О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 352 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере предпринимательства"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 апреля 2019 года № 28. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 апреля 2019 года № 18596. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июня 2021 года № 59.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 11.06.2021 № 59 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 352 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере предпринимательства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11181, опубликован 3 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить стандарты государственных услуг:
1) "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) "Предоставление субсидирования части ставки вознаграждения в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнес "Дорожная карта бизнеса-2020", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) "Предоставление гарантий по кредитам субъектов малого и среднего предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) "Предоставление государственных грантов субъектам малого предпринимательства для реализации новых бизнес-идей и индустриально-инновационных проектов в рамках бизнес-инкубирования в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) "Предоставление поддержки по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", согласно приложению 5 к настоящему приказу."
стандарт государственной услуги "Обучение субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;

"Кәсіпкерлік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 352 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 19 сәуірдегі № 28 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 26 сәуірде № 18596 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 11 маусымдағы № 59 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 11.06.2021 № 59 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кәсіпкерлік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 352 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11181 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
1. Мына:
"1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту";
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігіне субсидия беру";
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша кепілдіктер беру";
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде бизнес-инкубациялау аясында жаңа бизнес-идеяларды және индустриялық-инновациялық жобаларды іске асыру үшін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру";
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды дамыту бойынша қолдау көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары бекітілсін.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

стандарт государственной услуги "Предоставление субсидирования части ставки вознаграждения по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнес "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
стандарт государственной услуги "Предоставление гарантий по кредитам субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
стандарт государственной услуги "Предоставление государственных грантов в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
стандарт государственной услуги "Предоставление поддержки по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту государственной поддержки предпринимательства в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Р. Даленов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, оборонной и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 19 апреля 2019 года № 28
Приложение 1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 352
Стандарт государственной услуги "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"

көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігіне субсидия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша кепілдіктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік гранттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды дамыту бойынша қолдау көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарты осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Заң шығару және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Р. Дәленов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, қорғаныс және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 19 сәуірдегі
№ 28 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 352 бұйрығына
1-қосымша
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Обучение субъектов предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается по инструменту "Деловые связи" и компоненту "Бизнес-школа" Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен", по компоненту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" на базе автономной организации образования "Назарбаев Университет" (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются акционерным обществом "Фонд развития предпринимательства "Даму", центром обслуживания предпринимателей, центром поддержки предпринимательства, оператором нефинансовой поддержки.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) со дня сдачи пакета документов услугодателю 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги: направление на обучение в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
услугодателя – с понедельника по пятницу с 8.30, 9.00 до 17.30, 18.30 часов, перерыв с 12.30, 13.00 до 13.30, 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и Закону Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан". Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Прием заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 до 18.30, 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30, 15.00 часов.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "Іскерлік байланыстар" құралы және "Бизнес-мектеп" құрамдауышы бойынша "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы көрсетеді, "Шағын және орта кәсіпкерлік топ-менеджментін оқыту" құрамдауышы бойынша "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының базасында (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштер қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы, кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталықтары, кәсіпкерлікті қолдау орталықтары, қаржылай емес қолдау операторы.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған күннен бастап 10 (он) жұмыс күн;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты 20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде оқуға жіберу не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 8.30-дан 17.30-ға дейін, сағат 12.30-дан 13.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру сағат 13.00-ден 14.30,15.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30, 19.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүргізіледі.

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
по обучению в рамках инструмента "Деловые связи":
1) заявка на участие по инструменту "Деловые связи" по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия документа, удостоверяющего личность услугополучателя;
3) справка с места работы услугополучателя;
по обучению в рамках компонента "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства":
1) заявка на участие по компоненту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия документа, удостоверяющего личность услугополучателя;
3) справка с места работы услугополучателя;
по обучению в рамках компонента "Бизнес-школа":
1) заявка на участие по компоненту "Бизнес-школа" по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия документа, удостоверяющего личность услугополучателя;
3) справка с места работы услугополучателя (при наличии).
Подтверждением принятия документов является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцеляриях акционерного общества "Фонд развития предпринимательства "Даму", центров обслуживания предпринимателей, центров поддержки предпринимательства, операторов нефинансовой поддержки с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
10. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Государственной программой поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2018 года № 522.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба принимается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

9. Көрсетілетін қызметті алушы қағаз түрінде (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
"Іскерлік байланыстар" құралы шеңберінде оқыту бойынша:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Іскерлік байланыстар" құралы бойынша қатысуға өтінім;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) көрсетілетін қызметті алушының жұмыс орнынан анықтама.
"Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құрамдауышы шеңберінде оқыту бойынша:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Шағын және орта кәсіпкерлік топ-менеджментін оқыту" құрамдауышы бойынша қатысуға өтінім;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) көрсетілетін қызметті алушының жұмыс орнынан анықтама.
"Бизнес-мектеп" құрамдауышы шеңберінде оқыту бойынша:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Бизнес-мектеп" құрамдауышы бойынша қатысуға өтінім;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) көрсетілетін қызметті алушының жұмыс орнынан анықтама (болған жағдайда).
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамының, кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталықтарының, кәсіпкерлікті қолдау орталықтарының, қаржылық емес қолдау операторларының кеңселерінде құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) құжаттардың қабылданғанын растау болып табылады.
10. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтауы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 25 тамыздағы № 522 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі негіздері бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, іс-қимылдарына (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, іс-қимылдарына (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда поштамен немесе электронды түрде не көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі, аты-жөні және берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орнын көрсете отырып көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымның қаралу нәтижесі туралы дәлелді жауап пошталық байланыс арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол түрде көрсетілетін қызметті алушыға беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.economy.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочных служб по вопросам оказания государственной услуги, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.damu.kz.
Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Обучение субъектов
предпринимательства в рамках
Государственной программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2020"
Форма
Заявка на участие по инструменту "Деловые связи"
1.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) заявителя
2.
Пол
Мужской___________
Женский________
3.
Дата рождения
_______________ (день, месяц, год)
4.
Наименование предприятия
Бизнес-идентификационный номер (БИН) предприятия
5.
Должность
6.
Сектор экономики согласно кода по общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД) (код и наименование отрасли)
7.
Текущая деятельность предприятия
8.
Основная номенклатура товаров, работ и услуг
9.
Планируемая деятельность предприятия
10.
Дата создания предприятия
____ / ____ / ________________
11.
Среднегодовая численность работников за предыдущий год, человек
12.
Среднегодовой доход за предыдущий год, тысяч тенге
13.
Цель участия в проекте
14.
Желаемый город прохождения обучения
город Нур-Султан _______;
город Алматы_______
город Атырау_______;
город Костанай______
город Шымкент_____;
город Усть-Каменогорск____
15.
Желаете ли Вы привлечь иностранных экспертов
("Старшие сеньоры")
16.
Контактные данные:
адрес
район
телефон/факс
e-mail
Настоящим:
1) подтверждаю достоверность сведений и прилагаемых документов;
2) даю согласие на использование и передачу третьим лицам сведений, необходимых для реализации проекта "Деловые связи";
3) обязуюсь предоставить все необходимые сведения и документы, связанные с мониторингом проекта "Деловые связи".
Дата заполнения ____ / ____ / ____________
Подпись заявителя _____________________
К данной форме заявки необходимо приложить справку с места работы.
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Обучение субъектов
предпринимательства в рамках
Государственной программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2020"
Форма
Заявка на участие по компоненту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства"
1.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) участника
_____________________________
2.
Пол
_____________________________
3.
Дата рождения
_____________________________
4.
Должность
_____________________________
5.
Наименование предприятия
_____________________________
6.
Сектор экономики (код и наименование отрасли по коду общего классификатора видов экономической деятельности
_____________________________
7.
Статус (малое/среднее)
_____________________________
8.
Дата создания предприятия
____/_____/_______________
9.
Основная номенклатура товаров, услуг
_____________________________
_____________________________
10.
Среднегодовой доход за предыдущий год, тысяч тенге
_____________________________
11.
Среднегодовая численность работников за предыдущий год, человек
_____________________________
Регион
_____________________________
Район
_____________________________
12.
Контакты:
_____________________________
адрес
_____________________________
телефон, факс
_____________________________
e-mail
_____________________________
Настоящим:

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайы Министрліктің www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтер арқылы, қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығынан мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты алу мүмкіндігіне ие.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтің байланыс телефондары www.damu.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Бизнестің жол картасы-2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде кәсіпкерлік
субъектілерін оқыту"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
"Іскерлік байланыстар" құралы бойынша қатысуға өтінім
1.
Өтінім берушінің тегі, аты әкесінің аты (болған жағдайда)
Өтінім берушінің жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
2.
Жынысы
Ер___________ Әйел_______
3.
Туған күні/айы/жылы
_______________ (күні, айы, жылы)
4.
Кәсіпорынның атауы
Кәсіпорынның бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)
5.
Лауазымы
6.
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша кодына (ЭҚЖЖ) сәйкес экономика секторы
(саланың коды мен атауы)
7.
Кәсіпорынның ағымдағы қызметі
8.
Тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің негізгі номенклатурасы
9.
Кәсіпорынның жоспарланған қызмті
10.
Кәсіпорынның құрылған күні
____ / ___ / ________________
11
Орташа есеппен алдыңғы жылғы жұмыскерлер саны, адам.
12.
Орташа есеппен алдыңғы жылғы кіріс, мың теңге.
13.
Жобаға қатысудың мақсаты
14.
Қалауы бойынша оқудан өту қаласы
Нұр-Султан қаласы______;
Алматы қаласы______;
Атырау қаласы______;
Қостанай қаласы_____;
Шымкент қаласы_____;
Өскемен қаласы_______
15.
Шетелдік сарапшыларды тартқыңыз келе ме?
("Аға сеньорлар")
16.
Байланыс деректері:
Мекенжайы
Ауданы
Телефон/факс
e-mаіl
Осы арқылы:
1) мәліметтердің және қоса берілген құжаттардың дұрыс екенін растаймын;
2) "Іскерлік байланыстар" жобасын іске асыру үшін қажетті мәсіметтерді пайдалануға және үшінші тұлғаларға беруге келісімімді осы беремін;
3) "Іскерлік байланыстар" жобасының мониторингіне қатысты барлық қажетті мәліметтер мен құжаттарды ұсынуға міндеттенемін.
Толтырылған күні
____ ____ / _________________
Өтінім берушінің қолы ____________________
Осы өтінімнің нысанына жұмыс орнынан берілген анықтаманы қоса беру қажет.
"Бизнестің жол картасы-2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде кәсіпкерлік
субъектілерін оқыту"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
"Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту құрамдауышы бойынша қатысуға өтінім
1.
Қатысушының тегі, аты әкесінің аты (болған жағдайда).
_______________________________________
2.
Жынысы
_______________________________________
3.
Туған күні
_______________________________________
4.
Лауазымы
_______________________________________
5.
Кәсіпорынның атауы
_______________________________________
6.
Экономика секторы (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (ЭҚЖЖ) коды бойынша саланың коды мен атауы)
_______________________________________
7.
Мәртебесі (шағын/орта)
_______________________________________
8.
Кәсіпорынды құру күні
_______/________/______________________
9.
Тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің негізгі номенклатурасы
_______________________________________
_______________________________________
10.
Өткен жылғы орташа жылдық табыс, мың теңге
_______________________________________
11.
Қызметкерлердің өткен жылғы орташа жылдық саны, адам
_______________________________________
Өңірі
_______________________________________
Ауданы
_______________________________________
12.
Байланыстар:
мекенжайы
_______________________________________
телефон, факс
_______________________________________
e-maіl
_______________________________________
Осы арқылы:

1) подтверждаю достоверность сведений и прилагаемых документов;
2) даю согласие на использование и передачу третьим лицам сведений, необходимых для реализации программы обучения;
3) обязуюсь предоставить все сведения и документы, необходимые, необходимые для проведения мониторинга программы обучения или иных действий, связанных с реализацией проекта.
Дата: ________________ Подпись: _______________
К данной форме заявки необходимо приложить справку с места работы.
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Обучение субъектов
предпринимательства в рамках
Государственной программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2020"
Форма
Заявление на участие по компоненту "Бизнес-школа"
1. Заявление на участие в проекте "Бизнес-Советник"
Я, _____________________________________________________________
(указать полностью фамилию, имя, отчество (при его наличии)
прошу включить меня в число слушателей по обучению в рамках проекта
"Бизнес-Советник", направленного на обучение населения с
предпринимательской инициативой и предпринимателей основам
предпринимательства.
Достоверность предоставленных мною ниже данных подтверждаю.
1. Дата рождения: ______________
2. Индивидуальный идентификационный номер: _______________
3. Пол: женский ____, мужской _____
4. Инвалидность: нет ___ да _____ группа инвалидности ____
5. Организационно-правовая форма:
физическое лицо ______
индивидуальный предприниматель (далее – ИП) ______
крестьянское хозяйство (далее – КХ) _____
товарищество с ограниченной ответственностью (далее – ТОО) _____
другое ____
6. Наименование юридического лица (если ИП, КХ, ТОО и другое)
____________________________________________________________________
7. Краткое описание деятельности юридического лица ________________
____________________________________________________________________
8. Почтовый адрес: почтовый индекс____________, область
_________________ город_______________ район _________________________
поселок/село______________ улица и/или микрорайон ______________________
дом № __ квартира № ___
9. Контактные телефоны:
Домашний (______) ________________ (указать код населенного пункта).
Рабочий (______) _____________ (указать код населенного пункта).
Мобильный (______) _______________ (указать код оператора мобильной связи).
10. Электронный адрес (e-mаil:)___________________________________
11. На каком языке хотели бы прослушать курс обучения:
казахский □, русский □
12. Дата проведения тренингов "Бизнес-Советник": "____" ______________ 20__года.
К заявлению прилагаю копию документа, удостоверяющего личность.
Дата заполнения: "____" ________________ 20__ года.
Подпись_______________
Принял (а): ____________________________________________________
фамилию, имя, отчество (при его наличии) указать полностью)
Дата принятия: "_____" ________________________ 20__ года.

1) мәліметтер мен қоса берілген құжаттардың дұрыс екенін растаймын;
2) оқыту бағдарламасын іске асыру үшін қажетті мәліметтерді пайдалануға және үшінші тұлғаларға беруге келісімімді беремін;
3) оқыту бағдарламасына мониторинг жүргізу немесе жобаны іске асырумен байланысты өзге де іс-қимылдар жасау үшін қажетті барлық мәліметтер мен құжаттарды беруге міндеттенемін.
Күні: ________________ Қолы: _______________
Өтінімнің осы нысанына жұмыс орнынан берілген анықтаманы қоса беру қажет
"Бизнестің жол картасы-2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде кәсіпкерлік
субъектілерін оқыту"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
"Бизнес-мектеп" құрамдауышы бойынша қатысуға өтініш
1. "Бизнес-Кеңесші" жобасына қатысуға өтініш
Мені __________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) толық көрсету)
кәсіпкерлік бастамасы бар халықты және кәсіпкерлерді кәсіпкерлік негіздеріне оқытуға бағытталған "Бизнес-Кеңесші" жобасы шеңберінде оқу үшін тыңдаушылар қатарына қосуыңызды сұраймын.
Төменде берілген деректерімнің дұрыс екенін растаймын.
1. Туған күні: ______________
2. Жеке сәйкестендәру нөмірі (ЖСН): _________________
3. Жынысы: әйел ___ ер ____
4. Мүгедектік: жоқ
бар
мүгедектік тобы
5. Ұйымдық-құқықтық нысаны:
жеке тұлға (бұдан әрі – ЖТ) _____
жеке кәсіпкер (бұдан әрі – ЖК)
шаруа қожалығы (бұдан әрі – ШҚ) _____
жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (бұдан әрі – ЖШС) ____
басқа ______
6. Заңды тұлғаның атауы (егер ЖК, ШҚ, ЖШС және тағы басқа)
________________________________________________________________
7. Заңды тұлғаның қызметіне қысқаша сипаттама ___________________
___________________________________________________________________
8. Пошталық мекенжайы: пошта индексі ___________________________
________облысы _______________ қаласы _______________ ауданы
_________________ кенті/ауылы______________ көше/немесе шағын
ауданы___________________ № ___ үй № ___ пәтер
9. Байланыс телефондары:
Үй телефоны (______) ____________________ (елді мекеннің кодын көрсету)
Жұмыс телефоны (______) _______________________ (елді мекеннің
кодын көрсету керек)
Ұялы телефоны (______) __________________________ (ұялы байланыс
операторының кодын көрсету)
10. Электрондық мекенжайы (e-mаіl:)______________________________
11. Оқыту курсын қай тілде тыңдағанды қалайсыз:
қазақ
орыс
12. "Бизнес-Кеңесші" тренингтерін өткізу күні: 20___жылғы "__" _______.
Өтінішке жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесін қоса ұсынамын.
Толтыру күні: 20___жылғы "____" ________________.
Қолы_______________
Қабылдады:________________________________________ тегі, аты әкесінің аты
(болған жағдайда) (толық көрсету)
Қабылдау күні: 20___жылғы "_____" ________________________.

2. Заявление на участие в проекте "Бизнес-Рост"
Я, ____________________________________________________________
(указать полностью фамилию, имя, отчество (при его наличии)
прошу включить меня в число слушателей по обучению в рамках проекта
"Бизнес-Рост", направленного на обучение предпринимателей основам предпринимательства.
Достоверность предоставленных мною ниже данных подтверждаю.
1. Дата рождения: ______________
2. Индивидуальный идентификационный номер: _______________
3. Пол: женский ____, мужской _____
4. Инвалидность: нет ___ да _____ группа инвалидности ____
5. Организационно-правовая форма:
физическое лицо ______
индивидуальный предприниматель (далее – ИП) ______
крестьянское хозяйство (далее – КХ) _____
товарищество с ограниченной ответственностью (далее – ТОО) _____
другое ____
6. Наименование юридического лица (если ИП, КХ, ТОО и другое)
___________________________________________________________________
7. Краткое описание деятельности юридического лица (по коду общего
классификатора видов экономической деятельности
____________________________________________________________________
8. Почтовый адрес: почтовый индекс________________ область
__________________ город_______________ район ________________________
поселок/село______________ улица и/или микрорайон ______________________
дом № __ квартира № ___
9. Контактные телефоны:
Домашний (______) ________________ (указать код населенного пункта).
Рабочий (______) ___________________ (указать код населенного пункта).
Мобильный (______) _______________ (указать код оператора мобильной связи).
10. Электронный адрес (e-mаil:) __________________________________
11. На каком языке хотели бы прослушать курс обучения:
казахский □ русский □
12. Дата проведения тренингов "Бизнес-Рост": "____" ________20__года.
К заявлению прилагаю копию документа, удостоверяющего личность.
Дата заполнения: "____" ________________ 20__ года.
Подпись_______________
Принял (а): ____________________________________________________
фамилию, имя, отчество (при его наличии) указать полностью
Дата принятия: "_____" ________________________ 20__ года.
Приложение 2
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 19 апреля 2019 года № 28
Приложение 2
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 352
Стандарт государственной услуги
"Предоставление субсидирования части ставки вознаграждения в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление субсидирования части ставки вознаграждения в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020" (далее – государственная услуга).

2. "Бизнес-Өсу" жобасына қатысуға өтініш
Мені___________________________________________________________
(тегі, аты әкесінің аты (болған жағдайда) толық көрсету)
кәсіпкерлерді кәсіпкерлік негіздеріне оқытуға бағыттанған "Бизнес-Өсу" жобасы шеңберінде оқыту жөніндегі тыңдаушылар қатарына қосуыңызды сұраймын.
Төменде берілген деректердің дұрыс екенін растаймын.
1. Туған күні: __________
2. ЖСН: ______________
3. Жынысы: әйел ___ ер ____
4. Мүгедектік: жоқ
бар
мүгедектік тобы
5. Ұйымдық-құқықтық нысаны:
жеке тұлға (бұдан әрі – ЖТ)
_____
жеке кәсіпкер (бұдан әрі – ЖК)
шаруа қожалығы (бұдан әрі – ШҚ)
____
жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (ЖШС)
____
басқа ______
6. Заңды тұлғаның атауы (егер ЖК, ШҚ, ЖШС және тағы басқа)
___________________________________________________________________
7. Заңды тұлғаның қызметіне қысқаша сипаттама
___________________________________________________________________
8. Пошталық мекенжайы: пошта индексі _________________
облысы _______________ қаласы _______________ ауданы
_________________ кенті/ауылы ______________ көше/немесе шағын ауданы
_________________ № ____ үй № ____ пәтер
9. Байланыс телефондары:
Үй телефоны (______) ____________________________
(елді мекеннің кодын көрсету керек)
Жұмыс телефоны (______) _________________________
(елді мекеннің кодын көрсету керек)
Ұялы телефоны (______) _________________________
(ұялы байланыс операторының кодын көрсету)
10. Электрондық мекенжайы (e-mаіl:) _______________________________
11. Оқыту курсын қай тілде тыңдағанды қалайсыз: қазақ
орыс
12. "Бизнес- Өсу" тренингтерін өткізу күні: 20___жылғы "__" __________.
Өтінішке жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесін қоса ұсынамын.
Толтыру күні: 20___ жылғы "____" ________________.
Қолы _______________
Қабылдады: ________________________________________
(тегі, аты әкесінің аты (болған жағдайда) толық көрсету)
Қабылдау күні: 20__ жылғы "_____" ________________________ .
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 19 сәуірдегі
№ 28 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 352 бұйрығына
2-қосымша
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігіне субсидия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сыйақы мөлшерлемесің бір бөлігіне субсидия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается акционерным обществом "Фонд развития предпринимательства "Даму" (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя, веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – веб-портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) со дня сдачи пакета документов услугодателю 5 (пять) рабочих дней;
2) направление услугодателем банку/банку развития/лизинговой компании и физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) выписки из протокола с сопроводительным письмом – 1 (один) рабочий день после принятия положительного решения уполномоченным органом услугодателя;
3) рассмотрение проекта услугополучателя через веб-портал – 5 (пять) рабочих дней с даты регистрации заявки;
4) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
5) максимально допустимое время обслуживания – 20 (двадцать) минут.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов веб-портал отказывает в регистрации его заявки.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная/электронная.
6. Результат оказания государственной услуги: выписка из протокола заседания уполномоченного органа услугодателя, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная/электронная.
В случае обращения за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме и распечатывается.
При обращении через веб-портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного органа.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и Закону Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" в соответствии с установленным графиком работы услугодателя с 9.00 до 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 15.00 часов.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі, "электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – веб-порталы) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған күннен бастап – 5 (бес) жұмыс күн;
2) көрсетілетін қызметті берушінің банкке/даму банкіне/лизингтік компанияға және жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ілеспе хатпен хаттамадан үзінді көшірмені жолдауы – көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті органы оң шешім қабылдағаннан кейін 1 (бір) жұмыс күн;
3) көрсетілетін қызметті алушының жобасын веб-портал арқылы қарау-өтінім тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күн;
4) құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 30 (отыз) минут;
5) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты-20 (жиырма) минут.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ақпараттық жүйе оның өтінімін тіркеуден бас тартады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз/электронды түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті берушісі уәкілетті органының отырысы хаттамасынан үзінді көшірме не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз/электронды түрінде.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қағаз тасымалдағышта жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электронды нысанда ресімделеді және басылып шығарылады.
Веб-портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі уәкілетті органның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
7. Жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-дан 19.00-ға дейін, сағат 13.00-дан 15.00-ға дейін.

Прием заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 15.00 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) веб-портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и Закону Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
по первому, второму и третьему направлениям Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020" (далее – Программа)/Механизму кредитования приоритетных проектов, утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 "О некоторых вопросах обеспечения долгосрочной тенговой ликвидности для решения задачи доступного кредитования" (далее – Механизм):
заявление-анкета по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
документ о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (копия, заверенная подписью предпринимателя и печатью (при наличии), уведомление о регистрации индивидуального предпринимателя;
бизнес-план проекта предпринимателя, содержащий:
сроки обеспечения участия в реализации проекта собственных средств (денег, движимого/недвижимого имущества) и/или имущества третьих лиц (по кредитам/договорам финансового лизинга свыше 180 (ста восьмидесяти) миллионов тенге (при этом такое участие имущества должно быть обеспечено на уровне не ниже 10% от общей стоимости реализации проекта);
этапы по достижению роста дохода и увеличению среднегодовой численности рабочих мест на основе данных по обязательным пенсионным взносам и (или) социальным отчислениям на 10 % после 2 (двух) финансовых лет со дня принятия услугодателем решения о субсидировании (требование настоящего абзаца распространяется на случаи подачи заявления на участие в рамках первого направления Программы/по проектам предпринимателей – субъектов малого предпринимательства в рамках второго направления Программы);
условие сохранения/увеличения среднегодовой численности рабочих мест на основе данных налоговой отчетности или достижения роста дохода на 10 % после 2 (двух) финансовых лет со дня принятия услугодателем решения о субсидировании (требование настоящего абзаца распространяется на проекты в рамках Механизма);

Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру сағат 13.00-ден 15.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
2) веб-портал – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, 2015 жылғы 15 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) жүгінуі кезінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының (бұдан әрі – Бағдарлама) бірінші, екінші және үшінші бағыттары/ "Қолжетімді кредит беру міндетін шешу үшін ұзақ мерзімді теңгелік өтімділікті қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысымен бекітілген Басым жобаларға кредит беру тетігі (бұдан әрі – Тетік) бойынша;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш-сауалнама;
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәлік (көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөртаңбамен (болған жағдайда) расталған көшірмесі, көрсетілетін қызметті алушыны тіркеу туралы хабарлама:
кәсіпкер жобасының бизнес-жоспары:
меншікті қаражаттың (ақшаның, жылжымалы/жылжымайтын мүліктің) және/немесе үшінші тұлғалардың мүлкінің 180 (бір жүз сексен) миллион теңгеден астам кредиттер/қаржы лизингі шарттары бойынша) жобасын іске асыруға қатысуды қамтамасыз ету мерзімдері (бұл ретте мүліктің осындай қатысуы жобаны іске асырудың жалпы құнының 10% - ынан төмен емес деңгейде қамтамасыз етілуі тиіс);
көрсетілетін қызметті беруші субсидиялау туралы шешім қабылдаған күннен бастап 2 (екі) қаржы жылынан кейін табыстың өсуіне қол жеткізу және міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) әлеуметтік аударымдар бойынша деректер негізінде жұмыс орындарының орташа жылдық санын 10% – ға ұлғайту жөніндегі кезеңдер (осы абзацтың талабы Бағдарламаның бірінші бағыты шеңберінде/бағдарламаның екінші бағыты шеңберінде кәсіпкер-шағын кәсіпкерлік субъектілерінің жобалары бойынша қатысуға өтініш беру жағдайларына қолданылады);
салық есептілігі деректерінің негізінде жұмыс орындарының орташа жылдық санын сақтау/ұлғайту немесе көрсетілетін қызметті беруші субсидиялау туралы шешім қабылдаған күннен бастап 2 (екі) қаржы жылынан кейін табыстың 10% - ға өсуіне қол жеткізу шарты (осы абзацтың талабы субсидиялау тетігі шеңберіндегі жобаларға қолданылады);

копия финансовых отчетов предпринимателя – субъекта среднего предпринимательства за последние три финансовых года с приложением копии налоговой отчетности, позволяющей сделать анализ о приросте дохода на 20 %. В случае осуществления предпринимательской деятельности менее 3 (трех) лет, информация представляется за период фактического осуществления предпринимательской деятельности (в случае подачи заявления на участие в рамках второго направления Программы);
документ, содержащий сведения об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется в органах государственных доходов, выданный не позднее, чем за 30 (тридцать) календарных дней до даты обращения;
копии товаросопроводительных документов, подтверждающие перемещение товаров с территории одного государства – члена Евразийского экономического союза на территорию другого государства – члена Евразийского экономического союза (в случае наличия);
документы, подтверждающие наличие соответствующего уровня валютной выручки за последний отчетный период (в случае подачи заявления на участие в рамках третьего направления Программы);
письмо банка/банка развития/лизинговой компании с положительным решением о возможности предоставления кредита/заключения договора финансового лизинга или понижения ставки вознаграждения по кредиту/договору финансового лизинга услугополучателя на условиях, позволяющих участвовать в Программе.
Подтверждением принятия документов является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
Через веб-портал "электронного правительства", к которому прилагается следующий электронный пакет документов:
бизнес-план реализации проекта услугополучателя либо экспертное заключение по проекту (технико-экономическое заключение/экономическое заключение соответствующего работника банка/лизинговой компании). В случае отсутствия данных документов, предоставляются документы, раскрывающие суть проекта;
копии товаросопроводительных документов, подтверждающие перемещение товаров с территории одного государства – члена Евразийского экономического союза на территорию другого государства – члена Евразийского экономического союза (в случае подачи заявления на участие в рамках третьего направления Программы);
документы, подтверждающие наличие соответствующего уровня валютной выручки за последний отчетный период (в случае подачи заявления на участие в рамках третьего направления Программы);
сканированную копию письма банка/банка развития/лизинговой компании с положительным решением о возможности предоставления кредита/заключения договора финансового лизинга или понижения ставки вознаграждения по кредиту/договору финансового лизинга услугополучателя на условиях, позволяющих участвовать в Программе.
Для понижения номинальной ставки вознаграждения по действующему кредиту/договору финансового лизинга до размеров, предусмотренных Программой, услугополучатель (либо его представитель по доверенности) обращается с ходатайством в банк второго уровня, Банк Развития, лизинговую компанию.
Сведения по субъекту малого и среднего предпринимательства, в том числе по свидетельству о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица и уведомлению о регистрации индивидуального предпринимателя, категории субъекта предпринимательства, сведения об отсутствии задолженности по обязательным платежам в бюджет определяются автоматически посредством соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случаях технической невозможности получения данных из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" или недостоверности данных, услугодатель запрашивает документы у услугополучателя.

орташа кәсіпкерлік субъектісі – кәсіпкердің соңғы үш қаржы жылындағы қаржылық есептерінің көшірмесі, табыстың 20% - ға өсуі туралы талдау жасауға мүмкіндік беретін салық есептілігінің көшірмесі қоса беріледі. Кәсіпкерлік қызметті 3 (үш) жылдан кем жүзеге асырған жағдайда, ақпарат кәсіпкерлік қызметті іс жүзінде жүзеге асыру кезеңі үшін ұсынылады (бағдарламаның екінші бағыты шеңберінде қатысуға өтініш берілген жағдайда);
өтініш берген күнге дейін 30 (отыз) күнтізбелік күннен кешіктірмей берілген, есепке алу Мемлекеттік кірістер органдарында жүргізілетін берешектің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтерді қамтитын құжат;
тауарлардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше бір мемлекеттің аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше басқа мемлекеттің аумағына өткізілуін растайтын тауарға ілеспе құжаттардың көшірмелері (болған жағдайда);
соңғы есепті кезеңдегі валюталық пайданың тиісті деңгейінің бар-жоғын растайтын құжаттар (Бағдарламаның үшінші бағыты шеңберінде қатысуға өтініш берген жағдайда);
банктің/даму банкінің/лизингтік компанияның Бағдарламаға қатысуға мүмкіндік беретін шарттарда көрсетілетін қызметті алушыға кредит беру/қаржылық лизинг шартын жасасу немесе кредит/қаржылық лизинг шарты бойынша сыйақы мөлшерлемесін төмендету мүмкіндігі туралы оң шешімі бар хаты.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) құжаттардың қабылданғанын растау болып табылады.
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы оған келесі электрондық құжаттар топтамасы қоса беріледі:
көрсетілетін қызметті алушының жобасын іске асырудың бизнес-жоспарының не жоба бойынша сараптамалық қорытындысының электрондық құжаттар топтамасы қоса беріледі (банктің/лизингтік компанияның тиісті қызметкерінің техникалық-экономикалық қорытындысы/экономикалық қорытындысы). Осы құжаттар болмаған жағдайда, жобаның мәнін ашатын құжаттар ұсынылады;
тауарлардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше бір мемлекеттің аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше басқа мемлекеттің аумағына өткізілуін растайтын тауарға ілеспе құжаттар көшірмелерінің электрондық құжаттар топтамасы (Бағдарламаның үшінші бағыты шеңберінде қатысуға өтініш берілген жағдайда);
соңғы есепті кезеңдегі валюталық түсімнің тиісті деңгейінің болуын растайтын құжаттардың электрондық құжаттар топтамасы (Бағдарламаның үшінші бағыты шеңберінде қатысуға өтініш берілген жағдайда);
Бағдарламаға қатысуға мүмкіндік беретін шарттарда көрсетілетін қызметті алушының кредит беру/қаржылық лизинг шартын жасасу немесе кредит/қаржылық лизинг шарты бойынша сыйақы мөлшерлемесін төмендету мүмкіндігі туралы оң шешімі бар банктің/даму банкінің/лизингтік компания хатының сканерленген көшірмесінің электрондық құжаттар топтамасы қоса беріледі.
Қолданыстағы кредит/қаржылық лизинг шарты бойынша номиналды сыйақы мөлшерлемесін Бағдарламада көзделген мөлшерге дейін төмендету үшін көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) қолдаухатпен екінші деңгейдегі банкке, Даму банкіне, лизингтік компанияға жүгінеді.
Шағын және орта кәсіпкерлік субъектісі бойынша, оның ішінде заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәлік және дара кәсіпкерді тіркеу туралы хабарлама, кәсіпкерлік субъектісінің санаты бойынша мәліметтер, бюджетке төленетін міндетті төлемдер бойынша берешектің жоқтығы туралы мәліметтер "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелер арқылы автоматты түрде айқындалады.
Тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы деректерді алу техникалық мүмкін болмаған немесе деректер дұрыс болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды сұратады.

10. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами субсидирования части ставки вознаграждения в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2016 года № 234 и Механизму.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя.
Жалоба принимается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе услугополучателя:
физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес;
юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Обращение подписывается услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме

10. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы/Тетік шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі негіздері бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, іс-қимылдарына (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, іс-қимылдарына (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі, аты-жөні және берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында:
жеке тұлғалардың – аты-жөні, тегі, пошталық мекенжайы көрсетіледі;
заңды тұлғалардың – атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі.
Өтінішке көрсетілетін қызметті алушының қолы қойылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс. Шағымның қаралу нәтижесі туралы жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошталық байланыс түрінде немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол түрде беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы көрсетілетін мемлекеттік қызметтің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға жүгінуге құқылы.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып өзге де талаптар

13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.economy.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочных служб по вопросам оказания государственной услуги, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.economy.gov.kz.
Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной
услуги "Предоставление субсидирования
части ставки вознаграждения в
рамках Государственной программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2020"
Форма
Директору регионального филиала
Акционерного общества "Фонд
развития предпринимательства "Даму"
__________________________
__________________________
Фамилия, имя, отчество (при
наличии) услугополучателя
Заявление-анкета № __________
В соответствии с Правилами субсидирования части ставки вознаграждения
в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная
карта бизнеса-2020" (далее – Программа)/Механизмом кредитования
приоритетных проектов, утвержденным постановлением Правительства
Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 "О некоторых вопросах обеспечения
долгосрочной тенговой ликвидности для решения задачи доступного кредитования" (далее – Механизм)
прошу Вас инициировать вынесение вопроса о субсидировании части ставки вознаграждения
по кредиту/договору финансового лизинга на рассмотрение Уполномоченного
органа услугодателя по _____________________ согласно нижеследующего:
1. Направления Программы/Механизма (отметить галочкой направление)
Первое направление "Поддержка бизнес-инициатив предпринимателей моногородов, малых городов и сельских населенных пунктов" в рамках Программы
Второе направление "Отраслевая поддержка предпринимателей/субъектов индустриально-инновационной деятельности, осуществляющих деятельность в приоритетных секторах экономики и отраслях обрабатывающей промышленности" в рамках Программы
Третье направление "Снижение валютных рисков предпринимателей" в рамках Программы
Кредитование приоритетных проектов в рамках Механизма
2. Сведения об открытии кредитной линии/предоставлении
банковского займа
Наименование Банка
Целевое назначение кредита
Сумма кредита/лизинга
Ставка вознаграждения
Валюта кредита
Срок кредита/лизинга
Собственное участие*
*Услугополучатель по кредитам свыше 180 (ста восьмидесяти) миллионов
енге обеспечивает участие в реализации проекта собственных средств (денежных
средств, движимого/недвижимого имущества), в том числе имуществом третьих
лиц, предоставляемым в обеспечение на уровне не ниже 10 % от общей стоимости
реализации проекта. В случае предоставления обеспечения исполнения
обязательств по кредиту движимым/недвижимым имуществом, непосредственно
не участвующим в реализации проекта, данное имущество не рассматривается как
собственное участие в проекте.
При этом по кредитам, сумма которых не превышает 180 (ста восьмидесяти)
миллионов тенге, собственное участие в реализации проекта не требуется.

13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайы Министрліктің www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтер арқылы, қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығынан мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты алу мүмкіндігіне ие.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары www.economy.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Бизнестің жол картасы-2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде сыйақы
мөлшерлемесінің бір бөлігіне
субсидия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына қосымша
Нысан
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту
қоры" акционерлік қоғамының
өңірлік филиалының
директоры"
_________________________
_________________________
Көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса )
№ __________ Сауалнама - өтініш
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы (бұдан әрі – Бағдарлама) шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау қағидаларына /"Қолжетімді кредит беру міндеттерін шешу үшін ұзақ мерзімді теңгелік өтімділікті қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысымен бекітілген Басым жобаларға кредит беру тетігіне (бұдан әрі – Тетік) сәйкес сізден – кредит/қаржылық лизинг шарты бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау туралы мәселені көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті органының қарауына енгізуге бастамашылық етуіңізді сұраймын._____________________ төмендегілерге сәйкес:
1. Бағдарламаның бағыттары (бағытты V белгісімен белгілеңіз)
"Моноқалалар, шағын қалалар мен ауылдық елді мекендер кәсіпкерлерінің бизнес-бастамаларын қолдау" деген бірінші бағыт
"Экономиканың басым салаларындағы және өңдеу өнеркәсібі салаларындағы қызметті жүзеге асыратын кәсіпкерлерді/индустриалдық-инновациялық қызмет субъектілерін салалық қолдау" деген екінші бағыт
"Кәсіпкерлердің валюталық тәуекелдерін төмендету" деген үшінші бағыт
Тетік шеңберінде басым жобаларды кредиттеу
2. Кредиттік желіні ашу/банктік қарыз беру туралы мәліметтер
Банк атауы
Кредиттің нысаналы мақсаты
Кредит/лизингсомасы
Сыйақы мөлшерлемесі
Кредит валютасы
Кредит/лизинг мерзімі
Жеке қатысуы*
*180 (бір жүз сексен) миллион теңгеден астам кредиттер бойынша көрсетілетін қызметті алушы жобаны іске асыруға өз қаражаты (ақша қаражаты, жылжымалы/жылжымайтын мүлік), оның ішінде жобаны іске асырудың жалпы құнының 10% - нан төмен емес деңгейде қамтамасыз етуге ұсынылатын үшінші тұлғалардың мүлкімен қатысуды қамтамасыз етеді. Жобаны іске асыруға тікелей қатыспайтын жылжымалы/жылжымайтын мүлікпен кредит бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету ұсынылған жағдайда, осы мүлік жобаға өзінің қатысуы ретінде қаралмайды.
Бұл ретте сомасы 180 (бір жүз сексен) миллион теңгеден аспайтын кредиттер бойынша жобаны іске асыруға өзінің қатысуы талап етілмейді.

3. Прогнозное освоение кредитных средств
Сумма (Договор банковского займа (ДБЗ)/Транш)
Месяц/Год
4. Сведения об участнике
Наименование услугополучателя
Данные об учредителе (-ях)
Юридический адрес
Фактический адрес
Почтовый адрес
Дата государственной регистрации/перерегистрации, № свидетельства о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица (копию, заверенную подписью услугополучателя и печатью (при наличии), уведомление о регистрации услугополучателя
Виды деятельности
Курирующее ведомство, холдинг или материнская компания
Опыт работы
5. Руководство
Первый руководитель
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Телефон рабочий/домашний
Год и место рождения
№, серия удостоверения личности
Место жительства (фактическое)
Прописка
Опыт работы
Главный бухгалтер
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Телефон рабочий/домашний
Год и место рождения
№, серия удостоверения личности
Место жительства (фактическое)
Прописка
Опыт работы
Контактное лицо
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, телефон
6. Собственники
(учредитель, участники, для акционерного общества – акционеры,
владеющие 5 % и более процентов акций)
Наименование/ Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Проценты
%
Реквизиты
7. Информация о текущей деятельности
Отрасль (согласно кода по общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД)/Государственной программы индустриально-инновационного развития (ГППИР)
Подотрасль (согласно кода по общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД)/Государственной программы индустриально-инновационного развития (ГППИР)
Виды продукции и услуг
Годовой оборот
Прибыль или убыток на последнюю отчетную дату
Фактическая численность работников/из них женщин
Наименование проекта (краткое описание)
Место реализации проекта (область, город)
Количество рабочих мест

3. Кредит қаражатты болжамды игеру
Сомасы (Банктік қарыз шарты (БҚШ)/Транш)
Ай/Жыл
4. Қатысушы туралы мәлімет
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
Құрылтайшылар туралы деректер
Заңды мекенжайы
Нақты мекенжайы
Пошталық мекенжайы
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу күні, мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәлік (көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөртаңбамен (болған жағдайда), расталған көшірмесі көрсетілетін қызметті алушыны тіркеу туралы хабарлама.
Қызмет түрлері
Жетекшілік ететін ведомство, холдинг немесе негізгі компания
Жұмыс тәжірибесі
5. Басшылық
Бірінші басшысы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Жұмыс/үй телефон нөмірі
Туған жылы мен жері
Жеке басты куәландыратын құжатының №
Тұрғылықты (нақты) жері
Тіркелген жері
Жұмыс тәжірибесі
Бас бухгалтер
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Жұмыс/үй телефон нөмірі
Туған жылы мен жері
Жеке басты куәландыратын құжатының №
Тұрғылықты (нақты) жері
Тіркелген жері
Жұмыс тәжірибесі
Байланысатын тұлға
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, телефоны)
6. Меншік иелері
(құрылтайшы, қатысушылар, акционерлік қоғам үшін - акциялардың 5% және одан көп пайызын иеленетін акционерлер)
Атауы/Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Пайыз %
Деректемелері
7. Ағымдағы қызмет туралы ақпарат
Сала (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (ЭҚЖЖ) бойынша кодқа сәйкес)/
Индустриялық-инновациялық дамытудың мемлекеттік бағдарламасы (ИИДМБ)
Кіші сала (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (ЭҚЖЖ) бойынша кодқа сәйкес/ Индустриялық-инновациялық дамытудың мемлекеттік бағдарламасы (ИИДМБ)
Өнімдер мен көрсетілетін қызметтердің түрлері
Жылдық айналым
Соңғы есепті күнге пайда немесе шығын
Қызметкерлердің / оның ішінде әйелдердің нақты саны
Жобаның атауы (қысқаша сипаттама)
Жобаныіске асыру орны (облыс, қала)
Жұмыс орындарының саны

8. Информация о банковских счетах
Банковские реквизиты (указать все текущие и сберегательные счета во всех
бслуживающих банках):
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________

8. Банктік шоттар туралы ақпарат
Банктік деректемелер (қызмет көрсететін барлық банктердегі ағымдағы және жинақ
шоттарының барлығын көрсету ):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

11. Информация об участии в других государственных программах и
применяемых в отношении услугополучателя мерах государственной поддержки
№ п/п
Наименование государственной программы/меры государственной поддержки
Наименование государственного института развития
Дополнительная информация
12. Гарантии и согласия
Услугополучатель заявляет и гарантирует услугодателю следующее:
1. Все данные, информация и документация, переданные (предоставленные)
или предоставляемые услугодателю совместно с настоящим заявлением, либо по
запросу услугодателя являются достоверными и полностью соответствуют
действительности на нижеуказанную дату, в случае изменения указанных данных
обязуюсь незамедлительно уведомить услугодателя.
2. Что обязуется предоставлять и раскрывать по первому требованию
услугодателя информацию и документы, содержащие банковскую и
коммерческую тайну, затребованные в рамках рассмотрения настоящего
заявления.
3. Услугодатель не обязан проверять действительность указанных заверений
и гарантий.
4. Услугополучатель предупрежден об ответственности за предоставление
ложных, неполных и (или) недостоверных сведений, предусмотренной
законодательством Республики Казахстан.
5. Услугополучатель подтверждает, что уставная компетенция
услугополучателя позволяет подавать настоящее заявление лицу, которое
подписывает настоящее заявление.
6. Согласен с тем, что в случае выявления недостоверности указанных
данных и информации настоящее заявление может быть отклонено на любом
этапе, когда будут выявлены сведения, подтверждающие недостоверность
указанных данных, при этом услугодатель вправе не сообщать причины
отклонения.
Услугополучатель настоящим предоставляет услугодателю согласие с тем,
что:
1. Услугодатель вправе предоставлять указанные в настоящем заявлении
сведения, информацию и предоставленные услугополучателем документы
заинтересованным третьим лицам с целью проверки и рассмотрения.
2. Все сведения, содержащиеся в настоящем заявлении, а также все
затребованные услугодателем документы предоставлены исключительно для
субсидирования в рамках Программы.
3. Услугодатель оставляет за собой право проверки любой сообщаемой
услугополучателем о себе информации, а документы, предоставленные
услугополучателем, и оригинал заявления будут храниться у услугодателя, даже
если субсидирование не будет предоставлено.
4. Принятие услугодателем данного заявления к рассмотрению, а также
возможные расходы услугополучателем (на оформление необходимых для
получения субсидирования документов) не являются обязательством
услугодателя предоставить субсидирование или возместить понесенные
услугополучателем издержки.

11. Басқа мемлекеттік бағдарламаларға қатысу және көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қолданылатын мемлекеттік қолдау шаралары туралы ақпарат
№ р/с
Мемлекеттік бағдарлама атауы /мемлекеттік қолдау шаралары
Мемлекеттік даму институтының атауы
Қосымша ақпарат
12. Кепілдіктер мен келісімдер
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге мыналарды мәлімдейді және кепілдік береді:
1. Осы өтінішпен бірге көрсетілетін қызметті берушіге не көрсетілетін қызметті берушінің сұраутуы бойынша берілген (ұсынылған) немесе ұсынылатын барлық деректер, ақпарат пен құжаттама дұрыс болып табылады және төменде көрсетілген күнге шындыққа толық сәйкес келеді, көрсетілген деректер өзгерген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушіні дереу хабардар етуге міндеттенемін.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің алғашқы талабы бойынша осы өтінішті қарау шеңберінде талап етілген банктік және коммерциялық құпияны құрайтын ақпарат пен құжаттарды беруге және жария етуге міндеттенемін.
3. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген растаулар мен кепілдіктердің дұрыстығын тексеруге міндетті емес.
4. Көрсетілетін қызметті алушы жалған, толық емес және (немесе) шынайы емес мәліметтерді бергені үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жауапкершілік туралы ескертілді.
5. Көрсетілетін қызметті алушы өзінің жарғылық құзыретінің осы өтінішке қол қоятын адамға осы өтінішті беруге мүмкіндік беретінін растайды.
6. Көрсетілген деректер мен ақпараттың дұрыс еместігі анықталған жағдайда, көрсетілген деректердің дұрыс еместігін растайтын мәліметтер анықталған уақытта осы өтініштің кез келген кезеңде кері қайтарылатындығына келісемін, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші кері қайтару себептерін хабарламауға құқылы.
Көрсетілетін қызметті алушы осы арқылы көрсетілетін қызметті берушіге мыналарға келісімін береді:
1. Көрсетілетін қызметті беруші осы өтініште көрсетілген мәліметтерді, ақпаратты және көрсетілетін қызметті алушы берген құжаттарды тексеру және қарау мақсатында мүдделі үшінші тұлғаларға беруге құқылы.
2. Осы өтініште қамтылған барлық мәліметтер, сондай-ақ көрсетілетін қызметті беруші талап еткен барлық құжаттар Бағдарлама шеңберінде субсидия алу үшін ғана беріледі.
3. Көрсетілетін қызметті беруші қөрсетілетін қызметті алушы өзі туралы хабарлайтын кез келген ақпаратты тексеру құқығын өзіне қалдырады, ал көрсетілетін қызметті алушы берген құжаттар және өтініштің түпнұсқасы субсидиялау берілмеген жағдайдың өзінде де, көрсетілетін қызметті берушіде сақталады.
4. Көрсетілетін қызметті беруші осы өтінішті қарауға қабылдауы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының ықтимал шығыстары (субсидиялауды алуға қажетті құжаттарды ресімдеуге және) көрсетілетін қызметті берушінің субсидия беру немесе көрсетілетін қызметті алушы жұмсаған шығасыларды өтеу міндеттемесі болып табылмайды.

5. Подтверждаю, что с порядком рассмотрения вопроса о субсидировании
ознакомлен и согласен, в последующем претензий к услугодателю иметь не буду.
13. Приложения
(документы, предусмотренные по
_______________________________________ направлению)
______________________________________________________________
______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя
(подпись, дата).
Приложение 3
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 19 апреля 2019 года № 28
Приложение 3
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 352
Стандарт государственной услуги
"Предоставление гарантий по кредитам субъектов малого и среднего
предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки
и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление гарантий по кредитам субъектов малого и среднего предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается акционерным обществом "Фонд развития предпринимательства "Даму" (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя, веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – веб-портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги.
После сдачи пакета документов услугополучателем:
1) по кредитам до 180 (ста восьмидесяти) миллионов тенге (далее – млн. тенге) – 5 (пять) рабочих дней после получения услугодателяем документов от Банка.
В случае, если совокупная задолженность услугополучателя и аффилиированных с ним лиц/компаний по кредитам, полученным под гарантию услугодателя, составит более 180 (ста восьмидесяти) млн. тенге, то срок рассмотрения последующих проектов составляет 10 (десять) рабочих дней;
2) по кредитам свыше 180 (ста восьмидесяти) млн. тенге – 10 (десять) рабочих дней после получения услугодателем документов от банка второго уровня/Банка Развития (далее – Банк).
Направление услугодателем услугополучателю замечаний для их устранения и/или запрос о представлении информации, в случаях наличия замечаний к представленным документам и/или необходимости представления дополнительной информации – 3 (три) рабочих дней. При этом, срок рассмотрения документов, услугодателем возобновляется.
На веб-портале:

5. Субсидиялау туралы мәселені қарау тәртібімен танысқанымды және келісетінімді растаймын, кейіннен көрсетілетін қызметті берушіге наразылық білдірмеймін.
13. Қосымшалар
____________________________________________________
____________________________________________________
(бағыты бойынша көзделген құжаттар) (Көрсетілетін қызметті алушының
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы, күні)____________________"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 19 сәуірдегі
№ 28 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 352 бұйрығына
3-қосымша
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша кепілдіктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша кепілдіктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі, "электронды үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы жүзеге асырылады".
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырғаннан кейін:
1) 180 (бір жүз сексен) миллион теңгеге (бұдан әрі – млн. теңге) - дейінгі кредиттер бойынша көрсетілетін қызметті беруші Банктен құжаттарды алған күннен кейін 5 (бес) жұмыс күн;
Егер көрсетілетін қызметті алушының және онымен үлестес тұлғалардың/компаниялардың көрсетілетін қызметті берушінің кепілдігімен алынған кредиттер бойынша жиынтық берешегі 180 (бір жүз сексен) миллион теңгеден асатын болса, онда келесі жобаларды қарау 10 (он) жұмыс күнін құрайды.
2) 180 (бір жүз сексен) миллион теңгеден асатын кредиттер бойынша – көрсетілетін қызметті беруші екінші деңгейдегі банктен/Даму Банкінен (бұдан әрі – Банк) құжаттарды алғаннан кейін 10 (он) жұмыс күн.
Ұсынылған құжаттарға ескертулер болған жағдайда, анықталған ескертулерді көрсетілетін қызметті беруші 3 (үш) жұмыс күні ішінде жою және (немесе) ақпарат ұсыну үшін Банкке жібереді. Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші үшін жоғарыда көрсетілген құжаттарды қарау мерзімі жаңартылады.
Веб-порталда:

1) по кредитам до 180 (ста восьмидесяти) млн. тенге – 5 (пять) рабочих дней после получения услугодателем документов от Банка;
2) по кредитам свыше 180 (ста восьмидесяти) млн.тенге – 10 (десять) рабочих дней после получения услугодателем документов от Банка.
Направление услугодателем услугополучателю замечаний для их устранения и/или запрос о представлении информации, в случаях наличия замечаний к представленным документам и/или необходимости представления дополнительной информации – 3 (три) рабочих дней. При этом, срок рассмотрения документов, услугодателем возобновляется.
В случае непредоставления Банком услугодателю пакета документов в течение 3 (трех) рабочих дней с момента получения от услугополучателя электронной заявки через веб-портал, услугодатель отказывает услугополучателю в рассмотрении вопроса о предоставлении гарантии;
3) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
4) максимально допустимое время обслуживания – 1 (один) час.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная/электронная.
6. Результат оказания государственной услуги: предварительное гарантийное письмо услугодателя либо уведомление с мотивированным ответом об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная/электронная.
В случае обращения за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается, заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
При обращении через веб-портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного органа.
7. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) на бесплатной основе.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и Закону Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" в соответствии с установленным графиком работы услугодателя с 9.00 до 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 15.00 часов.
Прием заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 15.00 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

1) 180 (бір жүз сексен) миллион теңгеге дейінгі кредиттер бойынша көрсетілетін қызметті беруші Банктен құжаттарды алғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күн;
2) 180 (бір жүз сексен) миллион теңгеден асатын кредиттер бойынша көрсетілетін қызметті беруші Банктен құжаттарды алғаннан кейін 10 (он) жұмыс күн.
Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарға ескертулері болған жағдайда оларды жою үшін ескертулерді және/немесе ақпарат ұсыну және/немесе қажет болған жағдайда қосымша ақпарат беру туралы сұрату жіберуі – 3 (үш) жұмыс күн. Бұл ретте, көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қарау мерзімі жаңартылады.
Банк көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыдан электрондық өтінімді "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға кепілдік беру туралы мәселені қараудан бас тартады.
3) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты-30 (отыз) минут;
4) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты-1 (бір) сағат.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз/электронды түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті берушінің алдын ала кепілдік хаты не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы бар хабарлама;
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз/электронды түрінде.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қағаз жеткізгіште жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті берушінің мөртаңбамен және уәкілетті адамының қолымен расталады.
Веб-портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі уәкілетті органның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі:
1) 2015 жылғы 15 қарашадағы Қазақстан Республикасының еңбек кодексіне және Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда көрсетілетін қызметті берушінің белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, дүйсенбіден бастап – жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 15.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 19.00-ге дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру сағат 13.00-ден 15.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 19.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.

2) веб-портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и Закону Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги услугодателю:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копию решения уполномоченного органа банка о возможности кредитования услугополучателя с расчетом суммы гарантии;
3) согласие услугополучателя на получение кредитного отчета по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
4) согласие услугополучателя на представление информации в кредитное бюро по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
5) согласие услугополучателя на сбор и обработку его персональных данных услогодателем по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги (для индивидуальных предпринимателей);
6) решение уполномоченного органа услугополучателя, принявшего решение о привлечении гарантии;
7) свидетельство о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица (копию, заверенную подписью услугополучателя и печатью (при наличии), уведомление о регистрации услугополучателя.
На веб-портал:
1) заявление в форме электронного запроса, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) согласие на предоставление информации в кредитное бюро и получение кредитного отчета;
3) согласие на сбор и обработку его персональных данных;
4) электронную копию (сканированную копию) решения уполномоченного органа банка о возможности кредитования услугополучателя с расчетом суммы гарантии.
Сведения по субъекту малого и среднего предпринимательства, в том числе по свидетельству о государственной регистрации юридического лица/индивидуального предпринимателя, сведения об отсутствии задолженности по обязательным платежам в бюджет определяются автоматически посредством соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случаях технической невозможности получения данных из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" или недостоверности данных, услугодатель запрашивает документы у услугополучателя.
Подтверждением принятия документов является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
В случае, если услугополучатель является юридическим лицом, зарегистрированным в соответствии с законодательством Республики Казахстан, решение уполномоченного органа услугополучателя, принявшего решение о привлечении гарантии, подтверждается в формате согласования электронной цифровой подписью юридического лица, выписанной на участника или руководителя. Форма согласования направляется всем участникам и руководителю в личный кабинет на портале. Для подтверждения согласования требуется подписать форму согласования электронной цифровой подписью юридического лица, выписанной на участника или руководителя.

2) веб-портал – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, 2015 жылғы 15 қарашадағы Қазақстан Республикасының еңбек кодексіне және Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының заңына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті берушіге қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) Көрсетілетін қызметті алушыны кепілдік сомасын есептей отырып кредитеу мүмкіндігі туралы Банктің оң шешімі бар хаты;
3) көрсетілетін қызметті алушының кредиттік есеп алуға осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша келісімі;
4) көрсетілетін қызметті алушының кредит бюросына ақпарат беруге осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша келісімі;
5) көрсетілетін қызметті алушының жеке деректерін көрсетілетін қызметті берушінің жинауына және өңдеуіне осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оның келісімі;
6) кепілдікті тарту туралы шешім қабылдаған көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті органының шешімі;
7) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәлік (көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөртаңбамен (болған жағдайда) расталған көшірмесі), көрсетілетін қызметті алушыны тіркеу туралы хабарлама.
Веб-порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық сұратуы нысанындағы өтініш;
2) кредит бюросына ақпарат беруге және кредит есебін электрондық нысанда алуға келісімі;
3) оның жеке деректерін электрондық нысанда жинауға және өңдеуге келісімі;
4) кепілдік сомасын есептей отырып кредиттеу мүмкіндігі туралы Банктің оң шешімі бар хаттың электрондық көшірмесі (сканерленген көшірмесі);
5) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәлік/ анықтама (көрсетілетін қызметті алушының қолымен) және мөртаңбамен (болған жағдайда) расталған көшірмесі)/көрсетілетін қызметті алушыны тіркеу туралы хабарлама.
Бюджетке төленетін міндетті төлемдер бойынша берешегінің бар/жоғы туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электронды үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерден алады.
Деректерді "электронды үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алу техникалық тұрғыдан мүмкін емес болған немесе деректер дұрыс болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыдан сұратады.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) құжаттардың қабылданғанын растау болып табылады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркелген заңды тұлға болып табылған жағдайда, кепілдік тарту туралы шешім қабылдаған көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті органының шешімі қатысушыға немесе басшыға берілген заңды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен келісу форматында расталады. Келісу нысаны барлық қатысушыларға және басшыға порталдағы жеке кабинетіне жіберіледі. Келісуді растау үшін келісу нысанына қатысушыға немесе басшыға берілген заңды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қою талап етіледі.

10. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами гарантирования по кредитам субъектов малого и среднего предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2016 года № 234;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя.
Жалоба принимается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя по адресам указанных в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе услугополучателя:
физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес;
юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Обращение подписывается услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, так же в электронном виде через веб-портал.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

10. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 19 сәуірдегі № 234 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша кепілдік беру қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айырылуы негіздері бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, іс-қимылдарына (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, іс-қимылдарына (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына жасалады.
Шағым қағаз нысанда почта арқылы немесе электрондық түрде не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі, аты-жөні және берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында:
жеке тұлғаның - оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), пошталық мекенжайы;
заңды тұлғаның - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі.
Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен, сондай-ақ веб-портал арқылы электрондық түрде жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.economy.gov.kz;
2) веб-портал – www.egov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличии ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" веб-портала, канцелярии услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактный телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Предоставление гарантий по
кредитам субъектов малого и
среднего предпринимательства в
рамках Государственной программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2020"
Форма
Директору регионального филиала
Акционерного общества "Фонд
развития предпринимательства "Даму"
_______________________
_______________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
услугополучателя
Заявление
Я, ____________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) – (далее – услугополучатель)
сообщаю следующее: что ________ 20 ___ года уполномоченный орган
акционерного общества "________________________" (наименование банка)
принял положительное решение об открытии кредитной линии/предоставлении
банковского займа в размере _______ (__________________________________)
тенге, сроком на _____ (________) месяцев, под ____ (_____________________) %
годовых в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса
Дорожная карта бизнеса-2020".
Цель кредитования _____________________________________________ .
Обеспечением по кредитной линии/договору банковского займа мною было
предоставлено следующее имущество:
1) _____________________________________________________________,
(наименование объекта, общая площадь, год постройки,
месторасположение, рыночная стоимость в тенге)
2) ____________________________________________________________,
(автотранспортное средство, год выпуска, характеристики согласно
технической спецификации, рыночная стоимость в тенге)
3) _____________________________________________________________
другое имущество (с указанием в том числе, наименования, характеристик,
места нахождения)
На основании изложенного прошу Вас рассмотреть возможность
предоставления гарантии в размере __________ (___________________) тенге,
сроком до _____ месяцев. Сообщаю, что в рамках утвержденной кредитной линии
банковского займа кредиты не предоставлялись.
Предоставляю акционерному обществу "Фонд развития
предпринимательства "Даму" согласие на предъявление требования к имуществу,
переданному в залог в акционерное общество "___________________"
(наименование Банка), а также по имуществу, не являющимся обеспечением
обязательств перед акционерным обществом "____________________"
(наименование Банка).
Услугополучатель ___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись ________________
Место печати (при наличии)
Примечание: в случае подачи электронной заявки через портал заявление
оформляется по форме, указанной на портале.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Предоставление гарантий по
кредитам субъектов малого и
среднего предпринимательства в
рамках Государственной программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2020"
Форма
Согласие услугополучателя на получение кредитного отчета
"___" __________ _____ года местное время_____ часов_____ минут
Для физического лица
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и место рождения,
место жительства, номер и дата документа, удостоверяющего личность)
Для юридического лица
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(полное наименование, место нахождения, регистрационный номер в
соответствии со справкой или свидетельством о государственной регистрации
(перерегистрации) юридического лица или иной идентификационный номер,
официально используемый для идентификации
юридического лица по законодательству его государственной регистрации)
дает настоящие согласие в том, что информация о нем, касающаяся его
(ее) финансовых и других обязательств имущественного характера,
находящаяся в кредитных бюро и которая поступит в кредитные бюро в
будущем, будет раскрыта получателю информации из кредитного(ых) бюро,
принявшему (их) настоящее согласие
_______________________________________________________________
(печать (при наличии) и подпись услугополучателя)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(для физического лица: собственноручно указывается фамилия, имя и
отчество (если имеется), проставляется личная подпись; для юридического лица:
указывается наименование юридического лица, проставляется подпись лица,
уполномоченного юридическим лицом на
подписание настоящего согласия, с указанием реквизитов доверенности,
если лицо действует от имени юридического лица на основании
доверенности, с приложением подлинника доверенности)
Акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму"
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) директора филиала,
печать и подпись) )
____________________________________________________________________
(наименование организации, принявшей настоящее согласие: фамилия,
инициалы и подпись лица, уполномоченного принимать настоящее согласие).
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Предоставление гарантий
по кредитам субъектов
малого и среднего
предпринимательства в рамках
Государственной программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2020"
Форма
Согласие услугополучателя на предоставление информации в кредитное бюро
"___" __________ _____ года местное время_____ часов_____ минут
Для физического лица
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и место рождения,
место жительства, номер и дата документа, удостоверяющего личность)
Для юридического лица
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(полное наименование, место нахождения, регистрационный номер в
соответствии со справкой или свидетельством о государственной
регистрации (перерегистрации) юридического лица или иной
идентификационный номер, официально используемый для идентификации
юридического лица по законодательству его государственной регистрации)
дает настоящее согласие в том, что информация о нем, касающаяся его
(ее) финансовых и других обязательств имущественного характера,
находящаяся в Акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму"
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указать наименование источника(ов) информации. В случае если
согласие дается на предоставление информации из всех возможных
источников, необходимо сделать об этом отметку – "во всех возможных
источниках информации")
и которая поступит в указанный (ые) источник (и) в будущем
____________________________________________________________________
(печать (при наличии) и подпись услугодателя) (в случае согласия на раскрытие
информации, которая поступит в будущем, необходимо поставить подпись;
в случае несогласия с раскрытием информации, которая поступит в будущем, необходимо
поставить прочерк), будет предоставлена во все кредитные бюро (если поставщик
информации, оформляющий настоящее согласие, предоставляет информацию во все
кредитные бюро на территории Республики Казахстан в соответствии с пунктом 1 статьи 23

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметтерді көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.economy.gov.kz
2) веб-портал–www.egov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ болған жағдайда, портал арқылы электронды нысанда ала алады.
15. Көрсетілетін қызметті алушының веб-порталдың "жеке кабинет", көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс-орталығының байланыс телефоны: 1414.
"Бизнестің жол картасы-2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде шағын және орта
кәсіпкерлік субъектілерінің
кредиттері бойынша
кепілдіктер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту
қоры" акционерлік қоғамы
өңірлік филиалының директоры
___________________________
__________________________
Көрсетілетін қызметті
алушының тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса)
Өтініш
Мен,_______________________________________,
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) – (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы)
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамыту мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде
20 _жылғы ___ акционерлік қоғамның уәкілетті органы "________________________"
(банктің атауы) _______ (__________________________________) теңге мөлшерінде, ____ (___)
ай мерзімге _____ (________)% кредиттік желі ашу/банктік қарыз беру туралы оң шешім қабылдағанын хабарлаймын:
Кредит беру мақсаты_____________________________________________
Мен кредиттік желі/банктік қарыз шарты бойынша қамтамасыз ету ретінде мына мүлікті ұсындым:
1) ___________________________________________________________,
(объектінің атауы, жалпы ауданы, салынған жылы, орналасқан жері,
нарықтық құны, теңгемен)
2)___________________________________________________________,
(автокөлік құралы, шығарылған жылы, техникалық ерекшелікке сәйкес сипаттамалары,
нарықтық құны теңгемен).
3) ___________________________________________________________.
басқа мүлік (оның ішінде, атауын, сипаттамаларын, орналасқан жерін және тағы басқа
көрсете отырып)
Жоғарыда айтылғандардың негізінде Сізден__________ (___________________)
теңге мөлшерінде _ _ _ _ айға дейінгі мерзімге кепілдік беру мүмкіндігін қарастыруыңызды сұраймын.
Бекітілген кредиттік желі/банктік қарыз шеңберінде кредиттер берілмеген.
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамына кепілге берілген мүлікке талап қоюға "___________________"
(Банктің атауы), сондай-ақ акционерлік қоғам алдындағы міндеттемелерді қамтамасыз ету болып
табылмайтын мүлік бойынша талап қоюға "____________________"
(Банктің атауы) келісім беремін.
Көрсетілетін қызметті алушы _________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Қолы _______________________
Мөртаңбанің орны (болған жағдайда)
Ескертпе: портал арқылы электрондық өтінім берілген жағдайда өтініш порталда көрсетілген нысан бойынша ресімделеді.
"Бизнестің жол картасы-2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде шағын және орта
кәсіпкерлік субъектілерінің
кредиттері бойынша
кепілдіктер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Көрсетілетін қызметті алушының кредит есебін алуға келісімі
_____жылғы "____" ________ жергілікті уақыт ___ сағат ___ минут
Жеке тұлға үшін
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), туған күні және жері,
тұрғылықты жері, жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі және күні)
Заңды тұлға үшін
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаға немесе куәлікке
сәйкес толық атауы, орналасқан жері, тіркеу нөмірі немесе заңды тұлғаны мемлекеттік
тіркеу заңнамасы бойынша сәйкестендіру үшін ресми пайдаланылатын өзге де
сәйкестендіру нөмірі)
кредиттік бюролардағы және болашақта кредиттік бюроларға түсетін оның қаржылық
және мүліктік сипаттағы басқа да міндеттемелеріне қатысты ол туралы ақпарат осы
келісімді қабылдаған кредиттік бюролардан ақпарат алушыға ашылатынына келісім
береді.
_______________________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының мөртаңба (болған жағдайда) мен қолы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(жеке тұлға үшін: өз қолымен тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда)
көрсетіледі), жеке қолы қойылады;
заңды тұлға үшін: заңды тұлғаның атауы көрсетіледі, егер тұлға сенімхат негізінде
заңды тұлға атынан әрекет етсе сенімхаттың түпнұсқасын қоса бере отырып,
сенімхаттың деректемелерін көрсете отырып, осы келісімге қол қоюға заңды тұлға
уәкілеттік берген тұлғаның қолы қойылады)
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы
___________________________________________________________________
Филиал директорының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
мөртаңба және қолтаңбасы)
___________________________________________________________________
(осы келісімді қабылдаған ұйымның атауы; осы келісімді қабылдауға уәкілетті
адамның тегі, аты-жөні және қолы).
"Бизнестің жол картасы-2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде шағын және орта
кәсіпкерлік субъектілерінің
кредиттері бойынша
кепілдіктер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
Көрсетілетін қызметті алушының кредиттік бюроға ақпарат беруге келісімі
____жылғы "___" _______ жергілікті уақыт ___ сағат __ минут
Жеке тұлға үшін
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), туған күні және жері,
тұрғылықты жері, жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі мен күні)
Заңды тұлға үшін
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаға немесе куәлікке
сәйкес толық атауы, орналасқан жері, тіркеу нөмірі немесе заңды тұлғаны мемлекеттік
тіркеу заңнамасы бойынша сәйкестендіру үшін ресми пайдаланылатын өзге де
сәйкестендіру нөмірі)
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамындағы" оның қаржылық және
мүліктік сипаттағы басқа да міндеттемелеріне қатысты ол туралы,
_______________________________________________________
(ақпарат көзінің (дерінің) атауын көрсету. Егер келісім барлық ықтимал көздерден
ақпарат ұсынуға берілетін болса бұл туралы "барлық ықтимал көздерден ақпарат
көздерінде" деген белгі қою кажет)
және болашақта көрсетілген көз (дер) ге түсетін
_________________________________________________________
ақпарат (көрсетілетін қызметті алушының мөртаңба (болған жағдайда) және қолы)
(болашақта түсетін ақпаратты ашуға келісім берген жағдайда қол қою қажет; болашақта
түсетін ақпаратты ашуға келіспеген жағдайда сызықша қою қажет) барлық кредиттік
бюроларға (егер осы келісімді ресімдейтін ақпаратты жеткізуші "Қазақстан
Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы"

Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года № 573 "О кредитных бюро и
формировании кредитных историй в Республике Казахстан" (далее – Закон) или в кредитные бюро
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указать наименование кредитных бюро, если поставщик информации,
оформляющий настоящее согласие, не обязан предоставлять информацию во
все кредитные бюро на территории Республики Казахстан в соответствии
со статьей 23 Закона).
__________________________________________________________________
(печать (при наличии) и подпись услугополучателя)
__________________________________________________________________
(для физического лица: собственноручно указывается фамилия, имя и отчество (если
имеется), проставляется личная подпись; для юридического лица: указывается наименование
юридического лица, проставляется подпись лица, уполномоченного юридическим лицом на
подписание настоящего согласия, с указанием реквизитов доверенности, если лицо действует
от имени юридического лица на основании доверенности, с приложением подлинника
доверенности)
Акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму"
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) директора филиала
(печать и подпись))
________________________________________________________________
(наименование организации, принявшей настоящее согласие; фамилия,
инициалы и подпись лица, уполномоченного принимать настоящее
согласие).
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Предоставление гарантий по
кредитам субъектов малого и
среднего предпринимательства в
рамках Государственной программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2020"
Форма
Согласие услугополучателя на сбор и обработку его персональных
данных услогодателем
"___"___________ года местное время ____часов____минут
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и место рождения)
____________________________________________________________________
(место жительства, адрес по месту регистрации)
____________________________________________________________________
(номер и дата документа, удостоверяющего личность)
дает настоящее согласие на сбор и обработку его персональных данных, в соответствии с

Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі № 573 Заңы (бұдан әрі-Заң)
23-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағындағы барлық
кредиттік бюроларға ақпаратты ұсынады) немесе
___________________________________________________________
___________________________________________________________
кредиттік бюроларға берілетіндігіне осы келісімді береді (егер осы келісімді
ресімдейтін ақпаратты жеткізуші)
Заңның 23-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағындағы барлық кредиттік
бюроларға ақпарат беруге міндетті емес болса кредиттік бюроның атауы көрсету).
_______________________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының (мөртаңба (болған жағдайда) мен қолы)
__________________________________________________________________
(жеке тұлға үшін: өз қолымен тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі,
жеке қолы қойылады; заңды тұлға үшін: заңды тұлғаның атауы көрсетіледі,
сенімхаттың түпнұсқасын қоса бере отырып, егер тұлға заңды тұлғаның атынан
сенімхат негізінде әрекет етсе, сенімхаттың деректемелерін көрсете отырып, осы
келісімге қол қоюға заңды тұлға уәкілеттік берген тұлғаның қолы қойылады.)
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" Акционерлік қоғамы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Филиал директорының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (мөртаңба мен қолы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(осы келісімді қабылдаған ұйымның атауы; осы келісімді қабылдауға уәкілетті
адамның тегі, аты-жөні және қолы ).
"Бизнестің жол картасы-2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде шағын және орта
кәсіпкерлік субъектілерінің
кредиттері бойынша
кепілдіктер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
Нысан
Көрсетілетін қызметті алушының дербес деректерін көрсетілетін қызметті берушінің жинауына және өңдеуіне келісімі
___________жылғы "___" ______жергілікті уақыт ____сағат ____минут
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты ( болған жағдайда), туған күні және жері)
____________________________________________________________________
(тұрғылықты жері, тіркеу орны бойынша мекенжайы)
____________________________________________________________________
(жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі және күні)
Тартылатын кредит бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету ретінде
Қордың ішінара кепілдік беруі туралы мәселені қарауға байланысты
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы"

Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите",
включая информацию, касающуюся его (ее) финансовых и других обязательств
имущественного характера, в том числе информации, которая поступит в Акционерное
общество "Фонд развития предпринимательства "Даму" (далее – Фонд)
в будущем ___________________
(подпись)
(в случае согласия на раскрытие информации, которая поступит в будущем, необходимо
поставить подпись; в случае несогласия с раскрытием информации, которая поступит в
будущем, необходимо поставить прочерк), в связи с рассмотрением вопроса о
предоставлении Фондом частичной гарантии в качестве обеспечения исполнения
обязательств по привлекаемому кредиту
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(собственноручно указывается фамилия, имя и отчество (при его
наличии), проставляется личная подпись)
__________________________________________________________________
(наименование структурного подразделения/ регионального филиала,
принявшего настоящее согласие)
__________________________________________________________________
(фамилия, инициалы и подпись лица, уполномоченного принимать
настоящее согласие)
Приложение 4
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 19 апреля 2019 года № 28
Приложение 4
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 352
Стандарт государственной услуги
"Предоставление государственных грантов субъектам малого
предпринимательства для реализации новых бизнес-идей
и индустриально-инновационных проектов в рамках
бизнес-инкубирования в рамках Государственной программы
поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление государственных грантов субъектам малого предпринимательства для реализации новых бизнес-идей и индустриально-инновационных проектов в рамках бизнес-инкубирования в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султан и Алматы (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются канцелярией местных исполнительных органов областей, городов Нур-Султан, Алматы, Шымкент и веб-портал "электронного правительства" (далее – веб-портал).

Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 21 мамырдағы Заңына сәйкес, оның қаржылық және
басқа мүліктік сипаттағы міндеттемелеріне қатысты ақпаратты, оның ішінде
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамына (бұдан әрі – Қор)
алдағы уақытта түсетін ақпаратты қоса алғанда оның дербес деректерін жинауға
және өңдеуге осы келісімді береді.___________________ ( қолы)
(болашақта келіп түсетін ақпаратты ашуға келісім берген жағдайда, қол қою қажет;
болашақта түсетін ақпаратты ашумен келіспеген жағдайда, сызықша қою қажет),
___________________________________________________________
___________________________________________________________
(өз қолымен тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі,
жеке қолы қойылады)
____________________________________________________________________
(осы келісімді қабылдаған құрылымдық бөлімшенің/өңірлік филиалдың атауы)
____________________________________________________________________
(осы келісімді қабылдауға уәкілетті адамның тегі, аты-жөні және қолы)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 19 сәуірдегі
№ 28 бұйрығына
4 - қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 352 бұйрығына
4 - қосымша
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде бизнес-инкубациялау аясында жаңа бизнес-идеяларды және индустриалық-инновациялық жобаларды іске асыру үшін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде бизнес-инкубациялау аясында жаңа бизнес-идеяларды және индустриалық-инновациялық жобаларды іске асыру үшін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарының кеңсесі және "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы жүзеге асырылады;.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) по предоставлению грантов субъектам малого предпринимательства для реализации новых бизнес-идей:
со дня сдачи пакета документов услугодателю – 29 (двадцать девять) рабочих дней;
по предоставлению грантов субъектам малого предпринимательства для реализации индустриально-инновационных проектов в рамках бизнес-инкубирования:
со дня сдачи пакета документов услугодателю – 89 (восемьдесят девять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная/электронная.
6. Результат оказания государственной услуги: договор о предоставлении гранта, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная/электронная.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и Закону Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" в соответствии с установленным графиком работы услугодателя с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Прием заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Прием заявок прекращается в сроки, указанные в объявлении о проведении конкурса.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) веб-портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и Закону Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги услугодателю:
На получение государственных грантов для реализации новых бизнес-идей:

2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) Жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру бойынша:
көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған күннен бастап – 29 (жиырма тоғыз) жұмыс күн;
бизнес-инкубациялау аясында индустриялық-инновациялық жобаларды іске асыру үшін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне гранттар беру бойынша:
көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған күннен бастап – 89 (сексен тоғыз) жұмыс күн;
2) ) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты-30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты-20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз/электронды түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: грант беру туралы шарт не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз/ электронды түрінде.
7. Жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі:
1) 2015 жылғы 15 қарашадағы Қазақстан Республикасының еңбек кодексіне және Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда көрсетілетін қызметті берушінің белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, дүйсенбіден бастап – жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
2) веб-портал – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, 2015 жылғы 15 қарашадағы Қазақстан Республикасының еңбек кодексіне және Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
Жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар алуға:

1) заявка на участие в конкурсном отборе по предоставлению государственных грантов по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица/уведомление о регистрации индивидуального предпринимателя;
3) справка об отсутствии задолженности по обязательным платежам в бюджет, выданную не позднее, чем за 30 (тридцать) календарных дней до даты обращения;
4) справка о средней численности наемных работников на момент подачи заявки, заверенную подписью руководителя и печатью заявителя (при наличии);
5) бизнес-проект;
6) копия документа, подтверждающего прохождение услугополучателем обучения в рамках Программы и (или) Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" со сроком давности не более 2 (двух) лет;
7) выписка из банковского счета о наличии на текущем счете услугополучателя денежных средств не менее 10% от объема предоставляемого государственного гранта или документы, подтверждающие оценочную стоимость движимого и/или недвижимого имущества;
8) доверенность на право подачи заявки от имени услугополучателя, копию паспорта поверенного (от имени юридического лица – заверенную юридическим лицом).
На получение государственных грантов для реализации индустриально-инновационных проектов в рамках бизнес-инкубирования:
1) заявка по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
3) справка об отсутствии задолженности по обязательным платежам в бюджет, выданную не позднее, чем за 30 (тридцать) календарных дней до даты обращения;
4) бизнес-план по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
5) доверенность на представителя (при необходимости).
На веб-портале:
на получение государственных грантов для реализации новых бизнес-идей:
1) электронная заявка на участие в конкурсном отборе по предоставлению государственных грантов по форме, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия документа, подтверждающего прохождение услугополучателем обучения в рамках Программы и (или) Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" сроком давности не более 2 (двух) лет;
3) выписка из банковского счета о наличии на текущем счете услугополучателя денежных средств не менее 10 % от объема предоставляемого государственного гранта или документы, подтверждающие оценочную стоимость движимого и/или недвижимого имущества;
на получение государственных грантов для реализации индустриально-инновационных проектов в рамках бизнес-инкубирования:

1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік грант алу үшін өтінім;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі/жеке кәсіпкерді тіркеу туралы хабарлама;
3) өтініш берген күнге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей берілген бюджетке төленетін міндетті төлемдер бойынша берешектің жоқтығы туралы анықтама;
4) басшының қолымен және өтініш берушінің мөртаңбамен (болған жағдайда) расталған, өтінім беру сәтіндегі жалдамалы жұмыскерлердің орташа саны туралы анықтама;
5) бизнес-жоба;
6) көрсетілетін қызметті алушының Бағдарлама және (немесе) "Еңбек" нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде оқудан өткендігін растайтын құжаттың ескіру мерзімі 2 (екі) жылдан аспайтын көшірмесі;
7) көрсетілетін қызметті алушының ағымдағы шотында берілетін мемлекеттік грант көлемінің кемінде 10% ақша қаражатының болуы туралы банктік шоттан үзінді көшірме немесе жылжымалы және/немесе жылжымайтын мүліктің бағалау құнын растайтын құжаттар;
8) көрсетілетін қызметті алушының атынан өтінім беру құқығына сенімхат, сенім білдірілген адамның паспортының көшірмесі (заңды тұлға атынан – заңды тұлға растаған).
Бизнес-инкубациялау аясында индустриялық-инновациялық жобаларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар алуға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім
2) өтініш берген күнге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей берілген бюджетке төленетін міндетті төлемдер бойынша берешектің жоқтығы туралы анықтама
3) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бизнес-жоба;
4) өкілге сенімхат (қажет болған жағдайда).
Веб-порталда:
Жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар алуға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік гранттар беру жөніндегі конкурстық іріктеуге қатысуға электрондық өтінім;
2) көрсетілетін қызметті алушының Бағдарлама және (немесе) "Еңбек" нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде оқудан өткендігін растайтын құжаттың ескіру мерзімі 2 (екі) жылдан аспайтын көшірмесі;
3) көрсетілетін қызметті алушының ағымдағы шотында берілетін мемлекеттік грант көлемінің кемінде 10% ақша қаражатының болуы туралы банктік шоттан үзінді көшірме немесе жылжымалы және/немесе жылжымайтын мүліктің бағалау құнын растайтын құжаттар.
Бизнес-инкубациялау аясында индустриялық-инновациялық жобаларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар алуға:

1) электронная заявка на участие в конкурсном отборе по предоставлению государственных грантов по форме, согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) соглашение о резидентстве с бизнес-инкубатором, прошедшим конкурсный отбор на участие в реализации Программы;
3) выписка из банковского счета о наличии на текущем счете услугополучателя денежных средств не менее 20 % от объема предоставляемого государственного гранта.
Подтверждением принятия документов является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего документы или регистрационный номер на веб-портале.
Сведения по субъекту малого предпринимательства, в том числе по свидетельству о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица и (или) уведомлению о регистрации индивидуального предпринимателя, сведения о видах деятельности юридического лица/индивидуального предпринимателя, сведения о стадиях ликвидации, реорганизации или банкротства, а также о прекращенной деятельности, сведения об отсутствии/наличии задолженности по обязательным платежам в бюджет, сведения о наличии движимого и/или недвижимого имущества определяются автоматически из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случаях технической невозможности получения данных из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" или недостоверности данных, услугодатель запрашивает документы у услугополучателя.
10. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами предоставления государственных грантов субъектам малого предпринимательства для реализации новых бизнес-идей и индустриально-инновационных проектов в рамках бизнес-инкубирования в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2016 года № 234.
11. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".

1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік гранттар беру жөніндегі конкурстық іріктеуге қатысуға электрондық өтінім;
2) Бағдарламаны іске асыруға қатысуға конкурстық іріктеуден өткен бизнес-инкубатормен резиденттік туралы келісім;
3) көрсетілетін қызметті алушының ағымдағы шотында берілетін мемлекеттік грант көлемінің кемінде 20% ақша қаражатының болуы туралы банктік шоттан үзінді көшірме.
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінде құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) және веб-порталда тіркеу нөмірі құжаттардың қабылданғанын растау болып табылады.
Шағын кәсіпкерлік субъектісі бойынша, оның ішінде заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәлік және (немесе) жеке кәсіпкерді тіркеу туралы хабарлама бойынша мәліметтер, заңды тұлға/жеке кәсіпкер қызметінің түрлері туралы мәліметтер, тарату, қайта ұйымдастыру немесе банкроттық сатылары туралы, сондай-ақ тоқтатылған қызмет туралы мәліметтер, бюджетке төленетін міндетті төлемдер бойынша берешектің болмауы/ болуы туралы мәліметтер, жылжымалы және/немесе жылжымайтын мүліктің болуы туралы мәліметтер "электрондық үкімет" шлюзі арқылы автоматты түрде тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден анықталады.
Тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы деректерді алу техникалық мүмкін болмаған немесе деректер дұрыс болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды сұратады.
10. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай:
1) Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 19 сәуірдегі № 234 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде бизнес-инкубациялау аясында жаңа бизнес-идеяларды және индустриялық-инновациялық жобаларды іске асыру үшін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі негіздері бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады;
11. Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметті көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
12. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя.
Жалоба принимается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе услугополучателя:
физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес;
юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Обращение подписывается услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
13. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.economy.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочных служб по вопросам оказания государственной услуги, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www. economy.gov.kz.
Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Предоставление государственных
грантов субъектам малого
предпринимательства для реализации
новых бизнес-идей и индустриально-
инновационных проектов в рамках бизнес-
инкубирования в рамках Государственной
программы поддержки и развития
бизнеса "Дорожная карта
бизнеса-2020"
Форма
Заявка на участие в конкурсном отборе по предоставлению
государственных грантов
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(далее – услугополучатель)
(организационно-правовая форма, наименование юридического лица; фамилия,
имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя,
паспортные данные)
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(местонахождение, почтовый адрес юридического лица; местожительство
услугополучателя)
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер контактного телефона с указанием кода города (района),
адрес электронной почты)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(банковские реквизиты)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(указать систему налогообложения)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(указать профилирующее направление деятельности)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(указать отрасль экономики, код по общему классификатору
видов экономической деятельности (ОКЭД)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(указать среднюю численность наемных работников на момент
подачи заявки)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(руководитель организации (фамилия, имя, отчество(при его наличии),
должность, контактный телефон)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(ответственный исполнитель проекта (фамилия, имя, отчество
(при его наличии), должность, контактный телефон)
заявляет об участии в конкурсном отборе для предоставления начинающим
субъектам предпринимательства государственных грантов (на создание собственного бизнеса).
Услугополучатель ознакомлен с условиями конкурса и предоставляет в соответствии
с Правилами предоставления государственных грантов субъектам малого
предпринимательства для реализации новых бизнес-идей и индустриально-
нновационных проектов в рамках бизнес-инкубирования в рамках Государственной
программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020" необходимые документы.
Перечень предоставленных документов
№ п/п
Юридическое лицо
Количество страниц
№ п/п
Индивидуальный предприниматель
Количество страниц
1.
Копия свидетельства о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица
1.
Копия уведомления о регистрации индивидуального предпринимателя
2.
Справка о состоянии расчетов с бюджетом по налогам, сборам и взносам
2.
Справка о состоянии расчетов с бюджетом по налогам, сборам и взносам
3.
Справка о средней численности наемных работников на момент подачи заявки, заверенная подписью руководителя
3.
Справка о средней численности наемных работников на момент подачи заявки, заверенная подписью руководителя
4.
Бизнес-проект
4.
Бизнес-проект
5.
Копия документа, подтверждающего прохождение услугополучателем краткосрочного обучения на курсах Программы и/или Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
5.
Копия документа, подтверждающего прохождение услугополучателем краткосрочного обучения на курсах Программы и/или Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
6*.
Доверенность на представителя
6*.
Доверенность на представителя
7.
Выписка из банковского счета о наличии на текущем счете услугополучателя денежных средств или документы, подтверждающие оценочную стоимость движимого и/или недвижимого имущества
7.
Выписка из банковского счета о наличии на текущем счете услугополучателя денежных средств или документы, подтверждающие оценочную стоимость движимого и/или недвижимого имущества
* заполняется в случае необходимости
Претендент________________________________________________
_______________________________________________________________
Подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
№ заявки от "___" _____________ 20___ года "____" часов "____" минут
Я подтверждаю отсутствие просроченной задолженности по ранее предоставленным бюджетным кредитам.
Подтверждаю, что представленные мной сведения являются достоверными, и не возражаю против проверки сведений Региональным координатором программы и Конкурсной комиссией.
Услугополучатель, подписав настоящую заявку, заявляет и гарантирует следующее:

3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, іс-қимылдарына (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
12. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, іс-қимылдарына (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда почта арқылы немесе электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі, аты-жөні және берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында:
жеке тұлғаның - тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), пошталық мекенжайы заңды тұлғаның - атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс. Шағымның қаралу нәтижесі туралы жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошталық байланыс түрінде немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол түрде беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
13. Көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де талаптар
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекен-жайы Министрліктің www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтер арқылы, қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығынан мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты алу мүмкіндігіне ие.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары www.economy.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Бизнестің жол картасы-2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде бизнес-
инкубациялау аясында жаңа
бизнес-идеяларды
және индустриялық-
инновациялық жобаларды іске
асыру үшін шағын кәсіпкерлік
субъектілеріне мемлекеттік
гранттар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік гранттарды ұсыну бойынша конкурстық іріктеуге қатысуға өтінім
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы)
(заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық нысаны, атауы; жеке кәсіпкердің тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда), паспорт деректері)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның орналасқан жері, пошталық мекенжайы;
көрсетілетін қызметті алушының тұратын жері)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(қала (аудан) кодын көрсете отырып байланыс телефонының нөмірі,
электрондық пошта мекенжайы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(банктік деректемелер)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(салық салу жүйесін көрсету)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(қызметтің бейінді бағыттарын көрсету
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(экономика саласын көрсету, экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші
бойынша коды (ЭҚЖЖ)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(өтінім берілген кездегі жалдамалы қызметкерлердің санын орташа көрсету)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(ұйым басшысы (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, байланыс
телефоны)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(жобаның жауапты орындаушысы (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы,
байланыс телефоны)
ісін жаңа бастаған кәсіпкерлік субъектілеріне (өз бизнесін ашуға) мемлекеттік гранттар беру үшін конкурстық іріктеуге қатысатыны туралы мәлімдейді.
Көрсетілетін қызметті алушы конкурс шарттарымен танысты және "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде бизнес-инкубациялау аясында жаңа бизнес-идеяларды және индустриялық-инновациялық жобаларды іске асыру үшін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру қағидаларына сәйкес қажетті құжаттарды ұсынады.
Ұсынылатын құжаттар тізбесі
Р/с №
Заңды тұлға
бет саны
р/с №
Жеке кәсіпкер
Бет саны
1
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәліктің көшірмесі
1
Жеке кәсіпкерді тіркеу туралы хабарламаның көшірмесі
2
Салықтар, алымдар мен жарналар бойынша бюджетпен есеп айырысудың жай-күйі туралы анықтама
2
Салықтар, алымдар мен жарналар бойынша бюджетпен есеп айырысудың жай-күйі туралы анықтама
3
Өтінім берген кездегі жалдамалы жұмыскерлердің орташа саны туралы басшының қолымен расталған анықтама
3
Өтінім берген кездегі жалдамалы жұмыскерлердің орташа саны туралы басшының қолымен расталған анықтама
4
Бизнес-жоба
4
Бизнес-жоба
5
Көрсетілетін қызметті алушының Бағдарламаның және/немесе "Еңбек" нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасының курстарында қысқа мерзімді оқытудан өткенін растайтын құжаттың көшірмесі
5
Көрсетілетін қызметті алушының Бағдарламаның және/немесе "Еңбек" нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасының курстарында қысқа мерзімді оқытудан өткенін растайтын құжаттың көшірмесі
6*
Өкілге сенімхат
6*
Өкілге сенімхат
7
Көрсетілетін қызметті алушының ағымдағы шотында қаржы қаражатының бар екендігін растайтын банктік шоттан үзінді көшірме немесе жылжымалы және/немесе жылжымайтын мүліктің бағалау құнын растайтын құжаттар
7
Көрсетілетін қызметті алушының ағымдағы шотында қаржы қаражатының бар екендігін растайтын банктік шоттан үзінді көшірме немесе жылжымалы және/немесе жылжымайтын мүліктің бағалау құнын растайтын құжаттар
* қажет болған жағдайда толтырылады
Үміткер _____________________________________________________ _________________________________________________________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы)
20___ жылғы "___" _________________ "___" өтінім № сағат "___" минут
Мен бұрын берілген бюджеттік кредиттер бойынша мерзімі өткен берешектің жоқ екенін растаймын.
Мен өзім ұсынған мәліметтердің дұрыс екенін растаймын және Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісінің және Конкурстық комиссияның мәліметтерді тексеруіне қарсы емеспін.
Көрсетілетін қызметті алушы осы өтінімге қол қою арқылы мынаны мәлімдейді және оған кепілдік береді:

1. Все данные, информация и документация, переданные (представленные) или представляемые региональному координатору Программы совместно с настоящей заявкой, являются достоверными и полностью соответствуют действительности на нижеуказанную дату, в случае изменения указанных данных обязуюсь незамедлительно уведомить регионального координатора Программы.
2. Обязуется предоставлять и раскрывать по первому требованию регионального координатора Программы любую информацию и документы, содержащие банковскую и коммерческую тайны, затребованные в рамках рассмотрения настоящей заявки.
3. Региональный координатор Программы не обязан проверять действительность указанных заверений и гарантий.
4. Услугополучатель предупрежден об ответственности за представление ложных, неполных и (или) недостоверных сведений, предусмотренной законодательством Республики Казахстан.
5. Услугополучатель подтверждает, что уставная компетенция услугополучателя позволяет подавать настоящее заявление лицу, которое подписывает настоящее заявление.
6. Согласен с тем, что в случае выявления недостоверности указанных данных и информации, настоящая заявка может быть отклонена на любом этапе, когда будут выявлены сведения, подтверждающие недостоверность указанных данных, при этом региональный координатор Программы вправе не сообщать причины отклонения.
Услугополучатель настоящим предоставляет региональному координатору Программы согласие с тем, что:
1. Региональный координатор Программы вправе представлять указанные в настоящей заявке сведения, информацию и представленные услугополучателем документы заинтересованным третьим лицам с целью проверки и рассмотрения.
2. Все сведения, содержащиеся в настоящей заявке, а также все затребованные региональным координатором Программы документы представлены исключительно для предоставления государственных грантов в рамках Программы.
3. Региональный координатор Программы оставляет за собой право проверки любой сообщаемой услугополучателем о себе информации, а документы, представленные услугополучателем, и оригинал заявки будут храниться у регионального координатора Программы, даже если государственный грант не будет предоставлен.
4. Принятие региональным координатором Программы данной заявки к рассмотрению, а также возможные расходы услугополучателя (на оформление необходимых для получения целевого гранта документов) не являются обязательством регионального координатора Программы предоставить целевой грант или возместить понесенные услугополучателем издержки.
5. Подтверждаю, что с порядком рассмотрения вопроса о предоставлении целевого гранта ознакомлен и согласен, в последующем претензий к региональному координатору Программы иметь не буду.
____________________________                         _________________________________
Руководитель (индивидуальный                                     (подпись) (расшифровка подписи)
услугополучатель)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Предоставление государственных
грантов субъектам малого
предпринимательства для реализации
новых бизнес-идей и индустриально-
инновационных проектов в рамках
бизнес-инкубирования в рамках
Государственной программы поддержки
и развития бизнеса "Дорожная
карта бизнеса-2020"
Форма
Заявка
№ п/п
Необходимая информация (актуализированная на момент предоставления заявки)
Сведения о заявителе
1.
Полное и сокращенное наименования организации:
организационно-правовая форма;
наименование юридического лица;
фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя паспортные данные.
2.
Регистрационные данные:
Дата, место и орган регистрации юридического лица (на основании свидетельства о государственной регистрации):
Учредители:
3.
Контактные данные:
юридический адрес;
почтовый адрес;
контактный телефон;
e-mail;
web-cайт (при наличии);
фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя и номер его мобильного телефона.
4.
Банковские реквизиты
5.
Сведения о наличии кредиторской и налоговой задолженности
6.
Наименование проекта
7.
Вид деятельности: производство, продажи, услуги.
8.
Опыт работы команды проекта, в том числе опыт по предлагаемому направлению деятельности
____________________________________________________________________
(наименование заявителя с указанием организационно-правовой формы)
в лице
____________________________________________________________________
(наименование должности, фамилия, имя, отчество (при наличии)
руководителя, уполномоченного лица)
сообщает о согласии участвовать в отборе по предоставлению гранта субъектам малого
предпринимательства для реализации индустриально-инновационных проектов в рамках Бизнес-инкубирования.
Я подтверждаю, что вся информация, указанная мною в настоящей заявке, является
достоверной и актуальной на момент подачи заявки.
К настоящей заявке прилагаю копии документов, согласно Перечню предоставляемых документов.
Фамилия, имя, отчество (при наличии) заявителя (полностью):
_______________________________________________
Подпись: _________________ Дата: ____________
*необходимо подписать каждую страницу заявки
Место печати (при наличии)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Предоставление государственных
грантов субъектам малого
предпринимательства для реализации
новых бизнес-идей и индустриально-
инновационных проектов в рамках
бизнес-инкубирования в рамках
Государственной программы поддержки
и развития бизнеса "Дорожная
карта бизнеса-2020"
Форма
Бизнес-план

1. Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісіне осы өтініммен бірге берілген (ұсынылған) немесе ұсынылатын барлық деректер, ақпарат пен құжаттама дұрыс болып табылады және төменде көрсетілген күнге шындыққа толық сәйкес келеді, көрсетілген деректер өзгерген жағдайда, Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісін дереу хабардар етуге міндеттенемін.
2. Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісінің бірінші талап етуі бойынша осы өтінімді қарау шеңберінде талап етілген, банктік және коммерциялық құпияны құрайтын кез келген ақпарат пен құжаттарды ұсынуға және ашуға міндеттенеді.
3. Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі көрсетілген мәлімдемелер мен кепілдіктердің шынайылығын тексеруге міндетті емес.
4. Көрсетілетін қызметті алушыға жалған, толық емес және (немесе) дұрыс емес мәліметтерді ұсынғаны үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жауаптылық туралы ескертілді.
5. Көрсетілетін қызметті алушының жарғылық құзыреті осы өтінішке қол қоятын адамның өтініш беруіне мүмкіндік беретінін көрсетілетін қызметті алушы растайды.
6. Көрсетілген деректер мен ақпараттың дұрыс еместігі анықталған жағдайда, осы өтінім көрсетілген деректердің дұрыс еместігін растайтын мәліметтер анықталған кез келген кезеңде кері қайтарылуы мүмкін екендігімен келісемін, бұл ретте Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі жергілікті деңгейде кері қайтару себептерін хабарламауға құқылы.
Көрсетілетін қызметті алушы осы арқылы Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісіне мынаған келісім береді:
1. Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі осы өтінімде көрсетілген мәліметтерді, ақпарат пен көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексеру және қарау мақсатында мүдделі үшінші тұлғаларға ұсынуға құқылы.
2. Осы өтінімде қамтылған барлық мәліметтер, сондай-ақ Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі талап еткен барлық құжаттар Бағдарлама шеңберінде мемлекеттік гранттар алу үшін ғана ұсынылды.
3. Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі көрсетілетін қызметті алушы өзі туралы хабарлайтын кез келген ақпаратты тексеру құқығын өзіне қалдырады, ал көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар және өтінімнің түпнұсқасы мемлекеттік грант берілмесе де, Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісінде сақталатын болады.
4. Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісінің осы өтінімді қарауға қабылдауы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының ықтимал шығыстары (нысаналы грант алу үшін қажетті құжаттарды ресімдеу және) Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісінің нысаналы грант беру немесе көрсетілетін қызметті алушы шеккен шығасыларды өтеу міндеттемесі болып табылмайды.
5. Нысаналы грант беру туралы мәселені қарау тәртібімен танысқанымды растаймын және келісемін, кейіннен Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісіне наразылық білдірмеймін.
_______________________ ____________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының (қолы) (қолының толық жазылуы)
"Бизнестің жол картасы-2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде бизнес-
инкубациялау аясында
жаңа бизнес-идеяларды және
индустриялық-инновациялық
жобаларды іске асыру үшін
шағын кәсіпкерлік
субъектілеріне мемлекеттік
гранттар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Өтінім
Р/с №
Қажетті ақпарат (өтінім беру кезінде өзектілендірілген)
Өтінім беруші туралы мәліметтер
1.
Ұйымның толық және қысқартылған атаулары: ұйымдық-құқықтық нысаны,
заңды тұлғаның атауы;
басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) төлқұжат деректері
2
Тіркеу деректері: Заңды тұлғаны тіркеу күні, орны және органы (мемлекеттік тіркеу туралы куәлік негізінде),
Құрылтайшылары:
3
Байланыс деректері:
заңды мекенжайы;
пошта мекенжайы;
байланыс телефоны;
е-maіl;
web-сайты (болған жағдайда);
басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және оның ұялы телефонының нөмірі.
4
Банктік деректемелер
5
Кредиторлық және салық берешегінің бар-жоғы туралы мәліметтер
6
Жобаның атауы
7
Қызмет түрі: (өндіру, сату, көрсетілетін қызметтер)
8
Жоба командасының жұмыс тәжірибесі, оның ішінде ұсынылатын қызмет бағыты бойынша тәжірибе
(ұйымдық-құқықтық нысанын көрсете отырып атынан өтініш берушінің атауы)
атынан
_____________________________________________________________________
(лауазымның атауы, уәкілетті тұлғаның, басшының тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда) бизнес-инкубациялау шеңберінде индустриялық-инновациялық
жобаларды іске асыру үшін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне грант ұсыну бойынша
іріктеуге қатысуға келісетіні туралы хабарлайды.
Мен осы өтінімде көрсеткен барлық ақпарат дұрыс және өтінім берілген кезде өзекті
болып табылатынын растаймын.
Осы өтінімге ұсынылатын құжаттардың тізбесіне сәйкес құжаттардың көшірмелерін
қоса беремін.
Өтінім берушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (толығымен):
____________________________________________________
Қолы: _________________ Күні: ____________
* өтінімнің әр бетіне қол қою қажет
Мөртаңба орны (болған жағдайда)
"Бизнестің жол картасы-2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде бизнес-
инкубациялау аясында жаңа
бизнес-идеяларды және
индустриялық-инновациялық
жобаларды іске асыру
үшін шағын кәсіпкерлік
субъектілеріне мемлекеттік
гранттар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
Бизнес-жоспар

Глава 1. Общие сведения
1.1. Название проекта.
1.2. Наименование заявителя (полное и сокращенное).
1.3. Распределение уставного капитала.
1.4. Сведения о месте нахождения, юридический адрес.
1.5. Сайт (при наличии).
1.6. Наличие основных средств и необходимых площадей для реализации проекта.
1.7. Предполагаемая к выпуску продукция (товар, услуга) или бизнес-процесс.
1.8. Предполагаемый срок запуска проекта с момента получения гранта.
Глава 2. Технологическая составляющая проекта:
2.1. Основные характеристики продукта, создаваемого в рамках реализации
проекта (функциональное назначение, основные потребительские качества и параметры продукта).
2.2. Новизна предлагаемых в проекте решений.
2.3. Наличие патентов и иных правоохранных документов по тематике проекта.
2.4. Описание бизнес-процесса проекта либо создания продукта.
2.5. Обеспечение ресурсами.
Глава 3. Перспективы коммерциализации:
3.1. Объем и емкость рынка продукта, анализ современного состояния и
перспектив развития отрасли, в которой будет реализован проект.
3.2. Конкурентные преимущества создаваемого продукта, сравнение
технико-экономических характеристик с аналогами (Таблица 1).
Приводится сравнительный анализ альтернативных решений по
техническим и стоимостным характеристикам (технический уровень и стоимость
предлагаемых для производства товаров, услуг в сопоставлении с аналогами,
ссылки на источник информации):
Таблица 1.
Наименование показателей
Значение показателей
Предлагаемый образец
Аналог №1
Аналог № 2
3.4. Стратегия продвижения продукта на рынок.
Описание рынков сбыта (экспортный и внутренний), в том числе описание
основных компаний, работающих в данном сегменте рынка; описание продукции,
предлагаемой компаниями-конкурентами.
Количественные характеристики рынка (годовые объемы в натуральном и
денежном выражении, тенденции к росту или падению спроса).
Обоснование потенциальной доли рынка, которую способна занять
продукция компании.
Основные тенденции на исследуемых рынках, ожидаемые изменения.
Наличие договоренностей с потенциальными потребителями продукции и
документы, подтверждающие готовность приобретать продукцию (протоколы
намерений, предварительные договоры поставки, договоры поставки).
Наличие факторов, обеспечивающих существенное влияние на успешную
реализацию продукции на данном рынке (ценовая политика, превосходство
продукции по техническим характеристикам, репутация на рынке, отношения с
контрагентами, трудовой коллектив, нерядовые качества продукции,
географические и иные особенности).
Глава 4. Команда проекта:
4.1. Количество сотрудников, направление их деятельности и их
квалификация с приложением резюме и документов, подтверждающих
квалификацию (диплом, сертификаты).

1-тарау. Жалпы мәліметтер
1.1. Жобаның атауы.
1.2. Өтініш берушінің атауы (толық және қысқартылған).
1.3. Жарғылық капиталды бөлу.
1.4. Орналасқан орны, заңды мекенжайы туралы мәліметтер.
1.5. Сайт (болған жағдайда).
1.6. Жобаны іске асыру үшін негізгі құралдардың және қажетті алаңдардың болуы.
1.7. Шығаруға ұсынылатын өнім (тауар, көрсетілетін қызмет) немесе бизнес-процесс.
1.8. Грант алған кезден бастап жобаны іске қосудың болжамды мерзімі.
2-тарау. Жобаның технологиялық құрамдас бөлігі
2.1. Жобаны іске асыру шеңберінде құрылатын өнімнің негізгі сипаттамалары (функционалдық мақсаты, негізгі тұтыну сапалары мен өнім параметрлері).
2.2. Шешімдер жобаларында ұсынылған жаңалық.
2.3. Патенттердің және жоба тақырыбы бойынша өзге де құқық қорғау құжаттарының болуы.
2.4. Жобаның бизнес-процесін не өнім жасаудың сипаттамасы.
2.5. Ресурстармен қамтамасыз ету.
3-тарау. Коммерцияландыру перспективалары
3.1. Өнім нарығының көлемі мен сыйымдылығы, жоба іске асырылатын саланың қазіргі жағдайын және даму перспективаларын талдау.
3.2. Жасалатын өнімнің бәсекелестік артықшылығы, техникалық-экономикалық сипаттамаларды аналогтармен салыстыру (1- кесте).
Техникалық және құндық сипаттамалар бойынша баламалы шешімдердің салыстырмалы талдауы келтіріледі (өндіру үшін ұсынылатын тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің аналогтармен салыстырылған техникалық деңгейі мен құны, дереккөздерге сілтемелер):
1-кесте
Көрсеткіштердің атауы
Көрсеткіштердің мәні
Ұсынылатын үлгі
№ 1 аналог
№ 2 аналог
3.4. Өнімді нарыққа ілгерілету стратегиясы.
- Өткізу нарықтарының (экспорттық және ішкі) сипаттамасы, оның ішінде: нарықтың осы сегментінде жұмыс істейтін негізгі компаниялардың сипаттамасы; бәсекелес компаниялар ұсынатын өнімнің сипаттамасы.
- Нарықтың сандық сипаттамалары (заттай және ақшалай мәндегі жылдық көлем, сұраныстың өсу немесе төмендеу үрдісі).
- Компанияның өнімдері иелене алатын нарықтың әлеуетті үлесінің негіздемесі.
- Зерттелетін нарықтардағы негізгі үрдістер, күтілетін өзгерістер.
- Өнімнің әлеуетті тұтынушыларымен уағдаластықтардың болуы және өнімді сатып алу дайындығын растайтын құжаттар (ниет хаттамалары, алдын ала жеткізу шарттары, жеткізу шарттары).
- Осы нарықта өнімді табысты түрде өткізуге елеулі әсер етуді қамтамасыз ететін факторлардың болуы (баға саясаты, техникалық сипаттамалар бойынша өнімнің артықшылығы, нарықтағы бедел, контрагенттермен қарым-қатынас, еңбек ұжымы, өнімнің ерекше қасиеттері, географиялық және өзге де ерекшеліктер).
4-тарау. Жобаның командасы
4.1. Қызметкерлер саны, олардың қызмет бағыты және түйіндеме мен біліктілікті растайтын құжаттарды (диплом, сертификаттар) қоса бере отырып олардың біліктілігі.

4.2. Опыт участия в программах, роль в проектах, полученные результаты
и показатели развития предприятия.
4.3. Организационная структура управления. Схема привлечения новых
специалистов.
Глава 5. Реализация проекта:
5.1. Возможные типы и источники рисков, меры по их уменьшению.
5.2. План реализации проекта, с указанием этапов, конкретных получаемых
результатов, временных интервалов и необходимых средств (план составляется
как на период финансирования проекта, так и после окончания данного периода)
(Таблица 2).
Таблица 2.
Наименование этапа реализации проекта
Срок этапа
Стоимость этапа
Качественные и количественные результаты
Глава 6. Финансовый план:
6.1. Общий объем финансирования проекта, в том числе объем инвестиций
или собственных средств, источники средств и формы их получения (Таблица 3).
6.2. Ранее привлеченное финансирование на реализацию проекта (с
указанием этих источников).
Таблица 3.
Затраты на выполнение работ
Сумма затрат (тенге)
Этапы работ
Пояснение по ценообразованию
Источник финансирования
Источник данных используемый в расчетах
Затраты – Всего:
в том числе по статьям:
Затраты за счет других источников финансирования - Всего:
Их них:
Собственные средства
Прочие
(указать какие)
6.3. Основные плановые экономические показатели (расходы на производство,
прибыль, чистая прибыль, рентабельность выпускаемого продукта) к концу реализации
проекта, приложить расчет показателей в формате Excel.
6.4. Расчет плана-прогноза доходов, расходов, движения денег, в разбивке по
месяцам, с приложением расчетов в табличном виде в формате Excel. Расчеты по доходам с
расшифровкой по видам деятельности, по затратам с расшифровкой по статьям затрат.
6.5. Расчет инвестиционных показателей NPV, IRR, DPP, PI, приложить расчет
инвестиционных показателей в формате Excel.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Предоставление государственных грантов
субъектам малого предпринимательства
для реализации новых бизнес-идей и
индустриально-инновационных проектов
в рамках бизнес-инкубирования в
рамках Государственной программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2020"
Форма
Электронная заявка на участие в конкурсном отборе по
предоставлению государственных грантов
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(далее – услугополучатель), (организационно-правовая форма, наименование
юридического лица; фамилия, имя, отчество (при его наличии)
услугополучателя, паспортные данные)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(местонахождение, почтовый адрес юридического лица; местожительство
услугополучателя)
____________________________________________________________________
(банковские реквизиты)

4.2. Бағдарламаларға қатысу тәжірибесі, жобалардағы рөлі, алынған нәтижелері мен кәсіпорынның даму көрсеткіштері.
4.3. Басқарудың ұйымдастырушылық құрылымы. Жаңа мамандар тарту схемасы.
5-тарау. Жобаны іске асыру
5.1. Тәуекелдердің ықтимал типі мен көздері, оларды азайту жөніндегі шаралар.
5.2. Кезеңдерін, нақты алынатын нәтижелерін, уақыт аралықтарын және қажетті қаражатты көрсете отырып, жобаны іске асыру жоспары (жобаны қаржыландыру кезеңінде де, аяқталғаннан кейін де осы кезеңде жоспар жасалады) (2-кесте).
2-кесте
Жобаны іске асыру кезеңдерінің атауы
Кезең мерзімі
Кезең құны
Сапалық және сандық нәтижелер
6-тарау. Қаржылық жоспар
6.1. Жобаны қаржыландырудың жалпы көлемі, оның ішінде инвестициялардың немесе жеке қаражаттың көлемі, қаражат көздері мен оларды алу нысандары (3-кесте).
6.2. Жобаны іске асыру үшін бұрын тартылған қаржыландыру (осы көздерді көрсете отырып).
3-кесте
Жұмыстарды орындауға жұмсалған шығындар
Шығын сомасы (теңге)
Жұмыс-тар кезеңдері
Баға белгілеу бойынша түсіндірме
Қаржыландыру көздері
Есептерде қолданылатын дереккөздер
Шығындар – Барлығы:
оның ішінде баптар бойынша:
Басқа да қаржыландыру көздері есебінен шығындар - Барлығы:
Олардың ішінде:
Меншікті қаражат
Басқалар
(қандай екенін көрсету)
6.3. Жобаны іске асырудың соңына қарай негізгі жоспарлы экономикалық көрсеткіштер (өндіріске жұмсалатын шығыстар, пайда, таза пайда, шығарылатын өнімнің рентабельділігі), Excel форматында көрсеткіштер есептеулері қоса беріледі.
6.4. Excel форматындағы кесте түрінде есептеулерді қоса бере отырып, айлар бойынша бөліністе кірістер, шығыстар, ақша қозғалысы жоспарының болжамын есептеу. Қызмет түрлері бойынша таратып жаза отырып кірістер бойынша есептер, шығындар баптары бойынша таратып жаза отырып шығындар бойынша есептер.
6.5. NPV, ІRR, DPP, PІ инвестициялық көрсеткіштерін есептеу, инвестициялық көрсеткіштер есептеулерін Excel форматында қоса беру.
"Бизнестің жол картасы-2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде бизнес-
инкубациялау аясында жаңа
бизнес-идеяларды және
индустриялық-инновациялық
жобаларды іске асыру
үшін шағын кәсіпкерлік
субъектілеріне мемлекеттік
гранттар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
Мемлекеттік гранттар беруге арналған конкурстық іріктеуге қатысуға электрондық өтінім
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы), (заңды тұлғаның ұйымдық-
құқықтық нысаны, атауы; көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), паспорт деректері)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның орналасқан жері, пошталық мекенжайы;
көрсетілетін қызметті алушының тұратын жері)
____________________________________________________________________
(банктік деректемелер)

1. Данные о проекте
Наименование проекта
Краткое описание проекта
Место реализации проекта
Профилирующее направление деятельности
(*заполняется в случае реализации проекта в областных центрах, городах Нур-Султан, Алматы, Шымкент и Семей)
Целевая аудитория пользователей продукции/услуг
Срок окупаемости проекта
Необходимые денежные средства, тысяч тенге
Собственные средства
Средства гранта
Дата запуска проекта
Наличие земельного участка и/или помещения (аренда или собственное)
Наличие необходимого оборудования/вспомогательных материалов
Опишите новизну бизнес-идеи (оригинальность, применимость, полезность, возможность реализации, наличие аналогов)
2. Стратегия продвижения продукта на рынок
Объем и емкость рынка продукта, анализ современного состояния и перспектив развития отрасли, в которой будет реализован проект
Обоснование потенциальной доли рынка, которую способна занять предлагаемая продукция
Основные тенденции на исследуемых рынках, ожидаемые изменения
Наличие договоренностей с потенциальными потребителями продукции и документы, подтверждающие готовность приобретать продукцию (протоколы намерений, предварительные договоры поставки, договоры поставки)
Наличие факторов, обеспечивающих существенное влияние на успешную реализацию продукции на данном рынке (ценовая политика, превосходство продукции по техническим характеристикам, репутация на рынке, отношения с контрагентами, трудовой коллектив, нерядовые качества продукции, географические и иные особенности)
3. Команда проекта:
Количество наемных сотрудников
Опыт работы в сфере предпринимательской деятельности и в планируемой к реализации сферы (наличие соответствующей компетенции, умений, навыков или образования)
4. Реализация проекта:
Виды расходов
Наименование статей расходов
Сумма расходов, тысяч тенге
Собственные средства
Средства гранта
5. Ожидаемый экономический эффект по проекту:
Годы
Факт
Прогноз
текущий год
1-ый год
2-ой год
3-ий год
Количество создаваемых рабочих мест, человек
-
-
Сумма поступлений в виде налогов, тысяч тенге
Чистая прибыль, тысяч тенге
6. Управление рисками:
Виды риска
Вероятность наступления риска
Способы регулирования риска
Имущественный (вероятность потери предприятием части своего имущества, его порчи и недополучения доходов в процессе осуществления производственной и финансовой деятельности)
Маркетинговый (вероятность недополучения прибыли из-за снижения объема реализации или цены товара)
Отраслевой (вероятность потерь вследствие неисполнения должником своих обязательств в результате изменения экономического состояния отрасли)
Подтверждаю отсутствие просроченной задолженности по ранее
предоставленным бюджетным кредитам.
Подтверждаю, что представленные мной сведения являются достоверными,
и не возражаю против проверки сведений Региональным координатором
Программы и Конкурсной комиссией.
Я предупрежден об ответственности за представление ложных, неполных и/
или недостоверных сведений, предусмотренной законодательством Республики Казахстан.
Согласен с тем, что в случае выявления недостоверности указанных данных
и информации, настоящая заявка может быть отклонена на любом этапе, когда
будут выявлены сведения, подтверждающие недостоверность указанных данных.
Подтверждаю, что с порядком рассмотрения вопроса о предоставлении
целевого гранта ознакомлен и согласен.
электронная цифровая подпись
услугополучатель
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Предоставление государственных
грантов субъектам малого
предпринимательства для реализации
новых бизнес-идей и индустриально-
инновационных проектов в рамках
бизнес-инкубирования в рамках
Государственной программы поддержки
и развития бизнеса "Дорожная
карта бизнеса-2020"
Форма
Электронная заявка на участие в конкурсном отборе по
предоставлению государственных грантов
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(далее – услугополучатель), (организационно-правовая форма, наименование
юридического лица; фамилия, имя, отчество (при его наличии)
услугополучателя, паспортные данные)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(местонахождение, почтовый адрес юридического лица; местожительство
услугополучателя, WEB сайт)
___________________________________________________________________
(банковские реквизиты)
___________________________________________________________________
(указать профилирующее направление деятельности)

1. Жоба туралы деректер
Жобаның атауы
Жобаның қысқаша сипаттамасы
Жобаны іске асыру орны
Қызметтің бейінді бағыттары
(*Жоба облыс орталықтарында, Нұр-Султан, Алматы, Шымкент және Семей қалаларында іске асырылған жағдайда толтырылады)
Өнімді/қызметті пайдаланушылардың нысаналы
Жобаның қайтарымдылық мерзімі
Қажетті ақша қаражаты, мың теңге
Меншік қаражаты
Грант қаражаты
Жобаны іске қосу күні
Жер учаскесінің және/немесе үй жайдың болуы (жалдамалы немесе меншік)
Қажетті жабдықтардың/қосалқы материалдардың болуы
Бизнес-идеялардың жаңашылдығын (ерекшелігі, қолданылуы, пайдалылығы, іске асыру мүмкіндігі, аналогтарының болуы) сипаттаңыз
2. Өнімді нарыққа ілгерілету стратегиясы
Өнім нарығының көлемі мен сыйымдылығы, жоба іске асырылатын саланың қазіргі жағдайын және даму перспективаларын талдау
Ұсынылатын өнім иелене алатын нарықтың әлеуетті үлесінің негіздемесі
Зерттелетін нарықтардағы негізгі үрдістер, күтілетін өзгерістер
Өнімнің әлеуетті тұтынушыларымен уағдаластықтардың болуы және өнімді сатып алу дайындығын растайтын құжаттар (ниет хаттамалары, алдын ала жеткізу шарттары, жеткізу шарттары)
Осы нарықта өнімді табысты түрде іске асыруға елеулі әсер етуді қамтамасыз ететін факторлардың болуы (баға саясаты, техникалық сипаттамалар бойынша өнімнің артықшылығы, нарықтағы бедел, контрагенттермен қарым-қатынас, еңбек ұжымы, өнімнің ерекше қасиеттері, географиялық және өзге де ерекшеліктер)
3. Жобаның командасы:
Жалдамалы қызметкерлер саны
Кәсіпкерлік қызмет саласындағы және іске асыруға жоспарланған саладағы жұмыс өтілі (тиісті құзыреттіліктің, іскерліктің, дағдылардың немесе білімнің болуы)
4. Жобаны іске асыру:
Шығыстардың түрлері
Шығыстар баптарының атауы
Шығыстар сомасы, мың теңге
Меншік қаражат
Грант қаражаты
5. Жоба бойынша күтілетін экономикалық әсер:
Жылдар
Факт
Болжам
ағымдағы жыл
1-жыл
2- жыл
3- жыл
Құрылатын жұмыс орындарының саны, адам
-
-
Салықтар түріндегі түсімдер сомасы, мың теңге
Таза пайда, мың теңге
6. Тәуекелдерді басқару:
Тәуекел түрлері
Тәуекелдің орын алу ықтималдығы
Тәуекелді реттеу тәсілдері
Мүліктік (кәсіпорынның өз мүлкінің бір бөлігін жоғалту, оның бүліну және өндірістік және қаржылық қызметті жүзеге асыру процесінде кірістерді толық алмау ықтималдығы)
Маркетингтік (тауардың сатылу көлемінің немесе бағасының төмендеуінен пайданы толық алмау ықтималдығы)
Салалық (борышкердің саланың экономикалық жағдайының өзгеруі нәтижесінде өз міндеттемелерін орындамауы салдарынан залал ықтималдығы)
Бұрын берілген бюджеттік кредиттер бойынша мерзімі өткен берешектің жоқ екенін растаймын.
Ұсынған мәліметтерімнің дұрыс екенін растаймын және Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісінің және Конкурстық комиссияның мәліметтерді тексеруіне қарсы емеспін.
Мен жалған, толық емес және/немесе дұрыс емес мәліметтерді ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жауаптылық туралы таныстым.
Көрсетілген деректер мен ақпараттың дұрыс еместігі анықталған жағдайда, осы өтінім көрсетілген деректердің дұрыс еместігін растайтын мәліметтер анықталған кез келген кезеңде кері қайтарылуы мүмкін екендігімен келісемін.
Нысаналы грант беру туралы мәселені қарау тәртібімен танысқанымды растаймын және келісемін.
_________________ электрондық цифрлық қолтаңба
көрсетілетін қызметті алушы
"Бизнестің жол картасы-2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде бизнес-
инкубациялау аясында жаңа
бизнес-идеяларды және
индустриялық-инновациялық
жобаларды іске асыру
үшін шағын кәсіпкерлік
субъектілеріне мемлекеттік
гранттар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
5-қосымша
Нысан
Мемлекеттік гранттарды ұсыну бойынша конкурстық іріктеуге қатысуға электрондық өтінім
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы), (заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық
нысаны, атауы; көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), паспорт деректері)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның орналасқан жері, пошталық мекенжайы; көрсетілетін қызметті
алушының тұратын жері, WEB сайт)
____________________________________________________________________
(банктік деректемелер)
____________________________________________________________________
(қызметтің бейінді бағыттарын көрсету)

1. Данные о проекте
Наименование проекта
Краткое описание проекта
Место реализации проекта, юридический адрес
Распределение уставного капитала, учредители
Целевая аудитория пользователей продукции/услуг
Необходимые денежные средства, тысяч тенге
Собственные средства
Средства гранта
Дата запуска проекта
Наличие основных средств и необходимых площадей для реализации проекта
Предполагаемая к выпуску продукция (товар, услуга) или бизнес-процесс
2. Технологическая составляющая проекта:
Основные характеристики продукта, создаваемого в рамках реализации проекта (функциональное назначение, основные потребительские качества и параметры продукта)
Новизна предлагаемых в проекте решений
Наличие патентов и иных правоохранных документов по тематике проекта.
Описание бизнес-процесса проекта либо создания продукта
Обеспечение ресурсами
3. Перспективы коммерциализации:
Объем и емкость рынка продукта, анализ современного состояния и перспектив развития отрасли, в которой будет реализован проект
Конкурентные преимущества создаваемого продукта, сравнение технико-экономических характеристик с аналогами
*Приводится сравнительный анализ альтернативных решений по техническим и стоимостным характеристикам (технический уровень и стоимость предлагаемых для производства товаров, услуг в сопоставлении с аналогами, ссылки на источник информации):
Наименование показателей
Значение показателей
Предлагаемый образец
Аналог №1
Аналог № 2
4. Стратегия продвижения продукта на рынок
Описание рынков сбыта (экспортный и внутренний), в том числе описание основных компаний, работающих в данном сегменте рынка; описание продукции, предлагаемой компаниями-конкурентами
Количественные характеристики рынка (годовые объемы в натуральном и денежном выражении, тенденции к росту или падению спроса).
Обоснование потенциальной доли рынка, которую способна занять продукция компании
Основные тенденции на исследуемых рынках, ожидаемые изменения
Наличие договоренностей с потенциальными потребителями продукции и документы, подтверждающие готовность приобретать продукцию (протоколы намерений, предварительные договоры поставки, договоры поставки)
Наличие факторов, обеспечивающих существенное влияние на успешную реализацию продукции на данном рынке (ценовая политика, превосходство продукции по техническим характеристикам, репутация на рынке, отношения с контрагентами, трудовой коллектив, нерядовые качества продукции, географические и иные особенности)
5. Команда проекта:
Количество сотрудников, направление их деятельности и их квалификация с приложением резюме и документов, подтверждающих квалификацию (диплом, сертификаты)
Опыт участия в программах, роль в проектах, полученные результаты и показатели развития предприятия
Организационная структура управления. Схема привлечения новых специалистов

1. Жоба туралы деректер
Жобаның атауы
Жобаның қысқаша сипаттамасы
Жобаның іске асырылатын жері, заңды мекенжайы
Жарғылық капиталды бөлу құрылтайшылар
Өнімдерді/қызметтерді пайдаланушылардың нысаналы аудиториясы
Қажетті ақша қаражаты, мың теңге
Меншік қаражат
Грант қаражаты
Жобаны іске қосу күні
Жобаны іске асыру үшін негізгі құралдардың және қажетті алаңдардың болуы
Шығаруға ұсынылатын өнім (тауар, қызмет) немесе бизнес-процесс
2. Жобаның технологиялық құрамдас бөлігі:
Жобаны іске асыру шеңберінде құрылатын өнімнің негізгі сипаттамалары (функционалдық мақсаты, негізгі тұтыну сапалары мен өнім параметрлері)
Шешімдер жобаларында ұсынылатын жаңалық
Патенттердің және жоба тақырыбы бойынша өзге де құқық қорғау құжаттарының болуы
Жобаның бизнес-процесін не өнім жасаудың сипаттамасы
Ресурстармен қамтамасыз ету
3. Коммерцияландыру перспективалары:
Өнім нарығының көлемі мен сыйымдылығы, жоба іске асырылатын саланың қазіргі жағдайын және даму перспективаларын талдау
Жасалатын өнімнің бәсекелестік артықшылығы, техникалық-экономикалық сипаттамаларды аналогтармен салыстыру
*Техникалық және құндық сипаттамалар бойынша баламалы шешімдердің салыстырмалы талдауы келтіріледі (өндіру үшін ұсынылатын тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің аналогтармен салыстырылған техникалық деңгейі мен құны, дереккөздерге сілтемелер):
Көрсеткіштердің атауы
Көрсеткіштердің мәні
Ұсынылатын үлгі
№ 1 аналог
№ 2 аналог
4. Өнімді нарыққа ілгерілету стратегиясы:
Өткізу нарықтарының (экспорттық және ішкі) сипаттамасы, оның ішінде нарықтың осы сегментінде жұмыс істейтін негізгі компаниялардың сипаттамасы бәсекелес компаниялар ұсынатын өнімнің сипаттамасы
Нарықтың сандық сипаттамалары (заттай және ақшалай мәндегі жылдық көлем, сұраныстың өсу немесе төмендеу үрдісі)
Компанияның өнімдері иелене алатын нарықтың әлеуетті үлесінің негіздемесі
Зерттелетін нарықтардағы негізгі үрдістер, күтілетін өзгерістер
Өнімнің әлеуетті тұтынушыларымен уағдаластықтардың болуы және өнімді сатып алу дайындығын растайтын құжаттар (ниет хаттамалары, алдын ала жеткізу шарттары, жеткізу шарттары)
Осы нарықта өнімді табысты түрде өткізуге елеулі әсер етуді қамтамасыз ететін факторлардың болуы (баға саясаты, техникалық сипаттамалар бойынша өнімнің артықшылығы, нарықтағы бедел, контрагенттермен қарым-қатынас, еңбек ұжымы, өнімнің ерекше қасиеттері, географиялық және өзге де ерекшеліктер)
5. Жобаның командасы:
Қызметкерлер саны, олардың қызмет бағыты және түйіндеме мен біліктілікті растайтын құжаттарды (диплом, сертификаттар) қоса бере отырып олардың біліктілігі
Бағдарламаларға қатысу тәжірибесі, жобалардағы рөлі, алынған нәтижелері мен кәсіпорынның даму көрсеткіштері
Басқарудың ұйымдастырушылық құрылымы. Жаңа мамандар тарту схемасы

6. Управление рисками:
Виды риска
Вероятность наступления риска
Способы регулирования риска
Имущественный (вероятность потери предприятием части своего имущества, его порчи и недополучения доходов в процессе осуществления производственной и финансовой деятельности)
Маркетинговый
(вероятность недополучения прибыли из-за снижения объема реализации или цены товара)
Отраслевой
(вероятность потерь вследствие неисполнения должником своих обязательств в результате изменения экономического состояния отрасли)
7. Реализация проекта:
Наименование этапа реализации проекта
Срок этапа
Стоимость этапа
Качественные и количественные результаты
8. Финансовый план:
1. Общий объем финансирования проекта, в том числе объем инвестиций
или собственных средств, источники средств и формы их получения:
Затраты на выполнение работ
Сумма затрат (тенге)
Этапы работ
Пояснение по ценообразованию
Источник финансирования
Источник данных используемый в расчетах
Затраты – Всего:
в том числе по статьям:
Затраты за счет других источников финансирования
Всего:
Их них:
Собственные средства
Прочие
(указать какие)
2. Ранее привлеченное финансирование на реализацию проекта (с указанием
этих источников):
Наименование показателя
Сумма, тенге
Остаток суммы (на момент подачи заявки), тенге
Банковский кредит (займ)
Субординированный займ (займ аффилиированной компании)
Другие виды привлеченных денежных средств на реализацию проекта
Подтверждаю отсутствие просроченной задолженности по ранее предоставленным бюджетным кредитам.
Подтверждаю, что представленные мной сведения являются достоверными, и не
возражаю против проверки сведений Региональным координатором Программы,
Национальным институтом и Конкурсной комиссией.
Я предупрежден об ответственности за представление ложных, неполных /или
недостоверных сведений, предусмотренной законодательством Республики Казахстан.
Согласен с тем, что в случае выявления недостоверности указанных данных и
информации, настоящая заявка может быть отклонена на любом этапе, когда будут
выявлены сведения, подтверждающие недостоверность указанных данных.
Подтверждаю, что с порядком рассмотрения вопроса о предоставлении целевого гранта ознакомлен и согласен.
______________________________ электронная цифровая подпись
услугополучатель
Приложение 5
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 19 апреля 2019 года № 28
Приложение 5
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года
№ 352
Стандарт государственной услуги
Предоставление поддержки по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"

6. Тәуекелдерді басқару:
Тәуекел түрлері
Тәуекелдің орын алу ықтималдығы
Тәуекелді басқару тәсілдері
Мүліктік (кәсіпорынның өз мүлкінің бір бөлігін жоғалту, оның бүліну және өндірістік және қаржылық қызметті жүзеге асыру процесінде кірістерді толық алмау ықтималдығы)
Маркетингтік (тауардың сатылу көлемінің немесе бағасының төмендеуінен пайданы толық алмау ықтималдығы)
Салалық (борышкердің саланың экономикалық жағдайының өзгеруі нәтижесінде өз міндеттемелерін орындамауы салдарынан залал ықтималдығы)
7. Жобаны іске асыру:
Жобаны іске асыру кезеңдерінің атауы
Кезең мерзімі
Кезең құны
Сапалық және сандық нәтижелер
8. Қаржылық жоспары:
1. Жобаны қаржыландырудың жалпы көлемі, оның ішінде инвестициялардың немесе жеке қаражаттың көлемі, қаражат көздері мен оларды алу нысандары
Жұмыстарды орындауға жұмсалған шығындар
Шығын сомасы (теңге)
Жұмыстар кезеңдері
Баға белгілеу бойынша түсіндірме
Қаржыландыру көздері
Есептерде қолданылатын дереккөздер
Шығындар – Барлығы:
оның ішінде баптар бойынша:
Басқа да көздер есебінен шығындар - Барлығы:
Олардың ішінде:
Меншік қаражат
Басқалар
(қандай екенін көрсету)
2. Жобаны іске асыруға бұрын тартылған қаржыландыру (осы дереккөздерді көрсете отырып):
Көрсеткіштің атауы
Сома, теңге
Қалдық сомасы (өтінім берген кезде), теңге
Банктік кредит (қарыз)
Қарыз (үлестес компания қарызы) субординацияланған
Жобаны іске асыруға тартылған ақша қаражатының басқа түрлері
Мен бұрын бюджеттік кредиттер бойынша мерзімі өткен берешектің жоқ екенін растаймын.
Мен өзім ұсынған мәліметтердің дұрыс екенін растаймын және Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісінің және Конкурстық комиссияның мәліметтерді іріктеп тексеруіне қарсы емеспін.
Маған жалған, толық емес және/немесе дұрыс емес мәліметтерді ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жауаптылық туралы ескертілді.
Көрсетілген деректер мен ақпараттың дұрыс еместігі анықталған жағдайда, осы өтінім көрсетілген деректердің дұрыс еместігін растайтын мәліметтер анықталған кез келген кезеңде кері қайтарылуы мүмкін екендігімен келісемін.
Нысаналы грант беру туралы мәселені қарау тәртібімен танысқанымды растаймын және келісемін.
_________________ электрондық цифрлық қолтаңба
көрсетілетін қызметті алушы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 19 сәуірдегі
№ 28 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 352 бұйрығына
5-қосымша
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды дамыту бойынша қолдау көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление поддержки по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются канцелярией местных исполнительных органов областей, городов Нур-Султан, Алматы, Шымкент и веб-портал "электронного правительства" (далее – веб-портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) со дня сдачи пакета документов услугодателю – 11 (одиннадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная/электронная.
6. Результат оказания государственной услуги: выписка из протокола заседания Регионального координационного совета, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная и электронная.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и Закону Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" в соответствии с установленным графиком работы услугодателя с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Прием заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) веб-портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и Закону Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды дамыту бойынша қолдау көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарының кеңсесі және "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған күннен бастап 11 (он бір) жұмыс күн;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты 20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз/электронды түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: Өңірлік үйлестіру кеңесі отырысының хаттамасынан үзінді көшірме не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз/ электронды түрінде.
7. Жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі:
1) 2015 жылғы 15 қарашадағы Қазақстан Республикасының еңбек кодексіне және Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда көрсетілетін қызметті берушінің белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, дүйсенбіден бастап – жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
2) веб-портал – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги услугодателю:
1) заявка на финансирование недостающей производственной (индустриальной) инфраструктуры по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) бизнес-план;
3) технико-экономическое обоснование проекта, за исключением проектов, не требующих разработки технико-экономического обоснования в соответствии с Правилами разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций и определения целесообразности бюджетного кредитования, утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 129 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9938) (далее – Правила);
4) проектно-сметная документация по проекту (с положительным заключением комплексной вневедомственной экспертизы);
На веб-портале:
1) электронная заявка на финансирование недостающей производственной (индустриальной) инфраструктуры по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) технико-экономическое обоснование проекта, за исключением проектов, не требующих разработки технико-экономического обоснования в соответствии с Правилами;
3) проектно-сметная документация по проекту (с положительным заключением комплексной вневедомственной экспертизы);
Подтверждением принятия документов является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего документы или регистрационный номер на веб-портале.
10. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами подведения производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2016 года № 234.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг

9. Көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) жүгінуі кезінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жетіспейтін өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды қаржыландыруға өтінім;
2) бизнес-жоспар;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 129 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, қажетті сараптамалар жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау және бюджеттік кредиттеудің орындылығын айқындау қағидаларына сәйкес техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап етпейтін жобаларды қоспағанда, жобаның техникалық-экономикалық негіздемесі (2014 жылғы 8 желтоқсанда Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9938 тіркелген) (бұдан әрі – Ереже);
4) жоба бойынша жобалау-сметалық құжаттама (ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысымен);
Веб-порталда:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жетіспейтін өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды қаржыландыруға электрондық өтінім;
2) Қағидаларға сәйкес техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап етпейтін жобаларды қоспағанда, жобаның техникалық-экономикалық негіздемесі;
3) жоба бойынша жобалау-сметалық құжаттама (ведомстводан тыс кешені сараптаманың оң қорытындысымен);
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінде құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) және веб-порталда тіркеу нөмірі құжаттардың қабылданғанын растау болып табылады.
10. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 19 сәуірдегі № 234 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылым жүргізу қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі" негіздері бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, іс-қимылдарына (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя.
Жалоба принимается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе услугополучателя:
физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес;
юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Обращение подписывается услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.economy.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочных служб по вопросам оказания государственной услуги, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www. economy.gov.kz.
Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Предоставление поддержки по
развитию производственной
(индустриальной) инфраструктуры в
рамках Государственной программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2020"
Форма
Заявка на финансирование недостающей производственной
(индустриальной) инфраструктуры
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(далее – услугополучатель) (организационно-правовая форма, наименование
юридического лица; фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя,
паспортные данные)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(местонахождение, почтовый адрес юридического лица;
местожительство услугополучателя)
_____________________________________________________________________
место реализации проекта
_____________________________________________________________________
(номер контактного телефона с указанием кода города (района),
адрес электронной почты)
_____________________________________________________________________
(банковские реквизиты)
_____________________________________________________________________
(указать профилирующее направление деятельности)
_____________________________________________________________________
(указать отрасль экономики, код по общему классификатору видов
экономической деятельности (ОКЭД)
_____________________________________________________________________
(руководитель организации (фамилия, имя, отчество
(при его наличии), должность, контактный телефон)
_____________________________________________________________________
(ответственный исполнитель проекта (фамилия, имя, отчество
(при его наличии), должность, контактный телефон)
_____________________________________________________________________
необходимые денежные средства (собственные средства,
заемные средства)
_____________________________________________________________________
обоснование необходимости подведения или улучшения инфраструктуры.
Заявляет об участии в рассмотрении документов на финансирование недостающей
производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Государственной программы
поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020" (далее – Программа).
Услугополучатель ознакомлен с вышеуказанными условиями и прикрепляет
в соответствии с Программой необходимые документы.
Подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
№ заявки от "___" _____________ 20___ года "____" часов "____" минут
Я подтверждаю, что представленные мной сведения являются достоверными, и не
возражаю против проверки сведений Регионального координационного совета.
Услугополучатель, подписав настоящую заявку, заявляет и гарантирует следующее:

11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, іс-қимылдарына (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы немесе электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі, аты-жөні және берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында:
жеке тұлғалардың – аты-жөні, тегі, пошталық мекенжайы көрсетіледі;
заңды тұлғалардың - атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі.
Өтінішке көрсетілетін қызметті алушының қолы қойылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекен-жайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс. Шағымның қаралу нәтижесі туралы дәлелді жауап пошталық байланыс арқылы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол түрде көрсетілетін қызметті алушыға беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы көрсетілетін мемлекеттік қызметтің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға жүгіне алады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекен-жайы Министрліктің www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтер арқылы, қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығынан мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты алу мүмкіндігіне ие.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары www.economy.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Бизнестің жол картасы-2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде өндірістік
(индустриялық)
инфрақұрылымды дамыту
бойынша қолдау көрсету"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Жетіспейтін өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды қаржыландыруға өтінім
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) (заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық
нысаны, атауы; көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), паспорт деректері)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның орналасқан жері, пошталық мекенжайы; көрсетілетін қызметті
алушының тұрғылықты жері)
____________________________________________________________________
жобаны іске асыру орны
____________________________________________________________________
(қала (аудан) коды көрсетілген байланыс телефонының нөмірі, электрондық пошта
мекенжайы)
____________________________________________________________________
(банктік деректемелер)
____________________________________________________________________
(қызметтің бейінді бағыттарын көрсету)
____________________________________________________________________
(экономика саласын көрсету, экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші
бойынша коды (ЭҚЖЖ)
____________________________________________________________________
(ұйым басшысы (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, байланыс
телефоны)
____________________________________________________________________
жобаның жауапты орындаушысы (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы,
байланыс телефоны)
____________________________________________________________________
қажетті ақша қаражаты (меншікті қаражат, қарыз қаражаты)
____________________________________________________________________
инфрақұрылымды түзету немесе жақсарту қажеттілігінің негіздемесі.
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы (бұдан әрі – Бағдарлама) шеңберінде жетіспейтін өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды қаржыландыруға арналған құжаттарды қарауға қатысу туралы мәлімдейді.
Көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда көрсетілген көрсетілген шарттармен танысқан және Бағдарламаға сәйкес қажетті құжаттарды тіркейді.
Қолы (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы)
20___жылғы "____" сағат "____" минут "___" ___________ № Өтінім
Мен өзім ұсынған мәліметтердің дұрыс екенін растаймын және Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісінің және Конкурстық комиссияның мәліметтерді тексеруіне қарсы емеспін.
Көрсетілетін қызметті алушы осы өтінімге қол қою арқылы мынаны мәлімдейді және оған кепілдік береді:

1. Все данные, информация и документация, являются достоверными и полностью
соответствуют действительности на нижеуказанную дату.
2. Услугополучатель предупрежден об ответственности, предусмотренной
законодательством Республики Казахстан за представление ложных, неполных и/или недостоверных сведений.
3. Услугополучатель подтверждает, что уставная компетенция услугополучателя
позволяет подавать настоящее заявление лицу, которое подписывает настоящее заявление.
4. Согласен с тем, что в случае выявления недостоверности указанных данных и
информации, настоящая заявка может быть отклонена на любом этапе, когда будут
выявлены сведения, подтверждающие недостоверность указанных данных.
Услугополучатель настоящим предоставляет согласие с тем, что:
1. Региональный координатор Программы вправе представлять указанные в
настоящей заявке сведения, информацию и представленные услугополучателем
документы заинтересованным третьим лицам с целью проверки и рассмотрения.
2. Все сведения, содержащиеся в настоящей заявке, а также все затребованные
документы представлены исключительно для финансирования недостающей
производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Государственной программы
поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020".
3. Подтверждаю, что с порядком рассмотрения вопроса о предоставлении
государственной поддержки по подведению недостающей производственной
(индустриальной) инфраструктуры ознакомлен и согласен.
_______________________________
услугополучатель________ (расшифровка подписи)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Предоставление поддержки по
развитию производственной
(индустриальной) инфраструктуры в
рамках Государственной
программы поддержки и развития
бизнеса "Дорожная карта
бизнеса-2020"
Форма
Электронная заявка на финансирование недостающей производственной
(индустриальной) инфраструктуры
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(далее – услуполучатель) (организационно-правовая форма, наименование
юридического лица; фамилия, имя, отчество (при его наличии)
услугополучателя, паспортные данные)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(местонахождение, почтовый адрес юридического лица; местожительство
услугополучателя)
___________________________________________________________________
(банковские реквизиты)
___________________________________________________________________

1. Барлық деректер, ақпарат пен құжаттама шынайы болып табылады және төменде көрсетілген күнге шындыққа толық сәйкес келеді.
2. Көрсетілетін қызметті алушы жалған, толық емес және/немесе дұрыс емес мәліметтерді ұсынғаны үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жауапкершілік туралы ескертілді.
3. Көрсетілетін қызметті алушы өзінің жарғылық құзыреті осы өтінішке қол қоятын тұлғаға осы өтінішті беруге мүмкіндік беретінін растайды.
4. Көрсетілген деректер мен ақпараттың дұрыс еместігі анықталған жағдайда, осы өтінім көрсетілген деректердің дұрыс еместігін растайтын мәліметтер анықталған кез келген кезеңде кері қайтарылуы мүмкін екендігіне келісемін.
Көрсетілетін қызметті алушы осы арқылы мыналарға келісім береді:
1. Бағдарламаның Өңірлік үйлестірушісі тексеру және қарау мақсатында осы өтінімде көрсетілген мәліметтерді, ақпаратты және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды мүдделі үшінші тұлғаларға ұсынуға құқылы.
2. Осы өтінімдегі барлық мәліметтер, сондай-ақ барлық талап етілген құжаттар "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жетіспейтін өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды қаржыландыру үшін ғана ұсынылған.
3. Жетіспейтін өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды жүргізу бойынша мемлекеттік қолдау шаралары ұсыну туралы мәселені қарау тәртібімен таныстым және келісемін.
_______________________________
көрсетілетін қызметті алушы ________ (қолтаңбаның толық жазылуы)
"Бизнестің жол картасы-2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде өндірістік
(индустриялық)
инфрақұрылымды
дамыту бойынша қолдау
көрсету" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Жетіспейтін өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды қаржыландыру туралы электрондық өтініш
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) (заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық
нысаны, атауы; көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), паспорт деректері)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның орналасқан жері, пошталық мекенжайы; көрсетілетін қызметті
алушының тұрғылықты жері)
_________________________________________________________________
(банктік деректемелер)
________________________________________________________________

1. Данные о проекте
Наименование проекта
Краткое описание проекта
Место реализации проекта
Профилирующее направление деятельности
(*заполняется в случае реализации проекта в областных центрах, городах Нур-Султан, Алматы, Шымкенте, Семей)
Вид необходимой инфраструктуры
Стоимость строительства, тысяч тенге
Стоимость проекта (инвестиции), тысяч тенге
2. Команда проекта:
Количество наемных сотрудников
3. Ожидаемый экономический эффект по проекту:
Годы
Факт
Прогноз
текущий год
1-ый год
2-ой год
3-ий год
Количество создаваемых рабочих мест, человек
-
-
Сумма поступлений в виде налогов, тысяч тенге
Объем выпускаемой продукции, тысяч тенге
Подтверждаю, что представленные мной сведения являются достоверными, и не
возражаю против проверки сведений региональным координатором Программы и
Конкурсной комиссией.
Я предупрежден об ответственности за представление ложных, неполных и/или
недостоверных сведений, предусмотренной законодательством Республики Казахстан.
Согласен с тем, что в случае выявления недостоверности указанных данных и
информации, настоящая заявка может быть отклонена на любом этапе, когда будут
выявлены сведения, подтверждающие недостоверность указанных данных.
Подтверждаю, что с порядком рассмотрения вопроса о подведении недостающей
инфраструктуры ознакомлен и согласен.
Услугополучатель __________________ [авто заполнение из электронной цифровой подписи].

1. Жоба туралы деректер
Жобаның атауы
Жобаның қысқаша сипаттамасы
Жобаны іске асыру орны
Қызметтің бейінді бағыттары
(* Жоба облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Семей қалаларында іске асырылған жағдайда толтырылады)
Қажетті инфрақұрылым түрі
Құрылыс құны, мың теңге
Жобаның құны (инвестиция), мың теңге
2. Жобаның командасы:
Жалдамалы қызметкерлер саны
3. Жоба бойынша күтілетін экономикалық әсер:
Жылдары
Факт
Болжам
ағымдағы жыл
1-жыл
2-жыл
3-жыл
Құрылатын жұмыс орындарының саны, адам
-
-
Салықтар түріндегі түсімдер сомасы, мың теңге
Шығарылатын өнім көлемі, мың теңге
Мен өзім ұсынған мәліметтердің дұрыс екенін растаймын және Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісінің және Конкурстық комиссияның мәліметтерді іріктеп тексеруіне қарсы емеспін.
Маған жалған, толық емес және/немесе дұрыс емес мәліметтерді ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жауаптылық туралы ескертілді.
Көрсетілген деректер мен ақпараттың дұрыс еместігі анықталған жағдайда, осы өтінім көрсетілген деректердің дұрыс еместігін растайтын мәліметтер анықталған кез келген кезеңде кері қайтарылуы мүмкін екендігімен келісемін.
Жетіспейтін инфрақұрылымды жеткізу туралы мәселені қарау тәртібімен таныстым және келісемін.
Көрсетілетін қызметті алушы _________________[ электрондық цифрлық қолтаңбадан авто толтыру ].