О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 149 "Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 июня 2020 года № 262. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июня 2020 года № 20898
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 149 "Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 10885, опубликован 29 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 5-1) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 18 февраля 2011 года "О науке", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон), подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", и определяют порядок оказания государственной услуги "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению.";
подпункты 3), 8), 10), 11) пункта 2 исключить;
пункты 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 и 21 изложить в следующей редакции:
"3. Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" (далее – государственная услуга) оказывается Акционерным обществом "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы" (далее – услугодатель).

"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алу қағидаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым Министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 149 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 маусымдағы № 262 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 25 маусымда № 20898 болып тіркелді
"Мемлекеттік қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алу қағидаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 149 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10885 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 29 сәуірде жарияланған) келесі өзгертулер мен толықтырулар енгізу:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алу қағидаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекіту туралы қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу осы қағидасы (бұдан әрі – Қағидалар) "Ғылым туралы" 2011 жылғы 18 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңының 4-бабының 5-1) тармақшасына, "Мемлекеттік қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына (бұдан әрі - Заң), "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін анықтайды.";
тармақ 2-нің 3), 8), 10), 11) тармақшалары алып тасталсын;
3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 және 21 тармақтар келесідей редакцияда жазылсын:
"3. "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) арқылы көрсетіледі.

4. Для получения государственной услуги физические и юридические лица (далее – услугополучатель) предоставляют услугодателю в электронной форме через информационную систему www.is.ncste.kz (далее – информационная система) либо через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) или в бумажной форме посредством канцелярии услугодателя перечень документов, предусмотренных пунктом 8 Стандарта государственной услуги "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Стандарт государственной услуги).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в Стандарте государственной услуги.
5. Для государственного учета проекта услугополучатель в срок не позднее 30 (тридцати) календарных дней со дня начала финансирования проекта направляет в соответствии с подпунктом 1) пункта 8 Стандарта государственной услуги регистрационные карты на государственном и русском языках по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
6. При предоставлении услугополучателем полного пакета документов канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному структурному подразделению для оказания государственной услуги.
Работник ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) оказывает государственную услугу в течение 5 (пяти) рабочих дней: при электронной форме осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги через информационную систему, либо через портал, при бумажной форме осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги посредством канцелярии услугодателя.
7. При исполнении проекта в рамках научной, научно-технической программы несколькими услугополучателями, каждый направляет регистрационную карту на ту часть работы, которая будет выполнена им самостоятельно.
8. Услугодатель регистрирует проект, включает его в ГР НТП и выдает регистрационную карту с присвоением номера государственной регистрации.
9. При необходимости внесения корректировок в зарегистрированный проект услугополучатель в течение тридцати календарных дней представляет услугодателю письмо на официальном бланке в произвольной форме и регистрационную карту по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге электрондық түрде www.is.ncste.kz ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ақпараттық жүйе) немесе "электрондық үкімет" веб-портал арқылы (бұдан әрі – портал) немесе қағаз түрінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8 - тармағына сәйкес құжаттар тізімін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес ұсынады (бұдан әрі - Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты).
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесі мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартында мазмұндалған.
5. Жобаны мемлекеттік есепке алу үшін көрсетілетін қызметті алушы жобаны қаржыландыру басталған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешікпейтін мерзімде Мемлекеттік қызмет стандартының 8-тармағының 1) тармақшасына сәйкес мемлекеттік және орыс тілдерінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес тіркеу карталарын жібереді.
6. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық пакетін ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттарды келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және оны мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін жауапты құрылымдық бөлімшеге тапсырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) мемлекеттік көрсетілетін қызметті 5 (бес) жұмыс күні ішінде көрсетеді: электрондық түрде мемлекеттік көсетілетін қызмет нәтижесі ақпараттық жүйесі арқылы немесе портал арқылы беру жүзеге асырылады, қағаз түрінде мемлекеттік көсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы беру жүзеге асырылады.
7. Ғылыми, ғылыми техникалық бағдарлама аясында орындалатын жобаны бірнеше көрсетілетін қызметті алушылар орындаған жағдайда, әрқайсысы өзі дербес орындайтын жұмыс бөлігіне тіркеу картасын жібереді.
8. Көрсетілетін қызметті беруші жобаны тіркейді, оны ҒТБ МТ-ға енгізеді және мемлекеттік тіркеу нөмірін бере отырып, тіркеу картасын береді.
9. Тіркелген жобаға түзетулер енгізу қажет болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы күнтізбелік отыз күн ішінде көрсетілетін қызметті берушіге ресми бланкіде еркін түрде ресімделген хат пен осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес тіркеу картасын ұсынады.

10. Если в процессе выполнения зарегистрированного проекта возникла необходимость его засекречивания, услугополучатель в десятидневный срок в письменном виде информирует об этом услугодателя.
11. Для государственного учета научной, научно-технической программы услугополучатель не позднее тридцати календарных дней со дня принятия Национальными научными советами, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2011 года № 519 "О национальных научных советах" решения о грантовом и программно-целевом финансировании научных и научно-технических программ за счет государственного бюджета представляет в соответствии с подпунктами 2-1), 2-2), 2-3) и 2-4) пункта 8 Стандарта государственной услуги "показатели развернутой научной, научно-технической программы" по форме согласно приложению 4 и "титульный лист" по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, пояснительную записку в произвольной форме к программе и документ, подтверждающий объем бюджетных средств, выделенных на выполнение заданий (этапов) программы в текущем году, подписанный руководителем и скрепленный печатью головной организации.
12. Услугодатель регистрирует научную, научно-техническую программу, включает его в ГР НТП и выдает свидетельство c присвоением шифра.
13. При необходимости внесения корректировок в зарегистрированную научную, научно-техническую программу, наряду с плановыми показателями на очередной год, услугополучатель представляет услугодателю в соответствии с подпунктом 2-5) пункта 8 Стандарта государственной услуги сведения "показатели развернутой научной, научно-технической программы" по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
14. Услугополучатель не позднее тридцать первого января после отчетного года направляет услугодателю в соответствии с подпунктом 2-6) пункта 8 Стандарта государственной услуги "отчет (годовой) о выполнении заданий, этапов работ по научной, научно-технической программе" по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам и пояснительную записку к нему в произвольной форме.
15. Услугополучатель ежеквартально, не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляет услугодателю в соответствии с подпунктом 2-7) пункта 8 Стандарта государственной услуги "Сведения о ходе выполнения заданий, этапов работ организациями, участвующими в выполнении научной, научно-технической программы" по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
16. Для государственного учета отчета услугополучатель после окончания работ (этапов) проекта в течение тридцати календарных дней направляет услугодателю в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 Стандарта государственной услуги отчет и информационную карту на государственном и русском языках по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.

10. Егер тіркелген жобаны орындау процесінде оны құпияландыру қажеттілігі туындаса, көрсетілетін қызметті алушы он күн мерзімде бұл туралы көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша түрде хабарлайды.
11. Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны мемлекеттік есепке алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 16 мамырдағы № 519 "Ұлттық ғылыми кеңестер туралы" қаулысымен бекітілген Ұлттық ғылыми кеңестер ғылыми және ғылыми-техникалық бағдарламаларды мемлекеттік бюджет есебінен гранттық және бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру туралы шешім қабылданған күннен бастап күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштерін" және "титул парағын" 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рәсімдеп, бағдарламаға еркін түрде түсіндірме жазба мен ағымдағы жылы бағдарламаның тапсырмаларын (кезеңдерін) орындауға бөлінген бюджет қаражатының көлемін растайтын бас ұйымның басшысы қол қойып, мөрімен бекітілген құжатты Мемлекеттік қызмет стандартының 8-тармағының 2-1), 2-2), 2-3) және 2-4) тармақшаларына сәйкес тапсырады.
12. Көрсетілетін қызметті беруші белгіленген тәртіппен тиісті шифр беру арқылы бағдарламаны тіркейді, оны ҒТБ МТ-ға енгізеді.
13. Тіркелген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаға түзетулер енгізу қажет болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы кезекті жылға арналған жоспарлы көрсеткіштерімен қатар, көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштері" туралы мәліметтерді Мемлекеттік қызмет стандартының 8-тармағының 2-5) тармақшасына сәйкес ұсынады.
14. Көрсетілетін қызметті алушы есептік жылдан кейінгі жылдың отыз бірінші қаңтарынан кешіктірмей, көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша тапсырмалардың, жұмыс кезеңдерінің орындалуы туралы (жылдық) есепті" және еркін түрде түсіндірме жазбаны Мемлекеттік қызмет стандартының 8-тармағының 2-6) тармақшасына сәйкес жібереді.
15. Көрсетілетін қызметті алушы есептік тоқсаннан кейінгі айдың онынан кешіктірмей, тоқсан сайын көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысанда ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындауға қатысушы ұйымдардың жұмыс тапсырмаларын, кезеңдерін, орындау барысы туралы мәліметтерді Мемлекеттік қызмет стандартының 8-тармағының 2-7) тармақшасына сәйкес ұсынады.
16. Есепті мемлекеттік есепке алу үшін көрсетілетін қызметті алушы жобаның жұмыстары (кезеңдері) аяқталғаннан кейін күнтізбелік отыз күн ішінде көрсетілетін қызметті берушіге есеп пен осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес мемлекеттік және орыс тілдерінде ақпараттық картаны Мемлекеттік қызмет стандартының 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес жібереді.

Отчет оформляется в соответствии с Межгосударственным стандартом ГОСТ 7.32-2017 "Отчет о научно-исследовательской работе".
17. Услугодатель в установленном порядке регистрирует отчет и выдает информационную карту с присвоением инвентарного номера.
18. Для государственного учета РННТД услугополучатель представляет услугодателю в соответствии с подпунктом 4) пункта 8 Стандарта государственной услуги заявку на регистрацию результата научной и (или) научно-технической деятельности по форме согласно приложению 10 и форму по учету сведений о РННТД по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
19. Услугодатель регистрирует заявку, включает в государственный реестр РННТД и выдает заявку с присвоением номера государственной регистрации.
20. В случае изменения правообладателя РННТД, реорганизации услугополучателя, а также по иным основаниям, не связанным с использованием РННТД, услугополучатель направляет услугодателю в соответствии с подпунктом 4) пункта 8 Стандарта государственной услуги извещение об изменении использовании сведений о РННТД по форме согласно приложению 12 и сведения об использовании РННТД по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
21. В случае прекращения права на РННТД услугополучатель направляет услугодателю в соответствии с подпунктом 4) пункта 8 Стандарта государственной услуги извещение по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам.".
дополнить пунктами 22, 23, 24 и 25 следующего содержания:
"22. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, прием запроса и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
23. В случае предоставления неполного пакета документов и ненадлежащего их оформления документы не регистрируются до полного устранения выявленных недостатков. Работник услугодателя формирует мотивированный отказ, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
24. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан, изложенным стандартом государственной услуги.
25. Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.";
дополнить главой 3 следующего содержания:

Есеп МЕМСТ 7.32-2017 "Ғылыми-техникалық жұмыс туралы есеп" мемлекетаралық стандартына сәйкес ресімделеді.
17. Көрсетілетін қызметті беруші есепті белгіленген тәртіппен оған инвентарлық нөмір беру арқылы тіркейді.
18. ҒҒТҚН-ны мемлекеттік есепке алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Мемлекеттік қызмет стандартының 8-тармағының 4) тармақшасына сәйкес ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелеріне өтінім осы Қағидаларға 10-қосымшаға және ҒҒТҚН туралы мәліметтер нысанын 11-қосымшаға ұсынады.
19. Көрсетілетін қызметті беруші өтінімді мемлекеттік номерін беру арқылы тіркейді, ҒҒТҚН-ның мемлекеттік тізіліміне енгізеді және мемлекеттік номері өтінімді береді.
20. ҒҒТҚН-нің құқық иеленушілері өзгерген кезде, көрсетілетін қызметті алушы қайта ұйымдастырылған жағдайда, сондай-ақ ҒҒТҚН-ні пайдалануға байланысты емес басқа да негіздер бойынша көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҒҒТҚН туралы мәліметтерді пайдаланаудың өзгеруі туралы хабарламаны және 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҒҒТҚН пайдалану туралы мәліметтерді Мемлекеттік қызмет стандартының 8-тармағының 4) тармақшасына сәйкес жібереді.
21. ҒҒТҚН-ға құқық тоқтатылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге нысан бойынша хабарлама Мемлекеттік қызмет стандартының 8-тармағының 4) тармақшасына сәйкес жібереді.";
келесі мазмұндағы 22, 23, 24 және 25 тармақтармен толықтырылсын:
"22. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттардың келіп түскен күні оларды қабылдау мен тіркеуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде сұрау салынған өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
23. Құжаттардың толық емес пакетін ұсынған немесе құжаттарды тиісінше рәсімдемеген жағдайда құжаттар анықталған кемшіліктер толық жойылғанға дейін тіркелмейді. Қызметті берушінің қызметкері осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден себептемелі бас тарту жасайды.
24. Көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген негіздер мен жағдайларда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
25. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету сатысы туралы ақпараттың мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізілуін қамтамасыз етеді.";
мынадай мазмұндағы 3-тараумен толықтырылсын:

"Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц в процессе оказания государственной услуги.
26. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающих государственные услуги услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 к настоящим Правилам;
дополнить приложением 14 согласно приложению 14 к настоящим Правилам.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства образования и науки Республики Казахстан согласно приложению 15 к настоящему приказу.
3. Комитету науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра образования и науки Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
А. Аймагамбетов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 24 июня 2020 года № 262
Приложение 1 к Правилам
государственного учета
научных, научно-технических
проектов и программ,
финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
Стандарт государственной услуги "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению"
1.
Наименование услугодателя
АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы"
2.
Способы предоставления государственной услуги

"3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі.
26. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
Көрсетілетін қызметті тікелей берушінің мекен жайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 2) тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының ағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.";
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 қосымшалар осы Қағидалардағы 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидалардағы 14-қосымшасына сәйкес келесі редакцияда 14-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылсын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаменті осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы ақпаратты ұсынады.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
А. Аймагамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 24 маусымдағы
№ 262 бұйрығына
1 қосымша
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлік қоғамы
2.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілі

1) в электронной форме – через информационную систему www.is.ncste.kz (далее – информационная система), либо через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал);
2) в бумажной форме – посредством канцелярии услугодателя.
3.
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания: электронная – 5 (пять) рабочих дней; бумажная – 5 (пять) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная/бумажная
5.
Результат оказания государственной услуги
Результат оказания государственной услуги:
1) на научный, научно-технический проект - выдача регистрационной карты с присвоением номера государственной регистрации;
2) на научную, научно-техническую программу - выдача свидетельства c присвоением шифра;
3) на отчеты по выполнению научных, научно-технических проектов - выдача информационной карты с присвоением инвентарного номера;
4) на результат научной и (или) научно-технической деятельности - заявка с присвоением номера государственной регистрации.
Результат электронной формы оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя. Результат бумажной формы оказания государственной услуги направляется посредством канцелярии услугодателя.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам.
7.
График работы
Услугодателя - с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
Портала либо информационной системы - круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугодателю после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (727) 378-05-67, 978-05-09.
8.
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) на научный, научно-технический проект, финансируемый из государственного бюджета, - регистрационную карту по форме согласно приложению 3;
2) на научную, научно-техническую программу, финансируемую из государственного бюджета, следующие приложения:

1) электрондық түрде (www.is.ncste.kz ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ақпараттық жүйе) немесе "электрондық үкімет" веб-портал арқылы (бұдан әрі – портал);
2) қағаз түрінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы.
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Қызмет көрсету мерзімі: электрондық – 5 (бес) жұмыс күні; қағаз түрінде – 5 (бес) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету түрі
Электрондық/қағаз түрінде
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі:
1) ғылыми, ғылыми-техникалық жобаға – мемлекеттік тіркеу нөмері берілген тіркеу картасы;
2) ғылыми-техникалық бағдарламаға – шифр берілген куәлік;
3) ғылыми, ғылыми-техникалық жобалардың орындалуы бойынша есепке - инвентарлық нөмір берілген ақпарат картасы;
4) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелеріне - мемлекеттік тіркеу нөмері берілген өтінім.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудің электронды нысаны нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі. Қағаз түріндегі мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жіберіледі.
6.
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
7.
Жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызмет беруші - Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Портал немесе ақпараттық жүйе: жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметтер көрсету сұрақтары бойынша көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (727) 378-05-67, 378-05-09.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізімі
1)мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобаға тіркеу картасы 3 - қосымшаға сәйкес;
2)мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаға келесі қосымшалар:

2-1) форма Ф1 – унифицированная "Показатели развернутой научной, научно-технической программы" согласно приложению 4;
2-2) титульный лист к форме Ф1 – унифицированная "Показатели развернутой научной научно-технической программы", согласно приложению 5;
2-3) пояснительная записка, подписанная руководителем научной, научно-технической программы;
2-4) документ, подтверждающий объем бюджетных средств, выделенных на выполнение заданий (этапов) программы в текущем году, подписанный руководителем научной, научно-технической программы;
2-5) форма Ф1 - корректировка "Показатели развернутой научной, научно-технической программы" согласно приложению 6;
2-6) отчет (годовой) о выполнении заданий, этапов работ по научной, научно-технической программе согласно приложению 7;
2-7) сведения о ходе выполнения заданий, этапов работ организациями, участвующими в выполнении научной, научно-технической программы согласно приложению 8;
3) отчет по выполнению научного, научно-технического проекта/программы, оформленный в соответствии с Межгосударственным стандартом ГОСТ 7.32-2017 "Отчет о научно-исследовательской работе", с информационной картой по форме согласно приложению 9;
4) результат научной и (или) научно-технической деятельности оформленный в виде заявки на регистрацию результата научной и (или) научно-технической деятельности по форме согласно приложению 10 и формы по учету сведений о результатах научной и (или) научно-технической деятельности согласно приложению 11; с предоставлением (при необходимости): извещения об изменении сведений о результатах научной и (или) научно-технической деятельности согласно приложению 12; сведения об использовании результата научной и (или) научно-технической деятельности по форме согласно приложению 13; извещения об исключении результата научной и (или) научно-технической деятельности из государственного реестра РННТД согласно приложению 14.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) установление предоставления неполного пакета документов и ненадлежащего их оформления;

2-1) Ф1 - біріздендірілген нысан "Кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштері" 4-қосымшаға сәйкес;
2-2) Ф1 – біріздендірілген нысанға "Кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштері" титулдық беті 5-қосымшаға сәйкес;
2-3) ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама жетекшісінің қолы қойылған түсіндірме жазба;
2-4) ағымдағы жылы ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның тапсырмаларын (кезеңдерін) орындауға бөлінген бюджет қаражатының көлемін растайтын, бағдарлама жетекшісі қол қойған құжат;
2-5) Ф1 - түзету нысаны "Кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштері" 6-қосымшаға сәйкес;
2-6) ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша тапсырмалардың, жұмыс кезеңдерінің орындалуы туралы (жылдық) есеп 7-қосымшаға сәйкес;
2-7) ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындауға қатысушы ұйымдардың жұмыс тапсырмаларын, кезеңдерін орындау барысы туралы мәлімет 8 -қосымшаға сәйкес;
3) ғылыми, ғылыми-техникалық жоба/бағдарламаның орындалуы туралы есеп, Мемлекетаралық стандартына сәйкес ресімделген МЕМСТ 7.32-2017 "Ғылыми-техникалық жұмыс туралы есеп" және нысан бойынша ақпарат картасы 9 - қосымшаға сәйкес;
4) 10 - қосымшаға сәйкес нысан бойынша ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижесін тіркеуге өтінім түрінде ресімделген ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижесі және 11 - қосымшаға сәйкес ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері туралы мәліметтерді еспке алу жөніндегі нысандар; (қажет болған жағдайда) ұсынылады: 12 - қосымшаға сәйкес ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері (бұдан әрі- ҒҒТҚН) туралы мәліметтердің өзгергені туралы хабарлама; 13 - қосымшаға сәйкес нысан бойынша ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін пайдалану туралы мәліметтер; 14 - қосымшаға сәйкес ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижесін мемлекеттік тізілімінен ҒҒТҚН-ны алып тастау туралы хабарлама.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту себептері
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті материалдардың, заттардың, мәліметтер мен ақпараттың Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) құжаттардың толық емес пакетін ұсыну және олардың тиісінше рәсімделмеуі;

4) Законами Республики Казахстан могут устанавливаться иные основания для отказа в оказании государственных услуг;
5) вступившее в законную силу решение (приговор) суда в отношении услугополучателя о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через информационную систему и портал при условии наличия электронной цифровой подписи. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, либо информационной системы, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 2
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 24 июня 2020 года № 262
Приложение 2 к Правилам
государственного учета
научных, научно-технических
проектов и программ,
финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Отказ в государственном учете документов не соответствующих пунктам 8, 9 Стандарта государственной услуги "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению"
Наименование
Услугополучатель
Научный руководитель
Требования пунктов 8, 9 Стандарта государственной услуги
Обоснование возврата
1
Приложение 3
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 24 июня 2020 года № 262
Приложение 3 к Правилам
государственного учета
научных, научно-технических
проектов и программ,
финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
Приложение 4
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 24 июня 2020 года № 262
Приложение 4 к Правилам
государственного учета
научных, научно-технических
проектов и программ,
финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
Ф1-унифицированная
Показатели развернутой научной, научно-технической программы на
__________________год (ы)
Шифр научной, научно-технической программы _____________________
Наименование научной, научно-технической программы ________________________________________________
Основание для выполнения научной, научно-технической программы _____________________________________
Сроки выполнения научной, научно-технической программы _____________________________________________
Объем финансирования на ____ год ____ млн. тенге
Наименование услугополучателя по научной, научно-технической программе (полное и аббревиатура)
Адрес
Телефон
Факс, e-mail
Ф.И.О. (при его наличии) первого руководителя
1
2
3
4
5
Шифр задания, этапа
Наименование задания, этапа
Код межгосударственного рубрикатора научно- технической информации/ ключевые слова
Аббревиатура организации, выполняющей задания, этапы
Бизнес –идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Признак аккредитаций организаций "1"-да, "2"-нет (если организация аккредитована, то ставить "1", а если нет то "2")
Ф.И.О. (при его наличии), ученая степень, должность руководителя задания, этапа работ
Планируемые сроки выполнения работ (квартал, год)
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Потребность в финансировании на планируемый срок (тысяч тенге)
Всего
В том числе:
Ожидаемые результаты
научные исследования
опытно-конструкторские разработки
фундаментальные
прикладные
проектно-конструкторские и технологические работы
изготовление опытных образцов, партий изделий (продукции)
проектные работы для строительства
10
11
12
13
14
15
16
______________________________________
Руководитель научной, научно-технической программы ____________________
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона исполнителя документа
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"_____" ___________ 20___ год
Численность специалистов, необходимых для выполнения научной, научно-технической программы, человек
Шифр научной, научно-технической программы _____________________________________________________
Наименование научной, научно-технической программы ______________________________________________
Наименование услугополучателя
Бизнес - идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Признак аккредитаций организаций "1" -да, "2"-нет (если организация аккредитована, то ставить "1", а если нет то "2")
Всего
В том числе:
с высшим образованием
из них имеющих степень
доктора наук
кандидат наук
доктор PhD
доктор по профилю
1
2
3
4
5
6
7
8
9
______________________________________
Руководитель научной, научно-технической программы _______________
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона исполнителя документа
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"_____" ___________ 20___ год
Реквизиты организаций, участвующих в выполнении научной, научно-технической программы
Шифр научной, научно-технической программы ___________
Наименование научной, научно-технической программы _____________________________________________________
Аббревиатура услугополучателя
Полное наименование услугополучателя
Бизнес – идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Место нахождение организации
Ф.И.О. (при его наличии) первого руководителя, должность, телефон, факс
1
2
3
4
5
______________________________________
Руководитель научной, научно-технической программы ________________
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона исполнителя документа
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"_____" ___________ 20___ год
Приложение 5
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 24 июня 2020 года № 262
Приложение 5 к Правилам
государственного учета
научных, научно-технических
проектов и программ,
финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
_____________________________________________________________________
Титульный лист
_____________________________________________________________________
(ведомственная принадлежность услугополучателя по научной,
научно-технической программе)
"Утверждено"
____________________________
от "__" _______ 20__ года № __
Шифр научной, научно-технической программы: ______________________
Код Межгосударственного рубрикатора научно-технической информации:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________ (наименование научной, научно-технической программы)
Сроки реализации: ___________________________
Наименование и местонахождение услугополучателя по научной, научно-
технической программе ___________________________________________
________________________________________________________________
Место и время создания документа__________________________________
Приложение 6
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 24 июня 2020 года № 262
Приложение 6 к Правилам
государственного учета
научных, научно-технических
проектов и программ,
финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
Ф1-корректировка
Показатели развернутой научной, научно-технической программы на ___________год (ы)
Шифр научной, научно-технической программы ________________
Наименование научной, научно-технической программы _________________________________________________
Шифр задания, этапа
Наименование задания, этапа
Код межгосударственного рубрикатора научно- технической информации/ ключевые слова
Аббревиатура организации, выполняющей задания, этапы
Ф.И.О. (при его наличии), ученая степень, должность руководителя задания, этапа работ
Планируемые сроки выполнения работ (квартал, год)
Ожидаемые результаты
Основание для корректировки
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Фактические затраты на выполнение работы, тысяч тенге
Наименование услугополучателя
Всего
Признак аккредитаций организаций "1" -да, "2"-нет (если организация аккредитована, то ставить "1", а если нет то "2")
Всего
В том числе:
научные исследования
опытно-конструкторские разработки
фундаментальные
прикладные
проектно-конструкторские и технологические работы
изготовление опытных образцов, партий изделий (продукции)
Проектные работы для строительства
11
10
12
13
14
15
16
17
18
______________________________________
Руководитель научной, научно-технической программы ______________
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона исполнителя документа
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
Приложение 7
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 24 июня 2020 года № 262
Приложение 7 к Правилам
государственного учета
научных, научно-технических
проектов и программ,
финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nauka.kz
Отчет (годовой) о выполнении заданий, этапов работ по научной, научно-технической программе Отчетный период ________20__г.
Индекс: 1-(НТП)
Периодичность: ежегодная
Круг лиц, представляющих информацию: юридические лица, осуществляющие научную и (или) научно-техническую деятельность
Куда представляется форма: Акционерное общество "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы".
Срок представления: один раз в год, не позднее 31 января после отчетного года
Шифр научной, научно-технической программы _______________________
Наименование научной, научно-технической программы __________________________________________________
Головная организация _____________________________________________
Адрес ___________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) руководителя, телефон, факс, электронный адрес ________________________________________________
Раздел 1. Объемы финансирования работ по научной, научно-технической программе (млн. тенге)
Показатель
Всего
В том числе за счет:
Республиканского бюджета
Фондов целевого назначения
Прочих вложений
программно-целевое финансирование
1
2
3
4
5
Выделено средств (план)
Фактически поступило средств
Использовано средств
Шифр задания, этапа работ
Наименование задания, этапа работ
Сроки выполнения работ (квартал, год)
начало
окончание
6
7
8
9
Продолжение таблицы:
Фактические затраты на выполнение работы (тыс. тенге)
фактические результаты выполнения работ
отклонения в выполнении работ, их причины
Всего
в том числе
научно-исследовательские работы
опытно-конструкторские работы
внедрение
приобретение оборудования технологий, средств вычислительной техники
10
11
12
13
14
15
16
Раздел 2. Сведения об услугополучателях предоставляющих информацию по научной, научно-технической программе (единицы)
Наименование услугополучателя
Бизнес - идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
Государственный сектор
Сектор высшего образования
Коммерческий сектор
Некоммерческий сектор
1
2
3
4
5
6
Раздел 3. Сведения о правовой защите и внедрении результатов работ по научной, научно-технической программе
Шифр задания, этапа работ
Правовая защита результатов работ
Внедрение результатов работ
наименование объекта промышленной собственности (изобретение, полезная модель, промышленный образец)
наименование объекта патентования и краткая сущность его новизны
охранные документы (наименование, страна, номер, дата выдачи)
страна, организация, предприятие
наименование, номер и дата документа, удостоверяющего внедрение
1
2
3
4
5
6
Раздел 4. Приобретение технологий за счет бюджетных ассигнований, выделенных на научную, научно-техническую программу
Шифр задания, этапа работ
Наименование задания, этапа
Приобретение оборудования, технологий и средств вычислительной техники
наименование
стоимость (тыс. тенге)
1
2
3
4
Раздел 5. Сведения о кадровом обеспечении организаций, выполняющих задания, этапы работ по научной, научно-технической программе
Аббревиатура услугополучателя
Всего по НТП
В том числе:
с высшим образованием
доктор наук
кандидат наук
доктор PhD
доктор по профилю
докторант
магистрант
зарубежный ученый
инженер с производства
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Раздел 6. Сведения о количестве подготовленных документов и публикаций по научной, научно-технической программе*
Аббревиатура услугополучателя
Количество подготовленных документов, в том числе:
монографии
методики, пособия, рекомендации
нормативы
классификаторы, каталоги
учебные пособия, программы
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Количество подготовленных документов, в том числе:
Количество публикаций (статей, тезисов докладов)
законопроекты
научно-популярные издания (сборники, книги, брошюры и т.д.)
словари, справочники
директивные документы
электронные учебники
концепции
отечественные издания
всего зарубежные издания
Web of Science
Scopus
7
8
9
10
11
12
13
14
15
* Привести перечень монографий, учебных пособий и статей ______________________________________________
Руководитель научной, научно-технической программы __________
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона исполнителя документа
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"_____" ___________ 20___ год
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет (годовой) о выполнении заданий, этапов работ по научной, научно-технической программе"
(Индекс 1-(НТП), периодичность, ежегодная)

4) Қазақстан Республикасының заңдарында мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың басқа негіздері белгіленуі мүмкін;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мемлекеттік қызмет алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі).
10.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескеретін өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық сандық қолтаңбасы бар болған жағдайда, ақпараттық жүйе немесе портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратқа порталдың "жеке кабинеті" немесе ақпараттық жүйе арқылы көрсетілетін қызметтерді қашықтықтан қол жеткізу режимінде немесе көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сонымен қатар, "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 24 маусымдағы
№ 262 бұйрығына
2 қосымша
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
2-қосымша
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8, 9 тармақтарына сәйкес келмейтін құжаттарды мемлекеттік тіркеуден бас тарту
Атауы
Көрсетілетін қызмет алушы
Ғылыми жетекші
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8, 9 тармақтар талаптары
Қайтару негіздемесі
1
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 24 маусымдағы
№ 262 бұйрығына
3 қосымша
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 24 маусымдағы
№ 262 бұйрығына
4 қосымша
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Ф1-біріздендірілген
________________ жылға (жылдарға) арналған кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштері
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның шифры _______
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның атауы ____________________________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындау негізі болған себептер _________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындау мерзімі____Қаржыландырудың көлемі__жылға____млн. теңге
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша көрсетілетін қызметті алушының атауы (толық және аббревиатурасы)
Мекенжай
Телефоны
Факсы, электрондық мекенжайы
Бірінші басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
1
2
3
4
5
Тапсырма-ның, кезеңнің шифры
Тапсырманың, кезеңнің атауы
Ғылыми техникалық ақпаратардың мемлекетаралық топтамасының коды/түйінді сөздер
Тапсырманы, кезеңдерді орындаушы ұйымның аббревиатурасы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ Жеке сәйкестендіру номері
Ұйымдардың аккредитциялық белгілері "1" -иә, "2"-жоқ (егер ұйым аккредиттелсе, онда "1" қойылады, егер жоқ болса "2")
Тапсырманың, жұмыс кезеңі басшысының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), ғылыми дәрежесі, қызметі
Жұмыс орындалуының жоспарланған мерзімі (тоқсан, жыл)
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Жоспарланған мерзімге қаржыландыруға қажеттілік (мың теңге)
Барлығы
Оның ішінде:
Күтілетін нәтижелер
ғылыми зерттеулер
тәжірибе-конструкторлық әзірлемелер
іргелі
қолданбалы
тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстар
бұйымдардың (өнімдердің) тәжірибелік үлгілерін, партияларын дайындау
құрылыс үшін жобалау жұмыстары
10
11
12
13
14
15
16
________________________________________________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның жетекшісі _____________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және телефон нөмірі
М.О. Қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
"_____" ___________ 20___ ж.
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындау үшін қажетті мамандар саны
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның шифры _________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның атауы ________________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ Жеке сәйкестендіру номері
Ұйымдардың аккредитациялық белгілері "1" -иә, "2"-жоқ (егер ұйым аккредиттелсе, онда "1"қойылады, егер жоқ болса "2")
Барлығы
Оның ішінде
жоғары білімді
оның ішінде ғылыми дәрежелері бар
ғылым докторы
ғылым кандидаты
PhD докторы
бейін бойынша доктор
1
2
3
4
5
6
7
8
9
_________________________________________________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның жетекшісі _____________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және телефон нөмірі
М.О. Қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
"____" ___________ 20___ ж.
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындауға қатысушы ұйымдардың реквизиттері
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның шифры ________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның атауы __________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының аббревиатурасы
Көрсетілетін қызметті алушының толық атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Ұйымның орналасқан жері
Бірінші басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), қызметі, телефоны
1
2
3
4
5
__________________________________________________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның жетекшісі __________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және телефон нөмірі
М.О. Қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
"_____" ___________ 20___ ж.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 24 маусымдағы
№ 262 бұйрығына
5 қосымша
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Титул парағы _________________________________________________________________ (ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша көрсетілетін қызметті алушының ведомстволық қарастылығы)
"Бекітілді"
__________________________
20____ ж. "__"_______ № ___
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның шифры: ______________________
Ғылыми техникалық ақпаратардың мемлекетаралық топтамасының коды: _____
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның атауы)
Орындалу мерзімдері: ________________________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша көрсетілетін қызметті
алушының атауы және орналасқан жері __________________________________
_____________________________________________________________________
Құжаттың дайындалған жері, уақыты _____________________________________
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 24 маусымдағы
№ 262 бұйрығына
6 қосымша
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Ф1-түзету
_________________жылға (жылдарға) арналған кеңейтілген ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның көрсеткіштері
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның шифры __________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның атауы ____________________________
Тапсырманың, кезеңнің шифры
Тапсырманың, кезеңнің атауы
Ғылыми техникалық ақпаратардың мемлекетаралық топтамасының коды/түйінді сөздер
Тапсырманы, кезеңдерді орындаушы ұйымның аббревиатурасы
Тапсырма, кезең басшысының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), ғылыми дәрежесі, қызметі
Жұмыс орындалуының жоспарланған мерзімі (тоқсан, жыл)
Күтілетін нәтижелер
Түзетуге негіздеме
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Жұмыстың орындалуына нақты шығындар, мың теңге
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ Жеке сәйкестендіру номері
Ұйымдардың аккредитациялық белгілері "1" -иә, "2"-жоқ (егер ұйым аккредиттелсе, онда "1"қойылады, егер жоқ болса "2")
Барлығы
Оның ішінде:
ғылыми зерттеулер
тәжірибелік-конструкторлық әзірлемелер
іргелі
қолданбалы
тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстар
бұйымдардың (өнімдердің) тәжірибелік үлгілерін, партияларын дайындау
құрылыс үшін жобалау жұмыстары
10
11
12
13
14
15
16
17
18
_________________________________________________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның жетекшісі ____________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және телефон нөмірі
М.О. Қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
"_____" ___________ 20___ ж.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 24 маусымдағы
№ 262 бұйрығына
7 қосымша
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Әкімшілік деректер нысаны www.nauka.kz интернет-ресурсында орналастырылған Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша тапсырмалардың, жұмыс кезеңдерінің орындалуы туралы есеп (жылдық) Есеп беру кезеңі ______20__ж.
Индекс: 1- (ҒТБ)
Мерзімі: жылдық
Ақпарат ұсынатын тұлғалар: ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметпен айналысатын заңды тұлғалар
Нысан қайда тапсырылады: "Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлік қоғамы
Есепті тапсыру мерзімі: жылына бір рет, жылдық есеп бергеннен кейін 31 қаңтардан кешіктірмей
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның шифры ___________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның атауы _____________________________
Бас ұйым _________________________________________________________
Мекенжай ________________________________________________________
Басшының Т.А.Ә., телефоны, телефаксы, электрондық мекенжайы _________________
Бөлім 1. Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша жұмыстарды қаржыландыру көлемі (млн.теңге)
Көрсеткіш
Барлығы
. Оның ішінде, төмендегілер есебінен
республикалық бюджет
мақсатты қорлар арналған
басқа салымдар
бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру
1
2
3
4
5
Бөлінген қаражат (жоспар)
Нақты түскен қаражат
Пайдаланылған қаражат
Жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры
Жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің атауы
Жұмыстардың орындалу мерзімі (тоқсан, жыл)
басталуы
аяқталуы
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Жұмысқа арналған нақты шығындар (мың теңге)
Жұмыстардың орындалуының нақты нәтижелері
Жұмыстарды орындаудағы ауытқулар, олардың себептері
Барлығы
оның ішінде
ғылыми-зерттеу жұмыстары
тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар
енгізілуі
жабдықтар, технологиялар, есептеу техникасы құралдарын салып алу
10
11
12
13
14
15
16
Бөлім 2. Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша ақпарат ұсынатын көрсетілетін қызметті алушы туралы мәлімет (бірлік)
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Мемлекеттік сектор
Жоғары білім секторы
Коммерциялық сектор
Коммерциялық емес сектор
1
2
3
4
5
6
Бөлім 3. Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша құқықтық қорғау және жұмыс нәтижелерінің енгізілуі туралы мәліметтер
Жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры
Жұмыс нәтижелерін құқықтық қорғау
Жұмыс нәтижелерін енгізу
өндірістік меншікті объектінің атауы (өнертабыс, пайдалы үлгі, өндірістік үлгі)
патенттелген объектінің атауы және оның жаңалығының қысқаша мәні
қорғау құжаттары (атауы, елі, нөмірі, берілу күні)
ел, ұйым, кәсіпорын
енгізілгенін растайтын құжаттың атауы, нөмері және күні
1
2
3
4
5
6
Бөлім 4. Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаға бөлінген бюджет қаражаты есебінен технологиялар сатып алу
Жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры
Тапсырманың, кезеңнің атауы
Технологиялар, жабдықтар мен есептеу техникасының құралдарын сатып алу
атауы
құны (мың теңге)
1
2
3
4
Бөлім 5. Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламалар бойынша тапсырмаларды, жұмыс кезеңдерін орындаушы ұйымдардың мамандармен қамтамасыз етілуі туралы мәлімет
Көрсетілетін қызметті алушының аббревиатурасы
ҒТБ бойынша барлығы
Оның ішінде
жоғары білімді
оның ішінде дәрежелері бар
ғылым докторы
ғылым кандидаты
PhD докторы
бейіні бойынша доктор
докторант
магистрант
шетелдік ғалым
өндіріс инженері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Бөлім 6. Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша дайындалған құжаттар мен жарияланымдардың саны туралы мәліметтер*
Көрсетілетін қызметті алушының аббревиатурасы
Дайындалған құжаттардың саны, оның ішінде:
монографиялар
әдістемелер, құралдар, ұсыныстар
нормативтер
жіктеуіштер, каталогтар
оқу құралдары, бағдарламалар
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Дайындалған құжаттардың саны, оның ішінде:
Жарияланымдар (мақалалар, тезистер, баяндамалар) саны
заң жобалары
ғылыми-көпшілік басылымдар (жинақтар, кітаптар, брошюралар т.т.)
сөздіктер, анықтамалықтар
директивалық құжаттар
электрондық оқу құралдары
тұжырымдамалар
отандық басылым
халықаралық басылым
Web of Science
Scopus
7
8
9
10
11
12
13
14
15
__________________________________________________________
* Монографиялардың, оқу құралдары мен мақалалардың тізімін көрсету
________________________________________________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның жетекшісі___________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және телефон нөмірі
М.О. Қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
"____" ___________ 20___ ж.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды толтыру бойынша түсіндірме Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша тапсырмалардың, жұмыс кезеңдерінің орындалуы туралы есеп (аралық) (Индекс: 1 – (ҒТБ), мерзімі, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет (годовой) о выполнении заданий, этапов работ по научной, научно-технической программе" (далее - Форма).
2. Форма заполняется: юридическими лицами, осуществляющими научную и (или) научно-техническую деятельность (далее – услугополучатель).
3. Форма подписывается руководителем научной, научно-технической программы, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется ежегодно не позднее 31 января после отчетного года.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В разделе 1 формы "Объемы финансирования работ по научной, научно-технической программе (млн. тенге)":
В графе 1 указываются объемы выделенных средств (план), фактически поступивших средств, использованных средств по научной, научно-технической программе (млн. тенге).
В графе 2 указывается всего выделенных средств (план), фактически поступивших средств, использованных средств по научной, научно-технической программе (млн. тенге).
В графе 3 указываются объемы финансирования за счет республиканского бюджета, программно-целевое финансирование (млн. тенге).
В графе 4 указывается объем финансирования за счет фондов целевого назначения (млн.тенге).
В графе 5 указывается объем финансирования за счет прочих вложений (млн.тенге).
В графе 6 указывается шифр задания, этапа работ.
В графе 7 указывается наименование задания, этапа работ.
В графе 8 указывается начало сроков выполнения работ (квартал, год).
В графе 9 указывается окончание сроков выполнения работ (квартал, год).
В графе 10 указывается всего фактических затрат на выполнение работы (тыс. тенге).
В графе 11 указываются фактические затраты на выполнение научно-исследовательских работ (тыс. тенге).
В графе 12 указываются фактические затраты на выполнение опытно-конструкторских работ (тыс. тенге).
В графе 13 указываются фактические затраты на внедрение (тыс. тенге).
В графе 14 указываются фактические затраты на приобретение оборудования технологий, средств вычислительной техники (тыс. тенге).
В графе 15 указываются фактические результаты выполнения работ.
В графе 16 указываются отклонения в выполнении работ, их причины.
В разделе 2 формы "Сведения об услугополучателях предоставляющих информацию по научной, научно-технической программе (единицы)":
В графе 1 указывается наименование услугополучателя.
В графе 2 указывается бизнес - идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Түсіндірмеде нысанды толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды анықтайды "Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша тапсырмалардың, жұмыс кезеңдерінің орындалуы туралы есеп (аралық)" (бұдан әрі - Нысан).
2. Нысан толтырылады: ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметпен айналысатын заңды тұлғалар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы).
3. Нысанға ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның жетекшісі, тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысан жылдық есеп бергеннен кейін 31 қаңтардан кешіктірмей тапсырылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. "Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша жұмыстарды қаржыландыру көлемі (млн.теңге)" нысанының 1- бөлімінде:
1 - бағанда ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша бөлінген қаражат (жоспар), нақты түскен қаражат, пайдаланылған қаражат көрсетіледі (млн.теңге).
2 - бағанда ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша барлық бөлінген қаражат (жоспар), нақты түскен қаражат, пайдаланылған қаражат көрсетіледі (млн.теңге).
3 - бағанда ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша республикалық бюджет, бағдарламалық-нысаналы қаржат көрсетіледі (млн.теңге).
4 - бағанда мақсатты қорларға арналған қаражат көрсетіледі (млн.теңге).
5 - бағанда басқа салымдарға арналған қаражат көрсетіледі (млн.теңге).
6 - бағанда жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры көрсетіледі.
7 - бағанда жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің атауы көрсетіледі.
8 - бағанда жұмыстардың орындалу мерзімінің басталуы көрсетіледі (тоқсан, жыл).
9 - бағанда жұмыстардың аяқталуы мерзімі көрсетіледі (тоқсан, жыл).
10 - бағанда жұмыс бойынша нақты шығындар көрсетіледі (мың теңге).
11 - бағанда ғылыми-зерттеу жұмыстары бойынша арналған нақты шығындар көрсетіледі (мың теңге).
12 - бағанда тәжірибелік-конструкторлық жұмыстары бойынша нақты шығындар көрсетіледі (мың теңге).
13 - бағанда енгізілуі жұмыстары бойынша нақты шығындар көрсетіледі (мың теңге).
14 - бағанда жабдықтар, технологиялар, есептеу техникасы құралдарын салып алуға нақты шығындар көрсетіледі (мың теңге).
15 - бағанда жұмыстардың орындалуының нақты нәтижелері көрсетіледі.
16 - бағанда жұмыстарды орындаудағы ауытқулар, олардың себептері көрсетіледі.
"Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша ақпарат ұсынатын көрсетілетін қызметті алушы туралы мәлімет (бірлік)" нысанының 2-бөлімінде:
1 - бағанда көрсетілетін қызметті алушының атауы көрсетіледі.
2 - бағанда бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.

В графах 3, 4, 5, 6 указывается к какому сектору относится услугополучатель "Государственный сектор", "Сектор высшего образования", "Коммерческий сектор", "Некоммерческий сектор".
В разделе 3 формы "Сведения о правовой защите и внедрении результатов работ по научной, научно-технической программе":
В графе 1 указывается шифр задания, этапа работ.
В графе 2 указывается наименование объекта промышленной собственности (изобретение, полезная модель, промышленный образец).
В графе 3 указывается наименование объекта патентования и краткая сущность его новизны.
В графе 4 указываются охранные документы (наименование, страна, номер, дата выдачи).
В графе 5 указывается страна, организация, предприятие внедрения результатов работ.
В графе 6 указывается наименование, номер и дата документа, удостоверяющего внедрение.
В разделе 4 формы "Приобретение технологий за счет бюджетных ассигнований, выделенных на научную, научно-техническую программу":
В графе 1 указывается шифр задания, этапа работ.
В графе 2 указывается наименование задания, этапа.
В графе 3 указывается наименование приобретенного оборудования, технологий и средств вычислительной техники.
В графе 4 указывается стоимость приобретенного оборудования, технологий и средств вычислительной техники (тыс. тенге).
В разделе 5 формы "Сведения о кадровом обеспечении организаций, выполняющих задания, этапы работ по научной, научно-технической программе":
В графе 1 указывается аббревиатура услугополучателя.
В графе 2 указывается всего исполнителей по научной, научно-технической программе.
В графе 3 указывается количество исполнителей с высшим образованием.
В графе 4 указывается количество исполнителей докторов наук.
В графе 5 указывается количество исполнителей кандидатов наук.
В графе 6 указывается количество исполнителей докторов PhD.
В графе 7 указывается количество исполнителей докторов по профилю.
В графе 8 указывается количество исполнителей докторантов.
В графе 9 указывается количество исполнителей магистрантов.
В графе 10 указывается количество исполнителей зарубежных ученых.
В графе 11 указывается количество исполнителей инженеров с производства.
В разделе 6 формы "Сведения о количестве подготовленных документов и публикаций по научной, научно-технической программе*":
В графе 1 указывается аббревиатура услугополучателя.
В графе 2 указывается количество подготовленных монографий.
В графе 3 указывается количество подготовленных методик, пособий, рекомендаций.
В графе 4 указывается количество подготовленных нормативов.
В графе 5 указывается количество подготовленных классификаторов, каталогов.
В графе 6 указывается количество подготовленных учебных пособий, программ.
В графе 7 указывается количество подготовленных законопроектов.
В графе 8 указывается количество подготовленных научно-популярных изданий (сборники, книги, брошюр и т.д.).
В графе 9 указывается количество подготовленных словарей, справочников.
В графе 10 указывается количество подготовленных директивных документов.
В графе 11 указывается количество подготовленных электронных учебников.
В графе 12 указывается количество подготовленных концепций.
В графе 13 указывается количество публикаций (статей, тезисов докладов) в отечественных изданиях.
В графе 14 указывается количество публикаций (статей, тезисов докладов) в зарубежных изданиях, входящих в Web of Sciencе.
В графе 15 указывается количество публикаций (статей, тезисов докладов) в зарубежных изданиях, входящих в Scopus.
Приложение 8
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 24 июня 2020 года № 262
Приложение 8 к Правилам
государственного учета
научных, научно-технических
проектов и программ,
финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nauka.kz
Сведения о ходе выполнения заданий, этапов работ организациями, участвующими в выполнении научной, научно-технической программы
Отчетный период ______20__г.
Индекс: 2-(ЭРО)
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц, представляющих информацию: юридические лица, осуществляющие научную и (или) научно-техническую деятельность
Куда представляется форма: Акционерное общество "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы".
Срок представления: не позднее десятого числа месяца следующего за отчетным кварталом
Шифр научной, научно-технической программы ___________
Наименование научной, научно-технической программы___________________________________________________
Аббревиатура услугополучателя
Сведения, представляемые за отчетный период
фактически перечислено средств (тыс. тенге)
задания, этапы, имеющие отклонения в выполнении
сумма
шифр
наименование
состояние выполнения работ
причины отклонений
1
2
3
4
5
6
Итого____________ (за отчетный период)
____________________________
Руководитель научной, научно-технической программы ______________
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"_____" ___________ 20___ год
Главный бухгалтер ___________ Ф.И.О. (при его наличии) подпись
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения о ходе выполнения заданий, этапов работ организациями, участвующими в выполнении научной, научно-технической программы
(Индекс: 2-(ЭРО), периодичность: ежеквартальная)

3, 4, 5, 6 – бағандарда көрсетілетін қызметті алушының "Мемлекеттік сектор*", "Жоғары білім секторы", "Коммерциялық сектор", "Коммерциялық емес сектор" қай секторға жататыны көрсетіледі.
"Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша құқықтық қорғау және жұмыс нәтижелерінің енгізілуі туралы мәліметтер" нысанының 3- бөлімінде:
1 - бағанда жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры көрсетіледі.
2 - бағанда өндірістік меншікті объектінің атауы (өнертабыс, пайдалы үлгі, өндірістік үлгі) көрсетіледі.
3 - бағанда патенттелген объектінің атауы және оның жаңалығының қысқаша мәні көрсетіледі.
4 - бағанда қорғау құжаттары (атауы, елі, нөмірі, берілу күні) көрсетіледі.
5 - бағанда жұмыс нәтижелерін енгізу кәсіпорыны, ұйымы, елі көрсетіледі.
6 - бағанда енгізілгенін растайтын құжаттың атауы, нөмері және күні көрсетіледі.
"Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаға бөлінген бюджет қаражаты есебінен технологиялар сатып алу" нысанының 4 - бөлімінде:
1 - бағанда жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры көрсетіледі.
2 - бағанда тапсырманың, кезеңнің атауы көрсетіледі.
3 - бағанда технологиялар, жабдықтар мен есептеу техникасының құралдарын сатып алу мәні көрсетіледі.
4 - бағанда технологиялар, жабдықтар мен есептеу техникасының құралдарынның аты, құны көрсетіледі, (мың теңге).
"Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламалар бойынша тапсырмаларды, жұмыс кезеңдерін орындаушы ұйымдардың мамандармен қамтамасыз етілуі туралы мәлімет" нысанының 5- бөлімінде:
1 - бағанда көрсетілетін қызметті алушының аббревиатурасы көрсетіледі.
2 - бағанда ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша барлық орындаушылыр саны көрсетіледі.
3 - бағанда жоғыры білімі бар орындаушылар саны көрсетеді.
4 - бағанда ғылым докторлары орындаушылар саны көрсетеді.
5 - бағанда ғылым кандидаты орындаушылар саны көрсетіледі.
6 - бағанда PhD докторы орындаушылар саны көрсетіледі.
7 - бағанда бейіні бойынша доктор орындаушылар саны көрсетіледі.
8 - бағанда докторант орындаушылар саны көрсетіледі.
9 - бағанда магистрант орындаушылар саны көрсетіледі.
10 - бағанда шетелдік ғалым орындаушылар саны көрсетіледі.
11 - бағанда өндіріс инженерлері орындаушылар саны көрсетіледі.
"Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша дайындалған құжаттар мен жарияланымдардың саны туралы мәліметтер*" нысанының 6 - бөлімінде:
1 - бағанда көрсетілетін қызметті алушының аббревиатурасы көрсетіледі.
2 - бағанда дайындалған монографиялар саны көрсетіледі.
3 - бағанда дайындалған әдістемелер, құралдар, ұсыныстар саны көрсетеді.
4 - бағанда дайындалған нормативтер құжаттар саны көрсетеді.
5 - бағанда дайындалған жіктеуіштер, каталогтар саны көрсетіледі.
6 - бағанда дайындалған оқу құралдары, бағдарламалар саны көрсетіледі.
7 - бағанда дайындалған заң жобалары саны көрсетіледі.
8 - бағанда дайындалған ғылыми-көпшілік басылымдар (жинақтар, кітаптар, брошюралар т.т.) саны көрсетіледі.
9 - бағанда дайындалған сөздіктер, анықтамалықтар саны көрсетіледі.
10 - бағанда дайындалған директивалық құжаттар саны көрсетіледі.
11 - бағанда дайындалған электрондық оқу құралдары саны көрсетіледі.
12 - бағанда дайындалған тұжырымдамалар саны көрсетіледі.
13 - бағанда отандық басылымдағы жарияланымдар (мақалалар, тезистер, баяндамалар) саны көрсетіледі.
14 - бағанда Web of Science кіретін халықаралық басылымдағы жарияланымдар (мақалалар, тезистер, баяндамалар) саны көрсетіледі.
15 - бағанда Scopus кіретін халықаралық басылымдағы жарияланымдар (мақалалар, тезистер, баяндамалар) саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 24 маусымдағы
№ 262 бұйрығына
8 қосымша
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Әкімшілік деректер нысаны www.nauka.kz интернет-ресурсында орналастырылған Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындауға қатысушы ұйымдардың жұмыс тапсырмаларын, кезеңдерін орындау барысы туралы мәлімет Есеп беру кезеңі ______20__ж.
Индекс: 2-(ҰЖК)
Мерзімі: тоқсандық
Ақпарат ұсынатын тұлғалар: ғылыми және немесе ғылыми-техникалық қызметпен айналысатын заңды тұлғалар
Нысан қайда тапсырылады: "Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлік қоғамы
Есепті тапсыру мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың оныншы күнінен кешіктірмей
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама шифры __________
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама атауы _____________________________
Көрсетілетін қызметті алушының аббревиатурасы
Есептік кезеңде берілетін мәліметтер
нақты аударылған қаражат (мың теңге)
орындауда ауытқулары бар тапсырмалар, кезеңдер
сомасы
шифры
Атауы
жұмыстардың орындалу жағдайы
Ауытқу себептері
1
2
3
4
5
6
Жиыны ________________ (есепті кезеңде)
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаның жетекшісі_________
М.О. Қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
"_____" ___________ 20___ ж.
Бас есепші ______________ Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) қолы
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды толтыру бойынша түсіндірме Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындауға қатысушы ұйымдардың жұмыс тапсырмаларын, кезеңдерін орындау барысы туралы мәлімет (Индекс: 2-(ҰЖК), мерзімі: тоқсандық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о ходе выполнения заданий, этапов работ организациями, участвующими в выполнении научной, научно-технической программы" (далее - Форма).
2. Форма заполняется: юридическими лицами, осуществляющими научную и (или) научно-техническую деятельность (далее – услугополучатель).
3. Форма подписывается руководителем научной, научно-технической программы, с указанием его фамилии и инициалов и главным бухгалтером организации, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется ежеквартально не позднее десятого числа месяца следующего за отчетным кварталом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
В графе 1 указывается аббревиатура услугополучателя.
В графе 2 указывается сумма фактически перечисленных средств (тыс. тенге).
В графе 3 указывается шифр задания, этапы, имеющие отклонения в выполнении.
В графе 4 указывается наименование задания, этапов, имеющие отклонения выполнении.
В графе 5 указывается состояние выполнения работ.
В графе 6 указываются причины отклонений.
Приложение 9
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 24 июня 2020 года № 262
Приложение 9 к Правилам
государственного учета
научных, научно-технических
проектов и программ,
финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
Приложение 10
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 24 июня 2020 года № 262
Приложение 10 к Правилам
государственного учета
научных, научно-технических
проектов и программ,
финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
Заявка на регистрацию результата научной и (или)
научно-технической деятельности (далее - РННТД)
Прошу зарегистрировать результат научной и (или) научно-технической деятельности
_____________________________________________________________________
(указывается наименование РННТД)
созданный при выполнении научного проекта ____________________________
____________________________________________________________________
(указывается название научного проекта и номер госрегистрации проекта,
присвоенный услугодателем Республики Казахстан
на основании ________________________________________________________
(указывается номер государственного контракта или иного документа, в соответствии
с которыми выделены финансовые средства на выполнение научно-исследовательских,
опытно-конструкторских и технологических работ)
С объемом прав, установленных госконтрактом или иным документом условия прав,
которым определены условия прав на объект учета _______________________
____________________________________________________________________
(указывается объем прав Республики Казахстан)
От имени Республики Казахстан выступает _______________________________
____________________________________________________________________
(указывается полное наименование Заказчика)
Организации _________________________________________________________
(указывается полное наименование услугополучателя
принадлежат_________________________________________________________
(указывается объем прав организации)
Руководитель услугополучателя __________________________________
Ф. И.О. (при его наличии) (подпись)
М.П.
Дата
Приложение 11
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 24 июня 2020 года № 262
Приложение 11 к Правилам
государственного учета
научных, научно-технических
проектов и программ,
финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
Форма по учету сведений о результатах научной и (или)
научно-технической деятельности (далее - РННТД)
Регистрационный номер РННТД________________________________________
Регистрационный номер государственного контракта или документов, в соответствии с
которыми были выделены средства на выполнение научно- исследовательских, опытно-
конструкторских и технологических работ (далее - научно-техническая деятельность)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Название научного проекта ____________________________________________
____________________________________________________________________
Номер госрегистрации проекта _________________________________________

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Түсіндірмеде нысанды толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды анықтайды "Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындауға қатысушы ұйымдардың жұмыс тапсырмаларын, кезеңдерін орындау барысы туралы мәлімет" (бұдан әрі - Нысан).
2. Нысан толтырылады: ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметпен айналысатын заңды тұлғалар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы).
3. Нысанға ұйым басшысы немесе міндеттерін атқарушы адам, тегі мен аты-жөнін көрсетіле отырып және мекеменің бас есепшісі тегі мен аты-жөнін көрсетіле отырып, қол қояды.
4. Нысан есеп тапсырылатын тоқсаннан кейінгі айдың оныншы күнінен кешіктірмей беріледі.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1 - бағанда көрсетілетін қызметті алушының аббревиатурасы көрсетіледі.
2 - бағанда нақты аударылған қаражат (мың теңге) көрсетіледі.
3 - бағанда орындауда ауытқулары бар тапсырмалар, кезеңдердің шифры көрсетіледі.
4 - бағанда орындауда ауытқулары бар тапсырмалар, кезеңдер атауы көрсетіледі.
5 - бағанда жұмыстардың орындалу жағдайы көрсетіледі.
6 - бағанда ауытқу себептері көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 24 маусымдағы
№ 262 бұйрығына
9 қосымша
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 24 маусымдағы
№ 262 бұйрығына
10 қосымша
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін (бұдан әрі - ҒҒТҚН) тіркеуге өтінім
Ғылыми –техникалық қызмет нәтижесін тіркеуіңізді сұраймын _______________
_____________________________________________________________________
(ҒҒТҚН атауы көрсетіледі)
ғылыми жобаның орындалуы кезінде жасалған ____________________________
_____________________________________________________________________
(ғылыми жобаның атауы мен көрсетілетін қызметті берушімен берілген мемтіркеу нөмері)
Қазақстан Республикасында негізде ______________________________________
(мемлекеттік тапсырыстың немесе ғылыми-зерттеу, тәжірибелік-
конструкторлық және технологиялық жұмыстарды орындау үшін
қаржы ресурстары бөлінген басқа құжаттың нөмірін көрсетеді)
Мемлекеттік келісімшартта немесе басқа құжатта белгіленген құқықтар көлемімен, есепке алу объектісіне құқықтардың шарттарын анықтайтын құқықтар шарттары
_____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы құқығының көлемі көрсетіледі)
Қазақстан Республикасы атынан _________________________________________
(тапсырыс берушінің толық атауы көрсетіледі)
Ұйым ________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Көрсетілген қызметті алушының толық атауы көрсетіледі)
жатады ______________________________________________________________
(орындаушы ұйымның құқықтық көлемі көрсетіледі)
Көрсетілген қызметті алушының басшысы _______ Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
(қолы)             Күні             М.О.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 24 маусымдағы
№ 262 бұйрығына
11 қосымша
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
11-қосымша
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері (бұдан әрі- ҒҒТҚН) туралы мәліметтерді есепке алу бойынша нысаны
ҒҒТҚН тіркеу нөмірі ____________________________________________________
Ғылыми-зерттеу, тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстарды
(бұдан әрі – ғылыми-техникалық қызмет) орындауға қаражат бөлінген мемлекеттік
келісімшарттың немесе құжаттардың тіркеу нөмірі _________________________
Ғылыми жобаның атауы ________________________________________________
Жобаның мемлекеттік тіркелу нөмірі _____________________________________

1. Сведения об индивидуальных особенностях результата научной и (или) научно-
технической деятельности
1.1.Наименование результата __________________________________________
1.2.Краткое описание результата ________________________________________
____________________________________________________________________
1.3.Область применения результата _____________________________________
____________________________________________________________________
1.4.Вид результата
Технология
Образец техники, конструкции
Программный продукт
Метод, способ
Сортасел.-хоз. культур
Автоматизированная система
Материалы
Породы сел.-хоз. животных
Техническая документация
Соединения
Коллекции
Методика, методическая документация
Препараты
Карты
Теория, гипотезы
Полезная модель
Базы, банки данных
Решение экологических проблем
1.5. Этап жизненного цикла результата (опытный образец, промышленный образец,
техническая документация, программное средство, районирование)
____________________________________________________________________
1.6. Перспективы применения результата ________________________________
1.7. Наличие внедрений (протокол, акт, договор) -_________________________
1.8. Социальный эффект от внедрения РННТД ____________________________
1.9. Экономический эффект от внедрения РННТД _________________________
1.10. Экологический эффект от внедрения РННТД ________________________
1.11. Импортозамещающий эффект от внедрения РННТД __________________
1.12. Преимущества использования РННТД ______________________________
1.13. Перечень документации, содержащей сведения о результате ___________
1.14. Ключевые слова _________________________________________________
1.15. Коды тематических рубрик ________________________________________
2. Сведения об услугополучателе, осуществляющего научную и или научно-
техническую деятельность, и их соисполнителях
Сведения о головной организации
2.1. Наименование услугополучателя ____________________________________
2.2. Сокращенное наименование услугополучателя _____________________________
2.3. Адрес услугополучателя _________________________________________________
2.4. Министерство, ведомство ________________________________________________
3. Сведения об основаниях возникновения и объеме прав Республики Казахстан на объекты
учета и его составные части
3.1. Документы, в соответствии с которыми выделены финансовые средства на
осуществление научно-технической деятельности (регистрационный номер
государственного контракта или научно-исследовательского проекта) ________
____________________________________________________________________

1. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің жеке
ерешеліктері туралы мәліметтер
1.1. Нәтиженің атауы ___________________________________________________
1.2. Нәтиженің қысқаша сипаттамасы _____________________________________
_____________________________________________________________________
1.3. Нәтиженің қолданылу саласы________________________________________
1.4. Нәтиженің түрі
Технология
Техника, конструкция үлгілері
Программмалық өнім
Әдіс, тәсіл
А.-ш. дақылдарының сорттары
Автоматтандырылған жүйе
Материалдар
А.-ш. жануарларының тұқымдары
Техникалық құжаттама
Қосылыстар
Коллекциялар
Әдістеме, әдістемелік құжаттама
Препараттар
Карталар
Теория, гипотезалар
Пайдалы модель
Деректер базалары, банктері
Экологиялық мәселелерді шешу
1.5. Нәтиженің тіршілік цикл кезеңі (тәжірибелік үлгі, өнеркәсіптік үлгі, сериялық
өнім, қорғау құжаты, енгізу, жаңа тұқым шығару әдістемесі, жоғары өнімді
табын, аудандастыру және т.б.) __________________________________________
1.6. Нәтижені жетілдіру бағыты __________________________________________
1.7. Енгізілудің болуы (хаттама, актілер, шарттар) ___________________________
1.8. ҒҒТҚН енгізудің әлеуметтік тиімділігі __________________________________
1.9. ҒҒТҚН енгізудің экономикалық тиімділігі ______________________________
1.10. ҒҒТҚН енгізудің экологиялық тиімділігі _______________________________
1.11. ҒҒТҚН енгізуден импорталмастыру тиімділігінің болуы __________________
1.12. ҒҒТҚН қолдану артықшылығы _______________________________________
1.13. Нәтижелер туралы мәліметтер бар құжаттамалар тізімі _________________
1.14. Түйінді сөздер ____________________________________________________
1.15 ҒТАХТ айдарлары __________________________________________________
2. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыратын
көрсетілетін қызметті алушы және олармен бірлесіп орындаушылар туралы
мәліметтер
Бас ұйым туралы мәліметтер
2.1. Көрсетілетін қызметті алушының атауы _______________________________
2.2. Көрсетілетін қызметті алушының қысқартылған атауы ___________________
2.3. Көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы __________________________
2.4. Министрлігі, ведомствасы __________________________________________
3. Есепке алу объектісіне және оның құрамдас бөлігіне Қазақстан Республикасы
құқығының пайда болуының негізі мен көлемі туралы мәліметтер
3.1. Ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыруға, оның ішінде мемлекеттік
бюджеттен қаражат бөлінген құжаттар (ғылыми-зерттеу жобаның немесе
мемлекеттік шарттың тіркелу нөмірі) _____________________________________
_____________________________________________________________________

3.2. Сведения о правах Республики Казахстан на РННТД ____________________
4. Сведения о правах Республики Казахстан на объекты интеллектуальной собственности
4.1. Вид объекта _____________________________________________________
4.2.Наименование объекта __________________________________________________
4.3. Номер охранного документа (свидетельства о регистрации объекта интеллектуальной
собственности) _______________________________________________________
4.4. Территория и срок действия ________________________________________
4.5.Объем прав Республики Казахстан на объект интеллектуальной собственности
_____________________________________________________________________
4.6. Индекс МПК _____________________________________________________
4.7. Патентообладатель _______________________________________________
4.8. Территория и срок действия ________________________________________
4.9.Объем прав Республики Казахстан на объект интеллектуальной собственности
___________________________________________________________________
4.10. Патентообладатель ______________________________________________
5. Сведения об авторах РННТД
5.1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ____________________________
5.2. Наименование организации - Заказчика ______________________________
Руководитель услугополучателя _________________________
Подпись _________________
М.П.
Дата
Приложение 12
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 24 июня 2020 года № 262
Приложение 12 к Правилам
государственного учета
научных, научно-технических
проектов и программ,
финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
Извещение об изменении сведений о результатах научной и (или)
научно-технической деятельности (далее - РННТД)
Прошу уточнить сведения о РННТД ______________________________________
____________________________________________________________________________
(указывается наименование и регистрационный номер РННТД)
в связи с __________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(указывается основание изменения или дополнения сведений о РННТД)
Приложение: Копии документов, являющихся основанием изменения сведений о РННТД, на ____ л.
Руководитель организации услугополучателя _________ ____________________
(подпись) Ф. И.О. (при его наличии)
Дата
М.П
Приложение 13
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 24 июня 2020 года № 262
Приложение 13 к Правилам
государственного учета
научных, научно-технических
проектов и программ,
финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
Сведения об использовании результатов научной и (или)
научно-технической деятельности (далее - РННТД)
Регистрационный номер государственного контракта или документов, в соответствии
с которыми были выделены финансовые средства на осуществление научно-технической
деятельности ________________________________________________________
____________________________________________________________________
Регистрационный номер РННТД ________________________________________
Сведения о гражданском правовом договоре
Вид договора, дата ___________________________________________________
____________________________________________________________________
Наименование результата______________________________________________
Объем передаваемых прав _____________________________________________
Срок действия договора _______________________________________________
Территория действия договора _________________________________________
Регистрационный номер договора_______________________________________
Цель использования результата _________________________________________
Область применения результата_________________________________________
Вид результата
Технология
Полезная модель
Образец техники
Породы сел.-хоз. животных
Метод, способ
Сорта сел.-хоз. культур
Базы, банки данных
Программный продукт
Материалы
Соединения
Карты
Автоматизированная система
Препараты
Коллекции
Прочие виды результатов
Этап жизненного цикла результата (опытный образец, промышленный образец,
серийная продукция, охранный документ, внедрение, методика выведения новой породы,
высокопродуктивное стадо, районирование, и т.д.)
____________________________________________________________________
Перечень передаваемой документации, содержащей сведения о результате
____________________________________________________________________
Сведения о лицензиаре
Наименование организации ____________________________________________
Сокращенное наименование организации ________________________________
Адрес (место нахождения) _____________________________________________
Идентификационный номер налогоплательщика/ код причины постановки на учет
_____________________________________________________________________
Сведения о лицензиате
Наименование организации ____________________________________________
Сокращенное наименование организации ________________________________
Адрес (место нахождения)______________________________________________
Идентификационный номер налогоплательщика/ код причины постановки на учет
______________________________________________________________________
Лицензиар ___________________
Подпись _____________________
Дата_________________________
М.П.
Приложение 14
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 24 июня 2020 года № 262
Приложение 14 к Правилам
государственного учета
научных, научно-технических
проектов и программ,
финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
Извещение об исключении результата научной и (или)
научно-технической деятельности (далее - РННТД) из
государственного реестра РННТД
Прошу внести в Государственный реестр результатов научной и (или) научно-
технической деятельности сведения об исключении объекта учета
_______________________________________________________________________
(наименование объекта учета и его регистрационный номер)
в связи с ___________________________________________________________
___________________________________________________________________
(формулировка основания исключения объекта учета из базы данных заказчика)
Приложение: Копии документов, обосновывающих исключение объекта учета из ГР РННТД, на ______л.
Руководитель услугополучателя _________ _________________________
(подпись) Ф. И.О. (при его наличии)
Дата М.П
Приложение 15
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 24 июня 2020 года № 262
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства образования и науки Республики Казахстан

3.2. ҒҒТҚН-не Қазақстан Республикасының құқығы туралы мәліметтер _________
_____________________________________________________________________
4. Зияткерлік меншік объектілеріне Қазақстан Республикасының құқығы туралы
мәліметтер
4.1. Объектінің түрі ____________________________________________________
4.2. Объектінің атауы __________________________________________________
4.3. Қорғау құжатының нөмірі (зияткерлік меншік объектісін тіркеу туралы куәлік)
_____________________________________________________________________
4.4. Қолданылу аумағы және мерзімі _____________________________________
4.5. Зияткерлік меншік объектісіне Қазақстан Республикасы құқығының көлемі
_____________________________________________________________________
4.6. Патент иесі _______________________________________________________
4.7. ХПК индексі ______________________________________________________
5. ҒҒТҚН авторлары туралы мәліметтер
5.1. Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда)___________________________
_____________________________________________________________________
5.2. Жұмыс беруші ұйымның атауы_______________________________________
_____________________________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының басшысы ___________
Қолы ____________________
М.О.
Күні
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 24 маусымдағы
№ 262 бұйрығына
12 қосымша
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын
ғылыми,ғылыми-техникалық
жобалар мен бағдарламаларды
және олардың орындалуы
жөніндегі есептерді мемлекеттік
есепке алу қағидасына
12-қосымша
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері (бұдан әрі- ҒҒТҚН) туралы мәліметтердің өзгергені туралы хабарлама
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________ байланысты
(ҒҒТҚН туралы мәліметтердің өзгеру мен толықтыру негізі көрсетіледі)
ҒҒТҚН туралы мәліметтерді нақтылауыңызды сұраймын _____________________
_____________________________________________________________________
(ҒҒТҚН аталуы мен тіркелу нөмірі көрсетіледі)
Қосымша: ҒҒТҚН туралы мәліметтердің өзгеруіне негіз болатын құжаттардың
көшірмесі, _____ б.
Көрсетілетін қызметті алушының басшысы _______ ________________________
(қолы) Тегі. А.Ә. (бар болған жағдайда)
Күні М.О.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 24 маусымдағы
№ 262 бұйрығына
13 қосымша
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері (бұдан әрі- ҒҒТҚН) пайдалану туралы мәлімет
Ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыруға қаржы қаражаты бөлінген
құжаттардың немесе мемлекеттік шарттың тіркеу нөмірі ____________________
ҒҒТҚН тіркеу нөмірі __________________________________________________
Азаматтық құқықтық шарт туралы мәліметтер
Шарттың түрі, күні ____________________________________________________
Нәтиженің атауы ______________________________________________________
Берілетін құқықтардың көлемі __________________________________________
Шарттың қолданылу мерзімі ____________________________________________
Шарттың қолданылу аумағы ____________________________________________
Шартты төлеу талаптары _______________________________________________
Шарттың тіркеу нөмірі _________________________________________________
Нәтижені пайдалану мақсаты ___________________________________________
Нәтижені пайдалану саласы ____________________________________________
Нәтиженің түрі
Технология
Пайдалы модель
Техника үлгісі
А.-ш. жануарларының тұқымдары
Әдіс, тәсіл
А.-ш. дақылдарының сорттары
Деректер базалары, банктері
Бағдарламалы өнім
Материалдар
Қосылыстар
Карталар
Автоматтандырылған жүйе
Препараттар
Коллекциялар
Басқа (көрсетіңіз)
Нәтиженің тіршілік цикл кезеңі (тәжірибелік үлгі, өнеркәсіптік үлгісі, сериялық
өнім, қорғау құжаты, енгізу, жаңа тұқым шығару әдістемесі, жоғары өнімді
табын, аудандастыру және т.б.) _________________________________________
Нәтиже туралы мәлімет бар берілетін құжаттамалардың тізімі _______________
_____________________________________________________________________
Лицензиар туралы мәлімет
Ұйымның - Көрсетілетін қызметті алушының атауы ________________________
Ұйымның - Көрсетілетін қызметті алушының қысқартылған атауы ____________
Мекенжайы (орналасқан жері)___________________________________________
Салық төлеушінің сәйкестендіру номері/тіркеуге қою себебінің коды__________
Лицензиат туралы мәлімет
Ұйымның атауы - көрсетілетін қызметті алушы ___________________________
Ұйымның - көрсетілетін қызметті алушының қысқартылған атауы ___________
Мекенжайы (орналасқан жері) _________________________________________
Салық төлеушінің сәйкестендіру номері/тіркеуге қою себебінің коды _________
Лицензиар _________________
Қолы _____________________
Күні ______________________
М.О.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 24 маусымдағы
№ 262 бұйрығына
14 қосымша
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері (бұдан әрі- ҒҒТҚН) мемлекеттік тізілімінен ҒҒТҚН-ны алып тастау туралы хабарлама
__________________________________________________________ байланысты
(тапсырыс берушінің деректер базасынан есепке объектісін алып тастау негізін тұжырымдау)
ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің мемлекеттік тізіліміне есепке алу
объектісін алып тастау туралы мәліметтер енгізуді сұраймын _________________
_____________________________________________________________________
(есепке алу нысанының атауы және оның тіркеу нөмірі)
Қосымша: Есепке алу объектісін ҒҒТҚН МТ-ден алып тастауды негіздейтін
құжаттардың көшірмесі, ____ б.
Көрсетілетін қызметті алушының басшысы ______ _________________________
(қолы) Тегі. А.Ә. (бар болған жағдайда)
Күні                   М.О.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 24 маусымдағы
№ 262 бұйрығына
15 қосымша
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің күшін жойған кейбір бұйрықтарының тізімі

1. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 апреля 2015 года № 207 "Об утверждении стандарта государственной услуги" "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11105, опубликован 21 мая 2015 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов "Әділет").
2. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 149 "Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10885, опубликован 29 апреля 2015 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов "Әділет").
3. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 июня 2015 года № 371 "Об утверждении регламента государственной услуги "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11628, опубликован 10 июля 2015 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов "Әділет").
4. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 июля 2017 года № 319 "О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 апреля 2015 года № 207 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15648, опубликован 11 сентября 2017 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов "Әділет").
5. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 октября 2017 года № 506 "О внесении изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 июня 2015 года № 371 "Об утверждении регламента государственной услуги "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15942, опубликован 30 октября 2017 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов "Әділет").

1. "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 15 сәуірдегі № 207 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11105 тіркелген, 2015 жылғы 21 мамырда "Әділет" құқықтық ақпараттық жүйесінде жарияланған).
2. "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алу қағидаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 149 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10885 тіркелген, 2015 жылғы 29 сәуірде "Әділет" құқықтық ақпараттық жүйесінде жарияланған).
3. "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 9 маусымдағы № 371 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 11628 тіркелген, 2015 жылғы 10 шілдеде "Әділет" құқықтық ақпараттық жүйесінде жарияланған).
4. "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 4 шілдедегі № 207 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 04 шілдедегі № 319 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15648 тіркелген, 2017 жылғы 11 қыркүйекте "Әділет" құқықтық ақпараттық жүйесінде жарияланған).
5. "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 9 маусымдағы № 371 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 09 қазандағы № 506 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15942 тіркелген, 2017 жылғы 30 қазанда "Әділет" құқықтық ақпараттық жүйесінде жарияланған).