Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 276. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2020 года № 20231.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и импорт товаров, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров", согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 4 к настоящему приказу.
3. Департаменту по противодействию наркопреступности Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
СОГЛАСОВАН
Министерством цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"___" ______________ 2020 года
СОГЛАСОВАН
Министерством индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"___" ______________ 2020 года
СОГЛАСОВАН
Министерством национальной экономики
Республики Казахстан
"___" ______________ 2020 года
СОГЛАСОВАН
Министерством здравоохранения
Республики Казахстан
"___" ______________ 2020 года
Приложение 1 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 31 марта 2020 года № 276
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров"

Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласында мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 276 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 31 наурызда № 20231 болып тіркелді.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар тауарлардың экспорты мен импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Есірткі қылмысына қарсы іс-қимыл департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі
Е. Тургумбаев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
2020 жылғы "___" ______________
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
2020 жылғы "___" ______________
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
2020 жылғы "___" ______________
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
2020 жылғы "___" ______________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 31 наурыздағы
№ 276 бұйрықтың
1-қосымшасы
"Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидасы

Сноска. Правила - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 29.12.2022 № 1010 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга содержит следующие подвиды государственных услуг: культивирование, сбор и заготовка наркотикосодержащих растений, разработка, производство, переработка, перевозка, пересылка, приобретение, хранение, распределение, реализация, использование, уничтожение (далее – подвиды).
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) заявитель (услугополучатель) – лицо, подавшее обращение в административный орган, должностному лицу для осуществления административной процедуры, а также лицо, в отношении которого принимается административный акт, совершается административное действие (бездействие) (адресат административного акта);
2) административный акт (результат оказания госуслуги) – решение, принимаемое административным органом, должностным лицом в публично-правовых отношениях, реализующее установленные законами Республики Казахстан права и обязанности определенного лица или индивидуально определенного круга лиц;
3) административный орган (услугодатель) – государственный орган, орган местного самоуправления, государственное юридическое лицо, а также иная организация, которые в соответствии с законами Республики Казахстан наделены полномочиями по принятию административного акта, совершению административного действия (бездействия);
4) административная процедура - это деятельность административного органа, должностного лица по рассмотрению административного дела, принятию и исполнению по нему решения, совершаемая на основании обращения или по собственной инициативе, а также деятельность, осуществляемая в порядке упрощенной административной процедуры;
5) Единый контакт-центр – юридическое лицо, определенное Правительством Республики Казахстан, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам – информации по вопросам оказания информационно-коммуникационных услуг;

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 29.12.2022 № 1010 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағида) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды (бұдан әрі - көрсетілетін мемлекеттік қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің мынадай: құрамында есірткі бар өсімдіктерді өсіру, жинау және сатып алу, әзірлеу, өндіру, қайта өңдеу, тасымалдау, жөнелту, сатып алу, сақтау, бөлу, өткізу, пайдалану, жою кіші түрлерін қамтиды (бұдан әрі – кіші түрлері).
3. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) – әкiмшiлiк органға, лауазымды адамға әкiмшiлiк рәсiмдi жүзеге асыру үшiн өтінішті берген тұлға, сондай-ақ өзiне қатысты әкiмшiлiк акт қабылданған, әкiмшiлiк әрекет (әрекетсiздiк) жасалған адам (әкiмшiлiк актiнiң адресаты);
2) әкiмшiлiк акт (мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi) – әкiмшiлiк орган, лауазымды адам қабылдаған, жария-құқықтық қатынастарда белгiлi бiр адамның немесе жеке белгiленген тұлғалар шеңберiнiң Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген құқықтары мен мiндеттерiн іске асыратын шешiм;
3) əкімшілік орган (көрсетілетін қызметті беруші) – мемлекеттік орган, жергілікті өзін-өзі басқару органы, мемлекеттік заңды тұлға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сəйкес əкімшілік актіні қабылдау, әкімшілік әрекет (әрекетсіздік) жасау бойынша өкілеттік берілген өзге де ұйым;
4) әкiмшiлiк рәсiм – бұл әкiмшiлiк органның, лауазымды адамның әкiмшiлiк iстi қарау, ол бойынша шешiм қабылдау және орындау жөнiндегi, өтiнiш негiзiнде немесе өз бастамасы бойынша жүзеге асыратын қызметi, сондай-ақ әкiмшiлiк органның, лауазымды адамның тәртібінде жүзеге асыратын қызметі оңайлатылған әкімшілік рәсім;
5) Бірыңғай байланыс-орталығы - ақпараттық-коммуникациялық, мемлекеттік қызметтер және өзге де қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі ақпаратты көрсетілетін қызмет алушыларға, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі ақпаратты мемлекеттік органдарға ұсыну бойынша ақпараттық-анықтамалық қызметінің функцияларын орындайтын Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін заңды тұлға;

6) электронная форма лицензии и (или) приложения к лицензии – разрешение в форме электронного документа, оформляемое и получаемое с использованием государственной информационной системы разрешений и уведомлений, равнозначное разрешению на бумажном носителе;
7) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
8) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
9) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Государственная услуга и подвиды оказывается юридическим лицам (далее – услугополучатель), которые относятся к субъектам среднего и крупного предпринимательства.
5. Государственная услуга и подвиды оказывается Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель).
6. Государственная услуга и подвиды оказывается услугополучателям на платной основе.
7. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги и подвидов, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги и подвидов приведен в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
8. Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги и подвидов, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги и подвидов.
Канцелярия услугодателя с момента поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному структурному подразделению. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги и подвидов осуществляется следующим рабочим днем.

6) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның электрондық нысаны - рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесін пайдалана отырып, ресімделетін және алынатын, қағаз тасымалдағыштағы рұқсатпен мәні бірдей электрондық құжат нысанындағы рұқсат;
7) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі - портал) - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;
8) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) - төлемдерді электрондық нысанда көрсетілетін өтеулі қызметтер көрсету шеңберінде жүргізу туралы ақпарат беру процестерін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
9) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың шынайылығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет және кіші түрлері орта және ірі кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті және кіші түрлерін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
6. Мемлекеттік қызмет және кіші түрлерін көрсетілетін қызметті алушыларға ақылы негізде көрсетіледі.
7. "Есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызметті және кіші түрлерін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет және кіші түрлерін көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде осы Қағидаға 1-қосымшада көрсетілген.
8. Көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті және кіші түрлерін көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет және кіші түрлері нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар түскен сәттен бастап оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және жауапты құрылымдық бөлімшеге орындауға береді. Көрсетілетін қызметті алушы еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет және кіші түрлерін көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.

9. Работник ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента поступления документов, указанных в пункте 10 перечня основных требований к оказанию государственной услуги, проверяет полноту представленных документов и (или) сведений.
Сведения о заключении государственных органов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, промышленной безопасности при осуществлении услугополучателя деятельности, связанной с оборотом прекурсоров, письмо согласование территориального подразделения услугодателя, заключения о соответствующей проверке работников, заключения наркологического и психоневрологического диспансеров об отсутствии среди работников лиц с заболеваниями наркоманией, токсикоманией, хроническим алкоголизмом, а также об отсутствии среди них лиц, признанных непригодными к выполнению отдельных видов профессиональной деятельности и деятельности, связанной с источником повышенной опасности, о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество, уплату лицензионного сбора за право занятия отдельным видом деятельности услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, готовит мотивированный отказ по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – мотивированный отказ), в дальнейшем рассмотрении заявления, который направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя направляет запрос в государственные органы в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, промышленной безопасности при осуществлении услугополучателя деятельности, связанной с оборотом прекурсоров, в территориальное подразделение услугодателя для получения заключения на соответствие или несоответствие услугополучателя требованиям санитарно-эпидемиологического надзора (Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 августа 2021 года № ҚР ДСМ-72 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к зданиям и сооружениям производственного назначения". Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23852. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 августа 2022 года № ҚР ДСМ-70 "Об утверждении Гигиенических нормативов к атмосферному воздуху в городских и сельских населенных пунктах, на территориях промышленных организаций". Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 29011. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 февраля 2022 года № ҚР ДСМ-15 "Об утверждении Гигиенических нормативов к физическим факторам, оказывающим воздействие на человека". Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26831. Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 октября 2020 года № ҚР ДСМ-131/2020 "Об утверждении целевых групп лиц, подлежащих обязательным медицинским осмотрам, а также правил и периодичности их проведения, объема лабораторных и функциональных исследований, медицинских противопоказаний, перечня вредных и (или) опасных производственных факторов, профессий и работ, при выполнении которых проводятся предварительные обязательные медицинские осмотры при поступлении на работу и периодические обязательные медицинские осмотры и правил оказания государственной услуги "Прохождение предварительных обязательных медицинских осмотров". Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21443), в области промышленной безопасности (Закон Республики Казахстан "О гражданской защите". Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 345 "Об утверждении Правил обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов химической отрасли промышленности". Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10276. Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 декабря 2014 года № 943 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров". Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10293) и технической укрепленности специально оборудованных помещений (Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 декабря 2014 года № 943 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров". Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10293. Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 11 апреля 2015 года № 334 "Об утверждении Правил использования объектов и помещений в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров". Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11171).

9. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 10-тармағында көрсетілген құжаттар келіп түскен сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушының прекурсорлар айналымына байланысты қызметті жүзеге асыру кезінде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік органдардың қорытындысы туралы мәліметтер, көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық бөлімшесінің келісу хаты, қызметкерлерді тиісті тексеру туралы қорытынды, наркологиялық және психоневрологиялық диспансерлердің қорытындысы қызметкерлердің арасында нашақорлықпен, уытқұмарлықпен, созылмалы алкоголизммен ауыратын адамдардың болмауы туралы, сондай-ақ олардың арасында кәсіби қызметтің және жоғары қауіп көзіне байланысты қызметтің жекелеген түрлерін орындауға жарамсыз деп танылған адамдардың болмауы туралы, тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) туралы көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі - дәлелді бас тарту) дайындайды, ол көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы, көрсетілетін қызметті алушының прекурсорлар айналымына байланысты қызметті жүзеге асыруы кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік органдарға, көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық бөлімшесіне көрсетілетін қызметті алушының санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау (Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 3 тамыздағы № ҚР ДСМ-72 "Өндірістік мақсаттағы ғимараттарға және құрылыстарға қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23852 болып тіркелді. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 2 тамыздағы № ҚР ДСМ-70 "Қалалық және ауылдық елді мекендердегі, өнеркәсіптік ұйымдар аумақтарындағы атмосфералық ауаның гигиеналық нормативтерін бекіту туралы" бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29011 болып тіркелді. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 ақпандағы № ҚР ДСМ-15 "Адамға әсер ететін физикалық факторлардың гигиеналық нормативтерін бекіту туралы" бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26831 болып тіркелді. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2020 жылғы 15 қазандағы № ҚР ДСМ-131/2020 "Міндетті медициналық қарап-тексерулерге жататын адамдардың нысаналы топтарын, сондай-ақ оларды жүргізу тәртібі мен мерзімділігін, зертханалық және функционалдық зерттеулердің көлемін, медициналық қарсы көрсетілімдерді, зиянды және (немесе) қауіпті өндірістік факторлардың, жұмысқа орналасқан кезде орындау кезінде міндетті алдын ала медициналық қарап-тексерулер және мерзімдік міндетті медициналық қарап-тексерулер жүргізілетін кәсіптер мен жұмыстардың тізбесін және "Алдын ала міндетті медициналық қарап-тексерулерден өткізу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21443 болып тіркелді), өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы (Қазақстан Республикасының Заңы "Азаматтық қорғау туралы". Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 345 "Өнеркәсіптің химия саласындағы қауіпті өндірістік объектілер үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10276 тіркелді. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 943 "Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызмет үшін біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы" бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10293 тіркелді), көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық бөлімшесіне арнайы жабдықталған үй-жайлардың техникалық нығайтылуы (Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 943 "Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызмет үшін біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы" бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10293 тіркелді. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 11 сәуірдегі № 334 "Есірткі заттарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы объектілерді және үй-жайларды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11171 тіркелді) талаптарына сәйкестігіне немесе сәйкес келмеуіне қорытынды алу үшін сұрау салу жібереді.

10. В течение 10 (десяти) рабочих дней с момента поступления запроса работник государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, промышленной безопасности и территориального подразделения услугодателя устанавливают соответствие или несоответствие услугополучателя установленным требованиям, формируют заключение, подписанное работником государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, промышленной безопасности и территориального подразделения услугодателя и услугополучателем, предоставляют услугодателю результаты (заключение) в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП руководителя государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, промышленной безопасности и территориального подразделения услугодателя.
Государственные органы в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, промышленной безопасности, а также территориальные органы услугодателя в течении десяти рабочих дней направляют ответ услугодателю о соответствии или несоответствии заявителя предъявляемым требованиям.
11. Работник услугодателя с момента получения заключения государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, промышленной безопасности и территориального подразделения услугодателя, формирует лицензию и (или) приложение к лицензии по формам, согласно приложению 3 и 4 к настоящим Правилам, который направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. В случае выявления несоответствия квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров услугодатель в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан до принятия решения об отказе в оказании государственной услуги и подвидов не позднее 3 (трех) рабочих дней до окончания срока рассмотрения государственнной услуги и подвидов направляет услуполучателю предварительное решение.
Услугополучатель представляет или высказывает возражение к предварительному решению услугодателя в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания услугодатель выдает лицензию и (или) приложение к лицензии по формам, согласно приложению 3 и 4 к настоящим Правилам, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и подвидов.

10. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік органның және көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық бөлімшесінің қызметкері сұрау салу келіп түскен сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының белгіленген талаптарға сәйкестігін немесе сәйкес еместігін белгілейді, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік органның қызметкері қол қойған қорытындыны қалыптастырады, санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік орган және көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық бөлімшесі басшысының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында нәтижелерін (қорытындыны) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынады.
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік органдар, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық органдары көрсетілетін қызметті берушіге он жұмыс күні ішінде өтініш берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы жауапты жібереді.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік органның және көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық бөлімшесінің қорытындысын алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберілетін, осы Қағидаларға 3 және 4-қосымшаларға сәйкес лицензияны және (немесе) қосымшаны қалыптастырады.
12. Біліктілік талаптарына және оларға сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесіне сәйкес келмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік – процестік кодексінің 73-бабына сәйкес есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты мемлекеттік қызмет және кіші түрлерін көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылданғанға дейін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет және кіші түрлерін қарау мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін алдын ала шешімді жолдайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің алдын ала шешіміне оны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті алушы қарсылық білдіреді немесе мәлімдейді.
Көрсетілетін қызметті беруші тыңдау нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 3 және 4-қосымшаларға бойынша нысандарға сәйкес лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны мемлекеттік қызметті не болмаса мемлекеттік қызметті және кіші түрлер көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.

13. Общий срок оказания государственной услуги и подвидов услугодателем составляет 10 (десять) рабочих дней с момента приема и регистрации заявления.
14. Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии осуществляется в случаях:
1) реорганизации юридического лица-лицензиата в формах слияния, преобразования, присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу, выделения и разделения;
2) изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата (в случае указания адреса в лицензии);
3) изменения адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов;
4) изменения наименования вида и (или) подвида деятельности.
Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии не осуществляется в случаях, указанных в подпунктах 2) и 3) части первой настоящего пункта Правил, если изменения места нахождения юридического лица-лицензиата, адреса места нахождения объекта для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", или для приложений к лицензии с указанием объектов произошли в связи с изменением наименования населенных пунктов, названия улиц в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан".
Такие изменения адреса лицензиатов и объектов, указанных в приложениях к лицензиям, осуществляются посредством интеграции государственных информационных систем.
15. При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии работник услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпунктах 1), 3) и 6) пункта 10 перечня основных требований к оказанию государственной услуги, проверяет полноту представленных документов, сведений и (или) надлежащее оформление представленных документов.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, сведений и (или) ненадлежащем оформлении представленных документов работник услугодателя формирует мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, который направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя.
В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов, сведений и (или) надлежащем оформлении представленных документов работник услугодателя переоформляет лицензию и (или) приложение к лицензии, либо направляет мотивированный отказ в оказании государственной услуги и подвидов.

13. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті және кіші түрлерін көрсетудің жалпы мерзімі өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап 10 (он) жұмыс күнін құрайды.
14. Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша мынадай:
1) заңды тұлға-лицензиат осы Заңның 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес қайта ұйымдастырылған;
2) заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген (лицензияда мекенжай көрсетілген жағдайда);
3) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгерген;
4) қызмет түрінің және (немесе) кіші түрінің атауы өзгерген жағдайларда қайта ресімделуге жатады.
Егер заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жері мекенжайының, "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе объектілер көрсетіле отырып, лицензияға қосымшалар үшін объектісінің орналасқан жері мекенжайының өзгеруі "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес елді мекендер атауының, көше аттарының өзгеруіне байланысты болған жағдайларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу Қағиданың осы тармағының бірінші бөлігінің 2) және 3) тармақшалары қолданылмайды.
Көрсетілген лицензиаттар мен объектілердің мекенжайларына осындай өзгерістер лицензияларға қосымшаларда мемлекеттік ақпараттық жүйелерді интеграциялау арқылы жүзеге асырылады.
15. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі 10-тармағының 1), 3) және 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың, мәліметтердің толықтығын және (немесе) ұсынылған құжаттардың тиісінше ресімделуін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын, мәліметтерді толық ұсынбаған және (немесе) ұсынылған құжаттар тиісінше ресімделмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберілетін көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын, мәліметтерді ұсынған және (немесе) ұсынылған құжаттарды тиісінше ресімдеген жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері лицензияны және (немесе) қосымшаны қайта ресімдейді немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдайды.

При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии услугодатель не проверяет соответствие заявителя квалификационным требованиям, если иное не установлено законами Республики Казахстан, за исключением переоформления по основаниям, предусмотренным пунктами 4 и 5 статьи 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
Общий срок переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии составляет 3 (три) рабочих дня с момента приема и регистрации заявления.
Если законами Республики Казахстан предусматривается необходимость проверки соответствия заявителя квалификационным требованиям при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии, несоответствие этим требованиям также является основанием для отказа в переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии.
16. В случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения соответствие или несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям устанавливается в порядке, указанном в пунктах 9 и 10 настоящих Правил.
С момента получения полного пакета документов и (или) сведений, работник услугодателя формирует лицензию и (или) приложение к лицензии, по формам, согласно приложению 3 и 4 к настоящим Правилам, либо направляет мотивированный отказ в оказании государственной услуги и подвидов.
Общий срок оказания услугодателем при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения или разделения составляет 10 (десять) рабочих дней с момента приема и регистрации заявления.
17. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги и подвидов при получении лицензии и (или) приложения к лицензии являются:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) заявитель (услугополучатель) не соответствует квалификационным требованиям;
4) лицензиаром (услугодателем) получен ответ от соответствующего согласующего государственного органа о несоответствии заявителя предъявляемым при лицензировании требованиям;
5) в отношении заявителя (услугополучателя) имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности, или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
6) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию;
7) установлена недостоверность документов, представленных заявителем (услугополучателем) для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.

Қазақстан Республикасының "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңның 34-бабының 4 және 5-тармақтарында көзделген негіздер бойынша қайта ресімдеуді қоспағанда, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде лицензиар өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін тексермейді.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеудің жалпы мерзімі өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күнін құрайды.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеру қажеттігі көзделсе, осы талаптарға сәйкес келмеу де лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
16. Заңды тұлға-лицензиат бөлініп шығу және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігі немесе сәйкес келмеуі осы Қағиданың 9 және 10-тармақтарында белгіленген тәртіппен көрсетіледі.
Құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы Қағидаға 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қалыптастырады немесе мемлекеттік қызмет және кіші түрлері көрсетуден дәлелді бас тартуды жібереді.
Лицензияны қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің жалпы мерзімі заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару немесе бөлу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап 10 (он) жұмыс күнін құрайды.
17. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу кезінде мемлекеттік қызметті және кіші түрлерін көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) өтініш беруші біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
4) лицензиар (көрсетілетін қызметті беруші) тиісті келісуші мемлекеттік органнан өтініш берушінің лицензиялау кезінде қойылатын талаптарға сәйкес келмейтіні туралы жауап алған;
5) өтініш берушіге қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
6) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған;
7) өтініш беруші лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған жағдайларда жүзеге асырылады.

18. В случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения основаниями для отказа в оказании государственной услуги и подвидов являются:
1) непредставление или ненадлежащее оформление документов, необходимых для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) несоответствие заявителя квалификационным требованиям;
3) если ранее лицензия и (или) приложение к лицензии были переоформлены на другое юридическое лицо из числа вновь возникших в результате разделения юридических лиц-лицензиатов.
19. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги и подвидов в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг и подвидов в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии со статьей 5 Закона.
При оказании государственной услуги и подвидов посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги и подвидов поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг и подвидов.
20. Услугодатель в течение трех рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и в Единый контакт-центр.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросу оказания государственной услуги
21. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг и подвидов проводится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг и подвидов подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.

18. Заңды тұлға-лицензиат бөлініп шығу және бөліну нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда мемлекеттік қызметті және кіші түрлерін көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін құжаттар ұсынылмаған немесе тиісінше ресімделмеген;
2) өтініш беруші біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
3) егер лицензия және (немесе) лицензияға қосымша заңды тұлғаларды-лицензиаттарды бөлу нәтижесінде жаңадан пайда болғандардың ішіндегі басқа заңды тұлғаға бұрын қайта ресімделген жағдайда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны осы тармақта көзделген негіз бойынша бастамашылық жасалған.
19. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5 - бабына сәйкес қызметті ұсынушы көрсетілетін мемлекеттік қызметті және кіші түрлері көрсетудің кезеңі туралы мәліметтерді көрсетілетін мемлекеттік қызметті және кіші түрлерін көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы өкілетті орган бекіткен тәртіп негізінде енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсатнамалар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметті және кіші түрлерін көрсету кезінде көрсетілетін мемлекеттік қызметтің және кіші түрлері кезеңі туралы мәліметтер көрсетілетін мемлекеттік қызметті және кіші түрлері көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.
20. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы нормативтік құқықтық актіні бекіткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына және бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет көрсету және оның түрлері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және мониторинг жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және мониторингілеу жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы және кіші түрлері тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды тұлғаға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып жатқан лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жолдайды.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам, егер ол үш жұмыс күні ішінде қолайлы әкімшілік актіні қабылдаған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік әрекет жасаған жағдайда, шағымды қарайтын органға шағымды жібермеуге құқылы.

22. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд услугополучателем допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на деятельность, связанную
с оборотом наркотических средств,
психотропных веществ
и прекурсоров"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров"
1
Наименование государственной услуги
Выдача лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
2
Наименование подвидов государственной услуги
Культивирование, сбор и заготовка наркотикосодержащих растений, разработка, производство, переработка, перевозка, пересылка, приобретение, хранение, распределение, реализация, использование, уничтожение
3
Наименование услугодателя
Министерство внутренних дел
4
Способы предоставления государственной услуги и подвидов
Прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги и подвидов осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
5
Срок оказания государственной услуги и подвидов
При выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, в том числе при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 10 (десять) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 3 (три) рабочих дня.
6
Форма оказания государственной услуги и подвидов
Электронная (полностью автоматизированная).
7
Результат оказания государственной услуги и подвидов
Лицензия и (или) приложение к лицензии по формам, согласно приложениям 3 и 4 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги и подвидов по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Результат оказания государственной услуги и подвидов направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги и подвидов – электронная.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и подвидов, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
При оказании государственной услуги и подвидов услугополучатель оплачивает в бюджет по месту его нахождения лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс):

22. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы сотқа дейінгі тәртіпте шағымданғаннан кейін сотқа жүгіне алады.
"Есірткі құралдарының,
психотроптық заттар мен
прекурсорлардың айналымымен
байланысты қызметке лицензия
беру" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде
1
Мемлекеттік қызметтің атауы
Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензия беру
2
Мемлекеттік қызметтің кіші түрлерінің атауы
Құрамында есірткі бар өсімдіктерді өсіру, жинау және дайындау, әзірлеу, өндіру, өңдеу, тасымалдау, жөнелту, сатып алу, сақтау, тарату, сату, пайдалану, жою
3
Көрсетілетін қызметті ұсынушының атауы
Ішкі істер министрлігі
4
Мемлекеттік қызмет және кіші түрлері көрсету тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
5
Мемлекеттік қызметті және кіші түрлері көрсету мерзімі
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру, оның ішінде заңды тұлға-лицензиат бөлініп шығу және бөліну түрінде қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеу кезінде - 10 (он) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеу кезінде, заңды тұлға-лицензиат бөлініп шығу және бөліну түрінде қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеуді қоспағанда - 3 (үш) жұмыс күні.
6
Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны
Электронды (толық автоматтандырылған)
7
Мемлекеттік қызмет және кіші түрлері көрсету нәтижесі
3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны - электрондық.
8
Мемлекеттік қызмет және кіші түрлері көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оларды өндіріп алу тәсілдері
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің (Салық кодексі) 554-бабына сәйкес өзінің тұратын жері бойынша бюджетке қызметтің жекелеген түрлерімен айналысуға құқық беру үшін лицензиялық алым төлейді:

1) при выдаче лицензии и приложения к лицензии составляет 20 (двадцать) месячных расчетных показателей;
2) при переоформлении лицензии и приложения к лицензии составляет 10 процентов от ставки при выдаче лицензии.
Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться посредством платежного шлюза "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
9
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
Услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги и подвидов осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги и подвидов размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан: www.mvd.gov.kz в разделе "Государственные услуги";
2) портале.
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и подвидов
Для получения государственной услуги и подвидов юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала:
1) заявление юридического лица для получения (переоформления) лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде по формам, согласно приложениям 12 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
2) электронную копию устава;
3) сведения о документе, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП – в случае получения (переоформления) лицензии и приложения к лицензии;
4) электронную копию договора охраны объекта и (или) помещения для хранения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров частными охранными организациями, за исключением охраняемых Вооруженными Силами, другими войсками и воинскими формированиями, независимо от формы собственности;

1) лицензия және лицензияға қосымша беру кезінде 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткішті құрайды;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеу кезінде лицензияны беру уақытындағы ставканың 10 пайызын құрайды.
Төлем қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі порталы арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті ұсынушының қызметі - Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі;
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезек тәртібімен алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз көрсетіледі;
порталдың қызметі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижелерін ұсыну Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, келесі жұмыс күні жүзеге асырылады) тәулік бойы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындары мен кіші түрлердің мекенжайлары мыналар бойынша орналасқан:
1) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсы: www.mvd.gov.kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) портал.
10
Мемлекеттік қызмет және кіші түрлері көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан қажетті құжаттар мен мәліметтердің тізбесі талап етіледі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті және кіші түрін алу үшін заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы:
1) мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 1 - 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық нысанда алуға (қайта ресімдеуге) арналған өтініші;
2) құрылтай шартының электрондық көшірмесі;
3) ЭҮПШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат туралы мәліметтер – лицензияны және лицензияға қосымшаны алған (қайта ресімдеген) жағдайда;
4) Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери күштер қорғайтындарды қоспағанда, жеке күзет ұйымдарының есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорларды сақтауға арналған объектiнi және (немесе) үй-жайларын күзету шартының электрондық көшiрмесi меншік нысанына қарамастан құрылымдар;

5) электронную копию документа, подтверждающие право собственности или иные законные основания, предусмотренные законодательством Республики Казахстан (договор найма (аренды), поднайма, а также документа, дающего право на использование объекта и (или) помещения по иным основаниям, договора залога, заверенная печатью банковского учреждения), за исключением документов, информация о которых содержится в государственных информационных системах;
6) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация о которых содержится в государственных информационных системах – в случае переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии.
Для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
7) заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде по форме, согласно приложению 2 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
8) сведения о документе, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП – в случае переоформления лицензии и приложения к лицензии;
9) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация о которых содержится в государственных информационных системах – в случае переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии.
Для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения:
10) заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде по форме, согласно приложению 2 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
11) электронная копия устава;
12) сведения о документе, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП – в случае получения (переоформления) лицензии и приложения к лицензии;
13) электронную копию договора охраны объекта и (или) помещения для хранения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров частными охранными организациями, за исключением охраняемых Вооруженными Силами, другими войсками и воинскими формированиями, независимо от формы собственности;
14) электронную копию документа, подтверждающие право собственности или иные законные основания, предусмотренные законодательством Республики Казахстан (договор найма (аренды), поднайма, а также документа, дающего право на использование объекта и (или) помещения по иным основаниям, договора залога, заверенная печатью банковского учреждения), за исключением документов, информация о которых содержится в государственных информационных системах;

5) меншік құқығын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де заңды негіздерді (жалдауға (жалдауға), қосалқы жалдауға) растайтын құжаттың, сондай-ақ объектіні және (немесе) пайдалану құқығын беретін құжаттың электрондық көшірмесі туралы мәліметтер мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, өзге де негіздер бойынша үй-жайларды, мөрмен расталған банк мекемесінің кепіл шартымен;
6) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы мәліметтерді қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері, олар туралы мәліметтер мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда - лицензияны қайта ресімдеу кезінде лицензия және (немесе) лицензияға қосымша.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
7) мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 2-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық нысанда қайта ресімдеу туралы өтініші;
8) ЭҮПШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат туралы мәліметтер – лицензияны және лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде;
9) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы мәліметтерді қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері, олар туралы мәліметтер мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда - қайта ресімдеу кезінде. лицензия және (немесе) лицензияға қосымша.
Лицензиат-заңды тұлға бөліну және бөлініп шығу нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
10) осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 2-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық нысанда қайта ресімдеу туралы өтініші;
11) құрылтай шартының электрондық көшірмесі;
12) ЭҮПШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат туралы мәліметтер – лицензияны және лицензияға қосымшаны алған (қайта ресімдеген) жағдайда;
13) Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери күштер қорғайтындарды қоспағанда, жеке күзет ұйымдарының есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорларды сақтауға арналған объектiнi және (немесе) үй-жайларын күзету шартының электрондық көшiрмесi меншік нысанына қарамастан құрылымдар;
14) меншік құқығын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де заңды негіздерді (жалдауға (жалдауға), қосалқы жалдауға) растайтын құжаттың, сондай-ақ объектіні және (немесе) пайдалану құқығын беретін құжаттың электрондық көшірмесі туралы мәліметтер мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, өзге де негіздер бойынша үй-жайларды, мөрмен расталған банк мекемесінің кепіл шартымен;

1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) заявитель (услугополучатель) не соответствует квалификационным требованиям;
4) лицензиаром (услугодателем) получен ответ от соответствующего согласующего государственного органа о несоответствии заявителя предъявляемым при лицензировании требованиям;
5) в отношении заявителя (услугополучателя) имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
6) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию;
7) установлена недостоверность документов, представленных заявителем (услугополучателем) для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
В случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения основаниями для отказа в оказании государственной услуги и подвидов являются:
8) непредставления или ненадлежащего оформления документов, необходимых для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии;
9) несоответствия заявителя квалификационным требованиям;
10) если ранее лицензия и (или) приложение к лицензии были переоформлены на другое юридическое лицо из числа вновь возникших в результате разделения юридических лиц-лицензиатов.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги и подвидов, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1) услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги и подвидов в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП;
2) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги и подвидов в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777;
3) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан: www.mvd.gov.kz, раздел "Государственные услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777;
4) на портале доступна версия для слабовидящих.
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача лицензии
на деятельность, связанную
с оборотом наркотических средств,
психотропных веществ
и прекурсоров"
Заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ______________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ______________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
Адрес юридического лица
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения))
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс________________________________________________________________
Банковский счет ______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (производственной базы/здания или нежилого помещения (офиса))
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии
и (или) приложения к лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься
лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью
работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр
обслуживания населения).
Руководитель ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) электронная цифровая подпись
руководителя организации)
Дата заполнения: "___" __________ 20__ года
Приложение 2
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача лицензии
на деятельность, связанную
с оборотом наркотических
средств, психотропных веществ
и прекурсоров"
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии
(нужное подчеркнуть) № __________ от "___" _________ 20___ года,
выданную(ое)(ых)
____________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
на осуществление ____________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) өтініш беруші біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
4) лицензиар (көрсетілетін қызметті ұсынушы) тиісті келісуші мемлекеттік органнан өтініш берушінің лицензиялау кезінде қойылатын талаптарға сәйкес келмейтіні туралы жауап алған;
5) өтініш берушіге қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
6) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған;
7) өтініш беруші лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған жағдайларда жүзеге асырылады.
Заңды тұлға-лицензиат бөлініп шығу және бөлу түрінде қайта ұйымдастырылған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болып табылатындар:
8) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеуге қажетті құжаттарды ұсынбау немесе құжаттарды тиісті деңгейде рәсімдемеу:
9) өтініш берушінің біліктілік талаптарын сәйкес келмеуі;
10) егер бұрын лицензия және (немесе) лицензияға қосымша заңды тұлға-лицензиаттардың бөлінуі нәтижесінде қайтадан туындаған басқа заңды тұлғаға рәсімделген болса.
12
Мемлекеттiк қызметтердi көрсетудiң ерекшелiктерi мен түрлерiн, оның iшiнде электрондық нысанда және Мемлекеттiк корпорация арқылы көрсетiлетiн қызметтердi көрсетудi ескере отырып, өзге де талаптар
1) ЭЦҚ болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті және кіші түрлері портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар;
2) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті және кіші түрлерін көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы;
3) мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында көрсетілген: www.mvd.gov.kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777;
4) порталда көзі нашар көретіндерге арналған нұсқа қолжетімді.
"Есірткі, психотроптық заттар
мен олардың прекурсорларының
айналымына байланысты
қызметке лицензия беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету тізімге
1-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
_______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_______________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
орналасқан орны, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-
сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда - шетелдік заңды тұлға филиалының немесе
өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_______________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрі(лері)нің толық атауы көрсетiлсiн)
_________________________________________________________
Заңды тұлғаның мекенжайы ______________________________________
(пошталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы,
ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта _____________________________________________
Телефондар ____________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банктік шот ____________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)______ парақ қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы;
өтініш берушінің лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін беретіні;
өтініш берушінің халыққа қызмет көрсету орталығы жұмыскерінің өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен растауына келісетіні (халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы жүгінген жағдайда) расталады.
Басшы ________________________________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі)
Толтыру күні: 20__ жылғы "___" _________________
"Есірткі, психотроптық заттар
мен олардың прекурсорларының
айналымына байланысты
қызметке лицензия беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету тізімге
2-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
_______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_______________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі
болмаған жағдайда - шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің
бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) қайта ресімдеуді сұраймын
(керегінің астын сызу) №__________ бастап "___" _________ 20___ берілген)
___________________________________________________________
(лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның (лардың) нөмірі (лері),
берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (ларды)
берген лицензиардың атауы) _________________________________________
жүзеге асыруға (қызмет түрінің және(немесе) қызметтің кіші түрі(лері)нің толық атауы)
(тиісті тор көзде Х көрсетіңіз):

1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях
и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния _________________
преобразования ___________
присоединения ___________
выделения _______________
разделения _______________
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата __________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата ______
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения,
выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях,
если отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону
Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения
для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или
для приложений к лицензии с указанием объектов ______________________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
_________________________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности ________________________
8) изменение наименования подвида деятельности _____________________
Адрес юридического лица __________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область,
город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения))
Электронная почта ________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________
Факс ____________________________________________________________
Банковский счет __________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (производственной базы/здания или нежилого помещения (офиса))
Прилагается ______листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии
и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности все прилагаемые документы соответствуют действительности
и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью
работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр
обслуживания населения).
Руководитель _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) электронная цифровая подпись
руководителя организации)
Дата заполнения: "___" __________ 20__ года
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на деятельность, связанную
с оборотом наркотических
средств, психотропных веществ
и прекурсоров"
[Наименование УО
на государственном языке)]
реквизиты УО
на государственном языке
[Наименование УО
(на русском языке)]
реквизиты УО
на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер] Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров. [Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего]
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на деятельность, связанную
с оборотом наркотических
средств, психотропных веществ
и прекурсоров"
ЛИЦЕНЗИЯ
"___" ___________ 20 ___ года № _____________
Выдана ____________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес- идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица/полностью фамилия, имя, отчество (при его наличии),
индивидуальный идентификационный номер физического лица) на занятие
___________________________________________________________________
(наименование лицензируемого вида деятельности в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Особые условия _____________________________________________________
(в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан "О разрешениях
и уведомлениях")
Примечание: ________________________________________________________
(отчуждаемость, класс разрешения)
Лицензиар __________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
Руководитель (уполномоченное лицо) ___________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата первичной выдачи: "___" __________ _________ г.
Срок действия лицензии: "___" __________ ________ г.
Место выдачи __________________________________
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на деятельность, связанную
с оборотом наркотических
средств, психотропных веществ
и прекурсоров"
ПРИЛОЖЕНИЕ К ЛИЦЕНЗИИ
Номер лицензии _________________________
Дата выдачи лицензии ________________ 20 ____ года
Подвид(ы) лицензируемого вида деятельности
___________________________________________________________________
(наименование подвида лицензируемого вида деятельности в соответствии
с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Лицензиат
___________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера
у юридического лица/полностью фамилия, имя, отчество (при его наличии),
индивидуальный идентификационный номер физического лица)
Производственная база и/или объект ___________________________________
(местонахождение)
Особые условия действия лицензии ____________________________________
(в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан "О разрешениях
и уведомлениях")
Лицензиар _________________________________________________________
(полное наименование органа, выдавшего приложение к лицензии)
Руководитель (уполномоченное лицо)
_______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Номер приложения ______________________
Срок действия "___" __________ ______ г.
Дата выдачи приложения _______ 20 ___ года
Место выдачи __________________________
Приложение 2 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 31 марта 2020 года № 276
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и импорт товаров, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры"

1) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті тор көзде Х көрсетіңіз):
бірігу _____
қайта құру _____
қосылу _____
бөліп шығару _____
бөліну жолымен қайта ұйымдастырылуы _____
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі _____
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі _____
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы Заңның 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиаттың үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ______
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі _____
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда _____
7) қызмет түрі атауының өзгеруі _____
8) қызметтің кіші түрі атауының өзгеруі Заңды тұлғаның мекенжайы
_______________________________________________________________
(елі (шетелдік заңды тұлға үшін), пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы,
елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта______________________________________________
Телефондар_____________________________________________________
Факс___________________________________________________________
Банктік шот _____________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы__________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) (өндірістік база/ғимарат немесе тұрғын
үй – жай (офис) нөмірі)______ парақ қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы;
өтініш берушінің лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін беретіні;
өтініш берушінің халыққа қызмет көрсету орталығы жұмыскерінің өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен растауына келісетіні (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда) расталады.
Басшы _________________________________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда), тегi)
Толтыру күні: 20__ жылғы "___" _________________
"Есірткі, психотроптық заттар
мен олардың прекурсорларының
айналымына байланысты
қызметке лицензия беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидасына
2-қосымша
[Мемлекеттік тілде қызмет
берушінің атауы)]
Мемлекеттік тілде қызмет
берушінің атауы деректемелері
[Орыс тілде қызмет
берушінің атауы)]
Орыс тілде қызмет
берушінің атауы деректемелері
Дәлелді бас тарту хаты
Номер: [Номер]
Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Қызмет берушінің атауы], Сіздін өтінішті қарап [Толтырылған күні] жылы № [тапсырыстын номері], Есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларының айналымына байланысты қызметке лицензия беру бас тарту хаты туралы хабарлаймыз.
[Бас тарту себебі].
[Қызмет лауазымының қол қою]
[(қол қоюшының болған жағдайда) аты-жөні (бар болған жағдайда)]
"Есірткі, психотроптық заттар
мен олардың прекурсорларының
айналымына байланысты
қызметке лицензия беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидасына
3-қосымша
ЛИЦЕНЗИЯ
20____ жылғы "___" ___________ №_____________
Айналысуға берілді _____________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
лицензияланатын қызмет түрінің атауы)
______________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру
нөмірі болмаған жағдайда - шетелдік заңды тұлға филиалының немесе
өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің
аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
Ерекше шарттары _______________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының
36-бабына сәйкес)
Ескерту: _______________________________________________________
(иеліктен шығарылатындығы, рұқсаттың класы)
Лицензиар _____________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
Басшы (уәкiлеттi тұлға) __________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда)
Алғашқы берілген күні: " " ____________ _______ ж.
Лицензияның қолданылу кезеңі: " " ____________ _______ ж.
Берілген орны ________________________________________________
"Есірткі, психотроптық заттар
мен олардың прекурсорларының
айналымына байланысты
қызметке лицензия беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидасына
4-қосымша
ЛИЦЕНЗИЯҒА ҚОСЫМША
Лицензияның нөмірі ____________
Лицензияның берілген күні 20__ жылғы
Лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі(лері)
________________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
лицензияланатын қызметтің кіші түрінің атауы)
Лицензиат ________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес- сәйкестендіру
нөмірі болмаған жағдайда - шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің
бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
Өндiрiстік база және/немесе объект ______________________________
(орналасқан жерi)
Лицензияның қолданылуының ерекше шарттары ___________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының 36-бабына сәйкес)
Лицензиар ___________________________________________________
(лицензияға қосымшаны берген органның толық атауы)
Басшы (уәкiлеттi тұлға) _________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда)
Қосымшаның нөмірі ________________
Қолданылу мерзiмi "____" _______________ _____ ж.
Қосымшаның берілген күні ________________ 20 ____ ж.
Берілген орны ________________________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 31 наурыздағы
№ 276 бұйрықтың
2-қосымшасы
"Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар тауарлардың экспортына және импортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидасы

Сноска. Правила - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 29.12.2022 № 1010 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и импорт товаров, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и импорт товаров, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга содержит следующие подвиды государственных услуг: получение лицензии на экспорт и (или) импорт, переоформление лицензии на экспорт и (или) импорт (далее – подвиды).
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) заявитель (услугополучатель) – лицо, подавшее обращение в административный орган, должностному лицу для осуществления административной процедуры, а также лицо, в отношении которого принимается административный акт, совершается административное действие (бездействие) (адресат административного акта);
2) административный акт (результат оказания госуслуги) – решение, принимаемое административным органом, должностным лицом в публично-правовых отношениях, реализующее установленные законами Республики Казахстан права и обязанности определенного лица или индивидуально определенного круга лиц;
3) административный орган (услугодатель) – государственный орган, орган местного самоуправления, государственное юридическое лицо, а также иная организация, которые в соответствии с законами Республики Казахстан наделены полномочиями по принятию административного акта, совершению административного действия (бездействия);
4) административная процедура - это деятельность административного органа, должностного лица по рассмотрению административного дела, принятию и исполнению по нему решения, совершаемая на основании обращения или по собственной инициативе, а также деятельность, осуществляемая в порядке упрощенной административной процедуры;
5) Единый контакт-центр – юридическое лицо, определенное Правительством Республики Казахстан, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам – информации по вопросам оказания информационно-коммуникационных услуг;

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 29.12.2022 № 1010 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар тауарлардың экспортына және импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің осы қағидасы (бұдан әрі - Қағидасы) "Көрсетілетін мемлекеттік қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4-тармақшасына сәйкес әзірленді және "Құрамында есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар тауарлардың экспортына және импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің тәртібін айқындайды (бұдан әрі - көрсетілетін мемлекеттік қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің мынадай: экспортқа және (немесе) импортқа лицензия алу, экспортқа және (немесе) импортқа лицензияны қайта ресімдеу кіші түрлерін қамтиды (бұдан әрі – кіші түрлер).
3. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) – әкiмшiлiк органға, лауазымды адамға әкiмшiлiк рәсiмдi жүзеге асыру үшiн өтінішті берген тұлға, сондай-ақ өзiне қатысты әкiмшiлiк акт қабылданған, әкiмшiлiк әрекет (әрекетсiздiк) жасалған адам (әкiмшiлiк актiнiң адресаты);
2) әкiмшiлiк акт (мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi) – әкiмшiлiк орган, лауазымды адам қабылдаған, жария-құқықтық қатынастарда белгiлi бiр адамның немесе жеке белгiленген тұлғалар шеңберiнiң Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген құқықтары мен мiндеттерiн іске асыратын шешiм;
3) əкімшілік орган (көрсетілетін қызметті беруші) – мемлекеттік орган, жергілікті өзін-өзі басқару органы, мемлекеттік заңды тұлға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сəйкес əкімшілік актіні қабылдау, әкімшілік әрекет (әрекетсіздік) жасау бойынша өкілеттік берілген өзге де ұйым;
4) әкiмшiлiк рәсiм – бұл әкiмшiлiк органның, лауазымды адамның әкiмшiлiк iстi қарау, ол бойынша шешiм қабылдау және орындау жөнiндегi, өтiнiш негiзiнде немесе өз бастамасы бойынша жүзеге асыратын қызметi, сондай-ақ әкiмшiлiк органның, лауазымды адамның тәртібінде жүзеге асыратын қызметі оңайлатылған әкімшілік рәсім;
5) Бірыңғай байланыс-орталығы - ақпараттық-коммуникациялық, мемлекеттік қызметтер және өзге де қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі ақпаратты көрсетілетін қызмет алушыларға, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі ақпаратты мемлекеттік органдарға ұсыну бойынша ақпараттық-анықтамалық қызметінің функцияларын орындайтын Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін заңды тұлға;

6) электронная форма лицензии на экспорт и (или) импорт – разрешение в форме электронного документа, оформляемое и получаемое с использованием государственной информационной системы разрешений и уведомлений, равнозначное разрешению на бумажном носителе;
7) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
8) платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
9) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Экспорт и (или) импорт наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, включенных в раздел 2.12 единого перечня товаров, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года № 30, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами осуществляется при наличии лицензии, оформленной в соответствии с Инструкцией об оформлении заявления на выдачу лицензии на отдельных видов товаров и об оформлении такой лицензии, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 года № 199 (далее – инструкция).
5. Государственная услуга и подвиды оказывается юридическим лицам (далее – услугополучатель), которые относятся к субъектам среднего и крупного предпринимательства.
6. Государственная услуга и подвиды оказывается Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель).
7. Государственная услуга и подвиды оказывается услугополучателям на платной основе.
8. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и импорт товаров, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры" согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

6) экспортқа және (немесе) импортқа арналған лицензияның электронды үлгісі - рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесін пайдалана отырып, ресімделетін және алынатын, қағаз тасымалдағыштағы рұқсатпен мәні бірдей электрондық құжат нысанындағы рұқсат;
7) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі - портал) - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;
8) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) - төлемдерді электрондық нысанда көрсетілетін өтеулі қызметтер көрсету шеңберінде жүргізу туралы ақпарат беру процестерін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
9) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың шынайылығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешімімен бекітілген, үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын бірыңғай тауарлар тізбесінің 2.12-бөліміне енгізілген есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың экспорты және (немесе) импорты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 199 шешімімен бекітілген тауарлардың жекелеген түрлеріне лицензия беруге өтінішті рәсімдеу туралы және осындай лицензияны ресімдеу туралы нұсқаулыққа сәйкес рәсімделген лицензия болған кезде жүзеге асырылады (бұдан әрі - нұсқаулық).
5. Көрсетілетін мемлекеттік және кіші түрлері қызмет орта және ірі кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын заңды тұлғаларға (қызметті алушыларға) көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті және кіші түрлерін Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі ұсынады (бұдан әрі - қызметті ұсынушы).
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет және кіші түрлерін қызметті алушыларға ақылы түрде көрсетіледі.
8. Қызметті көрсету барысы, үлгісі, мазмұны мен нәтижесі сипатталған көрсетілетін мемлекеттік қызметтің негізгі талаптарының тізбесі, сондай-ақ көрсетілетін мемлекеттік қызметті ұсыну ерекшеліктерін қамтыған өзге де мәліметтер осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес "Құрамында есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар тауарлардың экспортына және импортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде келтірілген.

9. Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Канцелярия услугодателя с момента поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному структурному подразделению. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
10. Работник ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов, указанных в пункте 10 перечня основных требований к оказанию государственной услуги, проверяет полноту представленных документов и (или) сведений.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, готовит мотивированный отказ по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – мотивированный отказ), в дальнейшем рассмотрении заявления, который направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов, работник ответственного структурного подразделения услугодателя осуществляет проверку представленных документов и сведений и (или) надлежащем оформлении заявления на выдачу лицензии в соответствии с инструкцией и представленных документов. После чего формирует лицензию по формам, согласно приложениям 3 и 4 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
11. В случае выявления несоответствия перечня документов для выдачи лицензии на экспорт и импорт товаров, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры услугодатель в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан до принятия решения об отказе в оказании государственной услуги не позднее 3 (трех) рабочих дней до окончания срока рассмотрения государственной услуги направляет услугополучателю предварительное решение.
Услугополучатель представляет или высказывает возражение к предварительному решению услугодателя в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня его получения.

9. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу үшін берілген өтінімнің қабылданғаны туралы мәлімет, сондай-ақ көрсетілетін мемлекеттік қызметтің қорытындысын алатын күні мен уақыты көрсетілген хабарлама қызмет алушыға "жеке кабинет" арқылы жолданады.
Құжаттар түскен уақыттан бастап қызметті ұсынушының кеңсесі ол құжаттарды қабылдап, тіркеу жүргізеді және жауапты құрылымдық бөлімшеге орындауға жібереді. Қызметті ұсынушыға жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгіну кезінде, еңбек заңнамасына сәйкес, өтінімдерді қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің қорытындысын беру келесі жұмыс күні атқарылады.
10. Қызметті ұсынушының сәйкесті жауапты бөлімшесінің қызметкері (бұдан әрі - қызметті ұсынушының қызметкері) осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 10-тармағында көрсетілген құжаттарды алғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толықтығын тексереді.
Қызметті алушы құжаттар пакетін және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған жағдайда қызметті ұсынушының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлімінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес үлгіде дәлелді бас тарту (бұдан әрі - дәлелді бас тарту) көрсетілген жауап дайындайды. Өтінімді одан әрі қызметті алушының "жеке кабинет" порталы арқылы қызмет ұсынушының өкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен электронды құжат үлгісімен жолдайды.
Қызметті алушы құжаттардың толық пакетін ұсынған жағдайда қызметті ұсынушының жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері ұсынылған құжаттардың және мәліметтердің және (немесе) нұсқаулыққа сәйкес лицензия беруге өтінім мен ұсынылған құжаттардың талапқа сай рәсімделуін тексереді. Бұдан соң осы Қағиданың 3 және 4-қосымшаларына сәйкес үлгіде лицензия қалыптастырады, не болмаса көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуден себепті бас тарту жауабын дайындайды.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанда көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетіне" жолданады.
11. Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар тауарларды әкетуге және әкелуге лицензия беруге арналған құжаттар тізбесінде сәйкессіздік анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік – процестік кодексінің 73-бабымен мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдағанға дейін мемлекеттік қызметті қарау мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей алушыға алдын ала шешім жолдайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің алдын ала шешіміне оны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті алушы қарсылық береді немесе мәлімдийды.

По результатам заслушивания услугодатель выдает лицензию и (или) приложение к лицензии по формам, согласно приложению 3 и 4 к настоящим Правилам, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
12. Общий срок оказания государственной услуги услугодателем составляет 3 (три) рабочих дня с момента приема и регистрации заявления.
13. Переоформление лицензии на экспорт и (или) импорт осуществляется в случаях:
1) реорганизации юридического лица-лицензиата в формах слияния, преобразования, присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу, выделения и разделения;
2) изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата (в случае указания адреса в лицензии).
Переоформление лицензии на экспорт и (или) импорт не осуществляется в случае, указанный в подпункте 2) части первой настоящего пункта Правил, если изменения места нахождения юридического лица-лицензиата, произошли в связи с изменением наименования населенных пунктов, названия улиц в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан".
Такое изменение адреса лицензиатов, осуществляются посредством интеграции государственных информационных систем.
Общий срок переоформления лицензии на экспорт и (или) импорт составляет 2 (два) рабочих дня с момента приема и регистрации заявления.
14. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги при получении лицензии на экспорт и (или) импорт являются:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) в отношении заявителя (услугополучателя) имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
4) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию;
5) установлена недостоверность документов, представленных заявителем (услугополучателем) для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
15. В случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) непредставления или ненадлежащего оформления документов, необходимых для переоформления лицензии на экспорт и (или) импорт;
2) если ранее лицензии на экспорт и (или) импорт были переоформлены на другое юридическое лицо из числа вновь возникших в результате разделения юридических лиц-лицензиатов.

Көрсетілетін қызметті беруші тыңдау нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысандарға сәйкес лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны береді немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
12. Қызметті ұсынушылардың көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі, өтінімді қабылдау және тіркеу күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күнін құрайды.
13. Экспорт және (немесе) импортқа лицензияны қайта рәсімдеу мына жағдайларда рәсімделеді:
1) заңды тұлға-лицензиат қосылу үлгісімен қайта ұйымдастырылғанда, қайтадан құрылғанда, заңды тұлға-лицензиат келесі бір заңды тұлғаға қосылғанда, бөлініп шыққанда және бөлінгенде;
2) заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) мекенжайы өзгергенде.
Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінің 2) тармақшасында көрсетілген жағдайларда, нақтырақ айтқанда, егер заңды тұлға-лицензиаттың мекенжайы Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының талаптарына сәйкес елді мекеннің, көше атауының өзгеруіне байланысты өзгерсе, экспорт және (немесе) импортқа лицензияны қайта рәсімдеу жүргізілмейді.
Лицензиаттардың мекенжайын осылайша өзгерту мемлекеттік ақпараттық жүйені біріктірілуі арқылы жүзеге асырылады.
Экспорт және (немесе) импортқа лицензияны қайта рәсімдеудің жалпы мерзімі өтінімдерді қабылдаған және тіркеген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.
14. Экспорт және (немесе) импортқа лицензияны алу кезінде:
1) осы санаттағы заңды және жеке тұлғалар үшін бұл қызмет түрімен айналысуға Қазақстан Республикасы заңдарымен тыйым салынуы;
2) лицензиялық алымға енгізілмеуі;
3) өтінім берушіге (қызметті алушыға) қатысты лицензиялауға жататын қызмет немесе жекелеген қызмет түрлерімен айналысуын тоқтату немесе тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған жағдайда;
4) сот орындаушысының ұсынымы негізінде соттың өтінім беруші-борышкерге уақытша тыйым салуы;
5) өтінім беруші (қызметті алушы) лицензия алу үшін ұсынған құжаттары және (немесе) ондағы деректері (мәліметтері) анық емес болуы көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуден себепті бас тартуға негіз болып табылады.
15. Заңды-тұлға лицензиат бөлініп шығу және бөліну түрінде қайта құрылған жағдайда:
1) экспорт және (немесе) импортқа лицензияны қайта рәсімдеу үшін қажетті құжаттарды ұсынбау немесе талапқа сай рәсімдемегенде;
2) егер бұрын экспорт және (немесе) импортқа лицензия заңды тұлға-лицензиаттардың бөлінуі нәтижесінде пайда болғандардың ішінен басқа заңды тұлғаға қайта рәсімделген болса көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуден себепті бас тартуға негіз болып табылады.

16. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии со статьей 5 Закона.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
17. Услугодатель в течение трех рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и в Единый контакт-центр.
18. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг проводится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
19. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд услугополучателем допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
и импорт товаров, содержащих
наркотические средства,
психотропные вещества
и прекурсоры"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт и импорт товаров, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры"
1
Наименование государственной услуги
Выдача лицензии на экспорт и импорт товаров, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры
2
Наименование подвидов государственной услуги
Получение лицензии на экспорт и (или) импорт, переоформление лицензии на экспорт и (или) импорт
3
Наименование услугодателя
Министерство внутренних дел.
4
Способы предоставления государственной услуги и подвидов
Прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги и подвидов осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
5
Срок оказания государственной услуги и подвидов
При выдаче лицензии на экспорт и (или) импорт – 3 (три) рабочих дня;
при переоформлении лицензии на экспорт и (или) импорт – 2 (два) рабочих дня.
6
Форма оказания государственной услуги и подвидов
Электронная (полностью автоматизированная).
7
Результат оказания государственной услуги и подвидов

16. Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 5-бабына сәйкес қызметті ұсынушы көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетудің кезеңі туралы мәліметтерді көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы өкілетті орган бекіткен тәртіп негізінде енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсатнамалар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін мемлекеттік қызметтің кезеңі туралы мәліметтер көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.
17. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы нормативтік құқықтық актіні бекіткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде Енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына және бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және мониторингі жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және мониторингілеу жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды тұлғаға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып жатқан лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жолдайды.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам, егер ол үш жұмыс күні ішінде қолайлы әкімшілік актіні шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет қабылдаған жағдайда, шағымды қарайтын органға шағымды жібермеуге құқылы.
19. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы сотқа дейінгі шағымдан кейін сотқа жүгіне алады.
"Құрамында есірткі құралдары,
психотроптық заттар мен
прекурсорлары бар тауарлардың
экспорты мен импортына
лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидасына
1-қосымша
"Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен олардың прекурсорлары бар тауарлардың экспорты мен импортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік қызметтің атауы
Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен олардың прекурсорлары бар тауарлардың экспорты мен импортына лицензия беру
2
Мемлекеттік қызметтің кіші түрлерінің атауы
Экспортқа және (немесе) импортқа лицензия алу, экспортқа және (немесе) импортқа лицензияны қайта ресімдеу
3
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Ішкі істер министрлігі
4
Мемлекеттік қызмет және кіші түрлері көрсету амалы
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz арқылы жүзеге асырылады (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
5
Мемлекеттік қызметтерді және кіші түрлері көрсету мерзімі
Экспортқа және (немесе) импортқа рұқсат беру кезінде - 3 (үш) жұмыс күні;
Экспортқа және (немесе) импортқа лицензияны қайта ресімдеу кезінде - 2 (екі) жұмыс күні.
6
Мемлекеттік қызметтерді және кіші түрлері көрсету нысаны
Электронды (толық автоматтандырылған)
7
Мемлекеттік қызмет және кіші түрлері көрсету нәтижесі

Лицензия на экспорт и (или) импорт по формам согласно приложениям 3 и 4 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги и подвидов по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги и подвидов – электронная.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и подвидов, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
При оказании государственной услуги и подвидов услугополучатель оплачивает в бюджет по месту его нахождения лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс):
1) при выдаче лицензии на экспорт и (или) импорт составляет – 10 (десять) месячных расчетных показателей;
2) при переоформлении лицензии на экспорт и (или) импорт составляет - 1 месячный расчетный показатель.
Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться посредством платежного шлюза "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
9
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
Услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги и подвидов осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан: www.mvd.gov.kz в разделе "Государственные услуги";
2) портале.
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и подвидов
Для получения лицензии на экспорт и (или) импорт:
1) заявление юридического лица для получения лицензии на экспорт и (или) импорт в электронном виде по формам, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему Перечню основных требований к оказанию государственной услуги;

3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны - электрондық.
8
Мемлекеттік қызметті және кіші түрлері көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіру тәсілдері
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы кодексінің (Салық кодексі) 554-бабына сәйкес ол тұратын жері бойынша бюджетке қызметтің жекелеген түрлерімен айналысуға құқық беру үшін лицензиялық алым төлейді:
1) экспортқа және (немесе) импортқа лицензия беру кезінде 10 (он) айлық есептік көрсеткішті құрайды;
2) экспортқа және (немесе) импортқа лицензияны қайта ресімдеу кезінде 1 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Төлем қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ төлем портал арқылы "электрондық үкіметтің" төлем шлюзімен (бұдан әрі - ЭҮТШ) жүзеге асырылуы мүмкін.
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету мекен-жайлары:
1) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында: www.mvd.gov.kz "Мемлекеттік қызмет көрсету" бөлімінде;
2) порталда орналасқан.
10
Мемлекеттік қызмет және кіші түрлері көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан қажетті құжаттар мен мәліметтердің тізбесі талап етіледі
Экспортқа және (немесе) импортқа лицензия алу үшін:
1) осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде 1 және 2-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша электрондық түрде экспортқа және (немесе) импортқа лицензия алу үшін заңды тұлғаның өтініші;

2) сведения о документе, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП – в случае получения лицензии на экспорт и (или) импорт;
3) электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
4) электронная копия разрешения компетентного органа государства-импортера на ввоз на его территорию конкретной партии контролируемых веществ, если это предусмотрено законодательством соответствующего государства, либо официального уведомления от этого органа, что указанное разрешение не требуется. Для переоформления лицензии на экспорт и (или) импорт:
5) запрос в форме электронного документа, удостоверенный электронной цифровой подписью услугополучателя;
6) сведения о документе, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП – в случае переоформления лицензии на экспорт и (или) импорт;
7) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии на экспорт и (или) импорт, за исключением документов, информация о которых содержится в государственных информационных системах – в случае переоформления лицензии.
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и подвидов, установленные законами Республики Казахстан
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) в отношении заявителя (услугополучателя) имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
4) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию;
5) установлена недостоверность документов, представленных заявителем (услугополучателем) для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
При переоформлении лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров является непредставление или ненадлежащее оформление документов.
В случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения основаниями для отказа в оказании государственной услуги и подвидов являются:

2) экспортқа және (немесе) импортқа лицензия алған жағдайда - ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат туралы мәліметтер;
3) сыртқы сауда шартының (келісімшартының), оған қосымшаның және (немесе) толықтырудың (біржолғы лицензия үшін) электрондық көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарт) болмаған жағдайда - тараптардың ниетін растайтын өзге құжаттың көшірмесі;
4) егер бұл тиісті мемлекеттің заңнамасында көзделген болса, бақылаушы заттардың нақты партиясын оның аумағына әкелуге импорттаушы мемлекеттің құзыретті органы рұқсатының не аталған рұқсат талап етілмейтіні туралы осы органнан ресми хабарламаның электрондық көшірмесі.
Экспортқа және (немесе) импортқа лицензияны қайта ресімдеу үшін:
5) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
6) лицензия экспортқа және (немесе) импортқа қайта ресімделген жағдайда - ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат туралы мәліметтер;
7) лицензияны қайта ресімдеген жағдайда - олар туралы ақпарат мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, экспортқа және (немесе) импортқа лицензияны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері.
11
Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген мемлекеттiк қызмет және кіші түрлері көрсетуден бас тарту негіздері
1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) өтініш берушіге (көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар болған;
4) сот орындаушысының ұсынымы негізінде сот борышкер өтініш берушіге лицензия беруге уақытша тыйым салған;
5) өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталса, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензияны қайта ресімдеу кезінде құжаттарды ұсынбау немесе тиісінше ресімдемеу болып табылады.
Заңды тұлға-лицензиат бөлініп шығу және бөліну нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін мыналар негіз болып табылады:

6) непредставления или ненадлежащего оформления документов, необходимых для переоформления лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров;
7) если ранее лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров были переоформлены на другое юридическое лицо из числа вновь возникших в результате разделения юридических лиц-лицензиатов.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги и подвидов, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1) услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги и подвидов в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП;
2) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги и подвидов в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777;
3) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан: www.mvd.gov.kz, раздел "Государственные услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777;
4) на портале доступна версия для слабовидящих.
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
и импорт товаров, содержащих
наркотические средства,
психотропные вещества
и прекурсоры"
ЗАЯВЛЕНИЕ
на выдачу лицензии на экспорт отдельных видов товаров
1. Заявление №
2. Период действия
с по
3. Тип лицензии |
ЭКСПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель |
6. Покупатель
7. Страна назначения |
8. Страна покупателя |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Ф. И. О. (при его наличии)
Должность
Телефон
Подпись и печать Дата
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
_____________________ (подпись)
"___" ___________ 20___ г.
Приложение к заявлению на выдачу лицензии на экспорт отдельных видов товаров
Приложение к заявлению № от
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
Всего листов Лист №

6) тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензияны қайта ресімдеу үшін қажетті құжаттарды ұсынбау немесе тиісінше ресімдемеу;
7) егер бұрын тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензиялар заңды тұлғалар-лицензиаттардың бөліну нәтижесінде жаңадан пайда болғандар қатарынан басқа заңды тұлғаға қайта ресімделсе.
12
Мемлекеттiк қызметтердi көрсетудiң ерекшелiктерi мен түрлерiн, оның iшiнде электрондық нысанда және Мемлекеттiк корпорация арқылы көрсетiлетiн қызметтердi көрсетудi ескере отырып, өзге де талаптар
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар;
2) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы;
3) мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында көрсетілген : www.mvd.gov.kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777;
4) порталда көзі нашар көретіндерге арналған нұсқа қолжетімді.
"Құрамында есірткі құралдары,
психотроптық заттар мен
прекурсорлары бар тауарлардың
экспорты мен импортына
лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидасына
мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын негізгі
талаптардың тізбесіне
1-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия алуға арналған өтініш
1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі
бастап дейін
3. Лицензияның типі | ЭКСПОРТ
4. Келісімшарт
____ жылғы № ___
5. Өтініш беруші|
6. Сатып алушы
7. Тағайындалған елі|
8. Сатып алушының елі|
9. Келісімшарт валютасы|
10. Құны
11. Статистикалық құны|
12. Шығарылған елі|
13. Саны
14. Өлшем бірлігі|
15. КО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Өтініш берушінің уәкілетті тұлғасы
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі Күні
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін
____________________________________________
(қолы)
20___ж. "___"________
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия алуға арналған өтінішке қосымша
жылғы № өтінішке қосымша
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Барлығы парақ Парақ №

Сноска. Правила - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 29.12.2022 № 1010 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга содержит следующие подвиды государственных услуг: получение разрешения на ввоз и (или) вывоз, переоформление разрешения на ввоз, вывоз и транзит (далее – подвиды).
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) заявитель (услугополучатель) – лицо, подавшее обращение в административный орган, должностному лицу для осуществления административной процедуры, а также лицо, в отношении которого принимается административный акт, совершается административное действие (бездействие) (адресат административного акта);
2) административный акт (результат оказания госуслуги) – решение, принимаемое административным органом, должностным лицом в публично-правовых отношениях, реализующее установленные законами Республики Казахстан права и обязанности определенного лица или индивидуально определенного круга лиц;
3) административный орган (услугодатель) – государственный орган, орган местного самоуправления, государственное юридическое лицо, а также иная организация, которые в соответствии с законами Республики Казахстан наделены полномочиями по принятию административного акта, совершению административного действия (бездействия);
4) административная процедура - это деятельность административного органа, должностного лица по рассмотрению административного дела, принятию и исполнению по нему решения, совершаемая на основании обращения или по собственной инициативе, а также деятельность, осуществляемая в порядке упрощенной административной процедуры;
5) Единый контакт-центр – юридическое лицо, определенное Правительством Республики Казахстан, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам – информации по вопросам оказания информационно-коммуникационных услуг;

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 29.12.2022 № 1010 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағида) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің тәртібін айқындайды (бұдан әрі - көрсетілетін мемлекеттік қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мемлекеттік көрсетілетін қызметтің мынадай: әкелуге және (немесе) әкетуге рұқсат алу, әкелуге, әкетуге және транзитке рұқсатты қайта ресімдеу кіші түрлерін қамтиды (бұдан әрі – кіші түрлер).
3. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) – әкiмшiлiк органға, лауазымды адамға әкiмшiлiк рәсiмдi жүзеге асыру үшiн өтінішті берген тұлға, сондай-ақ өзiне қатысты әкiмшiлiк акт қабылданған, әкiмшiлiк әрекет (әрекетсiздiк) жасалған адам (әкiмшiлiк актiнiң адресаты);
2) әкiмшiлiк акт (мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi) – әкiмшiлiк орган, лауазымды адам қабылдаған, жария-құқықтық қатынастарда белгiлi бiр адамның немесе жеке белгiленген тұлғалар шеңберiнiң Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген құқықтары мен мiндеттерiн іске асыратын шешiм;
3) əкімшілік орган (көрсетілетін қызметті беруші) – мемлекеттік орган, жергілікті өзін-өзі басқару органы, мемлекеттік заңды тұлға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сəйкес əкімшілік актіні қабылдау, әкімшілік әрекет (әрекетсіздік) жасау бойынша өкілеттік берілген өзге де ұйым;
4) әкiмшiлiк рәсiм – бұл әкiмшiлiк органның, лауазымды адамның әкiмшiлiк iстi қарау, ол бойынша шешiм қабылдау және орындау жөнiндегi, өтiнiш негiзiнде немесе өз бастамасы бойынша жүзеге асыратын қызметi, сондай-ақ әкiмшiлiк органның, лауазымды адамның тәртібінде жүзеге асыратын қызметі оңайлатылған әкімшілік рәсім;
5) Бірыңғай байланыс-орталығы - ақпараттық-коммуникациялық, мемлекеттік қызметтер және өзге де қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі ақпаратты көрсетілетін қызмет алушыларға, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі ақпаратты мемлекеттік органдарға ұсыну бойынша ақпараттық-анықтамалық қызметінің функцияларын орындайтын Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін заңды тұлға;

6) электронная форма лицензии и (или) приложения к лицензии – разрешение в форме электронного документа, оформляемое и получаемое с использованием государственной информационной системы разрешений и уведомлений, равнозначное разрешению на бумажном носителе;
7) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
8) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
9) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, подлежащих контролю в Республике Казахстан, осуществляется на основании разрешения при торговле между странами Евразийской экономической комиссии.
5. Государственная услуга и подвиды оказывается юридическим лицам (далее – услугополучатель), которые относятся к субъектам среднего и крупного предпринимательства.
6. Государственная услуга и подвиды оказывается Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель).
7. Государственная услуга и подвиды оказывается услугополучателям на бесплатной основе.
8. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
9. Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Канцелярия услугодателя с момента поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному структурному подразделению. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.

6) рұқсаттың электрондық нысаны - рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесін пайдалана отырып, ресімделетін және алынатын, қағаз тасымалдағыштағы рұқсатпен мәні бірдей электрондық құжат нысанындағы рұқсат;
7) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі - портал) - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;
8) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) - төлемдерді электрондық нысанда көрсетілетін өтеулі қызметтер көрсету шеңберінде жүргізу туралы ақпарат беру процестерін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
9) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың шынайылығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Қазақстан Республикасында бақылауға жататын есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелу, әкету және транзиттеу Еуразиялық экономикалық комиссия елдері арасындағы сауда кезінде рұқсат негізінде жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызмет және кіші түрлері орта және ірі кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі .
6. Мемлекеттік қызметті және кіші түрлерін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші ) көрсетеді .
7. Мемлекеттік қызмет және кіші түрлерін көрсетілетін қызметті алушыларға тегін негізде көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес "Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде келтірілген.
9. Көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар түскен сәттен бастап оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және жауапты құрылымдық бөлімшеге орындауға береді. Көрсетілетін қызметті алушы еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.

10. Работник ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в пункте 10 перечня основных требований к оказанию государственной услуги, проверяет полноту представленных документов и (или) сведений.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, готовит мотивированный отказ по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – мотивированный отказ), в дальнейшем рассмотрении заявления, который в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя.
В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов, сведений и (или) надлежащем оформлении представленных документов работник услугодателя формирует разрешение на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров по формам, согласно приложениям 3 и 4 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
11. В случае выявления несоответствия перечня документов для выдачи разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров услугодатель в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан до принятия решения об отказе в оказании государственной услуги не позднее 3 (трех) рабочих дней до окончания срока рассмотрения государственнной услуги направляет услуполучателю предварительное решение.
Услугополучатель представляет или высказывает возражение к предварительному решению услугодателя в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания услугодатель выдает разрешение на ввоз, вывоз и транзит по формам, согласно приложению 3 и 4 к настоящим Правилам, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
12. Общий срок оказания государственной услуги услугодателем составляет 3 (три) рабочих дня с момента приема и регистрации заявления.
13. Переоформление разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров осуществляется в случаях:

10. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіның 10-тармағында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі-дәлелді бас тарту) дайындайды, ол көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын, мәліметтерді ұсынған және (немесе) ұсынылған құжаттарды тиісінше ресімдеген жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы Қағидаға 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсатты немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды қалыптастырады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жіберіледі.
11. Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзитіне рұқсат беруге арналған құжаттар тізбесінде сәйкессіздік анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік – процестік кодексінің 73-бабымен мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдағанға дейін мемлекеттік қызметті қарау мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей алушыға алдын ала шешім жолдайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің алдын ала шешіміне оны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті алушы қарсылық береді немесе мәлімдийды.
Көрсетілетін қызметті беруші тыңдау нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша импортқа, әкетуге және транзитке рұқсат не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
12. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетуінің жалпы мерзімі өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күнін құрайды.
13. Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсатты қайта ресімдеу жағдайлары:

1) реорганизации юридического лица-лицензиата в формах слияния, преобразования, присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу, выделения и разделения;
2) изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата (в случае указания адреса в лицензии).
Переоформление разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров не осуществляется в случае, указанный в подпункте 2) части первой настоящего пункта Правил, если изменения места нахождения юридического лица-лицензиата, произошли в связи с изменением наименования населенных пунктов, названия улиц в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан".
Такое изменение адреса лицензиатов, осуществляются посредством интеграции государственных информационных систем.
Общий срок переоформления лицензии на ввоз, вывоз и транзит составляет 2 (два) рабочих дня с момента приема и регистрации заявления.
14. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги при получении разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров являются:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) в отношении заявителя (услугополучателя) имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
3) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию;
4) установлена недостоверность документов, представленных заявителем (услугополучателем) для получения разрешения, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
15. В случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) непредставления или ненадлежащего оформления документов, необходимых для переоформления разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
2) если ранее разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров были переоформлены на другое юридическое лицо из числа вновь возникших в результате разделения юридических лиц-лицензиатов.
16. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии со статьей 5 Закона.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.

1) заңды тұлға-лицензиатты бірігу, қайта құру, заңды тұлға-лицензиатты басқа заңды тұлғаға қосу, бөлініп шығу және бөлу нысандарында қайта ұйымдастыру;
2) заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жерінің өзгеруі (лицензияда мекенжайы көрсетілген жағдайда).
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының талаптарына сәйкес елді мекендер атауының, көше атауларының өзгеруіне байланысты лицензиаттың орналасқан жері өзгерген жағдайда, Қағиданың осы тармағы бірінші бөлігінің 2) тармақшасында көрсетілген жағдайда есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсатты қайта ресімдеу жүзеге асырылмайды.
Лицензиаттардың мекенжайларын осындай өзгерту мемлекеттік ақпараттық жүйелерді біріктіру арқылы жүзеге асырылады.
Әкелуге, әкетуге және транзиттеуге лицензияны қайта ресімдеудің жалпы мерзімі өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.
14. Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсат алу кезінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін мына жағдайлар:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
2) өтініш берушіге (көрсетілетін қызметті алушыға) қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
3) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот борышкер өтініш берушіге лицензия беруге уақытша тыйым салған;
4) өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) рұқсат алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталса, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
15. Заңды тұлға-лицензиат бөлініп шығу және бөліну нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін мына жағдайлар негіз болып табылады:
1) есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсатты қайта ресімдеу үшін қажетті құжаттар ұсынылмаған немесе тиісінше ресімделмеген;
2) егер есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге бұрын рұқсаттар заңды тұлғалар-лицензиаттардың бөліну нәтижесінде жаңадан пайда болған қатарынан басқа заңды тұлғаға қайта ресімделсе негіз болады.
16. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңынын 5-бабына сәйкес қызметті ұсынушы көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетудің кезеңі туралы мәліметтерді көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы өкілетті орган бекіткен тәртіп негізінде енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсатнамалар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін мемлекеттік қызметтің кезеңі туралы мәліметтер көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.

Разрешение на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров формам согласно приложениям 3 и 4 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги и подвидов по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и подвидов, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга и подвиды оказывается услугополучателям на бесплатной основе.
9
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
Услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги и подвидов осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги и подвидов размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан: www.mvd.gov.kz в разделе "Государственные услуги";
2) портале.
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и подвидов
Для получения разрешения на ввоз и (или) вывоз:
1) заявление юридического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
2) электронная копия разрешения компетентного органа государства-импортера на ввоз на его территорию конкретной партии контролируемых веществ, если это предусмотрено законодательством соответствующего государства, либо официального уведомления от этого органа, что указанное разрешение не требуется;
3) электронная копия внешнеторгового договора в отношении контролируемых веществ с приложением дополнительных соглашений и приложений;
4) электронная копия договора в отношении контролируемых веществ с приложением дополнительных соглашений и приложений с потребителем; для получения разрешения на транзит:
5) заявление юридического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 2 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;

3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша әкелуге, әкетуге және транзитіне рұқсат беру немесе Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет және кіші түрлері көрсетуде дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны - электрондық.
8
Мемлекеттік қызмет және кіші түрлері көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оларды өндіріп алу амалдары
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушыға тегін көрсетіледі.
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету мекен-жайлары:
1) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында: www.mvd.gov.kz "Мемлекеттік қызмет көрсету" бөлімінде;
2) порталда орналасқан.
10
Мемлекеттік қызмет және кіші түрлері көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан қажетті құжаттар мен мәліметтердің тізбесі талап етіледі
Әкелуге және (немесе) әкетуге рұқсат алу үшін:
1) осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша электрондық түрдегі заңды тұлғаның өтініші;
2) импорттаушы мемлекеттің құзыретті органының оның аумағына бақылаудағы заттардың нақты партиясын әкелуге рұқсатының электрондық көшірмесі егер бұл тиісті мемлекеттің заңнамасында көзделген болса, импорттаушы мемлекеттің құзыретті органының бақыланатын заттардың нақты партиясын оның аумағына әкелуге рұқсатының немесе аталған рұқсат талап етілмейтіні туралы осы органнан ресми хабарламаның электрондық көшірмесі;
3) қосымша келісімдер мен қосымшаларды қоса бере отырып, бақыланатын заттарға қатысты сыртқы сауда шартының электрондық көшірмесі;
4) тұтынушымен жасалған қосымша келісімдер мен қосымшаларды қоса бере отырып, бақыланатын заттарға қатысты шарттың электрондық көшірмесі;
транзитке рұқсат алу үшін:
5) заңды тұлғаның осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық түрдегі өтініші;

6) электронная копия нотариально засвидетельствованного свидетельства о государственной регистрации организации – заявителя (с переводом на русский язык);
7) электронная копия нотариально засвидетельствованной лицензии либо сертификата на деятельность, связанную с оборотом контролируемых веществ, выданных государственным органом страны – заявителя, в соответствии с действующим законодательством государства (с переводом на русский язык);
8) наименование и объем контролируемых веществ (в физическом и стоимостном выражении), подлежащих транзиту с указанием кодов по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности;
9) представление со стороны заявителя страховых и других финансовых гарантий либо иных обязательств о возмещении ущерба, причиняемого возможной аварией при осуществлении транзита контролируемых веществ;
10) электронная копия нотариально засвидетельствованного договора на поставку контролируемых веществ, подлежащих контролю в Республике Казахстан, к которому прилагается заявление конечного грузополучателя о точной цели использования контролируемых веществ (с переводом на русский язык);
11) электронная копия подтверждения компетентного официального органа страны заявителя о готовности системы предупреждения и действия в чрезвычайных ситуациях к ликвидации последствий возможной аварии при осуществлении заявляемой транзитной перевозки;
12) электронная копия подтверждения грузоотправителя контролируемых веществ об обязательствах принять эти грузы обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам;
13) электронная копия подтверждения заявителя о возмещении расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки, а также вероятным временным хранением, обратной перевозкой, экспертизой и другими необходимыми действиями исполнительных органов в случае выявления нарушения действующего законодательства Республики Казахстан, а также расходов, связанных с необходимостью приведения выявленных отклонений в соответствие с требованиями законодательства и/или возвращением груза в государство экспорта. Для переоформления разрешения на ввоз, вывоз и транзит:
14) запрос в форме электронного документа, удостоверенный электронной цифровой подписью услугополучателя;
15) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация о которых содержится в государственных информационных системах – в случае переоформления лицензии.
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и подвидов, установленные законодательством Республики Казахстан

6) өтініш беруші ұйымның мемлекеттік тіркелуі туралы нотариалды куәландырылған куәліктің электрондық көшірмесі (орыс тіліндегі аудармасымен);
7) мемлекеттің қолданыстағы заңнамасына сәйкес өтініш беруші елдің мемлекеттік органы берген бақыланатын заттардың айналымына байланысты қызметке лицензияның немесе сертификаттың нотариалды куәландырылған электрондық көшірмесі (орыс тіліндегі аудармасымен);
8) сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша кодтарды көрсете отырып, транзитке жататын бақыланатын заттардың (физикалық және құндық мәнде) атауы мен көлемі;
9) өтініш беруші тарапынан бақыланатын заттардың транзитін жүзеге асыру кезінде ықтимал авариямен келтірілген залалды өтеу туралы сақтандыру және басқа да қаржылық кепілдіктерді немесе өзге де міндеттемелерді ұсыну;
10) Қазақстан Республикасында бақылауға жататын бақыланатын заттарды жеткізуге арналған шарттың нотариалды куәландырылған электрондық көшірмесі, оған түпкі жүк алушының бақыланатын заттарды пайдаланудың нақты мақсаты туралы өтініші (орыс тіліндегі аудармасымен) қоса беріледі;
11) өтініш беруші елінің құзыретті ресми органының төтенше жағдайлардағы алдын алу және іс-қимыл жүйесінің мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асыру кезінде ықтимал аварияның салдарын жоюға дайындығы туралы растауының электрондық көшірмесі;
12) егер жүкті жүк алушыға беру оған байланысты емес себептер бойынша мүмкін болмаған жағдайда, жүк жөнелтушінің бақыланатын заттарды осы жүктерді кері қабылдау міндеттемелері туралы растауының электрондық көшірмесі;
13) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын бұзу анықталған жағдайда тасымалдаудың нақты жағдайларына тексеру жүргізуге, сондай-ақ ықтимал уақытша сақтауға, кері тасымалдауға, сараптауға және атқарушы органдардың басқа да қажетті іс-қимылдарына байланысты шығыстарды, сондай-ақ анықталған ауытқуларды заңнама талаптарына сәйкес келтіру қажеттілігіне және/немесе жүкті экспорт мемлекетіне қайтаруға байланысты шығыстарды өтеу туралы өтініш берушінің растауының электрондық көшірмесі.
Әкелуге, әкетуге және транзитке рұқсатты қайта ресімдеу үшін:
14) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
15) лицензияны қайта ресімдеу жағдайында - мемлекеттік ақпараттық жүйелерде ақпараты бар құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері.
11
Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген мемлекеттiк қызмет және кіші түрлері көрсетуден бас тарту негіздері

1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) в отношении заявителя (услугополучателя) имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
3) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику разрешение;
4) установлена недостоверность документов, представленных заявителем (услугополучателем) для получения разрешения, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
В случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения основаниями для отказа в оказании государственной услуги и подвидов являются:
5) непредставления или ненадлежащего оформления документов, необходимых для переоформления разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
6) если ранее разрешение на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров были переоформлены на другое юридическое лицо из числа вновь возникших в результате разделения юридических лиц-лицензиатов.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги и подвидов, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1) услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги и подвидов в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП;
2) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги и подвидов в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777;
3) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан: www.mvd.gov.kz, раздел "Государственные услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777;
4) на портале доступна версия для слабовидящих.
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача разрешения на ввоз,
вывоз и транзит наркотических
средств, психотропных веществ
и прекурсоров"
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Заявление
От _________________________________________________________
(наименование организации юридического лица, адрес,
бизнес- идентификационный номер, телефон)
Прошу выдать разрешение на ввоз (вывоз) продукции, содержащей наркотические
средства, психотропные вещества и прекурсоры (ненужное зачеркнуть) из:
____________________________________________________________
(наименование страны, организация получатель (отправитель),
юридический адрес, телефон)
№ п/п
Таблица № списка, № позиции
Международное непатентованное название (МНН)
Торговое название (при наличии)
Единица измерения
Количество
1
2
3
4
5
6
Код товара по ЕТН ВЭД __________________________________________
Цель ввоза (вывоза) контролируемых веществ: _______________________
Руководитель юридического лица __________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) подпись)
Печать "____" __________ 20__ г.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
________________
(подпись)
"___" ____________ 20__ г.
Приложение 2
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача разрешения на ввоз,
вывоз и транзит наркотических
средств, психотропных веществ
и прекурсоров"
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Заявление
От _____________________________________________________________
(наименование организации юридического лица, адрес, телефон)
Прошу выдать разрешение на транзит продукции, содержащей наркотические
средства, психотропные вещества и прекурсоры, через Республику Казахстан
(ненужное зачеркнуть) из:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(наименование экспортера, название страны, юридический адрес, телефон)
в _______________________________________________________________
(наименование импортера, название страны, юридический адрес, телефон)
для _____________________________________________________________
(страна, наименование организации - конечного грузополучателя,
юридический адрес, телефон)
№ п/п
Таблица № списка, № позиции
Международное непатентованное название (МНН)
Торговое название (при наличии)
Единица измерения
Количество
1
2
3
4
5
6
Код товара по ЕТН ВЭД ___________________________________________
Вид транспорта, маршрут __________________________________________

1) қызмет түрімен айналысуға Қазақстан Республикасының заңдарымен жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін тыйым салынады;
2) өтініш берушіге (көрсетілетін қызметті алушыға) қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;
3) сот орындаушысының ұсынымы негізінде сот борышкер өтініш берушіге рұқсат беруге уақытша тыйым салады;
4) өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) рұқсат алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталса.
Заңды тұлға-лицензиат бөлініп шығу және бөліну нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін мыналар негіз болып табылады:
5) есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсатты қайта ресімдеу үшін қажетті құжаттарды ұсынбау немесе тиісінше ресімдемеу;
6) егер бұрын есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсат заңды тұлғалар-лицензиаттардың бөліну нәтижесінде жаңадан пайда болған қатарынан басқа заңды тұлғаға қайта ресімделсе.
12
Мемлекеттiк қызметтердi көрсетудiң ерекшелiктерi мен түрлерiн, оның iшiнде электрондық нысанда және Мемлекеттiк корпорация арқылы көрсетiлетiн қызметтердi көрсетудi ескере отырып, өзге де талаптар
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар;
2) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ "1414" Бірыңғай байланыс орталығы, 8-800-080-7777;
3) Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында көрсетілген: www.mvd.gov.kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777;
4) порталда көзі нашар көретіндерге арналған нұсқа бар.
"Есірткі құралдарын,
психотроптық заттар мен
прекурсорларды әкелуге, әкетуге
және транзиттеуге рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын негізгі
талаптардың тізбесінің
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Өтініш
__________________________________________________________________
(заңды тұлға ұйымының атауы, мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)
Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен олардың прекурсорлары
бар өнімді (керексіз сызылып тасталсын) мыналардан әкелуге (әкетуге)
рұқсат беруіңізді сұраймын:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(елдің, алушы (жөнелтуші) ұйымның атауы, заңды мекенжайы, телефоны)
Р/с
Тізім, кестесінің №, Ұстаным №
Халықаралық патенттелмеген атауы (ХПА)
Саудалық атауы болған кезде
Өлшем бірлігі
Саны
1
2
3
4
5
6
СЭҚ БТН бойынша тауардың коды ___________________________________
Бақыланатын заттарды әкелу (әкету) мақсаты: __________________________
Заңды тұлғаның басшысы ___________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) қолы)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
__________________________
(қолы)
20__ж. "__"________
"Есірткі құралдарын,
психотроптық заттар мен
прекурсорларды әкелуге, әкетуге
және транзиттеуге рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын негізгі
талаптардың тізбесінің
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Өтiнiш
_________________________________________________________________
(ұйымның, заңды тұлғаның атауы, заңды мекенжайы, телефоны)
Қазақстан Республикасы арқылы құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар
мен олардың прекурсорлары бар өнiмдердi транзиттеуге (керексiз сызып тасталсын)
рұқсат беруiңiздi сұраймын:___________________
_________________________________________________________________
(экспортташының атауы, елдің атауы, заңды мекенжайы, телефоны)
_________________________________________________________________
(импорттаушының атауы, елдiң атауы, заңды мекенжайы, телефоны)
____________________________________________________________ үшін
(елдiң, соңғы жүк алушы ұйымның атауы, заңды мекенжайы, телефоны)
Р/с
Тізім, кестесінің №, Ұстаным №
Халықаралық патенттелмеген атауы (ХПА)
Саудалық атауы болған кезде
Өлшем бірлігі
Саны
1
2
3
4
5
6
СЭҚ БТН бойынша тауардың коды __________________________________
Көлiк түрi, бағыты ________________________________________________

1. С указанием таможенных органов на границе, через которые будет
произведен транзит:
1.1. Наименование таможенного органа при ввозе транзитной продукции
на территорию Республики Казахстан ________________________________
1.2. Наименование таможенного органа при вывозе транзитной продукции
с территории Республики Казахстан __________________________________
Руководитель юридического лица ____________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) подпись)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
_________________
(подпись)
"___" __________ 20__ г.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на ввоз,
вывоз и транзит наркотических
средств, психотропных веществ
и прекурсоров"
[Наименование УО
на государственном языке)]
реквизиты УО
на государственном языке
[Наименование УО
(на русском языке)]
реквизиты УО
на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в выдаче разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего]
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на ввоз,
вывоз и транзит наркотических
средств, психотропных веществ
и прекурсоров"
РАЗРЕШЕНИЕ №
(передаче не подлежит, копии не действительны)
на ввоз (вывоз) в Республику Казахстан определенного количества наркотических
средств, психотропных веществ и прекурсоров
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(наименование организации, юридический адрес, телефон)
разрешено ввезти (вывезти) на территорию Республики Казахстан из:
_________________________________________________________________
(название страны, организации, юридический адрес, телефон)
№ п/п
Таблица № списка, № позиции
Международное непатентованное название (МНН)
Торговое название (при наличии)
Единица измерения
Количество
1
2
3
4
5
6
Код товара по ЕТН ВЭД __________________________________________
Цель ввоза (вывоза) контролируемых веществ: _______________________
________________________________________________________________
Руководитель ____________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) подпись)
Дата выдачи разрешения "___" ___________ 20 ___ г.
Срок действия разрешения "___" ___________ 20 ___ г.
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на ввоз,
вывоз и транзит наркотических
средств, психотропных веществ
и прекурсоров"
РАЗРЕШЕНИЕ НА ТРАНЗИТ № _____
Наименование экспортера ______________________________________________
(страна, юридический адрес, телефон)
Наименование импортера _______________________________________________
(страна, юридический адрес, телефон)
Сведения о лицензии (сертификат), подтверждающие основания на деятельность,
связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
_____________________________________________________________________
(№ лицензии дата выдачи, срок действия, данные органа, выдавшего лицензию
(сертификат)
Конечный грузополучатель _____________________________________________
Сведения о контролируемых веществах, следующих транзитом через страну:
______________________________________________________________
№ п/п
Таблица № списка, № позиции
Международное непатентованное название (МНН)
Торговое название
Единица измерения
Количество
1
2
3
4
5
6
Код товара по ЕТН ВЭД ________________________________________
Вид транспорта, маршрут _______________________________________

1. Транзит жүргiзiлетiн шекарадағы кеден органдары көрсетiледi:
1.1. Қазақстан Республикасының аумағына транзиттiк өнiмдердi әкелу кезiндегi
кеден органының атауы:
_________________________________________________________________
1.2. Қазақстан Республикасының аумағынан транзиттiк өнiмдердi әкету кезiндегi кеден
органының атауы: ___________________
Заңды тұлға басшысы ______________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) қолы)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін ___________________________________
(қолы)
20__ж. "___"________
"Есірткі құралдарын,
психотроптық заттар мен
прекурсорларды әкелуге, әкетуге
және транзиттеуге рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидасына
2-қосымша
[Мемлекеттік тілде қызмет
берушінің атауы)]
Мемлекеттік тілде қызмет
берушінің атауы деректемелері
[Орыс тілде қызмет
берушінің атауы)]
Орыс тілде қызмет
берушінің атауы деректемелері
Дәлелді бас тарту хаты
Номер: [Номер]
Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Қызмет берушінің атауы], Сіздін өтінішті қарап [Толтырылған күні] жылы № [тапсырыстын номері], Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсат беру бас тарту хаты туралы хабарлаймыз.
[Бас тарту себебі].
[Қызмет лауазымының қол қою]
[ (қол қоюшының болған жағдайда) аты-жөні (бар болған жағдайда)]
"Есірткі құралдарын,
психотроптық заттар мен
прекурсорларды әкелуге, әкетуге
және транзиттеуге рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидасына
3-қосымша
№ РҰҚСАТ
(беруге жатпайды, көшірмелері жарамсыз)
_________________________________________________________________
(ұйымның атауы, заңды мекенжайы, телефоны)
Қазақстан Республикасының аумағына: _______________________________
______________________________________ әкелуге (әкетуге) рұқсат етілді
(елдің, ұйымның атауы, заңды мекенжайы, телефоны)
Р/с
Тізімнің № кестесі позиция №
Халықаралық патенттелмеген атауы (ХПА)
Саудалық атауы (бар болса)
Өлшем бірлігі
Саны
1
2
3
4
5
6
СЭҚ БТН бойынша тауардың коды ___________________________________
Бақыланатын заттарды әкелу (әкету) мақсаты: _________________________
_________________________________________________________________
Қоса берілетін құжаттардың тізбесі: __________________________________
_________________________________________________________________
Басшы ___________________________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) қолы)
Рұқсаттың берілген күнi 20 __ жылғы "___" _________
Рұқсаттың қолданылу мерзiмi 20 __ жылғы "___" __________
"Есірткі құралдарын,
психотроптық заттар мен
прекурсорларды әкелуге, әкетуге
және транзиттеуге рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидасына
4-қосымша
ТРАНЗИТТЕУГЕ РҰҚСАТ №
Экспорттаушының атауы ___________________________________________
(ел, заңды мекенжайы, телефоны) Импорттаушының атауы
___________________________________ (ел, заңды мекенжайы, телефоны)
Есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына
байланысты қызметтің негізін растайтын лицензия (сертификат) туралы
мәлiметтер: ___________________________________________________________
(рұқсаттың №, берілген күні, қолданылу мерзiмi, лицензия (сертификат)
берген органның деректері)
Түпкілікті жүк алушы _____________________________________________
Ел арқылы транзитпен өтетін бақыланатын заттар туралы мәліметтер:
________________________________________________________________
Р/с
Тізім кестесінің №, позиция №
Халықаралық патенттелмеген атауы (ХПА)
Саудалық атауы
Өлшем бірлігі
Саны
1
2
3
4
5
6
СЭҚ БТН бойынша тауардың коды __________________________________
Көлік түрі, бағыты ________________________________________________

1. С указанием таможенных органов на границе, через которые будет
произведен транзит:
1.1. Наименование таможенного органа при ввозе, транзите наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров на территорию Республики Казахстан
______________________________________________________________
1.2. Наименование таможенного органа при вывозе, транзите наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров с территории Республики Казахстан
______________________________________________________________
Цель транзита контролируемых веществ: __________________________
Руководитель _________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) подпись)
Дата выдачи разрешения "___" ____________ 20___г.
Срок действия разрешения "___" _____________ 20___г.
Приложение 4
к приказу
Перечень утративших силу некоторых приказов
Министерства внутренних дел Республики Казахстан
1. Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 329 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11137, опубликован 12 июня 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет").
2. Приказ исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 мая 2015 года № 462 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11394, опубликован 26 июня 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет").
3. Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 января 2016 года № 29 "О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 мая 2015 года № 462 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13084, опубликован 23 февраля 2016 года в Информационно-правовой системе "Әділет").
4. Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года № 871 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 329 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17856).

1. Транзит жүргiзiлетiн шекарадағы кеден органдары көрсетiледi
1.1. Қазақстан Республикасының аумағына есірткі, психотроптық заттар мен
прекурсорларды әкелу кезiндегi кеден органының атауы:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
1.2. Қазақстан Республикасының аумағынан есірткі, психотроптық заттар мен
прекурсорларды әкету кезiндегi кеден органының атауы:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Бақыланатын заттарды транзиттеудің мақсаты: ________________________
Басшы __________________________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) қолы)
Рұқсаттың берілген күнi 20 __ жылғы "___" _________
Рұқсаттың қолданылу мерзiмi 20 __ жылғы "___" ________
бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларының айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 329 бұйрығы (Мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11137 болып тіркелген, 2015 жылғы 12 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
2. "Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларының айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 19 мамырдағы № 462 бұйрығы (Мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11394 болып тіркелген, 2015 жылғы 26 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. "Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларының айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 19 мамырдағы № 462 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 15 қаңтардағы № 29 бұйрығы (Мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13084 болып тіркелген, 2016 жылғы 23 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
4. "Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларының айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 329 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 30 қарашадағы № 871 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17856 болып тіркелген).

5. Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 декабря 2018 года № 943 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 мая 2015 года № 462 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18087).

5. "Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларының айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 19 мамырдағы № 462 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 943 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18087 болып тіркелген).