Об утверждении перечня товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 23 апреля 2019 года № 384. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2019 года № 18603.
В соответствии с пунктом 3-1 статьи 412 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра финансов РК от 01.11.2021 № 1127 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый перечень товаров, по которым электронные счета – фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов – фактур (далее – Перечень).
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется,за исключением пунктов 226-335 Перечня, на правоотношения, возникшие с 1 января 2019 года.
Утвержден
приказом Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 апреля 2019 года № 384
Перечень товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур (далее – Перечень)

Электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің "Виртуалдық қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 23 сәуірдегі № 384 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 29 сәуірде № 18603 болып тіркелді.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 412-бабының 3-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 01.11.2021 № 1127 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің"Виртуалдық қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесі (бұдан әрі - Тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында жариялануын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және Тізбенің 226-335-тармақтарын қоспағанда, 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 23 сәуірдегі
№ 384 бұйырығымен
бекітілген
Электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің "Виртуалдық қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесі

Сноска. Перечень - в редакции приказа заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 15.03.2023 № 278 (вводится в действие с 01.04.2023); с изменениями, внесенными приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 26.12.2023 № 1321 (вводится в действие с 15.03.2024).
№ п/п
Наименование товара
Код товарной номенклатуры внешне-экономической деятельности Евразийского экономического союза
Срок ввода в модуль "Виртуальный склад"
1
2
3
4
1
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — коньяк (Cognac)
2208201200
1 апреля 2023 года
2
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — арманьяк (Armagnac)
2208201400
1 апреля 2023 года
3
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда: — — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — граппа
2208202600

Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 15.03.2023 № 278 (01.04.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi); өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 26.12.2023 № 1321 (15.03.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Тауардың атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды
"Виртуалдық қойма" модуліне енгізу мерзімі
1
2
3
4
1
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған спирт тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — коньяк (Cognac)
2208201200
2023 жылғы 1 сәуір
2
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған спирт тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — арманьяк (Armagnac)
2208201400
2023 жылғы 1 сәуір
3
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған спирт тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — граппа
2208202600

2208206200
1 апреля 2023 года
8
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда: — — в сосудах емкостью более 2 литров:
— — — прочие:
— — — — арманьяк (Armagnac)
2208206400
1 апреля 2023 года
9
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда: — — в сосудах емкостью более 2 литров:
— — — прочие:
— — — — граппа

2208206200
2023 жылғы 1 сәуір
8
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабының дистилляциясы немесе жүзім сығындысы нәтижесінде алынған спирт тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — армагнак (Armagnac)
2208206400
2023 жылғы 1 сәуір
9
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған алкоголь тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — граппа

1 апреля 2023 года
12
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски "Бурбон", в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее
2208301100
1 апреля 2023 года
13
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски "Бурбон", в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров
2208301900
1 апреля 2023 года
14
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски односолодовое:
— — — — в сосудах емкостью 2 литра или менее
2208303001
1 апреля 2023 года
15
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски односолодовое:
— — — — в сосудах емкостью более 2 литров
2208303009
1 апреля 2023 года
16
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски солодовое купажированное, в сосудах емкостью:
— — — — 2 литра или менее
2208304100
1 апреля 2023 года
17
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски солодовое купажированное, в сосудах емкостью:
— — — — более 2 литров
2208304900
1 апреля 2023 года
18
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски однозерновое и купажированное зерновое, в сосудах емкостью:
— — — — 2 литра или менее
2208306100
1 апреля 2023 года
19
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски однозерновое и купажированное зерновое, в сосудах емкостью:
— — — — более 2 литров
2208306900
1 апреля 2023 года
20
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски купажированное прочее, в сосудах емкостью:
— — — — 2 литра или менее

2023 жылғы 1 сәуір
12
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — "Бурбон" виски, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литр немесе одан аз
2208301100
2023 жылғы 1 сәуір
13
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — "Бурбон" виски, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литрден астам
2208301900
2023 жылғы 1 сәуір
14
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — жалғыз уытты виски:
— — — — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда
2208303001
2023 жылғы 1 сәуір
15
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — жалғыз уытты виски:
— — — — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда
2208303009
2023 жылғы 1 сәуір
16
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — уыттан жасалған, купаждалған виски, ыдыс сыйымдылығы:
— — — — 2 литр немесе одан аз
2208304100
2023 жылғы 1 сәуір
17
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — уыттан жасалған, купаждалған виски, ыдыс сыйымдылығы:
— — — — 2 литрден астам
2208304900
2023 жылғы 1 сәуір
18
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — бір дәнді және купаждалған астықты, ыдыс сыйымдылығы виски:
— — — — 2 литр немесе одан аз
2208306100
2023 жылғы 1 сәуір
19
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — бір дәнді және купаждалған астықты, ыдыс сыйымдылығы виски:
— — — — 2 литрден астам
2208306900
2023 жылғы 1 сәуір
20
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — купаждалған өзге виски, ыдыс сыйымдылығы:
— — — — 2 литр немесе одан аз

1 апреля 2023 года
23
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — прочее, в сосудах емкостью:
— — более 2 литров
2208308800
1 апреля 2023 года
24
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— ром и прочие спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции сброженных продуктов из сахарного тростника:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — ром с содержанием летучих веществ, кроме этилового и метилового спиртов, 225 г или более на 1 гектолитр чистого спирта (с допустимым отклонением 10%)
2208401100
1 апреля 2023 года
25
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— ром и прочие спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции сброженных продуктов из сахарного тростника:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — стоимостью более 7,9 евро за 1 литр чистого спирта
2208403100
1 апреля 2023 года
26
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— ром и прочие спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции сброженных продуктов из сахарного тростника:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — прочие

2023 жылғы 1 сәуір
23
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — өзге, ыдыс сыйымдылығы:
— — 2 литрден астам
2208308800
2023 жылғы 1 сәуір
24
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— ром және қант қамысынан ашытылған өнімдерді дистилдеу нәтижесінде алынған өзге спирт тұндырмалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 1 гектолитр таза спиртке 225 г. немесе одан да астам этил және метил спиртінен басқа, құрамында ұшпалы заттар бар ром (жол берілетін ауытқуы 10%-дан)
2208401100
2023 жылғы 1 сәуір
25
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— ром және қант қамысынан ашытылған өнімдерді дистилдеу нәтижесінде алынған өзге спирт тұндырмалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — 1 литр таза спирт үшін бағасы 7,9 евродан астам
2208403100
2023 жылғы 1 сәуір
26
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— ром және қант қамысынан ашытылған өнімдерді дистилдеу нәтижесінде алынған өзге спирт тұндырмалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — өзгелер

1 апреля 2023 года
40
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — аррак, в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров
2208901900
1 апреля 2023 года
41
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — сливовая, грушевая или вишневая спиртовая настойка (исключая ликеры), в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее
2208903300
1 апреля 2023 года
42
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — сливовая, грушевая или вишневая спиртовая настойка (исключая ликеры), в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров
2208903800
1 апреля 2023 года
43
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — узо
2208904100
1 апреля 2023 года
44
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — перегнанные из фруктов:
— — — — — — — кальвадос
2208904500
1 апреля 2023 года
45
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью: — — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — перегнанные из фруктов:
— — — — — — — прочие
2208904800
1 апреля 2023 года
46
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — прочие:
— — — — — — — текила
2208905400
1 апреля 2023 года
47
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — прочие:
— — — — — — — прочие:
— — — — — — — — мескаль

2023 жылғы 1 сәуір
40
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — арақ, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литрден астам
2208901900
2023 жылғы 1 сәуір
41
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өрік, алмұрт немесе шие спирт тұнбасы (ликерді қоспағанда):
— — — 2 литр немесе одан аз
2208903300
2023 жылғы 1 сәуір
42
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өрік, алмұрт немесе шие спирт тұнбасы (ликерді қоспағанда):
— — — 2 литрден астам
2208903800
2023 жылғы 1 сәуір
43
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — узо
2208904100
2023 жылғы 1 сәуір
44
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — жемістерден айдалған:
— — — — — — — кальвадос
2208904500
2023 жылғы 1 сәуір
45
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — жемістерден айдалған:
— — — — — — — өзгелері
2208904800
2023 жылғы 1 сәуір
46
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — өзгелері:
— — — — — — — текила
2208905400
2023 жылғы 1 сәуір
47
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — өзгелері:
— — — — — — — өзгелері:
— — — — — — — — мезкал

2208907809
1 апреля 2023 года
59
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее
2208909100
1 апреля 2023 года
60
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов, в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров
2208909900

2208907809
2023 жылғы 1 сәуір
59
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздар кем денатуратталмаған этил спирті, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литр немесе одан аз
2208909100
2023 жылғы 1 сәуір
60
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан кем денатуратталмаған этил спирті, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литрден астам
2208909900

1 апреля 2023 года
61
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — шампанское
2204101100
1 апреля 2023 года
62
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — Асти спуманте
2204109100
1 апреля 2023 года
63
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — прочие:
— — — — с фактической концентрацией спирта не менее 8,5 объемных процентов

2023 жылғы 1 сәуір
61
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — пайда болуы бойынша атауы қорғалған атауы бар (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — шампан
2204101100
2023 жылғы 1 сәуір
62
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — пайда болуы бойынша атауы қорғалған атауы бар (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — Асти спуманте
2204109100
2023 жылғы 1 сәуір
63
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — пайда болуы бойынша атауы қорғалған атауы бар (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — өзгелер:
— — — — спирттің нақты концентрациясы кемінде 8,5 айн.%

— — — с фактической концентрацией спирта не менее 8,5 объемных процентов
2204109401
1 апреля 2023 года
66
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным географическим указанием (Protected Geographical Indication, PGI):
— — — прочие
2204109409
1 апреля 2023 года
67
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — прочие сортовые вина:
— — — с фактической концентрацией спирта не менее 8,5 объемных процентов

— — — спирттің нақты концентрациясы 8,5 көлемдік пайыздан кем емес.
2204109401
2023 жылғы 1 сәуір
66
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — қорғалған географиялық көрсеткішпен (Protected Geographical Indication, PGI):
— — — өзгелер
2204109409
2023 жылғы 1 сәуір
67
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — басқа сортты шараптар:
— — — спирттің нақты концентрациясы 8,5 көлемдік пайыздан кем емес

1 апреля 2023 года
70
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — прочие:
— — — прочие
2204109809
1 апреля 2023 года
71
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — вино, за исключением указанного в субпозиции 2204 10, в бутылках с "грибовидными" пробками, удерживаемыми завязками или креплениями; вино в другой таре с избыточным давлением, обусловленным диоксидом углерода в напитке, не менее 1 бар, но менее 3 бар при температуре 20 °C:
— — — — с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO)
2204210600
1 апреля 2023 года
72
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — вино, за исключением указанного в субпозиции 2204 10, в бутылках с "грибовидными" пробками, удерживаемыми завязками или креплениями; вино в другой таре с избыточным давлением, обусловленным диоксидом углерода в напитке, не менее 1 бар, но менее 3 бар при температуре 20 °C:
— — — — с защищенным географическим указанием (Protected Geographical Indication, PGI)
2204210700
1 апреля 2023 года
73
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — вино, за исключением указанного в субпозиции 2204 10, в бутылках с "грибовидными" пробками, удерживаемыми завязками или креплениями; вино в другой таре с избыточным давлением, обусловленным диоксидом углерода в напитке, не менее 1 бар, но менее 3 бар при температуре 20 °C:
— — — — прочие сортовые вина
2204210800
1 апреля 2023 года
74
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — вино, за исключением указанного в субпозиции 2204 10, в бутылках с "грибовидными" пробками, удерживаемыми завязками или креплениями; вино в другой таре с избыточным давлением, обусловленным диоксидом углерода в напитке, не менее 1 бар, но менее 3 бар при температуре 20 °C:
— — — — прочее

2023 жылғы 1 сәуір
70
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — өзгелер:
— — — өзгелер
2204109809
2023 жылғы 1 сәуір
71
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 2204 10 қосалқы позицияда көрсетілгендерді қоспағанда, ұстап тұратын бауы бар немесе бекіткіштері бар "саңырауқұлақ тәрізді" тығындары бар бөтелкелердегі шарап; 20 оC температура кезінде 1-ден 3 барға дейін көміртегі диоксидіне негізделген сусындағы артық қысымы бар басқа ыдыстағы шарап:
— — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атаумен (Protected Designation of Origin, PDO)
2204210600
2023 жылғы 1 сәуір
72
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 2204 10 қосалқы позицияда көрсетілгендерді қоспағанда, ұстап тұратын бауы бар немесе бекіткіштері бар "саңырауқұлақ тәрізді" тығындары бар бөтелкелердегі шарап; 20 оC температура кезінде 1-ден 3 барға дейін көміртегі диоксидіне негізделген сусындағы артық қысымы бар басқа ыдыстағы шарап:
— — — — қорғалған географиялық көрсеткішпен (Protected Geographical Indication, PGI)
2204210700
2023 жылғы 1 сәуір
73
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 2204 10 қосалқы позицияда көрсетілгендерді қоспағанда, ұстап тұратын бауы бар немесе бекіткіштері бар "саңырауқұлақ тәрізді" тығындары бар бөтелкелердегі шарап; 20 оC температура кезінде 1-ден 3 барға дейін көміртегі диоксидіне негізделген сусындағы артық қысымы бар басқа ыдыстағы шарап:
— — — — басқа сортты шараптар
2204210800
2023 жылғы 1 сәуір
74
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 2204 10 қосалқы позицияда көрсетілгендерді қоспағанда, ұстап тұратын бауы бар немесе бекіткіштері бар "саңырауқұлақ тәрізді" тығындары бар бөтелкелердегі шарап; 20 оC температура кезінде 1-ден 3 барға дейін көміртегі диоксидіне негізделген сусындағы артық қысымы бар басқа ыдыстағы шарап:
— — — — өзгелері

2204210900
1 апреля 2023 года
75
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — вина с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — — — — — белые:
— — — — — — — — Эльзас
2204211100
1 апреля 2023 года
76
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — вина с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — — — — — белые:
— — — — — — — — Бордо
2204211200
1 апреля 2023 года
77
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — вина с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — — — — — белые:
— — — — — — — — Бургундия
2204211300
1 апреля 2023 года
78
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — вина с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — — — — — белые:
— — — — — — — — Валь де Луар (Долина Луары)
2204211700
1 апреля 2023 года
79
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — вина с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — — — — — белые:
— — — — — — — — Мозель

2204210900
2023 жылғы 1 сәуір
75
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — Еуропалық Одақта өндірілген:
— — — — — спирттің нақты концентрациясы 15 көлемдік пайыздан аспайтын:
— — — — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атауы бар шараптар (protected designation of Origin, PDO):
— — — — — — — ақ:
— — — — — — — — — Эльзас
2204211100
2023 жылғы 1 сәуір
76
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — Еуропалық Одақта өндірілген:
— — — — — спирттің нақты концентрациясы 15 көлемдік пайыздан аспайтын:
— — — — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атауы бар шараптар (protected designation of Origin, PDO):
— — — — — — — ақ:
— — — — — — — — Бордо
2204211200
2023 жылғы 1 сәуір
77
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — Еуропалық Одақта өндірілген:
— — — — — спирттің нақты концентрациясы 15 көлемдік пайыздан аспайтын:
— — — — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атауы бар шараптар (protected designation of Origin, PDO):
— — — — — — — ақ:
— — — — — — — — Бургундия
2204211300
2023 жылғы 1 сәуір
78
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — Еуропалық Одақта өндірілген:
— — — — — спирттің нақты концентрациясы 15 көлемдік пайыздан аспайтын:
— — — — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атауы бар шараптар (protected designation of Origin, PDO):
— — — — — — — ақ:
— — — — — — — — — Валь де Луар (Луара алқабы)
2204211700
2023 жылғы 1 сәуір
79
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — Еуропалық Одақта өндірілген:
— — — — — спирттің нақты концентрациясы 15 көлемдік пайыздан аспайтын:
— — — — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атауы бар шараптар (protected designation of Origin, PDO):
— — — — — — — ақ:
— — — — — — — — Мозель

— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — прочие сортовые вина:
— — — — — — — белые
2204228100
1 апреля 2023 года
144
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — прочие сортовые вина:
— — — — — — — прочие
2204228200
1 апреля 2023 года
145
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — прочие:
— — — — — — — белые
2204228300
1 апреля 2023 года
146
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — прочие:
— — — — — — — прочие
2204228400
1 апреля 2023 года
147
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта более 15 объемных процентов, но не более 22 объемных процентов:
— — — — — — вина с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO) или с защищенным географическим указанием (Protected Geographical Indication, PGI):
— — — — — — — мадера и мускатель Сетюбал (Setubal muscatel)
2204228500
1 апреля 2023 года
148
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:

— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:
— — — — — пайыздық көлемі 15-тен аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — — — басқа сортты шараптар:
— — — — — — — ақ
2204228100
2023 жылғы 1 сәуір
144
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім шырыны:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:
— — — — — пайыздық көлемі 15-тен аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — — — басқа сортты шараптар:
— — — — — — — басқалары
2204228200
2023 жылғы 1 сәуір
145
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім шырыны:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:
— — — — — пайыздық көлемі 15-тен аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — — — басқалары:
— — — — — — — ақ
2204228300
2023 жылғы 1 сәуір
146
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім суслосы:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:
— — — — — пайыздық көлемі 15-тен аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — — — басқалары:
— — — — — — — басқалары
2204228400
2023 жылғы 1 сәуір
147
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім суслосы:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:
— — — — — пайыздық көлемі 15-тен асатын, бірақ пайыздық көлемі 22-ден аспайтын, нақты спирт концентрациясымен:
— — — — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атауы бар (protected designation of Origin, PDO) немесе қорғалған географиялық көрсеткіші бар (Protected Geographical Indication, PGI) шараптар:
— — — — — — — мадера және мускатель Сетубал (Setubal muscatel)
2204228500
2023 жылғы 1 сәуір
148
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім суслосы:

2204309600
1 апреля 2023 года
230
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— прочее сусло виноградное:
— — прочее:
— — — прочее:
— — — — прочее
2204309800
1 апреля 2023 года
231
Напитки прочие сброженные (например, сидр, сидр грушевый, напиток медовый, сакэ); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте не поименованные или не включенные:
— пикет

2204309600
2023 жылғы 1 сәуір
230
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— басқа жүзім суслосы:
— — басқалары:
— — — басқалары:
— — — — басқалары
2204309800
2023 жылғы 1 сәуір
231
Ашытылған өзге де сусындар (мысалы, сидр, алмұрт сидрі, бал сусыны, саке); ашытылған сусындардан жасалған қоспалар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ашытылған сусындар мен алкогольсіз сусындардан жасалған қоспалар:
— пикет

2206008901
1 апреля 2023 года
239
Напитки прочие сброженные (например, сидр, сидр грушевый, напиток медовый, сакэ); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте не поименованные или не включенные:
— прочие:
— — неигристые, в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров:
— — — — прочие:
— — — — — прочие
2206008909
1 апреля 2023 года
240
Вермуты и виноградные натуральные вина прочие с добавлением растительных или ароматических веществ:
— в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — с фактической концентрацией спирта 18 объемных процентов или менее

2206008901
2023 жылғы 1 сәуір
239
Ашытылған өзге де сусындар (мысалы, сидр, алмұрт сидрі, бал сусыны, саке); ашытылған сусындардан жасалған қоспалар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ашытылған сусындар мен алкогольсіз сусындардан жасалған қоспалар:
— басқалары:
— — көбікті, сыйымдылығы:
— — — 2 литрден астам ыдыстарда:
— — — — басқалары:
— — — — — басқалары
2206008909
2023 жылғы 1 сәуір
240
Өсімдік немесе хош иісті заттар қосылған Вермуттар және өзге де табиғи жүзім шараптары:
— сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — пайыздық көлемі 18 немесе одан аз нақты спирт концентрациясымен

2205909000
1 апреля 2023 года
244
Пиво солодовое:
— в сосудах емкостью 10 л или менее:
— — в бутылках
2203000100
1 апреля 2023 года
245
Пиво солодовое:
— в сосудах емкостью 10 л или менее:
— — прочее
2203000900
1 апреля 2023 года
246
Пиво солодовое:
— в сосудах емкостью более 10 литров
2203001000
1 апреля 2023 года
247
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — легкие дистилляты и продукты:
— — — для прочих целей:
— — — — прочие:
— — — — — бензины моторные:
— — — — — — прочие, с содержанием свинца:
— — — — — — — не более 0,013 г/л:
— — — — — — — — с октановым числом менее 95 (по исследовательскому методу):
— — — — — — — — — бензин автомобильный:
— — — — — — — — — — с октановым числом менее 80 (по исследовательскому методу)
2710124110
1 апреля 2023 года
248
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — легкие дистилляты и продукты:
— — — для прочих целей:
— — — — прочие:
— — — — — бензины моторные:
— — — — — — прочие, с содержанием свинца:
— — — — — — — не более 0,013 г/л:
— — — — — — — — с октановым числом менее 95 (по исследовательскому методу):
— — — — — — — — — бензин автомобильный:
— — — — — — — — — — с октановым числом 80 или более, но менее 92 (по исследовательскому методу)
2710124120
1 апреля 2023 года
249
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — легкие дистилляты и продукты:
— — — для прочих целей:
— — — — прочие:
— — — — — бензины моторные:
— — — — — — прочие, с содержанием свинца:

2205909000
2023 жылғы 1 сәуір
244
Ашытылған сыра:
— сыйымдылығы 10 л немесе одан аз ыдыстарда:
— — бөтелкелерде
2203000100
2023 жылғы 1 сәуір
245
Ашытылған сыра:
— сыйымдылығы 10 л немесе одан аз ыдыстарда:
— — басқалары
2203000900
2023 жылғы 1 сәуір
246
Ашытылған сыра:
— сыйымдылығы 10 л немесе одан аз ыдыстарда
2203001000
2023 жылғы 1 сәуір
247
Шикiлерден басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да астам мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстiне бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады; жұмсалған мұнай өнiмдерi:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi (шикілерден басқа); басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне биодизель және жұмсалған мұнай өнiмдерiн қоспағанда, бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады:
— — жеңіл дистилляттар мен өнімдер:
— —— басқа мақсаттар үшін:
— — — — басқалары:
— — — — — моторлы бензиндер:
— — — — — — құрамында:
— — — — — — — 0,013 г/л аспайтын қорғасын бар, басқалары:
— — — — — — — — октан саны 95-тен кем (зерттеу әдісі бойынша):
— — — — — — — — — автомобиль бензині:
— — — — — — — — — — октан саны 80-нен кем (зерттеу әдісі бойынша)
2710124110
2023 жылғы 1 сәуір
248
Шикiлерден басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да астам мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстiне бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады; жұмсалған мұнай өнiмдерi:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi (шикілерден басқа); басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне биодизель және жұмсалған мұнай өнiмдерiн қоспағанда, бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады:
— — жеңіл дистилляттар мен өнімдер:
— —— басқа мақсаттар үшін:
— — — — басқалары:
— — — — — моторлы бензиндер:
— — — — — — құрамында:
— — — — — — — 0,013 г/л асатын қорғасын бар, басқалары:
— — — — — — — — октан саны 95-тен кем (зерттеу әдісі бойынша):
— — — — — — — — — автомобиль бензині:
— — — — — — — — — — октан саны 80 немесе одан көп, бірақ 92-ден аз (зерттеу әдісі бойынша)
2710124120
2023 жылғы 1 сәуір
249
Шикiлерден басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да астам мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстiне бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады; жұмсалған мұнай өнiмдерi:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi (шикілерден басқа); басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне биодизель және жұмсалған мұнай өнiмдерiн қоспағанда, бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады:
— — жеңіл дистилляттар мен өнімдер:
— —— басқа мақсаттар үшін:
— — — — басқалары:
— — — — — моторлы бензиндер:
— — — — — — құрамында:

2710194250
1 апреля 2023 года
260
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 объемных процентов или более; этиловый спирт и прочие спиртовые настойки, денатурированные, любой концентрации:
— спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 объемных процентов или более
2207100000
1 апреля 2023 года
261
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— комбинированные холодильники-морозильники с раздельными наружными дверьми или ящиками, или их комбинациями:
— — только с раздельными наружными дверьми:
— — — емкостью более 340 литров:
— — — — холодильники-морозильники бытовые

2710194250
2023 жылғы 1 сәуір
260
Құрамында кемiнде 80 пайыздық көлемде спирт бар денатураландырылмаған этил спиртi; денатураландырылған, кез келген концентрациядағы этил спиртi және өзге де спирт тұнбалары:
— құрамында 80 пайыздық көлемде немесе одан астам спирт бар денатураландырылмаған этил спирті
2207100000
2023 жылғы 1 сәуір
261
Электр немесе басқа да түрлердегi тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де тоңазыту
немесе мұздату жабдықтары; 8415 тауар позициясының ауаны тазалауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
сыртқы есiктерi немесе жәшіктері бөлек біріктірілген тоңазытқыш-мұздатқыштар, немесе олардың комбинациялары:
— — тек сыртқы есіктері бөлек:
— — — сыйымдылығы 340 литрден асатын:
— — — — тұрмыстық тоңазытқыштар-мұздатқыштар

1 апреля 2023 года
263
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— холодильники бытовые:
— — компрессионные:
— — — емкостью более 340 литров
8418211000
1 апреля 2023 года
264
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— холодильники бытовые:
— — компрессионные:
— — — прочие:
— — — — в виде стола
8418215100
1 апреля 2023 года
265
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— холодильники бытовые:
— — компрессионные:
— — — прочие:
— — — — встраиваемого типа
8418215900
1 апреля 2023 года
266
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— холодильники бытовые:
— — компрессионные:
— — — прочие:
— — — — прочие, емкостью:
— — — — — не более 250 литров
8418219100
1 апреля 2023 года
267
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— холодильники бытовые:
— — компрессионные:
— — — прочие:
— — — — прочие, емкостью:

2023 жылғы 1 сәуір
263
СУЛТАН
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— тұрмыстық тоңазытқыштар:
— — компрессиялық:
— — — сыйымдылығы 340 литрден астам
8418211000
2023 жылғы 1 сәуір
264
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— тұрмыстық тоңазытқыштар:
— — компрессиялық:
— — — басқалар:
— — — — үстел түрінде
8418215100
2023 жылғы 1 сәуір
265
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— тұрмыстық тоңазытқыштар:
— — компрессиялық:
— — — басқалар:
— — — — салынатын үлгідегі
8418215900
2023 жылғы 1 сәуір
266
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— тұрмыстық тоңазытқыштар:
— — компрессиялық:
— — — басқалар:
— — — — өзгелері, сыйымдылығы:
— — — — — 250 литрден аспайтын
8418219100
2023 жылғы 1 сәуір
267
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— тұрмыстық тоңазытқыштар:
— — компрессиялық:
— — — басқалар:
— — — — өзгелері, сыйымдылығы:

— — — — — более 250 литров, но не более 340 литров
8418219900
1 апреля 2023 года
268
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— морозильники типа "ларь", емкостью не более 800 литров:
— — емкостью не более 400 литров:
— — — морозильники бытовые
8418302001

— — — — — 250 литрден астам, бірақ 340 литрден аспайтын
8418219900
2023 жылғы 1 сәуір
268
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— сыйымдылығы 800 литрден аспайтын "ларь" типті мұздатқыштар:
— — сыйымдылығы 400 литрден аспайтын:
— — — тұрмыстық мұздатқыштар
8418302001

1 апреля 2023 года
269
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— морозильники типа "ларь", емкостью не более 800 литров:
— — емкостью более 400 л, но не более 800 литров:
— — — морозильники бытовые
8418308001
1 апреля 2023 года
270
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— морозильные шкафы вертикального типа, емкостью не более 900 литров:
— — емкостью не более 250 литров:
— — — морозильники бытовые
8418402001
1 апреля 2023 года
271
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— морозильные шкафы вертикального типа, емкостью не более 900 литров:
— — емкостью более 250 литров, но не более 900 литров:
— — — морозильники бытовые
8418408001
1 апреля 2023 года
272
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — легкие дистилляты и продукты:
— — — для прочих целей:
— — — — специальные бензины:
— — — — — прочие:
— — — — — — прочие
2710122509
15 марта 2024 года
273
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — легкие дистилляты и продукты:
— — — для прочих целей:
— — — — прочие:
— — — — — бензины моторные:
— — — — — — бензины авиационные

2023 жылғы 1 сәуір
269
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— сыйымдылығы 800 литрден аспайтын "ларь" типті мұздатқыштар:
— — сыйымдылығы 400 литрден артам, бірақ 800 литрден аспайтын:
— — — тұрмыстық мұздатқыштар
8418308001
2023 жылғы 1 сәуір
270
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— сыйымдылығы 900 литрден аспайтын тік типті мұздатқыш шкафтар:
— — сыйымдылығы 250 литрден аспайтын:
— — — тұрмыстық мұздатқыштар
8418402001
2023 жылғы 1 сәуір
271
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— сыйымдылығы 900 литрден аспайтын тік типті мұздатқыш шкафтар:
— — сыйымдылығы 250 литрден астам, бірақ 900 литрден аспайтын:
— — — тұрмыстық мұздатқыштар
8418408001
2023 жылғы 1 сәуір
272
Шикі жыныстардан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, битуминозды жыныстардан алынған мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің немесе одан көп бөлігі, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады; пайдаланылған мұнай өнімдері:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері (шикізаттан басқа) және басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, құрамында биодизель мен пайдаланылған мұнай өнімдерін қоспағанда, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады:
— — жеңіл дистилляттар мен өнімдер:
— — — өзге мақсаттар үшін:
— — — арнайы бензиндер:
— — — — өзгелер:
— — — — — өзгелер:
2710122509
2024 жылғы 15 наурыз
273
Шикі жыныстардан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, битуминозды жыныстардан алынған мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің немесе одан көп бөлігі, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады; пайдаланылған мұнай өнімдері:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері (шикізаттан басқа) және басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, құрамында биодизель мен пайдаланылған мұнай өнімдерін қоспағанда, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады:
— — жеңіл дистилляттар мен өнімдер:
— — — өзге мақсаттар үшін:
— — — — өзгелер:
— — — — — арнайы бензиндер:
— — — — — — авиациялық бензиндер:

— — — — — — с содержанием серы более 1 мас.%, но не более 2 мас.%:
— — — — — — — мазуты
2710196401
15 марта 2024 года
281
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — прочие:
— — — тяжелые дистилляты:
— — — — топлива жидкие:
— — — — — для прочих целей:
— — — — — — с содержанием серы более 2 мас.%, но не более 2,8 мас.%:
— — — — — — — мазуты
2710196601
15 марта 2024 года
282
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — прочие:
— — — тяжелые дистилляты:
— — — — топлива жидкие:
— — — — — для прочих целей:
— — — — — — с содержанием серы более 2,8 мас.%:
— — — — — — — мазуты
2710196801
15 марта 2024 года
283
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, содержащие биодизель, за исключением отработанных нефтепродуктов:
— — топлива жидкие:
— — — с содержанием серы не более 1 мас.%:
— — — — мазуты

— — — — — күкірт мөлшері 1%-дан астам, бірақ 2%-дан артық емес:
— — — — — — мазуттар
2710196401
2024 жылғы 15 наурыз
281
Шикі жыныстардан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, битуминозды жыныстардан алынған мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің немесе одан көп бөлігі, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады; пайдаланылған мұнай өнімдері:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері (шикізаттан басқа) және басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, құрамында биодизель мен пайдаланылған мұнай өнімдерін қоспағанда, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады:
— — өзгелер:
— — — ауыр дистилляттар:
— — — — сұйық жанармай:
— — — — — өзге мақсаттар үшін:
— — — — — — күкірт мөлшері 2%-дан астам, бірақ 2,8%-дан артық емес:
— — — — — — — мазуттар
2710196601
2024 жылғы 15 наурыз
282
Шикі жыныстардан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, битуминозды жыныстардан алынған мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің немесе одан көп бөлігі, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады; пайдаланылған мұнай өнімдері:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері (шикізаттан басқа) және басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, құрамында биодизель мен пайдаланылған мұнай өнімдерін қоспағанда, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады:
— — өзгелер:
— — — ауыр дистилляттар:
— — — — сұйық жанармай:
— — — — — өзге мақсаттар үшін:
— — — — — — күкірт мөлшері 2,8% астам:
— — — — — — — мазуттар
2710196801
2024 жылғы 15 наурыз
283
Шикі заттан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70% немесе одан да астам мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстiне бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады; жұмсалған мұнай өнiмдерi:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi (шикілерден басқа) басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70% немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне биодизель және жұмсалған мұнай өнiмдерiн қоспағанда, бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады:
— — сұйық жанармай:
— — — құрамында күкірт 1%-дан артық емес:
— — — — — — мазуттар

2710203101
15 марта 2024 года
284
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, содержащие биодизель, за исключением отработанных нефтепродуктов:
— — топлива жидкие:
— — — с содержанием серы более 1 мас. %, но не более 2 мас. %:
— — — — мазуты

2710203101
2024 жылғы 15 наурыз
284
Шикі заттан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70% немесе одан да астам мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстiне бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады; жұмсалған мұнай өнiмдерi:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi (шикілерден басқа); басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70% немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне биодизель және жұмсалған мұнай өнiмдерiн қоспағанда, бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады:
— — сұйық жанармай:
— — — құрамында күкірт 1%-дан астам, бірақ 2%-дан артық емес:
— — — — мазуттар

2710203901
15 марта 2024 года
287
Кокс нефтяной, битум нефтяной и прочие остатки от переработки нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
— битум нефтяной
2713200000
15 марта 2024 года
288
Спирты циклические и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— ароматические:
— — спирт бензиловый
2906210000
15 марта 2024 года
289
Смеси битумные на основе природного асфальта, природного битума, нефтяного битума, минеральных смол или пека минеральных смол (например, битумные мастики, асфальтовые смеси для дорожных покрытий)
2715000000

2710203901
2024 жылғы 15 наурыз
287
Мұнай коксы, мұнай битумы және битуминозды жыныстардан алынған мұнай немесе мұнай өнімдерін өңдеуден қалған өзге де қалдықтар:
- мұнай битумы
2713200000
2024 жылғы 15 наурыз
288
Циклді спирттер және олардың галогенделген, сульфондалған, нитрленген немесе нитрозирленген туындылары:
— иістендіргіш:
— — бензил спирті
2906210000
2024 жылғы 15 наурыз
289
Табиғи асфальт, табиғи битум, мұнай битумы, минералды шайырлар немесе минералды шайырлар пегі негізіндегі битум қоспалары (мысалы, битум мастикалары, жол жабындарына арналған асфальт қоспалары)
2715000000