Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядок их использования и определение границ прилегающих территорий, в которых не допускается проведение пикетирования на территории города Темиртау и поселка Актау
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 29 июля 2020 года № 59/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 1 августа 2020 года № 5991
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" Темиртауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок их использования для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, требования к материально – техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Темиртауского городского маслихата согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии, секретарь городского маслихата А. Ломакин
Приложение 1 к решению
Темиртауского городского
маслихата
от 29 июля 2020 года
№ 59/4
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок их использования и нормы их предельной заполняемости, требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест
1. Определить специализированные места и нормы их предельной заполняемости для организации и проведения мирных собраний в городе Темиртау и поселка Актау:
1) сквер "Бірлік", площадь перед сценой. Норма предельной заполняемости - 500 человек;
2) площадь у сцены Парка старого города. Норма предельной заполняемости - 300 человек;
3) площадь перед коммунальным государственным казенным предприятием "Культурно-досуговый центр "Актау". Норма предельной заполняемости - 300 человек.
В условиях сумерек специализированные места для проведения мирных собраний должны быть обеспечены освещением.
Маршруты шествий и демонстраций в городе Темиртау и поселке Актау:
город Темиртау, от улицы Школьная по улице Панфилова, до Парка старого города, расположенного по проспекту Республики;
поселок Актау, от улицы Циолковского по улице Карла Маркса до площади перед коммунальным государственным казенным предприятием "Культурно – досуговый центр "Актау" по улице Карла Маркса.

Теміртау қаласы мен Ақтау кенті аумағында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, оларды пайдалану тәртібін айқындау және пикеттеуді өткізуге жол берілмейтін іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 29 шілдедегі № 59/4 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 1 тамызда № 5991 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 8-бабына сәйкес Теміртау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін оларды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормаларын, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес Теміртау қалалық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, қалалық мәслихат хатшысы А. Ломакин
Теміртау қалалық
мәслихатының
2020 жылғы 29 шілдесі
№ 59/4
Шешімге 1-қосымша
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, пайдалану тәртібі және олардың шекті толу нормалары, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Теміртау қаласы мен Ақтау кенті бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар мен олардың шекті толу нормалары төмендегідей айқындалсын:
1) "Бірлік" сквері", сахна алдындағы алаң. Шекті толу нормасы - 500 адам;
2) Ескі қала паркіндегі сахна алдындағы алаң. Шекті толу нормасы - 300 адам;
3) "Ақтау" мәдени-бос уақыт өткізу орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның алдындағы алаң. Шекті толу нормасы - 300 адам.
Ымырт жағдайында бейбіт жиналыстар өткізуге арналған арнайы орындар жарықпен қамтамасыз етілуге тиіс.
Теміртау қаласы мен Ақтау кенті шерулер мен демонстрациялардың маршруттары:
Теміртау қаласы, Школьная көшесінен Панфилов көшесі бойымен, Республика даңғылында орналасқан Ескі қаладағы паркке дейін;
Ақтау кенті, Циолковский көшесінен Карл Маркс көшесі бойымен, "Ақтау" мәдени-бос уақытты өткізу орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның алдындағы алаңға дейін.

2. Специализированные места для проведения мирных собраний организатором и его участниками используются в следующем порядке:
1) находятся на территории специализированного места в течение времени, указанного в уведомлении;
2) обеспечивают сохранность зданий, сооружений, малых архитектурных форм, зеленых насаждений, а также иного имущества;
3) соблюдают санитарные нормы и правила техники безопасности, законодательство Республики Казахстан по соблюдению общественного правопорядка.
Приложение 2 к решению
Темиртауского городского
маслихата
от 29 июля 2020 года
№ 59/4
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования
1. Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования определяются на расстоянии 100 метров на следующих объектах города Темиртау и поселка Актау:
1) мест массовых захоронений;
2) железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта;
3) организаций, обеспечивающих обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) резиденции Президента Республики Казахстан, Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы;
5) опасные производственные объекты и иные объекты, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
6) магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи.
Приложение 3 к решению
Темиртауского городского
маслихата
от 29 июля 2020 года
№ 59/4
Перечень утративших силу некоторых решений Темиртауского городского маслихата
1. Решение Темиртауского городского маслихата от 19 апреля 2016 года № 2/4 "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3810, опубликовано в газете "Стальная гвардия" от 31 мая 2016 года № 3, в информационно-правовой системе "Әділет" 16 июня 2016 года).
2. Решение Темиртауского городского маслихата от 13 июля 2016 года № 5/5 "О внесении изменения в решение 2 сессии Темиртауского городского маслихата от 19 апреля 2016 года № 2/4 "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3912, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" 1 августа 2016 года, в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 4 августа 2016 года, в газете "Стальная гвардия" от 19 августа 2016 года № 6).

2. Ұйымдастырушы мен оның қатысушылары бейбіт жиналыстар өткізуге арналған арнайы орындарды мынадай тәртіппен пайдаланылады:
1) хабарламада көрсетілген уақыт бойы жиналыс үшін арнайы орын аумағында болады;
2) ғимараттардың, құрылыстардың, шағын сәулет нысандарының, жасыл екпелердің, сондай-ақөзге де мүліктің сақталуын қамтамасыз етеді;
3) қауіпсіздік техникасының санитарлық нормалары мен ережелерін, қоғамдық тәртіпті сақтау жөніндегі Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтайды.
Теміртау қалалық
мәслихатының
2020 жылғы 29 шілдесі
№ 59/4
Шешімге 2-қосымша
Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
1. Пикеттеуді жүргізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары Теміртау қаласы мен Ақтау кенті келесі объектілерінде 100 метр қашықтықта айқындалады:
1) жаппай жерлеу орындары;
2) темір жол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілері;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдар;
4) Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының резиденциясы;
5) қауіпті өндірістік объектілер және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілер;
6) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде.
Теміртау қалалық
мәслихатының
2020 жылғы 29 шілдесі
№ 59/4
Шешімге 3 қосымша
Теміртау қалалық мәслихатының күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. Теміртау қаласы мәслихатының 2016 жылғы 19 сәуірдегі № 2/4 "Бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3810 болып тіркелген, 2016 жылғы 31 мамырдағы № 3 "Стальная гвардия" газетінде, 2016 жылдың 16 маусымында "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
2. Теміртау қаласы мәслихатының 2016 жылғы 13 шілдедегі № 5/5 "Теміртау қаласы мәслихатының 2016 жылғы 19 сәуірдегі 2 сессиясының № 2/4 "Бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3912 болып тіркелген, 2016 жылдың 1 тамызында "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған, электрондық түрде 2016 жылғы 4 тамызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде, 2016 жылғы 19 тамызында № 6 "Стальная гвардия" газетінде жарияланған).

3. Решение Темиртауского городского маслихата от 6 октября 2016 года № 7/5 "О внесении изменений в решение 2 сессии Темиртауского городского маслихата от 19 апреля 2016 года № 2/4 "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4008, опубликовано в газете "Стальная гвардия" от 31 октября 2016 года № 8, в информационно-правовой системе "Әділет" 31 октября 2016 года).

3. Теміртау қаласы мәслихатының 2016 жылғы 6 қазандағы № 7/5 "Теміртау қаласы мәслихатының 2016 жылғы 19 сәуірдегі 2 сессиясының № 2/4 "Бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4008 болып тіркелген, 2016 жылғы 31 қазандағы № 8 "Стальная гвардия" газетінде, 2016 жылғы 31 қазандағы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).