О внесении дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 июля 2020 года № ҚР ДСМ-78/2020 "О некоторых вопросах организации и проведения санитарно-противоэпидемических и санитарно-профилактических мероприятий"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 октября 2020 года № ҚР ДСМ-123/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 октября 2020 года № 21401. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 мая 2021 года № ҚР ДСМ -47.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 27.05.2021 № ҚР ДСМ -47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Протоколом заседания Межведомственной комиссии по недопущению возникновения и распространения коронавирусной инфекции на территории Республики Казахстан "О мерах по недопущению дальнейшего распространения коронавирусной инфекции на территории Республики Казахстан" от 8 октября 2020 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 июля 2020 года № ҚР ДСМ-78/2020 "О некоторых вопросах организации и проведения санитарно-противоэпидемических и санитарно-профилактических мероприятий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20935, опубликованный в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан от 6 июля 2020 года) следующие дополнения:
Санитарные правила "Санитарно-эпидемиологические требования к организации и проведению санитарно-противоэпидемических, санитарно-профилактических мероприятий по предупреждению возникновения угрозы распространения коронавирусной инфекции", утвержденные указанным приказом:
дополнить пунктом 25 следующего содержания:
"25. Субъекты здравоохранения на основании информации мобильных (мониторинговых) групп, созданных в соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" на соответствующих административно-территориальных единицах, направляют в территориальное подразделение ведомства государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на соответствующей территории, информацию (экстренное извещение) о случаях возникновения или угрозы возникновения распространения эпидемии, очагов карантинных объектов и особо опасных вредных организмов, инфекционных, паразитарных заболеваний, отравлений, радиационных аварий согласно приложению к настоящим санитарным правилам.";
дополнить приложением согласно приложению к настоящему приказу.

"Санитариялық-эпидемияға қарсы және санитариялық-профилактикалық іс-шараларды ұйымдастыру мен жүргізудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 5 шiлдедегi № ҚР ДСМ-78/2020 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 10 қазандағы № ҚР ДСМ-123/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 10 қазанда № 21401 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2021 жылғы 27 мамырдағы № ҚР ДСМ -47 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 27.05.2021 № ҚР ДСМ -47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының аумағында коронавирустық инфекцияның пайда болуы мен таралуына жол бермеу жөніндегі ведомствоаралық комиссияның 2020 жылғы 8 қазандағы "Қазақстан Республикасының аумағында коронавирустық инфекцияның одан әрі таралуына жол бермеу жөніндегі шаралар туралы" отырысының хаттамасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Санитариялық-эпидемияға қарсы және санитариялық-профилактикалық іс-шараларды ұйымдастыру мен жүргізудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 5 шілдедегі № ҚР ДСМ-78/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20935 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 6 шілдеде жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Коронавирустық инфекцияның таралу қаупінің пайда болуының алдын алу бойынша санитариялық-эпидемияға қарсы, санитариялық-профилактикалық іс-шараларды ұйымдастыруға және жүргізуге қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидалары:
мынадай мазмұндағы 25-тармақпен толықтырылсын:
"25. Денсаулық сақтау субъектілері "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктерде құрылған мобильдік (мониторингтік) топтардың ақпаратының негізінде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік орган ведомствосының тиісті аумақтағы аумақтық бөлімшесіне осы санитариялық қағидаларға қосымшаға сәйкес эпидемиялардың, карантиндік объектілер мен аса қауіпті зиянды организмдер ошақтарының, инфекциялық, паразиттік аурулардың, уланулардың, радиациялық авариялардың пайда болу немесе таралу қаупі жағдайлары туралы ақпаратты (шұғыл хабарламаны) жібереді.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес қосымшамен толықтырылсын.

2. Комитету контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-123/2020
Приложение
к Санитарным правилам
"Санитарно-эпидемиологические требования
к организации и проведению
санитарно-противоэпидемических,
санитарно-профилактических
мероприятий по предупреждению
возникновения угрозы распространения
коронавирусной инфекции"
форма
___________________________
___________________________
___________________________
(наименование территориального
подразделения ведомства
государственного органа
в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения)
Информация (экстренное извещение) о случаях возникновения
или угрозы возникновения распространения эпидемии, очагов карантинных
объектов и особо опасных вредных организмов, инфекционных, паразитарных
заболеваний, отравлений, радиационных аварий
№ ______
"____" __________ 20__ года
1. Наименование субъекта (объекта) контроля и надзора ____________________
_____________________________________________________________________
2. ИИН (индивидуальный идентификационный номер), БИН (бизнес-
идентификационный номер) субъекта (объекта) ____________________________
_____________________________________________________________________
3. Адрес места нахождения, контакты субъекта (объекта) ____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Описание нарушения ________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Фото, видео материалы на ____ листах _________________________________
6. Наименование местного исполнительного органа направившего информацию,
№ _____ и дата _____________ распоряжения (решения) о создании мобильной
(мониторинговой) группы ______________________________________________
_____________________________________________________________________

2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 10 қазаны
№ ҚР ДСМ-123/2020 бұйрығына
қосымша
"Коронавирустық инфекцияның
таралу қаупінің пайда болуының
алдын алу бойынша
санитариялық-эпидемияға
қарсы, санитариялық-
профилактикалық іс-шараларды
ұйымдастыруға және жүргізуге
қойылатын санитариялық-
эпидемиологиялық талаптар"
санитариялық қағидаларына
қосымша
нысан
___________________
___________________
____________________
(халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мемлекеттік орган
ведомствосының аумақтық
бөлімшесінің атауы)
Эпидемияның, карантиндік объектілер мен аса қауіпті зиянды организмдер ошақтарының, инфекциялық, паразиттік аурулардың, уланулардың, радиациялық авариялардың пайда болу немесе таралу қаупі жағдайлары туралы ақпарат (шұғыл хабарлама)
№_______
"______" _________20__жыл
1. Бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) атауы _________________
_____________________________________________________________________
2. Субъектінің (объектінің) ЖСН (жеке сәйкестендіру нөмірі), БСН
(бизнес сәйкестендіру нөмірі) _______________________________________________
3. Субъектінің (объектінің) орналасқан мекенжайы, байланыстары ____________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Бұзушылықтың сипаттамасы __________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Фото, бейнематериалдар ___ бетте ____________________________________
6. Ақпаратты жіберген жергілікті атқарушы органның атауы және мобильді
(мониторингтік) топты құру туралы 20 ___ жылғы ______"___" ______________
№__ өкімі (шешімі) ____________________________________________________

7. Дата направления информации мобильной (мониторинговой) группы _______
8. Должность, ФИО (при наличии), подпись _______________________________

7. Мобильді (мониторингтік) топтың ақпарат жіберген күні __________________
8. Лауазымы, ТАӘ (бар болса), қолы _____________________________