О бюджете Уйгурского района на 2021-2023 годы
Решение Уйгурского районного маслихата Алматинской области от 30 декабря 2020 года № 6-74-431. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 11 января 2021 года № 5858.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", Уйгурский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы 9 235 024 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 633 558 тысяч тенге;
неналоговые поступления 34 950 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 141 969 тысяч тенге;
поступления трансфертов 7 422 547 тысяч тенге;
2) затраты 9 299 359 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 71 753 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 108 510 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 36 757 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 136 088 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 136 088 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 108 510 тысяч тенге;
погашение займов 36 901 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств 64 479 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Уйгурского районного маслихата Алматинской области от 17.11.2021 № 7-15-70 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 342 652 тысячи тенге, в том числе:
Шонжынскому сельскому округу 59 636 тысяч тенге;
Сумбинскому сельскому округу 26 427 тысяч тенге;
Киргизсайскому сельскому округу 19 369 тысяч тенге;
Больше-Аксускому сельскому округу 20 305 тысяч тенге;
Аватскому сельскому округу 19 435 тысяч тенге;
Тиирменскому сельскому округу 25 372 тысячи тенге;
Актамскому сельскому округу 20 390 тысяч тенге;
Дардамтинскому сельскому округу 20 462 тысячи тенге;
Кетпенскому сельскому округу 22 740 тысяч тенге;
Мало-Деханскому сельскому округу 23 113 тысяч тенге;
Калжатскому сельскому округу 21 142 тысячи тенге;

Ұйғыр ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Ұйғыр аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 6-74-431 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2021 жылы 11 қаңтарда № 5858 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ұйғыр аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылы келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 9 235 024 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 633 558 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 36 950 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 141 969 мың теңге;
трансферттер түсімдері 7 422 547 мың теңге;
2) шығындар 9 299 359 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 71 753 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 108 510 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 36 757 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 136 088 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 136 088 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 108 510 мың теңге;
қарыздарды өтеу 36 901 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары 64 479 теңге
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Ұйғыр аудандық мәслихатының 217.11.2021 № 7-15-70 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 342 652 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Шонжы ауылдық округіне 59 636 мың теңге;
Сүмбе ауылдық округіне 26 427 мың теңге;
Қырғызсай ауылдық округіне 19 369 мың теңге;
Үлкен Ақсу ауылдық округіне 20 305 мың теңге;
Ават ауылдық округіне 19 435 мың теңге;
Тиірмен ауылдық округіне 25 372 мың теңге;
Ақтам ауылдық округіне 20 390 мың теңге;
Дардамты ауылдық округіне 20 462 мың теңге;
Кетпен ауылдық округіне 22 740 мың теңге;
Кіші Дихан ауылдық округіне 23 113 мың теңге;
Қалжат ауылдық округіне 21 142 мың теңге;

Бахарскому сельскому округу 20 135 тысяч тенге;
Таскарасускому сельскому округу 19 880 тысяч тенге;
Шарынскому сельскому округу 24 246 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках государственной программы развития регионов до 2025 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Уйгурского района.

Бахар ауылдық округіне 20 135 мың теңге;
Тасқарасу ауылдық округіне 19 880 мың теңге;
Шарын ауылдық округіне 24 246 мың теңге.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Ұйғыр ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 33 471 тысяча тенге.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Уйгурского районного маслихата "По вопросам бюджета, экономического развития, промышленности, транспорта, строительства, связи, торговли, туризма и жилья".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Уйгурского
районного маслихата Н. Болатұлы
Исполняющий обязанности
секретаря маслихата К. Қожағұл

4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 33 471 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ұйғыр аудандық мәслихатының "Бюджет, экономикалық даму, өнеркәсіп, көлік, құрылыс, байланыс, сауда, туризм және тұрғын үй мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұйғыр аудандық мәслихатының
сессия төрағасы Н. Болатұлы
Мәслихат хатшысының міндетін
атқарушы К. Қожағұл