Об утверждении бюджета Маржанбулакского сельского округа на 2019-2021 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 4 января 2019 года № 231. Зарегистрировано Управлением юстиции Алгинского района Департамента юстиции Актюбинской области 14 января 2019 года № 3-3-197
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Маржанбулакского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 57 630,1 тысяч тенге;
в том числе:
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
налоговые поступления – 3 317 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 54 313,1 тысяч тенге;
2) затраты – 59 866,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты –0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - -2 236,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 2 236,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 04.04.2019 № 254 (вводится в действие с 01.01.2019); от 30.05.2019 № 275 (вводится в действие с 01.01.2019); от 12.08.2019 № 291 (вводится в действие с 01.01.2019); от 08.11.2019 № 307 (вводится в действие с 01.01.2019); от 18.12.2019 № 319 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Учесть, что в доход бюджета Маржанбулакского сельского округа зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года №197-VI "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы" установлено:
с 1 января 2019 года:
1)минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан –2 525 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 29 698 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2019 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме - 45 771 тысяч тенге.

2019-2021 жылдарға арналған Маржанбұлақ ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2019 жылғы 4 қаңтардағы № 231 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Алға аудандық Әділет басқармасында 2019 жылғы 14 қаңтарда № 3-3-197 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 9-1 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Маржанбұлақ ауылдық округ бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 57 630,1 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
салықтық түсімдер - 3 317 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 54 313,1 мың теңге;
2) шығындар – 59 866,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - -2 236,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 2 236,8 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 04.04.2019 № 254 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.05.2019 № 275 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.08.2019 № 291 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2019 № 307 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.12.2019 № 319 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Маржанбұлақ ауылдық округ бюджетінің кірісіне есептелетіндігі ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салық.
3. Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы № 197-VI "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені мәліметке және басшылыққа алынсын:
2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 525 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 29 698 теңге.
4. 2019 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар 45771 мың теңге сомасында ескерілсін.

1) Учесть на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 4 628,7 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих – 1 191,4 тысяч тенге;
2) Учесть на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 582 тысяч тенге;

1) 2019 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 4 628,7 мың теңге;
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 1 191,4 мың теңге;
2) 2019 жылға облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 582 мың теңге.

3) Учесть на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности – 2 140 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 04.04.2019 № 254 (вводится в действие с 01.01.2019); от 30.05.2019 № 275 (вводится в действие с 01.01.2019); от 08.11.2019 № 307 (вводится в действие с 01.01.2019); от 18.12.2019 № 319 (вводится в действие с 01.01.2019).

3) 2019 жылға аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыруға – 2 140 мың теңге.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 04.04.2019 № 254 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.05.2019 № 275 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2019 № 307 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.12.2019 № 319 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

5. Государственному учреждению "Аппарат Алгинского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Управлении юстиции Алгинского района;
2) направление настоящего решения на официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего решения на интернет – ресурсе Алгинского районного маслихата.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии маслихата Р. Еркусимова
Секретарь районного маслихата Б.Жумабаев

5. "Алға аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Алға аудандық Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы шешімді Алға аудандық мәслихатының интернет – ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
6. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрайымы
Р. Еркусимова
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Жұмабаев