О внесении изменения в постановление акимата Актюбинской области от 6 ноября 2015 года № 410 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами"
Постановление акимата Актюбинской области от 23 мая 2019 года № 199. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 28 мая 2019 года № 6201. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 3 марта 2020 года № 81
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 03.03.2020 № 81 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 июля 2015 года № 15-02/655 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами" зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12091, акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Актюбинской области от 6 ноября 2015 года № 410 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами", (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4631, опубликованное 21 декабря 2015 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет") следующее изменение:
регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами", утвержденный вышеуказанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.

Ақтөбе облысы әкімдігінің 2015 жылғы 6 қарашадағы № 410 "Пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiру (формуляциялау), пестицидтердi (улы химикаттарды) өткiзу, пестицидтердi (улы химикаттарды) аэрозольдiк және фумигациялық тәсiлдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2019 жылғы 23 мамырдағы № 199 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 28 мамырда № 6201 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 2020 жылғы 3 наурыздағы № 81 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 03.03.2020 № 81 қаулысымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 15 шілдедегі № 15-02/655 "Пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiру (формуляциялау), пестицидтердi (улы химикаттарды) өткiзу, пестицидтердi (улы химикаттарды) аэрозольдiк және фумигациялық тәсiлдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 12091 тіркелген бұйрығына сәйкес Ақтөбе облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2015 жылғы 6 қарашадағы № 410 "Пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiру (формуляциялау), пестицидтердi (улы химикаттарды) өткiзу, пестицидтердi (улы химикаттарды) аэрозольдiк және фумигациялық тәсiлдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4631 тіркелген, 2015 жылғы 21 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiру (формуляциялау), пестицидтердi (улы химикаттарды) өткiзу, пестицидтердi (улы химикаттарды) аэрозольдiк және фумигациялық тәсiлдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) направление настоящего постановления на официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде.
3) размещение настоящего постановления на интернет - ресурсе акимата Актюбинской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Актюбинской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области О. Уразалин
Приложение к постановлению акимата Актюбинской области от 23 мая 2019 года № 199
Утвержден постановлением акимата Актюбинской области от 6 ноября 2015 года № 410
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги - лицензия на осуществление деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализации пестицидов (ядохимикатов), применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами (далее - лицензия), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги, утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 июля 2015 года № 15-02/655 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами" (далее – Стандарт) зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12091.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя на портале в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

2. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы қаулыны Ақтөбе облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Ақтөбе облысы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі О. Оразалин
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2019 жылғы "23" мамырдағы № 199 қаулысына қосымша
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2015 жылғы 6 қарашадағы № 410 қаулысымен бекітілген
"Пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiру (формуляциялау), пестицидтердi (улы химикаттарды) өткiзу, пестицидтердi (улы химикаттарды) аэрозольдiк және фумигациялық тәсiлдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiру (формуляциялау), пестицидтердi (улы химикаттарды) өткiзу, пестицидтердi (улы химикаттарды) аэрозольдiк және фумигациялық тәсiлдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметтi көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау), пестицидтерді (улы химикаттарды) өткізу, пестицидтерді (улы химикаттарды) аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия немесе Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 15 шілдедегі № 15-02/655 бұйрығымен бекітілген "Пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiру (формуляциялау), пестицидтердi (улы химикаттарды) өткiзу, пестицидтердi (улы химикаттарды) аэрозольдiк және фумигациялық тәсiлдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру туралы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12091 тіркелген стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10-тармағымен көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны – электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрi – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жіберіледі.

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление на портале перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя) согласно в пункту 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и результат:
При выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) ответственный исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов и направляет запрос в Департамент охраны общественного здоровья Актюбинской области (далее - государственный орган) на согласование, в случае установления факта неполноты представленных документов дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Результат – отправление заявление на согласование в государственный орган или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
2) государственный орган в течение 7 (семи) рабочих дней проверяет на соответствия и направляет заключение услугодателю.
Результат – заключение на соответствие или несоответствие;
3) руководитель в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает лицензию и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Результат – выдача лицензии и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) ответственный исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет полноту представленных документов и направляет лицензию и (или) приложения к лицензии на подписание руководителю, в случае неполноты представленных документов дает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Результат –направление лицензии и (или) приложения к лицензии на подписание или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
2) руководитель в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает лицензию и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Результат – выдача лицензии и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
При выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) ответственный исполнитель в течение 1 (одного) рабочего дня проверяет полноту представленных документов и направляет дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на подписание руководителю, в случае неполноты представленных документов дает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Результат –направление дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на подписание или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастауға Стандарттың 9 тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы (не оның өкілі) порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесін ұсыну негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесінің құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және нәтижесі:
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде:
1) жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және Ақтөбе облысының Қоғамдық денсаулық сақтау департаментіне (бұдан әрі - мемлекеттік орган) келісуге жолдайды, ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, өтінішті әрі қарай қараудан уәжді бас тартады.
Нәтижесі - мемлекеттік органға өтінішті келісуге жіберу немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту туралы жауап;
2) мемлекеттік орган 7 (жеті) жұмыс күні ішінде сәйкестігін тексереді және көрсетілетін қызметті берушіге қорытындыны жолдайды.
Нәтижесі - сәйкестік немесе сәйкессіздік қорытындысы;
3) басшы 1 (бір) жұмыс күні ішінде лицензияға және (немесе) лицензияға қосымшаға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуға қол қояды.
Нәтижесі - лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде:
1) жауапты орындаушы 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны басшыға қол қоюға жолдайды, ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту туралы жауап береді.
Нәтижесі-лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қол қоюға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту туралы жауапты жолдау;
2) басшы 1 (бір) жұмыс күні ішінде лицензияға және (немесе) лицензияға қосымшаға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуға қол қояды.
Нәтижесі-лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру кезінде:
1) жауапты орындаушы 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және лицензияның телнұсқасын және (немесе) лицензияға қосымшаға басшыға қол қоюға жолдайды, ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту туралы жауап береді.
Нәтижесі - лицензияның телнұсқасын және (немесе) лицензияға қосымшаға қол қоюға жіберу немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту туралы жауап;

2) руководитель в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает дубликат лицензии и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Результат – выдача дубликата лицензии и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель;
2) ответственный исполнитель;
3) государственный орган.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия).
При выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) ответственный исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет полноту представленных документов и направляет запрос в государственный орган на согласование, в случае неполноты представленных документов дает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2) государственный орган в течение 7 (семи) рабочих дней проверяет на соответствия и направляет заключение услугодателю.
3) руководитель в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает лицензию и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) ответственный исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет полноту представленных документов и направляет лицензию и (или) приложения к лицензии на подписание руководителю, в случае неполноты представленных документов дает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2) руководитель в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает лицензию и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
При выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) ответственный исполнитель в течение 1 (одного) рабочего дня проверяет полноту представленных документов и направляет дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на подписание руководителю, в случае неполноты представленных документов дает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2) руководитель в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает дубликат лицензии и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

2) басшы 1 (бір) жұмыс күні ішінде лицензияның телнұсқасына және (немесе) лицензияға қосымшаға немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуға қол қояды.
Нәтижесі-лицензияның телнұсқасын және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара іс-әрекеттерінің тәртiбiн сипаттау
6. Мемлекеттiк көрсетілетін қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесі:
1) басшы;
2) жауапты орындаушы;
3) мемлекеттік орган.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қажетті әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) орындалу ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) реттілігін сипаттау.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде:
1) жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және мемлекеттік органға келісуге жолдайды, ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, өтінішті әрі қарай қараудан уәжді бас тартады;
2) мемлекеттік орган 7 (жеті) жұмыс күні ішінде сәйкестігін тексереді және көрсетілетін қызметті берушіге қорытындыны жолдайды;
3) басшы 1 (бір) жұмыс күні ішінде лицензияға және (немесе) лицензияға қосымшаға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуға қол қояды.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде:
1) жауапты орындаушы 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны басшыға қол қоюға жолдайды, ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту туралы жауап береді;
2) басшы 1 (бір) жұмыс күні ішінде лицензияға және (немесе) лицензияға қосымшаға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуға қол қояды.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру кезінде:
1) жауапты орындаушы 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және лицензияның телнұсқасын және (немесе) лицензияға қосымшаға басшыға қол қоюға жолдайды, ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту туралы жауап береді;
2) басшы 1 (бір) жұмыс күні ішінде лицензияның телнұсқасына және (немесе) лицензияға қосымшаға немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуға қол қояды.

4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя;
для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) заявление для получения лицензии и (или) приложения к лицензии в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия документа, подтверждающая оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП);
3) форма сведений о соответствии квалификационным требованиям.
Для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия:
1) заявление для получения лицензии и (или) приложения к лицензии в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) форма сведений о соответствии квалификационным требованиям.
Для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) заявление для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия документа, подтверждающая оплату лицензионного сбора за переоформление лицензии, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
3) электронная копия документа, содержащего информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
При утере, порче лицензии и (или) приложения к лицензии для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии лишь при отсутствии возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия документа, подтверждающая оплату лицензионного сбора за выдачу дубликата лицензии, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
3) Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, за исключением случаев оплаты через ПШЭП, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.

4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетiлетiн қызметтi берушілермен өзара іс-қимыл тәртiбiн, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртiбiн сипаттау
8. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеудің ұзақтығы;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшiн:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініші;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны.
Лицензиясы бар қызмет түрi шеңберiнде лицензияға қосымшаны алу үшiн:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініші;
2) біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресiмдеу үшiн:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтініші;
2) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болатын өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттың электрондық көшірмесі.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны жоғалтқан, бүлдірген кезде лицензия туралы мәліметтерді тиісті ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болмаған жағдайда ғана лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұраным;
2) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу), ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.

9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал:
процесс - формируется заявка с внесением сведений на портал;
условие - заявка регистрируется на портале путем ее подписания ЭЦП услугополучателя;
процесс 1 – ответственный исполнитель в течение 2 (двух рабочих дней) с момента регистрации заявки подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП, далее направляет запрос в государственный орган на согласование, в случае неполноты представленных документов дает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
условие 1 - отправление заявление на согласование в государственный орган или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
процесс 2 - государственный орган в течение 7 (семи) рабочих дней проверяет на соответствия и направляет заключение услугодателю;
условие 2 - заключение на соответствие или несоответствие;
процесс 3 - руководитель в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает лицензию и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
условие 3 - выдача лицензии и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
10. Порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги через Портал представляется в приложении 1 к регламенту.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложениям 2 (при выдаче лицензии и приложения к лицензии), 3 (при переоформлении лицензии и приложения к лицензии), 4 (при выдаче дубликата лицензии и приложения к лицензии) к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами"
Порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги через портал
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги (при выдаче лицензии и приложения к лицензии)
Приложение 3 к регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги (при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии)
Приложение 4 к регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги (при выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии)

9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі тәртібін сипаттау:
процесс - мәліметтер енгізіле отырып өтінім қалыптастырылады;
шарт - өтінім немесе өтпелі өтінім субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде оған көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сымен қол қоюы арқылы тіркеледі және көрсетілетін қызметті берушінің Жеке кабинетінде қолжетімді болады;
1 -процесс жауапты орындаушы өтінім тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күнi iшiнде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, қол қою жолымен оның қабылданғанын растайды, әрі қарай мемлекеттік органға өтінішті келісуге жолдайды, ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту туралы жауап береді;
1 – шарт мемлекеттік органға өтінішті келісуге жолдау немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту туралы жауап;
2 - процесс мемлекеттік орган 7 (жеті) жұмыс күні ішінде сәйкестігін тексереді және қорытындыны көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды.
2 – шарт сәйкестік немесе сәйкессіздік қорытындысы;
3 - процесс басшы 1 (бір) жұмыс күні ішінде лицензияға және (немесе) лицензияға қосымшаға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуға қол қояды.
3 – шарт лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжі бас тарту.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі регламенттің 1-қосымшасында ұсынылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламенттің 2 (лицензияны және лицензияға қосымшаны беру кезінде), 3 (лицензияны және лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде), 4 (лицензияның және лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру кезінде) қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiру (формуляциялау), пестицидтердi (улы химикаттарды) өткiзу, пестицидтердi (улы химикаттарды) аэрозольдiк және фумигациялық тәсiлдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттiк көрсетілетін қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелердi қолдану тәртiбi
"Пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiру (формуляциялау), пестицидтердi (улы химикаттарды) өткiзу, пестицидтердi (улы химикаттарды) аэрозольдiк және фумигациялық тәсiлдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы (лицензия және лицензияға қосымшасын беру кезінде)
"Пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiру (формуляциялау), пестицидтердi (улы химикаттарды) өткiзу, пестицидтердi (улы химикаттарды) аэрозольдiк және фумигациялық тәсiлдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудің бизнес-процесінің анықтамалығы (лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеу кезінде)
"Пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiру (формуляциялау), пестицидтердi (улы химикаттарды) өткiзу, пестицидтердi (улы химикаттарды) аэрозольдiк және фумигациялық тәсiлдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудің бизнес-процесінің анықтамалығы (лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру кезінде)