О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 106 "Об утверждении типовых уставов юридических лиц, относящихся к субъектам малого, среднего и крупного предпринимательства"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 сентября 2020 года № 436. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 октября 2020 года № 21351
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 106 "Об утверждении типовых уставов юридических лиц, относящихся к субъектам малого, среднего и крупного предпринимательства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10563, опубликован 12 марта 2016 года в газете "Казахстанская правда" № 47 (28173), следующие изменения и дополнения:
в Типовом уставе акционерного общества, утвержденным указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Наименование и место нахождения исполнительного органа общества";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Права и обязанности акционеров общества";
пункт 10:
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) при владении самостоятельно или в совокупности с другими акционерами пятью и более процентами голосующих акций общества предлагать совету директоров включить дополнительные вопросы в повестку дня общего собрания акционеров в соответствии с Законом;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) получать выписки от центрального депозитария или номинального держателя, подтверждающие его право собственности на ценные бумаги;";
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Акционеры, владеющие самостоятельно или в совокупности с другими акционерами пятью и более процентами голосующих акций общества, вправе получить информацию о размере вознаграждения по итогам года отдельного члена совета директоров и (или) исполнительного органа общества при одновременном наличии следующих условий:
установление судом факта умышленного введения в заблуждение акционеров общества данным членом совета директоров и (или) исполнительного органа общества с целью получения им (ими) либо его аффилированными лицами прибыли (дохода);
если будет доказано, что недобросовестные действия и (или) бездействие данного члена совета директоров и (или) исполнительного органа общества повлекли возникновение убытков общества.";
подпункт 2) пункта 11 исключить.

"Шағын, орта және ірі кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғалардың үлгілік жарғыларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 106 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 436 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 1 қазанда № 21351 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Шағын, орта және ірі кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғалардың үлгілік жарғыларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 106 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10563 болып тіркелген, 2016 жылғы 12 наурызда "Егемен Қазақстан" газетінде №47 (28775) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Акционерлік қоғамның үлгілік жарғысында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ереже";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Қоғамның атқарушы органының атауы мен оның тұрғылықты жері";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Қоғам акционерлерінің құқықтары мен міндеттері";
10 - тармақ:
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) қоғамның дауыс беретін акцияларының бес және одан да көп пайызын дербес немесе басқа акционерлермен жиынтықта иеленген кезде, Заңға сәйкес директорлар кеңесіне акционерлердің жалпы жиналысының күн тәртібіне қосымша мәселелерді енгізуге;";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) орталық депозитарийден немесе номиналды ұстаушыдан оның бағалы қағаздарға меншік құқығын растайтын үзінді көшірмелер алуға;";
мынадай мазмұндағы 10-1-тармақшамен толықтырылсын:
"10-1. Қоғамның дауыс беретін акцияларының бес және одан көп пайызын дербес немесе басқа акционерлермен жиынтықта иеленетін акционерлер қоғамның директорлар кеңесінің және (немесе) атқарушы органының жекелеген мүшесінің жыл қорытындысы бойынша сыйақысының мөлшері туралы ақпаратты бір мезгілде мынадай жағдайлар болған кезде:
қоғамның директорлар кеңесінің және (немесе) атқарушы органының осы мүшесінің өзі (өздері) не оның үлестес тұлғалары пайда (кіріс) алу мақсатында қоғам акционерлерін қасақана жаңылыстыруға әкелу фактісін сот анықтаған кезде;
егер қоғамның директорлар кеңесінің және (немесе) атқарушы органының осы мүшесінің жосықсыз әрекеттері және (немесе) әрекетсіздігі қоғамда залал туындауына алып келгені дәлелденсе, алуға құқылы.";
11-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын.

дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Выполнение требования, предусмотренного подпунктом 1-1) пункта 10 обязательно для органа или лиц, созывающих общее собрание.";
подпункт 2) пункта 13 изложить в следующей редакции:
"2) в течение десяти рабочих дней извещать центральный депозитарий и (или) номинального держателя акций, принадлежащих данному акционеру, об изменении сведений, необходимых для ведения системы реестров держателей акций общества;";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Органы общества и порядок их образования";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Компетенция общего собрания акционеров";
в пункте 17:
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) принятие решения об обмене размещенных акций одного вида на акции другого вида, определение условий, сроков и порядка такого обмена;";
подпункт 19) изложить в следующей редакции:
"19) определение порядка предоставления акционерам информации о деятельности общества, если такой порядок не определен уставом общества;";
подпункт 21) изложить в следующей редакции:
"21) иные вопросы, принятие решений по которым отнесено Законом и уставом общества к исключительной компетенции общего собрания акционеров;";
дополнить подпунктом 22) следующего содержания:
"22) принятие решения о заключении обществом крупной сделки, в результате которой (которых) обществом приобретается или отчуждается (может быть приобретено или отчуждено) имущество, стоимость которого составляет пятьдесят и более процентов от общего размера балансовой стоимости активов акционерного общества на дату принятия решения о сделке, в результате которой (которых) приобретается или отчуждается (может быть приобретено или отчуждено) пятьдесят и более процентов от общего размера балансовой стоимости его активов;";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Компетенция совета директоров";
заголовок главы 7 изложить в следующей редакции:
"Глава 7. Компетенция исполнительного органа";
заголовок главы 8 изложить в следующей редакции:
"Глава 8. Порядок организации деятельности органов общества";
заголовок главы 9 изложить в следующей редакции:
"Глава 9. Порядок представления акционерами и должностными лицами общества информации об их аффилиированных лицах";
заголовок главы 10 изложить в следующей редакции:
"Глава 10. Порядок предоставления информации обществом";
пункт 45 изложить в следующей редакции:
"45. Общество доводит до сведения своих акционеров информацию о своей деятельности, затрагивающую интересы акционеров общества в соответствии с Законом и настоящим Уставом.
Средства массовой информации, которые могут быть дополнительно использованы для публикации информации о деятельности общества наряду с интернет-ресурсом депозитария финансовой отчетности, определенного в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности (далее - депозитарий финансовой отчетности), ___________ (указывается в заявлении).";
заголовок главы 11 изложить в следующей редакции:
"Глава 11. Имущество общества";
заголовок главы 12 изложить в следующей редакции:
"Глава 12. Акции, облигации. Условия размещения ценных бумаг";
заголовок главы 13 изложить в следующей редакции:
"Глава 13. Порядок распределения чистого дохода. Дивиденды по акциям";
заголовок главы 14 изложить в следующей редакции:
"Глава 14. Реорганизация и ликвидация общества";
заголовок главы 15 изложить в следующей редакции:
"Глава 15. Заключительные положения";
в Типовом уставе товарищества с ограниченной ответственностью, утвержденным указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Фирменное наименование, место нахождения и адрес Товарищества";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Перечень участников товарищества";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

мынадай мазмұндағы 12-1-тармақшамен толықтырылсын:
"12-1. 10-тармақтың 1-1) тармақшасында көзделген талаптарды жалпы жиналысты шақыратын орган немесе тұлға орындауға міндетті.";
13-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) осы акционерге тиесілі акцияларды орталық депозитарийге және (немесе) нақтылы ұстаушыға қоғамның акцияларын ұстаушылардың тізілімдер жүйесін жүргізуге қажетті мәліметтердің өзгерісі туралы он жұмыс күні ішінде хабарлауға;";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Қоғамның органдары, оларды құру тәртібі";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Акционерлердің жалпы жиналысының құзыреті";
17-тармақта:
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) орналастырылған акциялардың бір түрін акциялардың басқа түріне айырбастау туралы шешім қабылдау, мұндай айырбастаудың шарттарын, мерзімдері мен тәртібін айқындау;";
19) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"19) акционерлерге, егер мұндай тәртіп қоғамның жарғысында айқындалмаса, қоғам қызметі туралы ақпарат беру тәртібін айқындау;";
21) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"21) шешім қабылдау Заңда және қоғамның жарғысында акционерлердің жалпы жиналысының айрықша құзыретіне жатқызылған өзге де мәселелер;";
мынадай мазмұндағы 22) тармақшамен толықтырылсын:
"22) нәтижесінде акционерлік қоғам активтері баланстық құнының жалпы мөлшерінің елу және одан көп пайызы сатып алынатын немесе иеліктен шығарылатын (сатып алынуы немесе иеліктен шығарылуы мүмкін) мәміле туралы шешімді қабылдау күніне құны оның активтері баланстық құнының жалпы мөлшерінің елу және одан көп пайызын құрайтын мүлікті нәтижесінде қоғам сатып алатын немесе иеліктен шығаратын (сатып алуы немесе иеліктен шығаруы мүмкін) ірі мәмілені қоғамның жасасуы туралы шешім қабылдауы;";
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Директорлар кеңесінің құзыреті";
7-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-тарау. Атқарушы органның құзыреті";
8-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-тарау. Қоғам органдарының қызметін ұйымдастыру тәртібі";
9-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"9-тарау. Қоғамның акционерлерінің және лауазымды тұлғаларының олардың аффилиирленген тұлғалары туралы ақпаратты ұсыну тәртібі";
10-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"10-тарау. Қоғамның ақпарат беру тәртібі";
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"45. Қоғам Заңға және осы Жарғыға сәйкес өз қызметі туралы, қоғам акционерлерінің мүдделерін қозғайтын ақпаратты өзінің акционерлерінің назарына жеткізеді.
Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есепке алу және қаржылық есептілік туралы заңнамасына сәйкес айқындалған қаржылық есептілік депозитарийінің (бұдан әрі – қаржылық есептілік депозитарийі) интернет-ресурсымен қатар қоғамның қызметі туралы ақпаратты жариялау үшін қосымша пайдаланылуы мүмкін бұқаралық ақпарат құралдары __________ (өтініште көрсетіледі).";
11-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"11-тарау. Қоғамның мүлкі";
12-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"12-тарау. Акциялар, облигациялар. Бағалы қағаздарды орналастыру талаптары";
13-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"13-тарау. Таза табысты бөлу тәртібі. Акциялар бойынша дивидендтер";
14-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"14-тарау. Қоғамды қайта құру және тарату";
15-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"15-тарау. Қорытынды ережелер";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің үлгілік жарғысында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Серіктестіктің фирмалық атауы, тұрған жері және мекенжайы";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Серіктестік қатысушыларының тізбесі";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"12. Перечень участников товарищества (за исключением товарищества, ведение реестра участников товарищества которого осуществляется центральным депозитарием) с указанием их наименования, места нахождения, адреса, банковских реквизитов (если учредителем является юридическое лицо) или имени, места жительства и данных документа, удостоверяющего личность (если учредителем является физическое лицо):
__________________________________________________________________________
(указывается в заявлении)";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Права и обязанности участников товарищества";
подпункт 4) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"4) письменно извещать исполнительный орган, а также центральный депозитарий в случае ведения реестра участников товарищества об изменении сведений, предусмотренных пунктом 12 настоящего устава.";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Порядок формирования и компетенция органов товарищества";
в пункте 17:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) образование исполнительного органа товарищества и досрочное прекращение его полномочий или полномочий отдельного члена исполнительного органа, а также принятие решения о передаче товарищества с ограниченной ответственностью или его имущества в доверительное управление и определение условий такой передачи;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) утверждение финансовой отчетности и распределение чистого дохода;";
дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) определение аудиторской организации для проведения аудита годовой финансовой отчетности товарищества, для которого проведение аудита в соответствии со статьей 59 Закона является обязательным;";
подпункт 12) изложить в следующей редакции:
"12) утверждение порядка и сроков представления участникам товарищества и приобретателям долей информации о деятельности товарищества;";
дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
"13) решение об одобрении заключения товариществом с ограниченной ответственностью сделки или совокупности взаимосвязанных между собой сделок, в результате которой (которых) товариществом отчуждается (может быть отчуждено) имущество, стоимость которого составляет пятьдесят один и более процентов от общего размера балансовой стоимости активов товарищества с ограниченной ответственностью.";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Распределение чистого дохода товарищества между его Участниками";
заголовок главы 7 изложить в следующей редакции:
"Глава 7. Порядок представления участникам товарищества, приобретателям долей информации о деятельности товарищества";
дополнить пунктом 25-1 следующего содержания:

"12. Серіктестікке қатысушылардың (серіктестікке қатысушыларының тізілімін жүргізуді орталық депозитарий жүзеге асыратын серіктестіктерді қоспағанда) олардың атауы, орналасқан жері, мекен-жайы, банк реквизиттері (eгep құрылтайшы заңды тұлға болса) немесе аты-жөні, тұратын жері және жеке басын куәландыратын құжаттың деректері (eгep құрылтайшы жеке тұлға болса) көрсетілген тізбесі:
________________________________________________________________________";
(өтініште көрсетіледі)
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Серіктестік қатысушыларының құқықтары мен міндеттері";
14-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) серіктестікке қатысушылардың тізілімін жүргізген жағдайда осы жарғының 12-тармағында көзделген мәліметтердің өзгергені туралы атқарушы органға, сондай-ақ орталық депозитарийге жазбаша хабарлауға міндетті.";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Серіктестік органдарын қалыптастыру тәртібі және құзыреті";
17-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) серіктестіктің атқарушы органын құру және оның өкілеттіктерін немесе атқарушы органның жеке мүшесінің өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату, сондай-ақ жауапкершілігі шектеулі серіктестікті немесе оның мүлкін сенімгерлік басқаруға беру туралы шешім қабылдау және осылай берудің шарттарын айқындау;";
4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) қаржылық есептемені бекіту және оның таза табысын бөлу;";
мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) аудит жүргізу Заңның 59-бабына сәйкес міндетті болып табылатын, серіктестіктің жылдық қаржылық есептілігіне аудит жүргізу үшін аудиторлық ұйымды айқындау;";
12) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"12) серіктестікке қатысушыларға және үлестерді сатып алушыларға серіктестіктің қызметі туралы ақпаратты ұсыну тәртібін және мерзімдерін бекіту;";
мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
"13) жауапкершілігі шектеулі серіктестікпен оның нәтижесінде серіктестік құны жауапкершілігі шектеулі серіктестік активтерінің теңгерімдік құнының жалпы мөлшерінің елу бір және одан көп пайызын құрайтын мүлікті иеліктен шығаратын (иеліктен шығарылуы мүмкін) мәмілені немесе жиынтығында өзара байланысты мәмілелер жасасуды мақұлдау туралы шешім шығару жатады.";
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Серіктестіктің таза табысын оның қатысушылары арасында бөлу";
7-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-тарау. Серіктестікке қатысушыларға және үлестерді сатып алушыларға серіктестіктің қызметі туралы ақпаратты ұсыну тәртібі";
мынадай мазмұндағы 25-1-тармақпен толықтырылсын:

"13) решение об одобрении заключения товариществом с ограниченной ответственностью сделки или совокупности взаимосвязанных между собой сделок, в результате которой (которых) товариществом отчуждается (может быть отчуждено) имущество, стоимость которого составляет пятьдесят один и более процентов от общего размера балансовой стоимости активов товарищества с ограниченной ответственностью.";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Распределение чистого дохода товарищества между его Участниками";
заголовок главы 7 изложить в следующей редакции:
"Глава 7. Порядок представления участникам товарищества, приобретателям долей информации о деятельности товарищества";
дополнить пунктом 25-1 следующего содержания:
"25-1. Исполнительный орган товарищества с ограниченной ответственностью обязан информировать всех участников товарищества:
1) о возбуждении в суде дела по корпоративному спору;
2) об инициировании участником товарищества любого порядка разрешения безвыходной ситуации.";
заголовок главы 8 изложить в следующей редакции:
"Глава 8. Имущество и размер уставного капитала товарищества";
заголовок главы 9 изложить в следующей редакции:
"Глава 9. Реорганизация и ликвидация товарищества";
заголовок главы 10 изложить в следующей редакции:
"Глава 10. Заключительные положения";
в Типовом уставе производственного кооператива, утвержденным указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Фирменное наименование, место нахождения и адрес кооператива";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Перечень участников кооператива";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Права и обязанности членов кооператива";
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Отказ от прав, предусмотренных Законом и другими законодательными актами для члена производственного кооператива, или их ограничение, в том числе по соглашению членов кооператива, ничтожны.";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Членство в кооперативе";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Порядок формирования и компетенция органов кооператива";
в пункте 23:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) образование исполнительного органа, ревизионных органов и наблюдательного совета и отзыв их членов;";
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) утверждение отчета ревизионной комиссии (ревизора);";
заголовок главы 7 изложить в следующей редакции:
"Глава 7. Порядок распределения чистого дохода и убытков кооператива";
пункт 34 изложить в следующей редакции:

"13) жауапкершілігі шектеулі серіктестікпен оның нәтижесінде серіктестік құны жауапкершілігі шектеулі серіктестік активтерінің теңгерімдік құнының жалпы мөлшерінің елу бір және одан көп пайызын құрайтын мүлікті иеліктен шығаратын (иеліктен шығарылуы мүмкін) мәмілені немесе жиынтығында өзара байланысты мәмілелер жасасуды мақұлдау туралы шешім шығару жатады.";
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Серіктестіктің таза табысын оның қатысушылары арасында бөлу";
7-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-тарау. Серіктестікке қатысушыларға және үлестерді сатып алушыларға серіктестіктің қызметі туралы ақпаратты ұсыну тәртібі";
мынадай мазмұндағы 25-1-тармақпен толықтырылсын:
"25-1. Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің атқарушы органы серіктестіктің барлық қатысушыларына:
1) сотта корпоративтік дау жөніндегі істің қозғалғаны туралы;
2) серіктестікке қатысушының лажсыз жағдайды шешудің кез келген тәртібіне бастамашылық жасағаны туралы ақпарат беруге міндетті.";
8-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-тарау. Серіктестіктің мүлкі және жарғылық капиталының мөлшері";
9-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"9-тарау. Серіктестіктің қайта ұйымдастырылуы мен таратылуы";
10-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"10-тарау. Қорытынды ереже";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өндірістік кооперативтің үлгілік жарғысында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Кооперативтің фирмалық атауы, тұрған жері және мекенжайы";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Кооператив қатысушыларының тізбесі";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Кооператив мүшелерінің құқықтары мен міндеттері";
мынадай мазмұндағы 12-1-тармақпен толықтырылсын:
"12-1. Өндірістік кооператив мүшесі үшін Заңмен және басқа да заң актілерінде көзделген құқықтардан бас тартудың немесе оларды шектеудің, соның ішінде кооператив мүшелерінің келісімі бойынша, маңызсыз.";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Кооперативке мүшелік";
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Кооператив органдарын қалыптастыру тәртібі және құзыреті";
23-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) атқарушы орган, тексеруші органдар мен байқаушы кеңесін құру және олардың мүшелерін кері шақырып алу;";
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) ревизиялық комиссияның (ревизордың) есебін бекіту;";
7-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-тарау. Кооперативтің таза табысы мен шығындарын бөлу тәртібі";
34 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"34. Соглашения членов кооператива или положения его учредительных документов, устраняющие от участия в распределении чистого дохода и покрытии убытков кого-либо из участников кооператива, являются ничтожными.";
заголовок главы 8 изложить в следующей редакции:
"Глава 8. Имущество кооператива";
заголовок главы 9 изложить в следующей редакции:
"Глава 9. Ответственность членов производственного кооператива по обязательствам кооператива";
заголовок главы 10 изложить в следующей редакции:
"Глава 10. Трудовое участие членов кооператива в его деятельности";
заголовок главы 11 изложить в следующей редакции:
"Глава 11. Взаимоотношения между кооперативом и его членами, исполнительным органом и трудовым коллективом";
заголовок главы 12 изложить в следующей редакции:
"Глава 12. Реорганизация и ликвидация кооператива";
заголовок главы 13 изложить в следующей редакции:
"Глава 13. Заключительные положения".
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и опубликование приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице - министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев

"34. Кооператив мүшелерінің қайсыбірін таза табысты бөлуге қатысудан және шығынды өтеуден шеттететін кооператив мүшелерінің келісімдері немесе оның құрылтай құжаттарының ережелері маңызсыз болып танылады.";
8-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-тарау. Кооперативтің мүлкі";
9-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Өндірістік кооператив мүшелерінің кооператив міндеттемелері бойынша жауапкершілігі";
10-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"10-тарау. Кооператив мүшелерінің оның қызметіне еңбегімен қатысуы";
11-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"11-тарау. Кооператив пен оның мүшелері, атқарушы органы мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынастар";
12-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"12-тарау. Кооперативті қайта ұйымдастыру және тарату";
13-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"13-тарау. Қорытынды ережелері".
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев