О внесении изменений в некоторые постановления акимата по установлению водоохранных зон и полос, режима и особых условий их хозяйственного использования
Постановление акимата Костанайской области от 15 апреля 2019 года № 155. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 16 апреля 2019 года № 8357. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 3 августа 2022 года № 344
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 03.08.2022 № 344 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с совместным постановлением акимата Костанайской области от 12 декабря 2018 года № 20 и решением маслихата Костанайской области от 12 декабря 2018 года № 349 "О переименовании некоторых административно-территориальных единиц Тарановского района Костанайской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8174) акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести изменения в некоторые постановления акимата Костанайской области согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Костанайской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Костанайской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Приложение 1
к постановлению акимата
от 15 апреля 2019 года № 155
Перечень некоторых постановлений акимата Костанайской области, в которые вносятся изменения
1. В постановлении акимата Костанайской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах земельных участков товарищества с ограниченной ответственностью "Сулу" в селе Николаевка Асенкритовского сельского округа, в Тарановском сельском округе Тарановского района Костанайской области, режима и особых условий их хозяйственного использования" от 28 мая 2012 года № 251 (опубликовано 19 июня 2012 года в газете "Қостанай таңы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3808):
заголовок изложить в новой редакции:
"Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах земельных участков товарищества с ограниченной ответственностью "Сулу" в селе Николаевка Асенкритовского сельского округа, в сельском округе Әйет Тарановского района Костанайской области, режима и особых условий их хозяйственного использования";

Су қорғау аймақтары мен белдеулерін және оларды шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу жөніндегі әкімдіктің кейбір қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2019 жылғы 15 сәуірдегі № 155 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 16 сәуірде № 8357 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2022 жылғы 3 тамыздағы № 344 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 03.08.2022 № 344 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қостанай облысы Таран ауданының кейбір әкімшілік-аумақтық бірліктерін қайта атау туралы" Қостанай облысы әкімдігінің 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 20 және Қостанай облысы мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 349 бірлескен қаулысы мен шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8174 болып тіркелген) сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Қостанай облысы әкімдігінің кейбір қаулыларына өзгерістер енгізілсін.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы қаулыны ресми жарияланғанынан кейін Қостанай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкімдіктің
2019 жылғы 15 сәуірдегі
№ 155 қаулысына 1-қосымша
Қостанай облысы әкімдігінің өзгерістер енгізілетін кейбір қаулыларының тізбесі
1. Қостанай облысы әкімдігінің "Қостанай облысы Таран ауданының Асенкритов ауылдық округінің Николаев ауылындағы, Таран ауылдық округіндегі "Сулу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскелері шегінде Аят өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін, оларды шаруақорлықпен пайдаланудың ерекше жағдайларын және режимін белгілеу туралы" 2012 жылғы 28 мамырдағы № 251 қаулысының (2012 жылғы 19 маусымда "Қостанай таңы" газетінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3808 болып тіркелген):
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Қостанай облысы Таран ауданының Асенкритов ауылдық округінің Николаев ауылындағы, Әйет ауылдық округіндегі "Сулу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскелері шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін, оларды шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы";

пункты 1, 2 изложить в новой редакции:
"1. Установить водоохранную зону и полосу реки Аят в пределах земельных участков товарищества с ограниченной ответственностью "Сулу" в селе Николаевка Асенкритовского сельского округа, в сельском округе Әйет Тарановского района Костанайской области, на основании утвержденной проектной документации, согласованной с уполномоченными органами согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах земельных участков товарищества с ограниченной ответственностью "Сулу" в селе Николаевка Асенкритовского сельского округа, в сельском округе Әйет Тарановского района Костанайской области, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
приложение 1 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
в приложении 2 к указанному постановлению:
заголовок изложить в новой редакции:
"Режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах земельных участков товарищества с ограниченной ответственностью "Сулу" в селе Николаевка Асенкритовского сельского округа в сельском округе Әйет Тарановского района Костанайской области".
2. В постановлении акимата Костанайской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах земельных участков товарищества с ограниченной ответственностью "Адлет-Т" в селе Тарановское Тарановского района, режима и особых условий их хозяйственного использования" от 19 октября 2012 года № 462 (опубликовано 27 ноября 2012 года в газете "Костанайские новости", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3872):
заголовок изложить в новой редакции:
"Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах земельных участков товарищества с ограниченной ответственностью "Адлет-Т" в селе Әйет Тарановского района, режима и особых условий их хозяйственного использования";
пункты 1, 2 изложить в новой редакции:
"1. Установить водоохранную зону и полосу реки Аят в пределах земельных участков товарищества с ограниченной ответственностью "Адлет-Т" в селе Әйет Тарановского района, на основании утвержденной проектной документации, согласованной с уполномоченными органами согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах земельных участков товарищества с ограниченной ответственностью "Адлет-Т" в селе Әйет Тарановского района, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";

1, 2-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Уәкілетті органдармен келісілген, бекітілген жобалық құжаттама негізінде осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Қостанай облысы Таран ауданының Асенкритов ауылдық округінің Николаев ауылындағы, Әйет ауылдық округіндегі "Сулу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскелері шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуі белгіленсін.
2. Қостанай облысы Таран ауданының Асенкритов ауылдық округінің Николаев ауылындағы, Әйет ауылдық округіндегі "Сулу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскелері шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруақорлықпен пайдаланудың ерекше жағдайлары және режимі осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін.";
көрсетілген қаулының 1-қосымшасы осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулының 2-қосымшасында:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Қостанай облысы Таран ауданының Асенкритов ауылдық округінің Николаев ауылындағы, Әйет ауылдық округіндегі "Сулу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскелері шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары".
2. Қостанай облысы әкімдігінің "Таран ауданының Таран ауылындағы "Адлет-Т" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскелері шегінде Аят өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін, оларды шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы" 2012 жылғы 19 қазандағы № 462 қаулысының (2012 жылғы 27 қарашада "Костанайские новости" газетінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3872 болып тіркелген):
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Таран ауданының Әйет ауылындағы "Адлет-Т" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскелері шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін, оларды шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы";
1, 2-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Уәкілетті органдармен келісілген, бекітілген жобалық құжаттама негізінде осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Таран ауданының Әйет ауылындағы "Адлет-Т" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскелері шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуі белгіленсін.
2. Таран ауданының Әйет ауылындағы "Адлет-Т" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскелері шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін.";

приложение 1 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
в приложении 2 к указанному постановлению:
заголовок изложить в новой редакции:
"Режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах земельных участков товарищества с ограниченной ответственностью "Адлет-Т" в селе Әйет Тарановского района".
3. В постановлении акимата Костанайской области "Об установлении водоохранных зон и полос реки Тобол в границах города Лисаковск, поселка Октябрьский и реки Аят в границах села Тарановское Тарановского района, режима и особых условий их хозяйственного использования" от 26 декабря 2013 года № 569 (опубликовано 5 февраля 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4416):
заголовок изложить в новой редакции:
"Об установлении водоохранных зон и полос реки Тобол в границах города Лисаковск, поселка Октябрьский и реки Аят в границах села Әйет Тарановского района, режима и особых условий их хозяйственного использования";
пункты 1, 2 изложить в новой редакции:
"1. Установить водоохранные зоны и полосы реки Тобол в границах города Лисаковск, поселка Октябрьский и реки Аят в границах села Әйет Тарановского района, на основании утвержденной проектной документации, согласованной с уполномоченными органами согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить режим и особые условия хозяйственного использования водоохранных зон и полос реки Тобол в границах города Лисаковск, поселка Октябрьский и реки Аят в границах села Әйет Тарановского района, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
приложение 1 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
в приложении 2 к указанному постановлению:
заголовок изложить в новой редакции:
"Режим и особые условия хозяйственного использования водоохранных зон и полос реки Тобол в границах города Лисаковск, поселка Октябрьский и реки Аят в границах села ӘйетТарановского района".
Приложение 2
к постановлению акимата
от 15 апреля 2019 года № 155
Приложение 1
к постановлению акимата
от 28 мая 2012 года № 251
Водоохранная зона и полоса реки Аят в пределах земельных участков товарищества с ограниченной ответственностью "Сулу" в селе Николаевка Асенкритовского сельского округа, в сельском округе Әйет Тарановского района Костанайской области
Водный объект, его участок
Водоохранная зона
Водоохранная полоса
Средне-многолетний меженный урез воды (метр)
длина (метр)
ширина (метр)
площадь (гектар)
длина (метр)
ширина (метр)
площадь (гектар)
Река Аят

көрсетілген қаулының 1-қосымшасы осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулының 2-қосымшасында:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Таран ауданының Әйет ауылындағы "Адлет-Т" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскелері шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары".
3. Қостанай облысы әкімдігінің "Лисаков қаласының, Октябрь кентінің шекарасындағы Тобыл өзенінің және Таран ауданы Таран ауылының шекарасындағы Әйет өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін, оларды шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы" 2013 жылғы 26 желтоқсандағы № 569 қаулысының (2014 жылғы 5 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4416 болып тіркелген):
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Лисаков қаласының, Октябрь кентінің шекарасындағы Тобыл өзенінің және Таран ауданы Әйет ауылының шекарасындағы Әйет өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін, оларды шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы";
1, 2-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Уәкілетті органдармен келісілген, бекітілген жобалық құжаттама негізінде осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Лисаков қаласының, Октябрь кентінің шекарасындағы Тобыл өзенінің және Таран ауданы Әйет ауылының шекарасындағы Әйет өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулері белгіленсін.
2. Лисаков қаласының, Октябрь кентінің шекарасындағы Тобыл өзенінің және Таран ауданы Әйет ауылының шекарасындағы Әйет өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін.";
көрсетілген қаулының 1-қосымшасы осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулының 2-қосымшасында:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Лисаков қаласының, Октябрь кентінің шекарасындағы Тобыл өзенінің және Таран ауданы Әйет ауылының шекарасындағы Әйет өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары".
Әкімдіктің
2019 жылғы 15 сәуірдегі
№ 155 қаулысына 2-қосымша
Әкімдіктің
2012 жылғы 28 мамырдағы
№ 251 қаулысына 1-қосымша
Қостанай облысы Таран ауданының Асенкритов ауылдық округінің Николаев ауылындағы, Әйет ауылдық округіндегі "Сулу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскелері шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуі
Су объектісі, оның учаскесі
Су қорғау аймағы
Су қорғау белдеуі
Орташа көпжылдық судың сабалық кемері (метр)
ұзындығы (метр)
ені (метр)
ауданы (гектар)
ұзындығы (метр)
ені (метр)
ауданы (гектар)

159,9-160,2
Приложение 3
к постановлению акимата
от 15 апреля 2019 года № 155
Приложение 1
к постановлению акимата
от 19 октября 2012 года № 462
Водоохранная зона и полоса реки Аят в пределах земельных участков товарищества с ограниченной ответственностью "Адлет-Т" в селе Әйет Тарановского района
Водный объект, его участок
Водоохранная зона
длина (метр)
ширина (метр)
площадь (гектар)
Река Аят
Земельные участки № 1, № 2 в селе Әйет Тарановского района
Земельный участок № 3 в селе Әйет Тарановского района (заказчик проекта установления водоохранной зоны и полосы –товарищество с ограниченной ответственностью "Адлет-Т")

159,9-160,2
Әкімдіктің
2019 жылғы 15 сәуірдегі
№ 155 қаулысына 3-қосымша
Әкімдіктің
2012 жылғы 19 қазандағы
№ 462 қаулысына 1-қосымша
Таран ауданының Әйет ауылындағы "Адлет-Т" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскелері шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуі
Су объектісі, оның учаскесі
Су қорғау аймағы
ұзындығы (метр)
ені (метр)
ауданы (гектар)
Әйет өзені
Таран ауданының Әйет ауылындағы № 1, № 2 жер учаскелері
Таран ауданының Әйет ауылындағы № 3 жер учаскесі (су қорғау аймағы мен белдеуін белгілеу жобасына тапсырыс беруші – "Адлет-Т" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі)