бұл ретте форс-мажор жағдайларының сипаты, әрекет ету кезеңі, басталу фактісі уәкілетті мемлекеттік органдардың тиісті құжаттарымен расталады.

24. При отсутствии своевременного извещения, Сторона возмещает другой Стороне вред, причиненный неизвещением или несвоевременным извещением.
25. Наступление непреодолимой силы, то есть чрезвычайных и непредотвратимых обстоятельств вызывает увеличение срока исполнения настоящего Договора на период их действия.
26. Если такие обстоятельства продолжаются более 3 (трех) месяцев подряд, то любая из Сторон вправе отказаться от дальнейшего исполнения обязательств по настоящему Договору.
7. Разрешение споров
27. В случае какого-либо спора, возникшего в связи с исполнением настоящего Договора, любая из Сторон предпринимает усилия для урегулирования всех споров путем переговоров.
28. Если возникший спор не удается разрешить путем переговоров, данный спор и иные, относящиеся к нему вопросы, разрешаются и регулируются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
8. Конфиденциальность
29. Настоящим Стороны соглашаются, что информация, касающаяся условий настоящего Договора, банковская тайна, а также финансовая, коммерческая и иная информация, полученная ими в ходе заключения и исполнения настоящим Договором, является конфиденциальной и не подлежит разглашению третьим лицам за исключением случаев, прямо предусмотренных в настоящем Договоре.
30. Передача конфиденциальной информации третьим лицам, опубликование или иное ее разглашение Стороной возможны в случаях, прямо предусмотренных настоящим Договором, а также гражданским и предпринимательским законодательством Республики Казахстан.
31. Стороны принимают все необходимые меры, в том числе правового характера, для сохранения конфиденциальности наличия и условий настоящего Договора. Должностным лицам и работникам Сторон запрещается разглашение либо передача третьим лицам сведений, полученных в ходе реализации настоящего Договора.
32. В случае разглашения либо распространения любой из Сторон конфиденциальной информации в нарушение требований настоящего Договора, виновная Сторона будет нести ответственность, предусмотренную гражданским законодательством Республики Казахстан.
9. Заключительные положения
33. Подписанием настоящего Договора Получатель предоставляет согласие финансовому агентству на:
1) предоставление финансовым агентством заинтересованным третьим лицам информации и документов, полученных в рамках настоящего Договора по кредиту, по которому осуществляется субсидирование, в том числе банковской и коммерческой тайны, без предварительного письменного согласия Получателя;
2) опубликование финансовым агентством в средствах массовой информации наименования Получателя, наименования региона, в котором реализуется проект, наименования и описания проекта Получателя, а также отрасли.

24. Уақтылы хабарлама болмаған жағдайда, Тарап басқа Тарапқа хабарламаудың немесе уақтылы хабарламаудың салдарынан келтірілген зиянды өтейді.
25. Еңсерілмейтін күштiң, яғни төтенше және тойтаруға болмайтын жағдайлардың туындауы осы Шартты орындау мерзімін олардың әрекет ету кезеңіне ұлғайтуға алып келеді.
26. Егер осындай жағдайлар қатарынан 3 (үш) айдан астам уақытқа созылса, онда кез келген Тарап осы Шарт бойынша міндеттемелерді одан әрі орындаудан бас тартуға құқылы.
7. Дауларды шешу
27. Осы Шартты орындауға байланысты туындаған қандай да бір дау болған жағдайда, кез келген Тарап барлық дауларды келіссөздер арқылы реттеуге күш-жігерлерін салады.
28. Егер туындаған дауды келіссөздер арқылы шешу мүмкін болмаса, осы дау және оған қатысты басқа да мәселелер Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес шешіледі және реттеледі.
8. Құпиялылық
29. Осы арқылы Тараптар осы Шарттың талаптарына қатысты болатын ақпараттың, банктік құпияның, сондай-ақ қаржылық, коммерциялық және осы Шартты жасасу және орындау барысында өздері алған басқа да ақпараттың құпия болып табылатынымен және осы Шартта және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, үшінші тұлғаларға жария етуге болмайтынымен келіседі.
30. Осы Шартта және Қазақстан Республикасының азаматтық және кәсіпкерлік заңнамаларында тікелей көзделген жағдайларда Тарап құпия ақпаратты үшінші тұлғаларға бере алады, оны жариялай немесе басқа да жолмен тарата алады.
31. Тараптар осы Шарттың бар екенін және оның талаптарының құпиялылығын сақтау үшін барлық қажетті шараларды, оның ішінде құқықтық сипаттағы шараларды қабылдайды. Тараптардың лауазымды адамдарына және жұмыскерлеріне осы Шартты іске асыру барысында алынған мәліметтерді үшінші тұлғаларға жария етуге не беруге тыйым салынады.
32. Кез келген Тарап осы Шарттың талаптарын бұза отырып құпия ақпаратты жария еткен не таратқан жағдайда, Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында көзделген жауапкершілікте болады.
9. Қорытынды ережелер
33. Осы Шартқа қол қоюмен Алушы қаржы агенттігіне:
1) қаржы агенттігінің субсидиялау жүзеге асырылатын осы Кредит шарты шеңберінде алынған ақпарат пен құжаттарды, оның ішінде банктік және коммерциялық құпияны мүдделі үшінші тұлғаларға Алушының алдын ала жазбаша келісімінсіз беруіне;
2) қаржы агенттігінің бұқаралық ақпарат құралдарында Алушының атауын, жоба іске асырылатын өңірдің атауын, Алушы жобасының атауы мен сипаттамасын, сондай-ақ саласын жариялауына келісім береді.

34. Получатель заявляет и гарантирует финансовому агентству следующее:
1) заверения и гарантии, указанные в настоящем Договоре, правдивы и соответствуют действительности;
2) финансовое агентство не обязано проверять действительность указанных заверений и гарантий;
3) Получателю неизвестно ни о каких обстоятельствах, которые могут оказать негативный эффект на его бизнес, его финансовое положение, активы и способность отвечать по своим обязательствам.
35. Положения настоящего Договора могут быть изменены и (или) дополнены. Действительными и обязательными для Сторон признаются только те изменения и дополнения, которые составлены по согласию Сторон в письменной форме и подписаны уполномоченными представителями Сторон, за исключением случаев, предусмотренных настоящим Договором.
36. Настоящий Договор составлен в ___ (__________) идентичных экземплярах на казахском и русском языках по ___ (______) экземпляру на казахском и русском языках для каждой из Сторон, каждый из которых имеет равную юридическую силу.
10. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон
Финансовое агентство акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму"
Банк/лизинговая компания
Получатель
____________________ место печати
____________________ место печати
__________________ место печати
Республика Казахстан
город _____________
улица_____________
телефон___________
БИН______________
ИИК KZ__________
БИК _____________
КБЕ _____________
АО "___________"
Республика Казахстан
город _____________
улица _____________
телефон____________
БИН ______________
ИИК KZ ___________
БИК ______________
КБЕ _______________
АО/ТОО "__________"
Республика Казахстан
город _____________
улица _____________
телефон____________
БИН ______________
Приложение
к Договору субсидирования
Форма
График погашений к Договору субсидирования
Идентификационный код: (уникальный 20-ти значный код в формате IBAN)
Дата погашения основного долга
Сумма остатка основного долга
Сумма погашения основного долга
Сумма вознаграждения, оплачиваемая финансовым агентством
Сумма вознаграждения, оплачиваемая Получателем
Итого сумма начисленного вознаграждения
Финансовое агентство акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму"
Банк/лизинговая компания
Получатель
____________________ место печати
____________________ место печати
__________________ место печати
Республика Казахстан
город _____________
улица_____________
телефон___________
БИН______________
ИИК KZ__________
БИК _____________
КБЕ _____________
АО "___________"
Республика Казахстан
город _____________
улица _____________
телефон____________
БИН ______________
ИИК KZ ___________
БИК ______________
КБЕ ______________
АО/ТОО "__________"
Республика Казахстан
город _____________
улица _____________
телефон____________
БИН ______________
Приложение 3
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 марта 2019 года № 18
Форма
Договор гарантии № _____
Сноска. Договор гарантии в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 29.05.2019 № 46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Договор гарантии № _____
город__________
"___" _
___________ 20___ года
Акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму" в лице
_____________________________________, действующем на основании ___________,
именуемое в дальнейшем "Гарант", с одной стороны,
Акционерное общество "____________" в лице ______________________, действующем на
основании ____________, именуемое в дальнейшем "банк", с другой стороны, и
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(полное наименование Предпринимателя), в лице ________________________, действующем на основании
_____________________, именуемое (-ый) в дальнейшем "Предприниматель", с третьей стороны, далее
совместно именуемые Стороны, а по отдельности как указано выше или "Сторона", заключили настоящий
типовой Договор гарантии (далее – Договор) в соответствии с:

34. Алушы қаржы агенттігіне мыналарды мәлімдейді және оларға кепілдік береді:
1) осы Шартта көрсетілген растаулар мен кепілдіктердің шынайы екенін және шындыққа сәйкес келетінін растайды;
2) қаржы агенттігі көрсетілген растаулар мен кепілдіктердің шындыққа сәйкес келетінін тексеруге міндетті емес;
3) Алушы өз бизнесіне, қаржылық жағдайына, активтеріне және өзінің міндеттемелері бойынша жауап беру қабілетіне кері әсерін тигізуі мүмкін ешқандай жағдайлардан хабардар емес.
35. Осы Шарттың ережелері өзгеруі және (немесе) толықтырылуы мүмкін. Осы Шартта көзделген жағдайларды қоспағанда, Тараптардың келісімі бойынша жазбаша нысанда жасалған және Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойған өзгерістер мен толықтырулар ғана Тараптар үшін жарамды және міндетті болып танылады.
36. Осы Шарт Тараптардың әрқайсысы үшін қазақ және орыс тілдерінде ___ (__________) данадан заңды күші бірдей қазақ және орыс тілдерінде ___ (_________) бірдей данада жасалды.
10. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары
Қаржы агенттігі "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы
Банк/лизингтік компания
Алушы
__________________ мөр орны (болған жағдайда)
_______________ мөр орны (болған жағдайда)
_______________ мөр орны (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
____________ қаласы
____________көшесі
телефоны__________
БСН _____________
ЖСК KZ__________
БСК______________
КБЕ ______________
"_____________" АҚ
Қазақстан Республикасы
____________ қаласы
____________көшесі
телефоны___________
БСН ______________
ЖСК KZ___________
БСК ______________
КБЕ ______________
"_________" АҚ/ЖШС
Қазақстан Республикасы
____________ қаласы
____________көшесі
телефоны___________
БСН _____________
Субсидиялау шартына
қосымша
Нысан
Субсидиялау шартына өтеу кестесі
Сәйкестендіру коды: (IBAN форматындағы бірегей 20 таңбалы код)
Негізгі борышты өтеу күні
Негізгі борыштың қалдық сомасы
Негізгі борышты өтеу сомасы
Қаржы агенттігі төлейтiн сыйақы сомасы
Алушы төлейтiн сыйақы сомасы
Есептелген сыйақы сомасының жиыны
Қаржы агенттігі "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы
Банк/лизингтік компания
Алушы
__________________ мөр орны (болған жағдайда)
_______________ мөр орны (болған жағдайда)
_______________ мөр орны (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
____________ қаласы
____________көшесі
телефоны___________
БСН _____________
ЖСК KZ__________
БСК______________
КБЕ ______________
"_____________" АҚ
Қазақстан Республикасы
____________ қаласы
____________көшесі
телефоны___________
БСН ______________
ЖСК KZ___________
БСК ______________
КБЕ ______________
"_____________" АҚ/ЖШС
Қазақстан Республикасы
____________ қаласы
____________көшесі
телефоны___________
БСН _____________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 6 наурыздағы
№ 18 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.05.2019 № 46 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ _____ кепілдік шарты
__________ қаласы
20___ жылғы "____" __________
Бұдан әрі "Кепілгер" деп аталатын "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры"
акционерлік қоғамы атынан ________________________ негізінде әрекет ететін
______________________, бір тараптан,
бұдан әрі "банк" деп аталатын "_____________________" акционерлік қоғамы атынан
____________________ негізінде әрекет ететін _____________, екінші тараптан және
бұдан әрі "Кәсіпкер" деп аталатын ________________________________
____________________________________________
(Кәсіпкердің толық атауы) атынан _________________________________________
негізінде әрекет ететін ______________________________________________,
үшінші тараптан
бұдан әрі бірлесіп Тараптар, ал жеке-жеке жоғарыда көрсетілгендей немесе "Тарап" деп аталатындар:

Государственной программой поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2018 года № 522 (далее – Программа);
Правилами гарантирования по кредитам субъектов малого и среднего предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2016 года № 234 (далее – Правила гарантирования);
Механизмом кредитования приоритетных проектов, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 (далее – Механизм).
1. Термины и определения
1. Термины и определения, используемые в настоящем Договоре, определены Программой, Правилами гарантирования и Механизмом.
2. Предмет Договора
2. На условиях настоящего Договора Гарант обязуется отвечать перед банком за исполнение Заемщиком обязательств по уплате части основного долга без учета суммы начисленного вознаграждения, комиссий, неустойки, пени, штрафных санкций, судебных издержек по взысканию долга, других убытков банка, вызванных неисполнением и (или) ненадлежащим исполнением Заемщиком обязательств по кредитному договору, заключенному между банком и Заемщиком:
1) наименование и номер кредитного договора:______________________;
2) дата заключения кредитного договора:___________________________;
3) сумма кредита:_______________________________________________;
4) ставка вознаграждения по кредиту:______________________________;
5) срок кредита:_________________________________________________;
Целевое назначение кредита:______________________________________
______________________________________________________________.
Сведения в настоящем пункте указываются в соответствии с условиями кредитного договора.
3. Ответственность Гаранта перед банком по настоящему Договору ограничена суммой гарантии в размере _________________ (___________________________) тенге ______ тиын, что составляет _____ % от суммы основного долга.
4. Размер обязательств Гаранта по Гарантии уменьшается на сумму исполненного Гарантом требования.
5. При погашении/частичном погашении основного долга по невозобновляемому лимиту кредитной линии сумма гарантии уменьшается на сумму, равную сумме погашения основного долга, умноженную на размер участия как соотношение суммы гарантии к сумме основного долга в процентном выражении. По возобновляемому лимиту кредитной линии сумма гарантии уменьшается пропорционально сумме погашения основного долга, произведенного после истечения периода доступности, указанного в кредитном договоре.

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 25 тамыздағы № 522 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасына (бұдан әрі – Бағдарлама);
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 19 сәуірдегі № 234 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттер бойынша кепілдік беру қағидаларына (бұдан әрі – Кепілдік беру қағидалары);
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысымен бекітілген Басым жобаларға кредит беру тетігіне (бұдан әрі - Тетік) сәйкес осы үлгілік Кепілдік шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты.
1. Терминдер мен анықтамалар
1. Осы Шартта пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар Бағдарламада, Кепілдік беру қағидаларында және Тетікте айқындалған.
2. Шарттың нысанасы
2. Осы Шарт талаптарында Кепілгер банк алдында Қарыз алушының есептелген сыйақының, комиссияның, тұрақсыздық айыбының, өсімпұлдың, айыппұл санкцияларының, борышты өндіріп алу бойынша сот шығасыларын, Қарыз алушының банк пен Қарыз алушының арасында жасалған кредит шарты бойынша міндеттемелерді орындамауынан және (немесе) тиісінше орындамауынан туындаған банктің басқа да шығындарының сомасын есепке алмай, негізгі борыштың бір бөлігін төлеу бойынша міндеттемелерді орындауы үшін жауап беруге міндеттенеді:
1) кредит шартының атауы мен нөмірі: __________________________;
2) кредит шартын жасау күні: __________________________________;
3) кредит сомасы: ____________________________________________;
4) кредит бойынша сыйақы мөлшерлемесі:
____________________________________________________________;
5) кредит мерзімі: ____________________________________________;
Кредитті мақсатты пайдалану: __________________________________
____________________________________________________________.
Осы тармақтағы мәліметтер кредит шартының талаптарына сәйкес көрсетіледі.
3. Кепілгердің осы Шарт бойынша банк алдындағы жауапкершілігі ____________
(_____________________) теңге ______ тиын мөлшеріндегі кепілдік сомасымен шектелген, бұл негізгі борыш сомасынан _______ % құрайды.
4. Кепілгердің Кепілдік бойынша міндеттемесінің мөлшері Кепілгер орындаған талап сомасына азайтылады.
5. Кредит желісінің жаңартылмайтын лимиті бойынша негізгі борышты өтеу/ішінара өтеу кезінде кепілдік сомасы кепілдік сомасының негізгі борыш сомасына пайыздық мәндегі қатынасы ретінде қатысу мөлшеріне көбейтілген негізгі борышты өтеу сомасына тең сомаға азайтылады. Кредит желісінің жаңартылатын лимиті бойынша кепілдік сомасы кредит шартында көрсетілген қолжетімділік кезеңі өткеннен кейін жасалған негізгі борышты өтеу сомасына пропорционалды азайтылады.

6. Гарантия подлежит исполнению только в случае неисполнения Заемщиком обязательств по возврату суммы основного долга по кредитному договору. Порядок предъявления требования и исполнения Гарантии устанавливается настоящим Договором.
7. Подписанием настоящего Договора Заемщик предоставляет банку право представлять Гаранту информацию, касающуюся Заемщика, кредитного договора и его исполнения, в том числе сведения о погашенных суммах по кредитному договору, об остатках ссудной задолженности по кредитному договору. Заемщик также дает свое безотзывное и безусловное согласие на сбор и обработку персональных данных о нем (для физических лиц) в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
8. Подписанием настоящего Договора Заемщик предоставляет согласие на представление Гарантом акционеру Гаранта и государственным органам следующих сведений: наименование Заемщика, участие Заемщика в Программе, наименование проекта Заемщика, регион и отрасль реализации проекта Заемщика, сумма и срок кредита, сумма гарантии, ставка вознаграждения по кредиту, размер комиссии по гарантии. Заемщик также предоставляет Гаранту право на публикацию сведений, указанных в настоящем пункте, в средствах массовой информации, в том числе на интернет-ресурсе Гаранта.
9. В качестве обеспечения исполнения обязательств Заемщика по кредитному договору не могут выступать имущество, права, гарантии, поручительства и другие, не указанные в кредитном договоре в качестве обеспечения исполнения обязательств Заемщика и (или) внесенные в кредитный договор и (или) Договор залога без предварительного письменного согласия Гаранта.
Несоблюдение данного условия влечет прекращение гарантии, а в случаях, когда гарантия была полностью или частично исполнена Гарантом – обязанность банка вернуть Гаранту всю сумму, полученную по гарантии, в течение 7 (семи) рабочих дней с даты получения письменного требования Гаранта.
10. Имущество, выступающее в качестве обеспечения исполнения обязательств Заемщика в кредитном договоре, не может быть исключено без предварительного письменного согласия Гаранта.
Несоблюдение данного условия влечет прекращение гарантии, а в случаях, когда гарантия была полностью или частично исполнена Гарантом – обязанность банка вернуть Гаранту всю сумму, полученную по гарантии, в течение 7 (семи) рабочих дней с даты получения письменного требования Гаранта.
11. Имущество, принятое по кредитному договору в качестве обеспечения, в течение срока действия Договора гарантии не может выступать в качестве обеспечения по другим обязательствам Заемщика и (или) третьих лиц (за исключением случаев, письменно согласованных с Гарантом).

6. Кепілдік Қарыз алушы кредит шарты бойынша негізгі борыш сомасын қайтару бойынша міндеттемесін орындамаған жағдайда ғана орындалуы тиіс. Талап қою және Кепілдікті орындау тәртібі осы Шартпен белгіленеді.
7. Осы Шартқа қол қою арқылы Қарыз алушы банкке Кепілгерге Қарыз алушыға, кредит шартына және оның орындалуына қатысты ақпаратты, оның ішінде кредит шарты бойынша өтелген сомалар туралы, кредит шарты бойынша қарыз берешегінің қалдығы туралы мәліметті ұсыну құқығын береді. Сондай-ақ Қарыз алушы Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 21 мамырдағы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" заңнамасына сәйкес өзі туралы дербес деректерді жинауға және өңдеуге кері қайтарып алусыз және шартсыз келісімін береді.
8. Осы Шартқа қол қою арқылы Қарыз алушы Кепілгердің Кепілгер акционеріне және мемлекеттік органдарға мына мәліметтерді ұсынуына келісім береді: Қарыз алушының атауы, Қарыз алушының Бағдарламаға қатысуы, Қарыз алушы жобасының атауы, Қарыз алушы жобасын іске асыру өңірі мен саласы, кредит сомасы мен мерзімі, кепілдік сомасы, кредит бойынша сыйақы мөлшерлемесі, кепілдік бойынша комиссия мөлшері. Сондай-ақ Қарыз алушы Кепілгерге осы тармақта аталған мәліметтерді бұқаралық ақпарат құралдарында, оның ішінде Кепілгердің интернет – ресурсында жариялауға құқық береді.
9. Қарыз алушының кредит шарты бойынша міндеттемесін орындауды қамтамасыз ету ретінде мүлік, құқықтар, кепілдік, тапсырмалар және кредит шартында Қарыз алушының міндеттемелерін орындауды қамтамасыз ету ретінде көрсетілмеген және (немесе) кредит шартына және (немесе) Кепіл шартына Кепілгердің алдын ала жазбаша келісімінсіз енгізілген басқа да нысандар қолданылмайды.
Осы талапты орындамау кепілдікті тоқтатуға алып келеді, ал кепілдікті Кепілгер толығымен немесе ішінара орындаған жағдайларда – банктің Кепілгерге кепілдік бойынша алынған барлық соманы Кепілгердің жазбаша талабын алған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде қайтару міндеттемесі.
10. Кредит шартында Қарыз алушының міндеттемесін орындауды қамтамасыз ету ретінде қолданылатын мүлік Кепілгердің алдын ала жазбаша келімісіз алынып тасталмайды.
Осы талапты орындамау кепілдікті тоқтатуға алып келеді, ал кепілдікті Кепілгер толығымен немесе ішінара орындаған жағдайларда – банктің Кепілгерге кепілдік бойынша алынған барлық соманы Кепілгердің жазбаша талабын алған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде қайтару міндеттемесі.
11. Кредит шарты бойынша қамтамасыз ету ретінде қабылданған мүлік Кепілдік шарты қолданылатын мерзім ішінде Қарыз алушының және (немесе) үшінші тұлғалардың басқа міндеттемелері бойынша қамтамасыз ету ретінде қолданылмайды (Кепілгермен жазбаша келісілген жағдайларды қоспағанда).

12. Обязательным условием действительности гарантии является соблюдение следующих требований Гаранта:
1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3) __________________________________________________________.
Сведения в настоящий подпункт дополняются в соответствии с условиями уполномоченного органа Гаранта.
3. Права и обязанности Сторон
13. Гарант обязан в срок не позднее 10 (десяти) рабочих дней с даты получения требования банка произвести платеж по гарантии банку на условиях настоящего Договора.
14. Гарант вправе:
1) требовать от банка и Заемщика исполнения обязательств, установленных настоящим Договором;
2) получать от банка полную и достоверную информацию, необходимую для осуществления контроля за целевым использованием кредита Заемщиком и мониторинга исполнения банком и Заемщиком настоящего Договора и (или) кредитного договора, а также иную необходимую информацию, связанную с настоящим Договором, в том числе путем выезда представителей Гаранта в банк, с соблюдением требований по сохранению банковской, коммерческой и иной охраняемой законом тайны;
3) осуществлять выезд на место реализации проекта Заемщика, профинансированного по кредитному договору, с целью проверки хода реализации проекта;
4) отказать в исполнении требования банка к Гаранту об исполнении обязательств по гарантии, в пределах суммы гарантии, предоставленного в соответствии с условиями настоящего Договора (далее – требование), в случаях если:
такое требование не корректно предъявлено банком, до устранения банком выявленных нарушений в предъявленном требовании;
в ходе мониторинга, проводимого Гарантом в рамках настоящего Договора выявлены нарушения условий настоящего Договора, указанных в Разделе 5 настоящего Договора, путем направления банку письменного мотивированного ответа;
5) выдвигать против требований банка возражения, которые мог бы предоставить Заемщик, даже в случае признания Заемщиком долга и (или) отказа Заемщика от выдвижения своих возражений банку;
6) требовать от Заемщика и банка в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней с даты получения запроса Гаранта представления информации об исполнении Заемщиком обязательств по кредитному договору, в том числе допущенных нарушениях условий заключенного кредитного договора;
7) требовать от банка (в случае исполнения Гарантом обязательств по гарантии) представления документов и информации, удостоверяющих права требования банка к Заемщику, и передачи Гаранту прав, обеспечивающих эти требования, в объеме, установленном настоящим Договором;

12. Кепілдіктің жарамдылығының міндетті шарты Кепілгердің мынадай талаптарды орындауы болып табылады:
1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3) __________________________________________________________.
Осы тармақшаға мәліметтер Кепілгердің уәкілетті органының талаптарына сәйкес толықтырылады.
3. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
13. Кепілгер банк талабын алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде осы Шарт талаптарымен банкке кепілдік бойынша төлемдерді төлеуге міндетті.
14. Кепілгер:
1) банк пен Қарыз алушыдан осы Шартта белгіленген міндеттемелерді орындауын талап етуге;
2) банктен Қарыз алушының кредитті мақсатты пайдалануын бақылауды және банк пен Қарыз алушының осы Шартты және (немесе) кредит шартын орындауына мониторинг жүргізуін жүзеге асыру үшін қажетті толық әрі дұрыс ақпаратты, сондай-ақ осы Шартқа байланысты өзге де қажетті ақпаратты, оның ішінде Кепілгер өкілдерінің банктік, коммерциялық және өзге де заңмен қорғалатын құпияны сақтау бойынша талаптарын сақтай отырып, банкке баруы арқылы алуға;
3) жобаны іске асыру барысын тексеру мақсатында кредит шарты бойынша қаржыландырылған Қарыз алушының жобасын іске асыру орнына баруға;
4) егер:
Кепілгерге осы Шарт талаптарына сәйкес ұсынылған кепілдік сомасы аясында кепілдік бойынша міндеттемелерді орындау туралы талапты (бұдан әрі – талап) банк дұрыс қоймаса, банк қойылған талаптағы құқық бұзушылықтарды анықтағанға дейін;
Кепілгер осы Шарт аясында жүргізетін мониторинг барысында осы Шарттың 5-бөлімінде көрсетілген осы Шарт талаптарын бұзу банкке жазбаша дәлелді бас тарту жіберу арқылы анықталған болса мұндай талапты орындаудан бас тартуға;
5) банк талаптарына қарсы Қарыз алушы борышын мойындаған және (немесе) Қарыз алушы банкке өз қарсылығын білдіруден бас тартқан жағдайда Қарыз алушы ұсынуы мүмкін талаптарды қоюға;
6) Қарыз алушы мен банктен Кепілгердің сұрау салуы алынған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде Қарыз алушының кредит шарты бойынша міндеттемелерді орындауы, оның ішінде жасалған кредит шарты талаптарының бұзылғандығы туралы ақпаратты ұсынуын талап етуге;
7) банктен банктің Қарыз алушыға талап қою құқығын куәландыратын құжаттар мен ақпараттарды ұсынуын және Кепілгерге осы талаптарды қамтамасыз ететін құқықтарды осы Шартта белгіленген көлемде беруін талап етуге (Кепілгер кепілдік бойынша міндеттемелерін орындаған жағдайда);

8) требовать от Заемщика (в случае исполнения Гарантом обязательств по гарантии) возместить Гаранту в полном объеме суммы произведенных выплат по гарантии, и возмещения иных убытков, понесенных в связи с ответственностью за Заемщика;
9) в безакцептном порядке изымать (списывать) с любых счетов Заемщика сумму задолженности, возникшей по настоящему Договору, в порядке, предусмотренном банковским и гражданским законодательством Республики Казахстан либо списывать деньги с банковских счетов Заемщика, открытых в банке, путем прямого дебетования банковских счетов. Основанием для прямого дебетования банковских счетов Заемщика являются копия настоящего Договора и копии документов, подтверждающих задолженность Заемщика перед Гарантом. Настоящее является согласием Заемщика на осуществление платежей путем прямого дебетования его счетов, открытых в банке;
10) уменьшить сумму и (или) срок Гарантии при выявлении фактов ненадлежащего и (или) несвоевременного исполнения условий настоящего Договора;
15. Заемщик обязан:
1) использовать кредит в соответствии с его целевым назначением, установленным в кредитном договоре, с представлением банку подтверждающих документов;
2) по первому требованию банка и (или) Гаранта предоставить его представителям возможность проверки целевого использования кредита, его обеспеченности и финансово-хозяйственной деятельности Заемщика путем непосредственного осмотра его производственных (торговых) объектов и (или) предоставления документов и информации о финансово-хозяйственной деятельности, на условиях (срок, объем), необходимых банку и (или) Гаранту;
3) не позднее 5 (пяти) рабочих дней, следующих за днем нарушения условий кредитного договора, письменно извещать Гаранта обо всех допущенных им нарушениях кредитного договора, в том числе о просрочке уплаты (возврата) суммы основного долга и (или) вознаграждения за пользование кредитом, а также обо всех обстоятельствах, влияющих или могущих повлиять на исполнение Заемщиком своих обязательств по кредитному договору;
4) в случае предъявления банком требований об исполнении обязательств по кредитному договору, принять все разумные и доступные в сложившейся ситуации меры к надлежащему исполнению своих обязательств;
5) в случае исполнения Гарантом обязательств по гарантии, возместить Гаранту в полном объеме суммы произведенных Гарантом выплат по гарантии, и (при наличии соответствующего требования Гаранта) уплатить вознаграждение, начисленное на сумму задолженности Заемщика перед Гарантом с даты перечисления Гарантом банку суммы по гарантии до даты фактического возврата Заемщиком денег Гаранту на сумму, выплаченную банку по гарантии, по ставке, указанной в кредитном договоре, а также возместить иные убытки, понесенные Гарантом в связи с ответственностью за Заемщика, в порядке и сроки, указанные в требовании Гаранта. Датой фактического возврата Заемщиком денег Гаранту считается дата зачисления денег на банковский счет Гаранта, указанный в настоящем Договоре;

8) Қарыз алушыдан Кепілгерге кепілдік бойынша төленген соманы толық көлемде өтеуін және Қарыз алушы үшін жауапкершілігіне байланысты келтірілген өзге де шығындарды өтеуін талап етуге (Кепілгер кепілдік бойынша міндеттемелерін орындаған жағдайда);
9) Қарыз алушының кез келген шоттарынан осы Шарт бойынша туындайтын берешек сомасын Қазақстан Республикасының банк және азаматтық заңнамасында көзделген тәртіппен акцептсіз тәртіппен өндіріп алуға (шегеруге) не Қарыз алушының банкте ашылған банктік шоттарынан ақшаны банктік шоттарды тікелей дебеттеу арқылы шегеруге құқылы. Қарыз алушының банктік шоттарын тікелей дебеттеу үшін осы Шарт көшірмесі және Қарыз алушының Кепілгер алдындағы берешегін растайтын құжаттардың көшірмелері негіз болып табылады. Бұл Қарыз алушының банкте ашылған шоттарын тікелей дебеттеу арқылы төлемдерді жүзеге асыруға келісімі болып табылады;
10) осы Шарт талаптарын тиісінше және (немесе) уақтылы орындамау фактілерін анықтаған кезде Кепілдік сомасын және (немесе) мерзімін азайту;
15. Қарыз алушы:
1) банкке растайтын құжаттарды ұсына отырып, кредитті кредит шартында белгіленген мақсатына сәйкес пайдаланылуына;
2) банктің және (немесе) Кепілгердің бірінші талабы бойынша оның өкілдеріне кредиттің мақсатына сәйкес пайдаланылуына, оның қамтамасыз етілуіне және Қарыз алушының қаржылық – шаруашылық қызметіне оның өндірістік (сауда) объектілерін тікелей қарап шығу және (немесе) банкке және (немесе) Кепілгерге қажетті талаптармен (мерзім, көлем) қаржылық-шаруашылық қызмет туралы құжаттар мен ақпараттарды ұсыну арқылы тексеру жүргізу мүмкіндігін беруге;
3) кредит шартының талаптарын бұзған күннен кейінгі 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей Кепілгерге кредит шартын барлық бұзулар туралы, оның ішінде кредитті пайдаланғаны үшін негізгі борыштың және (немесе) сыйақының сомасын төлеу (қайтару) мерзімін ұзарту туралы, сондай-ақ Қарыз алушының кредит шарты бойынша өз міндеттемелерін орындауына әсер ететін немесе әсер етуі мүмкін барлық жағдайлар туралы жазбаша хабарлауға;
4) банк кредит шарты бойынша міндеттемелерді орындау туралы талап қойған жағдайда, өз міндеттемелерін тиісінше орындау үшін орын алып отырған жағдайда барлық ақылға қонымды және қолжетімді шараларды қабылдауға;
5) Кепілгер кепілдік бойынша міндеттемелерін орындаған жағдайда Кепілгерге Кепілгер кепілдік бойынша жасаған төлемдердің сомасын толық көлемде өтеуге және (Кепілгердің тиісті талабы болған кезде) Кепілгер банкке кепілдік бойынша соманы аударған күннен бастап, Қарыз алушы кредит шартында көрсетілген мөлшерлеме бойынша банкке кепілдік бойынша төлеген сомадағы ақшаны Кепілгерге нақты қайтарған күнге дейін Қарыз алушының Кепілгер алдындағы берешегінің сомасына есептелген сыйақыны төлеуге, сондай-ақ Қарыз алушы үшін жауапкершілікке байланысты Кепілгерге келтірілген өзге де шығындарды Кепілгер талаптарында көрсетілген тәртіппен және мерзімдерде өтеуге міндетті. Кепілгердің осы Шартта көрсетілген банктік шотына ақша аудару күні Қарыз алушының Кепілгерге ақшаны нақты қайтару күні болып саналады;

6) при получении письменного запроса от Гаранта о представлении информации об исполнении обязательств по кредитному договору, в том числе допущенных нарушениях условий заключенного кредитного договора, в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней с даты его получения представить Гаранту в письменной форме указанную в запросе информацию;
7) при изменении банковских реквизитов и (или) местонахождения в течение 3 (трех) рабочих дней письменно уведомить банк и Гаранта;
8) по решению Гаранта осуществлять страхование приобретаемого по Кредитному договору движимого имущества;
9) отвечать всем своим имуществом перед Гарантом, в случае неисполнения и (или) ненадлежащего исполнения своих обязательств по настоящему Договору;
10) соблюдать следующие требования Гаранта:
__________________________________________________________;
__________________________________________________________;
__________________________________________________________.
Сведения в настоящий подпункт дополняются индивидуально по каждому проекту в соответствии с условиями уполномоченного органа Гаранта.
16. Заемщик вправе для целей ведения мониторинга реализации Программы представить заявление на предоставление согласия Гаранту на получение от Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан следующие сведения, являющиеся налоговой тайной в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан:
1) доходы для определения финансовым агентством динамики роста доходов Заемщика;
2) численность работников для определения финансовым агентством роста среднегодовой численности рабочих мест Заемщика;
3) сумма налоговых выплат для определения финансовым агентством динамики увеличения налоговых выплат в бюджет Заемщиком.
17. Банк обязан:
1) при изменении условий кредитного договора (не влекущих увеличение ответственности Гаранта или иных неблагоприятных последствий для Гаранта) незамедлительно, но в любом случае не позднее 10 (десяти) рабочих дней, следующих за днем внесения изменений в кредитный договор, письменно известить об этом Гаранта.
При внесении в кредитный договор изменений, влекущих увеличение ответственности Гаранта или иные неблагоприятные последствия для Гаранта, банк обязан получить от Гаранта предварительное письменное согласие на внесение этих изменений.
В случае внесения, указанных в части второй настоящего подпункта Договора изменений в кредитный договор без предварительного письменного согласия Гаранта, гарантия прекращается;
2) при получении письменного запроса от Гаранта о представлении информации об исполнении обязательств по кредитному договору, в том числе допущенных нарушениях условий заключенного кредитного договора, в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней с даты его получения представить Гаранту в письменной форме указанную в запросе информацию;

6) Кепілгерден кредит шарты бойынша міндеттемелерді орындау, оның ішінде жасалған кредит шартының талаптарын бұзуға жол беру туралы жазбаша сұрау салуын алған кезде оны алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде Кепілгерге сұрау салуда көрсетілген ақпаратты жазбаша нысанда ұсынуға;
7) банктік деректемелері және (немесе) орналасқан орны өзгерген кезде 3 (үш) жұмыс күні ішінде банк пен Кепілгерге жазбаша хабарлауға;
8) Кепілгердің шешімі бойынша кредит шарты бойынша сатып алынатын жылжымалы мүлікті сақтандыруды жүзеге асыруға;
9) осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамаған және (немесе) тиісінше орындамаған жағдайда Кепілгер алдында өзінің барлық мүлкімен жауап беруге;
10) Кепілгердің келесі талаптарын орындауға міндетті:
__________________________________________________________;
__________________________________________________________;
__________________________________________________________.
Осы тармақшаға мәліметтер Кепілгердің уәкілетті органының талаптарына сәйкес әр жоба үшін жеке толықтырылады.
16. Қарыз алушы Бағдарламаның іске асырылуына мониторинг жүргізу мақсаттары үшін Кепілгерге Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінен Қазақстан Республикасының салықтық заңнамасына сәйкес салықтық құпия болып табылатын мына:
1) қаржы агенттігінің Қарыз алушы кірісінің өсу серпінін айқындауы үшін кірістер;
2) қаржы агенттігінің Қарыз алушының жұмыс орындарының орташа жылдық санының өсуін айқындауы үшін жұмыскерлер саны;
3) қаржы агенттігінің Қарыз алышуның бюджетке салық төлемдерінің ұлғаю серпінін айқындауы үшін салық төлемдері сомасы туралы мәліметтерді Кепілгерге ұсынуға келісім беру туралы өтініш беруге құқылы.
17. Банк:
1) кредит шартының талаптары өзгерген кезде (Кепілгер жауапкершілігінің ұлғаюына немесе Кепілгер үшін өзге де жағымсыз салдарға алып келмейтін) ол туралы тез арада, бірақ кез келген жағдайда кредит шартына өзгерістер енгізген күннен кейінгі 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей, жазбаша түрде Кепілгерді хабардар етуге міндетті.
Кредит шартына Кепілгер жауапкершілігінің ұлғаюына немесе Кепілгер үшін өзге де жағымсыз салдарға алып келетін өзгерістер енгізген кезде банк Кепілгерден осы өзгерістерді енгізуге алдын ала жазбаша келісім алуға міндетті.
Кредит шартына Кепілгердің алдын ала жазбаша келісімінсіз Шарттың осы тармақшасының екінші бөлігінде көрсетілген өзгерістерді енгізген жағдайда кепілдік тоқтатылады;
2) Кепілгерден кредит шарты бойынша міндеттемелерді орындау, оның ішінде жасалған кредит шартының талаптарын бұзу туралы ақпаратты ұсыну туралы жазбаша сұрау салу алған кезде оны алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде Кепілгерге сұрау салуда көрсетілген ақпаратты жазбаша нысанда ұсынуға;

3) в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней письменно уведомить Гаранта об исполнении Заемщиком своих обязательств по кредитному договору в полном объеме (в том числе и в случае досрочного исполнения обязательств);
4) в случаях, установленных настоящим Договором, осуществлять возврат денег Гаранту в порядке и сроки, установленные настоящим Договором;
5) при исполнении Гарантом обязательств по гарантии, вся сумма, полученная банком от Гаранта, в течение 10 (десяти) рабочих дней направляется на погашение основного долга по кредитному договору;
6) в случае исполнения Гарантом обязательств по гарантии, после исполнения пункта 32 настоящего Договора в срок не позднее 20 (двадцати) рабочих дней передать Гаранту документы и информацию, удостоверяющие права требования банка к Заемщику, и передать Гаранту права, обеспечивающие эти требования, в объеме, установленном настоящим Договором. Документы банка передаются Гаранту в оригиналах, а в случае невозможности сделать это – в виде нотариально удостоверенных копий. Передача документов от банка Гаранту осуществляется с составлением акта приема-передачи документов;
7) в случае неисполнения/ненадлежащего исполнения Заемщиком своих обязательств по оплате основного долга по кредитному договору предоставлять допуск Гаранту в порядке и сроки, установленные настоящим Договором, к кредитному досье Заемщика для проведения мониторинга;
8) не препятствовать Гаранту в осуществлении прав, полученных Гарантом в результате исполнения гарантии;
9) исполнять надлежащим образом иные обязательства, установленные настоящим Договором.
18. Банк вправе:
1) в случае неисполнения/ненадлежащего исполнения Заемщиком своих обязательств по оплате основного долга по кредитному договору предъявить требование к Гаранту в порядке и сроки, установленные настоящим Договором;
2) требовать от Гаранта и Заемщика исполнения иных обязательств, предусмотренных настоящим Договором;
3) в случае прекращения гарантирования по решению Гаранта/истечения срока действия гарантии банк вправе по действующему кредиту установить Заемщику ранее действовавшие условия финансирования (в том числе ставку вознаграждения, комиссии, сборы и (или) иные платежи и прочие условия) до заключения настоящего Договора/в случае выдачи нового кредита – стандартные условия финансирования, на усмотрение банка.
19. При исполнении настоящего Договора банк не вправе снижать свои обязательства перед Гарантом за счет средств, размещенных Гарантом в банке в рамках реализации антикризисных/стабилизационных программ Правительства Республики Казахстан.

3) 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде Кепілгерді Қарыз алушының кредит шарты бойынша өз міндеттемелерін толық көлемде орындауы туралы жазбаша ақпараттандыруға (соның ішінде міндеттемелерді мерзімінен бұрын орындаған жағдайда да);
4) осы Шартта белгіленген жағдайларда осы Шартта белгіленген тәртіппен және мерзімде Кепілгерге ақшаны қайтаруды жүзеге асыруға;
5) Кепілгер кепілдік бойынша міндеттемені орындаған жағдайда банк Кепілгерден алған барлық сома кредит шарты бойынша негізгі борышты өтеу үшін 10 жұмыс күні ішінде жіберіледі;
6) Кепілгер кепілдік бойынша міндеттемелерін орындаған жағдайда, осы Шарттың 32-тармағын орындағаннан кейін 20 (жиырма) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде Кепілгерге банктің Қарыз алушыға талап қою құқығын куәландыратын құжаттар мен ақпаратты беруге және Кепілгерге осы талаптарды қамтамасыз ететін құқықтарды осы Шартта белгіленген көлемде беруге міндетті. Банк құжаттары Кепілгерге түпнұсқамен, оны жасау мүмкін болмаған жағдайда – нотариаттық куәландырылған көшірмелер түрінде беріледі. Құжаттарды банктен Кепілгерге беру құжаттарды қабылдау-тапсыру актісін жасала отырып жүзеге асырылады;
7) Қарыз алушы кредит шарты бойынша негізгі борышты төлеу міндеттемелерін орындамаған/тиісінше орындамаған жағдайда Кепілгерге осы Шартта белгіленген тәртіппен және мерзімде мониторинг жүргізу үшін Қарыз алушының кредиттік құжаттамаларына қол жеткізу құқығын беруге;
8) Кепілгерге Кепілгер кепілдікті орындау нәтижесінде алған құқықтарды жүзеге асыруына кедергі келтірмеуге;
9) осы Шартта бекітілген басқа да міндеттемелерді тиісінше орындауға міндетті.
18. Банк:
1) Қарыз алушы кредит шарты бойынша негізгі борышты төлеу міндеттемелерін орындамаған/тиісінше орындамаған жағдайда Кепілгерге осы Шартта белгіленген тәртіппен және мерзімде талап қоюға;
2) Кепілгер мен Қарыз алушыдан осы Шартта көзделген өзге де міндеттемелерді орындауын талап етуге;
3) Кепілгер шешімі бойынша кепілдікті тоқтатқан/кепілдіктің қолданылу мерзімі аяқталған жағдайда банк қолданыстағы кредит бойынша Қарыз алушыға осы Шартты жасағанға дейін қаржыландырудың осыған дейін қолданылған талаптарын (соның ішінде сыйақы мөлшерлемесі, комиссиялар, алымдар және (немесе) өзге де төлемдер мен талаптар)/жаңа кредит берген жағдайда – банк қалауы бойынша қаржыландырудың стандартты талаптарын белгілеуге құқылы.
19. Осы Шартты орындау кезінде банк Кепілгер алдындағы өз міндеттемелерін Кепілгер банкке Қазақстан Республикасы Үкіметінің дағдарысқа қарсы/тұрақтандыру бағдарламаларын іске асыру шеңберінде орналастырған қаражаты есебінен азайтуға құқығы жоқ.

4. Порядок исполнения гарантии
20. В срок не ранее 30 (тридцати) рабочих дней с даты непрерывного неисполнения Заемщиком обязательств по погашению суммы основного долга по кредитному договору, банк письменно уведомляет об этом Гаранта, с указанием остатка размера Гарантии для фиксирования Гарантом размера задолженности по основному долгу от которой рассчитывается размер Гарантии и приложением справки о наличии задолженности Заемщика перед банком и копии письменного требования о погашении просроченной задолженности, направленного банком Заемщику.
21. В течение 120 (ста двадцати) календарных дней с даты неисполнения Заемщиком обязательств по погашению суммы основного долга по кредитному договору банк вправе предпринять меры в целях получения от Заемщика и лиц, предоставивших обеспечение, просроченной задолженности, в том числе путем обращения взыскания на обеспечение, предъявления требования по банковской гарантии, гарантиям/поручительствам третьих лиц, за исключением гарантии, выставления платежных требований-поручений к счетам Заемщика.
22. Суммы, полученные в результате предпринятых банком мер по взысканию задолженности Заемщика до предъявления требования Гаранту, направляются на погашение задолженности Заемщика в соответствии очередностью, установленной внутренними документами банка и соответствующей условиям кредитного договора и требованиям действующего гражданского и банковского законодательства Республики Казахстан.
23. В случае, если в течение 60 (шестидесяти) календарных дней с даты неисполнения Заемщиком обязательств по погашению суммы основного долга по кредитному договору Заемщик не исполнил/исполнил ненадлежащим образом обязательства по погашению суммы основного долга по кредитному договору, Гарант проводит мониторинг на предмет соблюдения условий настоящего Договора.
24. В случае, если в течение 120 (ста двадцати) календарных дней с даты неисполнения/ненадлежащего исполнения Заемщиком обязательств по погашению суммы основного долга по кредитному договору Заемщик не исполнил/исполнил ненадлежащим образом обязательства по погашению суммы основного долга по кредитному договору, банк вправе предъявить требование к Гаранту.
25. В требовании указываются:
1) реквизиты Договора гарантии;
2) реквизиты кредитного договора;
3) наименование Заемщика;
4) расчет суммы к оплате Гарантом по гарантии;
5) реквизиты счета банка, на который подлежат зачислению деньги.
26. К требованию прилагаются:
1) справка о наличии задолженности Заемщика перед банком с указанием перечня залогового имущества по проекту Заемщика в рамках кредитного договора на дату отправки письменного уведомления согласно пункту 20 Договора и на дату предоставления требования к Гаранту;

4. Кепілдікті орындау тәртібі
20. Қарыз алушы кредит шарты бойынша негізгі борыштың сомасын өтеу міндеттемесін ұдайы орындамаған күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде банк ол туралы Кепілгерге жазбаша хабарлайды, оған Қарыз алушының банк алдында берешегінің бар екендігі туралы анықтама мен банктің Қарыз алушыға мерзімі ұзартылған берешектің өтелгені туралы жіберген жазбаша талаптың көшірмесін қоса бере отырып Кепілдік мөлшері есептелетін негізгі борыш бойынша Кепілгердің берешек мөлшерін бекітуі үшін Кепілдік қалдығының мөлшері көрсетіледі.
21. Қарыз алушы кредит шарты бойынша негізгі борыш сомасын өтеу бойынша міндеттемелерді орындамаған күннен бастап 120 (жүз жиырма) күнтізбелік күн ішінде банк Қарыз алушыдан және қамтамасыз етуді берген адамдардан мерзімі өткен берешекті алу мақсатында өндіріп алуды қамтамасыз етуге айналдыру, Қарыз алушының шоттарына төлем талап-тапсырмаларын қою кепілдігін қоспағанда, банк кепілдігі, үшінші тұлғалардың кепілдіктері/кепілгерліктері бойынша талаптар қою арқылы шаралар қабылдайды.
22. Кепілгерге талап қойғанға дейін банктің Қарыз алушының берешегін өндіріп алу бойынша қабылдаған шараларының нәтижесінде алынған сомалар банктің ішкі құжаттарында бекітілген кезектілікке және кредит шарты мен Қазақстан Республикасының қолданыстағы азаматтық және банк заңнамасы талаптарына сәйкес Қарыз алушының берешектерін өтеуге жіберіледі.
23. Егер Қарыз алушы кредит шарты бойынша негізгі борыш сомасын өтеу бойынша міндеттемелерін орындамаған күннен бастап 60 (алпыс) күнтізбелік күн ішінде Қарыз алушы кредит шарты бойынша негізгі борыш сомасын өтеу міндеттемелерін орындамаған/тиісті түрде орындамаған жағдайда, Кепілгер осы Шарт талаптарының сақталу тұрғысына мониторинг жүргізеді.
24. Егер Қарыз алушы кредит шарты бойынша негізгі борыш сомасын өтеу бойынша міндеттемелерін орындамаған күннен бастап 120 (жүз жиырма) күнтізбелік күн ішінде Қарыз алушы кредит шарты бойынша негізгі борыш сомасын өтеу міндеттемелерін орындамаған/тиісті түрде орындамаған жағдайда, банк Кепілгерге талап қоюға құқылы.
25.Талапта мыналар көрсетіледі:
1) Кепілдік шартының деректемелері;
2) кредит шартының деректемелері;
3) Қарыз алушының атауы;
4) кепілдік бойынша Кепілерге төленетін соманың есептемесі;
5) ақша аударылуға тиіс банк шотының деректемелері.
26. Талапқа мыналар қоса беріледі:
1) Шарттың 20-тармағына сәйкес жазбаша хабарлама жіберу күніндегі және Кепілгерге кепілдік ұсыну күніндегі кредит шарты аясында Қарыз алушы жобасы бойынша кепіл мүлкінің тізбесі көрсетілген, Қарыз алушының банк алдында берешегінің болуы туралы анықтама;

2) выписка с банковского счета Заемщика за период с даты выдачи кредита до даты выставления требования Гаранту;
3) копия документа, подтверждающего получение Заемщиком кредитных средств;
4) копия требования (претензии) банка о нарушении обязательств Заемщиком по кредитному договору, направленного Заемщику;
5) копия ответа Заемщика на требование (претензию) банка (при наличии);
6) информация о предпринятых банком мерах по взысканию задолженности по кредитному договору и суммах, вырученных в результате принятых мер, с приложением подтверждающих документов (при наличии);
7) копия решения суда о взыскании задолженности (при наличии);
8) копии исполнительных листов (при наличии);
9) копии дополнительных соглашений к кредитному договору (при наличии);
10) копии иных документов, подтверждающих задолженность Заемщика перед банком и принятые банком меры по взысканию задолженности (при наличии).
27. Сумма, указанная в требовании, соответствует условиям настоящего Договора, но в любом случае не может превышать предельную сумму гарантии, установленную в пункте 3 настоящего Договора.
28. Требование направляется банком Гаранту путем отправки заказным письмом или нарочно по адресу, указанному в настоящем Договоре.
29. Требование может быть предъявлено Гаранту до 16.00 часов текущего рабочего дня по времени города Нур-Султан. Требование, предъявленное после 16.00 часов по времени города Нур-Султан, считается предъявленным на следующий рабочий день.
30. После получения требования банка, но в любом случае до его удовлетворения, Гарант в письменной форме уведомляет Заемщика о предъявлении банком требования путем направления уведомления заказным письмом по адресу Заемщика, указанному в настоящем Договоре, или вручения нарочно под роспись Заемщика. При отправке уведомления заказным письмом уведомление считается полученным на 3 (третий) день после даты, указанной в документе, выданном почтовым учреждением.
31. Гарант в срок не позднее 10 (десяти) рабочих дней с даты получения требования банка и всех документов, предусмотренных настоящим Договором, а также при отсутствии возражений к требованию и представленным документам, производит платеж банку в размере указанной в требовании суммы либо направляет банку письмо с указанием всех имеющихся возражений.
32. Банк проводит работу по реализации залогового обеспечения. Все суммы, полученные банком в результате мер по взысканию задолженности Заемщика, в том числе путем реализации залогового обеспечения, распределяются между Гарантом и банком в следующей очередности:

2) кредит берілген күннен бастап Кепілгерге талап қойылған күнге дейінгі кезең үшін Қарыз алушының банктік шотынан үзінді көшірме;
3) Қарыз алушының кредит қаражатын алғандығын растайтын құжат көшірмесі;
4) Қарыз алушының кредит шарты бойынша міндеттемелерін бұзғаны туралы Қарыз алушыға жіберілген банк талабының (наразылығының) көшірмесі;
5) Қарыз алушының банк талабына (наразылығына) жауабының көшірмесі (болған жағдайда);
6) растайтын құжаттарды қоса бере отырып, банк қабылдаған кредит шарты бойынша берешекті өндіріп алу шаралары мен қабылданған шаралар нәтижесінде түскен сомалар туралы ақпарат (болған жағдайда);
7) соттың берешекті өндіріп алу туралы шешімінің көшірмесі (болған жағдайда);
8) атқарушы парақтардың көшірмелері (болған жағдайда);
9) кредит шартына қосымша келісімдердің көшірмелері (болған жағдайда);
10) Қарыз алушының банк алдындағы берешегін растайтын өзге де құжаттардың көшірмелері және берешекті өтеу бойынша банк қабылдаған шаралар (болған жағдайда).
27. Талапта көрсетілген сома осы Шарт талаптарына сәйкес келеді, бірақ кез келген жағдайда осы Шарттың 3-тармағында бекітілген кепілдіктің шекті сомасынан аса алмайды.
28. Банк талапты Кепілгерге осы Шартта көрсетілген мекенжайға тапсырыс хатпен жібереді немесе қолма-қол табыстайды.
29. Талапты Кепілгерге Нұр-Сұлтан уақыты бойынша ағымдағы жұмыс күні сағат 16.00-ге дейін ұсынуға болады. Нұр-Сұлтан уақыты бойынша сағат 16.00-ден кейін ұсынылған талап келесі жұмыс күні ұсынылған деп саналады.
30. Банктен талап алған соң, бірақ ол қанағаттандырылғанға дейін кез келген жағдайда Кепілгер Қарыз алушыға жазбаша нысанда осы Шартта көрсетілген мекенжайына тапсырыс хат жіберу арқылы немесе Қарыз алушының қолын қойғыза отырып, қолма-қол табыстау арқылы Қарыз алушыға банктің талап қойғандығы туралы хабарлайды. Хабарлама тапсырыс хатпен жіберілген кезде хабарлама пошта мекемесі берген құжатта көрсетілген күннен кейін 3 (үшінші) күні алынды деп саналады.
31. Кепілгер банк талаптарын және осы Шартта көзделген барлық құжаттарды алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей, сондай-ақ талапқа және ұсынылған құжаттарға қарсылық болмаған кезде банкке талапта көрсетілген сома мөлшерінде төлем жасайды не барлық қарсылықтарды көрсете отырып, банкке хат жібереді.
32. Банк кепілді қамтамасыз етуді іске асыру бойынша жұмыс жүргізеді. Банк Қарыз алушының берешегін өндіру бойынша, оның ішінде қамтамасыз етуді өткізу арқылы шаралар қабылдауы нәтижесінде алынған банктің алған барлық сомасы Кепілгер мен банк арасында мынадай реттілікпен бөлінеді:

1) погашение вознаграждения по кредитному договору перед банком;
2) погашение суммы остатка основного долга Заемщика перед банком;
3) погашение задолженности Заемщика перед Гарантом;
4) погашение неустойки и иной задолженности Заемщика по кредитному договору перед банком.
При этом распределение денег производится в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты их получения банком.
33. В случае если после исполнения пункта 32 настоящего Договора, задолженность Заемщика перед Гарантом не будет погашена/будет погашена не в полном объеме, банк обязуется передать Гаранту, исполнившему обязательство по гарантии, все нереализованное банком имущество, а также права по гарантиям, поручительствам и прочим залоговым имуществом, указанным в кредитном договоре в качестве обеспечения исполнения обязательств Заемщика и права, принадлежащие банку как залогодержателю по договорам с предоставлением обеспечения в объеме исполненного Гарантом обязательства.
В течение 20 (двадцати) рабочих дней с даты исполнения пункта 32 настоящего Договора банк обязуется передать Гаранту по акту приема-передачи следующие документы:
оригинал или нотариально заверенную копию кредитного договора с дополнительными соглашениями к нему;
оригинал или нотариально заверенные копии договоров о предоставлении обеспечения с дополнительными соглашениями к ним;
правоустанавливающие документы на залоговое имущество и иные документы по требованию Гаранта.
5. Срок действия гарантии
34. Гарантия предоставляется сроком по "____" ___________ года включительно.
35. Действие гарантии прекращается при наступлении любого из следующих обстоятельств:
1) полного погашения суммы основного долга по кредитному договору, обеспеченному гарантией;
2) по истечении срока гарантии, указанного в настоящем Договоре;
3) с переводом долга на другое лицо по обеспеченному гарантией кредитному договору, если Гарант не дал согласия отвечать за нового должника;
4) если после наступления срока исполнения обеспеченного гарантией обязательства банк отказался принять надлежащее исполнение, предложенное Заемщиком или Гарантом;
5) изменения любого из условий кредитного договора, влекущего или могущего повлечь увеличение ответственности, без предварительного письменного согласия Гаранта;
6) в случае представления банком Гаранту недостоверных сведений (информации) и (или) документов, необходимых для принятия Гарантом решения о предоставлении гарантии, за исключением случаев, когда представление недостоверных сведений (информации) и (или) документов вызвано мошенническими действиями со стороны Заемщика и это доказано в установленном гражданском законодательстве Республики Казахстан порядке;

1) кредит шарты бойынша банк алдындағы сыйақыны өтеу;
2) Қарыз алушының банк алдындағы негізгі борышының қалдық сомасын өтеу;
3) Қарыз алушының Кепілгер алдындағы берешекті өтеуі;
4) Қарыз алушының кредит шарты бойынша банк алдындағы тұрақсыздық айыбын және өзге де берешектерін өтеуі.
Бұл ретте ақша оны банк алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде бөліп беріледі.
33. Осы Шарттың 32-тармағын орындағаннан кейін Қарыз алушының Кепілгер алдындағы берешегі өтелмеген/толық көлемде өтелмеген жағдайда, банк кепілдік бойынша міндеттемесін орындаған Кепілгерге банк сатпаған барлық мүліктерді, сондай-ақ Қарыз алушының міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету ретіндегі кредит шартында көрсетілген барлық кепілдіктер, кепілдіктер беру және өзге де кепіл мүлкі бойынша құқықтарды және Кепілгер орындаған міндеттемелер көлеміндегі қамтамасыз етуді ұсына отырып, шарт бойынша кепіл ұстаушы ретіндегі банкке тиесілі құқықтарды беруге міндеттенеді.
Осы Шарттың 32-тармағын орындаған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде банк Кепілгерге қабылдау-тапсыру актісі бойынша мынадай құжаттарды:
қосымша келісімі бар кредит шартының түпнұсқасы немесе нотариаттық куәландырылған көшірмесі;
қосымша келісімі бар қамтамасыз етуді ұсыну туралы шарттардың түпнұсқасы немесе нотариаттық куәландырылған көшірмесі;
кепіл мүлкінің құқық белгілеу құжаттарын және Кепілгердің талабы бойынша өзге де құжаттарды беруге міндеттенеді.
5. Шарттың жарамдылық мерзімі
34. Кепілдік _______ жылғы "___" ________ қоса алғандағы мерзімге беріледі.
35. Кепілдіктің жарамдылығы мына жағдайлардың кез келгені орын алған кезде тоқтатылады:
1) кепілдікпен қамтамасыз етілген кредит шарты бойынша негізгі борыш сомасын толығымен өтеу;
2) осы Шартта көрсетілген кепілдік мерзімі аяқталған соң;
3) егер Кепілгер жаңа борышкер үшін жауап беруге келісім бермеген болса, кепілдікпен қамтамасыз етілген кредит шарты бойынша борышты басқа адамға аудару;
4) егер кепілдікпен қамтамасыз етілген міндеттемені орындау мерзімі келген кезде банк Қарыз алушы немесе Кепілгер ұсынған тиісті орындауды қабылдаудан бас тартса;
5) Кепілгердің алдын ала жазбаша келісімінсіз жауапкершілікті арттыруға алып келетін немесе алып келуі мүмкін болатын кредит шартының кез келген талаптарын өзгерту;
6) анық емес мәліметтерді (ақпараттарды) және (немесе) құжаттарды ұсыну Қарыз алушының тарапынан алаяқтық әрекеттерінен туындаса және бұл Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында белгіленген тәртіппен дәлелденген жағдайларды қоспағанда, банк Кепілгердің кепілдік беру туралы шешім қабылдауы үшін қажетті анық емес мәліметтерді (ақпараттарды) және (немесе) құжаттарды ұсынған жағдайда;

7) в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Заемщиком и (или) банком обязательств и условий, предусмотренных пунктом 12 настоящего Договора;
8) при выявлении фактов полного нецелевого использования кредита;
9) по иным основаниям, предусмотренным гражданским законодательством Республики Казахстан, Программой и (или) настоящим Договором.
6. Ответственность Сторон
36. В случае несвоевременной оплаты Гарантом банку суммы, указанной в требовании, Гарант уплачивает банку неустойку (пеню) в размере 0,01 % (ноль целых одной сотой процента) от несвоевременно уплаченной суммы за каждый день просрочки.
37. В случае несвоевременного возврата банком Гаранту любых сумм, причитающихся Гаранту согласно условиям настоящего Договора, банк уплачивает Гаранту неустойку (пеню) в размере 0,01 % (ноль целых одной сотой процента) от несвоевременно возвращенной суммы за каждый день просрочки.
38. В случае нарушения банком обязательств, установленных подпунктом 5) пункта 17 настоящего Договора, с даты нарушения банк уплачивает Гаранту неустойку (пеню) в размере пятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, за каждый день просрочки.
39. В случае нарушения Заемщиком обязательств, установленных подпунктами 3), 5), 6), 7) и с даты выявления установленных требований подпункта 10) пункта 15 настоящего Договора, Заемщик уплачивает Гаранту неустойку (пеня) в размере однократного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, за каждый день просрочки.
40. Требование уплаты неустойки является правом Стороны, права которой были нарушены виновной Стороной. Использованием Стороной права требования уплаты неустойки считается направление письменного требования об уплате неустойки. Уплата неустойки не освобождает виновную Сторону от надлежащего исполнения условий настоящего Договора.
41. Банк несет полную ответственность за надлежащее оформление кредитного договора, а также за соответствие условий предоставления кредита условиям, отраженным в решении уполномоченного органа Гаранта. В случае выявления случаев нарушения со стороны банка данного обязательства Гарант вправе применить меры ответственности включая аннулирование гарантии.
7. Заключительные положения
42. Все изменения и дополнения к Договору оформляются в письменной форме, подписаны уполномоченными представителями Сторон и скреплены оттисками печатей Сторон (при наличии).
43. Все споры и разногласия, связанные с изменением, расторжением и исполнением настоящего Договора, Стороны будут решать путем переговоров и обсуждений, в случае если в результате переговоров Стороны не придут к согласию, то такой спор будет рассматриваться в судебном порядке, предусмотренном гражданским законодательством Республики Казахстан.

7) Қарыз алушы және (немесе) банк осы Шарттың 12-тармағында көзделген міндеттемелер мен талаптарды орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған жағдайда;
8) кредитті мақсатына сай қолданбау деректері анықталған кезде;
9) Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында, Бағдарламада және (немесе) осы Шартта көзделген өзге де негіздемелер бойынша.
6. Тараптардың жауапкершілігі
36. Кепілгер банкке талапта көрсетілген соманы уақтылы төлемеген жағдайда, Кепілгер банкке әр мерзімі ұзартылған күн үшін уақтылы төленбеген сомадан 0,01 % (нөл бүтін жүзден бір) мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (өсімпұл) төлейді.
37. Банк Кепілгерге осы Шарт талаптарына сәйкес тиесілі кез келген соманы Кепілгерге уақтылы қайтармаған жағдайда банк Кепілгерге әр мерзімі ұзартылған күн үшін уақтылы қайтарылмаған сомадан 0,01 % (нөл бүтін жүзден бір) мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (өсімпұл) төлейді.
38. Банк осы Шарттың 17-тармағының 5) тармақшасында бекітілген міндеттемелерді бұзған жағдайда, банк бұзылған күннен бастап Кепілгерге әр мерзімі ұзартылған күн үшін тиісті қаржы жылына республикалық бюджет туралы заңда бекітілген бес еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (өсімпұл) төлейді.
39. Қарыз алушы осы Шарттың 15-тармағының 3), 5), 6), 7) тармақшаларында және 10) тармағында белгіленген талаптары бұзылған күннен бастап бекітілген міндеттемелерді бұзған жағдайда, Қарыз алушы Кепілгерге әр мерзімі ұзартылған күн үшін тиісті қаржы жылына республикалық бюджет туралы заңда бекітілген бір еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (өсімпұл) төлейді.
40. Тұрақсыздық айыбын төлеу талабы Тарап құқықтарын бұзған Тараптың құқығы болып табылады. Тұрақсыздық айыбын төлеу туралы жазбаша талаптың жіберілуі Тараптың тұрақсыздық айыбын төлеуді талап ету құқығын пайдалануы болып саналады. Тұрақсыздық айыбын төлеу кінәлі Тарапты осы Шарт талаптарын тиісті түрде орындаудан босатпайды.
41. Банк кредит шартының тиісті түрде рәсімделуіне, сондай-ақ кредит беру талаптарының Кепілгердің уәкілетті органының шешімінде көрсетілген талаптарға сәйкес келуіне толық жауапкершілікте болады. Банк тарапынан осы міндеттемелерді бұзған жағдайлар анықталған кезде Кепілгер кепілдіктің күшін жоюды қоса алғанда, жауапкершілік шараларын қолдануға құқылы.
7. Қорытынды ережелер
42. Шартқа енгізілетін барлық өзгерістер мен толықтырулар жазбаша нысанда рәсімделуі, Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қоюы және Тараптардың мөрлерінің бедерімен (болған жағдайда) бекітілуге тиіс.
43. Осы Шартты өзгертуге, бұзуға және орындауға байланысты барлық даулар мен келіспеушіліктерді Тараптар келіссөздер мен талқылаулар жүргізу арқылы шешетін болады, келіссөздер нәтижесінде Тараптар келісімге келе алмаған жағдайда, онда мұндай дау Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында көзделген сот тәртібінде қаралатын болады.

44. Настоящий Договор составлен в ___ (__________) идентичных экземплярах на казахском и русском языках по ___ (______) экземпляру на казахском и русском языках для каждой из Сторон, каждый из которых имеет равную юридическую силу.
45. Во всем ином, не предусмотренном настоящим Договором, Стороны руководствуются гражданским законодательством Республики Казахстан.
46. Копия кредитного договора является неотъемлемой частью настоящего Договора.
47. По соглашению сторон Гарант отвечает за исполнение своих обязательств по настоящему Договору только в пределах собственных средств.
8. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон.
Заемщик
___________________
место печати (при наличии)
Гарант
место печати (при наличии)
Банк
___________________
место печати (при наличии)
Республика Казахстан
город _____________
улица _____________
телефон____________
БИН ______________
Республика Казахстан
город _____________
улица _____________
телефон____________
БИН ______________
ИИК KZ ___________
БИК ______________
КБЕ ______________
АО "_____________"
Республика Казахстан
город _____________
улица_____________
телефон___________
БИН______________
ИИК KZ___________
БИК ______________
КБЕ ______________
АО "_____________"
Приложение 4
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 марта 2019 года № 18
Форма
Договор о предоставлении гранта на реализацию новых бизнес-идей № _______
город____________
"____" ___________ 20___года
Настоящий Договор (далее – Договор) заключен между:
1) "Региональным координатором программы":
______________________________________________________________ в лице ___________________________________________, действующем на основании _______________________________________________________, и
2) "Финансовым агентством":
Акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму" в лице ________________________________________________, действующем на основании _________________________________________________________, и
3) Предпринимателем
______________________________________________________________ в лице ____________________________________________________, действующем на основании _________________________________________________________, совместно именуемыми "Стороны", а каждый в отдельности "Сторона", либо как указано выше, в соответствии с:
Государственной программой поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2018 года № 522 (далее – Программа);
Правилами предоставления государственных грантов субъектам малого предпринимательства для реализации новых бизнес-идей и индустриально-инновационных проектов в рамках бизнес-инкубирования в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2016 года № 234 (далее – Правила предоставления государственных грантов).

44. Осы Шарт әрқайсысы тең заңдық күшке ие ___ (__________) бірдей данада қазақ және орыс тілдерінде Тараптардың әрқайсысы үшін ___ (_________) данадан тұрады.
45. Осы Шартта көзделмеген барлық өзге жағдайларда Тараптар Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасын басшылыққа алады.
46. Кредит шартының көшірмесі осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
47. Тараптардың келісімі бойынша Кепілгер осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауға тек өз қаражаты аясында ғана жауап береді.
8. Тараптардың заңды мекенжайлары, деректемелері мен қолдары
Қарыз алушы:
Кепілгер:
Банк:
_________________ мөр орны
(болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
___________ қаласы
____________көшесі
телефон___________
БСН ______________
_________________ мөр орны
(болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
_________________ қаласы
__________________көшесі
телефон________________
БСН ___________________
ЖСК KZ________________
БСК ___________________
КБЕ ___________________
"___________" АҚ
_________________ мөр орны
(болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
_______________қаласы
______________көшесі
телефон_____________
БСН _______________
ЖСК KZ____________
БСК _______________
КБЕ________________
"_____________" АҚ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 6 наурыздағы
№ 18 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға арналған грант беру туралы № _______ шарт
____________ қаласы
20___жылғы "___" ___________
Осы Шарт (бұдан әрі – Шарт) мыналардың:
1) "Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі":
________________________________________________________ атынан
______________________________________________________негізінде әрекет ететін
_____________________________________________________ және
2) "Қаржы агенттігі": "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы атынан
______________________________________________ негізінде әрекет ететін
___________________________________________________ және
3) Кәсіпкер:
__________________________________________________________ атынан
_____________________________________________________ негізінде әрекет ететін
_________________________________________________________,
бірлесіп "Тараптар", ал әрқайсысы жеке алғанда "Тарап" немесе жоғарыда көрсетілгендей аталатындар арасында:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 25 тамыздағы № 522 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасына (бұдан әрі – Бағдарлама);
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 19 сәуірдегі № 234 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды және бизнес-инкубациялау шеңберінде индустриялық-инновациялық жобаларды іске асыру үшін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру қағидаларына (бұдан әрі – Мемлекеттік гранттар беру қағидалары) сәйкес жасалды.

1. Термины и определения
1. Термины и определения, используемые в настоящем Договоре, определены в Программе и Правилах предоставления государственных грантов.
2. Предмет Договора
2. По условиям настоящего Договора региональный координатор Программы предоставляет предпринимателю грант в поддержку его предпринимательской деятельности на реализацию бизнес-проектов в рамках Программы, в свою очередь, предприниматель обязуется использовать грант на реализацию плана мероприятий бизнес-проекта по форме согласно приложению 1 к настоящему Договору.
3. Срок действия Договора
3. Договор вступает в силу со дня его подписания Сторонами и действует до полного исполнения ими своих обязательств по настоящему Договору.
4. Размер и порядок предоставления гранта
4. Размер гранта, предоставляемого по Договору, составляет __________ (______) тенге.
5. Предоставление гранта осуществляется в соответствии с графиком выдач гранта по форме согласно приложению 2 к настоящему Договору. Средства гранта предоставляются на траншевой основе.
6. Выдача каждого транша осуществляется путем перечисления денежных средств на текущий счет предпринимателя в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня представления заявки на выдачу транша по форме согласно приложению 3 к настоящему Договору, от предпринимателя на выдачу транша, к которой прилагаются документы, подтверждающие дальнейшее использование средств гранта (договора купли-продажи, договор намерения, счет-фактура, счета на оплату и иные документы, подтверждающие дальнейшее использование средств гранта).
7. Перечисление денежных средств региональным координатором Программы предпринимателю не осуществляется в случае расторжения настоящего Договора в соответствии с условиями, установленными в настоящем Договоре.
5. Порядок, сроки и условия использования гранта
8. Предприниматель использует средства гранта в соответствии с планом мероприятий бизнес-проекта.
9. Денежные средства, перечисленные предпринимателю по Договору, имеют целевое назначение, связанное с реализацией бизнес-проекта предпринимателя. Контроль за целевым использованием предоставленного гранта осуществляется финансовым агентством.
10. Все имущество, приобретенное или полученное за счет средств гранта, используется в соответствии с целями бизнес-проекта предпринимателя, а по завершению бизнес-проекта – на ведение предпринимателем предпринимательской деятельности.
6. Права и обязанности Сторон
11. В рамках действия Договора региональный координатор Программы обязуется:
1) предоставить предпринимателю грант в порядке, предусмотренном настоящим Договором;

1. Терминдер мен анықтамалар
1. Осы Шартта пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар Бағдарламада және Мемлекеттік гранттар беру қағидаларында айқындалған.
2. Шарттың нысанасы
2. Осы Шарттың талаптары бойынша Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі кәсіпкерге Бағдарлама шеңберінде бизнес-жобаларды іске асыруға кәсіпкерге кәсіпкерлік қызметін қолдау үшін грант ұсынады, өз кезегінде, кәсіпкер осы Шартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бизнес-жобаның іс-шаралар жоспарын іске асыруға арналған грантты пайдалануға міндеттенеді.
3. Шарттың қолданылу мерзімі
3. Шарт Тараптар оған қол қойған күнінен бастап күшіне енеді және олар осы Шарт бойынша өздерінің міндеттемелерін толық орындағанға дейін қолданылады.
4. Гранттың мөлшері мен беру тәртібі
4. Шарт бойынша берілетін грант мөлшері ________ (_______) теңгені құрайды.
5. Грантты беру осы Шартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша грант беру кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.
6. Әрбір траншты беру осы Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кәсіпкерден траншты беру туралы өтінім ұсынылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде ақшалай қаражатты кәсіпкердің ағымдағы шотына аудару жолымен жүзеге асырылады, өтінімге грант қаражатының одан әрі пайдаланылуын растайтын құжаттар (сатып алу-cату шарттары, ниет шарты, шот-фактура, төлем шоттары және өзге құжаттар) қоса беріледі.
7. Осы Шартта белгіленген талаптарға сәйкес осы Шарт бұзылған жағдайда Бағдарламаның Өңірлік үйлестірушісінің кәсіпкерге ақшалай қаражатты аударуы жүзеге асырылмайды.
5. Грантты пайдалану тәртібі, мерзімдері мен шарттары
8. Кәсіпкер грант қаражатын бизнес-жоба іс-шараларының жоспарына сәйкес пайдаланады.
9. Шарт бойынша кәсіпкерге аударылған ақшалай қаражат кәсіпкердің бизнес-жобасын іске асырумен байланысты нысаналы мақсатқа ие. Берілген гранттың нысаналы пайдаланылуын бақылауды қаржы агенттігі жүзеге асырады.
10. Грант қаражаты есебінен сатып алынған немесе алынған барлық мүлік кәсіпкердің бизнес-жобасының мақсаттарына сәйкес, ал бизнес-жоба аяқталғаннан кейін кәсіпкердің кәсіпкерлік қызметті жүргізуіне пайдаланылуы тиіс.
6. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
11. Шарттың қолданылуы шеңберінде Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі:
1) кәсіпкерге осы Шартта көзделген тәртіппен грант беруге;

2) принять в соответствии с настоящим Договором письменные отчеты финансового агентства о выполнении предпринимателями мероприятий бизнес-проекта и использовании финансовых средств;
3) уведомить предпринимателя о досрочном расторжении Договора в случаях, предусмотренных настоящим Договором.
12. В рамках действия Договора региональный координатор Программы вправе:
1) отказать предпринимателю в предоставлении средств гранта в случаях, предусмотренных Договором, гражданским, налоговым и уголовным законодательством Республики Казахстан;
2) потребовать возврата неиспользованных средств для дальнейшего вынесения результатов мониторинга на рассмотрение конкурсной комиссии;
3) потребовать возврата средств, использованных не по целевому назначению.
13. В рамках действия Договора финансовое агентство вправе:
1) требовать от предпринимателя надлежащего исполнения обязательств по Договору и устранения выявленных недостатков использования гранта;
2) проводить мониторинг освоения и целевого использования гранта, мониторинг деятельности предпринимателей по выполнению бизнес-проектов в течение 1 (одного) года со дня получения гранта, мониторинг выполнения предпринимателем условий Программы, а также соблюдения предпринимателем условий настоящего Договора, в том числе путем выезда представителей финансового агентства к предпринимателю на место реализации бизнес-проекта. Порядок и сроки проведения мониторинга регулируются Правилами проведения мониторинга проектов, реализуемых в рамках программ финансовой поддержки предпринимательства в рамках Программы, утвержденными уполномоченным органом по предпринимательству, а также внутренними документами финансового агентства;
3) истребовать у предпринимателя материалы/документы, подтверждающие исполнение обязательств по Договору.
14. В рамках действия Договора предприниматель обязуется:
1) своевременно и надлежащим образом проводить мероприятия бизнес-проекта;
2) по требованию финансового агентства незамедлительно устранять выявленные недостатки при использовании гранта;
3) по требованию финансового агентства представить материалы/документы, подтверждающие исполнение обязательств по Договору, и письменные объяснения в течение 3 (трех) рабочих дней с момента получения письменного требования финансового агентства;
4) представлять запрошенную финансовым агентством информацию в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента получения такого запроса;
5) обеспечить своевременное предоставление финансовому агентству документов, связанных с исполнением Договора;
6) информировать финансовое агентство о смене ответственного лица, назначенного в соответствии с настоящим Договором, в день принятия соответствующего решения;

2) осы Шартқа сәйкес кәсіпкерлердің бизнес-жобаның іс-шараларын орындауы және қаржы қаражатын пайдалануы туралы қаржы агенттігінің жазбаша есебін қабылдауға;
3) осы Шартта көзделген жағдайларда Шарттың мерзімінен бұрын бұзылуы туралы кәсіпкерге хабарлауға міндеттенеді.
12. Шарттың қолданылуы шеңберінде Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі:
1) Шартта және Қазақстан Республикасының азаматтық, салықтық және қылмыстық заңнамасында көзделген жағдайларда кәсіпкерге грант қаражатын беруден бас тартуға;
2) мониторинг нәтижелерін одан әрі конкурстық комиссияның қарауына одан шығару үшін пайдаланылмаған қаражатты қайтаруды талап етуге;
3) нысаналы мақсаты бойынша пайдаланылмаған қаражаттың қайтарылуын талап етуге құқылы.
13. Шарттың қолданылуы шеңберінде қаржы агенттігі:
1) кәсіпкерден Шарт бойынша міндеттемелерді тиісінше орындауды және грантты пайдалануда анықталған кемшіліктерді жоюды талап етуге;
2) грантты игеру және нысаналы пайдалану мониторингін, кәсіпкерлердің грантты алған күннен бастап 1 (бір) жыл ішінде бизнес-жобалардың орындалуы бойынша қызметінің мониторингін, кәсіпкерлердің Бағдарлама шарттарын орындауы мониторингін жүргізуге, кәсіпкердің осы Шарттың талаптарын сақтауын тексеруге, оның ішінде қаржы агенттігі өкілдерінің бизнес-жобаны іске асыру орнына кәсіпкерге баруы арқылы тексеруге құқылы. Мониторинг жүргізудің тәртібі мен мерзімдері кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті орган бекіткен Бағдарлама шеңберінде кәсіпкерлікті қаржылық қолдау бағдарламалары шеңберінде іске асырылатын жобаларға мониторинг жүргізу қағидаларымен, сондай-ақ қаржы агенттігінің ішкі құжаттарымен реттеледі;
3) кәсіпкерден Шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын растайтын материалдарды/құжаттарды талап етуге құқылы.
14. Шарттың қолданылуы шеңберінде кәсіпкер:
1) бизнес-жобаның іс-шараларын уақтылы және тиісінше жүргізуге;
2) қаржы агенттігінің талабы бойынша грантты пайдалану кезінде анықталған кемшіліктерді дереу жоюға;
3) қаржы агенттігінің талабы бойынша Шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын растайтын материалдарды және жазбаша түсініктемелерді қаржы агенттігінің жазбаша талабын алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде беруге;
4) қаржы агенттігі сұратқан ақпаратты сұратылған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынуға;
5) қаржы агенттігіне Шартты орындауға байланысты құжаттарға кедергісіз уақтылы қамтамасыз етуге;
6) тиісті шешім қабылданған күні осы Шартқа сәйкес тағайындалған жауапты тұлғаның ауысуы туралы қаржы агенттігін хабардар етуге;

7) использовать грант исключительно по целевому назначению;
8) гарантировать региональному координатору Программы отсутствие задолженности по платежам в бюджеты всех уровней или в государственные внебюджетные фонды в течение срока действия Договора;
9) по истечении срока действия Договора возвратить региональному координатору Программы неиспользованную часть средств гранта в течение 3 (трех) рабочих дней с момента получения соответствующего требования;
10) в течение 60 (шестидесяти) календарных дней с даты получения средств гранта обеспечить софинансирование расходов на реализацию бизнес-проекта и направить на реализацию бизнес-проекта сумму в размере не менее 10 % (десяти процентов) от суммы предоставляемого гранта;
11) оказывать финансовому агентству содействие при проведении финансовым агентством мониторинга, представлять финансовому агентству документы, необходимые для проведения мониторинга, в сроки, установленные в письменном запросе финансового агентства, а также обеспечить беспрепятственный доступ представителям финансового агентства к месту реализации бизнес-проекта при осуществлении выездного мониторинга;
12) представлять финансовому агентству письменные отчеты о выполнении мероприятий бизнес-проекта и об использовании финансовых средств, составленные предпринимателем по форме приложения 4 к Договору (далее – Письменные отчеты), а именно:
представить текущий отчет в период с "___" 20____года по "___" 20___ года;
представить итоговый отчет в период с "___" 20____года по "___" 20___года.
15. В рамках действия Договора предприниматель вправе:
1) требовать от регионального координатора Программы надлежащего исполнения обязательств по Договору;
2) требовать своевременного перечисления на текущий счет средств гранта.
16. В целях подтверждения своевременной и надлежащей реализации бизнес-проекта и целевого использования средств гранта к предоставляемым предпринимателем письменным отчетам прилагаются документы, в полной мере отражающие исполнение мероприятий/целей, предусмотренных в рамках реализации бизнес-проекта, в том числе отражающие содержание каждой хозяйственной операции. При этом, прилагаемые документы содержат реквизиты (номер и дату), а также быть прошиты, пронумерованы, подписаны руководителем, бухгалтером (при наличии) и ответственным лицом предпринимателя, заверены его печатью (при наличии).
17. По итогам использования гранта региональный координатор Программы, финансовое агентство и предприниматель подписывают акт использования гранта к договору о предоставлении гранта по форме согласно приложению 5 к настоящему Договору.
7. Ответственность Сторон

7) грантты нысаналы бағыты бойынша ғана пайдалануға;
8) Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісіне Шарттың қолданылу мерзімі ішінде барлық деңгейдегі бюджеттерге немесе мемлекеттік бюджеттен тыс қорларға төлемдер бойынша берешектің жоқтығына кепілдік беруге;
9) Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісіне грант қаражатының пайдаланылмаған бір бөлігін тиісті талаптарды алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде қайтаруға;
10) грант қаражаты алынған күннен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күні ішінде бизнес-жобаны іске асыруға жұмсалатын шығыстарды бірлесіп қаржыландыруды қамтамасыз етуге және бизнес-жобаны іске асыруға берілетін грант сомасының кемінде 10 %-ы (он пайызы) мөлшерінде соманы жолдауға;
11) қаржы агенттігі мониторинг жүргізу барысында қаржы агенттігіне жәрдем көрсетуге, қаржы агенттігінің жазбаша сұрауында белгіленген мерзімде мониторинг жүргізу үшін қажетті құжаттарды қаржы агенттігіне ұсынуға, сондай-ақ қаржы агенттігінің өкілдеріне көшпелі мониторингілеуді жүзеге асыру кезінде бизнес-жобаның іске асырылу орнына кедергісіз қол жеткізуді қамтамасыз етуге;
12) Шартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кәсіпкер құрған бизнес-жобаның іс-шараларының орындалуы туралы және қаржы қаражатын қолдану туралы жазбаша есептерді қаржы агенттігіне беруге (бұдан әрі – Жазбаша есептер), атап айтқанда:
20__ жылғы "___"___________ бастап 20__ жылғы "__"______________
аралығындағы кезеңде ағымдағы есепті беруге;
20__ жылғы "__"_____________ бастап 20__ жылғы "__"_____________
аралығындағы кезеңде қорытынды есепті беруге міндеттенеді.
15. Шарттың қолданылуы шеңберінде кәсіпкер:
1) Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісінен Шарт бойынша міндеттемелердің тиісінше орындалуын талап етуге;
2) грант қаражатының ағымдағы шотқа уақтылы аударылуын талап етуге құқылы.
16. Бизнес-жобаның уақтылы және тиісті іске асырылуы және грант қаражаттың нысаналы пайдаланылуы мақсатында кәсіпкер ұсынатын Жазбаша есептерге бизнес-жобаны іске асыру шеңберінде көзделген іс-шаралардың/мақсаттардың орындалуын толық көлемде көрсететін, оның ішінде әрбір шаруашылық операцияның мазмұнын көрсететін құжаттар қоса беріледі. Бұл ретте, қоса берілетін құжаттар реквизиттерін (нөмірі мен күнін) қамтиды, сондай-ақ тігілуі, нөмірленуі, кәсіпкердің басшысы, бухгалтері (болған жағдайда) және кәсіпкердің жауапты тұлғасының қолы қойылған, оның мөрімен (болған жағдайда) расталуы тиіс.
17. Грантты пайдалану қорытындылары бойынша Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі, қаржы агенттігі және кәсіпкер осы Шартқа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша грант беру туралы шартқа грантты пайдалану актісіне қол қояды. 7. Тараптардың жауапкершілігі

18. За неисполнение либо ненадлежащее исполнение обязательств по Договору Стороны несут ответственность в соответствии с действующим гражданским законодательством Республики Казахстан.
19. В случаях ненадлежащего исполнения предпринимателем обязательств по Договору, нецелевого использования средств гранта, иного нарушения условий Договора, при непредставлении, несвоевременном представлении, представлении не в полном объеме и (или) представлении ненадлежаще оформленных письменных отчетов и (или) документов, прилагаемых к письменным отчетам, информации/материалов, подтверждающих исполнение обязательств по Договору, отказа либо уклонения от незамедлительного устранения выявленных недостатков использования гранта или представления финансовому агентству ложных сведений, финансовое агентство вправе обратиться к конкурсной комиссии и региональному координатору Программы с предложением о досрочном расторжении Договора и отказе в предоставлении гранта/требовании возврата неиспользованных средств, в порядке предусмотренном гражданским законодательством Республики Казахстан.
Решение о расторжении Договора и возврате средств гранта принимает конкурсная комиссия.
20. На основании решения конкурсной комиссии региональный координатор Программы проводит работу по возврату средств гранта.
21. Договор считается расторгнутым со дня принятия соответствующего решения конкурсной комиссии в порядке, предусмотренном гражданским законодательством Республики Казахстан, с обязательным уведомлением региональным координатором Программы предпринимателя в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты принятия решения конкурсной комиссии.
22. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное неисполнение обязательств по Договору, в случае наступления обстоятельств непреодолимой силы, то есть чрезвычайных и непредотвратимых при данных условиях обстоятельствах (стихийные явления, военные действия, форс-мажорные обстоятельства). Сторона, которая не исполняет своего обязательства вследствие непреодолимой силы, незамедлительно извещает другую Сторону о препятствии и его влиянии на исполнение обязательств по Договору.
8. Порядок разрешения споров
23. Все споры и разногласия, которые могут возникнуть из Договора между Сторонами, разрешаются путем переговоров.
24. В случае недостижения согласия путем переговоров в течение 10 (десяти) рабочих дней спор между Сторонами подлежит разрешению в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
9. Прочие условия Договора
25. Любые изменения и дополнения к Договору оформляются на основании решения конкурсной комиссии в письменном виде в форме дополнительного соглашения и подписываются уполномоченными лицами Сторон.

18. Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапты болады.
19. Кәсіпкер Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін тиісінше орындамаған, грант қаражатын нысаналы пайдаланбаған, Шарт талаптарын өзгеше бұзған жағдайларда, жазбаша есептерді және (немесе) жазбаша есепке қоса берілетін құжаттарды, Шарт бойынша міндеттемелердің орындалғанын растайтын ақпаратты материалдарды ұсынбаған, уақтылы ұсынбаған, толық көлемде ұсынбаған және (немесе) тиісінше ресімделмеген түрде ұсынған кезде, грантты пайдаланудың анықталған кемшіліктерін дереу жоюдан бас тарту не жалтару немесе қаржы агенттігіне жалған мәліметтерді ұсыну кезінде қаржы агенттігі конкурстық комиссияға және Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісіне Шартты мерзімінен бұрын бұзу туралы және Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында көзделген тәртіппен грантты беруден бас тарту/пайдаланылмаған қаражатты қайтаруды талап ету туралы ұсыныспен жүгінуге құқылы.
Шартты бұзу және грант қаражатын қайтару туралы шешімді конкурстық комиссия қабылдайды.
20. Конкурстық комиссияның шешімі негізінде Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі грант қаражатын қайтару бойынша жұмыс жүргізеді.
21. Шарт Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында көзделген тәртіппен конкурстық комиссия тиісті шешім қабылдаған күннен бастап бұзылған болып саналады, Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі кәсіпкерге конкурстық комиссия шешім қабылдаған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде міндетті түрде хабарлауы тиіс.
22. Тараптар еңсерілмейтін күш жағдайлары (дүлей құбылыстар, соғыс қимылдары, форс-мажорлық жағдайлар), яғни төтенше және ырық бермейтін жағдайлар туындаған кезде Шарт бойынша міндеттемелерді ішінара немесе толық орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады. Еңсерілмейтін күш жағдайлары салдарынан өз міндеттемелерін орындамайтын Тарап басқа Тарапты Шарт бойынша міндеттемелерді орындау кедергілері мен оның әсері туралы дереу хабардар етеді.
8. Дауларды шешу тәртібі
23. Шарттан туындауы мүмкін барлық даулар мен келіспеушіліктер Тараптар арасында келіссөздер арқылы шешіледі.
24. 10 (он) жұмыс күні ішінде келіссөздер жолымен келісімге қол жеткізілмеген жағдайда Тараптар арасындағы дау Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес шешілуге жатады.
9. Шарттың өзге де талаптары
25. Шартқа кез келген өзгерістер мен толықтырулар конкурстық комиссия шешімінің негізінде жазбаша түрде қосымша келісім нысанында ресімделеді және оған Тараптардың уәкілетті тұлғалары қол қояды.

26. Предприниматель обязуется уведомить регионального координатора Программы и финансовое агентство об изменении своих почтовых и банковских реквизитов в течение 3 (трех) рабочих дней с момента такого изменения.
27. Настоящий Договор составлен в ___ (__________) идентичных экземплярах на казахском и русском языках по ___ (______) экземпляру на казахском и русском языках для каждой из Сторон, каждый из которых имеет равную юридическую силу.
10. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон
Региональный координатор программы
_____________________ место печати (при наличии)
Финансовое агентство
_____________________ место печати (при наличии)
Предприниматель
_____________________ место печати (при наличии)
Республика Казахстан
город _____________
улица_____________
телефон___________
БИН______________
ИИК KZ __________
БИК ______________
КБЕ ______________
ГУ "____________"
Республика Казахстан
город______________
улица______________
телефон____________
БИН_______________
ИИК KZ ___________
БИК_______________
КБЕ _______________
АО "_____________"
Республика Казахстан
город _____________
улица _____________
телефон____________
БИН _______________
Приложение 1
к Договору о предоставлении
гранта на реализацию
новых бизнес-идей
Форма
План мероприятий бизнес-проекта
№ п/п
Наименование мероприятия
Срок исполнения
Форма завершения
Региональный координатор программы
_____________________ место печати
Финансовое агентство
_____________________ место печати
Предприниматель
_____________________ место печати
Приложение 2
к Договору о предоставлении
гранта на реализацию
новых бизнес-идей
Форма
График выдач гранта
№ п/п
Дата выдачи гранта
Целевое использование гранта
Сумма гранта
Приложение 3
к Договору о предоставлении
гранта на реализацию
новых бизнес-идей
Форма
Заявка на выдачу транша
город._________________
"__" __________ 20____года
В соответствии с пунктом 5 Договора о предоставлении гранта на реализацию новых бизнес-идей № _________ от _________ года (далее – Договор) прошу выдать очередной транш гранта в сумме ________________ (_______________________) тенге для реализации бизнес-проекта: ________________________________________ согласно Плана мероприятий бизнес-проекта, указанного в приложении 1 к Договору.
Средства транша гранта будут использованы в соответствии с целевым назначением _____________________________________________________.
__________________ Должность
___________________________ Фамилия, имя, отчество
__________________________ (подпись/печать)
Приложение 4
к Договору о предоставлении
гранта на реализацию
новых бизнес-идей
Форма
Отчет о выполнении мероприятий бизнес-проекта
№ п/п
Наименование мероприятия
Срок исполнения
Фактический срок исполнения
Документы, подтверждающие исполнение мероприятия
продолжение таблицы
Период использования собственных средств согласно договора
Фактический период использования собственных средств
Сумма собственных средств по договору, тенге
Фактическая сумма использования собственных средств, тенге
Подтверждающие документы
Отчет об использовании финансовых средств гранта бизнес-проекта
№ п/п
По Договору
Фактически использованная сумма
Документы, представленные в подтверждение использования
Целевое назначение
Сумма гранта, тенге
Сумма собственных средств, тенге
Гранта, тенге
Собственных средств, тенге
Гранта (наименование, №, дата документа)
Собственных средств (наименование, №, дата документа)
продолжение таблицы
Наименование мероприятия по договору
Срок исполнения по договору
Фактическая дата исполнения
Документы, представленные в подтверждение использования
Региональный координатор программы
_____________________ место печати
Финансовое агентство
_____________________ место печати
Предприниматель
_____________________ место печати
Приложение 5
к Договору о предоставлении
гранта на реализацию
новых бизнес-идей
Форма
Акт использования гранта к договору о предоставлении гранта от "____" _________ 20__ года № ___
город ____________
"__" ___________ 20___ года
_________________________________________________________________________
(далее – Региональный координатор Программы)
в лице _______________________________________________, действующем на основании ____________________________________, с одной стороны, и ________________________________________
(далее – финансовое агентство)
в лице ____________________________________________________, действующем на основании _______________, с одной стороны, и ___________________________________
(далее – предприниматель)
в лице ___________________________________________ действующем на основании _____________________________, с другой стороны, совместно именуемые "Стороны", составили настоящий акт о нижеследующем:

26. Кәсіпкер өзінің пошталық және банктік деректемелерінің өзгергені туралы осындай өзгеріс болған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі мен қаржы агенттігіне хабардар етуге міндеттенеді.
27. Осы Шарт Тараптардың әрқайсысы үшін қазақ және орыс тілдерінде ___ (__________) данадан әрқайсысының заңды күші бірдей қазақ және орыс тілдерінде ___ (________) бірдей данада жасалды.
10. Тараптардың заңды мекенжайлары деректемелері мен қолдары
Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі
Қаржы агенттігі
Кәсіпкер
________________ мөр орны (болған жағдайда)
________________ мөр орны (болған жағдайда)
________________ мөр орны (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
_____________ қаласы
______________көшесі
телефон_____________
БСН_______________
ЖСК KZ____________
БСК _______________
КБЕ ________________
"__________" ММ
Қазақстан Республикасы
_____________ қаласы
______________көшесі
телефон_____________
БСН_______________
ЖСК KZ____________
БСК _______________
КБЕ ________________
"__________" АҚ
Қазақстан Республикасы
_____________ қаласы
______________көшесі
телефон_____________
БСН_______________
Жаңа бизнес-идеяларды
іске асыруға арналған
грант беру туралы шартқа
1-қосымша
Нысан
Бизнес-жобаның іс-шаралар жоспары
№№ р/с
Іс-шараның атауы
Орындау мерзімі
Аяқтау нысаны
Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі
Қаржы агенттігі
Кәсіпкер
___________________ мөр орны (болған жағдайда)
_______________ мөр орны (болған жағдайда)
________________ мөр орны (болған жағдайда)
Жаңа бизнес-идеяларды
іске асыруға арналған
грант беру туралы шартқа
2-қосымша
Нысан
Грантты беру кестесі
№ р/с
Грантты беру күні
Гранттың нысаналы пайдаланылуы
Грант сомасы
Жаңа бизнес-идеяларды
іске асыруға арналған грант
беру туралы шартқа
3-қосымша
Нысан
Транш беруге арналған өтінім
_________________қаласы
20__жылғы "__" __________
Жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға арналған грант беру туралы 20__ жылғы "__"__________ №_____ шарттың (бұдан әрі – Шарт) 5-тармағына сәйкес Шартқа 1-қосымшада көрсетілген бизнес-жобаның іс-шаралар жоспарына сәйкес ______________________________________________________________ бизнес-жобасын іске асыру үшін _______ (___________) теңге сомасында кезекті грант траншын беруді сұраймын.
Грант траншының қаражаты _____________________________________________ нысаналы бағытына сәйкес пайдаланылатын болады.
_____________________
Лауазымы
_________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
_________________________
(қолы/мөр (болған жағдайда)
Жаңа бизнес-идеяларды
іске асыруға арналған грант
беру туралы шартқа
4-қосымша
Нысан
Бизнес-жоба іс-шараларының орындалуы туралы есеп
№ р/с
Іс-шараның атауы
Орындау мерзімі
Орындаудың нақты мерзімі
Іс-шараның орындалуын растайтын құжаттар
кестенің жалғасы
Шартқа сәйкес меншікті қаражаттың пайдаланылу кезеңі
Меншікті қаражатты пайдаланудың нақты кезеңі
Шарт бойынша меншікті қаражаттың сомасы, теңге
Меншікті қаражатты пайдаланудың нақты сомасы, теңге
Растайтын құжаттар
Бизнес-жоба грантының қаржы қаражатының пайдаланылуы туралы есептің нысаны
№ р/с
Шарт бойынша
Іс жүзінде пайдаланылған сома
Пайдалануды растау үшін ұсынылған құжаттар
Нысаналы мақ-саты
Грант сомасы, теңге
Меншікті қаражат сомасы, теңге
Грант, теңге
Меншікті қаражат, теңге
Грант (құжаттың атауы, №, күні)
Меншікті қаражат (құжаттың атауы, №, күні)
кестенің жалғасы
Шарт бойынша іс-шараның атауы
Шарт бойынша орындау мерзімі
Іс жүзінде орындалған күні
Пайдалануды растау үшін ұсынылған құжаттар
Бағдарламаның өңірлікүйлестірушісі
Қаржы агенттігі
Кәсіпкер
___________________
мөр орны (болған жағдайда)
_______________
мөр орны (болған жағдайда)
________________
мөр орны (болған жағдайда)
Жаңа бизнес-идеяларды
іске асыруға арналған грант
беру туралы шартқа
5-қосымша
Нысан
Грант ұсыну туралы 20__ жылғы "____" _________ № ___ шартқа грантты пайдалану актісі
____________ қаласы
20__ жылғы "___" ___________
_______________________ атынан ________________________негізінде әрекет ететін _________________ (бұдан әрі – Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі) бір тараптан және ______________________________________ атынан __________________________ негізінде әрекет ететін ________________________(бұдан әрі – қаржы агенттігі) бір тараптан және ________________________ атынан _________________________негізінде әрекет ететін ________________________ (бұдан әрі – кәсіпкер) екінші тараптан, бірлесіп "Тараптар" деп аталатындар төмендегілер туралы осы актіні жасасты:

1. Региональный координатор Программы предоставил предпринимателю грант в соответствии с условиями Договора.
2. Предприниматель не имеет претензий к региональному координатору Программы в части исполнения его обязательств по Договору.
3. Предприниматель реализовал целевой бизнес-проект в соответствии с условиями Договора.
4. Финансовое агентство не имеет претензий к предпринимателю в части исполнения его обязательств по Договору.
Подписи Сторон
Региональный координатор программы
_____________________ место печати
Финансовое агентство
_____________________ место печати
Предприниматель
_____________________ место печати
Приложение 5
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 марта 2019 года № 18
Форма
Договор № _____ о предоставлении гранта на реализацию индустриально-инновационных проектов в рамках бизнес-инкубирования
_________________________ (место заключения договора)
"___" _______ 20__ года
Настоящий договор (далее – Договор) заключен между:
1) Региональным координатором программы:
____________________________________________________________ в лице __________________________________________, действующем на основании ________________________________,
2) Национальным институтом:
__________________________________________________, в лице Председателя Правления ___________________, действующем на основании Устава, и
3) Грантополучателем:
_________________________, в лице______________________, действующем на основании _________________________, совместно именуемые "Стороны", в соответствии с:
Государственной программой поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2018 года № 522 (далее – Программа);
Правилами предоставления государственных грантов субъектам малого предпринимательства для реализации новых бизнес-идей и индустриально-инновационных проектов в рамках бизнес-инкубирования в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2016 года № 234 (далее – Правила предоставления государственных грантов);
заявкой Грантополучателя № ___ от "___" _______20___ г. по проекту "__________";
протоколом конкурсной комиссии от ______ № ___.
1. Термины и определения
1. В настоящем Договоре используются следующие термины и определения:
1) камеральный мониторинг – мероприятия, осуществляемые Национальным институтом по рассмотрению хода реализации проекта и целевого использования средств государственного гранта на постоянной основе путем анализа представляемой Грантополучателем отчетности, документов и информации, и иной имеющейся у Национального института и/или в любых открытых источниках информации, без выезда на место реализации проекта, а также проверка исполнения обязательств, принятых на себя Грантополучателем по Договору и выявление проблем, возникающих при реализации проекта и оказание содействия в решении выявленных проблем;

1. Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі кәсіпкерге Шарттың талаптарына сәйкес грантты ұсынды.
2. Кәсіпкердің Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісіне Шарт бойынша міндеттемелерді орындау бөлігінде наразылықтары жоқ.
3. Кәсіпкер нысаналы бизнес-жобаны Шарттың талаптарына сәйкес іске асырды.
4. Қаржы агенттігінің кәсіпкерге Шарт бойынша міндеттемелерді орындау бөлігінде наразылықтары жоқ.
Тараптардың қолдары
Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі
Қаржы агенттігі
Кәсіпкер
___________________
мөр орны (болған жағдайда)
_______________
мөр орны (болған жағдайда)
________________
мөр орны (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 6 наурыздағы
№ 18 бұйрығына
5-қосымша
Нысан
Бизнес-инкубациялау шеңберінде индустриялық-инновациялық жобаларды іске асыруға арналған грант беру туралы № _____ шарт
_______________________
(шарт жасалған жер)
20__ жылғы "_______"
Осы шарт (бұдан әрі – Шарт) бірлесе отырып "Тараптар" деп аталатын:
1) Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі:
______________________________________________________________ атынан
________________________________________________ негізінде әрекет ететін,
2) Ұлттық институт:
______________________________________________________________ атынан
Жарғының негізінде әрекет ететін Басқарма Төрағасы ___________________ және
3) Грант алушы:
_____________________ атынан
________________________________________ негізінде әрекет ететін
____________________ арасында:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 25 тамыздағы № 522 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасына (бұдан әрі – Бағдарлама);
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 19 сәуірдегі № 234 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды және бизнес-инкубациялау шеңберінде индустриялық-инновациялық жобаларды іске асыру үшін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру қағидаларына (бұдан әрі – Мемлекеттік гранттар беру қағидалары);
Грант алушының "__________" жобасы бойынша 20___ ж. "___" ________ № ___ өтініміне;
конкурстық комиссияның _____ _________ № ___ хаттамасына сәйкес жасалды.
1. Анықтамалар мен түсіндірулер
1. Осы Шартта мынадай терминдер мен анықтамалар пайдаланылады:
1) камералық мониторингілеу – жоба іске асырылатын жерге бармай, Грант алушы ұсынатын есептілікті, құжаттар мен ақпаратты және Ұлттық институтта және/немесе кез-келген ашық ақпарат көздерінде бар өзге ақпаратты талдау жолымен тұрақты негізде жобаның іске асырылу барысы мен грант қаражатының нысаналы пайдаланылуын қарастыру бойынша Ұлттық институт жүзеге асыратын іс-шаралар, сондай-ақ Грант алушы Шарт бойынша өзіне қабылдаған міндеттемелердің орындалуын тексеру және жобаны іске асыру кезінде туындайтын проблемаларды анықтау және анықталған проблемаларды шешуде көмек көрсету;

2) выездной мониторинг – рассмотрение Национальным институтом хода реализации проекта и целевого использования средств государственного гранта по проектам, путҰм проведения выездов на место реализации проекта, в целях установления достоверности представляемых Грантополучателем отчетности, документов и информации, а также выявления проблем, возникающих при реализации проекта и оказание содействия в решении выявленных проблем на местах;
3) государственный грант (далее – грант) – бюджетные средства, предоставляемые Грантополучателю на безвозмездной основе для реализации индустриально-инновационного проекта в рамках программы бизнес-инкубирования;
Иные термины и определения, используемые в настоящем Договоре, определены в Программе и Правилах предоставления государственных грантов.
2. Предмет Договора
2. Региональный координатор программы предоставляет Грантополучателю на безвозмездной основе грант для реализации проекта "_________________".
3. Национальный институт осуществляет мониторинг реализации проекта.
4. Грант предоставляется на следующие цели:
1) приобретение основных средств и материалов;
2) приобретение нематериальных активов;
3) приобретение технологии;
4) мероприятия, связанные с продвижением реализуемого проекта среди потенциальных инвесторов с целью привлечения их инвестиций в проект (для финансирования данных мероприятий может использоваться сумма в размере не более 10 % от суммы гранта);
5) мероприятия, связанные с привлечением потенциальных клиентов (пользователей) в целях продвижения продукта и/или услуги для финансирования данных мероприятий может использоваться сумма в размере не более 20 % от суммы гранта;
6) расходы, связанные с освоением производства новых видов продукции и/или оказываемых услуг, полученных в результате работы над проектом;
7) защита интеллектуальной собственности, созданной в ходе реализации проекта (услуги третьих лиц и оплата государственных пошлин);
8) консультационное и инжиниринговое сопровождение реализуемого проекта – специализированные услуги технического, технологического характера;
9) получение разрешительных документов в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях";
10) накладные расходы, непосредственно связанные с достижением цели гранта.
5. Выделение средств гранта осуществляется на текущий банковский счет Грантополучателя на траншевой основе на условиях софинансирования расходов на реализацию проекта в размере не менее 20 % от объема предоставляемого гранта, согласно календарному плану реализации проекта (далее – календарный план), приведҰнному в приложении 1 к Договору и покрывает затраты, указанные в пункте 4 настоящего Договора.

2) көшпелі мониторингілеу – Ұлттық институттың Грант алушы беретін есептіліктің, құжаттар мен ақпараттың дұрыстығын анықтау, сондай-ақ жобаны іске асыру кезінде туындайтын проблемаларды анықтау мақсатында, жобаны іске асыратын жерге барып, жобаны іске асыру барысын және жобалар бойынша грант қаражатының нысаналы пайдаланылуын қарастыруы және жергілікті жерде анықталған проблемаларды шешуде көмек көрсету;
3) мемлекеттік грант (бұдан әрі – грант) – Грант алушыға бизнес-инкубациялау бағдарламасы шеңберінде индустриялық-инновациялық жобаны іске асыру үшін өтеусіз негізде берілетін бюджет қаражаты;
Осы Шартта пайдаланылатын өзге де терминдер мен анықтамалар Бағдарламада және Мемлекеттік гранттар беру қағидаларында айқындалған.
2. Шарттың мәні
2. Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі Грант алушыға "___________" жобасын іске асыруға өтеусіз негізде грант береді.
3. Ұлттық институт жобаның іске асырылуын мониторингілеуді жүзеге асырады.
4. Грант мынадай мақсаттарға беріледі:
1) негізгі құралдар мен материалдарды сатып алу;
2) материалдық емес активтерді сатып алу;
3) технологияларды сатып алу;
4) олардың инвестицияларын жобаға тарту мақсатында, іске асырылатын жобаны әлеуетті инвесторлар арасында ілгерілетумен байланысты іс-шаралар (осы іс-шараларды қаржыландыру үшін грант сомасынан 10 %-дан аспайтын мөлшердегі сома пайдаланылуы мүмкін);
5) өнімді және/немесе көрсетілетін қызметті ілгерілету мақсатында әлеуетті клиенттерді тартумен байланысты іс-шаралар (осы іс-шараларды қаржыландыру үшін грант сомасынан 20% аспайтын мөлшердегі сома пайдаланылуы мүмкін);
6) жобамен жұмыс істеу нәтижесінде алынған өнімнің және/немесе көрсетілетін қызметтердің жаңа түрлерін шығаруды меңгерумен байланысты шығыстар;
7) жобаны іске асыру барысында жасалған зияткерлік меншікті қорғау (үшінші тұлғалардың қызметтері және мемлекеттік баждарды төлеу);
8) іске асырылатын жобаны консультациялық және инжинирингтік сүйемелдеу – техникалық, технологиялық сипаттағы мамандандырылған қызметтер;
9) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес рұқсат беру құжаттарын алу;
10) гранттың мақсатына қол жеткізуге тікелей байланысты үстеме шығыстар.
5. Грант қаражатын бөлу Грант алушының ағымдағы банк шотына транш негізінде, жобаны іске асыруға берілетін шығыстарды гранттың көлемінен кемінде 20% мөлшерде бірлесіп қаржыландыру шартымен, Шартқа 1-қосымшада келтірілген күнтізбелік жоспарға сәйкес жүзеге асырылады және осы Шарттың 4-тармағында көрсетілген шығындарды өтейді.

6. Для получения первого транша по гранту Грантополучателю необходимо подтвердить наличие денежных средств в размере 20 % от суммы гранта предоставив выписку из банковского счета Грантополучателя о наличии денежных средств.
7. Срок освоения гранта не должен превышать 36 (тридцать шесть) месяцев.
8. Грант предоставляется для создания нового или значительно улучшенного продукта (товар, услуга) или бизнес-процесса.
9. К Договору прилагаются:
1) календарный план, согласно приложению 1 к настоящему Договору;
2) смета расходов с расшифровкой затрат, согласно приложению 2 к настоящему Договору;
3) отчет о реализации проекта, по форме согласно приложению 3 к настоящему Договору;
4) согласие Грантополучателя на получение и распространение первичных статистических данных, согласно приложению 4 к настоящему Договору;
5) заявление Грантополучателя на получение информации от уполномоченного органа в области государственных доходов сведений, являющихся налоговой тайной, по форме согласно приложению 5 к настоящему Договору.
10. Средства гранта не могут быть использованы на приобретение недвижимого имущества, земельного участка и иные цели, не указанные в пункте 4 настоящего раздела.
3. Срок действия Договора
11. Договор вступает в силу со дня его подписания Сторонами и действует до полного исполнения ими своих обязательств по настоящему Договору.
4. Размер и порядок предоставления гранта
12. Размер гранта, предоставляемого по Договору, составляет __________ (_________________________________) тенге.
13. Региональный координатор программы перечисляет первый транш гранта на банковский счет Грантополучателя в размере определенным календарным планом.
14. Для получения последующих траншей гранта, Грантополучатель в течение 10 (десяти) рабочих дней после окончания очередного этапа реализации проекта предоставляет заявку в Национальный институт на перечисление средств согласно календарного плана. Национальный институт осуществляет анализ заявки и в случае выполнения Грантополучателем условий Договора уведомляет официальным письмом регионального координатора программы. Региональный координатор осуществляет перечисление средств в соответствии с одобренной Национальным институтом заявкой Грантополучателя.
15. Отдельный текущий банковский счет Грантополучателя используется только для осуществления затрат, связанных с реализацией проекта. Средства с отдельного текущего банковского счета используются Грантополучателем исключительно в целях покрытия расходов, предусмотренных календарным планом.
16. Грантополучатель приобретает право на получение следующего транша после предоставления отчетности об исполнении предусмотренных мероприятий по предыдущему (предыдущим) этапу (этапам), оговоренным в разделе 6 Договора, с соблюдением следующих условий:

6. Грант бойынша бірінші траншты алу үшін Грант алушыға Грант алушының банк шотынан ақшалай қаражаттың бар екендігі туралы үзінді көшірмені ұсына отырып, грант сомасынан 20 % мөлшерде ақшалай қаражаттың бар екенін растау қажет.
7. Грантты игеру мерзімі 36 (отыз алты) айдан аспауы тиіс.
8. Грант жаңа немесе айтарлықтай жақсартылған өнім (тауар, қызмет) немесе бизнес-процесс жасау үшін беріледі.
9. Шартқа:
1) осы Шартқа 1-қосымшаға сәйкес күнтізбелік жоспар;
2) осы Шартқа 2-қосымшаға сәйкес шығындар ашып көрсетілген шығыстар сметасы;
3) осы Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жобаның іске асырылуы туралы есеп;
4) осы Шартқа 4-қосымшаға сәйкес Грант алушының бастапқы статистикалық деректерді алуға және таратуға берген келісімі;
5) осы Шартқа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік кірістер саласындағы уәкілетті органдардан салықтық құпия болып табылатын мәліметтер туралы ақпарат алуға Грант алушының өтініші қоса беріледі.
10. Грант қаражаты жылжымайтын мүлік, жер учаскесін сатып алуға және осы бөлімнің 4-тармағында көрсетілмеген мақсаттарға пайдаланыла алмайды.
3. Шарттың қолданылу мерзімі
11. Шарт Тараптар қол қойған күнінен бастап күшіне енеді және олар Шарт бойынша міндеттемелерін толық орындағанға дейін қолданылады.
4. Грант беру мөлшері мен тәртібі
12. Шарт бойынша берілетін грант мөлшері __________ (_________________________________) теңгені құрайды.
13. Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі гранттың бірінші траншын Грант алушының банк шотына күнтізбелік жоспарда белгіленген мөлшерде аударады.
14. Гранттың кейінгі транштарын алу үшін, жобаны іске асырудың кезекті кезеңі аяқталғаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде Грант алушы Ұлттық институтқа күнтізбелік жоспарға сәйкес қаражат аударуға өтінім береді. Ұлттық институт өтінімді талдауды жүзеге асырады және Грант алушы Шарттың талаптарын орындаған жағдайда, ресми хатпен Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісіне хабарлайды. Өңірлік үйлестіруші Грант алушының Ұлттық институт мақұлдаған өтініміне сәйкес қаражат аударуды жүзеге асырады.
15. Грант алушының жеке ағымдағы банк шоты жобаны іске асырумен байланысты шығындарды жүзеге асыру үшін ғана пайдаланылады. Жеке ағымдағы банк шотынан алынатын қаражатты Грант алушы тек күнтізбелік жоспарда көзделген шығыстарды өтеу мақсатында ғана пайдаланады.
16. Грант алушы келесі траншты алу құқығын мынадай:

1) сумма Гранта и собственные средства должны быть использованы исключительно для целей реализации мероприятий, указанных в пункте 4 Договора, и в соответствии с приложениями 1 и 2 к настоящему Договору;
2) работы по этапу реализации гранта должны быть выполнены своевременно и в полном объеме, в соответствии с приложениями 1 и 2 к настоящему Договору.
17. Перечисление средств гранта Грантополучателю осуществляется в соответствии с Договором поэтапно, по результатам проведенного Национальным институтом мониторинга реализации мероприятий (действий), предусмотренных приложениями 1, 2 и 3 настоящего Договора. Региональный координатор программы, на основании предложения Национального института, оставляет за собой право предъявить требования по возврату сумм гранта, израсходованных не по целевому назначению.
18. Сумма гранта по Договору не может быть пересмотрена в сторону увеличения.
19. Перечисленные Грантополучателю суммы гранта подлежат возврату в полном объеме в течение 10 (десяти) рабочих дней путем прямого безналичного перечисления в государственный бюджет по требованию регионального координатора программы в случаях, предусмотренных Договором.
5. Права и обязанности Сторон
20. Региональный координатор программы обязуется:
1) осуществить выделение средств гранта на банковский счет Грантополучателя согласно условиям Договора и календарному плану:
в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента вступления в силу Договора в размерах, согласно календарному плану;
перечислять средства гранта на счет Грантополучателя на траншевой основе согласно календарному плану в течение 5 (пяти) рабочих дней после получения официального письма о согласии на перечисление от Национального института и заявки Грантополучателя.
2) предоставлять по запросу имеющеюся информацию Национальному институту и Грантополучателю в рамках реализации проекта.
21. Региональный координатор программы вправе:
1) запрашивать у Грантополучателя документы и информацию касательно реализуемого проекта на любом этапе его реализации по Договору;
2) запрашивать у Национального института информацию касательно проекта на любом этапе его реализации по Договору;
3) выносить на рассмотрение конкурсной комиссии предложения о расторжении Договора в случае невыполнения Грантополучателем условий Договора;
4) в случае принятия конкурсной комиссией решения о расторжении договора, проводить мероприятия по возврату средств гранта в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
22. Национальный институт обязуется:
1) проводить мониторинг реализации проекта Грантополучателем, путем:
мониторинга целевого использования гранта;
мониторинга выполнения Грантополучателем условий Договора;

1) гранттың сомасы меншікті қаражат тек Шарттың 4-тармағында көрсетілген іс-шараларды іске асыру мақсаттарында және Шартқа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес пайдаланылуы тиіс;
2) грант іске асыру кезеңі бойынша жұмыстар уақтылы және Шартқа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес толық көлемде орындалуы тиіс деген талаптарды сақтай отырып, Шарттың 6-бөлімінде ескерілген, алдыңғы кезең (кезеңдер) бойынша қарастырылған іс-шараларды орындау туралы есептілікті бергеннен кейін алады.
17. Грант алушыға грант қаражатын аудару Шартқа сәйкес кезең-кезеңмен, Ұлттық институттың осы Шарттың 1, 2 және 3-қосымшаларында қарастырылған іс-шаралардың (іс-әрекеттердің) іске асырылуын мониторингілеуінің нәтижелері бойынша жүргізіледі. Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі, Ұлттық институттың ұсынымы негізінде нысаналы мақсаты бойынша жұмсалмаған грант сомаларын қайтару бойынша талаптар қою құқығын өзіне қалдырады.
18. Шарт бойынша грант сомасы ұлғайту жағына қайта қарастырылмайды.
19. Шартта көзделген жағдайларда, Грант алушыға аударылған грант сомалары Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісінің талап етуі бойынша мемлекеттік бюджетке тікелей қолма қол ақшасыз аудару жолымен 10 (он) жұмыс күні ішінде толық көлемде қайтарылуы тиіс.
5. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
20. Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі:
1) грант қаражатын Грант алушының банк шотына Шарттың талаптарына және күнтізбелік жоспарға сәйкес бөлуді жүзеге асыруға:
Шарт күшіне енген сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде, күнтізбелік жоспарға сәйкес мөлшерлерде;
Ұлттық институттан аударуға келісім туралы ресми хат және Грант алушының өтінімі алынғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде күнтізбелік жоспарға сәйкес транш негізінде Грант алушының шотына грант қаражатын аударуға.
2) сұрату бойынша Ұлттық институтқа және Грант алушыға жобаны іске асыру шеңберінде қолда бар ақпаратты беріп отыруға міндеттенеді.
21. Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі:
1) Грант алушыдан Шарт бойынша оны іске асырудың кез келген кезеңінде жобаға қатысты құжаттар мен ақпаратты сұартуға;
2) Ұлттық институттан Шарт бойынша оны іске асырудың кез келген кезеңінде жобаға қатысты ақпаратты сұратуға;
3) Грант алушы Шарттың талаптарын орындамаған жағдайда, шартты бұзу туралы ұсынымдарды конкурстық комиссияның қарауына шығаруға;
4) конкурстық комиссия шартты бұзу туралы шешім қабылдаған жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен грант қаражатын қайтару бойынша іс-шаралар жүргізуге құқылы.
22. Ұлттық институт:
1) Грант алушының:
гранттың нысаналы пайдаланылуын мониторингілеу;
Грант алушының Шарттың талаптарын орындауын мониторингілеу арқылы жобаның іске асырылуын мониторингілеуді жүргізуге;

2) предоставлять по запросу имеющеюся информацию региональному координатору программы и Грантополучателю в рамках реализации проекта.
23. Национальный институт вправе:
1) запрашивать у Грантополучателя и регионального координатора программы документы и информацию касательно проекта на любом этапе его реализации по Договору;
2) проводить анализ представленных Грантополучателем документов, подтверждающих выполнение мероприятий по Договору за соответствующий этап/период времени, в том числе документы/материалы, подтверждающие факт оплаты Грантополучателем за поставленные товары, выполненные работы, оказанные услуги (договоры, акты выполненных работ, иную документацию);
3) проводить камеральный, выездной мониторинг выполнения мероприятий и заявленных затрат Грантополучателя, как самостоятельно, так и путем привлечения независимых экспертных организаций или независимых экспертов;
4) по итогам мониторинга инициировать вопрос о внесении изменений и (или) дополнений в подписанный Договор, в том числе, в части перераспределения средств по Договору и иных изменений и (или) дополнений реализации проекта в пределах суммы, указанной в пункте 12 Договора;
5) в случае выявления на стадии мониторинга неисполнения мероприятий по Договору, предъявить Грантополучателю требование об устранении нарушений в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента получения уведомления от Национального института;
6) внести предложение региональному координатору программ о расторжении Договора, в случаях обнаружения факта нецелевого использования денег, фальсификации документов, предоставления недостоверной информации, невыполнения запланированных мероприятий по Договору, непредставления отчетности в сроки, установленные Договором, а также случае невыполнения Грантополучателем обязательств по Договору;
7) внести предложение региональному координатору программ об отказе Грантополучателю в оплате части затрат на реализацию проекта, в случае неисполнения условий/обязательств в рамках Договора;
8) возвращать Грантополучателю отчеты на доработку, в случае выявления замечаний;
9) за счет собственных средств привлекать независимую экспертную организацию или независимых экспертов для проведения независимой экспертизы результатов реализации Договора и (или) его этапов, а также для принятия решения о необходимости внесения изменений и (или) дополнений в подписанный Договор;
10) принимать в отношении Грантополучателя предусмотренные законодательством Республики Казахстан и Договором меры воздействия, направленные на устранение нарушений и обеспечение выполнения Договора, в том числе:
проводить камеральный, выездной мониторинг выполнения мероприятий и заявленных затрат Грантополучателя как самостоятельно, так и путем привлечения независимых экспертных организаций или независимых экспертов;
требовать от Грантополучателя предоставления промежуточных и заключительного отчетов по проекту в соответствии с условиями/обязательствами Договора.

2) сұрату бойынша жобаны іске асыру шеңберінде Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісіне және Грант алушыға қолда бар ақпаратты беруге міндеттенеді.
23. Ұлттық институт:
1) Грант алушыдан және Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісінен Шарт бойынша оны іске асырудың кез келген кезеңінде жобаға қатысты құжаттар мен ақпаратты сұратуға;
2) Грант алушы берген, тиісті кезең/уақыт кезеңі ішінде Шарт бойынша іс-шаралардың орындалуын растайтын құжаттарды, оның ішінде Грант алушының: жеткізілген тауарлар, орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер үшін ақы төлеу дерегін растайтын құжаттарды/материалдарды (шарттар, орындалған жұмыстардың актілері, өзге құжаттама) талдауды жүргізуге;
3) өз бетінше де, сол сияқты тәуелсіз сараптамалық ұйымдарды немесе тәуелсіз сарапшыларды тарату арқылы да Грант алушының іс-шараларды және мәлімделген шығындарды орындауын камералық, көшпелі мониторингілеуді жүргізуге;
4) мониторингілеудің қорытындысы бойынша, қол қойылған Шартқа, оның ішінде Шарт бойынша қаражатты қайта бөлу бөлігінде өзгерістер және (немесе) толықтырулар және Шарттың 12-тармағында көрсетілген сома шегінде жобаны іске асырудың өзге өзгерістерін және (немесе) толықтыруларын енгізу туралы мәселеге бастама жасауға;
5) мониторингілеу сатысында Шарт бойынша іс-шараларының орындалмауы анықталған жағдайда, Грант алушыға Ұлттық институттан хабарлама алған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде бұзушылықтарды жою туралы талап қоюға;
6) ақшаның нысаналы пайдаланылмауы, құжаттарды бұрмалау, дұрыс ақпарат бермеу, Шарт бойынша жоспарланған іс-шараларды орындамау, есептілікті Шартта белгіленген мерзімдерде ұсынбау фактілері анықталған жағдайларда, сондай-ақ Грант алушы Шарт бойынша міндеттемелерін орындамаған жағдайда, Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісіне шартты бұзу туралы ұсыным енгізуге;
7) Шарт шеңберіндегі талаптар/міндеттемелер орындалмаған жағдайда, Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісіне Грант алушыға жобаны іске асыруға арналған шығындардың бір бөлігін төлеуден бас тарту туралы ұсыныс енгізуге;
8) ескертулер анықталған жағдайда, Грант алушыға есептерді пысықтауға қайтарып беруге;
9) меншікті қаражаты есебінен Шартты және/немесе оның кезеңдерін іске асырудың нәтижелерін тәуелсіз сараптауды жүргізу үшін, сондай-ақ қол қойылған Шартқа өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттігі туралы шешім қабылдау үшін тәуелсіз сараптамалық ұйымды немесе тәуелсіз сарапшыларды тартуға;
10) Грант алушыға қатысты бұзуларды жоюға және Шарттың орындалуын қамтамасыз етуге бағытталған, Қазақстан Республикасының заңнамасында және Шартта қарастырылған әсер ету шараларын қолдануға, оның ішінде:
өз бетінше де, сол сияқты тәуелсіз сараптамалық ұйымдарды немесе тәуелсіз сарапшыларды тарату арқылы да Грант алушының іс-шараларды және мәлімделген шығындарды орындауын камералық, көшпелі мониторингілеуді жүргізуге;
Грант алушыдан жоба бойынша Шарттың талаптарына/міндеттемелерге сәйкес аралық және қорытынды есептерді беруін талап етуге;

11) требовать от Грантополучателя информацию о дальнейшем развитии проекта в течение 3 (трех) лет после реализации проекта в рамках Договора.
24. Грантополучатель обязуется:
1) открыть отдельный банковский счет и использовать его только для целей реализации проекта и использованию средств гранта;
2) при возникновении проблемных вопросов финансового, административного или договорного характера и/или при выполнении мероприятий по Договору, письменно уведомить Национальный институт в течении 5 (пяти) рабочих дней с момента возникновения проблемных вопросов/мероприятий;
3) при обоснованной необходимости изменения сроков и/или сумм расходования средств, предусмотренных Договором вносить предложения в Национальный институт и региональный координатор программы, за 10 (десять) рабочих дней до наступления сроков расходования средств на цели гранта, которые планируется изменить;
4) своевременно и в установленном порядке предоставлять в Национальный институт отчетность, по форме согласно приложению 3 к Договору;
5) обеспечить выполнение мероприятий, предусмотренных в рамках реализации Договора в соответствии с приложениями 1 и 2 к Договору;
6) предоставлять по требованию Национального института финансовые и технические документы, касающиеся реализации проекта;
7) устранять представленные Национальным институтом замечания по отчетам в соответствии с разделом 6 Договора;
8) по требованию регионального координатора программы возвратить полученную сумму гранта в полном объеме, в случаях, предусмотренных Договором, в том числе, при нецелевом использовании суммы гранта по Договору;
9) обеспечить беспрепятственный доступ представителей Национального института, на основании письменного уведомления Национального института, на территорию Грантополучателя в целях проведения выездного мониторинга;
10) незамедлительно информировать региональный координатор программы и Национальный институт при обнаружении Грантополучателем обстоятельств, препятствующих реализации проекта в целом либо нецелесообразности его дальнейшего осуществления;
11) вести раздельный управленческий учет средств и имущества, полученных на основе Договора, от других средств и имущества, которыми Грантополучатель владеет и пользуется;
12) ознакомиться с внутренними нормативными документами Национального института, регулирующими процедуры мониторинга реализации проектов;
13) хранить все отчеты, связанные с Договором, не менее 5 (пяти) лет с момента истечения срока действия Договора;
14) раскрывать и предоставлять в Национальный институт информацию об аффилированности, в случае приобретения товаров, работ, услуг у лиц, аффилированных с Грантополучателем;

11) Грант алушыдан Шарттың шеңберінде жобаны іске асырғаннан кейін 3 (үш) жыл ішінде жобаны одан әрі дамыту туралы ақпаратты талап етуге құқылы.
24. Грант алушы:
1) жеке банк шотын ашуға және оны тек жобаны іске асыру мен грант қаражатын пайдалану мақсаттары үшін ғана пайдалануға;
2) қаржылық, әкімшілік немесе шарттық сипаттағы проблемалық мәселелер туындаған кезде және/немесе Шарт бойынша іс-шараларды орындаған кезде, проблемалық мәселелер/іс-шаралар туындаған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде Ұлттық институтты жазбаша хабардар етуге;
3) Шартта қарастырылған қаражатты жұмсау мерзімдерін және/немесе сомаларын өзгертудің негізделген қажеттілік кезінде, гранттың осыларды өзгерту жоспарланып отырған мақсаттарына қаражатты жұмсау мерзімдері басталғанға дейін 10 (он) жұмыс күні бұрын Ұлттық институтқа және Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісіне ұсынымдар енгізуге;
4) Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есептілікті Ұлттық институтқа уақтылы және белгіленген тәртіппен ұсынып отыруға;
5) Шартқа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес Шартты іске асыру шеңберінде көзделген іс-шаралардың орындалуын қамтамасыз етуге;
6) Ұлттық институттың талап етуі бойынша, жобаны іске асыруға қатысты қаржылық және техникалық құжаттарды беруге;
7) Шарттың 6-бөліміне сәйкес есептер бойынша Ұлттық институт берген ескертулерді жойып отыруға;
8) Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісінің талап етуі бойынша Шартта көзделген жағдайларда, оның ішінде Шарт бойынша грант сомасы нысаналы пайдаланылмаған кезде, алынған гранттың сомасын толық көлемде қайтарып беруге;
9) Ұлттық институт хатының негізінде көшпелі мониторингілеуді жүргізу мақсатында Ұлттық институт өкілдерінің Грант алушының аумағына кедергісіз өтуін қамтамасыз етуге;
10) Грант алушы жалпы жобаның іске асырылуына кедергі жасайтын жағдаяттарды не оны одан әрі жүргізудің орынсыздығын анықтаған кезде, Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісін және Ұлттық институтты дереу хабардар етуге;
11) Шарттың негізінде алынған қаражаттың және мүліктің Грант алушы осыларға ие болып және пайдаланып отырған басқа қаражаттан және мүліктен бөлек басқарушылық есебін жүргізуге;
12) Ұлттық институттың жобалардың іске асырылуын мониторингілеу рәсімдерін реттейтін ішкі нормативтік құжаттарымен танысуға;
13) Шартпен байланысты барлық есептерді Шарттың қолданылу мерзімі аяқталған сәттен бастап кемінде 5 (бес) жыл сақтауға;
14) Грант алушымен үлестес тұлғалардан тауарлар, жұмыстар, қызметтер алған жағдайда, Ұлттық институтқа үлестестік туралы ақпаратты ашуға және беруге;

15) обеспечить вложение собственных средств в объеме и в сроки, предусмотренные календарным планом;
16) предоставить согласие на сбор и обработку персональных данных в течение 2 (двух) рабочих дней с момента подписания Договора;
17) в случае изменения реквизита, указанного в Договоре уведомить региональный координатор программы и Национальный институт в течение 2 (двух) рабочих дней со дня такого изменения;
18) по требованию Национального института (в случае необходимости) получить электронную цифровую подпись для работы в системе электронного мониторинга договоров по грантам;
19) не отчуждать имущество, приобретҰнное за счет средств гранта в период реализации проекта, согласно календарному плану;
20) предоставлять в случае запроса Национального института информацию о дальнейшем развитии проекта в течение 3 (трех) лет после реализации проекта в рамках Договора;
21) для получения первого транша по гранту подтвердить наличие денежных средств в размере 20 % от суммы гранта путем предоставления выписки из банковского счета Грантополучателя о наличии денежных средств;
22) уведомить региональный координатор программы и Национальный институт об изменении своих реквизитов (адреса, телефона, банковские реквизиты) в течение 2 (двух) рабочих дней со дня такого изменения.
25. Грантополучатель вправе:
1) получить грант согласно условиям Договора;
2) принимать соответствующие меры по защите конфиденциальной информации, информации по ноу-хау, изобретениям и открытиям;
3) при возникновении экономии средств гранта данную экономию не возвращать, а использовать на цели дальнейшего развития проекта;
4) запрашивать у регионального координатора программы и Национального института информацию в рамках реализации проекта.
26. Грантополучатель не вправе использовать денежные средства и имущество, приобретенные за счет средств гранта, в иных целях, не связанных с реализацией проекта и не указанных в качестве таковых в Договоре и приложениях к нему.
27. Грантополучатель не вправе использовать средства гранта на приобретение недвижимого имущества и земельного участка.
28. В период реализации проекта Грантополучателю запрещается продажа или какое-либо обременение денежных средств и/или имущества, приобретенного в рамках реализации Договора.
29. Грантополучатель принимает на себя полную ответственность за использование денежных средств проекта в соответствии с целями гранта, а также за достоверность предоставляемой информации.
6. Порядок и форма предоставления отчетности
30. Грантополучатель обязан в течение 10 (десяти) рабочих дней после завершения каждого из этапов реализации проекта, предусмотренного календарным планом, предоставлять в Национальный институт промежуточные отчеты по исполнению каждого этапа работ в соответствии с приложениями 1, 2 и 3 Договора и заключительный отчет не позднее 10 (десяти) рабочих дней после окончания выполнения всех работ согласно приложениям 1 и 2 Договора. Промежуточный и заключительный отчеты предоставляются на бумажном и электронном носителе, с приложением всех документов, подтверждающих факт выполнения работ.

15) күнтізбелік жоспарда қарастырылған көлемде және мерзімдерде өз қаражатының салынуын қамтамасыз етуге;
16) Шартқа қол қойылған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісімін беруге;
17) Шартта көрсетілген деректеме өзгерген жағдайда, Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісін және Ұлттық институтты мұндай өзгеріс болған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде хабардар етуге;
18) Ұлттық институттың талап етуі бойынша (қажет болған жағдайда) гранттар бойынша шарттарды электронды түрде мониторингілеу жүйесінде жұмыс істеу үшін электрондық цифрлық қолтаңба алуға;
19) күнтізбелік жоспарға сәйкес жобаны іске асыру кезеңінде грант қаражаты есебінен сатып алынған мүлікті иелігінен шығармауға;
20) Ұлттық институт сұрау салған жағдайда, Шарт шеңберінде жобаны іске асырғаннан кейін 3 (үш) жыл ішінде жобаны одан әрі дамыту туралы ақпарат беруге;
21) грант бойынша бірінші транш алу үшін, Грант алушының банк шотынан ақшалай қаражаттың бар екендігі туралы үзінді көшірме беру жолымен гранттың 20% мөлшерінде ақшалай қаражаттың бар екенін растауға;
22) Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісін және Ұлттық институтты өзінің деректемелерінің (мекен-жайы, телефоны, банктік деректемелері) өзгергені туралы осындай өзгеріс болған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде хабардар етуге міндеттенеді.
25. Грант алушы:
1) Шарттың талаптарына сәйкес грант алуға;
2) құпия ақпаратты, ноу-хау, өнертабыстар және жаңалық ашулар бойынша ақпаратты қорғау жөнінде тиісті шаралар қабылдауға;
3) грант қаражатын үнемдеу пайда болған кезде, аталған үнемдеуді қайтарып бермей, жобаны одан әрі дамыту мақсаттарына пайдалануға;
4) Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісінен және Ұлттық институттан жобаны іске асыру шеңберінде ақпарат сұратуға құқылы.
26. Грант алушы грант қаражаты есебінен алған ақша қаражатын және мүлікті жобаны іске асыруға байланысты емес және Шарт пен оған қосымшаларда осындай ретінде көрсетілмеген өзге мақсаттарда пайдалануға құқылы емес.
27. Грант алушы грант қаражаттарын жылжымайтын мүлік пен жер учаскесін сатып алуға пайдалануға құқылы емес.
28. Жобаны іске асыру кезеңінде Грант алушыға Шартты іске асыру шеңберінде алынған ақша қаражатын және/немесе мүлікті сатуға немесе қандай да бір ауыртпалық салуға тыйым салынады.
29. Грант алушы грант мақсаттарына сәйкес жобаның ақша қаражатын пайдаланғаны үшін, сондай-ақ ұсынылып отырған ақпараттың анықтығына өзіне толық жауапкершілікті қабылдайды
6. Есептілік ұсыну тәртібі мен нысаны
30. Грант алушы күнтізбелік жоспарда көзделген жобаны іске асырудың кезеңдерінің әрқайсысы аяқталғаннан кейін 10 (он) жұмыс күнінің ішінде Ұлттық институтқа Шарттың 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жұмыстардың әрбір кезеңін орындау бойынша аралық есептерді және Шарттың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес барлық жұмыстарды орындау аяқталғаннан кейін 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей қорытынды есепті беруге міндетті. Аралық және қорытынды есептер қағаз түрінде және электронды тасығышта, жұмыстардың орындалу фактісін растайтын барлық құжаттарды қоса бере отырып беріледі.

В случае непредставления Грантополучателем промежуточного/заключительного отчета в сроки, предусмотренные Договором, за исключением случаев отсрочки предоставления данных отчетов, Грантополучатель обязуется уплатить штраф в размере 0,1 % от суммы последнего транша гранта за каждый день просрочки, но не более 10 % от суммы гранта и представить промежуточный/заключительный отчет в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты получения уведомления от Национального института.
31. Грантополучатель имеет право продлить срок предоставления отчета по этапу до 20 (двадцати) календарных дней включительно, путем направления обращения в адрес Национального института в письменном виде до наступления срока предоставления отчета с указанием объективных причин продления.
В случае, если срок отсрочки предоставления отчета запрашиваемый Грантополучателем составляет свыше 20 (двадцати) календарных дней, то Национальным институтом в срок не более 5 (пяти) рабочих дней рассматривается объективность предполагаемых задержек. В случае несогласия Национального института с изменением сроков предоставления отчета, срок предоставления отсрочки составляет до 20 (двадцати) календарных дней с даты завершения этапа.
32. В промежуточных отчетах Грантополучатель отражает информацию по исполнению мероприятий, предусмотренных соответствующим этапом реализации проекта и информацию по расходованию средств, предусмотренных в советующем этапе и настоящим Договором.
К промежуточному отчету Грантополучатель предоставляет документы по достижению целей, предусмотренных пунктом 4 и приложениями 1, 2 и 3 к настоящему Договору, в том числе, платежные документы в соответствии с внутренними нормативными документами Национального института, регулирующими процедуры мониторинга реализации проектов, а также фото- и/или видеоотчеты, подтверждающие фактическое выполнение работ (оказание услуг).
При приобретении оборудования, относящегося к основным средствам, Грантополучатель вместе с отчетом обязан предоставлять выписку из бухгалтерского учета, подтверждающую внесение приобретенного оборудования на баланс Грантополучателя, при условии ведения бухгалтерского учета.
33. В заключительном отчете о выполненной работе указываются мероприятия по проекту.
К отчету прилагаются документы и материалы, подтверждающие достижение целей, указанных в пункте 4 и приложениях 1, 2 и 3 к Договору, а также:
фото- и/или видео отчеты, подтверждающие фактическое выполнение работ (оказания услуг);
документы, подтверждающие достижение результатов проекта;
презентацию результатов реализации проекта (в формате MS PowerPoint).

Грант алушын аралық/қорытынды есепті Шартта көрсетілген мерзімде ұсынбаған жағдайда, осы есептерді ұсыну мерзімі ұзартылған жағдайларды қоспағанда, Грант алушы мерзімі өткен әр күн үшін гранттың соңғы транш сомасының 0,1 % мөлшерінде, бірақ грант сомасының 10 % аспайтын айыппұл төлеуге және Ұлттық институттан хабарлама алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде аралық/қорытынды есепті ұсынуға міндеттенеді.
31. Грант алушының ұзартудың объективті себептерін көрсете отырып, есеп беру мерзімі басталғанға дейін Ұлттық институттың мекенжайына жазбаша түрде өтініш жіберу арқылы, кезең бойынша есеп беру мерзімін күнтізбелік 20 (жиырма) күнге дейін ұзартуға құқығы бар.
Егер есеп берудің Грант алушы сұрап отырған кейінге қалдыру мерзімі күнтізбелік 20 (жиырма) күннен асатын мерзімді құрайтын жағдайда, Ұлттық институт 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде болжамды кідіртуінің объективтілігін қарайды. Ұлттық институт есеп беру мерзімінің өзгеруімен келіспеген жағдайда, кейінге қалдыру мерзімі кезең аяқталған күннен бастап күнтізбелік 20 (жиырма) күнге дейінгіні құрайды.
32. Аралық есептерінде Грант алушы жобаны іске асырудың тиісті кезеңінде көзделген іс-шаралардың орындалуы бойынша ақпаратты және тиісті кезең мен Шартта көзделген қаражаттың жұмсалуы бойынша ақпаратты көрсетеді.
Аралық есепке Грант алушы осы Шарттың 4-тармағында және 1, 2 және 3-қосымшаларында көзделген мақсаттарға қол жеткізу жөніндегі құжаттарды, оның ішінде Ұлттық институттың жобалардың іске асырылуын мониторингілеу рәсімін реттейтін ішкі нормативтік құжаттарына сәйкес төлем құжаттарын, сондай-ақ жұмыстардың нақты орындалуын (қызметтердің көрсетілуін) растайтын фото- және/немесе бейнеесептерді ұсынады.
Негізгі құралдарға жататын жабдықты сатып алған кезде, Грант алушы есеппен бірге, бухгалтерлік есеп жүргізілген жағдайда, сатып алынған жабдықтың Грант алушының балансына енгізілуін растайтын бухгалтерлік есептен үзінді көшірмені беруге міндетті.
33. Орындалған жұмыс туралы қорытынды есепте жоба бойынша іс-шаралар көрсетіледі.
Есепке Шарттың 4-тармағында және 1, 2 және 3-қосымшаларында көрсетілген мақсаттарға қол жеткізілуін растайтын құжаттар және материалдар, сондай-ақ:
жұмыстардың нақты орындалуын (қызметтердің көрсетілуін) растайтын фото- және/немесе бейне есептер;
жобаның нәтижелеріне қол жеткізілуін растайтын құжаттар;
жобаны іске асыру нәтижелерінің таныстырылымы (MS PowerPoint форматында) қоса беріледі.

34. Предоставляемые копии документов к отчетам нумеруются и заверяются подписью уполномоченного лица Грантополучателя.
При предоставлении документа и/или копии документа на иностранном языке, необходимо приложить нотариально заверенный перевод документа и/или копии документа на казахском и/или русском языке.
При предоставлении оригинала документа, подлежащего возврату Грантополучателю, такие документы после сверки с копиями, путем парафирования каждого листа копии документа, возвращаются Грантополучателю.
35. Национальным институтом, в случае, выявления не соответствия представленного промежуточного и/или заключительного отчета требованиям пунктов 32, 33 и 34 настоящего Договора, направляется уведомление о выявленных несоответствиях Грантополучателю не позднее 22 (двадцати двух) рабочих дней со дня получения промежуточного отчета и не позднее 45 (сорока пяти) рабочих дней со дня получения заключительного отчета.
36. Грантополучатель, в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты получения уведомления устраняет представленные замечания и представляет в Национальный институт откорректированный отчет и/или запрашиваемые документы.
Датой представления откорректированного отчета и /или запрашиваемых документов считается дата поступления на электронный адрес Национального института отчета и/или документов в pdf-формате при условии последующего поступления откорректированного отчета и/или документов на бумажном носителе на почтовый адрес Национального института в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты поступления отчета и/или документов на электронный адрес Национального института. Со дня представления откорректированного отчета Грантополучателем возобновляется срок рассмотрения отчета Национальным институтом.
37. В срок реализации проекта по Договору не входит срок рассмотрения Национальным институтом промежуточных и заключительного отчетов и финансирования следующего этапа проекта.
38. Национальный институт не позднее 22 (двадцати двух) рабочих дней с момента получения от Грантополучателя промежуточного отчета и документов, указанных в пункте 32 настоящего Договора, рассматривает представленные отчеты и документы, после чего предоставляет региональному координатору программы письменное согласие на перечисление следующего транша гранта.
39. После рассмотрения предоставленного Грантополучателем заключительного отчета Национальный институт направляет региональному координатору итоговое заключение по реализации проекта.
40. Принятие заключительного отчета и завершение проекта, осуществляется соответствующим решением Национального института.

34. Есептерге берілетін құжаттардың көшірмелері нөмірленеді және Грант алушының уәкілетті тұлғасының қолымен расталады.
Шет тілдегі құжатты/құжаттың көшірмесін берген кезде құжаттың/құжаттың көшірмесінің орыс тіліне/мемлекеттік тілге нотариат куәландырған аудармасын қоса беру қажет.
Құжаттың Грант алушыға қайтарылуға тиіс түпнұсқасы берілген кезде, мұндай құжаттар көшірмелерімен салыстырып тексерілгеннен соң, құжат көшірмесінің әр парағына қол қою арқылы Грант алушыға қайтарылады.
35. Егер берілген аралық/қорытынды есеп осы Шарттың 32, 33 және 34-тармақтарының талаптарына сәйкес болмауын анықтаған жағдайда Ұлттық институт анықталған сәйкессіздіктер туралы Грант алушыға аралық есеп алынған күннен бастап 22 (жиырма екі) жұмыс күнінен кешіктірмей және қорытынды есеп алынған күннен бастап 45 (қырық бес) жұмыс күнінен кешіктірмей хабарлама жібереді.
36. Грант алушы хабарлама алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінің ішінде ұсынылған ескертулерді жояды және Ұлттық институтқа түзетілген есепті және/немесе сұратылған құжаттарды береді.
Түзетілген есепті және/немесе сұратылған құжаттарды беру күні болып, есеп және/немесе құжаттардың Ұлттық институттың электронды мекенжайына келіп түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінің ішінде одан кейін Ұлттық институттың пошта мекенжайына қағаз түріндегі түзетілген есептің және/немесе құжаттардың келіп түсу шартымен, Ұлттық институттың электронды мекенжайына есеп және/немесе құжаттар pdf-форматта келіп түскен күн есептелінетін болады. Грант алушы түзетілген есепті берген күннен бастап, Ұлттық институттың есепті қарау мерзімі қайтадан басталады.
37. Шарт бойынша жобаны іске асыру мерзіміне Ұлттық институттың аралық және қорытынды есептерді қарау және жобаның келесі кезеңін қаржыландыру мерзімі кірмейді.
38. Ұлттық институт Грант алушыдан аралық есепті және осы Шарттың 32-тармағында көрсетілген құжаттарды алған сәттен бастап 22 (жиырма екі) жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынылған есептерді және құжаттарды қарайды, одан кейін бағдарламаның өңірлік үйлестірушісіне гранттың келесі траншын аударуға жазбаша келісімін береді.
39. Грант алушы берген қорытынды есепті қарағаннан кейін Ұлттық институт өңірлік үйлестірушіге жобаны іске асыру бойынша жиынтық қорытындысын жолдайды.
40. Қорытынды есептің қабылдануы және жобаның аяқталуы Ұлттық институттың тиісті шешімімен жүзеге асырылады.

41. Взаимодействие между Национальным институтом и Грантополучателем по отчету может осуществляться в письменной форме на бумажном носителе, а также посредством электронной системы Национального института.
7. Конфиденциальность
42. Стороны согласились считать конфиденциальной следующую информацию: переписка между Сторонами в отношении Договора, счета, акты, документация, относящаяся к Договору, не предназначенная и/или не находящаяся в открытом доступе для третьих лиц.
Стороны обязуются предпринять необходимые меры для защиты конфиденциальной информации и не разглашать ее третьим лицам без предварительного согласия другой Стороны, за исключением акционера Национального института, уполномоченного органа, иным государственным органам, разглашение информации по проекту которым обусловлено требованиями действующего законодательства, либо актами или поручениями вышестоящих органов управления. Условия конфиденциальности сохраняют свою силу в течение всего срока действия Договора и в течение 5 (пяти) лет после окончания отношений по Договору.
43. Предусмотренные Договором обязательства Сторон относительно конфиденциальности и неразглашения информации не распространяются на общедоступную информацию.
44. Грантополучатель подписанием настоящего Договора предоставляет согласие Национальному институту на размещение сведений о Грантополучателе в средствах массовой информации.
8. Условия и порядок расторжения Договора
45. Региональный координатор программы и/или Национальный институт могут расторгнуть Договор в следующих случаях:
1) Грантополучателем не уплачены штрафы и (или) не представлены отчеты в сроки, предусмотренные Договором;
2) не исполнены обязательства по вложению собственных (или иных привлеченных) средств Грантополучателя в реализацию проекта в соответствии с условиями Договора;
3) обнаружены факты фальсификации документов или предоставления недостоверной информации Грантополучателем;
4) средства гранта использованы не по целевому назначению;
5) Грантополучателем не выполняются какие-либо обязательства, принятые по Договору, в том числе, невыполнения запланированных мероприятий по Договору;
6) Грантополучатель признан банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке; находится на стадии процедуры банкротства; является неплатежеспособным;
7) отсутствие достаточных средств для финансирования проекта, в связи с прекращением/уменьшением размера денег для финансирования проекта со стороны уполномоченного органа, либо принятия актов, решений, распоряжений уполномоченным органом или органом управления регионального координатора программы и Национального института о приостановлении или прекращении такого финансирования в целом либо по проекту.

41. Есеп бойынша Ұлттық институт пен Грант алушы арасындағы өзара іс-қимыл, қағаз жеткізгіште жазбаша нысанда, сондай-ақ Ұлттық институттың электрондық жүйесі арқылы жүзеге асырыла алады.
7. Құпиялылық
42. Тараптар келесі ақпаратты құпия деп есептеуге келісті: Тараптар арасындағы Шартқа қатысты хат алмасу, шоттар, актілер, Шартқа қатысы бар үшінші тұлғаларға арналмаған және/немесе үшінші тұлғалар үшін ашық қолжетімділікте жоқ кез-келген басқа құжаттама.
Тараптар құпия ақпаратты қорғау үшін қажетті шаралар қолдануға және Ұлттық институттың акционерін, уәкілетті органды, осыларға жоба бойынша ақпаратты жария етуге қолданыстағы заңнаманың талаптары, не жоғары тұрған басқару органдарының актілері немесе тапсырмалары негіз болған өзге мемлекеттік органдарды қоспағанда, оны үшінші тұлғаларға басқа Тараптың алдын ала келісімінсіз жария етпеуге міндеттенеді. Құпиялылық талаптары Шарттың қолданылу мерзімінде және Шарт бойынша қатынастар аяқталғаннан соң 5 жыл ішінде өз күшін сақтайды.
43. Тараптардың ақпараттың құпиялылығына және оны жария етілмеуіне қатысты Шартта көзделген міндеттемелері жалпы қол жетімді ақпаратқа қолданылмайды.
44. Грант алушы осы шартқа қол қоюмен Ұлттық институтқа Грант алушы туралы мәліметтерді бұқаралық ақпарат құралдарында орналастыруға келісім береді.
8. Шартты бұзу талаптары және тәртібі
45. Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі және/немесе Ұлттық институт:
1) Грант алушы айыппұлдарды төлемеген және (немесе) Шартта көзделген мерзімдерде есептерді ұсынбаған;
2) Шарт талаптарына сәйкес жобаның іске асырылуына Грант алушының меншікті қаражатын салуы бойынша (немесе басқа тартылған) міндеттемелері орындалмаған;
3) Грант алушының құжаттарды бұрмалаған немесе дұрыс емес ақпарат ұсынған фактілері анықталған;
4) грант қаражаты мақсатсыз пайдаланылған;
5) Грант алушы Шарт бойынша қабылдаған кейбір міндеттемелерін орындамаған, оның ішінде Шарт бойынша жоспарланған іс-шараларды орындамаған;
6) Грант алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте банкрот болып танылған; банкроттық рәсімі сатысында болған; төлем қабілетсіздігі болған;
7) уәкілетті орган тарапынан жобаны қаржыландыру үшін ақша мөлшерінің тоқтатылуына/азаюына байланысты не жоба бойынша не жалпы мұндай қаржыландыруды тоқтата тұру немесе тоқтату туралы уәкілетті органның немесе бағдарламаның өңірлік үйлестіруішісінің уәкілетті органының және Ұлттық институттың актілерінің, шешімдерінің, өкімдерінің қабылдануына байланысты жобаны қаржыландыру үшін жеткілікті қаражат болмаған жағдайда Шартты бұза алады.

46. При расторжении Договора в соответствии с подпунктами 1) - 6) пункта 45 Договора, Грантополучатель обязуется возвратить ранее полученную сумму гранта и оплатить штрафы, предусмотренные Договором в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента предъявления письменного требования Национальным институтом.
47. При расторжении Договора в соответствии с подпунктом 7) пункта
45 Договора, Грантополучатель предоставляет Национальному институту отчет по выполненным мероприятиям со всеми подтверждающими материалами и документами, указанными в разделе 6 Договора.
48. Договор может быть расторгнут досрочно по соглашению Сторон на взаимно оговоренных условиях, выраженных в письменной форме, либо по требованию одной из сторон по решению суда, либо в случае возникновения обстоятельств, предусмотренных Договором.
9. Обстоятельства непреодолимой силы
49. Стороны освобождаются от ответственности за неисполнение, либо ненадлежащее исполнение своих обязанностей по настоящему Договору, если невозможность исполнения оказалось вследствие непреодолимой силы, то есть чрезвычайных и непредотвратимых при данных условиях обстоятельствах (стихийные явления, военные действия, форс-мажорные обстоятельства).
50. При наступлении непреодолимой силы, то есть чрезвычайных и непредотвратимых обстоятельств Сторона, для которой создалась невозможность исполнения ее обязательств по настоящему Договору, своевременно в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента наступления извещает другую Сторону о таких обстоятельствах. При этом характер, период действия, факт наступления форс-мажорных обстоятельств подтверждаются соответствующими документами уполномоченных государственных органов.
51. При отсутствии своевременного извещения, Сторона возмещает другой Стороне вред, причиненный неизвещением или несвоевременным извещением.
52. Наступление непреодолимой силы, то есть чрезвычайных и непредотвратимых обстоятельств вызывает увеличение срока исполнения настоящего Договора на период их действия.
53. Если такие обстоятельства продолжаются более 3 (трех) месяцев подряд, то любая из Сторон вправе отказаться от дальнейшего исполнения обязательств по настоящему Договору.
10. Порядок разрешения споров
54. Стороны принимают все меры к тому, чтобы любые спорные вопросы, разногласия либо претензии, касающиеся исполнения Договора, были урегулированы путем переговоров.
55. Разногласия, по которым Стороны не достигли договоренности, разрешаются в судебном порядке, установленным гражданским законодательством.
56. В случае разногласий между Грантополучателем и/или региональным координатор программы и/или Национальным институтом, требующих судебного разбирательства, все имеющиеся судебные издержки и расходы не могут быть оплачены за счет средств гранта, и подлежат оплате согласно действующему законодательству Республики Казахстан.

46. Шарттың 45-тармағының 1) - 6) тармақшаларына сәйкес Шартты бұзған кезде Грант алушы Ұлттық институт жазбаша талап ұсынған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде бұрын алған грант сомасын қайтаруға және Шартта көзделген айыппұлдарды төлеуге міндеттенеді.
47. Шарттың 45-тармағының 7) тармақшасына сәйкес Шартты бұзған кезде Грант алушы Ұлттық институтқа Шарттың 6-бөлімінде көрсетілген барлық растаушы материалдар және құжаттармен бірге орындалған іс-шаралар бойынша есепті ұсынады.
48. Шарт Тараптар жазбаша нысанда білдірген өзара келісілген шарттарда не Тараптардың бiрiнiң талабымен сот шешiмi бойынша, не Шартта көзделген мән-жайлар пайда болған жағдайда Тараптардың келісімі бойынша мерзiмiнен бұрын бұзылуы мүмкiн.
9. Еңсерілмейтін күш мән-жайлары
49. Тараптар, егер еңсерілмейтін күш салдарынан орындалуы мүмкін болмаған жағдайда (табиғи құбылыстар, әскери іс-қимылдар, форс-мажорлық жағдайлар), осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін, яғни төтенше және ырық бермейтін жағдайларда жауапкершіліктен босатылады.
50. Еңсерілмейтін күш орын алған жағдайда, яғни төтенше және ырық бермейтін жағдайларда, осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау мүмкін еместігі туындаған Тарап басқа Тарапты осындай жағдайлар туралы оқиға туындаған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде хабардар етеді. Бұл ретте форс-мажорлық жағдайдың табиғаты, пайда болу фактісі уәкілетті мемлекеттік органдардың тиісті құжаттарымен расталады.
51. Уақтылы хабарландыру болмаған кезде, бір Тарап екінші тарапқа хабарламау немесе уақтылы хабарламау себебімен келтірілген зиянды өтейді.
52. Еңсерілмейтін күштің, яғни төтенше және ырық бермейтін жағдайлардың орын алуы осы Шарттың қолданылу мерзіміне орындау мерзімін ұзартады.
53. Егер осындай жағдайлар қатарынан 3 (үш) айдан артық жалғасатын болса, кез келген Тарап осы Шарт бойынша міндеттемелерді бұдан әрі орындаудан бас тартуға құқылы.
10. Дауларды шешу тәртібі
54. Тараптар Шартты орындауға қатысты кез-келген даулы мәселелерді, келіспеушіліктерді немесе наразылықтарды келіссөздер арқылы шешу үшін барлық шараларды қабылдайды.
55. Тараптар уағдаластыққа қол жеткізбеген келіспеушіліктер азаматтық заңнамада белгіленген сот тәртібімен шешіледі.
56. Грант алушы және/немесе бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі және/немесе Ұлттық институттың арасында сот ісін жүргізуді талап ететін келіспеушіліктер орын алған жағдайда барлық сот шығасылары мен шығыстар грант қаражаты есебінен төленбейді және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес төлеуге жатады.

11. Изменения условий Договора
57. Все изменения и/или дополнения в Договор осуществляются по взаимному согласию Сторон и действительны при условии, что они совершены в письменной форме и подписаны уполномоченными на то представителями Сторон. Любое такое изменение/дополнение будет являться неотъемлемой частью Договора.
58. Изменение и/или дополнения в Договор осуществляется на основании письменного обращения Грантополучателя и/или в процессе осуществления мониторинга по Договору.
При этом, обращение о необходимости внесения изменений и дополнений в Договор направяется Грантополучателем не позднее 20 (двадцати) рабочих дней до завершения этапа, за исключением обоснованных причин, связанных с невозможностью уведомления Грантополучателем Национального института о необходимости внесения изменений в Договор не позднее даты завершения этапа работ.
59. Национальный институт/региональный координатор программы вправе не вносить изменения в Договор в следующих случаях:
при превышении Грантополучателем срока реализации этапа/проекта на срок не более 1 (одного) календарного месяца, при условии, если общий срок реализации проекта не будет превышать срок 36 (тридцать шесть) месяцев, а также при наличии у Грантополучателя уважительных причин, связанных с невозможностью реализации мероприятий в срок этапа (принятых и отраженных в заключении по результатам мониторинга проекта);
при перераспределении Грантополучателем не более 10 % средств проекта от суммы этапа на другой этап, либо 10 % средств проекта от суммы статьи расходов на другую статью расходов по проекту. Грантополучатель обязан предварительно письменно уведомить Национальный институт до такого перераспределения средств проекта. Национальный институт при мониторинге перераспределенных средств проекта руководствуется внутренними нормативными документами Национального института по проведению мониторинга реализации проектов.
В случае нецелевого/необоснованного перераспределения средств проекта, Национальный институт вправе не принимать данное перераспределение средств проекта.
60. Внесение изменений и/или дополнений в Договор в обязательном порядке должно соответствовать целям и задачам проекта, а также мероприятиям, реализуемым для выполнения проекта и не превышать сумму гранта.
61. При внесении изменений и/или дополнений в Договор, Национальный институт может провести независимую экспертизу.
62. На основании обоснований, представленных Грантополучателем, реализация проекта может быть приостановлена на период до вступления в силу изменений и/или дополнений в Договор, либо до принятия решения Сторонами о дальнейшей реализации проекта.

11. Шарт талаптарының өзгеруі
57. Шартқа барлық өзгертулер және/немесе толықтырулар Тараптардың өзара келісімі бойынша жүргізіледі және олар жазбаша түрде жасалған және Тараптардың осыған уәкілетті өкілдері қол қойған жағдайда жарамды болады. Мұндай кез-келген өзгерту/толықтыру Шарттың ажырамайтын бөлігі болып табылады.
58. Шартты өзгерту және/немесе толықтыру Грант алушының жазбаша жүгінуінің негізінде және/немесе Шарт бойынша мониторингілеуді жүргізу барысында жүргізіледі.
Бұл ретте, Грант алушының Шартқа өзгерту енгізу қажеттігі туралы Ұлттық институтты хабардар етуінің мүмкін еместігімен байланысты дәлелді себептерді қоспағанда, Шартқа өзгертулер мен толықтырулар енгуз қажеттігі туралы жүгінуді Грант алушы кезең аяқталуға 20 (жиырма) жұмыс күні қалғаннан кешіктірмей жіберуге тиіс.
59. Ұлттық институт/Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі келесі жағдайларда:
егер жобаны іске асырудың жалпы мерзімі 36 айдан аспайтын жағдайда, сондай-ақ Грант алушыда іс-шараларды кезеңнің мерзімінде іске асырудың мүмкін еместігімен байланысты дәлелді себептер (жобаны мониторингілеу нәтижелері бойынша қорытындыда қабылданған және көрсетілген) болған кезде, Грант алушы кезеңді/жобаны іске асыру мерзімінен күнтізбелік 1 (бір) айдан аспайтын мерзімге асып кеткен кезде;
Грант алушы жоба қаражатының кезең сомасынан 10 %-дан аспайтынын басқа кезеңге қайта бөлген кезде, әлде шығыстар бабының сомасынан 10 % жоба қаражатын жоба бойынша шығыстардың басқа бабына қайта бөлген кезде, Шартқа өзгертулер енгізбеуге құқылы. Грант алушы Ұлттық институтты жоба қаражатын мұндай қайта бөлуге дейін алдын ала жазбаша хабардар етуге міндетті. Ұлттық институт қайта бөлінген жобаның қаражатын мониторингілеген кезде Ұлттық институттың жобалардың іске асырылуын мониторингілеуді жүргізу бойынша ішкі нормативтік құжаттарды басшылыққа алады.
Жобаның қаражаты мақсатсыз/дәлелсіз қайта бөлінген жағдайда, Ұлттық институт жоба қаражатының бұл қайта бөлуін қабылдамауға құқылы.
60. Шартқа кез-келген өзгертулер және/немесе толықтырулар енгізу жобаның мақсаттары мен міндеттеріне, сондай-ақ жобаны орындау үшін іске асырылатын іс-шараларға сәйкес келуі және гранттың сомасынан асып түспеуі тиіс.
61. Шартқа өзгертулер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде, Ұлттық институт тәуелсіз сараптама жүргізуге құқылы.
62. Грант алушы ұсынған негіздемелердің негізінде, жобаны іске асыру Шартқа өзгертулер және (немесе) толықтырулар күшіне енген кезеңге дейінгі, әлде жобаны одан әрі іске асыру туралы шешім қабылданғанға дейін тоқтата тұруы мүмкін.

12. Заключительные положения
63. Положения, не урегулированные Договором, решаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
64. Договор составлен в трех экземплярах на казахском и русском языках, каждый на ___ (___) листе, имеющих одинаковую юридическую силу по одному экземпляру для каждой из Сторон.
13. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон
Национальный институт:
Адрес ,
Республика Казахстан,
Грантополучатель:
Адрес: ,
Республика Казахстан,
город Астана, улица__________ Телефон__________________ БИН __________________ ИИК __________________ БИК __________________ АО "__________________" КБЕ ___________________
От имени Национального института
___________________________ ___________________________ ____________________________
(подпись) место печати (при наличии)
Региональный координатор программы: Адрес_______________, Республика Казахстан, город_________, улица__________ Телефон___________________ _________________________ _________________________ _________________________ _________________________
т имени Регионального координатора программы
___________________________ ___________________________ ____________________________
(подпись) место печати
город _________________ Телефон______________ БИН _______________ БИК _______________ КБЕ ________________
От имени Грантополучателя
____________________________
____________________________
____________________________
(подпись) место печати
Приложение 1
к Договору о предоставлении
гранта на реализацию индустриально-
инновационных проектов
в рамках бизнес-инкубирования
от 6 марта 2019 года № 18
Календарный план реализации проекта:
№ п/п
Наименование работ по договору и их основных этапов
Срок выполнения работ (месяцев)
Расчетная цена этапа (тенге)
Форма и вид отчетности
1
2
3
4
5
Приложение 2
к Договору о предоставлении
гранта на реализацию индустриально-
инновационных проектов
в рамках бизнес-инкубирования
от 6 марта 2019 года № 18
Смета расходов с расшифровкой затрат
Затраты на выполнение работ
Сумма затрат всего, тенге
Этапы работ
Подтверждающие документы для проведения расходных операций
1
2
Затраты ----
Всего:
Указывается общая сумма затрат по Договору в том числе с разбивкой средств гранта и собственных средств Грантополучателя
Указывается общая сумма затрат по этапу расходов в том числе с разбивкой средств гранта и собственных средств Грантополучателя
Указывается общая сумма затрат по этапу расходов в том числе с разбивкой средств гранта и собственных средств Грантополучателя
в том числе по статьям ----
Указывается общая сумма затрат по статье расходов в том числе с разбивкой средств гранта и собственных средств Грантополучателя
Указывается общая сумма затрат по этапу расходов в том числе с разбивкой средств гранта и собственных средств Грантополучателя
Указывается общая сумма затрат по этапу расходов в том числе с разбивкой средств гранта и собственных средств Грантополучателя
(указывается конкретные документы, которые Гранополучатель должен предоставить в банк _______для проведения платежа)
Указывается наименование мероприятий, работ и услуг
Указывается наименование мероприятий, работ и услуг
Указывается наименование мероприятий
Указывается наименование мероприятий
Справочно: затраты за счет других источников финансирования - Всего:
из них:
собственные средства
прочие
Национальный институт ______________________ _______________________ (подпись) место для печати
Грантополучатель _______________________ _______________________ (подпись) место для печати
Приложение 3
к Договору о предоставлении
гранта на реализацию индустриально-
инновационных проектов
в рамках бизнес-инкубирования
от 6 марта 2019 года № 18
Форма
Отчет о реализации проекта
"_______"
(наименование проекта) Отчет за __ этап
(промежуточный/окончательный)

12. Қорытынды қағидалар
63. Шартпен реттелмеген қағидалар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі.
64. Шарт бірдей заңдық күшке ие, Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан, әрқайсысы ___ (___) беттегі қазақ және орыс тілдерінде үш данада жасалды.
13. Тараптардың заңды мекенжайлары, банк реквизиттері және қолдары
Ұлттық институт:
Мекенжайы________,
Қазақстан Республикасы,
Астана қаласы, ___________ көшесі
Телефон ________________
БСН ___________________
ЖСК ___________________
БСК ____________________
АҚ _____________________
Кбе _____________________
Ұлттық институттың атынан
___________________________
___________________________
___________________________
(қолы) мөр орны (болған жағдайда)
Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі: Мекенжайы___________,
Қазақстан Республикасы,
________ қаласы, ___________ көшесі
Телефон _________________
________________________
________________________
________________________
________________________
Бағдарламаның өңірлік
үйлестірушісінің атынан ___________________________
___________________________
___________________________
(қолы) мөр орны (болған жағдайда)
Грант алушы:
Мекенжайы: ____________,
Қазақстан Республикасы,
______________ қаласы
Телефон ______________
БСН ________________
БСК ______________
АҚ _______________
Кбе _______________
Грант алушының атынан
___________________________
___________________________
___________________________
(қолы) мөр орны (болған жағдайда)
Бизнес-инкубациялау
шеңберінде индустриялық-
инновациялық жобаларды іске
асыруға арналған грант беру
туралы
2019 жылғы 6 наурыздағы
№ 18 шартқа
1-қосымша
Жобаны іске асырудың күнтізбелік жоспары:
№ р/с
Шарт бойынша жұмыстардың және олардың негізгі кезеңдерінің атауы
Жұмыстарды орындау мерзімі (ай)
Кезеңнің есептік бағасы (теңге)
Есептіліктің нысаны мен түрі
1
2
3
4
5
Бизнес-инкубациялау
шеңберінде индустриялық-
инновациялық жобаларды іске
асыруға арналған грант беру
туралы
2019 жылғы 6 наурыздағы
№ 18 шартқа
2-қосымша
Шығындардың мағынасын аша отырып шығыстар сметасы
Жұмыстарды орындауға шығындар
Шығындардың сомасы барлығы, теңге
Жұмыстардың кезеңдері
Шығыс операцияларын жүргізуді растайтын құжаттар
1
2
Шығындар - Барлығы:
Шарт бойынша шығындардың жалпы сомасы, оның ішінде грант қаражатын және Грант алушының меншікті қаражатын бөле отырып көрсетіледі
Шығыстар кезеңі бойынша шығындардың жалпы сомасы, оның ішінде грант қаражатын және Грант алушының меншікті қаражатын бөле отырып көрсетіледі
Шығыстар кезеңі бойынша шығындардың жалпы сомасы, оның ішінде грант қаражатын және Грант алушының меншікті қаражатын бөле отырып көрсетіледі
оның ішінде баптар бойынша -
Шығыстардың бабы бойынша шығындардың жалпы сомасы, оның ішінде грант қаражатын және Грант алушының меншікті қаражатын бөле отырып көрсетіледі
Шығыстар кезеңі бойынша шығындардың жалпы сомасы, оның ішінде грант қаражатын және Грант алушының меншікті қаражатын бөле отырып көрсетіледі
Шығыстар кезеңі бойынша шығындардың жалпы сомасы, оның ішінде грант қаражатын және Грант алушының меншікті қаражатын бөле отырып көрсетіледі
(Төлемді жүргізу үшін Грант алушы осыларды ______банкіне беруге тиіс нақтылы құжаттар көрсетіледі)
Іс-шаралардың, жұмыстардың және қызметтердің атауы көрсетіледі
Іс-шаралардың, жұмыстардың және қызметтердің атауы көрсетіледі
Іс-шаралардың атауы көрсетіледі
Іс-шаралардың атауы көрсетіледі
Анықтамалық: қаржыландырудың басқа көздерінің есебінен шығындар - Барлығы:
оның ішінде:
- меншікті қаражаттар
- өзге (қандай екенін көрсету керек)
Ұлттық институттың атынан
_______________________
_______________________
(қолы) мөр орны (болған жағдайда)
Грант алушының атынан
_______________________
_______________________
(қолы) мөр орны (болған жағдайда)
Бизнес-инкубациялау
шеңберінде индустриялық-
инновациялық жобаларды іске
асыруға арналған грант беру
туралы
2019 жылғы 6 наурыздағы
№ 18 шартқа
3-қосымша
Нысан
Жобанының іске асырылуы туралы есеп
"________________"
(жобаның атауы)
______ кезеңі үшін есеп
(аралық/қорытынды)

1. Общая информация:
Дата отчета
Наименование Грантополучателя
Номер и дата договора
Вид гранта
Цель гранта
Цель этапа
Сумма гранта
Сумма этапа
Период отчетности
Достигнутые результаты этапа/грантового проекта (в зависимости от вида отчета) с изложением количественных и качественных обоснований предоставленных данных
Незапланированные результаты/отклонения/открытия с изложением количественных и качественных обоснований предоставленных данных
Перспективы достижения целей проекта в течение следующего отчетного периода с указанием ключевых факторов успеха
Необходимые изменения в запланированных мероприятиях с указанием причин
2. Отчет об использовании средств
Наименование статей затрат по смете
Сумма, предусмотренная сметой расходов
в том числе
Израсходованная сумма
Остаток средств
Наименование подтверждающих документов
Примечание/ Пояснение (в случае отклонения)
грант
собственные средства
1
2
3
4
5
6
7
8
Примечание:
1) В обязательном порядке необходимо приложить копии документов, подтверждающих целевое использование средств по проекту (в том числе собственных).
2) При предоставлении документа/копии документа на иностранном языке, необходимо приложить нотариально заверенный перевод документа/копии документа на казахский/ русский язык.
3) В случае если Грантополучатель является организацией публичного интереса, отчет об использовании средств по проекту должен быть подписан независимым аудитором либо сертифицированным бухгалтером.
Независимый аудитор (или сертифицированный бухгалтер)
(Фамилия, имя, отчество (при наличии), другие реквизиты)_________________(подпись)
3. Краткое описание проекта
4. Описание фактически проведенных работ по этапу проекта
Подписанием настоящего отчета, Грантополучатель гарантирует достоверность предоставляемых сведений, документов/копий документов и несет ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан, за предоставление недостоверных сведений, документов/копий документов.
5. Фото, видео материалы
Грантополучатель
____________________________________
(подпись) место для печати
Приложение 4
к Договору о предоставлении
гранта на реализацию индустриально-
инновационных проектов
в рамках бизнес-инкубирования
от 6 марта 2019 года № 18
Согласие на получение и распространение первичных статистических данных (заполняется на бланке Заявителя, при наличии)
_________________________________ (указывается наименование Грантополучателя, идентификационный номер налогоплательщика/бизнес- идентификационный номер, данные по руководителю)____________________________________ дает согласие Акционерному обществу "Национальное агентство по технологическому развитию" на получение от уполномоченного органа в области государственной статистики первичных статистических данных о деятельности Грантополучателя, с правом дальнейшего распространения полученных данных, с указанием необходимого периода и показателей.
Подпись Грантополучателя с расшифровкой должности, фамилии, имени, отчества (при наличии)
_____________ (подпись) место для печати
______________ дата.
Приложение 5
к Договору о предоставлении
гранта на реализацию индустриально-
инновационных проектов
в рамках бизнес-инкубирования
от 6 марта 2019 года № 18
Форма
Заявление
город Астана
_________________ (дата)
_____________________________________________________ (указывается полное юридическое наименование Грантополучателя), созданное и действующее в соответствии с законодательством Республики Казахстан (свидетельство/справка о государственной пере/регистрации № _____, выдано органом юстиции___ город ______ от _____года), находящееся по адресу: Республика Казахстан, _______, в лице _____________, действующем на основании ___________,
дает согласие Акционерному обществу "Национальное агентство по технологическому развитию" (свидетельство о государственной пере/регистрации юридического лица №________ от __ . ______ . _____года) на получение от уполномоченного органа в области государственных доходов сведений, являющихся налоговой тайной, касающихся деятельности Грантополучателя:
об объемах импорта/экспорта запасов, товаров/услуг, а также информацию о начисленной сумме налогов и платежей (включая расходы по корпоративному подоходному налогу, индивидуальному подоходному налогу, социальному налогу и налогу на добавленную стоимость), уплаченных (перечисленнных) налогоплательщиком в республиканский и/или местный бюджет.
Подпись Грантополучателя с расшифровкой должности, фамилии, имени, отчества (при наличии)
__________________________________
Подпись, место для печати

1. Жалпы ақпарат:
Есеп беру күні
Грант алушының атауы
Шарттың нөмірі және күні
Гранттың түрі
Гранттың мақсаты
Кезеңнің мақсаты
Гранттың сомасы
Кезеңнің сомасы
Есептіліктің кезеңі
Берілген деректердің сандық және сапалық негіздемелерін баяндай отырып, кезеңнің/гранттық жобаның қол жеткізген нәтижелері
Берілген деректердің сандық және сапалық негіздемелерін баяндай отырып, жоспарланбаған нәтижелер/ауытқулар/ашылулар
Табыстың түйінді факторларын көрсетіп, келесі есептік кезеңнің ішінде жобаның мақсаттарына жетудің мүмкіндіктері
Себептерін көрсете отырып, жоспарланған іс-шаралардағы қажетті өзгертулер
2. Қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп
Смета бойынша шығындар баптарының атауы
Шығыстар сметасымен қарастырылған сома
оның ішінде
Жұмсалған сома
Қаражаттың қалдығы
Растайтын құжаттардың атауы
Ескерту/ Түсіндірме (ауытқыған жағдайда)
грант
меншікті қаражаттар
1
2
3
4
5
6
7
8
Ескерту:
1) Жоба бойынша (оның ішінде меншікті) қаражаттың нысаналы пайдаланылуын растайтын құжаттардың көшірмелерін міндетті түрде қоса беру қажет.
2) Шет тілдегі құжатты/құжаттың көшірмесін берген кезде, құжаттың/құжаттың көшірмесінің жария мүдделі қазақ/орыс тіліндегі нотариалды расталған аудармасын қоса беру қажет.
3) Егер Грант алушы жария мүдделі ұйым болып табылған жағдайда, жоба бойынша қаражатты пайдалану туралы есепке тәуелсіз аудитор не сертификатталған бухгалтер қол қоюы тиіс.
Тәуелсіз аудитор (немесе сертификатталған бухгалтер)
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
басқа реквизиттері)_________________(қолы)
3. Жобаның қысқаша сипаттамасы
4. Жобаның кезеңі бойынша нақты жүргізілген жұмыстардың сипаттамасы
Осы есепке қол қоюмен, Грант алушы беріліп отырған мәліметтердің, құжаттардың/ құжаттардың көшірмелерінің дұрыстығына кепілдік береді және анық емес мәліметтерді, құжаттарды/ құжаттардың көшірмелерін бергені үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жауапкершілікте болады.
5. Фото, бейне материалдар
Грант алушы
_____________________________
(қолы) мөр орны (болған жағдайда)
Бизнес-инкубациялау
шеңберінде индустриялық-
инновациялық жобаларды іске
асыруға арналған грант беру
туралы
2019 жылғы 6 наурыздағы
№ 18 шартқа
4-қосымша
Бастапқы статистикалық деректерді алуға және таратуға келісім (Өтініш берушінің бланкінде толтырылады (болған жағдайда)
___________________________________ (Грант алушының атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, басшысы бойынша деректер көрсетіледі) қажетті кезеңді және көрсеткіштерді көрсете отырып, "Технологиялық даму жөніндегі ұлттық агенттік" акционерлік қоғамына алынған деректерді одан әрі тарату құқығымен, мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органнан Грант алушының қызметі туралы бастапқы статистикалық деректерді алуына келісімін береді.
Қызметін, тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда) ашып көрсету, Грант алушының қолы
__________ (қолы) мөр орны (болған жағдайда)
___________ күні.
Бизнес-инкубациялау
шеңберінде индустриялық-
инновациялық жобаларды іске
асыруға арналған грант беру
туралы
2019 жылғы 6 наурыздағы
№ 18 шартқа
5-қосымша
Нысан
Өтініш
Астана қаласы
________________ (күні)
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құрылған және қызмет етіп отырған (мемлекеттік қайта/тіркеу туралы № _______ куәлік/анықтама, _____ жылғы ___________ қаласының Әділет департаменті берген), Қазақстан Республикасы, ______________ мекенжайында орналасқан _________________________________ (Грант алушының толық заңдық атауы (көрсетіледі) атынан, _________ негізінде әрекет етіп отырған _________,
"Технологиялық даму жөніндегі ұлттық агенттік" ақционерлік қоғамына (заңды тұлғаны мемлекеттік қайта/тіркеу туралы ______ жылғы ____.____ № _________ куәлік) мемлекеттік кірістер саласындағы уәкілетті органнан Грант алушының қызметіне қатысты салық құпиясы болып табылатын:
қорларды, тауарларды/қызметтерді импорттау/экспорттау көлемдері туралы мәліметтерді, сондай-ақ салық төлеуші республикалық және/немесе жергілікті бюджетке төлеген (аударған) салықтардың және төлемдердің (корпоративтік табыс салығы, қосылған құн салығы, әлеуметтік салық, дербес табыс салығы бойынша шығыстарды қоса) есептелген сомасы туралы ақпаратты алуына келісімін береді.
Қызметін, тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда) ашып көрсету, Грант алушының қолы
_______________________________
Қолы, мөр орны (болған жағдайда)