Об утверждении Правил возмещения стоимости товаров и услуг из средств государственного бюджета при реализации их лицам с инвалидностью через портал социальных услуг
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 января 2020 года № 14. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 января 2020 года № 19902. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 6 июня 2023 года № 205.
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 06.06.2023 № 205 (вводится в действие с 01.07.2023).
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 13.09.2022 № 363 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2020 года.
В соответствии с подпунктом 7-1) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 13.09.2022 № 363 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила возмещения стоимости товаров и услуг из средств государственного бюджета при реализации их лицам с инвалидностью через портал социальных услуг.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 13.09.2022 № 363 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту развития политики социальных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Аукенова Е.М.

Мүгедектігі бар адамдарға тауарлар мен қызметтерді әлеуметтік қызметтер порталы арқылы өткізу кезінде олардың құнын мемлекеттік бюджет қаражатынан өтеу қағидалары
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 20 қаңтардағы № 14 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 21 қаңтарда № 19902 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 6 маусымдағы № 205 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 06.06.2023 № 205 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 13.09.2022 № 363 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағының 7-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 13.09.2022 № 363 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Мүгедектігі бар адамдарға тауарлар мен қызметтерді әлеуметтік қызметтер порталы арқылы өткізу кезінде олардың құнын мемлекеттік бюджет қаражатынан өтеу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 13.09.2022 № 363 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік қызметтер саясатын дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Е.М. Әукеновке жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Б. Нурымбетов
СОГЛАСОВАНО
Министерство финансов
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАНО
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены
приказом Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 20 января 2020 года № 14
Правила возмещения стоимости товаров и услуг из средств государственного бюджета при реализации их лицам с инвалидностью через портал социальных услуг
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 13.09.2022 № 363 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила- в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 01.02.2022 № 38 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила возмещения стоимости товаров и услуг из средств государственного бюджета при реализации их лицам с инвалидностью через портал социальных услуг разработаны в соответствии с подпунктом 7-1) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан" и определяют порядок возмещения стоимости товаров и услуг из средств государственного бюджета при реализации их лицам с инвалидностью через портал социальных услуг.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 13.09.2022 № 363 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) специальные средства передвижения – вид технической помощи для активного и пассивного передвижения лиц с инвалидностью;
2) портал социальных услуг (далее – портал) – информационная система социально-трудовой сферы, которая представляет собой объект информатизации, предоставляющий отдельным категориям населения возможность приобретения товаров и (или) услуг на условиях возмещения местными исполнительными органами их стоимости в соответствии с законами Республики Казахстан "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан" и "О государственной адресной социальной помощи";
3) индивидуальный помощник – лицо, оказывающее социальные услуги по сопровождению лица с инвалидностью первой группы, имеющего затруднение в передвижении, и оказанию помощи при посещении объектов;

4. Осы бұйрық 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Б. Нурымбетов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2020 жылғы 20 қаңтардағы
№ 14 бұйрығымен
бекітілген
Мүгедектігі бар адамдарға тауарлар мен қызметтерді әлеуметтік қызметтер порталы арқылы өткізу кезінде олардың құнын мемлекеттік бюджет қаражатынан өтеу қағидалары
Ескерту. Қағиданың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 13.09.2022 № 363 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 01.02.2022 № 38 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мүгедектігі бар адамдарға тауарлар мен қызметтерді әлеуметтік қызметтер порталы арқылы өткізу кезінде олардың құнын мемлекеттік бюджет қаражатынан өтеу қағидалары "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағының 7-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және тауарлар мен қызметтерді әлеуметтік қызметтер порталы арқылы мүгедектігі бар адамдарға өткізу кезінде олардың құнын мемлекеттік бюджет қаражатынан өтеу тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 13.09.2022 № 363 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) арнаулы жүріп-тұру құралдары – мүгедектігі бар адамдардың белсенді және баяу жүріп-тұруына арналған техникалық көмек түрі;
2) әлеуметтік қызметтер порталы (бұдан әрі – портал) – халықтың жекелеген санаттарына "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау туралы" және "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасы заңдарына сәйкес жергілікті атқарушы органдардың тауарлардың және (немесе) көрсетілетін қызметтердің құнын өтеуі шарттарымен оларды сатып алу мүмкіндігін беретін ақпараттандыру объектісі болып табылатын әлеуметтік-еңбек саласының ақпараттық жүйесі;
3) жеке көмекші – жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамды бірге алып жүру және объектілерге барған кезде көмек көрсету бойынша әлеуметтік қызметтер көрсететін адам;

4) протезно-ортопедическая помощь – специализированный вид медико-технической помощи по обеспечению лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими средствами и обучение пользованию ими;
5) протезно-ортопедические средства – средства, замещающие отсутствующие конечности или другие части тела, компенсирующие нарушенные или утраченные функции организма вследствие заболевания или повреждения здоровья;
6) поставщики товаров и (или) услуг на портале (далее – поставщики) – физические лица, осуществляющие предпринимательскую деятельность, юридические лица, индивидуальные помощники.
7) технические вспомогательные (компенсаторные) средства (далее – ТСР) – протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства и обязательные гигиенические средства;
8) уполномоченный орган – уполномоченный орган в области социальной защиты населения местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения;
9) специалист жестового языка – специалист, оказывающий социальные услуги лицу с инвалидностью, связанные с предоставлением посреднических услуг между слышащими и не слышащими людьми;
10) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 13.09.2022 № 363 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Возмещение поставщикам стоимости ТСР, специальных средств передвижения (далее – товары), а также социальных услуг индивидуального помощника и специалиста жестового языка, санаторно-курортного лечения (далее – услуги), реализованных через Портал, осуществляется уполномоченным органом.
Глава 2. Порядок возмещения стоимости товаров и услуг из средств государственного бюджета при реализации через Портал
4. Возмещение стоимости товаров и услуг поставщику осуществляется в пределах гарантированной суммы за:
1) социальные услуги индивидуального помощника;
2) социальные услуги специалиста жестового языка;
3) санаторно-курортное лечение;
4) оказание протезно-ортопедической помощи;
5) специальные средства передвижения;
6) ТСР.
5. Возмещение стоимости товаров и услуг уполномоченным органом осуществляется на основании заявления получателя на возмещение поставщику гарантированной суммы (далее – заявление) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и подтверждающих документов поставщика, представленных и заверенных ЭЦП поставщика на портале:

4) протездік-ортопедиялық көмек – мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық құралдармен қамтамасыз ету жөніндегі медициналық-техникалық көмектің мамандандырылған түрі және оларды пайдалануды үйрету;
5) протездік-ортопедиялық құралдар – жетіспейтін аяқ-қолдарды немесе дененің басқа бөліктерін ауыстыратын, ауру немесе денсаулығына зиян келтіру салдарынан бұзылған немесе жоғалған организм функцияларының орнын толтыратын құралдар;
6) тауарларды және (немесе) көрсетілетін қызметтерді берушілер (бұдан әрі – өнім берушілер) – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғалар, заңды тұлғалар, жеке көмекшілер;
7) техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдар – протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдар және міндетті гигиеналық құралдар;
8) уәкілетті орган – облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының халықты әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті органы;
9) ымдау тілі маманы – еститін және естімейтін адамдар арасында делдалдық қызмет көрсетуге байланысты мүгедектігі бар адамға әлеуметтік қызметтер көрсететін маман;
10) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 13.09.2022 № 363 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Өнім берушілерге Портал арқылы сатылған ОТҚ-ның, арнаулы жүріп-тұру құралдарының (бұдан әрі – тауарлар), сондай-ақ жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының әлеуметтік көрсетілетін қызметтерінің, санаторий-курорттық емдеудің (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтер) құнын өтеуді уәкілетті орган жүзеге асырады.
2-тарау. Тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы арқылы өткізу кезінде олардың құнын мемлекеттік бюджет қаражатынан өтеу тәртібі
4. Өнім берушіге тауарлар мен қызметтердің құнын өтеу:
1) жеке көмекшінің әлеуметтік қызметтері;
2) ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтері;
3) санатоий-курорттық емдеу;
4) протездік-ортопедиялық көмек көрсету;
5) арнаулы жүріп-тұру құралдары;
6) ОТҚ үшін кепілдік берілген сома шегінде жүзеге асырылады.
5. Уәкілетті орган тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің құнын өтеуді осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алушының өнім берушіге кепілдік берілген соманы өтеуге арналған өтініші (бұдан әрі-өтініш) және порталда ұсынылған және өнім берушінің ЭЦҚ-сымен расталған өнім берушінің растайтын мына құжаттары негізінде жүзеге асырады:

1) акт выполненных работ (оказанных услуг) с приложением листов сопровождения индивидуального помощника, листов сопровождения специалиста жестового языка, списков, прошедших санаторно-курортное лечение, ведомости на протезно-ортопедические средства, по форме, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 декабря 2012 года № 562 "Об утверждении форм первичных учетных документов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8265) (далее – приказ № 562);
2) акт приема-передачи товара (ов) с приложением кассового чека и/или документа, подтверждающего доставку поставщиком, счета-фактуры – за специальные средства передвижения, технические вспомогательные (компенсаторные) средства, протезно-ортопедические средства, по форме, утвержденной приказом № 562.
Поставщики выписывают счета-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур в соответствии с приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 22 апреля 2019 года № 370 "Об утверждении Правил выписки счета-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур и его формы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18583), а также в случаях, предусмотренных пунктом 2 статьи 412 Кодекс Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" счет-фактуру на бумажном носителе, в котором указывается стоимость товаров и/или услуг с разделением на гарантированную сумму и сумму доплаты в строке "дополнительные сведения" (далее – счет-фактура).
При доставке курьером ТСР и (или) специальных средств передвижения, на портале формируется документ, подтверждающий доставку товара получателю курьером, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – документ, подтверждающий доставку).
6. Поставщик до принятия уполномоченным органом на рассмотрение документов для возмещения стоимости товаров и (или) услуг, при необходимости отзывает документы с указанием причины и дорабатывает их.
7. Уполномоченный орган в течение 7 (семи) рабочих дней со дня поступления в информационную систему "Е-собес" документов на возмещение стоимости товаров и (или) услуг рассматривает и принимает их или возвращает поставщику на доработку с указанием причины в соответствии с пунктами 11, 14, 17 и 20 настоящих Правил.
В модуль "Личный кабинет поставщика" на портале и на абонентский номер сотовой связи поставщика направляется информация о возврате документов на доработку.

1) "Бастапқы есепке алу құжаттарының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 562 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8265 болып тіркелген) (бұдан әрі- № 562 бұйрық) бекітілген нысан бойынша жеке көмекшінің ілесіп жүру парақтары, ымдау тілі маманын ілесіп жүру парақтары, санаторий-курорттық емделуден өткен тізімдері, протездік – ортопедиялық құралдарға арналған ведомостарын қоса бере отырып, орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актісі;
2) № 562 бұйрықпен бекітілген нысан бойынша кассалық чекті және/немесе өнім берушінің жеткізгенін растайтын құжатты, арнаулы жүріп-тұру құралдары, техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдар, протездік-ортопедиялық құралдар үшін шот–фактураларды қоса бере отырып, тауарды (ларды) қабылдау-беру актісі.
Өнім берушілер Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары- Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 370 "Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде электрондық нысанда шот-фактураны жазып беру қағидаларын және оның нысанын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18583 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде электрондық нысанда шот-фактураларды, сондай-ақ "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының Кодексі 412-бабының 2-тармағында көзделген жағдайларда онда "Қосымша мәліметтер" жолында кепілдендірілген сомаға және қосымша ақы сомасына бөле отырып, тауарлардың және/немесе қызметтердің құны (бұдан әрі – шот-фактура) көрсетілетін қағаз жеткізгіштегі шот-фактуралар жазып береді.
ОТҚ-ны және (немесе) арнаулы жүріп-тұру құралдарын курьер жеткізген кезде порталда осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша курьердің тауарды алушыға жеткізгенін растайтын құжат (бұдан әрі - жеткізуді растайтын құжат) қалыптастырылады.
6. Өнім беруші уәкілетті орган тауарлардың және (немесе) көрсетілетін қызметтердің құнын өтеу үшін құжаттарды қарауға қабылдағанға дейін, қажет болған кезде себептерін көрсете отырып, құжаттарды кері қайтарып алады және оларды пысықтайды.
7. Уәкілетті орган "Е-собес" ақпараттық жүйесіне тауарлардың және (немесе) көрсетілетін қызметтердің құнын өтеуге құжаттар түскен күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде оларды қарайды және қабылдайды немесе осы Қағидалардың 11, 14, 17 және 20-тармақтарына сәйкес себебін көрсете отырып, өнім берушіге пысықтауға қайтарады.
Порталдағы "Өнім берушінің жеке кабинеті" модуліне және өнім берушінің ұялы байланысының абоненттік нөміріне құжаттарды пысықтауға қайтару туралы ақпарат жіберіледі.

8. Поставщик со дня получения информации о возврате в течение 3 (трех) рабочих дней повторно направляет документы на возмещение стоимости товаров и (или) услуг с устранением причин возврата уполномоченного органа.
9. В случаях возврата получателем товара поставщику возврат стоимости товара уполномоченному органу осуществляется поставщиком в течение 15 (пятнадцати) календарных дней со дня возврата товара.
Параграф 1. Возмещение стоимости социальных услуг индивидуального помощника и специалиста жестового языка
10. Поставщик социальных услуг индивидуального помощника/специалиста жестового языка ежемесячно, не позднее 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, предоставляет в уполномоченный орган:
1) акт выполненных работ (оказанных услуг) по форме, утвержденной приказом № 562;
2) лист сопровождения индивидуальным помощником/лист оказания социальных услуг специалиста жестового языка по форме, утвержденной приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 января 2005 года № 26 "О некоторых вопросах реабилитации лиц с инвалидностью" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10370) (далее – приказ № 26);
3) счет-фактура.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 13.09.2022 № 363 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Причины отзыва на доработку поставщиком и возврата на доработку поставщику уполномоченным органом документов на возмещение стоимости социальных услуг индивидуального помощника/специалиста жестового языка:
отсутствие акта выполненных работ (оказанных услуг) и (или) листа сопровождения индивидуальным помощником/листа оказания услуг специалиста жестового языка на получателя, подписавшего заявление на возмещение;
отсутствие подписи (ей) в акте выполненных работ (оказанных услуг) и (или) листе сопровождения индивидуальным помощником/листа оказания социальных услуг специалиста жестового языка при предоставлении их сканированных копий;
предоставление акта выполненных работ (оказанных услуг) и (или) листа сопровождения индивидуальным помощником, в которых неверно указан период и (или) часы предоставления социальных услуг индивидуального помощника;
предоставление акта выполненных работ (оказанных услуг) и (или) листа оказания социальных услуг специалиста жестового языка, в которых неверно указан период и (или) часы предоставления социальных услуг специалиста жестового языка.
Поставщик социальных услуг индивидуального помощника/специалиста жестового языка дорабатывает документы и направляет повторно не позднее 10 (десятого) числа месяца, следующего за текущим месяцем.

8. Өнім беруші қайтару туралы ақпаратты алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде уәкілетті органның қайтару себептерін жоя отырып, тауарлардың және (немесе) көрсетілетін қызметтердің құнын өтеуге құжаттарды қайта жібереді.
9. Тауарды алушы жеткізушіге қайтарған жағдайда, өнім беруші тауардың құнын уәкілетті органға қайтаруды тауар қайтарылған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде жүзеге асырады.
1-параграф. Жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерінің құнын өтеу
10. Жеке көмекшінің/ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін беруші ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 (оныншы) күнінен кешіктірмей уәкілетті органға мыналарды ұсынады:
1) № 562 бұйрықпен бекітілген нысан бойынша орындалған жұмыстар (көрсетілген қызметтер) актісі;
2) "Мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2005 жылғы 22 қаңтардағы № 26 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10370 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 26 бұйрық) бекітілген нысан бойынша жеке көмекшінің ілесіп жүру парағы/ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтер көрсету парағы;
3) шот-фактура.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 13.09.2022 № 363 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Жеке көмекшінің / ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерінің құнын өтеуге арналған құжаттарды қызмет берушінің пысықтауға кері қайтарып алу және уәкілетті органның қызметті берушіге пысықтауға қайтару себептері:
өтеуге өтінішке қол қойған алушыға орындалған жұмыстар (көрсетілген қызметтер) актісінің және (немесе) жеке көмекшінің ілесіп жүру парағының/ымдау тілі маманының қызметтер көрсету парағының болмауы;
орындалған жұмыстар (көрсетілген қызметтер) актісінің және (немесе) жеке көмекшінің ілесіп жүру парағының/ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін көрсету парағының сканерленген көшірмелерін ұсынған кезде оларда қойылған қолдың (қолдардың) болмауы;
жеке көмекшінің әлеуметтік қызметтер көрсету кезеңі және (немесе) сағаттары дұрыс көрсетілмеген орындалған жұмыстар (көрсетілген қызметтер) актісін және (немесе) жеке көмекшінің ілесіп жүру парағын ұсыну;
ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтер көрсету кезеңі және (немесе) сағаттары дұрыс көрсетілмеген орындалған жұмыстар (көрсетілген қызметтер) актісін және (немесе) ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтер көрсету парағын ұсыну.
Жеке көмекшінің/ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін беруші құжаттарды пысықтайды және ағымдағы айдан кейінгі айдың 10 (оныншы) күнінен кешіктірмей қайта жібереді.

12. Возмещение стоимости социальных услуг индивидуального помощника осуществляется в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня принятия уполномоченным органом документов на возмещение стоимости социальных услуг индивидуального помощника, указанных в пункте 10 настоящих Правил.
Параграф 2. Возмещение стоимости санаторно-курортного лечения
13. Поставщик санаторно-курортного лечения предоставляет в уполномоченный орган:
1) акт выполненных работ (оказанных услуг) по форме, утвержденной приказом № 562;
2) счет-фактуру, а также чек, в случаях оплаты разницы между гарантированной суммой и фактической стоимостью санаторно-курортного лечения получателем самостоятельно за счет собственных средств.
14. Причины отзыва на доработку поставщиком и возврата на доработку поставщику уполномоченным органом документов на возмещение стоимости санаторно-курортного лечения:
представление неполного пакета документов, указанных в пункте 13 настоящих Правил на получателя, подписавшего заявление на возмещение;
недостоверность представленных сведений и документов.
15. Возмещение стоимости санаторно-курортного лечения осуществляется в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня принятия уполномоченным органом документов на возмещение стоимости санаторно-курортного лечения, указанных в пункте 13 настоящих Правил.
Параграф 3. Возмещение стоимости ТСР и специальных средств передвижения
16. Поставщик ТСР и специальных средств передвижения предоставляет в уполномоченный орган:
1) накладную на отпуск запасов на сторону, подтверждающую факт отпуска товара – в случаях самовывоза ТСР и специальных средств передвижения по форме, утвержденной приказом № 562;
2) счет-фактуру, а также чек, в случаях оплаты разницы между гарантированной суммой и фактической стоимостью ТСР и (или) специальных средств передвижения получателем самостоятельно за счет собственных средств;
3) нотариально заверенная доверенность – при получении ТСР и (или) специальных средств передвижения доверенным лицом;
4) документ об установлении опеки или попечительства – при получении ТСР и (или) специальных средств передвижения опекуном или попечителем;
5) свидетельство о рождении – при получении ТСР и (или) специальных средств передвижения родителями детей до 18 лет.
17. Причины отзыва на доработку поставщиком и возврата на доработку поставщику уполномоченным органом документов на возмещение стоимости ТСР и (или) специальных средств передвижения:
представление неполного пакета документов, указанных в пункте 16 настоящих Правил на получателя, подписавшего заявление на возмещение;
недостоверность представленных сведений и документов.

12. Жеке көмекшінің әлеуметтік қызметтерінің құнын өтеу уәкілетті орган осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген жеке көмекшінің әлеуметтік қызметтерінің құнын өтеуге құжаттарды қабылдаған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
2-параграф. Санаторий-курорттық емдеу құнын өтеу
13. Санаторий-курорттық емдеуді беруші уәкілетті органға мыналарды:
1) № 562 бұйрықпен бекітілген нысан бойынша орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актісін;
2) алушы кепілдік берілген сома мен санаторий-курорттық емдеудің нақты құны арасындағы айырманы өз қаражаты есебінен дербес төлеген жағдайда шот-фактураны, сондай-ақ чекті ұсынады.
14. Санаторий-курорттық емдеу құнын өтеуге арналған құжаттарды өнім берушінің пысықтауға кері қайтарып алу және уәкілетті органның өнім берушіге пысықтауға қайтару себептері:
Өтеуге өтінішке қол қойған алушыға осы Қағидалардың 13-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсынбау;
ұсынылған мәліметтер мен құжаттардың дәйексіздігі.
15. Санаторий-курорттық емдеу құнын өтеу уәкілетті орган осы Қағидалардың 13-тармағында көрсетілген санаторий-курорттық емдеу құнын өтеуге құжаттарды қабылдаған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
3-параграф. ОТҚ мен арнаулы жүріп-тұру құралдарының құнын өтеу
16. ОТҚ және арнаулы жүріп-тұру құралдарын жеткізуші уәкілетті органға мыналарды ұсынады:
1) № 562 бұйрықпен бекітілген нысан бойынша ОТҚ-ны және арнаулы жүріп-тұру құралдарын өз бетінше алып кеткен жағдайда – тауарды босату фактісін растайтын қорларды басқа жаққа беруге арналған жүкқұжат;
2) алушы кепілдік берілген сома мен ОТҚ және (немесе) арнаулы жүріп-тұру құралдарының нақты құны арасындағы айырманы өз қаражаты есебінен дербес төлеген жағдайда – шот-фактура, сондай-ақ чек;
3) сенім білдірілген адам ОТҚ және (немесе) арнаулы жүріп-тұру құралдарын алған кезде – нотариалды куәландырылған сенімхат; ;
4) қорғаншы немесе қамқоршы ОТҚ және (немесе) арнаулы жүріп-тұру құралдарын алған кезде – қорғаншылықты немесе қамқоршылықты белгілеу туралы құжат;
5) 18 жасқа дейінгі балалардың ата-аналары ОТҚ және (немесе) арнаулы жүріп-тұру құралдарын алған кезде – туу туралы куәлік .
17. ОТҚ және (немесе) арнаулы жүріп-тұру құралдарының құнын өтеуге арналған құжаттарды өнім берушінің пысықтауға кері қайтарып алу және уәкілетті органның өнім берушіге пысықтауға қайтару себептері:
өтеуге өтінішке қол қойған алушыға осы Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсынбау;
ұсынылған мәліметтер мен құжаттардың дәйексіздігі.

18. Возмещение стоимости ТСР и специальных средств передвижения осуществляется на основании документов на возмещение стоимости ТСР и (или) специальных средств передвижения, указанных в пункте 16 настоящих Правил или документа, подтверждающего доставку, по истечении 14 (четырнадцати) календарных дней, но не позднее 30 (тридцати) календарных дней со дня принятия документов уполномоченным органом.
Параграф 4. Возмещение стоимости оказания протезно-ортопедической помощи
19. Поставщик при изготовлении протезно-ортопедических средств по индивидуальным характеристикам предоставляет в уполномоченный орган:
1) акт выполненных работ (оказанных услуг) по форме, утвержденной приказом № 562;
2) бланк заказа на протезно-ортопедические изделия по форме, утвержденной приказом № 26, в случаях изготовления протезно-ортопедических средств по индивидуальным характеристикам;
3) выписку из истории протезирования, в случаях стационарного протезирования – изготовления протезно-ортопедического средства в условиях стационара;
4) счет-фактуру, а также чек, в случаях оплаты разницы между гарантированной суммой и фактической стоимостью протезно-ортопедической помощи получателем самостоятельно за счет собственных средств.
20. Причины отзыва на доработку поставщиком и возврата на доработку поставщику уполномоченным органом документов на возмещение стоимости протезно-ортопедической помощи:
представление неполного пакета документов, указанных в пункте 19 настоящих Правил на получателя, подписавшего заявление на возмещение;
недостоверность представленных сведений и документов.
21. Возмещение стоимости протезно-ортопедической помощи осуществляется в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня принятия уполномоченным органом документов на возмещение стоимости протезно-ортопедической помощи, указанных в пункте 19 настоящих Правил.
Приложение 1
к Правилам возмещения
стоимости товаров и услуг
из средств государственного
бюджета при реализации их
лицам с инвалидностью
через портал социальных услуг
Форма
_______________________
_______________________
управление/отдел занятости
и социальных программ
Заявление на возмещение поставщику гарантированной суммы
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 13.09.2022 № 363 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Я, ______________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица с инвалидностью или его законного
представителя) в соответствии со статьей 32-1 Закона Республики Казахстан
"О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан" прошу
возместить поставщику:
наименование поставщика
________________________________________________________________________
ИИН/ БИН поставщика
________________________________________________________________________
БИК
________________________________________________________________________
ИИК/IBAN (номер банковского счета)
________________________________________________________________________
наименование банка
________________________________________________________________________
гарантированную сумму:
1. ______________ тенге (сумма);

18. ОТҚ және арнаулы жүріп-тұру құралдарының құнын өтеу осы Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген ОТҚ және (немесе) арнаулы жүріп-тұру құралдарының құнын өтеуге арналған құжаттардың немесе жеткізілгенін растайтын құжаттың негізінде күнтізбелік 14 (он төрт) күн өткеннен кейін, бірақ уәкілетті орган құжаттарды қабылдаған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірілмей жүзеге асырылады.";
4-параграф. Протездік-ортопедиялық көмек көрсету құнын өтеу
19. Өнім беруші протездік-ортопедиялық құралдарды жеке сипаттамалары бойынша дайындаған кезде уәкілетті органға мыналарды ұсынады:
1) № 562 бұйрықпен бекітілген нысан бойынша орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актісі;
2) протездік-ортопедиялық құралдарды жеке сипаттамалары бойынша дайындау жағдайларында № 26 бұйрықпен бекітілген нысан бойынша протездік-ортопедиялық бұйымдарға тапсырыс бланкісі;
3) протездеу тарихынан үзінді көшірме, стационарлық протездеу жағдайында – стационар жағдайында протездік-ортопедиялық құрал дайындау;
4) алушы протездік-ортопедиялық көмектің кепілдік берілген сомасы мен нақты құны арасындағы айырманы өз қаражаты есебінен дербес төлеген жағдайда – шот-фактура, сондай-ақ чек.
20. Протездік-ортопедиялық көмектің құнын өтеуге арналған құжаттарды өнім берушінің пысықтауға кері қайтарып алу және уәкілетті органның өнім берушіге пысықтауға қайтару себептері:
өтеуге өтінішке қол қойған алушыға осы Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсынбау;
ұсынылған мәліметтер мен құжаттардың дәйексіздігі.
21. Протездік-ортопедиялық көмектің құнын өтеу уәкілетті орган осы Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген протездік-ортопедиялық көмектің құнын өтеуге арналған құжаттарды қабылдаған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
Мүгедектігі бар адамдарға
тауарлар мен қызметтерді
әлеуметтік қызметтер порталы
арқылы өткізу кезінде олардың
құнын мемлекеттік бюджет
қаражатынан өтеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
______________________
_______________________
жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
басқармасы/бөлімі
Өнім берушіге кепілдік берілген соманы өтеуге өтініш
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 13.09.2022 № 363 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мен,
____________________________________________________________________
(Мүгедектігі бар адамның немесе оның заңды өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
"Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 32-1-бабына сәйкес өнім берушіге:
өнім берушінің атауы _________________________
өнім берушінің ЖСН / БСН _____________________
БСК ________________________________________
ЖСК / IBAN (банк шотының нөмірі) _____________
банктің атауы _______________________________
Өнім беруші "Мүгедектігі бар адамдарға тауарлар мен қызметтерді әлеуметтік қызметтер порталы арқылы сатқан кезде олардың құнын мемлекеттік бюджет қаражатынан өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 20 қаңтардағы № 14 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19902 болып тіркелген) сәйкес растайтын құжаттарды ұсынған кезде
№ _______________ тапсырыс
саны _________ ______________
(саны) (өлшем бірлігі)
_______________________________________
(тауардың, көрсетілетін қызметің атауы)
әлеуметтік қызметтер порталы арқылы сатып алу үшін;
1.___________________________ теңге (сома);

2. ______________ тенге (сумма) в соответствии с пунктом 3 статьи 20 Закона
Республики Казахстан "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан".
(нужное отметить)
за приобретение через портал социальных услуг
________________________________________________________________________
(наименование товара или услуги)
в количестве _________ _______________ заказ № ________________ (число)
(единица измерения)
при предоставлении поставщиком подтверждающих документов в соответствии
с приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
от 20 января 2020 года № 14 "Об утверждении Правил возмещения стоимости товаров
и услуг из средств государственного бюджета при реализации их лицам
с инвалидностью через портал социальных услуг" (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов под №19902).
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в информационных системах и в представленных документах, необходимых
для возмещения гарантированной стоимости.
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление недостоверных сведений
и поддельных документов.
Дата "__" ____ 20__ года
ЭЦП услугополучателя / законного представителя
Примечание:
Расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
БИК – банковский идентификационный код;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
IBAN –номер банковского счета.
Приложение 2
к Правилам возмещения
стоимости товаров и услуг
из средств государственного
бюджета при реализации их
лицам с инвалидностью через
портал социальных услуг
Форма
Данные о доставке товара получателю курьером заказ
№ _________ от "___"_______20__ года
Сведения об услугополучателе
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 13.09.2022 № 363 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ИИН услугополучателя
_______________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя
_______________________________________________________________________
Сведения о товаре, приобретенном на портале социальных услуг
Наименование товара
_______________________________________________________________________
Количество (штук)
_______________________________________________________________________
Сумма заказа _________ тенге
Гарантированная сумма _______ тенге
Доплата (сумма) _____ тенге
Трек номер заказа
_______________________________________________________________________
Сведения о доставке товара______________________ __________ (статус доставки)
Дата доставки "___" _______20__ года
Адрес доставки
________________________________________________________________________
Данные о Государственном учреждении, осуществляющим возмещение стоимости
(местные исполнительные органы в области социальной защиты населения)
БИН/ ИИН ______________________________________________________________
Контактный телефон +7 ___________________________________________________
Наименование государственной организации
________________________________________________________________________
Наименование банка, обслуживающего государственную организацию
________________________________________________________________________
БИК ___________________________________________________________________
КБе ____________________________________________________________________
Сведения о поставщике товара
БИН/ ИИН
________________________________________________________________________
Контактный телефон +7 ( __________________________________________________
Наименование организации ________________________________________________
ИИН / IBAN поставщика ___________________________________________________
БИК поставщика __________________________________________________________
КБе поставщика ___________________________________________________________
КНП поставщика __________________________________________________________
Примечаие:
Расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
БИК – банковский идентификационный код;
КБе – код Бенефициара или код получателя;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
IBAN –номер банковского счета;
КНП – код назначения платежей.

2. "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 3-тармағына сәйкес _____________________________ теңге (сома)
(керегін белгілеу)
кепілдік сомасы берілген соманы өтеуді сұраймын.
Менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде және кепілдік берілген соманы өтеу үшін ұсынылған құжаттарда қамтылған мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Дәйексіз мәліметтер мен жасанды құжаттарды ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы ескертілді.
Күні 20__жылғы "__"____
көрсетілетін қызметті алушының / заңды өкілінің ЭЦҚ-сы
Ескертпе:
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
БСК – банктік сәйкестендіру коды;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
IBAN – банк шотының нөмірі.
Мүгедектігі бар адамдарға
тауарлар мен қызметтерді
әлеуметтік қызметтер порталы
арқылы өткізу кезінде олардың
құнын мемлекеттік бюджет
қаражатынан өтеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Көрсетілетін қызметті алушыға тауарды курьердің жеткізуі туралы деректер
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 13.09.2022 № 363 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жылғы "___" _______ № _________ тапсырыс
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер
Көрсетілетін қызметті алушының ЖСН ________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
_____________________________________________________________________
әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталда сатып алынған тауар туралы мәліметтер
Тауардың атауы ___________________________
Саны (дана) _____________________________
Тапсырыс сомасы ________ теңге
Кепілдік берілген сома ______ теңге
Қосымша ақы (сомасы) _____ теңге
Трек тапсырыс нөмірі ______________________
Тауарды жеткізу туралы мәліметтер ____________________________
(жеткізу мәртебесі)
Жеткізу күні 20__ жылғы "___" _______
Жеткізу мекенжайы __________________________________________
Құнын өтеуді жүзеге асыратын мемлекеттік мекеме туралы деректер
(халықты әлеуметтік қорғау саласындағы жергілікті атқарушы органдар)
БСН / ЖСН______________________
Байланыс телефоны +7 ( ______________
Мемлекеттік ұйымның атауы ____________________________
Мемлекеттік ұйымға қызмет көрсететін банктің атауы ____________________
БСК _______________________________________
КБе _______________________________________
Тауарды жеткізуші туралы мәліметтер
БСН / ЖСН______________________
Байланыс телефоны +7 ( ______________
Ұйымның атауы ____________________________
Өнім берушінің ЖСК / IBAN ________________
Өнім берушінің БСК ______________________
Өнім берушінің КБе ______________________
Өнім берушінің ТБК ____________________
Өнім берушінің ТТК ______________
Ескертпе:
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
БСК – банктік сәйкестендіру коды;
КБе – бенефициардың коды немесе алушының коды;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
IBAN – банк шотының нөмірі;
КНП – төлем мақсатының коды.