Об утверждении квалификационных требований и условий, предъявляемых при лицензировании деятельности по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры и (или) археологических работ и перечня документов, подтверждающих соответствие им
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 19 мая 2020 года № 132. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 мая 2020 года № 20666.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см . п. 5.
В соответствии с подпунктом 23) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Квалификационные требования и условия, предъявляемые при лицензировании деятельности по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры и перечень документов, подтверждающих соответствие им согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Квалификационные требования и условия, предъявляемые при лицензировании деятельности по осуществлению археологических работ и перечень документов, подтверждающих соответствие им согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 января 2015 года № 29 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых при лицензировании деятельности по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры, и перечня документов, подтверждающих соответствие им" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10664, опубликован 17 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Департаменту по делам культуры и искусства Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение двух рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования, за исключением строк, порядковые номера 1 приложений 1 и 2 к настоящему приказу, которые вводятся в действие с 1 июля 2020 года.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 19 мая 2020 года № 132
Квалификационные требования и условия, предъявляемые при лицензировании деятельности по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры и перечень документов, подтверждающих соответствие им
№ п/п
Квалификационные требования и условия
Перечень документов
1
2
3
1.
Наличие не менее одного специалиста-реставратора со средним техническим и профессиональным образованием (реставрация) со стажем работы не менее пяти лет или научного работника по соответствующей специальности (архитектура) со стажем работы не менее пяти лет и ученой степенью в данной области или со степенями магистра, доктора по профилю, доктора философии (PhD).
Научный работник или специалист-реставратор, работающий в организации, имеющей лицензию на деятельность по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры, не может быть заявлен другой организацией в процессе подачи заявления для получения лицензии на указанные подвиды деятельности
Сведения о соответствии квалификационным требованиям и условиям по форме согласно приложению 1 к настоящим Квалификационным требованиям и условиям, предъявляемым при лицензировании деятельности по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры (далее – Квалификационные требования) и перечню документов, подтверждающих соответствие им
2.
Наличие специализированного оборудования по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры:

Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды және (немесе) археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары мен шарттарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 19 мамырдағы № 132 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 19 мамырда № 20666 болып тіркелді.
"Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" 2019 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 23) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес тарих және мәдениет ескерткiштерiндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен шарттары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен шарттары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі бекітілсін.
2. "Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүзеге асыру қызметін лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 29 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10664 тіркелген, 2015 жылғы 17 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет және өнер істері департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақпен көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2020 жылғы 1 шілдесінен бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1 және 2-қосымшаларының реттік нөмірлері 1-жолдарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі А. Раимкулова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 19 мамыры
№ 132 Бұйрыққа
1-қосымша
Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары мен шарттары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі
№ р/с
Бiлiктiлiк талаптары мен шарттары
Құжаттар тізбесі
1
2
3
1.
Құрамында орта техникалық және кәсіптік білімі (реставрация), кемінде бес жыл жұмыс өтілі бар кемінде бір реставратор маман немесе кемінде бес жыл жұмыс өтілі және осы салада ғылыми дәрежесі немесе магистр, бейіні бойынша доктор, философия докторы (PhD) дәрежелері бар, тиісті мамандық (архитектура) бойынша ғылыми қызметкер болуы.
Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметке лицензиясы бар ұйымда жұмыс істейтін ғылыми қызметкерді немесе реставратор маманды қызметтің көрсетілген кіші түрлеріне лицензия алуға өтініш беру процесінде басқа ұйым мәлімдей алмайды
Осы Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары мен шарттарының 1- қосымшасына сәйкес нысан бойынша біліктілік талаптары мен шарттарына сәйкестігі туралы мәліметтер (бұдан әрі –Біліктілік талаптары) және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі
2.
Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі мамандандырылған жабдықтардың болуы:

1) минимальная материально-техническая оснащенность на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и (или) аренды;
2) компьютерная техника с программным обеспечением для выполнения расчетов, разработки, составления и оформления графических и проектных материалов, необходимых для заявленного подвида лицензируемого вида деятельности
Сведения о соответствии квалификационным требованиям и условиям по форме согласно приложению 2 к настоящим Квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им
Приложение 1
к Квалификационным требованиям и условиям,
предъявляемые при лицензировании
деятельности по осуществлению
научно-реставрационных работ
на памятниках истории и
культуры и перечню документов,
подтверждающих соответствие им
форма
Сведения о соответствии квалификационным требованиям и условиям
Сведения о специалисте-реставраторе или научном работнике, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям и условиям, предъявляемым при лицензировании деятельности по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры.
1. Данные о специалисте-реставраторе или научном работнике:
1) фамилия, имя, отчество (при наличии) __________________________
2) ученая степень, специализация и квалификация __________________
3) номер, дата выдачи диплома об образовании _____________________
4) наименование учебного заведения, выдавшего диплом _____________
5) место работы _______________________________________________
6) занимаемая должность _______________________________________
7) номер и дата приказа о принятии на работу или индивидуального трудового договора ______________________________________________
8) стаж работы в сфере научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры ____________________________________.
2. Информация о проектах в сфере научно-реставрационных работ памятников истории и культуры:
1) наименование проекта _______________________________________
2) договор на оказание услуг и работ______________________________.
Руководитель ____________________
(наименование юридического лица или индивидуального предпринимателя,
фамилия, имя, отчество (при наличии)
_________________
(подпись)
Дата заполнения: "___" _____ 20_года
Место для печати
Приложение 2
к Квалификационным требованиям и условиям,
предъявляемые при лицензировании
деятельности по осуществлению
научно-реставрационных работ
на памятниках истории и
культуры и перечню документов,
подтверждающих соответствие им
форма
Сведения о соответствии квалификационным требованиям и условиям
Сведения об имеющихся специализированных оборудованиях, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям и условиям, предъявляемым при лицензировании деятельности по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры:

1)мамандандырылған жабдықтардың ең аз жиынтығын қамтитын меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және (немесе) жалға алу құқығындағы ең аз материалдық-техникалық жарақтандырылуы;
2)лицензияланатын қызмет түрінің өтініш берілген кіші түрі үшін қажетті, графикалық және өзге де материалдарды жасау мен ресімдеуге қажетті орнатылған бағдарламалық жасақтамасы бар компьютерлік техника
Осы Біліктілік талаптарының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бiлiктiлiк талаптары мен шарттарына сәйкестігі туралы мәлiметтер және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі
Тарих және мәдениет
ескерткiштерiндегі ғылыми-
реставрациялық жұмыстарды
жүзеге асыру жөніндегі қызметті
лицензиялау кезінде қойылатын
бiлiктiлiк талаптары мен
шарттары және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар
тізбесіне
1-қосымша
нысан
Бiлiктiлiк талаптары мен шарттарына сәйкестігі туралы мәлiметтер
Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен шарттарына сәйкестігіні растайтын реставратор маман немесе ғылыми қызметкер туралы мәліметтер.
1. Реставратор маман немесе ғылыми қызметкер туралы деректер:
1) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) _____________________
2) ғылыми дәрежесі, мамандығы және біліктілігі ____________________
3) білімі туралы дипломының нөмірі, берілген уақыты _______________
4) дипломды берген оқу орнының атауы ___________________________
5) жұмыс орны _________________________________________________
6) атқаратын лауазымы __________________________________________
7) жұмысқа қабылдануы туралы бұйрықтың немесе жеке еңбек шартының нөмiрi
және күнi ____________________________________________
8) тарих және мәдениет ескерткіштерінде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізудегі
еңбек өтілі_____________________________________
2. Ғылыми-реставарациялау жұмыстары саласындағы жетекшілік еткен жобалар туралы ақпарат:
1) жобаның атауы _____________________________________________
2) қызметтер мен жұмыстарды көрсетуге арналған шарт _____________
Жетекші __________________________
(заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің атауы, тегі, атауы, әкесінің аты (болған жағдайда)
_________________
(қолы)
Толтырылған күні: "_" ____ 20_ жыл
Мөр үшін орын
Тарих және мәдениет
ескерткiштерiндегі ғылыми-
реставрациялық жұмыстарды
жүзеге асыру жөніндегі қызметті
лицензиялау кезінде қойылатын
бiлiктiлiк талаптары мен
шарттары және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар
тізбесіне
2-қосымша
нысан
Бiлiктiлiк талаптары мен шарттарына сәйкестігі туралы мәлiметтер
Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен шарттарна сәйкестікті растайтын мамандандырылғани жабдықтар туралы мәліметтер:

1) наименование и модель специализированного оборудования _________
2) количество ___________________________________________________
3) характеристики (марки, мощности) _______________________________
4) номер и дата договора купли/продажи/аренды специализированного оборудования
______________________________________________________________________
5) наименование юридического и (или) физического лица, с которым заключен договор
______________________________________________________________________
Руководитель ____________________
(наименование юридического лица или индивидуального предпринимателя,
фамилия, имя, отчество (при наличии)
_________________
(подпись)
Дата заполнения: "___" _____ 20_года
Место для печати
Приложения 2 к приказу
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 19 мая 2020 года № 132
Квалификационные требования и условия, предъявляемые при лицензировании деятельности по осуществлению археологических работ и перечень документов, подтверждающих соответствие им
Сноска. Квалификационные требования с изменением, внесенным приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 30.03.2023 № 84 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Квалификационные требования и условия
Перечень документов
1.
Наличие не менее одного научного работника с высшим образованием по соответствующей специальности (археология и этнология, история) со стажем работы не менее пяти лет и ученой степенью в данной области или степенями магистра, доктора по профилю, доктора философии (PhD).
Научный работник работающий в организации, имеющей лицензию на деятельность по осуществлению археологических работ, не может быть заявлен другой организацией в процессе подачи заявления для получения лицензии на указанные подвиды деятельности
Сведения о соответствии квалификационным требованиям и условиям по форме согласно приложению 1 к настоящим Квалификационным требованиям и условиям, предъявляемым при лицензировании деятельности по осуществлению археологических работ (далее – Квалификационные требования) и перечню документов, подтверждающих соответствие им
2.
Наличие специализированного оборудования по осуществлению археологических работ:
1) минимальная материально-техническая оснащенность на праве собственности (хозяйственного ведения или оперативного управления) и (или) аренды;
2) компьютерная техника с программным обеспечением для выполнения работ, связанных с заявленным подвидом лицензируемого вида деятельности
Сведения о соответствии квалификационным требованиям и условиям по форме согласно приложению 2 к настоящим Квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им
3.

1) мамандандырылған жабдықтардың атауы және моделі ______________
2) саны ________________________________________________________
3) сапалық құрамының сипаттамасы (маркасы, қуаты) ________________
4) мамандандырылған жабдықтарды сатып алу/сату/жалдау шартының
нөмірі және жасалған күні _____________________________________________
5) шарт жасалған заңды және (немесе) жеке тұлғаның атауы ___________
Жетекші __________________________
(заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің атауы, тегі, атауы, әкесінің аты (болған жағдайда)
_________________
(қолы)
Толтырылған күні: "_" ____ 20_ жыл
Мөр үшін орын
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 19 мамыры
№ 132 Бұйрыққа
2-қосымша
Археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары мен шарттары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 30.03.2023 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ р/с
Бiлiктiлiк талаптары мен шарттары
Құжаттар тізбесі
1
2
3
1.
Құрамында тиісті мамандық (археология және этнология, тарих) бойынша жоғары білімі, кемінде бес жыл жұмыс өтілі және осы салада ғылыми дәрежесі немесе магистр, бейіні бойынша доктор, философия докторы (PhD) дәрежелері бар кемінде бір ғылыми қызметкер болуы.
Археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметке лицензиясы бар ұйымда жұмыс істейтін ғылыми қызметкерді немесе реставратор маманды қызметтің көрсетілген кіші түрлеріне лицензия алуға өтініш беру процесінде басқа ұйым мәлімдей алмайды
Осы Археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары мен шарттарының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша біліктілік талаптары мен шарттарына сәйкестігі туралы мәліметтер (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі
2.
Археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі мамандандырылған жабдықтардың болуы:
1)мамандандырылған жабдықтардың ең аз жиынтығын қамтитын меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және (немесе) жалға алу құқығындағы ең аз материалдық-техникалық жарақтандырылуы;
2)өтініш берілген қызметтің кіші түрі үшін қажетті, графикалық және өзге де материалдарды жасау мен ресімдеуге қажетті орнатылған бағдарламалық жасақтамасы бар компьютерлік техника
Осы Біліктілік талаптарының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бiлiктiлiк талаптары мен шарттарына сәйкестігі туралы мәлiметтер және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі
3.

исключена приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 30.03.2023 № 84 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Квалификационным требованиям и условиям,
предъявляемые при лицензировании
деятельности по осуществлению
археологических работ и
перечню документов,
подтверждающих соответствие им
форма
Сведения о соответствии квалификационным требованиям и условиям
Сведения о научном работнике, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям и условиям, предъявляемым при лицензировании деятельности по осуществлению археологических работ.
1. Данные о научном работнике:
1) фамилия, имя, отчество (при наличии) __________________________
2) ученая степень, специализация и квалификация __________________
3) номер, дата выдачи диплома об образовании _____________________
4) наименование учебного заведения, выдавшего диплом _____________
5) стаж в сфере проведение археологических работ __________________
6) место работы ________________________________________________
7) занимаемая должность ________________________________________
8) номер и дата приказа о принятии на работу или индивидуального
трудового договора _______________________________________________
9) стаж работы _______________________________________________.
2. Информация о проектах в сфере археологических работ:
1) Наименование проекта ________________________________________
2) Договор на оказание услуг и работ______________________________.
Руководитель ____________________
(наименование юридического лица или индивидуального предпринимателя,
фамилия, имя, отчество (при наличии)
_________________
(подпись)
Дата заполнения: "___" _____ 20_года
Место для печати
Приложение 2
к Квалификационным требованиям и условиям,
предъявляемые при лицензировании
деятельности по осуществлению
археологических работ и
перечню документов,
подтверждающих соответствие им
форма
Сведения о соответствии квалификационным требованиям и условиям
Сведения об имеющихся специализированных оборудованиях, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям и условиям, предъявляемым при лицензировании деятельности по осуществлению археологических работ:
1) наименование и модель специализированного оборудования _________
2) количество ___________________________________________________
3) характеристики (марки, мощности) ______________________________
4) номер договора купли/продажи/аренды специализированного оборудования
_____________________________________________________________________

Алып тасталды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 30.03.2023 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Археологиялық жұмыстарды
жүзеге асыру жөніндегі қызметті
лицензиялау кезінде қойылатын
бiлiктiлiк талаптары мен
шарттары және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар
тізбесіне
1-қосымша
нысан
Бiлiктiлiк талаптары мен шарттарына сәйкестігі туралы мәлiметтер
Археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде заңды тұлғаларға қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен шарттарына сәйкестікті растайтын ғылыми қызметкер туралы мәліметтер.
1. Ғылыми қызметкер туралы деректер:
1) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) _____________________
2) ғылыми дәрежесі, мамандығы және біліктілігі ____________________
3) білімі туралы дипломының нөмірі, берілген уақыты _______________
4) дипломды берген оқу орнының атауы ___________________________
5) археология жұмыстары саласындағы еңбек өтілі __________________
6) жұмыс орны _________________________________________________
7) атқаратын лауазымы __________________________________________
8) жұмысқа қабылдануы туралы бұйрықтың немесе жеке еңбек шартының нөмiрi
және күнi ______________________________________________________
9) еңбек өтілі __________________________________________
2. Археология жұмыстары саласындағы жетекшілік еткен жобалар туралы ақпарат:
1) жобаның атауы ______________________________________________
2) қызметтер мен жұмыстарды көрсетуге арналған шарт _____________
Жетекші ___________________________
(заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің атауы, тегі, атауы, әкесінің аты (болған жағдайда)
_________________
(қолы)
Толтырылған күні: "_" ____ 20_ жыл
Мөр үшін орын
Археологиялық жұмыстарды
жүзеге асыру жөніндегі қызметті
лицензиялау кезінде қойылатын
бiлiктiлiк талаптары мен
шарттары және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар
тізбесіне
2-қосымша
нысан
Бiлiктiлiк талаптары мен шарттарына сәйкестігі туралы мәлiметтер
Археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде заңды тұлғаларға қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен шарттарна сәйкестікті растайтын мамандандырылғани жабдықтар туралы мәліметтер:
1) мамандандырылған жабдықтардың атауы және моделі ________________
2) саны __________________________________________________________
3) сапалық құрамының сипаттамасы (маркасы, қуаты) __________________
4) мамандандырылған жабдықтарды сатып алу/сату/жалдау шартының нөмірі және
жасалған күні ________________________________________