О внесении изменений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 2 апреля 2019 года № 290. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2019 года № 18488
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Султангазиев М.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый Заместитель
Премьер-Министра Республики Казахстан
– Министр финансов Республики Казахстан
А. Смаилов
Утвержден
Приказом Первого Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 апреля 2019 года № 290
Перечень некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказе Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 200 "Об утверждении Правил регистрации предварительных решений о классификации товаров в журнале регистрации предварительных решений о классификации товаров, а также формы заявления лица о принятии предварительного решения о классификации товара" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16484, опубликован 15 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
в Правилах регистрации предварительных решений о классификации товаров в журнале регистрации предварительных решений о классификации товаров, утвержденных указанным приказом:

Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 290 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 10 сәуірде № 18488 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (М.Е. Сұлтанғазиев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 2 сәуірдегі
№ 290 бұйрығымен
бекітілді
Өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Тауарларды сыныптау туралы алдын ала шешімдерді тіркеу журналында тауарларды сыныптау туралы алдын ала шешімдерді тіркеу қағидаларын, сондай-ақ тұлғаның тауарды сыныптау туралы алдын ала шешімді қабылдау туралы өтінішінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 200 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16484 болып тіркелген, 2018 жылғы 15 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тауарларды сыныптау туралы алдын ала шешімдерді тіркеу журналында тауарларды сыныптау туралы алдын ала шешімдерді тіркеу қағидаларында:

подпункт 9) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"9) в графе 9 "Сумма платежа" указывается сумма таможенного сбора за принятие предварительного решения о классификации товара в размере 32 000 тенге за каждое наименование товара, включающее определенную марку, модель, артикул и модификацию в соответствие с постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2018 года № 171 "Об утверждении ставок таможенных сборов, взимаемых органами государственных доходов";".
2. В приказе Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 201 "Об утверждении Правил регистрации предварительных решений о происхождении товаров в журнале регистрации предварительных решений о классификации товаров, а также формы заявления лица о принятии предварительного решения о классификации товара" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16500, опубликован 16 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
в Правилах регистрации предварительных решений о происхождении товара в журнале регистрации предварительных решений о происхождении товара, утвержденных указанным приказом:
в приложении к форме Журнала регистрации предварительных решений о происхождении товара "Пояснение по заполнению формы журнала регистрации предварительных решений о происхождении товара":
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) в графе 10 указывается сумма таможенного сбора за принятие предварительного решения о происхождении товара в размере 32 000 тенге за каждое наименование товара, включающее определенную марку, модель, артикул и модификацию в соответствие с постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2018 года № 171 "Об утверждении ставок таможенных сборов, взимаемых органами государственных доходов";".
3. В приказе Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 202 "О некоторых вопросах классификации товаров, перемещаемых через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16501, опубликован 16 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
в форме заявления о принятии решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени, утвержденной указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Заявление о принятии решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени".

6-тармақтың 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) "Төлемнің сомасы" деген 9-бағанда "Мемлекеттік кірістер органдары алатын кедендік алымдардың ставкаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 5 сәуірдегі № 171 қаулысына сәйкес белгілі бір маркасын, моделін, артикулі мен модификациясын қамтитын әрбір тауар атауына 32 000 теңге мөлшерінде тауарды сыныптау туралы алдын ала шешімді қабылдағаны үшін кедендік алымның сомасы көрсетіледі;".
2. "Тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімдерді тіркеу журналында тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімдерді тіркеу қағидаларын, сондай-ақ тұлғаның тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімді қабылдау туралы өтінішінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 201 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16500 болып тіркелген, 2018 жылғы 16 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімдерді тіркеу журналында тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімдерді тіркеу қағидаларында:
Тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімдерді тіркеу журналының нысанына қосымшада "Тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімді тіркеу журналының нысанын толтыру бойынша түсініктеме":
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) 10-бағанда "Мемлекеттік кірістер органдары алатын кедендік алымдардың ставкаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 5 сәуірдегі № 171 қаулысына сәйкес белгілі бір маркасын, моделін, артикулі мен модификациясын қамтитын әрбір тауар атауына 32 000 теңге мөлшерінде тауарды сыныптау туралы алдын ала шешімді қабылдағаны үшін кедендік алымның сомасы көрсетіледі;".
3. "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде жасақталмаған немесе жасалып бітпеген түрде өткізілетін тауарларды сыныптаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 202 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16501 болып тіркелген, 2018 жылғы 16 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жасақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешімді қабылдау туралы өтініш нысанында:
орыс тіліндегі тақырыбына өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жасақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешімді қабылдау туралы өтініш".

4. В приказе Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 210 "Об утверждении Правил принятия и формы решения о классификации товаров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16482, опубликован 14 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
в Правилах принятия решения о классификации товара, утвержденных указанным приказом:
часть первую пункта 7 изложить в следующей редакции:
"7. Таможенный контроль при проверке правильности классификации товаров по ТН ВЭД после выпуска товаров осуществляется в случаях:
определяемых СУР,
в рамках таможенной проверки, осуществляемой в соответствии с положениями статей 416, 417 и 418 Кодекса;
когда проверка таможенных и иных документов и (или) сведений, начатая до выпуска товаров завершается после выпуска товаров в соответствии со статьей 411 Кодекса.";
в форме решения о классификации товара, утвержденной указанным приказом:
графу 3 изложить в следующей редакции:
"3. Регистрационный номер: РКТ-XXXXXXXX-YY/ZZZZZZ от "__"___________ года".

4. "Тауарларды сыныптау туралы шешімді қабылдау қағидаларын және нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 210 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16482 болып тіркелген, 2018 жылғы 14 наурызда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тауарларды сыныптау туралы шешімді қабылдау қағидаларында:
7-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Тауарлар шығарылғаннан кейін СЭҚ ТН бойынша тауарларды сыныптаудың дұрыстығын тексеру кезінде кедендік бақылау мынадай жағдайларда жүзеге асырылады:
ТБЖ-мен айқындалатын;
Кодекстің 416, 417 және 418-баптарының ережелеріне сәйкес жүзеге асырылатын кедендік тексеру шеңберінде;
тауарлар шығарылғанға дейін басталған кедендік және өзге де құжаттарды және (немесе) мәліметтерді тексеру Кодекстің 411-бабына сәйкес тауарлар шығарылғаннан кейін аяқталады".
көрсетілген бұйрықпен бекітілген тауарларды сыныптау туралы шешімнің нысанында:
3-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Тіркеу нөмірі: РКТ-XXXXXXXX-YY/ZZZZZZ _______ жылғы "__"____".