О бюджете города Костаная на 2021-2023 годы
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 28 декабря 2020 года № 549. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2020 года № 9681.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Костаная на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 64474735,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 41080639,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 169823,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1400225,7 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 21824047,7 тысяч тенге;
2) затраты – 70282254,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 163400,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2638590,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8282708,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8282708,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 15.11.2021 № 71 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить объем бюджетных изъятий в областной бюджет из бюджета города на 2021 год в сумме 18819750,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету города на 2021 год составляет 0 тенге.
4. Учесть, что в городском бюджете на 2021 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов, в том числе:
на установление доплат к заработной плате работников, представляющих специальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения в сумме 32881,0 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры в сумме 71760,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 731982,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан в сумме 162949,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда в сумме 167690,0 тысяч тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов в сумме 185,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" в сумме 95773,0 тысяч тенге;

Қостанай қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 549 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 9681 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 64474735,4 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 41080639,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 169823,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1400225,7 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 21824047,7 мың теңге;
2) шығындар – 70282254,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 163400,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2638590,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 8282708,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8282708,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 15.11.2021 № 71 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған қала бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 18819750,0 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. 2021 жылға арналған қала бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 0 теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге 32881,0 мың теңге сомасында;
мәдениет ұйымдарында ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 71760,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 731982,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға 162949,0 мың теңге сомасында;
еңбек нарығын дамытуға 167690,0 мың теңге сомасында;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға 185,0 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде мобильдік орталықтардағы оқуды қоса алғанда еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 95773,0 мың теңге сомасында;

на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей в сумме 643200,0 тысяч тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях в сумме 99384,0 тысяч тенге;
на средний ремонт улиц методом ресайклирования в сумме 57400,0 тысяч тенге;
на текущее содержание улиц и мест общего пользования в сумме 282109,0 тысяч тенге;
на очистку логов в сумме 20000,0 тысяч тенге;
на приобретение дежурного (служебного) автотранспорта в сумме 13854,0 тысяч тенге;
на приобретение оборудования для аудиконференцсвязи и синхронного перевода речи в сумме 45272,0 тысяч тенге;
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса в сумме 737239,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в городском бюджете на 2021 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие, в том числе:
целевого трансферта на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в сумме 2406568,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 8503064,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 4326694,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие благоустройства городов и населенных пунктов в сумме 133991,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие объектов государственных органов в сумме 4325,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 746111,0 тысяч тенге;
на приобретение резервного электрооборудования для водоснабжения и водоотведения для государственного коммунального предприятия "Костанай-Су" акимата города Костаная государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата города Костаная" в сумме 105754,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в городском бюджете на 2021 год предусмотрено поступление средств из областного бюджета, в том числе:
кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство жилья в сумме 6182055,0 тысяч тенге.

аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға 643200,0 мың теңге сомасында;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға 99384,0 мың теңге сомасында;
ресайклирлеу әдісімен көшелерді орташа жөндеуге 57400,0 мың теңге сомасында;
көшелер мен жалпы пайдаланылатын орындарды ағымдағы күтіп ұстауға 282109,0 мың теңге сомасында;
сайларды тазартуға 20000,0 мың теңге сомасында;
кезекші (қызметтік) автокөлік сатып алуға 13854,0 мың теңге сомасында;
аудиоконференцбайланыс және сөзді ілеспе аудару үшін жабдықтар сатып алуға 45272,0 мың теңге сомасында;
шағын және орта бизнес субъектілері үшін салықтық жүктемені төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге 737239,0 мың теңге сомасында.
5. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте нысаналы даму трансферттері түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға нысаналы трансферт 2406568,0 мың теңге сомасында;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға нысаналы трансферт 8503064,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға нысаналы трансферт 4326694,0 мың теңге сомасында;
қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға нысаналы трансферт 133991,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік органдардың объектілерін дамытуға нысаналы трансферт 4325,0 мың теңге сомасында;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға нысаналы трансферт 746111,0 мың теңге сомасында;
"Қостанай қаласы әкімдігінің тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Қостанай қаласы әкімдігінің "Қостанай-СУ" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны үшін сумен жабдықтау және су бұру үшін резервтік электр жабдығын сатып алуға 105754,0 мың теңге сомасында.
6. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Тұрғынжайды жобалауға және (немесе) салуға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерін кредиттеу беруге 6182055,0 мың теңге сомасында.

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2021 год в сумме 28945,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 15.11.2021 № 71 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии И. Бибин
Исполняющая обязанности секретаря Костанайского городского маслихата Б. Абдрахманова
Приложение 1
к решению маслихата

7. 2021 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 28945,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 15.11.2021 № 71 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы И. Бибин
Қостанай қалалық мәслихаты хатшысының міндетін атқарушы Б. Абдрахманова
Мәслихаттың