О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2018 года № 218 "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2019 - 2021 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 4 октября 2019 года № 280. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 11 октября 2019 года № 5606
В соответствии со статьями 44, 106, 109, 111 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2019 - 2021 годы" от 27 декабря 2018 года № 218 (опубликовано 16 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5142) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2019 - 2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 8500050,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1170625,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 25022 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 48726 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7255676,4 тысяч тенге;
2) затраты – 8546368,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 9827 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 15150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 5323 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 9827 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 9827 тысяч тенге:
поступление займов - 15150 тысяч тенге;
погашение займов - 5323 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 46318 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в бюджете района на 2019 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования;
на капитальный ремонт объектов школьного образования;
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
на обеспечение прав и улучшения качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центре занятости населения;
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда;
на молодежную практику;
на предоставление государственных грантов на реализацию бизнес-идей для молодежи, членам малообеспеченных и многодетных семей, трудоспособным инвалидам;
на обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением;

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 218 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2019 - 2021 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2019 жылғы 4 қазандағы № 280 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 11 қазандағы № 5606 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 44, 106, 109, 111-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2019 – 2021 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 218 шешіміне (2019 жылғы 16 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5142 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2019 - 2021 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 8500050,2 мың теңге:
салықтық түсімдер - 1170625,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 25022 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 48726 мың теңге;
трансферттер түсімі - 7255676,4 мың теңге;
2) шығындар – 8546368,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 9827 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 15150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 5323 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 9827 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 9827 мың теңге:
қарыздар түсімі - 15150 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 5323 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 46318 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2019 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі есепке алынсын, оның ішінде:
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
мектеп білім беру объектілерін күрделі жөндеуге;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды жүзеге асыруға;
жастар практикасына;
жастарға, көпбалалы және табысы аз отбасылардың мүшелеріне, еңбек етуге қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға арналған мемлекеттік гранттар беруге;
қысқа мерзімді кәсіптік оқытумен қосымша қамтуды қамтамасыз етуге;

на приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек", утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
на повышение должностных окладов гражданским служащим лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающим в сельской местности;
на повышение заработной платы отдельных категорий администативных государственных служащих.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть на 2019 год объемы трансфертов, передаваемых из областного бюджета бюджету района, в том числе:
на приобретение и доставку учебников;
на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней животных;
на реализацию мероприятий в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
на обустройство пешеходных переходов звуковыми и световыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
на разработку проектно-сметной документации на строительство разводящих сетей с подключением к Булаевскому водопроводу в селе Кирово Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство кустового источника водоснабжения с разводящими сетями в селах Чкалово, Петровка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство кустового источника водоснабжения в селах Дашка-Николаевка, Новогречановка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Горькое Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Мироновка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на строительство завода по производству растительного масла в селе Ильичевка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области (электроснабжение);
на реконструкцию внешних объектов электроснабжения товарищества с ограниченной ответственностью "BioOperations" в Тайыншинском районе Северо-Казахстанской области.";
пункт 12 изложить в новой редакции:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жұмыс күші артық өңірлерден қоныстанғандар үшін тұрғын үйді сатып алуға;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың ауылдық жерде жұмыс істейтін азаматтық қызметшілерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2019 жылға арналған облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін трансферттер көлемі көзделсін, оның ішінде:
оқулықтарды сатып алу және жеткізуге;
жануарлардың энзоотикалық ауруларына қарсы алдын алу іс-шараларын жүргізуге;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың мемлекеттік бағдарламасының іс-шараларын іске асыруға;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағытталған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағытталған ұйымдар орналасқан жерлерде жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын және жарық құрылғыларымен орнықтыруға;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Кирово ауылында Булаев су құбырына қосылуымен тарату желілердің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Чкалово, Петровка ауылдарында тарату желілермен сумен жабдықтаудың шоғырланған көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Дашка-Николаевка, Новогречановка ауылдарында сумен жабдықтаудың шоғырланған көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Горькое ауылында сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Мироновка ауылында тарату желілермен сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Ильичевка ауылында өсімдік майын өңдіру бойынша зауыттың құрылысына (электрмен жабдықтау);
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы "BioOperations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің электрмен жабдықтаудың сыртқы объектілерін қайта жөндеуге.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"12. Предусмотреть в расходах районного бюджета на 2019 год целевые текущие трансферты, передаваемых из районного бюджета в бюджет города Тайынша в сумме 43600 тысяч тенге, в бюджет Келлеровского сельского округа в сумме 8950 тысяч тенге и в бюджет Яснополянского сельского округа в сумме 300 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

"12. 2019 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарында аудандық бюджеттен Тайынша қаласының бюджетіне 43600 мың теңге сомасында, Келлер ауылдық округінің бюджетіне 8950 мың теңге сомасында және Яснополян ауылдық округінің бюджетіне 300 мың теңге сомасында берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Настоящее решение вступает в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата
С. Бекшенов
Секретарь
районного маслихата
К. Шарипов
Приложение 1 к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 04 октября 2019 года № 280
Приложение 1 к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2018 года № 218
Бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2019 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

2. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
сессиясының төрағасы
С. Бекшенов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Қ. Шәріпов
Солтүстік Қазақстан oблысы Тайынша ауданы мәслихатының 2019 жылғы 04 қазандағы № 280 шешіміне 1-қосымша
Солтүстік Қазақстан oблысы Тайынша ауданы мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 218 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы