О внесении изменений и дополнений в решение Кызылкогинского районного маслихата от 29 декабря 2018 года № ХХХІ-2 "Об утверждении бюджетов сельских округов Кызылкогинского района на 2019-2021 годы"
Решение Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 5 апреля 2019 года № XXXIV-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 8 апреля 2019 года № 4374
В соответствии со статьей 109-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение акимата об уточнении бюджетов сельских округов Кызылкогинского района на 2019-2021 годы, районной маслихат VI созыва на ХХХІV сессии РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 29 декабря 2018 года № ХХХІ-2 "Об утверждении бюджетов сельских округов Кызылкогинского района на 2019-2021 годы" (зарегистрированно в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4317, опубликованно 17 января 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "226 547" заменить цифрами "252 865";
цифры "210 549" заменить цифрами "236 867";
в подпункте 2):
цифры "226 547" заменить цифрами "254 273";
в подпункте 5):
цифру "- 0" заменить цифрами "-1 408";
подпункт 6) изложить в новой редакции:
"финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 408 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 408 тысяч тенге";
в пункте 2:
в подпункте 1):
цифры "71 705" заменить цифрами "103 379";
цифры "69 396" заменить цифрами "101 070";
в подпункте 2):
цифры "71 705" заменить цифрами "104 154";
в подпункте 5):
цифру "- 0" заменить цифрами "-775";
подпункт 6) изложить в новой редакции:
"финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 775 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 775 тысяч тенге";
в пункте 3:
в подпункте 1):
цифры "62 988" заменить цифрами "76 158";
цифры "60 841" заменить цифрами "74 011";
в подпункте 2):

Қызылқоға аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № ХХХІ-2 "2019-2021 жылдарға арналған Қызылқоға ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 2019 жылғы 5 сәуірдегі № XXXIV-1 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 8 сәуірде № 4374 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігінің 2019-2021 жылдарға арналған Қызылқоға ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін нақтылау туралы ұсынысын қарап, VI шақырылған аудандық мәслихат ХХХІV сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № ХХХІ-2 "2019-2021 жылдарға арналған Қызылқоға ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізімінде № 4317 тіркелген, 2019 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақтың:
1) тармақшасында:
"226 547" деген сандар "252 865" деген сандармен ауыстырылсын;
"210 549" деген сандар "236 867" деген сандармен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
"226 547" деген сандар "254 273" деген сандармен ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
"- 0" деген сан "- 1 408" деген сандармен ауыстырылсын;
6) тармақша жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 408 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 408 мың теңге";
2 тармақтың:
1) тармақшасында:
"71 705" деген сандар "103 379" деген сандармен ауыстырылсын;
"69 396" деген сандар "101 070" деген сандармен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
"71 705" деген сандар "104 154" деген сандармен ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
"- 0" деген сан "- 775" деген сандармен ауыстырылсын;
6) тармақша жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 775 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 775 мың теңге";
3 тармақтың:
1) тармақшасында:
"62 988" деген сандар "76 158" деген сандармен ауыстырылсын;
"60 841" деген сандар "74 011" деген сандармен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:

цифры "62 988" заменить цифрами "76 810";
в подпункте 5):
цифру "- 0" заменить цифрами "-652";
подпункт 6) изложить в новой редакции:
"финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 652 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 652 тысяч тенге";
в пункте 4:
в подпункте 1):
цифры "180 675" заменить цифрами "230 519";
цифры "165 185" заменить цифрами "215 029";
в подпункте 2):
цифры "180 675" заменить цифрами "233 287";
в подпункте 5):
цифру "- 0" заменить цифрами "-2 768";
подпункт 6) изложить в новой редакции:
"финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 768 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 768 тысяч тенге";
в пункте 5:
в подпункте 1):
цифры "78 307" заменить цифрами "86 507";
цифры "68 267" заменить цифрами "76 467";
в подпункте 2):
цифры "78 307" заменить цифрами "86 925";
в подпункте 5):
цифру "- 0" заменить цифрами "-418";
подпункт 6) изложить в новой редакции:
"финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 418 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 418 тысяч тенге";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Учесть, что в бюджетах сельских округов на 2019 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета в сумме 236 714 тысяч тенге, в том числе:
1) 44 980 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы, в том числе:
Миялинскому сельскому округу – 19 900 тысяч тенге;
Уильскому сельскому округу – 5 059 тысяч тенге;
Тасшагильскому сельскому округу – 4 921 тысяч тенге;
Сагизскому сельскому округу – 9 121 тысяч тенге;
Мукурскому сельскому округу – 5 979 тысяч тенге;
2) 90 997 тысяч тенге – на текущее содержание учреждений образования, в том числе:
Миялинскому сельскому округу – 10 000 тысяч тенге;
Тасшагильскому сельскому округу – 5 000 тысяч тенге;
Сагизскому сельскому округу – 75 997 тысяч тенге;
3) 31 287 тысяч тенге - на текущие затраты аппаратов акима сельских округов, в том числе:
Миялинскому сельскому округу – 9 990 тысяч тенге;

"62 988" деген сандар "76 810" деген сандармен ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
"- 0" деген сан "- 652" деген сандармен ауыстырылсын;
6) тармақша жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 652 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 652 мың теңге";
4 тармақтың:
1) тармақшасында:
"180 675" деген сандар "230 519" деген сандармен ауыстырылсын;
"165 185" деген сандар "215 029" деген сандармен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
"180 675" деген сандар "233 287" деген сандармен ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
"- 0" деген сан "- 2 768" деген сандармен ауыстырылсын;
6) тармақша жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 768 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 768 мың теңге";
5 тармақтың:
1) тармақшасында:
"78 307" деген сандар "86 507" деген сандармен ауыстырылсын;
"68 267" деген сандар "76 467" деген сандармен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
"78 307" деген сандар "86 925" деген сандармен ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
"- 0" деген сан "- 418" деген сандармен ауыстырылсын;
6) тармақша жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 418 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 418 мың теңге";
келесі мазмұндағы 6-1 тармақпен толықтырылсын:
"6-1. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен 236 714 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 44 980 мың теңге, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 19 900 мың теңге;
Ойыл ауылдық округіне – 5 059 мың теңге;
Тасшағыл ауылдық округіне – 4 921 мың теңге;
Сағыз ауылдық округіне – 9 121 мың теңге;
Мұқыр ауылдық округіне – 5 979 мың теңге;
2) білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 90 997 мың теңге, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 10 000 мың теңге;
Тасшағыл ауылдық округіне – 5 000 мың теңге;
Сағыз ауылдық округіне – 75 997 мың теңге;
3) ауылдық округ әкімі аппараттарының ағымдағы шығындарына – 31 287 мың теңге, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 9 990 мың теңге;

Сагизскому сельскому округу – 5 556 тысяч тенге;
Тасшагильскому сельскому округу – 7 896 тысяч тенге;
Сагизскому сельскому округу – 6 045 тысяч тенге;
Мукурскому сельскому округу – 1 800 тысяч тенге;
4) 4 168 тысяч тенге – на освещение улиц в населенных пунктах, в том числе:
Миялинскому сельскому округу – 2 758 тысяч тенге;
Тасшагильскому сельскому округу – 410 тысяч тенге;
Сагизскому сельскому округу – 1 000 тысяч тенге;
5) 264 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов, в том числе:
Тасшагильскому сельскому округу – 264 тысяч тенге;
6) 3 050 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов, в том числе:
Миялинскому сельскому округу – 3 050 тысяч тенге;
7) 53 318 тысяч тенге – на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений культуры, в том числе:
Уильскому сельскому округу – 26 518 тысяч тенге;
Сагизскому сельскому округу – 20 000 тысяч тенге;
Мукурскому сельскому округу – 6 800 тысяч тенге;

Ойыл ауылдық округіне – 5 556 мың теңге;
Тасшағыл ауылдық округіне – 7 896 мың теңге;
Сағыз ауылдық округіне – 6 045 мың теңге;
Мұқыр ауылдық округіне – 1 800 мың теңге;
4) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 4 168 мың теңге, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 2 758 мың теңге;
Тасшағыл ауылдық округіне – 410 мың теңге;
Сағыз ауылдық округіне – 1 000 мың теңге;
5) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 264 мың теңге, оның ішінде:
Тасшағыл ауылдық округіне – 264 мың теңге;
6) елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 3 050 мың теңге, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 3 050 мың теңге;
7) мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық - техникалық жарақтандыруға – 53 318 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 26 518 мың теңге;
Сағыз ауылдық округіне – 20 000 мың теңге;
Мұқыр ауылдық округіне – 6 800 мың теңге;

8) 1 000 тысяч тенге – на организация водоснабжения населенных пунктов, в том числе:
Миялинскому сельскому округу 1 000 тысяч тенге;
9) 990 тысяч тенге – на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому, в том числе:
Сагизскому сельскому округу – 990 тысяч тенге;
10) 6 660 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию автомобильных дорог в селах, поселках, сельских округах, в том числе:
Сагизскому сельскому округу – 6 660 тысяч тенге".

8) елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 1 000 мың теңге, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 1 000 мың теңге;
9) мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсетуге – 990 мың теңге, оның ішінде:
Сағыз ауылдық округіне – 990 мың теңге;
10) ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын салу және реконструкциялауға – 6 660 мың теңге, оның ішінде:
Сағыз ауылдық округіне – 6 660 мың теңге".

2. Приложения 1, 4, 7. 10, 13 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрным вопросам и экологии (А. Баймуратова).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии А. Баймуратова
Секретарь маслихата Т. Бейскали

2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комиссияға (А. Баймуратова) жүктелсін.
4. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы А. Баймұратова
Мәслихат хатшысы Т. Бейсқали