Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, норм их предельной заполняемости, а также требований к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Уилском районе
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 3 сентября 2020 года № 448. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 14 сентября 2020 года № 7407
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 8 и 9 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", маслихат Уилского района РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Уилском районе, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, согласно приложению 1 к настоящему решению.
Сноска. Пункт 1 на русском языке в редакции, текст на казахском языке не меняется решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 27.10.2020 № 451 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Уилском районе согласно приложению 2 к настоящему решению.
Сноска. Пункт 2 на казахском языке в редакции, текст на русском языке не меняется решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 27.10.2020 № 451 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Государственному учреждению "Аппарат Уилского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 27.10.2020 № 451 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Уилского
районного маслихата
Б. Жумырбаев
Секретарь Уилского
районного маслихата
Е. Жиеналин
Приложение 1 к решению Уилского районного маслихата от 3 сентября 2020 года № 448
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Уилском районе, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний

Ойыл ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 3 қыркүйектегі № 448 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 14 қыркүйекте № 7407 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 8 және 9-баптарына сәйкес, Ойыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ойыл ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес айқындалсын.
Ескерту. Орыс тіліндегі 1 тармақ жаңа редакцияда, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 27.10.2020 № 451 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ойыл ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес айқындалсын.
Ескерту. Қазақ тіліндегі 2 тармақ жаңа редакцияда, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 27.10.2020 № 451 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3. "Ойыл аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді.
Ескерту. 3 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 27.10.2020 № 451 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ойыл аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
Б. Жумырбаев
Ойыл аудандық
мәслихатының хатшысы
Е. Жиеналин
Ойыл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 3 қыркүйектегі
№ 448 шешіміне 1 қосымша
Ойыл ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары

Сноска. Наименование приложения – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 27.10.2020 № 451 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Для организации и проведения собраний, митингов, пикетирования:
Специализированное место
Материально-техническое оснащение
Норма их предельной наполняемости
1.1
Парк "Даңқ" (Уилский район пос.Уил, ул. Б.Жолмырзаева №46А)
- искусственное освещение;
- точка для подключения электроэнергии;
- камера видеонаблюдения и видеофиксации;
- оборудование, позволяющее обеспечить соблюдение санитарных норм и правил (урны для мусора); - парковка;
- подъезды и выезды для специальной техники, пожарной техники, спасательных и медицинских служб.
не более 200 человек
2. Для организации и проведения демонстраций, шествий:
Специализированное место
Материально-техническое оснащение
Норма их предельной наполняемости
2.1
От улицы Желтоксана по ул. И.Курманова до улицы Б.Жолмырзаева
протяженность маршрута составляет 1,3 километр;
- имеется уличное освещение;
- камера видеонаблюдения и видеофиксации;
- оборудование, позволяющее обеспечить соблюдение санитарных норм и правил (урны для мусора);
- подъезды и выезды для специальной техники, пожарной техники, спасательных и медицинских служб
не более 200 человек
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний
1. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний (далее - Порядок) разработан на основании Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" и определяет порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний (далее - Закон).
2. Специализированные места для организации и проведения мирных собраний являются местами общего пользования и определены местным представительным органом Уилского района для проведения мирных собраний.
В специализированных местах для проведения мирных собраний – проводятся публичные мероприятия, являющееся по своему характеру мирными, ненасильственными и невооруженными, не создающими угрозу интересам государственной безопасности, общественного порядка, охраны здоровья, защиты нравственности населения, прав и свобод других лиц.
В специализированных местах для проведения мирных собраний запрещается проведение собраний, митингов, демонстраций, шествий и пикетирования в нарушение действующего Закона.
При введении чрезвычайного, военного положения или правового режима антитеррористической операции на период их действия проведение мирных собраний может быть запрещено или ограничено в порядке, установленном Законами Республики Казахстан "О чрезвычайном положении", "О военном положении" и "О противодействии терроризму".

Ескерту. Қосымшаның атауы жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 27.10.2020 № 451 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Жиналыстар, митингілер, пикеттеу ұйымдастыру және өткізу үшін:
Арнайы орындар
Материалдық-техникалық жабдықтау
Олардың шекті толу нормасы
1.1
"Даңқ" саябағы (Ойыл ауданы, Ойыл ауылы, Б. Жолмырзаев көшесі №46А)
- жасанды жарықтандыру;
- электр энергиясын қосуға арналған нүкте;
- бейнебақылау және бейнетіркеу камералары;
- санитарлық нормалар мен ережелердің сақталуын қамтамасыз ететін жабдық (қоқыс үшін жәшіктері);
- арнайы техникаға, өрт техникасына, құтқару және медициналық қызметтеріне арналған кіру және шығу үшін өту жолдары
200 адамнан артық емес
2. Демонстрациялар, шерулер ұйымдастыру және өткізу үшін:
Арнайы орындар
Материалдық-техникалық жабдықтау
Олардың шекті толу нормасы
2.1
Желтоқсан көшесінен бастап, И. Құрманов көшесі бойымен, Б. Жолмырзаев көшесіне дейін
Маршруттың ұзақтығы 1,3 километрді құрайды.
- көше жарықтандырылған;
- бейнебақылау және бейнетіркеу камералары;
- санитарлық нормалар мен ережелердің сақталуын қамтамасыз ететін жабдық (қоқыс үшін жәшіктері);
- арнайы техникаға, өрт техникасына, құтқару және медициналық қызметтеріне арналған кіру және шығу үшін өту жолдары.
200 адамнан артық емес
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі
1. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдаланудың осы тәртібі (бұдан әрі - Тәртіп) Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңы (әрі қарай - Заң) негізінде әзірленді және бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін айқындайды.
2. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар жалпыға ортақ пайдаланылатын орын болып табылады және бейбіт жиналыстар өткізу үшін Ойыл ауданының жергілікті өкілді органымен айқындалды.
Бейбіт жиналыстарды өткізуге арналған арнайы орындарда - сипатына қарай бейбіт, күш қолданылмайтын және қаруланбайтын, мемлекеттік қауіпсіздік, қоғамдық тәртіп, денсаулық сақтау, халықтың имандылығын, басқа адамдардың құқықтары мен бостандықтарын қорғау мүдделеріне қатер төндірмейтін жария ісшаралар өткізіледі.
Бейбіт жиналыстарды өткізуге арналған арнайы орындарда қолданыстағы Заңды бұза отырып, жиналыс, митинг, демонстрация, шеру және пикеттеу өткізуге тыйым салынады.
Төтенше, соғыс жағдайы немесе терроризмге қарсы операцияның құқықтық режимі енгізілген кезде олардың қолданылу кезеңінде бейбіт жиналыстар өткізуге "Төтенше жағдай туралы", "Соғыс жағдайы туралы" және "Терроризмге қарсы іс- қимыл туралы" Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен тыйым салынуы немесе шектеу қойылуы мүмкін.

Мирные собрания в специализированных местах не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени в день проведения мирных собраний.
Отношения нерегулируемые настоящим Порядком регулируются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2 к решению Уилского районного маслихата от 3 сентября 2020 года № 448
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Уилском районе
Сноска. Приложение 2 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 28.03.2024 № 127 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Запрещается проведение пикетирования на расстоянии 800 метров от границ прилегающих территорий следующих объектов:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.

Бейбіт жиналыстарды бейбіт жиналыстар өткізілетін күні жергілікті уақыты бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.
Осы Тәртіппен реттелмейген қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес реттеледі.
Ойыл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 3 қыркүйектегі № 448 шешіміне 2- қосымша
Ойыл ауданындағы пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 2 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 28.03.2024 № 127 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Пикеттеуді мынадай объектілердің іргелес жатқан аумақтарының шекарасынан 800 метр қашықтықта өткізуге:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда тыйым салынады.