Об утверждении перечня удобрений и норм субсидий
Постановление акимата Алматинской области от 28 октября 2019 года № 461. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 30 октября 2019 года № 5289. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 4 мая 2020 года № 193
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 04.05.2020 № 193 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 4-4/305 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11223), акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень субсидируемых видов удобрений и норм субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Алматинской области "Об утверждении перечня удобрений и норм субсидий" от 1 марта 2019 года № 84 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5065, опубликован 7 марта 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Алматинской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Алматинской области;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Алматинской области после его официального опубликования;

Тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормаларын бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2019 жылғы 28 қазандағы № 461 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 30 қазанда № 5289 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2020 жылғы 4 мамырдағы № 193 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 04.05.2020 № 193 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына, "Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 4-4/305 Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11223 тіркелген) сәйкес Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормалары бекітілсін.
2. Алматы облысы әкімдігінің "Тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 1 наурыздағы № 84 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5065 тіркелген, 2019 жылдың 7 науырызында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. "Алматы облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Алматы облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Алматы облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды;

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в государственно-правовой отдел аппарата акима Алматинской области сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Алматинской области С. Бескемпирова.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Баталов
Утвержден к постановлением акимата Алматинской области от "___" ______ 2019 года № _____

3) осы қаулы мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Алматы облысы әкімі аппаратының мемлекеттік-құқық бөліміне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы облысы әкімінің орынбасары С. Бескемпіровке жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Баталов
Алматы облысы әкімдігінің 2019 жылғы "__" __________ № ____ қаулысымен бекітілді

Перечень субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений на 2019 год
№ п/п
Виды субсидируемых удобрений
Содержание действующих веществ
в удобрении, %
Единица измерения
Нормы субсидий на одну единицу, тенге
1
2
3
4
5
Азотные удобрения
1
Аммиачная селитра
N 34,4
тонна
35 000
Селитра аммиачная
Селитра аммиачная марки Б
2
Сульфат аммония
N-21
тонна
22 768
Сульфат аммония
N-21, S-24
Сульфат аммония кристаллический
N-21, S-24
Сульфат аммония гранулированный
N-21, S-24
Минеральное удобрение сульфат аммония гранулированный марки В
N-21, S-24
Сульфат аммония, марки SiB (модифицированное минеральное удобрение)
N-21, S-24
Сульфат аммония 21%N+24%S
N-21
3
Карбамид
N-46
тонна
48 000
N-46,2
N-46,3
N-46,6
Карбамид, марки Б
N-46
N-46,2
Карбамид, марки SiB (модифицированное минеральное удобрение)
N-46,2
4
Жидкое удобрение КАС+
N-28-34, K2O-0,052,
SO3-0,046, Fe-0,04
тонна
49 107
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N-32
N-28
N-30
N-34
Удобрение жидкое азотное, марка КАС-32
N-32
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N аммонийный - 6,8,
N нитратный - 6,8,

2019 жылға субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормалары
№ р/с
Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлері
Тыңайтқышта белсенді заттардың құрамы, %
Өлшем бірлігі
Бір бірлікке арналған субсидия нормасы, теңге
1
2
3
4
5
Азотты тыңайтқыштар
1
Аммиак селитрасы
N 34,4
тонна
35 000
Аммиакты селитра
Аммиакты селитра, Б маркасы
2
Аммоний сульфаты
N-21
тонна
22 768
Аммоний сульфаты
N-21, S-24
Кристалды аммоний сульфаты
N-21, S-24
Түйіршіктелген аммоний сульфаты
N-21, S-24
В маркалы түйіршіктелген аммоний сульфаты минералды тыңайтқышы
N-21, S-24
Аммоний сульфаты, Sib маркасы (модификацияланған минералды тыңайтқыш)"
N-21, S-24
Аммоний сульфаты 21%N+24%S
N-21
3
Карбамид
N-46
тонна
48 000
N-46,2
N-46,3
N-46,6
Карбамид, Б маркасы
N-46
N-46,2
Карбамид, Sib маркасы (модификацияланған минералды тыңайтқыш)
N-46,2
4
КАС + сұйық тыңайтқышы
N-28-34, K2O-0,052,
SO3-0,046, Fe-0,04
тонна
49 107
(КАС) Сұйық азотты тыңайтқыш
N-32
N-28
N-30
N-34
КАС-32 маркалы сұйық азотты тыңайтқышы
N-32
Сұйық азот тыңайтқышы (КАС)
N аммонийлі - 6,8,
N нитратты - 6,8,

N амидный - 13,5
Жидкое удобрение "КАС-PS"
N-31, Р-1, S-1
Фосфорные удобрения
5
Суперфосфат простой
P-15
тонна
23 750
Суперфосфат
P- 19
6
Концентрат и мука фосфоритные Чилисайского месторождения
P-17
тонна
11 058
7
Минеральное удобрение-супрефос
N-12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
тонна
65 000
8
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62 500
N-12, P-52
Калийные удобрения
9
Калий хлористый электролитный
K20-48
тонна
52 500
Калий хлористый
K2O-60
K2O-48
Хлористый калий, марки SiB (модифицированное минеральное удобрение)
K2O-43
Хлорид калия марки Solumop
K2O -42, KCl-65
10
Калий сернокислый (сульфат калия) очищенный
K2O-53, SO3- 45
тонна
135 000
Агрохимикат Сульфат калия
K-53, S-18
Сульфат калия (калий сернокислый)
K2O-51, SO3- 46
Сульфат калия (калий сернокислый)
K2O-52 %, SO4- 53%
Сульфат калия
K2O-51, SO3- 45
Сульфат калия (Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Сульфат калия (Yara Tera Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Сернокислый калий, марки SiB (модифицированное минеральное удобрение)
K2O-50
Минеральное удобрение калий сернокислый (сульфат калия) очищенный
K2O-53, S-18
Минеральное удобрение сульфат калия
K2O-50,5
11
Калий азотнокислый (нитрат калия)
N-13,7%, K2O-46,3%
тонна
214 500
Сложные удобрения
12
Фосфорно-калийное удобрение
P-27, K-4
тонна
25 750
P-27, K-5
13
Нитроаммофоска марки
NPK 15:15:15
N-15, P-15, K-15
тонна
64 750
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки 15:15:15
N-15, P-15, K-15
Удобрение азотно-фосфорно-калийное (диаммофоска)
N-15, P-15, K-15
NPK-удобрение
N-15, P-15, K-15
Азотно-фосфорно-калийное комплексное минеральное удобрение (NPK-удобрение)
N-15, P-15, K-15
Удобрение азотно-фосфорно-калийное-нитроаммофоска (азофоска), NPK-удобрение марки 15:15:15
N-15, P-15, K-15
Удобрение азотно-фосфорно-калийное нитроаммофоска (азофоска)
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска (азофоска) азотно-кислотного разложения марки 1:1:1 (16:16:16)
N-16, P-16, K-16
Удобрение азотно-фосфорно-калийное-нитроаммофоска (азофоска), NPK-удобрение марки 16:16:16
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска. Комплексное азотно-фосфорно-калийное удобрение марки 16:16:16
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска марки NPK 16:16:16
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска 16:16:16, марки SiB (модифицированное минеральное удобрение)
N-16, P-16, K-16
Комплексное азотно-фосфорно-калийное минеральное удобрение (тукосмеси NPK)
N-16, P-16, K-16
N-13, P-19, K-19
N-20, P-14, K-20
Удобрение азотно-фосфорно-калийное, марки 10:20:20
N-10, P-20, K-20
Удобрение азотно-фосфорно-калийное, марки 13:19:19
N-13, P-19, K-19
Нитроаммофоска, марки 14:14:23
N-14, P-14, K-23
Нитроаммофоска, марки 10:26:26
N-10, P-26, K-26
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки 10:26:26
N-10, P-26, K- 26
Удобрение азотно-фосфорно-калийное NPK-1 (диаммофоска)
N-10, P-26, K- 26
Нитроаммофоска марки 23:13:8
N-23, P-13, K-8
Удобрение азотно-фосфорно-калийное, марки 8:20:30
N-8, P-20, K-30
14
Нитроаммофоска марки 14:14:23
N-14, P-14, K-23, S-1,7, Ca-0,5, Mg-1
тонна

N амидті - 13,5
Сұйық тыңайтқыш "КАС-PS"
N-31, P-1, S-1
Фосфорные удобрения
5
Жай суперфосфат
P-15
тонна
23 750
Суперфосфат
P-19
6
Шилісай кен орынының фосфоритті концентраты мен ұны
P-17
тонна
11 058
7
Минералды тыңайтқыш-супрефос
N-12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
тонна
65 000
8
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62 500
N-12, P-52
Калийные удобрения
9
Электролитті хлорлы калий
K2O-48
тонна
52 500
Хлорлы калий
K2O-60
K2O-48
Sib маркалы хлорлы калий (модификацияланған минералды тыңайтқыш)
K2O-43
Solumop маркалы калий хлориді
K2O-42, KCl-65
10
Тазаланған күкірт қышқылды калий (калий сульфаты)
K2O-53, SO3- 45
тонна
135 000
Калий сульфаты агрохимикаты
K-53, S-18
Калий сульфаты (күкірт қышқылды калий)
K2O-51, SO3- 46
Калий сульфаты
(күкіртқышқылды калий)
K2O-52%, SO4-53%
Калий сульфаты
K2O-51, SO3- 45
Калий сульфаты (Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Калий сульфаты (Yara Tera Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
SiB маркалы күкіртқышқылды калий (модификацияланған минералды тыңайтқыш)
K2O-50
Тазартылған күкіртқышқылды калий (калий сульфаты) минералды тыңайтқышы
K2O-53, S-18
Калий сульфаты минералды тыңайтқышы
K2O-50,5
11
Азот қышқылды калий (калий нитраты)
N-13,7%, K2O-46,3%
тонна
214 500
Сложные удобрения
12
Фосфорлы-калий тыңайтқышы
P-27, K-4
тонна
25 750
P-27, K-5
13
NPК 15:15:15 маркалы нитроаммофоска
N-15, P-15, K-15
тонна
64 750
15:15:15 маркалы азот-фосфор-калийлі тыңайтқыш
N-15, P-15, K-15
Азот-фосфор-калийлі тыңайтқыш (диаммофоска)
N-15, P-15, K-15
NPK-тыңайтқыш
N-15, P-15, K-15
Кешенді минералды азот-фосфор -калийлі тыңайтқыш
(NPK-тыңайтқыш)
N-15, P-15, K-15
15:15:15 маркалы азот-фосфор-калилі тыңайтқыш -нитроаммофоска (азофоска),
NPK-тыңайтқыш
N-15, P-15, K-15
Азот-фосфор калий тыңайтқыш-нитроаммофоска (азофоска)
N-16, P-16, K-16
Азот қышқылымен ыдырату арқылы алынған нитроаммофоска (азофоска) 1:1:1 (16:16:16:) маркасы
N-16, P-16, K-16
16:16:16 маркалы азот-фосфор-калийлі-нитроаммофоска (азофоска) NPК-тыңайтқыш
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска. 16:16:16 маркалы кешенді минералды азот-фосфор-калийлі тыңайтқыш
N-16, P-16, K-16
NPК 16:16:16 маркалы нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска 16:16:16, SiB маркасы (модификацияланған минералды тыңайтқыштар)
N-16, P-16, K-16
Кешенді азот-фосфор-калийлі минералды тыңайтқыш (тукоқоспалар NPK)
N-16, P-16, K-16
N-13, P-19, K-19
N-20, P-14, K-20
10:20:20 маркалы азот-фосфор-калийлі тыңайтқыш
N-10, P-20, K-20
13:19:19 маркалы азот-фосфор-калийлі тыңайтқыш
N-13, P-19, K-19
14:14:23 маркалы нитроаммофоска
N-14, P-14, K-23
10:26:26 маркалы нитроаммофоска
N-10, P-26, K-26
10:26:26 маркалы азот-фосфор-калийлі тыңайтқыш
N-10, P-26, K-26
Азот-фосфор-калийлі тыңайтқыш NPK-1 (диаммофоска)
N-10, P-26, K-26
23:13:8 маркалы нитроаммофоска
N-23, P-13, K-8
8:20:30 маркалы азот-фосфор-калийлі тыңайтқыш
N-8, P-20, K-30
14
14:14:23 маркалы нитроаммофоска
N-14, P-14, K-23, S-1,7,
Ca-0,5, Mg-1
тонна

78 500
Нитроаммофоска марки 23:13:8
N-23, P-13, K-8, S-1, Ca-0,5, Mg-0,5
Удобрение азотно-фосфорно-калийное (диаммофоска), марки 10:26:26
N-10, P-26, K-26, S-1, Ca-0,8, Mg-0,8
Нитроаммофоска улучшенного гранулометрического состава
N-16, P-16, K-16, S-2, Ca-1, Mg-0,6
15
Азот-фосфор-калий-сера содержащее удобрение, (NPКS-удобрение)
N-4,0, Р2О5-9,6, К2О-8,0, SO3-12,0, СаО-10,2, MgO-0,5
тонна
42 092
16
Азот-фосфор-сера содержащее удобрение, марки А, Б, В (NPS-удобрение)

78 500
23:13:8 маркалы нитроаммофоска
N-23, P-23, K-8, S-1, Ca-0,5, Mg-0,5
10:26:26 маркалы азот-фосфор-калийлі тыңайтқыш (диаммофоска)
N-10, P-26, K-26, S-1, Ca-0,8, Mg-0,8
Жақсартылған түйіршікті құрамды нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16, S-2,
Ca-1, Mg-0,6
15
Құрамында азот-фосфор–калий-күкірті бар тыңайтқыш (NPSK тыңайтқыш)
N-4,0, Р2О5-9,6, К2О-8,0, SO3-12,0, СаО-10,2, MgO-0,5
тонна
42 092
16
Құрамында азот-фосфор-күкірт бар тыңайтқыш А, Б, В маркалары (NPS-тыңайтқыш)

N аммонийный- 6,0, Р2О5-11,0, SO3-15,0, СаО-14,0; MgO-0,25
тонна
39 375
17
Фосфор-калий содержащее удобрение (РК-удобрение)
Р2О5-14, К2О-8,0,
СаО-13,2, MgO-0,45
тонна
28 313
18
Фосфор-калий-сера содержащее удобрение (РКS-удобрение)
Р2О5-13,1, К2О-7,0,
SО3-7,0, СаО-13,3,
MgО-0,4
тонна
28 527
19
Фосфор-сера содержащее удобрение (РS-удобрение)
Р2О5-11,0,SO3-10,0,
СаО-13,5, MgO-0,45
тонна
23 592
20
Удобрение азотно-фосфорное серосодержащее, марки NP+S=20:20+14
N-20, P-20, S-14
тонна

N аммонийлі- 6,0, Р2О5-11,0, SO3-15,0, СаО-14,0; MgO-0,25
тонна
39 375
17
Фосфор-калийлі тыңайтқышы
(РК-тыңайтқыш)
Р2О5-14, К2О-8,0,
СаО-13,2, MgO-0,45
тонна
28 313
18
Фосфор-калий-күкіртті тыңайтқышы
(РКS-тыңайтқыш)
Р2О5-13,1, К2О-7,0,
SО3-7,0, СаО-13,3,
MgО-0,4
тонна
28 527
19
Фосфор-күкіртті тыңайтқыш
(РS-тыңайтқыш)
Р2О5-11,0,SO3-10,0,
СаО-13,5, MgO-0,45
тонна
23 592
20
Азот-фосфор күкіртқұрамды тыңайтқыш, NP+S=20:20+14 маркасы
N-20, P-20, S-14
тонна

67 500
Удобрение сложное азотно-фосфорное серосодержащее марки 20:20
N-20, P-20, S-14
Удобрение сложное азотно-фосфорное серосодержащее марки 20:20
N-20, P-20, S-8-14
Удобрение сложное азотно-фосфорно-серосодержащие (NP+S-удобрение)
N-20, P-20, S-12
Удобрение азотно-фосфорное серосодержащее, марки NP+S=16:20+12
N-16, P-20, S-12
Азотно-фосфорное серосодержащее удобрение, марки SiB (модицированное минеральное удобрение)
N-20, P-20, S-14
Азотно-фосфорное серосодержащее удобрение, марки SiB (модицированное минеральное удобрение)
N-12, P2O5-24, CaO-14, Mg-0,5, SO3-25
21
Азотно-фосфорно-калийное комплексное минеральное удобрение (NPK удобрение) марки 5:14:14
N-5%, P2O-14%, K2O-14%,
тонна
60 000
Удобрение азотно-фосфорно-калийное-нитроаммофоска (азофоска), NPK удобрение
N-5%, P2O-14%, K2O-14%,
Удобрение азотно-фосфорно-калийное-нитроаммофоска (азофоска), NPK удобрение
N-13%, P2O-13%, K2O-24%,
22
Нитроаммофоска (азофоска), марки NPK 20:10:10+S
N-20%, P2O-10%, K2O-10%, S-4%
килограмм
71
23
Моноаммонийфосфат специальный водорастворимый, марки А
N-12, P-61
тонна
178 500
Моноаммонийфосфат кормовой
Моноаммонийфосфат (МАР)
Моноаммонийфосфат водорастворимый кристаллический марки: А, Б
N-12, P-60
Моноаммонийфосфат водорастворимый кристаллический марки: А, Б
N-12, P-61
Моноаммонийфосфат
N-12, P2O5-61%
Моноаммонийфосфат очищенный
N-12%, P2O-61%
24
Диаммонийфосфат удобрительный
N-18, P-47
тонна
75 000
25
Агрохимикат монокалий фосфат
P-52, K-34
тонна
330 500
Монокалий фосфат
P-52, K-34
Минеральное удобрение монокалийфосфат
P2O-52, K20-34
Минеральное удобрение монофосфат калия
P2O5-51,46-51,5, K20-33,8-34,0
Удобрение Krista MKP (монокалий фосфат)
P2O5-52, K20-34
Удобрение Yara Tera Krista MKP (монокалий фосфат)
P2O5-52, K20-34
Удобрение монокалий фосфат NPK 0-52-34
P2O5-52,03, K20-34,26
Удобрение МКР
P-52, K-34
Haifa Монофосфат калия
P2O5-52, K20-34
Микроудобрения
26
Растворы микроэлементсодержащие питательные "Микробиоудобрения "МЭРС"
фитосоединение Fe-2,5, фитосоединение Mo-2,0, фитосоединение Cu-1,0, фитосоединение Zn-2,5, фитосоединение Mn-1,0, фитосоединение Сo-0,5, фитосоединение B-0,5
литр
2 008,9
27
Удобрение YaraLivaCalcinit (нитрат кальция)
N-15,5, NH4-1,1,
NO3-14,4, CaO-26,5
тонна
105 600
Нитрат кальция концентрированный
N-17, CaO-32
Нитрат кальция (кальциевая селитра), марка А
N-14,9; CaO-27,0
Нитрат кальция (кальциевая селитра), марка Б
N-14,5; CaO-26,3; B-0,3
Нитрат кальция (кальциевая селитра), марка В
N-13,9; K2O-3,0; CaO-26,0
Нитрат кальция (кальциевая селитра), марка Г
N-12,0; CaO-23,8
Минеральное удобрение нитрат кальция
N-15,5,Ca-18,8, NO3-14,4, NH3-1,1, CaO-26,3
Haifa Кальциевая селитра

67 500
Құрамында азот-фосфор-күкірті бар кешенді тыңайтқыш 20:20 маркалы
N-20, P-20, S-14
Құрамында азот-фосфор-күкірті бар кешенді тыңайтқыш 20:20 маркалы
N-20, Р-20, S-8-14
Құрамында азот-фосфор–күкірті бар кешенді тыңайтқыш,
(NP+S тыңайтқыш)
N-20, P-20, S-12
Азот фосфор күкірт құрамды тыңайтқыш, NP+S =16:20+12 маркасы
N-16, Р-20, S-12
Құрамында азот-фосфор–күкірті бар кешенді тыңайтқыш, SiB маркасы (модификацияланған минералды тыңайтқыштар)
N-20, P-20, S-14
Құрамында азот-фосфор–күкірті бар кешенді тыңайтқыш, SiB маркасы (модификацияланған минералды тыңайтқыштар)
N-12, P2O5 -24, СаО-14, Mg-0,5, SO3- 25
21
Азотты-фосфорлы-калийлі кешенді минералдық тыңайтқыш (NPK тыңайтқыш) 5:14:14 маркалы
N-5%, P2O-14%, K2O-14%
тонна
60 000
Азотты-фосфорлы-калийлі тыңайтқыш -нитроаммофоска (азофоска), NPK-тыңайтқыш
N-5%, P2O-14%, K2O-14%
Азотты-фосфорлы-калийлі тыңайтқыш -нитроаммофоска (азофоска), NPK-тыңайтқыш
N-13%, P2O-13%, K2O-24%
22
Нитроаммофоска (азофоска), NPK 20:10:10+S маркалы
N-20%, P2O-10%, K2O-10%,S-4%
килограмм
71
23
А маркалы арнайы суда еритін моноаммонийфосфат
N-12, P-61
тонна
178 500
Азықтық моноаммонийфосфат
Моноаммонийфосфат (МАР)
А, Б маркалы суда еритін кристалды моноаммонийфосфат
N-12, P-60
А, Б маркалы суда еритін кристалды моноаммонийфосфат
N-12, P-61
Моноаммонийфосфат
N-12, P2O5-61
Моноаммонийфосфат тазартылған
N-12%, P2O-61%
24
Тыңайтатын диаммонийфосфат
N-18, P-47
тонна
75 000
25
Монокалий фосфат агрохимикаты
P-52, K-34
тонна
330 500
Монокалий фосфат
P-52, K-34
Монокалийфосфат минералды тыңайтқышы
P2O5-52, K2О-34
Монофосфат калий минералды тыңайтқышы
P2O5-51,46-51,5, K2О-33,8-34,0
Krista MKP (монокалий фосфат) тыңайтқышы
P2O5-52, K2О-34
Yara Tera Krista MKP (монокалий фосфат) тыңайтқышы
P2O5-52, K2О-34
Монокалий фосфат тыңайтқышы NPK 0-52-34
P2O5-52,03 K2О-34,26
MKP тыңайтқыш
P-52, K-34
Haifa калийлі монофосфаты
P2O5-52, K2О-34
Микроудобрения
26
"МЭРС" микробиотыңайқыш" құрамында микроэлементтері бар қоректендіретін ерітінділер
фитобайланыс Fe-2,5, фитобайланыс Mo-2,0, фитобайланыс Cu-1,0, фитобайланыс Zn-2,5, фитобайланыс Mn-1,0, фитобайланыс Сo-0,5, фитобайланыс B-0,5
литр
2 008,9
27
YaraLivaCalcinit
тыңайтқышы (кальций нитраты)
N-15,5, NH4-1,1,
NO3-14,4, CaO-26,5
тонна
105 600
Концентрленген кальций нитраты
N-17, CaO-32
Кальций нитраты (кальций селитрасы), А маркасы
N-14,9; CaO-27,0
Кальций нитраты (кальций селитрасы), Б маркасы
N-14,5; CaO-26,3; B-0,3
Кальций нитраты (кальций селитрасы), В маркасы
N-13,9; K2O-3,0; CaO-26,0
Кальций нитраты (кальций селитрасы), Г маркасы
N-12,0; CaO-23,8
Кальций нитраты минералды тыңайтқышы
N-15,5, Ca-18,8, NO3-14,4, NH3-1,1, CaO-26,3
Кальций селитрасы Haifa

N-15,5, NH4-1,1, NO3-14,4, CaO-26,5
28
Минеральное удобрение Kristalon Special 18-18-18
N-18, NH4-3,3, NO3-4,9, Nкарб- 9,8, P2O5-18, K2O-18, MgO-3, SO3-5, B-0,025, Cu-0,01,
Fe- 0,07, Mn-0,04,
Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
416 500
Минеральное удобрение Kristalon Red 12-12-36
N-12, NH4-1,9, NO3-10,1, P2O5-12, K2O-36, MgO-1, SO3-2,5, B-0,025,
Cu-0,01, Fe-0,07, Mn-0,04, Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
Минеральное удобрение Kristalon Yellow 13-40-13
N-13, NH4- 8,6, NO3-4,4, P2O5-40, K2O-13,
B-0,025, Cu-0,01, Fe-0,07, Mn-0,04, Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
Минеральное удобрение Kristalon Cucumber 14-11-31
N-14, NO3-7, Nкарб-7, P2O5-11, K2O-31,
MgO-2,5, SO3-5, B-0,02, Cu-0,01, Fe-0,15, Mn-0,1, Zn-0,01, Mo-0,002
тонна
Комплексное водорастворимое NPK удобрение с микроэлементами Yara Kristalon Brown 3-11-38
N-3, N-NO3-3, P2O5-11, K2O-38, MgO-4, SO3-27,5, B-0,025, CuO-0,1, Fe-0,07, Mn-0,04, Mo-0,004, Zn-0,025
тонна
Yara Tera Kristalon Brown 3-11-38 (Кристалон коричневый)
N-3, N-NO3-3, P2O5-11, K2O-38, MgO-4, SO3-27,5, B-0,025, CuO-0,1, Fe-0,07, Mn-0,04, Mo-0,004, Zn-0,025
тонна
29
Удобрение Yara Vita Rexolin D12 Хелат железа DTPA
Fe-11,6
килограмм

N-15,5, NH4-1,1, NO3-14,4, CaO-26,5
28
Kristalon Special 18-18-18
минералды тыңайтқышы
N-18, NH4-3,3, NO3-4,9, Nкарб- 9,8, P2O5-18, K2O-18, MgO-3, SO3-5, B-0,025, Cu-0,01, Fe- 0,07, Mn-0,04,
Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
416 500
Kristalon Red 12-12-36
минералды тыңайтқышы
N-12, NH4-1,9, NO3-10,1, P2O5-12, K2O-36, MgO-1, SO3-2,5, B-0,025, Cu-0,01, Fe-0,07, Mn-0,04, Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
KristalonYellow 13-40-13
минералды тыңайтқышы
N-13, NH4- 8,6, NO3-4,4, P2O5-40, K2O-13, B-0,025, Cu-0,01, Fe-0,07, Mn-0,04, Zn-0,025, Mo-0,004
тонна
Kristalon Cucumber 14-11-31
минералды тыңайтқышы
N-14, NO3-7, N-7, Nкарб-7,
P2O5-11, K2O-31, MgO-2,5, SO3-5, B-0,02, Cu-0,01, Fe-0,15, Mn-0,1, Zn-0,01,
Mo-0,002
тонна
Yara Kristalon Brown 3-11-38 микроэлементтері бар кешенді суда ерігіш NPK тыңайтқышытары
N-3, N-NO3-3, P2O5-11, K2O-38, MgO-4, SO3-27,5, B-0,025, CuO-0,1, Fe-0,07, Mn-0,04, Mo-0,004, Zn-0,025
тонна
Yara Tera Kristalon Brown 3-11-38 (кристалон қоңыр)
N-3, N-NO3-3, P2O5-11, K2O-38, MgO-4, SO3-27,5, B-0,025, CuO-0,1, Fe-0,07, Mn-0,04, Mo-0,004, Zn-0,025
тонна
29
Yara Vita Rexolin D12 темір хелаты DTPA тыңайтқышы
Fe-11,6
килограмм