О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 12 декабря 2017 года № 221/25-VI "О Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Астаны"
Решение маслихата города Нур-Султана от 30 мая 2019 года № 385/50-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Нур-Султана 7 июня 2019 года № 1230. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 3 октября 2023 года № 84/10-VIII.
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 03.10.2023 № 84/10-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан от 23 марта 2019 года № 6 "О переименовании города Астаны – столицы Республики Казахстан в город Нур-Султан – столицу Республики Казахстан", маслихат города Нур-Султан РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 12 декабря 2017 года № 221/25-VI "О Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1149, опубликовано 11 января 2018 года в газетах "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана") следующие изменения и дополнения:
в вышеуказанном решении:
в наименовании слово "Астаны" заменить словом "Нур-Султан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Нур-Султан (далее – Правила) согласно приложению 1.";
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Нур-Султан (далее – Правила), утвержденных вышеуказанным постановлением:
в наименовании и по всему тексту слова "Астаны", "Астана", "Астане" заменить словом "Нур-Султан";
подпункт 17) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"17) малообеспеченные граждане – лица (семьи), имеющие среднедушевой доход в месяц ниже черты бедности, установленной в городе Нур-Султан, получающие государственную адресную социальную помощь;";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"Астана қаласында әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасы туралы" Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 221/25-VI шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2019 жылғы 30 мамырдағы № 385/50-VI шешімі. Нұр-Сұлтан қаласының Әділет департаментінде 2019 жылғы 7 маусымда № 1230 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2023 жылғы 3 қазандағы № 84/10-VIII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 03.10.2023 № 84/10-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабының 2-3-тармағына, "Қазақстан Республикасының астанасы – Астана қаласын Қазақстан Республикасының астанасы – Нұр-Сұлтан қаласы деп қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 23 наурыздағы № 6 Жарлығына сәйкес Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Астана қаласында әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасы туралы" Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 221/25-VI (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1149 тіркелген, 2018 жылдың 11 қаңтарында "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген шешімде:
атауындағы "Астана" деген сөз "Нұр-Сұлтан" деген сөзбен ауыстырылсын;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Нұр-Сұлтан қаласында әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасы (бұдан әрі – Қағида) 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
жоғарыда көрсетілген шешімімен бекітілген Нұр-Сұлтан қаласының әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасында (бұдан әрі – Қағида):
атауында және бүкіл мәтін бойынша "Астана" деген сөз "Нұр-Сұлтан" деген сөзбен ауыстырылсын;
1-тармақтың 17) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"17) табысы аз азаматтар – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алатын жан басына шаққандағы орташа айлық табысы Нұр-Сұлтан қаласында белгіленген кедейлік шегінен төмен адамдар (отбасылар);";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. Социальная помощь не назначается в случае представления неполных и (или) недостоверных сведений заявителем, а также в случаях проживания заявителя в государственных организациях, предоставляющих специальные социальные услуги.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Администратор без истребования заявлений от получателей социальной помощи формирует списки лиц, относящихся к категориям, указанным:
в пунктах 14, 15, 16 настоящих Правил, на основании сведений Центра социальных выплат о получении гражданами пенсии, специального государственного пособия по соответствующим основаниям, сведений Государственного учреждения "Управление образования города Нур-Султан" о детях, оставшихся без попечения родителей, Государственного учреждения "Управление общественного здравоохранения города Нур-Султан" (далее – Управление общественного здравоохранения) о гражданах, имеющих социально значимые заболевания, а также собственных сведений о назначении социальных выплат малообеспеченным гражданам;
в пункте 50 настоящих Правил, на основании сведений Государственного коммунального казенного предприятия "Центр по профилактике и борьбе со СПИД" акимата города Нур-Султан (далее – ГККП "Центр по профилактике и борьбе со СПИД"), Управления общественного здравоохранения.";
пункт 43 изложить в следующей редакции:
"43. Социальная помощь по социально значимому заболеванию туберкулез предоставляется лицам, больным активным туберкулезом, состоящим на диспансерном учете в Государственном коммунальном казенном предприятии "Противотуберкулезный диспансер города Нур-Султан" акимата города Нур-Султан (далее – Противотуберкулезный диспансер) и находящимся на амбулаторном лечении, оказывается в виде ежемесячных денежных выплат в размере 10 МРП.";
в пункте 44 слова "и указанием вида помощи" исключить;
пункты 45-49 исключить;
подпункт 1) пункта 52 дополнить абзацем следующего содержания:
"многодетным матерям, многодетным семьям из числа малообеспеченных граждан;";
пункт 68 исключить;
в пункте 75 слова "три прожиточных минимума" заменить словами "четыре прожиточных минимума";
пункт 95 изложить в следующей редакции:
"95. Социальная помощь на приобретение твердого топлива производится пенсионерам по возрасту, инвалидам, детям-инвалидам, многодетным матерям и многодетным семьям, проживающим в частных жилых домах с местным (печным) отоплением, являющимся его собственниками (нанимателями) либо членами семьи собственника (нанимателя), при отсутствии у них и членов семьи другого жилья и наличии среднедушевого дохода, не превышающего четыре прожиточных минимума.";

"8. Өтініш беруші толық емес және (немесе) дәйексіз мәліметтерді ұсынған, сондай-ақ өтініш беруші арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін мемлекеттік ұйымдарда тұратын жағдайда әлеуметтік көмек тағайындалмайды.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Әкімші:
тиісті негіздер бойынша азаматтардың зейнетақы, арнаулы мемлекеттік жәрдемақыны алуы туралы Әлеуметтік төлемдер орталығының мәліметтері, "Нұр-Сұлтан қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар туралы мәліметтері, "Нұр-Сұлтан қаласының Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы) әлеуметтiк мәнi бар аурулармен ауыратын адамдар туралы мәліметтері, сондай-ақ табысы аз азаматтарға әлеуметтік төлемдерді тағайындау туралы өздерінің мәліметтері негізінде осы Қағиданың 14, 15, 16-тармақтарында;
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "ЖИТС-тың алдын алу және оған қарсы күрес орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының (бұдан әрі – "ЖИТС-тың алдын алу және оған қарсы күрес орталығы" МКҚК), Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының мәліметтері негізінде осы Қағиданың 50-тармағында көрсетілген санаттарға жататын азаматтардың тiзiмдерiн әлеуметтік көмек алушылардан өтініштер талап етпей қалыптастырады.";
43-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"43. Әлеуметтік мәні бар ауру – туберкулез бойынша әлеуметтік көмек белсендi туберкулезбен ауыратын азаматтарға Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "Нұр-Сұлтан қаласының Туберкулезге қарсы диспансерi" мемлекеттiк коммуналдық қазыналық кәсіпорнында (бұдан әрi – Туберкулезге қарсы диспансер) диспансерлiк есепте тұрған және амбулаторлық емделудегi азаматтарға 10 АЕК ай сайынғы ақша төлемдері түрінде ұсынылады.";
44-тармақтағы "пен көмектiң түрiн көрсетiп" деген сөздер алынып тасталсын;
45-49-тармақтар алынып тасталсын;
52-тармақтың 1) тармақшасы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"табысы аз азаматтардың ішінен көп балалы аналар, көп балалы отбасыларға;";
68-тармақ алынып тасталсын;
75-тармақтағы "Үш ең төмен күнкөріс" деген сөздер "Төрт ең төмен күнкөріс" деген сөздермен ауыстырылсын;
95-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"95. Қатты отынды сатып алуға әлеуметтік көмек төрт ең төмен күнкөріс деңгейінен аспайтын жан басына шаққандағы табысы болған және оларда және отбасы мүшелерінде басқа тұрғын үйі болмаған жағдайда, жергiлiктi (пештік) жылытатын жеке тұрғын үйде тұратын, оның жеке меншік иесі (жалға алушысы) немесе жеке меншік иесінің отбасы мүшелері (жалға алушысы) болып табылатын жасы бойынша зейнеткерлерге, мүгедектерге, мүгедек балаларға, көп балалы аналарға және көп балалы отбасыларға жүргiзiледi.";

в пункте 96 цифру "8" заменить цифрами "16";
подпункт 5) пункта 98 изложить в следующей редакции:
"5) копия документа, подтверждающего статус (пенсионное удостоверение, справка об инвалидности, свидетельства о рождении детей);";
пункт 98 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) документ, подтверждающий право пользования жилым домом, – для нанимателей.";
в абзаце первом приложения 2 к Правилам слово "Астаны" заменить словом "Нур-Султан";
приложение 4 к Правилам исключить.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии маслихата города Нур-Султан А. Куришбаев
Секретарь маслихата города Нур-Султан Ж. Нурпиисов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель Государственного учреждения
"Управление общественного здравоохранения
города Нур-Султан"                                                 М. Шоранов
Руководитель Государственного учреждения
"Управление занятости и социальной защиты города Нур-Султан"             С. Нургожина

96-тармақтағы "8" деген сан "16" деген сандармен ауыстырылсын;
98-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) мәртебені растайтын құжаттың көшірмесі (зейнеткерлік куәлік, мүгедектік туралы анықтама, балалардың туу туралы куәліктері);";
98-тармақ мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) тұрғын үйді пайдалану құқығын растайтын құжат – жалға алушылар үшін.";
Қағидаға 2-қосымшаның бірінші абзацындағы "Астана" деген сөз "Нұр-Сұлтан" деген сөзбен ауыстырылсын;
Қағидаға 4-қосымша алынып тасталсын.
2. Осы шешiм әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы А. Күрішбаев
Нұр-Сұлтан қаласы
маслихатының хатшысы Ж. Нұрпейісов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Нұр-Сұлтан қаласының
Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы                                    М. Шоранов
"Нұр-Сұлтан қаласының
Жұмыспен қамту және әлеуметтік
қорғау басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы                                          С. Нұрғожина