О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2018 года № 218 "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2019 - 2021 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 23 мая 2019 года № 263. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 30 мая 2019 года № 5419
В соответствии со статьями 44, 104, 106, 109, 111 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2019 - 2021 годы" от 27 декабря 2018 года № 218 (опубликовано 16 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5142) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2019 - 2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы - 7983788 тысяч тенге:
налоговые поступления - 928567 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 25022 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 48726 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 64981473 тысяч тенге;
2) затраты - 8030106 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 9827 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 15150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 5323 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 9827 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 9827 тысяч тенге:
поступление займов - 15150 тысяч тенге;
погашение займов - 5323 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 52274 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 6123 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Учесть в бюджете района на 2019 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ;
на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
на капитальный ремонт объектов школьного образования;
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
на обеспечение прав и улучшения качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центре занятости населения;
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда;
на молодежную практику;
на предоставление государственных грантов для реализации новых бизнес-идей;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
на повышение должностных окладов гражданским служащим лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающим в сельской местности;
на повышение заработной платы отдельных категорий администативных государственных служащих.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 218 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2019 - 2021 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2019 жылғы 23 мамырдағы № 263 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 мамырда № 5419 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 44, 104, 106, 109, 111-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 218 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2019 - 2021 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне (2019 жылғы 16 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5142 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2019 - 2021 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 7983788 мың теңге:
салықтық түсімдер - 928567 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 25022 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 48726 мың теңге;
трансферттер түсімі - 64981473 мың теңге;
2) шығындар - 8030106 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 9827 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 15150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 5323 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 9827 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 9827 мың теңге:
қарыздар түсімі - 15150 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 5323 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 52274 мың теңге.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 6123 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. 2019 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі есепке алынсын, оның ішінде:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға;
білім беру нысандарын күрделі жөндеуге;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды жүзеге асыруға;
жастар практикасына;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар беруге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың ауылдық жерде жұмыс істейтін азаматтық қызметшілерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"9. Предусмотреть на 2019 год объемы трансфертов, передаваемых из областного бюджета бюджету района в сумме 145780 тысяч тенге, в том числе:
на приобретение и доставку учебников;
на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней животных;
на реализацию мероприятий Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
на обустройство пешеходных переходов звуковыми и световыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
на разработку проектно-сметной документации на строительство разводящих сетей с подключением к Булаевскому водопроводу в селе Кирово Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство кустового источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Чкалово, селе Петровка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство кустового источника водоснабжения в селах Дашка-Николаевка, Новогречановка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Горькое Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на строительство завода по производству растительного масла в селе Ильичевка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области (электроснабжение);
на строительство внешних сетей электроснабжения к объектам товарищества с ограниченной ответственностью "BioOperations" Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на реконструкцию внешних объектов электроснабжения товарищества с ограниченной ответственностью "BioOperations" в Тайыншинском районе Северо-Казахстанской области.";

"9. 2019 жылға арналған облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін трансферттер көлемі 145780 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
оқулықтарды сатып алу және жеткізуге;
жануарлардың энзоотикалық ауруларына қарсы алдын алу іс-шараларын жүргізуге;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың мемлекеттік бағдарламасының іс-шараларын іске асыруға;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағытталған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағытталған ұйымдар орналасқан жерлерде жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын және жарық құрылғыларымен жарақтауға;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Кирово ауылында Булаев су құбырына қосылуымен тарату желілердің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Чкалово ауылында, Петровка ауылында тарату желілермен сумен жабдықтаудың шоғырланған көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Дашка-Николаевка, Новогречановка ауылдарында сумен жабдықтаудың шоғырланған көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Горькое ауылында сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Ильичевка ауылында өсімдік майын өңдіру бойынша зауыттың құрылысына (электрмен жабдықтау);
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы "BioOperations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің объектілеріне электрмен жабдықтаудың сыртқы желілерінің құрылысына;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы "BioOperations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің электрмен жабдықтаудың сыртқы объектілерін қайта жөндеуге.";

дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Предусмотреть расходы районного бюджета на 2019 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2019 года и возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2018 году целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов, согласно приложению 9 к настоящему решению.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Предусмотреть в расходах районного бюджета на 2019 год целевые текущие трансферты, передаваемых из районного бюджета в бюджет города Тайынша в сумме 24000 тысяч тенге и в бюджет Келлеровского сельского округа в сумме 2400 тысяч тенге.";

мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Осы шешімге 9-қосымшаға сәйкес 2019 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2018 жылы республикалық және облыстық бюджеттерден пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен 2019 жылға арналған аудандық бюджет шығыстары көзделсін.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. 2019 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарында аудандық бюджеттен Тайынша қаласының бюджетіне 24000 мың теңге сомасында және Келлер ауылдық округінің бюджетіне 2400 мың теңге сомасында берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.";

приложения 1, 4 к указанному решению изложить в редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению;
дополнить указанное решение приложением 9 согласно приложению 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в действие с 1 января 2019 года.
Приложение 1 к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 23 мая 2019 года № 263
Приложение 1 к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2018 года № 218
Бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2019 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген шешім 9-қосымшамен осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес толықтырылсын.
2. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан oблысы Тайынша ауданы мәслихатының 2019 жылғы 23 мамырдағы № 263 шешіміне 1-қосымша
Солтүстік Қазақстан oблысы Тайынша ауданы мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 218 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

18976
122
Аппарат акима района (города областного значения)
116002
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
114962
003
Капитальные расходы государственного органа
1040
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
161714
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
161714
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
64690
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
15370
013
Капитальные расходы государственного органа
22920
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
26400
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
34419
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
31375
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1700
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
500
015
Капитальные расходы государственного органа
844
02
Оборона
14377
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14377
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11374
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2273
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
730
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4545
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4545
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4545
04
Образование
4816467
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1949
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
1949
464
Отдел образования района (города областного значения)
4772364
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
26284
003
Общеобразовательное обучение
3965936
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)

18976
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
116002
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
114962
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1040
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнiң аппараты
161714
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
161714
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
64690
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15370
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
22920
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
26400
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
34419
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31375
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1700
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
500
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
844
02
Қорғаныс
14377
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14377
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11374
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2273
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
730
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4545
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4545
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
4545
04
Білім беру
4816467
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнiң аппараты
1949
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
1949
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4772364
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26284
003
Жалпы білім беру
3965936
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу