О внесении изменений в решение Сарысуского районного маслихата от 20 декабря 2019 года № 66-2 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 24 августа 2020 года № 81-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 27 августа 2020 года № 4706
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарысуского районного маслихата от 20 декабря 2019 года № 66-2 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4475, опубликовано 31 декабря 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "15 351 060" заменить цифрами "15 633 795";
цифры "1 380 603" заменить цифрами "1 477 003";
цифры "7 388" заменить цифрами "19 164";
цифры "28 664" заменить цифрами "20 488";
цифры "13 934 405" заменить цифрами "14 117 140";
в подпункте 2):

"2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Сарысу аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 66-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 тамыздағы № 81-2 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 27 тамызда № 4706 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Сарысу аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 66-2 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4475 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде 2019 жылдың 31 желтоқсанында жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақта
1) тармақшада:
"15 351 060" сандары "15 633 795" сандарымен ауыстырылсын;
"1 380 603" сандары "1 477 003" сандарымен ауыстырылсын;
"7 388" сандары "19 164" сандарымен ауыстырылсын;
"28 664" сандары "20 488" сандарымен ауыстырылсын;
"13 934 405" сандары "14 117 140" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:

цифры "15 842 630" заменить цифрами "16 125 365".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по экономике, финансов, бюджету, агропромышленного комплекса, охраны окружающей среды и природопользования, развитие местного самоуправления районного маслихата.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Сарысуского районного маслихата С. Абдималиков
Секретарь Сарысуского
районного маслихата С. Бегеев
Приложение 1 к решению
Сарысуского районного маслихата
от 24 августа 2020 года № 81-2
Приложение 1 к решению
Сарысуского районного маслихата
от 20 декабря 2019 года № 66-2
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Cумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5
І. ДОХОДЫ

"15 842 630" сандары "16 125 365" сандарымен ауыстырылсын.
Аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет, агроөнеркәсіп кешені, қоршаған ортаны қорғау мен табиғатты пайдалану, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Сарысу аудандық
мәслихатының сессия төрағасы С. Абдималиков
Сарысу аудандық
мәслихат хатшысы С. Бегеев
Сарысу аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 81-2 шешіміне 1 қосымша
Сарысу аудандық мәслихатының
2019 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 66-2 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
4
5
I. КІРІСТЕР

173261
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
173261
464
Отдел образования района (города областного значения)
6423653
003
Общеобразовательное обучение
5843544
006
Дополнительное образование для детей
580109
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
373866
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
373866
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
4350
021
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
4350
464
Отдел образования района (города областного значения)
986943
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
16107
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
82241
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
400
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
15484
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
29977
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
469191
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
373543
06
Социальная помошь и социальное обеспечение
1741080
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
860808
005
Государственная адресная социальная помощь
860808
464
Отдел образования района (города областного значения)
1357
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1357
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
816573
002
Программа занятости
602008
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
11288
006
Оказание жилищной помощи
5944
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37531
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3768
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
50114
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

173261
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
173261
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
6423653
003
Жалпы білім беру
5843544
006
Балаларға қосымша білім беру
580109
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
373866
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
373866
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
4350
021
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
4350
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
986943
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16107
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
82241
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
400
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
15484
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
29977
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
469191
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
373543
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1741080
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
860808
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
860808
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1357
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1357
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
816573
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
602008
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
11288
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5944
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
37531
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3768
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
50114
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

51864
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
54056
464
Отдел образования района (города областного значения)
1433
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
1433
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
60909
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
28118
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5541
021
Капитальные расходы государственного органа
400
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
18158
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1315
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
7377
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2207912
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3468
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1200
005
Снос аварийного и ветхого жилья
2268
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
31012
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
31012
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
151140
070
Возмещение расходов населения за коммунальные услуги в условиях чрезвычайного положения в Республике Казахстан
151140
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1883197
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
1219005
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
40792
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
60283
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
31673
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
531444
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
59764
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
59764
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

51864
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
54056
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1433
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
1433
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
60909
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28118
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5541
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
18158
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1315
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7377
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2207912
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3468
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1200
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
2268
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
31012
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
31012
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
151140
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
151140
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1883197
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
1219005
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесiнiң жұмыс істеуі
40792
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру"
60283
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
31673
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
531444
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
59764
006
Сумен жабдықтау және су бөлу жүйесiнiң жұмыс істеуі
59764
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

4142
006
Организация санитарного убоя больных животных
1000
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1000
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
500
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
27000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
21136
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12621
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
8515
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
32450
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
32450
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
75332
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
75332
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
36988
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
10331
015
Капитальные расходы государственного органа
28013
12
Транспорт и коммуникации
428358
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
411760
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
6884
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
404876
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
16598
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
16598
13
Прочие
803277
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
60106
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
60106
452
Отдел финансов района (города областного значения)
63820
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)

4142
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
1000
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1000
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
500
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
27000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
21136
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12621
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
8515
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
32450
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
32450
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
75332
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
75332
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елдi мекендерiнiң сәулеттiк бейнесiн жақсарту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиiмдi қала құрылыстық игерудi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтер
36988
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
10331
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
28013
12
Көлік және коммуникация
428358
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
411760
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6884
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
404876
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
16598
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
16598
13
Басқалар
803277
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
60106
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
60106
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
63820
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві