Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 марта 2020 года № 224. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 марта 2020 года № 20173.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 20.06.2023 № 498 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 20.06.2023 № 498 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий" согласно приложению 1 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 20.06.2023 № 498 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Оперативно-криминалистическому департаменту Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан и Оперативно-криминалистический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Зубов И.И.).
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.

"Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 18 наурыздағы № 224 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 27 наурызда № 20173 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 20.06.2023 № 498 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 20.06.2023 № 498 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған "Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 20.06.2023 № 498 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Жедел-крииминалистикалық департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшiлiк ететiн орынбасарына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жедел-криминалистикалық департаментіне (И.И. Зубов) жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.

Сноска. В пункт 5 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра внутренних дел РК от 29.12.2020 № 892 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Министр внутренних дел Республики Казахстан Е. Тургумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 18 марта 2020 года № 224
Правила
оказания государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий"
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 20.06.2023 № 498 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий".
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) заявитель (услугополучатель) – лицо, подавшее обращение в административный орган, должностному лицу для осуществления административной процедуры, а также лицо, в отношении которого принимается административный акт, совершается административное действие (бездействие) (адресат административного акта);
2) административный акт (результат оказания государственной услуги) – решение, принимаемое административным органом, должностным лицом в публично-правовых отношениях, реализующее установленные законами Республики Казахстан права и обязанности определенного лица или индивидуально определенного круга лиц;
3) административный орган (услугодатель) – государственный орган, орган местного самоуправления, государственное юридическое лицо, а также иная организация, которые в соответствии с законами Республики Казахстан наделены полномочиями по принятию административного акта, совершению административного действия (бездействия);

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 29.12.2020 № 892 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі
Е. Тургумбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 18 наурыздағы
№ 224 бұйрығына
1-қосымша
"Азаматтық және қызметтiк қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 20.06.2023 № 498 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Азаматтық және қызметтiк қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес "Азаматтық және қызметтiк қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) арыз иесі (көрсетілетін қызметті алушы) – әкімшілік рәсімді жүзеге асыру үшін әкімшілік органға, лауазымды адамға өтініш жасаған адам, сондай-ақ өзіне қатысты әкімшілік акті қабылданатын, әкімшілік әрекет жасалатын (әрекетсіздік танылатын) (әкімшілік акті адресаты) адам;
2) әкімшілік акті (мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі) – әкімшілік орган, лауазымды адам жария-құқықтық қатынастарда қабылдайтын, белгілі бір адамның немесе жекелей белгілі бір адамдар тобының Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген құқықтары мен міндеттерін іске асыратын шешім;
3) әкімшілік орган (көрсетілетін қызметті беруші) – Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әкімшілік актіні қабылдау, әкімшілік әрекет жасау (әрекетсіздік таныту) жөнінде өкілеттіктер берілген мемлекеттік орган, жергілікті өзін-өзі басқару органы, мемлекеттік заңды тұлға, сондай-ақ өзге ұйым;

4) административная процедура – это деятельность административного органа, должностного лица по рассмотрению административного дела, принятию и исполнению по нему решения, совершаемая на основании обращения или по собственной инициативе, а также деятельность, осуществляемая в порядке упрощенной административной процедуры;
5) Единый контакт-центр – юридическое лицо, определенное Правительством Республики Казахстан, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам – информации по вопросам оказания информационно-коммуникационных услуг;
6) профильное структурное подразделение услугодателя – оперативно-криминалистическое подразделение территориального органа полиции;
7) криминалистические требования – специальные технические требования (параметры, конструктивные особенности, маркировка), предъявляемые к гражданскому, служебному оружию и патронам к нему, а также конструктивно сходным с оружием изделиям;
8) руководитель испытательной лаборатории – начальник оперативно-криминалистического подразделения территориального органа полиции или уполномоченное им лицо;
9) объекты испытания – гражданское и служебное оружие и патроны к нему;
10) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
11) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Государственная услуга "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий" (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами полиции (далее – услугодатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги юридическое лицо (далее – услугополучатель) обращается в канцелярию услугодателя либо через портал с заявлением по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с предоставлением документов и объектов испытания в соответствии с пунктом 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий" (далее – Перечень) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Основные требования к оказанию государственной услуги, включающие характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в Перечне.
Услугополучатель составляет опись документов и объектов испытания по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам и прилагает ее к заявлению.
При подаче заявления через портал в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии заявления по оказанию государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

4) әкімшілік рәсім – әкімшілік органның, лауазымды адамның өтініш негізінде немесе өз бастамасы бойынша жасалатын әкімшілік істі қарау, ол бойынша шешім қабылдау және орындау қызметі, сондай-ақ оңайлатылған әкімшілік рәсім тәртібінде жүзеге асырылатын қызмет.
5) Бірыңғай байланыс-орталығы – Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған, көрсетiлетiн қызметтi алушыларға мемлекеттiк және өзге де қызметтер көрсету мәселелерi бойынша – ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік органдарға ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпарат беру жөнiндегi ақпараттық-анықтамалық қызмет функцияларын орындайтын заңды тұлға;
6) көрсетілетін қызметті берушінің бейінді құрылымдық бөлінісі – аумақтық полиция органының жедел-криминалистикалық бөлінісі;
7) криминалистикалық талаптар азаматтық, қызметтiк қару мен оның патрондарына, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдарға қойылатын арнаулы техникалық талаптар (параметрлер, конструкциялық ерекшеліктер, таңбалау);
8) сынау зертханасының басшысы – аумақтық полиция органының жедел-криминалистикалық бөлінісінің бастығы немесе ол уәкілеттік берген адам;
9) сынау объектілері – азаматтық және қызметтiк қару және оның патрондары;
10) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;
11) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiлiгiн және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандардың жинағы.
3. "Азаматтық және қызметтiк қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) аумақтық полиция органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне не портал арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішпен осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 8-тармағына сәйкес құжаттар мен сынау объектілерін ұсына отырып жүгінеді.
Көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұнын және нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтер Тізбеде жазылған.
Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттар мен сынау объектілерінің тізімдемесін жасайды және оны өтінішке қоса береді.
Өтінішті портал арқылы берген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі өтінішті қабылдау туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып хабарлама көрсетіледі.

5. Испытаниям на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий в рамках одной государственной услуги подвергают одну модель (модификацию) оружия или изделия, один тип патронов к служебному и гражданскому оружию или одну модификацию снарядов к арбалетам или лукам.
6. Канцелярия услугодателя с момента поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает руководителю испытательной лаборатории на исполнение. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Руководитель испытательной лаборатории в день поступления заявления услугополучателя определяет ответственного исполнителя профильного структурного подразделения услугодателя (далее – ответственный исполнитель).
При получении заявления через портал ответственный исполнитель направляет в "личный кабинет" услугополучателя уведомление о необходимости предоставления объектов испытания. Услугополучатель предоставляет объекты испытания нарочно не позже одного рабочего дня, следующего за днем получения уведомления о необходимости предоставления объектов испытания.
7. Ответственный исполнитель в течение двух рабочих дней с момента регистрации документов проверяет полноту представленных документов и объектов испытания.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
8. При предоставлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшими сроками действия либо объектов испытания не в полном объеме ответственный исполнитель в указанные в пункте 7 настоящих Правил сроки готовит мотивированный отказ в приеме заявления по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, который подписывает у руководителя испытательной лаборатории и направляет услугополучателю.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшими сроками действия, поступившим через портал, ответственный исполнитель направляет мотивированный отказ в "личный кабинет" услугополучателя, подписанный ЭЦП руководителя испытательной лаборатории.
При выявлении несоответствия объектов испытания с пакетом документов, поступивших через портал, ответственный исполнитель отправляет мотивированный отказ в "личный кабинет" услугополучателя с указанием даты и времени возврата объектов испытания в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя испытательной лаборатории.

5. Бір мемлекеттік көрсетілетін қызмет шеңберінде азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының , сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігін сынауға қарудың немесе бұйымның бір моделі (модификациясы), қызметтік және азаматтық қару патрондарының бір түрі немесе арбалеттердің немесе садақтар снарядтарының бір модификациясы жатады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар түскен сәттен бастап оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және сынау зертханасының басшысына орындауға береді. Көрсетілетін қызметті алушы еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Сынау зертханасының басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтініші келіп түскен күні бейінді құрылымдық бөліністің жауапты орындаушысын (бұдан әрі – жауапты орындаушысы) анықтайды.
Өтінішті портал арқылы алған кезде жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" сынау объектілерін ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама жолдайды. Көрсетілетін қызметті алушы сынау объектілерін ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама алған күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей сынау объектілерін қолма-қол ұсынады.
7. Жауапты орындаушы құжаттарды тіркеген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттар мен сынау объектілерінің толықтығын тексереді.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметті көрсетілетін қызметті алушы "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
8. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар пакетін толық ұсынбаған және (немесе) қолдану мерзімі өткен құжаттарды ұсынған не сынау объектілерін толық көлемде ұсынбаған кезде жауапты орындаушы осы Қағидаларға 7-тармақта көрсетілген мерзімде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан дәлелді бас тарту дайындайды, оған сынау зертханасының басшысы қол қояды және көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы келіп түскен құжаттар пакетін толық ұсынбаған және (немесе) қолдану мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" сынау зертханасы басшысының ЭЦҚ қойылған дәлелді бас тарту жолдайды.
Портал арқылы келіп түскен құжаттар пакетімен сынау объектілерінің сәйкес келмеуі анықталған кезде жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" сынау зертханасы басшысының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында сынау объектілерін қайтару күні мен уақытын көрсете отырып, дәлелді бас тарту жолдайды.

9. Отказ в оказании государственной услуги осуществляется в соответствии с пунктом 9 Перечня.
10. При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и объектов испытания ответственный исполнитель:
в течение десяти рабочих дней проводит испытание для определения соответствия предоставленных объектов испытания криминалистическим требованиям согласно приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 марта 2015 года № 219 "Об утверждении криминалистических требований и методов испытания гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10747);
в течение двух рабочих дней по результатам проведенных испытаний оформляет протокол испытания на соответствие криминалистическим требованиям (далее – протокол испытания) по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, составляет заключение на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам с приложением протокола испытания в двух экземплярах;
в течение одного рабочего дня подписывает у руководителя испытательной лаборатории оба экземпляра заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий, передает в канцелярию услугодателя оба экземпляра заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий для регистрации и вносит сведения о выданном заключении на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий в информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование". При обращении услугополучателя посредством портала ответственный исполнитель направляет в "личный кабинет" услугополучателя заключение на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя испытательной лаборатории, с приложением электронной копии протокола испытания и уведомление с указанием места возврата объектов испытания, предоставленных услугополучателем.
11. В случае выявления несоответствия объектов испытания криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий при проведении испытания услугодатель согласно части первой статьи 73 Административно-процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан в обязательном порядке направляет услугополучателю предварительное решение по результатам испытания либо уведомляет о времени и месте (способе) проведения заслушивания для выражения позиции услугополучателя по предварительному решению услугодателя.
Предварительное решение по результатам испытания либо уведомление о заслушивании направляется услугодателем заранее, но не позднее чем за три рабочих дня до принятия административного акта. Заслушивание проводится не позднее двух рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает результат оказания государственной услуги.

9. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту Тізбенің 9-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
10. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар мен сынау объектілерінің толық пакетін ұсынған кезде жауапты орындаушы:
он жұмыс күні ішінде ұсынылған сынау объектілерінің "Криминалистикалық талаптар мен азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдарды сынау әдістерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 16 наурыздағы № 219 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10747 болып тіркелген) сәйкес криминалистикалық талаптарға сәйкес келуін анықтау үшін сынақ жүргізеді;
екі жұмыс күні ішінде жүргізілген сынаулардың нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне сынау хаттамасын (бұдан әрі – сынау хаттамасы) ресімдейді, сынау хаттамасын қоса бере отырып, осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытынды жасайды;
бір жұмыс күнінің ішінде азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытындының екі данасына сынау зертханасының басшысы қол қояды, азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытындының екі данасын тіркеу үшін кеңсеге береді және "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесіне азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытынды берілгені туралы мәлімет енгізеді. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" сынау хаттамасының электрондық көшірмесін қоса отырып, сынау зертханасы басшысының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытынды және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған сынау объектілерін қайтару орнын көрсете отырып хабарлама жолдайды.
11. Сынау жүргізу кезінде сынау объектілерінің азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкес еместігі анықталған жағдайда, Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 73-бабының бірінші бөлігіне сәйкес көрсетілетін қызметті беруші міндетті түрде көрсетілетін қызметті алушыға сынау нәтижелері бойынша алдын ала шешімді жолдайды не көрсетілетін қызметті берушінің алдын ала шешімі бойынша көрсетілетін қызметті алушының ұстанымын білдіру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Сынау нәтижелері бойынша алдын ала шешім не тыңдау туралы хабарламаны мемлекеттік қызметті көрсетуші алдын ала, бірақ әкімшілік акті қабылданғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей жолдайды. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді.

12. Канцелярия услугодателя совместно с ответственным исполнителем профильного структурного подразделения выдает услугополучателю один экземпляр заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий, предоставленные услугополучателем пакет документов, объекты испытания. Второй экземпляр заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий остается на хранении в канцелярии услугодателя.
13. Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
14. Информация о внесенных в настоящие Правила изменениях и (или) дополнениях в течение трех рабочих дней с даты утверждения актуализируется и направляется в Единый контакт-центр.
15. Руководитель испытательной лаборатории и (или) ответственный исполнитель несут ответственность за нарушение настоящих Правил, установленную законами Республики Казахстан.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей, и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
16. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг проводится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу)
17. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающего государственную услугу услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются. Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.

12. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі бейінді құрылымдық бөліністің жауапты орындаушысымен бірлесіп, көрсетілетін қызметті алушыға азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытындының бір данасын, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар пакетін, сынау объектілерін жолдайды. Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытындының екінші данасы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде сақтауда қалады.
13. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіпте мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы мәліметтер енгізуді қамтамасыз етеді.
14. Осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпарат бекітілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде өзектендіріледі және Бірыңғай байланыс-орталығына жолданады.
15. Сынау зертханасының басшысы және (немесе) жауапты орындаушы Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген осы Қағидаларды бұзғаны үшін жауапкершілік артады.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртiбi
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
17. Мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті алушының мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі. Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жолдайды.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы әкімшілік акті қабылдаса, әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағымды жібермеуге құқылы.

18. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
19. При несогласии с результатами оказания государственной услуги, а также с полученным ответом на жалобу, если иное не предусмотрено законом, обращение в суд услугополучателем допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения на
соответствие
криминалистическим
требованиям гражданского и
служебного оружия
и патронов к нему, а также
конструктивно сходных с
оружием изделий"
____________________________
наименование организации услугодателя,
____________________________
наименование и юридический
адрес, телефоны,
____________________________
____________________________
электронная почта услугополучателя
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать заключение на соответствие криминалистическим требованиям
гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с
оружием изделий по результатам испытания предоставленных согласно описи объектов.
Приложение: документы на ___ листах и объекты в количестве ___ штук согласно
описи, опись документов и объектов на ___ листах.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные услугополучателя являются официальными для контакта и на
них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче
заключения;
все прилагаемые документы и объекты соответствуют действительности и являются
действительными;
на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в информационных системах, согласен.
Руководитель юридического лица или представитель по доверенности
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) и электронная цифровая подпись
Дата заполнения "_____" ____________ 20___года
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения на
соответствие криминалистическим
требованиям гражданского и
служебного оружия и патронов к
нему, а также конструктивно
сходных с оружием изделий"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий"
1
Наименование услугодателя
территориальные органы полиции
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя либо веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания – пятнадцать рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
заключение на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
государственная услуга оказывается на бесплатной основе
7
График работы веб-портала "электронного правительства" и услугодателя
Услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Прием документов осуществляется в соответствии с графиком работы.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:

18. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бақылау және бағалау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен, сондай-ақ шағымға алынған жауаппен келіспеген кезде, егер заңда өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушының сотқа жүгінуіне сотқа дейінгі тәртіпте шағым жасағаннан кейін жол беріледі.
"Азаматтық және қызметтiк
қарудың және оған патрондардың,
сондай-ақ конструкциясы жағынан
қаруға ұқсас бұйымдардың
криминалистикалық талаптарға
сәйкестігіне қорытынды беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
1-қосымша
____________________________
көрсетілетін қызметті беруші ұйымының
____________________________
атауы, атауы және заңды мекенжайы,
____________________________
телефоны, көрсетілетін қызметті алушының
____________________________
электрондық поштасы
ӨТІНІШ
Объектілер тізімдемесіне сәйкес ұсынылған сынау нәтижелері бойынша азаматтық және қызметтiк қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытынды беруді сұраймын.
Қосымша: тізімдемеге сәйкес құжаттар______парақта және объектілер саны _______данада, құжаттар мен объектілердің тізімдемесі ________парақта.
Осылармен:
көрсетілетін қызметті алушының барлық көрсетілген деректері байланыс жасау үшін ресми болып табылатыны және оларға қорытынды беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жолдауға болатыны;
барлық қоса берілген құжаттар мен объектілер шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны расталады;
ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келіседі.
Заңды тұлғаның басшысы немесе сенімхат негізінде өкілі
________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) және электрондық цифрлық қолтаңбасы
Толтырылған күні 20 _____жылғы "____"_______________
"Азаматтық және қызметтiк
қарудың және оған патрондардың,
сондай-ақ конструкциясы жағынан
қаруға ұқсас бұйымдардың
криминалистикалық талаптарға
сәйкестігіне қорытынды беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
2-қосымша
"Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметке негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
аумақтық полиция органдары
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну әдістері
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі не www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Көрсету мерзімі – он бес жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/Қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi
азаматтық және қызметтiк қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытынды немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
6
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызмет көрсету кезінде алынатын төлемақы мөлшерін және оны алу тәсілдері
мемлекеттік қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
7
"Электрондық үкімет" веб-порталының және көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау жұмыс кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі. Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде құжаттарды қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады) тәулік бойы.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:

1) интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан: www.mvd.gov.kz в разделе "Государственные услуги";
2) веб-портале "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz.
8
Перечень документов и объектов испытания необходимых для оказания государственной услуги
Услугодателю:
1) заявление услугополучателя по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с доверенностью для представителя юридического лица;
2) каталог фирмы, оригиналы паспорта на объект испытания и/или инструкция по его эксплуатации с переводом на государственный и русский языки;
3) копия контракта и перечень номеров объекта испытания в партии, ввезенной на территорию Республики Казахстан, заверенные руководством фирмы-заявителя;
На портал:
1) заявление услугополучателя по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с доверенностью для представителя юридического лица;
2) электронная копия каталога фирмы, электронная копия оригинала паспорта на объект испытания и/или электронная копия инструкции по его эксплуатации с переводом на государственный и русский языки;
3) электронные копии контракта и перечня номеров объектов испытания в партии, ввезенной на территорию Республики Казахстан, заверенные руководством фирмы-заявителя.
Объекты испытания:
при испытании огнестрельного, бесствольного, сигнального, газового, электрического, пневматического, охолощенного оружия, патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий предоставляются:
огнестрельное гладкоствольное и нарезное оружие - один экземпляр каждой модели или модификации с патронами не менее десяти штук;
огнестрельное бесствольное оружие, газовое оружие с возможностью стрельбы травматическими патронами – один экземпляр каждой модели или модификации с патронами не менее десяти штук;
охолощенное, газовое, сигнальное, электрическое, пневматическое оружие – один экземпляр каждой модели или модификации с патронами не менее десяти штук (для газового оружия дополнительно предоставляются холостые патроны не менее пяти штук);
конструктивно сходные с оружием изделия – один экземпляр каждой модели или модификации;
патроны к служебному и гражданскому оружию – не менее десяти штук в первичной упаковке предприятия-изготовителя;
при испытании холодного и метательного оружия, а также конструктивно сходных с оружием изделий предоставляются:
объекты, являющиеся холодным и метательным оружием – один экземпляр каждой модели или модификации;
изделия, конструктивно сходные с холодным и метательным оружием – один экземпляр каждой модели или модификации;
изделия хозяйственно-бытового назначения, конструктивно сходные с холодным и метательным оружием – один экземпляр каждой модели или модификации;
снаряды к арбалетам или лукам – пять единиц каждой модификации.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги

1) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында: www.mvd.gov.kz "Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер" бөлімінде;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың және сынау объектілерінің тізбесі
Көрсетілетін қызметті берушіге:
1) заңды тұлғаның өкілі үшін сенімхатпен осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының өтініші;
2) фирманың каталогы, мемлекеттік және орыс тілдеріне аударылған сынау объектісі паспортының түпнұсқасы және/немесе оны пайдалану жөніндегі нұсқаулық;
3) келісімшарттың көшірмесі және өтініш беруші фирманың басшылығы куәландырған Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген партиядағы сынау объектіcі нөмірлерінің тізбесі.
Порталға:
1) заңды тұлғаның өкілі үшін сенімхатпен осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының өтініші;
2) фирманың каталогының электрондық көшірмесі, мемлекеттік және орыс тілдеріне аударылған сынау объектісі паспортының түпнұсқасының электрондық көшірмесі және/немесе оны пайдалану жөніндегі нұсқаулықтың электрондық көшірмесі;
3) келісімшарттың және өтініш беруші фирманың басшылығы куәландырған Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген партиядағы сынау объектілері нөмірлерінің тізбесінің электрондық көшірмесі.
Сынау объектілері:
атыс, ұңғысыз, белгі беру, газды, электр, пневматикалық, оқсыз атылатын қаруды, оның патрондарын, сондай-ақ конструкциялық жағынан қаруға ұқсас бұйымдарды сынау кезінде:
тегіс ұңғылы және ойық атыс қаруы – әр модельдің немесе модификацияның кемінде он дана патроны бар бір данасы;
ұңғысыз атыс қаруы, жарақат салатын патрондармен ату мүмкіндігі бар газды қару – әр модельдің немесе модификацияның кемінде он дана патроны бар бір данасы;
оқсыз атылатын, газды, белгі беру, электр, пневматикалық қару – әр модельдің немесе модификацияның кемінде он дана патроны бар бір данасы (газды қару үшін кемінде бес дана бос патрон қосымша ұсынылады);
конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдар - әр модельдің немесе модификацияның бір данасы;
қызметтік және азаматтық қарудың патрондары – өндіруші кәсіпорынның бастапқы орамасында кемінде он дана;
Суық және лақтырылатын қаруға, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдарға сынау жүргізу үшін:
суық және лақтырылатын қару болып табылатын объектілер – әр модельдің немесе модификацияның бір данасы;
конструкциясы жағынан суық және лақтыратын қаруға ұқсас бұйымдар – әр модельдің немесе модификацияның бір данасы;
конструкциясы жағынан суық және лақтыратын қаруға ұқсас бұйымдарға шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы бұйымдар – әр модельдің немесе модификацияның бір данасы;
арбалеттерге немесе садақтарға снарядтар – әр модификацияның бес бірлігі ұсынылады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) вступившее в законную силу решение (приговор) суда в отношении услугополучателя о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги;
4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
1) услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП;
2) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777;
3) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан: www.mvd.gov.kz, раздел "Государственные услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг1414, 8 800 080 7777
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения на
соответствие
криминалистическим
требованиям гражданского и
служебного оружия
и патронов к нему, а также
конструктивно сходных с
оружием изделий"
ОПИСЬ ДОКУМЕНТОВ И ОБЪЕКТОВ
п/п
Наименование документов и объектов
с указанием индивидуализирующих обозначений
Количество
Дополнительные сведения
Руководитель юридического лица или представитель по доверенности
______________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) и электронная цифровая подпись
"____" _________ 20__год
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения на
соответствие
криминалистическим
требованиям гражданского и
служебного оружия и патронов к
нему, а также конструктивно
сходных с оружием изделий"
[Наименование УО (на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)]
реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: ____ Дата выдачи:
[Наименование организации
услугополучателя ]
Рассмотрев Ваше заявление от "__"_____ 20__ года №_____, сообщаем об отказе приема документов на оказание государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий" в связи с:
__________________________________________________________________________
Руководитель испытательной лаборатории:
__________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) и электронная цифровая подпись
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения на
соответствие
криминалистическим
требованиям гражданского и
служебного оружия и патронов к
нему, а также конструктивно
сходных с оружием изделий"
Протокол испытания на соответствие
криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и
патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий
№ ______                                                 "___" _______ 20___ года
за исх. № _______________________________________________________________________
указываются реквизиты заявления услугополучателя о направлении
________________________________________________________________________________
объектов испытания
________________________________________________________________________________
Объект испытания _______________________________________________________________
указывается полное наименование фирмы-производителя, вид,
________________________________________________________________________________
модель, калибр, серия и номер, год выпуска (при наличии), маркировочные обозначения
________________________________________________________________________________
оружия, патронов, снарядов
________________________________________________________________________________
Результат проведенных испытаний:_________________________________________________
описывается ход проведения испытаний
________________________________________________________________________________
и выводы
Испытания проводил _________________ ____________________________________________
подпись             фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения на
соответствие
криминалистическим
требованиям гражданского
и служебного оружия
и патронов к нему, а также
конструктивно сходных с
оружием изделий"
ЗАКЛЮЧЕНИЕ № ______
на соответствие криминалистическим требованиям
гражданского и служебного оружия и патронов к нему,
а также конструктивно сходных с оружием изделий
"___"_________20___года
Заявление: входящий № ______ от "____" ___________ 20____ года.
Услугополучатель: _______________________________________________
Юридический адрес: _____________________________________________
РЕШЕНИЕ
по испытанию на соответствие криминалистическим
требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему,
а также конструктивно сходных с оружием изделий
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Приложение: протокол испытания на соответствие криминалистическим требованиям
гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с
оружием изделий. Объекты испытания предоставляются нарочно.
Руководитель испытательной лаборатории:_____________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) и электронная цифровая подпись
Оборотная сторона заключения на соответствие криминалистическим требованиям
гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с
оружием изделий
Информационный лист
№ заключения________ от "___"____________20___года
Изделие________________________________________________________________________
указывается полное наименование испытанного образца, номер по каталогам,
_______________________________________________________________________________
номер модификация базового образца
_______________________________________________________________________________
изготовитель, страна изготовитель
Результат_______________________________________________________________________
указывается краткий вывод по исследованию
Технические характеристики: _____________________________________________________
Руководитель испытательной лаборатории:
________________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) и электронная цифровая подпись
Приложение 2
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 18 марта 2020 года № 224
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства внутренних дел Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарда дұрыс емес және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін белгілеу;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметіне немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы.
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
1) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін мемлекеттік қызметті ЭЦҚ болған кезде портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар;
2) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар;
3) мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсы: www.mvd.gov.kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8-800-080-7777.
"Азаматтық және қызметтiк
қарудың және оған патрондардың,
сондай-ақ конструкциясы жағынан
қаруға ұқсас бұйымдардың
криминалистикалық талаптарға
сәйкестігіне қорытынды беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
3-қосымша
ҚҰЖАТТАР МЕН ОБЪЕКТІЛЕР ТІЗІМДЕМЕСІ
р/с №
Дараландыратын белгілерін көрсете отырып, құжаттар мен объектілердің атауы
Саны
Қосымша
мәліметтер
Заңды тұлғаның басшысы немесе сенімхат негізінде өкілі
_________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) және электрондық цифрлық қолтаңбасы
20__жылғы "____" _________
"Азаматтық және қызметтiк
қарудың және оған патрондардың,
сондай-ақ конструкциясы жағынан
қаруға ұқсас бұйымдардың
криминалистикалық талаптарға
сәйкестігіне қорытынды беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
4-қосымша
[Мемлекеттік тілде УО атауы)]
Мемлекеттік тілде УО
деректемелері
[Орыс тілінде УО атауы)]
Орыс тілінде УО деректемелері
Дәлелді бас тарту
Нөмірі:_______ Берілген күні:
[Көрсетілетін қызметті алушының
ұйымының атауы]
Сіздің 20__ жылғы "____"_______№_______ өтінішіңізді қарап, __________________________________________________________________
байланысты "Азаматтық және қызметтiк қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартылатыны туралы хабарлаймыз.
Сынау зертханасының басшысы:
____________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) және электрондық цифрлық қолтаңбасы
"Азаматтық және қызметтiк
қарудың және оған патрондардың,
сондай-ақ конструкциясы жағынан
қаруға ұқсас бұйымдардың
криминалистикалық талаптарға
сәйкестігіне қорытынды беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
5-қосымша
Азаматтық және қызметтiк қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне сынау хаттамасы
№ _________                                     20____ жылғы "___" ________
шығыс № ___________________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының сынау объектілерін жолдау туралы
__________________________________________________________________________
өтінішінің деректемелері көрсетіледі
__________________________________________________________________________
Сынау объектісі______________________________________________________
өндіруші фирманың толық атауы, қару мен патрондардың,
__________________________________________________________________________
снарядтардың түрі, моделі, калибрі, сериясы мен шыққан жылы (болған кезде),
_________________________________________________________________________
таңбалау белгілері көрсетіледі
Жүргізілген сынақтардың нәтижесі: ________________________________________
сынақтарды жүргізу барысы мен
__________________________________________________________________________
қорытындылары сипатталады
Сынауды жүргізген:             _______       ______________________________________
қолы             тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
"Азаматтық және қызметтiк
қарудың және оған патрондардың,
сондай-ақ конструкциясы жағынан
қаруға ұқсас бұйымдардың
криминалистикалық талаптарға
сәйкестігіне қорытынды беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
6-қосымша
Азаматтық және қызметтiк қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне № ____ қорытынды
20____ жылғы "____" ________
Өтініш: 20____ жылғы "____" ______________ кіріс № ____________________
Көрсетілетін қызметті алушы:__________________________________________
Заңды мекенжайы: ___________________________________________________
Азаматтық және қызметтiк қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне сынау бойынша
ШЕШІМ
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Қосымша: Азаматтық және қызметтiк қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне сынау хаттамасы. Сынау объектілері қолма-қол ұсынылады.
Сынау зертханасының басшысы:
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) және электрондық цифрлық қолтаңбасы
Азаматтық және қызметтiк қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытындының артқы беті
20 ____жылғы "___"________№ ________қорытындының
ақпараттық парағы
Бұйым_________________________________________________________
сыналған үлгінің толық атауы, каталогтар бойынша нөмірі,
____________________________________________________________________
базалық үлгінің түрленуінің нөмірі
____________________________________________________________________
әзірлеуші, әзірлеуші ел көрсетіледі
Нәтиже ________________________________________________________
зерттеу бойынша қысқаша қорытынды көрсетіледі
Техникалық
сипаттамалары:_________________________________________
Сынау зертханасының басшысы:
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) және электрондық цифрлық қолтаңбасы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 18 наурыздағы
№ 224 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі

1. Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 328 "Об утверждении стандарта государственной услуги по выдаче заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11230, опубликован 19 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
2. Приказ и.о. Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 мая 2015года № 494 "Об утверждении Регламента государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11510, опубликован 10 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 25 января 2016 года № 69 "О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 494 "Об утверждении Регламента государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13170, опубликован 29 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
4. Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 мая 2019 года № 446 "О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 328 "Об утверждении стандарта государственной услуги по выдаче заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18714, опубликован 31 мая 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
5. Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 544 "О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 494 "Об утверждении Регламента государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18873, опубликован 25 июня 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

1. "Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 328 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11230 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 19 маусымда жарияланған);
2. "Азаматтық және қызметтiк қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 494 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11510 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 10 шілдеде жарияланған);
3. "Азаматтық және қызметтiк қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 494 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 25 қаңтардағы № 69 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13170 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 29 ақпанда жарияланған);
4. "Азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарының криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 328 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 20 мамырдағы № 446 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18714 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 31 мамырда жарияланған);
5. "Азаматтық және қызметтiк қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 494 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 544 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18873 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 25 маусымда жарияланған).