О внесении изменений и дополнения в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 24 марта 2020 года № 20. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 марта 2020 года № 20162
В соответствии с законами Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", от 26 ноября 2012 года "О микрофинансовой деятельности", Указом Президента Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 286 "О мерах по обеспечению социально-экономической стабильности" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 14 ноября 2019 года № 192 "Об утверждении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению организацией, осуществляющей микрофинансовую деятельность, норм и лимитов, методики их расчетов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19629, опубликовано 27 ноября 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в Пруденциальных нормативах и иных обязательных к соблюдению организацией, осуществляющей микрофинансовую деятельность, нормах и лимитах, методике их расчетов, утвержденных указанным постановлением:
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. Минимальный размер уставного капитала составляет:
1) для микрофинансовой организации – 100 000 000 (сто миллионов) тенге, за исключением микрофинансовой организации, прошедшей учетную регистрацию в уполномоченном органе по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) до 1 января 2020 года, для которой минимальный размер уставного капитала составляет:
с 1 января 2020 года – 30 000 000 (тридцать миллионов) тенге;
с 1 июля 2020 года – 50 000 000 (пятьдесят миллионов) тенге;
с 1 июля 2021 года – 70 000 000 (семьдесят миллионов) тенге;
с 1 июля 2022 года – 100 000 000 (сто миллионов) тенге;
2) для кредитного товарищества – 50 000 000 (пятьдесят миллионов) тенге, за исключением:
кредитного товарищества, прошедшего государственную регистрацию в качестве кредитного товарищества до 1 января 2020 года и осуществляющего свою деятельность в городах Нур-Султан, Алматы, Шымкент или областном центре, для которого минимальный размер уставного капитала составляет:

Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдарды реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 24 наурыздағы № 20 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 24 наурызда № 20162 болып тіркелді
"Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі, "Микроқаржылық қызмет туралы" 2012 жылғы 26 қарашадағы Қазақстан Республикасының заңдарына, "Әлеуметтік-экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 286 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Пруденциялық нормативтерді және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымның сақтауы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, оларды есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 14 қарашадағы № 192 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19629 болып тіркелген, 2019 жылғы 27 қарашада Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Пруденциялық нормативтерде және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымның сақтауы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерде, оларды есептеу әдістемесінде:
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Жарғылық капиталдың ең төменгі мөлшері:
1) жарғылық капиталдың ең төменгі мөлшері 2020 жылғы 1 қаңтарға дейін қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органда (бұдан әрі – уәкілетті орган) есептік тіркеуден өткен микроқаржы ұйымын қоспағанда, микроқаржы ұйымы үшін – 100 000 000 (бір жүз миллион) теңге:
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап – 30 000 000 (отыз миллион) теңге;
2020 жылғы 1 шілдеден бастап – 50 000 000 (елу миллион) теңге;
2021 жылғы 1 шілдеден бастап – 70 000 000 (жетпіс миллион) теңге;
2022 жылғы 1 шілдеден бастап – 100 000 000 (бір жүз миллион) теңге;
2) кредиттік серіктестік үшін – 50 000 000 (елу миллион) теңге, мыналарды қоспағанда:
кредиттік серіктестік ретінде 2020 жылғы 1 қаңтарға дейін мемлекеттік тіркеуден өткен және өз қызметін Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларында немесе облыс орталығында жүзеге асыратын кредиттік серіктестікті, ол үшін жарғылық капиталдың ең төменгі мөлшері:

с 1 января 2020 года – 10 000 000 (десять миллионов) тенге;
с 1 июля 2020 года – 20 000 000 (двадцать миллионов) тенге;
с 1 июля 2021 года – 30 000 000 (тридцать миллионов) тенге;
с 1 июля 2022 года – 50 000 000 (пятьдесят миллионов) тенге;
кредитного товарищества, прошедшего государственную регистрацию в качестве кредитного товарищества до 1 января 2020 года и осуществляющего свою деятельность вне городов Нур-Султан, Алматы, Шымкент или областного центра, для которого минимальный размер уставного капитала составляет:
с 1 января 2020 года – 5 000 000 (пять миллионов) тенге;
с 1 июля 2020 года – 10 000 000 (десять миллионов) тенге;
с 1 июля 2021 года – 15 000 000 (пятнадцать миллионов) тенге;
с 1 июля 2022 года – 25 000 000 (двадцать пять миллионов) тенге;
3) для ломбарда, осуществляющего свою деятельность в городах Нур-Султан, Алматы, Шымкент или областном центре – 100 000 000 (сто миллионов) тенге, за исключением:
ломбарда, прошедшего государственную регистрацию в качестве ломбарда до 1 января 2020 года и осуществляющего свою деятельность в городах Нур-Султан, Алматы, Шымкент или областном центре, для которого минимальный размер уставного капитала составляет:
с 1 января 2020 года – 30 000 000 (тридцать миллионов) тенге;
с 1 июля 2020 года – 50 000 000 (пятьдесят миллионов) тенге;
с 1 июля 2021 года – 70 000 000 (семьдесят миллионов) тенге;
с 1 июля 2022 года – 100 000 000 (сто миллионов) тенге;
для ломбарда, осуществляющего свою деятельность вне городов Нур-Султан, Алматы, Шымкент или областном центре – 50 000 000 (пятьдесят миллионов) тенге, за исключением:
ломбарда, прошедшего государственную регистрацию в качестве ломбарда до 1 января 2020 года и осуществляющего свою деятельность вне городов Нур-Султан, Алматы, Шымкент или областном центре, для которого минимальный размер уставного капитала составляет:
с 1 января 2020 года – 10 000 000 (десять миллионов) тенге;
с 1 июля 2020 года – 20 000 000 (двадцать миллионов) тенге;
с 1 июля 2021 года – 30 000 000 (тридцать миллионов) тенге;
с 1 июля 2022 года – 50 000 000 (пятьдесят пять миллионов) тенге.
4. Минимальный размер собственного капитала составляет:
1) для микрофинансовой организации – 100 000 000 (сто миллионов) тенге, за исключением микрофинансовой организации, прошедшей учетную регистрацию в уполномоченном органе до 1 января 2020 года, для которой минимальный размер собственного капитала составляет:
с 1 января 2020 года – 30 000 000 (тридцать миллионов) тенге;
с 1 июля 2020 года – 50 000 000 (пятьдесят миллионов) тенге;
с 1 июля 2021 года – 70 000 000 (семьдесят миллионов) тенге;

2020 жылғы 1 қаңтардан бастап – 10 000 000 (он миллион) теңге;
2020 жылғы 1 шілдеден бастап – 20 000 000 (жиырма миллион) теңге;
2021 жылғы 1 шілдеден бастап – 30 000 000 (отыз миллион) теңге;
2022 жылғы 1 шілдеден бастап – 50 000 000 (елу миллион) теңге;
кредиттік серіктестік ретінде 2020 жылғы 1 қаңтарға дейін мемлекеттік тіркеуден өткен және өз қызметін Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларынан немесе облыс орталығынан тыс жерде жүзеге асыратын кредиттік серіктестікті, ол үшін жарғылық капиталдың ең төменгі мөлшері:
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап – 5 000 000 (бес миллион) теңге;
2020 жылғы 1 шілдеден бастап – 10 000 000 (он миллион) теңге;
2021 жылғы 1 шілдеден бастап – 15 000 000 (он бес миллион) теңге;
2022 жылғы 1 шілдеден бастап – 25 000 000 (жиырма бес миллион) теңге;
3) өз қызметін Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларында немесе облыс орталығында жүзеге асыратын ломбард үшін – 100 000 000 (бір жүз миллион) теңге, мыналарды қоспағанда:
ломбард ретінде 2020 жылғы 1 қаңтарға дейін мемлекеттік тіркеуден өткен және өз қызметін Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларында немесе облыс орталығында жүзеге асыратын ломбардты, ол үшін жарғылық капиталдың ең төменгі мөлшері :
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап – 30 000 000 (отыз миллион) теңге;
2020 жылғы 1 шілдеден бастап – 50 000 000 (елу миллион) теңге;
2021 жылғы 1 шілдеден бастап – 70 000 000 (жетпіс миллион) теңге;
2022 жылғы 1 шілдеден бастап – 100 000 000 (бір жүз миллион) теңге;
өз қызметін Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларынан немесе облыс орталығынан тыс жерде жүзеге асыратын ломбард үшін – 50 000 000 (елу миллион) теңге, мыналарды қоспағанда:
ломбард ретінде 2020 жылғы 1 қаңтарға дейін мемлекеттік тіркеуден өткен және өз қызметін Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларынан немесе облыс орталығынан тыс жерде жүзеге асыратын ломбард үшін, ол үшін жарғылық капиталдың ең төменгі мөлшері:
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап – 10 000 000 (он миллион) теңге;
2020 жылғы 1 шілдеден бастап – 20 000 000 (жиырма миллион) теңге;
2021 жылғы 1 шілдеден бастап – 30 000 000 (отыз миллион) теңге;
2022 жылғы 1 шілдеден бастап – 50 000 000 (елу миллион) теңге.".
4. Меншікті капиталдың ең төменгі мөлшері:
1) микроқаржы ұйымы үшін – 2020 жылғы 1 қаңтарға дейін уәкілетті органда есептік тіркеуден өткен микроқаржы ұйымын қоспағанда, 100 000 000 (бір жүз миллион) теңге, ол үшін меншікті капиталдың ең төменгі мөлшері:
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап – 30 000 000 (отыз миллион) теңге;
2020 жылғы 1 шілдеден бастап – 50 000 000 (елу миллион) теңге;
2021 жылғы 1 шілдеден бастап – 70 000 000 (жетпіс миллион) теңге;

с 1 июля 2022 года – 100 000 000 (сто миллионов) тенге;
2) для кредитного товарищества – 50 000 000 (пятьдесят миллионов) тенге, за исключением:
кредитного товарищества, прошедшего государственную регистрацию в качестве кредитного товарищества до 1 января 2020 года и осуществляющего свою деятельность в городах Нур-Султан, Алматы, Шымкент или областном центре, для которого минимальный размер собственного капитала составляет:
с 1 января 2020 года – 10 000 000 (десять миллионов) тенге;
с 1 июля 2020 года – 20 000 000 (двадцать миллионов) тенге;
с 1 июля 2021 года – 30 000 000 (тридцать миллионов) тенге;
с 1 июля 2022 года – 50 000 000 (пятьдесят миллионов) тенге;
кредитного товарищества, прошедшего государственную регистрацию в качестве кредитного товарищества до 1 января 2020 года и осуществляющего свою деятельность вне городов Нур-Султан, Алматы, Шымкент или областного центра, для которого минимальный размер собственного капитала составляет:
с 1 января 2020 года – 5 000 000 (пять миллионов) тенге;
с 1 июля 2020 года – 10 000 000 (десять миллионов) тенге;
с 1 июля 2021 года – 15 000 000 (пятнадцать миллионов) тенге;
с 1 июля 2022 года – 25 000 000 (двадцать пять миллионов) тенге;
3) для ломбарда, осуществляющего свою деятельность в городах Нур-Султан, Алматы, Шымкент или областном центре – 100 000 000 (сто миллионов) тенге, за исключением:
ломбарда, прошедшего государственную регистрацию в качестве ломбарда до 1 января 2020 года и осуществляющего свою деятельность в городах Нур-Султан, Алматы, Шымкент или областном центре, для которого минимальный размер собственного капитала составляет:
с 1 января 2020 года – 30 000 000 (тридцать миллионов) тенге;
с 1 июля 2020 года – 50 000 000 (пятьдесят миллионов) тенге;
с 1 июля 2021 года – 70 000 000 (семьдесят миллионов) тенге;
с 1 июля 2022 года – 100 000 000 (сто миллионов) тенге;
для ломбарда, осуществляющего свою деятельность вне городов Нур-Султан, Алматы, Шымкент или областном центре – 50 000 000 (пятьдесят миллионов) тенге, за исключением:
ломбарда, прошедшего государственную регистрацию в качестве ломбарда до 1 января 2020 года и осуществляющего свою деятельность вне городов Нур-Султан, Алматы, Шымкент или областном центре, для которого минимальный размер собственного капитала составляет:
с 1 января 2020 года – 10 000 000 (десять миллионов) тенге;
с 1 июля 2020 года – 20 000 000 (двадцать миллионов) тенге;
с 1 июля 2021 года – 30 000 000 (тридцать миллионов) тенге;
с 1 июля 2022 года – 50 000 000 (пятьдесят пять миллионов) тенге.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

2022 жылғы 1 шілдеден бастап – 100 000 000 (бір жүз миллион) теңге;
2) кредиттік серіктестік үшін – 50 000 000 (елу миллион) теңге, мыналарды қоспағанда:
кредиттік серіктестік ретінде 2020 жылғы 1 қаңтарға дейін мемлекеттік тіркеуден өткен және өз қызметін Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларында немесе облыс орталығында жүзеге асыратын кредиттік серіктестікті, ол үшін меншікті капиталдың ең төменгі мөлшері:
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап – 10 000 000 (он миллион) теңге;
2020 жылғы 1 шілдеден бастап – 20 000 000 (жиырма миллион) теңге;
2021 жылғы 1 шілдеден бастап – 30 000 000 (отыз миллион) теңге;
2022 жылғы 1 шілдеден бастап – 50 000 000 (елу миллион) теңге;
кредиттік серіктестік ретінде 2020 жылғы 1 қаңтарға дейін мемлекеттік тіркеуден өткен және өз қызметін Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларынан немесе облыс орталығынан тыс жерде жүзеге асыратын кредиттік серіктестікті, ол үшін меншікті капиталдың ең төменгі мөлшері:
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап – 5 000 000 (бес миллион) теңге;
2020 жылғы 1 шілдеден бастап – 10 000 000 (он миллион) теңге;
2021 жылғы 1 шілдеден бастап – 15 000 000 (он бес миллион) теңге;
2022 жылғы 1 шілдеден бастап – 25 000 000 (жиырма бес миллион) теңге;
3) өз қызметін Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларында немесе облыс орталығында жүзеге асыратын ломбард үшін – 100 000 000 (бір жүз миллион) теңге, мыналарды қоспағанда
ломбард ретінде 2020 жылғы 1 қаңтарға дейін мемлекеттік тіркеуден өткен және өз қызметін Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларында немесе облыс орталығында жүзеге асыратын ломбардты, ол үшін меншікті капиталдың ең төменгі мөлшері:
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап – 30 000 000 (отыз миллион) теңге;
2020 жылғы 1 шілдеден бастап – 50 000 000 (елу миллион) теңге;
2021 жылғы 1 шілдеден бастап – 70 000 000 (жетпіс миллион) теңге;
2022 жылғы 1 шілдеден бастап – 100 000 000 (бір жүз миллион) теңге;
өз қызметін Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларынан немесе облыс орталығынан тыс жерде жүзеге асыратын ломбард үшін – 50 000 000 (елу миллион) теңге, мыналарды қоспағанда:
ломбард ретінде 2020 жылғы 1 қаңтарға дейін мемлекеттік тіркеуден өткен және өз қызметін Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларынан немесе облыс орталығынан тыс жерде жүзеге асыратын ломбардты, ол үшін меншікті капиталдың ең төменгі мөлшері:
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап – 10 000 000 (он миллион) теңге;
2020 жылғы 1 шілдеден бастап – 20 000 000 (жиырма миллион) теңге;
2021 жылғы 1 шілдеден бастап – 30 000 000 (отыз миллион) теңге;
2022 жылғы 1 шілдеден бастап – 50 000 000 (елу миллион) теңге.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"12. Капитализация организации, осуществляющей микрофинансовую деятельность, к обязательствам характеризуется коэффициентом левереджа k3 и рассчитывается как отношение суммы совокупных обязательств организации, осуществляющей микрофинансовую деятельность, к ее собственному капиталу.
Значение коэффициента k3 для микрофинансовой организации и кредитного товарищества не превышает 10.
Значение коэффициента k3 для ломбарда не превышает 8.
При расчете коэффициента k3 для кредитного товарищества из совокупных обязательств кредитного товарищества исключаются обязательства перед национальными управляющими холдингами и дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса.".
2. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2019 года № 226 "Об утверждении Правил организации деятельности ломбардов, включая вопросы хранения вещей в ломбарде, установления требований по обеспечению безопасности и технической укрепленности помещений ломбардов, мер по противодействию обороту в ломбардах незаконно добытых вещей" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19709, опубликовано 12 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее дополнение:
Правила организации деятельности ломбардов, включая вопросы хранения вещей в ломбарде, установления требований по обеспечению безопасности и технической укрепленности помещений ломбардов, мер по противодействию обороту в ломбардах незаконно добытых вещей, утвержденные указанным постановлением:
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Устройство места хранения вещей соответствует следующему:
1) стены кирпичные либо, не уступающие по прочности кирпичным стенам;
2) входная дверь бронированная или металлическая, обеспечивающая защиту от проникновения в хранилище;
3) металлические решетки на окнах (при их наличии);
4) наличие пожарной сигнализации.
Место для хранения вещей располагается в операционной кассе либо в отдельном помещении.".
3. Департаменту методологии и регулирования финансовых организаций в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;

"12. Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымды міндеттемелерге капиталдандыру k3 левередж коэффициентімен сипатталады және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымның жиынтық міндеттемелері сомасының оның меншікті капиталына қатынасы ретінде есептеледі.
Микроқаржы ұйымы және кредиттік серіктестік үшін k3 коэффициентінің мәні 10-нан аспайды.
Ломбард үшін k3 коэффициентінің мәні 8-ден аспайды.
Кредиттік серіктестік үшін k3 коэффициентін есептеу кезінде кредиттік серіктестіктің жиынтық міндеттемелерінен ұлттық басқарушы холдингтер мен агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары алдындағы міндеттемелер алып тасталады.".
2. "Ломбардта заттарды сақтау, ломбардтардың үй-жайларының қауіпсіздігін және техникалық нығайтылуын қамтамасыз ету жөніндегі талаптарды, ломбардтарда заңсыз алынған заттардың айналымына қарсы іс-қимыл жөніндегі шараларды белгілеу мәселелерін қоса алғанда, ломбардтардың қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 28 қарашадағы № 226 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19709 болып тіркелген, 2019 жылғы 12 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Ломбардта заттарды сақтау, ломбардтардың үй-жайларының қауіпсіздігін және техникалық нығайтылуын қамтамасыз ету жөніндегі талаптарды, ломбардтарда заңсыз алынған заттардың айналымына қарсы іс-қимыл жөніндегі шараларды белгілеу мәселелерін қоса алғанда, ломбардтардың қызметін ұйымдастыру қағидаларын қоса алғанда, ломбардтардың қызметін ұйымдастыру қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Заттарды сақтауға арналған орынның құрылғысы мыналарға сәйкес болуға тиіс:
1) кірпіштен немесе беріктігі жағынан кірпіштен кем емес қабырғалар;
2) қоймаға енуден қорғауды қамтамасыз ететін брондалған немесе металл кіретін есік;
3) терезедегі металл торлар (олар бар болса);
4) өрт сигнализациясының болуы.
Заттарды сақтауға арналған орын операциялық кассада немесе жеке үй-жайда орналасады.".
3. Қаржы ұйымдарының әдіснамасы және реттеу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта и пунктом 3 настоящего постановления.
4. Управлению международных отношений и внешних коммуникаций обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по
регулированию и развитию
финансового рынка
М. Абылкасымова

3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2) тармақшасында және 3-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Халықаралық қатынастар және сыртқы коммуникациялар басқармасы осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және дамыту
Агенттігінің Төрағасы М. Абылкасымова