О внесении изменений и дополнений в решение Мартукского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 336 "Об утверждении Мартукского районного бюджета на 2020-2022 годы"
Решение Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 15 мая 2020 года № 376. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 19 мая 2020 года № 7112. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 и статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мартукского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 336 "Об утверждении Мартукского районного бюджета на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6628, опубликованное 31 декабря 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы – цифры "8 907 837" заменить цифрами "8 932 113,7", в том числе:
налоговые поступления – цифры "715 313" заменить цифрами "611 313";
неналоговые поступления – цифры "6 581" заменить цифрами "3 081";
поступления от продажи основного капитала – цифры "22 000" заменить цифрами "9 500";
поступления трансфертов – цифры "8 163 943" заменить цифрами "8 308 219,7";
в подпункте 2):
затраты – цифры "8 951 439,2" заменить цифрами "9 356 252,3";
в подпункте 3):
чистое бюджетное кредитование – цифры "151 198" заменить цифрами "1 016 332,6", в том числе:
бюджетные кредиты – цифры "194 848" заменить цифрами "1 059 982,6";
в подпункте 5):
дефицит (профицит) бюджета – цифры "-151 198" заменить цифрами "- 1 440 471,2";
в подпункте 6):
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – цифры "151 198" заменить цифрами "1 440 471,2";
в пункте 6:
в абзаце третьем:
цифры "175 667" заменить цифрами "125 667";
в абзаце четвертом:
цифры "400 000" заменить цифрами "300 000";
в абзаце шестом:
цифры "68 398" заменить цифрами "78 398";
в абзаце седьмом:
цифры "10 000" заменить цифрами "52 907";
в абзаце двенадцатом:
цифры "70 559" заменить цифрами "189 859";
в абзаце восемнадцатом:
цифры "81 840" заменить цифрами "285 241";
дополнить абзацами следующего содержания:

Мәртөк аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 336 "2020-2022 жылдарға арналған Мәртөк аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2020 жылғы 15 мамырдағы № 376 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 19 мамырда № 7112 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына және 106, 109 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәртөк аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 336 "2020-2022 жылдарға арналған Мәртөк аудандық бюджетін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6628 тіркелген, 2019 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер – "8 907 837" сандары "8 932 113,7" сандарымен ауыстырылсын, оның ішінде:
салықтық түсімдер – "715 313" сандары "611 313" сандарымен ауыстырылсын;
салықтық емес түсімдер – "6 581" сандары "3 081" сандарымен ауыстырылсын;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – "22 000" сандары "9 500" сандарымен ауыстырылсын;
трансферттер түсімі – "8 163 943" сандары "8 308 219,7" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар – "8 951 439,2" сандары "9 356 252,3" сандарымен ауыстырылсын;
3) тармақшасында:
таза бюджеттік кредиттеу – "151 198" сандары "1 016 332,6" сандарымен ауыстырылсын, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер "194 848" сандары "1 059 982,6" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
бюджет тапшылығы (профициті) – "-151 198" сандары "-1 440 471,2" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшасында:
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – "151 198" сандары "1 440 471,2" сандарымен ауыстырылсын;
6 тармақта:
үшінші абзацта:
"175 667" сандары "125 667" сандарымен ауыстырылсын;
төртінші абзацта:
"400 000" сандары "300 000" сандарымен ауыстырылсын;
алтыншы абзацта:
"68 398" сандары "78 398" сандарымен ауыстырылсын;
жетінші абзацта:
"10 000" сандары "52 907" сандарымен ауыстырылсын;
он екінші абзацта:
"70 559" сандары "189 859" сандарымен ауыстырылсын;
он сегізінші абзацта:
"81 840" сандары "285 241" сандарымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:

"на финансирование мер в рамках Дорожной карты занятости – 320 578 тысяч тенге;";
"на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса – 30 902 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 194 848 тысяч тенге и на финансирование мер в рамках Дорожной карты занятости в сумме 865 134,6 тысяч тенге.";
в пункте 8:
в абзаце десятом:
цифры "280 282" заменить цифрами "248 594";
в абзаце двенадцатом:
цифры "94 128" заменить цифрами "26 578";
в абзаце двадцать втором:
цифры "22 456" заменить цифрами "15 756";
абзацы двадцать шестой, двадцать восьмой исключить;
дополнить абзацами следующего содержания:
"на организацию дистанционного обучения для детей из социально - уязвимых слоев населения – 28 000 тысяч тенге;";
"на обеспечение продуктово-бытовым набором отдельных категорий населения на период чрезвычайного положения – 30 220 тысяч тенге.".

"Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін – 320 578 мың теңге;";
"шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге – 30 902 мың теңге.";
7 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен кредиттер түсімі мамандардың әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 194 848 мың теңге сомасында және жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін 865 134,6 мың теңге сомасында ескерілсін.";
8 тармақта:
оныншы абзацта:
"280 282" сандары "248 594" сандарымен ауыстырылсын;
он екінші абзацта:
"94 128" сандары "26 578" сандарымен ауыстырылсын;
жиырма екінші абзацта:
"22 456" сандары "15 756" сандарымен ауыстырылсын;
жиырма алтыншы, жиырма сегізінші абзацтар алып тасталсын;
келесі мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"халықтың әлеуметтік осал топтарының балалары үшін қашықтықтан оқытуды ұйымдастыру үшін – 28 000 мың теңге;";
"төтенше жағдай кезеңінде халықтың жекелеген санаттарын азық-түлік және тұрмыстық жиынтығымен қамтамасыз етуге – 30 220 мың теңге.".

2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат Мартукского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Мартукского
районного маслихата
В. Гончарюк
Секретарь Мартукского
районного маслихата
А. Альмухамбетов
Приложение к решению Мартукского районного маслихата от 15 мая 2020 года
№ 376

2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Мәртөк аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәртөк аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
В. Гончарюк
Мәртөк аудандық
мәслихатының хатшысы
А. Альмухамбетов
Мәртөк аудандық мәслихатының 2020 жылғы 15 мамырдағы № 376 шешіміне қосымша

137 186,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
16 152
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
49 760
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
14 152
023
Методическая работа
19 250,8
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
68 875
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
208 800
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
799 671
1
Социальное обеспечение
217 148
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
202 409
005
Государственная адресная социальная помощь
202 409
464
Отдел образования района (города областного значения)
14 739
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
14 739
2
Социальная помощь
533 832
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
533 832
002
Программа занятости
316 256
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
12 375
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
119 273
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
328
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 874
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
49 275
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
34 451
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
48 691
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
48 691
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
17 881
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500
021
Капитальные расходы государственного органа
471
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан

137 186,4
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 152
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
49 760
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
14 152
023
Әдістемелік жұмыс
19 250,8
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
68 875
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
208 800
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
799 671
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
217 148
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
202 409
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
202 409
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
14 739
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
14 739
2
Әлеуметтiк көмек
533 832
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
533 832
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
316 256
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
12 375
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
119 273
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
328
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
1 874
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
49 275
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
34 451
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
48 691
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
48 691
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 881
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
471
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту