О внесении изменений в решение Жаркаинского районного маслихата от 26 марта 2018 года № 6С-20/4 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Жаркаинском районе"
Решение Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 28 мая 2019 года № 6С-39/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 10 июня 2019 года № 7226. Утратило силу решением Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 16 апреля 2020 года № 6С-52/3
Сноска. Утратило силу решением Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 16.04.2020 № 6С-52/3 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Типовыми правилами оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504, Жаркаинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жаркаинского районного маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Жаркаинском районе" от 26 марта 2018 года № 6С-20/4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6559, опубликовано 25 апреля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республике Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Жаркаинском районе, утвержденных указанным решением:
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Социальная помощь оказывается следующим категориям получателей:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны;
пенсионерам с минимальной пенсией и ниже, получателям государственной базовой пенсионной выплаты;
инвалидам 1, 2, 3 групп, детям-инвалидам до 18 лет;
лицам, больным социально-значимыми заболеваниями (туберкулезом, онкологическими заболеваниями, вирусом иммунодефицита человека);
гражданам (семьям), пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара;
малообеспеченным гражданам (семьям);
студентам, из числа детей-сирот, детей оставшихся без попечения родителей, из семей, имеющих инвалидов, малообеспеченных, многодетных и неполных семей;
лицам, освобожденным из мест лишения свободы;
лицам, состоящим на учете службы пробации;
многодетным семьям, имеющих четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей.
При этом основаниями для отнесения граждан к категории нуждающихся при наступлении трудной жизненной ситуации являются:

"Жарқайың ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" Жарқайың аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 наурыздағы № 6С-20/4 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2019 жылғы 28 мамырдағы № 6С-39/4 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 10 маусымда № 7226 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2020 жылғы 16 сәуірдегі № 6С-52/3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 16.04.2020 № 6С-52/3 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2-3 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 Қаулысымен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Үлгілік қағидаларына сәйкес, Жарқайың аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жарқайың аудандық мәслихатының "Жарқайың ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 26 наурыздағы № 6С-20/4 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6559 тіркелген, 2018 жылғы 25 сәуірде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Жарқайың ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларындағы:
8 тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. Әлеуметтік көмек азаматтардың келесі санаттарына беріледі:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдарға;
жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша соғысқа қатысушыларға теңестiрiлген адамдардың басқа да санаттарына;
ең төмен және төмен зейнетақы алатын зейнеткерлерге, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін алушыларға;
1, 2, 3-топтағы мүгедектерге және 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға;
әлеуметтік мәні бар аурулармен ауыратын адамдарға (туберкулезбен, онкологиялық аурулармен, адамның қорғаныш тапшылығының қоздырғышымен);
табиғи апат немесе өрттің салдарынан зардап шеккен азаматтарға (отбасыларға);
аз қамтылған азаматтарға (отбасыларға);
жетім-балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар, мүгедектері бар отбасылар, аз қамтылған, көп балалы және толық емес отбасылардан шыққан студенттерге;
бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарға;
пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарға;
бірге тұратын төрт және одан да көп кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасыларға.
Бұл ретте азаматтарды өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаждар санатына жатқызу үшін мыналар негіздеме болып табылады:

1) основания, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
2) причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара, либо наличие социально значимого заболевания;
3) наличие среднедушевого дохода, не превышающего порога, в однократном отношении к прожиточному минимуму.".
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. В трудной жизненной ситуации социальная помощь оказывается один раз в год по заявлению следующим категориям граждан, не учитывая среднедушевой доход гражданина (семьи):
лицам, больным социально-значимыми заболеваниями (туберкулезом, онкологическими заболеваниями, вирусом иммунодефицита человека) состоящим на учете в организациях здравоохранения на основании списков государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Жаркаинская районная больница" при управлении здравоохранения Акмолинской области - в размере 15 месячных расчетных показателей;
гражданам (семьям), пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара, не позднее трех месяцев с момента наступления события - в размере 25 месячных расчетных показателей;
лицам, освобожденным из мест лишения свободы, в размере 10 месячных расчетных показателей;
лицам, состоящим на учете службы пробации, в размере 10 месячных расчетных показателей;
студентам из малообеспеченных, многодетных семей, проживающих в сельской местности, обучающимся по очной форме обучения в колледжах на платной основе на оплату за учебу один раз в год в размере ста процентной стоимости годового обучения, на основании копии договора с учебного заведения, заверенной нотариально, справки с места учебы и справки, подтверждающей статус многодетной семьи или справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи;
студентам, из числа детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, из семей, имеющих инвалидов, малообеспеченных, многодетных и неполных семей, обучающимся в высших медицинских учебных заведениях – в размере ста процентов возмещения затрат за обучение один раз в год, на основании копии договора с учебным заведением, заверенной нотариально, справки с места учебы и справки, подтверждающей принадлежность к указанным категориям заявителя, договора между государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ Жаркаинского района", студентом и работодателем;
гражданам (семьям), имеющим доход ниже прожиточного минимума - в размере 15 месячных расчетных показателей:
на оперативное лечение (операция);
на погребение несовершеннолетних детей;
многодетным семьям, имеющих четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, доход которых не превышает величину прожиточного минимума, в размере 15 месячных расчетных показателей, по согласованию с местным исполнительным органом области;
многодетным семьям, имеющих четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей для возмещения оплаты за проезд на маршрутах городского и внутрирайонного пассажирского транспорта, в размере 100% при предоставлении документов, подтверждающие проезд на маршрутах городского и внутрирайоного пассажирского транспорта.".

1) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген негіздемелер;
2) табиғи апат немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтіру не әлеуметтік мәні бар аурулардың болуы;
3) ең төмен күн көріс деңгейіне бір еселік қатынас шектен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстың бар болуы.".
10 тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"10. Әлеуметтік көмек өмірлік қиын жағдай туындаған кезде өтініш бойынша жылына бір рет келесі санаттағы азаматтарға, азамат (отбасы) кірісіне қарамастан беріледі:
"Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармасының жанындағы "Жарқайың аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының тізімі негізінде денсаулық сақтау ұйымдары есебінде тұрған әлеуметтік мәні бар аурулармен ауыратын адамдарға (туберкулезбен, онкологиялық аурулармен, адамның қорғаныш тапшылығының қоздырғышымен) - 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
табиғи апат немесе өрттің салдарынан зардап шеккен азаматқа (отбасыға), оқиға болғаннан кейін үш айдан кешіктірмей - 25 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарға 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарға 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
ауылдық елді мекендерде тұратын аз қамтылған, көп балалы отбасылардың колледждерде ақы төлеу негізінде күндізгі оқу нысаны бойынша оқитын студенттерге оқуын төлеуге арналған білім беру мекемесімен жасасқан келісім шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі, оқу орнынан берілген анықтаманың және көп балалы отбасы санатын растайтын анықтаманың немесе өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға жататынын растайтын анықтама негізінде жылына бір рет жылдық құнының жүз пайыздық мөлшерінде;
жоғары медициналық оқу мекемелерінде оқитын жетім-балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар, мүгедектері бар отбасылар, аз қамтылған, көп балалы және толық емес отбасылардан шыққан студенттерге – "Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі арасындағы шарттың, оқу орнымен жасалған шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі, оқу орнынан анықтама және көрсетілген топқа жататындығын растайтын анықтама негізінде жылына бір рет оқудың шығынын өтеуге жүз пайыз мөлшерінде төленеді;
күнкөріс деңгейінен төмен табысы бар азаматтарға (отбасыларға) - 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде:
- шұғыл емделуге (операция жасауға);
- кәмелеттік жасқа толмаған балаларды жерлеуге;
облыстың жергілікті атқарушы органымен келісім бойынша 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын бірге тұратын төрт және одан да көп кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасыларға;
бірге тұратын төрт және одан да көп кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасыларға, қалалық және ауданаралық жолаушылар көлігі бағыттарында жол жүретінін растайтын құжаттарды ұсынған жағдайда 100% мөлшерінде, қалалық және ауданаралық жолаушылар көлігі бағыттарында жол жүруге шығындарды өтеу үшін.".

2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата
К.Байжұманова
Секретарь районного
маслихата
У.Ахметова
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Жаркаинского района

2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрайымы
Қ.Байжұманова
Аудандық мәслихат
хатшысы
Ұ.Ахметова
"КЕЛІСІЛДІ"
Жарқайың ауданының әкімдігі