О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 9-3/271 "Об утверждении Правил субсидирования заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 198. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июня 2020 года № 20845. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2021 года № 77.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 15.03.2021 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 9-3/271 "Об утверждении Правил субсидирования заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11008, опубликован 8 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 41-2) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила субсидирования заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки животноводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.

"Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 9-3/271 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 198 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 10 маусымда № 20845 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2021 жылғы 15 наурыздағы № 77 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 15.03.2021 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 9-3/271 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11008 болып тіркелген, 2015 жылғы 8 маусымда "Әділет" ақпаратттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41-2)тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского
хозяйства Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 8 июня 2020 года № 198
Утверждены приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 марта 2015 года № 9-3/271
Правила субсидирования заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 41-2) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" (далее – Закон), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах), определяют порядок субсидирования заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса (далее – заготовительные организации) суммы налога на добавленную стоимость (далее – НДС), уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного НДС и оказания государственной услуги "Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость".
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) заготовительная организация в сфере агропромышленного комплекса (далее – услугополучатель) – аккредитованное юридическое лицо, осуществляющее заготовку, хранение, транспортировку и реализацию сельскохозяйственной продукции;
2) поставщик услуг – лицо, обеспечивающее доступ к информационной системе субсидирования и ее сопровождение, определяемое услугодателем в соответствии с законодательством о государственных закупках;
3) стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги;

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік 10 (он) күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2020 жылғы 8 маусымдағы
№ 198 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 30 наурыздағы
№ 9-3/271 бұйрығымен
бекітілген
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-бабы 1-тармағының 41-2) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға (бұдан әрі – дайындаушы ұйымдар) есептелген қосылған құн салығы (бұдан әрі – ҚҚС) шегінде бюджетке төленген ҚҚС сомасын субсидиялау және "Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосыған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйым (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) – ауыл шаруашылығы өнімін дайындауды, сақтауды, тасымалдауды және өткізуді жүзеге асыратын аккредиттелген заңды тұлға;
2) көрсетілетін қызметтерді жеткізуші – мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділікті және оны сүйемелдеуді қамтамасыз ететін, көрсетілетін қызметті беруші айқындайтын тұлға;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты – мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі;

4) заявка – электронная заявка на получение услугополучателем субсидий в размере НДС, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного НДС;
5) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на субсидирование агропромышленного комплекса, а также о заемщиках, финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в информационной системе субсидирования;
6) информационная система субсидирования – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность взаимодействия с веб-порталом "электронного правительства", регистрации заявки на получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки на соответствие условиям субсидирования;
7) веб-портал информационной системы субсидирования (далее – веб-портал) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к информационной системе субсидирования;
8) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
9) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме.
3. Субсидирование осуществляется структурным подразделением местного исполнительного органа областей, городов республиканского значения и столицы, реализующее функции в области сельского хозяйства (далее – услугодатель) по итогам каждого квартала финансового года либо по итогам календарного года.
4. Услугодатель в срок до 1 февраля текущего года размещает на веб-портале План финансирования.
Глава 2. Получатели субсидий
5. Субсидии выплачиваются услугополучателям, аккредитованным местными исполнительными органами (акиматы) областей, городов республиканского значения, столицы в порядке, установленном Правилами аккредитации заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 9-3/278 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11065).

4) өтінім – көрсетілетін қызметті алушының есептелген ҚҚС шегінде бюджетке төленген ҚҚС мөлшерінде субсидиялар алуына арналған электрондық өтінім;
5) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – агроөнеркәсіптік кешенді субсидиялауға арналған өтінімдер туралы, сондай-ақ қарыз алушылар, қаржы институттары туралы мәліметтер жиынтығы және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрсетілген өзге де мәліметтер;
6) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі– субсидиялау процестерін орындау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған "электрондық үкімет" веб-порталымен өзара іс-қимыл жасауға, субсидиялар алуға арналған өтінімді тіркеуге, сондай-ақ өтінімді субсидиялау шарттарына сәйкестігіне автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеуге мүмкіндік беретін ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып, ретке келтірілген жиынтығы;
7) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – Интернет желісіне орналастырылған субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділік беретін интернет-ресурс;
8) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы;
9) "электрондық үкімет" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы саласында функцияларын іске асыратын құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) қаржы жылының әрбір тоқсанының қорытындысы бойынша не күнтізбелік жылдың қорытындысы бойынша субсидиялауды жүзеге асырады.
4. Көрсетілетін қызметті беруші ағымдағы жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде веб-порталда Қаржыландыру жоспарын орналастырады.
2-тарау. Субсидиялар алушылар
5. Субсидиялар Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 9-3/278 бұйрығымен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарды аккредиттеу қағидаларында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11065 болып тіркелген) белгіленген тәртіппен облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары (әкімдіктері) аккредиттеген көрсетілетін қызметті алушыларға төленеді.

Глава 3. Условия получения субсидий
6. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи в электронном виде услугополучателем заявки на перечисление субсидий в размере суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявка), предоставляется услугодателю через веб-портал "электронного правительства".
Заявка на субсидирование суммы НДС по итогам 1, 2 и 3 квартала отчетного года подается после исполнения налогового обязательства по представлению декларации за налоговые периоды по НДС и полной оплаты суммы НДС, подлежащей уплате в бюджет.
Заявка на субсидирование суммы НДС за 4 квартал отчетного года подается после исполнения налогового обязательства по представлению декларации за налоговый период по НДС, корпоративному подоходному налогу и полной оплаты суммы НДС, подлежащей уплате в бюджет.
Заявка на субсидирование суммы НДС по итогам календарного года подается после исполнения налогового обязательства по представлению декларации за налоговые периоды отчетного года по НДС, корпоративному подоходному налогу и полной оплаты суммы НДС, подлежащей уплате в бюджет.
Перечень основных требований к получению субсидий, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат предоставления субсидий, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления субсидий изложены в стандарте государственной услуги "Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость" согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и информационной системы субсидирования осуществляется в соответствии со статьей 43 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации";
2) регистрации заявки в информационной системе субсидирования;
3) подтверждении реализации услугополучателем сельскохозяйственной продукции в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и информационной системы по приему и обработке электронных счетов-фактур (наличие соответствующего электронного счета-фактуры услугополучателя);
4) подтверждении сведений по:
сумме дохода от реализации сельскохозяйственной продукции, предусмотренной пунктом 5 статьи 11 Закона, не менее 90 процентов дохода согласно сведениям, полученным из декларации по корпоративному подоходному налогу (в случае подачи заявки за календарный год) либо согласно сведениям по выписанным услугополучателем счетам-фактурам при условии подтверждения услугополучателем данного требования совокупно за все кварталы отчетного года после исполнения налогового обязательства по представлению декларации по корпоративному подоходному налогу (в случае подачи заявки за календарный квартал);
сумме НДС, исчисленной и начисленной к уплате по декларации за предыдущий календарный квартал или год;
сумме НДС, уплаченной в пределах исчисленной за предыдущий календарный квартал или год;

3-тарау. Субсидиялар алу шарттары
6. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасы мөлшерінде субсидиялар аударуға арналған өтінімді (бұдан әрі – өтінім) "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілетін қызметті берушіге электронды түрде беру;
Есептік жылдың 1, 2 және 3-тоқсанының қорытындысы бойынша ҚҚС сомасын субсидиялауға өтінім ҚҚС бойынша салық кезеңдері үшін декларацияны ұсыну бойынша салық міндеттемесін орындағаннан және бюджетке төленуге жататын ҚҚС сомасын толық төленгеннен кейін беріледі.
Есептік жылдың 4-тоқсанының қорытындысы бойынша ҚҚС сомасын субсидиялауға өтінім ҚҚС бойынша салық кезеңдері үшін декларацияны, корпоративтік табыс салығы және бюджетке төленуге жататын ҚҚС сомасын төлегеннен кейін беріледі.
Күнтізбелік жыл қорытындысы бойынша ҚҚС сомасын субсидиялауға өтінім ҚҚС бойынша есептік жылдың барлық салық кезеңдері үшін декларацияны, корпоративтік табыс салығы және бюджетке төленуге жататын ҚҚС сомасын төленгеннен кейін беріледі.
Субсидияларды беру процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ субсидияларды берудің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын субсидияларды алуға негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында жазылған.
"Электрондық үкімет" веб-порталының және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің өзара ақпараттық іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады;
2) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде өтінімді тіркеу;
3) субсидиялау ақпараттық жүйесі мен электрондық шот-фактураларды қабылдайтын және өңдейтін ақпараттық жүйенің өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде көрсетілетін қызметті алушының ауыл шаруашылығы өнімін өткізгенін растау (көрсетілетін қызметті алушының тиісті электрондық шот-фактурасының болуы);
4) мыналарды:
корпоративтік табыс салығы жөніндегі декларациядан (күнтізбелік жыл үшін өтінім берген жағдайда) алынған мәліметтерге сәйкес не көрсетілетін қызметті алушы осы талаптарды есептік жылдың барлық тоқсандары үшін корпоративтік табыс салығы жөніндегі декларацияны (күнтізбелік жыл үшін өтінім берген жағдайда) тапсыру бойынша салықтық міндеттемелерін орындағаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы шығарған шот-фактуралар бойынша мәліметтерге сәйкес кірісінің кемінде 90 пайызын Заңның 11-бабы 5-тармағында көзделген ауыл шаруашылығы өнімін өткізуден түскен кіріс сомасы;
алдыңғы күнтізбелік тоқсан немесе жыл үшін декларация бойынша төлеуге есептелген және есепке жазылған ҚҚС сомасы;
алдыңғы күнтізбелік тоқсан немесе жыл үшін декларация бойынша төленген ҚҚС сомасы;

взаимодействию информационной системы субсидирования и интегрированной налоговой информационной системой Республики Казахстан или представлению органами государственных доходов согласно запросу уполномоченного органа в области развития агропромышленного комплекса сведений по заготовительной организации по форме согласно приложению 1 к заявке на перечисление субсидий в размере суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость приложения 1 к настоящим Правилам.
7. В случае сбоя информационной системы субсидирования, содержащей необходимые сведения для выдачи субсидий, услугодатель незамедлительно с момента обнаружения возникновения технических сбоев уведомляет поставщика услуг о возникшей ситуации, который приступает к ее устранению.
При этом, после проведения работ по устранению возникшего сбоя поставщик услуг в течение 1 (одного) рабочего дня составляет протокол о технической проблеме и подписывает его с услугодателем.
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 4. Порядок расчета субсидий
8. Субсидии услугополучателям выплачиваются по сумме НДС, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного НДС за предыдущий календарный квартал или год.
Расчет сумм субсидий производится услугополучателем в соответствии с приложением 2 к заявке на перечисление субсидий в размере суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость приложения 1 к настоящим Правилам, с учетом норм физического объема сельскохозяйственной продукции, закупленной от личного подсобного хозяйства, применяемых для определения размера суммы НДС, субсидируемой услугуполучателям в сфере агропромышленного комплекса, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 октября 2015 года № 813.
9. В случае если фактическая стоимость реализации продукции услугополучателя выше максимально допустимой стоимости единицы сельскохозяйственной продукции, применяемой услугополучателем при расчете субсидий суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость, установленной в приложении 3 к настоящим Правилам, размер субсидий рассчитывается с использованием максимально допустимой стоимости.
10. В случае если фактическая стоимость реализации продукции услугополучателя ниже максимально допустимой стоимости единицы сельскохозяйственной продукции, применяемой услугополучателем при расчете субсидий суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость, установленной в приложении 3 к настоящим Правилам, размер субсидий рассчитывается с использованием фактической стоимости продукции.
При этом в случае уплаты услугополучателем суммы НДС меньше суммы НДС исчисленной к уплате по декларациям за налоговые периоды соответствующего квартала или года размер субсидий будет равен сумме фактически уплаченного НДС.

субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен Қазақстан Республикасының интеграцияланған салықтық ақпараттық жүйесінің өзара әрекеттесуі немесе субсидиялар аударуға арналған өтінімге 1-қосымшаға сәйкес нысанда агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органның сұранымы бойынша мемлекеттік кірістер органдарының дайындаушы ұйымдар жөніндегі мәліметтерді есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн сомасы мөлшерінде субсидиялар аударуға арналған өтінімге 1-қосымшаға сәйкес ұсынуы.
7. Субсидияларды беру үшін қажетті мәліметтерді қамтитын субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде іркіліс болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші туындаған жағдай туралы көрсетілетін қызметті жеткізушіге техникалық іркелістердің пайда болуы анықталған сәттен бастап, дереу хабар береді, ол оны жоюға кіріседі.
Бұл ретте, туындаған іркілісті жою бойынша жұмыстар жүргізілгеннен кейін өнім беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы хаттама жасайды және оған көрсетілетін қызметті беруші қол қояды.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлкеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
4-тарау. Субсидияларды есептеу тәртібі
8. Көрсетілетін қызметті алушыларға субсидиялар алдыңғы күнтізбелік тоқсанның немесе жылдың салық кезеңдері үшін есептелген ҚҚС шегінде бюджетке төленген ҚҚС сомасы бойынша төленеді.
Субсидияларды есептеуді Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 1 қазандағы № 813 қаулысымен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы көрсетілетін қызметті алушыларға субсидияланатын қосылған құн салығы сомасының мөлшерін айқындау үшін қолданылатын, жеке қосалқы шаруашылықтан сатып алынған ауыл шаруашылығы өнімінің нақты көлемінің нормаларын ескере отырып,осы Қағиларға 1-қосымшаға сәйкес есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасы мөлшерінде субсидиялар аударуға арналған өтінімге 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушы жүргізеді.
9. Егер, көрсетілетін қызметті алушы өткізген өнімнің нақты құны осы Қағидаларға 3-қосымшада белгіленген есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасына субсидияларды есептеу кезінде көрсетілетін қызметті алушы қолданатын ауыл шаруашылығы өнімі бірлігінің барынша жол берілетін құнынан жоғары болса, субсидиялар барынша жол берілетін құнын пайдалана отырып есептеледі.
10. Егер, көрсетілетін қызметті алушы өткізген өнімнің нақты құны осы Қағидаларға 3-қосымшада белгіленген есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасының субсидиясын есептеу кезінде көрсетілетін қызметті алушы қолданатын ауыл шаруашылығы өнімі бірлігінің барынша жол берілетін құнынан төмен болса, субсидиялар мөлшері өнімнің нақты құнын пайдалана отырып есептеледі.
Бұл ретте, көрсетілетін қызметті алушы тиісті тоқсанның немесе жылдың салық кезеңдері үшін декларациялар бойынша төлеуге есептелген ҚҚС сомасынан аз ҚҚС сомасын төлеген жағдайда субсидиялар мөлшері нақты төленген ҚҚС сомасына тең болады.

11. В случае оплаты услугополучателем суммы НДС больше, исчисленного по декларациям за предыдущий календарный квартал или год, размер субсидий будет равен сумме НДС, исчисленной к уплате по декларациям за соответствующий календарный квартал или год.
Глава 5. Порядок выплаты субсидий и возврата полученных в рамках субсидий денежных средств
12. Прием заявок осуществляется по месту нахождения (юридическому адресу) услугополучателя с 1 февраля по 1 декабря (включительно) года, следующего за отчетным.
Подтверждением принятия заявки является соответствующий статус в "личном кабинете" услугополучателя в информационной системе субсидирования о принятии запроса для оказания государственной услуги.
13. Для предоставления доступа к данным реестра через веб-портал (далее – Личный кабинет):
1) услугополучатель обладает ЭЦП для самостоятельной регистрации в информационной системе субсидирования;
2) услугодатель ежегодно направляет поставщику услуг актуализированные списки работников, обладающих ЭЦП.
14. Для регистрации в Личном кабинете услугополучателем указываются следующие сведения:
1) для юридических лиц: бизнес-идентификационный номер, полное наименование, фамилия, имя и отчество (при его наличии) и индивидуальный идентификационный номер первого руководителя или лица, уполномоченного на регистрацию в Личном кабинете;
2) контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты);
3) реквизиты текущего счета банка второго уровня.
При изменении вышеуказанных данных услугополучатель в течение 1 (одного) рабочего дня изменяет данные лицевого счета, внесенные в Личный кабинет.
15. Формирование и регистрация заявки производится в Личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки информационной системой субсидирования требований подпунктов 3) и 4) пункта 6 настоящих Правил;
2) заявка регистрируется в информационной системе субсидирования путем ее подписания ЭЦП услугополучателя и становится доступной в Личном кабинете услугодателя. На электронный адрес услугодателя направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки.
В случае если до момента формирования услугодателем счета к оплате, выявлено наличие ошибки в зарегистрированной заявке, услугополучатель вправе отозвать заявку с указанием причины отзыва.
16. Специалист услугодателя принимает и регистрирует заявку путем подписания с использованием ЭЦП.
Ответственный исполнитель отдела финансирования и бухгалтерского учета услугодателя формирует в информационной системе субсидирования счет к оплате на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент".
Ответственный исполнитель отдела финансирования и бухгалтерского учета услугодателя готовит уведомление о перечислении субсидии либо мотивированный отказ о предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 18 настоящих Правил.

11. Көрсетілетін қызметті алушы алдыңғы күнтізбелік тоқсан немесе жыл үшін декларациялар бойынша есептелгеннен артық ҚҚС сомасын төлеген жағдайда, субсидиялар мөлшері тиісті күнтізбелік тоқсан немесе жыл үшін декларациялар бойынша төлеуге есептелген ҚҚС сомасына тең болады.
5-тарау. Субсидияларды төлеу және субсидиялар шегінде алынған қаржы құралдарын қайтару тәртібі
12. Өтінім қабылдау көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері (заңды мекенжайы) бойынша есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан 1 желтоқсаны (қоса алғанда) аралығында жүзеге асырылады.
Өтінімнің қабылданғанын субсидиялаудың ақпараттық жүйесіндегі көрсетілетін қызметті алушының "Жеке кабинетіндегі" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе растайды.
13. Веб-портал арқылы тізілім деректеріне (бұдан әрі – жеке кабинет) қолжетімділік беру үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде өз бетінше тіркелуі үшін ЭЦҚ-сы болады;
2) көрсетілетін қызметті беруші жыл сайын көрсетілетін қызметті жеткізушіге ЭЦҚ-сы бар жұмыскерлердің өзектендірілген тізімдерін жібереді.
14. Көрсетілетін қызметті алушы Жеке кабинетте тіркелуі үшін мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) заңды тұлғалар үшін: бизнес-сәйкестендіру нөмірі, толық атауы; бірінші басшының немесе Жеке кабинетте тіркелуге уәкілетті адамның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және жеке сәйкестендіру нөмірі.
2) байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почтасының мекенжайы);
3) екінші деңгейдегі банктің ағымдағы шотының деректемелері;
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы 1 (бір) жұмыс күні ішінде Жеке кабинетке енгізілген жеке шоттың деректерін өзгертеді.
15. Өтінімді қалыптастыру және тіркеу Жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) осы Қағидалардың 6-тармағының 3) және 4) тармақшаларының талаптарын субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің тексеруі үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтінім қалыптастырылады;
2) өтінім субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде оған көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылу жолымен тіркеледі және көрсетілетін қызметті берушінің Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Көрсетілетін қызметті берушінің электрондық мекенжайына қарауға өтінім келіп түскені туралы электрондық хабарлама жіберіледі.
Егер, көрсетілетін қызметті беруші төлем шоттарын қалыптастырған сәтке дейін тіркелген өтінімде қателер анықталса, көрсетілетін қызмет алушы себебін көрсете отырып, өтінімді қайтарып алуға құқылы.
16. Көрсетілетін қызметті берушінің маманы өтінімді ЭЦҚ пайдалана отырып, қол қою арқылы қабылдайды және тіркейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің қаржыландыру және бухгалтерлік есеп бөлімінің жауапты орындаушысы субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидияларды төлеуге арналған төлем шотын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы субсидияның аударылғаны туралы хабарламаны не осы Қағидалардың 18-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды дайындайды.

17. Специалист услугодателя после подтверждения зарегистрированной заявки в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации заявки, путем подписания ее с использованием ЭЦП, направляет услугополучателю уведомление о перечислении субсидий в форме электронного документа согласно приложению 4 к настоящим Правилам либо уведомление об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа согласно приложению 5 к настоящим Правилам. Данное уведомление становится доступным в Личном кабинете услугополучателя в информационной системе субсидирования.
18. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги при выявлении:
1) недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
19. Услугодатель формирует на веб-портале счет к оплате на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", в течение 2 (двух) рабочих дней после подтверждения принятия заявки согласно пункту 15 настоящих Правил.
По заявкам, в которых объем субсидий превышает объем бюджетных средств, предусмотренных в Плане финансирования на соответствующий месяц, выплата субсидий осуществляется в следующем месяце в порядке очередности.
Глава 6. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
20. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, уполномоченного органа в области развития агропромышленного комплекса, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

17. Көрсетілетін қызметті берушінің маманы тіркелген өтінімді растағаннан кейін өтінім тіркелген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, оған қол қою арқылы көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы субсидиялардың аударылғаны туралы хабарлама не осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама жібереді. Осы хабарлама көрсетілетін қызметті алушының субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрсетілетін қызметті алушының Жеке кабинетінде қолжетімді болады.
18. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігі;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған деректердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі анықталған жағдайда бас тартады.
19. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалардың 15-тармағына сәйкес өтінім қабылданғаны расталғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде веб-порталда "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидиялар төлеуге арналған төлем шотын қалыптастырады.
Субсидиялар көлемі Қаржыландыру жоспарында тиісті айға көзделген бюджет қаражатының көлемінен асатын өтінімдер бойынша субсидиялар төлеу келесі айда кезектілік тәртібімен жүзеге асырылады.
6-тарау. Орталық мемлекеттік органдардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы саласында функцияларын іске асыратын құрылымдық бөлімшесі және (немесе) лауазымды тұлғалардың шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
20. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушінің, агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөнінд егі уәкілетті органға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілуі мүмкін.
21. Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабы 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

22. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона о государственных услугах.
Приложение 1 к Правилам
субсидирования
заготовительным организациям
в сфере агропромышленного
комплекса суммы налога на
добавленную стоимость,
уплаченного в бюджет, в
пределах исчисленного налога
на добавленную стоимость
Форма
Кому: __________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
От __________________________________________________________________
(наименование заготовительной организации)
Место регистрационного учета заявителя в органах государственных доходов на
момент подачи заявки _____________________________________________
___________________________________________________________________
Заявка
на перечисление субсидий в размере суммы налога на добавленную стоимость,
уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
за ____ квартал_________ года или _________ год
Прошу выплатить мне субсидии в размере суммы налога на добавленную стоимость
(далее – НДС), уплаченного в бюджет в пределах исчисленного
за ___ квартал_______ года или _________ год, в размере ________________тенге.
1. Данные заготовительной организации:
Наименование ________________________________
БИН _________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя ___________________
адрес _______________________________________
номер телефона (факса): ________________________

22. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Агроөнеркәсіптік кешен
саласындағы дайындаушы
ұйымдарға есептелген
қосылған құн салығы шегінде
бюджетке төленген қосылған
құн салығы сомасын
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге:_______________________________________________________________
(жергілікті атқарушы органның атауы)
Кімнен:______________________________________________________________
(дайындаушы ұйымның атауы)
Өтінім берген сәттегі өтінім берушінің мемлекеттік кірістер органдарында тіркеліп
есепке алынған орны: __________________________________________
_______________________________________
Есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасы мөлшерінде субсидиялар аударуға арналған өтінім
______жылғы __ тоқсан немесе______жыл үшін
Маған жылғы ___ тоқсан немесе ___ жыл үшін есептелген қосылған құн салығы (бұдан әрі – ҚҚС) шегінде бюджетке төленген ҚҚС сомасы мөлшерінде ________теңге көлемінде субсидия төлеуді сұраймын.
1. Дайындаушы ұйымның деректері:
Атауы____________________________________
БСН _____________________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі __________________________
мекенжайы _______________________________________
телефон (факс) нөмірі: ________________________

2. Сведения текущего счета заготовительной организации в банке второго уровня
БИН _____________________________________________________
Кбе _____________________________________________________
Реквизиты банка: _______________________________________________
Наименование банка: ___________________________________________
БИК __________________________________________________________
ИИК _________________________________________________________

2. Дайындаушы ұйымның екінші деңгейлі банктегі ағымдағы шотының мәліметтері
БСН ___________________________________________________________
Кбе _________________________________________________________________
Банк деректемелері: ___________________________________________________
Банктің атауы: _______________________________________________________
БСК ________________________________________________________________
ЖСК _______________________________________________________________

3. Сведения по договору купли-продажи между сельскохозяйственным
товаропроизводителем, сельскохозяйственным кооперативом и заготовительной
организацией:
№ пп
Наименование и ИИН/БИН продавца сельскохозяйственной продукции
Номер договора
Дата заключения договора
Цена (тенге)
Адрес местонахождения продавца сельскохозяйственной продукции
Наименование сельскохозяйственной продукции
Объем продукции, килограммов
Срок оплаты
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
4. Сведения о счетах-фактурах заготовительной организации, подтверждающих
реализацию сельскохозяйственной продукции:
номер счет-фактуры_________________________________________
дата выдачи____________________________________________________
наименование сельскохозяйственной продукции _____________________
единица измерения _____________________________________________
объем сельскохозяйственной продукции_____________________________
цена с НДС, (тенге) _______________
всего стоимость реализации (тенге)_________________________________

3. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші, ауыл шаруашылығы кооперативтері мен дайындаушы ұйым арасындағы сатып алу-сату шарты жөніндегі мәліметтер:
Р/с №
Ауыл шаруашылығы өнімін сатушының атауы және ЖСН-сы/БСН-сы
Шарттың нөмірі
Шарттың жасалған күні
Бағасы(теңге)
Ауыл шаруашылығы өнімін сатушының орналасқан жерінің мекенжайы
Ауыл шаруашылығы өнімінің атауы
Өнім көлемі, килограмм
Төлеу мерзімі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
4. Дайындаушы ұйымның ауыл шаруашылығы өнімінің өткізілгенін растайтын шот-фактуралары туралы мәліметтер:
шот-фактура нөмірі______________________________________________
берілген күні___________________________________________________
ауыл шаруашылығы өнімінің атауы ________________________________
өлшем бірлігі __________________________________________________
ауыл шаруашылығы өнімінің көлемі ________________________________
ҚҚС-мен бағасы (теңге) _________________
бүкіл өткізу құны (теңге)_________________________________

5. Сведения из налоговой декларации
(тенге)
1.
Сумма исчисленного к уплате НДС по декларациям за ___ квартал_____года либо _____ год
2.
Сумма НДС, уплаченная в бюджет по декларациям за ___ квартал_____года либо _____ год
3.
Сумма дохода от реализации продукции за ___ квартал_____года либо ______ год
4.
Сумма дохода от реализации продукции по перечню, установленному пунктом 5 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" (далее – перечень) за___ квартал_____года либо _____год
5.
Удельный вес дохода от реализации продукции по перечню в общей сумме дохода (не менее 90%)
6.
Сумма субсидий к перечислению на счет заготовительной организации
7.
Реквизиты уведомлений о приеме налоговой отчетности органами государственных доходов
Расчет сумм субсидий прилагается по форме согласно приложению 2 к настоящей заявке.
В случае выявления при проверке несоответствия представленных сведений и расчета сумм субсидий, обязуемся в течение десяти рабочих дней произвести возврат незаконно полученных денежных средств.
Подписано и отправлено заявителем в ___ часов "__" __________ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ЭЦП – электронная цифровая подпись;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
Кбе – код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
Приложение 1 к заявке
на перечисление субсидий в
размере суммы налога на
добавленную стоимость,
уплаченного в бюджет в
пределах исчисленного налога
на добавленную стоимость
Форма
Сведения по заготовительной организации
за ___ квартал_________ года или _________ год
_________________________________________________________________
(Наименование органа государственных доходов)
(тенге)
Наименование заготовительной организации
бизнес-идентификационный номер
Сумма совокупного годового дохода от реализации продукции по данным налоговой отчетности
Сумма налога на добавленную стоимость (далее - НДС), исчисленная и начисленная к уплате по лицевому счету за ___ квартал_________ года или _________ год
Сумма НДС уплаченная в пределах исчисленной за ___ квартал_______ года или _________ год (по лицевому счету)
Руководитель _____________________________________ __________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии))                   (подпись)
Приложение 2 к заявке
на перечисление субсидий в
размере суммы налога на
добавленную стоимость,
уплаченного в бюджет в
пределах исчисленного налога
на добавленную стоимость
Форма
Расчет сумм субсидий
за ___ квартал_________ года или _________ год
(тенге)
№ п/п
Номер счета-фактуры
Дата составления
Наименование получателя
Наименование товара
Количество (объем)
Цена за единицу товара без налога на добавленную стоимость (далее - НДС)
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
продолжение таблицы
Стоимость товара без НДС
Сумма НДС
Максимально допустимая стоимость единицы продукции без НДС
Стоимость реализации по максимально допустимой стоимости без НДС
Сумма НДС
Сумма НДС, подлежащая субсидированию*
8
9
10
11
12
13
графа 8 = графа 6 х графу 7
графа 9 = графа 8 х 12 %
графа 11 =графа 6 х графу 10
графа 12=графа 11 х 12 %

5. Салық декларациясынан алынған мәліметтер
(теңге)
1.
____жылдың ___ тоқсаны үшін не ___ жыл үшін декларациялар бойынша төлеуге есептелген ҚҚС сомасы
2.
___жылдың ___ тоқсаны үшін не ___ жыл үшін декларациялар бойынша бюджетке төленген ҚҚС сомасы
3.
___жылдың ___ тоқсаны үшін не ___ жыл үшін өнімді өткізуден түскен жылдық жиынтық кіріс сомасы
4.
___жылдың ___ тоқсаны үшін не ___жылы "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 5-тармағында белгіленген тізбе (бұдан әрі – тізбе) бойынша өнімдерді өткізуден түскен кіріс сомасы
5.
Тізбе бойынша өнімді өткізуден түскен кірістің жалпы сомасындағы кірістің үлес салмағы (кемінде 90 %)
6.
Дайындаушы ұйымның шотына аударылатын субсидиялар сомасы
7.
Мемлекеттік кірістер органдарының салық есептілігін қабылдағаны туралы деректемелері
Субсидиялар сомаларының есептеулері осы өтінімге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қоса беріледі.
Тексеру кезінде ұсынылған мәліметтердің және субсидиялар сомалары есептеулерінің сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, он жұмыс күні ішінде заңсыз алынған қаражатты қайтаруға міндеттенеміз.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" __________ сағат ___-де қол қойып, жіберді:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ-ның қойылған күні мен уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ-ның қойылған күні мен уақыты
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
Кбе – Бенефициардың коды;
БСК – банктік сәйкестендіру коды.
Есептелген қосылған құн
салығы шегінде бюджетке
төленген қосылған құн салығы
сомасы мөлшерінде субсидиялар
аударуға арналған өтінімге
1-қосымша
Нысан
Дайындаушы ұйымның _____ жылдың ___ тоқсанына немесе_____ жыл үшін мәліметтері
_________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
(тенге)
Дайындаушы ұйымның атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Салықтық есептілік деректері бойынша өнімді сатудан түскен жылдық жиынтық табыс сомасы
_____ жылдың ___ тоқсанына немесе ______ жылға жеке шот бойынша есептелген және төлеуге есептелген қосылған құн салығы (бұдан әрі – ҚҚС) сомасы
___ жылдың ___ тоқсаны үшін немесе ___ жылы (жеке шот бойынша) есептелген шекте төленген ҚҚС сомасы
Басшы _____________________________ __________
(Аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (қолы)
Есептелген қосылған құн
салығы шегінде бюджетке
төленген қосылған құн салығы
сомасы мөлшерінде субсидиялар
аударуға арналған өтінімге
2-қосымша
Нысан
___ жылдың ___тоқсанына немесе_____ жыл үшін субсидиялар сомаларының есептемесі
(теңге)
РР/с №
Шот-фактураның нөмірі
Толтырылған күні
Алушының атауы
Тауардың атауы
Саны (көлемі)
Тауар бірлігінің қосылған құн салығысыз (бұдан әрі – ҚҚС) бағасы
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
кестенің жалғасы
Тауардың ҚҚС-сыз құны
ҚҚС сомасы
Өнім бірлігінің ҚҚС-сыз барынша жол берілетін құны
Өткізудің барынша жол берілетін құны бойынша
ҚҚС-сыз сомасы
ҚҚС сомасы
Субсидиялауға жататын ҚҚС сомасы*
8
9
10
11
12
13
8-баған= 6-баған х
7-баған
9-баған =
8-баған х 12%
11-баған =
6-баған х
10-баған
12-баған =
11-баған х 12%

1) графа 13 = графе 12, если графа 7 больше или равна графе 10;
2) графа 13 = графе 9, если графа 7 меньше графы 10
Примечание: * сумма НДС, подлежащая субсидированию, не должна превышать сумму НДС, уплаченную в бюджет в пределах исчисленной за отчетный год по лицевому счету налогоплательщика, с учетом норм физического объема сельскохозяйственной продукции, закупленной от личного подсобного хозяйства, применяемых для определения размера суммы налога на добавленную стоимость, субсидируемой заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 октября 2015 года № 813 (сведения согласно пункту 4 приложения 1 к Правилам субсидирования заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 9-3/271 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11008)).
Приложение 2 к Правилам
субсидирования
заготовительным организациям
в сфере агропромышленного
комплекса суммы налога на
добавленную стоимость,
уплаченного в бюджет, в
пределах исчисленного налога
на добавленную стоимость
Стандарт государственной услуги "Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента (далее - услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov. kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
С момента обращения на портал – 3 (три) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидии либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно юридическим лицам (далее – услугополучатель).
7
График работы

1) егер 7-баған 10-бағаннан көп немесе тең болса, 13-баған= 12-баған;
2) егер 7-баған 10-бағаннан кем болса, 13-баған= 9-баған
Ескертпе: * субсидиялауға жататын ҚҚС сомасы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 1 қазандағы № 813 қаулысымен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға субсидияланатын қосылған құн салығы сомасының мөлшерін айқындау үшін қолданылатын, жеке қосалқы шаруашылықтан сатып алынған ауыл шаруашылығы өнімінің нақты көлемінің нормалары ескеріле отырып, салық төлеушінің жеке шоты бойынша есептік жылға есептелген ҚҚС шегінде бюджетке төленген ҚҚС сомасынан аспауға тиіс (Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау қағидалары Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 9-3/271 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11008 болып тіркелген) бекітілген 1-қосымшаның 4-тармағына сәйкес мәліметтер).
Агроөнеркәсіптік кешен
саласындағы дайындаушы
ұйымдарға есептелген
қосылған құн салығы шегінде
бюджетке төленген қосылған
құн салығы сомасын
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
"Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
порталға жүгінген сәттен бастап – 3 (үш) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
субсидияның аударылғаны туралы хабарлама не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству и статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон).
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и статьи 5 Закона прием заявок или выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) единой платформе интернет-ресурсов https://gov.kz государственных органов.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Услугополучатель представляет на портал в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя заявку на получение субсидий.
Заявки принимаются с 1 февраля по 1 декабря (включительно) года, следующего за отчетным.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

1) көрсетілетін қызметті беруші – еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңының (бұдан әрі – заң) 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және заңның 5-бабына сәйкес жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау немесе Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) Мемлекеттік органдардың https://gov.kz интернет-ресурстарының бірыңғай платформасында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Қызметті алушы порталға көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында субсидия алуға өтінімді ұсынады.
Өтінімдер есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан 1 желтоқсанына дейін (қоса алғанда) қабылданады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;

2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными Правилами субсидирования заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 9-3/271 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 11008).
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414.
Приложение 3 к Правилам
субсидирования
заготовительным организациям
в сфере агропромышленного
комплекса суммы налога на
добавленную стоимость,
уплаченного в бюджет, в
пределах исчисленного налога
на добавленную стоимость
Максимально допустимая стоимость единицы сельскохозяйственной продукции, применяемая услугополучателем при расчете субсидий суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
(тенге)
Наименование товара
Коды классификатора продукции по видам экономической деятельности
Единица измерения
Максимально допустимая стоимость
1
2
3
4
5
1.
Скот крупный рогатый живой
килограмм

2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 9-3/271 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11008 болып тіркелген) Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау қағидаларында белгіленген шарттарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Агроөнеркәсіптік кешен
саласындағы дайындаушы
ұйымдарға есептелген қосылған
құн салығы шегінде бюджетке
төленген қосылған құн салығы
сомасын субсидиялау
қағидаларына
3-қосымша
Есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасына субсидияларды есептеу кезінде көрсетілетін қызмет алушы қолданатын ауыл шаруашылығы өнімі бірлігінің барынша жол берілген құны
(теңге)
Тауардың атауы
Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнім сыныптауышының кодтары
Өлшем бірлігі
Барынша жол берілген құны
1
2
3
4
5
1.
Тірі ірі қара мал
килограмм

101141
тонн
300 000
31.
Шкуры, кожи сырые скота крупного рогатого
101142
единица
2 700
32.
Шкуры, кожи животных семейства лошадиных
101142
единица
2 500
Приложение 4 к Правилам
субсидирования
заготовительным организациям
в сфере агропромышленного
комплекса суммы налога на
добавленную стоимость,
уплаченного в бюджет,
в пределах исчисленного
налога на добавленную
стоимость
Форма
Уведомление о перечислении субсидий
Уважаемый (-ая)
__________________________________________________________________________
(услугополучатель)
По Вашей заявке №________ от "__" _______ 20__ года оказана государственная
услуга "Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного
комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в
пределах исчисленного налога на добавленную стоимость" и на Ваш расчетный счет
№__________ перечислена сумма субсидий в размере _________ тенге счетом
к оплате от "__" ___________ 20__ года.
Приложение 5 к Правилам
субсидирования
заготовительным организациям
в сфере агропромышленного
комплекса суммы налога на
добавленную стоимость,
уплаченного в бюджет,
в пределах исчисленного
налога на добавленную
стоимость
Форма
Уведомление об отказе в предоставлении государственной услуги
Уважаемый (-ая)
__________________________________________________________________________
(услугополучатель)
По Вашей заявке № __________ от "__" _________ 20 ___ года в предоставлении
государственной услуги "Субсидирование заготовительным организациям в сфере
агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость,
уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость"
отказано по причине:
_________________________________________________________________________.

101141
тонна
300 000
31.
Ірі қара малдың терілері, иленбеген былғарылары
101142
бірлік
2 700
32.
Жылқы тұқымдас жануарлардың терілері, былғарылары
101142
бірлік
2 500
Агроөнеркәсіптік кешен
саласындағы дайындаушы
ұйымдарға есептелген қосылған
құн салығы шегінде бюджетке
төленген қосылған құн салығы
сомасын субсидиялау
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Субсидияларды аудару туралы хабарлама
Құрметті __________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушы)
Сіздің 20___ жылғы "__" _________ №__________ өтініміңіз бойынша "Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау" мемлекеттік қызмет көрсетілгенін және Сіздің №__________ есептік шотыңызға 20___ жылғы "__" __________ төлем шотымен _________ теңге мөлшерінде субсидия сомасы аударылғанын хабарлаймыз.
Агроөнеркәсіптік кешен
саласындағы дайындаушы
ұйымдарға есептелген
қосылған құн салығы шегінде
бюджетке төленген қосылған
құн салығы сомасын
субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама
Құрметті __________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушы)
Сіздің 20___ жылғы "__" _________ №__________ өтініміңіз бойынша "Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсетуден _______________________ __________________________________________ себепті бас тартылды.