О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 2 ноября 2017 года № 124 "Об утверждении форм судебных статистических отчетов в гражданско-правовой сфере и Инструкции по их формированию"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 ноября 2019 года № 148. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 ноября 2019 года № 19635
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 2 ноября 2017 года № 124 "Об утверждении форм судебных статистических отчетов в гражданско-правовой сфере и Инструкции по их формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16009, опубликован 8 декабря 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
форму № 2 "Отчет по рассмотрению гражданских дел судами первой инстанции", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
форму № 7 "Отчет по рассмотрению гражданских дел в апелляционной инстанции", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
форму № 7-К "Отчет по рассмотрению гражданских дел в кассационной инстанции", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
форму № 8-К "Отчет по пересмотру судебных актов в кассационном порядке", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
в Инструкции о вводе электронных информационных учетных документов в информационную систему судебных органов Республики Казахстан и формировании отчетов в гражданско-правовой сфере, утвержденной указанным приказом:
пункты 63, 64 и 65 изложить в следующей редакции:
"63. В таблице Б отчета формы № 2 отражаются сведения о государственной пошлине.
Сумма государственной пошлины учитывается в национальной валюте (в тысячах тенге) только по решениям суда, вступившим в законную силу в отчетном периоде.
64. В таблице В отчета формы № 2 отражается работа судов по рассмотрению вопроса об определении подсудности. Таблица В формируется апелляционной инстанцией.
65. В таблице Г отчета формы № 2 отражаются сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам.";
пункт 66 исключить;
пункт 73 изложить в следующей редакции:
"73. В таблице Г отчета формы № 7 отражаются сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам.";
пункт 75 изложить в следующей редакции:

"Азаматтық-құқықтық саладағы соттық статистикалық есептердің нысандарын және оларды қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 2 қарашадағы № 124 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2019 жылғы 19 қарашадағы № 148 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 22 қарашада № 19635 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтық-құқықтық саладағы соттық статистикалық есептердің нысандарын және оларды қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 2 қарашадағы № 124 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16009 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 8 желтоқсанда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бірінші сатыдағы соттардың азаматтық істерді қарауы бойынша есеп" № 2 нысаны осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Апелляциялық сатыда азаматтық істерді қарау бойынша есеп" № 7 нысаны осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Кассациялық сатыда азаматтық істерді қарау бойынша есеп" № 7-К нысаны осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Кассациялық сатыда сот актілерін қайта қарау бойынша есеп" № 8-К нысаны осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы сот органдарының ақпараттық жүйесіне электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарын енгізу және азаматтық-құқықтық саладағы есептерді қалыптастыру туралы нұсқаулықта:
63, 64 және 65-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"63. №2 нысанды есептің Б кестесінде мемлекеттік баж туралы мәліметтер көрсетіледі.
Мемлекеттік баж сомасы есептік кезеңде тек заңды күшіне енген сот шешімі бойынша ұлттық валютада (мың теңгемен) есепке алынады.
64. №2 нысанды есептің В кестесінде соттылықты белгілеу туралы мәселені қарау бойынша соттардың жұмысы көрсетіледі. В кестесін апелляциялық саты қалыптастырады.
65. №2 нысанды есептің Г кестесінде жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау жөніндегі арыздарды қарау туралы мәліметтер көрсетіледі.";
66-тармақ алынып тасталсын;
73-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"73. №7 нысанды есептің Г кестесінде жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау жөніндегі арыздарды қарау туралы мәліметтер көрсетіледі.";
75-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"75. Отчет формы №7-К состоит из пяти таблиц:
в таблице А отражается движение ходатайств, таблица Б – содержит сведения о результатах пересмотра судебных актов в кассационной инстанции, таблица В – содержит сведения о движении дел с протестами, таблица Г – содержит сведения о движении дел с постановлениями о пересмотре в кассационном порядке обжалуемых судебных актов, Д – содержит сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам.".
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор Г. Нурдаулетов
"СОГЛАСОВАН"
Департамент
по обеспечению деятельности
судов при Верховном Суде
Республики Казахстан
(аппарат Верховного Суда
Республики Казахстан)
Приложение 1
к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 19 ноября 2019 года № 148
Приложение 1
к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 2 ноября 2017 года № 124
Форма № 2 "Отчет по рассмотрению гражданских дел судами первой инстанции"
Таблица А "Движение и результаты рассмотрения гражданских дел"
Наименование
Остаток неоконченных дел на начало отчетного периода
Поступило дел за отчетный период
Возобновлено производств по делам в связи с отменой первоначальных судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам
Остаток заявлений на начало отчетного периода
Поступило заявлений в отчетный период

"75. №7-К нысанды есеп бес кестеден тұрады:
А кестесінде өтінішхаттардың қозғалысы, Б кестесі - кассациялық сатыда сот актілерінің қайта қаралу нәтижелері туралы мәліметтерді қамтиды, В кестесі - наразылықтары бар істердің қозғалысы туралы мәліметтерді қамтиды, Г кестесі - шағымдалып жатқан сот актілерін кассациялық тәртіпте қайта қарау туралы қаулылары бар істердің қозғалысы туралы мәліметтерді қамтиды, Д кестесінде - жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау жөніндегі арыздарды қарау туралы мәліметтерді қамтиды.".
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсына орналастырылуын;
3) осы бұйрық көшірмесінің мүдделі құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, сондай-ақ Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жіберілуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Бас Прокурор Г. Нурдаулетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
Соттардың қызметін қамтамасыз
ету департаменті
(Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының аппараты)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2019 жылғы 19 қарашадағы
№ 1 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2017 жылғы 2 қарашадағы
№ 124 бұйрығына
1-қосымша
№ 2-нысан "Бірінші сатыдағы соттардың азаматтық істерді қарауы бойынша есеп" А кестесі "Азаматтық істерді қараудың қозғалысы мен нәтижелері"
Атауы
Есепті кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Есепті кезеңде істер келіп түсті
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша бастапқы сот актісінің күшін жоюға байланысты іс бойынша іс жүргізу қайта жаңғыртылды
Есепті кезеңнің басындағы арыздардың қалдығы
Есепті кезеңде келіп түскен арыздар

из граф 4 и 5
количество заявлений, в принятии которых отказано
возвращено
Заявления направлены по подсудности
возбуждено дел (производств)
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ДЕЛА ПРИКАЗНОГО ПРОИЗВОДСТВА
Об исполнении обязательства, основанного на нотариально удостоверенной сделке
1
Об исполнении обязательства, основанного на письменной сделке, срок исполнения которой наступил и неисполнение обязательства признается должником, в том числе в ответе на претензию, направленную взыскателю в порядке досудебного урегулирования спора
2
Об исполнении обязательства, основанного на протесте векселя в неплатеже, неакцепте и не датирования акцепта, совершенном нотариусом
3
О взыскании алиментов на содержание несовершеннолетних детей, не связанным с установлением отцовства (материнства) или необходимостью привлечения третьих лиц
4
О взыскании с физических лиц недоимки по налогам и другим обязательным платежам в бюджет и пеням, а также задолженности по таможенным платежам, налогам и пеням
5
О взыскании начисленных, но не выплаченных работнику заработной платы и иных платежей, в том числе о перечислении обязательных пенсионных отчислений в Единый накопительный пенсионный фонд (далее – ЕНПФ)
6
О возмещении расходов по розыску должника, ответчика и (или) ребенка, заявленных уполномоченными органами
7
Об истребовании предмета лизинга в соответствии с договором лизинга или законами Республики Казахстан
8
Об обращении взыскания на предмет залога по истечении срока возврата кредита, предъявленного ломбардом к должнику-залогодателю
9
О взыскании задолженности с собственников помещений (квартир), уклоняющихся от участия в обязательных расходах на содержание общего имущества объекта кондоминиума, утвержденных Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях", за исключением требований о взыскании дополнительных расходов
10
О взыскании задолженности на основании публичных договоров за фактически потребленные услуги (электро-, газо-, тепло-, водоснабжение и другие), а также иных договоров за услуги согласно установленным тарифам, срок оплаты по которым наступил
11
О взыскании единовременного денежного вознаграждения, предусмотренного контрактом о прохождении воинской службы, в случае досрочного расторжения контракта по инициативе военнослужащего
12
О взыскании сумм, затраченных на обучение курсантов учебных заведений, прекративших по собственному желанию обучение либо прохождение службы, а также уволенных или отчисленных по основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан, до истечения срока предусмотренного договором
13
О взыскании государственных грантов с лиц, прекративших обучение либо не возвратившихся в Республику Казахстан после окончания учебного заведения в иностранном государстве или нарушивших предусмотренное договором обязательство по возврату гранта
14
О взыскании государственных грантов, подъемных, пособий с молодых специалистов, направленных в сельскую местность, в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения ими обязательств по договорам
15
О возврате в бюджет выплаченной единовременной денежной выплаты в связи с усыновлением ребенка-сироты и (или) ребенка, оставшегося без попечения родителей, в случае отмены усыновления
16
О взыскании арендных платежей ввиду их неуплаты в сроки, установленные договором аренды
17
О взыскании процессуальных издержек по прекращенным органом уголовного преследования уголовным делам
18
о взыскании с физических лиц задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов
19
о перечислении обязательных пенсионных отчислений в ЕНПФ
20
об исполнении соглашений об урегулировании споров (конфликтов) в порядке медиации, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
21
об исполнении соглашений об урегулировании спора, удостоверенных нотариусом в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных Законом Республики Казахстан "О нотариате" или предусмотренных договором
22
об исполнении соглашений об урегулировании споров, заключенных с участием адвоката по договору поручения сторон или адвокатов и сторон в порядке партисипативной процедуры в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об адвокатской деятельности и юридической помощи"
23
об исполнении соглашений по спорам, связанным с предпринимательской, инвестиционной деятельностью, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
24
об исполнении соглашений по страховым спорам и спорам, вытекающим из договоров банковского займа, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
25
об исполнении соглашений по спорам в сфере защиты прав потребителей, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
26
об исполнении соглашений по спорам в сфере защиты прав на интеллектуальную собственность, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
27
о взыскании арендных платежей ввиду их неуплаты в сроки, установленные договором аренды, заявленным государственным органом
28
об исполнении соглашений по спорам в сфере брачно-семейных отношений, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
29
об исполнении соглашений по спорам о публикации опровержения сведений, порочащих честь, достоинство или деловую репутацию гражданина и деловую репутацию юридического лица, либо ответа в средстве массовой информации
30
об исполнении иных соглашений, заключенных в порядке досудебного урегулирования споров в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
31
ИТОГО ДЕЛ ПРИКАЗНОГО ПРОИЗВОДСТВА
32
ДЕЛА ИСКОВОГО ПРОИЗВОДСТВА
Трудовые споры
33
в том числе
о восстановлении на работе уволенных
34
о восстановлении на работе уволенных, в том числе с выплатой заработной платы
35
о выплате заработной платы и иных платежей
36
об оспаривании приказов о наложении дисциплинарных взысканий за совершение коррупционных правонарушений
37
Споры, возникающие из брачно-семейных отношений
38
в том числе
о взыскании алиментов на содержание несовершеннолетних детей
39
из них
с установлением отцовства (материнства)
40
об установлении отцовства (без требования о взыскании алиментов)
41
о взыскании алиментов на время обучения
42
о взыскании алиментов на содержание супруги (супруга)
43
о взыскании алиментов на содержание родителей
44
о снижении (увеличении) размера взыскиваемых алиментов, приостановлении взыскания алиментов
45
о лишении родительских прав
46
о восстановлении родительских прав
47
об ограничении родительских прав
48
об определении местожительства детей
49
об определении порядка общения с детьми
50
об отмене усыновления (удочерения)
51
о расторжении брака
52
из них
лиц, имеющих несовершеннолетних детей
53
о разделе имущества между супругами
54
споры, связанные с брачным договором
55
Споры по вопросам наследственного права
56
Споры о праве собственности на имущество
57
в том числе
об освобождении имущества от ареста
58
о выделении доли из имущества
59
Об обязании освободить незаконно занимаемое нежилое помещение
60
Об истребовании из чужого незаконного владения
61
О прекращении права собственности
62
Об оспаривании результатов оценки имущества
63
О незаконном захвате имущества юридических и физических лиц
64
Споры о праве собственности на жилище
65
Споры, возникающие из жилищных правоотношений
66
из них
о выселении граждан из жилища без предоставления другого жилого помещения
67
о выселении граждан из жилища с предоставлением другого жилого помещения
68
о вселении
69
о выделении доли из жилища
70
о восстановлении, передвижке в очереди нуждающихся в жилье
71
об обжаловании действий (бездействия) кооператива собственников квартир потребительского кооператива
72
о взыскании платы за жилье и коммунальные услуги, в том числе по иным договорам за услуги согласно установленным тарифам (в том числе услуги связи, телевидения)
73
о сносе жилья (построек)
74
Споры, вытекающие из земельных правоотношений
75
в том числе
изъятие земельных участков для государственных надобностей
76
об установлении (прекращении) сервитута
77
об оспаривании права собственности на земельный участок и землепользования
78
Споры, связанные с заключением, изменением, расторжением договора (сделки) и исполнением договорных обязательств
79
в том числе
связанные с обращением взыскания на имущество
80
споры между юридическими лицами, гражданами, осуществляющими предпринимательскую деятельность
81
из них
с участием квазигосударственного сектора
82
с участием государственных учреждений
83
с долевым строительством
84
с экономической, технологической, информационной безопасностью
85
по банковскому договору, в том числе потребительские кредиты, договор факторинга, микрофинансовые организации
86
из них
с ипотекой недвижимого имущества
87
с обращением взыскания на имущество
88
по договору займа, в том числе образовательные услуги (гранты), ломбарды
89
из них
споры о взыскании долга по договорам займа между физическими лицами
90
с недропользованием
91
из них
с участием иностранных лиц
92
по договору купли-продажи
93
по договору поставки
94
по договору подряда
95
по договору имущественного найма (аренды)
96
по договору лизинга
97
по договору хранения
98
по договору поручения
99
по договору комиссии
100
по договору дарения
101
по договору мены
102
по договору страхования
103
в том числе
взыскание страховых выплат

4 және 5-топтардан
Есепті кезеңнің аяғындағы арыздардың қалдығы
қабылдаудан бас тартылған арыздар саны
қайтарылды
арыз соттылығы бойынша жолданды
іс (өндіріс) қозғалды
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
БҰЙРЫҚТЫҚ АРҚЫЛЫ ІС ЖҮРГІЗУ ІСТЕРІ
Нотариалдық куәландырған мәмілеге негізделген міндеттемелерді орындау туралы
1
Орындау мерзімі жеткен және міндеттеменің орындалмауын борышкер мойындаған, оның ішінде дауды сотқа дейін реттеу тәртібімен өндіріп алушыға жіберілген наразылыққа жауапта мойындаған жазбаша мәмілеге негізделген міндеттемені орындау туралы
2
Төленбеген вексельдің наразылығына, акцептінің болмауына және нотариус жасаған акцептінің күні белгіленбеуіне негізделген міндеттемені орындау туралы
3
Әке (ана) болудың анықталуына немесе үшінші тұлғаларды тарту қажеттігіне байланысты емес кәмелетке толмаған балаларды бағып-күтуге арналған алименттерді өндіріп алу туралы
4
Жеке тұлғалардан салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша бересіні және өсімпұлдарды, сондай-ақ кеден төлемдері, салықтар мен өсімпұлдар бойынша берешекті өндіріп алу туралы
5
Қызметкерге есептелген, бірақ төленбеген жалақы мен өзге де төлемдерді өндіріп алу туралы, оның ішінде Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті зейнетақы аударымдарын аудару туралы (бұдан әрі - БЖЗҚ)
6
Уәкілетті органдар мәлімдеген борышкерді, жауапкерді және (немесе) баланы іздестіру жөніндегі шығыстарды өтеу туралы
7
Лизинг шартына немесе Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес лизинг затын талап ету туралы
8
Ломбард кепіл беруші-борышкерге ұсынған кредитті қайтару мерзімі өткеннен кейін өндіріп алуды кепіл затына аудару туралы
9
Қосымша шығыстарды өндіріп алу туралы талаптарды қоспағанда, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңында бекітілген кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған міндетті шығыстарға қатысудан жалтарған үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелерінен берешекті өндіріп алу туралы
10
Іс жүзінде тұтынылған қызметтер (электрмен, газбен, жылумен, сумен жабдықтау және басқалары) үшін жария шарттардың, сондай-ақ төлеу мерзімі жеткен, белгіленген тарифтерге сәйкес көрсетілген қызметтер үшін өзге де шарттардың негізінде берешекті өндіріп алу туралы
11
Келісімшарт әскери қызметшінің бастамасы бойынша мерзімінен бұдан бұрын бұзылған жағдайда, әскери қызметті өткеру туралы келісімшартта көзделген біржолғы ақшалай сыйақыны өндіріп алу туралы
12
Оқуды не қызметті өткеруді өз қалауы бойынша тоқтатқан, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген негіздер бойынша шартта көзделген мерзім өткенге дейін жұмыстан босатылған немесе оқудан шығарылған оқу орындарының курсанттарын оқытуға жұмсалған сомаларды өндіріп алу туралы
13
Оқуын тоқтатқан не шет мемлекетте оқу орнын аяқтағаннан кейін Қазақстан Республикасына қайтып оралмаған немесе грантты қайтару жөніндегі шартта көзделген міндеттемені бұзған адамдардан мемлекеттік гранттарды өндіріп алу туралы
14
Ауылдық жерге жіберілген жас мамандар шарттар бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған жағдайда олардан мемлекеттік гранттарды, көтерме жәрдемақыларды, жәрдемақыларды өндіріп алу туралы
15
Бала асырап алудың күші жойылған жағдайда, жетім баланы және (немесе) ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған баланы асырап алуға байланысты төленген біржолғы ақшалай төлемді бюджетке қайтару туралы
16
Жалдау төлемдерінің жалдау шартында белгіленген мерзімдерде төленбеуіне байланысты оларды өндіріп алу туралы
17
Қылмыстық қудалау органы тоқтатқан қылмыстық істер бойынша процестік шығындарды өндіріп алу туралы
18
жеке тұлғалардан кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары бойынша берешекті, өсімпұлдарды, пайыздарды өндіріп алу туралы
19
БЖЗҚ міндетті зейнетақы аударымдарын аудару туралы
20
заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған дауларды (жанжалдарды) медиация тәртібімен реттеу туралы келісімдерді орындау туралы
21
"Нотариат туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен нотариус Нотариалдық куәландырған дауды реттеу туралы келісімдерді орындау туралы
22
"Адвокаттық қызмет және заң көмегі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тараптардың тапсырма шарты бойынша адвокаттың немесе партисипативтік рәсім тәртібімен адвокаттар мен тараптардың қатысуымен жасалған дауларды реттеу туралы келісімдерді орындау туралы
23
заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған кәсіпкерлік, инвестициялық қызметке байланысты даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
24
заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған сақтандыру даулары және банктік қарыз шарттарынан туындайтын даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
25
заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
26
заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған зияткерлік меншік құқықтарын қорғау саласындағы даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
27
жалдау төлемдерінің жалдау шартында белгіленген, мемлекеттік орган мәлімдеген мерзімдерде төленбеуіне байланысты оларды өндіріп алу туралы
28
заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған неке-отбасылық қатынастар саласындағы даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
29
бұқаралық ақпарат құралында азаматтың ар-намысына, қадір-қасиетіне немесе iскерлiк беделiне және заңды тұлғаның іскерлік беделіне кір келтіретін мәліметтерді теріске шығаруды не жауапты жариялау туралы даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
30
заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда дауларды сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған өзге де келісімдерді орындау туралы талаптар бойынша шығарылады
31
БҰЙРЫҚТЫҚ ІС ЖҮРГІЗУ ІСТЕРІНІҢ БАРЛЫҒЫ
32
ТАЛАП ҚОЮ ІС ЖҮРГІЗУІНІҢ ІСТЕРІ
Еңбек даулары
33
оның ішінде
қызметтен босатылғандарды жұмысқа қайта орналастыру туралы
34
қызметтен босатылғандарды жұмысқа қайта орналастыру туралы, оның ішінде жалақыны төлей отырып
35
жалақыны және өзге де төлемдерді төлеу туралы
36
сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарын жасағаны үшін тәртіптік жазаға тарту туралы бұйрықтарды даулау туралы
37
Неке-отбасылық қатынастардан туындайтын даулар
оның ішінде
кәмелетке толмаған балаларды асырауға арналған алименттерді өндіріп алу туралы
39
олардың ішінде
әке (ана) болуды анықтау арқылы
40
әке болуды анықтау туралы (алименттерді өндіріп алу туралы талап етусіз)
оқу уақытына алименттерді өндіріп алу туралы
жұбайын (зайыбын) асырауға арналған алименттерді өндіріп алу туралы
ата-ананы асырауға арналған алименттерді өндіріп алу туралы
өндірілетін алименттер көлемінің төмендеуі (ұлғаюы), алименттерді өндіріп алуді тоқтату туралы
ата-ана құқығынан айыру туралы
ата-ана құқығын қалпына келтіру туралы
ата-ана құқығын шектеу (шектеуді алып тастау) туралы
балалардың тұрғылықты жерін анықтау туралы
балалармен қарым-қатынастағы тәртіпті анықтау туралы
бала асырап алудың күшін жою туралы
некені бұзу туралы
олардың ішінде
кәмелетке толмаған балалары бар тұлғалар
53
ерлі-зайыптылар арасында мүлікті бөлу туралы
неке шартымен байланысты даулар
Мұрагерлік құқық мәселелері бойынша даулар
56
Мүлікке меншік құқығы туралы даулар
57
оның ішінде
мүлікті тыйым салудан босату туралы
58
мүліктен үлес бөлу туралы
59
Заңсыз иеленіп отырған тұрғын емес үй-жайды босатуға міндеттеу туралы
60
Бөтеннің заңсыз иеленуінен талап ету туралы
61
Меншік құқығын тоқтату туралы
62
Мүлікті бағалау нәтижелерін даулау туралы
63
Жеке және заңды адамдардың мүліктерін заңсыз тартып алу туралы
64
Тұрғын үйге меншік құқығы туралы даулар
65
Тұрғын үй қарым - қатынастарынан туындайтын даулар
олардың ішінде
азаматтарды басқа тұрғын үй берусіз тұрғын үйден шығару туралы
67
азаматтарды басқа тұрғын үй бере отырып, тұрғын үйден шығару туралы
68
орналастыру туралы
69
мүліктегі үлесті бөлу туралы
70
тұрғын үйге мұқтаждардың кезегіне қайта тұрғызу, жылжыту туралы
71
Кооперативтің меншік пәтер иелерінің Тұтыну кооперативінің әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану туралы
72
Тұрғын үйге және коммуналдық қызмет көрсетулерге төлемдерді өндіріп алу туралы, оның ішінде белгілеген тарифтерге сәйкес өзге де шарттары бойынша қызметтер үшін (оның ішінде байланыс қызметтері, теледидар)
73
тұрғын үйді (құрылысты) бұзу туралы
74
Жерге қатысты құқықтық қатынастардан туындайтын даулар
оның ішінде
мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелері алып қою
76
сервитут белгілеу (тоқтату) туралы
77
жер учаскесіне және жер пайдалануға меншік құқығын даулау туралы
78
Шартты (мәміле) бекітумен, өзгертумен, бұзумен және шарттық міндеттемелерді орындаумен байланысты даулар
оның ішінде
мүлікті өндіріп алу өтінішімен байланысты
80
кәсіпкерлік қызметін іске асыратын заңды адамдардың, азаматтардың арасындағы даулар
81
олардың ішінде
квазимемлекеттік сектордың қатысуымен
82
мемлекеттік мекемелердің қатысуымен
83
үлестік құрылыспен
экономикалық, технологиялық, ақпараттық қауіпсіздікпен
банк шарты бойынша, оның ішінде тұтынушылық кредиттер факторинг шарты, микроқаржы ұйымдар
олардың ішінде
жылжымайтын мүліктің ипотекасымен
87
мүлікті өндіріп алу өтінішімен
88
заем шарты бойынша, оның ішінде білім беру қызметтері (гранттар), ломбардтар
олардың ішінде
жеке тұлғалар арасында
90
жер қойнауын пайдаланумен
олардың ішінде
шетелдік адамдардың қатысуымен
92
сатып алу-сату шарты бойынша
жеткізіп беру шарты бойынша
мердігер шарты бойынша
мүліктік жалдауға беру (жалға беру) шарты бойынша
лизинг шарты бойынша
сақтау шарты бойынша
тапсырма шарты бойынша
комиссия шарты бойынша
сыйға тарту шарты бойынша
айырбастау шарты бойынша
сақтандыру шарты бойынша
оның ішінде
сақтандыру төлемдерін өндіріп алу

149
к гражданам и юридическим лицам
150
иски юридических лиц о защите деловой репутации
151
Споры, связанные с интеллектуальной собственностью
152
в том числе
о защите авторских прав
153
о товарных знаках
154
Иски, связанные с охраной окружающей среды
155
в том числе
о возмещении ущерба за нарушение природоохранного законодательства
156
о возмещении вреда жизни и здоровью, причиненного в результате несоблюдения экологического законодательства
157
иски физических лиц
158
иски общественных экологических организаций
159
Иски, связанные с интернет-ресурсами
160
Иски о признании забастовок незаконными
161
Об обязании, понуждении (исполнения, требования, предписания)
162
Споры, связанные с действием доверенности (прекращение, признание недействительной)
163
О взыскании процессуальных издержек
164
О расторжении медиативного соглашения
165
Иски об уничтожении запрещенных предметов
166
Корпоративные споры
167
в том числе
о выделении доли, принудительном выкупе доли
168
об оспаривании протокола общего собрания
169
Об оспаривании решений, действий (бездействия) государственных органов, органов местного самоуправления, общественных объединений, организаций, должностных лиц, государственных служащих, подлежащие судебному обжалованию юридическими лицами, в уставном капитале которых имеется доля государства (подпункт 5 часть 2 статья 293 ГПК РК
170
в том числе
об оспаривании решений, действий (бездействия) налоговых органов
171
об оспаривании решений, действий (бездействия) таможенных органов
172
об оспаривании решений, действий (бездействия) местных исполнительных органов
173
из них
об оспаривании законности актов государственных органов по предоставлению земельных участков
174
вытекающих из приемок объектов в эксплуатацию
175
Об оспаривании действий (бездействия) судебных исполнителей
176
из них
частных судебных исполнителей
177
Прочие исковые дела
178
ИТОГО ДЕЛ ИСКОВОГО ПРОИЗВОДСТВА
179
в том числе
с участием иностранных лиц
180
Дела
особого искового производства
Производство по заявлениям о защите избирательных прав граждан и общественных объединений, участвующих в выборах, республиканском референдуме
181
Производство по заявлениям об оспаривании решений, действий (бездействия) местных исполнительных органов, нарушающих права граждан на участие в уголовном судопроизводстве в качестве присяжного заседателя
182
Производство по делам об оспаривании решений и действий (бездействия) органов государственной власти, местного самоуправления, общественных объединений, организаций, должностных лиц и государственных служащих
183
об оспаривании действий (бездействия) и решений налоговых органов

149
азаматтар мен заңды тұлғаларға
150
іскерлік беделді қорғау туралы заңды адамдардың талап қоюлары
151
Зияткерлік меншікпен байланысты даулар
оның ішінде
авторлық құқықты қорғау туралы
153
тауар белгілері туралы
154
Қоршаған ортаны қорғаумен байланысты талап қоюлар
оның ішінде
табиғат қорғау заңнамасын бұзғаны үшін нұқсанды өтеу туралы
156
экологиялық заңнаманы сақтамау нәтижесінде өмірге және денсаулыққа келтірілген залалды өтеу туралы
157
жеке адамдардың талап қоюлар
158
қоғамдық экологиялық ұйымдардың талап қоюлары
159
Интернет-ресурстармен байланысты талап қоюлар
Ереуілдерді заңсыз деп тану туралы талап қоюлар
Міндеттеу, мұқтаж ету (орындау, талап ету, ұйғарым) туралы
Сенімхаттың әрекетімен байланысты даулар (тоқтату, жарамсыз деп тану)
Процестік шығындарды өндіріп алу туралы
Медиативтік мәмілені бұзу туралы
Тыйым салынған заттарды жою туралы талап қоюлар
Корпоративтік даулар
оның ішінде
үлесті бөлу, үлесті мәжбүрлеп сатып алу туралы
168
ортақ жиналыс хаттамасын даулау туралы
169
Жарғылық капиталында мемлекеттің үлесі бар заңды адамдардың сот арқылы шағым жасауға жататын, мемлекеттік органдардың, жергілікті өзін-өзі басқару органдарының, қоғамдық бірлестіктердің, ұйымдардың, лауазымды адамдардың, мемлекеттік қызметшілердің, шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) дау айту туралы (ҚР АПК-нің 293-бабы 2-бөлімі 5-тармақшасы)
оның ішінде
салық органдарының шешімдеріне, іс-әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) дау айту туралы
171
кеден органдарының шешімдеріне, іс-әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) дау айту туралы
172
жергілікті атқарушы органдардың шешімдеріне, іс-әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) дау айту туралы
173
олардың ішінде
жер учаскелерін беру жөніндегі мемлекеттік органдарының актілерінің заңдылығына дау айту туралы
174
объектілерді пайдалануға қабылдаудан туындайтын
175
Сот орындаушыларының іс-әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) дау айту туралы
176
олардың ішінде
жеке сот орындаушылары-ның
177
Өзге де талап қою істері
178
ТАЛАП ҚОЮ ІС ЖҮРГІЗУДІҢ ІСТЕРІНІҢ БАРЛЫҒЫ
179
оның ішінде
шетелдік адамдардың қатысуымен
180
Ерекше талап қою ісін жүргізудің істері
Сәйкеслауға, республикалық референдумға қатысатын азаматтар мен қоғамдық бірлестіктердің сәйкеслау құқықтарын қорғау туралы арыздар бойынша іс жүргізу
Жергілікті атқарушы органдардың азаматтардың алқаби ретінде қылмыстық сот ісін жүргізуге қатысу құқықтарын бұзатын шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) дау айту туралы арыздар бойынша іс жүргізу
Мемлекеттік биліктің, жергілікті өзін-өзі басқару органдарының, қоғамдық бірлестіктердің, ұйымдардың, лауазымды адамдар мен мемлекеттік қызметшілердің шешімдері мен әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) дау айту туралы арыздар бойынша іс жүргізу
салық органдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) және шешіміне дау айту туралы

184
из них
заявлений юридических лиц к налоговым органам
185
заявлений индивидуальных предпринимателей к налоговым органам
186
заявлений физических лиц к налоговым органам
187
об оспаривании действий (бездействия) и решений таможенных органов
188
из них
заявлений юридических лиц к таможенным органам
189
заявлений индивидуальных предпринимателей к таможенным органам
190
заявлений физических лиц к таможенным органам
191
об оспаривании действий (бездействия) и решений местных исполнительных органов
192
из них
об оспаривании законности актов государственных органов по предоставлению земельных участков
193
вытекающих из приемок объектов в эксплуатацию
194
Об оспаривании действий (бездействия) судебного исполнителя
195
Обжалование актов проверки, действий уполномоченных органов по результатам проверок соблюдения законодательства в сфере государственных закупок
196
Производство по делам об оспаривании законности нормативного правового акта
197
в том числе
зарегистрированных в органах юстиции
198
ИТОГО ДЕЛ ОСОБОГО ИСКОВОГО ПРОИЗВОДСТВА
199
в том числе
с участием иностранных лиц
200
Дела особого производства
Об установлении фактов, имеющих юридическое значение
201
в том числе
родственных отношений лиц
202
нахождения лица на иждивении
203
регистрации рождения, усыновления (удочерения), брака, развода и смерти
204
признания отцовства
205
принадлежности правоустанавливающих документов (за исключением воинских документов, паспортов, удостоверения личности и свидетельств, выдаваемых органами записи актов гражданского состояния) лицу
206
наличия документов, подтверждающих владение, пользование и (или) распоряжение объектами недвижимого имущества
207
несчастного случая
208
смерти лица в определенное время при определенных обстоятельствах в случае отказа органов записи актов гражданского состояния в регистрации смерти
209
принятия наследства и места открытия наследства
210
По заявлениям об усыновлении (удочерении) ребенка
211
в том числе
иностранными гражданами
212
О признании гражданина безвестно отсутствующими и об объявлении гражданина умершими
213
Об ограничении дееспособности гражданина
214
О признании гражданина недееспособным
215
Об ограничении или о лишении несовершеннолетних в возрасте от 14 до 18 лет права самостоятельно распоряжаться своими доходами
216
об отмене ограничения дееспособности гражданина
217
Об объявлении несовершеннолетних полностью дееспособными (эмансипация)
218
О направлении несовершеннолетних в специальные организации образования для детей с девиантным поведением или организации с особым режимом с содержания
219
О принудительной госпитализации гражданина в психиатрический стационар
220
О направлении гражданина, больного алкоголизмом, наркоманией или токсикоманией, на принудительное лечение
221
О принудительном лечении гражданина, больного туберкулезом
222
О реструктуризации финансовых организаций и организаций, входящих в банковский конгломерат в качестве родительской организации и не являющихся финансовыми организациями
223
О введении, досрочном завершении и продлении срока временного управления хлебоприемным предприятием или хлопкоперерабатывающей организацией
224
О реабилитации, в том числе об ускоренной реабилитации, о включении (исключении) в реестр требований кредиторов
225
О банкротстве
226
в том числе
юридического лица

184
олардың ішінде
заңды адамдардың салық органдарына арызы
185
жеке кәсіпкерлердің салық органдарына арызы
186
жеке адамдардың салық органдарына арызы
187
кеден органдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) және шешіміне дау айту туралы
олардың ішінде
заңды адамдардың кеден органдарына арызы
189
жеке кәсіпкерлердің кеден органдарына арызы
190
жеке адамдардың кеден органдарына арызы
191
жергілікті атқарушы органдардың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) және шешіміне дау айту туралы
олардың ішінде
жер учаскілерін беру бойынша мемлекеттік органдар актілерінің заңдылығына дау айту туралы
193
объектілерді пайдаланымға қабылдаудан туындайтын
194
Сот орындаушыларының іс-әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) дау айту туралы
Мемлекеттік сатып алулар саласындағы заңдардың сақталуын тексерудің нәтижелері бойынша тексеру актілеріне, уәкілетті органдардың әрекеттеріне шағым жасау
Нормативтік құқықтық актінің заңдылығына дау айту туралы істер бойынша іс жүргізу
197
оның ішінде
әділет органдарында тіркелген
198
ЕРЕКШЕ ТАЛАП ҚОЮ ІС ЖҮРГІЗУ ІСТЕРІНІҢ БАРЛЫҒЫ
оның ішінде
шетелдік адамдардың қатысуымен
200
Ерекше іс жүргу істері
Заң тұрғысында маңызы бар фактілерді анықтау туралы
оның ішінде
адамдардың туыстық қатынастары туралы
202
адамның біреудің асырауында болуы
203
тууды, бала асырап алуды, некеге тұруды, ажырасуды және қайтыс болуды тіркеуді
204
әке болуды тану
205
құқық белгілейтін құжаттардың (әскери құжаттарды, паспортты, жеке куәлікті және азаматтық хал актілерін жазу органдары беретін куәліктерді қоспағанда) адамға тиесілі екендігі
206
жылжымайтын мүлік объектілерін иеленуді, пайдалануды және (немесе) оларға билік етуді растайтын құжаттардың болуы
207
жазатайым оқиға
208
азаматтық хал актілерін жазу органдары қайтыс болуды тіркеуден бас тартқан жағдайда, адамның белгілі бір уақытта белгілі бір мән-жайларда қайтыс болуы
209
мұрагерлікті қабылдау және мұрагерліктің ашылу орны
210
Бала асырап алу туралы арыздар бойынша
оның ішінде
шетелдік тұлғалармен
212
Азаматты хабарсыз жоғалды деп тану туралы және азаматты қайтыс болды деп жариялау туралы
Азаматтың әрекеттілік қабілетін шектеу туралы
Азаматты әрекетке қабілетсіз деп тану туралы
14-тен 18 жасқа дейінгі кәмелетке толмағанды өз табысына дербес билік ету құқығын шектеу туралы не одан айыру туралы
азаматтың әрекетілік қабілетін шектеудің күшін жою туралы
Кәмелетке толмағанды әрекетке толық қабілетті деп жариялау (эмансипация) туралы
Кәмелетке толмағандарды девиантты мiнез-құлықты балаларға арналған арнаулы білім беру ұйымдарына немесе ерекше режимде ұстайтын ұйымдарға жіберу туралы
Азаматты заңда көзделген негіздер бойынша психиатриялық стационарға мәжбүрлеп жатқызу туралы
Алкоголизммен, нашақорлықпен немесе уытқұмарлықпен ауыратын азаматты мәжбүрлеп емдеуге жіберу туралы
Туберкулезбен ауыратын азаматты мәжбүрлеп емдеу туралы
Қаржы ұйымдарын және банк конгломератына бас ұйым ретінде кiретiн және қаржы ұйымдары болып табылмайтын ұйымдарды қайта құрылымдау туралы
Астық қабылдау кәсіпорнын немесе мақта өңдеу ұйымын уақытша басқаруды енгізу, ұзарту және мерзімінен бұдан бұрын аяқтау туралы
Оңалту туралы, оның ішінде Жеделдетілген оңалту туралы, кредиторлар талаптарының тізіліміне қосу (шығару) туралы
Банкроттық туралы
оның ішінде
заңды тұлға

227
индивидуального предпринимателя
228
в том числе о включении (исключении) в реестр требований кредиторов
229
О признании движимой вещи бесхозяйной и признании права коммунальной собственности на недвижимое имущество
230
Об установлении неправильностей записей актов гражданского состояния
231
По жалобам на нотариальные действия или на отказ в их совершении
232
О восстановлении прав по утраченным ценным бумагам на предъявителя и ордерным ценным бумагам (вызывное производство)
233
По заявлениям о признании организации, осуществляющей экстремизм или террористическую деятельность на территории Республики Казахстан и (или) другого государства, экстремистской или террористической, в том числе об установлении изменения ею своего наименования, а также о признании информационных материалов, ввозимых, издаваемых, изготавливаемых и (или) распространяемых на территории Республики Казахстан, экстремистскими или террористическими
234
По заявлениям о признании интернет-казино, продукции иностранного средства массовой информации, распространяемой на территории Республики Казахстан, содержащей информацию, противоречащую законам Республики Казахстан, незаконными
235
По заявлениям о выдворении иностранца или лица без гражданства за пределы Республики Казахстан за нарушение законодательства Республики Казахстан
236
О признании гражданина жертвой политических репрессий
237
О признании наследства выморочным
238
Прочие дела особого производства
239
ИТОГО ДЕЛ ОСОБОГО ПРОИЗВОДСТВА
240
в том числе
с участием иностранных лиц
241
Производство по восстановлению утраченного судебного или исполнительного производства
242
Производство по рассмотрению заявлений о возвращении ребенка или об осуществлении в отношении ребенка прав доступа на основании международного договора Республики Казахстан
243
Производство по ходатайству об отмене арбитражных решений
244
в том числе
третейских судов
245
ВСЕГО ГРАЖДАНСКИХ ДЕЛ (сумма строк 32, 179, 199, 240, 242-244)
246
в том числе
о дискриминации женщин по признаку пола
247
по делам, связанным с бытовым насилием
248
по инвестиционным спорам, стороной по которым является крупный инвестор (статья 28 ГПК РК)
249
по инвестиционным спорам, рассматриваемым в порядке части 4 статьи 27 ГПК РК
250
по иным спорам, вытекающим из правоотношений с участием инвестора, не связанным с инвестиционной деятельностью, а также по спорам с участием инвестора, рассматриваемым в порядке части 5 статьи 27 ГПК РК
251
из строк 250-252 с участием иностранных инвесторов

227
жеке кәсіпкер
228
оның ішінде кредиторлар талаптарының тізіліміне қосу (шығару) туралы
229
Жылжымалы затты иесіз деп тану және жылжымайтын мүлікке коммуналдық меншік құқығын тану туралы
Азаматтық хал актілері жазбаларының дұрыс еместігін анықтау туралы
Нотариаттық әрекеттерге немесе оларды жасаудан бас тартуға берілген шағымдар бойынша
Бағалы қағаздарды көрсетуші тұлғаның жоғалған бағалы қағаздар және ордерлік бағалы қағаздар (шақырту ісін жүргізу) бойынша құқықтарын қалпына келтіру туралы
Қазақстан Республикасының және (немесе) басқа мемлекеттің аумағында экстремизмді немесе террористік әрекетті жүзеге асыратын ұйымды экстремистік немесе террористік деп тану туралы, оның ішінде оның өз атауын өзгерткенін анықтау туралы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін, онда басып шығарылатын, әзірленетін және (немесе) таратылатын ақпараттық материалдарды экстремистік немесе террористік деп тану туралы
Интернет-казиноны, Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын, Қазақстан Республикасының заңдарына қайшы келетін ақпаратты қамтитын шетелдік бұқаралық ақпарат құралының өнімін заңсыз деп тану туралы
Шетелдікті немесе азаматтығы жоқ адамды Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзғаны үшін Қазақстан Республикасының шегінен тыс шығарып жіберу туралы арыздар бойынша
Азаматты саяси қуғын-сүргіннің құрбаны деп тану туралы
Мұраны иесіз қалған деп тану туралы
Ерекше іс жүргізудің басқа да істері
ЕРЕКШЕ ІС ЖҮРГІЗУ ІСТЕРІНІҢ БАРЛЫҒЫ
оның ішінде
шетелдік адамдардың қатысуымен
241
Жоғалған сот ісін жүргізуді немесе атқарушылық іс жүргізуді қалпына келтіру бойынша іс жүргізу
242
Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарт негізінде баланы қайтару туралы немесе балаға қатысты қол жеткізу құқықтарын жүзеге асыру туралы арызды қарау бойынша іс жүргізу
243
Төрелік шешімнің күшін жою туралы өтінішхат бойынша іс жүргізу
244
оның ішінде
төрелік соттар
245
АЗАМАТТЫҚ ІСТЕРДІҢ БАРЛЫҒЫ (32, 179, 199, 240, 242-244 жолдарының сомасы)
оның ішінде
әйелдерді жыныс белгісі бойынша кемсітушілік туралы
247
тұрмыстық зорлық-зомбылыққа байланысты істер бойынша
248
бір тарапы ірі инвестор болып табылатын инвестициялық даулар бойынша, сондай-ақ инвестор қатысатын даулар бойынша (ҚР АПК-НІҢ 28-бабы)
249
ҚР АПК-НІҢ 27-бабы 4-бөлігі тәртібінде қаралатын инвестициялық даулар бойынша, сондай-ақ инвестор қатысатын даулар бойынша
250
ҚР АПК-НІҢ 27-бабы 5-бөлігі тәртібінде қаралатын инвестор қатысатын құқықтық қатынас- тардан туындайтын, инвести- циялық қызметке байланысты емес өзге де даулар бойынша
251
шетелдік инвесторлардың қатысуымен 250-252 жолдардан

242
Производство по рассмотрению заявлений о возвращении ребенка или об осуществлении в отношении ребенка прав доступа на основании международного договора Республики Казахстан
243
Производство по ходатайству об отмене арбитражных решений
244
в том числе
третейских судов
245
ВСЕГО ГРАЖДАНСКИХ ДЕЛ (сумма строк 32, 179, 199, 240, 242-244)
246
в том числе
о дискриминации женщин по признаку пола
247
по делам, связанным с бытовым насилием
248
по инвестиционным спорам, стороной по которым является крупный инвестор (статья 28 ГПК РК)
249
по инвестиционным спорам, рассматриваемым в порядке части 4 статьи 27 ГПК РК
250
по иным спорам, вытекающим из правоотношений с участием инвестора, не связанным с инвестиционной деятельностью, а также по спорам с участием инвестора, рассматриваемым в порядке части 5 статьи 27 ГПК РК
251
из строк 250-252 с участием иностранных инвесторов
252
о возмещении морального вреда с другими основными требованиями
253
в упрощенном (письменном) производстве
254
Материалы, представления
255
в том числе
об отсрочке, рассрочке исполнения решения суда
256
об изменении способа и порядка исполнения решения суда, в том числе о замене должника (взыскателя)
257
об отсрочке, рассрочке, изменении способа мирового соглашения сторон
258
о повороте исполнения решения суда
259
по представлению судебного исполнителя
260
о санкционировании постановления судебного исполнителя о наложении ареста на имущество должника
261
о санкционировании постановления судебного исполнителя о наложении ареста на денежные средства, находящихся на расчетном счете должника
262
о санкционировании постановления судебного исполнителя об ограничении выезда гражданина за пределы Республики Казахстан
263
о санкционировании других постановлений судебного исполнителя
264
о взыскании (отсрочке, рассрочке) исполнительской санкции
265
Санкционирование постановления судебного исполнителя о приводе должника
266
из строк 260-266
частным судебным исполнителем
267
судебное поручение
268
об объявлении лица в розыск
269
о прекращении розыска лица
270
о выдаче исполнительного листа (дубликата)
271
о выдаче исполнительного листа (дубликата) по решениям третейского суда (арбитража)
272
об индексации присужденных денежных сумм
273
о восстановлении срока предъявления исполнительного листа
274
прочие материалы, представления
275
ИТОГО ДЕЛ И МАТЕРИАЛОВ
276
в том числе
по искам инвалидов
277
по искам, заявленным в интересах несовершеннолетних
278
по искам лиц женского пола

242
Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарт негізінде баланы қайтару туралы немесе балаға қатысты қол жеткізу құқықтарын жүзеге асыру туралы арызды қарау бойынша іс жүргізу
243
Төрелік шешімнің күшін жою туралы өтінішхат бойынша іс жүргізу
244
оның ішінде
төрелік соттар
245
БАРЛЫҒЫ (32, 179, 199, 240, 242-244-жолдарының сомасы)
246
оның ішінде
әйелдерді жыныс белгісі бойынша кемсітушілік туралы
247
тұрмыстық зорлық-зомбылыққа байланысты істер бойынша
248
оның ішінде
бір тарапы ірі инвестор болып табылатын инвестициялық даулар бойынша, сондай-ақ инвестор қатысатын даулар бойынша (ҚР АПК-НІҢ 28-бабы)
249
ҚР АПК-нің 27-бабының 4-бөлігі тәртібінде қаралатын инвестициялық даулар бойынша, сондай-ақ инвестор қатысатын даулар бойынша
250
ҚР АПК-нің 27-бабының 5-бөлігі тәртібінде қаралатын инвестор қатысатын құқықтық қатынастардан туындайтын, сондай-ақ инвестордың қатысуымен даулар бойынша
251
шетелдік инвесторлардың қатысуымен 250-252 жолдардан
252
басқа да негізгі талаптармен моральдық залалды өтеу туралы
253
жеңілдетілген (жазбаша) іс жүргізуде
254
Материалдар, ұсынулар
255
оның ішінде
сот шешiмiн орындауды кейiнге қалдыру, оның мерзiмiн ұзарту туралы
256
сот шешiмiн орындау тәсілі мен тәртiбiн өзгерту, оның ішінде борышкерді (өндіріп алушыны) ауыстыру туралы
257
тараптардың татуласу келісімі тәсілін кейiнге қалдыру, оның мерзiмiн ұзарту, өзгерту туралы
258
сот шешiмінiң орындалуын бұрып жіберу туралы
259
сот орындаушысының ұсынысы бойынша
260
борышкердің мүлкіне тыйым салу туралы сот орындаушысының қаулысын санкциялау туралы
261
борышкердің есеп шотындағы ақшалай қаражатқа тыйым салу туралы сот орындаушысының қаулысын санкциялау туралы
262
азаматтың Қазақстан Республикасының шегінен шығуға қойылған шектеу туралы сот орындаушысының қаулысын санкциялау туралы
263
сот орындаушысының басқа да қаулыларын санкциялау туралы
264
орындау санкциясын өндіріп алу (мерзімін ұзарту, кейінге қалдыру) туралы
265
күштеп әкелу туралы сот орындаушысының қаулысын санкциялау
266
260-266- жолдар-дан
жеке сот орындаушысы
267
сот тапсырмасы
268
тұлғаны іздеуге жариялау туралы
269
тұлғаны іздестіруді тоқтату туралы
270
орындау парағын (телнұсқа) беру туралы
271
төрелік шешім бойынша (төрелік сот) орындау парағын (телнұсқа) беру туралы
272
алып берілген сомаларды индекстеу туралы
273
орындау парағын ұсыну мерзімін қалпына келтіру туралы
274
басқа да Материалдар, ұсынулар
275
ІСТЕР МЕН МАТЕРИАЛДАРДЫҢ БАРЛЫҒЫ
276
оның ішінде
мүгедектердің талап қоюлары бойынша
277
кәмелетке толмағандар мүддесінің талап қоюлары бойынша
278
әйел жынысты адамдардың талап қоюлары бойынша