Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов (городов областного значения) области на 2020-2022 годы
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года № 35/388-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 24 декабря 2019 года № 6437
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 44, 45 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на 2020 – 2022 годы", Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения) области на 2020 год в сумме 76 233 470 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району
3 395 979 тысяч тенге;
району Алтай
3 479 245 тысяч тенге;
Аягозскому району
2 457 788 тысяч тенге;
Бескарагайскому району
3 711 925 тысяч тенге;
Бородулихинскому району
3 854 927 тысяч тенге;
Глубоковскому району
3 998 637 тысяч тенге;
Жарминскому району
2 960 044 тысяч тенге;
Зайсанскому району
3 829 461 тысяч тенге;
Катон-Карагайскому району
4 862 238 тысяч тенге;
Курчумскому району
5 580 192 тысяч тенге;
Кокпектинскому району
4 460 178 тысяч тенге;
городу Риддер
2 148 199 тысяч тенге;
городу Курчатов
499 673 тысяч тенге;
городу Семей
6 267 378 тысяч тенге;
Тарбагатайскому району
8 564 961 тысяч тенге;
Уланскому району
3 932 224 тысяч тенге;
Урджарскому району
8 848 342 тысяч тенге;
Шемонаихинскому району
3 382 079 тысяч тенге;
2. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджетного в бюджеты районов (городов областного значения) области на 2021 год в сумме 77 460 248 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району
3 406 428 тысяч тенге;
району Алтай
3 593 411 тысяч тенге;
Аягозскому району
2 287 101 тысяч тенге;
Бескарагайскому району
3 719 522 тысяч тенге;
Бородулихинскому району
4 040 045 тысяч тенге;
Глубоковскому району
4 012 687 тысяч тенге;
Жарминскому району
2 604 912 тысяч тенге;
Зайсанскому району
4 116 050 тысяч тенге;
Катон-Карагайскому району
5 002 073 тысяч тенге;
Курчумскому району
5 692 408 тысяч тенге;
Кокпектинскому району
4 577 888 тысяч тенге;
городу Риддер
2 126 538 тысяч тенге;
городу Курчатов
501 276 тысяч тенге;
городу Семей

Облыстық бюджет және облыс қалалары мен аудандары бюджеттері арасындағы (облыстық маңызы бар қалалардың) 2020 – 2022 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы № 35/388-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 24 желтоқсанда № 6437 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 44, 45 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы, Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттері арасындағы 2020 – 2022 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" Заңына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ :
1. Облыстық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін 2020 жылға бюджеттік субвенциялар 76 233 470 мың теңге, соның ішінде:
Абай ауданына
3 395 979 мың теңге;
Алтай ауданына
3 479 245 мың теңге;
Аягөз ауданына
2 457 788 мың теңге;
Бесқарағай ауданына
3 711 925 мың теңге;
Бородулиха ауданына
3 854 927 мың теңге;
Глубокое ауданына
3 998 637 мың теңге;
Жарма ауданына
2 960 044 мың теңге;
Зайсан ауданына
3 829 461 мың теңге;
Катонқарағай ауданына
4 862 238 мың теңге;
Күршiм ауданына
5 580 192 мың теңге;
Көкпектi ауданына
4 460 178 мың теңге;
Риддер қаласына
2 148 199 мың теңге;
Курчатов қаласына
499 673 мың теңге;
Семей қаласына
6 267 378 мың теңге;
Тарбағатай ауданына
8 564 961 мың теңге;
Ұлан ауданына
3 932 224 мың теңге;
Үржар ауданына
8 848 342 мың теңге;
Шемонаиха ауданына
3 382 079 мың теңге.
2. Облыстық бюджеттен облыс аудандарының (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін 2021 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 77 460 248 мың теңге сомасында белгіленсін, соның ішінде:
Абай ауданына
3 406 428 мың теңге;
Алтай ауданына
3 593 411 мың теңге;
Аягөз ауданына
2 287 101 мың теңге;
Бесқарағай ауданына
3 719 522 мың теңге;
Бородулиха ауданына
4 040 045 мың теңге;
Глубокое ауданына
4 012 687 мың теңге;
Жарма ауданына
2 604 912 мың теңге;
Зайсан ауданына
4 116 050 мың теңге;
Катонқарағай ауданына
5 002 073 мың теңге;
Күршiм ауданына
5 692 408 мың теңге;
Көкпектi ауданына
4 577 888 мың теңге;
Риддер қаласына
2 126 538 мың теңге;
Курчатов қаласына
501 276 мың теңге;
Семей қаласына

6 316 616 тысяч тенге;
Тарбагатайскому району
8 670 386 тысяч тенге;
Уланскому району
4 099 124 тысяч тенге;
Урджарскому району
9 283 802 тысяч тенге;
Шемонаихинскому району
3 409 981 тысяч тенге;
3. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения) области на 2022 год в сумме 79 527 185 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району
3 448 928 тысяч тенге;
району Алтай
3 656 552 тысяч тенге;
Аягозскому району
2 562 999 тысяч тенге;
Бескарагайскому району
3 775 112 тысяч тенге;
Бородулихинскому району
4 246 615 тысяч тенге;
Глубоковскому району
4 078 874 тысяч тенге;
Жарминскому району
2 883 563 тысяч тенге;
Зайсанскому району
4 299 122 тысяч тенге;
Катон-Карагайскому району
5 299 214 тысяч тенге;
Курчумскому району
5 791 110 тысяч тенге;
Кокпектинскому району
4 599 656 тысяч тенге;
городу Риддер
2 189 207 тысяч тенге;
городу Курчатов
473 169 тысяч тенге;
городу Семей
6 394 696 тысяч тенге;
Тарбагатайскому району
8 870 993 тысяч тенге;
Уланскому району
4 189 411 тысяч тенге;
Урджарскому району
9 347 095 тысяч тенге;
Шемонаихинскому району
3 420 869 тысяч тенге;
4. Учесть в расходах областного бюджета минимальные объемы бюджетных средств по направлениям, указанным в приложении 1 к настоящему решению.
5. Учесть, что при определении трансфертов общего характера в базу расходов местных бюджетов дополнительно включены мероприятия, согласно приложениям 2-3 к настоящему решению.
Установить, что объемы расходов, учтенные при расчете трансфертов общего характера, должны быть предусмотрены в соответствующих местных бюджетах в объемах не ниже установленных приложениями 2-3 к настоящему решению.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года и действует до 31 декабря 2022 года.
Председатель сессии Ж. Шаймарданов
Секретарь Восточно-Казахстанского областного маслихата В. Головатюк
Приложение 1 к решению
ГУ "Аппарат Восточно-
Казахстанского
областного маслихата"
от 13 декабря 2019 года
№ 35/388-VI
Минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на строительство, реконструкцию и сейсмоусиление объектов среднего образования в приоритетном порядке для ликвидации аварийных и (или) трехсменных школ, на капитальный ремонт объектов среднего образования со сроком эксплуатации 30 и более лет
тысяч тенге
№ п/п
Наименование районов и городов
2020 год
2021 год
2022 год
Восточно-Казахстанская область

6 316 616 мың теңге;
Тарбағатай ауданына
8 670 386 мың теңге;
Ұлан ауданына
4 099 124 мың теңге;
Үржар ауданына
9 283 802 мың теңге;
Шемонаиха ауданына
3 409 981 мың теңге;
3. 2022 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін бюджеттік 79 527 185 мың теңге сомасында белгіленсін, соның ішінде:
Абай ауданына
3 448 928 мың теңге;
Алтай ауданына
3 656 552 мың теңге;
Аягөз ауданына
2 562 999 мың теңге;
Бесқарағай ауданына
3 775 112 мың теңге;
Бородулиха ауданына
4 246 615 мың теңге;
Глубокое ауданына
4 078 874 мың теңге;
Жарма ауданына
2 883 563 мың теңге;
Зайсан ауданына
4 299 122 мың теңге;
Катонқарағай ауданына
5 299 214 мың теңге;
Күршiм ауданына
5 791 110 мың теңге;
Көкпектi ауданына
4 599 656 мың теңге;
Риддер қаласына
2 189 207 мың теңге;
Курчатов қаласына
473 169 мың теңге;
Семей қаласына
6 394 696 мың теңге;
Тарбағатай ауданына
8 870 993 мың теңге;
Ұлан ауданына
4 189 411 мың теңге;
Үржар ауданына
9 347 095 мың теңге;
Шемонаиха ауданына
3 420 869 мың теңге;
4. Облыстық бюджет шығыстарында осы шешімнің 1 қосымшасында көрсетілген бағыттар бойынша бюджет қаражатының ең аз көлемі ескерілсін.
5. Жалпы сипаттағы трансферттерді айқындау кезінде жергілікті бюджеттердің шығыстар базасына осы шешімнің 2-3-қосымшаларына сәйкес қосымша іс-шаралар енгізілгені ескерілсін.
Жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде ескерілген шығыстар көлемі осы шешімнің 2-3-қосымшаларына белгіленгеннен төмен емес көлемде тиісті жергілікті бюджеттерде көзделуге тиіс деп белгіленсін.
7. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және 2022 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданыста болады.
Сессия төрағасы Ж. Шаймарданов
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының хатшысы В. Головатюк
"Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
аппараты" ММ 2019 жылғы
13 желтоқсаны № 35/388-VI
шешіміне 1 қосымша
Авариялық жағдайдағы және (немесе) үш ауысымды мектептерді жою үшін пайдалану мерзімі 30 және одан көп жыл орта білім беру объектілерін күрделі жөндеуге басым тәртіппен орта білім беру объектілерін салуға, реконструкциялауға және сейсмикалық күшейтуге бағытталатын бюджет қаражатының ең төмен көлемі
мың теңге
р/с №
Облыстың атауы
2020 жыл
2021 жыл
2022 жыл
Шығыс Қазақстан облысы

3 390 106
3 684 067
3 918 846
Минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на осуществление капитальных расходов для организаций, оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь, а также стационарную помощь на районном уровне в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, которые финансируются из республиканского бюджета
тысяч тенге
№ п/п
Наименование районов и городов
2020 год
2021 год
2022 год
Восточно-Казахстанская область
1 736 171

3 390 106
3 684 067
3 918 846
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын амбулаториялық-емханалық көмек, сондай-ақ аудандық деңгейде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде стационарлық көмек көрсететін ұйымдар үшін күрделі шығыстарды жүзеге асыруға бағытталатын бюджет қаражатының ең төмен көлемі
мың теңге
р/с №
Облыстың атауы
2020 жыл
2021 жыл
2022 жыл
Шығыс Қазақстан облысы
1 736 171