Об установлении минимального размера уставного капитала платежной организации
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2020 года № 129. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 ноября 2020 года № 21584.
Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2021 года.
Примечание ИЗПИ!
Преамбула предусмотрена в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.02.2024 № 10 (вводится в действие с 01.07.2024).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", от 26 июля 2016 года "О платежах и платежных системах" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Примечание ИЗПИ!
Пункт 1 предусмотрен в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.02.2024 № 10 (вводится в действие с 01.07.2024).
1. Установить следующие минимальные размеры уставного капитала платежной организации:
1) 50 000 000 (пятьдесят миллионов) тенге для оказания платежных услуг, указанных в подпункте 3) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 26 июля 2016 года "О платежах и платежных системах" (далее – Закон о платежах и платежных системах);
2) 30 000 000 (тридцать миллионов) тенге для оказания платежных услуг, указанных в подпункте 7) пункта 1 статьи 12 Закона о платежах и платежных системах;
3) 40 000 000 (сорок миллионов) тенге для оказания платежных услуг, указанных в подпункте 8) пункта 1 статьи 12 Закона о платежах и платежных системах;
4) 30 000 000 (тридцать миллионов) тенге для оказания платежных услуг, указанных в подпункте 9) пункта 1 статьи 12 Закона о платежах и платежных системах.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 2 предусмотрен в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.02.2024 № 10 (вводится в действие с 01.07.2024).
2. При совмещении платежных услуг минимальный размер уставного капитала платежной организации составляет:
1) 100 000 000 (сто миллионов) тенге для платежных услуг, указанных в подпунктах 3), 7), 8) и 9) пункта 1 статьи 12 Закона о платежах и платежных системах;
2) 90 000 000 (девяносто миллионов) тенге для платежных услуг, указанных в подпунктах 3), 7) и 8) пункта 1 статьи 12 Закона о платежах и платежных системах;
3) 80 000 000 (восемьдесят миллионов) тенге для платежных услуг, указанных в подпунктах 3), 7) и 9) пункта 1 статьи 12 Закона о платежах и платежных системах;

Төлем ұйымы жарғылық капиталының ең төменгі мөлшерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2020 жылғы 27 қазандағы № 129 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 5 қарашада № 21584 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Кіріспе жаңа редакцияда көзделген - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.02.2024 № 10 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Төлемдер және төлем жүйелері туралы" 2016 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.02.2024 № 10 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Төлем ұйымы жарғылық капиталының мынадай ең төменгі мөлшері белгіленсін:
1) "Төлемдер және төлем жүйелері туралы" 2016 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Төлемдер және төлем жүйелері туралы заң) 12-бабы 1-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген төлем қызметтерін көрсету үшін 50 000 000 (елу миллион) теңге;
2) Төлемдер және төлем жүйелері туралы заңның 12-бабы 1-тармағының 7) тармақшасында көрсетілген төлем қызметтерін көрсету үшін 30 000 000 (отыз миллион) теңге;
3) Төлемдер және төлем жүйелері туралы заңның 12-бабы 1-тармағының 8) тармақшасында көрсетілген төлем қызметтерін көрсету үшін 40 000 000 (қырық миллион) теңге;
4) Төлемдер және төлем жүйелері туралы заңның 12-бабы 1-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген төлем қызметтерін көрсету үшін 30 000 000 (отыз миллион) теңге.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
2-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.02.2024 № 10 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Көрсетілетін төлем қызметтерін қоса атқарған кезде төлем ұйымының жарғылық капиталының ең төменгі мөлшері:
1) Төлемдер және төлем жүйелері туралы заңның 12-бабы 1-тармағының 3), 7), 8) және 9) тармақшаларында көрсетілген төлем қызметтері үшін 100 000 000 (бір жүз миллион) теңге;
2) Төлемдер және төлем жүйелері туралы заңның 12-бабы 1-тармағының 3), 7) және 8) тармақшаларында көрсетілген төлем қызметтері үшін 90 000 000 (тоқсан миллион) теңге;
3) Төлемдер және төлем жүйелері туралы заңның 12-бабы 1-тармағының 3), 7) және 9) тармақшаларында көрсетілген төлем қызметтері үшін 80 000 000 (сексен миллион) теңге;

4) 100 000 000 (сто миллионов) тенге платежных услуг, указанных в подпунктах 3), 8) и 9) пункта 1 статьи 12 Закона о платежах и платежных системах;
5) 70 000 000 (семьдесят миллионов) тенге платежных услуг, указанных в подпунктах 7), 8) и 9) пункта 1 статьи 12 Закона о платежах и платежных системах;
6) 50 000 000 (пятьдесят миллионов) тенге платежных услуг, указанных в подпунктах 3) и 7) пункта 1 статьи 12 Закона о платежах и платежных системах;
7) 90 000 000 (девяносто миллионов) тенге для платежных услуг, указанных в подпунктах 3) и 8) пункта 1 статьи 12 Закона о платежах и платежных системах;
8) 80 000 000 (восемьдесят миллионов) тенге платежных услуг, указанных в подпунктах 3) и 9) пункта 1 статьи 12 Закона о платежах и платежных системах;
9) 40 000 000 (сорок миллионов) тенге для платежных услуг, указанных в подпунктах 7) и 8) пункта 1 статьи 12 Закона о платежах и платежных системах;
10) 30 000 000 (тридцать миллионов) тенге для платежных услуг, указанных в подпунктах 7) и 9) пункта 1 статьи 12 Закона о платежах и платежных системах;
11) 70 000 000 (семьдесят миллионов) тенге для платежных услуг, указанных в подпунктах 8) и 9) пункта 1 статьи 12 Закона о платежах и платежных системах.
3. Департаменту платежных систем в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта и пунктом 4 настоящего постановления.
4. Департаменту информации и коммуникаций – пресс-службе Национального Банка Республики Казахстан обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2021 года.
Председатель Национального Банка
Республики Казахстан
Е. Досаев

4) Төлемдер және төлем жүйелері туралы заңның 12-бабы 1-тармағының 3), 8) және 9) тармақшаларында көрсетілген төлем қызметтері үшін 100 000 000 (бір жүз миллион) теңге;
5) Төлемдер және төлем жүйелері туралы заңның 12-бабы 1-тармағының 7), 8) және 9) тармақшаларында көрсетілген төлем қызметтері үшін 70 000 000 (жетпіс миллион) теңге;
6) Төлемдер және төлем жүйелері туралы заңның 12-бабы 1-тармағының 3) және 7) тармақшаларында көрсетілген төлем қызметтері үшін 50 000 000 (елу миллион) теңге;
7) Төлемдер және төлем жүйелері туралы заңның 12-бабы 1-тармағының 3) және 8) тармақшаларында көрсетілген төлем қызметтері үшін 90 000 000 (тоқсан миллион) теңге;
8) Төлемдер және төлем жүйелері туралы заңның 12-бабы 1-тармағының 3) және 9) тармақшаларында көрсетілген төлем қызметтері үшін 80 000 000 (сексен миллион) теңге;
9) Төлемдер және төлем жүйелері туралы заңның 12-бабы 1-тармағының 7) және 8) тармақшаларында көрсетілген төлем қызметтері үшін 40 000 000 (қырық миллион) теңге;
10) Төлемдер және төлем жүйелері туралы заңның 12-бабы 1-тармағының 7) және 9) тармақшаларында көрсетілген төлем қызметтері үшін 30 000 000 (отыз миллион) теңге;
11) Төлемдер және төлем жүйелері туралы заңның 12-бабы 1-тармағының 8) және 9) тармақшаларында көрсетілген төлем қызметтері үшін 70 000 000 (жетпіс миллион) теңге болады.
3. Төлем жүйелері департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2) тармақшасында және 4-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Ақпарат және коммуникациялар департаменті – Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің баспасөз қызметі осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
6. Осы қаулы 2021 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы Е. Досаев