О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 576. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июня 2020 года № 20840
В соответствии с пунктом 8 статьи 82 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9934) следующие изменения:
в Правилах исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных указанным приказом:
пункт 171 изложить в следующей редакции:
"171. По специфике экономической классификации расходов 431 "Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов" допускается авансовая (предварительная) оплата в размере не более 50 процентов:
1) от стоимости сложного энергетического оборудования в рамках реализации инвестиционных проектов, технологический срок изготовления которых более одного года, при условии предоставления подрядной организацией гарантии банка второго уровня на своевременное исполнение договорных обязательств по поставке оборудования на сумму оплаты;
2) для оплаты затрат на строительство новых объектов и реконструкцию имеющихся объектов военного назначения;
3) от стоимости медицинского оборудования и медицинской техники в рамках реализации инвестиционных проектов, технологический срок изготовления которых более одного года, при условии предоставления подрядной организацией гарантии банка второго уровня или договора страхования гражданско-правовой ответственности на своевременное исполнение договорных обязательств по поставке оборудования на сумму оплаты.
Авансовая (предварительная) оплата в размере не более 50 процентов от суммы договора на текущий финансовый год допускается по специфике экономической классификации расходов бюджета 149 "Приобретение прочих запасов" для оплаты затрат на приобретение предметов и материалов военного назначения.
Авансовая (предварительная) оплата в размере не более 50 процентов от суммы договора на текущий финансовый год допускается по специфике экономической классификации расходов бюджета 413 "Приобретение транспортных средств" для оплаты затрат на приобретение транспортных средств военного назначения.

"Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 576 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 9 маусымда № 20840 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 82-бабы 8-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9934 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінде:
171-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"171. Шығыстардың экономикалық сыныптамасының 431 "Жаңа объектілер салу және қолданыстағы объектілерді реконструкциялау" ерекшелiгi бойынша:
1) мердiгерлiк ұйым төлеу сомасына жабдықты жеткiзу бойынша шарттық мiндеттемелердi уақтылы орындауға екiншi деңгейдегi банктiң кепiлдiгiн берген жағдайда инвестициялық жобаларды iске асыру шеңберiнде дайындаудың технологиялық мерзiмi бiр жылдан асатын күрделi энергетикалық жабдықтар құнының;
2) әскери мақсаттағы жаңа объектілерді салуға және қолданыстағы бар объектілерді реконструкциялауға жұмсалатын шығындарға ақы төлеу үшін;
3) мердiгерлiк ұйым төлеу сомасына жабдықты жеткiзу бойынша шарттық мiндеттемелердi уақтылы орындауға екiншi деңгейдегi банктiң кепiлдiгiн немесе азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру шартын ұсынған жағдайда инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде дайындаудың технологиялық мерзімі бір жылдан асатын медициналық жабдықтар мен медициналық техниканың құнының 50 пайыздан аспайтын мөлшерде аванстық (алдын ала) төлем жасауға рұқсат етiледi.
Әскери мақсаттағы заттар мен материалдарды сатып алуға жұмсалатын шығындарды төлеуге бюджет шығыстары экономикалық сыныптамасының 149 "Өзге қорларды сатып алу" маманданымы бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған шарт сомасының 50 пайызынан аспайтын мөлшерде аванстық (алдын ала) төлемге жол беріледі.
Әскери мақсаттағы көлік құралдарын сатып алуға жұмсалатын шығындарды төлеу үшін бюджет шығыстары экономикалық сыныптамасының 413 "Көлік құралдарын сатып алу" маманданымы бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған шарт сомасының 50 пайызынан аспайтын мөлшерде аванстық (алдын ала) төлемге жол беріледі.

Авансовая (предварительная) оплата в размере не более 50 процентов от суммы договора на текущий финансовый год допускается по специфике экономической классификации расходов бюджета 414 "Приобретение машин, оборудования, инструментов, производственного и хозяйственного инвентаря" для оплаты затрат на приобретение оборудования военного назначения.";
приложение 84 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 июня 2020 года № 576
Приложение 84 к Правилам
исполнения бюджета и его
кассового обслуживания
Форма 4-09
Отчет произведен:
Дата – Время
Страница 1 из №
Детали периодических обязательств
Период: ________________________
Ед. измерения: __________________
Фонд: ___________________________
Месторасположение: _______________
Государственное учреждение: ________
Администратор бюджетной программы /
подпрограммы: _______________
Специфика:_______________
Дата
№ заявки
Номер и дата договора/ дополни тельного соглашения
ИИН (БИН) получателя денег
Наименование получателя денег
№ уведомления
Назначение
Сумма обязательства
№ счета к оплате
Дата платежа
Оплата по выполнен ным обязательствам
Остаток обязательства
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Итого:
Ответственный исполнитель ____________
(подпись)
Место печати
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер

Әскери мақсаттағы жабдықтарды сатып алуға жұмсалатын шығындарды төлеуге бюджет шығыстары экономикалық сыныптамасының 414 "Машиналар, жабдықтар, құралдар, өндірістік және шаруашылық құрал-саймандарын сатып алу" маманданымы бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған шарт сомасының 50 пайызынан аспайтын мөлшерде аванстық (алдын ала) төлемге жол беріледі.";
84-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бюджет заңнамасы департаменті (Ерназарова З.А.) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2020 жылғы 8 маусымдағы
№ 576 бұйрығына
қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесіне
84-қосымша
№ 4-09 нысаны
Есеп айырысу жүргізілді:
Күні – Уақыты
1-ден № дейiнгi парақ
Мерзімді міндеттемелердің егжей-тегжейі
Кезеңі:________________________________
Өлшем бірлігі: _________________________
Қоры:_________________________________
Орналасқан жері:________________________
Мемлекеттік мекеме:_____________________
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі / Кіші
бағдарлама:____________________________
Ерекшелiк:_____________________________
Күні
өтінім №
Шарттың /қосымша келісімнің нөмірі мен күні
Ақша алушының ЖСН (БСН)
Ақша алушының атауы
Хабарлама №
Тағайындау
Міндеттеме сомасы
Төлеуге берілетін шоттың №
Төлем күні
Орындалған міндеттемелер бойынша төлем
Міндеттеменің қалдығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Жиыны:
Жауапты орындаушы _________________
(қолы)
Мөрдің орны
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендiру нөмiрі;
БСН – бизнес-сәйкестендiру нөмiрi