О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 626 "Об утверждении Правил оказания консультативно-диагностической помощи"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 марта 2019 года № ҚР ДСМ-17. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 апреля 2019 года № 18478. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 октября 2020 года № ҚР ДСМ-136/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 19.10.2020 № ҚР ДСМ-136/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 46 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 626 "Об утверждении Правил оказания консультативно-диагностической помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11958, опубликован 7 сентября 2015 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах оказания консультативно-диагностической помощи, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Консультативно-диагностическая помощь оказывается субъектами здравоохранения, имеющими государственную лицензию на указанный вид деятельности, полученную в порядке, установленным Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях";
подпункты 2) и 3) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"2) высокотехнологичные медицинские услуги – услуги, оказываемые профильными специалистами при заболеваниях, требующих использования инновационных, ресурсоемких и (или) уникальных методов диагностики и лечения;
3) консультативно-диагностическая помощь (далее – КДП) – специализированная медицинская помощь, в том числе с применением высокотехнологичных медицинских услуг без круглосуточного медицинского наблюдения";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Оказание КДП в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее - ГОБМП) и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее - ОСМС) осуществляется по направлению врача первичной медико-санитарной помощи (далее – ПМСП)"
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"Консультациялық-диагностикалық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 шілдедегі № 626 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 30 наурыздағы № ҚР ДСМ-17 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 9 сәуірде № 18478 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 19 қазандағы № ҚР ДСМ-136/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 19.10.2020 № ҚР ДСМ-136/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексі 46-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Консультациялық- диагностикалық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 шілдедегі № 626 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11958 болып тіркелген, "Әділет" нормативтік құқықтық актілердің ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 7 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Консультациялық – диагностикалық көмек көрсету қағидаларында:
2- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Консультациялық-диагностикалық көмекті "Рұқсаттар мен хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген тәртіпте алынған қызметтің көрсетілген түріне мемлекеттік лицензиясы бар денсаулық сақтау субъектілері көрсетеді";
3-тармақтың 2) және 3) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметтер – диагностика мен емдеудің инновациялық, ресурс қажет ететін және (немесе) бірегей әдістерін пайдалануды талап ететін аурулар кезінде бейінді мамандар көрсететін қызметтер;
"3) консультациялық-диагностикалық көмек (бұдан әрі – КДК) – тәулік бойы медициналық бақылау жасалмайтын, мамандандырылған медициналық көмек, оның ішінде жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметтер қолданылатын мамандырылған медициналық көмек";
5- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі- ТМККК) шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі - МӘМС) жүйесінде КДК көрсету медициналық-санитариялық алғашқы көмек (бұдан әрі- МСАК) дәрігерінің жолдамасы бойынша жүзеге асырылады";
6- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Ведение учетной и отчетной документации при оказании профильным специалистом КДП осуществляется по формам, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6697) (далее – приказ 907), в том числе в системах электронного здравоохранения.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. КДП оказывается в рамках перечня ГОБМП, определяемого в соответствии с пунктом 1 статьи 34 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" и перечня медицинской помощи в системе ОСМС, определяемой в соответствии с пунктом 3 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года "Об обязательном социальном медицинском страховании" и включает:
перечень медицинских услуг, оказываемых на уровне КДП в комплексном подушевом нормативе согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
перечень медицинских услуг, оказываемых на уровне КДП вне комплексного подушевого норматива согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
КДП оказывается также на платной основе согласно правилам и условиям оказания платных услуг в организациях здравоохранения, утвержденных приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 304 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11341).";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Направление пациентов в рамках ГОБМП и системе ОСМС на получение КДП на республиканском уровне осуществляется из медицинских организаций областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент, независимо от формы собственности, Комиссиями, созданными в медицинских организациях (далее – Комиссия МО) и Управлениях здравоохранения областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент (далее – Комиссия УЗ).";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Управление здравоохранения областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент в течение 3 рабочих дней, с момента поступления документов пациента, на основании решения Комиссии УЗ выдает медицинской организации либо пациенту направление на получение КДП на республиканском уровне по форме № 021/у, утвержденной Приказом № 907.
В случае отказа пациенту в оказании КДП на республиканском уровне, Управления здравоохранения областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент возвращают документы с приложением письменного мотивированного отказа в направившую медицинскую организацию в течение 3 рабочих дней.";

"6. Бейінді маманның КДК көрсету кезінде есепке алу және есеп беру құжаттамасын жүргізу "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) (бұдан әрі – №907 бұйрық) бекітілген нысан бойынша, оның ішінде электрондық денсаулық сақтау жүйелерінде жүзеге асырылады.";
7- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. КДК "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексі 34-бабының 1-тармағына сәйкес айқындалған ТМККК тізбесінің шеңберінде және "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 7- бабының 3-тармағына сәйкес айқындалған МӘМС жүйесіндегі медициналық көмек тізбесінің шеңберінде көрсетіледі" және:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес кешенді жан басына шаққандағы нормативтегі КДК деңгейінде көрсетілетін медициналық қызметтердің тізбесі;
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес кешенді жан басына шаққандағы нормативтен тыс КДК деңгейінде көрсетілетін медициналық қызметтердің тізбесін қамтиды.
КДК сондай-ақ ақылы түрде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 304 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11341 болып тіркелген) бекітілген денсаулық сақтау ұйымдарында ақылы қызметтер көрсету қағидалары мен талаптарының негізінде көрсетіледі.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Республикалық деңгейде КДК алуға ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде пациенттерді жіберу меншік нысанына қарамастан облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының медициналық ұйымдарынан, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының медициналық ұйымдары (бұдан әрі – МҰ Комиссиясы) мен денсаулық сақтау басқармаларында (бұдан әрі – ДСБ Комиссиясы) құрылған комиссиялар жүзеге асырады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының денсаулық сақтау басқармалары пациенттің құжаттары түскен сәттен бастап 3 жұмыс күні ішінде ДСБ Комиссиясы шешімінің негізінде медициналық ұйымға немесе пациентке № 907 бұйрықпен бекітілген № 021/е нысаны бойынша республикалық деңгейде КДК алуға жолдама береді.
Пациентке республикалық деңгейде КДК көрсетуден бас тартқан жағдайда облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының денсаулық сақтау басқармалары 3 жұмыс күнінің ішінде жолдама берген медициналық ұйымға жазбаша дәлелденген бас тартуды қоса бере отырып, құжаттарды қайтарады.";

пункты 14 и 15 изложить в следующей редакции:
"14. Врач ПМСП и/или другой профильный специалист по показаниям осуществляет дальнейшее наблюдение за пациентом после получения консультативно-диагностического заключения в соответствии с рекомендациями профильного специалиста.
Пациент с хроническим заболеванием ставится на учет для динамического наблюдения в организации ПМСП по месту прикрепления.
15. Перечень, объемы, периодичность проведения осмотров участковой медицинской сестры, врача ПМСП, профильных специалистов, лабораторных и инструментальных исследований, сроки наблюдения, критерии снятия с учета определяются по Перечню заболеваний, подлежащих динамическому наблюдению в рамках КДП, согласно Приложению 3 к настоящим Правилам.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Для оказания КДП в медицинских организациях республиканского уровня Управлениям здравоохранения областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент необходимо:
проводить распределение объемов, выделяемых на оказание КДП медицинским организациям;
вести мониторинг выполнения работ по освоению объемов на оказание КДП.";
дополнить приложениями 1, 2, 3 согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему Приказу.
3. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Актаеву Л. М.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов
Приложение 1
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 марта 2019 года № ҚР ДСМ-17
Приложение 1
к Правилам оказания
консультативно- диагностической помощи
Перечень медицинских услуг, оказываемые на уровне консультативно-диагностической помощи в комплексном подушевом нормативе
Полный код уcлуги
Наименование услуги
A
Прием
1

14 және 15- тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"14. МСАК дәрігері және/немесе көрсетілімдері бойынша басқа бейінді маман бейінді маманның ұсынымдарына сәйкес консультациялық-диагностикалық қорытындыны алғаннан кейін пациентті одан әрі бақылауды жүзеге асырады.
Созылмалы аурулармен ауыратын пациент бекітілген жері бойынша МСАК ұйымына динамикалық бақылау үшін есепке қойылады.
15. МСАК ұйымы учаскелік мейіргерлерінің, дәрігерлерінің, бейінді мамандардың қарап-тексеруін, зертханалық және аспаптық зерттеулерді жүргізудің кезеңділігі, тізбесі, көлемдері, бақылау мерзімдері, есептен алу өлшемшарттары осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес КДК шеңберінде динамикалық байқауға жататын аурулардың тізбесі бойынша айқындалады.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Республикалық деңгейдегі медициналық ұйымдарда КДК көрсету үщін облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының денсаулық сақтау басқармалары:
медициналық ұйымдарға КДК көрсетуге бөлінетін көлемдерді бөлуді жүргізуі;
КДК көрсетуге көлемдерді игеру жөніндегі жұмыстарды орындау мониторингін жүргізуі қажет.";
Осы Бұйрыққа 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес 1, 2, 3-қосымшалармен толықтырылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күннің ішінде қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі оның көшірмесін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Л. М. Ақтаеваға жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е. Біртанов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 30 наурыздағы
№ ҚР ДСМ-17 бұйрығының
1- қосымшасы
Консультациялық-
диагностикалық
көмек көрсету қағидаларының
1- қосымшасы
Кешенді жан басына шаққандағы нормативте консультациялық -диагностикалық көмек деңгейінде көрсетілетін, медициналық қызметтер тізбесі
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
A
Қабылдау
1

A02.013.001
Прием профилактический (скрининг детей): Хирург
2
A02.013.002
Прием по поводу острого заболевания: Хирург
3
A02.013.003
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями по направлению врача общей практики (далее - ВОП): Хирург
4
A02.013.004
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями по направлению участкового терапевта: Хирург
5
A02.013.005
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями по направлению участкового педиатра: Хирург
6
A02.004.000
Консультация: Акушер-гинеколог
7
A02.004.001
Прием по поводу острого заболевания: Акушер-гинеколог
8
A02.004.002
Прием: Дородовое наблюдение за беременными: Акушер-гинеколог
9
A02.004.003
Послеродовый патронаж с осложненным течением беременности и родов: Акушер-гинеколог
10
A02.004.004
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями: Акушер-гинеколог
11
A02.004.005
Консультирование и индивидуальный подбор контрацепции (без стоимости контрацептива): Акушер-гинеколог
12
A02.004.006
Проведение групповых занятий (тренингов) по повышению информированности в вопросах охраны репродуктивного здоровья и формированию навыков безопасного поведения: Акушер-гинеколог
13
A02.004.007
Проведение лекций по охране репродуктивного здоровья и сексуальному воспитанию, включая школы, средние учебные заведения, высшие учебные заведения: Акушер-гинеколог
14
A02.004.008
Школа подготовки к родам беременной женщины и членов семьи при антенатальном наблюдении: Акушер-гинеколог
15
A02.014.001
Прием профилактический (скрининг детей): Оториноларинголог
16
A02.014.002
Прием по поводу острого заболевания: Оториноларинголог
17
A02.015.001
Прием по поводу острого заболевания (состояния): Кардиолог
18
A02.015.002
Прием впервые выявленных при скрининге болезни системы кровообращения: Кардиолог
19
A02.015.003
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями по направлению ВОП: Кардиолог
20
A02.015.004
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями по направлению участкового терапевта Кардиолог
21
A02.015.005
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями по направлению участкового педиатра: Кардиолог
22
A02.016.001
Прием по поводу острого заболевания (состояния): Пульмонолог
23
A02.016.002
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями по направлению ВОП: Пульмонолог
24
A02.016.003
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями по направлению участкового терапевта: Пульмонолог
25

A02.013.001
Профилактикалық қабылдау (балалар скринингі): Хирург
2
A02.013.002
Жіті ауруларға байланысты қабылдау: Хирург
3
A02.013.003
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті жалпы практика дәрігерінің (бұдан әрі - ЖПД) жолдамасы бойынша қабылдау: Хирург
4
A02.013.004
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті учаскелік терапевттің жолдамасы бойынша қабылдау: Хирург
5
A02.013.005
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті учаскелік педиатрдың жолдамасы бойынша қабылдау: Хирург
6
A02.004.000
Кеңес беру: Акушер-гинеколог
7
A02.004.001
Жіті ауруға байланысты қабылдау: Акушер-гинеколог
8
A02.004.002
Қабылдау: Жүкті әйелдерді босанғанға дейінгі бақылау: Акушер-гинеколог
9
A02.004.003
Жүктілік пен босанудың асқынуы болған босанғаннан кейінгі әйелдерге патронаж жүргізу: Акушер-гинеколог
10
A02.004.004
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті қабылдау: Акушер-гинеколог
11
A02.004.005
Кеңес беру және контрацепцияны жеке таңдау (контрацептив құнынсыз): Акушер-гинеколог
12
A02.004.006
Репродуктивті денсаулықты қорғау және қауіпсіз мінез-құлық дағдыларын қалыптастыру мәселелерінде ақпаратты арттыру бойынша топтық сабақтар (тренингтер) өткізу: Акушер-гинеколог
13
A02.004.007
Мектептерді, орта оқу орындарын, жоғары оқу орындарын қоса алғанда, репродуктивті денсаулықты қорғау және жыныстық тәрбие бойынша дәрістер өткізу: Акушер-гинеколог
14
A02.004.008
Антенаталдық бақылау кезінде жүкті әйелдің және отбасы мүшелерінің тууға дайындық мектебі: Акушер-гинеколог
15
A02.014.001
Профилактикалық қабылдау (балалар скринингі): Оториноларинголог
16
A02.014.002
Жіті ауруларға байланысты қабылдау: Оториноларинголог
17
A02.015.001
Жіті ауруларға (жағдайына) байланысты қабылдау: Кардиолог
18
A02.015.002
Қан айналымы жүйесі ауруларын анықтау скринингі кезінде алғаш рет анықталған науқастарды қабылдау: Кардиолог
19
A02.015.003
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті ЖПД жолдамасы бойынша қабылдау: Кардиолог
20
A02.015.004
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті учаскелік терапевттің жолдамасы бойынша қабылдау: Кардиолог
21
A02.015.005
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті учаскелік педиатрдың жолдамасы бойынша қабылдау: Кардиолог
22
A02.016.001
Жіті ауруларға (жағдайына) байланысты қабылдау: Пульмонолог
23
A02.016.002
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті ЖПД жолдамасы бойынша қабылдау: Пульмонолог
24
A02.016.003
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті учаскелік терапевттің жолдамасы бойынша қабылдау: Пульмонолог
25

A02.016.004
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями по направлению участкового педиатра: Пульмонолог
26
A02.017.001
Прием по поводу острого заболевания (состояния): Ревматолог
27
A02.017.002
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями по направлению ВОП: Ревматолог
28
A02.017.003
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями по направлению участкового терапевта: Ревматолог
29
A02.017.004
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями по направлению участкового педиатра: Ревматолог
30
A02.018.001
Прием профилактический (скрининг детей): Невропатолог
31
A02.018.002
Прием по поводу острого заболевания (состояния): Невропатолог
32
A02.018.003
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями по направлению ВОП: Невропатолог
33
A02.018.004
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями по направлению участкового терапевта: Невропатолог
34
A02.018.005
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями по направлению участкового педиатра: Невропатолог
35
A02.019.001
Прием по поводу острого заболевания (состояния): Инфекционист
36
A02.019.002
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями по направлению ВОП: Инфекционист
37
A02.019.003
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями по направлению участкового терапевта: Инфекционист
38
A02.019.004
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями по направлению участкового педиатра: Инфекционист
39
A02.021.001
Прием профилактический (скрининг детей): Эндокринолог
40
A02.021.002
Прием по поводу острого заболевания (состояния): Эндокринолог
41
A02.021.003
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями по направлению ВОП: Эндокринолог
42
A02.021.004
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями по направлению участкового терапевта: Эндокринолог
43
A02.021.005
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями по направлению участкового педиатра: Эндокринолог
44
A02.022.001
Прием по поводу острого заболевания (состояния): Гастроэнтеролог
45
A02.022.002
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями по направлению ВОП: Гастроэнтеролог
46
A02.022.003
Прием при динамическом наблюдении с хроническими заболеваниями по направлению участкового терапевта: Гастроэнтеролог
47

A02.016.004
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті учаскелік педиатрдың жолдамасы бойынша қабылдау: Пульмонолог
26
A02.017.001
Жіті ауруларға (жағдайына) байланысты қабылдау: Ревматолог
27
A02.017.002
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті ЖПД жолдамасы бойынша қабылдау: Ревматолог
28
A02.017.003
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті учаскелік терапевттің жолдамасы бойынша қабылдау: Ревматолог
29
A02.017.004
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті учаскелік педиатрдың жолдамасы бойынша қабылдау: Ревматолог
30
A02.018.001
Профилактикалық қабылдау (балалар скринингі): Невропатолог
31
A02.018.002
Жіті ауруларға (жағдайына) байланысты қабылдау: Невропатолог
32
A02.018.003
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті ЖПД жолдамасы бойынша қабылдау: Невропатолог
33
A02.018.004
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті учаскелік терапевттің жолдамасы бойынша қабылдау: Невропатолог
34
A02.018.005
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті учаскелік педиатрдың жолдамасы бойынша қабылдау: Невропатолог
35
A02.019.001
Жіті ауруларға (жағдайына) байланысты қабылдау: Инфекционист
36
A02.019.002
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті ЖПД жолдамасы бойынша қабылдау: Инфекционист
37
A02.019.003
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті учаскелік терапевттің жолдамасы бойынша қабылдау: Инфекционист
38
A02.019.004
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті учаскелік педиатрдың жолдамасы бойынша қабылдау: Инфекционист
39
A02.021.001
Профилактикалық қабылдау (балалар скринингі): Эндокринолог
40
A02.021.002
Жіті ауруларға (жағдайына) байланысты қабылдау: Эндокринолог
41
A02.021.003
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті ЖПД жолдамасы бойынша қабылдау: Эндокринолог
42
A02.021.004
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті учаскелік терапевттің жолдамасы бойынша қабылдау: Эндокринолог
43
A02.021.005
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті учаскелік педиатрдың жолдамасы бойынша қабылдау: Эндокринолог
44
A02.022.001
Жіті ауруларға (жағдайына) байланысты қабылдау: Гастроэнтеролог
45
A02.022.002
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті ЖПД жолдамасы бойынша қабылдау: Гастроэнтеролог
46
A02.022.003
Динамикалық бақылау кезінде созылмалы аурулармен ауыратын пациентті учаскелік терапевттің жолдамасы бойынша қабылдау: Гастроэнтеролог
47

237
B06.444.005
Определение свободного ПСА (F-простат-специфический антиген) в сыворотке крови ИФА-методом
238
B06.445.005
Определение свободного тироксина (T4) в сыворотке крови ИФА-методом
239
B06.446.005
Определение свободного трийодтиронина (T3) в сыворотке крови ИФА-методом
240
B06.450.005
Определение C-пептида в сыворотке крови ИФА-методом
241
B06.464.005
Определение суммарных антител к HBsAg вируса гепатита B в сыворотке крови ИФА-методом
242
B06.467.005
Определение суммарных антител к вирусу гепатита D в сыворотке крови ИФА-методом
243
B06.468.005
Определение суммарных антител к вирусу гепатита E в сыворотке крови ИФА-методом
244
B06.469.005
Определение суммарных антител к вирусу гепатита C в сыворотке крови ИФА-методом
245
B06.471.005
Определение суммарных антител к вирусу гепатита G в сыворотке крови ИФА-методом
246
B06.475.005
Определение суммарных антител к HBcAg вируса гепатита B в сыворотке крови ИФА-методом
247
B06.477.005
Определение суммарных антител к циклическим цитруллиновым пептидам (АЦПП) в сыворотке крови ИФА-методом
248
B06.481.005
Определение общего трииодтиронина (T3) в сыворотке крови ИФА-методом
249
B06.482.005
Определение тестостерона в сыворотке крови ИФА-методом
250
B06.483.005
Определение тиреоглобулина в сыворотке крови ИФА-методом
251
B06.484.005
Определение тиреотропного гормона (ТТГ) в сыворотке крови ИФА-методом
252
B06.512.005
Определение фолликулостимулирующий гормон (ФСГ) в сыворотке крови ИФА-методом
253
B06.527.005
Определение эстрадиола в сыворотке крови ИФА-методом
254
B06.854.005
Определение антител к гепатиту С в сухой капле капиллярной крови ИФА-методом
255
B06.127.006
Определение HBsAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
256
B06.128.006
Определение HBeAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
257
B06.165.006
Определение HBsAg вируса гепатита B в сыворотке крови (подтверждающий) методом иммунохемилюминисценции
258
B06.170.006
Определение антинуклеарных аутоантител (ANA) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
259
B06.179.006
Определение антител к HBeAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
260
B06.241.006
Определение Ig G к HBcAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
261
B06.243.006
Определение Ig G к вирусу гепатита C в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
262
B06.244.006
Определение Ig G к вирусу гепатита A в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
263
B06.245.006
Определение Ig G к вирусу гепатита E в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции

237
B06.444.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында еркін ПСА (F-простат-спецификалы антиген) анықтау
238
B06.445.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында еркін тироксинді (Т4) анықтау
239
B06.446.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында еркін трийодтиронинді (Т3) анықтау
240
B06.450.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында С-пептидін анықтау
241
B06.464.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында В гепатиты вирусының HBs антигеніне сомалық антиденелерді анықтау
242
B06.467.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында D гепатитының вирусына суммарлық антиденелерді анықтау
243
B06.468.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында Е гепатитының вирусына суммарлық антиденелерді анықтау
244
B06.469.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында C гепатитының вирусына суммарлық антиденелерді анықтау
245
B06.471.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында G гепатитының вирусына суммарлық антиденелерді анықтау
246
B06.475.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында В гепатиты вирусының HBс антигеніне суммарлық антиденелерді анықтау
247
B06.477.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында циклдік цитруллин пептидтерін (АЦПП) суммарлық антиденелерді анықтау
248
B06.481.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуындағы жалпы трииодтиронинды (Т3) анықтау
249
B06.482.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуындағы тестостеронды анықтау
250
B06.483.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында тиреоглобулинді анықтау
251
B06.484.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында тиреотроп гормонды (ТТГ) анықтау
252
B06.512.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуындағы фолликул стимуляциялаушы гормонды (ФСГ) анықтау
253
B06.527.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуындағы эстрадиолды анықтау
254
B06.854.005
ИФТ-әдісімен капиллярлық қанның құрғақ тамшысында гепатит С-ға антиденені анықтау
255
B06.127.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында В гепатитының HBsAg вирусын анықтау
256
B06.128.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында В гепатитының HBeAg вирусын анықтау
257
B06.165.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында (растайтын) В гепатитының HBeAg вирусын анықтау
258
B06.170.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында антинуклеарлық аутоантиденелерді (ANA) анықтау
259
B06.179.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында В гепатиты вирусының HBcAg- ге антиденелерді анықтау
260
B06.241.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында В гепатиты вирусының HBcAg- ге Ig G -ді анықтау
261
B06.243.006
Қан сарысуында вирусты гепатит С-ға Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
262
B06.244.006
Қан сарысуында вирусты гепатит А-ға Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
263
B06.245.006
Қан сарысуында вирусты гепатит Е-ге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау

264
B06.276.006
Определение Ig M к вирусу гепатита A в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
265
B06.283.006
Определение Ig M к HBcAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
266
B06.284.006
Определение Ig M к вирусу гепатита D в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
267
B06.285.006
Определение Ig M к вирусу гепатита E в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
268
B06.296.006
Определение аутоиммунных антител к циклическим цитруллиновым пептидам (АЦПП) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
269
B06.305.006
Определение витамина B 12 методом иммунохемилюминесценции
270
B06.563.006
Определение Ig M к HBsAg в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
271
B06.564.006
Определение Ig G к HBsAg в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
272
B06.464.006
Определение суммарных антител к HBsAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
273
B06.467.006
Определение суммарных антител к вирусу гепатита D в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
274
B06.468.006
Определение суммарных антител к вирусу гепатита E в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
275
B06.469.006
Определение вируса гепатита C в сыворотке крови (подтверждающий тест) методом иммунохемилюминисценции
276
B06.470.006
Определение суммарных антител к вирусу гепатита C в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
277
B06.475.006
Определение суммарных антител к HBcAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
278
B06.504.006
Определение фолатов методом иммунохемилюминисценции
279
B06.670.012
Определение антиэритроцитарных антител в непрямом тесте Кумбса в ID-картах (качественный тест)
280
B06.671.012
Определение титра антиэритроцитарных антител в непрямом тесте Кумбса в ID-картах
281
B06.680.012
Постановка реакции Вассермана в сыворотке крови ручным методом
282
B06.681.012
Постановка реакции микропреципитации с кардиолипиновым антигеном в сыворотке крови ручным методом
283
B06.683.012
Постановка реакции Райта в сыворотке крови на бруцеллез
284
B06.684.012
Постановка реакции Хеддельсона в сыворотке крови на бруцеллез
285
B08.734.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 1-й категории сложности
286
B08.735.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного 2-й категории сложности
287
B08.737.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 3 категории сложности
288
B08.764.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 4 категории сложности

264
B06.276.006
Қан сарысуында вирусты гепатит А-ға Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
265
B06.283.006
Қан сарысуында вирусты гепатит В-ның НВсAg антигеніне Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
266
B06.284.006
Қан сарысуында вирусты гепатит D-ға Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
267
B06.285.006
Қан сарысуында вирусты гепатит Е-ге Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
268
B06.296.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында циклдік цитруллин пептидтеріне (АЦПП) аутоиммундық антиденелерді анықтау
269
B06.305.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен B 12 дәруменін анықтау
270
B06.563.006
Қан сарысуында HBsAg антигеніне Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
271
B06.564.006
Қан сарысуында HBsAg антигеніне Ig G -ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
272
B06.464.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында B гепатитының HBsAg вирусына суммарлық антиденелерді анықтау
273
B06.467.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында D гепатитының вирусына суммарлық антиденелерді анықтау
274
B06.468.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында E гепатитының вирусына суммарлық антиденелерді анықтау
275
B06.469.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында C гепатитының вирусына суммарлық антиденелерді анықтау (растайтын тест)
276
B06.470.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында C гепатитының вирусына суммарлық антиденелерді анықтау
277
B06.475.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында B гепатиты вирусының HBsAg антигеніне суммарлық антиденелерді анықтау
278
B06.504.006
Иммунохемилюминисценция әдісімен фолаттарды анықтау
279
B06.670.012
ID -карталарындағы Кумбстың тікелей емес тестінде антиэритроцитарлық антиденелерді анықтау (сапалы тест)
280
B06.671.012
ID-карталарындағы Кумбстың тікелей емес тестінде антиэритроцитарлық титрді анықтау
281
B06.680.012
Қан сарысуында Вассерман реакциясына қол әдісімен талдау жүргізу
282
B06.681.012
Қан сарысуында кардиолипиндік антигенмен микропреципитация реакциясына қол әдісімен талдау жүргізу
283
B06.683.012
Бруцеллезге қан сарысуындағы Райт реакциясына талдау жүргізу
284
B06.684.012
Бруцеллезге қан сарысуындағы Хеддельсон реакциясына талдау жүргізу
285
B08.734.001
Күрделілігі 1 санаттағы ота-биопсиялық материалдың 1 блок- препаратын гистологиялық зерттеу
286
B08.735.001
Күрделілігі 2 санат ота-биопсиялық материалдың 1блок- препаратын гистологиялық зерттеу
287
B08.737.001
Күрделілігі 3 санат ота-биопсиялық материалдың 1блок- препаратын гистологиялық зерттеу
288
B08.764.001
Күрделілігі 4- санатты ота- биопсиялық материалдың 1 шығыр- препаратын гистологиялық зерттеу

498
D03.008.003
Профилактические осмотры полости рта детей в детских дошкольных образовательных организациях, учащихся средних общеобразовательных организаций, женщин, вставших на учет по беременности
499
D03.009.003
Обучение детей санитарно-гигиеническим навыкам по уходу за зубами и слизистой оболочкой полости рта
500
D03.008.003
Профилактические осмотры полости рта детей в детских дошкольных образовательных организациях, учащихся средних общеобразовательных организаций, женщин, вставших на учет по беременности

498
D03.008.003
Балалар мектепке дейінгі ұйымдарда, орта жалпы білім беру ұйымдарының оқушыларының, жүктілігі бойынша есепте тұрған әйелдердің ауыз қуысын профилактикалық тексеріп-қараулар
499
D03.009.003
Балаларды тісті және ауыз қуысының шырышты қабығын күту бойынша санитариялық-гигиеналық дағдыларға оқыту
500
D03.008.003
Балалар мектепке дейінгі ұйымдарда, орта жалпы білім беру ұйымдарының оқушыларының, жүктілігі бойынша есепте тұрған әйелдердің ауыз қуысын профилактикалық тексеріп-қараулар

B03.551.002
Определение концентрации лекарственного вещества в сыворотке крови на анализаторе
119
B03.105.002
Определение тяжелых металлов в биологическом материале атомно-адсорбционным методом
120
B03.560.002
Исследования на металлические яды (йод, марганец, медь, мышьяк, ртуть, свинец, фтор, хром, цинк) в биологическом материале методом качественной реакции (цветное окрашивание) трупного материала
121
B03.099.003
Обнаружение йода, селена в биологическом материале экспресс методом

B03.551.002
Қан сарысуындағы дәрілік заттың мөлшерін талдауышта анықтау
119
B03.105.002
Биологиялық материалдағы ауыр металлдарды атомды-адсорбциялық әдіспен анықтау
120
B03.560.002
Биологиялық материалдағы мәйіттік материалды металлдық уларға (йод, марганец, мыс, мышьяқ, сынап, қорғасын, фтор, хром, цинк) сапалы реакция (түстік бояу) әдісімен зерттеу
121
B03.099.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалда йод, селенді айқындау

122
B03.105.003
Обнаружение тяжелых металлов (медь, ртуть, свинец, цинк) в биологическом материале экспресс методом
123
B04.309.001
Определение времени каолин-активированного лизиса сгустка ручным методом
124
B04.310.001
Определение времени Квика (КВ) в плазме крови ручным методом
125
B04.345.001
Определение индекса ретракции кровяного сгустка ручным методом
126
B04.357.001
Определение Клаус-фибриногена в плазме крови ручным методом
127
B04.502.001
Определение фибринолитической активности плазмы крови ручным методом
128
B04.540.001
Проведение бетта-нафтолового теста в плазме крови ручным методом
129
B04.550.001
Проведение реакции адгезии и агрегации тромбоцитов (ГАТ) крови ручным методом
130
B04.551.001
Проведение этанолового теста в плазме крови ручным методом
131
B04.063.002
Исследование агрегации тромбоцитов на анализаторе
132
B04.090.002
Исследование тромбоэластограммы крови на анализаторе
133
B04.151.002
Определение активности плазминогена в плазме крови на анализаторе
134
B04.152.002
Определение активности протеина S в плазме крови на анализаторе
135
B04.153.002
Определение активности протеина C в плазме крови на анализаторе
136
B04.436.002
Определение растворимых комплексов фибриномономеров (РФМК) в плазме крови на анализаторе
137
B04.439.002
Определение резистентности фактора V к протеину C в плазме крови на анализаторе
138
B04.492.002
Определение фактора V в плазме крови на анализаторе
139
B04.550.002
Проведение реакции адгезии и агрегации тромбоцитов (ГАТ) крови на анализаторе
140
B05.007.001
Бактериологическое исследование аутопсийного материала ручным методом
141
B05.010.001
Бактериологическое исследование биологического материала на анаэробы ручным методом (выделение чистой культуры)
142
B05.012.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Vibrio cholerae ручным методом (выделение чистой культуры)
143
B05.013.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Haemophilus influenzae ручным методом (выделение чистой культуры)
144
B05.014.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Neisseria gonorrhoeae ручным методом (выделение чистой культуры)
145
B05.015.001
Бактериологическое исследование биологического материала на грибы рода Candida ручным методом (выделение чистой культуры)
146
B05.063.001
Бактериологическое исследование биологического материала на грибы рода Candida ручным методом (без выделения чистой культуры)
147
B05.016.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Mycoplasma ручным методом (выделение чистой культуры)
148
B05.017.001
Бактериологическое исследование биологического материала на пищевые токсикоинфекции ручным методом (без выделения чистой культуры)

122
B03.105.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалда ауыр металлдарды (мыс, сынап, қорғасын, мырыш) айқындау
123
B04.309.001
Ұйыған қанның каолин-белсендірілген лизис уақытын қол әдісімен анықтау
124
B04.310.001
Қан плазмасында Квик уақытын (КУ) қол әдісімен анықтау
125
B04.345.001
Ұйыған қанның ретракциялау индексін қол әдісімен анықтау
126
B04.357.001
Қан плазмасында Клаус-фибриногенін қол әдісімен анықтау
127
B04.502.001
Қан плазмасындағы фибринолитикалық белсенділігін қол әдісімен анықтау
128
B04.540.001
Қолмен жасалатын әдіспен қан плазмасында бета-нафтол тестін жүргізу
129
B04.550.001
Қан тромбоциттерінің адгезиясы мен агрегациясы реакциясын (ГАТ) қол әдісімен жүргізу
130
B04.551.001
Қан плазмасында этанол тестін қол әдісімен жүргізу
131
B04.063.002
Тромбоциттер агрегациясын талдауышта зерттеу
132
B04.090.002
Қан тромбоэластограммасын талдауышта зерттеу
133
B04.151.002
Қан плазмасындағы плазминоген белсенділігін талдауышта анықтау
134
B04.152.002
Қан плазмасындағы S протеинінің белсенділігін талдауышта анықтау
135
B04.153.002
Қан плазмасындағы C протеинінің белсенділігін талдауышта анықтау
136
B04.436.002
Қан плазмасындағы фибриномономерлердің еритін кешендерін талдауышта анықтау (ФМЕК)
137
B04.439.002
Қан плазмасындағы C протеиніне V факторының резистенттілігін талдауышта анықтау
138
B04.492.002
Қан плазмасындағы V факторды талдауышта анықтау
139
B04.550.002
Анализаторда тромбоциттердің адгезия мен агрегация реакциясын жүргізу (ГАТ)
140
B05.007.001
Қолмен жасалатын әдіспен аутопсиялық материалды бактериологиялық зерттеу
141
B05.010.001
Қолмен жасалатын әдіспен анаэробтарға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
142
B05.012.001
Қолмен жасалатын әдіспен биологиялық материалды Vibrio cholerae Vibrio cholerae –ға бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
143
B05.013.001
Қолмен жасалатын әдіспен биологиялық материалды Haemophilus influenzae –ға бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
144
B05.014.001
Қолмен жасалатын әдіспен биологиялық материалды Neisseria gonorrhoeae –ға бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
145
B05.015.001
Қолмен жасалатын әдіспен Candida тәріздес зеңдерге биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
146
B05.063.001
Биологиялық материалды Candida тұқымдас зеңдерге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
147
B05.016.001
Қолмен жасалатын әдіспен Mycoplasma -ға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
148
B05.017.001
Қолмен жасалатын әдіспен тағамдық токсикоинфекцияларға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығармау )

149
B05.065.001
Бактериологическое исследование биологического материала на пищевые токсикоинфекции ручным методом (без выделения чистой культуры)
150
B05.018.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Trichomonas ручным методом (выделение чистой культуры)
151
B05.019.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Ureaplasma ручным методом (выделение чистой культуры)
152
B05.022.001
Бактериологическое исследование грудного молока ручным методом (выделение чистой культуры)
153
B05.068.001
Бактериологическое исследование грудного молока ручным методом (без выделения чистой культуры)
154
B05.023.001
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
155
B05.069.001
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
156
B05.024.001
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз ручным методом (выделение чистой культуры)
157
B05.070.001
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз ручным методом (без выделения чистой культуры)
158
B05.025.001
Бактериологическое исследование испражнений на кампиллобактерии ручным методом (выделение чистой культуры)
159
B05.026.001
Бактериологическое исследование испражнений на кишечный дисбактериоз ручным методом
160
B05.028.001
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
161
B05.073.001
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
162
B05.029.001
Бактериологическое исследование испражнений на энтеропатогенные эшерихии ручным методом (выделение чистой культуры)
163
B05.030.001
Бактериологическое исследование испражнений на энтеропатогенные эшерихии ручным методом (без выделения чистой культуры)
164
B05.033.001
Бактериологическое исследование крови на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
165
B05.076.001
Бактериологическое исследование крови на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
166
B05.036.001
Бактериологическое исследование мокроты ручным методом (выделение чистой культуры)
167
B05.078.001
Бактериологическое исследование мокроты ручным методом (без выделения чистой культуры)
168
B05.037.001
Бактериологическое исследование мокроты, смывов из бронхов на микобактерию туберкулеза ручным методом (выделение чистой культуры)
169
B05.038.001
Бактериологическое исследование мочи на микобактерию туберкулеза ручным методом (выделение чистой культуры)
170
B05.040.001
Бактериологическое исследование носоглоточной слизи на Neisseria meningitis (выделение чистой культуры) ручным методом

149
B05.065.001
Қолмен жасалатын әдіспен тағамдық токсикоинфекцияларға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығармау)
150
B05.018.001
Қолмен жасалатын әдіспен Trichomonas - ға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
151
B05.019.001
Қолмен жасалатын әдіспен Ureaplasma -ға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
152
B05.022.001
Қолмен жасалатын әдіспен емшек сүтін бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
153
B05.068.001
Емшек сүтін қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
154
B05.023.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмонеллезге өтті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
155
B05.069.001
Өтті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
156
B05.024.001
Қолмен жасалатын әдіспен иерсиниозға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
157
B05.070.001
Нәжісті иерсиниозға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
158
B05.025.001
Қолмен жасалатын әдіспен кампиллобактерияларға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
159
B05.026.001
Қолмен жасалатын әдіспен ішек дисбактериозына нәжісті бактериологиялық зерттеу
160
B05.028.001
Қолмен жасалатын әдіспенсальмонеллезге нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару))
161
B05.073.001
Нәжісті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
162
B05.029.001
Қолмен жасалатын әдіспен энтеропатогендік эшерихияларға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
163
B05.030.001
Энтеропатогенді эшерихиялардың ыдырауын бактериологиялық зерттеуін қол әдісімен жүргізу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
164
B05.033.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмоноллезге қанды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
165
B05.076.001
Қанды сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
166
B05.036.001
Қолмен жасалатын әдіспен қақырықты бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
167
B05.078.001
Қақырықты қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
168
B05.037.001
Қолмен жасалатын әдіспен қақырықты, бронхтан туберкулез микобактериясына шайындыларды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
169
B05.038.001
Қолмен жасалатын әдіспен туберкулездің микобактериясына несепті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
170
B05.040.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) мұрын-жұтқыншақ сілемейін бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)

171
B05.042.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева и носа на Staphylococcus aureus ручным методом (выделение чистой культуры)
172
B05.043.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева на Bordetella pertussis (выделение чистой культуры) ручным методом
173
B05.083.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева на Bordetella pertussis ручным методом (без выделения чистой культуры)
174
B05.044.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и др. ручным методом (выделение чистой культуры)
175
B05.084.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и др. ручным методом (без выделения чистой культуры)
176
B05.045.001
Бактериологическое исследование отделяемого носа и зева на дифтерию ручным методом (выделение чистой культуры)
177
B05.085.001
Бактериологическое исследование отделяемого носа и зева на дифтерию ручным методом (без выделения чистой культуры)
178
B05.525.001
Определение чувствительности к противомикробным препаратам выделенных культур ручным методом
179
B05.007.002
Бактериологическое исследование аутопсийного материала на анализаторе
180
B05.009.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Neisseria gonorrhea на анализаторе
181
B05.010.002
Бактериологическое исследование биологического материала на анаэробы на анализаторе
182
B05.012.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Vibrio cholerae на анализаторе
183
B05.013.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Haemophilus influenzae на анализаторе
184
B05.015.002
Бактериологическое исследование биологического материала на грибы рода Candida на анализаторе
185
B05.016.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Mycoplasma на анализаторе
186
B05.017.002
Бактериологическое исследование биологического материала на пищевые токсикоинфекции на анализаторе
187
B05.018.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Trichomonas на анализаторе
188
B05.019.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Ureaplasma на анализаторе
189
B05.022.002
Бактериологическое исследование грудного молока на анализаторе
190
B05.023.002
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез на анализаторе
191
B05.024.002
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз на анализаторе
192
B05.025.002
Бактериологическое исследование испражнений на кампиллобактерии на анализаторе
193
B05.028.002
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез на анализаторе

171
B05.042.001
Қолмен жасалатын әдіспен Staphylococcus aureusке (стафилококкус ауреус) аңқа мен мұрыннан шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
172
B05.043.001
Қолмен жасалатын әдіспенаңқадан бөлінетінді Bordetella pertussisке (бордетелла пертуссис) бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
173
B05.083.001
Аңқа бөліндісін Bordetelle pertussis- ке (бордетелла пертуссис) қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
174
B05.044.001
Қолмен жасалатын әдіспен аңқадан, жаралардан, көздерден, құлақтардан, несептен, өттен және басқ. шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
175
B05.084.001
Аңқа, жара, көз, құлақ, несеп, өт және тағы басқа бөліндіні қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
176
B05.045.001
Қолмен жасалатын әдіспен дифтерияға аңқа мен мұрыннан шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
177
B05.085.001
Мұрын және аңқа бөліндісін дифтерияға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
178
B05.525.001
Қолмен жасалатын әдіспен бөліп шығарылған өсірінділердің микробтарға қарсы препараттарына сезгіштікті анықтау
179
B05.007.002
Талдауышта аутопсиялық материалды бактериологиялық зерттеу
180
B05.009.002
Биологиялық материалдағы Neisseria gonorrhea- ны (нейссерия гонорея) талдауышта бактериологиялық зерттеу
181
B05.010.002
Биологиялық материалды анаэробқа талдауышта бактериологиялық зерттеу
182
B05.012.002
Биологиялық материалды Vibrio cholerae-ға (вибрио холера) талдауышта бактериологиялық зерттеу
183
B05.013.002
Биологиялық материалды Haemophilus influenzae-ға талдауышта бактериологиялық зерттеу
184
B05.015.002
Биологиялық материалды Candida тұқымдас зеңдерге талдауышта бактериологиялық зерттеу
185
B05.016.002
Биологиялық материалды Mycoplasma-ға талдауышта бактериологиялық зерттеу
186
B05.017.002
Биологиялық материалдағы тағамдық токсикоинфекцияларды талдауышта бактериологиялық зерттеу
187
B05.018.002
Биологиялық материалды Trichomonas-қа талдауышта бактериологиялық зерттеу
188
B05.019.002
Биологиялық материалды Ureaplasma-ға талдауышта бактериологиялық зерттеу
189
B05.022.002
Емшек сүтін талдауышта бактериологиялық зерттеу
190
B05.023.002
Өтті сальмонеллезге талдауышта бактериологиялық зерттеу
191
B05.024.002
Қолмен жасалатын әдіспен иерсиниозға нәжісті бактериологиялық зерттеу
192
B05.025.002
Қолмен жасалатын әдіспен кампиллобактерияларға нәжісті бактериологиялық зерттеу
193
B05.028.002
Қолмен жасалатын әдіспен сальмонеллезге нәжісті бактериологиялық зерттеу

404
B06.585.005
Определение Ig G к целиакии в сыворотке крови ИФА-методом
405
B06.587.005
Определение амфетаминов в сыворотке крови ИФА- методом
406
B06.588.005
Определение опиатов в сыворотке крови ИФА- методом
407
B06.589.005
Определение канабиноидов в сыворотке крови ИФА- методом
408
B06.590.005
Определение амфетаминов в моче ИФА- методом
409
B06.591.005
Определение опиоидов в моче ИФА- методом
410
B06.853.005
Определение антител к Treponema pallidum в сухой капле капиллярной крови ИФА-методом
411
B06.856.005
Определение антител к ВИЧ 1, 2 в сухой капле капиллярной крови ИФА-методом
412
B06.855.005
Определение суммарных антител к ВИЧ-1,2 и антигена p24 в сыворотке крови ИФА-методом
413
B06.857.005
Подтверждающий тест на ВИЧ 1, 2 методом иммуноблотинга
414
B06.056.006
Диагностика нарушений резорбции костной ткани (b-Cross Laps) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
415
B06.057.006
Диагностика хронической сердечной недостаточности pro-BNP (натрийуретические пептиды) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
416
B06.117.006
Определение 11-оксикортикостероидов (11-ОКС) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
417
B06.118.006
Определение 17-кетостероидов (17-КС) в моче методом иммунохемилюминисценции
418
B06.119.006
Определение 17-оксикортикостероидов (17-ОКС) в моче методом иммунохемилюминисценции
419
B06.120.006
Определение 17-оксикортикостероидов (17-ОКС) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
420
B06.123.006
Определение альфафетопротеина (АФП) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
421
B06.130.006
Определение Ig G к капсидному антигену вируса Эпштеин-Барра (ВПГ-IV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
422
B06.555.006
Определение Ig M к капсидному антигену вируса Эпштеин-Барра (ВПГ-IV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
423
B06.131.006
Определение Ig G к раннему антигену вируса Эпштеин-Барра (ВПГ-IV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
424
B06.556.006
Определение Ig M к раннему антигену вируса Эпштеин-Барра (ВПГ-IV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
425
B06.132.006
Определение Ig G к цитомегаловирусу (ВПГ-V) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
426
B06.134.006
Определение Ig M к цитомегаловирусу (ВПГ-V) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
427
B06.133.006
Определение Ig G к ядерному антигену вируса Эпштеин-Барра (ВПГ-IV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
428
B06.140.006
Определение S100 в биологическом материале методом иммунохемилюминисценции
429
B06.141.006
Определение NGAL в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции

404
B06.585.005
Қан сарысуында целиакиге Ig G-ді ИФТ әдісімен анықтау
405
B06.587.005
Қан сарысуындағы амфетаминдерді ИФТ әдісімен анықтау
406
B06.588.005
Қан сарысуындағы опидтерді ИФТ әдісімен анықтау
407
B06.589.005
Қан сарысуындағы канабиноидтарды ИФТ әдісімен анықтау
408
B06.590.005
Несептегі амфетаминдерді ИФТ әдісімен анықтау
409
B06.591.005
Несептегі опиоидтарды ИФТ әдісімен анықтау
410
B06.853.005
ИФТ-әдісімен капиллярлық қанның құрғақ тамшысында Treponema pallidum-ге (трепонема паллидум) антиденені анықтау
411
B06.856.005
ИФТ-әдісімен капиллярлық қанның құрғақ тамшысында АИТВ 1, 2-ге антиденені анықтау
412
B06.855.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында p24 АИТВ антигеніне және АИТВ 1, 2-ге сомалық антиденелерді анықтау
413
B06.857.005
Иммуноблотинг әдісімен АИТВ 1,2-ге растаушы тест
414
B06.056.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында сүйек тінінің резорбциясы бұзылуының диагностикасы (b-Cross Laps)
415
B06.057.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында созылмалы жүрек жеткіліксіздігінің pro-BNP (натрийуретикалық пептидтер) диагностикасы
416
B06.117.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында 11-оксикоркостероидті (ОКС) анықтау
417
B06.118.006
Иммунохемилюминисценция әдісімен несептегі 17-кетостероидтарды (17-КС) анықтау
418
B06.119.006
Иммунохемилюминисценция әдісімен несептегі 17-оксикортикостероидтарды (17-ОКС) анықтау
419
B06.120.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында 17-оксикортикостероидті (17-ОКС) анықтау
420
B06.123.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында альфафетопротеин (АФП) анықтау
421
B06.130.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Эпштеин-Барра вирусының (ВПГ-IV) капсидтік антигеніне IgG анықтау
422
B06.555.006
Қан сарысуында Эпштеин-Барр (ВПГ-IV) вирусының капсидті антигеніне Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
423
B06.131.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Эпштеин-Барра вирусының (ВПГ-IV) ерте антигеніне IgG анықтау
424
B06.556.006
Қан сарысуында Эпштеин-Барр (ВПГ-IV) вирусының ерте антигеніне Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
425
B06.132.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында (ВПГ - V) цитомегаловирусқа IgG анықтау
426
B06.134.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында цитомегаловирусқа (ВПГ - V) IgM анықтау
427
B06.133.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Эпштеин-Барра вирусының (ВПГ-IV) ядролық антигеніне IgG анықтау
428
B06.140.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында S100 анықтау
429
B06.141.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында NGAL анықтау

430
B06.558.006
Определение uNGAL в моче методом иммунохемилюминисценции
431
B06.144.006
Определение авидности Ig G к Toxoplasma gondii (токсоплазмоз) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
432
B06.145.006
Определение авидности Ig M к Toxoplasma gondii (токсоплазмоз) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
433
B06.146.006
Определение адреналина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
434
B06.147.006
Определение адренокортикотропный гормон (АКТГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
435
B06.157.006
Определение альдостерона в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
436
B06.158.006
Определение альфа-2-макроглобулина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
437
B06.163.006
Определение анти Мюллерова гормона в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
438
B06.168.006
Определение антигена плоскоклеточной карциномы (SCCA) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
439
B06.169.006
Определение антинейтрофильных цитоплазматических Ig G (ANCA combi) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
440
B06.171.006
Определение антиовариальных антител в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
441
B06.172.006
Определение антиспермальных антител (Sperm Antibodi) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
442
B06.174.006
Определение Ig M к вирусу гепатита C в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
443
B06.192.006
Определение антител к гепарину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
444
B06.193.006
Определение антител к гистонам в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
445
B06.196.006
Определение антител к инсулину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
446
B06.199.006
Определение антител к модифицированному цитруллинированному виментину (Anti-MCV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
447
B06.200.006
Определение антител к неструктурным белкам вируса гепатита C в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
448
B06.201.006
Определение антител к островковым клеткам поджелудочной железы в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
449
B06.202.006
Определение антител к тиреопероксидазе (а-ТПО) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
450
B06.203.006
Определение антител к рецепторам тиреотропного гормона в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
451
B06.204.006
Определение антител к тиреоглобулину (АТ к ТГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
452
B06.205.006
Определение антител к экстрагируемым ядерным антигенам (ENA) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции

430
B06.558.006
Несептегі uNGAL-ды иммунохемилюминисценции әдісімен анықтау
431
B06.144.006
Қан сарысуында Ig G авидитеттігін Toxoplasma gondii -ға (токсоплазмоз) иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
432
B06.145.006
Қан сарысуында Ig M авидитеттігін Toxoplasma gondii-ға (токсоплазмоз) иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
433
B06.146.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында адреналинді анықтау
434
B06.147.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында адренокортикотроптық гормонды (АКТГ) анықтау
435
B06.157.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында альдостеронды анықтау
436
B06.158.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында альфа-2-макроглобулинді анықтау
437
B06.163.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында анти Мюллер гормонын анықтау
438
B06.168.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында жалпақ жасушалы карциноманың (SCCA) антигенін анықтау
439
B06.169.006
Қан сарысуында антинейтрофильді цитоплазматикалық Іg G-ді (ANCA combi) иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
440
B06.171.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында антиовариальдық аутоантиденелерді (ANA) анықтау
441
B06.172.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында антиспермальдық антиденелерді (Sperm Antibodi) анықтау
442
B06.174.006
Қан сарысуында вирусты гепатит С-ға Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
443
B06.192.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында гепаринге антиденелерді анықтау
444
B06.193.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында гистондарға антиденелерді анықтау
445
B06.196.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында инсулинге антиденелерді анықтау
446
B06.199.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында модификацияланған цитруллин виментіне (Anti-MCV) антиденелерді анықтау
447
B06.200.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында С гепатиты вирусының құрылымдық емес нәруыздарға антиденелерді анықтау
448
B06.201.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында арал жасушаларына антиденелерді анықтау
449
B06.202.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында тирепероксидазаға (а-ТПАО) антиденелерді анықтау
450
B06.203.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында тиреоптропта гормондар рецепторларына антиденелерді анықтау
451
B06.204.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында тиреоглобуниге (АТ к ТГ) антиденелерді анықтау
452
B06.205.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында экстрагирлейтін ядролық антигендерге (ENA) антиденелерді анықтау

453
B06.212.006
Определение Ig A к b2- Гликопротеину I в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
454
B06.213.006
Определение Ig A к глиадину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
455
B06.214.006
Определение Ig A к кардиолипину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
456
B06.215.006
Определение Ig A целиакии в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
457
B06.232.006
Определение Ig G к Toxoplasma gondii (токсоплазмоз) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
458
B06.237.006
Определение Ig G к Varicella Zoster (ВПГ-III) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
459
B06.239.006
Определение Ig G к b2-Гликопротеину I в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
460
B06.242.006
Определение Ig G к вирусам простого герпеса 1 и 2 типа (ВПГ-I, II) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
461
B06.250.006
Определение Ig G к вирусу простого герпеса 1 типа (ВПГ-I) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
462
B06.251.006
Определение Ig G к вирусу простого герпеса 2 типа (ВПГ-II) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
463
B06.248.006
Определение Ig G к возбудителю краснухи в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
464
B06.254.006
Определение Ig G к глиадину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
465
B06.257.006
Определение Ig G к кардиолипину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
466
B06.259.006
Определение Ig G к цитруллиновому C-пептиду (CCP) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
467
B06.260.006
Определение Ig G целиакии в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
468
B06.269.006
Определение Ig M к Toxoplasma gondii (токсоплазмоз) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
469
B06.271.006
Определение Ig M к Varicella Zoster (ВПГ-III) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
470
B06.273.006
Определение Ig M к b2- Гликопротеину I в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
471
B06.275.006
Определение Ig M к вирусам простого герпеса 1 и 2 типа (ВПГ-I, II) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
472
B06.279.006
Определение Ig M к вирусу простого герпеса 1 типа (ВПГ-I) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
473
B06.280.006
Определение Ig M к вирусу простого герпеса 2 типа (ВПГ-II) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
474
B06.281.006
Определение Ig M к кардиолипину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
475
B06.287.006
Определение Ig M к возбудителю краснухи в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
476
B06.289.006
Определение анти-фосфолипидных Ig G в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции

453
B06.212.006
Қан сарысуында b2- Гликопротеин I-ге Ig А-ны иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
454
B06.213.006
Қан сарысуында глиадинге Ig А-ны иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
455
B06.214.006
Қан сарысуында кардиолипинге Ig А-ны иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
456
B06.215.006
Қан сарысуында целиакии Ig А-ны иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
457
B06.232.006
Қан сарысуында Toxoplasma gondii (токсоплазмоз)-ге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
458
B06.237.006
сарысуында Varicella Zoster (ВПГ-III)-ге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
459
B06.239.006
Қан сарысуында b2-Гликопротеин I-ге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
460
B06.242.006
Қан сарысуында 1 және 2-типті жай герпесті вирусқа (ВПГ-I,II) Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
461
B06.250.006
Қан сарысуында 1-типті жай герпесті вирусқа (ЖГВ-I) Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
462
B06.251.006
Қан сарысуында 2-типті жай герпесті вирусқа (ЖГВ-ІI) Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
463
B06.248.006
Қан сарысуында қызамық қоздырғышына Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
464
B06.254.006
Қан сарысуында глиадинге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
465
B06.257.006
Қан сарысуында кардиолипинге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
466
B06.259.006
Қан сарысуында цитруллинді С- пептидке (ССР) Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
467
B06.260.006
Қан сарысуында целиакииге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
468
B06.269.006
Қан сарысуында Toxoplasma gondii -ге (токсоплазмоз) Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
469
B06.271.006
Қан сарысуында Varicella Zoster (ЖГВ-III)-ке Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
470
B06.273.006
Қан сарысуында b2- Гликопротеин I -ге Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
471
B06.275.006
Қан сарысуында 1 және 2-типті жай герпесті вирусқа (ЖГВ-I,ІІ) Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
472
B06.279.006
Қан сарысуында 1-типті жай герпесті вирусқа (ЖГВ-I) Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
473
B06.280.006
Қан сарысуында 2-типті жай герпесті вирусқа (ЖГВ-ІI) Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
474
B06.281.006
Қан сарысуындакардиолипинге Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
475
B06.287.006
Қан сарысуында қызамық қоздырғышына Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
476
B06.289.006
Қан сарысуында анти-фосфолипидті Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау

477
B06.290.006
Определение анти-фосфолипидных Ig M в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
478
B06.297.006
Определение аутоиммунных Ig G к двуспиральной ДНК в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
479
B06.302.006
Определение b-2 микроглобулина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
480
B06.318.006
Определение гастрина 17 в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
481
B06.336.006
Определение гомоцистеина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
482
B06.337.006
Определение глобулинсвязывающего полового гормона (ГСПГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
483
B06.338.006
Определение дегидроэпиандростерона (ДГЭА) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
484
B06.342.006
Определение ингибина В в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
485
B06.346.006
Определение инсулина в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
486
B06.351.006
Определение кальцитонина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
487
B06.361.006
Определение кортизола в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
488
B06.369.006
Определение лютеинизирующий гормон (ЛГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
489
B06.382.006
Определение микроальбумина в моче методом иммунохемилюминисценции
490
B06.385.006
Определение митохондриальных аутоантител (AMA M2) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
491
B06.392.006
Определение нейрон - специфической энолазы (NSE) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
492
B06.393.006
Определение нейронопептидов в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
493
B06.395.006
Определение норадреналина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
494
B06.399.006
Определение общего простат-специфического антигена (ПСА) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
495
B06.400.006
Определение общего тироксина (T4) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
496
B06.405.006
Определение Ig A в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
497
B06.406.006
Определение Ig E в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
498
B06.407.006
Определение Ig G в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
499
B06.408.006
Определение Ig M в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
500
B06.411.006
Определение онкомаркера немелкоклеточного рака легкого (CYFRA 21-1) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
501
B06.412.006
Определение онкомаркера рака поджелудочной железы и прямой кишки (СА 242) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
502
B06.413.006
Определение опухолевого антигена (СА 125) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции

477
B06.290.006
Қан сарысуында анти-фосфолипидті Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
478
B06.297.006
Қан сарысуында екі спиральді ДНК-ға аутоиммунды Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
479
B06.302.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында b-2 микроглобулинді анықтау
480
B06.318.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында гастрина 17 анықтау
481
B06.336.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында гомоцистеинді анықтау
482
B06.337.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында глобулин байланыстартын жыныстық гормон (ГБЖГ) анықтау
483
B06.338.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуындағы дегидроэпиандростеронды (ДГЭА) анықтау
484
B06.342.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында В ингибинін анықтау
485
B06.346.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында инсулинді анықтау
486
B06.351.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында кальцитонинді анықтау
487
B06.361.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында лютеиндеуіш гормонды (ЛГ) анықтау
488
B06.369.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен несепте микроальбуминді анықтау
489
B06.382.006
Определение микроальбумина в моче методом иммунохемилюминисценции
490
B06.385.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында митохондриялық аутоантиденелерді (AMA M2) анықтау
491
B06.392.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында нейрон - спецификалы энолазаны (NSE) анықтау
492
B06.393.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында нейронопептидтерді анықтау
493
B06.395.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында норадреналинді анықтау
494
B06.399.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында жалпы (ПСА) простат-спецификалы антиген анықтау
495
B06.400.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында жалпы тироксинді (Т4) анықтау
496
B06.405.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Ig A классындағы жалпы антиденелерді анықтау
497
B06.406.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Ig E классындағы жалпы антиденелерді анықтау
498
B06.407.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Ig G классындағы жалпы антиденелерді анықтау
499
B06.408.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Ig M классындағы жалпы антиденелерді анықтау
500
B06.411.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында өкпенің шағын жасушалы емес обырының (CYFRA 21-1) онкомаркерлерін анықтау
501
B06.412.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ұйқыбез бен тік ішек обырының (СА 242) онкомаркерін анықтау
502
B06.413.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ісік антигенін (СА 125) анықтау

503
B06.414.006
Определение опухолевого антигена (СА 15-3) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
504
B06.415.006
Определение опухолевого антигена (СА 19-9) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
505
B06.416.006
Определение опухолевого антигена (СА 72-4) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
506
B06.417.006
Определение опухолевого маркера мелкоклеточного рака (Pro-GRP) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
507
B06.418.006
Определение опухолевого маркера рака яичников (НЕ-4) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
508
B06.422.006
Определение остеокальцина в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
509
B06.423.006
Определение паратиреоидного гормона в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
510
B06.424.006
Определение пепсиногена 1 в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
511
B06.425.006
Определение пепсиногена 2 в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
512
B06.431.006
Определение про-простатспецифического антигена (про-ПСА) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
513
B06.432.006
Определение прогестерона в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
514
B06.433.006
Определение пролактина в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
515
B06.434.006
Определение простатической кислой фосфатазы в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
516
B06.440.006
Определение ренина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
517
B06.442.006
Определение ракового эмбрионального антигена (РЭА) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
518
B06.444.006
Определение свободного F-простат-специфический антиген (F-ПСА) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
519
B06.445.006
Определение свободного тироксина (T4) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
520
B06.446.006
Определение свободного трийодтиронина (T3) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
521
B06.449.006
Определение соматотропного гормона (СТГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
522
B06.450.006
Определение C-пептида в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
523
B06.457.006
Определение специфических Ig E с идентификацией возбудителя методом иммунохемилюминисценции
524
B06.461.006
Определение ревматоидного фактора в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
525
B06.462.006
Определение суммарных антител к Gardnerella vaginalis в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
526
B06.474.006
Определение суммарных антител к вирусу иммунодефицита человека (ВИЧ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
527
B06.478.006
Определение суммарных анти-фосфолипидных антител методом иммунохемилюминисценции

503
B06.414.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ісік антигенін (С 15-3) анықтау
504
B06.415.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ісік антигенін (СА 19-9) анықтау
505
B06.416.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ісік антигенін (СА 72-4) анықтау
506
B06.417.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында шағын жасушалы обырдың (Pro-GRP) ісік маркерін анықтау
507
B06.418.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында аналық бездер обырының (НЕ-4) ісік маркерін анықтау
508
B06.422.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында остеокальцинды анықтау
509
B06.423.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында паратиреоид гормонды анықтау
510
B06.424.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында пепсиноген 1 анықтау
511
B06.425.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында пепсиноген 2 анықтау
512
B06.431.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында про-простатспецификалық антиген (про-ПСА) анықтау
513
B06.432.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында прогестеронды анықтау
514
B06.433.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында пролактинді анықтау
515
B06.434.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында простатикалық қышқыл фосфатазаны анықтау
516
B06.440.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ренинді анықтау
517
B06.442.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында РЭА (Обыр эмбриондық антигені) анықтау
518
B06.444.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында еркін F-простат-спецификалы антиген (F-ПСА) анықтау
519
B06.445.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында еркін тироксинді (Т4) анықтау
520
B06.446.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында еркін трийодтиронинді (Т3) анықтау
521
B06.449.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында соматотроп гормонды (СТГ) анықтау
522
B06.450.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында С-пептидін анықтау
523
B06.457.006
Қан сарысуында қоздырғыштың идентификациясымен спецификалық Ig Е-ні иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
524
B06.461.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында сомалық ревматоидтік факторды анықтау
525
B06.462.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Gardnerella vaginalisке (гарднерелла вагиналис) сомалық антиденелерді анықтау
526
B06.474.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында адам иммунитеті тапшылығы вирусына (АИТВ) сомалық антиденелерді анықтау
527
B06.478.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен сомалық анти-фосфолипидтік антиденелерді анықтау

528
B06.480.006
Определение сывороточного уровня плацентарного фактора роста (PIGF) методом иммунохемилюминисценции
529
B06.481.006
Определение общего трииодтиронина (T3) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
530
B06.482.006
Определение тестостерона в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
531
B06.483.006
Определение тиреоглобулина в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
532
B06.484.006
Определение тиреотропного гормона (ТТГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
533
B06.488.006
Определение тропонина в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
534
B06.498.006
Определение фактора некроза опухолей (ФНО) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
535
B06.500.006
Определение ферритина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
536
B06.503.006
Определение ФМС-подобной тирозинкиназы 1sFlt в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
537
B06.512.006
Определение фолликулостимулирующий гормон (ФСГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
538
B06.517.006
Определение хорионического гонадотропина человека (ХГЧ) в моче методом иммунохемилюминисценции
539
B06.518.006
Определение хорионического гонадотропина человека (ХГЧ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
540
B06.521.006
Определение цитокинов - ИЛ-8 в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
541
B06.527.006
Определение эстрадиола в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
542
B06.560.007
Определение антител к Treponema pallidum в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
543
B06.561.007
Определение антител к Chlamydia trachomatis в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
544
B06.562.007
Определение антител к Ureaplasma urealyticum в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
545
B06.563.007
Определение антител к Mycoplasma hominis в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
546
B06.565.007
Определение антител к Trichomonas vaginalis в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
547
B06.566.007
Определение антител к Gardnerella vaginalis в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
548
B06.568.007
Определение вируса герпеса в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
549
B06.569.007
Определение цитомегаловируса (ВПГ-V) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
550
B06.570.007
Определение вируса папилломы человека в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
551
B06.570.008
Иммунофенотипирование "панель для определения иммунного статуса (6 пар)" в крови методом проточной цитофлуориметрии

528
B06.480.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен (PIGF) өсімінің плацентарлық факторының сарысу деңгейін анықтау
529
B06.481.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Т3 (жалпы трииодтиронинді) анықтау
530
B06.482.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында тестостеронды анықтау
531
B06.483.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында тиреоглобулинді анықтау
532
B06.484.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында тиреотроп гормонды (ТТГ) анықтау
533
B06.488.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында тропонинді анықтау
534
B06.498.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ісіктер некрозының факторын (ІНФ) анықтау
535
B06.500.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ферритинді анықтау
536
B06.503.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ФМС-тәріздес тирозинкиназа 1sFlt-ны анықтау
537
B06.512.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуындағы ФСГ фолликул стимуляциялаушы гормонды (ФСГ) анықтау
538
B06.517.006
Иммунохемилюминисценция әдісімен несептегі адамның хорионикалық гонадотропинін (АХГ) анықтау
539
B06.518.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында адамның хорион гонадотропинын анықтау (АХГ)
540
B06.521.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ИЛ 8 - цитокиндерді анықтау
541
B06.527.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында эстрадиолды анықтау
542
B06.560.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Treponema pallidum -ға антиденелерді анықтау
543
B06.561.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Chlamydia trachomatis -қа антиденелерді анықтау
544
B06.562.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Ureaplasma urealyticum -ға антиденелерді анықтау
545
B06.563.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Mycoplasma hominis -қа антиденелерді анықтау
546
B06.565.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Trichomonas vaginalis -қа антиденелерді анықтау
547
B06.566.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Gardnerella vaginalis-қа антиденелерді анықтау
548
B06.568.007
Иммунофлюоресценция реакциясында биологиялық материалдағы герпес вирусын анықтау
549
B06.569.007
Биологиялық материалдағы цитомегаловирусты (ЖГВ-V) иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
550
B06.570.007
Биологиялық материалдағы адамның папиллома вирусын иммунофлюоресценция реакциясында анықтау
551
B06.570.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "иммун статусын анықтау үшін панель (6 жұп)" иммунофенотиптеу

552
B06.572.008
Иммунофенотипирование "Общий цитокератин" в крови методом проточной цитофлуориметрии
553
B06.573.008
Иммунофенотипирование "панель для миеломной болезни" в крови методом проточной цитофлуориметрии
554
B06.574.008
Иммунофенотипирование "панель для острых лейкозов" в крови методом проточной цитофлуориметрии
555
B06.575.008
Иммунофенотипирование "панель для пароксизмальной ночной гемоглобинурии" в крови методом проточной цитофлуориметрии
556
B06.576.008
Иммунофенотипирование "панель для хронических лейкозов/ лимфопролиферативных заболеваний" в крови методом проточной цитофлуориметрии
557
B06.623.008
Иммунофенотипирование "панель для диагностики минимальной остаточной болезни при лейкозах"
558
B06.577.008
Иммунофенотипирование "фагоцитоз" в крови методом проточной цитофлуориметрии
559
B06.578.008
Иммунофенотипирование (кластера дифференцировки) CD 3+ в крови методом проточной цитофлуориметрии
560
B06.579.008
Иммунофенотипирование 3+-DR+ в крови методом проточной цитофлуориметрии
561
B06.599.008
Иммунофенотипирование CD 34 Pe в крови методом проточной цитофлуориметрии
562
B06.613.008
Иммунофенотипирование Fagotest в крови методом проточной цитофлуориметрии
563
B06.614.008
Иммунофенотипирование HLA-DRFitc в крови методом проточной цитофлуориметрии
564
B06.623.009
Определение антигена простаты радиоиммунологическим методом
565
B06.628.009
Определение онкомаркеров радиоиммунологическим методом
566
B06.632.009
Определение свободного трийодтиронина (T3) радиоиммунологическим методом
567
B06.638.010
Иммунограмма (Е-розетки и Манчини)
568
B06.639.010
Определение В-лимфоцитов в крови
569
B06.652.010
Определение Т-лимфоцитов в крови
570
B06.660.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием 1-4 маркеров
571
B06.670.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием 5-10 маркеров
572
B06.671.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием более 10 маркеров
573
B06.661.011
Исследование материала трепанобиопсии костного мозга иммуногистохимическим методом (стандарт-панель)
574
B06.674.011
Исследование материала трепанобиопсии костного мозга иммуногистохимическим методом (расширенная панель)
575
B06.664.011
Исследование ткани кожи иммуногистохимическим методом
576
B06.665.011
Исследование ткани печени иммуногистохимическим методом
577
B06.666.011
Исследование ткани почек иммуногистохимическим методом
578
B06.667.011
Исследование чувствительности опухолевых клеток к заместительной терапии иммуногистохимическим методом

552
B06.572.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "Жалпы цитокератинді" иммунофенотиптеу
553
B06.573.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "миеломдық ауруға арналған панельді" иммунофенотиптеу
554
B06.574.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "жіті лейкоздарға арналған панельді" иммунофенотиптеу
555
B06.575.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "пароксизмалды түнгі гемоглобинурияға арналған панельді" иммунофенотиптеу
556
B06.576.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "созылмалы лейкоздарға/лимопролиферативтік ауруларға арналған панельді" иммунофенотиптеу
557
B06.623.008
Лейкоз кезіндегі минималды қалдық ауруды диагностикалау үшін панель" -ді иммунофенотиптеу
558
B06.577.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "фагоцитозды" иммунофенотиптеу
559
B06.578.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы CD 3+ (саралау кластерін) иммунофенотиптеу
560
B06.579.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы 3+-DR+ иммунофенотиптеу
561
B06.599.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы CD 34 Pe иммунофенотиптеу
562
B06.613.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы Fagotest иммунофенотиптеу
563
B06.614.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы HLA-DRFitc иммунофенотиптеу
564
B06.623.009
Радиоиммунологиялық әдіспен простата антигенін анықтау
565
B06.628.009
Радиоиммунологиялық әдіспен онкомаркерлерді анықтау
566
B06.632.009
Радиоиммунологиялық әдіспен бос трииодтиронинді (Т3) анықтау
567
B06.638.010
Иммунограмма (Е-розеткалары және Манчини)
568
B06.639.010
Қандағы В-лимфоциттерді анықтау
569
B06.652.010
Қандағы Т-лимфоциттерді анықтау
570
B06.660.011
1-4 маркерлерді қолданып, иммуногистохимиялық әдіспен қатерлі ісіктердің блок-препараттарын зерттеу
571
B06.670.011
Қатерлі ісік тінінің блок-препаратын 5-10 маркерлерін қолдана отырып, иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
572
B06.671.011
Қатерлі ісік тінінің блок-препаратын 10-нан көп маркерлерді қолдана отырып, иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
573
B06.661.011
Сүйек миындағы трепанобиопсия материалын иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу (стандарт-панель)
574
B06.674.011
Иммуногистохимиялық әдіспен сүйек миының трепанобиопсиясының материалын зерттеу (кеңейтілген панель)
575
B06.664.011
Тері тінін иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
576
B06.665.011
Бауыр тінін иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
577
B06.666.011
Бүйрек тінін иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
578
B06.667.011
Иммуногистохимиялық әдіспен орнын басушы терапияға ісік жасушаларының сезімталдығын зерттеу

607
B07.706.013
Определение кокаина в биологическом материале методом газовой хроматографии
608
B07.707.013
Определение производных 1-4 бензодиазепина в биологическом материале методом газовой хроматографии
609
B07.709.013
Определение стимуляторов, включая кофеин, в биологическом материале методом газовой хроматографии
610
B07.721.013
Определение опиатов (морфин, кодеин и др.) в биологическом материале методом газовой хроматографии
611
B07.710.013
Определение алкоголя в биологическом материале методом газовой хроматографии
612
B07.734.013
Определение суррогатов алкоголя в биологическом материале методом газовой хроматографии
613
B07.711.013
Определение барбитуратов в биологическом материале методом газовой хроматографии
614
B07.725.013
Определение каннабиноидов в биологическом материале методом газовой хроматографии
615
B07.729.013
Определение опиоидов в биологическом материале методом газовой хроматографии
616
B07.719.013
Определение производных фенотиазинового ряда в биологическом материале методом газовой хроматографии
617
B07.703.014
Определение амфетаминов в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
618
B07.704.014
Определение галлюциногенов в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
619
B07.706.014
Определение кокаина в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
620
B07.707.014
Определение производных 1-4 бензодиазепина в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
621
B07.709.014
Определение стимуляторов, включая кофеин, в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
622
B07.721.014
Определение опиатов (морфин, кодеин и др.) в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
623
B07.711.014
Определение барбитуратов в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
624
B07.725.014
Определение каннабиноидов в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
625
B07.729.014
Определение опиоидов в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
626
B07.719.014
Определение производных фенотиазинового ряда в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
627
B07.703.015
Определение амфетаминов в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
628
B07.704.015
Определение галлюциногенов в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
629
B07.706.015
Определение кокаина в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
630
B07.707.015
Определение производных 1-4 бензодиазепина в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
631
B07.709.015
Определение стимуляторов, включая кофеин, в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии

607
B07.706.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда кокаинді анықтау
608
B07.707.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда 1-4 бензодиазепиннің туындыларын анықтау
609
B07.709.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда кофеинді қоса алғандағы стимуляторларды анықтау
610
B07.721.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда апиаттарын (морфин,кодеин т,б,)анықтау
611
B07.710.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда алкогольді анықтау
612
B07.734.013
Биологиялық материалда алкоголь суррогатын газды хроматография әдісімен анықтау
613
B07.711.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда барбитураттарды анықтау
614
B07.725.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда каннабиноидтерді анықтау
615
B07.729.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда опиоидтерді анықтау
616
B07.719.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда фенотиаздық қатар туындыларын анықтау
617
B07.703.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда амфетаминдерді анықтау
618
B07.704.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда галлюциногендерді анықтау
619
B07.706.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда кокаинді анықтау
620
B07.707.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда 1-4 бензодиазепиннің туындыларын анықтау
621
B07.709.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда кофеинді қоса алғандағы стимуляторларды анықтау
622
B07.721.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда апиаттарын (морфин,кодеин т,б,) анықтау
623
B07.711.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда барбитураттарды анықтау
624
B07.725.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда каннабиноидтерді анықтау
625
B07.729.014
Сұйықтықхроматографиясы әдісімен биологиялық материалда опиоидтерді анықтау
626
B07.719.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда фенотиаздық қатар туындыларын анықтау
627
B07.703.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда амфетаминдерді анықтау
628
B07.704.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда галлюциногендерді анықтау
629
B07.706.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда кокаинді анықтау
630
B07.707.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда 1-4 бензодиазепиннің туындыларын анықтау
631
B07.709.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда кофеинді қоса алғандағы стимуляторларды анықтау

632
B07.721.015
Определение опиатов (морфин, кодеин и др.) в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
633
B07.711.015
Определение барбитуратов в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
634
B07.725.015
Определение каннабиноидов в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
635
B07.729.015
Определение опиоидов в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
636
B07.719.015
Определение производных фенотиазинового ряда в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
637
B08.749.001
Цитологическое исследование мазка из шейки матки ПАП-тест
638
B08.749.002
Цитологическое исследование мазка из шейки матки ПАП-тест на аппарате жидкостной цитологии
639
B09.763.016
Биологическая индикация мутагенного воздействия (Хромосомные аберрации)
640
B09.765.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) биологического материала (1 зонд)
641
B09.766.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) клеток костного мозга (1 зонд)
642
B09.767.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) лимфоцитов периферической крови (1 зонд)
643
B09.768.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) некультивируемых клеток амниотической жидкости (1 зонд)
644
B09.769.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) цитологических препаратов, гистологических срезов (1 зонд)
645
B09.770.016
Цитогенетическое исследование клеток периферической крови (кариотип)
646
B09.771.016
Цитогенетическое исследование ворсин хориона/ плаценты
647
B09.772.016
Цитогенетическое исследование клеток амниотической жидкости
648
B09.773.016
Цитогенетическое исследование клеток костного мозга
649
B09.775.016
Цитогенетическое исследование клеток пуповинной крови
650
B09.776.017
Выделение ДНК из биологического материала молекулярно-генетический методом
651
B09.777.017
Исследование ДНК на мутации молекулярно-генетический методом
652
B09.778.017
Определение 17 аутосомных маркеров хромосом человека в ДНК молекулярно-генетический методом
653
B09.779.017
Определение AZF фактора Y хромосомы в ДНК молекулярно-генетический методом
654
B09.780.017
Определение Y хромосомы плода в крови матери молекулярно-генетический методом
655
B09.781.017
Определение гаплогруппы ДНК по 17 аллелям молекулярно-генетический методом
656
B09.782.017
Определение мутации F2 ДНК молекулярно-генетический методом
657
B09.783.017
Определение мутации F5 ДНК молекулярно-генетический методом

632
B07.721.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда апиаттарын (морфин,кодеин т,б,) анықтау
633
B07.711.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда барбитураттарды анықтау
634
B07.725.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда каннабиноидтерді анықтау
635
B07.729.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда опиоидтерді анықтау
636
B07.719.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда фенотиаздық қатар туындыларын анықтау
637
B08.749.001
Жатыр мойнынан сүртіндіні цитологиялық зерттеу. ПАП-тест
638
B08.749.002
Сұйықтық цитологиясы құралында ПАП-тестілеу жатыр мойнынан жағындыны цитологиялық зерттеу
639
B09.763.016
Мутагендік әсер етудің биологиялық индикациясы (Хромосомдық аберрациялар)
640
B09.765.016
Биологиялық материалды ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) молекулярлық-цитогенетикалық зерттеу (1 зонд)
641
B09.766.016
Сүйек миы жасушаларының ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) молекулярлық-цитогенетикалық зерттеу (1 зонд)
642
B09.767.016
Перифериялық қан лимфоциттерінің (1 зонд) ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу
643
B09.768.016
ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) амниотикалық сұйықтықтың культивацияланбаған жасушаларының молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу (1 зонд)
644
B09.769.016
ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) цитологиялық препараттардың, гистологиялық қималардың молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу (1зонд)
645
B09.770.016
Перифериялық қан жасушаларын (кариотип) цитогенетикалық зерттеу
646
B09.771.016
Хорион талшықтарын/ бала жолдасын цитогенетикалық зерттеу
647
B09.772.016
Амниотикалық сұйықтық жасушаларын цитогенетикалық зерттеу
648
B09.773.016
Сүйек кемігі жасушаларын цитогенетикалық зерттеу
649
B09.775.016
Кіндік қаны жасушаларын цитогенетикалық зерттеу
650
B09.776.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен биологиялық материалдан ДНҚ бөлу
651
B09.777.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-ды мутациялануға зерттеу
652
B09.778.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-да адам хромосомаларының 17 аутосомдық маркерлерін анықтау
653
B09.779.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы Y хромосомасының AZF факторын анықтау
654
B09.780.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ана қанындағы ұрықтың Y хромосомасын анықтау
655
B09.781.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен 17 аллея бойынша ДНҚ гаплотоптарын анықтау
656
B09.782.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ F2 мутациясын анықтау
657
B09.783.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ F5 мутациясын анықтау

658
B09.784.017
Определение мутаций гена LMNB1 при лейкодистрофии в ДНК молекулярно-генетический методом
659
B09.785.017
Определение мутаций гена MLD при миопатии Дюшенна в ДНК молекулярно-генетический методом
660
B09.786.017
Определение мутаций гена PAH при фенилкетонурии в ДНК молекулярно-генетический методом
661
B09.787.017
Определение мутаций гена SMN при спинальной мышечной амиотрофии в ДНК молекулярно-генетический методом
662
B09.788.017
Определение мутаций гена муковосцидоза в ДНК молекулярно-генетический методом
663
B09.789.017
Определение мутаций гена при болезни Слая 7 типа в ДНК молекулярно-генетический методом
664
B09.790.017
Определение мутаций гена при синдроме Гурлера 1 типа в ДНК молекулярно-генетический методом
665
B09.791.017
Определение мутаций гена при синдроме Марото-Лами 6 типа в ДНК молекулярно-генетический методом
666
B09.792.017
Определение мутаций гена при синдроме Мартина -Белла в ДНК молекулярно-генетический методом
667
B09.793.017
Определение мутаций гена при синдроме Моркио 4 типа в ДНК молекулярно-генетический методом
668
B09.794.017
Определение мутаций гена при синдроме Санфилиппо 3 типа в ДНК молекулярно-генетический методом
669
B09.795.017
Определение мутаций гена при синдроме Хантера 2 типа в ДНК молекулярно-генетический методом
670
B09.796.017
Определение мутаций при мукополисахаридозах в ДНК молекулярно-генетический методом
671
B09.797.017
Определение полиморфизма в геноме человека молекулярно-генетический методом
672
B09.798.017
Определение резус фактора плода в крови матери молекулярно-генетический методом
673
B09.799.017
Проведение HLA-типирования крови 1 класса молекулярно-генетический методом
674
B09.800.017
Проведение HLA-типирования крови 2 класса молекулярно-генетический методом
675
B09.861.017
Определение лекарственной устойчивости ВИЧ-1 к антиретровирусным препаратам молекулярно-генетическим методом (методом генотипирования)
676
B09.801.018
Диагностика орфанных заболеваний в крови флуориметрическим методом
677
B09.802.018
Лекарственный мониторинг флуориметрическим методом
B09.000.019
Масс-спектрометрия
678
B09.801.019
Диагностика орфанных заболеваний в крови методом масс-спектрометрии
679
B09.802.019
Лекарственный мониторинг орфанных заболеваний методом масс-спектрометрии
680
B09.806.020
Молекулярно-генетический подтверждающий тест при сомнительных результатах методом ПЦР (NASBA)
681
B09.807.020
Обнаружение Brucella abortus в биологическом материале методом ПЦР
682
B09.808.020
Обнаружение Brucella melitensis в биологическом материале методом ПЦР

658
B09.784.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы лейкодистрофия кезіндегі LMNB1 генінің мутациялануын анықтау
659
B09.785.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы Дюшен миопатиясы кезіндегі MLD генінің мутациялануын анықтау
660
B09.786.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы фенилкетонурия кезіндегі PAH генінің мутациялануын анықтау
661
B09.787.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы арқа бұлшықет амиотрофиясы кезіндегі SMN генінің мутациялануын анықтау
662
B09.788.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы муковосцидоз генінің мутациялануын анықтау
663
B09.789.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 7 типтік Слай ауруы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
664
B09.790.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 1 типтік Гурлер синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
665
B09.791.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 6 типтік Марото-Лами синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
666
B09.792.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы Мартин-Белл синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
667
B09.793.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 4 типтік Моркио синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
668
B09.794.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 3 типтік Санфилиппо синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
669
B09.795.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 2 типтік Хантер синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
670
B09.796.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы мукополисахаридоз кезіндегі мутацияларды анықтау
671
B09.797.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен адамның геномында полиморфизмді анықтау
672
B09.798.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ана қанындағы ұрықтың резус факторын анықтау
673
B09.799.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен 1 класстық қанның HLA-типтендіруін жүргізу
674
B09.800.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен 2 класстық қанның HLA-типтендіруін жүргізу
675
B09.861.017
Молекулярлы-генетикалық әдісімен (генотиптеу әдісімен) АИТВ 1-дің антиретровирустық препараттарына дәрілік тұрақтылығын анықтау
676
B09.801.018
Флуориметриялық әдіспен қандағы орфандық ауруларды диагностикалау
677
B09.802.018
Флуориметриялық әдіспен дәрілік мониторингілеу
B09.000.019
Масс-спектрометрия
678
B09.801.019
Масс-спектрометрия әдісімен қандағы орфан ауруларын диагностикалау
679
B09.802.019
Масс-спектрометрия әдісімен орфан ауруларын дәрілік мониторингілеу
680
B09.806.020
ПТР әдісімен күмәнді нәтижелер алынғанда растаушы молекулярлық -генетикалық тест (NASBA)
681
B09.807.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Brucella abortus-ты анықтау
682
B09.808.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Brucella melitensis-ты анықтау

C03.013.007
Магниторезонансная томография позвоночника с контрастированием (1 анатомическая зона)
924
C03.014.007
Магниторезонансная томография прочих органов с контрастированием
925
C03.015.007
Магниторезонансная томография головного мозга с оценкой перфузии, МРТ-трактографией
926
C03.016.007
Магниторезонансная томография молочных желез с динамическим контрастным усилением
C04.000.000
Радиоизотопная диагностика

C03.013.007
Контрастілеумен омыртқаның магниттік-резонанстық томографиясы (1 анатомиялық аймақ)
924
C03.014.007
Контрастілеумен басқа ағзалардың магниттік-резонанстық томографиясы
925
C03.015.007
Перфузияны бағалаумен, МРТ-трактографиясымен мидың магниттік-резонанстық томографиясы
926
C03.016.007
Динамикалық контрастық нығайтумен сүт бездерінің магниттік-резонанстық томографиясы
C04.000.000
Радиоизотопты диагностика

1252
D03.016.001
Лечение периодонтита первого премоляра верхней челюсти с пломбированием одного канала, завершенное пломбой из КМХО
1253
D03.017.001
Лечение периодонтита однокорневого зуба, завершенное пломбой из цемента
1254
D03.018.001
Лечение периодонтита однокорневого зуба, завершенное пломбой из КМХО
1255
D03.019.001
Лечение периодонтита временного или постоянного зуба импрегнационным методом, завершенное пломбой из цемента
1256
D03.020.001
Лечение периодонтита временного или постоянного зуба импрегнационным методом, завершенное пломбой из КМХО
1257
D03.021.001
Лечение периодонтита с пломбированием 1 корня постоянного зуба, завершенное пломбой из цемента
1258
D03.022.001
Лечение периодонтита с пломбированием 1 корня постоянного зуба , завершенное пломбой из КМХО
1259
D03.023.001
Лечение периодонтита с пломбированием 2 корней постоянного зуба, завершенное пломбой из цемента
1260
D03.024.001
Лечение периодонтита с пломбированием 2 корней постоянного зуба, завершенное пломбой из КМХО
1261
D03.025.001
Лечение периодонтита с пломбированием 3 корней постоянного зуба, завершенное пломбой из цемента
1262
D03.026.001
Лечение периодонтита с пломбированием 3 корней постоянного зуба, завершенное пломбой из КМХО
1263
D03.027.001
Распломбирование корневого канала, запломбированного пастой на окись-цинковой основе
1264
D03.028.001
Распломбирование корневого канала, запломбированного пастой на резорцин-формалиновой основе
1265
D03.029.001
Распломбирование корневого канала, запломбированного цементом
1266
D03.030.001
Лечение поверхностного и среднего кариеса I и II степени активности завершенное пломбой из цемента
1267
D03.031.001
Лечение поверхностного и среднего кариеса I и II степени активности завершенное пломбой из КМХО
1268
D03.032.001
Лечение глубокого кариеса завершенное пломбой из цемента
1269
D03.033.001
Лечение глубокого кариеса завершенное пломбой из КМХО
1270
D03.034.001
Комплексное лечение 1 зуба при неосложненном кариесе III степени активности, завершенное пломбой из цемента
1271
D03.035.001
Комплексное лечение 1 зуба при неосложненном кариесе III степени активности, завершенное пломбой из КМХО
1272
D03.036.001
Ремтерапия под контролем окрашивания зуба или местная флюоризация
1273
D03.037.001
Извлечение инородного тела из канала коренного зуба
1274
D03.038.001
Извлечение инородного тела из фронтального зуба
1275
D03.039.001
Удаление старой пломбы
1276
D03.040.001
Консервативное лечение при травматическом повреждении 1 зуба
1277
D03.041.001
Полное функциональное восстановление анатомической формы зуба при гипоплазии, флюорозе в 1 зубе КМХО

1252
D03.016.001
Бір каналды пломбалаумен үстіңгі жақтың бірінші премолярының периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1253
D03.017.001
Бір тамырлы тістің периодонтитін емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1254
D03.018.001
Бір тамырлы тістің периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1255
D03.019.001
Импрегнационды әдіспен уақытша немесе тұрақты тістің периодонтитін емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1256
D03.020.001
Импрегнационды әдіспен уақытша немесе тұрақты тістің периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1257
D03.021.001
Тұрақты тістің 1 тамырын пломбалаумен периодонтитті емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1258
D03.022.001
Тұрақты тістің 1 тамырын пломбалаумен периодонтитті емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1259
D03.023.001
Тұрақты тістің 2 тамырын пломбалаумен периодонтитті емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1260
D03.024.001
Тұрақты тістің 2 тамырын пломбалаумен периодонтитті емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1261
D03.025.001
Тұрақты тістің 3 тамырын пломбалаумен периодонтитті емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1262
D03.026.001
Тұрақты тістің 3 тамырын пломбалаумен периодонтитті емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1263
D03.027.001
Тамырлы каналдың пломбасын алып тастау, тот-цинк негізіндегі пастамен пломбаланған
1264
D03.028.001
Тамырлы каналдың пломбасын алып тастау, резорцин-формалин негізіндегі пастамен пломбаланған
1265
D03.029.001
Тамырлы каналдың пломбасын алып тастау, цементпен пломбаланған
1266
D03.030.001
Белсенділігі I және II дәрежелі үстіңгі және орта тісжегін емдеу цементен жасалған пломбамен аяқталған
1267
D03.031.001
Белсенділігі I және II дәрежелі үстіңгі және орта тісжегін емдеу КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1268
D03.032.001
Терең тісжегін емдеу цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1269
D03.033.001
Терең тісжегін емдеу КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1270
D03.034.001
Белсенділігі III дәрежелі асқынбаған тісжегі кезіндегі 1 тісті кешендік емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1271
D03.035.001
Белсенділігі III дәрежелі асқынбаған тісжегі кезіндегі 1 тісті кешендік емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1272
D03.036.001
Тісті бояу бақылауымен ремтерапия немесе аумақтық флюоризация
1273
D03.037.001
Азутістің арнасынан бөтен затты алып тастау
1274
D03.038.001
Фронталды тістен бөтен денені алып тастау
1275
D03.039.001
Ескі пломбаны алып тастау
1276
D03.040.001
1 тісті жарақаттық зақымдау кезіндегі консервативтік емдеу
1277
D03.041.001
1 тісте КМХО флюороз кезінде тістің анатомиялық үлгісін толық функционалдық қалпына келтіру

C03.011.004
УЗИ почек, мочевого пузыря с определением остаточной мочи
1431
C03.055.004
УЗИ желчного пузыря и протоков
1432
C03.057.004
УЗИ брюшной полости, малого таза (наличие жидкости)
Приложение 3
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 марта 2019 года № ҚР ДСМ-17
Приложение 3
к Правилам оказания
консультативно-диагностической помощи
Перечень заболеваний, подлежащих динамическому наблюдению в рамках консультативно-диагностической помощи
№ п/п
Наименование группы заболеваний
Периодичность осмотров
Обязательный минимум диагностических исследований
Длительность и критерии для снятия с учета
осмотр СМР
осмотр врачом ПМСП
осмотр профильных специалистов
исследования
кратность
1. Последствия перенесенных инфекционных и паразитарных заболеваний
1
Последствия перенесенного полиомиелита (B91)
2 раза в год
2 раза в год
2 раза в год невропатолог
Электронейромиография, осмотр глазного дна
2 раза в год
Пожизненно
2
Состояние после операции по поводу эхинококоза (В67)
2 раза в год
2 раза в год
2 раза в год хирург
УЗИ органов брюшной полости
1 раз в год
Пожизненно
УЗИ плевры и плевральной полости
Рентгенография органов грудной клетки
(2 проекции)
3
Последствия перенесенного туберкулеза (В90)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год фтизиатр
Рентгенография органов грудной клетки
(2 проекции)
2 раза в год
Пожизненно
Туберкулинодиагностика (детям)
2. Новообразования
4
Состояние после комплексного лечения по поводу злокачественных новообразований
(C00-C97)
2 раза в год
1 раз в год
1 раз в год онколог
Общий анализ крови, общий анализ мочи
1 раз в год
Пожизненно
Биохимический анализ крови: общий белок, креатинин, мочевина, мочевая кислота, глюкоза, биллирубин прямой и общий, щелочная фосфатаза, аланинаминотрансфераза, аспартатаминотрансфераза
1 раз в год
УЗИ органов брюшной полости,
УЗИ органов малого таза (трансабдоминальное),
УЗИ предстательной железы и мочевого пузыря с определением остаточной мочи
1 раз в год
Рентгенография органов грудной клетки
1 раз в год
МРТ прочих органов
по показаниям (1 раз в 3 года)
КТ прочих органов
по показаниям (1 раз в 3 года)
3. Доброкачественные новообразования
5
Состояние после комплексного лечения по поводу новообразований IN SITU (D00-D06)
2 раза в год
1 раз в год
1 раз в год онколог
Общий анализ крови, общий анализ мочи
1 раз в год
Пожизненно
Биохимический анализ крови: общий белок, креатинин, мочевина, мочевая кислота, глюкоза, биллирубин прямой и общий, щелочная фосфатаза, аланинаминотрансфераза, аспартатаминотрансфераза
1 раз в год
УЗИ органов брюшной полости,
УЗИ органов малого таза (трансабдоминальное),
УЗИ предстательной железы и мочевого пузыря с определением остаточной мочи
1 раз в год
Рентгенография органов грудной клетки
1 раз в год
МРТ прочих органов
по показаниям (1 раз в 3 года)
КТ прочих органов
по показаниям (1 раз в 3 года)
6

C03.011.004
Қалдық несепті анықтау арқылы бүйректің, қуықтың УДЗ
1431
C03.055.004
Өт қабына және өткелдерге жасалатын УДЗ
1432
C03.057.004
Іш қуысы мен кіші тазға УДЗ (сұйықтықтың болуы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрлігінің
2019 жылғы 30 наурыздағы
№ ҚР ДСМ-17 бұйрығының
3- қосымшасы
Консультациялық-
диагностикалық
көмек көрсету қағидаларының
3- қосымшасы
Консультациялық- диагностикалық көмек аясында динамикалық бақылауға жатқызылатын аурулардың тізбесі
№ р/р
Аурулар тобының атауы
Тексерілу мерзімділігі
Диагностикалық зерттеулердің міндетті минимумы
Есептен шығару үшін ұзақтығы мен өлшемдері
ОМҚ тексеруі
МСАК дәрігерінің қарауы
Бейінді мамандардың тексеруі
Зерттеу
Мерзімділігі
1. Ауырған инфекциялық және паразиттік аурулардың салдары
1
Полиомиелитпен аурудың салдары (B91)
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет неврапотолог
Элетронейромиография, көз түбін қарау
Жылына 2 рет
Өмір бойы
2
Эхинококкозға байланысты операциядан кейінгі жағдай (B67)
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет хирург
Құрсақ қуысы ағзаларының УДЗ
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Плевра және плевра қуысының УДЗ
Кеуде қуысы мүшелерінің рентгенографиясы
(2 проекция)
3
Туберкулезден кейінгі жағдайы
(В90)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет фтизиатр
Кеуде қуысы мүшелерінің рентгенографиясы
(2 проекция)
Жылына 2 рет
Өмір бойы
Туберкулиндиагностика (балаларға)
2. Ісіктер
4
Қатерлі ісіктер бойынша кешенді емдеуден кейінгі жағдайы
(C00-C97)
Жылына 2 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет онколог
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Қанның биохимиялық талдауы: жалпы ақуыз, креатинин, несеп қышқылы, глюкоза, тікелей және жалпы билирубин, сілтілі фосфатаза, аланинаминотрансфераза, аспартатаминотрансфераза
Жылына 1 рет
Құрсақ қуысы ағзаларының УДЗ,
Кіші жамбас ағзаларын УДЗ (трансабдоминальды),
Қуық асты безі мен қуықты қалдық несепті анықтаумен УДЗ
Жылына 1 рет
Кеуде қуысы мүшелерінің рентгенографиясы
Жылына 1 рет
Басқа органдардың МРТ
көрсеткіштер бойынша (3 жылда 1 рет)
Басқа органдардың КТ
көрсеткіштер бойынша (3 жылда 1 рет)
3. Қатерсіз ісіктер
5
IN SITU ісіктеріне байланысты кешенді емдеуден кейінгі жағдайы (D00-D06)
Жылына 2 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет онколог
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Қанның биохимиялық талдауы: жалпы ақуыз, креатинин, несеп қышқылы, глюкоза, тікелей және жалпы билирубин, сілтілі фосфатаза, аланинаминотрансфераза, аспартатаминотрансфераза
Жылына 1 рет
Құрсақ қуысы ағзаларының УДЗ,
Кіші жамбас ағзаларын УДЗ (трансабдоминальды),
Қуық асты безі мен қуықты қалдық несепті анықтаумен УДЗ
Жылына 1 рет
Кеуде мүшелерінің рентгенографиясы
Жылына 1 рет
Басқа органдардың МРТ
көрсеткіштер бойынша (3 жылда 1 рет)
Басқа органдардың КТ
көрсеткіштер бойынша (3 жылда 1 рет)
6

Доброкачественные новообразования матки, (D25), Другие доброкачественные новообразования матки (D26)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год акушер-гинеколог
Мазок на онкоцитологию
1 раз в год
Пожизненно
УЗИ органов малого таза
Мазок на степень чистоты
УЗИ молочных желез
4. Заболевания крови и кроветворных органов
7
Миелодиспластические синдромы (D46), Хроническая миелопролиферативная болезнь (D47.1)
1 раз в 6 месяцев
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год онколог, гематолог
Общий анализ крови с определением количества ретикулоцитов и морфологическим исследованием эритроцитов
2 раза в год
Пожизненно
8
Железодефицитная анемия (D50)
1 раз в 6 месяцев
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год гематолог
Общий анализ крови с определением количества ретикулоцитов и морфологическим исследованием эритроцитов
2 раза в год
До нормализации показателей
9
Наследственные гемолитические анемии Талассемия (D56), Серповидно-клеточные нарушения (D57), Другие наследственные гемолитические анемии (D58)
1 раз в 6 месяцев
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год гематолог
Общий анализ крови с определением количества ретикулоцитов и морфологическим исследованием эритроцитов
2 раза в год
Пожизненно
1 раз в год – онколог
Общий анализ мочи
Биохимический анализ крови: общий билирубин и его фракции, аланинаминотрансфераза, аспартатаминотрансфераза
10
Приобретенная гемолитическая анемия (D59)
1 раз в 6 месяцев
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год гематолог
Общий анализ крови с определением количества ретикулоцитов и морфологическим исследованием эритроцитов
2 раза в год
Пожизненно
1 раз в год – онколог
Биохимический анализ крови: билирубин и его фракций, сывороточное железо
Исследование осмотической резистентности эритроцитов, определение диаметра и индекса сферичности эритроцитов (кривая Прайса-Джонса)
Электрофорез гемоглобина
1 раз в год
Определение уровня ферментов глюкозо-6 фосфатдегидрогеназы, пируваткиназы
Проба Кумбса
Ультразвуковая допплерография сосудов селезенки и печени
11
Приобретенная чистая красноклеточная аплазия (эритробластопения)
(D60),
другие апластические анемии (D61),
Острая постгеморрагическая анемия (D62),
Анемия при новообразованиях (D63)
1 раз в 3 месяца
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год гематолог
Развернутый общий анализ крови с подсчетом тромбоцитов, длительность кровотечения, свертываемость крови
2 раза в год
Пожизненно
1 раз в год – онколог
Стернальная пункция
по показаниям (1 раз в 2 года)
Биохимический анализ крови: определение креатинина у пациентов на иммуноосупрессивной терапии, билирубина и его фракций, аланинаминотрансфераза, аспартатаминотрансфераза
1 раз в год
12
Наследственный дефицит фактора VIII, (D66)
1 раз в 6 месяцев
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год гематолог
Развернутый общий анализ крови с подсчетом тромбоцитов, длительность кровотечения, свертываемость крови
2 раза в год
Пожизненно
13
Наследственный дефицит фактора IX, (D67)
1 раз в 6 месяцев
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год гематолог
Развернутый общий анализ крови с подсчетом тромбоцитов, длительность кровотечения, свертываемость крови
2 раза в год
Пожизненно
14

Жатырдың қатерсіз ісіктері, (D25), жатырдың басқа қатерсіз ісіктері (D26)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет акушер-гинеколог
Онкоцитологияға жағынды
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Кіші жамбас мүшелерін УДЗ
Тазалық дәрежесіне жағынды
Сүт бездерін УДЗ
4. Қан және қан шығару органдарының аурулары
7
Миелодиспластикалық синдромдар (D46), созылмалы миелопролиферативті ауру (D47.1)
6 айда 1 рет
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет онколог, гематолог
Ретикулоциттер санын анықтаумен және эритроциттерді морфологиялық зерттеумен қанның жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
8
Темір тапшылығы анемиясы (D50)
6 айда 1 рет
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет гематолог
Ретикулоциттер санын анықтаумен және эритроциттерді морфологиялық зерттеумен қанның жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Көрсеткіштердің түзелгенге дейін
9
Талассемия (D56) тұқым қуалайтын гемолитикалық анемиялар, Серп тәрізді-жасушалық бұзылулар (D57), басқа тұқым қуалайтын гемолитикалық анемиялар (D58)
6 айда 1 рет
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет гематолог
Ретикулоциттер санын анықтаумен және эритроциттерді морфологиялық зерттеумен қанның жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
Жылына 2 рет гематолог
Зәрдің жалпы талдауы
Қанның биохимиялық талдауы: жалпы билирубин және оның фракциялары, аланинаминотрансфераза, аспартатаминотрансфераза
10
Жүре пайда болған гемолитикалық анемия (D59)
6 айда 1 рет
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет гематолог
Ретикулоциттер санын анықтаумен және эритроциттерді морфологиялық зерттеумен қанның жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
Жылына 2 рет онколог
Қанның биохимиялық талдауы: билирубин және оның фракциялары, сарысулық темір
Эритроциттердің осмотикалық резистенттілігін зерттеу, эритроциттердің диаметрі мен сфералық индексін анықтау (Прайс-Джонс қисығы)
Гемоглобин электрофорезі
Жылына 1 рет
Глюкозо-6 фосфатдегидрогеназа, пируваткиназа ферменттерінің деңгейін анықтау
Кумбс сынамасы
Көкбауыр және бауыр тамырларының ультрадыбыстық допплерографиясы
11
Жүре пайда болған қызыл жасушалы аплазиясы (эритробластопения)
(D60),
басқа апластикалық анемиялар (D61),
Жіті постгеморрагиялық анемия (D62),
Жаңа түзілімдер кезіндегі Анемия (D63)
3 айда 1 рет
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет гематолог
Тромбоциттерді есептеумен қанның жалпы толық талдауы, қан кетудің ұзақтығы, қанның ұюы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
Жылына 1 рет онколог
Стерналды пункция
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
Қанның биохимиялық талдауы: иммуносупрессивті терапия, билирубин және оның фракциялары, аланинаминотрансфераза, аспартатаминотрансфераза емделушілерде креатининді анықтау
Жылына 1 рет
12
VIII фактордың тұқым қуалайтын тапшылығы, (D66)
6 айда 1 рет
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет гематолог
Тромбоциттерді есептеумен қанның жалпы толық талдауы, қан кетудің ұзақтығы, қанның ұюы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
13
IX фактордың тұқым қуалайтын тапшылығы, (D67)
6 айда 1 рет
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет годгематолог
Тромбоциттерді есептеумен қанның жалпы толық талдауы, қан кетудің ұзақтығы, қанның ұюы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
14

Болезнь Виллебранда (D68.0)
1 раз в 6 месяцев
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год гематолог
Развернутый общий анализ крови с подсчетом тромбоцитов, длительность кровотечения, свертываемость крови
2 раза в год
Пожизненно
15
Наследственный дефицит других факторов свертывания, (D68.9)
1 раз в 6 месяцев
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год гематолог
Развернутый общий анализ крови с подсчетом тромбоцитов, длительность кровотечения, свертываемость крови
2 раза в год
Пожизненно
16
Идиопатическая тромбоцитопеническая пурпура (D69.3)
1 раз в 6 месяцев
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год гематолог
Развернутый общий анализ крови с подсчетом тромбоцитов, длительность кровотечения, свертываемость крови
2 раза в год
Пожизненно
17
Иммунодефициты с преимущественной недостаточностью антител (D80)
1 раз в 6 месяцев
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год гематолог
Развернутый общий анализ крови с подсчетом тромбоцитов, длительность кровотечения, свертываемость крови
2 раза в год
Пожизненно
18
Комбинированные иммунодефициты (D81)
1 раз в 6 месяцев
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год гематолог
Развернутый общий анализ крови с подсчетом тромбоцитов, длительность кровотечения, свертываемость крови
2 раза в год
Пожизненно
19
Иммунодефициты, связанные с другими значительными дефектами (D82-D84)
1 раз в 6 месяцев
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год гематолог
Развернутый общий анализ крови с подсчетом тромбоцитов, длительность кровотечения, свертываемость крови
2 раза в год
Пожизненно
5. Болезни эндокринной системы, расстройства питания и нарушения обмена веществ
20
Другие формы гипотиреоза (E03), Другие формы нетоксического зоба (Узловой и смешанный эутиреоидный зоб после операции) (Е04)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
Определение тиреотропного гормона (ТТГ), свободного тироксина (T4), антитела к тиреоидной пероксидазе в сыворотке крови методом иммуноферментного анализа
1 раз в год
Пожизненно
Общий анализ крови
1 раз в год
УЗИ щитовидной железы, электрокардиография
1 раз в год
Рентгенография коленных суставов и стоп, а также кистей для определния костного возраста у детей до 15 лет
по показаниям (1 раз в 2 года)
21
Гипопаратиреоз (E20)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
Паратиреоидный гормон методом иммуноферментного анализа
1 раз в год
Пожизненно
Биохимический анализ крови: фосфор, общий и ионизированный кальций, глюкоза, креатинин
1 раз в год
22
Гиперфункция гипофиза (Е22)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
Рентгенография черепа (турецкое седло)
1 раз в год
Наблюдение в течение 2 лет при стабилизации клинических показателей
гинеколог
МРТ головного мозга
по показаниям (1 раз в 2 года)
Определение пролактина
1 раз в год
УЗИ органов малого таза, денситометрия
1 раз в год
23

Виллебранд ауруы (D68.0)
6 айда 1 рет
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет гематолог
Тромбоциттерді есептеумен қанның жалпы толық талдауы, қан кетудің ұзақтығы, қанның ұюы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
15
Қан ұйытатын басқа факторларының тұқым қуалайтын тапшылығы (D68.9)
6 айда 1 рет
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет гематолог
Тромбоциттерді есептеумен қанның жалпы толық талдауы, қан кетудің ұзақтығы, қанның ұюы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
16
Идиопатиялық тромбоцитопениялық пурпура (69.3)
6 айда 1 рет
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет гематолог
Тромбоциттерді есептеумен қанның жалпы толық талдауы, қан кетудің ұзақтығы, қанның ұюы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
17
Антиденелердің басым жетіспеушілігінің иммундық тапшылығы (D80)
6 айда 1 рет
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет гематолог
Тромбоциттерді есептеумен қанның жалпы толық талдауы, қан кетудің ұзақтығы, қанның ұюы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
18
Құрамдастырылған иммун тапшылығы (D81)
6 айда 1 рет
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет гематолог
Тромбоциттерді есептеумен қанның жалпы толық талдауы, қан кетудің ұзақтығы, қанның ұюы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
19
Басқа да елеулі ақаулармен байланысты иммундық тапшылық
(D82-D84)
6 айда 1 рет
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет гематолог
Тромбоциттерді есептеумен қанның жалпы толық талдауы, қан кетудің ұзақтығы, қанның ұюы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
5. Эндокриндік жүйенің аурулары, тамақтанудың бұзылуы және зат алмасуының бұзылуы
20
Гипотиреоздың басқа түрлері (E03), токсикалық емес зобтың басқа түрлері (операциядан кейінгі түйіндік және аралас эутиреоидты зоб) (Е04)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Иммуноферменттік талдау әдісімен қан сарысуындағы тиреотропты гормонды (ТТГ), еркін тироксинді (T4), тиреоидты пероксидазаға антиденені анықтау
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Қанның жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Қалқанша безінің УДЗ, электрокардиография
Жылына 1 рет
15 жасқа дейінгі балалардағы тізе буындарының және табанның, сондай-ақ сүйек жасын анықтауға арналған қолдың рентгенографиясы
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
21
Гипопаратиреоз (E20)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Иммуноферменттік талдау әдісімен паратиреоидты гормон
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Қанның биохимиялық талдауы: фосфор, жалпы және иондалған кальций, глюкоза, креатинин
Жылына 1 рет
22
Гипофиз гиперфункциясы (Е22)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Бас сүйегінің рентгенографиясы (түрік ершігі)
Жылына 1 рет
Клиникалық көрсеткіштерді тұрақтандыру кезінде 2 жыл бойы бақылау
гинеколог
Мидың МРТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
Пролактинді анықтау
Жылына 1 рет
Кіші жамбас мүшелерін УДЗ, денситометрия
Жылына 1 рет
23

Гипофункция и другие нарушения гипофиза. Гипопитуитаризм E23.0
Несахарный диабет E23.2
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
Рентгенография черепа (турецкое седло)
1 раз в год
Пожизненно
МРТ головного мозга
по показаниям (1 раз в 2 года)
Определение адренокортикотропного гормона (АКТГ) в сыворотке крови ИФА-методом
1 раз в год
24
Синдром Иценко-Кушинга (Е24)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
УЗИ надпочечников
1 раз в год
Пожизненно
Определение кортизола крови
Определение уровня свободного кортизола в суточной моче
Определение гликемии натощак и через 2 часа после еды
Рентгенография грудного и поясничного отделов позвоночника,
определение полей зрения
25
Адреногенитальные расстройства (Е25)
1 раз в 6 месяцев
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог, уролог
Определение калия (K) в сыворотке крови
1 раз в год
Наблюдение в течение 5 лет при стойкой ремиссии
Определение натрия (Na) в сыворотке крови
1 раз в год
Рентгенография левой кисти
1 раз в год
Определение уровня тестостерона
1 раз в год
Определение тиреотропного гормона (ТТГ), свободного тироксина (T4), антитела к тиреоидной пероксидазе в сыворотке крови методом иммуноферментного анализа
1 раз в год
УЗИ надпочечников
по показаниям (1 раз в год)
УЗИ органов малого таза
по показаниям (1 раз в год) у девочек подростков
УЗИ яичек
по показаниям (1 раз в год) у мальчиков
26
Дисфункция яичников (Е28)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год гинеколог, эндокринолог
Общий анализ крови, общий анализ мочи
1 раз в год
Наблюдение в течение 3 лет при стойкой ремиссии, улучшении клинических показателей
Рентгенография кисти
1 раз в год
Определение в сыворотке крови методом иммуноферментного анализа: тиреотропный гормон (ТТГ), фолликулостимулирующий гормон (ФСГ), лютеинизирующий гормон (ЛГ), пролактин, Т общий, ДЭАС, прогестерон, кортизол, определение глобулинсвязывающего полового гормона (ГСПГ)
1 раз в год
УЗИ органов малого таза
1 раз в год
УЗИ молочных желез
1 раз в год
УЗИ щитовидной железы
1 раз в год
27
Нарушения полового созревания,
не классифицированные в других рубриках (E30)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год гинеколог, эндокринолог
Общий анализ крови, общий анализ мочи
1 раз в год
Наблюдение в течение 3 лет при стойкой ремиссии, улучшении клинических показателей
Определение в сыворотке крови методом иммуноферментного анализа: тиреотропный гормон (ТТГ), фолликулостимулирующий гормон (ФСГ), лютеинизирующий гормон (ЛГ), пролактин, Т общий, ДЭАС, прогестерон, кортизол, определение глобулинсвязывающего полового горомона (ГСПГ)
УЗИ органов малого таза
УЗИ молочных желез
УЗИ щитовидной железы
28
Другие эндокринные нарушения (E34)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
Биохимический анализ крови: натрий, калий, хлориды, креатинин и/или мочевина
по показаниям (1 раз в год)
Пожизненно
Общий анализ крови, общий анализ мочи
2 раза в год
УЗИ органов малого таза
2 раза в год
Определение фолликулостимулирующего гормона, лютеинизирующего гормона (ЛТГ), эстрогена, прегнандиола, андрогена,
17 КС
2 раза в год
29
Недостаточность пиридоксина

Гипофункция және гипофиздің басқа да бұзылулары. Гипопитуитаризм E23.0
Қантсыз диабеті E23.2
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Бас сүйегінің рентгенографиясы (түрік ершігі)
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Мидың МРТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
Қан сарысуындағы адренокортикотропты гормонды (АКТГ) ИФТ әдісімен анықтау
Жылына 1 рет
24
Иценко-Кушинг синдромы (Е24)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Бүйрек үсті безінің УДЗ
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Қан кортизолын анықтау
Тәуліктік несептегі бос кортизол деңгейін анықтау
Аш қарынға гликемияны анықтау және тамақтан кейін 2 сағаттан соң
Омыртқаның кеуде және бел бөліктерінің рентгенографиясы,
көру өрісін анықтау
25
Адреногениталдық бұзылулар (Е25)
6 айда 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог, уролог
Қан сарысуындағы калийді (K) анықтау
Жылына 1 рет
Тұрақты ремиссия кезінде 5 жыл бойы бақылау
Қан сарысуындағы натрийді (Na) анықтау
Жылына 1 рет
Сол жақ білектің рентгенографиясы
Жылына 1 рет
Тестостерон деңгейін анықтау
Жылына 1 рет
Иммуноферменттік талдау әдісімен қан сарысуындағы тиреотропты гормонды (ТТГ), еркін тироксинді (T4), тиреоидты пероксидазаға антиденені анықтау
Жылына 1 рет
Бүйрек үсті безінің УДЗ
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
Кіші жамбас мүшелерін УДЗ
жасөспірім қыздарда айғақтар бойынша (жылына 1 рет)
Ата без УДЗ
ұлдар көрсеткіштері бойынша (жылына 1 рет)
26
Аналық бездердің дисфункциясы (Е28)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет гинеколог, эндокринолог
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Тұрақты ремиссия кезінде 3 жыл бойы бақылау, клиникалық көрсеткіштерді жақсарту
Қолдың рентгенографиясы
Жылына 1 рет
Иммуноферменттік талдау әдісімен қан сарысуында анықтау: тиреотропты гормон (ТТГ), фолликулстимуляциялаушы гормоны (ФСГ), лютеинизациялаушы гормоны (ЛГ), пролактин, Т жалпы, ДЭАС, прогестерон, кортизол, глобулинсвязающего жыныс гормонын анықтау (ГСПГ)
Жылына 1 рет
Кіші жамбас мүшелерін УДЗ
Жылына 1 рет
Сүт бездерін УДЗ
Жылына 1 рет
Қалқанша безінің УДЗ
Жылына 1 рет
27
Жыныстық жетілудің бұзылуы,
басқа айдарларда жіктелмеген(E30)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет гинеколог, эндокринолог
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Тұрақты ремиссия кезінде 3 жыл бойы бақылау, клиникалық көрсеткіштерді жақсарту
Иммуноферменттік талдау әдісімен қан сарысуында анықтау: тиреотропты гормон (ТТГ), фолликулстимуляциялаушы гормоны (ФСГ), лютеинизациялаушы гормоны (ЛГ), пролактин, Т жалпы, ДЭАС, прогестерон, кортизол, глобулин байланыстыратын жыныс горомонын анықтау (ГСПГ)
Кіші жамбас мүшелерін УДЗ
Сүт бездерін УДЗ
Қалқанша безінің УДЗ
28
Басқа эндокриндік бұзылулар (E34)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Қанның биохимиялық талдауы: натрий, калий, хлоридтер, креатинин және / немесе несепнәр
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
Өмір бойы
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Кіші жамбас мүшелерін УДЗ
Жылына 2 рет
Фолликулостимуляциялаушы гормоны, лютеинизациялаушы гормонды (ЛГ), эстрогендерді, прегнандиолды, андрогенді анықтау
17 КС
Жылына 2 рет
29
Пиридоксин жеткіліксіздігі

Нарушения обмена белков плазмы, не классифицированные в других рубриках (E88.0)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
Биохимический анализ крови: натрий, калий, хлориды, креатинин и/или мочевина
по показаниям (1 раз в год)
Пожизненно
Общий анализ крови, общий анализ мочи
2 раза в год
УЗИ почек
1 раз в год
6. Болезни мочеполовой системы
41
Хроническая почечная недостаточность (N18), Терминальная стадия поражения почек (N18.0),
Другие проявления хронической почечной недостаточности (N18.8)
1 раз в 6 месяцев
1 раз в год
2 раза в год нефрологом, при необходимости чаще, другие специалисты по показаниям
Общий анализ крови, общий анализ мочи (определение белка в моче)
1 раз в 3 месяцев
Пожизненно
Биохимический анализ крови: креатинин, мочевина, общий белок, калий, натрий, холестерин, глюкоза
1 раз в 6 месяцев
УЗИ почек
по показаниям
42
Выпадение женских половых органов (N81)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год акушер-гинеколог
Мазок на онкоцитологию
1 раз в год
До полного выздоровления
УЗИ органов малого таза
43
Отсутствие менструаций, скудные и редкие менструации (N91)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год акушер-гинеколог
Общий анализ крови
1 раз в год
Восстановление менструальной функции
Исследование крови на гормоны методом иммуноферментного анализа: прогестерон, фолликулостимулирующий гормон (ФСГ), лютеинизирующий гормон (ЛГ), тестостерон, тиреотропный гормон (ТТГ), Т3 свободный, антитела к тиреоидной пероксидазе в сыворотке крови
УЗИ органов малого таза (трансвагинально)
44
Другие аномальные кровотечения из матки и влагалища (N93)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год акушер-гинеколог
Исследование крови на гормоны методом иммуноферментного анализа: прогестерон, фолликулостимулирующий гормон (ФСГ), лютеинизирующий гормон (ЛГ), тестостерон, тиреотропный гормон (ТТГ), Т3 свободный, антитела к тиреоидной пероксидазе в сыворотке крови методом иммуноферментного анализа
1 раз в год
Восстановление менструальной функции
УЗИ органов малого таза (трансвагинально)
Коагулограмма: ПВ, фибриноген, АЧТВ, МНО
Гистероскопия
45
Женское бесплодие, (N97)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год акушер-гинеколог
Мазок на онкоцитологию; мазок на степень чистоты
1 раз в год
Восстановление фертильности
УЗИ органов малого таза
Общий анализ крови, исследование крови на гормоны методом иммуноферментного анализа: прогестерон; фолликулостимулирующий гормон (ФСГ), лютеинизирующий гормон (ЛГ), тестостерон, тиреотропный гормон (ТТГ), Т3 свободный, антитела к тиреоидной пероксидазе в сыворотке крови
7. Болезни нервной системы
46
Последствия воспалительных болезней центральной нервной системы
(G09)
1 раз в 6 месяцев
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год невропатолог и офтальмолог
Осмотр глазного дна
2 раза в год
Наблюдение до достижения полного или частичного восстановления функций
МРТ головного мозга
по показаниям (1 раз в 2 года)
47
Спинальная мышечная атрофия и родственные синдромы (G12)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год невропатолог
Общий анализ крови; общий анализ мочи; биохимический анализ крови: электролиты крови, определение мочевины, остаточного азота, креатинина; электрокардиография, электронейромиография
2 раза в год
Пожизненно
48
Болезнь Паркинсона
(G20)
1 раз в год
1 раз в год
2 раза в год невропатолог
Электрокардиография
1 раз в год
Пожизненно
УЗДГ сосудов головного мозга
1 раз в год
МРТ головного мзга
по показаниям (1 раз в 2 года)
49
Другие дегенеративные болезни базальных ганглиев (G23)
1 раз в год
1 раз в год
2 раза в год невропатолог
Электрокардиография
1 раз в год
Пожизненно
УЗДГ сосудов головного мозга
1 раз в год
МРТ головного мозга
по показаниям (1 раз в 2 года)
50
Болезнь Альцгеймера (G30)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год невропатолог
Электрокардиография; общий анализ крови;
общий анализ мочи; биохимический анализ крови: холестерин, липопротеиды высокой плотности, липопротеиды низкой плотности, глюкоза крови; коагулограмма
1 раз в год
Пожизненно
2 раза в год психиатр
Электроэнцефалография, УЗДГ сосудов головного мозга
1 раз в год
51
Другие дегенеративные болезни нервной системы, не классифицированные в других рубриках (G31)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год невропатолог
Электрокардиография; общий анализ крови;
общий анализ мочи; биохимический анализ крови: холестерин, липопротеиды высокой плотности, липопротеиды низкой плотности, глюкоза крови; коагулограмма
1 раз в год
Пожизненно
2 раза в год психиатр
Электроэнцефалография, УЗДГ сосудов головного мозга
1 раз в год
52
Другие дегенеративные нарушения нервной системы при болезнях, классифицированных в других рубриках (G32)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год невропатолог
Электрокардиография; общий анализ крови;
общий анализ мочи;
биохимический анализ крови: холестерин, липопротеиды высокой плотности, липопротеиды низкой плотности, глюкоза крови; коагулограмма
1 раз в год
Пожизненно
2 раза в год психиатр
Электроэнцефалография, УЗДГ сосудов головного мозга
1 раз в год
53
Рассеянный склероз,
(G35)
1 раз в год
1 раз в год (плановая)
2 раза в год невропатолог
Электрокардиография, общий анализ крови,
общий анализ мочи
1 раз в год
Пожизненно
МРТ головного мозга с контрастированием
1 раз в 2 года
54

Басқа айдарларда жіктелмеген плазма ақуыздарының алмасуының бұзылуы (88.0)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Қанның биохимиялық талдауы: натрий, калий, хлоридтер, креатинин және / немесе несепнәрі
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
Өмір бойы
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Бүйрек УДЗ
Жылына 1 рет
6. Несеп-жыныс жүйесінің аурулары
41
Созылмалы бүйрек жеткіліксіздігі (N18), бүйрек зақымдануының терминалдық сатысы(N18.0),
Созылмалы бүйрек жеткіліксіздігінің басқа да белгілері (N18.8)
6 айда 1 рет
Жылына 1 рет
Нефролог жылына 2 рет, қажет болған жағдайда, басқа мамандар айғақтар бойынша
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы (несептегі ақуызды анықтау)
3 айда 1 рет
Өмір бойы
Қанның биохимиялық талдауы: креатинин, несепнәр, жалпы ақуыз, калий,натрий, холестерин, глюкоза
6 айда 1 рет
Бүйрек УДЗ
айғақтар бойынша
42
Әйел жыныс мүшелерінің түсуі (N81)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет акушер-гинеколог
Онкоцитологияға жағынды
Жылына 1 рет
Толық сауыққанға дейін
Кіші жамбас мүшелерін УДЗ
43
Етеккірдің болмауы, аздаған және сирек етеккір (N91)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет акушер-гинеколог
Қанның жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Етеккір функциясын қалпына келтіру
Қанды иммуноферменттік талдау әдісімен гормондарға зерттеу: прогестерон, фолликулостимуляциялық гормон (ФСГ), лютеинизациялық гормон (ЛГ), тестостерон, тиреотропты гормон (ТТГ), Т3 тегін, қан сарысуындағы тиреоидты пероксидазға антиденелер
Кіші жамбас мүшелерін УДЗ (трансвагинальді)
44
Жатырдан және қынаптан басқа да аномальды қан кетулер (N93)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет акушер-гинеколог
Қанды иммуноферменттік талдау әдісімен гормондарға зерттеу: прогестерон, фолликулостимуляциялық гормон (ФСГ), лютеинизациялық гормон (ЛГ), тестостерон, тиреотропты гормон (ТТГ), Т3 тегін, қан сарысуындағы тиреоидты пероксидазға антиденелер
Жылына 1 рет
Етеккір функциясын қалпына келтіру
Кіші жамбас мүшелерін УДЗ (трансвагинальді)
Коагулограмма: ПВ, фибриноген, АЧТВ, МНО
Гистероскопия
45
Әйел бедеулігі, (N97)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет акушер-гинеколог
Онкоцитологияға жағынды; тазалық сатысын анықтауға жағынды
Жылына 1 рет
Бедеуліктің қалыпқа келуі
Онкоцитологияға жағынды
Қанды иммуноферменттік талдау әдісімен гормондарға зерттеу: прогестерон, фолликулостимуляциялаушы гормоны (ФСГ), лютеинизациялаушы гормоны (ЛГ), тестостерон, тиреотропты гормон (ТТГ), Т3 тегін, қан сарысуындағы тиреоидты пероксидазға антиденелер
7. Жүйке жүйесінің аурулары
46
Орталық жүйке жүйесінің қабыну ауруларының салдары
(G09)
6 айда 1 рет
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет невропатолог и офтальмолог
Көз түбін тексеру
Жылына 2 рет
Функциялардың толық немесе ішінара қалпына келуіне дейін бақылау
Мидың МРТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
47
Жұлын бұлшықет атрофиясы және ұқсас синдромдар (G12)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет невропатолог
Қанның жалпы талдауы; несептің жалпы талдауы; қанның биохимиялық талдауы: қанның электролиті, несепнәр, қалдық азотты, креатининді анықтау;электрокардиография, электронейромиография
Жылына 2 рет
Өмір бойы
48
Паркинсон ауруы
(G20)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет невропатолог
Электрокардиография
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Ми тамырларының УДДГ
Жылына 1 рет
Мидың МРТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
49
Базальдік ганглийлердің басқа да дегенеративті аурулары (G23)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет
невропатолог
Электрокардиография
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Ми тамырларының УДДГ
Жылына 1 рет
Мидың МРТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
50
Альцгеймер ауруы (G30)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет невропатолог
Электрокардиография; қанның жалпы талдауы;
қанның биохимиялық талдауы: холестерин, тығыздығы жоғары липопротеидтер, тығыздығы төмен липопротеидтер, қан глюкозасы; коагулограмма
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Жылына 2 рет психиатр
Электроэнцефалография, ми қан-тамырының УДДГ
Жылына 1 рет
51
Басқа айдарларда жіктелмеген нерв жүйесінің басқа да дегенеративті аурулары (G31)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет невропатолог
Электрокардиография; қанның жалпы талдауы;
қанның биохимиялық талдауы: холестерин, тығыздығы жоғары липопротеидтер, тығыздығы төмен липопротеидтер, қан глюкозасы; коагулограмма
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Жылына 2 рет психиатр
Электроэнцефалография, қан-тамырының УДДГ
Жылына 1 рет
52
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы нерв жүйесінің басқа да дегенеративті бұзылулары (G32)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет невропатолог
Электрокардиография; қанның жалпы талдауы;
қанның биохимиялық талдауы: холестерин, тығыздығы жоғары липопротеидтер, тығыздығы төмен липопротеидтер, қан глюкозасы; коагулограмма
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Жылына 2 рет психиатр
Электроэнцефалография, қан-тамырының УДДГ
Жылына 1 рет
53
Шашыраңқы склероз,
(G35)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет (жоспарлы)
Жылына 2 рет невропатолог
Электрокардиография, қанның жалпы талдауы,
зәрдің жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Мидың МРТ
2 жылда 1 рет
54

Другая форма острой диссеминированной демиелинизации (G36, G37)
1 раз в год
1 раз в год
2 раза в год невропатолог
Электрокардиография, общий анализ крови,
общий анализ мочи, биохимический анализ крови: холестерин, липопротеиды высокой плотности, липопротеиды низкой плотности, глюкоза крови; электроэнцефалография, электронейромиография
1 раз в год
Пожизненно
МРТ головного мозга
по показаниям (1 раз в 2 года)
55
Мигрень (G43)
1 раз в год
1 раз в год
2 раза в год невропатолог
Эхокардиография
1 раз в год
Наблюдение до полного или частичного восстановления функций: улучшения качество жизни
Эхоэнцефалография
по показаниям (1 раз в год)
Рентгенография пазух носа
по показаниям (1 раз в год)
УЗИ головного мозга у детей до 1 года
по показаниям (1 раз в год)
Электроэнцефалография видеомониторинг, УЗДГ брахиоцефальных сосудов
по показаниям (1 раз в год)
56
Поражения тройничного нерва
(G50)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год невропатолог
МРТ головного мозга
по показаниям (1 раз в 2 года)
Наблюдение в течении 1 года при условии регресса и/или стабилизации неврологических симптомов
57
Поражение лицевого нерва (G51)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год невропатолог
Электронейромиография
1 раз в год
Наблюдение в течении 1 года при условии регресса и/или стабилизации неврологических симптомов
58
Поражения других черепных нервов (G52)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год невропатолог
Электронейромиография
1 раз в год
Наблюдение в течении 1 года при условии регресса и/или стабилизации неврологических симптомов
МРТ головного мозга
по показаниям (1 раз в 2 года)
59
Поражения нервных корешков и сплетений, (G54)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год невропатолог
Электронейромиография
1 раз в год
Наблюдение в течении 1 года при условии регресса и/или стабилизации неврологических симптомов
МРТ головного мозга
1 раз в 2 года
60
Myasthenia gravis и другие нарушения нервно-мышечного синапса
(G70.0- G70.9)
2 раза в год
2 раза в год
2 раза в год невропатолог
Электронейромиография
2 раза в год
Пожизненно
КТ органов грудной клетки, МРТ органов средостения
по показаниям (1 раз в год)
61
Другие болезни спинного мозга (G95)
1 раз в год
1 раз в год
2 раза в год невропатолог
Электрокардиография, электролиты крови
2 раза в год
Пожизненно
Электронейромиография
1 раз в год
МРТ шейно-грудного отдела позвоночника
по показаниям (1 раз в 2 года)
8. Болезни глаз
62
Иридоциклит (H20)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год офтальмолог
Скиоскопия
1 раз в год
Купирование воспалительного процесса
Тонометрия
1 раз в год
Биомикроскопия
1 раз в год
63
Хориоретинальные дистрофии (после лазерных операций)
(H32)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год офтальмолог
Визометрия
1 раз в год
Пожизненно
Периметрия, офтальмоскопия, биомикроскопия глаза
1 раз в год
64
Отслойка и разрывы сетчатки (H33)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год офтальмолог
Визометрия
1 раз в год
Пожизненно
Периметрия, офтальмоскопия, биомикроскопия глаза
1 раз в год
1 раз в год невропатолог
ОСТ, циклоскопия
1 раз в год
УЗДГ брахиоцефального ствола
по показаниям (1 раз в 2 года)
УЗИ глазного яблока
по показаниям (1 раз в 2 года)
65
Окклюзии сосудов сетчатки (H34)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год офтальмолог
Визометрия
1 раз в год
Пожизненно
Периметрия, офтальмоскопия, биомикроскопия глаза
1 раз в год
1 раз в год невропатолог
ОСТ, циклоскопия
1 раз в год
УЗДГ брахиоцефального ствола
по показаниям (1 раз в 2 года)
66
Другие болезни сетчатки (H35)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год офтальмолог
Визометрия
1 раз в год
Пожизненно
1 раз в год невропатолог
Периметрия, офтальмоскопия, биомикроскопия глаза
67
Болезни глазного яблока (H44)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год офтальмолог
Визометрия
1 раз в год
Пожизненно
Периметрия
1 раз в год
68
Глаукома (H40)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год офтальмолог
Суточная тонометрия (бесконтактно) (1 глаз)
1 раз в год
Пожизненно
Разгрузочные и нагрузочные пробы при глаукоме (1 глаз)
Периметрия
Кератометрия
Гониоскопия
69
Нарушение рефракции и аккомодации (H52)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год офтальмолог
Рефрактометрия, скиаскопия
1 раз в год
Улучшение остроты зрения
Визометрия
Офтальмоскопия
70
Расстройство зрения (H53)
1 раз в год
1 раз в год
2 раза в год офтальмолог
Рефрактометрия, скиаскопия, визометрия, офтальмоскопия
1 раз в год
Улучшение остроты зрения

Жедел диссеминирленген демиелинизацияның басқа түрі (G36, G37)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет невропатолог
Электрокардиография, қанның жалпы талдауы,
зәрдің жалпы талдауы, қанның биохимиялық талдауы: холестерин, тығыздығы жоғары липопротеидтер, тығыздығы төмен липопротеидтер, қан глюкозасы; электроэнцефалография, электронейромиография
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Мидың МРТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
55
Бас сақинасы (G43)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет невропатолог
Эхокардиография
Жылына 1 рет
Функцияларды толық немесе ішінара қалпына келтіргенге дейін бақылау: өмір сүру сапасын жақсарту
Эхоэнцефалография
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
Мұрын қуысының рентгенографиясы
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
1 жасқа дейінгі балалардағы бас миының УДЗ
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
Электроэнцефалография видеомониторинг, брахиоцефалдық тамырлардың УЗДГ
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
56
Үштік нервтің зақымдануы
(G50)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет невропатолог
Мидың МРТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
Регресс жағдайында 1 жыл бойы бақылау және/немесе неврологиялық симптомдарды тұрақтандыру
57
Бет нервінің зақымдануы (G51)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет невропатолог
Электронейромиография
Жылына 1 рет
Регресс жағдайында 1 жыл бойы бақылау және/немесе неврологиялық симптомдарды тұрақтандыру
58
Басқа бас сүйек нервтерінің зақымдануы (G52)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет невропатолог
Электронейромиография
Жылына 1 рет
Регресс жағдайында 1 жыл бойы бақылау және/немесе неврологиялық симптомдарды тұрақтандыру
Мидың МРТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
59
Нерв түбіршектері мен өрімдерінің зақымдануы, (G54)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет невропатолог
Электронейромиография
Жылына 1 рет
Регресс жағдайында 1 жыл бойы бақылау және/немесе неврологиялық симптомдарды тұрақтандыру
Мидың МРТ
1 раз в 2 года
60
Myasthenia gravis және жүйке-бұлшықет синапсінің басқа да бұзылуы
(G70.0-G70.9)
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет невропатолог
Электронейромиография
Жылына 2 рет
Өмір бойы
Көкірек қуысы ағзаларының КТ, көкірек қуысы ағзаларының МРТ
Көрсеткіштері боййынша (жылына 1 рет)
61
Жұлынның басқа да аурулары (G95)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет невропатолог
Электрокардиография, қан электролиттері
Жылына 2 рет
Өмір бойы
Электронейромиография
Жылына 1 рет
Мойын-кеуде омыртқасының МРТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
8. Көз аурулары
62
Иридоциклит (H20)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет офтальмолог
Скиоскопия
Жылына 1 рет
Қабыну процесін тоқтату
Тонометрия
Жылына 1 рет
Биомикроскопия
Жылына 1 рет
63
Хориоретиналдық дистрофиялар (лазерлік операциялардан кейін)
((H 32)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет офтальмолог
Визометрия
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Көздің периметриясы, офтальмоскопиясы, биомикроскопиясы
Жылына 1 рет
64
Тор қабатының қатпарлануы және жарылуы (H33)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет офтальмолог
Визометрия
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Көздің периметриясы, офтальмоскопиясы, биомикроскопиясы
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет офтальмолог
ОСТ, циклоскопия
Жылына 1 рет
Брахиоцефальды тамырлардың УДДГ
Көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
Көз алмасының УДЗ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
65
Торлы тамырлардың бітелуі (H34)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет офтальмолог
Визометрия
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Көздің периметриясы, офтальмоскопиясы, биомикроскопиясы
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет офтальмолог
ОСТ, циклоскопия
Жылына 1 рет
Брахиоцефальды оқпанның УДДГ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
66
Басқа торлы аурулар (H35)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет офтальмолог
Визометрия
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Жылына 1 рет невропатолог
Периметрия, офтальмоскопия, көз биомикроскопиясы
67
Көз алмасының аурулары (H44)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет офтальмолог
Визометрия
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Периметрия
Жылына 1 рет
68
Глаукома (H40)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет офтальмолог
Тәуліктік тонометрия (байланыссыз) (1 көз)
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Глаукома кезіндегі түсіру және жүктеме сынамалары (1 көз)
Периметрия
Кератометрия
Гониоскопия
69
Рефракция және аккомодацияның бұзылуы (H52)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет офтальмолог
Рефрактометрия, скиаскопия
Жылына 1 рет
Көру өткірлігін жақсарту
Визометрия
Офтальмоскопия
70
Көрудің бұзылуы (H53)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет офтальмолог
Рефрактометрия, скиаскопия, визометрия, офтальмоскопия
Жылына 1 рет
Көру өткірлігін жақсарту

9. Болезни органов слуха
71
Гнойный средний отит (H66)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год оториноларинголог
Рентгенография пирамиды височной кости
1 раз в год
Купирование воспалительного процесса
72
Другие болезни среднего уха и сосцевидного отростка (Н74)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год оториноларинголог
Рентгенография пирамиды височной кости
1 раз в год
Купирование воспалительного процесса
73
Кондуктивная и нейросенсорная потеря слуха (Н90)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год оториноларинголог
Тональная пороговая аудиометрия
1 раз в год
Пожизненно
10. Болезни системы кровообращения
74
Первичная легочная гипертензия (I27.0)
1 раз в 6 месяцев
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год кардиолог
Общий анализ крови, общий анализ мочи
1 раз в год
Пожизненно
Электрокардиографическое исследование
(в 12 отведениях)
2 раза в год
Эхокардиография
1 раз вгод
Биохимический анализ крови: общий холестерин в сыворотке крови, липопротеидов высокой плотности, липопротеидов низкой плотности, ТАГ, калий
1 раз в год
Коагулограмма: определение протромбинового времени (ПВ) с последующим расчетом протромбинового индекса (ПТИ) и международного нормализованного отношения (МНО) в плазме крови ручным методом (ПВ-ПТИ-МНО)
1 раз в год
75
Кардиомиопатия (I42)
1 раз в 6 месяцев
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год кардиолог
Общий анализ крови, общий анализ мочи
1 раз вгод
Пожизненно
Электрокардиографическое исследование
(в 12 отведениях)
2 раза в год
Эхокардиография
1 раз вгод
Биохимический анализ крови: общий холестерин в сыворотке крови, липопротеидов высокой плотности, липопротеидов низкой плотности, ТАГ, калий
1 раз в год
Коагулограмма: определение протромбинового времени (ПВ) с последующим расчетом протромбинового индекса (ПТИ) и международного нормализованного отношения (МНО) в плазме крови ручным методом (ПВ-ПТИ-МНО)
1 раз в год
76
Предсердно-желудочковая (атриовентрикулярная) блокада и блокада левой ножки пучка Гисса (I44)
1 раз в 6 месяцев
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год кардиолог
Общий анализ крови
1 раз в год
До полного выздоровления и отсутствия рецидива в течение 5 лет
Электрокардиографическое исследование
(в 12 отведениях)
2 раза в год
Эхокардиография
1 раз в год
Биохимический анализ крови: липопротеиды низкой плотности, калий
1 раз в год
77
Предсердно-желудочковая (атриовентрикулярная) блокада и блокада правой ножки пучка Гисса (I45)
1 раз в 6 месяцев
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год кардиолог
Определение натрия (Na) в сыворотке крови
1 раз в год
Пожизненно
Коагулограмма: определение протромбинового времени (ПВ) с последующим расчетом протромбинового индекса (ПТИ) и международного нормализованного отношения (МНО) в плазме крови ручным методом (ПВ-ПТИ-МНО)
1 раз в год
78
Наследственная и идиопатическая невропатия (G60)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год невропатолог
Общий анализ крови; общий анализ мочи; коагулограмма; протромбиновый индекс, МНО;
биохимический анализ крови: глюкоза крови, холестерин, липопротеиды низкой и высокой плотности
1 раз в год
Пожизненно
1 раз в год кардиолог
Электрокардиография, УЗДГ сосудов головного мозга, УЗДГ брахиоцефальных артерий
1 раз в год
МРТ головного мозга
по показаниям (1 раз в 2 года)
79
Болезни капилляров (I78)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год гематолог, ревматолог, ангиохирург (по показаниям)
Общий анализ крови
1 раз в год
До полного выздоровления и отсутствия рецидива в течение 5 лет
Общий анализ мочи
1 раз в год
Биохимический анализ крови: общий и прямой биллирубин
1 раз в год
80
Атеросклероз (I70)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год
хирург, ангиохирург, кардиолог
Биохимический анализ крови; холестерин, ЛПВП, ЛПНП, ТАГ, глюкоза
1 раз в год
Пожизненно
УЗДГ артерий верхних и нижних конечностей
УЗДГ ветвей дуги аорты
81
Аневризма и расслоение аорты (I71)
2 раза в год
2 раза в год
2 раза в год ангиохирург
УЗДГ брюшного отдела аорты и ее ветвей
1 раз в год
Пожизненно
КТ с контрастированием аорты
по показаниям (1 раз в 2 года)
82
Другие болезни периферических сосудов (I73)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год хирург, ангиохирург
Определение ревматоидного фактора в сыворотке крови количественно на анализаторе
1 раз в год
Наблюдение в течении 3-х лет при отсутствии признаков прогрессирования заболевания
УЗДГ артерий верхних и нижних конечностей
1 раз в год
83
Другие поражения артерий и артериол (I77)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год хирург, ангиохирург
Общий анализ крови
1 раз в год
Наблюдение в течении 1 года при отсутствии признаков прогрессирования заболевания
УЗДГ артерий верхних и нижних конечностей
84
Флебит и тромбофлебит (I80)
Постфлебитический синдром (I87)
Варикозное расширение вен нижних конечностей (I83)
1 раз в год
1раз в год
1 раз в год хирург, ангиохирург
УЗДГ вен нижних конечностей
1 раз в год
Наблюдение в течение 2 лет при отсутствии признаков прогрессирования заболевания

9. Есту органдарының аурулары
71
Іріңді орташа отит (H66)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет оториноларинголог
Самай сүйегінің пирамидасының рентгенографиясы
Жылына 1 рет
Қабыну процесін тоқтату
72
Орта құлақтың және емізік тәрізді өсіндінің басқа да аурулары (Н74)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет оториноларинголог
Самай сүйегінің пирамидасының рентгенографиясы
Жылына 1 рет
Қабыну процесін тоқтату
73
Естудің кондуктивтік және нейросенсорлық жоғалуы (Н90)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет оториноларинголог
Тоналды шекті аудиометрия
Жылына 1 рет
Өмір бойы
10. Қан айналымы жүйесінің аурулары
74
Бастапқы өкпе гипертензиясы (I27.0)
6 айда 1 рет
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет кардиолог
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Электрокардиографиялық зерттеу
(12 бөлікте)
Жылына 2 рет
Эхокардиография
Жылына 1 рет
Қанның биохимиялық талдауы: қан сарысуындағы жалпы холестерин, тығыздығы жоғары липопротеидтер, тығыздығы төмен липопротеидтер, ТАГ, калий
Жылына 1 рет
Коагулограмма: протромбиндік уақытты (ПВ) кейіннен протромбиндік индексті (ПТИ) және қан плазмасындағы халықаралық нормаланған қатынасты (МО) қолмен әдісімен (ПВ-ПТИ-МНО) есептей отырып анықтау)
Жылына 1 рет
75
Кардиомиопатия (I42)
6 айда 1 рет
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет кардиолог
Қанның жалпы талдауы,Зәрдің жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Электрокардиографиялық зерттеу
(12 бөлікте)
Жылына 2 рет
Эхокардиография
Жылына 1 рет
Қанның биохимиялық талдауы: қан сарысуындағы жалпы холестерин, тығыздығы жоғары липопротеидтер, тығыздығы төмен липопротеидтер, ТАГ, калий
Жылына 1 рет
Коагулограмма: протромбиндік уақытты (ПВ) кейіннен протромбиндік индексті (ПТИ) және қан плазмасындағы халықаралық нормаланған қатынасты (МО) қолмен әдісімен (ПВ-ПТИ-МНО) есептей отырып анықтау)
Жылына 1 рет
76
Жүрек алды-қарыншалық (атриовентрикулярлы) блокада және ГИС шоғырының сол аяғының блокада (I44)
6 айда 1 рет
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет кардиолог
Қанның жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Толық сауыққанға дейіни отсутствия рецидива в течение 5 лет
Электрокардиографиялық зерттеу
(12 бөлікте)
Жылына 2 рет
Эхокардиография
Жылына 1 рет
Қанның биохимиялық талдауы: тығыздығы төмен липопротеидтер, калий
Жылына 1 рет
77
Жүрек алды-қарыншалық (атриовентрикулярлы) блокада және ГИС шоғырының оң аяғының блокадасы (I45)
6 айда 1 рет
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет кардиолог
Қан сарысуындағы натрийді (Na) анықтау
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Коагулограмма: протромбиндік уақытты (ПВ) кейіннен протромбиндік индексті (ПТИ) және қан плазмасындағы халықаралық нормаланған қатынасты (МО) қолмен әдісімен (ПВ-ПТИ-МНО) есептей отырып анықтау)
Жылына 1 рет
78
Тұқым қуалайтын және идиопатиялық невропатия (G60)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет невропатолог
Қанның жалпы талдауы; несептің жалпы талдауы; коагулограмма; протромбин индексі, МО;
қанның биохимиялық талдауы: қан глюкозы, холестерин, төмен және жоғары тығыздықтағы липопротеидтер
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Жылына 1 рет кардиолог
Электрокардиография, ми тамырларының УДДГ, брахиоцефалдық артериялардың УДДГ
Жылына 1 рет
Мидың МРТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
79
Капиллярлар аурулары (I78)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет гематолог, ревматолог, ангиохирург (көрсеткіштер бойынша)
Қанның жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Толық сауыққанға дейіни отсутствия рецидива в течение 5 лет
Зәрдің жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
80
Атеросклероз (I70)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
хирург, ангиохирург, кардиолог
Қанның биохимиялық талдауы: жалпы және тікелей билирубин
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Жоғарғы және төменгі аяқ артерияларының УДДГ
УДДГ тармақтары қолқа доғасын
81
Қолқаның аневризмасы мен қатпарлануы (I71)
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет ангиохирург
Қолқаның іш бөлімінің УДДГ және оның бұтақтарының
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Қолқа контрастымен КТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
82
Перифериялық тамырлардың басқа да аурулары (I73)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет хирург, ангиохирург
Анализаторда қан сарысуындағы ревматоидты факторды сандық анықтау
Жылына 1 рет
Аурудың өршу белгілері болмаған кезде 3 жыл бойы бақылау
Жоғарғы және төменгі аяқ артерияларының УДДГ
Жылына 1 рет
83
Артериялардың және артериялардың басқа зақымданулары (I77)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет хирург, ангиохирург
Қанның жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Аурудың өршу белгілері болмаған кезде 1 жыл бойы бақылау
Жоғарғы және төменгі аяқ артерияларының УДДГ
84
Флебит және тромбофлебит (I80)
Постфлебитикалық синдром (I87)
Аяқ тамырларының варикозды кеңеюі (I83)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет хирург, ангиохирург
Аяқ веналарының УЗДГІ
Жылына 1 рет
Аурудың өршу белгілері болмаған кезде 2 жыл бойы бақылау

11. Болезни органов дыхания
85
Другие интерстициальные легочные болезни (J84)
2 раза в год
2 раза в год
2 раза в год пульмонолог
Общий анализ крови, общий анализ мочи, рентгенография органов грудной клетки, спирометрия
1 раз в год
Пожизненно
86
Эмфизема легкого (J43.9)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год
хирург, пульмонолог
Рентгенография органов грудной клетки, спирометрия
2 раза в год
Пожизненно
КТ органов грудной
1 раз в год
12. Болезни органов пищеварения
87
Гингивит и болезни парадонта (K05)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год стоматолог
Общий анализ крови
1 раз в год
Наблюдение в течении 1 года
Рентгенография челюсти (2 проекциии)
88
Другие болезни пищевода (K22)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год гастроэнтеролог
Видеоэзофагогастродуоденоскопия
1 раз в год
Наблюдения до достижения стойкой ремиссии
89
Грыжи передней брюшной стенки
(К40-43.9):
Паховая грыжа (K40)
Бедренная грыжа (K41)
Пупочная грыжа (K42)
Послеоперационные вентральные грыжи (К43.9)
1 раз в год
1 раз в год
2 раза в год
хирург
УЗИ передней брюшной стенки,
спирография
2 раза в год
Наблюдениие до устранения грыжи
90
Дивертикулярная болезнь кишечника (K57)
1 раз в год
1 раз в год
2 раза в год
хирург
Видеоэзофагогастродуоденоскопия,
УЗИ органов брюшной полости
2 раза в год
Пожизненно
91
Трещина и свищ области заднего прохода и прямой кишки (K60)
1 раз в год
1 раз в год
2 раза в год
хирург
Ректоманоскопия
2 раза в год
Наблюдение, если более двух месяцев трещина не проходит показано оперативное лечение
92
Желчекаменная болезнь (K80)
Хронический холецистит (К81)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год гастроэнтеролог, хирург
Биохимический анализ крови: общий и прямой биллирубин
1 раз в год
Наблюдения до удаления желчного пузыря, достижения стойкой ремиссии
УЗИ органов брюшной полости
1 раз в год
13. Болезни кожи, подкожной клетчатки
93
Пузырчатка (пемфигус) (L10)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год дерматолог
Общий анализ крови
1 раз в год
Пожизненно
94
Другие буллезные изменения (L13)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год дерматолог
Общий анализ крови
1 раз в год
Пожизненно
95
Атопический дерматит (L20)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год дерматолог
Общий анализ мочи
1 раз в год
Наблюдение в течении 5 лет при полном выздоровлении и отсутствии рецидива
Биохимический анализ крови: общий и прямой билирубин, глюкоза
1 раз в год
96
Псориаз (L40)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год дерматолог
Общий анализ крови
2 раза в год
Наблюдение в течении 5 лет при полном выздоровлении и отсутствии рецидива
Общий анализ мочи
2 раза в год
Биохимический анализ крови: определение аланинаминотрансферазы (АЛаТ), аспартатаминотрансферазы (АСаТ), общий и прямой билирубин, глюкоза
1 раз в год
97
Эритема многоформная (L51)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год дерматолог
Общий анализ крови
1 раз в год
Наблюдение в течении 5 лет при полном выздоровлении и отсутствии рецидива
Общий анализ мочи
1 раз в год
Биохимический анализ крови: общий и прямой билирубин, глюкоза
1 раз в год
98
Гранулематозные изменения кожи и подкожной клетчатки (L92)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год дерматолог
Общий анализ крови
2 раза в год
Наблюдение в течении 5 лет при полном выздоровлении и отсутствии рецидива
Общий анализ мочи
2 раза в год
Биохимический анализ крови: аспартатаминотрансфераза, общий билирубин и его фракции, глюкоза
1 раз в год
99
Красная волчанка (L93)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год дерматолог
Общий анализ крови
1 раз в год
Пожизненно
Общий анализ мочи
1 раз в год
Определение глюкозы в моче (количественно)
1 раз в год

11. Тыныс алу мүшелерінің аурулары
85
Басқа интерстициальді өкпе аурулары (J84)
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет годпульмонолог
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы, кеуде қуысы мүшелерінің рентгенографиясы, спирометрия
Жылына 1 рет
Өмір бойы
86
Өкпе эмфиземасы (J43.9)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет хирург, пульмонолог
Кеуде қуысы мүшелерінің рентгенографиясы, спирометрия
Жылына 2 рет
Өмір бойы
Кеуде мүшелерінің КТ
Жылына 1 рет
12. Ас қорыту органдарының аурулары
87
Гингивит және пародонт аурулары (K05)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет стоматолог
Қанның жалпы талдауы
Жылына 1 рет
1 жыл бойы бақылау
Жақ рентгенографиясы (2 проекция)
88
Өңештің басқа аурулары (K22)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет гастроэнтеролог
Видеоэзофагогастродуоденоскопия
Жылына 1 рет
Тұрақты ремиссияға жеткенге дейін бақылау
89
Алдыңғы құрсақ қабырғасының жарықтары
(К40-43.9):
Шап жарығы (K40)
Сан жарығы (K41)
Кіндік жарығы (K42)
Операциядан кейінгі вентральды жарықтар (43.9)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет хирург
Алдыңғы құрсақ қабырғасының УДЗ,
спирография
Жылына 2 рет
Жарықты жойғанға дейін бақылау
90
Ішектің дивертикулярлық ауруы (K57)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет хирург
Видеоэзофагогастродуоденоскопия,
іш мүшелерінің УДЗ
Жылына 2 рет
Өмір бойы
91
Артқы өтпе және тік ішек (K60)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет хирург
Ректоманоскопия
Жылына 2 рет
Бақылау, егер екі айдан астам жарық операциялық емдеу көрсетілмесе
92
Өт тас ауруы(K80)
Созылмалы холецистит (К81)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет гастроэнтеролог, хирург
Қанның биохимиялық талдауы: жалпы және тікелей билирубин
Жылына 1 рет
Өт көпіршігін алып тастағанға дейін бақылау, тұрақты ремиссияға қол жеткізу
Құрсақ қуысы ағзаларының УДЗ
Жылына 1 рет
13. Тері, тері асты клетчаткасының аурулары
93
Көпіршік (пемфигус) (L10)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет дерматолог
Қанның жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Өмір бойы
94
Басқа да буллездік өзгерістер (L13)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет дерматолог
Қанның жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Өмір бойы
95
Атопиялық дерматит (L20)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет дерматолог
Қанның жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Толық сауығу және қайталану болмаған кезде 5 жыл бойы бақылау
Қанның биохимиялық талдауы: жалпы және тікелей билирубин, глюкоза
Жылына 1 рет
96
Псориаз (L40)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет дерматолог
Қанның жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Толық сауығу және қайталану болмаған кезде 5 жыл бойы бақылау
Зәрдің жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Қанның биохимиялық талдауы: аланинотрансфераза (АЛаТ), аспартатаминотрансфераза (АСаТ), жалпы және тікелей билирубин, глюкоза
Жылына 1 рет
97
Көп формалы Эритема (L51)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет дерматолог
Қанның жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Толық сауығу және қайталану болмаған кезде 5 жыл бойы бақылау
Зәрдің жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Қанның биохимиялық талдауы: жалпы және тік билирубин, глюкоза
Жылына 1 рет
98
Тері және тері асты клетчаткасының гранулематозды өзгерістері (L92)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет дерматолог
Қанның жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Толық сауығу және қайталану болмаған кезде 5 жыл бойы бақылау
Зәрдің жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Қанның биохимиялық талдауы: аспартатаминотрансфераза, жалпы билирубин және оның фракциялары, глюкоза
Жылына 1 рет
99
Қызыл жегі (L93)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет дерматолог
Қанның жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Зәрдің жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Несептегі глюкозаны анықтау (сандық)
Жылына 1 рет

100
Другие болезни кожи и подкожной клетчатки, не классифицированные в других рубриках (L98)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год дерматолог
Биохимический анализ крови: общий билирубин и его фракции, глюкоза
1 раз в год
Пожизненно
101
Факультативные и облигатные предраки кожи; кожный рог, кисты, лучевой дерматит, пигментная ксеродерма, болезнь Педжета, болезнь Боуэна,
(L85.8, L72.9, L58, Q82.1, M88, L90, L91)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год дерматолог
Общий анализ крови
1 раз в год
Наблюдение в течении 5 лет при полном выздоровлении и отсутствии рецидива
14. Болезни костно-мышечной системы
102
Артрозы (М15-19)
1 раз в год
1 раз в год
2 раза в год травматолог-ортопед
Определение антистрептолизина "O" в сыворотке крови количественно на анализаторе
1 раз в год
Уменьшение болевого синдрома, признаков воспаления
Определение ревматоидного фактора в сыворотке крови количественно на анализаторе
1 раз в год
Рентген тазобедренных суставов
1 раз в год
Рентгенография коленных суставов
1 раз в год
103
Последствия травм- контрактуры, анкилозы в порочном положении, остеомиелит у взрослых (М21)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год травматолог-ортопед
Рентгенография пораженного сегмента
1 раз в год
Улучшение функционального объема движений в суставах
Определение ревматоидного фактора в сыворотке крови количественно на анализаторе
1 раз в год
104
Слизисто-кожный лимфонодулярный синдром (Кавасаки), (M30.3)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год ревматолог
Общий анализ крови, биохимический анализ крови, коагулограмма
1 раз в год
Пожизненно
105
Гранулематоз Вегенера, (M31.3)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год ревматолог
Общий анализ крови, биохимический анализ крови, коагулограмма
1 раз в год
Пожизненно
106
Синдром дуги аорты (Такаясу) (M31.4)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год ревматолог, ангиохирург
Общий анализ крови, биохимический анализ крови, коагулограмма
1 раз в год
Пожизненно
107
Другие уточненные некротизирующие васкулопатии (M31.8)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год ревматолог
Общий анализ крови, биохимический анализ крови, коагулограмма, УЗДГ брахиоцефальных сосудов
1 раз в год
Пожизненно
108
Болезнь Бехчета (M35.2)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год ревматолог
Общий анализ крови, биохимический анализ крови, коагулограмма
1 раз в год
Пожизненно
109
Остеопатии и хондропатии
(M80-M94)
1 раз в год
1 раз в год
2 раза в год травматолог-ортопед
Общий анализ крови
2 разав год
Наблюдение в течении 3 лет при отсутствии обострения
Определение общего белка крови
1 раз в год
Рентгенография одного сегмента
Фистулография

100
Басқа айдарларда жіктелмеген тері және тері асты клетчаткасының басқа да аурулары (L98)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет дерматолог
Қанның биохимиялық талдауы: жалпы билирубин және оның фракциялары, глюкоза
Жылына 1 рет
Өмір бойы
101
Басқа айдарларда жіктелмеген тері және тері асты клетчаткасының басқа да аурулары (L98)
Факультативтік және облигациялық тері ақаулары; тері мүйізі, кисталар, сәулелік дерматит, пигментті ксеродерма, Педжет ауруы, Боуэн ауруы,
((L85.8, L72.9, L58, 82.1, M88, L90, L91)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет дерматолог
Қанның жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Толық сауығу және қайталану болмаған кезде 5 жыл бойы бақылау
14. Сүйек-бұлшық ет жүйесінің аурулары
102
Артроздар (М15-19)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет травматолог-ортопед
Қан сарысуындағы "O" антистрептолизинін анализаторда сандық түрде анықтау
Жылына 1 рет
Ауырсыну синдромының, қабыну сипаттарының азаюы
Анализаторда қан сарысуындағы ревматоидты факторды сандық анықтау
Жылына 1 рет
Жамбас буындарының рентгені
Жылына 1 рет
Тізе буындарының рентгенографиясы
Жылына 1 рет
103
Жарақаттардың салдары - контрактуралар, анкилоздар, ересектерде остеомиелит (М21)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет травматолог-ортопед
Зақымданған сегменттің рентгенографиясы
Жылына 1 рет
Буын қимылдау функциональдік көлемінің жақсартуы
Анализаторда қан сарысуындағы ревматоидты факторды сандық анықтау
Жылына 1 рет
104
Шырышты-тері лимфонодулярлық синдромы (Кавасаки), (30.3)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет ревматолог
Қанның жалпы талдауы, қанның биохимиялық талдауы, коагулограмма
Жылына 1 рет
Өмір бойы
105
Вегенер Гранулематозы, (31.3)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет ревматолог
Қанның жалпы талдауы, қанның биохимиялық талдауы, коагулограмма
Жылына 1 рет
Өмір бойы
106
Қолқаның доғасының синдромы (Такаясу) (31.4)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет ревматолог, ангиохирург
Қанның жалпы талдауы, қанның биохимиялық талдауы, коагулограмма
Жылына 1 рет
Өмір бойы
107
Басқа анықталған некрозды васкулопатиялар (M31 .8)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет ревматолог
Қанның жалпы талдауы, қанның биохимиялық талдауы, коагулограмма, брахиоцефальді тамырлардың УДДГ
Жылына 1 рет
Өмір бойы
108
Бехчета Ауруы (M35.2)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет ревматолог
Қанның жалпы талдауы, қанның биохимиялық талдауы, коагулограмма
Жылына 1 рет
Өмір бойы
109
Остеопатия және хондропатия
(M80-M94)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет травматолог-ортопед
Қанның жалпы талдауы
2 разав год
Асқыну болмаған кезде 3 жыл бойы бақылау
Қандағы жалпы ақуызды анықтау
Жылына 1 рет
Бір сегменттің рентгенографиясы
Фистулография

15. Поражения в перинатальном периоде
110
Субдуральное кровоизлияние при родовой травме (P10.0)
2 раза в год
2 раза в год
2 раза в год невропатолог
Электроэнцефалография
2 раза в год
Наблюдение до достижения полного или частичного восстановления функций
111
Родовая травма периферической нервной системы (Р14)
2 раза в год
2 раза в год
2 раза в год невропатолог
Общий анализ крови, общий анализ мочи, электроэнцефалография
2 раза в год
Наблюдение до достижения полного или частичного восстановления функций
16. Врожденные аномалии (пороки развития) глаза, уха, лица и шеи
112
Микроцефалия (Q2)
1 раз в год
1 раз в год
2 раза в год невропатолог
Электроэнцефалография, офтальмоскопия
2 раза в год
Наблюдение до достижения полного или частичного восстановления функций
Рентгенография черепа
1 раз в год
113
Анофтальм, микрофтальм и макрофтальм врожденный, после удаления глаз по поводу другой офтальмопатологии, (Q11)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год офтальмолог
Визометрия
1 раз в год
Пожизненно
Офтальмоскопия
Биомикроскопия
Периметрия
114
Врожденные пороки уха, вызывающие нарушение слуха (Q16)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год оториноларинголог
Тональная пороговая аудиометрия
1 раз в год
Пожизненно
115
Врожденные расщелины неба и губы (Q35- Q37)
с рождения до 6 мес ежемесячно, с 6 мес до 6 лет 1 раз в два месяца и по показаниям
с рождения до 6 мес ежемесячно, с 6 мес до 6 лет 1 раз в два месяца и по показаниям
1 раз в год хирург (челюстно-лицевого хирурга)
Общий анализ крови, определение общего белка
1 раз в год
Снятие с учета после восстановления анатомической целости тканей
116
Врожденные аномалии и деформации костно-мышечной системы (Q65-Q79)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год травматолог-ортопед
Определение ревматоидного фактора в сыворотке крови количественно на анализаторе
1 раз в год
Восстановление функционального объема движений в суставе
Рентгенография одного сегмента
117
Другие врожденные аномалии (пороки развития) (Q80 -Q81)
1 раз в год
1 раз в год
Общий анализ крови, общий анализ мочи, биохимический анализ крови
1 раз в год
Пожизненно
17. Травмы
118
Травмы головы (S06)
2 раза в год
2 раза в год
2 раза в год невропатолог
Общий анализ крови, общий анализ мочи, определение глюкозы крови, общего холестерина
1 раз в год
Наблюдение до достижения полного или частичного восстановления функций
УЗДГ сосудов головного мозга
1 раз в год
МРТ головного мозга
по показаниям (1 раз в 2 года)
119
Травма живота, нижней части спины, поясничного отдела позвоночника и таза (S30-S39)
1 раз в год
1 раз в год
1 раз в год травматолог-ортопед
Контрольные рентгенограмы пораженного сегмента

15. Перинаталдық кезеңдегі зақымданулар
110
Босану жарақаты кезінде субдуральды қан құйылу (10.0)
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет невропатолог
Электроэнцефалография
Жылына 2 рет
Функциялардың толық немесе ішінара қалпына келуіне дейін бақылау
111
Перифериялық нерв жүйесінің босану жарақаты (Р14)
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет невропатолог
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы, электроэнцефалография
Жылына 2 рет
Функциялардың толық немесе ішінара қалпына келуіне дейін бақылау
16. Көздің, құлақтың, бет пен мойынның туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
112
Микроцефалия (Q2)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет невропатолог
Электроэнцефалография, офтальмоскопия
Жылына 2 рет
Функциялардың толық немесе ішінара қалпына келуіне дейін бақылау
Бас сүйектің рентгенографиясы
Жылына 1 рет
113
Анофтальм, микрофтальм және туа біткен макрофтальм, басқа офтальмопатология бойынша көзді алып тастағаннан кейін, (Q11)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет офтальмолог
Визометрия
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Офтальмоскопия
Биомикроскопия
Периметрия
114
Естудің бұзылуын тудыратын туа біткен құлақтың ақаулары (Q16)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет оториноларинголог
Тоналды шекті аудиометрия
Жылына 1 рет
Өмір бойы
115
Таңдай мен еріннің туа біткен бұзылуы (Q35-Q37)
туғаннан бастап 6 айға дейін ай сайын, 6 айдан 6 жасқа дейін екі айда 1 рет және айғақтар бойынша
туғаннан бастап 6 айға дейін ай сайын, 6 айдан 6 жасқа дейін екі айда 1 рет және айғақтар бойынша
Жылына 1 рет хирург (жақ-бет хирургы)
Қанның жалпы талдауы, жалпы ақуызды анықтау
Жылына 1 рет
Тіндердің анатомиялық бүтіндігін қалпына келтіргеннен кейін есептен шығару
116
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің туа біткен ауытқулары мен деформациялары (Q65-Q79)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет травматолог-ортопед
Анализаторда қан сарысуындағы ревматоидты факторды сандық анықтау
Жылына 1 рет
Буындағы функционалдық қозғалыс көлемін қалпына келтіру
Бір сегменттің рентгенографиясы
117
Басқа туа біткен ауытқулар (даму ақаулары) (Q80-Q81)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы, қанның биохимиялық талдауы
Жылына 1 рет
Өмір бойы
17. Жарақаттар
118
Бас жарақаттары (S06)
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет невропатолог
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы, қанның глюкозасын, жалпы холестеринді анықтау
Жылына 1 рет
Функциялардың толық немесе ішінара қалпына келуіне дейін бақылау
Ми тамырларының УДДГ
Жылына 1 рет
Мидың МРТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
119
Іштің, арқаның төменгі бөлігінің, омыртқа мен жамбастың бел бөлігінің жарақаты (S30-S39)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет травматолог-ортопед
Зақымдалған сегменттің бақылау рентгенограммалары

на 6, 12 и 36 неделе после операции
Наблюдение до достижения полного или частичного восстановления функций
КТ отдела позвоночника
по показаниям (1 раз в 3 года)
18. Состояние после трансплантации органов и тканей
120
Наличие трансплантированных органов и тканей (Z94)
1 раз в месяц
1 раз в месяц
Профильный специалист по показаниям
Общий анализ крови, общий анализ мочи
1 раз в месяц
Пожизненно
Уровень такролимус/ЦсА
1 раз месяц (до 12 месяцев)
Дополнительные лабораторные и инструментальные методы исследования согласно клиническим протоколам диагностики и лечения

Операциядан кейінгі 6, 12 және 36 аптада
Функциялардың толық немесе ішінара қалпына келуіне дейін бақылау
Омыртқа бөлімінің КТ
көрсеткіштер бойынша (3 жылда 1 рет)
18. Ағзалар мен тіндерді транспланттаудан кейінгі жай-күйі
120
Трансплантацияланған ағзалар мен тіндердің болуы (Z94)
Айына 1 рет
Айына 1 рет
Бейінді маман көрсеткіштер бойынша
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Айына 1 рет
Өмір бойы
Такролимус деңгейі
Айына 1 рет (12 айға дейін)
Диагностика мен емдеудің клиникалық хаттамаларына сәйкес қосымша зертханалық және аспаптық зерттеу әдістері