О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 258 "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2020-2022 годы"
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 19 июня 2020 года № 308. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 26 июня 2020 года № 7221
В соответствии со статьями 9, 106 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Иргизский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 258 "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6619, опубликованное 31 декабря 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы цифры "5 961 371,4" заменить цифрами "6 365 881,4";
в том числе:
налоговые поступления цифры " 484 301" заменить цифрами " 502 126";
поступления трансфертов цифры "5 467 238,4" заменить цифрами "5 853 923,4";
в подпункте 2):
затраты цифры "6 571 425,2" заменить цифрами "6 975 935,2";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы - 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 31 183 тенге.
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 778 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32 668 тенге.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания :
"5-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год текущие целевые трансферты для возмещения потерь областного бюджета в связи:
с изменением функций государственных учреждений – 52 163,9 тысяч тенге;
с введением режима чрезвычайного положения – 89 061 тысяч тенге.
Поступления в областной бюджет указанных сумм трансфертов из районного бюджета определяется на основании постановления акимата района.";
в пункте 6:
в абзаце втором:

Аудандық мәслихаттың 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 258 "2020-2022 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2020 жылғы 19 маусымдағы № 308 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 26 маусымда № 7221 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9, 106 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 258 "2020-2022 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6619 тіркелген, 2019 жылы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер "5 961 371,4" сандары "6 365 881,4" сандарымен ауыстырылсын;
оның ішінде:
салықтық түсімдері "484 301" сандары "502 126" сандарымен ауыстырылсын;
трансферттер түсімі "5 467 238,4" сандары "5 853 923,4" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар "6 571 425,2" сандары "6 975 935,2" сандарымен ауыстырылсын;
3-тармақ жаңа мазмұнда жазылсын:
"3. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 42 500 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 31 183 теңге.
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш–2 778 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 32 668 теңге көлемінде белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.";
мынадай мазмұндағы 5-1 тармақпен толықтырылсын:
" 5-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге нысаналы трансферттер:
мемлекеттік мекемелердің функциялары өзгеруіне байланысты – 52 163,9 мың теңге;
төтенше жағдай режимін енгізуге байланысты – 89 061 мың теңге көзделсін.
Аудандық бюджеттен транферттердің көрсетілген сомаларының облыстық бюджетке түсімдері аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.";
6-тармақта:
екінші абзацта:

цифры "79 407" заменить цифрами "116 063";
в абзаце пятом:
цифры "45 793" заменить цифрами "165 068";
в абзаце одиннадцатом:
цифры "22 483" заменить цифрами "22 153";
дополнить абзацами следующего содержания:
"275 116 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
7 175 тысяч тенге - на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса.";
в пункте 8:
в абзаце восьмом:
цифры "141 859" заменить цифрами "131 166";
абзац двадцать первый исключить;
абзац двадцать второй исключить:
в абзаце двадцать третьем:
цифры "21 000" заменить цифрами "18 860";
в абзаце двадцать четвертом:
цифры "19 840" заменить цифрами "16 800";
дополнить абзацем следующего содержания:
"27 092 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".";
в пункте 9:
в абзаце третьем:
цифры "77 152" заменить цифрами "43 841";
в абзаце пятом:
цифры "2 868" заменить цифрами "1 803";
дополнить абзацами следующего содержания:
"1 350 тысяч тенге - на разработку сметной документации на средний ремонт автомобильных дорог;

"79 407" сандары "116 063" сандарымен ауыстырылсын;
бесінші абзацта:
"45 793" сандары "165 068" сандарымен ауыстырылсын;
он бірінші абзацта:
"22 483" сандары "22 153" сандарымен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 275 116 мың теңге;
шағын және орта бизнес субъектілері үшін салық жүктемесінің төмендеуіне байланысты шығындарды өтеуге - 7 175 мың теңге.";
8-тармақта:
сегізінші абзацта:
"141 859" сандары "131 166" сандарымен ауыстырылсын;
жиырма бірінші абзац алынып тасталсын;
жиырма екінші абзац алынып тасталсын;
жиырма үшінші абзацта:
"21 000" сандары "18 860" сандарымен ауыстырылсын;
жиырма төртінші абзацта:
"19 840" сандары "16 800" сандарымен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 27 092 мың теңге;";
9-тармақта:
үшінші абзацта:
"77 152" сандары "43 841" сандарымен ауыстырылсын;
бесінші абзацта:
"2 868" сандары "1 803" сандарымен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"автомобиль жолдарын орташа жөндеудің сметалық есебін дайындауға- 1 350 мың теңге;

5 000 тысяч тенге- на обеспечение санитарии населенных пунктов.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат Иргизского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Иргизского
районного маслихата
И. Сәрсенбаев
Секретарь Иргизского
районного маслихата
К. Қосаяқов

елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге - 5 000 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Ырғыз аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ырғыз аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
И. Сәрсенбаев
Ырғыз аудандық
мәслихатының хатшысы
К. Қосаяқов

5 000
059
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
5 000
9
Прочие услуги в области образования
234 442
464
Отдел образования района (города областного значения)
234 442
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
27 861
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
11 250
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
38 406
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
90
012
Капитальные расходы государственного органа
755
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 136
023
Методическая работа
16 339
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
21 500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
115 105
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
562 729,1
1
Социальное обеспечение
173 850
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
170 354
005
Государственная адресная социальная помощь
170 354
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 496
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3 496
2
Социальная помощь
366 106,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
366 106,1
002
Программа занятости
252 161
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
18 108
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 996
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
19 959,3
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
32 881,8
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
22 773
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
22 773
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

5 000
059
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
5 000
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
234 442
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
234 442
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 861
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
11 250
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
38 406
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстарды өткiзу
90
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
755
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
3 136
023
Әдістемелік жұмыс
16 339
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелермен ұйымдардың күрделі шығыстары
21 500
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
115 105
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
562 729,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
173 850
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
170 354
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
170 354
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 496
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3 496
2
Әлеуметтiк көмек
366 106,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
366 106,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
252 161
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметті кқамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
18 108
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешім і бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 996
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
19 959,3
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
32 881,8
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
22 773
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
22 773
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асырусаласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер