О внесении изменений в некоторые постановления акимата по установлению водоохранных зон и полос, режима и особых условий их хозяйственного использования
Постановление акимата Костанайской области от 21 февраля 2020 года № 76. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 25 февраля 2020 года № 8984. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 3 августа 2022 года № 344
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 03.08.2022 № 344 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 39 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, Указом Президента Республики Казахстан от 24 июня 2019 года № 29 "О переименовании Тарановского района Костанайской области" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести изменения в некоторые постановления акимата Костанайской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Костанайской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Костанайской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайской области А. Мухамбетов
Приложение
к постановлению акимата
от 21 февраля 2020 года
№ 76
Перечень некоторых постановлений акимата Костанайской области, в которые вносятся изменения
1. В постановлении акимата Костанайской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы Каратомарского водохранилища на участке, расположенном в Тарановском районе, предназначенном для обслуживания и эксплуатации туристической базы "Золотая рыбка", режима и особых условий их хозяйственного использования" от 9 марта 2010 года № 93 (опубликовано 28 апреля 2010 года в газете "Қостанай таңы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3712):
заголовок изложить в новой редакции:
"Об установлении водоохранной зоны и полосы Каратомарского водохранилища на участке, расположенном в районе Беимбета Майлина, предназначенном для обслуживания и эксплуатации туристической базы "Золотая рыбка", режима и особых условий их хозяйственного использования";

Су қорғау аймақтары мен белдеулерін және оларды шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу жөніндегі әкімдіктің кейбір қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2020 жылғы 21 ақпандағы № 76 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 25 ақпанда № 8984 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2022 жылғы 3 тамыздағы № 344 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 03.08.2022 № 344 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су Кодексінің 39-бабына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 24 маусымдағы № 29 "Қостанай облысының Таран ауданын қайта атау туралы" Жарлығына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қостанай облысы әкімдігінің кейбір қаулыларына өзгерістер енгізілсін.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны ресми жарияланғанынан кейін Қостанай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының әкімі А. Мухамбетов
Әкімдіктің
2020 жылғы 21 ақпандағы
№ 76 қаулысына
қосымша
Қостанай облысы әкімдігінің өзгерістер енгізілетін кейбір қаулыларының тізбесі
1. Қостанай облысы әкімдігінің "Золотая рыбка" туристік базасына қызмет көрсету және пайдалануға беруге арналған, Таран ауданында орналасқан телімде Қаратомар су бөгенінің су қорғау аймағы мен белдеуін, оларды шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы" 2010 жылғы 9 наурыздағы № 93 қаулысында (2010 жылғы 28 сәуірде "Қостанай таңы" газетінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3712 болып тіркелген):
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Золотая рыбка" туристік базасының қызмет көрсетуі және пайдалануына арналған, Бейімбет Майлин ауданында орналасқан телімде Қаратомар су бөгенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы";

пункты 1, 2 изложить в новой редакции:
"1. Установить водоохранную зону и полосу Каратомарского водохранилища на участке, расположенном в районе Беимбета Майлина, предназначенном для обслуживания и эксплуатации туристической базы "Золотая рыбка", на основании утвержденной проектной документации, согласованной с уполномоченными органами, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы Каратомарского водохранилища на участке, расположенном в районе Беимбета Майлина, предназначенном для обслуживания и эксплуатации туристической базы "Золотая рыбка", согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
в приложении 1 к указанному постановлению словосочетание "в Тарановском районе" заменить словосочетанием "в районе Беимбета Майлина";
в приложении 2 к указанному постановлению:
заголовок изложить в новой редакции:
"Режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы Каратомарского водохранилища на участке, расположенном в районе Беимбета Майлина, предназначенном для обслуживания и эксплуатации туристической базы "Золотая рыбка";
в пункте 1:
подпункт 2) изложить в новой редакции:
"2) строительство и эксплуатация зданий и сооружений, за исключением водохозяйственных и водозаборных сооружений и их коммуникаций, мостов, мостовых сооружений, причалов, портов, пирсов и иных объектов транспортной инфраструктуры, связанных с деятельностью водного транспорта, объектов по использованию возобновляемых источников энергии (гидродинамической энергии воды), а также рекреационных зон на водном объекте, без строительства зданий и сооружений досугового и (или) оздоровительного назначения;";
подпункт 7) изложить в новой редакции:
"7) применение всех видов пестицидов и удобрений.";
в пункте 2:
подпункты 2), 3) изложить в новой редакции:
"2) проведение реконструкции зданий, сооружений, коммуникаций и других объектов, а также производство строительных, дноуглубительных и взрывных работ, добыча полезных ископаемых, прокладка кабелей, трубопроводов и других коммуникаций, буровых, земельных и иных работ без проектов, согласованных в установленном порядке с местными исполнительными органами, бассейновыми инспекциями, уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды, государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и другими заинтересованными органами;
3) размещение и строительство складов для хранения удобрений, пестицидов, нефтепродуктов, пунктов технического обслуживания, мойки транспортных средств и сельскохозяйственной техники, механических мастерских, устройство свалок бытовых и промышленных отходов, площадок для заправки аппаратуры пестицидами, взлетно-посадочных полос для проведения авиационно-химических работ, а также размещение других объектов, отрицательно влияющих на качество воды;";
подпункты 6), 7) изложить в новой редакции:

1, 2-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Уәкілетті органдармен келісу бойынша, бекітілген жобалау құжаттамасы негізінде "Золотая рыбка" туристік базасының қызмет көрсетуі және пайдалануына арналған, Бейімбет Майлин ауданында орналасқан телімде Қаратомар су бөгенінің су қорғау аймағы мен белдеуі осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. "Золотая рыбка" туристік базасының қызмет көрсетуі және пайдалануына арналған, Бейімбет Майлин ауданында орналасқан телімде Қаратомар су бөгенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін.";
көрсетілген қаулының 1-қосымшасында "Таран ауданында" сөз тіркесі "Бейімбет Майлин ауданында" деген сөз тіркесімен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулының 2-қосымшасында:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Золотая рыбка" туристік базасының қызмет көрсетуі және пайдалануына арналған, Бейімбет Майлин ауданында орналасқан телімде Қаратомар су бөгенінің су қорғау аймағы мен белдеуінің шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары";
1-тармақта:
2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"2) су шаруашылығы және су жинайтын құрылыстар мен олардың коммуникацияларын, көпірлерді, көпір құрылыстарын, айлақтарды, порттарды, пирстерді және су көлігі қызметіне байланысты өзге де көлік инфрақұрылымдары объектілерін, жаңартылатын энергия көздерін (гидродинамикалық су энергиясын) пайдалану объектілерін, сондай-ақ су объектісіндегі рекреациялық аймақтарды қоспағанда, демалыс және (немесе) сауықтыру мақсатындағы ғимараттар мен құрылысжайлар салмай ғимараттар мен құрылыстарды салуға және пайдалануға;";
7) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"7) пестицидтер мен тыңайтқыштардың барлық түрлерін қолдануға тыйым салынады.";
2-тармақта:
2), 3) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"2) ғимараттарға, құрылыстарға, коммуникацияларға және басқа да объектілерге реконструкция жүргізуге, сондай-ақ құрылыс, су түбін тереңдету және жарылыс жұмыстарын жүргізуге, пайдалы қазбалар өндіруге, кәбіл, құбыр және басқа да коммуникацияларды төсеуге, белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы органдармен, бассейндік инспекциялармен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен және басқа да мүдделі органдармен келісілген жобасы жоқ бұрғылау, жер қазу және өзге де жұмыстар жүргізуге;
3) тыңайтқыштар, пестицидтер, мұнай өнімдерін сақтайтын қоймаларды, көлік құралдары мен ауыл шаруашылығы техникасына техникалық қызмет көрсету, оларды жуу пункттерін, механикалық шеберханаларды, тұрмыстық және өнеркәсіп қалдықтарын төгетін құрылғыны, аппаратураларды пестицидтермен толтыратын алаңдарды, авиациялық-химиялық жұмыстар жүргізуге арналған ұшу-қону жолақтарын орналастыруға және салуға, сондай-ақ судың сапасына кері әсер ететін басқа да объектілерді орналастыруға;";
6), 7) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:

"6) применение способа авиаобработки пестицидами и авиаподкормки минеральными удобрениями сельскохозяйственных культур и лесонасаждений на расстоянии менее двух тысяч метров от уреза воды в водном источнике;
7) применение пестицидов, на которые не установлены предельно допустимые концентрации, внесение удобрений по снежному покрову, а также использование в качестве удобрений необезвреженных навозосодержащих сточных вод и стойких хлорорганических пестицидов.
При необходимости проведения вынужденной санитарной обработки в водоохранной зоне допускается применение мало- и среднетоксичных нестойких пестицидов.".
2. В постановлении акимата Костанайской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Аят на четырех земельных участках, предназначенных для ведения горных работ по разработке золотомедного месторождения "Варваринское", расположенных в Асенкритовском сельском округе Тарановского района, режима и особых условий их хозяйственного использования" от 17 февраля 2011 года № 71 (опубликовано 19 марта 2011 года в газете "Костанайские новости", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3754):
заголовок изложить в новой редакции:
"Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Аят на четырех земельных участках, предназначенных для ведения горных работ по разработке золотомедного месторождения "Варваринское", расположенных в Асенкритовском сельском округе района Беимбета Майлина, режима и особых условий их хозяйственного использования";
пункты 1, 2 изложить в новой редакции:
"1. Установить водоохранную зону и полосу реки Аят на четырех земельных участках, предназначенных для ведения горных работ по разработке золотомедного месторождения "Варваринское", расположенных в Асенкритовском сельском округе района Беимбета Майлина, на основании утвержденной проектной документации, согласованной с уполномоченными органами, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Аят на четырех земельных участках, предназначенных для ведения горных работ по разработке золотомедного месторождения "Варваринское", расположенных в Асенкритовском сельском округе района Беимбета Майлина, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
в приложении 1 к указанному постановлению словосочетание "Тарановского района" заменить словосочетанием "района Беимбета Майлина";
в приложении 2 к указанному постановлению:
заголовок изложить в новой редакции:
"Режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Аят на четырех земельных участках для ведения горных работ по разработке золотомедного месторождения "Варваринское", расположенных в Асенкритовском сельском округе района Беимбета Майлина";
в пункте 1:
подпункт 2) изложить в новой редакции:
"2) строительство и эксплуатация зданий и сооружений, за исключением водохозяйственных и водозаборных сооружений и их коммуникаций, мостов, мостовых сооружений, причалов, портов, пирсов и иных объектов транспортной инфраструктуры, связанных с деятельностью водного транспорта, объектов по использованию возобновляемых источников энергии (гидродинамической энергии воды), а также рекреационных зон на водном объекте, без строительства зданий и сооружений досугового и (или) оздоровительного назначения;";
подпункт 7) изложить в новой редакции:
"7) применение всех видов пестицидов и удобрений.";
в пункте 2:
подпункты 2), 3) изложить в новой редакции:
"2) проведение реконструкции зданий, сооружений, коммуникаций и других объектов, а также производство строительных, дноуглубительных и взрывных работ, добыча полезных ископаемых, прокладка кабелей, трубопроводов и других коммуникаций, буровых, земельных и иных работ без проектов, согласованных в установленном порядке с местными исполнительными органами, бассейновыми инспекциями, уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды, государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и другими заинтересованными органами;

"6) су көздеріндегі су кемерінен екі мың метрге жетпейтін қашықтықта орналасқан ауыл шаруашылығы дақылдары мен орман екпелерін пестицидтермен авиациялық өңдеу және авиация арқылы минералдық тыңайтқыштармен қоректендіру тәсілін қолдануға;
7) концентрациясының жол берілетін шегі белгіленбеген пестицидтерді қолдануға, қардың үстіне тыңайтқыш себуге, сондай-ақ залалсыздандырылмаған көң қосылған сарқынды суды және тұрақты хлорорганикалық пестицидтерді тыңайтқыш ретінде пайдалануға тыйым салынады.
Су қорғау аймағында мәжбүрлі санитариялық өңдеу жүргізу қажет болған жағдайда уыттылығы әлсіз және орташа тұрақсыз пестицидтерді қолдануға жол беріледі.".
2. Қостанай облысы әкімдігінің "Таран ауданының Асенкритов ауылдық округінің төрт жер учаскілерінде орналасқан "Варварин" алтынмыс кен орнын әзірлеу жөніндегі тау жұмыстарын жүргізуге арналған Аят өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін, оларды шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы" 2011 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысында (2011 жылғы 19 наурызда "Костанайские новости" газетінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3754 болып тіркелген):
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейімбет Майлин ауданының Асенкритов ауылдық округінде орналасқан "Варварин" алтынмыс кен орнын әзірлеу жөніндегі тау жұмыстарын жүргізуге арналған төрт жер учаскілерінде Аят өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы";
1, 2-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Уәкілетті органдармен келісу бойынша, бекітілген жобалау құжаттамасы негізінде Бейімбет Майлин ауданының Асенкритов ауылдық округінде орналасқан "Варварин" алтынмыс кен орнын әзірлеу жөніндегі тау жұмыстарын жүргізуге арналған төрт жер учаскілерінде Аят өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуі осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Бейімбет Майлин ауданының Асенкритов ауылдық округінде орналасқан "Варварин" алтынмыс кен орнын әзірлеу жөніндегі тау жұмыстарын жүргізуге арналған төрт жер учаскілерінде Аят өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін.";
көрсетілген қаулының 1-қосымшасында "Таран ауданының" сөз тіркесі "Бейімбет Майлин ауданының" деген сөз тіркесімен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулының 2-қосымшасында:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейімбет Майлин ауданының Асенкритов ауылдық округінде орналасқан "Варварин" алтынмыс кен орнын әзірлеу жөніндегі тау жұмыстарын жүргізуге арналған төрт жер учаскілерінде Аят өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары";
1-тармақта:
2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"2) су шаруашылығы және су жинайтын құрылыстар мен олардың коммуникацияларын, көпірлерді, көпір құрылыстарын, айлақтарды, порттарды, пирстерді және су көлігі қызметіне байланысты өзге де көлік инфрақұрылымдары объектілерін, жаңартылатын энергия көздерін (гидродинамикалық су энергиясын) пайдалану объектілерін, сондай-ақ су объектісіндегі рекреациялық аймақтарды қоспағанда, демалыс және (немесе) сауықтыру мақсатындағы ғимараттар мен құрылысжайлар салмай ғимараттар мен құрылыстарды салуға және пайдалануға;";
7) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"7) пестицидтер мен тыңайтқыштардың барлық түрлерін қолдануға тыйым салынады.";
2-тармақта:
2), 3) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"2) ғимараттарға, құрылыстарға, коммуникацияларға және басқа да объектілерге реконструкция жүргізуге, сондай-ақ құрылыс, су түбін тереңдету және жарылыс жұмыстарын жүргізуге, пайдалы қазбалар өндіруге, кәбіл, құбыр және басқа да коммуникацияларды төсеуге, белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы органдармен, бассейндік инспекциялармен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен және басқа да мүдделі органдармен келісілген жобасы жоқ бұрғылау, жер қазу және өзге де жұмыстар жүргізуге;

3) размещение и строительство складов для хранения удобрений, пестицидов, нефтепродуктов, пунктов технического обслуживания, мойки транспортных средств и сельскохозяйственной техники, механических мастерских, устройство свалок бытовых и промышленных отходов, площадок для заправки аппаратуры пестицидами, взлетно-посадочных полос для проведения авиационно-химических работ, а также размещение других объектов, отрицательно влияющих на качество воды;";
подпункты 6), 7) изложить в новой редакции:
"6) применение способа авиаобработки пестицидами и авиаподкормки минеральными удобрениями сельскохозяйственных культур и лесонасаждений на расстоянии менее двух тысяч метров от уреза воды в водном источнике;
7) применение пестицидов, на которые не установлены предельно допустимые концентрации, внесение удобрений по снежному покрову, а также использование в качестве удобрений необезвреженных навозосодержащих сточных вод и стойких хлорорганических пестицидов.
При необходимости проведения вынужденной санитарной обработки в водоохранной зоне допускается применение мало- и среднетоксичных нестойких пестицидов.".
3. В постановлении акимата Костанайской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы побережья Каратомарского водохранилища в пределах земельного участка туристической базы "Дружба" в Тарановском районе Костанайской области, режима и особых условий их хозяйственного использования" от 8 июля 2011 года № 278 (опубликовано 28 июля 2011 года в газете "Костанайские новости", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3770):
заголовок изложить в новой редакции:
"Об установлении водоохранной зоны и полосы побережья Каратомарского водохранилища в пределах земельного участка туристической базы "Дружба" в районе Беимбета Майлина Костанайской области, режима и особых условий их хозяйственного использования";
пункты 1, 2 изложить в новой редакции:
"1. Установить водоохранную зону и полосу побережья Каратомарского водохранилища в пределах земельного участка туристической базы "Дружба" в районе Беимбета Майлина Костанайской области, на основании утвержденной проектной документации, согласованной с уполномоченными органами, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы побережья Каратомарского водохранилища в пределах земельного участка туристической базы "Дружба" в районе Беимбета Майлина Костанайской области согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
в приложении 1 к указанному постановлению словосочетание "в Тарановском районе" заменить словосочетанием "в районе Беимбета Майлина";
в приложении 2 к указанному постановлению:
заголовок изложить в новой редакции:
"Режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы побережья Каратомарского водохранилища в пределах земельного участка туристической базы "Дружба" в районе Беимбета Майлина Костанайской области";
в пункте 1:
подпункт 2) изложить в новой редакции:
"2) строительство и эксплуатация зданий и сооружений, за исключением водохозяйственных и водозаборных сооружений и их коммуникаций, мостов, мостовых сооружений, причалов, портов, пирсов и иных объектов транспортной инфраструктуры, связанных с деятельностью водного транспорта, объектов по использованию возобновляемых источников энергии (гидродинамической энергии воды), а также рекреационных зон на водном объекте, без строительства зданий и сооружений досугового и (или) оздоровительного назначения;";
подпункт 7) изложить в новой редакции:
"7) применение всех видов пестицидов и удобрений.";
в пункте 2:
подпункты 2), 3) изложить в новой редакции:
"2) проведение реконструкции зданий, сооружений, коммуникаций и других объектов, а также производство строительных, дноуглубительных и взрывных работ, добыча полезных ископаемых, прокладка кабелей, трубопроводов и других коммуникаций, буровых, земельных и иных работ без проектов, согласованных в установленном порядке с местными исполнительными органами, бассейновыми инспекциями, уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды, государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и другими заинтересованными органами;

3) тыңайтқыштар, пестицидтер, мұнай өнімдерін сақтайтын қоймаларды, көлік құралдары мен ауыл шаруашылығы техникасына техникалық қызмет көрсету, оларды жуу пункттерін, механикалық шеберханаларды, тұрмыстық және өнеркәсіп қалдықтарын төгетін құрылғыны, аппаратураларды пестицидтермен толтыратын алаңдарды, авиациялық-химиялық жұмыстар жүргізуге арналған ұшу-қону жолақтарын орналастыруға және салуға, сондай-ақ судың сапасына кері әсер ететін басқа да объектілерді орналастыруға;";
6), 7) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"6) су көздеріндегі су кемерінен екі мың метрге жетпейтін қашықтықта орналасқан ауыл шаруашылығы дақылдары мен орман екпелерін пестицидтермен авиациялық өңдеу және авиация арқылы минералдық тыңайтқыштармен қоректендіру тәсілін қолдануға;
7) концентрациясының жол берілетін шегі белгіленбеген пестицидтерді қолдануға, қардың үстіне тыңайтқыш себуге, сондай-ақ залалсыздандырылмаған көң қосылған сарқынды суды және тұрақты хлорорганикалық пестицидтерді тыңайтқыш ретінде пайдалануға тыйым салынады.
Су қорғау аймағында мәжбүрлі санитариялық өңдеу жүргізу қажет болған жағдайда уыттылығы әлсіз және орташа тұрақсыз пестицидтерді қолдануға жол беріледі.".
3. Қостанай облысы әкімдігінің "Қостанай облысы Таран ауданындағы "Дружба" туристік базасының жер телімі шегінде Қаратомар бөгені жағалауының су қорғау аймағы мен белдеуін, оларды шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы" 2011 жылғы 8 шілдедегі № 278 қаулысында (2011 жылғы 28 шілдеде "Костанайские новости" газетінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3770 болып тіркелген):
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданындағы "Дружба" туристік базасының жер телімі шегінде Қаратомар бөгені жағалауының су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы";
1, 2-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Уәкілетті органдармен келісу бойынша, бекітілген жобалау құжаттамасы негізінде Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданындағы "Дружба" туристік базасының жер телімі шегінде Қаратомар бөгені жағалауының су қорғау аймағы мен белдеуі осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданындағы "Дружба" туристік базасының жер телімі шегінде Қаратомар бөгені жағалауының су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін.";
көрсетілген қаулының 1-қосымшасында "Таран ауданындағы" сөз тіркесі "Бейімбет Майлин ауданындағы" деген сөз тіркесімен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулының 2-қосымшасында:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданындағы "Дружба" туристік базасының жер телімі шегінде Қаратомар бөгені жағалауының су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары";
1-тармақта:
2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"2) су шаруашылығы және су жинайтын құрылыстар мен олардың коммуникацияларын, көпірлерді, көпір құрылыстарын, айлақтарды, порттарды, пирстерді және су көлігі қызметіне байланысты өзге де көлік инфрақұрылымдары объектілерін, жаңартылатын энергия көздерін (гидродинамикалық су энергиясын) пайдалану объектілерін, сондай-ақ су объектісіндегі рекреациялық аймақтарды қоспағанда, демалыс және (немесе) сауықтыру мақсатындағы ғимараттар мен құрылысжайлар салмай ғимараттар мен құрылыстарды салуға және пайдалануға;";
7) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"7) пестицидтер мен тыңайтқыштардың барлық түрлерін қолдануға тыйым салынады.";
2-тармақта:
2), 3) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"2) ғимараттарға, құрылыстарға, коммуникацияларға және басқа да объектілерге реконструкция жүргізуге, сондай-ақ құрылыс, су түбін тереңдету және жарылыс жұмыстарын жүргізуге, пайдалы қазбалар өндіруге, кәбіл, құбыр және басқа да коммуникацияларды төсеуге, белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы органдармен, бассейндік инспекциялармен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен және басқа да мүдделі органдармен келісілген жобасы жоқ бұрғылау, жер қазу және өзге де жұмыстар жүргізуге;

3) размещение и строительство складов для хранения удобрений, пестицидов, нефтепродуктов, пунктов технического обслуживания, мойки транспортных средств и сельскохозяйственной техники, механических мастерских, устройство свалок бытовых и промышленных отходов, площадок для заправки аппаратуры пестицидами, взлетно-посадочных полос для проведения авиационно-химических работ, а также размещение других объектов, отрицательно влияющих на качество воды;";
подпункты 6), 7) изложить в новой редакции:
"6) применение способа авиаобработки пестицидами и авиаподкормки минеральными удобрениями сельскохозяйственных культур и лесонасаждений на расстоянии менее двух тысяч метров от уреза воды в водном источнике;
7) применение пестицидов, на которые не установлены предельно допустимые концентрации, внесение удобрений по снежному покрову, а также использование в качестве удобрений необезвреженных навозосодержащих сточных вод и стойких хлорорганических пестицидов.
При необходимости проведения вынужденной санитарной обработки в водоохранной зоне допускается применение мало- и среднетоксичных нестойких пестицидов.".
4. В постановлении акимата Костанайской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Тобол в пределах земельных участков крестьянского хозяйства "Жемис" в селе Юбилейное Тарановского района, режима и особых условий их хозяйственного использования" от 14 октября 2011 года № 412 (опубликовано 3 ноября 2011 года в газете "Костанайские новости", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3779):
заголовок изложить в новой редакции:
"Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Тобол в пределах земельных участков крестьянского хозяйства "Жемис" в селе Юбилейное района Беимбета Майлина, режима и особых условий их хозяйственного использования";
пункты 1, 2 изложить в новой редакции:
"1. Установить водоохранную зону и полосу реки Тобол в пределах земельных участков крестьянского хозяйства "Жемис" в селе Юбилейное района Беимбета Майлина, на основании утвержденной проектной документации, согласованной с уполномоченными органами, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Тобол в пределах земельных участков крестьянского хозяйства "Жемис" в селе Юбилейное района Беимбета Майлина согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
в приложении 1 к указанному постановлению на государственном языке словосочетание "Таран ауданы" заменить словосочетанием "Бейімбет Майлин ауданы";
в приложении 1 к указанному постановлению на русском языке словосочетание "Тарановского района" заменить словосочетанием "района Беимбета Майлина";
в приложении 2 к указанному постановлению:
заголовок изложить в новой редакции:
"Режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Тобол в пределах земельных участков крестьянского хозяйства "Жемис" в селе Юбилейное района Беимбета Майлина";
в пункте 1:
подпункт 2) изложить в новой редакции:
"2) строительство и эксплуатация зданий и сооружений, за исключением водохозяйственных и водозаборных сооружений и их коммуникаций, мостов, мостовых сооружений, причалов, портов, пирсов и иных объектов транспортной инфраструктуры, связанных с деятельностью водного транспорта, объектов по использованию возобновляемых источников энергии (гидродинамической энергии воды), а также рекреационных зон на водном объекте, без строительства зданий и сооружений досугового и (или) оздоровительного назначения;";
подпункт 7) изложить в новой редакции:
"7) применение всех видов пестицидов и удобрений.";
в пункте 2:
подпункты 2), 3) изложить в новой редакции:
"2) проведение реконструкции зданий, сооружений, коммуникаций и других объектов, а также производство строительных, дноуглубительных и взрывных работ, добыча полезных ископаемых, прокладка кабелей, трубопроводов и других коммуникаций, буровых, земельных и иных работ без проектов, согласованных в установленном порядке с местными исполнительными органами, бассейновыми инспекциями, уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды, государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и другими заинтересованными органами;

3) тыңайтқыштар, пестицидтер, мұнай өнімдерін сақтайтын қоймаларды, көлік құралдары мен ауыл шаруашылығы техникасына техникалық қызмет көрсету, оларды жуу пункттерін, механикалық шеберханаларды, тұрмыстық және өнеркәсіп қалдықтарын төгетін құрылғыны, аппаратураларды пестицидтермен толтыратын алаңдарды, авиациялық-химиялық жұмыстар жүргізуге арналған ұшу-қону жолақтарын орналастыруға және салуға, сондай-ақ судың сапасына кері әсер ететін басқа да объектілерді орналастыруға;";
6), 7) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"6) су көздеріндегі су кемерінен екі мың метрге жетпейтін қашықтықта орналасқан ауыл шаруашылығы дақылдары мен орман екпелерін пестицидтермен авиациялық өңдеу және авиация арқылы минералдық тыңайтқыштармен қоректендіру тәсілін қолдануға;
7) концентрациясының жол берілетін шегі белгіленбеген пестицидтерді қолдануға, қардың үстіне тыңайтқыш себуге, сондай-ақ залалсыздандырылмаған көң қосылған сарқынды суды және тұрақты хлорорганикалық пестицидтерді тыңайтқыш ретінде пайдалануға тыйым салынады.
Су қорғау аймағында мәжбүрлі санитариялық өңдеу жүргізу қажет болған жағдайда уыттылығы әлсіз және орташа тұрақсыз пестицидтерді қолдануға жол беріледі.".
4. Қостанай облысы әкімдігінің "Таран ауданы Юбилейное ауылындағы "Жемис" шаруа қожалығының жер телімі шегінде Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін, оларды шаруақорлықпен пайдаланудың ерекше шарттарын және тәртібін белгілеу туралы" 2011 жылғы 14 қазандағы № 412 қаулысында (2011 жылғы 3 қарашада "Костанайские новости" газетінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3779 болып тіркелген):
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейімбет Майлин ауданы Юбилейное ауылындағы "Жемис" шаруа қожалығының жер телімі шегінде Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы";
1, 2-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Уәкілетті органдармен келісу бойынша, бекітілген жобалық құжаттардың негізінде осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Бейімбет Майлин ауданы Юбилейное ауылындағы "Жемис" шаруа қожалығының жер телімі шегінде Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуі белгіленсін.
2. Бейімбет Майлин ауданы Юбилейное ауылындағы "Жемис" шаруа қожалығының жер телімі шегінде Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін.";
мемлекеттік тілдегі көрсетілген қаулының 1-қосымшасында "Таран ауданы" сөз тіркесі "Бейімбет Майлин ауданы" деген сөз тіркесімен ауыстырылсын;
орыс тіліндегі көрсетілген қаулының 1-қосымшасында "Тарановского района" сөз тіркесі "района Беимбета Майлина" деген сөз тіркесімен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулының 2-қосымшасында:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейімбет Майлин ауданы Юбилейное ауылындағы "Жемис" шаруа қожалығының жер телімі шегінде Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары";
1-тармақта:
2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"2) су шаруашылығы және су жинайтын құрылыстар мен олардың коммуникацияларын, көпірлерді, көпір құрылыстарын, айлақтарды, порттарды, пирстерді және су көлігі қызметіне байланысты өзге де көлік инфрақұрылымдары объектілерін, жаңартылатын энергия көздерін (гидродинамикалық су энергиясын) пайдалану объектілерін, сондай-ақ су объектісіндегі рекреациялық аймақтарды қоспағанда, демалыс және (немесе) сауықтыру мақсатындағы ғимараттар мен құрылысжайлар салмай ғимараттар мен құрылыстарды салуға және пайдалануға;";
7) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"7) пестицидтер мен тыңайтқыштардың барлық түрлерін қолдануға тыйым салынады.";
2-тармақта:
2), 3) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"2) ғимараттарға, құрылыстарға, коммуникацияларға және басқа да объектілерге реконструкция жүргізуге, сондай-ақ құрылыс, су түбін тереңдету және жарылыс жұмыстарын жүргізуге, пайдалы қазбалар өндіруге, кәбіл, құбыр және басқа да коммуникацияларды төсеуге, белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы органдармен, бассейндік инспекциялармен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен және басқа да мүдделі органдармен келісілген жобасы жоқ бұрғылау, жер қазу және өзге де жұмыстар жүргізуге;

3) размещение и строительство складов для хранения удобрений, пестицидов, нефтепродуктов, пунктов технического обслуживания, мойки транспортных средств и сельскохозяйственной техники, механических мастерских, устройство свалок бытовых и промышленных отходов, площадок для заправки аппаратуры пестицидами, взлетно-посадочных полос для проведения авиационно-химических работ, а также размещение других объектов, отрицательно влияющих на качество воды;";
подпункты 6), 7) изложить в новой редакции:
"6) применение способа авиаобработки пестицидами и авиаподкормки минеральными удобрениями сельскохозяйственных культур и лесонасаждений на расстоянии менее двух тысяч метров от уреза воды в водном источнике;
7) применение пестицидов, на которые не установлены предельно допустимые концентрации, внесение удобрений по снежному покрову, а также использование в качестве удобрений необезвреженных навозосодержащих сточных вод и стойких хлорорганических пестицидов.
При необходимости проведения вынужденной санитарной обработки в водоохранной зоне допускается применение мало- и среднетоксичных нестойких пестицидов.".
6. В постановлении акимата Костанайской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Карасу на земельном участке, предназначенном под строительство животноводческого комплекса на 3000 голов крупного рогатого скота в селе Максут Тарановского района, режима и особых условий их хозяйственного использования" от 31 октября 2011 года № 452 (опубликовано 8 декабря 2011 года в газете "Костанайские новости", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3787):
заголовок изложить в новой редакции:
"Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Карасу на земельном участке, предназначенном под строительство животноводческого комплекса на 3000 голов крупного рогатого скота в селе Максут района Беимбета Майлина, режима и особых условий их хозяйственного использования";
пункты 1, 2 изложить в новой редакции:
"1. Установить водоохранную зону и полосу реки Карасу на земельном участке, предназначенном под строительство животноводческого комплекса на 3000 голов крупного рогатого скота в селе Максут района Беимбета Майлина на основании утвержденной проектной документации, согласованной с уполномоченными органами, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Карасу на земельном участке, предназначенном под строительство животноводческого комплекса на 3000 голов крупного рогатого скота в селе Максут района Беимбета Майлина, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
в приложении 1 к указанному постановлению на государственном языке словосочетание "Таран ауданы" заменить словосочетанием "Бейімбет Майлин ауданы";
в приложении 1 к указанному постановлению на русском языке словосочетание "Тарановского района" заменить словосочетанием "района Беимбета Майлина";
в приложении 2 к указанному постановлению:
заголовок изложить в новой редакции:
"Режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Карасу на земельном участке, предназначенном под строительство животноводческого комплекса на 3000 голов крупного рогатого скота в селе Максут района Беимбета Майлина";
в пункте 1:
подпункт 2) изложить в новой редакции:
"2) строительство и эксплуатация зданий и сооружений, за исключением водохозяйственных и водозаборных сооружений и их коммуникаций, мостов, мостовых сооружений, причалов, портов, пирсов и иных объектов транспортной инфраструктуры, связанных с деятельностью водного транспорта, объектов по использованию возобновляемых источников энергии (гидродинамической энергии воды), а также рекреационных зон на водном объекте, без строительства зданий и сооружений досугового и (или) оздоровительного назначения;";
подпункт 7) изложить в новой редакции:
"7) применение всех видов пестицидов и удобрений.";
в пункте 2:
подпункты 2), 3) изложить в новой редакции:
"2) проведение реконструкции зданий, сооружений, коммуникаций и других объектов, а также производство строительных, дноуглубительных и взрывных работ, добыча полезных ископаемых, прокладка кабелей, трубопроводов и других коммуникаций, буровых, земельных и иных работ без проектов, согласованных в установленном порядке с местными исполнительными органами, бассейновыми инспекциями, уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды, государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и другими заинтересованными органами;

3) тыңайтқыштар, пестицидтер, мұнай өнімдерін сақтайтын қоймаларды, көлік құралдары мен ауыл шаруашылығы техникасына техникалық қызмет көрсету, оларды жуу пункттерін, механикалық шеберханаларды, тұрмыстық және өнеркәсіп қалдықтарын төгетін құрылғыны, аппаратураларды пестицидтермен толтыратын алаңдарды, авиациялық-химиялық жұмыстар жүргізуге арналған ұшу-қону жолақтарын орналастыруға және салуға, сондай-ақ судың сапасына кері әсер ететін басқа да объектілерді орналастыруға;";
6), 7) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"6) су көздеріндегі су кемерінен екі мың метрге жетпейтін қашықтықта орналасқан ауыл шаруашылығы дақылдары мен орман екпелерін пестицидтермен авиациялық өңдеу және авиация арқылы минералдық тыңайтқыштармен қоректендіру тәсілін қолдануға;
7) концентрациясының жол берілетін шегі белгіленбеген пестицидтерді қолдануға, қардың үстіне тыңайтқыш себуге, сондай-ақ залалсыздандырылмаған көң қосылған сарқынды суды және тұрақты хлорорганикалық пестицидтерді тыңайтқыш ретінде пайдалануға тыйым салынады.
Су қорғау аймағында мәжбүрлі санитариялық өңдеу жүргізу қажет болған жағдайда уыттылығы әлсіз және орташа тұрақсыз пестицидтерді қолдануға жол беріледі.".
6. Қостанай облысы әкімдігінің "Таран ауданы Мақсұт ауылындағы 3000 бас ірі қара малға мал шаруашылығы кешенінің құрылысына арналған жер телімінде Қарасу өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін, оларды шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы" 2011 жылғы 31 қазандағы № 452 қаулысында (2011 жылғы 8 желтоқсанда "Костанайские новости" газетінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3787 болып тіркелген):
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейімбет Майлин ауданы Мақсұт ауылындағы 3000 бас ірі қара малға мал шаруашылығы кешенін салуға арналған жер телімінде Қарасу өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы";
1, 2-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Уәкілетті органдармен келісу бойынша, бекітілген жобалық құжаттамалардың негізінде Бейімбет Майлин ауданы Мақсұт ауылындағы 3000 бас ірі қара малға мал шаруашылығы кешенін салуға арналған жер телімінде Қарасу өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуі осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Бейімбет Майлин ауданы Мақсұт ауылындағы 3000 бас ірі қара малға мал шаруашылығы кешенін салуға арналған жер телімінде Қарасу өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін.";
мемлекеттік тілдегі көрсетілген қаулының 1-қосымшасында "Таран ауданы" сөз тіркесі "Бейімбет Майлин ауданы" деген сөз тіркесімен ауыстырылсын;
орыс тіліндегі көрсетілген қаулының 1-қосымшасында "Тарановского района" сөз тіркесі "района Беимбета Майлина" деген сөз тіркесімен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулының 2-қосымшасында:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейімбет Майлин ауданы Мақсұт ауылындағы 3000 бас ірі қара малға мал шаруашылығы кешенін салуға арналған жер телімінде Қарасу өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары";
1-тармақта:
2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"2) су шаруашылығы және су жинайтын құрылыстар мен олардың коммуникацияларын, көпірлерді, көпір құрылыстарын, айлақтарды, порттарды, пирстерді және су көлігі қызметіне байланысты өзге де көлік инфрақұрылымдары объектілерін, жаңартылатын энергия көздерін (гидродинамикалық су энергиясын) пайдалану объектілерін, сондай-ақ су объектісіндегі рекреациялық аймақтарды қоспағанда, демалыс және (немесе) сауықтыру мақсатындағы ғимараттар мен құрылысжайлар салмай ғимараттар мен құрылыстарды салуға және пайдалануға;";
7) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"7) пестицидтер мен тыңайтқыштардың барлық түрлерін қолдануға тыйым салынады.";
2-тармақта:
2), 3) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"2) ғимараттарға, құрылыстарға, коммуникацияларға және басқа да объектілерге реконструкция жүргізуге, сондай-ақ құрылыс, су түбін тереңдету және жарылыс жұмыстарын жүргізуге, пайдалы қазбалар өндіруге, кәбіл, құбыр және басқа да коммуникацияларды төсеуге, белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы органдармен, бассейндік инспекциялармен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен және басқа да мүдделі органдармен келісілген жобасы жоқ бұрғылау, жер қазу және өзге де жұмыстар жүргізуге;

3) размещение и строительство складов для хранения удобрений, пестицидов, нефтепродуктов, пунктов технического обслуживания, мойки транспортных средств и сельскохозяйственной техники, механических мастерских, устройство свалок бытовых и промышленных отходов, площадок для заправки аппаратуры пестицидами, взлетно-посадочных полос для проведения авиационно-химических работ, а также размещение других объектов, отрицательно влияющих на качество воды;";
подпункты 6), 7) изложить в новой редакции:
"6) применение способа авиаобработки пестицидами и авиаподкормки минеральными удобрениями сельскохозяйственных культур и лесонасаждений на расстоянии менее двух тысяч метров от уреза воды в водном источнике;
7) применение пестицидов, на которые не установлены предельно допустимые концентрации, внесение удобрений по снежному покрову, а также использование в качестве удобрений необезвреженных навозосодержащих сточных вод и стойких хлорорганических пестицидов.
При необходимости проведения вынужденной санитарной обработки в водоохранной зоне допускается применение мало- и среднетоксичных нестойких пестицидов.".
7. В постановлении акимата Костанайской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах земельных участков товарищества с ограниченной ответственностью "Сулу" в селе Николаевка Асенкритовского сельского округа, в сельском округе Әйет Тарановского района Костанайской области, режима и особых условий их хозяйственного использования" от 28 мая 2012 года № 251 (опубликовано 19 июня 2012 года в газете "Қостанай таңы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3808):
заголовок изложить в новой редакции:
"Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах земельных участков товарищества с ограниченной ответственностью "Сулу" в селе Николаевка Асенкритовского сельского округа, в сельском округе Әйет района Беимбета Майлина Костанайской области, режима и особых условий их хозяйственного использования";
пункты 1, 2 изложить в новой редакции:
"1. Установить водоохранную зону и полосу реки Аят в пределах земельных участков товарищества с ограниченной ответственностью "Сулу" в селе Николаевка Асенкритовского сельского округа, в сельском округе Әйет района Беимбета Майлина Костанайской области, на основании утвержденной проектной документации, согласованной с уполномоченными органами, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах земельных участков товарищества с ограниченной ответственностью "Сулу" в селе Николаевка Асенкритовского сельского округа, в сельском округе Әйет района Беимбета Майлина Костанайской области согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
в приложении 1 к указанному постановлению на государственном языке словосочетания "Таран ауданының", "Таран ауданы", заменить словосочетаниями "Бейімбет Майлин ауданының", "Бейімбет Майлин ауданы";
в приложении 1 к указанному постановлению на русском языке словосочетание "Тарановского района" заменить словосочетанием "района Беимбета Майлина";
в приложении 2 к указанному постановлению:
заголовок изложить в новой редакции:
"Режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах земельных участков товарищества с ограниченной ответственностью "Сулу" в селе Николаевка Асенкритовского сельского округа в сельском округе Әйет района Беимбета Майлина Костанайской области";
в пункте 1:
подпункт 2) изложить в новой редакции:
"2) строительство и эксплуатация зданий и сооружений, за исключением водохозяйственных и водозаборных сооружений и их коммуникаций, мостов, мостовых сооружений, причалов, портов, пирсов и иных объектов транспортной инфраструктуры, связанных с деятельностью водного транспорта, объектов по использованию возобновляемых источников энергии (гидродинамической энергии воды), а также рекреационных зон на водном объекте, без строительства зданий и сооружений досугового и (или) оздоровительного назначения;";
подпункт 7) изложить в новой редакции:
"7) применение всех видов пестицидов и удобрений.";
в пункте 2:
подпункты 2), 3) изложить в новой редакции:
"2) проведение реконструкции зданий, сооружений, коммуникаций и других объектов, а также производство строительных, дноуглубительных и взрывных работ, добыча полезных ископаемых, прокладка кабелей, трубопроводов и других коммуникаций, буровых, земельных и иных работ без проектов, согласованных в установленном порядке с местными исполнительными органами, бассейновыми инспекциями, уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды, государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и другими заинтересованными органами;

3) тыңайтқыштар, пестицидтер, мұнай өнімдерін сақтайтын қоймаларды, көлік құралдары мен ауыл шаруашылығы техникасына техникалық қызмет көрсету, оларды жуу пункттерін, механикалық шеберханаларды, тұрмыстық және өнеркәсіп қалдықтарын төгетін құрылғыны, аппаратураларды пестицидтермен толтыратын алаңдарды, авиациялық-химиялық жұмыстар жүргізуге арналған ұшу-қону жолақтарын орналастыруға және салуға, сондай-ақ судың сапасына кері әсер ететін басқа да объектілерді орналастыруға;";
6), 7) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"6) су көздеріндегі су кемерінен екі мың метрге жетпейтін қашықтықта орналасқан ауыл шаруашылығы дақылдары мен орман екпелерін пестицидтермен авиациялық өңдеу және авиация арқылы минералдық тыңайтқыштармен қоректендіру тәсілін қолдануға;
7) концентрациясының жол берілетін шегі белгіленбеген пестицидтерді қолдануға, қардың үстіне тыңайтқыш себуге, сондай-ақ залалсыздандырылмаған көң қосылған сарқынды суды және тұрақты хлорорганикалық пестицидтерді тыңайтқыш ретінде пайдалануға тыйым салынады.
Су қорғау аймағында мәжбүрлі санитариялық өңдеу жүргізу қажет болған жағдайда уыттылығы әлсіз және орташа тұрақсыз пестицидтерді қолдануға жол беріледі.".
7. Қостанай облысы әкімдігінің "Қостанай облысы Таран ауданының Асенкритов ауылдық округінің Николаев ауылындағы, Әйет ауылдық округіндегі "Сулу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскелері шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін, оларды шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы" 2012 жылғы 28 мамырдағы № 251 қаулысында (2012 жылғы 19 маусымда "Қостанай таңы" газетінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3808 болып тіркелген):
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданының Асенкритов ауылдық округінің Николаев ауылындағы, Әйет ауылдық округіндегі "Сулу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскелері шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы";
1, 2-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Уәкілетті органдармен келісу бойынша, бекітілген жобалық құжаттама негізінде Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданының Асенкритов ауылдық округінің Николаев ауылындағы, Әйет ауылдық округіндегі "Сулу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскелері шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуі осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданының Асенкритов ауылдық округінің Николаев ауылындағы, Әйет ауылдық округіндегі "Сулу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскелері шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін.";
мемлекеттік тілдегі көрсетілген қаулының 1-қосымшасында "Таран ауданының", "Таран ауданы" сөз тіркестері "Бейімбет Майлин ауданының", "Бейімбет Майлин ауданы" деген сөз тіркестерімен ауыстырылсын;
орыс тіліндегі көрсетілген қаулының 1-қосымшасында "Тарановского района" сөз тіркесі "района Беимбета Майлина" деген сөз тіркесімен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулының 2-қосымшасында:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданының Асенкритов ауылдық округінің Николаев ауылындағы, Әйет ауылдық округіндегі "Сулу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскелері шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары";
1-тармақта:
2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"2) су шаруашылығы және су жинайтын құрылыстар мен олардың коммуникацияларын, көпірлерді, көпір құрылыстарын, айлақтарды, порттарды, пирстерді және су көлігі қызметіне байланысты өзге де көлік инфрақұрылымдары объектілерін, жаңартылатын энергия көздерін (гидродинамикалық су энергиясын) пайдалану объектілерін, сондай-ақ су объектісіндегі рекреациялық аймақтарды қоспағанда, демалыс және (немесе) сауықтыру мақсатындағы ғимараттар мен құрылысжайлар салмай ғимараттар мен құрылыстарды салуға және пайдалануға;";
7) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"7) пестицидтер мен тыңайтқыштардың барлық түрлерін қолдануға тыйым салынады.";
2-тармақта:
2), 3) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"2) ғимараттарға, құрылыстарға, коммуникацияларға және басқа да объектілерге реконструкция жүргізуге, сондай-ақ құрылыс, су түбін тереңдету және жарылыс жұмыстарын жүргізуге, пайдалы қазбалар өндіруге, кәбіл, құбыр және басқа да коммуникацияларды төсеуге, белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы органдармен, бассейндік инспекциялармен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен және басқа да мүдделі органдармен келісілген жобасы жоқ бұрғылау, жер қазу және өзге де жұмыстар жүргізуге;

3) размещение и строительство складов для хранения удобрений, пестицидов, нефтепродуктов, пунктов технического обслуживания, мойки транспортных средств и сельскохозяйственной техники, механических мастерских, устройство свалок бытовых и промышленных отходов, площадок для заправки аппаратуры пестицидами, взлетно-посадочных полос для проведения авиационно-химических работ, а также размещение других объектов, отрицательно влияющих на качество воды;";
подпункты 6), 7) изложить в новой редакции:
"6) применение способа авиаобработки пестицидами и авиаподкормки минеральными удобрениями сельскохозяйственных культур и лесонасаждений на расстоянии менее двух тысяч метров от уреза воды в водном источнике;
7) применение пестицидов, на которые не установлены предельно допустимые концентрации, внесение удобрений по снежному покрову, а также использование в качестве удобрений необезвреженных навозосодержащих сточных вод и стойких хлорорганических пестицидов.
При необходимости проведения вынужденной санитарной обработки в водоохранной зоне допускается применение мало- и среднетоксичных нестойких пестицидов.".
8. В постановлении акимата Костанайской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Тобол в пределах Каратомарского водохранилища на земельных участках, предназначенных под строительство девяти индивидуальных жилых домов в селе Береговое Тарановского района, режима и особых условий их хозяйственного использования" от 28 мая 2012 года № 253 (опубликовано 23 июня 2012 года в газете "Қостанай таңы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3811):
заголовок изложить в новой редакции:
"Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Тобол в пределах Каратомарского водохранилища на земельных участках, предназначенных под строительство девяти индивидуальных жилых домов в селе Береговое района Беимбета Майлина, режима и особых условий их хозяйственного использования";
пункты 1, 2 изложить в новой редакции:
"1. Установить водоохранную зону и полосу реки Тобол в пределах Каратомарского водохранилища на земельных участках, предназначенных под строительство девяти индивидуальных жилых домов в селе Береговое района Беимбета Майлина, на основании утвержденной проектной документации, согласованной с уполномоченными органами, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Тобол в пределах Каратомарского водохранилища на земельных участках, предназначенных под строительство девяти индивидуальных жилых домов в селе Береговое района Беимбета Майлина, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
в приложении 1 к указанному постановлению словосочетание "Тарановского района" заменить словосочетанием "района Беимбета Майлина";
в приложении 2 к указанному постановлению:
заголовок изложить в новой редакции:
"Режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Тобол в пределах Каратомарского водохранилища на земельных участках, предназначенных под строительство девяти индивидуальных жилых домов в селе Береговое района Беимбета Майлина";
в пункте 1:
подпункт 2) изложить в новой редакции:
"2) строительство и эксплуатация зданий и сооружений, за исключением водохозяйственных и водозаборных сооружений и их коммуникаций, мостов, мостовых сооружений, причалов, портов, пирсов и иных объектов транспортной инфраструктуры, связанных с деятельностью водного транспорта, объектов по использованию возобновляемых источников энергии (гидродинамической энергии воды), а также рекреационных зон на водном объекте, без строительства зданий и сооружений досугового и (или) оздоровительного назначения;";
подпункт 7) изложить в новой редакции:
"7) применение всех видов пестицидов и удобрений.";
в пункте 2:
подпункты 2), 3) изложить в новой редакции:
"2) проведение реконструкции зданий, сооружений, коммуникаций и других объектов, а также производство строительных, дноуглубительных и взрывных работ, добыча полезных ископаемых, прокладка кабелей, трубопроводов и других коммуникаций, буровых, земельных и иных работ без проектов, согласованных в установленном порядке с местными исполнительными органами, бассейновыми инспекциями, уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды, государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и другими заинтересованными органами;

3) тыңайтқыштар, пестицидтер, мұнай өнімдерін сақтайтын қоймаларды, көлік құралдары мен ауыл шаруашылығы техникасына техникалық қызмет көрсету, оларды жуу пункттерін, механикалық шеберханаларды, тұрмыстық және өнеркәсіп қалдықтарын төгетін құрылғыны, аппаратураларды пестицидтермен толтыратын алаңдарды, авиациялық-химиялық жұмыстар жүргізуге арналған ұшу-қону жолақтарын орналастыруға және салуға, сондай-ақ судың сапасына кері әсер ететін басқа да объектілерді орналастыруға;";
6), 7) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"6) су көздеріндегі су кемерінен екі мың метрге жетпейтін қашықтықта орналасқан ауыл шаруашылығы дақылдары мен орман екпелерін пестицидтермен авиациялық өңдеу және авиация арқылы минералдық тыңайтқыштармен қоректендіру тәсілін қолдануға;
7) концентрациясының жол берілетін шегі белгіленбеген пестицидтерді қолдануға, қардың үстіне тыңайтқыш себуге, сондай-ақ залалсыздандырылмаған көң қосылған сарқынды суды және тұрақты хлорорганикалық пестицидтерді тыңайтқыш ретінде пайдалануға тыйым салынады.
Су қорғау аймағында мәжбүрлі санитариялық өңдеу жүргізу қажет болған жағдайда уыттылығы әлсіз және орташа тұрақсыз пестицидтерді қолдануға жол беріледі.".
8. Қостанай облысы әкімдігінің "Таран ауданының Береговой ауылындағы тоғыз жеке тұрғын үйдің құрылысына арналған жер учаскелерінде Қаратомар су қоймасы шегінде Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін, оларды шаруақорлықпен пайдаланудың ерекше жағдайларын және режимін белгілеу туралы" 2012 жылғы 28 мамырдағы № 253 қаулысында (2012 жылғы 23 маусымда "Қостанай таңы" газетінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3811 болып тіркелген):
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейімбет Майлин ауданының Береговой ауылындағы тоғыз жеке тұрғын үйдің құрылысына арналған жер учаскелерінде Қаратомар су қоймасы шегінде Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдалану режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы";
1, 2-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Уәкілетті органдармен келісу бойынша, бекітілген жобалық құжаттама негізінде Бейімбет Майлин ауданының Береговой ауылындағы тоғыз жеке тұрғын үйдің құрылысына арналған жер учаскелерінде Қаратомар су қоймасы шегінде Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуі осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Бейімбет Майлин ауданының Береговой ауылындағы тоғыз жеке тұрғын үйдің құрылысына арналған жер учаскелерінде Қаратомар су қоймасы шегінде Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін.";
көрсетілген қаулының 1-қосымшасында "Таран ауданының" сөз тіркесі "Бейімбет Майлин ауданының" деген сөз тіркесімен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулының 2-қосымшасында:тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейімбет Майлин ауданының Береговой ауылындағы тоғыз жеке тұрғын үйдің құрылысына арналған жер телімдерінде Қаратомар су қоймасы шегінде Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары";
1-тармақта:
2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"2) су шаруашылығы және су жинайтын құрылыстар мен олардың коммуникацияларын, көпірлерді, көпір құрылыстарын, айлақтарды, порттарды, пирстерді және су көлігі қызметіне байланысты өзге де көлік инфрақұрылымдары объектілерін, жаңартылатын энергия көздерін (гидродинамикалық су энергиясын) пайдалану объектілерін, сондай-ақ су объектісіндегі рекреациялық аймақтарды қоспағанда, демалыс және (немесе) сауықтыру мақсатындағы ғимараттар мен құрылысжайлар салмай ғимараттар мен құрылыстарды салуға және пайдалануға;";
7) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"7) пестицидтер мен тыңайтқыштардың барлық түрлерін қолдануға тыйым салынады.";
2-тармақта:
2), 3) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"2) ғимараттарға, құрылыстарға, коммуникацияларға және басқа да объектілерге реконструкция жүргізуге, сондай-ақ құрылыс, су түбін тереңдету және жарылыс жұмыстарын жүргізуге, пайдалы қазбалар өндіруге, кәбіл, құбыр және басқа да коммуникацияларды төсеуге, белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы органдармен, бассейндік инспекциялармен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен және басқа да мүдделі органдармен келісілген жобасы жоқ бұрғылау, жер қазу және өзге де жұмыстар жүргізуге;

3) размещение и строительство складов для хранения удобрений, пестицидов, нефтепродуктов, пунктов технического обслуживания, мойки транспортных средств и сельскохозяйственной техники, механических мастерских, устройство свалок бытовых и промышленных отходов, площадок для заправки аппаратуры пестицидами, взлетно-посадочных полос для проведения авиационно-химических работ, а также размещение других объектов, отрицательно влияющих на качество воды;";
подпункты 6), 7) изложить в новой редакции:
"6) применение способа авиаобработки пестицидами и авиаподкормки минеральными удобрениями сельскохозяйственных культур и лесонасаждений на расстоянии менее двух тысяч метров от уреза воды в водном источнике;
7) применение пестицидов, на которые не установлены предельно допустимые концентрации, внесение удобрений по снежному покрову, а также использование в качестве удобрений необезвреженных навозосодержащих сточных вод и стойких хлорорганических пестицидов.
При необходимости проведения вынужденной санитарной обработки в водоохранной зоне допускается применение мало- и среднетоксичных нестойких пестицидов.".
9. В постановлении акимата Костанайской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Тобол в пределах Каратомарского водохранилища на территории земельного участка пансионата "Горняк" в Тарановском районе Костанайской области, режима и особых условий их хозяйственного использования" от 28 мая 2012 года № 254 (опубликовано 20 июня 2012 года в газете "Қостанай таңы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3813):
заголовок изложить в новой редакции:
"Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Тобол в пределах Каратомарского водохранилища на территории земельного участка пансионата "Горняк" в районе Беимбета Майлина Костанайской области, режима и особых условий их хозяйственного использования";
пункты 1, 2 изложить в новой редакции:
"1. Установить водоохранную зону и полосу реки Тобол в пределах Каратомарского водохранилища на территории земельного участка пансионата "Горняк" в районе Беимбета Майлина Костанайской области, на основании утвержденной проектной документации, согласованной с уполномоченными органами, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Тобол в пределах Каратомарского водохранилища на территории земельного участка пансионата "Горняк" в районе Беимбета Майлина Костанайской области согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
в приложении 1 к указанному постановлению на государственном языке словосочетание "Таран ауданы" заменить словосочетанием "Бейімбет Майлин ауданы";
в приложении 1 к указанному постановлению на русском языке словосочетание "в Тарановском районе" заменить словосочетанием "в районе Беимбета Майлина";
в приложении 2 к указанному постановлению:
заголовок изложить в новой редакции:
"Режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Тобол в пределах Каратомарского водохранилища на территории земельного участка пансионата "Горняк" в районе Беимбета Майлина Костанайской области";
в пункте 1:
подпункт 2) изложить в новой редакции:
"2) строительство и эксплуатация зданий и сооружений, за исключением водохозяйственных и водозаборных сооружений и их коммуникаций, мостов, мостовых сооружений, причалов, портов, пирсов и иных объектов транспортной инфраструктуры, связанных с деятельностью водного транспорта, объектов по использованию возобновляемых источников энергии (гидродинамической энергии воды), а также рекреационных зон на водном объекте, без строительства зданий и сооружений досугового и (или) оздоровительного назначения;";
подпункт 7) изложить в новой редакции:
"7) применение всех видов пестицидов и удобрений.";
в пункте 2:
подпункты 2), 3) изложить в новой редакции:
"2) проведение реконструкции зданий, сооружений, коммуникаций и других объектов, а также производство строительных, дноуглубительных и взрывных работ, добыча полезных ископаемых, прокладка кабелей, трубопроводов и других коммуникаций, буровых, земельных и иных работ без проектов, согласованных в установленном порядке с местными исполнительными органами, бассейновыми инспекциями, уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды, государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и другими заинтересованными органами;

3) тыңайтқыштар, пестицидтер, мұнай өнімдерін сақтайтын қоймаларды, көлік құралдары мен ауыл шаруашылығы техникасына техникалық қызмет көрсету, оларды жуу пункттерін, механикалық шеберханаларды, тұрмыстық және өнеркәсіп қалдықтарын төгетін құрылғыны, аппаратураларды пестицидтермен толтыратын алаңдарды, авиациялық-химиялық жұмыстар жүргізуге арналған ұшу-қону жолақтарын орналастыруға және салуға, сондай-ақ судың сапасына кері әсер ететін басқа да объектілерді орналастыруға;";
6), 7) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"6) су көздеріндегі су кемерінен екі мың метрге жетпейтін қашықтықта орналасқан ауыл шаруашылығы дақылдары мен орман екпелерін пестицидтермен авиациялық өңдеу және авиация арқылы минералдық тыңайтқыштармен қоректендіру тәсілін қолдануға;
7) концентрациясының жол берілетін шегі белгіленбеген пестицидтерді қолдануға, қардың үстіне тыңайтқыш себуге, сондай-ақ залалсыздандырылмаған көң қосылған сарқынды суды және тұрақты хлорорганикалық пестицидтерді тыңайтқыш ретінде пайдалануға тыйым салынады.
Су қорғау аймағында мәжбүрлі санитариялық өңдеу жүргізу қажет болған жағдайда уыттылығы әлсіз және орташа тұрақсыз пестицидтерді қолдануға жол беріледі.".
9. Қостанай облысы әкімдігінің "Қостанай облысы Таран ауданы "Горняк" пансионатының жер учаскесі аумағындағы Каратомар су қоймасының шегінде Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін, оларды шаруақорлықпен пайдаланудың ерекше жағдайларын және режимін белгілеу туралы" 2012 жылғы 28 мамырдағы № 254 қаулысында (2012 жылғы 20 маусымда "Қостанай таңы" газетінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3813 болып тіркелген):
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы "Горняк" пансионатының жер учаскесі аумағындағы Қаратомар су қоймасының шегінде Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы";
1, 2-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Уәкілетті органдармен келісу бойынша, бекітілген жобалық құжаттама негізінде Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы "Горняк" пансионатының жер учаскесі аумағындағы Қаратомар су қоймасының шегінде Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуі осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы "Горняк" пансионатының жер учаскесі аумағындағы Қаратомар су қоймасының шегінде Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін.";
мемлекеттік тілдегі көрсетілген қаулының 1-қосымшасында "Таран ауданы" сөз тіркесі "Бейімбет Майлин ауданы" деген сөз тіркесімен ауыстырылсын;
орыс тіліндегі көрсетілген қаулының 1-қосымшасында "в Тарановском районе" сөз тіркесі "в районе Беймбета Майлина" деген сөз тіркесімен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулының 2-қосымшасында:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы "Горняк" пансионатының жер учаскесі аумағындағы Қаратомар су қоймасының шегінде Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары";
1-тармақта:
2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"2) су шаруашылығы және су жинайтын құрылыстар мен олардың коммуникацияларын, көпірлерді, көпір құрылыстарын, айлақтарды, порттарды, пирстерді және су көлігі қызметіне байланысты өзге де көлік инфрақұрылымдары объектілерін, жаңартылатын энергия көздерін (гидродинамикалық су энергиясын) пайдалану объектілерін, сондай-ақ су объектісіндегі рекреациялық аймақтарды қоспағанда, демалыс және (немесе) сауықтыру мақсатындағы ғимараттар мен құрылысжайлар салмай ғимараттар мен құрылыстарды салуға және пайдалануға;";
7) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"7) пестицидтер мен тыңайтқыштардың барлық түрлерін қолдануға тыйым салынады.";
2-тармақта:
2), 3) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"2) ғимараттарға, құрылыстарға, коммуникацияларға және басқа да объектілерге реконструкция жүргізуге, сондай-ақ құрылыс, су түбін тереңдету және жарылыс жұмыстарын жүргізуге, пайдалы қазбалар өндіруге, кәбіл, құбыр және басқа да коммуникацияларды төсеуге, белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы органдармен, бассейндік инспекциялармен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен және басқа да мүдделі органдармен келісілген жобасы жоқ бұрғылау, жер қазу және өзге де жұмыстар жүргізуге;

3) размещение и строительство складов для хранения удобрений, пестицидов, нефтепродуктов, пунктов технического обслуживания, мойки транспортных средств и сельскохозяйственной техники, механических мастерских, устройство свалок бытовых и промышленных отходов, площадок для заправки аппаратуры пестицидами, взлетно-посадочных полос для проведения авиационно-химических работ, а также размещение других объектов, отрицательно влияющих на качество воды;";
подпункты 6), 7) изложить в новой редакции:
"6) применение способа авиаобработки пестицидами и авиаподкормки минеральными удобрениями сельскохозяйственных культур и лесонасаждений на расстоянии менее двух тысяч метров от уреза воды в водном источнике;
7) применение пестицидов, на которые не установлены предельно допустимые концентрации, внесение удобрений по снежному покрову, а также использование в качестве удобрений необезвреженных навозосодержащих сточных вод и стойких хлорорганических пестицидов.
При необходимости проведения вынужденной санитарной обработки в водоохранной зоне допускается применение мало- и среднетоксичных нестойких пестицидов.".
10. В постановлении акимата Костанайской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы побережья Каратомарского водохранилища в пределах земельного участка товарищества с ограниченной ответственностью "Жайлма-2030" в Набережном сельском округе Тарановского района, режима и особых условий их хозяйственного использования" от 19 октября 2012 года № 461 (опубликовано 27 ноября 2012 года в газете "Костанайские новости", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3883):
заголовок изложить в новой редакции:
"Об установлении водоохранной зоны и полосы побережья Каратомарского водохранилища в пределах земельного участка товарищества с ограниченной ответственностью "Тогызбай-Агро" в Набережном сельском округе района Беимбета Майлина, режима и особых условий их хозяйственного использования";
пункты 1, 2 изложить в новой редакции:
"1. Установить водоохранную зону и полосу побережья Каратомарского водохранилища в пределах земельного участка товарищества с ограниченной ответственностью "Тогызбай-Агро" в Набережном сельском округе района Беимбета Майлина, на основании утвержденной проектной документации, согласованной с уполномоченными органами, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы побережья Каратомарского водохранилища в пределах земельного участка товарищества с ограниченной ответственностью "Тогызбай-Агро" в Набережном сельском округе района Беимбета Майлина согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";

3) тыңайтқыштар, пестицидтер, мұнай өнімдерін сақтайтын қоймаларды, көлік құралдары мен ауыл шаруашылығы техникасына техникалық қызмет көрсету, оларды жуу пункттерін, механикалық шеберханаларды, тұрмыстық және өнеркәсіп қалдықтарын төгетін құрылғыны, аппаратураларды пестицидтермен толтыратын алаңдарды, авиациялық-химиялық жұмыстар жүргізуге арналған ұшу-қону жолақтарын орналастыруға және салуға, сондай-ақ судың сапасына кері әсер ететін басқа да объектілерді орналастыруға;";
6), 7) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"6) су көздеріндегі су кемерінен екі мың метрге жетпейтін қашықтықта орналасқан ауыл шаруашылығы дақылдары мен орман екпелерін пестицидтермен авиациялық өңдеу және авиация арқылы минералдық тыңайтқыштармен қоректендіру тәсілін қолдануға;
7) концентрациясының жол берілетін шегі белгіленбеген пестицидтерді қолдануға, қардың үстіне тыңайтқыш себуге, сондай-ақ залалсыздандырылмаған көң қосылған сарқынды суды және тұрақты хлорорганикалық пестицидтерді тыңайтқыш ретінде пайдалануға тыйым салынады.
Су қорғау аймағында мәжбүрлі санитариялық өңдеу жүргізу қажет болған жағдайда уыттылығы әлсіз және орташа тұрақсыз пестицидтерді қолдануға жол беріледі.".
10. Қостанай облысы әкімдігінің "Таран ауданының Набережный ауылдық округіндегі "Жайлма-2030" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскесі шегінде Қаратомар су қоймасы жағалауының су қорғау аймағы мен белдеуін, оларды шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы" 2012 жылғы 19 қазандағы № 461 қаулысында (2012 жылғы 27 қарашада "Костанайские новости" газетінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3883 болып тіркелген):
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейімбет Майлин ауданының Набережный ауылдық округіндегі "Тогызбай-Агро" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскесі шегінде Қаратомар су қоймасы жағалауының су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы";
1, 2-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Уәкілетті органдармен келісу бойынша, бекітілген жобалық құжаттама негізінде Бейімбет Майлин ауданының Набережный ауылдық округіндегі "Тогызбай-Агро" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскесі шегінде Қаратомар су қоймасы жағалауының су қорғау аймағы мен белдеуі осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Бейімбет Майлин ауданының Набережный ауылдық округіндегі "Тогызбай-Агро" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскесі шегінде Қаратомар су қоймасы жағалауының су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін.";

7) применение пестицидов, на которые не установлены предельно допустимые концентрации, внесение удобрений по снежному покрову, а также использование в качестве удобрений необезвреженных навозосодержащих сточных вод и стойких хлорорганических пестицидов.
При необходимости проведения вынужденной санитарной обработки в водоохранной зоне допускается применение мало- и среднетоксичных нестойких пестицидов.".
11. В постановлении акимата Костанайской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах земельных участков товарищества с ограниченной ответственностью "Адлет-Т" в селе Әйет Тарановского района, режима и особых условий их хозяйственного использования" от 19 октября 2012 года № 462 (опубликовано 27 ноября 2012 года в газете "Костанайские новости", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3872):
заголовок изложить в новой редакции:
"Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах земельных участков товарищества с ограниченной ответственностью "Адлет-Т" в селе Әйет района Беимбета Майлина, режима и особых условий их хозяйственного использования";
пункты 1, 2 изложить в новой редакции:
"1. Установить водоохранную зону и полосу реки Аят в пределах земельных участков товарищества с ограниченной ответственностью "Адлет-Т" в селе Әйет района Беимбета Майлина, на основании утвержденной проектной документации, согласованной с уполномоченными органами, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах земельных участков товарищества с ограниченной ответственностью "Адлет-Т" в селе Әйет района Беимбета Майлина согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
приложении 1 к указанному постановлению словосочетание "Тарановского района" заменить словосочетанием "района Беимбета Майлина";
в приложении 2 к указанному постановлению:
заголовок изложить в новой редакции:
"Режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах земельных участков товарищества с ограниченной ответственностью "Адлет-Т" в селе Әйет района Беимбета Майлина";
в пункте 1:
подпункт 2) изложить в новой редакции:
"2) строительство и эксплуатация зданий и сооружений, за исключением водохозяйственных и водозаборных сооружений и их коммуникаций, мостов, мостовых сооружений, причалов, портов, пирсов и иных объектов транспортной инфраструктуры, связанных с деятельностью водного транспорта, объектов по использованию возобновляемых источников энергии (гидродинамической энергии воды), а также рекреационных зон на водном объекте, без строительства зданий и сооружений досугового и (или) оздоровительного назначения;";
подпункт 7) изложить в новой редакции:
"7) применение всех видов пестицидов и удобрений.";
в пункте 2:
подпункты 2), 3) изложить в новой редакции:
"2) проведение реконструкции зданий, сооружений, коммуникаций и других объектов, а также производство строительных, дноуглубительных и взрывных работ, добыча полезных ископаемых, прокладка кабелей, трубопроводов и других коммуникаций, буровых, земельных и иных работ без проектов, согласованных в установленном порядке с местными исполнительными органами, бассейновыми инспекциями, уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды, государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и другими заинтересованными органами;

7) концентрациясының жол берілетін шегі белгіленбеген пестицидтерді қолдануға, қардың үстіне тыңайтқыш себуге, сондай-ақ залалсыздандырылмаған көң қосылған сарқынды суды және тұрақты хлорорганикалық пестицидтерді тыңайтқыш ретінде пайдалануға тыйым салынады.
Су қорғау аймағында мәжбүрлі санитариялық өңдеу жүргізу қажет болған жағдайда уыттылығы әлсіз және орташа тұрақсыз пестицидтерді қолдануға жол беріледі.".
11. Қостанай облысы әкімдігінің "Таран ауданының Әйет ауылындағы "Адлет-Т" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскелері шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін, шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы" 2012 жылғы 19 қазандағы № 462 қаулысында (2012 жылғы 27 қарашада "Костанайские новости" газетінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3872 болып тіркелген):
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейімбет Майлин ауданының Әйет ауылындағы "Адлет-Т" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскелері шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы";
1, 2-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Уәкілетті органдармен келісу бойынша, бекітілген жобалық құжаттама негізінде Бейімбет Майлин ауданының Әйет ауылындағы "Адлет-Т" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскелері шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуі осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Бейімбет Майлин ауданының Әйет ауылындағы "Адлет-Т" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскелері шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін.";
көрсетілген қаулының 1-қосымшасында "Таран ауданының" сөз тіркесі "Бейімбет Майлин ауданының" деген сөз тіркесімен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулының 2-қосымшасында:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейімбет Майлин ауданының Әйет ауылындағы "Адлет-Т" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскелері шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары";
1-тармақта:
2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"2) су шаруашылығы және су жинайтын құрылыстар мен олардың коммуникацияларын, көпірлерді, көпір құрылыстарын, айлақтарды, порттарды, пирстерді және су көлігі қызметіне байланысты өзге де көлік инфрақұрылымдары объектілерін, жаңартылатын энергия көздерін (гидродинамикалық су энергиясын) пайдалану объектілерін, сондай-ақ су объектісіндегі рекреациялық аймақтарды қоспағанда, демалыс және (немесе) сауықтыру мақсатындағы ғимараттар мен құрылысжайлар салмай ғимараттар мен құрылыстарды салуға және пайдалануға;";
7) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"7) пестицидтер мен тыңайтқыштардың барлық түрлерін қолдануға тыйым салынады.";
2-тармақта:
2), 3) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"2) ғимараттарға, құрылыстарға, коммуникацияларға және басқа да объектілерге реконструкция жүргізуге, сондай-ақ құрылыс, су түбін тереңдету және жарылыс жұмыстарын жүргізуге, пайдалы қазбалар өндіруге, кәбіл, құбыр және басқа да коммуникацияларды төсеуге, белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы органдармен, бассейндік инспекциялармен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен және басқа да мүдделі органдармен келісілген жобасы жоқ бұрғылау, жер қазу және өзге де жұмыстар жүргізуге;

3) размещение и строительство складов для хранения удобрений, пестицидов, нефтепродуктов, пунктов технического обслуживания, мойки транспортных средств и сельскохозяйственной техники, механических мастерских, устройство свалок бытовых и промышленных отходов, площадок для заправки аппаратуры пестицидами, взлетно-посадочных полос для проведения авиационно-химических работ, а также размещение других объектов, отрицательно влияющих на качество воды;";
подпункты 6), 7) изложить в новой редакции:
"6) применение способа авиаобработки пестицидами и авиаподкормки минеральными удобрениями сельскохозяйственных культур и лесонасаждений на расстоянии менее двух тысяч метров от уреза воды в водном источнике;
7) применение пестицидов, на которые не установлены предельно допустимые концентрации, внесение удобрений по снежному покрову, а также использование в качестве удобрений необезвреженных навозосодержащих сточных вод и стойких хлорорганических пестицидов.
При необходимости проведения вынужденной санитарной обработки в водоохранной зоне допускается применение мало- и среднетоксичных нестойких пестицидов.".
12. В постановлении акимата Костанайской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах производственных площадок акционерного общества "Север Птица", расположенных на землях Майского сельского округа Тарановского района, режима и особых условий их хозяйственного использования" от 19 октября 2012 года № 463 (опубликовано 27 ноября 2012 года в газете "Костанайские новости", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3882):
заголовок изложить в новой редакции:
"Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах производственных площадок акционерного общества "Север Птица", расположенных на землях Майского сельского округа района Беимбета Майлина, режима и особых условий их хозяйственного использования";
пункты 1, 2 изложить в новой редакции:
"1. Установить водоохранную зону и полосу реки Аят в пределах производственных площадок акционерного общества "Север Птица", расположенных на землях Майского сельского округа района Беимбета Майлина, на основании утвержденной проектной документации, согласованной с уполномоченными органами, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах производственных площадок акционерного общества "Север Птица", расположенных на землях Майского сельского округа района Беимбета Майлина, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
заголовок приложения 1 к указанному постановлению изложить в новой редакции:
"Водоохранная зона и полоса реки Аят в пределах производственных площадок акционерного общества "Север Птица", расположенных на землях Майского сельского округа района Беимбета Майлина";
в приложении 2 к указанному постановлению:
заголовок изложить в новой редакции:
"Режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах производственных площадок акционерного общества "Север Птица", расположенных на землях Майского сельского округа района Беимбета Майлина";
в пункте 1:
подпункт 2) изложить в новой редакции:
"2) строительство и эксплуатация зданий и сооружений, за исключением водохозяйственных и водозаборных сооружений и их коммуникаций, мостов, мостовых сооружений, причалов, портов, пирсов и иных объектов транспортной инфраструктуры, связанных с деятельностью водного транспорта, объектов по использованию возобновляемых источников энергии (гидродинамической энергии воды), а также рекреационных зон на водном объекте, без строительства зданий и сооружений досугового и (или) оздоровительного назначения;";
подпункт 7) изложить в новой редакции:
"7) применение всех видов пестицидов и удобрений.";
в пункте 2:
подпункты 2), 3) изложить в новой редакции:
"2) проведение реконструкции зданий, сооружений, коммуникаций и других объектов, а также производство строительных, дноуглубительных и взрывных работ, добыча полезных ископаемых, прокладка кабелей, трубопроводов и других коммуникаций, буровых, земельных и иных работ без проектов, согласованных в установленном порядке с местными исполнительными органами, бассейновыми инспекциями, уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды, государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и другими заинтересованными органами;

3) тыңайтқыштар, пестицидтер, мұнай өнімдерін сақтайтын қоймаларды, көлік құралдары мен ауыл шаруашылығы техникасына техникалық қызмет көрсету, оларды жуу пункттерін, механикалық шеберханаларды, тұрмыстық және өнеркәсіп қалдықтарын төгетін құрылғыны, аппаратураларды пестицидтермен толтыратын алаңдарды, авиациялық-химиялық жұмыстар жүргізуге арналған ұшу-қону жолақтарын орналастыруға және салуға, сондай-ақ судың сапасына кері әсер ететін басқа да объектілерді орналастыруға;";
6), 7) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"6) су көздеріндегі су кемерінен екі мың метрге жетпейтін қашықтықта орналасқан ауыл шаруашылығы дақылдары мен орман екпелерін пестицидтермен авиациялық өңдеу және авиация арқылы минералдық тыңайтқыштармен қоректендіру тәсілін қолдануға;
7) концентрациясының жол берілетін шегі белгіленбеген пестицидтерді қолдануға, қардың үстіне тыңайтқыш себуге, сондай-ақ залалсыздандырылмаған көң қосылған сарқынды суды және тұрақты хлорорганикалық пестицидтерді тыңайтқыш ретінде пайдалануға тыйым салынады.
Су қорғау аймағында мәжбүрлі санитариялық өңдеу жүргізу қажет болған жағдайда уыттылығы әлсіз және орташа тұрақсыз пестицидтерді қолдануға жол беріледі.".
12. Қостанай облысы әкімдігінің "Таран ауданы Май ауылдық округінің жерлерінде орналасқан "Север Птица" акционерлік қоғамының өндірістік алаңдары шегінде Аят өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін, оларды шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы" 2012 жылғы 19 қазандағы № 463 қаулысында (2012 жылғы 27 қарашада "Костанайские новости" газетінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3882 болып тіркелген):
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейімбет Майлин ауданы Май ауылдық округінің жерлерінде орналасқан "Север Птица" акционерлік қоғамының өндірістік алаңдары шегінде Аят өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы";
1, 2-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Уәкілетті органдармен келісу бойынша, бекітілген жобалық құжаттама негізінде Бейімбет Майлин ауданы Май ауылдық округінің жерлерінде орналасқан "Север Птица" акционерлік қоғамының өндірістік алаңдары шегінде Аят өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуі осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Бейімбет Майлин ауданы Май ауылдық округінің жерлерінде орналасқан "Север Птица" акционерлік қоғамының өндірістік алаңдары шегінде Аят өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін.";
көрсетілген қаулының 1-қосымшасының тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейімбет Майлин ауданы Май ауылдық округінің жерлерінде орналасқан "Север Птица" акционерлік қоғамының өндірістік алаңдары шегінде Аят өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуі";
көрсетілген қаулының 2-қосымшасында:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейімбет Майлин ауданы Май ауылдық округінің жерлерінде орналасқан "Север Птица" акционерлік қоғамының өндірістік алаңдары шегінде Аят өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары";
1-тармақта:
2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"2) су шаруашылығы және су жинайтын құрылыстар мен олардың коммуникацияларын, көпірлерді, көпір құрылыстарын, айлақтарды, порттарды, пирстерді және су көлігі қызметіне байланысты өзге де көлік инфрақұрылымдары объектілерін, жаңартылатын энергия көздерін (гидродинамикалық су энергиясын) пайдалану объектілерін, сондай-ақ су объектісіндегі рекреациялық аймақтарды қоспағанда, демалыс және (немесе) сауықтыру мақсатындағы ғимараттар мен құрылысжайлар салмай ғимараттар мен құрылыстарды салуға және пайдалануға;";
7) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"7) пестицидтер мен тыңайтқыштардың барлық түрлерін қолдануға тыйым салынады.";
2-тармақта:
2), 3) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"2) ғимараттарға, құрылыстарға, коммуникацияларға және басқа да объектілерге реконструкция жүргізуге, сондай-ақ құрылыс, су түбін тереңдету және жарылыс жұмыстарын жүргізуге, пайдалы қазбалар өндіруге, кәбіл, құбыр және басқа да коммуникацияларды төсеуге, белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы органдармен, бассейндік инспекциялармен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен және басқа да мүдделі органдармен келісілген жобасы жоқ бұрғылау, жер қазу және өзге де жұмыстар жүргізуге;

3) размещение и строительство складов для хранения удобрений, пестицидов, нефтепродуктов, пунктов технического обслуживания, мойки транспортных средств и сельскохозяйственной техники, механических мастерских, устройство свалок бытовых и промышленных отходов, площадок для заправки аппаратуры пестицидами, взлетно-посадочных полос для проведения авиационно-химических работ, а также размещение других объектов, отрицательно влияющих на качество воды;";
подпункты 6), 7) изложить в новой редакции:
"6) применение способа авиаобработки пестицидами и авиаподкормки минеральными удобрениями сельскохозяйственных культур и лесонасаждений на расстоянии менее двух тысяч метров от уреза воды в водном источнике;
7) применение пестицидов, на которые не установлены предельно допустимые концентрации, внесение удобрений по снежному покрову, а также использование в качестве удобрений необезвреженных навозосодержащих сточных вод и стойких хлорорганических пестицидов.
При необходимости проведения вынужденной санитарной обработки в водоохранной зоне допускается применение мало- и среднетоксичных нестойких пестицидов.".
13. В постановлении акимата Костанайской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Тобол на земельном участке, предназначенном под размещение карьера на базе месторождения железных руд Елтай-IV, расположенного в Новоильиновском сельском округе Тарановского района, режима и особых условий их хозяйственного использования" от 5 декабря 2012 года № 548 (опубликовано 5 февраля 2013 года в газете "Костанайские новости", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3975):
заголовок изложить в новой редакции:
"Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Тобол на земельном участке, предназначенном под размещение карьера на базе месторождения железных руд Елтай-IV, расположенного в Новоильиновском сельском округе района Беимбета Майлина, режима и особых условий их хозяйственного использования";
пункты 1, 2 изложить в новой редакции:
"1. Установить водоохранную зону и полосу реки Тобол на земельном участке, предназначенном под размещение карьера на базе месторождения железных руд Елтай-IV, расположенного в Новоильиновском сельском округе района Беимбета Майлина, на основании утвержденной проектной документации, согласованной с уполномоченными органами, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Тобол на земельном участке, предназначенном под размещение карьера на базе месторождения железных руд Елтай-IV, расположенного в Новоильиновском сельском округе района Беимбета Майлина, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
в приложении 1 к указанному постановлению словосочетание "Тарановского района" заменить словосочетанием "района Беимбета Майлина";
в приложении 2 к указанному постановлению:
заголовок изложить в новой редакции:
"Режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Тобол на земельном участке, предназначенном под размещение карьера на базе месторождения железных руд Елтай-IV, расположенного в Новоильиновском сельском округе района Беимбета Майлина";
в пункте 1:
подпункт 2) изложить в новой редакции:
"2) строительство и эксплуатация зданий и сооружений, за исключением водохозяйственных и водозаборных сооружений и их коммуникаций, мостов, мостовых сооружений, причалов, портов, пирсов и иных объектов транспортной инфраструктуры, связанных с деятельностью водного транспорта, объектов по использованию возобновляемых источников энергии (гидродинамической энергии воды), а также рекреационных зон на водном объекте, без строительства зданий и сооружений досугового и (или) оздоровительного назначения;";
подпункт 7) изложить в новой редакции:
"7) применение всех видов пестицидов и удобрений.";
в пункте 2:
подпункты 2), 3) изложить в новой редакции:
"2) проведение реконструкции зданий, сооружений, коммуникаций и других объектов, а также производство строительных, дноуглубительных и взрывных работ, добыча полезных ископаемых, прокладка кабелей, трубопроводов и других коммуникаций, буровых, земельных и иных работ без проектов, согласованных в установленном порядке с местными исполнительными органами, бассейновыми инспекциями, уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды, государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и другими заинтересованными органами;

3) тыңайтқыштар, пестицидтер, мұнай өнімдерін сақтайтын қоймаларды, көлік құралдары мен ауыл шаруашылығы техникасына техникалық қызмет көрсету, оларды жуу пункттерін, механикалық шеберханаларды, тұрмыстық және өнеркәсіп қалдықтарын төгетін құрылғыны, аппаратураларды пестицидтермен толтыратын алаңдарды, авиациялық-химиялық жұмыстар жүргізуге арналған ұшу-қону жолақтарын орналастыруға және салуға, сондай-ақ судың сапасына кері әсер ететін басқа да объектілерді орналастыруға;";
6), 7) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"6) су көздеріндегі су кемерінен екі мың метрге жетпейтін қашықтықта орналасқан ауыл шаруашылығы дақылдары мен орман екпелерін пестицидтермен авиациялық өңдеу және авиация арқылы минералдық тыңайтқыштармен қоректендіру тәсілін қолдануға;
7) концентрациясының жол берілетін шегі белгіленбеген пестицидтерді қолдануға, қардың үстіне тыңайтқыш себуге, сондай-ақ залалсыздандырылмаған көң қосылған сарқынды суды және тұрақты хлорорганикалық пестицидтерді тыңайтқыш ретінде пайдалануға тыйым салынады.
Су қорғау аймағында мәжбүрлі санитариялық өңдеу жүргізу қажет болған жағдайда уыттылығы әлсіз және орташа тұрақсыз пестицидтерді қолдануға жол беріледі.".
13. Қостанай облысы әкімдігінің "Таран ауданының Новоильинов ауылдық округінде орналасқан Елтай-IV темір рудасы кен орнының базасында кеніш орналастыруға арналған жер учаскесінде Тобыл озенінің су қорғау аймағы мен белдеуін, оларды шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы" 2012 жылғы 5 желтоқсандағы № 548 қаулысында (2013 жылғы 5 ақпанда "Костанайские новости" газетінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3975 болып тіркелген):
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейімбет Майлин ауданының Новоильинов ауылдық округінде орналасқан Елтай-IV темір рудасының кен орны базасында кенішті орналастыруға арналған жер учаскесінде Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы";
1, 2-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Уәкілетті органдармен келісу бойынша, бекітілген жобалық құжаттама негізінде Бейімбет Майлин ауданының Новоильинов ауылдық округінде орналасқан Елтай-ІV темір рудасының кен орны базасында кеніш орналастыруға арналған жер учаскесінде Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуі осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Бейімбет Майлин ауданының Новоильинов ауылдық округінде орналасқан Елтай-ІV темір рудасы кен орнының базасында кеніш орналастыруға арналған жер учаскесінде Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін.";
көрсетілген қаулының 1-қосымшасында "Таран ауданының" сөз тіркесі "Бейімбет Майлин ауданының" деген сөз тіркесімен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулының 2-қосымшасында:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейімбет Майлин ауданының Новоильинов ауылдық округінде орналасқан Елтай-ІV темір рудасының кен орны базасында кеніш орналастыруға арналған жер учаскесінде Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары";
1-тармақта:
2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"2) су шаруашылығы және су жинайтын құрылыстар мен олардың коммуникацияларын, көпірлерді, көпір құрылыстарын, айлақтарды, порттарды, пирстерді және су көлігі қызметіне байланысты өзге де көлік инфрақұрылымдары объектілерін, жаңартылатын энергия көздерін (гидродинамикалық су энергиясын) пайдалану объектілерін, сондай-ақ су объектісіндегі рекреациялық аймақтарды қоспағанда, демалыс және (немесе) сауықтыру мақсатындағы ғимараттар мен құрылысжайлар салмай ғимараттар мен құрылыстарды салуға және пайдалануға;";
7) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"7) пестицидтер мен тыңайтқыштардың барлық түрлерін қолдануға тыйым салынады.";
2-тармақта:
2), 3) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"2) ғимараттарға, құрылыстарға, коммуникацияларға және басқа да объектілерге реконструкция жүргізуге, сондай-ақ құрылыс, су түбін тереңдету және жарылыс жұмыстарын жүргізуге, пайдалы қазбалар өндіруге, кәбіл, құбыр және басқа да коммуникацияларды төсеуге, белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы органдармен, бассейндік инспекциялармен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен және басқа да мүдделі органдармен келісілген жобасы жоқ бұрғылау, жер қазу және өзге де жұмыстар жүргізуге;

3) размещение и строительство складов для хранения удобрений, пестицидов, нефтепродуктов, пунктов технического обслуживания, мойки транспортных средств и сельскохозяйственной техники, механических мастерских, устройство свалок бытовых и промышленных отходов, площадок для заправки аппаратуры пестицидами, взлетно-посадочных полос для проведения авиационно-химических работ, а также размещение других объектов, отрицательно влияющих на качество воды;";
подпункты 6), 7) изложить в новой редакции:
"6) применение способа авиаобработки пестицидами и авиаподкормки минеральными удобрениями сельскохозяйственных культур и лесонасаждений на расстоянии менее двух тысяч метров от уреза воды в водном источнике;
7) применение пестицидов, на которые не установлены предельно допустимые концентрации, внесение удобрений по снежному покрову, а также использование в качестве удобрений необезвреженных навозосодержащих сточных вод и стойких хлорорганических пестицидов.
При необходимости проведения вынужденной санитарной обработки в водоохранной зоне допускается применение мало- и среднетоксичных нестойких пестицидов.".
14. В постановлении акимата Костанайской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах Каратомарского водохранилища на земельном участке, предназначенном для эксплуатации и обслуживания кафе "Коктем", расположенном в Тарановском районе, режима и особых условий их хозяйственного использования" от 12 февраля 2013 года № 62 (опубликовано 3 апреля 2013 года в газете "Қостанай таңы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4072):
заголовок изложить в новой редакции:
"Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах Каратомарского водохранилища на земельном участке, предназначенном для эксплуатации и обслуживания кафе "Коктем", расположенном в районе Беимбета Майлина, режима и особых условий их хозяйственного использования";
пункты 1, 2 изложить в новой редакции:
"1. Установить водоохранную зону и полосу реки Аят в пределах Каратомарского водохранилища на земельном участке, предназначенном для эксплуатации и обслуживания кафе "Коктем", расположенном в районе Беимбета Майлина, на основании утвержденной проектной документации, согласованной с уполномоченными органами, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах Каратомарского водохранилища на земельном участке, предназначенном для эксплуатации и обслуживания кафе "Коктем", расположенном в районе Беимбета Майлина, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
в приложении 1 к указанному постановлению словосочетание "в Тарановском районе" заменить словосочетанием "в районе Беимбета Майлина";
в приложении 2 к указанному постановлению:
заголовок изложить в новой редакции:
"Режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах Каратомарского водохранилища на земельном участке, предназначенном для эксплуатации и обслуживания кафе "Коктем", расположенном в районе Беимбета Майлина";
в пункте 1:
подпункт 2) изложить в новой редакции:
"2) строительство и эксплуатация зданий и сооружений, за исключением водохозяйственных и водозаборных сооружений и их коммуникаций, мостов, мостовых сооружений, причалов, портов, пирсов и иных объектов транспортной инфраструктуры, связанных с деятельностью водного транспорта, объектов по использованию возобновляемых источников энергии (гидродинамической энергии воды), а также рекреационных зон на водном объекте, без строительства зданий и сооружений досугового и (или) оздоровительного назначения;";
подпункт 7) изложить в новой редакции:
"7) применение всех видов пестицидов и удобрений.";
в пункте 2:
подпункты 2), 3) изложить в новой редакции:
"2) проведение реконструкции зданий, сооружений, коммуникаций и других объектов, а также производство строительных, дноуглубительных и взрывных работ, добыча полезных ископаемых, прокладка кабелей, трубопроводов и других коммуникаций, буровых, земельных и иных работ без проектов, согласованных в установленном порядке с местными исполнительными органами, бассейновыми инспекциями, уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды, государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и другими заинтересованными органами;

3) тыңайтқыштар, пестицидтер, мұнай өнімдерін сақтайтын қоймаларды, көлік құралдары мен ауыл шаруашылығы техникасына техникалық қызмет көрсету, оларды жуу пункттерін, механикалық шеберханаларды, тұрмыстық және өнеркәсіп қалдықтарын төгетін құрылғыны, аппаратураларды пестицидтермен толтыратын алаңдарды, авиациялық-химиялық жұмыстар жүргізуге арналған ұшу-қону жолақтарын орналастыруға және салуға, сондай-ақ судың сапасына кері әсер ететін басқа да объектілерді орналастыруға;";
6), 7) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"6) су көздеріндегі су кемерінен екі мың метрге жетпейтін қашықтықта орналасқан ауыл шаруашылығы дақылдары мен орман екпелерін пестицидтермен авиациялық өңдеу және авиация арқылы минералдық тыңайтқыштармен қоректендіру тәсілін қолдануға;
7) концентрациясының жол берілетін шегі белгіленбеген пестицидтерді қолдануға, қардың үстіне тыңайтқыш себуге, сондай-ақ залалсыздандырылмаған көң қосылған сарқынды суды және тұрақты хлорорганикалық пестицидтерді тыңайтқыш ретінде пайдалануға тыйым салынады.
Су қорғау аймағында мәжбүрлі санитариялық өңдеу жүргізу қажет болған жағдайда уыттылығы әлсіз және орташа тұрақсыз пестицидтерді қолдануға жол беріледі.".
14. Қостанай облысы әкімдігінің "Таран ауданында орналасқан "Коктем" кафесін пайдалануға және қызмет көрсетуге арналған жер учаскесіндегі Қаратомар су қоймасы шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін, оларды шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы" 2013 жылғы 12 ақпандағы № 62 қаулысында (2013 жылғы 3 сәуірде "Қостанай таңы" газетінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4072 болып тіркелген):
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейімбет Майлин ауданында орналасқан "Коктем" кафесін пайдалануға және қызмет көрсетуге арналған жер учаскесіндегі Қаратомар су қоймасы шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы";
1, 2-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Уәкілетті органдармен келісу бойынша, бекітілген жобалық құжаттама негізінде Бейімбет Майлин ауданында орналасқан "Коктем" кафесін пайдалануға және қызмет көрсетуге арналған жер учаскесіндегі Қаратомар су қоймасы шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуі осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Бейімбет Майлин ауданында орналасқан "Коктем" кафесін пайдалануға және қызмет көрсетуге арналған жер учаскесіндегі Қаратомар су қоймасы шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін.";
көрсетілген қаулының 1-қосымшасында "Таран ауданында" сөз тіркесі "Бейімбет Майлин ауданында" деген сөз тіркесімен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулының 2-қосымшасында:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейімбет Майлин ауданында орналасқан "Коктем" кафесін пайдалануға және қызмет көрсетуге арналған жер учаскесіндегі Қаратомар су қоймасы шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары";
1-тармақта:
2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"2) су шаруашылығы және су жинайтын құрылыстар мен олардың коммуникацияларын, көпірлерді, көпір құрылыстарын, айлақтарды, порттарды, пирстерді және су көлігі қызметіне байланысты өзге де көлік инфрақұрылымдары объектілерін, жаңартылатын энергия көздерін (гидродинамикалық су энергиясын) пайдалану объектілерін, сондай-ақ су объектісіндегі рекреациялық аймақтарды қоспағанда, демалыс және (немесе) сауықтыру мақсатындағы ғимараттар мен құрылысжайлар салмай ғимараттар мен құрылыстарды салуға және пайдалануға;";
7) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"7) пестицидтер мен тыңайтқыштардың барлық түрлерін қолдануға тыйым салынады.";
2-тармақта:
2), 3) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"2) ғимараттарға, құрылыстарға, коммуникацияларға және басқа да объектілерге реконструкция жүргізуге, сондай-ақ құрылыс, су түбін тереңдету және жарылыс жұмыстарын жүргізуге, пайдалы қазбалар өндіруге, кәбіл, құбыр және басқа да коммуникацияларды төсеуге, белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы органдармен, бассейндік инспекциялармен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен және басқа да мүдделі органдармен келісілген жобасы жоқ бұрғылау, жер қазу және өзге де жұмыстар жүргізуге;

3) размещение и строительство складов для хранения удобрений, пестицидов, нефтепродуктов, пунктов технического обслуживания, мойки транспортных средств и сельскохозяйственной техники, механических мастерских, устройство свалок бытовых и промышленных отходов, площадок для заправки аппаратуры пестицидами, взлетно-посадочных полос для проведения авиационно-химических работ, а также размещение других объектов, отрицательно влияющих на качество воды;";
подпункты 6), 7) изложить в новой редакции:
"6) применение способа авиаобработки пестицидами и авиаподкормки минеральными удобрениями сельскохозяйственных культур и лесонасаждений на расстоянии менее двух тысяч метров от уреза воды в водном источнике;
7) применение пестицидов, на которые не установлены предельно допустимые концентрации, внесение удобрений по снежному покрову, а также использование в качестве удобрений необезвреженных навозосодержащих сточных вод и стойких хлорорганических пестицидов.
При необходимости проведения вынужденной санитарной обработки в водоохранной зоне допускается применение мало- и среднетоксичных нестойких пестицидов.".
15. В постановлении акимата Костанайской области "Об установлении водоохранных зон и полос реки Тобол в границах города Лисаковск, поселка Октябрьский и реки Аят в границах села Әйет Тарановского района, режима и особых условий их хозяйственного использования" от 26 декабря 2013 года № 569 (опубликовано 5 февраля 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4416):
заголовок изложить в новой редакции:
"Об установлении водоохранных зон и полос реки Тобол в границах города Лисаковск, поселка Октябрьский и реки Аят в границах села Әйет района Беимбета Майлина, режима и особых условий их хозяйственного использования";
пункты 1, 2, 3 и 4 изложить в новой редакции:
"1. Установить водоохранные зоны и полосы реки Тобол в границах города Лисаковск, поселка Октябрьский и реки Аят в границах села Әйет района Беимбета Майлина, на основании утвержденной проектной документации, согласованной с уполномоченными органами, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить режим и особые условия хозяйственного использования водоохранных зон и полос реки Тобол в границах города Лисаковск, поселка Октябрьский и реки Аят в границах села Әйет района Беимбета Майлина согласно приложению 2 к настоящему постановлению.

3) тыңайтқыштар, пестицидтер, мұнай өнімдерін сақтайтын қоймаларды, көлік құралдары мен ауыл шаруашылығы техникасына техникалық қызмет көрсету, оларды жуу пункттерін, механикалық шеберханаларды, тұрмыстық және өнеркәсіп қалдықтарын төгетін құрылғыны, аппаратураларды пестицидтермен толтыратын алаңдарды, авиациялық-химиялық жұмыстар жүргізуге арналған ұшу-қону жолақтарын орналастыруға және салуға, сондай-ақ судың сапасына кері әсер ететін басқа да объектілерді орналастыруға;";
6), 7) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"6) су көздеріндегі су кемерінен екі мың метрге жетпейтін қашықтықта орналасқан ауыл шаруашылығы дақылдары мен орман екпелерін пестицидтермен авиациялық өңдеу және авиация арқылы минералдық тыңайтқыштармен қоректендіру тәсілін қолдануға;
7) концентрациясының жол берілетін шегі белгіленбеген пестицидтерді қолдануға, қардың үстіне тыңайтқыш себуге, сондай-ақ залалсыздандырылмаған көң қосылған сарқынды суды және тұрақты хлорорганикалық пестицидтерді тыңайтқыш ретінде пайдалануға тыйым салынады.
Су қорғау аймағында мәжбүрлі санитариялық өңдеу жүргізу қажет болған жағдайда уыттылығы әлсіз және орташа тұрақсыз пестицидтерді қолдануға жол беріледі.".
15. Қостанай облысы әкімдігінің "Лисаков қаласының, Октябрь кентінің шекарасындағы Тобыл өзенінің және Таран ауданы Әйет ауылының шекарасындағы Әйет өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін, оларды шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы" 2013 жылғы 26 желтоқсандағы № 569 қаулысында (2014 жылғы 5 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4416 болып тіркелген):
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Лисаков қаласының, Октябрь кентінің шекарасындағы Тобыл өзенінің және Бейімбет Майлин ауданы Әйет ауылының шекарасындағы Әйет өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы";
1, 2, 3 және 4-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Уәкілетті органдармен келісу бойынша, бекітілген жобалық құжаттама негізінде Лисаков қаласының, Октябрь кентінің шекарасындағы Тобыл өзенінің және Бейімбет Майлин ауданы Әйет ауылының шекарасындағы Әйет өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулері осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Лисаков қаласының, Октябрь кентінің шекарасындағы Тобыл өзенінің және Бейімбет Майлин ауданы Әйет ауылының шекарасындағы Әйет өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін.

3. Акимам города Лисаковск, района Беимбета Майлина:
совместно с Филиалом некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Костанайской области (по согласованию) принять меры по переводу земель водоохранных полос в земли водного фонда, с внесением соответствующих изменений в государственный земельный кадастр;
довести до землепользователей установленные границы водоохранных зон, полос, режим и особые условия их хозяйственного использования;
провести работу по выносу или ликвидации объектов, оказывающих вредное воздействие на состояние реки Тобол, расположенных в пределах водоохранных зон и полос, установленных пунктом 1 настоящего постановления.
4. Рекомендовать государственным учреждениям "Тобол-Торгайская бассейновая инспекция Комитета по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" (по согласованию), "Департамент экологии по Костанайской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (по согласованию) усилить контроль за соблюдением требований к режиму хозяйственной деятельности на водоохранных зонах и полосах в соответствии с законодательством Республики Казахстан и в пределах своей компетенции.";
в приложении 1 к указанному постановлению на государственном языке словосочетание "Таран ауданы" заменить словосочетанием "Бейімбет Майлин ауданы";
в приложении 1 к указанному постановлению на русском языке словосочетание "Тарановского района" заменить словосочетанием "района Беимбета Майлина";
в приложении 2 к указанному постановлению:
заголовок изложить в новой редакции:
"Режим и особые условия хозяйственного использования водоохранных зон и полос реки Тобол в границах города Лисаковск, поселка Октябрьский и реки Аят в границах села Әйет района Беимбета Майлина";
в пункте 1:
подпункт 2) изложить в новой редакции:
"2) строительство и эксплуатация зданий и сооружений, за исключением водохозяйственных и водозаборных сооружений и их коммуникаций, мостов, мостовых сооружений, причалов, портов, пирсов и иных объектов транспортной инфраструктуры, связанных с деятельностью водного транспорта, объектов по использованию возобновляемых источников энергии (гидродинамической энергии воды), а также рекреационных зон на водном объекте, без строительства зданий и сооружений досугового и (или) оздоровительного назначения;";
подпункт 7) изложить в новой редакции:
"7) применение всех видов пестицидов и удобрений.";
в пункте 2:
подпункты 2), 3) изложить в новой редакции:
"2) проведение реконструкции зданий, сооружений, коммуникаций и других объектов, а также производство строительных, дноуглубительных и взрывных работ, добыча полезных ископаемых, прокладка кабелей, трубопроводов и других коммуникаций, буровых, земельных и иных работ без проектов, согласованных в установленном порядке с местными исполнительными органами, бассейновыми инспекциями, уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды, государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и другими заинтересованными органами;

3. Лисаков қаласының, Бейімбет Майлин ауданының әкімдері:
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Қостанай облысы бойынша филиалымен бірлесіп (келісім бойынша) мемлекеттік жер кадастрына тиісті өзгерістер енгізе отырып, су қорғау белдеулерінің жерлерін су қорының жерлеріне аудару жөнінде шаралар қолдансын;
жер пайдаланушыларға су қорғау аймақтарының, белдеулерінің белгіленген шекараларын, оларды шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын жеткізсін;
осы қаулының 1-тармағымен белгіленген, су қорғау аймақтары мен белдеулері шегінде орналасқан Тобыл өзенінің жағдайына зиянды әсер ететін объектілерді шығару немесе жою жөнінде жұмыс жүргізсін.
4. "Қазақстан Республикасы Экология, геология жəне табиғи ресурстар министрлігі Су ресурстары комитетінің Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі Тобыл-Торғай бассейндік инспекциясы" (келісім бойынша), "Қазақстан Республикасы Экология, геология жəне табиғи ресурстар министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Қостанай облысы бойынша экология департаменті" (келісім бойынша) мемлекеттік мекемелеріне Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес және өз құзыреттері шегінде су қорғау аймақтары мен белдеулерінде шаруашылық қызметінің режиміне талаптардың сақталуына бақылауды күшейту ұсынылсын.";
мемлекеттік тілдегі көрсетілген қаулының 1-қосымшасында "Таран ауданы" сөз тіркесі "Бейімбет Майлин ауданы" деген сөз тіркесімен ауыстырылсын;
орыс тіліндегі көрсетілген қаулының 1-қосымшасында "Тарановского района" сөз тіркесі "района Беймбета Майлина" деген сөз тіркесімен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулының 2-қосымшасында:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Лисаков қаласының, Октябрь кентінің шекарасындағы Тобыл өзенінің және Бейімбет Майлин ауданы Әйет ауылының шекарасындағы Әйет өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары";
1-тармақта:
2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"2) су шаруашылығы және су жинайтын құрылыстар мен олардың коммуникацияларын, көпірлерді, көпір құрылыстарын, айлақтарды, порттарды, пирстерді және су көлігі қызметіне байланысты өзге де көлік инфрақұрылымдары объектілерін, жаңартылатын энергия көздерін (гидродинамикалық су энергиясын) пайдалану объектілерін, сондай-ақ су объектісіндегі рекреациялық аймақтарды қоспағанда, демалыс және (немесе) сауықтыру мақсатындағы ғимараттар мен құрылысжайлар салмай ғимараттар мен құрылыстарды салуға және пайдалануға;";
7) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"7) пестицидтер мен тыңайтқыштардың барлық түрлерін қолдануға тыйым салынады.";
2-тармақта:
2), 3) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"2) ғимараттарға, құрылыстарға, коммуникацияларға және басқа да объектілерге реконструкция жүргізуге, сондай-ақ құрылыс, су түбін тереңдету және жарылыс жұмыстарын жүргізуге, пайдалы қазбалар өндіруге, кәбіл, құбыр және басқа да коммуникацияларды төсеуге, белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы органдармен, бассейндік инспекциялармен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен және басқа да мүдделі органдармен келісілген жобасы жоқ бұрғылау, жер қазу және өзге де жұмыстар жүргізуге;

3) размещение и строительство складов для хранения удобрений, пестицидов, нефтепродуктов, пунктов технического обслуживания, мойки транспортных средств и сельскохозяйственной техники, механических мастерских, устройство свалок бытовых и промышленных отходов, площадок для заправки аппаратуры пестицидами, взлетно-посадочных полос для проведения авиационно-химических работ, а также размещение других объектов, отрицательно влияющих на качество воды;";
подпункты 6), 7) изложить в новой редакции:
"6) применение способа авиаобработки пестицидами и авиаподкормки минеральными удобрениями сельскохозяйственных культур и лесонасаждений на расстоянии менее двух тысяч метров от уреза воды в водном источнике;
7) применение пестицидов, на которые не установлены предельно допустимые концентрации, внесение удобрений по снежному покрову, а также использование в качестве удобрений необезвреженных навозосодержащих сточных вод и стойких хлорорганических пестицидов.
При необходимости проведения вынужденной санитарной обработки в водоохранной зоне допускается применение мало- и среднетоксичных нестойких пестицидов.".
16. В постановлении акимата Костанайской области "Об установлении водоохранных зон и полос реки Тобол в границах города Рудный и прилегающей территории в пределах Костанайского и Тарановского районов, режима и особых условий их хозяйственного использования" от 26 декабря 2013 года № 570 (опубликовано 10 февраля 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4413):
заголовок изложить в новой редакции:
"Об установлении водоохранных зон и полос реки Тобол в границах города Рудный и прилегающей территории в пределах Костанайского и Беимбета Майлина районов, режима и особых условий их хозяйственного использования";
пункты 1, 2, 3 и 4 изложить в новой редакции:
"1. Установить водоохранные зоны и полосы реки Тобол в границах города Рудный и прилегающей территории в пределах Костанайского и Беимбета Майлина районов, на основании утвержденной проектной документации, согласованной с уполномоченными органами, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить режим и особые условия хозяйственного использования водоохранных зон и полос реки Тобол в границах города Рудный и прилегающей территории в пределах Костанайского и Беимбета Майлина районов, установленных пунктом 1 настоящего постановления, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.

3) тыңайтқыштар, пестицидтер, мұнай өнімдерін сақтайтын қоймаларды, көлік құралдары мен ауыл шаруашылығы техникасына техникалық қызмет көрсету, оларды жуу пункттерін, механикалық шеберханаларды, тұрмыстық және өнеркәсіп қалдықтарын төгетін құрылғыны, аппаратураларды пестицидтермен толтыратын алаңдарды, авиациялық-химиялық жұмыстар жүргізуге арналған ұшу-қону жолақтарын орналастыруға және салуға, сондай-ақ судың сапасына кері әсер ететін басқа да объектілерді орналастыруға;";
6), 7) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"6) су көздеріндегі су кемерінен екі мың метрге жетпейтін қашықтықта орналасқан ауыл шаруашылығы дақылдары мен орман екпелерін пестицидтермен авиациялық өңдеу және авиация арқылы минералдық тыңайтқыштармен қоректендіру тәсілін қолдануға;
7) концентрациясының жол берілетін шегі белгіленбеген пестицидтерді қолдануға, қардың үстіне тыңайтқыш себуге, сондай-ақ залалсыздандырылмаған көң қосылған сарқынды суды және тұрақты хлорорганикалық пестицидтерді тыңайтқыш ретінде пайдалануға тыйым салынады.
Су қорғау аймағында мәжбүрлі санитариялық өңдеу жүргізу қажет болған жағдайда уыттылығы әлсіз және орташа тұрақсыз пестицидтерді қолдануға жол беріледі.".
16. Қостанай облысы әкімдігінің "Рудный қаласының шекарасындағы және Қостанай мен Таран аудандары шегіндегі іргелес аумақта Тобыл өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін, оларды шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы" 2013 жылғы 26 желтоқсандағы № 570 қаулысында (2014 жылғы 10 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4413 болып тіркелген):
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Рудный қаласының шекараларындағы және Қостанай мен Бейімбет Майлин аудандары шегіндегі іргелес аумақта Тобыл өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы";
1, 2, 3 және 4-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Уәкілетті органдармен келісу бойынша, бекітілген жобалық құжаттама негізінде Рудный қаласының шекараларындағы және Қостанай мен Бейімбет Майлин аудандары шегіндегі іргелес аумақта Тобыл өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулері осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Осы қаулының 1-тармағымен белгіленген Рудный қаласының шекарасындағы және Қостанай мен Бейімбет Майлин аудандары шегіндегі іргелес аумақта Тобыл өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін.

3) размещение и строительство складов для хранения удобрений, пестицидов, нефтепродуктов, пунктов технического обслуживания, мойки транспортных средств и сельскохозяйственной техники, механических мастерских, устройство свалок бытовых и промышленных отходов, площадок для заправки аппаратуры пестицидами, взлетно-посадочных полос для проведения авиационно-химических работ, а также размещение других объектов, отрицательно влияющих на качество воды;";
подпункты 6), 7) изложить в новой редакции:
"6) применение способа авиаобработки пестицидами и авиаподкормки минеральными удобрениями сельскохозяйственных культур и лесонасаждений на расстоянии менее двух тысяч метров от уреза воды в водном источнике;
7) применение пестицидов, на которые не установлены предельно допустимые концентрации, внесение удобрений по снежному покрову, а также использование в качестве удобрений необезвреженных навозосодержащих сточных вод и стойких хлорорганических пестицидов.
При необходимости проведения вынужденной санитарной обработки в водоохранной зоне допускается применение мало- и среднетоксичных нестойких пестицидов.".
17. В постановлении акимата Костанайской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах Каратомарского водохранилища на земельном участке, предназначенном под строительство бройлерной птицефабрики до одного миллиона голов, в промышленной зоне села Елизаветинка Тарановского района, режима и особых условий их хозяйственного использования" от 20 марта 2014 года № 97 (опубликовано 13 мая 2014 года в газете "Қостанай таңы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4629):
заголовок изложить в новой редакции:
"Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах Каратомарского водохранилища на земельном участке, предназначенном под строительство бройлерной птицефабрики до одного миллиона голов, в промышленной зоне села Елизаветинка района Беимбета Майлина, режима и особых условий их хозяйственного использования";
пункты 1, 2 изложить в новой редакции:
"1. Установить водоохранную зону и полосу реки Аят в пределах Каратомарского водохранилища на земельном участке, предназначенном под строительство бройлерной птицефабрики до одного миллиона голов, в промышленной зоне села Елизаветинка района Беимбета Майлина, на основании утвержденной проектной документации, согласованной с уполномоченными органами, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах Каратомарского водохранилища на земельном участке, предназначенном под строительство бройлерной птицефабрики до одного миллиона голов, в промышленной зоне села Елизаветинка района Беимбета Майлина, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
в приложении 1 к указанному постановлению на государственном языке словосочетание "Таран ауданы" заменить словосочетанием "Бейімбет Майлин ауданы";
в приложении 1 к указанному постановлению на русском языке словосочетание "Тарановского района" заменить словосочетанием "района Беимбета Майлина";
в приложении 2 к указанному постановлению:
заголовок изложить в новой редакции:
"Режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Аят в пределах Каратомарского водохранилища на земельном участке, предназначенном под строительство бройлерной птицефабрики до одного миллиона голов, в промышленной зоне села Елизаветинка района Беимбета Майлина";
в пункте 1:
подпункт 2) изложить в новой редакции:
"2) строительство и эксплуатация зданий и сооружений, за исключением водохозяйственных и водозаборных сооружений и их коммуникаций, мостов, мостовых сооружений, причалов, портов, пирсов и иных объектов транспортной инфраструктуры, связанных с деятельностью водного транспорта, объектов по использованию возобновляемых источников энергии (гидродинамической энергии воды), а также рекреационных зон на водном объекте, без строительства зданий и сооружений досугового и (или) оздоровительного назначения;";
подпункт 7) изложить в новой редакции:
"7) применение всех видов пестицидов и удобрений.";
в пункте 2:
подпункты 2), 3) изложить в новой редакции:
"2) проведение реконструкции зданий, сооружений, коммуникаций и других объектов, а также производство строительных, дноуглубительных и взрывных работ, добыча полезных ископаемых, прокладка кабелей, трубопроводов и других коммуникаций, буровых, земельных и иных работ без проектов, согласованных в установленном порядке с местными исполнительными органами, бассейновыми инспекциями, уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды, государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и другими заинтересованными органами;

3) тыңайтқыштар, пестицидтер, мұнай өнімдерін сақтайтын қоймаларды, көлік құралдары мен ауыл шаруашылығы техникасына техникалық қызмет көрсету, оларды жуу пункттерін, механикалық шеберханаларды, тұрмыстық және өнеркәсіп қалдықтарын төгетін құрылғыны, аппаратураларды пестицидтермен толтыратын алаңдарды, авиациялық-химиялық жұмыстар жүргізуге арналған ұшу-қону жолақтарын орналастыруға және салуға, сондай-ақ судың сапасына кері әсер ететін басқа да объектілерді орналастыруға;";
6), 7) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"6) су көздеріндегі су кемерінен екі мың метрге жетпейтін қашықтықта орналасқан ауыл шаруашылығы дақылдары мен орман екпелерін пестицидтермен авиациялық өңдеу және авиация арқылы минералдық тыңайтқыштармен қоректендіру тәсілін қолдануға;
7) концентрациясының жол берілетін шегі белгіленбеген пестицидтерді қолдануға, қардың үстіне тыңайтқыш себуге, сондай-ақ залалсыздандырылмаған көң қосылған сарқынды суды және тұрақты хлорорганикалық пестицидтерді тыңайтқыш ретінде пайдалануға тыйым салынады.
Су қорғау аймағында мәжбүрлі санитариялық өңдеу жүргізу қажет болған жағдайда уыттылығы әлсіз және орташа тұрақсыз пестицидтерді қолдануға жол беріледі.".
17. Қостанай облысы әкімдігінің "Таран ауданы Елизаветинка ауылының өнеркәсіптік аймағында бір миллион басқа дейінгі бройлерлік құс фабрикасының құрылысына арналған жер учаскесіндегі Қаратомар су қоймасының шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін белгілеу туралы, оларды шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы" 2014 жылғы 20 наурыздағы № 97 қаулысында (2014 жылғы 13 мамырда "Қостанай таңы" газетінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4629 болып тіркелген):
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейімбет Майлин ауданы Елизаветинка ауылының өнеркәсіптік аймағында бір миллион басқа дейінгі бройлерлік құс фабрикасының құрылысына арналған жер учаскесіндегі Қаратомар су қоймасының шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы";
1, 2-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Уәкілетті органдармен келісу бойынша, бекітілген жобалық құжаттама негізінде Бейімбет Майлин ауданы Елизаветинка ауылының өнеркәсіптік аймағында бір миллион басқа дейінгі бройлерлік құс фабрикасының құрылысына арналған жер учаскесіндегі Қаратомар су қоймасының шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуі осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Бейімбет Майлин ауданы Елизаветинка ауылының өнеркәсіптік аймағында бір миллион басқа дейінгі бройлерлік құс фабрикасының құрылысына арналған жер учаскесіндегі Қаратомар су қоймасының шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін.";
мемлекеттік тілдегі көрсетілген қаулының 1-қосымшасында "Таран ауданы" сөз тіркесі "Бейімбет Майлин ауданы" деген сөз тіркесімен ауыстырылсын;
орыс тіліндегі көрсетілген қаулының 1-қосымшасында "Тарановского района" сөз тіркесі "района Беймбета Майлина" деген сөз тіркесімен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулының 2-қосымшасында:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейімбет Майлин ауданы Елизаветинка ауылының өнеркәсіптік аймағында бір миллион басқа дейінгі бройлерлік құс фабрикасының құрылысына арналған жер учаскесіндегі Қаратомар су қоймасының шегінде Әйет өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары";
1-тармақта:
2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"2) су шаруашылығы және су жинайтын құрылыстар мен олардың коммуникацияларын, көпірлерді, көпір құрылыстарын, айлақтарды, порттарды, пирстерді және су көлігі қызметіне байланысты өзге де көлік инфрақұрылымдары объектілерін, жаңартылатын энергия көздерін (гидродинамикалық су энергиясын) пайдалану объектілерін, сондай-ақ су объектісіндегі рекреациялық аймақтарды қоспағанда, демалыс және (немесе) сауықтыру мақсатындағы ғимараттар мен құрылысжайлар салмай ғимараттар мен құрылыстарды салуға және пайдалануға;";
7) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"7) пестицидтер мен тыңайтқыштардың барлық түрлерін қолдануға тыйым салынады.";
2-тармақта:
2), 3) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"2) ғимараттарға, құрылыстарға, коммуникацияларға және басқа да объектілерге реконструкция жүргізуге, сондай-ақ құрылыс, су түбін тереңдету және жарылыс жұмыстарын жүргізуге, пайдалы қазбалар өндіруге, кәбіл, құбыр және басқа да коммуникацияларды төсеуге, белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы органдармен, бассейндік инспекциялармен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен және басқа да мүдделі органдармен келісілген жобасы жоқ бұрғылау, жер қазу және өзге де жұмыстар жүргізуге;

3) размещение и строительство складов для хранения удобрений, пестицидов, нефтепродуктов, пунктов технического обслуживания, мойки транспортных средств и сельскохозяйственной техники, механических мастерских, устройство свалок бытовых и промышленных отходов, площадок для заправки аппаратуры пестицидами, взлетно-посадочных полос для проведения авиационно-химических работ, а также размещение других объектов, отрицательно влияющих на качество воды;";
подпункты 6), 7) изложить в новой редакции:
"6) применение способа авиаобработки пестицидами и авиаподкормки минеральными удобрениями сельскохозяйственных культур и лесонасаждений на расстоянии менее двух тысяч метров от уреза воды в водном источнике;
7) применение пестицидов, на которые не установлены предельно допустимые концентрации, внесение удобрений по снежному покрову, а также использование в качестве удобрений необезвреженных навозосодержащих сточных вод и стойких хлорорганических пестицидов.
При необходимости проведения вынужденной санитарной обработки в водоохранной зоне допускается применение мало- и среднетоксичных нестойких пестицидов.".
18. В постановлении акимата Костанайской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Тобол на территории земельного участка товарищества с ограниченной ответственностью "Аэлита-2014", выделенного для строительства и организации объектов базы отдыха в Калининском сельском округе Тарановского района, режима и особых условий их хозяйственного использования" от 13 сентября 2016 года № 420 (опубликовано 18 октября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6641):
заголовок изложить в новой редакции:
"Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Тобол на территории земельного участка товарищества с ограниченной ответственностью "Аэлита-2014", выделенного для строительства и организации объектов базы отдыха в Калининском сельском округе района Беимбета Майлина, режима и особых условий их хозяйственного использования";
пункты 1, 2 изложить в новой редакции:
"1. Установить водоохранную зону и полосу реки Тобол на территории земельного участка товарищества с ограниченной ответственностью "Аэлита–2014", выделенного для строительства и организации объектов базы отдыха в Калининском сельском округе района Беимбета Майлина, на основании утвержденной проектной документации, согласованной с уполномоченными органами, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Тобол на территории земельного участка товарищества с ограниченной ответственностью "Аэлита-2014", выделенного для строительства и организации объектов базы отдыха в Калининском сельском округе района Беимбета Майлина, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
в приложении 1 к указанному постановлению словосочетание "Тарановского района" заменить словосочетанием "района Беимбета Майлина";
в приложении 2 к указанному постановлению:
заголовок изложить в новой редакции:
"Режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Тобол на территории земельного участка товарищества с ограниченной ответственностью "Аэлита-2014", выделенного для строительства и организации объектов базы отдыха в Калининском сельском округе района Беимбета Майлина";
в пункте 1:
подпункт 2) изложить в новой редакции:
"2) строительство и эксплуатация зданий и сооружений, за исключением водохозяйственных и водозаборных сооружений и их коммуникаций, мостов, мостовых сооружений, причалов, портов, пирсов и иных объектов транспортной инфраструктуры, связанных с деятельностью водного транспорта, объектов по использованию возобновляемых источников энергии (гидродинамической энергии воды), а также рекреационных зон на водном объекте, без строительства зданий и сооружений досугового и (или) оздоровительного назначения;";
подпункт 7) изложить в новой редакции:
"7) применение всех видов пестицидов и удобрений.";
в пункте 2:
подпункты 2), 3) изложить в новой редакции:
"2) проведение реконструкции зданий, сооружений, коммуникаций и других объектов, а также производство строительных, дноуглубительных и взрывных работ, добыча полезных ископаемых, прокладка кабелей, трубопроводов и других коммуникаций, буровых, земельных и иных работ без проектов, согласованных в установленном порядке с местными исполнительными органами, бассейновыми инспекциями, уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды, государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и другими заинтересованными органами;

3) тыңайтқыштар, пестицидтер, мұнай өнімдерін сақтайтын қоймаларды, көлік құралдары мен ауыл шаруашылығы техникасына техникалық қызмет көрсету, оларды жуу пункттерін, механикалық шеберханаларды, тұрмыстық және өнеркәсіп қалдықтарын төгетін құрылғыны, аппаратураларды пестицидтермен толтыратын алаңдарды, авиациялық-химиялық жұмыстар жүргізуге арналған ұшу-қону жолақтарын орналастыруға және салуға, сондай-ақ судың сапасына кері әсер ететін басқа да объектілерді орналастыруға;";
6), 7) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"6) су көздеріндегі су кемерінен екі мың метрге жетпейтін қашықтықта орналасқан ауыл шаруашылығы дақылдары мен орман екпелерін пестицидтермен авиациялық өңдеу және авиация арқылы минералдық тыңайтқыштармен қоректендіру тәсілін қолдануға;
7) концентрациясының жол берілетін шегі белгіленбеген пестицидтерді қолдануға, қардың үстіне тыңайтқыш себуге, сондай-ақ залалсыздандырылмаған көң қосылған сарқынды суды және тұрақты хлорорганикалық пестицидтерді тыңайтқыш ретінде пайдалануға тыйым салынады.
Су қорғау аймағында мәжбүрлі санитариялық өңдеу жүргізу қажет болған жағдайда уыттылығы әлсіз және орташа тұрақсыз пестицидтерді қолдануға жол беріледі.".
18. Қостанай облысы әкімдігінің "Таран ауданының Калинин ауылдық округіндегі демалу базасы объектілерін салу және ұйымдастыру үшін бөлінген "Аэлита-2014" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі жер учаскесі аумағында Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін, оларды шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы" 2016 жылғы 13 қыркүйектегі № 420 қаулысында (2016 жылғы 18 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6641 болып тіркелген):
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейімбет Майлин ауданының Калинин ауылдық округіндегі демалу базасы объектілерін салу және ұйымдастыру үшін бөлінген "Аэлита-2014" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі жер учаскесі аумағында Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы";
1, 2-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Уәкілетті органдармен келісу бойынша, бекітілген жобалық құжаттама негізінде Бейімбет Майлин ауданының Калинин ауылдық округіндегі демалу базасы объектілерін салу және ұйымдастыру үшін бөлінген "Аэлита-2014" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскесі аумағында Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуі осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Бейімбет Майлин ауданының Калинин ауылдық округіндегі демалу базасы объектілерін салу және ұйымдастыру үшін бөлінген "Аэлита-2014" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскесі аумағында Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін.";
көрсетілген қаулының 1-қосымшасында "Таран ауданының" сөз тіркесі "Бейімбет Майлин ауданының" деген сөз тіркесімен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулының 2-қосымшасында:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Бейімбет Майлин ауданының Калинин ауылдық округіндегі демалу базасы объектілерін салу және ұйымдастыру үшін бөлінген "Аэлита-2014" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскесі аумағында Тобыл өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылық пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары";
1-тармақта:
2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"2) су шаруашылығы және су жинайтын құрылыстар мен олардың коммуникацияларын, көпірлерді, көпір құрылыстарын, айлақтарды, порттарды, пирстерді және су көлігі қызметіне байланысты өзге де көлік инфрақұрылымдары объектілерін, жаңартылатын энергия көздерін (гидродинамикалық су энергиясын) пайдалану объектілерін, сондай-ақ су объектісіндегі рекреациялық аймақтарды қоспағанда, демалыс және (немесе) сауықтыру мақсатындағы ғимараттар мен құрылысжайлар салмай ғимараттар мен құрылыстарды салуға және пайдалануға;";
7) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"7) пестицидтер мен тыңайтқыштардың барлық түрлерін қолдануға тыйым салынады.";
2-тармақта:
2), 3) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"2) ғимараттарға, құрылыстарға, коммуникацияларға және басқа да объектілерге реконструкция жүргізуге, сондай-ақ құрылыс, су түбін тереңдету және жарылыс жұмыстарын жүргізуге, пайдалы қазбалар өндіруге, кәбіл, құбыр және басқа да коммуникацияларды төсеуге, белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы органдармен, бассейндік инспекциялармен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен және басқа да мүдделі органдармен келісілген жобасы жоқ бұрғылау, жер қазу және өзге де жұмыстар жүргізуге;