О бюджете города Актау на 2021-2023 годы
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 25 декабря 2020 года № 38/427. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 8 января 2021 года № 4414.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 953 475,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 25 099 768,7 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 156 218,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 9 110 492,2 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 586 996 тысяч тенге;
2) затраты – 39 660 170,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 522 048 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 15 525 377 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 329 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -14 228 742,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 228 742,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 15 525 377 тысяч тенге;
погашение займов – 1 693 968 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 397 333,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 09.12.2021 № 9/70 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что нормативы распределения доходов в городской бюджет по налоговым поступлениям установлены в следующих размерах:
корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 20 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 16 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
социальный налог – 16 процентов.
3. Учесть, что в городском бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 2 286 989 тысяч тенге.
4. Учесть, что в городском бюджете на 2021 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы в сельских населенных пунктах в сумме 4 376 тысяч тенге.

2021-2023 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 38/427 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2021 жылғы 8 қаңтарда № 4414 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 953 475,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 25 099 768,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 156 218,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 9 110 492,2 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 6 586 996 мың теңге;
2) шығындар – 39 660 170,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 15 522 048 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 15 525 377 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 329 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -14 228 742,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 228 742,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 15 525 377 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 693 968 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 397 333,9 мың теңге.
Ескерту. 1- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 09.12.2021 № 9/70 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Салықтық түсімдер бойынша қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленгені ескерілсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 20 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 16 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
әлеуметтік салық – 16 пайыз.
3. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 2 286 989 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік саланың мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 4 376 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттердің көзделгені ескерілсін.

5. Утвердить резерв акимата города в сумме 30 000 тысяч тенге.
6. Установить объемы трансфертов общего характера между городским бюджетом и бюджетом села Умирзак на трехлетний период 2021-2023 годов, согласно приложению 4 к настоящему решению.
7. Государственному учреждению "Аппарат Актауского городского маслихата" (руководитель аппарата − Д.Телегенова) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции.

5. Қала әкімдігінің резерві 30 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес 2021-2023 жылдардың үш жылдық кезеңге қалалық бюджет пен Өмірзақ ауылы бюджеті арасындағы жалпы сипаттағы трансферттер көлемі белгіленсін.
7. "Ақтау қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы − Д. Телегенова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.

8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актауского городского маслихата по вопросам экономики и бюджета (Б. Шапкан).
9. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Ы.Кошербай
Секретарь Актауского городского маслихата С. Закенов
Приложение 1
к решению Актауского городского маслихата
от 25 декабря 2020 года № 38/427
Бюджет города Актау на 2021 год

8. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтау қалалық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Б. Шапқан).
9. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ы.Көшербай
Ақтау қалалық мәслихатының хатшысы С. Зәкенов
Ақтау қалалық мәслихатының
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 38/427 шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған Ақтау қаласының бюджеті

38 474,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
38 474,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
112 774,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
112 774,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
76 667,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
76 667,0
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
36 107,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
36 107,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 677 788,0
1
Социальное обеспечение
496 036,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
496 036,0
005
Государственная адресная социальная помощь
496 036,0
2
Социальная помощь
2 909 693,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 869 693,0
002
Программа занятости
335 512,0
006
Оказание жилищной помощи
66 976,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 105 252,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
27 234,7
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
296 517,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
972 003,3
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
66 198,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
40 000,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
40 000,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
272 059,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
152 359,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
109 563,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

38 474,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
38 474,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
112 774,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
112 774,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
76 667,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
76 667,0
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
36 107,0
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 107,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
3 677 788,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
496 036,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
496 036,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
496 036,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 909 693,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 869 693,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
335 512,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
66 976,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 105 252,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
27 234,7
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
296 517,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
972 003,3
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
66 198,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
40 000,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
40 000,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
272 059,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
152 359,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
109 563,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу