О внесении изменений в совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 565, Начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан от 15 декабря 2014 года № 146, Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 12 декабря 2014 года № 62, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 416, Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 892 "Об утверждении Правил проведения негласных следственных действий"
Совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 371, Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 465, Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 6 мая 2020 года № 139, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 11 мая 2020 года № 35/қе и Начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан от 14 мая 2020 года № 11-15. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 мая 2020 года № 20640
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 565, Начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан от 15 декабря 2014 года № 146, Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 12 декабря 2014 года № 62, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 416, Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 892, "Об утверждении Правил проведения негласных следственных действий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10027, опубликован 21 января 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 12 (27888)) следущие изменения:
в Правилах проведения негласных следственных действий, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. В соответствии со статьей 232 УПК, негласные следственные действия, за исключением негласного контроля почтовых и иных отправлений, производятся по поручению органа досудебного расследования (далее – поручение), составленному согласно приложению 1 уполномоченным подразделением правоохранительного или специального государственного органа с использованием форм и методов оперативно-розыскной деятельности.
Прерывание сроков досудебного расследования не препятствует проведению по делу необходимых розыскных мероприятий в соответствии с Законом Республики Казахстан "Законом" (далее – Закон "Об ОРД") и негласных следственных действий и приобщению их результатов к материалам уголовного дела.
Поручение является конфиденциальным и не подлежит разглашению.
Поручение составляется в двух экземплярах в соответствии с приложением 1 к Правилам.
Первый экземпляр, в запечатанном конверте, с указанием адресата и пометкой "Лично", направляется через подразделение, осуществляющее функции по документационному обеспечению (далее – подразделение ДО), в подразделение-исполнитель.
Не допускается наносить на конверт информацию о принадлежности документа к конкретному уголовному делу.
Второй экземпляр поручения на время проведения НСД не приобщается к материалам уголовного дела и не включается в его опись. После окончания НСД хранится у лица, производящего досудебное расследование, в соответствующем номенклатурном деле, а после рассекречивания результатов НСД приобщается к материалам уголовного дела. Лицо, производящее досудебное расследование, а также лица, осуществляющие ведомственный контроль за досудебным расследованием, обеспечивают конфиденциальность факта вынесения поручения о проведении НСД.
Снятие копий с поручения до завершения НСД не допускается.
При регистрации конверта в подразделении ДО указывается, что документы являются материалами уголовного дела, без указания его номера и другой информации, позволяющей идентифицировать уголовное дело.";
в пункте 5:
подпункт 8) исключить;
часть третью изложить в следующей редакции:
"При необходимости исключения разглашения сведений об объекте (либо месте), в отношении которого проводится НСД, к постановлению об изменении анкетных данных (условного наименования), согласованному с прокурором, сотрудником уполномоченного подразделения прилагается постановление о проведении НСД.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"Жасырын тергеу әрекеттерін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 565, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бастығының 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 146, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 62, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 416, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 892 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 4 мамырдағы № 371, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 6 мамырдағы № 465, Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 139, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2020 жылғы 11 мамырдағы № 35/қе және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бастығының 2020 жылғы 14 мамырдағы № 11-15 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 15 мамырда № 20640 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Жасырын тергеу әрекеттерін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 565, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бастығының 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 146, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызметі істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 62, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 416, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 892 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізбесінде № 10027 болып тіркелген, "Казахстанская правда" газетінде 2015 жылғы 21 қаңтарда № 12 (27888) болып жарияланды) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жасырын тергеу әрекеттерін жүргізу қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. ҚПК-нің 232-бабына сәйкес пошта және өзге де жөнелтілімдерді қоспағанда жасырын тергеу әрекеттері жедел-іздестіру қызметінің нысандары мен әдістерін пайдалана отырып, құқық қорғау немесе арнайы мемлекеттік органның уәкілетті бөлімше 1-қосымшаға сәйкес құрастырылған сотқа дейінгі тергеу органының тапсырмасы (бұдан әрі - тапсырма) бойынша жүргізеді.
Сотқа дейінгі тергеу мерзімдерін үзу "Жедел-іздестіру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - "ЖІҚ туралы" Заң) сәйкес іс бойынша қажетті іздестіру іс-шаралары мен жасырын тергеу әрекеттерін жүргізуге және олардың нәтижелерін қылмыстық іс материалдарына тігуге кедергі келтірмейді.
Тапсырма құпия болып табылады және жариялауға жатпайды.
Тапсырма екі данада Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес құрастырылады.
Бірінші данасы желімделген конвертте мекенжайын көрсете және "Жеке" белгісін қоя отырып, орындаушы бөлімшеге құжаттамалық қамтамасыз ету жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын бөлімше (бұдан әрі - ҚҚЕ бөлімшесі) арқылы жіберіледі.
Конвертке құжаттың нақты бір қылмыстық іске тиесілігі туралы ақпаратты жазуға жол берілмейді.
Тапсырманың екінші данасы ЖТӘ жүргізу кезінде қылмыстық іс материалдарына тігілмейді және оның тізілімдемесіне енгізілмейді. Аяқталған соң ЖТӘ сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізетін адамда тиісті номенклатуралық істе сақталады. Ал ЖТӘ нәтижелерін құпиясыздандырғаннан кейін қылмыстық іс материалдарына тігіледі. Сотқа дейінгі тергеуді жүргізетін адам, сондай-ақ сотқа дейінгі тергеуге ведомстволық бақылауды жүзеге асыратын адамдар ЖТӘ жүргізу туралы тапсырма шығару фактісінің құпиялылығын қамтамасыз етеді.
ЖТӘ аяқталғанға дейін тапсырманың көшірмесін жасауға жол берілмейді.
ҚҚЕ бөлімшесінде конвертті тіркеу кезінде қылмыстық істі сәйкестендіруге мүмкіндік беретін оның нөмірін және басқа да ақпаратты көрсетпей, құжаттар қылмыстық істің материалдары болып табылатыны көрсетіледі.";
5-тармақта:
8) тармақша алып тасталсын;
үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Өзіне қатысты ЖТӘ жүргізіліп жатқан объекті (немесе орын) туралы мәліметтерді жариялауды болдырмау қажеттілігі туындаған кезде прокурормен келісілген сауалнамалық деректерді өзгерту (шартты атауы) туралы қаулыға уәкілетті бөлімшетің қызметкері ЖТӘ жүргізу туралы қаулыны қоса береді.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Вынесенные постановления о проведении НСД, предусмотренные подпунктами 1), 2), 3), 4), 6) статьи 231 УПК, лицом уполномоченного подразделения, которому поручено проведение НСД, санкционируются следственным судьей.
Сотрудником уполномоченного подразделения постановление запечатывается в конверт, на котором указывается адресат и проставляется пометка "Лично".
Наносить на конверт информацию о принадлежности документов к конкретному уголовному делу не допускается.
В случае внесения в постановления информации, которая в соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 марта 1999 года "О государственных секретах" и ведомственными (отраслевыми) перечнями сведений, подлежащих засекречиванию, относится к сведениям, составляющим государственные секреты, постановлениям присваивается соответствующий гриф секретности.
Порядок обращения с постановлениями, имеющими гриф секретности, определяется в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных секретах.
Санкционирование НСД в отношении судьи производится следственным судьей города Нур-Султан по постановлению органа досудебного расследования, согласованному с Генеральным Прокурором Республики Казахстан.
Санкционирование НСД в отношении Генерального Прокурора Республики Казахстан производится следственным судьей города Нур-Султан по постановлению органа досудебного расследования, согласованному с первым заместителем Генерального Прокурора Республики Казахстан.
В случае дачи санкции, один экземпляр санкционированного постановления направляется в подразделение-исполнитель, второй экземпляр постановления остается у следственного судьи. Подразделение-исполнитель, поступивший экземпляр санкционированного постановления направляет в подразделение НСД для исполнения.
В случае срочности два экземпляра постановления для санкционирования могут предоставляться следственному судье нарочно.
В этом случае второй экземпляр санкционированного постановления не позднее следующего рабочего дня со дня получения санкции возвращается подразделением - исполнителем, следственному судье, в установленном порядке через подразделение ДО.
В случае необоснованности вынесенного постановления о санкционировании следственный судья отказывает в его санкционировании мотивированным постановлением.
Постановление о продлении срока проведения НСД выносится лицом, производящим досудебное расследование, за трое суток до истечения срока продления НСД и предоставляется следственному судье для получения санкции.
В случае отказа дачи санкции оба экземпляра несанкционированного постановления уполномоченным подразделением приобщаются к ДНСД, которое незамедлительно прекращается.
В ходе досудебного расследования прокурор вправе принести ходатайство на постановление, санкцию следственного судьи:

"7. ЖТӘ жүргізу тапсырылған уәкілетті бөлімшенің адамы ҚПК-нің 231-бабының 1), 2), 3), 4) 6) тармақшаларында көзделген ЖТӘ жүргізу туралы шығарған қаулыларды тергеу судьялары санкциялайды.
Уәкілетті бөлімшенің қызметкері қаулыны конвертке салып, оны жапсырады, онда мекенжай көрсетіледі және "Жеке өзіне" деген белгі қояды.
Конвертке құжаттардың нақты бір қылмыстық іске тиесілігі туралы ақпаратты жазуға жол берілмейді.
Қаулыға "Мемлекеттік құпиялар туралы" 1999 жылғы 15 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына және құпияландыруға жататын ведомстволық (салалық) мәліметтер тізбесіне сәйкес ақпарат енгізілген жағдайда мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерге жатады, қаулыларға тиісті құпиялылық белгісі беріледі.
Құпиялылық белгісі бар қаулылармен жұмыс істеу тәртібі мемлекеттік құпиялар туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айқындалады.
Судьяларға қатысты ЖТӘ-ні санкциялауды Қазақстан Республикасының Бас Прокурорымен келісілген сотқа дейінгі тергеп-тексеру органының қаулысы бойынша Нұр-Сұлтан қаласының тергеу судьясы жүргізеді.
Қазақстан Республикасының Бас Прокурорына қатысты ЖТӘ-ні санкциялауды Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бірінші орынбасарымен келісілген сотқа дейінгі тергеп-тексеру органының қаулысы бойынша Нұр-Сұлтан қаласының тергеу судьясы жүргізеді
Санкция берілген жағдайда санкцияланған қаулының бір данасы орындаушы бөлімшеге жолданады, қаулының екінші данасы тергеу судьясында қалады. Орындаушы бөлімше санкцияланған қаулының келіп түскен данасын орындау үшін ЖТӘ бөлімшесіне жолдайды.
Шұғыл жағдайда қаулының екі данасы санкция алу үшін тергеу судьясына қолма қол ұсынылуы мүмкін.
Бұл жағдайда санкция алынған күннен бастап санкцияланған қаулының екініші данасын орындаушы бөлімше келесі жұмыс күнінен кешіктірмей тергеу судьясына ҚҚЕ бөлімшесі арқылы белгіленген тәртіппен кері қайтарады.
Санкциялау туралы шығарылған қаулы негізсіз болған жағдайда тергеу судьясы дәлелденген қаулымен оны санкциялаудан бас тартады.
ЖТӘ жүргізу мерзімін ұзарту туралы қаулыны сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізетін адам ЖТӘ-ні ұзарту мерзімі аяқталардан үш тәулік бұрын шығарады және санкция алу үшін тергеу судьясына ұсынады.
Санкция беруден бас тартылған жағдайда санкцияланбаған қаулының екі данасын уәкілетті бөлімше ЖТӘІ-ге тігеді, ол дереу тоқтатылады.
Сотқа дейінгі тергеп-тексеру барысында прокурор тергеу судьясының қаулысына, санкциясына қолдау білдіруге құқылы:

1) о санкционировании либо отказе в санкционировании НСД;
2) о продлении либо отказе в продлении сроков НСД;
3) о продлении либо отказе в продлении сроков уведомления лица о проведенных в отношении него НСД;
4) о согласии на неуведомление органом досудебного расследования лица о проведенных в отношении него НСД либо отказе в даче органу досудебного расследования такого согласия;
5) об отказе в удовлетворении ходатайства прокурора о прекращении НСД;
6) о прекращении НСД, проведенных в порядке, установленном статьей 235 настоящего Кодекса, и недопустимости использования полученных результатов в качестве доказательств.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. При наличии сомнений в достоверности информации, представленной в ходе санкционирования негласного следственного действия, следственный судья санкционирует постановление и в течении двадцати четырех часов инициирует проверку его законности прокурором.
Прокурор при получении уведомления следственного судьи о проведении проверки законности НСД обеспечивает конфиденциальность следственного действия и принимает меры к исполнению уведомления следственного судьи о проверке законности постановления о проведении НСД.
Согласно части 2 статьи 234 УПК в течение пяти суток прокурор проводит соответствующую проверку и о ее результатах в письменном виде уведомляет следственного судью.
Результаты проверки прокурора в письменном виде запечатываются в конверт, на котором указываются данные адресата - следственного судьи, подразделения-исполнителя, инициировавшего проведение НСД, и проставляется пометка "Лично".
В соответствии с пунктом 9-1) части 1 статьи 193 УПК прокурор, осуществляя надзор за законностью досудебного расследования, а также уголовное преследование прекращает своим постановлением незаконные НСД, предусмотренные пунктами 7) и 9) статьи 231 УПК.";
часть первую пункта 15 изложить в следующей редакции:
"15. Незамедлительно, но не позднее пяти суток после завершения НСД, все материалы, полученные в ходе их проведения, в опечатанном виде с присвоением грифа секретности, согласно ведомственному перечню сведений, подлежащих засекречиванию, подразделением НСД направляются сотруднику уполномоченного органа. После рассекречивания в соответствии с действующим законодательством о государственных секретах все имеющие значение для дела результаты НСД передаются лицу, производящему досудебное расследование.";
пункт 20 изложить в следующий редакции:
"20. Начальник следственного подразделения или органа дознания, производившего досудебное расследование, в срок не позднее шести месяцев с момента вынесения итогового решения по уголовному делу обеспечивает направление лицу, в отношении которого проводилось НСД, уведомления с указанием вида проведенного НСД и времени его проведения, без ознакомления с результатами НСД.

1) ЖТӘ-ні санкциялау немесе санкциялаудан бас тарту туралы;
2) ЖТӘ мерзімдерін ұзарту немесе ұзартудан бас тарту туралы;
3) өзіне қатысты жүргізілген ЖТӘ туралы адамға хабарлау мерзімдерін ұзарту немесе ұзартудан бас тарту туралы;
4) сотқа дейінгі тергеп-тексеру органының өзіне қатысты жүргізілген ЖТӘ туралы адамға хабарламауға келісім беру немесе сотқа дейінгі тергеп-тексеру органына осындай келісім беруден бас тарту туралы;
5) ЖТӘ-ні тоқтату туралы прокурордың қолдаухатын қанағаттандырудан бас тарту туралы;
6) осы Кодекстің 235-бабында белгіленген тәріпте жүргізілген ЖТӘ-ні тоқтату және алынған нәтижелерді дәлелдер ретінде пайдалануға жол бермеу туралы;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жасырын тергеу әрекетін санкциялау барысында берілген ақпараттың шынайылығына күмән болған жағдайда тергеу судьясы қаулыны санкциялайды және жиырма төрт сағат ішінде прокурордың оның заңдылығын тексеруіне бастама көтереді.
Прокурор тергеу судьясының ЖТӘ заңдылығына тексеру жүргізу туралы хабарламасын алғаннан кейін тергеу әрекетінің құпиялығын қамтамасыз етеді және тергеу судьясының ЖТӘ жүргізу туралы қаулының заңдылығын тексеру туралы хабарламасын орындауға шаралар қабылдайды.
ҚПК 234-бабының 2-бөлігіне сәйкес прокурор бес тәулік ішінде тиісті тексеру жүргізеді және оның нәтижелері туралы жазбаша түрде тергеу судьясына хабарлайды
Прокурордың жазбаша түрдегі тексеру нәтижелері конвертке салынып желімделеді, онда адресаттың - тергеу судьясының, ЖТӘ жүргізуге бастама көтерген орындаушы бөлімшенің деректері көрсетіледі және "Жеке өзіне" деген белгі қойылады.
ҚПК-нің 193-бабы 1-бөлігінің 9-1) тармағына сәйкес прокурор сотқа дейінгі тергеп-тексерудің заңдылығына қадағалауды, сондай-ақ қылмыстық қудалауды жүзеге асыра отырып, ҚПК-нің 231-бабының 7) және 9) тармақтарында көзделген заңсыз ЖТӘ-ні өз қаулысымен тоқтатады.";
15-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Дереу, бірақ ЖТӘ аяқталғаннан кейін бес тәуліктен кешіктірмей оларды жүргізу барысында алынған барлық материалдарға құпиялауға жататын ведомстволық мәліметтер тізбесіне сәйкес құпиялылық белгісін қоя отырып, мөрленген түрде ЖТӘ бөлімшесі уәкілетті органның қызметкеріне жібереді. Іс үшін маңызды болатын қолда бар барлық ЖТӘ нәтижелері мемлекеттік құпиялар туралы қолданыстағы заңнамаға сәйкес құпиясыздандырылғаннан кейін сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізетін адамға беріледі.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Тергеу бөлімшесінің немесе сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізген анықтау органының бастығы қылмыстық іс бойынша қорытынды шешім шығарған сәттен бастап алты айдан кешіктірмей ЖТӘ нәтижелерімен таныстырмай өзіне қатысты ЖТӘ жүргізілген адамға жүргізілген ЖТӘ-нің түрін және оны жүргізу уақытын көрсете отырып, хабарлама жолдауды қамтамасыз етеді.

В случаях, когда лицо уведомлено с фактом проведения НСД в ходе досудебного производства при ознакомлении с материалами уголовного дела в порядке, предусмотренном статьями 295 и 296 УПК, либо уведомлено в порядке, предусмотренном частью второй статьи 239 УПК, данное лицо считается уведомленным о проведенных НСД и повторного уведомления не требуется.
При необходимости продления срока уведомления до одного года начальник следственного отдела или органа дознания, производившего досудебное расследование, за трое суток до окончания срока уведомления вносит следственному судье мотивированное ходатайство.
В случаях, предусмотренных частью 1-1 статьи 240 УПК, начальник следственного подразделения или органа дознания, производившего досудебное расследование, ходатайствует перед следственным судьей о неуведомлении лица о проведенном в отношении него негласном следственном действии:
1) по уголовному делу о террористическом или экстремистском преступлении;
2) по уголовному делу о преступлении, совершенном преступной группой;
3) если уведомление создает угрозу разглашения государственных секретов;
4) если уведомление создает угрозу безопасности лиц, осуществляющих деятельность на конфиденциальной основе и в конспиративной форме, и иных лиц.
Начальник следственного подразделения или органа дознания, производившего досудебное расследование, при принятии решения об уведомлении (неуведомлении) лица, в отношении которого проводилось НСД, предварительно информирует о решении уполномоченное подразделение.
Уполномоченное подразделение в течение пяти рабочих дней информирует начальника следственного подразделения или органа дознания, производившего досудебное расследование, о целесообразности принятия того или иного решения с предоставлением конкретного обоснования.
В случаях невозможности уведомления иностранцев и лиц без гражданства, выехавших за пределы Республики Казахстан, а также лиц, местожительство которых не известно, к ДНСД приобщаются материалы, подтверждающие факт выезда лица за пределы Республики Казахстан или предпринятых мер по установлению местонахождения подлежащего уведомлению лица.
Заявление о признании проведения негласных следственных действий незаконными и возмещении причиненного ущерба рассматривается следственным судьей по месту нахождения органа, производившего досудебное расследование, в порядке статьи 106 УПК с соблюдением конфиденциальности.
В ходе рассмотрения заявления ознакомление лица, в отношении которого проведены НСД, с материалами, приобщенными к ДНСД, не допускается.";

Егер адам ҚПК-нің 295 және 296-баптарында көзделген тәртіпте қылмыстық іс материалдарымен танысқан кезде немесе ҚПК-нің 239-бабының екінші бөлігінде көзделген тәртіпте хабарланған кезде сотқа дейінгі өндіріс барысында ЖТӘ жүргізу фактісімен танысқан жағдайда бұл адам жүргізілген ЖТӘ туралы хабарланған деп есептеледі және қайта хабарлау қажет емес.
Хабарлау мерзімін бір жылға дейін ұзарту қажеттілігі болған кезде сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізетін тергеу бөлімшесінің немесе анықтау органының бастығы хабарлау мерзімінің аяқталуына дейін үш тәулік бұрын тергеу судьясына дәлелді қолдаухат енгізеді.
ҚПК-нің 240-бабының 1-1-бөлігінде көзделген жағдайларда сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізетін тергеу бөлімшесінің немесе анықтау органының бастығы тергеу судьясының алдында өзіне қатысты жүргізілген жасырын тергеу әрекеті туралы адамға хабарламау туралы өтініш білдіреді:
1) террористік немесе экстремистік қылмыстар туралы қылмыстық іс бойынша;
2) қылмыстық топ жасаған қылмыс туралы қылмыстық іс бойынша;
3) егер хабарлау мемлекеттік құпиялардың ашылуына қауіп тудырса;
4) егер хабарлау құпия негізде және астыртын нысанда қызметті жүзеге асыратын адамдардың және өзге де адамдардың қауіпсіздігіне қауіп төндірсе хабарламауды келісуі мүмкін.
Сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізетін тергеу бөлімшесінің немесе анықтау органының бастығы өзіне қатысты ЖТӘ жүргізілген адамға хабарлау (хабарламау) туралы шешім қабылдау кезінде шешім туралы уәкілетті бөлімшеге алдын ала хабарлайды.
Уәкілетті бөлімше бес жұмыс күні ішінде нақты негіздеме ұсына отырып, қандай да бір шешім қабылдаудың мақсатқа сәйкестігі туралы сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізетін тергеу бөлімшесінің немесе анықтау органының бастығына хабарлайды.
Шетелдіктерге және Қазақстан Республикасынан тыс шыққан азаматтығы жоқ адамдарға, сондай-ақ тұрғылықты жері белгісіз адамдарға хабарлау мүмкін болмаған жағдайларда ЖТӘІ-ге адамның Қазақстан Республикасынан тыс шығу немесе хабарлауға жататын адамның жүрген жерін анықтау бойынша қабылданған шаралар фактісін растайтын материалдар тігіледі.
Жасырын тергеу әрекеттерін жүргізуді заңсыз деп тану және келтірілген залалдың орнын толтыру туралы арызды құпиялылықты сақтай отырып, ҚПК-нің 106-бабы тәртібінде сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізген органның орналасқан жері бойынша тергеу судьясы қарайды.
Арызды қарау барысында өзіне қатысты ЖТӘ жүргізілген адамның ЖТӘІ-ге тігілген материалдармен танысуына жол берілмейді.";

в приложении 1 пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Все имеющие значение для дела результаты НСД предоставлять мне ___________________________________________".
(указать срок или периодичность)
2. Департаменту криминальной полиции Министерства внутренних дел (Таев Д.А.) в установленном порядке Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра финансов Республики Казахстан, заместителя начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан, заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба), заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан и курирующих заместителей Министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Начальник Службы
государственной охраны
Республики Казахстан
__________К. Касымов
Председатель Комитета
национальной безопасности РК
__________К. Масимов
Первый Заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан-
Министр финансов
__________А. Смаилов
Председатель Агентство
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционная служба)
__________А. Шпекбаев
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
__________Е. Тургумбаев

1-қосымшада 2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Іс үшін маңызды болатын қолда бар барлық ЖТӘ нәтижелері
_________________________________________ маған ұсынылсын".
(мерзімі немесе кезеңі көрсетілсін)
2. Ішкі істер министрлігі Криминалдық полиция департаменті (Д.Ә. Таев) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Қаржы вице-министріне, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бастығының орынбасарына, Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының орынбасарына, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасарына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарларына жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік күзет
қызметінің бастығы
__________ К. Касымов
ҚР Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің Төрағасы
__________ К. Масимов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары -
Қаржы министрі
__________ А.Смаилов
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл
агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет ) төрағасы
__________ А. Шпекбаев
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі
__________ Е.Тургумбаев