Об утверждении Перечня руководящих должностей органов внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 марта 2020 года № 210. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 марта 2020 года № 20138.
В соответствии с пунктом 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 "О правоохранительной службе" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень руководящих должностей органов внутренних дел Республики Казахстан.
2. Департаменту кадровой политики Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Сайтбеков А.М.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан и Департамент кадровой политики Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Сайтбеков А.М.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
Утвержден приказом
от 13 марта 2020 года № 210
Перечень
руководящих должностей органов внутренних дел Республики Казахстан
Сноска. Перечень с изменением, внесенным приказом Министра внутренних дел РК от 23.10.2023 № 758 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. По Министерству внутренних дел Республики Казахстан и его ведомствам:
1) первый заместитель министра;
2) заместитель министра;
3) руководитель аппарата;
4) председатель комитета;
5) первый заместитель председателя;
6) заместитель председателя комитета;
7) начальник департамента;
8) заместитель начальника департамента;
9) начальник самостоятельного управления;
10) заместитель начальника самостоятельного управления;
11) начальник управления комитета, департамента;
12) заместитель начальник управления комитета, департамента;
13) начальник отдела комитета, департамента, управления;
14) начальник дежурной части.
2. По государственным учреждениям - территориальных органов, находящихся в ведении Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его ведомств:

Қазақстан Республикасы Ішкі істер органдарының басшы лауазымдарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 13 наурыздағы № 210 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 18 наурызда № 20138 болып тіркелді.
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңы 31-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының басшы лауазымдарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы ішкі істер министрлігінің Кадр саясаты департаменті (А.М.Сайтбеков) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр саясаты департаментіне (А.М. Сайтбеков) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер Министрі Е. Тургумбаев
2020 жылғы 13 наурыздағы
№ 210 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының басшы лауазымдарының тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 23.10.2023 № 758 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің және оның ведомстволары бойынша:
1) министрдің бірінші орынбасары;
2) министрдің орынбасары;
3) аппарат басшысы;
4) комитет төрағасы;
5) комитет төрағасының бірінші орынбасары;
6) комитет төрағасының орынбасары;
7) департамент бастығы;
8) департамент бастығының орынбасары;
9) дербес басқарма бастығы;
10) дербес басқарма бастығының орынбасары;
11) комитеттің, департаменттің басқарма бастығы;
12) комитеттің, департаменттің басқарма бастығының орынбасары;
13) комитеттің, департаменттің, басқарманың бөлім бастығы;
14) кезекші бөлімнің бастығы.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің және оның ведомстволарының қарамағындағы мемлекеттік мекемелер – аумақтық органдар бойынша:

1) начальник департамента;
2) первый заместитель начальника департамента;
3) заместитель начальника департамента;
4) начальник Представительства Министерства внутренних дел Республики Казахстан в городе Байконыре;
5) начальник управления;
6) заместитель начальника управления;
7) начальник самостоятельного отдела;
8) заместитель начальника самостоятельного отдела;
9) начальник отдела управления;
10) начальник дежурной части, центра, изолятора временного содержания, приемник-распределителя, специального приемника, автохозяйства;
11) заместитель начальника центра, изолятора временного содержания, приемник-распределителя, специального приемника, автохозяйства;
12) начальник отделения управления, самостоятельного отдела;
13) начальник самостоятельного отделения.
3. По строевым подразделениям:
1) командир полка;
2) заместитель командир полка;
3) командир батальона;
4) заместитель командир батальона;
5) командир роты;
6) заместитель командир роты;
7) командир взвода;
8) начальник штаба, дежурной части.
4. По учебным заведениям Министерства внутренних дел Республики Казахстан:
1) начальник академии;
2) заместитель начальника академии;
3) начальник института;
4) заместитель начальника института;
5) начальник факультета;
6) заместитель начальника факультета;
7) начальник учебного центра;
8) заместитель начальника учебного центра;
9) начальник центра;
10) начальник докторантуры;
11) начальник магистратуры;
12) начальник кафедры;
13) заместитель начальника кафедры;
14) начальник отдела;
15) заместитель начальника отдела;
16) начальник инспекции;
17) начальник курса;
18) заместитель начальника курса;
19) начальник дежурной части;
20) начальник учебно-полевого лагеря;
21) начальник отделения;
22) начальник цикла учебного центра;
23) начальник учебной пожарной части.
5. По государственным учреждениям, находящихся в ведении Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его ведомств:
1) начальник учреждения;
2) заместитель начальника учреждения;
3) начальник отдела, отделения;
4) начальник дежурной части;
5) заместитель начальника отдела;
6) начальник отделения.
6. По подразделениям специального назначения:
1) командир отряда;
2) заместитель командира отряда;
3) командир подразделения;
4) заместитель командира подразделения;
5) начальник отдела;
6) заместитель начальника отдела;
7) начальник отделения.

1) департамент бастығы;
2) департамент бастығының бірінші орынбасары;
3) департамент бастығының орынбасары;
4) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Байқоңыр қаласындағы өкілдігінің бастығы;
5) басқарма бастығы;
6) басқарма бастығының орынбасары;
7) дербес бөлім бастығы;
8) дербес бөлім бастығының орынбасары;
9) басқарма бөлімінің бастығы;
10) кезекші бөлімнің, орталықтың, уақытша ұстау изоляторының, қабылдау-тарату орнының, арнайы қабылдау орнының, автошаруашылықтың бастығы;
11) орталық, уақытша ұстау изоляторы, қабылдау-тарату орны, арнайы қабылдау орны, автошаруашылықы бастығының орынбасары;
12) басқарма бөлімшесі, дербес бөліміне бастығы;
13) дербес бөліміне бастығы.
3. Саптық бөліністер бойынша:
1) полк командирі;
2) полк командирінің орынбасары;
3) батальон командирі;
4) батальон командирінің орынбасары;
5) рота командирі;
6) рота командирінің орынбасары;
7) взвод командирі;
8) штаб, кезекші бөлім бастығы.
4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің оқу орындары бойынша:
1) академия бастығы;
2) академия бастығының орынбасары;
3) институт бастығы;
4) институт бастығының орынбасары;
5) факультет бастығы;
6) факультет бастығының орынбасары;
7) оқу орталығының бастығы;
8) оқу орталығы бастығының орынбасары;
9) орталық бастығы;
10) докторантура бастығы;
11) магистратура бастығы;
12) кафедра бастығы;
13) кафедра бастығының орынбасары;
14) бөлімінің бастығы;
15) бөлім бастығының орынбасары;
16) инспекция бастығы;
17) курс бастығы;
18) курс бастығының орынбасары;
19) кезекші бөлімнің бастығы;
20) оқу-дала лагерінің бастығы;
21) бөлімше бастығы;
22) оқу орталығы циклінің бастығы.
5. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелер және оның ведомстволары бойынша:
1) мекеме бастығы;
2) мекеме бастығының орынбасары;
3) бөлім, бөлімше бастығы;
4) кезекші бөлімнің бастығы;
5) бөлім бастығының орынбасары;
6) бөлімше бастығы.
6. Арнайы мақсаттағы бөліністер бойынша:
1) жасақ командирі;
2) жасақ командирінің орынбасары;
3) бөлініс командирі;
4) бөлініс командирінің орынбасары;
5) бөлім бастығы;
6) бөлім бастығының орынбасары;
7) бөлімше бастығы.