О внесении изменений и дополнения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 января 2020 года № 46. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 января 2020 года № 19958
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13418, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 17 марта 2016 года) следующие изменения и дополнение:
в Правилах размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование, утвержденных указанных приказом:
часть первую пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение размещается в организациях образования независимо от формы собственности и ведомственной подчиненности, типов и видов.";
пункт 2-1 изложить в следующей редакции:
"2-1. Государственный образовательный заказ на среднее образование размещается в государственных и частных организациях образования в соответствии с главой 5 настоящих Правил.";
главу 5 изложить в следующей редакции
"Глава 5. Размещение государственного образовательного заказа на среднее образование
41. Государственный образовательный заказ, размещаемый в организациях среднего образования, должен содержать количество учащихся и среднюю стоимость расходов на одного учащегося.

"Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi, жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмi бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 122 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 30 қаңтардағы № 46 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 31 қаңтарда № 19958 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 122 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13418 болып тіркелген, 2016 жылғы 17 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларында:
2-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына, типтері мен түрлеріне қарамастан білім беру ұйымдарында орналастырылады.";
2-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2-1. Орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысы осы Қағидалардың 5 тарауына сәйкес мемлекеттік және жекеменшік білім беру ұйымдарында орналастырылады.";
5-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
41, 42 және 43-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Орта білімге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
41. Орта білім беру ұйымдарында орналастырылатын мемлекеттік білім беру тапсырысы оқушылардың санын және бір оқушыға арналған шығыстардың орташа құнын қамтуы тиіс.

42. Объем государственного образовательного заказа на среднее образование определяется в соответствии с алгоритмом расчета подушевого нормативного финансирования среднего образования, согласно Методике подушевого нормативного финансирования дошкольного воспитания и обучения, среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, а также высшего и послевузовского образования с учетом кредитной технологии обучения (далее – Методика), утвержденной приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 ноября 2017 года № 597 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16137). При этом подушевое нормативное финансирование среднего образования осуществляется в соответствии с Правилами подушевого нормативного финансирования дошкольного воспитания и обучения, среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, а также высшего и послевузовского образования с учетом кредитной технологии обучения, утвержденных приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 ноября 2017 года № 596 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16138).";
Параграф 1. Размещение государственного образовательного заказа на среднее образование в государственных организациях образования
43. Местный исполнительный орган ежегодно размещает на интернет-ресурсах информацию о начале принятия заявлений государственных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование:
1) на предстоящий учебный год – до 1 июня календарного года;
2) в течение календарного года для вновь созданных или реорганизованных государственных организаций образования – в срок, устанавливаемый местным исполнительным органом самостоятельно.
43-1. Для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование государственная организация образования представляет в местный исполнительный орган заявление, по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам, с прилагаемыми документами в течение 30 календарных дней со дня размещения местным исполнительным органом на интернет-ресурсах информации о начале принятия заявлений государственных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование:
1) на предстоящий учебный год – не позднее 1 июля календарного года;
2) в течение календарного года для вновь созданных или реорганизованных государственных организаций образования – в срок, установленный местным исполнительным органом самостоятельно.
С заявлением государственная организация образования предоставляет местному исполнительному органу следующие документы:

42. Орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысының көлемі Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 27 қарашадағы № 597 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16137 болып тіркелген) бекітілген Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің, сондай-ақ кредиттік оқыту технологиясын есепке алғандағы жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру әдістемесіне (бұдан әрі – Әдістеме) сәйкес орта білім берудің жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды есептеу алгоритмі бойынша анықталады. Бұл ретте орта білім беруді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 27 қарашадағы № 596 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16138 болып тіркелді) бекітілген Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің, сондай-ақ кредиттік оқыту технологиясын есепке алғандағы жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.";
1-параграф. Мемлекеттік білім беру ұйымдарында орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
43. Жергілікті атқарушы орган жыл сайын орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мемлекеттік білім беру ұйымдарының өтініштерін қабылдау басталғандығы туралы ақпаратты интернет-ресурстарда орналастырады:
1) алдағы оқу жылына – күнтізбелік жылдың 1 маусымына дейін;
2) жаңадан құрылған немесе қайта ұйымдастырылған мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін күнтізбелік жыл ішінде – жергілікті атқарушы органдары дербес белгілейтін мерзімде.
43-1. Орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мемлекеттік білім беру ұйымы жергілікті атқарушы орган орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мемлекеттік білім беру ұйымдарының өтініштерін қабылдау басталғандығы туралы ақпаратты интернет-ресурстарда орналастырған күннен бастап 30 күнтізбелік күннің ішінде осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті оған қоса берілетін құжаттармен бірге атқарушы органға ұсынады:
1) алдағы оқу жылына – күнтізбелік жылдың 1 шілдесінен кешіктірмей;
2) жаңадан құрылған немесе қайта ұйымдастырылған мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін күнтізбелік жыл ішінде – жергілікті атқарушы органдары дербес белгілейтін мерзімде.
Мемлекеттік білім беру ұйымы өтінішпен бірге жергілікті атқарушы органға мынадай құжаттарды ұсынады:

1) копия лицензии на занятие образовательной деятельностью по общеобразовательным учебным программам начального, основного среднего, общего среднего образования, выданной по форме, утвержденной приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 3 "Об утверждении форм заявлений для получения и переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложений к лицензиям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10195) (далее – Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 3);
2) справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица.
43-2. Местный исполнительный орган рассматривает заявления государственных организаций образования с приложенными документами для размещения государственного образовательного заказа в течение пятнадцати рабочих дней со дня их регистрации:
1) на предстоящий учебный год – не позднее 1 августа календарного года;
2) в течение календарного года для вновь созданных или реорганизованных государственных организаций образования – в срок, устанавливаемый местным исполнительным органом самостоятельно.
При рассмотрении заявлений государственных организаций образования с приложенными документами местный исполнительный орган осуществляет проверку полноты представленных документов.
В случае выявления факта предоставления государственной организацией образования заявления и (или) приложенных к нему документов не соответствующих настоящим Правилам, местный исполнительный орган в течение 3 рабочих дней направляет государственной организации образования на электронную почту, указанную в заявлении, либо, при отсутствии электронной почты, на почтовый адрес, указанный в заявлении, уведомление о необходимости устранения несоответствий.
В течение 3 рабочих дней со дня направления уведомления на электронную почту либо получения его на почтовый адрес, государственная организация образования повторно предоставляет местному исполнительному органу приведенные в соответствие с настоящими Правилами заявление и приложенные к нему документы.
Местный исполнительный орган в течение 3 рабочих дней со дня поступления повторного заявления государственной организации образования с приложенными документами осуществляет их рассмотрение.
43-3. Местный исполнительный орган не позднее 60 календарных дней со дня размещения на интернет-ресурсах информации о начале принятия заявлений государственных организаций образования, формирует перечень государственных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование с указанием количества мест и публикует его на интернет-ресурсах.
Государственные организации образования с ранее размещенным государственным образовательным заказом на среднее образование включаются в перечень государственных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование без предоставления заявления.
Местный исполнительный орган размещает государственный образовательный заказ на среднее образование путем осуществления процедуры заключения договора с государственной организацией образования, включенной в перечень государственных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование.

1) "Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға және қайта ресімдеуге арналған өтініштердің нысандарын, лицензиялардың және (немесе) лицензияларға қосымшалардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 3 бұйрығымен (бұдан әрі – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 3 бұйрығы) (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылы 6 ақпанда № 10195 тіркелді) бекітілген нысанда берілген бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламалары бойынша білім беру қызметімен айналысуға лицензияның көшірмесі;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама.
43-2. Жергілікті атқарушы орган мемлекеттік білім беру ұйымдарының мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға өтініштерін және оған қоса берілген құжаттарын, олар тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарайды:
1) алдағы оқу жылына – күнтізбелік жылдың 1 тамызынан кешіктірмей;
2) жаңадан құрылған немесе қайта ұйымдастырылған мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін күнтізбелік жыл ішінде – жергілікті атқарушы органдары дербес белгілейтін мерзімде.
Мемлекеттік білім беру ұйымдарының өтініштерін, оларға қоса берілген құжаттармен бірге қарау кезінде жергілікті атқарушы орган ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады.
Мемлекеттік білім беру ұйымының осы Қағидаларға сәйкес келмейтін өтінішті және (немесе) оған қоса берілген құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайда, жергілікті атқарушы орган үш жұмыс күннің ішінде өтініште көрсетілген мемлекеттік білім беру ұйымының электрондық почтасына, электрондық почта болмаған жағдайда өтініште көрсетілген почталық мекенжайына сәйкессіздіктерді жою қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
Электрондық почтаға хабарлама жіберілген не ол почталық мекенжайға алынған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде мемлекеттік білім беру ұйымы жергілікті атқарушы органға осы Қағидаларға сәйкес келтірілген өтінішті және оған қоса берілетін құжаттарды қайта ұсынады.
Жергілікті атқарушы орган мемлекеттік білім беру ұйымының өтініші оған қоса берілетін құжаттармен бірге қайтадан келіп түскен күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде оларды қарауды жүзеге асырады.
43-3. Жергілікті атқарушы орган интернет-ресурстарда мемлекеттік білім беру ұйымдарының өтініштерін қабылдау басталғаны туралы ақпарат орналастырылған күннен бастап күнтізбелік 60 күннен кешіктірмей орындардың санын көрсете отырып, орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мемлекеттік білім беру ұйымдарының тізбесін қалыптастырады және оны интернет-ресурстарда жариялайды.
Орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысы бұрын орналастырылған мемлекеттік білім беру ұйымдары орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мемлекеттік білім беру ұйымдарының тізбесіне өтініш ұсынбастан енгізіледі.
Жергілікті атқарушы орган орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мемлекеттік білім беру ұйымдарының тізбесіне енгізілген мемлекеттік білім беру ұйымымен шарт жасасу рәсімін жүзеге асыру жолымен орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастырады.

Параграф 2. Размещение государственного образовательного заказа на среднее образование в частных организациях образования
43-4. Размещение государственного образовательного заказа на среднее образование в частных организациях образования осуществляется оператором уполномоченного органа в области образования (далее – оператор).
43-5. Оператор ежегодно размещает на интернет-ресурсе информацию о начале принятия заявлений частных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование:
1) на предстоящий учебный год – до 1 июня календарного года;
2) в течение календарного года для частных организаций образования впервые подающих заявление оператору в целях размещения государственного образовательного заказа на среднее образование – в срок, установленный оператором самостоятельно.
43-6. Для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование частная организация образования представляет оператору заявление, по форме согласно приложению 12-1 к настоящим Правилам, с прилагаемыми документами в течение 30 календарных дней со дня размещения оператором на интернет-ресурсе информации о начале принятия заявлений частных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование.
С заявлением частная организация образования представляет оператору следующие документы:
1) копия лицензии на занятие образовательной деятельностью по общеобразовательным учебным программам начального, основного среднего, общего среднего образования, выданной по форме, утвержденной приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 3;
2) справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
3) справка о наличии счета в банке второго уровня Республики Казахстан.
4) копия действующего предварительного договора, заключенного между оператором и частной организацией образования по утвержденной оператором форме – для частных организаций среднего образования с вновь введенными ученическими местами в объектах частных организаций образования, предусмотренными Методикой.
43-7. Оператор рассматривает заявления частных организаций образования с приложенными документами для размещения государственного образовательного заказа в течение пятнадцати рабочих дней со дня их регистрации.
Рассматривая заявления и документы частных организаций образования оператор осуществляет проверку полноты представленных документов.
В случае выявления факта предоставления частной организацией образования заявления и (или) приложенных к нему документов не соответствующих настоящим Правилам, либо отсутствия регистрации частной организации образования на веб-портале государственных закупок, оператор в течение 3 рабочих дней направляет частной организации образования на электронную почту, указанную в заявлении, либо, при отсутствии электронной почты, на почтовый адрес, указанный в заявлении, уведомление о необходимости устранения несоответствий.
В течение 3 рабочих дней со дня направления уведомления на электронную почту либо получения его на почтовый адрес, частная организация образования повторно предоставляет оператору приведенные в соответствие с настоящими Правилами заявление и приложенные к нему документы.
Оператор в течение 3 рабочих дней со дня поступления повторного заявления частной организации образования с приложенными документами осуществляет их рассмотрение.
В случае повторного выявления факта предоставления частной организацией образования заявления и (или) приложенных к нему документов не соответствующих настоящим Правилам, либо отсутствия регистрации частной организации образования на веб-портале государственных закупок, оператор направляет частной организации образования на почтовый адрес или электронную почту, указанные в заявлении, обоснованный и мотивированный отказ в размещении государственного образовательного заказа на среднее образование.
При предоставлении частными организациями образования, зарегистрированными на веб-портале государственных закупок, заявления и документов соответствующих настоящим Правилам, оператор не позднее 60 календарных дней со дня размещения на интернет-ресурсе информации о начале принятия заявлений частных организаций образования, формирует перечень частных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование с указанием количества мест и публикует его на интернет-ресурсе.

2-параграф. Жекеменшік білім беру ұйымдарында орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
43-4. Жекеменшік білім беру ұйымдарында орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруды білім беру саласындағы уәкілетті органның операторы (бұдан әрі – оператор) жүзеге асырады.
43-5. Оператор жыл сайын интернет-ресурста орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін жекеменшік білім беру ұйымдарының өтініштерін қабылдау басталғандығы туралы ақпаратты орналастырады:
1) алдағы оқу жылына – күнтізбелік жылдың 1 маусымына дейін;
2) орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру мақсатында операторға алғаш рет өтініш беруші жекеменшік білім беру ұйымдары үшін күнтізбелік жыл ішінде – оператор дербес белгілейтін мерзімде.
43-6. Орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін жекеменшік білім беру ұйымы интернет-ресурста оператордың орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін жекеменшік білім беру ұйымдарының өтініштерін қабылдау басталғандығы туралы ақпараты орналастырылған күннен бастап 30 күнтізбелік күннің ішінде операторға қоса берілетін құжаттармен бірге осы Қағидаларға 12-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынады.
Жекеменшік білім беру ұйымы өтінішпен бірге операторға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 3 бұйрығымен бекітілген нысанда берілген бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламалары бойынша білім беру қызметімен айналысуға лицензияның көшірмесі;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама;
3) Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкінде шотының болуы туралы анықтама.
4) оператор мен жекеменшік білім беру ұйымы арасында жасалған қолданыстағы алдын ала шарттың көшірмесі – Әдістемеде көзделген жекеменшік білім беру ұйымдарының объектілерінде жаңадан енгізілген оқушы орындары бар жекеменшік орта білім беру ұйымдары үшін.
43-7. Оператор мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін жекеменшік білім беру ұйымдарының өтініштерін қоса берілген құжаттармен бірге олар тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күннің ішінде қарайды.
Оператор жекеменшік білім беру ұйымдарының өтініштері мен құжаттарын қарай отырып, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады.
Жекеменшік білім беру ұйымының осы Қағидаларға сәйкес келмейтін өтінішті және (немесе) оған қоса берілетін құжаттарды ұсыну не мемлекеттік сатып алу веб-порталында жекеменшік білім беру ұйымының тіркеуі болмау фактісі анықталған жағдайда, оператор үш жұмыс күні ішінде жекеменшік білім беру ұйымының өтініште көрсетілген электрондық почтасына не электрондық почта болмаған жағдайда, өтініште көрсетілген почталық мекенжайына сәйкессіздіктерді жою қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
Электрондық почтаға хабарлама жіберілген не ол почталық мекенжайға алынған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде жекеменшік білім беру ұйымы операторға осы Қағидаларға сәйкес келтірілген өтінішті және оған қоса берілетін құжаттарды қайта ұсынады.
Оператор мемлекеттік білім беру ұйымының өтініші қоса берілген құжаттармен бірге қайта келіп түскен күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде оларды қарауды жүзеге асырады.
Жекеменшік білім беру ұйымының осы Қағидаларға сәйкес келмейтін өтінішті және (немесе) оған қоса берілетін құжаттарды ұсыну не мемлекеттік сатып алу веб-порталында жекеменшік білім беру ұйымының тіркеуі болмау фактісі қайта анықталған жағдайда, оператор өтініште көрсетілген жекеменшік білім беру ұйымының почталық мекенжайына немесе электрондық почтасына орта білім беру тапсырысын орналастырудан негізделген және дәлелді бас тартуды жібереді.
Мемлекеттік сатып алу веб-порталында тіркелген жекеменшік білім беру ұйымдары осы Қағидаларға сәйкес келетін өтініш пен құжаттарды ұсынған кезде оператор интернет-ресурста жекеменшік білім беру ұйымдарының өтініштерін қабылдау басталғандығы туралы ақпаратты орналастырған күннен бастап күнтізбелік 60 күннен кешіктірмей орындардың санын көрсете отырып, орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін жекеменшік білім беру ұйымдарының тізбесін қалыптастырады және оны интернет-ресурста жариялайды.

Частные организации образования с ранее размещенным оператором или местным исполнительным органом государственным образовательным заказом на среднее образование включаются в перечень частных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование без предоставления оператору предусмотренных пунктом 43-6 настоящих Правил документов к заявлению.
43-8. Оператор размещает государственный образовательный заказ на среднее образование путем осуществления процедуры заключения договора с частной организацией образования.";
приложение 12 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложением 12-1 согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного планирования Министерства образования и науки Республики Казахстан (Рахметова Ж.И.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Асылову Б.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
А. Аймагамбетов
Приложение 1
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 30 января 2020 года № 46
Приложение 12
Правил размещения
государственного образовательного
заказа на подготовку кадров с
техническим и профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения организаций высшего
и (или) послевузовского образования,
а также на дошкольное
воспитание и обучение,
среднее образование
Форма
(заполняется на бланке организации образования)
Наименование местного
исполнительного органа
Заявление
Прошу включить ___________________________________________________________
(наименование государственной организации образования, БИН)
в перечень государственных организаций образования для размещения государственного
образовательного заказа на среднее образование.
Фактический контингент учащихся по состоянию на дату подачи заявления:
Классы
Всего учащихся (человек)
в том числе:
учащиеся общеобразовательных классов
лица (дети) с особыми образовательными потребностями, обучающиеся в общеобразовательных классах
учащиеся специальных (коррекционных) классов
обучающиеся на дому
1-4
5-9
10-11
Итого:
Прогнозный контингент учащихся на 1 сентября предстоящего учебного года:
Классы
Всего учащихся (человек)
в том числе:
учащиеся общеобразовательных классов
лица (дети) с особыми образовательными потребностями, обучающиеся в общеобразовательных классах
учащиеся специальных (коррекционных) классов
обучающиеся на дому
1-4
5-9
10-11
Итого:
Настоящим подтверждаю почтовый адрес: _____________________ и электронную почту _____________, для направления уведомления о необходимости устранения несоответствий.
Приложение на __ листах.
Руководитель
_______________________________ ________ __________________________________
(наименование организации образования) (подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Дата заполнения
Место печати (при наличии)
Приложение 2
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 30 января 2020 года № 46

Оператор немесе жергілікті атқарушы орган бұрын орналастырған орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысы бар жекеменшік білім беру ұйымдары операторға осы Қағидалардың 43-6-тармағында көзделген өтінішке қосымша құжаттарды ұсынбастан, орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін жекеменшік білім беру ұйымдарының тізбесіне енгізіледі.
43-8. Оператор жекеменшік білім беру ұйымымен шарт жасасу рәсімін жүзеге асыру жолымен орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастырады.";
12-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 12-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Бюджеттік жоспарлау департаменті (Ж.И. Рахметова) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Б.А. Асыловаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
А. Аймагамбетов
Қазақстан Республикасы
Білім және
ғылым министрінің
2020 жылғы 30 қаңтардағы
№ 46 бұйрығына
1-қосымша
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға
мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына
12-қосымша
Нысан
(білім беру ұйымының бланкісінде толтырылады)
Жергілікті атқарушы
органның атауы
Өтініш
____________________________________________________________
(мемлекеттік білім беру ұйымының атауы (табыс септігінде), БСН)
орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мемлекеттік
білім беру ұйымдарының тізбесіне енгізуді сұраймын.
Өтініш берілген күнгі жағдай бойынша оқушылардың нақты контингенті:
Сыныптар
Барлығы оқитындар
(адам)
оның ішінде:
білім беру сыныптарында оқитындар
жалпы білім беретін сыныптарда оқитын ерекше білім беруге қажеттілігі бар тұлғалар (балалар)
арнайы (түзету) сыныптарында оқитындар
үйде оқитындар
1-4
5-9
10-11
Барлығы:
Алдағы оқу жылының 1 қыркүйегіне оқушылардың болжамды контингенті:
Сыныптар
Барлығы оқитындар
(адам)
оның ішінде:
білім беру сыныптарында оқитындар
жалпы білім беретін сыныптарда оқитын ерекше білім беруге қажеттілігі бар тұлғалар (балалар)
арнайы (түзету) сыныптарында оқитындар
үйде оқитындар
1-4
5-9
10-11
Барлығы:
Сәйкессіздіктерді жою қажеттілігі туралы хабарлама жіберу үшін __________________
почталық мекенжайды және _____________ электрондық почтаны растаймын.
Қосымша __ парақта.
Басшы
__________________________ ___________ ________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)       (қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Толтырылған күні
Мөр орны (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Білім және
ғылым министрінің
2020 жылғы 30 қаңтардағы
№ 46 бұйрығына
2-қосымша
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға
мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына

Приложение 12-1
Правил размещения
государственного образовательного заказа
на подготовку кадров с
техническим и профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные отделения
организаций высшего и (или)
послевузовского образования,
а также на дошкольное
воспитание и обучение,
среднее образование
Форма
(заполняется на бланке организации образования)
___________________________
(наименование оператора)
Заявление
__________________________________________________________________________
(наименование частной организации образования, БИН, юридический адрес)
просит рассмотреть документы для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование.
Фактический контингент учащихся ________________________________________________
(городская или сельская школа)
по состоянию на дату подачи заявления:
Классы
Всего учащихся (человек)
в том числе:
учащиеся общеобразовательных классов
лица (дети) с особыми образовательными потребностями, обучающиеся в общеобразовательных классах
учащиеся специальных (коррекционных) классов
обучающиеся на дому
1-4
5-9
10-11
Итого:
Прогнозный контингент учащихся на 1 сентября предстоящего учебного года:
Классы
Всего учащихся (человек)
в том числе:
учащиеся общеобразовательных классов
лица (дети) с особыми образовательными потребностями, обучающиеся в общеобразовательных классах
учащиеся специальных (коррекционных) классов
обучающиеся на дому
1-4
5-9
10-11
Итого:
Настоящим сообщаю характеристики объекта организации образования:
1) местонахождение (адрес) – ________;
2) проектная мощность – ________;
3) дата ввода в эксплуатацию – ________.
Настоящим подтверждаю следующее:
1) размер родительской платы за обучение в частной организации образования не превышает предельный размер родительской платы за обучение утвержденный уполномоченным органом в области образования и составляет ___________ тенге в месяц;
2) наличие лицензии на занятие образовательной деятельностью по общеобразовательным учебным программам начального, основного среднего, общего среднего образования, выданной по форме, утвержденной приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 3 "Об утверждении форм заявлений для получения и переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложений к лицензиям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10195);
3) почтовый адрес: _____________________ и электронная почта _____________ (для направления уведомления о необходимости устранения несоответствий);

12-1-қосымша
Нысан
(білім беру ұйымының бланкісінде толтырылады)
_________________________
(оператордың атауы)
Өтініш
_____________________________________________________________
(жекеменшік білім беру ұйымының атауы, БСН, заңды мекенжайы)
орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін құжаттарды
қарауды сұрайды.
Өтініш берілген күнгі жағдай бойынша _____________________________
(қала немесе ауыл мектебі)
оқушыларының нақты контингенті:
Сыныптар
Барлығы оқитындар
(адам)
оның ішінде:
білім беру сыныптарында оқитындар
жалпы білім беретін сыныптарда оқитын ерекше білім беруге қажеттілігі бар тұлғалар (балалар)
арнайы (түзету) сыныптарында оқитындар
үйде оқитындар
1-4
5-9
10-11
Барлығы:
Алдағы оқу жылының 1 қыркүйегіне оқушылардың болжамды контингенті:
Сыныптар
Барлығы оқитындар
(адам)
оның ішінде:
білім беру сыныптарында оқитындар
жалпы білім беретін сыныптарда оқитын ерекше білім беруге қажеттілігі бар тұлғалар (балалар)
арнайы (түзету) сыныптарында оқитындар
үйде оқитындар
1-4
5-9
10-11
Барлығы:
Осы арқылы білім беру ұйымы объектісінің сипаттамасын хабарлаймын:
1) орналасқан жері (мекенжайы) – ________;
2) жобалық қуаты – ________;
3) пайдалануға енгізу күні – ________.
Осы арқылы:
1) жекеменшік білім беру ұйымында оқу үшін ата-аналар төлемінің мөлшері білім беру саласындағы уәкілетті орган бекіткен оқу үшін ата-аналар төлемінің шекті мөлшерінен аспайтынын және айына ___________ теңгені құрайтынын;
2) "Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға және қайта ресімдеуге арналған өтініштердің нысандарын, лицензиялардың және (немесе) лицензияларға қосымшалардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 3 бұйрығына сәйкес нысанда берілген бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламалары бойынша білім беру қызметімен айналысуға лицензияның барын;
3) _____________________ почталық мекенжайды және _____________ электрондық почтаны (сәйкессіздіктерді жою қажеттілігі туралы хабарлама жіберу үшін);

4) регистрацию в Национальной образовательной базе данных (НОБД);
5) регистрацию на веб-портале государственных закупок;
6) _____________________ интерната при школе. (наличие/отсутствие)
Заполняется частной организацией образования с вновь введенными ученическими местами в объекте частной организации образования, введенными в эксплуатацию после 20 июля 2018 года:
Количество вновь введенных ученических мест ____________________ в объекте частной организации образования, введенном в эксплуатацию после 20 июля 2018 года путем
____________________________________________________________________.
(строительства/реконструкции)
Дата ввода в эксплуатацию объекта частной организации образования _________________.
Ранее государственный образовательный заказ на вновь введенные ученические места в объекте частной организации образования, введенные в эксплуатацию после 20 июля 2018 года,
____________________________________________________________________.
(размещался/не размещался)
Приложение на ___ листах.
Руководитель
___________________________________ ________ _____________________________
(наименование частной организации образования) (подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Дата
Место печати (при наличии)

4) Ұлттық білім беру деректер қорында (ҰБДҚ) тіркеуде барын;
5) мемлекеттік сатып алу веб-порталында тіркеуде барын;
6) мектеп жанында интернаттың _____________________ растаймын.
(барын/жоғын)
2018 жылғы 20 шілдеден кейін пайдалануға берілген жекеменшік білім беру ұйымының объектісінде жаңадан енгізілген оқушы орындары бар жекеменшік білім беру ұйымы толтырады:
2018 жылғы 20 шілдеден кейін ___________________________ жолымен
(құрылыс салу/реконструкция жасау)
пайдалануға берілген жекеменшік білім беру ұйымының объектісінде жаңадан енгізілген оқушы орандырының саны ____________________.
Жекеменшік білім беру ұйымы объектісінің пайдалануға енгізілу күні ___________________.
2018 жылғы 20 шілдеден кейін пайдалануға берілген жекеменшік білім беру ұйымының объектісінде жаңадан енгізілген оқушы орындарына мемлекеттік білім беру тапсырысы бұрын
___________________________________.
(орналастырылды/орналастырылмады)
Қосымша ___ парақта.
Басшы
____________________________________ ___________ ________________________________
(жекеменшік білім беру ұйымының атауы)       (қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған
жағдайда))
Күні
Мөр орны (болған жағдайда)